ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕΙ Η ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ! ! !
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 52
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2010, 21:56:15  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Και όταν γράφω:"να μας",δεν
τοποθετώ τον εαυτό μου,σε καμιά
οργάνωση όπως αυτή κι'αν λέγεται!!!
ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ


Τότε γιατί γράφεις "να μας";
Μήπως δεν γνωρίζεις την ελληνική;
Να πας στον macedon να σου μάθει λίγα γράμματα βρε κορίτσι μου.

Άκου εκεί γράφει "να μας", αλλά βγάζει τον κ... της απέξω.
Έτσι κάνει και ο "αθεος", στα χνάρια του είσαι. Αλλά "όλως τυχαίως" και τα δυο σας αρχαιοαληθορίζετε ή μου φαίνεται;

Κοίτα να δεις που όλοι οι τάχα μου ξεμάντρωτοι μαζεύτηκαν εδώ για να βγάλουν τα απωθημένα τους!!

*Καλά σου λέει βρε Τρέχα, άσε την κομπέλα τώρα. Αφού το δήλωσε, δεν θέλει ταμπέλες.
Δεν δήλωσε όμως πως δεν θα βάζει ταμπέλες σε άλλους.
Αλλιώς πώς θα μπορεί να την καταβρίσκει, να λέει και να επιτίθεται σε όποιον γουστάρει χωρίς να δίνει και λογαριασμό;;;
Ασυλία ζητά η κοπέλα, ασυλία. Έλα τώρα, μη τη ζορίζετε!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2010, 22:47:13  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:

Και όταν γράφω:"να μας",δεν
τοποθετώ τον εαυτό μου,σε καμιά
οργάνωση όπως αυτή κι'αν λέγεται!!!
ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ


Τότε γιατί γράφεις "να μας";
Μήπως δεν γνωρίζεις την ελληνική;
Να πας στον macedon να σου μάθει λίγα γράμματα βρε κορίτσι μου.

Άκου εκεί γράφει "να μας", αλλά βγάζει τον κ... της απέξω.
Έτσι κάνει και ο "αθεος", στα χνάρια του είσαι. Αλλά "όλως τυχαίως" και τα δυο σας αρχαιοαληθορίζετε ή μου φαίνεται;

Κοίτα να δεις που όλοι οι τάχα μου ξεμάντρωτοι μαζεύτηκαν εδώ για να βγάλουν τα απωθημένα τους!!

*Καλά σου λέει βρε Τρέχα, άσε την κομπέλα τώρα. Αφού το δήλωσε, δεν θέλει ταμπέλες.
Δεν δήλωσε όμως πως δεν θα βάζει ταμπέλες σε άλλους.
Αλλιώς πώς θα μπορεί να την καταβρίσκει, να λέει και να επιτίθεται σε όποιον γουστάρει χωρίς να δίνει και λογαριασμό;;;
Ασυλία ζητά η κοπέλα, ασυλία. Έλα τώρα, μη τη ζορίζετε!!!



Ψηλέ , καλησπέρα..

Προσωπικά δεν Αρχαιο-αλληθωρίζω......Αρχαιο-ευθέως-κοιτάζω και Αρχαιο-ευθέως-εμπνέομαι...

Παρ'ολ'αυτά και το μεγάλο και θανάσιμο εγκλημά μου..την "αμαρτία μου" σαν θές...

Δεν αλληλο-εξοντώνομαι...δεν αλληλο-εξυπηρετούμαι...δεν αλληλο-μισούμαι...και δεν αλληλο-επιτηρούμαι...

Παιχνίδια ανθρώπων Ψηλέ και λίγο πολύ , όλοι μας συμμετέχουμε σε αυτό το παιχνιδάκι...όλοι βάζουμε και απο ενα λιθαράκι σε παιχνιδάκια θυματοποιητικής φύσεως καθημερινά..!!!

Άραγε -ασχέτως δικαιολογιών , ορθών ή λαθεμένων- είμαστε ευχαριστημένοι με τον εαυτό μας..ευτυχισμένοι...ήρεμοι...εδραζόμαστε σε μια όμορφη συναισθηματική κατάσταση..???

Βγαίνουμε "έξω απο τον εαυτό μας" για να συναντηθούμε με τους υπολοίπους συνανθρώπους μας άραγε...ή για να επισημοποιήσουμε την αδυναμία μας να κατορθώσει κάτι ανάλογο...ξανα-επιστρέφοντας στην επιλεγείσα μοναξιά μας???

Μην μου δίνεις σημασία...σκέψεις ήταν μόνο.."Αερινές" διαδρομές...

Νά'μαστε καλά να "σκοτωνόμαστε"...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2010, 22:52:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Το όλο ζήτημα, Ψηλέ, ειναι ότι δεν παραδεχονται ότι έχουν δυο μέτρα και δυο σταθμά...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2010, 01:47:35  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
εκατερωθεν πρεπει να ισχυσει αυτο


NOVUS ORDO SECLORUM
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2010, 13:07:50  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Το όλο ζήτημα, Ψηλέ, ειναι ότι δεν παραδεχονται ότι έχουν δυο μέτρα και δυο σταθμά...

Βαγγέλη , αυτό που λές δεν ισχύει και αυτό διότι , προσωπικά -όπως και άλλοι συνδίκτυοι- δεν ισχυρίζομαι θέσεις τις οποίες και δεν μπορώ να αποδείξω και ασφαλώς ως απόδειξη δεν μπορεί να "έλθει" η "αφήγηση γεγονότων" απο κάποιους...στο κάτω κάτω -να λέμε και τις αλήθειες- ιστορίες περί θεού και συναφών θεμάτων προϋπήρχαν...δεν ανακάλυψε τον τροχό ο Χριστιανισμός δά..!!!

Πλημμύρες και καταστροφές και όλα τα υπόλοιπα -να μην τα λέμε συνέχεια- έχουν αναφερθεί πριν την έλευση του Χριστιανισμού..!!!

Και γιατί δηλαδή να λειτουργήσει ξανά η Αγιά Σοφιά αλλα και η οποιαδήποτε εκκλησία δηλαδή Βαγγέλη..???

Ποιόν εξυπηρετεί αυτό???

Αν κάποιος πιστεύει , δεν μπορεί αυτό να το κάνει -προσευχή- και απο το σπίτι του και απ'οπου βρίσκεται???

Δεν "πιάνει" δηλαδή προσευχή έξω απο τις εκκλησιές???

Τρελλά πράματα φίλε μου...ΤΡΕΛΛΑ!!!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2010, 13:29:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Αυτό λεμε, αγαπητέ μου Δήμο ,επειδή, αυθαιρετούν κάποιοι, είτε,ορίζονουν, ότι αυτοί, σκέφτονται ορθά κι οι άλλοι λάθος, γι αυτό ,υπάρχουν δυο μέτρα και δυο σταθμά...
Μπορείς να το εννοήσεις;
Ειναι θέμα, ανωτερότητας πνεύματος, για να δει κανείς, που γίνεται το λάθος...
Να το καταλάβεις, εννοώ,γιατί,όταν αντιμετωπίζεις, ως χαζό κάποιον, δεν είσαι σωστός...Όσες ανθρωπιστικές ιδέες κι αν επιστρατεύσεις...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2010, 13:33:30  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
και στην τελικη, ειναι σαφως το δικαιωμα των Τουρκων (κακως ή καλως) να κανουν οτι θελουν με τον ναο της Αγιας Σοφιας, αφου σε αυτους ανηκει ουσιαστικα απο το 1453...

δεν πιστευω οτι ΠΟΤΕ δεν θα το επετρεπαν να επιστραφει στην πρωτυτερη μορφη του, ως Χριστιανικος ναος, απο τη στιγμη που οπως υποστηριζουν, εχουν επιτρεψει αρκετους αλλους να λειτουργουν!

Εχθες, στα πλαισια του καλου προσωπου που "πουλανε" επετρεψαν τη Λειτουργια σε ενα Αρμενικο Χριστιανικο Ναο, αλλα μονο για μια φορα φετος! Οπως εγινε και με την Παναγια Σουμελα


NOVUS ORDO SECLORUM
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2010, 17:24:03  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

και στην τελικη, ειναι σαφως το δικαιωμα των Τουρκων (κακως ή καλως) να κανουν οτι θελουν με τον ναο της Αγιας Σοφιας, αφου σε αυτους ανηκει ουσιαστικα απο το 1453...

δεν πιστευω οτι ΠΟΤΕ δεν θα το επετρεπαν να επιστραφει στην πρωτυτερη μορφη του, ως Χριστιανικος ναος, απο τη στιγμη που οπως υποστηριζουν, εχουν επιτρεψει αρκετους αλλους να λειτουργουν!

Εχθες, στα πλαισια του καλου προσωπου που "πουλανε" επετρεψαν τη Λειτουργια σε ενα Αρμενικο Χριστιανικο Ναο, αλλα μονο για μια φορα φετος! Οπως εγινε και με την Παναγια Σουμελα


NOVUS ORDO SECLORUM


Οι Τούρκοι φίλε μου , γνωρίζουν καλά την διπλωματία και τους "άσσους" που έχουν στα χέρια τους δε τους "καίνε" έτσι...και όσο πιο πολύ και διακαώς επιθυμούν να ξανα-λειτουργήσει η Αγιά Σοφιά , τόσο περισσότερο τρίβουν τα χέρια τους αυτοί..και ξερεις γιατί???

Διότι ο "άσσος" παίρνει περαιτέρω μεγαλύτερη αξία ...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2010, 17:41:58  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Τότε γιατί γράφεις "να μας";
Μήπως δεν γνωρίζεις την ελληνική;


Εσυ τώρα, αυτό κατάλαβες ε;
Ότι οι γνώσεις μου στην Ελληνική Γλώσσα,
επί το σωστότερο, ελληνικής γραμματικής(συντακτικού),
είναι λειψές;!!!
Μωρέ ΜΠΡΑΒΟ συμπεράσματα,ασφαλή
που εξάγεις απ'τους διαλόγους!!!

quote:
Άκου εκεί γράφει "να μας", αλλά βγάζει τον κ... της απέξω.

Αμ, αυτό σε "καίει"!!!
Πες το χρυσόστομε!!!
Αυτό θέλεις,"ταμπέλα" για να
μην νοιώθεις ΜΟΝΟΣ!!!
Είναι καταπραϋντικό στον πόνο
του "μαντρώματος",να γνωρίζεις πως
και άλλοι το ίδιο "πονεμένοι" είναι,ε;

quote:
Έτσι κάνει και ο "αθεος", στα χνάρια του είσαι. Αλλά "όλως τυχαίως" και τα δυο σας αρχαιοαληθορίζετε ή μου φαίνεται;

Κάποιο σύνδρομο πρέπει να σας
διακατέχει!!!
Δεν μπορεί να στέκεστε συνεχώς,στο
τι κάνουν,τι λένε,τι υποστηρίζουν,τι
αποδέχονται οι άλλοι,διάφορο
απ'το δικό σας!!!
Προφανώς πρέπει,αυτή η διαφορά,να
είναι απείρως Ανώτερη των δικών σας
"Πιστεύω"!!!
Αλλά τι σου φταίνε οι άλλοι αν
η ατραπός που επέλεξαν είναι αξιοζήλευτη;
Το πιό απλό που έχεις να κάνεις,είναι
προσπάθεια να πλησιάσεις προς ...αυτούς!!!

quote:

Κοίτα να δεις που όλοι οι τάχα μου ξεμάντρωτοι μαζεύτηκαν εδώ για να βγάλουν τα απωθημένα τους!!

Η προηγούμενη απάντηση νομίζω
ταιριάζει "γάντι" και εδώ!!!

quote:

*Καλά σου λέει βρε Τρέχα, άσε την κομπέλα τώρα. Αφού το δήλωσε, δεν θέλει ταμπέλες.
Δεν δήλωσε όμως πως δεν θα βάζει ταμπέλες σε άλλους.
Αλλιώς πώς θα μπορεί να την καταβρίσκει, να λέει και να επιτίθεται σε όποιον γουστάρει χωρίς να δίνει και λογαριασμό;;;
Ασυλία ζητά η κοπέλα, ασυλία. Έλα τώρα, μη τη ζορίζετε!!!


Τις ταμπέλες τις βάλατε μονοι σας,
μέσω των τυπωμένων δηλώσεών σας(όπως ο
φίλτατος trexagireve) τον οποίο
συμπαθώ και δεν πρόκειται να έρθω σε ρίξη
μαζί του όσο κι'αν το προσπαθείτε!!!

Όσο αφορά τις "επιθέσεις" και τις
"ασυλίες",στον ύπνο του ο καθείς
βλέπει ΟΤΙ ΝΑΝΑΙ!!!


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2010, 17:46:00  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Το όλο ζήτημα, Ψηλέ, ειναι ότι δεν παραδεχονται ότι έχουν δυο μέτρα και δυο σταθμά...

Σε παραπέμπω στην απάντηση του
αγαπητού μας,Εαρινού,η οποία
με εκφράζει ΑΠΟΛΥΤΩΣ!!!
Οπότε ας μην επαναλαμβάνουμε...
Φίλτατε trexagireve


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Edited by - kapodistria on 20/09/2010 17:46:41Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2010, 17:51:01  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Αυτό λεμε, αγαπητέ μου Δήμο ,επειδή, αυθαιρετούν κάποιοι, είτε,ορίζονουν, ότι αυτοί, σκέφτονται ορθά κι οι άλλοι λάθος, γι αυτό ,υπάρχουν δυο μέτρα και δυο σταθμά...
Μπορείς να το εννοήσεις;
Ειναι θέμα, ανωτερότητας πνεύματος, για να δει κανείς, που γίνεται το λάθος...
Να το καταλάβεις, εννοώ,γιατί,όταν αντιμετωπίζεις, ως χαζό κάποιον, δεν είσαι σωστός...Όσες ανθρωπιστικές ιδέες κι αν επιστρατεύσεις...

Φίλτατε trexagireve,
όταν κάνεις διάλογο με κάποιον,
γίνεται υπό την προϋπόθεση πως
δεν τον θεωρείς "νοητικά" κατώτερο.
Αλλιώς πολύ απλά δεν θα έκανες!!!
Όλα τα άλλα είναι "σάλτσες" να
αιτιολογηθούν αυτά που με άλλο τρόπο
και εννοώ σοβαρό,δεν αιτιολογούνται!!!
Όπερ άτοπον τα περί ανθρωπιστικών ιδεών...


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2010, 17:58:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Ξάναψες, αγαπητή μου Καποδίστρια, άστραψες και βρόντησες....
Ελπίζω, τώρα να ηρέμησες και να θυμηθείς, ότι μιλάμε, για ένα χριστιανικό ναό, μεγάλης σημασίας κι ότιαν λόπως λέει ο φίλος μας, επιτρέπουν σε ένα ναό,ρμένικο, ελληνικό, να λειτουργήσει, τότε, γιατί να μην λιεοτυργήσει κι ο άλλος;...
Τα περι ...υπαιθρίου προσευχής, δεν τα σχολιάζω...
Πρέπει να έκανες χιούμρο....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2010, 17:59:34  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
και στην τελικη, ειναι σαφως το δικαιωμα των Τουρκων (κακως ή καλως) να κανουν οτι θελουν με τον ναο της Αγιας Σοφιας, αφου σε αυτους ανηκει ουσιαστικα απο το 1453...

Αγαπητέ μου PREDATOR,αυτό
είναι μια μεγάλη αλήθεια που δεν
θέλουν κάποιοι να παραδεχτούν!
Διότι κακά τα ψέμματα,είναι οι Τούρκοι,
κάτοχοι
μιας εδαφικής έκτασης που ανήκε,πάλαι ποτε
στους Έλληνες και την έχασαν,
πολύ προ του χρονικού
ορίου που θέτεις(1453).
Αλλά σήμερα
περιοχή δική τους είναι,νόμιμα κατεχόμενη(;),
δεν το εξετάζουμε επί του παρόντος αυτό...

Αλλά με αυτό το σκεπτικό,και οι αποικίες
των Ελλήνων στην Κάτω Ιταλία,Σικελία,Κορσική,
Νότιο Γαλλία θα έπρεπε να διεκδικούνται
από εμάς;
Τι απίθανα πράγματα είναι αυτά!!!


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2010, 17:59:39  Εμφάνιση Προφίλ
Kapodistria, αν μου επιτρέπεις, πόσο χρονών είσαι;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2010, 18:02:45  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Οι Τούρκοι φίλε μου , γνωρίζουν καλά την διπλωματία και τους "άσσους" που έχουν στα χέρια τους δε τους "καίνε" έτσι...και όσο πιο πολύ και διακαώς επιθυμούν να ξανα-λειτουργήσει η Αγιά Σοφιά , τόσο περισσότερο τρίβουν τα χέρια τους αυτοί..και ξερεις γιατί???

Διότι ο "άσσος" παίρνει περαιτέρω μεγαλύτερη αξία ...


Και ανάμεσα στους "άσους" αυτούς,
Αγαπητέ μου Εαρινέ,
είναι και εκείνος που λέει επάνω:
Ρωσία!!!
Μην το παραβλέπουμε,ε;!!!
Την σχέση την γνωρίζουμε όλοι,
υποθέτω...


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2010, 18:03:59  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Kapodistria, αν μου επιτρέπεις, πόσο χρονών είσαι;




Χα,χα,χα,χααααα!
Καλό κι'αυτό!!!!!


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2010, 18:06:36  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Ξάναψες, αγαπητή μου Καποδίστρια, άστραψες και βρόντησες....
Ελπίζω, τώρα να ηρέμησες και να θυμηθείς, ότι μιλάμε, για ένα χριστιανικό ναό, μεγάλης σημασίας κι ότιαν λόπως λέει ο φίλος μας, επιτρέπουν σε ένα ναό,ρμένικο, ελληνικό, να λειτουργήσει, τότε, γιατί να μην λιεοτυργήσει κι ο άλλος;...
Τα περι ...υπαιθρίου προσευχής, δεν τα σχολιάζω...
Πρέπει να έκανες χιούμρο....

Ηρέμησε φίλτατε trexagireve,
γιατι βλέπω πως είσαι κάπως
ταραγμένος(;)!!!
Κοίτα λίγο την παράθεσή σου,
την ορθογραφία εννοώ!!!
Τι μπλέξιμο!!!


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2010, 18:09:36  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:

Kapodistria, αν μου επιτρέπεις, πόσο χρονών είσαι;




Χα,χα,χα,χααααα!
Καλό κι'αυτό!!!!!


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.



Γιατί βρε γελάς; πες μου και μένα να γελάσω.
Τι το αστείο βρήκες στην ερώτησή μου;

***Μη μου πεις τώρα πως δεν ρωτάμε ποτέ σε μια γυναίκα την ηλικία της κου του λουπ, γιατί πάνε αυτά τώρα, ξεπεραστήκανε


Edited by - Ψηλός on 20/09/2010 18:11:23Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2010, 18:09:45  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Kapodistria, αν μου επιτρέπεις, πόσο χρονών είσαι;



Πάντως σίγουρα όχι
όσο η κυράτσο που έχεις
στην φωτό σου!!!
Χα χαχααα....

(Είναι αυτή η περιβόητη Δραγώνα ;!!! Χαχ χαχαχαα)


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2010, 18:17:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Ειμαστε μια πολύ ωραία ατμόσφαιρα, εδώ μέσα..Έχω και κότερο, πάμε μια βόλτα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2010, 18:26:27  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Ειμαστε μια πολύ ωραία ατμόσφαιρα, εδώ μέσα..Έχω και κότερο, πάμε μια βόλτα...

Τι;!!!
Έχει η Λάρισα,
θάλασσα;!!!


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2010, 19:26:21  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
παραλια, κατα Βολο μερια


NOVUS ORDO SECLORUM
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2010, 19:32:14  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
quote:

[quote]

Οι Τούρκοι φίλε μου , γνωρίζουν καλά την διπλωματία και τους "άσσους" που έχουν στα χέρια τους δε τους "καίνε" έτσι...και όσο πιο πολύ και διακαώς επιθυμούν να ξανα-λειτουργήσει η Αγιά Σοφιά , τόσο περισσότερο τρίβουν τα χέρια τους αυτοί..και ξερεις γιατί???

Διότι ο "άσσος" παίρνει περαιτέρω μεγαλύτερη αξία ...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι...



οι Τουρκοι ξερουν να εκμεταλλευτουν τα παντα που εχουν επι κυριαρχια τους... οπως η Εφεσος, η Τροια, η Περγαμος, το μοναστηρια στη Καππαδοκια, και αλλα πολλα ...


NOVUS ORDO SECLORUM
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2010, 19:34:06  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

παραλια, κατα Βολο μερια


NOVUS ORDO SECLORUM


Η αιώνια διαμάχη Λαρισαίων-Βολιωτών.
Η ζήλεια περί Θάλασσας!!!

Θάλαττα-Θάλαττα!!!
Που φώναξαν με τόση ανακούφιση
και οι Μύριοι(ή τέλος πάντων
όσοι απέμειναν απ'αυτούς...)


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Edited by - kapodistria on 20/09/2010 19:34:54Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2010, 19:46:34  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Ελαχιστοι ειχαν απομεινει... αμα θυμασαι


NOVUS ORDO SECLORUM
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2010, 19:52:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Σας πληροφορώ, αγαπητοί μου,ότι η Λάρισα θα...αποκτήσει θάλασσα,
μέσω του Πηνειού, που θα ανοίξει για να χωράει πλοία μικρά, ως τη θάλασσα,ώστε να ταξιδεύεις,απο Λάρισα, μέσω Τεμπων,ανάμεσα απο Όλυμπο και Κίσσαβο, μέσα απο το Δέλτα του Πηνειού, τελικά, για να φτάσεις στη θάλασσα, σε ένα 15λεπτο...
Πιστέψτε με, θα έχετε συνομιλήσει με μερικούς θεούς, μέχρι να το περάσετε....
Υπαρχει και τώρα καραβάκι, που περνάει απο τα Τέμπη, αλλά, δεν είναι ακόμη το ποτάμι σε θέση, να δεχτεί πλοία,αλλά, βαρκούλες,προς το παρόν, μέχρι τη Λάρισα...
Επι της ουσίας, όμως, όταν ο κάθε πικραμένος, ανα τον κόσμο, έχει το δικαίωμα στην όποια τρέλα, γιατί το να λειτουργήσει η Αγία Σοφία, να θεωρείται υπερβολή;....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2010, 20:13:24  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Σας πληροφορώ, αγαπητοί μου,ότι η Λάρισα θα...αποκτήσει θάλασσα,
μέσω του Πηνειού, που θα ανοίξει για να χωράει πλοία μικρά, ως τη θάλασσα,ώστε να ταξιδεύεις,απο Λάρισα, μέσω Τεμπων,ανάμεσα απο Όλυμπο και Κίσσαβο, μέσα απο το Δέλτα του Πηνειού, τελικά, για να φτάσεις στη θάλασσα, σε ένα 15λεπτο...
Πιστέψτε με, θα έχετε συνομιλήσει με μερικούς θεούς, μέχρι να το περάσετε....
Υπαρχει και τώρα καραβάκι, που περνάει απο τα Τέμπη, αλλά, δεν είναι ακόμη το ποτάμι σε θέση, να δεχτεί πλοία,αλλά, βαρκούλες,προς το παρόν, μέχρι τη Λάρισα...
Επι της ουσίας, όμως, όταν ο κάθε πικραμένος, ανα τον κόσμο, έχει το δικαίωμα στην όποια τρέλα, γιατί το να λειτουργήσει η Αγία Σοφία, να θεωρείται υπερβολή;....

Δικαίωμα ασφαλώς μπορεί ο καθένας να έχει για το οτιδήποτε..αρκεί να μην πληρώνει άλλος το λογαριασμό Βαγγέλη...ας τον πληρώνει όποιος θέλει να ικανοποιήσει την επιθυμία του και ΜΟΝΟ!!!

Αν κάποιοι θέλουν την Αγιά Σοφιά , ο δρόμος 'λεύτερος και τα σκυλιά δεμμένα , κανένα πρόβλημα ...απολύτως κανένα...αρκεί να μην εμπλέκεται το επίσημο κράτος σε αυτήν την υπόθεση και βρούμε και μείς τον μπελά μας κοντά με τους νοσταλγούς της Αγιά Σοφιάς...και της "Πόλης"...!!!

Αρκετά ταλαιπωρήθηκε η Ελλάδα απο "νοσταλγούς" και "ονειροπόλους"...!!!

Εδώ είναι η χώρα μας Βαγγέλη -πλέον-...ας φροντίσουμε την εδώ χώρα μας να την κρατήσουμε και να την κάνουμε καλύτερη...τα άλλα τ'ακούω βερεσέ..!!!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2010, 20:20:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Καλά, μωρέ Δήμο..Μην κάνεις έτσι...Μη σου τους κύκλους τάραττε....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2010, 20:27:57  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Καλά, μωρέ Δήμο..Μην κάνεις έτσι...Μη σου τους κύκλους τάραττε....


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2010, 20:31:28  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Θα αποκτησει η Λαρισα θαλασσα? προτεραιοτητα εχει η Κοζανη, που απο το 1960 την περιμενει


NOVUS ORDO SECLORUM
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 52 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51 52
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy