ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕΙ Η ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ! ! !
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 52
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2010, 16:15:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος
quote:

Ευχαριστώ φίλε Εαρινέ,
αλλά θα ήθελα μια απάντηση από την ίδια, γιατί αν ρωτήσεις 10 άτομα από τους αρχαιο......, ο καθένας θα σου δώσει τη δική του εκδοχή.
'Ασε που κάποιοι τη σνομπάρουν κιόλας. Ακόμη δεν εμφανίστηκαν και σφάζονται μεταξύ τους.

απορία πιστού μιας αίρεσης εκ των 567.363.567.454.356 του χριστιανισμού

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι ακόμα της μόδας.»
—Ethan Allen

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2010, 16:17:57  Εμφάνιση Προφίλ
Και για να μην αφήσω διάφορες
περίεργες εντυπώσεις με το
"πως σε λένε",εννοώ,ότι είναι
τόσο γνωστή αυτή η γιορτή που
εδώ και 15 χρόνια γίνεται πάνω
στον Όλυμπο,όπου συνευρίσκονται
οι Έλληνες 12θειστές,αλλά και άλλοι
φίλοι αρχαιοελληνολάτρες,όπου
εκτός των ομιλιών,ποιημάτων,ύμνων
μέχρι και τελετές έχουν πραγματοποιηθεί,
όπως γάμοι,με τον αρχαίο ελληνικό τρόπο
τελούνταν. Αλλά νομίζω και τελετες
ονοματοδοσίας έχουν πραγματοποιηθεί,για
εκείνους που θέλησαν να αλλάξουν τα χριστιανικά
τους ονόματα σε ονόματα πατρογονικά.
Γι'αυτό δεν είμαι και τόσο σίγουρη
όμως...

Α,εννοείται πως τα Προμήθεια γίνονται
κατά υην θερινή ισημερία (21 Ιουνίου).


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2010, 16:23:39  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:

Ευχαριστώ φίλε Εαρινέ,
αλλά θα ήθελα μια απάντηση από την ίδια, γιατί αν ρωτήσεις 10 άτομα από τους αρχαιο......, ο καθένας θα σου δώσει τη δική του εκδοχή.
'Ασε που κάποιοι τη σνομπάρουν κιόλας. Ακόμη δεν εμφανίστηκαν και σφάζονται μεταξύ τους.

απορία πιστού μιας αίρεσης εκ των 567.363.567.454.356 του χριστιανισμού

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι ακόμα της μόδας.»
—Ethan Allen



Δεν βαριέσαι φίλε αγαπητέ,αθεος
στου κουφού την πόρτα...
Να δείς που και πάλι θα με ρωτήσει!!!

Αλλά όπως πολύ σωστά γράφεις μέσα
στις τόσες αιρέσεις (που έχουν τον λόγο
τους που δημιουργούνται)
τα έχουν χαμένα ΕΝΤΕΛΩΣ!!!

σ.σ. μην μου πεις πως η απάντηση του ιερέα
για τα γενέθλια δεν σου έφτιαξε
νέο συκώτι;!!!


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

42NA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


432 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2010, 16:31:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 42NA

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

42NA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


432 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2010, 16:33:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 42NA

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2010, 16:39:33  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Ευχαριστώ φίλε Εαρινέ,
αλλά θα ήθελα μια απάντηση από την ίδια, γιατί αν ρωτήσεις 10 άτομα από τους αρχαιο......, ο καθένας θα σου δώσει τη δική του εκδοχή.
'Ασε που κάποιοι τη σνομπάρουν κιόλας. Ακόμη δεν εμφανίστηκαν και σφάζονται μεταξύ τους.

Απλά, θα ήθελα να μου απαντήσει η ίδια αν θεωρεί πως τα Προμήθεια είναι θρησκευτική εορτή (όπως περίπου δήλωσε σε προηγούμενο μήνυμά της), αν γίνονται κάποιες θρησκευτικές τελετές, αν ..... ;



Δηλαδή όταν μιλάμε για ...στραβομάρα,
εννοούμε σκέτη ΤΥΦΛΑ!!!
Στην σελ. 3 του θέματος
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=10679&whichpage=3&ARCHIVE=
δεν είδες
την παραπομπή στο σαιτ;

Έπρεπε να στο παραθέσει ο
Εαρινός για να ξεστραβωθείς;!!!

Τι να πω!!!

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Edited by - kapodistria on 19/09/2010 16:41:12Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2010, 16:43:04  Εμφάνιση Προφίλ
Αμάν αγαπητέ 42ΝΑ,
με ζάλισες με τους Δερβίσηδες!!!

Αλήθεια μήπως να μας έλεγες κάποια
πράγματα για το νόημα της
φωτογραφικής παράθεσης;


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2010, 16:44:53  Εμφάνιση Προφίλ
quote:



Ε, εδώ τα πράγματα είναι πολύ
πιό ...ξεκάθαρα...
Αλλά ...
Ουδέν σχόλιο...


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2010, 16:45:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος
quote:
Δεν βαριέσαι φίλε αγαπητέ,αθεος
στου κουφού την πόρτα...
Να δείς που και πάλι θα με ρωτήσει!!!

Αλλά όπως πολύ σωστά γράφεις μέσα
στις τόσες αιρέσεις (που έχουν τον λόγο
τους που δημιουργούνται)
τα έχουν χαμένα ΕΝΤΕΛΩΣ!!!


πάντα έτσι είναι, άσχετα την θρησκεία άσχετα την αίρεση, ο πιστός του κάθε δόγματος θεωρεί ότι αυτό είναι το σωστό και όλα τα άλλα απλές οδοντόκρεμες

quote:
σ.σ. μην μου πεις πως η απάντηση του ιερέα
για τα γενέθλια δεν σου έφτιαξε
νέο συκώτι;!!!

θλίψη μου έφερε για τη ν%^&$#&$&$#%&%^&#$%^$%&#&$%$ που κουβαλούν αυτά τα άτομα και τα ψυχολογικά που δημιουργούν σε παιδιά και εφήβους

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι ακόμα της μόδας.»
—Ethan Allen

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2010, 16:52:53  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
θλίψη μου έφερε για τη ν%^&$#&$&$#%&%^&#$%^$%&#&$%$ που κουβαλούν αυτά τα άτομα και τα ψυχολογικά που δημιουργούν σε παιδιά και εφήβους

Ναι αυτό είναι που λένε,για
γέλια και κλάματα μαζί...
ΤΡΑΓΕΛΑΦΟΣ!!!

Η επισήμανσή σου πολύ σοβαρή,
αν και νομίζω πως ελάχιστοι πλέον
στέλνουν τα παιδιά τους
στην κατήχηση των ιερέων.
Άρα αυτοί οι "κολλημένοι" που
το κάνουν σίγουρα θα έχουν
...φροντίσει να διαμορφώσουν
την ανάλογη ψυχολογία στα ίδια τους
τα παιδιά. Ο παπάς είναι απλά το
"καπάκι" που λένε...


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2010, 17:11:54  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Να ξεστραβωθείς πρώτα και
να διαβάζεις καλά τι
γράφω:
quote:
Και εν πάση περιπτώσει την αναφορά
στα Προμήθεια την έκανα για να
σου δείξω πως κάποιοι από εκείνους
που είναι πιστοί στην αρχαία ελληνική
θρησκεία,παρευρίσκονται σε εορτές,
χωρίς αυτό να σημαίνει πως είναι οι
αποκλειστικοί αντιπρόσωποί του!!!

Τώρα αν εσυ αυτό το
μεταφράζεις "θρησκευτικές γιορτές"
δικό σου πρόβλημα.



Λοιπόν,
χαίρομαι που επιβεβαιώνεις αυτό που είπα, και συνεχίζω να υποστηρίζω, πως ο καθένας σας αμολάει το κοντό του και το μακρύ του, χωρίς να δίνει λόγο σε κανέναν, να θεωρεί ό,τι θέλει ο ίδιος, όπως ο ίδιος θέλει, και παρόλα αυτά να πιστεύει ο άμοιρος πως με τις φαντασιώσεις του τιμά και είναι συνεχιστής του αρχαίου ελληνικού πνεύματος. Δεν είναι τυχαίο, άλλωστε, πως αν και είστε πέντε γάτοι, τρώγεστε μεταξύ σας για το ποιος θα διεκδικήσει το ορίτζιναλ του πρώτου αρχαιολιγούρη.

Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα Kapodistria, αλλά καλό θα ήταν, και γι' αυτό σε ρωτάω, να μου εξηγήσεις εσύ σε τι είδους εορτές παρευρίσκονται "οι πιστοί στην αρχαία ελληνική θρησκεία", αν όχι σε "θρησκευτικές γιορτές";;
Εσύ δεν τα έγραψες αυτά που έχω βάλει σε μπλε;

Μήπως σε εκείνες για τη συγκομιδή των αγγουριών ή της πατάτας;

Μην ανησυχείς, μπορείς να ζητήσεις και τη βοήθεια του κοινού .....
Ήδη κάποια κουτάβια έτρεξαν να σε βοηθήσουν. Ευτυχώς δηλαδή που έχετε και το Χριστιανισμό για να ξεδίνετε γιατί αλλιώς θα παίζατε ξύλο μόνο μεταξύ σας.

Η ιστοσελίδα που παραθέτεις, λέει ένα σωρό ανοησίες, άσε που είναι και ανέντιμο και ύπουλο διότι δεν έχει καν το κουράγιο να μιλήσει ανοιχτά για θρησκευτικές τελετές.

Θα σου παραθέσω ένα απόσπασμα, για να δούμε πώς στήνεται το κόλπο.

Πρόσεξε τι αναφέρει για τα Προμήθεια:
"Τα Προμήθεια, που με εμπνευστή και πρωτεργάτη τον καθηγητή του παν/μίου της Στοκχόλμης Τρύφωνα Ολύμπιο συμπληρώνουν ήδη το δέκατο τέταρτο έτος συνεχούς παρουσίας τους, είναι τριήμερες πολιτιστικές εκδηλώσεις που τελούνται κάθε Ιούνιο στον Όλυμπο (φέτος – το 2009 – θα γίνουν στις 19, 20 και 21 Ιουνίου). Την επιμέλεια της διοργάνωσής τους την έχει ο Πολιτιστικός Σύλλογος Θεσσαλονίκης «Προμηθεύς Πυρφόρος». Αποτελούν πανελλήνιο θεσμό με σκοπό να μας φέρουν σ’ επαφή με τον πολιτισμό, το πνεύμα και τις αξίες της αρχαίας Ελλάδας μέσω φιλοσοφικών διαλέξεων και συζητήσεων, αθλητικών εκδηλώσεων, καλλιτεχνικών, πολιτισμικών και τελεστικών δρώμενων."

ΟΥΤΕ ΛΕΞΗ για τις θρησκευτικές τελετές!!!

.... ή μήπως δεν λαμβάνουν χώρα kapodistria?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2010, 17:25:07  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:

Να ξεστραβωθείς πρώτα και
να διαβάζεις καλά τι
γράφω:
quote:
Και εν πάση περιπτώσει την αναφορά
στα Προμήθεια την έκανα για να
σου δείξω πως κάποιοι από εκείνους
που είναι πιστοί στην αρχαία ελληνική
θρησκεία,παρευρίσκονται σε εορτές,
χωρίς αυτό να σημαίνει πως είναι οι
αποκλειστικοί αντιπρόσωποί του!!!

Τώρα αν εσυ αυτό το
μεταφράζεις "θρησκευτικές γιορτές"
δικό σου πρόβλημα.



Λοιπόν,
χαίρομαι που επιβεβαιώνεις αυτό που είπα, και συνεχίζω να υποστηρίζω, πως ο καθένας σας αμολάει το κοντό του και το μακρύ του, χωρίς να δίνει λόγο σε κανέναν, να θεωρεί ό,τι θέλει ο ίδιος, όπως ο ίδιος θέλει, και παρόλα αυτά να πιστεύει ο άμοιρος πως με τις φαντασιώσεις του τιμά και είναι συνεχιστής του αρχαίου ελληνικού πνεύματος. Δεν είναι τυχαίο, άλλωστε, πως αν και είστε πέντε γάτοι, τρώγεστε μεταξύ σας για το ποιος θα διεκδικήσει το ορίτζιναλ του πρώτου αρχαιολιγούρη.

Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα Kapodistria, αλλά καλό θα ήταν, και γι' αυτό σε ρωτάω, να μου εξηγήσεις εσύ σε τι είδους εορτές παρευρίσκονται "οι πιστοί στην αρχαία ελληνική θρησκεία", αν όχι σε "θρησκευτικές γιορτές";;
Εσύ δεν τα έγραψες αυτά που έχω βάλει σε μπλε;

Μήπως σε εκείνες για τη συγκομιδή των αγγουριών ή της πατάτας;

Μην ανησυχείς, μπορείς να ζητήσεις και τη βοήθεια του κοινού .....
Ήδη κάποια κουτάβια έτρεξαν να σε βοηθήσουν. Ευτυχώς δηλαδή που έχετε και το Χριστιανισμό για να ξεδίνετε γιατί αλλιώς θα παίζατε ξύλο μόνο μεταξύ σας.

Η ιστοσελίδα που παραθέτεις, λέει ένα σωρό ανοησίες, άσε που είναι και ανέντιμο και ύπουλο διότι δεν έχει καν το κουράγιο να μιλήσει ανοιχτά για θρησκευτικές τελετές.

Θα σου παραθέσω ένα απόσπασμα, για να δούμε πώς στήνεται το κόλπο.

Πρόσεξε τι αναφέρει για τα Προμήθεια:
"Τα Προμήθεια, που με εμπνευστή και πρωτεργάτη τον καθηγητή του παν/μίου της Στοκχόλμης Τρύφωνα Ολύμπιο συμπληρώνουν ήδη το δέκατο τέταρτο έτος συνεχούς παρουσίας τους, είναι τριήμερες πολιτιστικές εκδηλώσεις που τελούνται κάθε Ιούνιο στον Όλυμπο (φέτος – το 2009 – θα γίνουν στις 19, 20 και 21 Ιουνίου). Την επιμέλεια της διοργάνωσής τους την έχει ο Πολιτιστικός Σύλλογος Θεσσαλονίκης «Προμηθεύς Πυρφόρος». Αποτελούν πανελλήνιο θεσμό με σκοπό να μας φέρουν σ’ επαφή με τον πολιτισμό, το πνεύμα και τις αξίες της αρχαίας Ελλάδας μέσω φιλοσοφικών διαλέξεων και συζητήσεων, αθλητικών εκδηλώσεων, καλλιτεχνικών, πολιτισμικών και τελεστικών δρώμενων."

ΟΥΤΕ ΛΕΞΗ για τις θρησκευτικές τελετές!!!

.... ή μήπως δεν λαμβάνουν χώρα kapodistria?




Δηλαδη εσένα όταν σου λένε οι
ορθόδοξοι που παρευρέθηκαν στην
στην γιορτή για τα ...χρόνια
της απελευθέρωσης του ...
ξέρω 'γω ας πούμε τσιφλικιού του
Μπαρμπανικόλα,
είναι αυτόματα θρησκευτική γιορτή;

Α, αν το ερμηνεύεις έτσι,είσαι όντως
χριστιανοκούταβο!!!


Αυτά που παραθέτεις απ'το σαιτ,αυτά
νομίζω σου είπα και εγω...
Άντε περαστικά σου...


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2010, 17:27:13  Εμφάνιση Προφίλ
Και δεν έχω σκοπό να συνεχίσω την
αντιπαράθεση μαζί σου,γιατί όπως λέει
και ο macedon:
Τον αράπη κι'αν τον πλένεις...


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2010, 17:33:28  Εμφάνιση Προφίλ
Ας βάλω κάποιες λεζάντες από τις φωτογραφίες που αφορούν .......


Κικλήσκω σε Μάκαρ (δρώμενα και βακχική έκσταση)

"Η βροχή δεν εμπόδισε την τέλεση των γιορτών. Αντιθέτως συνέβαλε στην ψυχική ενότητα όλων όσων παρέμειναν εκεί, δίνοντας μυσταγωγική διάσταση στα δρώμενα (φωτο Lola – In Nomine Portal).

Η κατανυκτική τελετή μετά τη βροχή του Σαββάτου

Καθαρμοί και εξαγνισμός του κόσμου απο τον τελούντα χρέη ιερέως.

Ύμνος στον Απόλλωνα

Ο Διόνυσος είναι ο θεός που μπαίνει στο σώμα με το χορό…

Ο τελετουργικός χορός είναι μια δέηση του σώματος.

Ο Ζευς μέσα από το αίμα του υιού του, του Διόνυσου, μας καλεί να μετάσχουμε της θείας φύσης.

Της φύσης που βαθιά μέσα του κρύβει ο άνθρωπος,
και που μας καλεί μέσω του πνεύματος του Βάκχου…

στον αιώνιο κύκλο της αναγέννησης, της χαράς και της ζωής.

Η ψυχή αφήνεται ελεύθερη να εννοήσει το διονυσιακό πνεύμα.

Να νοιώσει την κοσμική έκσταση όπου όλα γίνονται προέκταση του εαυτού μας

Όπου όλοι γινόμαστε ένα…

εμείς, η ευμετάβλητη γοητεία της φύσης που μας περιβάλλει στην πιο άγρια κι οργιαστική εποχή της,

οι παραδόσεις των αιώνων που διατηρούνται στο πέρασμα του χρόνου.

Ο Διόνυσος είναι ο θεός που μέσω του πνεύματός του, του οίνου,

καταλαμβάνει το πνεύμα μας.

Ευοί ευάν! Τύχη αγαθή και όλβια!"


Καθαρμοί, εξαγνισμοί, κατανυκτικές τελετές, ύμνοι στους θεούς, παρουσία ιερέων, τελετουργικοί χοροί, πνεύμα του Βάκχου και του Διονύσου, οργιαστικές καταστάσεις, το κρασί και το πνεύμα του Διονύσου γίνονται ένα, ......

.... μα καλά, ποιος μίλησε για θρησκευτικές τελετές;;;;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2010, 17:43:05  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Δηλαδη εσένα όταν σου λένε οι
ορθόδοξοι που παρευρέθηκαν στην
στην γιορτή για τα ...χρόνια
της απελευθέρωσης του ...
ξέρω 'γω ας πούμε τσιφλικιού του
Μπαρμπανικόλα,
είναι αυτόματα θρησκευτική γιορτή;


Μα τώρα, επικοινωνείς ή γράφεις έτσι για να γράφεις;;;
Αν δεν έχεις κάτι να πεις, καλύτερα σιώπα.

quote:

Αυτά που παραθέτεις απ'το σαιτ,αυτά
νομίζω σου είπα και εγω...
Άντε περαστικά σου...


Τα "περαστικά", κράτα τα για σένα γιατί θα σου χρειαστούν καλή μου.
Αν νιώθεις πως το να ξυπνήσεις από το όνειρό σου θα πληγώσει τον εγωισμό σου, συνέχισε στο δρόμο σου.

Είναι πονηροί, πολύ πονηροί οι καθοδηγητές σας.
Σας έχουν φανατίσει κατά των Εβραίων και κάθε τι εβραϊκού και νομίζετε πως με τη συμπεριφορά σας προσφέρετε στον Ελληνισμό.

Είναι ύπουλοι τα αφεντικά σας. Ξέρουν που χτυπούν και πώς να σας μαζέψουν στο μαντρί.

Ας σταματήσω εδώ γιατί δεν έχει νόημα.

Αν κάποια στιγμή ξεμεθύσεις λίγο από το φανατισμό σου, ίσως δεις πιο καθαρά την πραγματικότητα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2010, 17:46:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2
quote:
ψηλός:
Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα Kapodistria, αλλά καλό θα ήταν, και γι' αυτό σε ρωτάω, να μου εξηγήσεις εσύ σε τι είδους εορτές παρευρίσκονται "οι πιστοί στην αρχαία ελληνική θρησκεία", αν όχι σε "θρησκευτικές γιορτές";;
Εσύ δεν τα έγραψες αυτά που έχω βάλει σε μπλε;
Μήπως σε εκείνες για τη συγκομιδή των αγγουριών ή της πατάτας;

ΞΥΛΟΥΡΗΣ - ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ

"Ο πιο σοφός άνθρωπος μπρος στο Θεό θα φανεί πίθηκος και στη σοφία και στην ομορφιά και σ' όλα τ' άλλα."(Ηράκλειτος).
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΗ ΚΥΠΡΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΟΥΡΔΙΣΤΑΝ

Edited by - europaios2 on 19/09/2010 17:48:05Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2010, 17:58:25  Εμφάνιση Προφίλ
Λοιπόν,
θα φάω τα μουστάκια μου

το ΥΣΕΕ αποκαλεί, εμμέσως πλη σαφώς, του διοργανωτές των Προμηθείων, αντιχριστιανούς/(χριστιανομάχους κατ' εμέ)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

"Με τον προσφιλή σε όλους τους ρωμιούς ισοπεδωτισμό και την σαχλεπίσαχλη πλέον επίκληση ενός άνευ κριτηρίων δήθεν «ενωτικού» πνεύματος («αρμονικής συνεργασίας» και άλλων τέτοιων… νόστιμων), που αντικειμενικά εκβιάζει την συμπόρευση αλλά και συγχώνευση του ενάρετου με τον αχρείο, του αγωνιστή με τον απατεώνα και του άθεου ή αντιχριστιανού ή αντιεβραίου με τον ευσεβή πολυθεϊστή, οι αυτόκλητοι διαχειριστές των «Προμηθείων» έστειλαν τελεσίγραφο ότι απαραίτητη προϋπόθεση για να γίνει δεκτός στις εκδηλώσεις «τους» ο σοβαρότερος και πολυπληθέστερος φορέας της Ελληνικής Εθνικής Θρησκείας ....."

***τελικά, μάλλον θα αρχίσω να τους συμπαθώ τους ΥΣΕΕδες. Δεν είναι και λίγο πράγμα να σε δικαιώνουν οι του ΥΣΕΕ

Πηγή: http://forum.ysee.gr/viewtopic.php?f=5&t=5538

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2010, 18:01:11  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:
ψηλός:
Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα Kapodistria, αλλά καλό θα ήταν, και γι' αυτό σε ρωτάω, να μου εξηγήσεις εσύ σε τι είδους εορτές παρευρίσκονται "οι πιστοί στην αρχαία ελληνική θρησκεία", αν όχι σε "θρησκευτικές γιορτές";;
Εσύ δεν τα έγραψες αυτά που έχω βάλει σε μπλε;
Μήπως σε εκείνες για τη συγκομιδή των αγγουριών ή της πατάτας;

ΞΥΛΟΥΡΗΣ - ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ

"Ο πιο σοφός άνθρωπος μπρος στο Θεό θα φανεί πίθηκος και στη σοφία και στην ομορφιά και σ' όλα τ' άλλα."(Ηράκλειτος).
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΗ ΚΥΠΡΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΟΥΡΔΙΣΤΑΝ

Edited by - europaios2 on 19/09/2010 17:48:05



Κοίτα ποιός γελάει!!!
ο γελωτοποιός που μ'αυτόν
γελά ολο το φορουμ!!!


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2010, 18:04:53  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Λοιπόν,
θα φάω τα μουστάκια μου

το ΥΣΕΕ αποκαλεί, εμμέσως πλη σαφώς, του διοργανωτές των Προμηθείων, αντιχριστιανούς/(χριστιανομάχους κατ' εμέ)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

"Με τον προσφιλή σε όλους τους ρωμιούς ισοπεδωτισμό και την σαχλεπίσαχλη πλέον επίκληση ενός άνευ κριτηρίων δήθεν «ενωτικού» πνεύματος («αρμονικής συνεργασίας» και άλλων τέτοιων… νόστιμων), που αντικειμενικά εκβιάζει την συμπόρευση αλλά και συγχώνευση του ενάρετου με τον αχρείο, του αγωνιστή με τον απατεώνα και του άθεου ή αντιχριστιανού ή αντιεβραίου με τον ευσεβή πολυθεϊστή, οι αυτόκλητοι διαχειριστές των «Προμηθείων» έστειλαν τελεσίγραφο ότι απαραίτητη προϋπόθεση για να γίνει δεκτός στις εκδηλώσεις «τους» ο σοβαρότερος και πολυπληθέστερος φορέας της Ελληνικής Εθνικής Θρησκείας ....."

***τελικά, μάλλον θα αρχίσω να τους συμπαθώ τους ΥΣΕΕδες. Δεν είναι και λίγο πράγμα να σε δικαιώνουν οι του ΥΣΕΕ

Πηγή: http://forum.ysee.gr/viewtopic.php?f=5&t=5538



Κάτσε να δεις που θα τα ΦΑΣ!!!


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2010, 18:10:18  Εμφάνιση Προφίλ
ΠΑΠΑΔΑΡΙΟ ΚΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΡΑΤΟΣ ΠΑΡΩΔΟΥΝ ΤΑ ΣΥΜΒΟΛΑ ΜΑΣ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ 230 / 7.9.«2010»

Αηδία και οργή ένοιωσε ο κάθε μη χριστιανόπληκτος Έλληνας πολίτης από την ιδιοποίηση και παρωδία των συμβόλων της Ελληνικής Εθνικής Θρησκείας από το παπαδαριό του νομού Έβρου, με την συμμετοχή - συνενοχή μάλιστα του υπόδουλου στην Εκκλησία ελληνικού κράτους δια προσώπου κ. Γιάννη Πανάρετου, υφυπουργού Παιδείας, Δια Βίου Μάθησης και Θρησκευμάτων και κ. Παναγιώτη Μπιτσαξή, Γενικού Γραμματέα Αθλητισμού, επ' ευκαιρία των «Ευρωπαϊκών Αγώνων Special Olympics», που θα φιλοξενηθούν στη Βαρσοβία της Πολωνίας από 18 μέχρι 24 Σεπτεμβρίου.

Σε μία παρωδία της αφής της γνωστής φλόγας του Θεού Απόλλωνος, οι χριστιανοί ιερείς άναψαν στην... κρύπτη του Καθολικού της Μονής της «Παναγίας Κοσμοσώτειρας», στις Φέρες του νομού Έβρου, μια φλόγα όχι ολυμπιακή, αλλά, κατά την χριστιανική ορολογία «πίστεως, αγάπης και ελπίδας» (κατά την ιστορική πραγματικότητα «δεισιδαιμονίας, μισαλλοδοξίας και φασισμού») με συμμετοχή... «πρωθιέρειας» - μαϊμούς και «ιερειών» - μαϊμούδων (ποιοι; αυτοί που ούτε καν διανοούνται να δεχθούν ιέρειες στην αντι-φυσική τους Θρησκεία).

Φαίνεται ότι από την ημέρα που ο πρωθυπουργός έθεσε τον αρχηγό των ελλαδιτών θεοκρατών στα δεξιά του μέσα σε υπουργικό συμβούλιο, η ήδη κατεστραμμένη πολλαπλά χώρα μας κυλάει ολοένα σε πιο βαθιά σκότη, με τους θεοκράτες να αλωνίζουν κυριολεκτικά στην δημόσια ζωή και να υπαγορεύουν τις μεσαιωνικές θελήσεις τους στους πολιτικούς, τους οποίους εμφανώς θεωρούν ορντινάτσες τους. Όχι μόνο απολαμβάνουν της πιο παράλογης φορολογικής ασυλίας μεσούσης της πιο απάνθρωπης οικονομικής αναδιάταξης που έχει γνωρίσει η νεο-ελληνική κοινωνία, αλλά τώρα κάνουν και τις απίθανες φιγούρες τους με πλήρη κάλυψη από ένα εξευτελισμένο κράτος που αντί να απαιτεί από αυτούς θεσμική και οικονομική συμμόρφωση στις απαιτήσεις ενός ευρωπαϊκού κράτους, τους χορηγεί αντίθετα άφθονο από το αίμα του, την αξιοπρέπειά του και την λογική του.

Βέβαια η Νεο-ελλάδα πόρω απέχει από το να θεωρείται ευρωπαϊκή χώρα. Το μόνο που την συνδέει με την Ευρώπη είναι το νόμισμα που λέγεται «ευρώ» και το αλυσοδέσιμό της από την Ευρωπαϊκή Κεντρική Τράπεζα και τους ευρωπαίους τραπεζίτες. Κατά τα άλλα, η Νεο-ελλάδα αποτελεί τον μοναδικό τέλειο συνεχιστή της οθωμανικής και βυζαντινής πολιτικο-κοινωνικής δομής, μια χώρα που ούτε Διαφωτισμό γνώρισε, ούτε καν έναν πολιτικό ηγέτη που να τολμήσει να σύρει κάποτε με γενναιότητα την γραμμή που χωρίζει την θεοκρατία από το σύγχρονο κοσμικό κράτος. Καθώς εκτός από εμάς το ξέρουν αυτό πολύ καλά, από την ακριβώς αντίθετη γωνία, και οι ορθόδοξοι θεοκράτες, δεν έχουν κανέναν ενδοιασμό να περιγελάσουν και το δούλο σε αυτούς κράτος, αλλά και το ίδιο το ελληνικό έθνος που καταπιέζουν. Γι' αυτό και ο τοπάρχης τους στον Έβρο κ. Άνθιμος δήλωσε όλος έπαρση και ψευδολογία κατά την παρωδία «αφής» του αγωνιστικού φωτός ότι «οι Χριστιανοί Πατέρες της Ορθόδοξης Ανατολής, κατόρθωσαν να οδηγήσουν τα παιδιά από τον Καιάδα στους Special Olympics».

Μετά από αυτό, τα λόγια περισσεύουν. Να χαίρονται την ξεφτίλα τους ο κ. υφυπουργός, ο κ. γενικός γραμματέας και όλοι οι λοιποί «τοπικοί παράγοντες» που άκουσαν αδιαμαρτύρητα αυτή την δήλωση και που παρέστησαν ως συνεργοί στην διακωμώδηση των δικών μας ιεροπραξιών και συμβόλων, των ιεροπραξιών και συμβόλων της Ελληνικής Εθνικής Θρησκείας.

Θα παραστήσουν βέβαια για μία ακόμη φορά τους κουφούς, αλλά και τους ηλίθιους παριστάνοντας πως δήθεν δεν θα πολυκαταλαβαίνουν την τεράστια προσβολή που εμείς, ως κατακτημένοι, νοιώθουμε. Ίσως για να τους δώσουμε μια ελάχιστη ιδέα θα έπρεπε να διοργανώναμε δημόσιες παρωδίες χριστιανικών λειτουργιών και μεταλήψεων «στο όνομα των Ολυμπίων Θεών που τσαλαπατούν το χριστιανικό σκότος και την χριστιανική δεισιδαιμονία».

ΥΠΑΤΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΕΘΝΙΚΩΝ

Από ιστισελίδα: http://www.ysee.gr/index.php?type=deltia_typou&f=230


Αυτό θέλουμε και εμείς! Να μας συμπαθήσεις,πράγμα
που θα αποδείξει πως ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΞΕΣΤΡΑΒΩΘΗΚΕΣ!!!


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2010, 18:15:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος
quote:
Λοιπόν,
θα φάω τα μουστάκια μου

το ΥΣΕΕ αποκαλεί, εμμέσως πλη σαφώς, του διοργανωτές των Προμηθείων, αντιχριστιανούς/(χριστιανομάχους κατ' εμέ)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

"Με τον προσφιλή σε όλους τους ρωμιούς ισοπεδωτισμό και την σαχλεπίσαχλη πλέον επίκληση ενός άνευ κριτηρίων δήθεν «ενωτικού» πνεύματος («αρμονικής συνεργασίας» και άλλων τέτοιων… νόστιμων), που αντικειμενικά εκβιάζει την συμπόρευση αλλά και συγχώνευση του ενάρετου με τον αχρείο, του αγωνιστή με τον απατεώνα και του άθεου ή αντιχριστιανού ή αντιεβραίου με τον ευσεβή πολυθεϊστή, οι αυτόκλητοι διαχειριστές των «Προμηθείων» έστειλαν τελεσίγραφο ότι απαραίτητη προϋπόθεση για να γίνει δεκτός στις εκδηλώσεις «τους» ο σοβαρότερος και πολυπληθέστερος φορέας της Ελληνικής Εθνικής Θρησκείας ....."

***τελικά, μάλλον θα αρχίσω να τους συμπαθώ τους ΥΣΕΕδες. Δεν είναι και λίγο πράγμα να σε δικαιώνουν οι του ΥΣΕΕ


αν είναι δυνατόν η απελπισία μην κάνει μεταγραφή κανένα πρόβατο από το μαντρί τους στο απέναντι, αναγκάζει τον χριστιανοταλιμπάν να φέρει για ενισχύσεις άποψη άλλου αντίπαλου μαντριού
ρε είσαι για γέλια
γέλια μέχρι δακρύων αν δεν ήσουν τόσο βλάκας (που το μόνο που ξεπερνά την βλακεία σου είναι η χαζομάρα σου)θα έβλεπες ότι όλο αυτό το παιχνίδι που γίνεται με την αρχαιοελληνική θρησκεία(53534576456 αιρέσεις κλπ κλπ)δεν έχει καμία διάφορα από το τι γίνετε στην θρησκεία που εσύ ασπάζεσαι
ρε είστε όλοι για γιαούρτι


«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι ακόμα της μόδας.»
—Ethan Allen

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2010, 18:22:21  Εμφάνιση Προφίλ
Και όταν γράφω:"να μας",δεν
τοποθετώ τον εαυτό μου,σε καμιά
οργάνωση όπως αυτή κι'αν λέγεται!!!

Όμως φαίνεται πως απ'την δική σου
συνήθεια να κατηγοροποιήσαι,θέλεις το
ίδιο να κατατάσσεις και τους άλλους!!!

Τι να κάνουμε φίλε αγαπητέ,υπάρχουν
άνθρωποι που μπορούν να προσδιορίζουν
αξίες και αρχές χωρίς να ανήκουν
απαραίτητα κάπου!!!

Το να νοείς αυτές τις αξίες,την ηθική,
τις αρχές που θέτεις στην βίωσή σου,μέσα
από την γνώση της Αρχαιοελληνικής Παράδοσης
είναι ΤΙΜΗ μεγάλη για κάθε Έλληνα!!!


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2010, 18:46:17  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Από ιστισελίδα: http://www.ysee.gr/index.php?type=deltia_typou&f=230


Αυτό θέλουμε και εμείς! Να μας συμπαθήσεις,πράγμα
που θα αποδείξει πως ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΞΕΣΤΡΑΒΩΘΗΚΕΣ!!!


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.



Θες να πεις πως είσαι μέλος και αντιπροσωπεύεις το ΥΣΕΕ;;

Edited by - Ψηλός on 19/09/2010 18:47:18Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2010, 18:54:48  Εμφάνιση Προφίλ
Ρε "αθεε",
θέλω να μου απαντήσεις ειλικρινά.

- Πόσο ξύλο τρως από τη γυναίκα σου;
- Μήπως είσαι σε ξεφτίλα ομάδα που συνεχώς τα τρώει;
- Βρε μπας και σε φλομώνουν στη σφαλιάρα η παρέα σου;

Δεν εξηγείται διαφορετικά η τάση σου αυτή, αν και δεν είσαι ο μόνος που τα τραβάει αυτά. Έχει ακόμη κανα δυο εδώ μέσα που καταφεύγουν στην ίδια τακτική του να βρίζουν.

"αθεε" της συμφοράς, τι ζητάς εσύ εδώ μέσα - αν όχι για τους λόγους που ανέφερα πιο πάνω - σε ένα χώρο Εσωτερισμού;

άντε τράβα στο καλό άνθρωπέ μου!!!

....... βρε όλους τους προβληματικούς στην καμπούρα μας θα τους τραβάμε;
δεν έχουν πουθενά αλλού να βγάλουν τα απωθημένα τους;;;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2010, 19:10:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος
quote:
Θες να πεις πως είσαι μέλος και αντιπροσωπεύεις το ΥΣΕΕ;;

λολ διάβασε το επόμενο μήνυμα της και θα καταλάβεις

quote:
- Πόσο ξύλο τρως από τη γυναίκα σου;
- Μήπως είσαι σε ξεφτίλα ομάδα που συνεχώς τα τρώει;
- Βρε μπας και σε φλομώνουν στη σφαλιάρα η παρέα σου;
Δεν εξηγείται διαφορετικά η τάση σου αυτή, αν και δεν είσαι ο μόνος που τα τραβάει αυτά. Έχει ακόμη κανα δυο εδώ μέσα που καταφεύγουν στην ίδια τακτική του να βρίζουν.

"αθεε" της συμφοράς, τι ζητάς εσύ εδώ μέσα - αν όχι για τους λόγους που ανέφερα πιο πάνω - σε ένα χώρο Εσωτερισμού;

άντε τράβα στο καλό άνθρωπέ μου!!!

....... βρε όλους τους προβληματικούς στην καμπούρα μας θα τους τραβάμε;
δεν έχουν πουθενά αλλού να βγάλουν τα απωθημένα τους;;;


όπως έλεγαν και οι πρόγονοι μου(γιατί εσύ έχεις δηλώσει ότι δεν έχεις ως προγόνους τους έλληνες)

εξ ίδιων κρίνεις τα αλλότρια μικρό μου χριατιανόταλιμπανάκι

quote:

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι ακόμα της μόδας.»
—Ethan Allen

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2010, 19:12:24  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:

Από ιστισελίδα: http://www.ysee.gr/index.php?type=deltia_typou&f=230


Αυτό θέλουμε και εμείς! Να μας συμπαθήσεις,πράγμα
που θα αποδείξει πως ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΞΕΣΤΡΑΒΩΘΗΚΕΣ!!!


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.



Θες να πεις πως είσαι μέλος και αντιπροσωπεύεις το ΥΣΕΕ;;

Edited by - Ψηλός on 19/09/2010 18:47:18


Αλλη μια φορά θα στο πω ΞΕΣΤΡΑΒΩΣΟΥ!!!
Είσαι μικρόνοος ή τον παριστάνεις;
Ακριβώς πάνω απ'την παράθεσή σου,
δεν διάβασες τι εγραψα;;;!!!
Άντε ακόμη μια επανάληψη(άλλωστε λένε
πως η επανάληψη είναι η
μητέρα της μάθησης και σε βρίσκω πολύ
πιστό της σοφής ρήσης!!!)

Διάβασε λοιπόν και πάλι:

quote:

Και όταν γράφω:"να μας",δεν
τοποθετώ τον εαυτό μου,σε καμιά
οργάνωση όπως αυτή κι'αν λέγεται!!!

Όμως φαίνεται πως απ'την δική σου
συνήθεια να κατηγοροποιήσαι,θέλεις το
ίδιο να κατατάσσεις και τους άλλους!!!

Τι να κάνουμε φίλε αγαπητέ,υπάρχουν
άνθρωποι που μπορούν να προσδιορίζουν
αξίες και αρχές χωρίς να ανήκουν
απαραίτητα κάπου!!!

Το να νοείς αυτές τις αξίες,την ηθική,
τις αρχές που θέτεις στην βίωσή σου,μέσα
από την γνώση της Αρχαιοελληνικής Παράδοσης
είναι ΤΙΜΗ μεγάλη για κάθε Έλληνα!!!


Το κατάλαβες τώρα;
Ελπίζω να μην ρωτήσεις εκ νέου...


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2010, 19:23:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Καλά, τι θα γίνει; Θα συνεχίσουν πολλοί εδώ μέσα, να την βλέπουν,...Ψινάκηδες,λες και παίρνουμε μέρος σε διαγωνισμό και περιμένουμε βαθμολογία;...
¨Αντε κάντε κανένα διάλογο, που έχετε κολλλήσει στην εισαγωγή...
Το θέμα λέει για την Αγία Σοφία, εγώ ,σας θέτω θέμα, για τα ..Λαρισινά ...."Ελγίνεια",ψηφιδωτά και λοιπά, ευρήματα, που πήγαν στην Ολύμπια για τους παρελθόντες, ολυμπιακούς αγώνες και έμειναν εκεί...
Φέρτε τα "Ελγίνεια" μας πίσω...Εδώ και μια 6ετία, τα κρατάνε σε υπόγεια, όταν στη Λάρισα, θα τιμώνταν δεόντως...
Σχετικό θέμα, υπάρχει στην σημερινή "Ελευθερία" τοπική εφημερίδα της Λάρισας...Ποιοί ασχολούνται, επιτέλους, με μνημεια, που έλεγε κι ο Εαρινός,ή με ότι προβάλει την Ελλάδα;Δουλέύουμε για την Ελλάδα, ή όπως πάντα, ο καθεις για την πάρτη του;....
Και αφήστε οι .....φωτισμένοι με την αρχαία θρησκεία, την κακία
για την πραγματικά ελληνική θρησκεία, τον χριστιανισμό...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2010, 19:29:13  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
???


NOVUS ORDO SECLORUM
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2010, 19:33:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Ξέρω PREDATOR, εσύ έμεινες ακόμη στο βρισιμο του χριστιανισμού...
Το ξεπεράσαμε, αν δεν σε πειράζει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2010, 19:39:53  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
οχι... απλα διαπιστωνω οτι εξακολουθουμε να ειμαστε πολυ off απο το ζητουμενο του συγκεκριμενου θεματος, που σαφως και δεν ειναι η εξυβριση ουτε του Χριστιανισμου, ουτε αλλης θρησκειας!


NOVUS ORDO SECLORUM
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 52 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51 52
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy