ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕΙ Η ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ! ! !
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 52
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2010, 11:58:59  Εμφάνιση Προφίλ
Velissarios

quote:
με καιει να εχουμε πατριαρχες Ελληνες

Έχετε Έλληνα πατριάρχη στην Κωνσταντινούπολη; Από πότε; Εδώ τρεις μητροπολίτες Έλληνες πήραν τουρκική υπηκοότητα για να διεκδικήσουν την καρέκλα αργότερα...

quote:
Μιλησε κανεις για πολεμο και παρσιμο της Πολης?για κεκτημενα δικαιωματα εκανα λογο και για την πολιτικη ιδιαιτεροτητα που εχει αυτο το θεμα αλλα εσεις απο την φανατιλα σας ουτε αυτο δεν βλεπετε .

Τι πολιτικό όφελος έχει για την Ελλάδα η ύπαρξη ενός ελληνόφωνου Τούρκου πατριάρχη στην Κωνσταντινούπολη;

Θα ήθελα μια ανάλυση των πολιτικών αυτών "ιδιαιτεροτήτων".


Ψηλός

quote:
Δε πα να καεί η Αθήνα και η Θεσσαλονίκη! Σάμπως τη καλό είδε η Θεσσαλία;
Η Θεσσαλία να είναι καλά, η Λάρισα και δεν πάει να χαθεί και ο Βόλος!!

Κάτι για ενημέρωσή σου, ελληναρά των Βρυξελλών. Η Λάρισα, ο Βόλος, η Θεσσαλονίκη είναι Ελλάδα. Η Κωνσταντινούπολη δεν είναι.

Πηγή: Γεωγραφία Ε΄ Δημοτικού.


macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VELISSARIOS
Πλήρες Μέλος

Greece
1030 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2010, 12:01:24  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:
ΜΑΚΦΟΡ...αλλα εσεις απο την φανατιλα σας ουτε αυτο δεν βλεπετε .

ειπε ο φανατισμενος θρησκοληπτος και ΠΑΤΡΙΩΤΗΣ με το Π κεφαλαιο και εννουσε αυτα που ο ιδιος εγραψε ...

πας καλα ρε φιλε ? σου ειπα εγω για πολεμο ? δηλαδη να παμε εκδρομη για την λειτουργια στην αγια σοφια και να πιουμε εκει τον καϊφε μας απαγορευεται ? ευχη σας εδωσα για να λειτουργησει η αγια σοφια ...

παντως δεν μπορω να πω , αντε εμεις οι αθεοι (που δεν ειμαστε) οι σατανιστες (που δεν ειμαστε) οι χριστιανομαχοι (που δεν ειμαστε γιατι αυτο ειστε εσεις) και δε ξερω τι αλλο ειμαστε κακοι και μιζεροι και βρωμιαριδες και οτι θες ... ΑΛΛΑ ΕΣΕΙΣ ... εεε εσεις .... ΣΤΑΖΕΤΑΙ ΑΓΑΠΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΛΗΣΙΟΝ κατα πως λενε και οι ΓΡΑΦΕΣ στις οποιες πιστευετε , ορκιζεσται και πλενεστε καθε πρωι!!!

παντως δε μπορει , απο μια κοψια βγαινετε ολοι, ενα καλουπι εχει η εκλησια και σας βγαζει ρε φιλε ? ... γιατι αλλα μας ελεγες φιλε βελισαριε, για αγαπη μιλαγες ... αλλα μισος βγαζεις ...

δε πειραζει , μη σκας , αλλωστε το μισος δεν εβλαψε ποτε κανεναν παρα μονο αυτον που το ΝΙΩΘΕΙ !!!

και σε αλλα με υγεια ΠΑΤΡΙΩΤ ...

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]


Γραφεις κουταμαρες .Μισος εχετε εσεις αγαπητε σε οτιδηποτε καταφερε η Ελλαδα ανα τους αιωνες μ.χ.Απο την στιγμη που υποτιμας και αποκυρησεις την κληρονομια σου πως θες να σε χαρακτηρισω?

http://www.youtube.com/watch?v=RCHErevvc84
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2010, 12:03:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Μα αυτό είναι το κόλλημα σας, μερικών.....δδλ, φίλε makfor....
Η ....πρωτοκαθεδρία...Μην σας πάρουν τη θέση, στο ποιός,πιο πολύ
πατριώτης, ποιός πιο πολύ Έλληνας, ποιός πιο πολύ σύγχρονος....
Ένας εφιαλτικός ανταγωνισμός, που σας ξιτάρει....
Αδρεναλίνη, κανένας δεν θα μείνει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
VELISSARIOS
Πλήρες Μέλος

Greece
1030 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2010, 12:09:39  Εμφάνιση Προφίλ
Α και Μακεδων μην κανεις ερωτηματα που οι απαντησεις τους ειναι ευκολες.Οπως σε βολευει να εχεις Ελληνα πατριαρχη στην Αμερικη ετσι σε βολευει να εχεις και στον οικουμενικο θρονο .

http://www.youtube.com/watch?v=RCHErevvc84
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2010, 12:15:49  Εμφάνιση Προφίλ
τρεχα, οτι και να πω το ακαταλογιστο εχεις , δεν εχει νοημα , σορυ ρε φιλε !!!

βελισσαριε , εξακολουθεις να βαζεις τον φανατισμο σου μπροστα εστω και αθελα σου ...

ΕΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ... γιατι αραγε ? η ολη αντιρηση μου αφορα ΤΟΝ ΠΑΤΡΙΩΤΙΣΜΟ ΣΑΣ... αυτα λεγανε και κατι φασιστες ανα το κοσμο ολο , ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΛΙΓΟΣΤΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ εεε σορυ ΠΑΤΡΙΩΤΕΣ θα σωσουμε την ΧΩΡΑ ΜΑΣ και την πνιξαν στο αιμα !!! καταλαβες πατριωτη??? γιατι η θρησκεια σου σε κανει εσενα περισσοτερο πατριωτη απο καποιον αλλο ? με πια λογικη το λες αυτο ρε φιλε για να καταλαβουμε δηλαδη εχει να κανει ο πατριωτισμος με την θρησκεια και απο ποτε ???

αλλα οταν ο εγκεφαλος εχει γινει βουτηρο απο το πολυ πανω κατω εεε τετοια λετε και γελαει ο κοσμος ... πατριωτες ... σιγα μη σκιστε κανα καλσον ρε πατριωτες ... τον ανθιμο τι τον εχεις ? πατερα ?? !!!!

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VELISSARIOS
Πλήρες Μέλος

Greece
1030 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2010, 12:19:16  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

τρεχα, οτι και να πω το ακαταλογιστο εχεις , δεν εχει νοημα , σορυ ρε φιλε !!!

βελισσαριε , εξακολουθεις να βαζεις τον φανατισμο σου μπροστα εστω και αθελα σου ...

ΕΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ... γιατι αραγε ? η ολη αντιρηση μου αφορα ΤΟΝ ΠΑΤΡΙΩΤΙΣΜΟ ΣΑΣ... αυτα λεγανε και κατι φασιστες ανα το κοσμο ολο , ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΛΙΓΟΣΤΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ εεε σορυ ΠΑΤΡΙΩΤΕΣ θα σωσουμε την ΧΩΡΑ ΜΑΣ και την πνιξαν στο αιμα !!! καταλαβες πατριωτη??? γιατι η θρησκεια σου σε κανει εσενα περισσοτερο πατριωτη απο καποιον αλλο ? με πια λογικη το λες αυτο ρε φιλε για να καταλαβουμε δηλαδη εχει να κανει ο πατριωτισμος με την θρησκεια και απο ποτε ???

αλλα οταν ο εγκεφαλος εχει γινει βουτηρο απο το πολυ πανω κατω εεε τετοια λετε και γελαει ο κοσμος ... πατριωτες ... σιγα μη σκιστε κανα καλσον ρε πατριωτες ... τον ανθιμο τι τον εχεις ? πατερα ?? !!!!

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]


δεν το παιζω παραπανω πατριωτης απο οτι εσυ και ουτε θα βγαλουμε τα πατριωτικα μας αισθηματα να τα μετρησουμε αλλα οταν διαβαζω σχολια του στυλ δεν μας νοιαζει αν θα ειναι Ελληνας ο πατριαρχης η οχι και οτι δε υπαρχουν χαμενες πατριδες τι γνωμη να σχηματισω?Εδω εφτασες να με λες φασιστα γιατι λεω τα ουσιωδη κια τα απαραιτητα!!! απο εκει να καταλαβεις.

http://www.youtube.com/watch?v=RCHErevvc84
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2010, 12:30:36  Εμφάνιση Προφίλ
δεν εχει σημασια τι θα σχηματισεις , αλλα τι θα πεις και τι θα καταλαβει καποιος που σε διαβαζει... ξαναδιαβασε τι εγραψες

quote:

Ευτυχως υπαρχουν ακομη πατριωτες εσυ εγω ο τρεχαγυρευε και καποιοι λιγοστοι.

και εαν θες διορθωσε το , εαν παλι το κρατας τοτε δεν εχω να αλλαξω τιποτα απο τα παραπανω.

αλλα δεν καταλαβα,υπαρχει δικαιολογια για να βγαζω μισος ? το δικαιολογει η θρησκεια σου αυτο ? το αγαπατε αλληλους που παει ? ετσι απο περιεργεια , γιατι ενας απο τους λογους που απεριψα την συγκεκριμενη θρησκεια ηταν το ΜΙΣΟΣ που πλυμιριζει τις καρδιες των πιστων προς καθε τι διαφορετικο!!! εαν θες να εισαι σωστος φιλε μου δεν πρεπει να σε επιρεαζει το τι λεω εγω ή ο αλλος, αλλα να κοιτας "ισως" το ΓΙΑΤΙ τα λεει καποιος και ΕΑΝ αυτα κρυβουν καποια αληθεια ... εαν βρεις αληθεια τοτε για ποιο λογο να "γκρινιαξεις"? εαν βρεις ψεμα τοτε και παλι γιατι να "γκρινιαξεις" αφου ειναι ψεμα ? !!!

εαν δεν το εχεις προσεξει ειμαι ουδετερος στο ολο θεμα και γενικοτερα στα θεματα θρησκειας και αλλα , ειμαι ομως απολυτα αντιθετος οταν επιβαλεται η γνωμη καποιων , ταμπελωνεται ο ενας και ο αλλος ή αποριπτονται οι αποψεις / αναφορες / γνωσεις , απλα γιατι ειναι αντιθετο με την ΠΙΣΤΗ καποιων, δεν αρκει πλεον αυτο πρεπει να υπαρχει και αποδειξη (για μενα παντα για τους αλλους δεν ξερω)

και οσο αφορα αυτο που λεει ο μακεδων και που εγω το εμαθα εδω μεσα , πραγματι ειναι θεμα το γεγονος οτι ο πατριαρχης πρεπει να ειναι "τουρκος" , εαν αληθευει για μενα ειναι κατι ΠΑΡΑΞΕΝΟ και με βαζει σε σκεψεις .. ομως μου ειναι ΕΝΤΕΛΩΣ αδιαφορο

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]


Edited by - makfor on 11/11/2010 12:32:55

Edited by - makfor on 11/11/2010 12:33:56Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VELISSARIOS
Πλήρες Μέλος

Greece
1030 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2010, 12:37:17  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

δεν εχει σημασια τι θα σχηματισεις , αλλα τι θα πεις και τι θα καταλαβει καποιος που σε διαβαζει... ξαναδιαβασε τι εγραψες

quote:

Ευτυχως υπαρχουν ακομη πατριωτες εσυ εγω ο τρεχαγυρευε και καποιοι λιγοστοι.

και εαν θες διορθωσε το , εαν παλι το κρατας τοτε δεν εχω να αλλαξω τιποτα απο τα παραπανω.

αλλα δεν καταλαβα,υπαρχει δικαιολογια για να βγαζω μισος ? το δικαιολογει η θρησκεια σου αυτο ? το αγαπατε αλληλους που παει ? ετσι απο περιεργεια , γιατι ενας απο τους λογους που απεριψα την συγκεκριμενη θρησκεια ηταν το ΜΙΣΟΣ που πλυμιριζει τις καρδιες των πιστων προς καθε τι διαφορετικο!!! εαν θες να εισαι σωστος φιλε μου δεν πρεπει να σε επιρεαζει το τι λεω εγω ή ο αλλος, αλλα να κοιτας "ισως" το ΓΙΑΤΙ τα λεει καποιος και ΕΑΝ αυτα κρυβουν καποια αληθεια ... εαν βρεις αληθεια τοτε για ποιο λογο να "γκρινιαξεις"? εαν βρεις ψεμα τοτε και παλι γιατι να "γκρινιαξεις" αφου ειναι ψεμα ? !!!

εαν δεν το εχεις προσεξει ειμαι ουδετερος στο ολο θεμα και γενικοτερα στα θεματα θρησκειας και αλλα , ειμαι ομως απολυτα αντιθετος οταν επιβαλεται η γνωμη καποιων , ταμπελωνεται ο ενας και ο αλλος ή αποριπτονται οι αποψεις / αναφορες / γνωσεις , απλα γιατι ειναι αντιθετο με την ΠΙΣΤΗ καποιων, δεν αρκει πλεον αυτο πρεπει να υπαρχει και αποδειξη (για μενα παντα για τους αλλους δεν ξερω)

και οσο αφορα αυτο που λεει ο μακεδων και που εγω το εμαθα εδω μεσα , πραγματι ειναι θεμα το γεγονος οτι ο πατριαρχης πρεπει να ειναι "τουρκος" , εαν αληθευει για μενα ειναι κατι ΠΑΡΑΞΕΝΟ και με βαζει σε σκεψεις .. ομως μου ειναι ΕΝΤΕΛΩΣ αδιαφορο

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]


Edited by - makfor on 11/11/2010 12:32:55

Edited by - makfor on 11/11/2010 12:33:56


γιατι αυτα τα ψεματα μας εχουν φερει σαν κρατος στο χειλος του γκρεμου.Γιατι αυτα τα ψεματα γεννανε επικνδυνες αντιληψεις και μηδενισμο.Γιατι αν αφησουμε αυτες τις αντιληψεις ετσι η Ελλαδα θα φιλανδοποιηθει .

http://www.youtube.com/watch?v=RCHErevvc84
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2010, 12:42:30  Εμφάνιση Προφίλ
και ποιος το λεει αυτο ρε βελισαριε ? για κανε ενα εξπλεην

ποιος και απο που προκυπτει ??

τα χαλια της χωρας και οχι μονο , δεν εχει να κανει με την θρησκεια , αλλα με τον ανθρωπο ... ειδαμε την χωρα και το 1930 , το 1912 , το 1830 ποσο ομορφα και αγγελικα πλασμενη ηταν , ειδαμε τι γινοταν και στο βυζαντιο ...

καταλαβαινεις τι λες ? αυτα που λες ξεπερναε τον φασισμο που σου εγραψα ποιο πριν ...

δικαιωμα σου να τα λες , δεν λεω , ΑΛΛΑ ΔΙΑΦΩΝΩ ΚΑΘΕΤΑ !!!!

παντως δεν ειναι καεναν πατριαρχη να τα σουρνει στους πολιτικους οταν κανουν τους μεγαλους σταυρους , ουτε οταν παιρνουν κατι ΔΙΣ επιδοτησεις και πολλα αλλα

οπως δεν σε ειδα να αντιδρας (εαν το εχεις κανει γραψε λαθος) εσενα και τους υπολοιπους πιστους που η εκκλησια ειναι Α.Ε. !!! για πες ? αυτα ειπε ο χριστος ???γινετε α.ε. και συγκεντρωστε τον πλουτο ??? ρωταω για να μαθαινω οκ?


ΠΑΠΑρολογια με το ΠΑΠΑ στην σωστη εννοια

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VELISSARIOS
Πλήρες Μέλος

Greece
1030 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2010, 12:47:22  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

και ποιος το λεει αυτο ρε βελισαριε ? για κανε ενα εξπλεην

ποιος και απο που προκυπτει ??

τα χαλια της χωρας και οχι μονο , δεν εχει να κανει με την θρησκεια , αλλα με τον ανθρωπο ... ειδαμε την χωρα και το 1930 , το 1912 , το 1830 ποσο ομορφα και αγγελικα πλασμενη ηταν , ειδαμε τι γινοταν και στο βυζαντιο ...

καταλαβαινεις τι λες ? αυτα που λες ξεπερναε τον φασισμο που σου εγραψα ποιο πριν ...

δικαιωμα σου να τα λες , δεν λεω , ΑΛΛΑ ΔΙΑΦΩΝΩ ΚΑΘΕΤΑ !!!!

παντως δεν ειναι καεναν πατριαρχη να τα σουρνει στους πολιτικους οταν κανουν τους μεγαλους σταυρους , ουτε οταν παιρνουν κατι ΔΙΣ επιδοτησεις και πολλα αλλα

οπως δεν σε ειδα να αντιδρας (εαν το εχεις κανει γραψε λαθος) εσενα και τους υπολοιπους πιστους που η εκκλησια ειναι Α.Ε. !!! για πες ? αυτα ειπε ο χριστος ???γινετε α.ε. και συγκεντρωστε τον πλουτο ??? ρωταω για να μαθαινω οκ?


ΠΑΠΑρολογια με το ΠΑΠΑ στην σωστη εννοια

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]


Θες να τοποθετηθω για τα οικονομικα της εκκλησιας?ωραια λοιπον σε αυτο ειμαι μαζι σου δεν συμφωνω που η εκκλησια ειναι Α.Ε και δεν φορολογειται αλλα με τους πολιτικους που εχουμε δεν θα ηθελα να φορολογηθει αυτη την στιγμη γιατι στραφι θα πηγαιναν τα χρηματα.Προτιμω να εχομε εντιμους πολιτικους λοιπον και μετα εκκλησια.Εμενα οι πολιτικοι με κυβερνανε και με φορολογουν και οχι η εκκλησια .Ας ξεκινησει λοιπον η εξυγιανση απο την πολιτικη και μετα πιανουμε ολα τα αλλα.
Οσο για τον φασισμο που λες προτιμω να ειμαι φασιστας παρα δεντρο χωρις ριζες.

http://www.youtube.com/watch?v=RCHErevvc84
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2010, 12:57:01  Εμφάνιση Προφίλ
οχι , θελω να τοποθετηθεις στο

και ποιος το λεει αυτο ρε βελισαριε ? για κανε ενα εξπλεην
ποιος και απο που προκυπτει ??

που αφορα το

"γιατι αυτα τα ψεματα μας εχουν φερει σαν κρατος στο χειλος του γκρεμου.Γιατι αυτα τα ψεματα γεννανε επικνδυνες αντιληψεις και μηδενισμο.Γιατι αν αφησουμε αυτες τις αντιληψεις ετσι η Ελλαδα θα φιλανδοποιηθει ."

ποια ψεματα ? τι θες να πεις ? οτι ψεματα λενε ολοι οι μη ΠΑΤΡΙΩΤΕΣ ? ή ΜΗ χριστιανοι ? δηλαδη ολοι οι ΠΑΤΡΙΩΤΕΣ και οι ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΙ ζουν μεσα στην αληθεια και στην αγαπη και στο ενδιαφερον για την πατριδα κτλπ ??? για πες γιατι ακριβως μιλας ?

και πραγματικα αναρωτιεμαι εαν αυτα που γραφεις τα λες εσυ ή στα εχουν φυτεψει ... μπορεις να το ξεχωρισεις αυτο ? και πως ?

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2010, 13:01:39  Εμφάνιση Προφίλ
και για να μη παρεξηγηθω ,

εγω παλι φιλε ουτε ριζες θελω , ουτε πατριδες ουτε τιποτα , τον πατριωτισμο τον εχω γραμμενο , και οσο αφορα τις ριζες , οσο ποιο βαθιες ειναι τοσο ποιο ΑΚΑΜΠΤΟ σε κανουν

προτειμω να ΜΠΟΡΩ να αγαπαω τον ΑΝΘΡΩΠΟ και να μη τον εκμεταλευομαι , να ζω μαζι του ειρηνικα και αγαπημενα και να μοιραζομαι μαζι του την ΖΩΗ , τον ΑΕΡΑ , ΤΗΝ ΓΗ .... παρα να εχω ριζες ή γραμμες ή δεν ξερω τι αλλο που θα με ΧΩΡΙΖΕΙ και θα με κανει ΝΑ ΤΟΝ ΜΙΣΩ απλα και μονο ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΝΟΜΑΝΕ ΜΕΡΙΚΟΙ ΕΞΥΠΝΟΙ αναμεσα τους και η εκκλησια!!!

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2010, 13:14:39  Εμφάνιση Προφίλ
Το έχω πει αρκετές φορές, αλλά το ξαναλέω.

Όταν δω το κράτος να φροντίζει τον πολίτη, αντιμετωπίζοντάς τον ως ΆΝΘΡΩΠΟ, παρέχοντάς του όσα έχει ανάγκη, όταν δω τους σύγχρονους "Κροίσους" της Ελλάδας να διαθέτουν, όσα έκλεψαν, στο λαό, όταν η ιατρική περίθαλψη και η παιδεία θα είναι ΑΠΟΛΥΤΩΣ δωρεάν, όταν .......

τότε, θα είμαι από τους πρώτους που θα απαιτήσω τη διάθεση της περιουσίας της Εκκλησίας της Ελλάδος, στο λαό.

Ως τώρα, όσες κινήσεις έχουν γίνει κατά της Εκκλησιαστικής περιουσίας, έχουν γίνει από άρπαγες που κρύβονται πίσω από διάφορα νομοτερτίπια και σκοπό έχουν να πλήξουν την Εκκλησία για να την αποδυναμώσουν ακόμη περισσότερο.

Γεγονός είναι πως όσες φορές η Ελληνική κυβέρνηση αφαίρεσε, με τους διάφορους τρόπους, μέρος της περιουσίας της Εκκλησίας, στο τέλος αυτή η περιουσία πήγε σε ορισμένα μόνο χέρια. Αυτό επιθυμούν να γίνει και τώρα και στο μέλλον θα προσπαθούν συνέχεια. Προσπαθούν, απλώς, να παίρνουν με το μέρος τους την κοινή γνώμη, μέσω των τηλεοπτικών βρωμοκάναλων, λέγοντάς τους ψέματα.

Τουλάχιστον, η Εκκλησιαστική περιουσία βρίσκεται, κατά το δυνατόν, σε καθεστώς κοινοκτημοσύνης (δεν αρνούμαι πως υπάρχουν και περιπτώσεις καταχραστών), και υπάρχει κοσμάκης που ωφελείται από αυτό το καθεστώς. Αν πάψει ΣΗΜΕΡΑ η Εκκλησία να έχει περιουσία, ο μόνος που θα έχει χάσιμο από αυτό θα είναι ο λαός!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VELISSARIOS
Πλήρες Μέλος

Greece
1030 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2010, 13:23:41  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

και για να μη παρεξηγηθω ,

εγω παλι φιλε ουτε ριζες θελω , ουτε πατριδες ουτε τιποτα , τον πατριωτισμο τον εχω γραμμενο , και οσο αφορα τις ριζες , οσο ποιο βαθιες ειναι τοσο ποιο ΑΚΑΜΠΤΟ σε κανουν

προτειμω να ΜΠΟΡΩ να αγαπαω τον ΑΝΘΡΩΠΟ και να μη τον εκμεταλευομαι , να ζω μαζι του ειρηνικα και αγαπημενα και να μοιραζομαι μαζι του την ΖΩΗ , τον ΑΕΡΑ , ΤΗΝ ΓΗ .... παρα να εχω ριζες ή γραμμες ή δεν ξερω τι αλλο που θα με ΧΩΡΙΖΕΙ και θα με κανει ΝΑ ΤΟΝ ΜΙΣΩ απλα και μονο ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΝΟΜΑΝΕ ΜΕΡΙΚΟΙ ΕΞΥΠΝΟΙ αναμεσα τους και η εκκλησια!!!

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]


Μου ειπες πριν να τοποθετηθω σε 2 πραγματα ενα για τα ψεματα και τις επικνδυνες αντιληψεις και ενα για την εκκλησια ,για την εκκλησια τοποθετηθηκα αλλα δεν ειδα να συμφωνεις μαζι μου ,βασικα τιποτα το περασες στο ντουκου το θεμα απο εκει και περα σου απανταω και στο αλλο αν οι Ελληνες πιστευαν οτι πιστευεις και εσυ τοτε θα ημασταν ακομη ραγιαδες φιλε μου.Ο Κολοκοτρωνης με μια φραση που ειπε οτι ο Θεος υπεγραψε την ελευθερια τηε Ελλαδος εδωσε το στιγμα το δικο σας ποιο ειναι?Αυτα που λες ειναι καλα αν ζεις στην Ελβετια οχι στην Ελλαδα .Χριστιανος λοιπον σημαινει και αγωνιστης και το τριπτυχο θρησκεια πατριαδα οικογενεια ειναι σημαια αυτων.Η δικια σας ποια ειναι?θα μου πεις τωρα πατριωτης ειναι μονο ο χριστιανος?πριν απο αυτη την κουβεντα θα σου ελεγα οχι αλλα με αυτα που ειδα εδω μεσα εχω αρχισει και αναθεωρω και μπορω να σου πω οτι στεναχωριεμαι πολυ.

http://www.youtube.com/watch?v=RCHErevvc84
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2010, 13:37:00  Εμφάνιση Προφίλ
βελισαριε βλεπεις αυτα που θες νομιζω , οχι δεν θελω να τοποθετηθεις για τα εκκλησιαστικα καθως πραγματικα δεν με αφορουν , αλλα οταν βγαζεις την ουρα σας απεξω απο τα χαλια της χωρας οταν η θρησκεια και ειδικοτερα η εκκλησια ειναι συνυπευθυνη στα χαλια της χωρας , δεν μπορω να το καταλαβω αυτο που λες

θεωρεις οτι εαν ειχαμε ολοι τις ιδεες τις δικες σου και των αλλων πατριωτων θα ηταν η χωρα καλυτερη ? ετσι νομιζεις ? για ριξε μια ματια στο παρελθον και πες μου που το ειδες το καλυτερο... για κανε μια δοκιμη να δουμε ... αυτες ο ιδεες μας εχουν φαει τοσα χρονια... εχει γεμισει ο τοπος πατριωτες , πατρις θρησκεια οικογενεια ...χμμμμ κατι μου θυμιζει αυτο ... αλλα τι?

απο την μια πουλας πατριωτισμο και απο την αλλη μοιραζεις ευθυνες ... και εν μερη μπορει να εχεις το δικιο σου αλλα κοιτα και προς την μερια σου να δεις τι βρωμα κρυβει , και δεν αναφερομαι σε σενα προσωπικα , αλλα στην εκκλησια , τι ψεμματα εχει πει και τι χρημα διαχειριζεται

και για να επανελθω , επιμενεις σε αυτο που εγραψες περι πατριωτισμου ? ρωταω για να ξερω


[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2010, 13:38:49  Εμφάνιση Προφίλ
αλλα και μια και τοποθετηθηκες στα περι εκκλησιας , θα σου απαντησω με μια λεξη

ΚΡΙΜΑ !!!

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VELISSARIOS
Πλήρες Μέλος

Greece
1030 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2010, 13:45:28  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

βελισαριε βλεπεις αυτα που θες νομιζω , οχι δεν θελω να τοποθετηθεις για τα εκκλησιαστικα καθως πραγματικα δεν με αφορουν , αλλα οταν βγαζεις την ουρα σας απεξω απο τα χαλια της χωρας οταν η θρησκεια και ειδικοτερα η εκκλησια ειναι συνυπευθυνη στα χαλια της χωρας , δεν μπορω να το καταλαβω αυτο που λες

θεωρεις οτι εαν ειχαμε ολοι τις ιδεες τις δικες σου και των αλλων πατριωτων θα ηταν η χωρα καλυτερη ? ετσι νομιζεις ? για ριξε μια ματια στο παρελθον και πες μου που το ειδες το καλυτερο... για κανε μια δοκιμη να δουμε ... αυτες ο ιδεες μας εχουν φαει τοσα χρονια... εχει γεμισει ο τοπος πατριωτες , πατρις θρησκεια οικογενεια ...χμμμμ κατι μου θυμιζει αυτο ... αλλα τι?

απο την μια πουλας πατριωτισμο και απο την αλλη μοιραζεις ευθυνες ... και εν μερη μπορει να εχεις το δικιο σου αλλα κοιτα και προς την μερια σου να δεις τι βρωμα κρυβει , και δεν αναφερομαι σε σενα προσωπικα , αλλα στην εκκλησια , τι ψεμματα εχει πει και τι χρημα διαχειριζεται

και για να επανελθω , επιμενεις σε αυτο που εγραψες περι πατριωτισμου ? ρωταω για να ξερω


[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]


αποφασισε τι θελεις σε ενδιαφερουν τα εκκλησιαστικα που λες η οχι?γιατι πιο κατω για αυτα με ρωτας παλι.Θα σου απαντησω ομως ξανα με μια παροιμια το ψαρι απο το κεφαλι βρωμαει φιλε μου.Αν βρεθουν πολιτικοι αρχοντες σωστοι ,δικαιοι με τολμη που θα θελησουν να φτιαξουν αυτη την ερημη την χωρα τοτε βεβαιως και να βαλουν μια ταξη και στα της εκκλησιας μαζι τους θα ειμαι.
Δεν σε συμφερει να ριξω μια ματια στο παρελθον γιατι οτιδηποτε καλο εγινε σε αυτη την χωρα εγινε απο πατριωτες που σημερα δεν υπαρχουν τουλαχιστον στον πολιτικο βιο αυτης της χωρας.Αν αυτη η χωρα δεν ειχε ανθρωπους που να ειναι πατριωτες εσυ σημερα θα μιλαγες τουρκικα και θα διαβαζες το κορανι στην αραβικη.Οι ιδεες σου βγαζουν μια απαθεια για την Ελλαδα και αυτο ειναι που με βγαζει εκτος εαυτου. Που εχω λαθος?πες μου συγκεκριμενα, που?

http://www.youtube.com/watch?v=RCHErevvc84
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2010, 14:05:25  Εμφάνιση Προφίλ
κατηγορεις ολη την χωρα , οτι δεν ειναι σαν εσενα , το καταλαβαινεις αυτο ? εσυ και μερικοι ακομη ΟΙ ΠΑΤΡΙΩΤΕΣ

κατηγορεις οτι το κακο ειναι οτι δεν ειμαστε σαν και εσενα και δεν φωναζουμε πατρις θρησκεια οικογενεια ...

την εκκλησια σου την φερνω ως παραδειγμα και οχι για να παρεις καποια θεση καθως κατηγορεις τους παντες αλλα εσυ δεν εισαι καλυτερος , το οτι θεωρεις τον εαυτο σου πατριωτη και ολους τους αλλους οχι επισης δεν λεει τιποτα , θα μπορουσα να ισχυρισθω το ιδιο και εγω αλλα δεν θα μου αρεσε καθολου πιστεψε με

το 99% απο οσα λες τα εχω ακουσει σε κυρηγματα παπαδων(πριν απο χρονια , απο τοτε τιποτα δεν εχει αλλαξει χαχα) και ειναι ξεκαθαρο οτι απλα επαναλαμβανεις οτι σου μαθαν ή οτι σου φυτεψαν οπως σου ειπα και παραπανω... ο μονος που λεει δικα του (εν μερη τουλαχιστον και τα υπερασπιζεται) ειναι ο τρεχα και ο αριστοτελης

εγω δεν ξεχωρισα κανεναν γιατι μας θεωρω ολους ανθρωπους και την ευθυνη οπως ειπα για οσα γινονται και θα γινουν ΤΗΝ ΕΧΕΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ συλογικα , ο ανθρωπος , αυτο το πραμα , γιατι ως πραμα το αντιμετωπιζεται, που δεν θελετε να καταλαβετε και που μισειτε ...

τι θα πει πατριδα ρε φιλε για να καταλαβω ? τα συνεφα πανω απο το κεφαλι ειναι δικα σου ? ο σεισμος που μπρει να σκισει αυριο την ελλαδα και να την βουληξει στην θαλλασα ειναι δικο σου ? και τοτε που θα πας ? τι θα εχεις για πατριδα ? υπαρχει ΠΑΤΡΙΔΑ ? σκεψου πριν απαντησεις μην αρχισεις τα παπαδιστικοφασιστικα παλι

και τι θα πει ελληνας ? εισαι ελληνας ? και που το ξερεις μετα απο 2000 χρονια σκλαβιας ? και μισεις οτι δεν ειναι ελληνικο ? και εαν φερει ο διαλος και μαθεις οτι εισαι τουρκος ? ή ιταλος ? ή αραβας ? ή σκοπιανος ? ή δεν ξερω τι αλλο εχει περασει απο αυτα τα χωματα ? το σκεφτηκες ποτε αυτο ? ξερω ξερω ελληνικη παιδεια, χριστιανος και οικογενεια .. καλα αστο


εγω παλι θεωρω οτι ειμαι ανθρωπος και δεν μισω τιποτα (ή τουλαχιστον το πολεμαω) και δεν νιωθω σε τιποτα κατωτερος ή χειροτερος απο καποιον που μισει οτι ειναι αντιθετο με τα πιστευω του.

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ar_ia
Πλήρες Μέλος

Greece
824 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2010, 14:07:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ar_ia
VELISSARIOS
quote:

Θες να τοποθετηθω για τα οικονομικα της εκκλησιας?ωραια λοιπον σε αυτο ειμαι μαζι σου δεν συμφωνω που η εκκλησια ειναι Α.Ε και δεν φορολογειται αλλα με τους πολιτικους που εχουμε δεν θα ηθελα να φορολογηθει αυτη την στιγμη γιατι στραφι θα πηγαιναν τα χρηματα.Προτιμω να εχομε εντιμους πολιτικους λοιπον και μετα εκκλησια.Εμενα οι πολιτικοι με κυβερνανε και με φορολογουν και οχι η εκκλησια .Ας ξεκινησει λοιπον η εξυγιανση απο την πολιτικη και μετα πιανουμε ολα τα αλλα.


Τα χρήματα που πληρώνουμε κάθε μήνα εμείς οι πολίτες ξέρεις πόσα είναι?
Με το σκεπτικό αυτό τότε να μην ξαναπληρώσει κανένας από εμάς μέχρι να γίνει η εξυγίανση.......


===================
Η Τεχνητή Νοημοσύνη Δεν Μπορεί να Νικήσει την Φυσική Ηλιθιότητα!!
------------------------
Μεγάλα Μαύρα Ράσα
Active Member
http://www.youtube.com/watch?v=q-shgwZdtS4


ΑΜΗΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VELISSARIOS
Πλήρες Μέλος

Greece
1030 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2010, 14:09:07  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

κατηγορεις ολη την χωρα , οτι δεν ειναι σαν εσενα , το καταλαβαινεις αυτο ? εσυ και μερικοι ακομη ΟΙ ΠΑΤΡΙΩΤΕΣ

κατηγορεις οτι το κακο ειναι οτι δεν ειμαστε σαν και εσενα και δεν φωναζουμε πατρις θρησκεια οικογενεια ...

την εκκλησια σου την φερνω ως παραδειγμα και οχι για να παρεις καποια θεση καθως κατηγορεις τους παντες αλλα εσυ δεν εισαι καλυτερος , το οτι θεωρεις τον εαυτο σου πατριωτη και ολους τους αλλους οχι επισης δεν λεει τιποτα , θα μπορουσα να ισχυρισθω το ιδιο και εγω αλλα δεν θα μου αρεσε καθολου πιστεψε με

το 99% απο οσα λες τα εχω ακουσει σε κυρηγματα παπαδων(πριν απο χρονια , απο τοτε τιποτα δεν εχει αλλαξει χαχα) και ειναι ξεκαθαρο οτι απλα επαναλαμβανεις οτι σου μαθαν ή οτι σου φυτεψαν οπως σου ειπα και παραπανω... ο μονος που λεει δικα του (εν μερη τουλαχιστον και τα υπερασπιζεται) ειναι ο τρεχα και ο αριστοτελης

εγω δεν ξεχωρισα κανεναν γιατι μας θεωρω ολους ανθρωπους και την ευθυνη οπως ειπα για οσα γινονται και θα γινουν ΤΗΝ ΕΧΕΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ συλογικα , ο ανθρωπος , αυτο το πραμα , γιατι ως πραμα το αντιμετωπιζεται, που δεν θελετε να καταλαβετε και που μισειτε ...

τι θα πει πατριδα ρε φιλε για να καταλαβω ? τα συνεφα πανω απο το κεφαλι ειναι δικα σου ? ο σεισμος που μπρει να σκισει αυριο την ελλαδα και να την βουληξει στην θαλλασα ειναι δικο σου ? και τοτε που θα πας ? τι θα εχεις για πατριδα ? υπαρχει ΠΑΤΡΙΔΑ ? σκεψου πριν απαντησεις μην αρχισεις τα παπαδιστικοφασιστικα παλι

και τι θα πει ελληνας ? εισαι ελληνας ? και που το ξερεις μετα απο 2000 χρονια σκλαβιας ? και μισεις οτι δεν ειναι ελληνικο ? και εαν φερει ο διαλος και μαθεις οτι εισαι τουρκος ? ή ιταλος ? ή αραβας ? ή σκοπιανος ? ή δεν ξερω τι αλλο εχει περασει απο αυτα τα χωματα ? το σκεφτηκες ποτε αυτο ? ξερω ξερω ελληνικη παιδεια, χριστιανος και οικογενεια .. καλα αστο


εγω παλι θεωρω οτι ειμαι ανθρωπος και δεν μισω τιποτα (ή τουλαχιστον το πολεμαω) και δεν νιωθω σε τιποτα κατωτερος ή χειροτερος απο καποιον που μισει οτι ειναι αντιθετο με τα πιστευω του.

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]


αρες μαρες κουκουναρες ειναι οι αποψεις σου,τα εχεις κανει σαλατα μεσα σου εχεις λιγο απο ολα κατι σαν μια αποτυχημενη σαλατα.Οτι και να σου πω δεν θα μου απαντησεις οποτε αστο.

http://www.youtube.com/watch?v=RCHErevvc84
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VELISSARIOS
Πλήρες Μέλος

Greece
1030 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2010, 14:16:51  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

VELISSARIOS
quote:

Θες να τοποθετηθω για τα οικονομικα της εκκλησιας?ωραια λοιπον σε αυτο ειμαι μαζι σου δεν συμφωνω που η εκκλησια ειναι Α.Ε και δεν φορολογειται αλλα με τους πολιτικους που εχουμε δεν θα ηθελα να φορολογηθει αυτη την στιγμη γιατι στραφι θα πηγαιναν τα χρηματα.Προτιμω να εχομε εντιμους πολιτικους λοιπον και μετα εκκλησια.Εμενα οι πολιτικοι με κυβερνανε και με φορολογουν και οχι η εκκλησια .Ας ξεκινησει λοιπον η εξυγιανση απο την πολιτικη και μετα πιανουμε ολα τα αλλα.


Τα χρήματα που πληρώνουμε κάθε μήνα εμείς οι πολίτες ξέρεις πόσα είναι?
Με το σκεπτικό αυτό τότε να μην ξαναπληρώσει κανένας από εμάς μέχρι να γίνει η εξυγίανση.......


===================
Η Τεχνητή Νοημοσύνη Δεν Μπορεί να Νικήσει την Φυσική Ηλιθιότητα!!
------------------------
Μεγάλα Μαύρα Ράσα
Active Member
http://www.youtube.com/watch?v=q-shgwZdtS4


ΑΜΗΝ



δεν διαφωνω αλλα ποιος θα μου εγγυηθει οτι τα χρηματα αυτα θα τα αξιοποιησουν σωστα οι πολιτικοι μας και δεν θα τα φανε και αυτα?

http://www.youtube.com/watch?v=RCHErevvc84
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

promitheus90
Μέλος 2ης Βαθμίδας


433 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2010, 14:19:10  Εμφάνιση Προφίλ
Για τα χρήματα των πολιτών όμως ποιος χέστηκε...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2010, 14:22:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Απο τρελό, ότι θέλεις ακούς, αγαπητέ μου makfor κι εσύ το επιβεβαιώνεις...
Γιατί, το να κρινεις συνέχεια, είναι το ανάρμοστο σου,που δεν καταλαβαίνεις,όπως σου έγραψε κι ο γκεοστάτ.....
Τα μηνύματα σου, δεν έχουν θέσεις, παρά, αντιδράσεις σε θέσεις άλλων και συγκρίσεις, ανόμοιων ανθρώπων....
Ζεις, μέσω των άλλων;..
Ξεκόλλα...
Απο κει κι έπειτα,το ότι δεν σέβεσαι τον μεγαλύτερο σου, είναι
....φίλαθλη ιδιότητα, δεν γίνεται σε διάλογο...
Γι αυτο, όταν φύγεις απο το γήπεδο, περνα καμιά φορά, απο το
διάλογο...Για αλλαγή....
Μπορεί να σου αρέσει να είσαι ενήλικας,που ξέρεις;...
Όσο για το οικονομικό, η εκκλησία, πρέπει να βοηθήσει οικονομικά το κράτος, όπως έπραξε παλιότερα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ar_ia
Πλήρες Μέλος

Greece
824 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2010, 14:28:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ar_ia
VELISSARIOS
quote:

δεν διαφωνω αλλα ποιος θα μου εγγυηθει οτι τα χρηματα αυτα θα τα αξιοποιησουν σωστα οι πολιτικοι μας και δεν θα τα φανε και αυτα?


Κανένας.
Η μόνη ας πούμε, "εγγύηση" είναι να μην ψηφίζεις (όχι εσύ γενικά μιλώ) τους ίδιους και τους ίδιους απατεώνες που μας κυβερνούν τα τελευταία 20 χρόνια.
Είναι εντελώς παράλογο να λέμε πως είναι κλέφτες οι πολιτικοί από την μία, και από την άλλη να τρέχουμε και να τους ψηφίζουμε.

===================
Η Τεχνητή Νοημοσύνη Δεν Μπορεί να Νικήσει την Φυσική Ηλιθιότητα!!
------------------------
Μεγάλα Μαύρα Ράσα
Active Member
http://www.youtube.com/watch?v=q-shgwZdtS4


ΑΜΗΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2010, 14:28:42  Εμφάνιση Προφίλ
ΓΕΣ ΜΑΣΤΕΡ , απο αυριο υποσχομαι να καταβαλω καθε δυνατη προσπαθεια να σου μοιασω ,
να γινω σα και σενα ΜΑΣΤΕΡ,

φανατικος ,
θρησκοληπτος ,
θεοφοβουμενος ,
πατριδοκαπηλος ,
ελληναρας με χρυσο σταυρο(αγγυλοτο μηπως?) στο στηθος και
να φωναζω οπου πατω και οπου σταθω
"πατρις θρησκεια οικογενεια" ...
(το "ψωμι κι ελια και κωτσο βασιλια" να το βαλω ή αυτοι ειναι αλλοι μαστερ?)...
να μισω καθε τι αντιθετο με ΣΕΝΑ και
να "λαμπω" απο την μετριοφροσυνη ΣΟΥ....

αλλα απο αυριο γιατι σημερα εχω δουλεια !!!
απο αυριο ... ενταξει? δεν μου θυμωνεις? οκ μαστερ?

μετα σου λενε γιατι η χωρα εχει τα μαυρα της τα χαλια ...
με ολα αυτα που ακουμε , απορω που εχει μεινει ΜΟΝΟ στα μαυρα της τα χαλια και δεν ειναι ακομη χειροτερα ... φυσικα ΕΧΕΤΕ ακομη χρονο να την πατε ΠΑΡΑΚΑΤΩ ... πατριωτες ΧΑΧΑΧΑ
ειδε ο πατριωτισμος του ΠΑΤΡΙΩΤΕΣ και την εκανε με ελαφρα πηδηματακια !!! αρε τι ακουμε μερα που ειναι σημερα ...


αλλα τι να πεις , αβυσσος η "ψυχη" του ανθρωπου

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ar_ia
Πλήρες Μέλος

Greece
824 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2010, 14:30:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ar_ia
trexa
quote:

Όσο για το οικονομικό, η εκκλησία, πρέπει να βοηθήσει οικονομικά το κράτος, όπως έπραξε παλιότερα...


Να το βοηθήσει?????
Σίγουρα πλάκα μας κάνεις.....

===================
Η Τεχνητή Νοημοσύνη Δεν Μπορεί να Νικήσει την Φυσική Ηλιθιότητα!!
------------------------
Μεγάλα Μαύρα Ράσα
Active Member
http://www.youtube.com/watch?v=q-shgwZdtS4


ΑΜΗΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VELISSARIOS
Πλήρες Μέλος

Greece
1030 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2010, 14:32:51  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

ΓΕΣ ΜΑΣΤΕΡ , απο αυριο υποσχομαι να καταβαλω καθε δυνατη προσπαθεια να σου μοιασω ,
να γινω σα και σενα ΜΑΣΤΕΡ,

φανατικος ,
θρησκοληπτος ,
θεοφοβουμενος ,
πατριδοκαπηλος ,
ελληναρας με χρυσο σταυρο(αγγυλοτο μηπως?) στο στηθος και
να φωναζω οπου πατω και οπου σταθω
"πατρις θρησκεια οικογενεια" ...
(το "ψωμι κι ελια και κωτσο βασιλια" να το βαλω ή αυτοι ειναι αλλοι μαστερ?)...
να μισω καθε τι αντιθετο με ΣΕΝΑ και
να "λαμπω" απο την μετριοφροσυνη ΣΟΥ....

αλλα απο αυριο γιατι σημερα εχω δουλεια !!!
απο αυριο ... ενταξει? δεν μου θυμωνεις? οκ μαστερ?

μετα σου λενε γιατι η χωρα εχει τα μαυρα της τα χαλια ...
με ολα αυτα που ακουμε , απορω που εχει μεινει ΜΟΝΟ στα μαυρα της τα χαλια και δεν ειναι ακομη χειροτερα ... φυσικα ΕΧΕΤΕ ακομη χρονο να την πατε ΠΑΡΑΚΑΤΩ ... πατριωτες ΧΑΧΑΧΑ
ειδε ο πατριωτισμος του ΠΑΤΡΙΩΤΕΣ και την εκανε με ελαφρα πηδηματακια !!! αρε τι ακουμε μερα που ειναι σημερα ...


αλλα τι να πεις , αβυσσος η "ψυχη" του ανθρωπου

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]


αυτα σου εχουν μαθει οι νεοταξιτες??

http://www.youtube.com/watch?v=RCHErevvc84
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2010, 14:34:31  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

trexa
quote:

Όσο για το οικονομικό, η εκκλησία, πρέπει να βοηθήσει οικονομικά το κράτος, όπως έπραξε παλιότερα...


Να το βοηθήσει?????
Σίγουρα πλάκα μας κάνεις.....

===================
Η Τεχνητή Νοημοσύνη Δεν Μπορεί να Νικήσει την Φυσική Ηλιθιότητα!!
------------------------
Μεγάλα Μαύρα Ράσα
Active Member
http://www.youtube.com/watch?v=q-shgwZdtS4


ΑΜΗΝ



εε που και που του αρεσει να αστιευεται ... τοχει ... δε μπορεις να πεις ...οτι τοχει τοχει !!!! εεε αμ πως !!!

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2010, 14:38:17  Εμφάνιση Προφίλ
αααα εισαι και νεοταξιτης εε ???
αα δε μας τα 'πες αυτα ... για λεγε ... για λεγε να μαθαινουμε ΜΑΣΤΕΡ!!! παντως χριστιανο ορθοδοξο νεοταξιτη , πρωτη φορα βλεπω !!! κατι σαν αριστερος τραπεζιτης που φερνεις

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VELISSARIOS
Πλήρες Μέλος

Greece
1030 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2010, 14:39:13  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

αααα εισαι και νεοταξιτης εε ???
αα δε μας τα 'πες αυτα ... για λεγε ... για λεγε να μαθαινουμε ΜΑΣΤΕΡ!!! παντως χριστιανο ορθοδοξο νεοταξιτη , πρωτη φορα βλεπω !!! κατι σαν αριστερος τραπεζιτης που φερνεις

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]


δεν καταλαβες καλα εσυ εισαι ο νεοταξιτης και απ οτι βλεπω σ εεχουν εκπαιδευσει και καλα.

http://www.youtube.com/watch?v=RCHErevvc84
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 52 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51 52
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy