ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕΙ Η ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ! ! !
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 52
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Συνείδηση
Νέο Μέλος

Greece
11 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2010, 12:29:40  Εμφάνιση Προφίλ
Η Αγία Σοφία κάποια μέρα θα ξαναλειτουργήσει.
Και η Κωνσταντινούπολη θα ξαναγίνει Ελληνική.
Και σύμφωνα με τις προφητείες, το εν τρίτο των Τούρκων {κρυπτοχριστιανών - ελλήνων} θα ασπασθεί την ορθοδοξία, ενώ οι υπόλοιποι θα χαθούν στα βάθη τις Ασίας , πέρα στα Αλτάϊα όρη , στην έρημο Γκόμπι από όπου προήρθαν οι Τουρανομογγόλοι.

Σ.Β

Edited by - Συνείδηση on 18/09/2010 12:30:37

Edited by - Συνείδηση on 18/09/2010 12:31:37Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2010, 12:36:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Ουδέν κρυπτόν απο τον ήλιον, που λέγαν οι σοφοί πρόγονοι μας,
αγαπητέ μου Μακεδών..Το ότι είστε λίγοι, το λέει, ότι δεν φαινεστε
πουθενά σε κοινωνικές εκδηλώσεις, που να έχουν αριθμούς,δεν
έχετε άποψη, επίσημη..Όπως οι ...οικολόγοι,ας πούμε....
Και επαναλαμβάνω, αγαπητή μου Καποδίστρια:
Μην μπερδεύεις το φολκλόρ
με την πίστη...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2010, 12:46:09  Εμφάνιση Προφίλ
trexagireve

quote:
Το ότι είστε λίγοι, το λέει, ότι δεν φαινεστε
πουθενά σε κοινωνικές εκδηλώσεις

Συνεχίζεις να με εντάσσεις σε συγκεκριμένη θρησκεία ενώ έχω δηλώσει επανηλειμμένα ότι δεν ανήκω σε καμία και δεν χρειάζομαι κανένα θεό. Μπορείς να μου εξηγήσεις γιατί το κάνεις αυτό;

Οσο για τα στοιχεία, τελικά ακόμη μία φορά λες ό,τι σου κατέβει, χωρίς να έχεις κάποια πηγή και φυσικά χωρίς να μπορείς να παρουσιάσεις τίποτε επίσημα, παρά μόνο ό,τι ονειρεύεσαι και φαντάζεσαι...

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2010, 12:55:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Δεν φαντάζομαι εγώ, ότι είστε πολλοί Κωστα ΜΟΥ..
Εσείς το φαντάζεστε.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2010, 12:56:47  Εμφάνιση Προφίλ
Άμα το πάμε πληθυσμιακά δε νομίζω να είναι πολύ λιγότεροι από τους σχισματικούς... Ευτυχώς οι βλαμμένοι είναι λίγοι

Edited by - IndustrialAngel on 18/09/2010 12:57:01Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2010, 12:58:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Όποιοι τα φορούν, ξέρουν και να τα προφέρουν, που λέγαμε...
Έχετε και σύλλογο Βιομηχανικέ μου;...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2010, 13:03:34  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Έχετε και σύλλογο Βιομηχανικέ μου;

Ποιο σύλλογο; Εγώ δεν είμαι βλαμμένος να ανήκω σε σέκτες... Ιαχωβάδες, Σχισματικούς, Δωδεκαθεϊστές... Όλοι το ΙΔΙΟ βλαμμένοι είστε στα μάτια μου...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2010, 13:07:07  Εμφάνιση Προφίλ
IndustrialAngel

quote:
Ποιο σύλλογο; Εγώ δεν είμαι βλαμμένος να ανήκω σε σέκτες

Δεν έχει καμία απολύτως σημασία. Άπαξ και δεν είσαι ορθόδοξος, πρέπει οπωσδήποτε να ανήκεις κάπου αλλού.

Καλώς ήλθες στη σέχτα μας


macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2010, 13:16:21  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:
Έχετε και σύλλογο Βιομηχανικέ μου;

Ποιο σύλλογο; Εγώ δεν είμαι βλαμμένος να ανήκω σε σέκτες... Ιαχωβάδες, Σχισματικούς, Δωδεκαθεϊστές... Όλοι το ΙΔΙΟ βλαμμένοι είστε στα μάτια μου...


Γιώργο καλημέρα...ασφαλώς θεωρώ ότι αντιλαμβάνεσαι το "διακίωμα" του ακθενός να ορίζει την ζωή του και να επιλέγει αυτό που ενδεχομένως θεωρεί ως σωστό και εν πάσει περιπτώσει λειτουργεί "Θεραπευτικά" για τον ίδιο....αν μπορώ να το θέσω έτσι!!!

Υπ'αυτήν την έννοια , θεωρώ ότι δεν είναι η τοποθέτησή σου αλλα και η κρίση σου , η πλέον ενδεδειγμένη!!!

Δεν οδηγεί πουθενά φίλε μου αυτή η "συμπεριφορά" και τα συναισθήματα θυμού και οργής δεν αποτελούν απάντηση και με ένα μαγικό τρόπο αποδομούν εσένα ή εμένα ή τον οποιοδήποτε άλλο που τοποθετείται καταυτόν τον τρόπο..!!!

Δηλώνει αδυναμία!!!

Δεν συμφωνώ καθόλου με τον τρόπο σου και περιμένω μια πιο θετική στάση απο σένα , που δεν θα ευτελίζει την παρουσία σου εδώ μέσα αλλα θα προάγει το όντως πολύ καλό γνωστικό σου επίπεδο!!!

Η συζήτηση δεν γίνεται για να πεισουμε αλλήλους εδώ -δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση όπως θα αντιλαμβάνεσαι- αλλα για να αποκομμίσει ο κάθε αθέατος αναγνώστης μια ολοκληρωμένη άποψη .... αποφασίζοντας ο ίδιος που ακριβώς βρίσκεται η "αλήθεια"...!!!

Νά'σαι καλά γείτονα..!!!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2010, 13:22:04  Εμφάνιση Προφίλ
Όχι Εαρινέ δεν το παίρνω πίσω...


Άλλο σέκτα, άλλο θρησκεία. Τη δεύτερη τη σέβομαι, την πρώτη όχι. Αυτές οι κλειστές, μικρές πληθυσμιακά ομάδες μου φέρνουν ανατριχίλα. Εξακολουθεί να ισχύει η ανεξιθρησκεία βεβαίως, αλλά αυτοί οι λίγοι μου προκαλούν αποστροφή, όποιοι και αν είναι αυτοί. Δε θα εντασσόμουν ΠΟΤΕ σε μια τέτοια ομάδα. Εκφράζω γνώμη αυτήν τη στιγμή. Ότι εγώ θα το θεωρούσα ανόητο να κάνω μια τέτοια πράξη. Ο καθένας ας κάνει ότι θέλει... Δε σημαίνει ότι θα συμφωνήσω. Δε θα εμποδίσω αλλά δε θα συμφωνήσω


Επίσης να είσαι καλά γείτονα (αν και το χαρακτηρισμό αυτό τον έχουμε σε αποκλειστικότητα με το Φώτη)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2010, 13:25:43  Εμφάνιση Προφίλ
IndustrialAngel

quote:
Εξακολουθεί να ισχύει η ανεξιθρησκεία βεβαίως

Αυτό είναι το πρόβλημα με την Ελλάδα: Ότι έχει "ανεξιθρησκεία" και όχι "θρησκευτική ελευθερία".

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2010, 13:27:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Και φυσικά, σαν τον Χιτλερ κι εσύ Βιομηχανικέ μου,αποφασίζεις και διατάζεις, για το τι είναι και τι δεν είναι...Κι αν ερχόταν ο Χριστός, πάλι απλός, εσύ πρώτος θα τον σταύρωνες...
Δεν ειχε δίπλωμα..
Κι έκανε κι ΑΥΤΌΣ μια μικρή σέχτα...
Πολλά άσχημα..Κι ο αστυνόμος ...Θεοχάρης, όλα τα βρίσκει!!
Σε ρώτησε, κανείς,αν συμφωνείς,όμως κι επιμένεις να μας παριστάνεις τον ...εγκριτολόγο;;Τρέλα!!!!
Καλά, καταλαβαίνεις, ότι ...ξερνάς γέλιο, αντι να μιλάς;...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2010, 13:33:51  Εμφάνιση Προφίλ
Μακεδών.

Για εξήγησε λίγο τη διαφορά σε παρακαλώ.


Μαλάκας


Αυτό κατάλαβες; Είπα... ότι ΔΕ θα εμποδίσω... Ας διδάξει ο καθένας ότι θρησκεία θέλει. Εμένα αυτές οι μικρές πληθυσμιακές ομάδες μου φέρνουν αναγούλα. Δεν έχω δικαίωμα στην άποψη; Δεν έχω δικαίωμα να πω ότι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ περίπτωση να ψωνίσω από το κωλομάγαζο που αντιπροσωπεύεις αλλά αν ποτέ νιώσω την ανάγκη να ικανοποιήσω μια θρησκευτική ανάγκη θα απευθυνθώ σε μία μεγάλη και αναγνωρισμένη θρησκεία όπως ο Χριστιανισμός ή ο Βουδισμός;


Όσο για το τι θα γινόταν αν ερχόταν ο Χριστός σήμερα... Κάτι μου λέει ότι τύπους σαν και σένα θα τους έσπαζε στο ξύλο


quote:
Σε ρώτησε, κανείς,αν συμφωνείς,όμως κι επιμένεις να μας παριστάνεις τον ...εγκριτολόγο;;Τρέλα!!!!
Καλά, καταλαβαίνεις, ότι ...ξερνάς γέλιο, αντι να μιλάς;.


Εσύ με ρώτησες αν ανήκω σε σύλλογο. Και σου είπα ότι δεν είμαι ηλίθιος σαν και σένα. Για μένα όποιος ανήκει σε τέτοιες αιρέσεις είναι ηλίθιος. Δικαίωμα στη γνώμη. Δημοκρατία. Δεν κάνω κάποια ενέργεια εναντίον του (αντίθετα με εσένα, εγώ ΔΕ γουστάρω το Χίτλερ) αλλά έχω δικαίωμα να τον θεωρώ ηλίθιο. Απλά πράγματα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2010, 13:35:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Ελπίζω κάποτε,Βιομηχανικέ μου, να προσέξεις κι εσύ, τα...κοινά με
τον Χιτλερ σημεία σου...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2010, 13:38:01  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Όχι Εαρινέ δεν το παίρνω πίσω...


Άλλο σέκτα, άλλο θρησκεία. Τη δεύτερη τη σέβομαι, την πρώτη όχι. Αυτές οι κλειστές, μικρές πληθυσμιακά ομάδες μου φέρνουν ανατριχίλα. Εξακολουθεί να ισχύει η ανεξιθρησκεία βεβαίως, αλλά αυτοί οι λίγοι μου προκαλούν αποστροφή, όποιοι και αν είναι αυτοί. Δε θα εντασσόμουν ΠΟΤΕ σε μια τέτοια ομάδα. Εκφράζω γνώμη αυτήν τη στιγμή. Ότι εγώ θα το θεωρούσα ανόητο να κάνω μια τέτοια πράξη. Ο καθένας ας κάνει ότι θέλει... Δε σημαίνει ότι θα συμφωνήσω. Δε θα εμποδίσω αλλά δε θα συμφωνήσω


Επίσης να είσαι καλά γείτονα (αν και το χαρακτηρισμό αυτό τον έχουμε σε αποκλειστικότητα με το Φώτη)



Απο 'κει το δανείσθηκα και γώ ....


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2010, 13:39:29  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Ελπίζω κάποτε,Βιομηχανικέ μου, να προσέξεις κι εσύ, τα...κοινά με
τον Χιτλερ σημεία σου


Ο Χίτλερ ήταν δημιουργιστής (σαν και σένα καλέ) και έλεγε ότι τα είδη είναι στατικά. Επίσης ταυτιζόταν με το Χριστό και τιμωρούσε τους Εβραίους....


Α και ένας αρνητής του Ολοκαυτώματος δεν έχει δικαίωμα να κατηγορεί τους άλλους για Χιτλερισμό γιατί στην ουσία είναι οπαδός του

Edited by - IndustrialAngel on 18/09/2010 13:40:54Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2010, 13:40:41  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Απο 'κει το δανείσθηκα και γώ

Μη μας κλέβεις Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2010, 13:47:47  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Ελπίζω κάποτε,Βιομηχανικέ μου, να προσέξεις κι εσύ, τα...κοινά με
τον Χιτλερ σημεία σου...

Βαγγέλη , πρίν πάμε σε οποιοδήποτε φυσικό πρόσωπο και τα κοινά του με τον οποιοδήποτε...ας ελέγξουμε πρώτα αν επίσημοι πολιτικοί ή θρησκευτικοί φορείς εμφορούνται απο Χιτλερικές ή και Γκαιμπελικές μεθόδους...Ξέρεις η Καμήλα πάντα γελάει με τις καμπούρες των άλλων ... !!!

Γνώμη μου πάντα ...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2010, 13:50:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Ναι Δήμο μου, έχεις δίκιο, απλά, υπάρχουν και ξεκάθαρα, πράγματα, όπως ο ρατσισμός...Και οι ..διώξεις...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2010, 13:55:36  Εμφάνιση Προφίλ
Ποιος ρατσισμός και ποιες διώξεις ρε αρχιμαλάκα;


Σε αδίκησα ποτέ επειδή είσαι στη σέκτα; Αυτό είναι ρατσισμός

Σε κυνήγησα ποτέ; Εσύ μπορεί στην κρίση μαλακίας που σε έχει πιάσει να νομίζεις ότι έχτισα και Κολοσσαίο. Έλεος...

Δεν έχω δικαίωμα να πω ότι μου προκαλεί εμετό η σέκτα σου και ότι ΠΟΤΕ των ΠΟΤΩΝ δε θα ψώνιζα από το κωλομάγαζο της θρησκείας που αντιπροσωπεύεις; Δεν έχω δικαίωμα να πώ ότι σιχαίνομαι τις νοοτροπίες που έχεις; Λάστιχο θα κάνουμε τη δημοκρατία τώρα;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2010, 14:25:01  Εμφάνιση Προφίλ
Παιδιά μήπως ξεφεύγουμε λίγο φρασεολογικά ?
Για να κανουμε όλοι μια προσπάθεια ... παρακαλώ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2010, 14:30:24  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Ποιος ρατσισμός και ποιες διώξεις ρε αρχιμαλάκα;


Σε αδίκησα ποτέ επειδή είσαι στη σέκτα; Αυτό είναι ρατσισμός

Σε κυνήγησα ποτέ; Εσύ μπορεί στην κρίση μαλακίας που σε έχει πιάσει να νομίζεις ότι έχτισα και Κολοσσαίο. Έλεος...

Δεν έχω δικαίωμα να πω ότι μου προκαλεί εμετό η σέκτα σου και ότι ΠΟΤΕ των ΠΟΤΩΝ δε θα ψώνιζα από το κωλομάγαζο της θρησκείας που αντιπροσωπεύεις; Δεν έχω δικαίωμα να πώ ότι σιχαίνομαι τις νοοτροπίες που έχεις; Λάστιχο θα κάνουμε τη δημοκρατία τώρα;


Ρε Γιώργο έλεος δηλαδή...που θα πάει αυτό το πράμα???

Κρίσεις και απόψεις μπορεί ο καθένας να έχει αλλα ας τις κρατάει γαι τον εαυτό του...

Τι θα γίνει δηλαδή αν όλοι υιοθετήσουμε την λογική σου???

Θα επιδοθούμε σε αγώνα φρασεολογίας αντίστοιχης και θα έλθει ποιό κατα την γνώμη σου αποτέλεσμα???


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2010, 14:35:47  Εμφάνιση Προφίλ
Τις κράταγα για τον εαυτό μου, ρε εαρινέ, αλλά με ρώτησε ο τρέχα... Και του είπα ότι δεν είμαι αρκετά ηλίθιος (όχι τόσο όσο αυτός δηλαδή) ώστε να ενταχθώ σε σέκτα όπως οι Δωδεκαθεϊστές ή οι ΓΟΧ. Έχω δικαίωμα να έχω γνώμη για κάθε ομάδα ανθρώπων.


Όσο για τη φρασεολογία που λες ,Αιθεροβάμων. Στο ΔΙΚΟ μου σύστημα αξιών είναι ΠΟΛΥ μεγαλύτερη βρισιά να πεις κάποιον Χίτλερ από ότι να τον αποκαλέσεις μαλάκα. Ήπια ήταν λοιπόν η αντίδραση μου...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2010, 14:38:52  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Τις κράταγα για τον εαυτό μου, ρε εαρινέ, αλλά με ρώτησε ο τρέχα... Και του είπα ότι δεν είμαι αρκετά ηλίθιος (όχι τόσο όσο αυτός δηλαδή) ώστε να ενταχθώ σε σέκτα όπως οι Δωδεκαθεϊστές ή οι ΓΟΧ. Έχω δικαίωμα να έχω γνώμη για κάθε ομάδα ανθρώπων.


Όσο για τη φρασεολογία που λες ,Αιθεροβάμων. Στο ΔΙΚΟ μου σύστημα αξιών είναι ΠΟΛΥ μεγαλύτερη βρισιά να πεις κάποιον Χίτλερ από ότι να τον αποκαλέσεις μαλάκα. Ήπια ήταν λοιπόν η αντίδραση μου...


Γιώργο , ειλικρινά σε παρακαλώ...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2010, 14:50:50  Εμφάνιση Προφίλ

Εντάξει άποψη σου ,
αλλά διαλέξτε ένα θέμα , η ανοίξτε καποιο αλλο και συνεχίστε αυτο το θέατρο εκει ,
δε μπορεί σε ολα τα θέματα να φιγουράρει η ανούσια κόντρα σας ...



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Συνείδηση
Νέο Μέλος

Greece
11 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2010, 14:56:34  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Ποιος ρατσισμός και ποιες διώξεις ρε αρχιμαλάκα;


Σε αδίκησα ποτέ επειδή είσαι στη σέκτα; Αυτό είναι ρατσισμός

Σε κυνήγησα ποτέ; Εσύ μπορεί στην κρίση μαλακίας που σε έχει πιάσει να νομίζεις ότι έχτισα και Κολοσσαίο. Έλεος...

Δεν έχω δικαίωμα να πω ότι μου προκαλεί εμετό η σέκτα σου και ότι ΠΟΤΕ των ΠΟΤΩΝ δε θα ψώνιζα από το κωλομάγαζο της θρησκείας που αντιπροσωπεύεις; Δεν έχω δικαίωμα να πώ ότι σιχαίνομαι τις νοοτροπίες που έχεις; Λάστιχο θα κάνουμε τη δημοκρατία τώρα;



Δεν τεκμηριώνεις άποψη με το να βρίζεις

Είσαι αύτό πού σκέπτεσαι

Edited by - Συνείδηση on 18/09/2010 14:57:42Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Συνείδηση
Νέο Μέλος

Greece
11 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2010, 15:00:03  Εμφάνιση Προφίλ
Μην τσακωνόσαστε για την πίστη
Ο καθένας την έχει μέσα του και όχι με βάση πια θρησκεία ακολουθεί.


Είσαι αύτό πού σκέπτεσαιΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2010, 15:03:48  Εμφάνιση Προφίλ
Γεια σου Συνείδηση.
quote:
Δεν τεκμηριώνεις άποψη με το να βρίζεις

Δε με ενδιαφέρει να ΤΕΚΜΗΡΙΩΣΩ. Δεν μπορώ απλά και ανθρώπινα να ΣΥΜΜΠΑΘΩ κάποιους και να ΜΗ ΧΩΝΕΥΩ άλλους;


quote:
Μην τσακωνόσαστε για την πίστη
Ο καθένας την έχει μέσα του και όχι με βάση πια θρησκεία ακολουθεί.


Το πρόβλημα είναι ότι μερικοί αυτό το μέσα θέλουν να το επιβάλλουν έξωΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2010, 15:06:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Ας ακούσουμε, την ...συνείδηση μας....
Κι ας κάνουμε, απλά διάλογο κι όχι προσηλυτισμό...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2010, 15:17:23  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Κι ας κάνουμε, απλά διάλογο κι όχι προσηλυτισμό


Σε εμάς το λες; Μήπως αυτός που προσηλυτίζει ΚΑΤ' επάγγελμα είσαι εσύ;

Edited by - IndustrialAngel on 18/09/2010 15:17:36Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 52 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51 52
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy