ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕΙ Η ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ! ! !
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 52
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2010, 19:40:03  Εμφάνιση Προφίλ
Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω ένα πράμα...

Και σαν είναι -αν είναι δεν το γνωρίζω- Θρησκευτική εορτή τα Προμήθεια και λοιπόν και τι έγινε..???

Τόσες Θρησκείες υπάρχουν και κάθε μια εκφράζει μια μερίδα ανθρώπων...που είναι ακριβώς δηλαδή το πρόβλημα???
Δεν έχει ο καθένας το δικαίωμα της προσωπικής διάθεσης και ένταξης του όπου τον εκφράζει...και απο πότε η αυτο-διάθεση άρχισε να θεωρείται ως κάτι το απεχθές..???

Έχω την αίσθηση ότι κάπου τα πράματα έχουν ξεφύγει και θα έλεγα ότι αντί να ασχολούμαστε με το τι κάνει ο καθένας και που και πως αντιλαμβάνεται "εκείνος" το σωστό και αυτό που τον εκφράζει...ας ασχοληθούμε με πιο σοβαρά ζητήματα ..!!!

Προσωπικά Θρησκευτικά δεν εντάσσομαι κάπου αλλα απο την άλλη μεριά δεν με πιάνει "πρεμούρα" σαν βλέπω κάποιους να είναι φίλα προσκείμενοι εδώ ή εκεί ή παραπέρα...αρκεί να μην με ενοχλούν..!!!


Αυτά τα πράματα , είναι προσωπικές -ιδιωτικές- υποθέσεις του καθενός και καλό θα ήταν να μείνουν έτσι...!!!

Αυτή είναι η άποψή μου...εις παν ότι αφορά προσωπικές επιλογές και τις οποίες προσωπικά σέβομαι !!!

Αρκεί να μένουν εκεί...σε καθαρά προσωπική υπόθεση του καθενός , μακριά απο την πολιτική και το κράτος..!!!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2010, 19:41:16  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
σωστος φιλε Εαρινε... πολυ σωστος


NOVUS ORDO SECLORUM
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2010, 19:43:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Όχι ρε Δήμο, λέμε, ότι δεν γίνεται τα δικά μας θρησκευτικά τυπικά,
να είναι άσχημα και τα ίδια των άλλων να είναι καλά...Να αναγνωρίσουν, αν πιστεύουν σαν θρησκεια, σαν ιδέα, ή σαν ....κειμήλιο,το 12θεο,όσοι δηλώνουν φάν του 12θεου....
Έχει σημασία....
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2010, 19:44:14  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
για ποιον να εχει σημασια?


NOVUS ORDO SECLORUM
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2010, 19:45:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Γιατί, αλλοιώς, λές κάτι που έχει πολιτιστική αξία, αλλοιώς κάτι
που έχει θρησκευτική αξία κι αλλοιώς, ότι έχει μνημειακή αξία....
Νομίζω, δλδ..
Αλλοιώς μιλάς, για κάθε θέση...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2010, 19:46:25  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω ένα πράμα...

Και σαν είναι -αν είναι δεν το γνωρίζω- Θρησκευτική εορτή τα Προμήθεια και λοιπόν και τι έγινε..???

Τόσες Θρησκείες υπάρχουν και κάθε μια εκφράζει μια μερίδα ανθρώπων...που είναι ακριβώς δηλαδή το πρόβλημα???
Δεν έχει ο καθένας το δικαίωμα της προσωπικής διάθεσης και ένταξης του όπου τον εκφράζει...και απο πότε η αυτο-διάθεση άρχισε να θεωρείται ως κάτι το απεχθές..???

Έχω την αίσθηση ότι κάπου τα πράματα έχουν ξεφύγει και θα έλεγα ότι αντί να ασχολούμαστε με το τι κάνει ο καθένας και που και πως αντιλαμβάνεται "εκείνος" το σωστό και αυτό που τον εκφράζει...ας ασχοληθούμε με πιο σοβαρά ζητήματα ..!!!

Προσωπικά Θρησκευτικά δεν εντάσσομαι κάπου αλλα απο την άλλη μεριά δεν με πιάνει "πρεμούρα" σαν βλέπω κάποιους να είναι φίλα προσκείμενοι εδώ ή εκεί ή παραπέρα...αρκεί να μην με ενοχλούν..!!!


Αυτά τα πράματα , είναι προσωπικές -ιδιωτικές- υποθέσεις του καθενός και καλό θα ήταν να μείνουν έτσι...!!!

Αυτή είναι η άποψή μου...εις παν ότι αφορά προσωπικές επιλογές και τις οποίες προσωπικά σέβομαι !!!

Αρκεί να μένουν εκεί...σε καθαρά προσωπική υπόθεση του καθενός , μακριά απο την πολιτική και το κράτος..!!!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι...



Αγαπητέ φίλε Εαρινέ,
για να σου φύγει η απορία σχετικά
με την "πρεμούρα" όπως λες και καλά
να σε τοποθετήσει κανείς κάπου ή ακόμη
και εσυ ο ίδιος τον εαυτό σου,ένας
μονάχα ένας λόγος υπάρχει.
Να μπορεί να σε "πυροβολεί" όταν
και όπως αυτός ...επιθυμεί!!!
Απλά πράγματα...

Τους κάθεται στο λαιμό,ότι
υπάρχουν άνθρωποι που δεν
γουστάρουν καθόλου "ΤΑΜΠΕΛΕΣ"!!!


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2010, 19:47:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Για κάτσε ρε φιλαράκι Καποδίστρια, γιατι είσαι ολίγον απο άδικη....Δηλαδή, όποιος θέλει είναι χωρίς ταμπέλα κι οι άλλοι είναι κορόιδα;
Τοσο διάκριση;...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2010, 19:50:00  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
quote:

Γιατί, αλλοιώς, λές κάτι που έχει πολιτιστική αξία, αλλοιώς κάτι
που έχει θρησκευτική αξία κι αλλοιώς, ότι έχει μνημειακή αξία....
Νομίζω, δλδ..
Αλλοιώς μιλάς, για κάθε θέση...

ναι, αλλα οταν μιλαμε για θρησκεια, ειναι αντιρρητο δικαιωμα του καθενος να πιστευει οτι θελει, οπως το θελει, ετσι? και φυσικα δεν εχει το δικαιωμα αλλος να τον κατηγορησει για κατι (εκατερωθεν)


NOVUS ORDO SECLORUM
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2010, 19:51:05  Εμφάνιση Προφίλ
Όσο αφορά τώρα,φίλτατε trexagireve,
τα "ελγίνεια" της Λάρισας,νομίζω
ότι είναι θέμα τυπικό και
πρέπει να το λύσετε εσείς(δηλαδή η Νομαρχία
σας,πιθανώς η αρμόδια υπηρεσία της)και
το Υπουργείο Πολιτισμού.
Δεν νομίζω να είναι
Εθνικό θέμα!!!


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2010, 19:51:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Αυτο λέμε ρε φίλε PREDATOR...Οι ....άλλοι, νομίζουν, ότι έχουν ..πλεονέκτημα...Και δεν τους πιάνει αυτούς η κατηγορία του θρησκευομένου...Αυτοί είναι φάν.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2010, 19:53:21  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
quote:

Αυτο λέμε ρε φίλε PREDATOR...Οι ....άλλοι, νομίζουν, ότι έχουν ..πλεονέκτημα...Και δεν τους πιάνει αυτούς η κατηγορία του θρησκευομένου...Αυτοί είναι φάν.....

ας ειναι και Μουλαν... πιστευε εσυ αυτο που θελεις να πιστευεις, και ασε εκεινουν να πιστευουν ή οχι, γιατι ακρετοι ειπαν οτι δεν ανηκουν σε καποια θρησκεια (και αυτο δικαιωμα τους φυσικα)


NOVUS ORDO SECLORUM
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2010, 19:54:14  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Για κάτσε ρε φιλαράκι Καποδίστρια, γιατι είσαι ολίγον απο άδικη....Δηλαδή, όποιος θέλει είναι χωρίς ταμπέλα κι οι άλλοι είναι κορόιδα;
Τοσο διάκριση;...

Μα ΦΙΛΤΑΤΕ trexagireve,
δικαίωμα του καθενος είναι!!!
Ποιός σου είπε να βάλεις ταμπέλα;
Εγώ;
Δεν νομίζω...

Ουδέ καν ήξερα ότι ανήκεις
στους παλαιοημερολογίτες.
Και φαντάζομαι κανείς άλλος
εδώ μέσα αν δεν το δημοσιοποιούσες
μονάχος σου!!!

Ποιός έβαλε ταμπέλα στο εαυτό του;
ΕΣΥ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ!!!


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2010, 19:56:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος
quote:
Αυτο λέμε ρε φίλε PREDATOR...Οι ....άλλοι, νομίζουν, ότι έχουν ..πλεονέκτημα...Και δεν τους πιάνει αυτούς η κατηγορία του θρησκευομένου...Αυτοί είναι φάν.....

επειδή εσύ επέλεξες να ζεις σε μαντρί πρέπει να ζούμε όλοι;
υπάρχουν και σκεπτόμενοι άνθρωποι, όχι μόνο πρόβατα

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι ακόμα της μόδας.»
—Ethan Allen

Edited by - αθεος on 19/09/2010 19:57:22Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2010, 19:57:33  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:

Αυτο λέμε ρε φίλε PREDATOR...Οι ....άλλοι, νομίζουν, ότι έχουν ..πλεονέκτημα...Και δεν τους πιάνει αυτούς η κατηγορία του θρησκευομένου...Αυτοί είναι φάν.....

ας ειναι και Μουλαν... πιστευε εσυ αυτο που θελεις να πιστευεις, και ασε εκεινουν να πιστευουν ή οχι, γιατι ακρετοι ειπαν οτι δεν ανηκουν σε καποια θρησκεια (και αυτο δικαιωμα τους φυσικα)


NOVUS ORDO SECLORUM


Αγαπητέ PREDATOR,
ΣΑΦΩΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ
όπως ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ λες.
Και νομίζω και ο φίλτατος trexagireve,
το καταλαβαίνει,απλά νοιώθει λίγη
...μοναξιά(;) να την πω...


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2010, 19:59:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Εγώ αγαπητή μου Καποδίστρια, πιστεύω, ότι ο ..άθεος, νοιώθει μοναξιά,γι αυτό και επιτίθεται στην αδυναμία σας, τα μνημεία του παρελθόντος....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2010, 20:02:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος
quote:

Εγώ αγαπητή μου Καποδίστρια, πιστεύω, ότι ο ..άθεος, νοιώθει μοναξιά,γι αυτό και επιτίθεται στην αδυναμία σας, τα μνημεία του παρελθόντος....

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι ακόμα της μόδας.»
—Ethan Allen

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2010, 20:04:45  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
quote:

Εγώ αγαπητή μου Καποδίστρια, πιστεύω, ότι ο ..άθεος, νοιώθει μοναξιά,γι αυτό και επιτίθεται στην αδυναμία σας, τα μνημεία του παρελθόντος....

μοναξια ως προς τι? Δεν νομιζω οτι αισθανεται μοναξια, οταν συνομιλει με ανθρωπους, εχει οικογενεια, φιλους... ακομα και εχθρους!


NOVUS ORDO SECLORUM
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2010, 20:05:13  Εμφάνιση Προφίλ
Τώρα εδω που τα λέμε
φίλτατε trexagireve,
τα ερωτιματικά του αθεος
ισχύουν και
για μένα!!!

Τι εννοείς;!!!


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2010, 20:06:38  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:

Εγώ αγαπητή μου Καποδίστρια, πιστεύω, ότι ο ..άθεος, νοιώθει μοναξιά,γι αυτό και επιτίθεται στην αδυναμία σας, τα μνημεία του παρελθόντος....

μοναξια ως προς τι? Δεν νομιζω οτι αισθανεται μοναξια, οταν συνομιλει με ανθρωπους, εχει οικογενεια, φιλους... ακομα και εχθρους!


NOVUS ORDO SECLORUM


Για τις "ταμπέλες" εννοώ,αγαπητέ
PREDATOR,τις
"ταμπέλες"...


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2010, 20:32:54  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Γιατί, αλλοιώς, λές κάτι που έχει πολιτιστική αξία, αλλοιώς κάτι
που έχει θρησκευτική αξία κι αλλοιώς, ότι έχει μνημειακή αξία....
Νομίζω, δλδ..
Αλλοιώς μιλάς, για κάθε θέση...

Οι "αξίες" πάντα είχαν και έχουν προσωπικό χαρακτήρα φίλε Βαγγέλη ... και εν πάσει περιπτώσει οι όποιες αξίες δοκιμάζονται μέσα στο χρόνο και στην καθημερινότητα και προβάλλουν την όποια αξία τους απο αυτούς που εμφορούνται απο αυτες , δια μέσου των συμπεριφορών τους....και το τι για μένα έχει αξία δεν θα μου το υποδείξουν ούτε σύ και ούτε καμμιά πλειοψηφία αλλα ούτε και θα μου το επιβάλλουν...

Μνημειακή αξία για μένα , έχουν όλα όσα και γώ θεωρώ ως μη παραγωγικά και μάλιστα επισημαινόμενα καθημερινά , μέσα απο τις διατυπώσεις όλων όσων νοηματοδοτούνται απο αυτές...άστο λοιπόν..!!!

Προσωπικά μια αξία βλέπω ως ουσιαστικώς ανθρώπινη και ουσιαστικού χαρακτήρα...την "καλοσύνη και τον σεβασμό"..!!!

Μπορώ να δώ μια κοινωνία με διαφορετικές απόψεις και διαφορετικές επιλογές και θέσεις ζωής για τον καθένα σε ένα πλαίσιο τέτοιο που να μπορεί ο καθένας να εκφράζεται μεσα απο τα όσα εκείνος θεωρεί ως "όμορφα" για τον ίδιο....και μια κοινωνία που συνθέτει και αγκαλιάζει όλα τα παιδιά της..μη ταμπελοποιώντας και ενοχοποιωντας προσωπικές επιλογές!!!

Όλα αυτά , αρκεί -όπως είπα και πιο πάνω- να μην ενοχλούν και παρεμποδίζουν και βιάζουν ή παραγκωνίζουν την ελευθερία και ασφάλεια των άλλων συνανθρώπων του!

Είναι άλλο πράμα η κριτική επι προσώπων για προσωπικές τους επιλογές και άλλο οι κρίσεις για πολιτικές -πολιτικούς φορείς..κλπ- και δόγματα μέσα απο τα πεπραγμένα τους και την νοηματοδότηση που αυτά προσφέρουν...!!!

Οι ζυμώσεις δεν θα πάψουν ποτέ και αυτό αναδεικνύει τις διαρκείς αναζητήσεις των κοινωνιών για έλεγχο και βελτίωση και αναθεώρηση πραγμάτων προς το καλύτερο...!!!

Κοινωνίες που δεν συνθέτουν μένουν πίσω και τελματώνουν , αναδεικνύοντας εγγενείς αδυναμίες και φοβίες...οδεύοντας προς την "εσωστρέφεια" και την περιθωριοποίηση...!!!

Έχω την αίσθηση , ότι είμαστε πολύ πίσω και δεν είναι τυχαίες οι συμπεριφορές μας και η κατάσταση στην οποία ως λαός και ως μονάδες έχουμε περιέλθει..!!!

Η Αγιά Σοφιά μπορεί να περιμένει , θεωρώ ότι υπάρχουν άλλα προβλήματα που αναζητούν εναγωνίως λύσεις "χθές" κιόλας...και όχι σήμερα...

Μου έρχεται μια παροιμία στο νού τώρα..."Τι του λείπει του χωριάτη??? ...Σκούφια με μαργαριτάρι.."


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
42NA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


432 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2010, 20:33:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 42NA
Η ΕΛΛΑΣ !!!









....ΚΑΙ ΟΙ ΒΑΡΒΑΡΟΙ...




Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2010, 20:36:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος
quote:
Για τις "ταμπέλες" εννοώ,αγαπητέ
PREDATOR,τις
"ταμπέλες"...

ποιες ταμπέλες βρε τραχανά; εσύ είπες ότι επιτίθεμαι στα μνημεία του παρελθόντος....


«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι ακόμα της μόδας.»
—Ethan Allen

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2010, 20:40:29  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Έχω την αίσθηση , ότι είμαστε πολύ πίσω και δεν είναι τυχαίες οι συμπεριφορές μας και η κατάσταση στην οποία ως λαός και ως μονάδες έχουμε περιέλθει..!!!

Η Αγιά Σοφιά μπορεί να περιμένει , θεωρώ ότι υπάρχουν άλλα προβλήματα που αναζητούν εναγωνίως λύσεις "χθές" κιόλας...και όχι σήμερα...

Μου έρχεται μια παροιμία στο νού τώρα..."Τι του λείπει του χωριάτη??? ...Σκούφια με μαργαριτάρι.."


Απλά προσυπογράφω ...


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2010, 20:42:25  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:
Για τις "ταμπέλες" εννοώ,αγαπητέ
PREDATOR,τις
"ταμπέλες"...

ποιες ταμπέλες βρε τραχανά; εσύ είπες ότι επιτίθεμαι στα μνημεία του παρελθόντος....


«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι ακόμα της μόδας.»
—Ethan Allen



Βρε αθεος,εμένα βρίζεις;
Εγω το έγραψα αυτό!!!


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2010, 20:48:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος
quote:

quote:

quote:
Για τις "ταμπέλες" εννοώ,αγαπητέ
PREDATOR,τις
"ταμπέλες"...

ποιες ταμπέλες βρε τραχανά; εσύ είπες ότι επιτίθεμαι στα μνημεία του παρελθόντος....


«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι ακόμα της μόδας.»
—Ethan Allen



Βρε αθεος,εμένα βρίζεις;
Εγω το έγραψα αυτό!!!


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.



λολ ταπεινά ζητώ συγνώμη, άλλα ο τραχανάς (τρέχα) όλο άσχετες απαντήσεις δίνει όταν στριμώχνεται και με το qoute που έκανες νόμιζα ότι η απάντηση αυτή είχε δοθεί από τον τραχανά

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι ακόμα της μόδας.»
—Ethan Allen

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2010, 20:52:15  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
μπερδευτηκε ο ανθρωπος



NOVUS ORDO SECLORUM
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2010, 20:54:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Έτσι είναι ,άνθρωποι σαν εσάς, μπερδεύονται, οι άλλοι είναι που κάνουν λάθος....
Να τραβάς στα στήθια σου, να τα ...αποστηθίσεις....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2010, 20:55:30  Εμφάνιση Προφίλ
Καλά αυτό το μπέρδεμα είχε
πολύ γέλιο!!!

Και έτσι με καλή διάθεση,να
μαζευτούμε σπίτια μας!!!

Καλή νύχτα σ'όλους!!!


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2010, 21:04:08  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Έτσι είναι ,άνθρωποι σαν εσάς, μπερδεύονται, οι άλλοι είναι που κάνουν λάθος....
Να τραβάς στα στήθια σου, να τα ...αποστηθίσεις....

Έλα ρε Βαγγέλη , σταμάτα πιά...σαν μικρό και πληγωμένο παιδάκι κάνεις!!!

Αφού έχεις καρδιά μάλαμα ρε , γιατί συνέχεια διαμαρτύρεσαι και "καμώνεσαι" ... δεν έχει κανείς κάτι προσωπικό μαζί σου...

Όλοι μια παρεϊτσα είμαστε...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2010, 21:09:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Άρε φίλε Δήμο, πλάκα κάνω, αλλά, καλά είναι να καταλαβαίνει
κανείς, πόσο ..δημοκρατικά αντιμετωπίζει τους άλλους και πόσο
τον εαυτό του, ή μερικούς, ..ομοιούς, κατα όποια έννοια....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 52 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51 52
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy