ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 12 STRAND DNA ACTIVATION+INDIGO
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 55
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2007, 22:19:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman
PaNo, σε μια παλιά εκπομπή στην Ελλάδα (του Χαρδαβέλλα αν σου λέει τίποτα), ένας Ελληνοαμερικανός έλεγε ότι υπάρχουν 12 x 12 = 144 φυλές και ότι κάποιοι εξωγήινοι μας προστατεύουν από εισβολή τρίτων.

Έχεις καμία ιδέα για τι μίλαγε; Ή ακόμα καλύτερα, ποιος Ελληνοαμερικανός μπορεί να ήταν;

Ή που κυκλοφορεί αυτή η ιδέα, ότι είμαστε υπό την προστασία εξωγήινων;


Dare To Dream
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πάνας
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
85 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2007, 23:37:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πάνας
quote:
Ή που κυκλοφορεί αυτή η ιδέα, ότι είμαστε υπό την προστασία εξωγήινων;


Μάλλον μόνο στο μυαλό του συγκεκριμένου Ελληνοαμερικάνου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PaNo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
351 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2007, 01:12:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PaNo  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος PaNo
quote:

PaNo, σε μια παλιά εκπομπή στην Ελλάδα (του Χαρδαβέλλα αν σου λέει τίποτα), ένας Ελληνοαμερικανός έλεγε ότι υπάρχουν 12 x 12 = 144 φυλές και ότι κάποιοι εξωγήινοι μας προστατεύουν από εισβολή τρίτων.

Έχεις καμία ιδέα για τι μίλαγε; Ή ακόμα καλύτερα, ποιος Ελληνοαμερικανός μπορεί να ήταν;

Ή που κυκλοφορεί αυτή η ιδέα, ότι είμαστε υπό την προστασία εξωγήινων;


Dare To Dream



Αγαπητέ φίλε Gentleman δεν γνωρίζω τον Ελληνοαμερικανο που αναφέρεις . Όσον αφορά το υπόλοιπο της ερώτησης σου, φυσικά συμβαίνουν και τα δυο διότι υπάρχουμε σε ένα διπολικό Σύμπαν . Θα δώσω ένα παράδειγμα για να γίνω πιο κατανοητός .

Αντιλαμβάνεσαι το σώμα σου ως ένα και όμως το σώμα σου αποτελείτε από τρισεκατομμύρια διαφορετικού τύπου κύτταρα τα οποία και αυτά όπως και εσύ έχουν το δικαίωμα της ελεύθερης βούλησης . Κάποια από αυτά τα κύτταρα είναι μεταλλαγμένα και αντιγράφουν τον εαυτό τους ξανά και ξανά λανθασμένα μέχρι να βρεθεί ο λόγος της μετάλλαξης και να γίνει αποθεραπεία . Από την άλλη έχεις τα κύτταρα που προστατεύουν το όλο σύστημα και καταπολεμούν τα μεταλλαγμένα κύτταρα ώστε να μην μεταδώσουν την δυσλειτουργία τους στα υπόλοιπα .

Όπως μέσα έτσι και έξω λοιπόν, το Σύμπαν είναι «Ένα» και την ίδια στιγμή όμως αποτελείτε από άπειρα «κύτταρα» διαφορετικού τύπου τα οποία έχουν το δικαίωμα της ελεύθερης βούλησης . Κάποια από αυτά τα κύτταρα είναι μεταλλαγμένα και αντιγράφουν τον εαυτό τους ξανά και ξανά λανθασμένα μέχρι να βρεθεί ο λόγος της μετάλλαξης και να γίνει αποθεραπεία . Από την άλλη έχεις τα κύτταρα που προστατεύουν το όλο σύστημα και καταπολεμούν τα μεταλλαγμένα κύτταρα ώστε να μην μεταδώσουν την δυσλειτουργία τους στα υπόλοιπα .

Στην τελική επικρατεί και εμφανίζεται στην πραγματικότητα αυτό που πιστεύουν τα πολλά «κύτταρα», εάν για παράδειγμα η μετάλλαξη και δυσλειτουργία επεκταθεί σε μεγάλο βαθμό τότε θα επικρατήσει αυτό που πιστεύουν τα μεταλλαγμένα κύτταρα και αυτό που λέει το πρόγραμμα που κουβαλάνε μέσα τους . Εάν θα επικρατήσουν τα υγιή «κύτταρα» αυτά δηλαδή που ενδιαφέρονται για το όλο σύνολο τότε θα επικρατήσει αυτό που πιστεύουν και αυτό που λέει το πρόγραμμα που κουβαλάνε μέσα τους .

Ας μπούμε λοιπόν για λίγο στην θέση ενός κύτταρου και ας επιλέξουμε ας πούμε ένα μυϊκό κύτταρο το οποίο βρίσκεται στο μεγάλο δάχτυλο του δεξιού ποδιού . Πως αντιλαμβάνεται αυτό το κύτταρο τον κόσμο γύρω του ? Βλέπει αλλά κύτταρα που είναι τα ίδια με αυτό , μαθαίνει από αυτά καινούργια πράγματα , δουλεύει ώστε να παράγει για το γενικό σύνολο , ψωνίζει από την κεντρική αγορά αμινοξέα βιταμίνες κτλ ώστε να επιβίωση και γενικά ακολουθεί τους νόμους που έχει επιβάλει το σύνολο .

Βλέπει γύρω του άλλες μορφές ζωής πχ βακτηρίδια τα οποία θεωρεί υποδειέστερα από εκείνο , καμία φορά εμφανίζονται αλλά κυτταροειδή όντα τα οποία ναι μεν μοιάζουν με εκείνο αλλά ανήκουν σε διαφορετικό είδος , κάποια από αυτά είναι ιπτάμενα και ταξιδεύουν μέσα σε διάφορα τούνελ όμως εκείνο δεν έχει πρόσβαση σε αυτά τα τούνελ γιατί δεν έχει τους ανάλογους κωδικούς . Πάντα αναρωτιέται τι μπορεί να υπάρχει πέρα από τον κόσμο του και προσπαθεί να ανακαλύψει θεωρίες και να βρει τρόπο να μπει μέσα στα τούνελ ώστε να δει τι υπάρχει παραπέρα , τι μπορεί να υπάρχει εκεί προς τα πάνω και αν υπάρχουν ανώτερα κυτταροειδή όπως πχ εγκεφαλικά κύτταρα .

Με λίγα λόγια λοιπόν για τα κύτταρα το σώμα είναι ένα ολόκληρο Σύμπαν και βιώνουν την πραγματικότητα και συν-δημιουργούν με τον ίδιο ακριβός τρόπο όπως το συνολικό «Ένα» σώμα . Για να καταλήξω και να απαντήσω στην ερώτηση σου λοιπόν φίλε μου θα πω ότι , συμβαίνει και θα συμβεί αυτό που πιστεύεις και αυτό που πιστεύει το σύνολο, δηλαδή εάν πιστεύεις ότι δέχεσαι προστασία και βοήθεια από εξωγήινες-εξωδιαστασιακες Οντότητες με καλές και υγιής προθέσεις για το γενικό σύνολο ,τότε αυτό ακριβός θα συμβεί . Εάν πιστεύεις ότι θα δέχεσαι παρεμβάσεις από «μεταλλαγμένες» Οντότητες που θέλουν να σε εκμεταλλευτούν τότε αυτό ακριβός θα συμβεί , διότι υπάρχουν και οι δυο περιπτώσεις . Αυτό που πιστεύεις συμβάλει και επηρεάζει πάντα το σύνολο και δίνει βάρος στην πιθανότητα που θα κλειδωθεί για να βιωθεί από το σύνολο .

Όπως Μέσα έτσι και Έξω .



~:LOVE:~AND~:LIGHT:~

PaNoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/03/2007, 01:08:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman
PaNo σε πλανητικό επίπεδο μίλαγε αυτός. Ότι δηλαδή όλος ο κόσμος μας είναι υπό την επιτήρηση και προστασία κάποιων benign φυλών.

Κυκλοφορεί καμιά τέτοια ιδέα στην "πιάτσα"; Δηλαδή στα ουφολογικά forums, ή στο Keylontic Science;

----------

> Μάλλον μόνο στο μυαλό του συγκεκριμένου Ελληνοαμερικάνου.

Μια χαρά φαινόταν αυτός, έμοιαζε να μιλάει ως εκπρόσωπος κάποιας ομάδας. Σαν να μίλαγε ο Καβακόπουλος του antidogma.gr μου θύμιζε, σ' αυτό το στυλ.

Και μη ξεχνάμε: Ο παραλογισμός του ενός, λέγεται τρέλλα. Ο παραλογισμός των πολλών, θρησκεία. Δείγματα έχουμε αρκετά στο Μύθος και Θρησκεία.


Dare To Dream


Edited by - gentleman on 29/03/2007 01:19:01Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/03/2007, 17:52:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos
quote:

Και μη ξεχνάμε: Ο παραλογισμός του ενός, λέγεται τρέλλα. Ο παραλογισμός των πολλών, θρησκεία. Δείγματα έχουμε αρκετά στο Μύθος και Θρησκεία.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/03/2007, 23:15:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Γειά σας.
Το θέμα αυτό έχει φτάσει ήδη σε μεγάλο αριθμό σελίδων (55 για την ακρίβεια). Θεωρούμε πως είναι καλύτερο να γίνει ένα κλείσιμο εδώ και εάν υπάρχει ανάγκη να συζητηθεί περαιτέρω το κυρίως αντικείμενο του θέματος, ή άλλα παρεμφερή θέματα που έχουν προκύψει, να γίνει αυτό σε κάποιο καινούργιο topic ή topics.

Το θέμα θα απενεργοποιηθεί σε 3-4 ημέρες από σήμερα, οπότε υπάρχει χρόνος για όποιον θελήσει να κάνει κάποιες τελευταίες τοποθετήσεις.



Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2007, 02:20:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman
Ελπίζω ο Πάνος να σκεφτεί κανένα καλό τίτλο. Τον βλέπω ανεβασμένο τώρα τελευταία, το Secret αρχίζει να κάνει το θαύμα του.

Μήπως να μεταφέρουμε τα μηνύματά μου σε ένα topic με τίτλο:

"Ισχυρισμός ότι εξωγήινοι προστατεύουν την ανθρωπότητα από εισβολή άλλων εξωγήινων;"


Dare To Dream
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PaNo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
351 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2007, 02:26:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PaNo  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος PaNo
quote:

PaNo σε πλανητικό επίπεδο μίλαγε αυτός. Ότι δηλαδή όλος ο κόσμος μας είναι υπό την επιτήρηση και προστασία κάποιων benign φυλών.

