ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 12 STRAND DNA ACTIVATION+INDIGO
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 55
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2006, 18:27:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
Αγαπητέ KERRY KING

quote:
Τι σχέση έχει η ηλικία και το επάγγελμα (προπάντων) του καθένα μας εδώ μέσα όταν πρόκειτε για ανταλλαγή απόψεων ?


Το επάγγελμα το ρώτησα διότι μας είχε πει σε παλιότερο ποστ ότι κάποια από αυτά που μας παραθέτει έχουν σχέση με τη δουλειά του. Σχετικά με την ηλικία τελικά έχεις δίκιο ήταν άστοχη ερώτηση. Αρχικά πίστευα ότι αυτά για αννουνάκι, καταχθόνιους και κούφια γη τα πιστεύουν μικρά σε ηλικία άτομα. Τελικά, κάνοντας ένα flash back στον περίγυρό μου διαπιστώνω ότι ακόμα και άτομα άνω των 30 ετών μπορούν να πιστέψουν παρόμοια παραλογα πράγματα.
Π.χ.
1)Ενας θείος μου που έχει επιχειρήσεις και έχει μάθει το νόμο του χρήματος πιστεύει ότι ο Χριστόδουλος είναι θεόσταλτος!!!
2)Μια θεία μου πιστεύει ότι η σκιά που είδε ένα βράδυ στον τοίχο του σπιτιού της ήταν δαιμόνι και άρχισε να το κυνηγάει με αγιασμό.
3)Η γιαγιά μου βλέπει τον Αγιο οποιονδήποτε
4)Ο πατέρας μου πιστεύει ότι ο Αδάμ ήταν Ελληνας
5)Μια άλλη θεία μου πιστεύει ότι όταν της έμεινε το αμάξι στο νεκροταφείο Ζωγράφου, οφείλεται σε μία κοπέλα που είχε βάλει μέσα και ήταν φορέας σατανικών δυνάμεων.
6) Ενας γνωστός από το γυμναστήριο, πιστεύει ότι ο Δίας υπάρχει
7) Ενας ξάδερφός μου πιστεύει πως μια μέρα που ήταν στον καναπέ, τον άρπαξε απο το λαιμό το χέρι του Σατανά και με την προσευχή το έδιωξε. Το ότι ήταν ταύλα στο χασίς δεν έχει σημασία για εκείνον. Το χέρι του Σατανά στάνταρ έκανε την εμφάνισή του.

Ισως μετά από όλα αυτά να μην θέλει πολύ να τρελαθώ κι εγώ και να δω κανέναν Δρακονιανό στο μπαλκόνι μου αύριο μεθαύριο.

Πάμε παρακάτω.

quote:
Η θεωρία των Αννουνάκι μου φαντάζει αρκετά λογική και το σενάριο του αποικισμού και των γεννητικών επεμβάσεων πάνω στο όντα του πλανήτη μας μου φαίνονται αρκετά αληθοφανή. Σε καμμία περίπτωση δεν μπορώ να δεχτώ την Παλαιά Διαθήκη και η θεωρία του Δαρβίνου μου φαίνεται πλέον αρκετά ελλειπής....


Ούτε εγώ δέχομαι την Παλαιά Διαθήκη, καθότι την θεωρώ απλά άλλη μια μυθολογία, όπως τόσες και τόσες των λαών. Για τη θεωρία της εξέλιξης όμως γνωρίζω ότι στηρίζεται από πάρα πολύ ισχυρά τεκμήρια (π.χ. απολιθώματα κ.α.). Η θωρία του αποικισμού με ότι κι αν συνεπάγεται (Ανουννάκι δεν ξερω κι εγώ τι άλλο) τι τεκμήρια έχει??? Φαντασιόπληκτες ιστοσελίδες ανθρώπων που δεν είχαν τίποτα άλλο να κάνουν και έφτιαξαν θωρίες συνομωσίας, πέταξαν και μερικά μουράτα σύμβολα για εφέ για να κάνουν τον χαβαλέ τους. Και τους πιστεύουν κιόλας!!!

quote:
Αυτά με κάνουν φανταγμένο ? Ανισόρροπο ? Γραφικό ? Γιατί ?????

Γιατί δεν υπάρχουν τεκμήρια. Δεν σε θεωρώ όμως φαντασμένο ή ανισσόροπο. Απλά υπερβολικά καλοπροαίρετο για τέτοια πράγματα

quote:
Μπορείς να μου αποδείξεις τα αντίθετα ?

Μπορείς να μου αποδείξεις ότι ΔΕΝ υπάρχουν ροζ ιπποπόταμοι που παίζουν μπαρμπούτι?
Μπορείς να μου αποδείξεις ότι ΔΕΝ υπάρχουν λαχανί Αγιο Βασίληδες που μπουκάρουν τα χριστούγεννα στις καμινάδες μας και αφήνουν δώρα??
Μπορείς να αποδείξεις ότι ΔΕΝ είμαι ο Αντίχριστος??

Αυτοί που ισχυρίζονται για Ανουννάκιδες και τα σχετικά, αυτοί θα πρέπει να αποδείξουν ότι υπάρχουν και όχι εγώ. Και μέχρι στιγμης, οι ιστοσελίδες του γλυκού νερού και τα βίντεο της κακιάς ώρας δεν αποτελούν αποδείξεις. Ούτε καν ενδείξεις. Και αληθεια, πώς σου φαίνεται το σενάριο ο Προμηθέας να ήταν διαστημόπλοιο??

quote:
Ξέρεις με τόση σιγουριά τι έγινε πριν 10000 χρόνια στον πλανήτη μας ? Και ότι ιστορικά τεκμήρια υπάρχουν τα δεχόμαστε τυφλά ?

Κοιτα, τα ιστορικά τεκμήρια που έχουμε δεν έγιναν έτσι απλά αποδεκτά από επιστήμονες. Λες να είναι όλοι αυτοί οι Γεωλόγοι, Φυσικοί, Βιολόγοι, Παλαιοντολόγοι, Αρχαιολόγοι τόσο βλάκες που να τα έχουν κατανοησει όλα λάθος?? Και έστω ότι τα έχουν κατανοήσει όλα λάθος. Γιατί θα πρέπει να είναι σωστή η θεωρία περί πολέμου εξωγήινων φυλών στη γη και γεννετικών πειραμάτων σε πλάσματα της γης κλπ.?? Τι αποδείξεις έχουμε?? Γιατί κι εγώ μπορεί να σκεφτώ μια παρόμοια θεωρία που να σου φαντάζει λογική.


quote:
Την ιστορία την γράφουν οι νικητές, αυτό δεν έχουμε διαπιστώσει ?

Κοίτα να δεις. Εδώ δεν έχουμε να κάνουμε με έναν πόλεμο Ελλάδας - Τουρκίας που νίκησε ο τάδε και έγραψε τα γεγονότα όπως τον βολεύουν. Εδώ μιλάμε για πράγματα αναπόδεικτα. Πόλεμο εξωγήινων φυλών στη γη, Προμηθέες αστρόπλοια, γεννετικά πειράματα εξωγήινων σε ζώα κτλ. Εφόσον δεν υπάρχουν αποδείξεις, ή έστω ενδείξεις για όλα αυτά, δεν μπορούμε και να χρησιμοποιήσουμε την καραμέλα ότι " Την ιστορία την γράφουν οι νικητές". Χρησιμοποίησέ την για γεγονότα που όντως έλαβαν χώρα. Οχι για γεγονότα της ατέρμονης φαντασίας του καθενός..

quote:
Γι'αυτό και κάθε θεωρία και άποψη πρέπει να έχει φωνή και βήμα και προπάντων υγειή αντιπαράθεση....

Συμφωνώ. Αλλωστε κι εγώ είμαι κατά στο να κλείσουμε τη φωνή κάποιου. Εκανα απλή αντιπαράθεση σε κάποια πράγματα που αναφέρθηκαν, με κόσμιο τρόπο. Αλλωστε το φόρουμ μπορεί να βοηθήσει στο να βγάζει ο καθένας τα εσώψυχά του και τις φαντασιώσεις του με ασφάλεια πίσω από την οθόνη χωρίς να τον γνωρίσει ποτέ κανείς. Το χιούμορ πάντως χρειάζεται. Μπορεί να διδαξει πολλά καμιά φορά.

quote:
διευθυντής πωλήσεων και marketing σε μιά από τις πιό αναπτυσώμενες εταιρείες στον Πειραιά στον χώρο της ναυτιλίας.

Καλή σταδιοδρομία ειλικρινα

Αστρονομική απόδειξη περί της υπάρξεως φούξια ελεφάντων...

Edited by - Agnostic on 17/05/2006 18:42:44Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2006, 21:21:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Εύστοχες οι απαντήσεις σου αγαπητέ Agnostic.

Ίσως τελικά να έχουμε απαγοητευτεί τόσο πολύ από αυτά που ζούμε καθημερινά και τελικά να ελπίζουμε σε κάτι απίθανο (βλέπε εξωγήινους) για να σπάσει λίγο η μονοτονία της ασχήμιας....

Μεγάλη κουβέντα αυτή βέβαια, πάντως δεν μπορώ να μην δω με θετική άποψη τα όσα ανάφερα προηγουμένως. Δεν μου φαίνεται και τόσο παράλογο, πως να το κάνουμε

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2006, 23:06:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
quote:
4)Ο πατέρας μου πιστεύει ότι ο Αδάμ ήταν Ελληνας

Aυτό έγραψε


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PaNo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
351 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2006, 23:59:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PaNo  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος PaNo
quote:

Για ξεκίνα από την Βίβλο και πες μας που αναφέρονται, σε πια εδάφια ?

ΟΙ ΕΠΤΑ ΣΦΡΑΓΙΔΕΣ (Ε'1 - Η'6)
"Και είδον επί της δεξιάν του καθήμενου επί του θρόνου βιβλίον γεγραμμένων έσωθεν και έξωθεν, κατεσφραγισμένον σφραγίσιν επτά" Απ. Ε΄1

1. 1η σφραγίδα "Ο ΛΕΥΚΟΣ ΙΠΠΟΣ"
2. 2η σφραγίδα "ΠΥΡΡΟΣ ΙΠΠΟΣ"
3. 3η σφραγίδα "ΜΕΛΑΣ ΙΠΠΟΣ"
4. 4η σφραγίδα "ΧΛΩΡΟΣ ΙΠΠΟΣ"
5. 5η "ΟΙ ΨΥΧΕΣ ΤΩΝ ΣΦΑΓΜΕΝΩΝ"
6. 6η "Η ΑΝΑΣΤΑΤΩΣΗ ΤΟΥ ΣΥΜΠΑΝΤΟΣ"
7. 7η "Η ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΤΩΝ ΣΑΛΠΙΓΓΩΝ"


ΓΙΑΤΙ ΟΙ 7 ΕΚΚΛΗΣΙΕΣ ΤΗΣ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗΣ ΕΧΟΥΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ
ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΙΚΗ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ?....ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ...
ΤΙ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ ΣΚΙΑΓΡΑΦΟΥΝ ?

"ΟΙ 7 ΕΚΚΛΗΣΙΕΣ ΤΗΣ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗΣ" EINAI OI PYRAMIDES THS BOREIOY KAI NOTIOY AMERIKHS POY DHMIOYRGHSAN TIS 7 SFAGIDES STA PLANHTIKA PEDIA KAI EKTOTE SE KA8E NEOGENHTO EITE EINAI AN8RWPOS EITE EINAI ZWO.

"OI 7 AΓΓΕΛΟΙ ΜΕ ΤΙΣ 7 ΣΑΛΠΙΓΓΕΣ"

OI 7 AΓΓΕΛΟΙ HTAN TA IPTAMENA SKAFOI KAI OTAN SALPISAN TOPO8ETHSANE TIS 7 SFRAGIDES SYMBOLA(MA8HMETIKA PROGRAMATA) STA PEDIA TOY PLANHTH KATW APO TIS 7 EKKLHSIES(PIRAMIDES) STHN BOREIO KAI NOTIO AMERIKH.

http://www.geocities.com/pistos_anonymos/gr/7sealsGR.htm

Ο ΣΑΤΑΝΑΣ & ΤΑ ΘΗΡΙΑ (ΙΒ'7 - ΙΕ'4)
( OI FALLEN ANGELIC ANUNNAKI KAI DRACONIAN POLEMANE METAKSY TOYS)

1 Ο ΣΑΤΑΝΑΣ ΚΑΙ Η ΜΑΧΗ ΣΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟΥ
2 ΑΝΑΦΟΡΑ ΠΑΛΙ ΣΤΑ 3 1/2 ΕΤΗ ΚΥΡΙΑΡΧΙΑΣ ΔΡΑΚΟΥ

Α. Η ΚΑΤΑΔΙΩΞΗ ΤΩΝ ΠΙΣΤΩΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΡΑΚΟ-ΣΑΤΑΝΑ
3 Ο ΣΑΤΑΝΑΣ & ΤΟ ΘΗΡΙΟ ΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΕΞΟΥΣΙΑ

Α. ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ
Β. Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΑΠΌ ΤΟ ΘΗΡΙΟ ΤΟΥ ΣΑΤΑΝΑ
& Ο ΣΑΤΑΝΑΣ ΘΑ ΚΥΒΕΡΝΗΣΕΙ ΤΑ ΕΘΝΗ ΓΙΑ 3 1/2 ΧΡΟΝΙΑ
4 ΤΟ ΘΗΡΙΟ ΤΗΣ ΞΗΡΑΣ (ΨΕΥΔΟΠΡΟΦΗΤΗΣ)

Α. Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΤΟΥ ΘΗΡΙΟΥ (χξς) 666 ΤΟ ΕΠΟΝΟΜΑΖΟΜΕΝΟ ΧΑΡΑΓΜΑ
Β. ΤΙΜΩΡΙΑ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΚΥΝΟΥΝ ΤΟ ΘΗΡΙΟ

1. Ο ΣΑΤΑΝΑΣ ΚΑΙ Η ΜΑΧΗ ΣΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟΥ
ΙΒ'7και έγινε πόλεμος στον ουρανό . Ο Μιχαήλ και οι άγγελοι του(ANUNNAKI) πολέμησαν ενάντια στον δράκο(DRACONIAN). Και ο δράκος πολέμησε μαζί με τους άγγελος του και δεν μπόρεσε να κερδίσει και δεν βρέθηκε χώρος για αυτούς στον ουρανό. Και τότε ο δράκος, αυτό το αρχαίο μεγάλο φίδι που ονομάζεται διάβολος ή σατανάς και που πλανεύει όλο τον κόσμο, βλήθηκε πάνω στην γη μαζί με τους αγγέλους του

2.ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΤΑ 3 1/2 ΕΤΗ ΚΥΡΙΑΡΧΙΑΣ ΤΟΥ ΔΡΑΚΟΥ-ΣΑΤΑΝΑ
ΙΒ'5 και γέννησε η γυναίκα παιδί αρσενικό(IMBRIDIO) το οποίο θα ποιμάνει όλα τα έθνη με σιδερένια ράβδο. Και το παιδί της μεταφέρθηκε στο Θεό και κοντά στον θρόνο του. Και η γυναίκα κατέφυγε στην έρημο όπου έχει θα εκεί τόπο ετοιμασμένο από τον Θεό για την θρέψει για 1260 ημέρες (3 1/2

2A . Η ΚΑΤΑΔΙΩΞΗ ΤΩΝ ΠΙΣΤΩΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΡΑΚΟ-ΣΑΤΑΝΑ
ΙΒ'17και νευρίασε ο δράκος με την γυναίκα και έφυγε κάνοντας πόλεμο με τα υπόλοιπα παιδιά της(HUMAN ANGELIC) που τηρούσαν τις εντολές του Θεού και του μάρτυρες του Ιησού.


http://www.geocities.com/pistos_anonymos/gr/iNDEX.htmL



~:LOVE:~AND~:LIGHT:~

PaNo

Edited by - PaNo on 18/05/2006 00:15:00Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2006, 00:30:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
ΠΑΝΟ δεν το πιστεύω ΓΡΑΦΕΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΑ!!!
ΝΑ ΕΛΠΙΖΟΥΜΕ ΟΤΙ ΚΑΤΑΦΕΡΕΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΜΗΝ ΓΡΑΦΕΙΣ ΓΚΡΗΚΛΙΣ?


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PaNo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
351 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2006, 00:48:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PaNo  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος PaNo
quote:

ΠΑΝΟ δεν το πιστεύω ΓΡΑΦΕΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΑ!!!
ΝΑ ΕΛΠΙΖΟΥΜΕ ΟΤΙ ΚΑΤΑΦΕΡΕΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΜΗΝ ΓΡΑΦΕΙΣ ΓΚΡΗΚΛΙΣ?

AGAPHTH GRETEL, TA ELLHNIKA KEIMENA TA BREISKW STO INTERNET.


~:LOVE:~AND~:LIGHT:~

PaNoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2006, 01:23:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
FTOUUUOUUUU PWS THA GINEI NA TO LYSOUME AUTO?


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2006, 03:46:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ
quote:

FTOUUUOUUUU PWS THA GINEI NA TO LYSOUME AUTO?

Πρέπει να το λύσουμε ?

Τον αφήνουμε να χτυπιέται.

Γελάμε, και πατάμε το μικρό κόκκινο κουμπάκι. [Χ]

Τόσο απλό....


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2006, 12:15:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar
Δάσκαλε πεσμένο σε βλέπω...

Αλήθεια από ποια ιστοσελίδα πήρες το παρακάτω

quote:
. 1η σφραγίδα "Ο ΛΕΥΚΟΣ ΙΠΠΟΣ"
2. 2η σφραγίδα "ΠΥΡΡΟΣ ΙΠΠΟΣ"
3. 3η σφραγίδα "ΜΕΛΑΣ ΙΠΠΟΣ"
4. 4η σφραγίδα "ΧΛΩΡΟΣ ΙΠΠΟΣ"
5. 5η "ΟΙ ΨΥΧΕΣ ΤΩΝ ΣΦΑΓΜΕΝΩΝ"
6. 6η "Η ΑΝΑΣΤΑΤΩΣΗ ΤΟΥ ΣΥΜΠΑΝΤΟΣ"
7. 7η "Η ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΤΩΝ ΣΑΛΠΙΓΓΩΝ"


ΓΙΑΤΙ ΟΙ 7 ΕΚΚΛΗΣΙΕΣ ΤΗΣ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗΣ ΕΧΟΥΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ
ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΙΚΗ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ?....ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ...
ΤΙ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ ΣΚΙΑΓΡΑΦΟΥΝ ?


Μια απλή παραπομπή παρακαλώ...

Γιατί έχω μια αμυδρά υποψία πως μάλλον προς το Παγκράτι μένεις και όχι στο Μανχάτταν...

Σωτήρα μας από το Αμέρικα...

Δημήτρης

________________________
Αν δεν πατήσετε ΤΩΡΑ αμέσως www.foscaving.gr/ να σας καεί το VIDEO!!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2006, 12:31:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:
Γιατί έχω μια αμυδρά υποψία πως μάλλον προς το Παγκράτι μένεις και όχι στο Μανχάτταν...


για να μαθαινεις το πακρατι λεγεται και μανχαταν της αθηνας

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2006, 12:34:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar
Κι όμως υπάρχει τέτοια σελίδα... Τη πάτησα...

Τι Λωζάννη, τι Κοζάνη...

Δημήτρης

________________________
Αν δεν πατήσετε ΤΩΡΑ αμέσως www.foscaving.gr/ να σας καεί το VIDEO!!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2006, 12:38:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ



Edited by - Βρίλ on 18/05/2006 12:41:00Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2006, 14:32:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech
quote:
KAPIA APO TA ARXAIA ELLHNIKA KEIMENA POY EXOYN PRAGMATIKES SYMPANTIKES PLHROFORIES, AYTES OI PLHROFORIES EINAI KWDIKOPOIHMENES GIATI YPHRXE KATOXH APO TOYS PSEYTO8EOYS ANUNNAKI. PX "O PROMH8EAS PALEPSE ME TON DRACO GIA NA SWSEI THN ANDROMEDA" O PROMH8EAS HTAN MHTRIKO ASTROPLOIO , O DRACOS OI DRACONIAN APO TON WRIONA KAI H ANDROMEDA O GNWSTOS GALAKSIAS.

ή απλά αναφέρεται σε ακριβώς αυτό που περιγράφει:σε έναν μυθολογικό ήρωα που σώζει την κόρη ενός βασιλιά με την βοήθεια των θεών…

quote:
STA PERISSOTERA APO TA ARXAIA BIBLIA KAI KEIMENA(OXI MONO TA ELLHNIKA) YPARXEI SYMBOLIKH KODIKOPOIHSH WSTE OI GRAFES NA MHN KATASTRAFOYN APO AYTOYS POY H8ELAN NA KRYPSOYN TIS ALH8EIES GIA NA SYNEXHSTEI H ATZENTA TOYS PX. BIBLIO8HKH THS ALEKSANDRIAS(PANW APO 500.000 ARXAIA KEIMENA) .

Κάνοντας μια βόλτα στο Ιντερνετ έπεσα στο blog μιας αμερικανίδας εβραϊκής καταγωγής που παλιά προορίζονταν να γίνει ραβίνος.Πληροφορούσε το κοινό ότι τα αρχαία εβραϊκά κείμενα είχαν παρερμηνευτεί από τους μεταφραστές τους.Το εβραϊκό αλφάβητο δεν έχει φωνήεντα και τα γράμματα είναι κολλημένα το ένα με το άλλο στα κείμενα με αποτέλεσμα οι χριστιανοί μεταφραστές να τα ερμηνεύσουν κατά το δοκούν

Και δεύτερον Η ΠΑΛΑΙΑ ΚΑΙ Η ΚΑΙΝΗ ΔΙΑΘΗΚΗ ΕΙΝΑΙ ΠΗΧΤΡΑ ΣΤΙΣ ΑΝΤΙΦΑΣΕΙΣ. (πχ συγκρίνετε την σκηνή μετά την ανάσταση όταν επισκέπτονται τον τάφο του Ιησού στα 4 Ευαγγελία:περιγράφονται διαφορετικά πρόσωπα που κάνουν την επίσκεψη και συναντούν διαφορετικά όντα!)

Τι μας λέει αυτό?

O θεός ήθελε να μας μπερδέψει?

Οι εξωγήινοι που παρουσιάστηκαν ως θεοί διδάξαν αντιφατικά πράγματα?

Στις μυθολογίες περνάνε οι ανθρώπινες αξίες που είναι συχνά αντιφατικές?

quote:
EMENA KSEREIS TI MOY KANEI MEGALH ENTYPWSH? TO GEGONOS OTI ME THN DIANEIKSH TOY METRO BRHKANE XILIADES AMFOREIS KAI ALLA ARXAIA KAI KA8OLOY KEIMENA.STATISTIKA NA TO PAROYME AYTO EINAI ADYNATON KAI EPREPE NA YPARXOYN XILIADES NEES ANAKALYPSEIS KEIMENWN

Γιατί θα ΕΠΡΕΠΕ να υπάρχουν?Aν είχαν καταγραφεί σε υλικά που φθείρονται με την πάροδο του χρόνου θα είχαν χαθεί. Πολλά από τα κείμενα της ελληνικής γραμματείας διεσώθησαν χάρη στην αντιγραφή τους από ανοιχτούς στο πνεύμα μονάχους σε χριστιανικά μοναστήρια και όχι απευθειας!Επίσης πολλά κείμενα της ελληνικής γραμματείας καταστράφηκαν από φανατικούς χριστιανούς!

Eπίσης επιχειρηματολογία από την άγνοια και το μυστήριο δεν έχει καμία εγκυρότητα!

quote:
Θα το δοκιμάσω στον Κινέζο συνεργάτη μου όταν με επισκεφτεί τον άλλο μήνα. Κοίτα να λες αλήθεια μην γίνω ρεζίλι των σκυλιών

-Κερρυ Κινγκ δοκιμάζει την συνταγή στον Γουν Λη.
-Γουν Λη το βάζει στα πόδια
-Μετά από 20 λεπτά το ευαγές ίδρυμα Δρομοκαιτειο δέχεται το εξης τηλεφωνημα:
-Συναιτερλος τρελάθηκε!(τρεμάμενη φωνή).Αξιότιμοι κυρλιοι γιατρλοι στειρλτε κάποιον γρληγορα!(Γουν Λη λιποθυμάει από το σοκ).

quote:
1)Ενας θείος μου που έχει επιχειρήσεις και έχει μάθει το νόμο του χρήματος πιστεύει ότι ο Χριστόδουλος είναι θεόσταλτος!!!
2)Μια θεία μου πιστεύει ότι η σκιά που είδε ένα βράδυ στον τοίχο του σπιτιού της ήταν δαιμόνι και άρχισε να το κυνηγάει με αγιασμό.
3)Η γιαγιά μου βλέπει τον Αγιο οποιονδήποτε
4)Ο πατέρας μου πιστεύει ότι ο Αδάμ ήταν Ελληνας
5)Μια άλλη θεία μου πιστεύει ότι όταν της έμεινε το αμάξι στο νεκροταφείο Ζωγράφου, οφείλεται σε μία κοπέλα που είχε βάλει μέσα και ήταν φορέας σατανικών δυνάμεων.
6) Ενας γνωστός από το γυμναστήριο, πιστεύει ότι ο Δίας υπάρχει
7) Ενας ξάδερφός μου πιστεύει πως μια μέρα που ήταν στον καναπέ, τον άρπαξε απο το λαιμό το χέρι του Σατανά και με την προσευχή το έδιωξε. Το ότι ήταν ταύλα στο χασίς δεν έχει σημασία για εκείνον. Το χέρι του Σατανά στάνταρ έκανε την εμφάνισή του.
Ισως μετά από όλα αυτά να μην θέλει πολύ να τρελαθώ κι εγώ και να δω κανέναν Δρακονιανό στο μπαλκόνι μου αύριο μεθαύριο.

Να σαι καλά έκανα τρελά γέλια!
ΥΓ Είδε κανείς την κύρια Λούκα να ωρύεται κατά του κώδικα Ντα Βιντσι?Ηταν όλα τα λεφτά!


Υπαρχουν ολοκληρα βιβλία αφιερωμενα στο γιατι οι ανθρωποι πιστευουν παραλογα πραγματα.Ενα απο αυτα εχει και τον πολυ ευγλωτο τιτλο "Why People Believe Weird Things" !

quote:

quote:

Μπορείς να μου αποδείξεις τα αντίθετα ?


Μπορείς να μου αποδείξεις ότι ΔΕΝ υπάρχουν ροζ ιπποπόταμοι που παίζουν μπαρμπούτι?
Μπορείς να μου αποδείξεις ότι ΔΕΝ υπάρχουν λαχανί Αγιο Βασίληδες που μπουκάρουν τα χριστούγεννα στις καμινάδες μας και αφήνουν δώρα??
Μπορείς να αποδείξεις ότι ΔΕΝ είμαι ο Αντίχριστος??
Αυτοί που ισχυρίζονται για Ανουννάκιδες και τα σχετικά, αυτοί θα πρέπει να αποδείξουν ότι υπάρχουν και όχι εγώ. Και μέχρι στιγμης, οι ιστοσελίδες του γλυκού νερού και τα βίντεο της κακιάς ώρας δεν αποτελούν αποδείξεις. Ούτε καν ενδείξεις. Και αληθεια, πώς σου φαίνεται το σενάριο ο Προμηθέας να ήταν διαστημόπλοιο??

Ακριβώς.
Δεν μπορείς να αποδείξεις την ΜΗ υπαρξη.Αλλά μπορείς να διερευνήσεις τα τεκμήρια που σου παρουσιάζουν για την ύπαρξη.Τα τεκμήρια είναι το λιγότερο αδύναμα και το περισσότερο καταγέλαστα. Επίσης αυτός που κάνει τον ισχυρισμό φέρει και το βάρος της απόδειξης.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2006, 19:50:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Αγαπητή Medtech, ο κινέζος μου λέγεται TOM D... (δεν είναι σωστό να αποκαλύψω επώνυμο) και έχω τον ενδοιασμό μήπως και δεν τον "πιάσει" η φράση γιατί στην ουσία είναι Tαϊβανέζος - οι οποίοι δεν χωνεύουν* και διαίτερα τους Κινέζους...


(* χωνεύουν = συμπαθούν / για να μην έχουμε παρεξηγήσεις περί κανιβαλισμού )


quote:

-Κερρυ Κινγκ δοκιμάζει την συνταγή στον Γουν Λη.
-Γουν Λη το βάζει στα πόδια
-Μετά από 20 λεπτά το ευαγές ίδρυμα Δρομοκαιτειο δέχεται το εξης τηλεφωνημα:
-Συναιτερλος τρελάθηκε!(τρεμάμενη φωνή).Αξιότιμοι κυρλιοι γιατρλοι στειρλτε κάποιον γρληγορα!(Γουν Λη λιποθυμάει από το σοκ).


Για σκέψου όμως να μου πει και κανένα "Σαπλάϊς, με ξεσκέπασες - τώρα θα σε εξαϋλώσω....


Τέρμα η πλάκα τώρα, θα επιμείνω και θα σας ρωτήσω :

Γιατί η θεωρία του αποικισμού και των γεννητικών πειραμάτων πάνω στα πιθηκοειδή και τα άλλα όντα που υππηρχαν την γη, πριν αρκετές χιλιάδες χρόνια, να είναι παράλογη και καθέτως αποριπτέα θεωρία ?

Γιατί περναμέ στο ντούκου τοιχογραφίες μυστήριες, τεράστιους σχηματισμούς πάνω σε βουνά και πεδιάδες (στο Περού), παράξενα ευρήματα, βάζουμε πάνω τους μία σφραγίδα "ανεξήγητο" και κλείνουμε την κουβέντα ? Γιατί να μην προσεγγίσουμε την μυθολογία των αρχαίων λαών λαων να κάνουμε την σκέψη πως "όπου υπάρχει καπνός - υάρχει φωτιά" ???


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2006, 20:02:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
quote:

Αυτά με κάνουν φανταγμένο ? Ανισόρροπο ? Γραφικό ? Γιατί ?????

Γιατί δεν υπάρχουν τεκμήρια. Δεν σε θεωρώ όμως φαντασμένο ή ανισσόροπο. Απλά υπερβολικά καλοπροαίρετο για τέτοια πράγματα

quote:Μπορείς να μου αποδείξεις τα αντίθετα ?

Μπορείς να μου αποδείξεις ότι ΔΕΝ υπάρχουν ροζ ιπποπόταμοι που παίζουν μπαρμπούτι?
Μπορείς να μου αποδείξεις ότι ΔΕΝ υπάρχουν λαχανί Αγιο Βασίληδες που μπουκάρουν τα χριστούγεννα στις καμινάδες μας και αφήνουν δώρα??
Μπορείς να αποδείξεις ότι ΔΕΝ είμαι ο Αντίχριστος??

Αυτοί που ισχυρίζονται για Ανουννάκιδες και τα σχετικά, αυτοί θα πρέπει να αποδείξουν ότι υπάρχουν και όχι εγώ. Και μέχρι στιγμης, οι ιστοσελίδες του γλυκού νερού και τα βίντεο της κακιάς ώρας δεν αποτελούν αποδείξεις. Ούτε καν ενδείξεις. Και αληθεια, πώς σου φαίνεται το σενάριο ο Προμηθέας να ήταν διαστημόπλοιο??



Καλοπροέραιτος δεν θα έλεγα αγαπητέ, μάλλον υποψιασμένο και ολίγον αγριεμένο με έχουν καταντήσει....

Σαν να παίζουμε την κολοκυθιά με το να προσπαθούμε να αποδείξουμε αυτά τα οποία είναι ανεξήγητα όμως. Σε ρωτάω "τι και αν" και μου λες "αφού δεν αποδεικνύεται - ΔΕΝ".

Μήπωε απλά δεν είμαστε ακόμα σε θέση να το αποδείξουμε ? Μήπως είμαστε "μικροί" ή κάποιοι δεν μας αφήνουν να μάθουμε ?

Βλεπουμε την πυραμίδα, βρήκαμε και έναν τάφο μέσα και συμπεράναμε ότι οι πυραμίδες κτίζονταν για να ταφουν οι φαραώ. Σωστά.
Στην πορεία ανακαλύποτυμε ότι κάποιες πυραμίδες χτίστικαν πριν πολλαααα χρόνια από τότε που την χρησιμοποίησε ο φαραώ (εκτός και λένε μπούρδες). Γιατί χτίσανε τις πυραμίδες ? Για να θάψουν κάποιον παλαιότερο φαραώ ? Μπορεί.... Θα μπορούσε να είναι και κάτι άλλο όμως, δεν μπορούμε να είμαστε 100% σίγουροι για το παρελθόν, ασ αφήσουμε αυτό το 1-2-3% να κάνει υποθέσεις.

(Μην επεκταθούμε με τις πυραμίδες και ξεφύγουμε)

Υπάρχουν μυστήρια στον πλανήτη μας και πιστεύω προσωπικά πως θα ζήσουμε αρκετές αποκαλύψεις με την πάροδο του χρόνου.

Το συμπερασμα που έχω βγάλει αυτό τον ενάμιση χρόνο που σας διαβάζω στο esoterica ? ΕΧΩ ΠΟΛΛΑ ΝΑ ΔΩ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΑΚΟΜΑ.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2006, 20:10:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
quote:

Ούτε εγώ δέχομαι την Παλαιά Διαθήκη, καθότι την θεωρώ απλά άλλη μια μυθολογία, όπως τόσες και τόσες των λαών. Για τη θεωρία της εξέλιξης όμως γνωρίζω ότι στηρίζεται από πάρα πολύ ισχυρά τεκμήρια (π.χ. απολιθώματα κ.α.). Η θωρία του αποικισμού με ότι κι αν συνεπάγεται (Ανουννάκι δεν ξερω κι εγώ τι άλλο) τι τεκμήρια έχει??? Φαντασιόπληκτες ιστοσελίδες ανθρώπων που δεν είχαν τίποτα άλλο να κάνουν και έφτιαξαν θωρίες συνομωσίας, πέταξαν και μερικά μουράτα σύμβολα για εφέ για να κάνουν τον χαβαλέ τους. Και τους πιστεύουν κιόλας!!!


Γιατί το ισοπεδώνεις και δίνεις τον χαρακτηρισμό "χαβαλέ" ????

Κακό είναι να κάνει κάποιος την έρευνά του και να φτιάξει την θεωρία του ?

Δηλαδή χαβαλές είναι ο Sitchin που μελέτησε, έψαξε, αφιέρωσε χρόνο (χωρίς να γνωρίζουμε με τι τίμημα) και ερμήνευσε ? Άσχετα άμα τον πιστεύεις ή όχι, χαβαλέ δεν νομίζω να έκανε. Κονομάει από τα βιβλία του ? Μαγκιά του, κακό είναι αυτό ? Έβγαλε τα συμπεράσματά του και προσπαθεί να τα στηρίξει. Παραποιεί την ιστορία ? Είναι ανιστότητος ? Καπηλεύεται τίποτα ? Ο χρόνος και η ιστορία θα τον κρίνει...

Βαρύς ο χαρακτηρισμός "χαβαλές" για τον κάθε Sichin νομίζω....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Savaoth
Μέλος 2ης Βαθμίδας


339 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2006, 20:12:18  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Savaoth
Ναι Kerry King Μην επεκταθούμε με τις πυραμίδες και ξεφύγουμε...

Bleat the Christian lie,
only mortals die...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2006, 20:27:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA
Agnostic, γεια χαρά.
Πτυχίο μηχανολογίας και σχεδιαστής μηχανημάτων – και ναι, είμαι στο πλευρό σου ενάντια σε όλους αυτούς τους παραμυθάδες και ασχετολόγους.
Φαίνεται ότι ή οι άνθρωποι έχουν ανάγκη από παραμύθια (όπως πολύ σωστά έγραψε πολύ παλιά κάποιο άλλο μέλος) ή η λέξη μαθηματικά είναι κάτι άγνωστη για αυτούς. Και ναι ο άνθρωπος μπορεί να πιστεύει ότι θέλει αλλά πολλές φορές καταντάει γελοίο.
KERRY KING, σε περίπτωση που γίνεις διευθυντής σε παρακαλώ ενημέρωσε μας για να έρθω και εγώ σε αυτή την εταιρεία. Δεν μπορεί – αφού κάνουν διευθυντή κάποιον που πιστεύει τις ανοησίες του Ντάινεκεν και δεν χρησιμοποιεί την σκληρή λογική των μαθηματικών εμένα θα με λατρέψουν. Θα με κάνουν άγαλμα – θα ναυπηγήσουν πλοία στο όνομα μου – και μετά μπορεί να δώσουν το όνομα μου σε πόλεις.
KERRY KING, μην εξάπτεσαι, πλάκα κάνω, μέχρις ενός σημείου. Η θέση σου δεν συνάπτει με τα πιστεύω σου – κάποιος στην θέση σου θα έπρεπε να ξέρει ψυχολογία. Και η ψυχολογία θέτει όρια για τα πιστεύω των ατόμων. Με λίγα λόγια τα άτομα πιστεύουν θέματα ανάλογα της ψυχολογίας τους.

Agnostic δικέ μου,
Σε περίπτωση που έχεις πρόβλημα με απόδειξη κάποιου από τα λεγόμενα σου – ακόμα και γελοιότητες του τύπου είμαστε άποικοι από τα άστρα ή μας εξέλιξαν να τους υπηρετούμε είμαι εδώ. Δεν θα κουραστώ ιδιαίτερα – απλώς θα κάνω αντιγραφή από τις συζητήσεις που έχουν γίνει στο παρελθόν.
ΚΑΙ ΝΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΨΩΝΙΟ – ΟΥΤΕ ΠΑΝΤΟΓΝΩΣΤΗΣ
Απλά ένας κουρασμένος είμαι από τις τόσες αηδίες που έχω ακούσει όλα αυτά τα χρόνια που ασχολούμε με τον χώρο.


Στο μέλλον.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2006, 20:44:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Γουστάρω φίλε OANNHSEA που μου την λες τόσο άγρια, η ανωτερώτητα των γνώσεών σου όμως στις φυσικές επιστήμες σε έχει κάνει αλαζονικό... Αν η σκληρή λογική των μαθηματικών είναι η απάντηση σε όλα τα προβλήματα αγαπητέ - μάλλον οραματίζεσαι μία κοινωνία με τέλειες μηχανές και καθόλου συναίσθημα. Μην επεκταθούμε στα περί ψυχολογίας γιατί θα φλυαρίσουμε χωρίς λόγο. Είσαι πολύ λάθος όμως αγαπητέ μου και πολύ μακριά, μα πολύ μακριά από την αλήθεια.....

Δεν χρειάζεται να διαβάσεις Ντένυκεν για να κάνεις υποθέσεις, Ντένυκεν διάβαζα τα καλοκαίρια που ήμουνα πιτσιρικάς και πήγαινα σχολείο. Μετά δεν κοιμόμουνα και ονειρευόμουνα εξωγήινους, μην βιαστείς να μου την πεις. Απλά, ο Ντένυκεν πέρασε από την ζωή μου με τον ίδιο τρόπο που πέρασε ο Μαρκ Τουαίην και ο Walt Disney....

Εγώ φίλε μου θέλω πραγματικά να αποστομώσεις εμάς τους μωρούς με τις εξισώσεις σου, δεν έχω κανένα κόμπλεξ να μου ανοίξεις τα μάτια. πίστεψέ με όμως, με εξισώσεις δεν τρέχεις 16 στελέχη σε μία εταιρεία....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2006, 20:53:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
quote:

Η θέση σου δεν συνάπτει με τα πιστεύω σου – κάποιος στην θέση σου θα έπρεπε να ξέρει ψυχολογία. Και η ψυχολογία θέτει όρια για τα πιστεύω των ατόμων. Με λίγα λόγια τα άτομα πιστεύουν θέματα ανάλογα της ψυχολογίας τους.

Το ξαναδιαβάζω και αναρωτιέμαι........

Τι σχέση έχει ρε φίλε το Επάγγελμα του καθενός μας, με την άποψη που μπορεί να έχουμε διαμορφώσει για τον κόσμο μας και το παρελθόν μας ????

Δηλαδή εγώ που μπορεί να πιστεύω σε εξωγήινους - αννουνάκι - δρακονιανούς και ότι άλλο θες, δεν έχω δικαίωμα να κάνω κάτι ουσιαστικό και υπεύθυνο στην ζωή μου ???

Και το κρίνεις εσύ αγαπητέ ? Με ποιά ιδιότητα ? Επειδη για σένα Ε=HxN ?????

Δηλαδή τα στελέχη που πιστεύουν σε Χριστούλη και Αγίους Φανούρηδες τι θα τους κάνουμε ? ΣΤΟ ΔΑΦΝΙ ΟΛΟΙ και ΧΩΡΩ ΣΤΟΥΣ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟΥΣ ??????

Φάουλ αγαπητέ - ΦΑΟΥΛ.....

Χωρίς ίχνος παρεξήγησης, έτσι ? Αντιπαράθεση κάνουμε......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2006, 21:29:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech
quote:
Δηλαδή χαβαλές είναι ο Sitchin που μελέτησε, έψαξε, αφιέρωσε χρόνο (χωρίς να γνωρίζουμε με τι τίμημα) και ερμήνευσε ? Άσχετα άμα τον πιστεύεις ή όχι, χαβαλέ δεν νομίζω να έκανε. Κονομάει από τα βιβλία του ? Μαγκιά του, κακό είναι αυτό ? Έβγαλε τα συμπεράσματά του και προσπαθεί να τα στηρίξει. Παραποιεί την ιστορία ? Είναι ανιστότητος ? Καπηλεύεται τίποτα ? Ο χρόνος και η ιστορία θα τον κρίνει...

Ακριβως.Οτιδηποτε γραφεται και δημοσιευεται κρινεται.Η ιστορια εκρινε οτι τα συμπερασματα του ανηκουν στον χωρο του σφαλματος.

Sitchin alone can look at a Sumerian tablet and see that it depicts a man being subjected to radiation. He alone knows how to correctly translate ancient terms allowing him to discover such things as that the ancients made rockets. Yet, he doesn't seem to know that the seasons are caused by the earth's tilt, not by its distance from the sun.

quote:
Βαρύς ο χαρακτηρισμός "χαβαλές" για τον κάθε Sichin νομίζω....

Mαλλον πολυ επιεικης....

quote:
Γιατί η θεωρία του αποικισμού και των γεννητικών πειραμάτων πάνω στα πιθηκοειδή και τα άλλα όντα που υππηρχαν την γη, πριν αρκετές χιλιάδες χρόνια, να είναι παράλογη και καθέτως αποριπτέα θεωρία ?

Γιατί περναμέ στο ντούκου τοιχογραφίες μυστήριες, τεράστιους σχηματισμούς πάνω σε βουνά και πεδιάδες (στο Περού), παράξενα ευρήματα, βάζουμε πάνω τους μία σφραγίδα "ανεξήγητο" και κλείνουμε την κουβέντα ? Γιατί να μην προσεγγίσουμε την μυθολογία των αρχαίων λαών λαων να κάνουμε την σκέψη πως "όπου υπάρχει καπνός - υάρχει φωτιά" ???


Eκτος απο την περιπτωση αυτο που φαινεται σαν καπνος να ειναι υδρατμος και αντι για φωτια να βρούμε νερο!

Ολα αυτα με τις πυραμιδες,το περου κτλ εχουν χιλιοαναλυθει εξαντλητικα εδω μεσα.Αν σε ενδιαφερει ανατρεξε στα σχετικα τοπικ του esoterica οπου θα ακουσεις και τις 2 πλευρες και την πιο ευφανταστη και την πιο συγκρατημενη.

Κανεις δεν κλεινει κατι με την σφραγιδα ανεξηγητο-ιδίως η επιστημη!.Αλλα περιμενει για καποια ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ για να βγαλει συμπερασματα.Ξερεις πχ οτι ο Denicen εφτασε μεχρι και στην πλαστογραφια για να στηριξει τις αποψεις του?

Ενταξει η ερμηνεια αλλα οχι και ΑΥΘΑΙΡΕΤΗ ερμηνεια.

Και ιδιως οταν ζητας απο ανθρωπους να αλλαξουν την ζωη τους βασισμενη σε αυτη την αυθαιρετη ερμηνεια ή να αγορασουν προιοντα απάτης βασισμενα σε αυτη...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PaNo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
351 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2006, 21:32:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PaNo  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος PaNo
quote:
Γιατί χτίσανε τις πυραμίδες ?

AGAPHTE FILE KERRY KING OI PYRAMIDES EINAI TEXNHTA PANYSXHRA HLEKTROMAGNITHKA PEDIA. OI RWSSOI PEIRAMATHZONTAI POLLA XRONIA KAI EXOYN KATANOISEI TIS ENERGIES POY DHMHOYRGOUNTAI MESA KAI GYRW APO TIS PYRAMIDES.H PYRAMIDA THS GIZAS EINAI FYSIKH ASTROPYLH(WARMHOLE).
XEIROKHNHTH ENERGOPIHSH THS ASTROPYLHS THS GIZAS GINETAI ME TA ERGALIA POY ONOMAZONTAI "THE ARK OF THE COVENANT" KAI KATASKEVASTHKAN META THN KATASTROFH THS ATLANTIDAS 9558BC.
http://www.keylonticdictionary.org/Words/A/Arc%20of%20the%20Covenant.htm
http://www.users.globalnet.co.uk/~noelh/APINS.htm










http://www.earthmatrix.com/extract76.html
http://www.gizapyramid.com/russian/picture-tour1.htm

STHN PARAKATW FWTOGRAFIA FENETAI KA8ARA POSO PSYLOI HTAN KAI EINAI OI ANUNNAKI


~:LOVE:~AND~:LIGHT:~

PaNoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2006, 21:36:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
quote:

Sitchin alone can look at a Sumerian tablet and see that it depicts a man being subjected to radiation. He alone knows how to correctly translate ancient terms allowing him to discover such things as that the ancients made rockets. Yet, he doesn't seem to know that the seasons are caused by the earth's tilt, not by its distance from the sun.

Says who my dear ?????


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2006, 21:45:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
O Sichin ερμηνεύει την Παλαιά Διαθήκη μέσα από τις όποιες γνώσεις έχει σχετικά με τους Σουμέριους. Δεν βλέπω γιατί να τον σταυρώσουμε, επειδή δεν έχεις αποδείξεις ?

Η αποδείξης είναι το παν δηλαδη ?

Κάποτε ψεκάζανε παιδάκια με DTT γιατί είχανε αποδείξεις ότι είναι ακίνδυνο. Μετά απδείξανε ότι είναι θανατηφόρο...

Έσεις κάθε δικάιωμα να είσαι κάθετη αγαπητή Μedtech, έχω κάθε δικάιωμα να αφήνω τις δικές μου πισινές... Άμα συμφωνούσαμε εξάλου δεν θα χρειαζότανε να συζητάμε καν. Δεν θεωρώ πανάκεια την απόδειξη, γιατί πολλές αποδείξεις καταρίπτονται με τον χρόνο...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2006, 21:48:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech
quote:
AGAPHTE FILE KERRY KING OI PYRAMIDES EINAI TEXNHTA PANYSXHRA HLEKTROMAGNITHKA PEDIA. OI RWSSOI PEIRAMATHZONTAI POLLA XRONIA KAI EXOYN KATANOISEI TIS ENERGIES POY DHMHOYRGOUNTAI MESA KAI GYRW APO TIS PYRAMIDES.H PYRAMIDA THS GIZAS EINAI FYSIKH ASTROPYLH(WARMHOLE).

Που ειναι η αληθινη αιτια γιατι εξαφανιζονται οι τουριστες που της επισκεπτονται με αποτελεσμα να εχουν χρεωκοπήσει πολλα τουριστικα γραφεία απο τις αποζημιωσεις που καταβαλουν στους εξοργισμενους συγγενεις.

Επίσης αυτη ειναι η αιτια που κανενας αρχαιολογος που μπηκε μεσα στις πυραμιδες δεν ξαναβγηκε εξω γιατι διακτ..τι...πως βρεθηκαν ολα αυτα τα αιγυπτιακα νεκρικα αντικειμενα στα διαφορα μουσεια του κοσμου..ε γκουχ γκουχ...οι δρακονιανοι...τα τσακρας...το 12κλωνο DNA....

Παρεπιπτoντως αλιευσα ενα πολυ ευστοχο αρθρο για την NEW AGE πυραμιδοομολογια.Aπολαυστε το (οχι δεν το μεταφραζω ο εγκεφαλος μου αναρρωνει μετα απο τριημερο ψησιμο στους 39+ C .)

μαλλον καλυτερα να δωσω το link

https://webspace.utexas.edu/cokerwr/www/index.html/pyracrystal.shtml

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2006, 21:51:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
PaNo μην επεκταθούμε στις πυραμίδες σε παρακαλώ, υπάρχει σχετικό τοπικ.

Η τοοιχογραφία θα μπορούσε να ερμηνευτεί και αλλιώς, πως στα μάτια του λαού ο βασιλιάς φαντάζει γίγαντας.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2006, 22:01:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech
quote:
quote:
Sitchin alone can look at a Sumerian tablet and see that it depicts a man being subjected to radiation. He alone knows how to correctly translate ancient terms allowing him to discover such things as that the ancients made rockets. Yet, he doesn't seem to know that the seasons are caused by the earth's tilt, not by its distance from the sun.

Says who my dear ?????


say the αρχαιολογοι...

τεσπα ΑΝ ενδιαφερεσαι διαβασε ολοκληρο το αρθρο:

http://skepdic.com/sitchin.html


quote:
O Sichin ερμηνεύει την Παλαιά Διαθήκη μέσα από τις όποιες γνώσεις έχει σχετικά με τους Σουμέριους. Δεν βλέπω γιατί να τον σταυρώσουμε, επειδή δεν έχεις αποδείξεις ?

Η αποδείξης είναι το παν δηλαδη ?

Κάποτε ψεκάζανε παιδάκια με DTT γιατί είχανε αποδείξεις ότι είναι ακίνδυνο. Μετά απδείξανε ότι είναι θανατηφόρο...

Έσεις κάθε δικάιωμα να είσαι κάθετη αγαπητή Μedtech, έχω κάθε δικάιωμα να αφήνω τις δικές μου πισινές... Άμα συμφωνούσαμε εξάλου δεν θα χρειαζότανε να συζητάμε καν. Δεν θεωρώ πανάκεια την απόδειξη, γιατί πολλές αποδείξεις καταρίπτονται με τον χρόνο...



Υπαροχουν ομως και αποδειξεις που δεν καταρριπτονται...

Εξαλου πρεπει να ζηταμε αποδειξεις αλλιως θα πρεπει να πιστευουμε στο καθετι...Οποτε καταλαβαινεις το μπαχαλο που θα προκυψει.

Εξαλου ο Σιτσιν δεν εφερε αποδειξεις πχ το κρανος καποιου αρχαιου αστροναυτη αλλα εκανε μονο παρερμηνεια μυθολογίας.

Εν πασει περιπτωση ηρεμησε λιγο καταλαβαινω οτι τα πηρες στο κρανιο με τον OANHSSEA αλλα μην βγαζεις την οργη σου πανω μου.ΑΝ θες να δεις και την αλλη αποψη ακολουθησε στο link, Αν οι αποδειξεις δεν σημαινουν τιποτα για σενα ισως δεν πρεπει να παιρνεις αντιβιωτικα (υπαρχουν αποδειξεις οτι λειτουργουν).Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2006, 22:47:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Medtech δεν βγάζω καμμία οργή πάνω σου. Για μένα είσαι συνομηλιτής και δεν σε θεωρώ απέναντί μου. Το έχω ξαναπεί, το γεγονώς ότι κάτι πράγματα που εκ πρώτης όψεως φαντάζουν αδιανόητα, εμένα δεν με ξενίζουν και τόσο, δεν σημαίνει ότι είμαι κανένας σαλεμένος που απορρίπτει την επιστήμη και λεέι "όλα είναι μέσα στο μυαλό και μόνο...". Και πιστεύω και πως πολλοί εδώ μέσα είναι έτσι και ας περάσαμε τα 30....

Θέλουμε τις αποδείξεις αλλά ας μην κολλάμε αποκλειστικά σε αυτές γιατί και μόνη σου το είπες

quote:

Υπαροχουν ομως και αποδειξεις που δεν καταρριπτονται...


που σημαίνει ότι υάρχουν και αποδείξεις που καταρρίπτονται.

Και όμως, αυτές οι αποδείξεις είχανε γκρεμίσει θεωρίες...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2006, 22:55:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Βρε Πάνο αυτός είναι ο Οσιρις και στην Αιγυπτιακή τέχνη όπως και στην Αρχαία Ελληνική -βλ. Παρθενώνα- οι Θεοί για να ξεχωρίζουν στο έργο από τους θνητούς τους κατασκεύαζαν-ζωγράφιζαν μεγαλύτερους και πάντα καθιστούς.

Είναι νόμος της τέχνης αυτός. Βλέπε Μιχαήλ Αγγελο, Θεοτοκόπουλο κ.λ.π.

υ.γ. Πάει και ο Οσιρις...


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PaNo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
351 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2006, 00:45:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PaNo  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος PaNo
quote:
Η τοοιχογραφία θα μπορούσε να ερμηνευτεί και αλλιώς, πως στα μάτια του λαού ο βασιλιάς φαντάζει γίγαντας.....

AGAPHTE KERRY KING ME THN IDIA LOGIKH MPOROYME NA POYME OTI HTAN KAI ARXAIOI MPASKETMPOLISTES.
GIA MENA PRWSOPIKA 2 KOYLTOYRES 2 EIKONES=2000 LEKSEIS.


MOUSEIO BAGDATHS

http://www.earth-history.com/Earth-05.htm

AZTEKOI



~:LOVE:~AND~:LIGHT:~

PaNo

Edited by - PaNo on 19/05/2006 00:54:50Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 55 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51 52 53 54 55
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.25
Maintained by Digital Alchemy