Κυκλοφορεί καμιά τέτοια ιδέα στην "πιάτσα"; Δηλαδή στα ουφολογικά forums, ή στο Keylontic Science;

----------

> Μάλλον μόνο στο μυαλό του συγκεκριμένου Ελληνοαμερικάνου.

Μια χαρά φαινόταν αυτός, έμοιαζε να μιλάει ως εκπρόσωπος κάποιας ομάδας. Σαν να μίλαγε ο Καβακόπουλος του antidogma.gr μου θύμιζε, σ' αυτό το στυλ.

Και μη ξεχνάμε: Ο παραλογισμός του ενός, λέγεται τρέλλα. Ο παραλογισμός των πολλών, θρησκεία. Δείγματα έχουμε αρκετά στο Μύθος και Θρησκεία.


Dare To Dream


Edited by - gentleman on 29/03/2007 01:19:01



Αγαπητε φιλε gentleman , οπως ανεφερα συνβαινουν και οι δυο περιπτωσεις . Το 1980 σταλθηκε ενας δοριφορος σε τροχια ο οποιος αρχησε να καταγραφει υπογειες δραστηριοτητες σε διαφορετικα βαθοι και εντοπιστηκαν αμετρειτες υπογειες βασεις,υπογειες πολεις και ενα τεραστειου μεγεθους αρχαιο υπογειο συστημα μεταφορας το οποιο καληπτει ολον το πλανητη κατω απο στερια και θαλασσα . Τα Οινομενα Εθνοι την ιδια εποχη ειχαν κατεγραμενες 67 διαφορετικες ενεργες φυλες εξωγηινων πανω στον πλανητη, οι οποιες ολες διαθετουν υπογειες βασεις σε διαφορες περιοχες του πλανητη . Το τρομακτικο της υποθεσης για τον Ο.Η.Ε ηταν οτι οι περισσοτερες απο αυτες τις φυλες μοιαζουν σαν εμας και ειναι πολυ δυσκολο να εντοπισθουν οταν κυκλοφορουν αναμεσα μας .

Σημερα που μηλαμε αυτο το νουμερο ειναι πολυ μεγαλυτερο λογο των επερχομενων εξελιξεων το 2012. Ενας πρωιν ανωτερος αξιωματουχος τις KGB ειπε σε προσφατη συνεντευξη οτι οι Σοβιετικοι γνωριζαν απο την εποχη του Σταλιν για καποιες τεραστειου μεγεθους υπογειες βασεις στην Σιβηρια και στα Ουραλεια οροι. Γνωριζουμε πλεον οτι ολοι οι πλανητες ειναι κουφιοι και εχουν εναν μικρο κεντρικο ηλιο στο κεντρο τους και ανοιγματα στους πολους ,το ιδιο υσχηει και για τη γη ,για αυτο και οι Αμερικανοι δεν επιτρεπουν σε κανεναν να πλησιασει στους πολους.

Γνωριζουμε οτι η Σεληνη τοποθετη8ηκε στο σημειο που βρισκεται περιπου 13.000 χρονια πριν μετα την περιοδο της καταποντης της Ατλαντιδος . Περι αυτου υπαρχουν πολλες αναφορες στα αρχαιοελληνικα κειμενα που μηλανε για τους Προσελληνες. Επισης υπαρχουν αναφορες σε αρχαια Ινδικα κειμενα και κειμενα της Λατινικης Αμερικης .

Δεν χρειαζεται κανεις να ειναι Φυσικος για να το διαπηστωσει αυτο αρκει να κοιταξει τα εξωφρενικα στοιχεια που υπαρχουν οπως , η Σεληνη ειναι το μονο Φεγγαρι στο ηλιακο συστημα που δεν περιστρεφεται γυρω απο τον εαυτο του . Ειναι το μονο Φεγγαρι στο ηλιακο συστημα το οποιο εχει απολυτη κυκλικη περιστροφη γυρω απο τον πλανητη , Ειναι το μονο Φεγγαρι στο ηλιακο συστημα το οποιο ειναι σε τοσο ακρηβη θεση μεταξυ Γης και Ηλιου ωστε οταν υπαρχει ευθηγραμμηση εχουμε απολυτη εκλειψη ηλιου . Επιστημονες εχουν αναφερει επανελλημενα οτι το να συμβει αυτο τυχαια οι πιθανοτητες ειναι μια σε τρισεκατομμυρια .

Οι αναλησεις των Σεληνιακων πετρωματων απεδειξαν οτι η Σεληνη ειναι παλαιοτερη απο τη γη και οτι η διαστημικη σκονη που υπηρχε επανω στα πετρωματα ειναι 5 δις χρονων. Υπαρχουν επισημες αναφορες της Νασας και τςν Ρωσσων οτι υστερα απο συντριβη διαφορετικων σκαφων στην επιφανεια της Σεληνης οι δονησεις ειχαν δειαρκια ημερων και οι μετρησεις απεδηξαν οτι το φεγγαρι ειναι κουφιο ,προκειτε για τεχνιτο φεγγαρι το οποιο ειναι κατασκεβασμενο απο τιττανιο και η εξωτερικη επικαληψη του πετρωματος εχει βαθος 500-800 μετρων .

Υπαρχουν εκατονταδες χιλιαδες ωρες κατεγραμμενο βιντεο με ιπταμενους δισκους και πολλα απο αυτα ειναι της Νασας, υπαρχουν εκατονταδες χιλιαδες φωτογραφιες με ιπταμενους δισκους, υπαρχουν αμετρειτες αναφορες απο αξιοπιστους αυτοπτες μαρτυρες, υπαρχουν αμετρειτες αναφορες στα αρχαια κειμενα για υπταμενους δισκους και εξωγηινους και οποιος εχει ακομα αμφιβολια τοτε ειναι αγνωμων εχει εγκεφαλικο προβλημα και αγνοια κινδυνου .



~:LOVE:~AND~:LIGHT:~

PaNoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PaNo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
351 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2007, 02:58:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PaNo  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος PaNo
Αγαπητοι φιλοι

Θελω να ευχαριστησω ολους τους φιλους που πηραν μερος στο θεμα και εκεινους που διαβασαν το θεμα, το οποιο ειχε δειαρκεια ενος χρονου και κατι και ειχα την ευκαιρια να μαθω πολλα καινουργια πραγματα .
Μπορει οποιος θελει να σωσει ολοκληρο το θεμα σε pdf αρχειο η οποιοδηποτε αλλο αρχειο ,εαν σωθει σε pdf θα σωθουν και ολες οι φωτογραφιες και θα ξεπερασει τις χιλιες σελιδες. Μπορειτε να το βρειτε σε μορφη εκτυπωσης στην παρακατω διευθηνση η οποια παιρνει καποιο χρονο για να ανοιξει διοτι ολες οι σελιδες πρεπει να μετατραπουν σε μια .

http://www.esoterica.gr/forums/pop_printer_friendly.asp?TOPIC_ID=7855

Επισης θα ηθελα να αναφερω οτι οποιος θελει μπορει να επισκεφτει την myspace σελιδα μου στην παρακατω διευθηνση .

http://www.myspace.com/panokamelis

Ευχαριστω


~:LOVE:~AND~:LIGHT:~

PaNoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2007, 20:12:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman
Τι ευχάριστη έκπληξη! Ωραίο το τραγουδάκι.

Έχεις τίποτα εμπνευσμένο από αντισυμβατικές ιδέες; Indigo, Keylontic Science, κι έτσι; Αν μου αρέσει θα το βάλω στο "Undergound μουσική".


Dare To Dream
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2007, 20:28:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman
Αυτός είναι ο PaNo. Δίπλα, ο Νώτης Σφακιανάκης!


Dare To Dream
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2007, 01:18:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury
...και εδώ είναι το "αντισυμβατικό ζέυγος"...Ashayana Deanne πρώην Anna Hayes μετά του αυτοκρατορικού συζύγου Michael Deane aka Azurtanya Deane...χα

...και εδώ είναι η "πραγματικότητα" που έχουν "κλειδώσει" για τους ίδιους και για τους ακόλουθους οπαδούς τους.Το "κλειδι" το έχουν κρύψει καλά.Μόνο οι ιδιοι ξέρουν που...

http://www.azuritepress.com/

...και εδώ είναι η αφιέρωση μου σε όλα τα "ίντιγκο" παιδιά που έχουν μπλέξει ή που θα μπλέξουν στο μέλλον στα δίχτυα που έχουν στήσει αυτοί οι αχρείοι έμποροι της μεταφυσικής...

http://www.youtube.com/watch?v=IHXNZ30kSc0

Κάθε φορά που ανοίγεις δρόμο στη ζωή
μην περιμένεις να σε βρει το μεσονύχτι
έχε τα μάτια σου ανοιχτά βράδυ πρωί
γιατί μπροστά σου πάντα απλώνεται ένα δίχτυ.

Αυτό το δίχτυ έχει ονόματα βαριά
που 'ναι γραμμένα σ' εφτασφράγιστο κιτάπι
άλλοι το λεν του κάτω κόσμου πονηριά
κι άλλοι το λεν της πρώτης άνοιξης αγάπη.

Αν κάποτε στα βρόχια του πιαστείς
κανείς δε θα μπορέσει να σε βγάλει
μονάχος βρες την άκρη της κλωστής
Κι αν είσαι τυχερός ξεκινά πάλι...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PaNo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
351 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2007, 02:29:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PaNo  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος PaNo
quote:

...και εδώ είναι η αφιέρωση μου σε όλα τα "ίντιγκο" παιδιά που έχουν μπλέξει ή που θα μπλέξουν στο μέλλον στα δίχτυα που έχουν στήσει αυτοί οι αχρείοι έμποροι της μεταφυσικής...

Αγαπητε φιλε Mercury , πολλες φορες μεσα στο θεμα εχεις μεταφερει πικρα σχολια για τριτους σαν να ειναι αυτοι υπευθηνοι για την κατασταση της ζωης σου . Οπως εχω αναφερει επανελειμενα ο μονος υπευθηνος για τις δημιουργιες σου εισαι εσυ και αν θες πραγματικα να δεις τεραστειες αλλαγες στη ζωη σου θα πρεπει να αναλλαβεις πληρως την ευθηνη και να παψεις να κρητικαρεις αλλες προσωπικοτητες . Το συστημα δουλευει ετσι ωστε αυτο που δινεις αυτο παιρνεις πισω τρεις φορες παραπανω . Εχεις το δικαιωμα να κρητικαρεις ιδεες , οταν ομως κρητικαρεις προσωπικοτητες δημιουργεις αρνητικο καρμα . Οσον αφορα τα Indigo ,ειτε το δεχεσαι ειτε οχι ειναι εδω και θα κανουν αυτο που πρεπει να κανουν για το γενικο καλο του πλανητη , που ειναι η αναβαθμηση του γενετικου κωδικα ολων των μορφων ζωης , με το να μεταδειδουν υποσυνειδητα η συνειδητα τις υψηλες συχνοτητες του μορφογενετικου τους πεδιου .



~:LOVE:~AND~:LIGHT:~

PaNoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πάνας
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
85 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2007, 03:14:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πάνας
quote:
Μάλλον μόνο στο μυαλό του συγκεκριμένου Ελληνοαμερικάνου.

Μια χαρά φαινόταν αυτός, έμοιαζε να μιλάει ως εκπρόσωπος κάποιας ομάδας. Σαν να μίλαγε ο Καβακόπουλος του antidogma.gr μου θύμιζε, σ' αυτό το στυλ.

Και μη ξεχνάμε: Ο παραλογισμός του ενός, λέγεται τρέλλα. Ο παραλογισμός των πολλών, θρησκεία. Δείγματα έχουμε αρκετά στο Μύθος και Θρησκεία.



Ολοι μια χαρά φαινόμαστε φίλε μου. Ποιος ξέρει άραγε, την τρέλα που κουβαλάει ο καθένας μας και πολύ περισσότερο, πως και πότε αυτή θα εκφραστεί.

Αλήθεια υπάρχει θρησκεία που πιστευει σε εξωγήινους 'Θεούς';

Παντα το έλεγα... το ανθρώπινο είδος διαθέτει εντονο πλουραλισμό.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2007, 11:53:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury
quote:

Αγαπητε φιλε Mercury ,πολλες φορες μεσα στο θεμα εχεις μεταφερει πικρα σχολια για τριτους σαν να ειναι αυτοι υπευθηνοι για την κατασταση της ζωης σου . Οπως εχω αναφερει επανελειμενα ο μονος υπευθηνος για τις δημιουργιες σου εισαι εσυ και αν θες πραγματικα να δεις τεραστειες αλλαγες στη ζωη σου θα πρεπει να αναλλαβεις πληρως την ευθηνη και να παψεις να κρητικαρεις αλλες προσωπικοτητες. Το συστημα δουλευει ετσι ωστε αυτο που δινεις αυτο παιρνεις πισω τρεις φορες παραπανω . Εχεις το δικαιωμα να κρητικαρεις ιδεες , οταν ομως κρητικαρεις προσωπικοτητες δημιουργεις αρνητικο καρμα.

Αγαπητέ μου φίλε PaNo ευτυχώς αυτοί οι "τρίτοι" για τους οποίους έχω μεταφέρει τα πικρά μου σχόλια σίγουρα δεν είναι υπευθυνοι για την "κατάσταση της ζωής μου",γιατί αν ήταν θα την είχαν κάνει ήδη κόλαση,όπως ακριβώς κόλαση έχουν κάνει τις ζωές χιλιάδων παιδιών που έχουν πέσει στα δίχτυα τους,στα δίχτυα δηλ της "μεταφυσικής μαφίας" που διαφημίζεις επί ένα χρόνο τώρα εδώ. Για το τι έχεις "αναφέρει επανελειμένα" δεν δίνω δεκάρα αγαπητέ μου φίλε.Απαντήσεις με επιχείρήματα στα "εξ αποκαλύψεως" παραμύθια της Ashayana Deanne σου έδωσα άφθονες,αλλά αντί για αντεπιχειρήματα εισέπρατα βιντεάκια για ufos και ιστοσελίδες παρανοικών της συνωμοσιολογίας. Να είσαι λοιπόν σίγουρος ότι θα συνεχίσω να κριτικάρω και τις "ιδέες" που μεταφέρεις εδώ,αλλά και τους φορείς αυτών των "ιδεών", την αμερικάνικη new age "βιομηχανία της μεταφυσικής" δηλαδή.

Όσο για το κάρμα μου,δικό μου είναι και όπως θέλω εγώ το διαχειρίζομαι.Όταν γίνω μέλος σε κανα ufo cult θα το παραδώσω στον γκουρού μου να μου το *******

quote:

Οσον αφορα τα Indigo ,ειτε το δεχεσαι ειτε οχι ειναι εδω και θα κανουν αυτο που πρεπει να κανουν για το γενικο καλο του πλανητη , που ειναι η αναβαθμηση του γενετικου κωδικα ολων των μορφων ζωης , με το να μεταδειδουν υποσυνειδητα η συνειδητα τις υψηλες συχνοτητες του μορφογενετικου τους πεδιου .

Αυτά αγαπητέ μου φίλε να τα πεις σε καμμιά new age κυράτσα και όχι σε μένα. Indigo children σε αστρικές πτήσεις υποκλοπής αποτελεσμάτων του τζόγου, και γραβατάκηδες new age νεογκουρού ψευτοφιλόσοφοι να διδάσκουν σε ονειροπαρμένους τεμπέληδες ότι μπορούν να κάνουν φράγκα ονειρευόμενοι πραγματικότητες και τρίβωντας λυχνάρια. Και όλα αυτά τη στιγμή που ο μισός πλανήτης ζει στα όρια της πείνας,της αρρώστιας και της εξαθλίωσης...

Αν εσύ φίλε μου είσαι indigo εγώ είμαι Αυτοκράτορας στον πλανήτη Ερμή...Δεν με πιστευείς? Ούτε εγώ εσένα...




"The most beautiful thing we can experience is the mysterious.
It is the source of all true art and all science.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2007, 19:26:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman
Πάντως για να είσαι δίκαιος, Mercury, με την ίδια ισχύ πυρός πρέπει να βάλλεις και κατά της μεταφυσικής μαφίας της Εκκλησίας της Ελλάδος, που σε αντίθεση με την Anna Hayes, χρηματοδοτείται από όλους μας, είμαστε δεν είμαστε πιστοί. Δεν ξέρω πόσα ξόδεψε ο PaNo, πάντως εμείς ξοδεύουμε πολύ περισσότερα ταϊζοντας μέσω φόρων τα παράσιτα της Εκκλησίας.

Το μεταφυσικό μαγαζί της Εκκλησίας της Ελλάδος, έχει και τους αυθόρμητους προσηλυτιστές του στο forum. Γιατί έτσι είναι οι θρησκείες, είναι φυσικό κάποιος που ανακαλύπτει ευτυχία και πνευματική ανάταση, να θέλει να τις μοιραστεί με άλλους.

Το New Age έρχεται Mercury. Οι κυρίαρχες θρησκείες τις ανθρωπότητας αλλάζουν. Mε ή χωρίς εμάς.


Dare To Dream
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2007, 19:38:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos
quote:

Το μεταφυσικό μαγαζί της Εκκλησίας της Ελλάδος, έχει και τους αυθόρμητους προσηλυτιστές του στο forum. Γιατί έτσι είναι οι θρησκείες, είναι φυσικό κάποιος που ανακαλύπτει ευτυχία και πνευματική ανάταση, να θέλει να τις μοιραστεί με άλλους.

Το New Age έρχεται Mercury. Οι κυρίαρχες θρησκείες τις ανθρωπότητας αλλάζουν. Mε ή χωρίς εμάς.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PaNo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
351 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2007, 21:22:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PaNo  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος PaNo
quote:


Αν εσύ φίλε μου είσαι indigo εγώ είμαι Αυτοκράτορας στον πλανήτη Ερμή...Δεν με πιστευείς? Ούτε εγώ εσένα...




All the possibilities exist Dude maybe you are but not in this reality.


~:LOVE:~AND~:LIGHT:~

PaNoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PaNo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
351 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2007, 21:58:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PaNo  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος PaNo
quote:

Δεν ξέρω πόσα ξόδεψε ο PaNo, πάντως εμείς ξοδεύουμε πολύ περισσότερα ταϊζοντας μέσω φόρων τα παράσιτα της Εκκλησίας.
Dare To Dream



Αγαπητε και φιλτατε gentleman

Για την συνγκεκριμενη περιπτωση που μηλαμε δεν εχω δωσει ουτε μια δραχμη. Οι πληροφοριες ειναι ελευθερες στο Ιντερνετ .
Ομως ειμαι υπερ του πανσοφου ρητου "Μπρος στην Γνωση τι ειν το Χρημα"
Χρησιμοποιωντας τα μυστικα που ξερω δημιουργισα πιστωτικες καρτες ενος εκατομμυριου δολλαριων σε λιγοτερο απο τρεια χρονια, χωρις να ειμαι Αμερικανος πολιτης και εισερχομενος στην Χωρα με λιγοτερο απο εκατο δολλαρια στην τσεπη μου. Μεσα σε αυτα τα τρια χρονια απεκτεισα εξι περιουσιακα στοιχεια σε τρεις διαφορετικες χωρες. Αυτο συμαινει οτι κανω χρυσες δουλειες με ξενα λεφτα . Δεν γυρναω απο την δουλεια και σερφαρω στο Ιντερνετ , απλα σερφαρω στο Ιντερνετ και προσπαθω να μεταφερω σε αλλους τις γνωσεις μου , ας πουμε οτι ειναι ενα απο τα χομπι μου .
Εαν καποιος γνωριζει καποιον αλλον που να εχει κανει το ιδιο θελω να μου το πει , γιατι θα ηθελα να κανω παρεα με αυτο το Ατομο !
Ο αγαπητος φιλος Mercury λοιπον μπορει να λεει και να πιστευει οτι θελει, εδω στην Αμερικη λενε το αποτελεσμα μετραει...



~:LOVE:~AND~:LIGHT:~

PaNoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2007, 22:49:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman
Αγαπητέ PaNo, θα το εκτιμούσα αν μου έδινες μια απόδειξη για τα όποια επιτεύγματά σου, και θα έπαιρνες πόντους γενικώς.

Θα έδινες και ένα καλό τέλος στο topic, με ένα επίτευγμά σου.

Δεν είσαι πια ανώνυμος, άρα είναι εύκολο να μιλήσεις με στοιχεία. Έχεις κανένα συμβόλαιο μεταβίβασης να μας σκανάρεις; Κανένα χαρτάκι από αγώνα όπου κέρδισες;


Dare To Dream
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2007, 17:12:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury

quote:

AGAPITE FILE SE PLHROFWRW OTI STIS THLEPIKOINWNIES EIMAI ARISTOS KAI KYRIOS STIS ASYRMATES.ME MISH WRA "REMOTE VIEWING" THN HMERA BLEPW POIA APOTELESMATA AGWNWN 8A KLEIDWSOUN STO REALITY KAI APLA STEIXOIMATIZW KAI VGAZW APO 500-2,000$ THN HMERA.TWRA EAN DEN TO PISTEVEIS POSOS ME ENDIAFEREI GIATI EGW THN DOULEIA MOU THN KANW ETSI KAI ALLIWS.

quote:
Χρησιμοποιωντας τα μυστικα που ξερω δημιουργισα πιστωτικες καρτες ενος εκατομμυριου δολλαριων σε λιγοτερο απο τρεια χρονια, χωρις να ειμαι Αμερικανος πολιτης και εισερχομενος στην Χωρα με λιγοτερο απο εκατο δολλαρια στην τσεπη μου. Μεσα σε αυτα τα τρια χρονια απεκτεισα εξι περιουσιακα στοιχεια σε τρεις διαφορετικες χωρες. Αυτο συμαινει οτι κανω χρυσες δουλειες με ξενα λεφτα

Αν βγάζεις από 500 ως 2,000 δολλάρια την ημέρα απο τον τζόγο τότε έχουμε ένα μέσο όρο περίπου 1,250 δολλαρίων σε καθημερινή βάση. Λοιπόν ας πάρουμε ότι ο χρόνος έχει 365 μέρες και ας αφαιρέσουμε καμμιά 40 μέρες (αργίες /αποχή λόγω indigoυποχρεώσεων/αστρικών ταξιδιών κλπ) μας μένουν 325 μέρες.

325 μέρες Χ 1250 $ = 406,250 $ το χρόνο

Και αφού είμαστε (σχεδόν) τρία χρόνια στο Αμέρικα και επί 406,250 δολλάρια το χρόνο έχουμε

3 Χ 406,250 $ = 1,218,750 $

Βγάλε 18,750 $ για το "σχεδόν" και για τη στρογγυλοποίηση.Άρα μας μένουν 1 εκατομυριακι και 200 χιλιαρικάκια! Καθόλου κακή μπάζα!

Α,ρε μάνα! Γιατί δεν με έκανες και μένα ίντιγκο να τους ξεσκίζω στον ιππόδρομο και στο Θανάση!

σημ.(Μπας και θυμάται κανείς ποιοί παιξαν στο τζόγο τα λιγοστά ρούχα του Χριστού?)


quote:
Αυτο συμαινει οτι κανω χρυσες δουλειες με ξενα λεφτα
Εαν καποιος γνωριζει καποιον αλλον που να εχει κανει το ιδιο θελω να μου το πει , γιατι θα ηθελα να κανω παρεα με αυτο το Ατομο !

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IRIS 2012
Νέο Μέλος

Greece
12 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2007, 23:50:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους IRIS 2012
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ,ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ PANO ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΙ ΓΩ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ ΑΝ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΠΟΥ ΠΕΡΠΑΤΑΜΕ ΥΠΟΨΙΑΣΤΟΥΜΕ ΟΤΙ ΚΑΠΟΥ ΕΚΕΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΜΑΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΕΙΔΟΣ ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΦΥΛΕΣ ΠΟΥ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΤΗΛΕΠΑΘΗΤΙΚΑ ΤΟΥ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ(ΤΟΥ ΠΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΚΟΙΤΑΞΕΙ ΑΝ ΜΑΣ ΑΚΟΥΕΙ Η΄ΝΑ ΜΑΣ ΠΛΗΣΙΑΣΕΙ)ΘΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙ?ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΤΟΤΕ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ!!!ΤΟ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΑΔΙΑΦΟΡΟΙ?Η΄ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕ ΕΛΑΦΡΑ ΠΗΔΗΜΑΤΑΚΙΑ???ΕΛΠΙΖΩ ΑΝ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ!ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΟΛΗ ΑΥΤΗ Η ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΠΟΥ ΓΙΝΟΤΑΝ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΣΑ ΠΑΡΟΛΟ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ (ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΙΝΑΙ)ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ ΕΡΡΩΣΘΕ ΚΑΙ ΕΥΔΑΙΜΟΝΗΤΕ

ΑΝΔΡΟΜΕΔΙΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PaNo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
351 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/04/2007, 09:34:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PaNo  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος PaNo
quote:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ,ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ PANO ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΙ ΓΩ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ ΑΝ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΠΟΥ ΠΕΡΠΑΤΑΜΕ ΥΠΟΨΙΑΣΤΟΥΜΕ ΟΤΙ ΚΑΠΟΥ ΕΚΕΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΜΑΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΕΙΔΟΣ ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΦΥΛΕΣ ΠΟΥ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΤΗΛΕΠΑΘΗΤΙΚΑ ΤΟΥ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ(ΤΟΥ ΠΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΚΟΙΤΑΞΕΙ ΑΝ ΜΑΣ ΑΚΟΥΕΙ Η΄ΝΑ ΜΑΣ ΠΛΗΣΙΑΣΕΙ)ΘΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙ?ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΤΟΤΕ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ!!!ΤΟ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΑΔΙΑΦΟΡΟΙ?Η΄ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕ ΕΛΑΦΡΑ ΠΗΔΗΜΑΤΑΚΙΑ???ΕΛΠΙΖΩ ΑΝ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ!ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΟΛΗ ΑΥΤΗ Η ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΠΟΥ ΓΙΝΟΤΑΝ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΣΑ ΠΑΡΟΛΟ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ (ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΙΝΑΙ)ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ ΕΡΡΩΣΘΕ ΚΑΙ ΕΥΔΑΙΜΟΝΗΤΕ

ΑΝΔΡΟΜΕΔΙΑ



Αγαπητη φιλη Αγγελικη, ολοι και ολα ειναι συνεχως ενωμενα μεσω ενος ενεργιακου αορατου πεδιου που η Επιστημη και ιδικοτερα η Κβαντικη Φυσικη αποκαλει "Ενοποιημενο πεδιο" (Unified field). Συνεπως η Τηλεπαθεια ειναι μια απο τις ιδιοτητες που εχουν ολοι απο την γεννηση τους . Στην Ελλαδα η ασυνηδειτη τηλεπα8εια αποκαλειτε "ματι".
Ολα ειναι εφικτα οταν καποιος αρχησει και εξασκειτε διοτι τα παντα χρειαζονται εξασκηση για να δημιουργειθουν τα αναλογα εγκεφαλικα νευροδικτια ωστε η ιδιοτητα να ειναι αποτελεσματικη .

Μια πολυ καλη τεχνικη που ξερω ειναι ο οραματισμος του Ατομου που 8ελουμε να επικοινωνησουμε σαν να ηταν μπροστα μας, λεμε το μυνημα που θελουμε ,ας πουμε "παρε με τηλεφωνο", απεικονιζουμε οτι μηλαμε στο τηλεφωνο και περιμενουμε να δουμε εαν το μυνημα εληφθει υποσυνηδητα απο τον παραληπτη και αν το αποτελεσμα θα ειναι επιτυχες . Το κανω αυτο συνεχεια με πολλα ατομα και λειτουργει αψογα . Υστερα απο συνεχει εξασκηση και οταν καποιος εχει γινει μαστερ στο να αλλαζει κατα βουληση τα εγκεφαλικα κυμματα και μπορει πλεον να μενει σε Theta επιπεδο 4-7Hz για οση ωρα επιθημει τοτε η ιδιοτητα επεκτεινεται και μπορουν πλεον να μεταφερθουν μεγαλυτερα πακετα πληροφοριων .

Το πρωτο και βασικοτερο μερος της επυτιχιας ειναι το να πιστεψει ο εξασκουμενος οτι μπορει να το κανει ,εαν δεν γινει αυτο δεν θα υπαρξει επιτυχια . Οι διαφοροι Μαγοι ανα τον κοσμο δημιουργουν τις παραισθησεις φερνοντας την εικονα στο μυαλο τουσ αυτου που θελουν να προβαλουν και εκτειναζουν(projecting) την εικονα στους θεατες . Το θεμα ειναι οτι εχουν πεισει σε βαθος τον εαυτο τους οτι μπορουν να το κανουν . Στην προκειμενη περιπτωση ειναι παραισθηση διοτι ο μαγος πιστευει οτι δημιουργει παραισθηση, εαν πιστευει οτι δημιουργει πραγματικοτητα τοτε θα ειναι πραγματικοτητα .

Υπαρχουν Γιογκις οι οποιοι δημιουργουν υλη απο το τιποτα στιγμιαια . Καποτε ενας πολυ Σοφος Γιογκι ειπε οτι το Συμπαν ειναι σαν ενα εστιατοριο , οταν κατι δεν υπαρχει στο μενου και πολλοι πελατες το ζητανε τοτε ο εστιατωρας θα αναγκαστει να το βαλει στο μενου. Ο Χριστος κλονωποιησε υλη δημιουργοντας απο ενα ψωμι και ενα ψαρι πεντε χιλιαδες ψωμια και ψαρια εαν θυμαμαι καλα το νουμερο . Ειπε επισης οτι αυτα που κανω εσεις μπορειτε καλυτερα . Οταν εκανε τα 8εραπευτικα θαυματα ειπε η πιστη σου σε θεραπευσε και ενοουσε οτι το βαθυ πιστευω που ειχαν οι αρωστοι οτι ο εκεινος μπορει να τους θαραπευσει τους θεραπευσε . Επισης ειπε οτι εαν πεις στο Βουνο να κανει στην ακρη και το πιστευεις τοτε θα κανει στην ακρη . Συνεπως "Πιστευοντας Βλεπεις και Οχι Βλεποντας Πιστευεις"

Τα παντα στο Συμπαν εχουν κανει την εμφανιση τους διοτι καποια Οντα εκλεισαν τα ματια τους και τα οραματιστικανε . Καποια Οντα εχουν την ικανοτητα στιγμιαιας η' αμεσης δημιουργιας και για καποια αλλα Οντα απετειται περισσοτερος χρονος εμφανισης των δημιουργηματων τους.
Ολοι ομως διημιουργουν με τον ιδιο ακρυβως τροπο . Ολα ειναι λοιπον πιθανα και η Τηλεπαθεια ειναι ενα απο αυτα. Πιστευεις οτι μπορεις να το κανεις?



~:LOVE:~AND~:LIGHT:~

PaNoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/04/2007, 19:12:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Όπως είχα γράψει σε προηγούμενο μήνυμά μου στην παρούσα σελίδα, το θέμα αυτό απενεργοποιείται.
Η συζήτηση μπορεί να συνεχιστεί σε κάποιο νέο, παραπλήσιο θέμα.

Στην περίπτωση που ανοιχτεί κάποιο τέτοιο παραπλήσιο θέμα, καλό θα είναι στο εισαγωγικό μήνυμα να υπάρχει και το link από αυτή τη συζήτηση.
Επίσης, θα προσθέσουμε εμείς το link από το νέο θέμα στην παρούσα συζήτηση, ώστε να μπορεί κάποιος να παρακολουθήσει τη συνέχειά της.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 55 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51 52 53 54 55
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.234375
Maintained by Digital Alchemy