ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 12 STRAND DNA ACTIVATION+INDIGO
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 55
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
PaNo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
351 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2006, 07:18:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PaNo  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος PaNo
OLES OI INDIGO KEYLONTIES TEXNOLOGIES GIA EPANAFORA TOY BIOENERGIAKOY TOMEA STHN ORIGINAL MORFH TOY KAI STADIAKH ENERGOPIHSH TOY DNA YPARXOYN FOR FREE STIS PARAKATW DIEY8HNSEIS . DEN XREIAZESTAI ALLOYS NA KANOYN TIS ENERGOPIHSEIS GIA ESAS OYTE XRIEAZETAI NA PLHRWSETAI TIPOTA.
PH8ARXEIA XREIAZETAI MONO OLA TA ALLA EINAI FREE.
http://www.azuritepress.com/new_technique_outline.html
http://www.keylonticdictionary.org/Words/D/DNA.htm
http://www.azuritepress.com/technique_18.html
http://www.azuritepress.com/Indigos.htm
http://www.azuritepress.com/the_kristos.html
http://www.azuritepress.com/time_shifts.html
Frequently Asked Questions
http://www.azuritepress.com/faq.html
http://www.azuritepress.com/voyagers_2.html



~:LOVE:~AND~:LIGHT:~

PaNo


Edited by - PaNo on 27/05/2006 07:47:50Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2006, 13:07:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
quote:

TΟ ΚΟΣΜΙΚΟ ΜΠΙΛΙΑΡΔΟ ΤΟΥ ΣΙΤΣΙΝ:

(από το άρθρο «Sitchin's Twelfth Planet» του Rob Hafernik-Ιούνιος του 2004 που ασκεί κριτική στο βιβλίο «Δωδέκατος Πλανήτης» του Σιτσιν. )


Ο 12ος Πλανήτης αν δεν κάνω λάθος γράφτηκε το 1978 ? Έρχεται λοιπόν μετά από 26 χρόνια ο Rob Hafernik και ταπώνει των Σίτσιν. Μπράβο του το παλικάρι και πολύ ωραία μας τα λέει. Τόσα γνώριζε/καταλάβαινε ο Σίτσιν το '78, τόσα γνωρίζει και καταλαβαίνει το 2004 ο Hafernik. Αυτό που θέλω να πω είναι πως ίσως το 2024 οι γνώσεις μας για το σύμπαν να έχουν φτάσει σε τέτοιο επίπεδο που κάποιος Dr Foufoutos γράψει ένα αρθράκι που μέσες-άκρες να λέει "μα τι βλακίες λέτε κύριε Hafernik"....

O Σίτσιν και ο κάθε Σίτσιν πετάει μία ιδέα. Σε παλιότερο ποστ ο Gentleman (που έχεις χαθεί εσύ ?) είχε κάνει ένα πολυ εύστοχο σχόλιο για το ερέθισμα που δίνει η φαντασία - όσο τρελή και αν είναι - προκειμένου ο ερευνητής να κάνει την έρευνά του ώστε να προσπαθήσει να αποδείξει κάτι. Δεν καταλαβαίνω λοιπόν γιατί το κόλλημα να πρέπει να απορρίπτουμε κάθε τι που δεν έχει αποδειχτεί, όταν αυτό το κάθετι καταπιάνεται με πράγματα για τα οποία στηριζόμαστε σε υποθέσεις. Όταν μιλάμε για την προϊστορία της γης, μιλάμε με υποθέσεις. Έχουμε τις όποιες ενδείξεις/αποδείξεις οι οποίες μας οδηγούν σε συμπεράσματα, κάθε τόσο και λιγάκι όμως βγάινουν νέα στοιχεία που δημιοθργούν νέα δεδομένα. Θα υπάρχουν πάντα επιτήδειοι που θα εκμεταλεύονται την ανάγκη του κόσμου για να "μάθει", θα υπάρχουν πάντα οι "ανένδοτοι" στις θέσεις τους και τις γνώσεις τους, θα υπάρχουν πάντα οι "σκοταδιστές" που θα απορρίπτουν το κάθετι καινούργιο βγαίνει στην επιφάνεια (ή κάποιο παλιό που "ξεθάβεται" ξανά), θα υπάρχουν και οι περίεργοι που απλά θα θέλουνε να γνωρίζουν όσο το δυνατόν περισσσότερα, να τους ακούνε όλους και να βγάζουνε τα συμπεράσματά τους. Προσωπικά ανήκω στην τελευταία κατηγορία και μιας και αναφέρθηκε - δεν έχω καμμία ανάγκη να βρω κάποιο Θεό γήινο-εξωγήινο και ότι άλλο χωράει ο νους. Θα υπάρχει πάντα κάτι πιο ισχυρό και πιο εξελιγμένο από εμένε και πάνω από αυτό κάτι αντίστοιχο και πάει λέγοντας. Δεν αναζητώ την πηγή, δεν πιστεύω πως θα την βρούμε ποτέ και όταν προσπαθούμε να φτάσουμε τις γνώσεις μας πέρα από τα όριά μας, εμένα προσωπικά μου φαίνεται κουτό. Όταν διαβάζω άρθρα που λένε ότι "υπάρχουν τόσα δισεκατομύρια αστέρια", ή "το μεγάλο μπαμ έγινε πριν από τόσα δισεκατομύρια χρόνια" κοκ, νοιώθω ότι μας δουλεύουν αγρίως...

Ξέρω ότι οι μαθηματικοί της παρέας θα αντιδράσουν με αυτό που έγραψα, σε τελική ανάλυση όμως δεν είμαι εγώ αυτός που θα κάτσω να μετράω πόσα αστέρια υπάρχουν στον ουρανό για να έχω να πω κάτι.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PaNo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
351 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2006, 23:41:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PaNo  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος PaNo
Note On 12-Strand DNA Template Activation:
BE AWARE

Averting the Seduction of the "Quick Fix" and "Ego Pat"

No Human on Earth at this time has true 12-Strand DNA Template ACTIVATION or CONSUMMATION as the Planetary Shields cannot yet sustain biological presence that holds continually activated D-12 frequency. Distortions in the Race Genetic Imprint, caused by Planetary Shield distortions, severely block natural 12-Strand DNA Template activation, even IF the Planetary Shields could sustain 12-Strand Activated Biology. Without consistent use of DNA Template Bio-Regenesis technology and related Core Template Kathara Healing modalities, NO human on Earth at this time would achieve genuine 12-Strand activation during the contemporary evolution cycle.

Competing FALSE 12-STRAND ACTIVATION PROGRAMS are presently being run via unsuspecting New Age & UFO Movement "Channels & Contactees", by Jehovian "Bipedal Dolphin People" Anunnaki (Sirius A, Arcturian, & "Galactic Fedreation") and Pleiadian-Nibiruian (Anu-Seraphim Aquatic-ape-hominid) Anunnaki-Drakonian-Reptile hybrid races. The largest False DNA Activation-"Ascension" Program is conducted by the "Alpha-Omega Templar Melchizedik Anunnaki-Drakonian Alliance, which is composed of Centaur & Drakonian-Anunnaki races of Density-2 & 3 Alpha Centauri and Omega Centauri, the Necromiton - (Beetle-Reptile) - Anunnaki hybrid race of Andromeda ("Andromies" & "Men-In-Black") and several other related Fallen Angelic Collectives following the Omicron-Drakonian-Zeta-Illuminati" One World Order" dominion agenda. One of the most prominent expressions of the Alpha-Omega-Centaurian-Andromi Anunnaki-Drakonian-Necromition collective refers to itself as the "Archangel Michael" Matrix, a Bio-neurological Mass Mind-control Program run via the Alpha-Omega Collective, that is literally "broadcast into Earth's airwaves to unsuspecting channels" from Parallel Earth through the NDCG. False 12-Strand DNA Activation Programs are geared toward "Monadic Reversal" - reversing the Fire Letter Sequences in the Human DNA Templates to create Reverse Sequence 11 - Strand Activation in humans, so human DNA will assist the Fallen Angelic mission of gaining control of Earth's Planetary Shields & Star Gates on a reverse - 11 activation (34-CCW/21 - CW Nibiruian Merkaba) during the 2000 - 2017 Stellar Activation Cycle.

Fallen Angelic and Illuminati Human Leviathan races use the seduction of false claims of "Easy DNA Template Activation" and false promises of Ascension without providing the details of the MECHANICS by which these dynamics naturally take place. If we know the mechanics we can detect when they are being intentionally misused to orchestrate Anti-Christiac Dominion agendas. The tactics of false "Quick-Fix Claims" and false promises are coupled with false "sweetness and patronization", in which our egos are fed as we are told "what we want to hear" and "how great and Beloved we are", while being covertly "railroaded right under our own noses". If we do not "fall for" the age-old "Quick-Fix" and "Ego-Pat" Seductions, we can avert Fallen Angelic and Illuminati manipulation tactics and learn HOW THINGS REALLY WORK, so we become empowered to set ourselves, and assist others to set themselves, FREE. We CAN "Active our 12-Strands of DNA", (24-48 Strands for Indigos) but it takes work, a labor of Divine Love, and it requires Divine Sacred Science KNOWLEDGE.

DNA Template and Kundalini Activation do not occur via "wishful thinking" or "hopeful intention", they are processes of natural Bio-Spiritual CREATION PHYSICS, which occur via educated, conscious direction of energy and genuine Spiritual Wisdom. There is a natural Divine Right Order of energy mechanics that govern the manifestation of consciousness in biological form; the mechanics of this order must be understood and appropriately applied if one expects to attain genuine Bio-Spiritual Mastery.


~:LOVE:~AND~:LIGHT:~

PaNoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2006, 10:00:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech
quote:
Σίτσιν και ο κάθε Σίτσιν πετάει μία ιδέα. Σε παλιότερο ποστ ο Gentleman (που έχεις χαθεί εσύ ?) είχε κάνει ένα πολυ εύστοχο σχόλιο για το ερέθισμα που δίνει η φαντασία - όσο τρελή και αν είναι - προκειμένου ο ερευνητής να κάνει την έρευνά του ώστε να προσπαθήσει να αποδείξει κάτι. Δεν καταλαβαίνω λοιπόν γιατί το κόλλημα να πρέπει να απορρίπτουμε κάθε τι που δεν έχει αποδειχτεί, όταν αυτό το κάθετι καταπιάνεται με πράγματα για τα οποία στηριζόμαστε σε υποθέσεις. Όταν μιλάμε για την προϊστορία της γης, μιλάμε με υποθέσεις. Έχουμε τις όποιες ενδείξεις/αποδείξεις οι οποίες μας οδηγούν σε συμπεράσματα, κάθε τόσο και λιγάκι όμως βγάινουν νέα στοιχεία που δημιοθργούν νέα δεδομένα


Κοιταξε θα πρέπει να σε βαλει σε υποψιες το γεγονός πχ οτι ο Σιτσιν ισχυριζεται οτι οι Ανουνακι εκτισαν τοσα πολλα και θαυμαστα αλλα δεν εμεινε ιχνος απο αυτα τα θαυμαστα.

Επίσης η περιοχη οπου ο Σιτσιν ισχυριστηκε οτι ειχαν την εδρα τους οι Ανουνακι ΗΤΑΝ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΝΕΡΟ την εποχη που ισχυριζεται οτι την εκτισαν.

Η δε ιδεα οτι βιομορια επεζησαν σε πλανητη καυτο και δεν εγιναν φρυκασε ειναι παντελως λαθος (διοτι ο Σιτσιν ισχυριζεται οτι μοιραζομαστε το ιδιο DNA με τους Ανουνακι αλλα το γηινο DNA δεν αντεχει σε καυτες επιφανειες).Αρα αυτη η ιδεα της σπορας και μεταφορας DNA απο τον καυτο Marduck στην επίσης καυτη γη ειναι λαθος.

Αυτα ειναι 3 πολυ βασικα στοιχεια που καταρριπτουν τις ιδεες του.

Εαν ο Σιτσιν μας προσφερει αξιοπιστες αποδειξεις για τους ισχυρισμους του πχ μας δειξει ενα κοματι εξωγηινης Ανουναικης τεχνολογιας θα γινουν δεκτες οι ιδεες του.

Αλλα ως τωρα μονο υποθεσεις μας δινει.Λογια,λογια,λογια.

Αντιθετα η παλαιοντολογια,η ανθρωπολογια και η εξελικτη βιολογια εχουν πολλλες αποδειξεις πχ στην μορφη των απολιθωματων,στην μορφη των υπολειματικων οργανων,στο πειραμα του Miller (που επιβεβαιωνει την υποιεση οτι απο απλα μορια,σε αναγωγικη ατμοσφαιρα και με την ενεργεια απο τους κεραυνους δημιουργιθηκαν αρχικα τα μονομερη των βιομοριων και κατοπιν αυτα τα μονομερη συνδυαστηκαν για να σχηματισουν βιομορια) κτλ.


Σε λιγο καιρο θα φερω αρθρακι που διηγειται πως ξεκινησε η ιστορια με τa Ιndigos και πως οι εμπνευστες της οχι μονο εκμεταλευτονται οικονομικα γονεις αναπηρων παιδιων αλλα τους αποτρεπουν απο το να προσφερουν στα παιδια τους την καταλληλη φροντιδα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2006, 11:09:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA
Φίλτατε Kerry king,
Δεν είμαι άνεργος, είμαι σχεδιαστής γραμμών παραγωγής και μηχανημάτων. Οι σχεδιάσεις μου βρίσκονται σε όλη την Ελλάδα – από το παστελάκι του Χαίτογλου μέχρι τον Γιώτη και άλλες εταιρίες. Αυτή την εποχή η εταιρεία μου τελειώνει το μεγαλύτερο τυποποιητήριο ελαιολάδου στα Βαλκάνια, το οποίο έχει το 50% του εξοπλισμού του σχεδιασμένο από εμένα.
Λέω λοιπόν απλώς ότι τελικά η εκτίμηση σου επί του ορθού και του πραγματικού δεν είναι αυτή που θα περίμενε κάποιος για άτομο το οποίο και εργάζεται σε κάποια μεγάλη εταρεία. Δεν θέτεις ένα θέμα βήμα προς βήμα – απλώς μιλάς όπως θα έκανε κάποιος πολιτής. Εάν λοιπόν στην εταιρεία σου σκέφτονται το ίδιο με εσένα, θα ήταν εύκολο για εμένα και για κάποιον από τους συναδέλφους μου απλώς να περιπατήσουμε και να καταλάβουμε τις ανώτατες θέσεις. Γιατί εμείς πέρνουμε ΕΝΑ θέμα το κόβουμε σε υποθέματα και στο τέλος έχουμε λύση – και μάλιστα λειτουργική λύση. Δεν έχει σημασία εάν είναι αυτό είναι μηχάνημα μία γραμμή παραγωγής ή η διοίκηση μίας εταιρείας. Σημασία έχει να αποφύγουμε το χρόνο του άσκοπου μπλα – μπλα και να έχουμε αποτέλεσμα ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ από ότι εμείς πιστεύουμε ή ο πελάτης.
Γιατί δεν δίνεις βάση στα μαθηματικά; Είναι αυτά που έφτιαξαν τον κόσμο. Χάρη στα μαθηματικά ναυπήγησαν τα πλοία της εταρείας σου, κοινούνται τα πλοία, ελέγχονται τα πλοία, και στο τέλος τα μαθηματικά δεν είναι αυτά που δημιούργησαν τον υπολογιστή που χρησιμοποιείς; Τότε γιατί υποστηρίζεις ότι όλα δεν είναι μαθηματικά; Η ψυχολογία, η ιατρική, το σύμπαν ολόκληρο έχει μαθηματικές ρίζες. Από εκεί και πέρα μπαίνει η διαστρέβλωση που προκαλεί ο άνθρωπος. Είμαι όμως σίγουρος ότι δεν έχεις ακούσει ποτέ για θεωρίες όπως η τεχνολογία ονείρου και αυτή της γραμμικότητας. Εάν σου φαντάζουν παράξενα τα μαθηματικά με αυτές τις δύο θα τρελενόσουν.

Έθεσες δύο ερωτήματα. Δεν ξέρω πόσο βαθιά θέλεις να φτάσω στην απάντηση αλλά...
Τα μούσμουλα: Βιοασυμβατότητα. Καθώς ο οργανισμός του κάθε ανθρώπου διαφέρει δέχεται την κάθε ύπαρξη μέσα του διαφορετικά. Με λίγα λόγια συμβαίνει περίπου το ίδιο με την αλλεργία. Το σώμα δεν αναγνωρίζει το προιόν μέσα οτυ και θέλει να το αποβάλει – και σε κάθε άνθρωπο η αντίδραση είναι διαφορετική. Έχουμε θανάτους ακόμα και από την ασπιρίνη ή από το μέλι για αυτό το λόγο, όμως πηγαίνοντας πιο μακριά ξέρεις ότι έχουμε θανάτους γιατί ο οργανισμός ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ κάποια στιγμή να αναγνωρίζει το αίμα κάποιων ανθρώπων και να το θεωρεί ξένο ή αυτό γίνεται πιο συχνά με τις εγγύους και τα νεογνά;
Το χέρι ΔΕΝ το καταλαβαίνει το παιδί αλλά η μητέρα του και ουσιαστικά και υποσεινήδητα το μύνημα μεταφέρεται στο παιδί. Όσο πιο αγχώδης και ταραγμένη είναι μία μητέρα τόσο πιο νευρικό είναι το παιδί στην κοιλιά της. Ίσως δεν το ξέρεις αλλά έχει αποδειχτεί ότι τα νευρικά – υπερκινητικά παιδιά ότι είχαν νευρικές μητέρες και ότι μεγάλο ποσοστό των εγκληματιών είχε προβληματικές μητέρες κατά την κύηση τους.
Είδες πόσο απλό είναι όταν θέτεις τις ερωτήσεις μία – μία;

ΔΕΝ το παίζω έξυπνος. Μέλετώ τον χώρο του παράξενου πάνω από 25 χρόνια. Ο χώρος του διαστήματος είναι το πάθος μου. Για να καταλάβω τους εξωγήινους αναγκάστικα να μάθω: βιολογία (για να καταλάβω την εξωβιολογία), ζωολογία και βοτανολογία (δεν μπορείς να μιλάς για εξωγήινα πλάσματα εάν δεν ξέρεις τα πλάσματα της γης), ψυχολογία (για να καταλάβω την εξωψυχολογία), αστροφυσική και αστρονομία (για να καταλάβω καλύτερα το σύμπαν), και τέλος ιστορία της μηχανολογίας και οριακή μηχανολογία για να καταλάβω τον δρόμο προς το διάστημα.
Τα περισσότερα λοιπόν από αυτά που σε εσάς φαίνονται βουνό ή αφύσικα σε εμένα είναι απόλυτα λογικά ή γελοία. Για αυτό και στο ξαναγράφω ερώτηση – ερώτηση, κομμάτι – κομμάτι. Οι ανούσιες ερωτήσεις ταιριάζουν σε αυτούς που θέλουν να πουλήσουν παραμύθια.
Έχεις ερωτήσεις το καταλαβαίνω και οι απόψεις σου είναι διαφορετικές από τις δικές μου – το επαναλαμβάνω για μία φορά ακόμη. ΘΕΣΕ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΑΝΑΛΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΧΙ ΛΟΓΙΑ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ. Όχι το είπαν σε κάποια άλλη συζήτηση. Ακόμα και αν το έχουν αναφέρει φέρτο πάλι σαν πρώτο θέμα να το αναλύσουμε ξανά.

Προς PANO:
Ρε μάγκα τι προσπαθείς να κάνεις; Ανάλυσα τις κινήσεις σου από την αρχή και αυτό που βρήκα είναι μία προσπάθεια προσιλιτισμού – όχι απλού αλλά μία συνδυαστική μέθοδος. Ή σου την έχουν εφαρμόσει και την εφαρμόζεις και εσύ ή είσαι αρχάριος σε αυτό που κάνεις. Δεν μπορώ να καταλάβω όμως το γιατί. Βοήθησε με. Προσπαθείς να πουλήσεις κάτι; Δεν έχεις δουλειά να κάνεις και γράφεις για να βγούν έξω τα εσώψυχά σου και να αποφύγεις τον ψυχίατρο; Προσπαθείς να φέρεις και άλλους στο δικό σου δόγμα; Από τα γραφόμενα σου και μόνο καταλαβαίνει ο καθένας ότι έχεις μπερδέψει την βούρτσα με την φούστα. Αναμιγνύεις τα πάντα και κάνεις ένα αχταρμά μοναδικό! Είσαι άσχετος σε κάθε τι που γράφεις. Δεν μπορώ να καταλάβω – ειλικρινά λέγω σε.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PaNo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
351 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2006, 11:13:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PaNo  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος PaNo

Alex Jones - The Microchip VIDEO
http://video.google.com/videoplay?docid=-1435617072266443882&q=alex+jones

The Microchip population VIDEO
http://video.google.com/videoplay?docid=-4351344447941413451&q=microchip

Invisibility cloaks in sight
http://www.infowars.com/articles/science/invisibility_cloak_in_sight.htm

bust bush VIDEOCLIP
http://video.google.com/videoplay?docid=5959363953955396469&q=microchip

Police will run internet after terrorist attack
http://www.timesonline.co.uk/printFriendly/0,,1-523-714188,00.html

The HAARP That Only Angels Should Play
http://www.prisonplanet.com/analysis_hall_010303_haarp.html

The Real Biological Attack
http://www.prisonplanet.com/analysis_ronning_310103_pharmacy.html

Scientific Study Of Alien Implants VIDEO
http://video.google.com/videoplay?docid=-6992169687092050215&q=alien

Former Naval Physicist: Government Can Control Hurricanes
http://www.prisonplanet.com/articles/october2005/141005weather_modification.htm

Apocalyptic Video Game Features Global Government Takeover
http://www.prisonplanet.com/articles/november2005/301105videogame.htm

Molech/Bohemian Grove Background Information
http://www.prisonplanet.com/articles/january2005/020104grovebackground.htm

Satanic 'El Diablo' Sign
http://www.prisonplanet.com/articles/november2005/181105eldiablo.htm


~:LOVE:~AND~:LIGHT:~

PaNoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2006, 11:47:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech
quote:
Γιατί δεν δίνεις βάση στα μαθηματικά; Είναι αυτά που έφτιαξαν τον κόσμο. Χάρη στα μαθηματικά ναυπήγησαν τα πλοία της εταρείας σου, κοινούνται τα πλοία, ελέγχονται τα πλοία, και στο τέλος τα μαθηματικά δεν είναι αυτά που δημιούργησαν τον υπολογιστή που χρησιμοποιείς; Τότε γιατί υποστηρίζεις ότι όλα δεν είναι μαθηματικά; Η ψυχολογία, η ιατρική, το σύμπαν ολόκληρο έχει μαθηματικές ρίζες. Από εκεί και πέρα μπαίνει η διαστρέβλωση που προκαλεί ο άνθρωπος. Είμαι όμως σίγουρος ότι δεν έχεις ακούσει ποτέ για θεωρίες όπως η τεχνολογία ονείρου και αυτή της γραμμικότητας. Εάν σου φαντάζουν παράξενα τα μαθηματικά με αυτές τις δύο θα τρελενόσουν.

Εχμμ οχι μονο μαθηματικα αγαπητε....αλλα και φυσική,χημεία.βιολογία...

Πως να περιγράψεις ΜΟΝΟ με μαθηματικα τον αναδιπλασιασμο του DNA πχ?

Θα ηθελα να σου πω επίσης οτι αν θελεις να διαφωτιτησεις τον κοσμο καντο με περισσότερη ευγενεια και τακτ.Αντι να κανεις κηρυγματα του τυπου "εγω ξερω περισσότερα απο σενα και ειμαι ανωτερος" γιατί δεν εξηγεις με απλα λόγια τι ειναι λαθος στις ιδεες που θεωρούνται λάθος όπως κάνω και εγω?Πχ ο Panos μας αναφερε τον πλανητη Nibiru (marduck) του Σιτσιν και ανελυσα γιατι ειναι βλακειες οι ιδεες του Σιτσιν.Μετα ανελυσα την προσωπικοτητα και τις ιδεες του Icke.Αλλα το κυριοτερο τονιζω οτι οι ιδεες του Σιτσιν και του Icke δεν υποστηριζονται απο αξιοπιστα στοιχεια αλλά απο τα κλασικα αξιοθρηνητα τεκμηρια της μεταφυσικης.Επισημαινω επισης τις αντιφασεις,τα κενα και το ατεκμηριωτο στα κηρυγματα του Panos.

Γιατι λοιπόν και εσυ δεν χρησιμοποιεις τις γνωσεις του για να τις υποδειξεις οπως κανουμε εγω,ο Agnostic και ο AZAX-XAZA?Θα εχεις περισσότερο αντικτυπο.Η απλη καυχιολογια μονο αντιπαθεια φερνει.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PaNo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
351 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2006, 13:57:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PaNo  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος PaNo

quote:

Προς PANO:
Ρε μάγκα τι προσπαθείς να κάνεις; Ανάλυσα τις κινήσεις σου από την αρχή και αυτό που βρήκα είναι μία προσπάθεια προσιλιτισμού – όχι απλού αλλά μία συνδυαστική μέθοδος. Ή σου την έχουν εφαρμόσει και την εφαρμόζεις και εσύ ή είσαι αρχάριος σε αυτό που κάνεις. Δεν μπορώ να καταλάβω όμως το γιατί. Βοήθησε με. Προσπαθείς να πουλήσεις κάτι; Δεν έχεις δουλειά να κάνεις και γράφεις για να βγούν έξω τα εσώψυχά σου και να αποφύγεις τον ψυχίατρο; Προσπαθείς να φέρεις και άλλους στο δικό σου δόγμα; Από τα γραφόμενα σου και μόνο καταλαβαίνει ο καθένας ότι έχεις μπερδέψει την βούρτσα με την φούστα. Αναμιγνύεις τα πάντα και κάνεις ένα αχταρμά μοναδικό! Είσαι άσχετος σε κάθε τι που γράφεις. Δεν μπορώ να καταλάβω – ειλικρινά λέγω σε.

AGAPHTE FILE OANNHSEA , STHN ANALYSH PANTOS DEN TA PAS KAI TOSO KALA 8A ELEGA OSO KALOS EISAI WS σχεδιαστής γραμμών παραγωγής και μηχανημάτων KAI EPETREPSE MOY NA YPO8ESW APO TA GRAFOMENA SOY PROS EME OTI TA PAS POLY KALA ME τους συναδέλφους SOY KAI OTI SE LATREYOYN KAI SE EKTIMOYN IDIETERWS GIA TON EKLEKTO XARAKTHRA SOY.

Δεν μπορώ να καταλάβω όμως το γιατί.

EINAI POLY APLO FILE MOY KAI 8A SOY EKSHGHSW EY8HS AMESWS , EPIDH DEN EXW ANANGH NA DOYLEYW ORARIO 9-5 PX.OPWS ESY KAI EPIDH POTE DEN MOY ARESANE AYTOI POY PINOYN το αίμα κάποιων ανθρώπων PX. η διοίκηση μίας εταιρείας KA8OMAI KAI BARAW την βούρτσα MOY OLH MERA GIATI OPWS POLY KALA ENOISES EIMAI μάγκας KAI μοναδικός.

AGAPHTE FILE OLOI MPOROYME AN 8ELOYME NA GINOYMAI AY8ADEIS KAI EIRWNES DEN EINAI MONO PRONOMIO DIKO SOY KAI O LOGOS POY XRHSIMOPIHSA TIS DIKES SOY LEKSEIS EINAI GIATI DEN EIMAI AY8ADHS KAI EIRWN.
OSO H SYXNOTHTA SOY EINAI XAMHLH KAI OSO TO EGW SOY EINAI ANEBASMENO DEN PROKEITE POTE NA KATALABEIS, GIATI AYTA TA DYO SE SYNDIASMO SE APOMAKRHNOYN PLHRWS APO TON ESWTERIKO PRAGMATIKO SOY EAYTO KAI EILIKRINA LYPAMAI GIA AYTO, GIATI XANEIS THN EYKAIRIA NA DEIS TI KRYBETAI PRAGMATIKA PISW APO TO PEPLO THS PARES8HSHS KAI OTI OLA OSA SYMBAINOYN SHMERA STON KOSMO EXOYN AMESH SXESH METAKSH TOYS.


~:LOVE:~AND~:LIGHT:~

PaNoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2006, 14:35:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Αγαπητέ OANNHSEA, εκτιμώ το γεγονώς πως μου απάντησες χωρίς ειρωνία αυτή την φορά. Τα περί windsurf και Σκύρου τολμώ να πω πως δεν τα έχω καταλάβει ακόμα - ίσως να με έχεις μπερδέψει με κάποιον άλλο...

Δεν έχω ερωτήματα να θέσω ακόμα γιατί απλά δεν έχω φτάσει σε επίπεδο γνώσεων που θα μπορούσα να κάνω σοβαρή συζήτηση. Όπως έχω πολάκις αναφέρει, είμαι απλά ένας περίεργος, με την δική του κοσμοθεωρία που απλά βρίσκεται σε έναν δυχτιακό τόπο όπου συλλέγει γνώσεις και γνώμες για να κρίνει τι είναι αυτό που θα ψάξει από μόνος του να ερευνήσει. Όταν θα νιώσω την ανάγκη να μάθω κάποια πράγματα παραπάνω, τότε ενδεχωμένως να διαβάσω κι εγώ "βιολογία (για να καταλάβω την εξωβιολογία), ζωολογία και βοτανολογία (δεν μπορείς να μιλάς για εξωγήινα πλάσματα εάν δεν ξέρεις τα πλάσματα της γης), ψυχολογία (για να καταλάβω την εξωψυχολογία), αστροφυσική και αστρονομία (για να καταλάβω καλύτερα το σύμπαν), και τέλος ιστορία της μηχανολογίας και οριακή μηχανολογία για να καταλάβω τον δρόμο προς το διάστημα".

Μέχρι τότε θα είμαι όπως σωστά το έθεσες, ένας πολίτης, που ξέρει να κάνει πολύ καλά την δουλειά του (γι'αυτό και τον προώθησαν στον χώρο του) που τον ελεύθερο του χρόνο ικανοποιεί την περιέργιά του. Είναι πολύ άδικο λοιπόν να συγχέεις τον επαγκελματικό μου χώρο και κύκλο με τις όποιες προσωπικές μου αναζητήσεις και δεν καταλαβαίνω ένας άνθρωπος του επιπέδου σου και της ηλικίας σου (δεν σε κάνω για πιτσιρικά) γιατί να αντιμετωπίζει με αλαζονία τον κάθε αδαή. Μπαίνεις σε ένα χώρο που οι συντριπτική πλειοψηφία έχει απορίες και όχι λύσεις. Θα ήτανε πιό χρήσιμο να την αντιμετωπίζεις με κάποιο σικ τρόπο και όχι με ειρωνία. Είναι σαν να μπω εγώ στο forum του fun club της Βανδή για να τους πείσω ότι ακούνε σκουπίδια, κλεμένες ιδέες και θα πρέπει να ακούνε τα δικά μου μουσικά γούστα.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2006, 14:52:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Αγαπητή Medtech μου αρέσει πάρα πολύ ο τρόπος που παρουσιάζεις τις θέσεις σου και καταλαβαίνω απόλυτα το πάθος σου. Θεωρώ όμως πως κάποια στιγμή αυτό το πάθος σε παρασύρει και σε κάνει κάπως άδικη ως προς τους χαρακτηρισμούς σου σε κάποιους ανθρώπους.

Τον Σιτσιν ειδικά θεωρώ πως τον αδικείς, δεν διαφωνώ που τον "ξεσκεπάζεις" διέκρινα όμως μία χαιρεκακία όταν τον φωτογραφίζεις ως τον μέγα απατεώνα και καραγκιόζη (να με συγχωρείς άμα κάνω κατάχρηση χαρακτηρισμών για λογαριασμό σου) και θεωρώ ότι είναι άδικό. Απ'όσο διάβασα για το ποιόν του, σπούδασε και μελέτησε αυτά με τα οποία καταπιάνεται και αν μην τι άλλο ούτε μεσσίας το παίζει ούτε άλλο σκοπό έχει πέρα από το να πουλήσει την έρευνά του. Ούτε δηλαδή κανένας αποτυχημένος τερματοφύλακας είναι, ούτε κανένα κατατρεγμένο τραβεστί που έλαβε εξώκοσμο μύνημα κατά την διάρκεια άγριου σεξ....

Το ότι καταρίπτεται η θεωρία του με τόση ευκολία μετά από 25 χρόνια, δεν τον κάνει αυτομάτως τσαρλατάνο. Αν δηλαδή αποδειχτεί ότι η πρωτεύουσα της Μακεδονίας δεν ήτανε στην Βεργίνα και ο καθηγητής Ανδρόνικος έκανε λάθος εκτίμηση, θα κρίνουμε αυτή την Μορφή ως απατεώνα και τσαρλατάνο ? Ή τον έχουμε στο απυρόβλητο γιατί δεν πούλησε βιβλία ?

Ίσως ακούγονται πολύ παιδιάστικα τα ερωτήματά μου, απλά νοιώθω ότι είναι άδικος ο ξεφτιλισμός ενός Σίτσιν και του κάθε Σίτσιν απλά επειδή είχε μία θεωρία η οποία απλά καταρίπτεται μετά από χρόνια.

Τώρα για περιπτώσεις τύπου Ιcke δεν μπορώ να σχολιάσω. Δεν τον γνωρίζω τον κύριο και όσο δεν βλέπω κάποιον να διαφωνεί πάνω στην κριτική σου προς σ'αυτόν, δεν νομίζω πως θα μπω στην περιέργεια να μάθω περισσότερα γι'αυτόν. Μου φαίνεται πιο ενδιαφέρουσα η αντιπαράθεσή σας με τον PaNo....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2006, 15:05:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
quote:

Κοιταξε θα πρέπει να σε βαλει σε υποψιες το γεγονός πχ οτι ο Σιτσιν ισχυριζεται οτι οι Ανουνακι εκτισαν τοσα πολλα και θαυμαστα αλλα δεν εμεινε ιχνος απο αυτα τα θαυμαστα.

....πέρα βέβαια από τις πυραμίδες και ότι άλλο αρχαίο μνημείο υπάρχει στην ευρήτερη περιοχή (πάντα κατά τον Σίτσιν). Τώρα κάποιες τοιχογραφίες και σύμβολα που έχουνε βρεθεί ανά την ηφήλιο, γενούν ερωτήματα, έτσι δεν είναι ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PaNo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
351 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2006, 15:37:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PaNo  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος PaNo
quote:
Δεν τον γνωρίζω τον κύριο και όσο δεν βλέπω κάποιον να διαφωνεί πάνω στην κριτική σου προς σ'αυτόν, δεν νομίζω πως θα μπω στην περιέργεια να μάθω περισσότερα γι'αυτόν.

AGAPHTE FILE KERRY KING ,TO OTI DEN APANTAW EGW PROSWPIKA AYTO DEN SYMAINEI OTI SYMFWNW KIOLAS ME TIS IDEES H' TA LEGOMENA THS AGAPHTHS FILHS MEDTECH.

O DAVID ICKE EXEI ARKETA APODHKTIKA STOIXEIA AYTWN POY YPOSTHRIZEI KAI AYTO 8A TO KATANOISEIS AN PARAKOLOY8HSEIS TA DIAFORA VIDEO TOY POY YPARXOYN FREE STO INTERNET.
NA SE PLHROFORHSW EPISHS OTI SYNAIXEIA TAKSHDEYEI SE OLOKLYRO TON KOSMO KAI OPOY KAI AN PAEI DEN PEFTEI KARFITSA STIS OMHLIES TOY.
POTE DEN YPHRKSE APOTYXHMENOS OYTE WS A8LHTHS OYTE WS PAROYSIASTHS OUTE WS EKPROSWPOS GIA TA MESA MAZIKHS ENHMERWSHS TOY PRASINOY KOMMATOS THS ANGLIAS KAI FYSIKA OUTE WS ENAS APO TOYS POLLOYS MAXHTES GIA THN PLHRH APOKALYPSH TWN ILLUMINATI IMBRIDIWN KAI THS ATZENTAS TOYS.

http://video.google.com/videosearch?q=DAVID+ICKE


~:LOVE:~AND~:LIGHT:~

PaNo

Edited by - PaNo on 28/05/2006 15:43:45Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2006, 15:57:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


βλεπω πολυεπιπεδη αναπτυξη στις αντιπαραθεσεις...


παιρνω το θαρρος λοιπον αν και δεν ειμαι επιστημων, ουτε καν τεχνικος, και λεω την γνωμη μου σαν καλλιτεχνης


ο Αρισταρχος ο Σαμιος, χωρις οργανα, υπολογησε την ακτινα της Γης, την αποσταση της Σεληνης και συνεχιζοντας με βαση αυτα υπολογησε την αποσταση της Γης απο τον Ηλιο, οπως και τις τροχιακες αποστασεις των 10 πλανητων (θεωρησε πλανητικη τροχια την ζωνη των αστεροειδων) με ελαχιστες αποκλισεις - οι υπολογισμοι του δεν απεκαλυψαν κανεναν νιμπιρου


συγχρονοι ερευνητες διαπιστωσαν οτι οι μαθηματικες αναλογιες των τροχιων και της ταχυτητας περιστροφης των πλανητων γυρω απο τον Ηλιο, εκφραζονται και με γνωστες μουσικες συγχορδιες - η αρμονια τους (ειτε μαθηματικη ειτε μουσικη) δεν αποκαλυπτει κανεναν νιμπιρου


οσον αφορα την βιολογια, αν και με καλυπτει η θεωρια της εξελιξης, εχω και αποριες - το ιδιο και οι βιολογοι

πχ, το πρωτο RNA ή DNA που δημιουργηθηκε υποτιθεται στην τοτε θαλασσα με τα βιολογικα μορια (υπαρχουν και στα αστρικα νεφη) μεσα σε τι προστατευθηκε?

γιατι ειναι τρομερα ασταθες απ ο,τι γνωριζω - ενα κουνημα στον δοκιμαστικο σωληνα και οι αλυσιδες του διασπωνται


εχουμε την κοτα αλλά δεν ανακαλυψαμε ακομη το τσοφλι του αυγου...


ο βιολογος Λαϋαλ Γουατσον προτεινει μια ενδιαφερουσα θεωρια, που εμενα πρωσωπικα με καλυπτει: η ανοργανη ζωη δημιουργησε την ενοργανη ζωη και εφυια, και αυτη με την σειρα της θα δημιουργησει την ανοργανη εφυια

αυτην που θα ταξιδευσει στα αστρα, την Τεχνητη Νοημοσυνη - που με τα ρομποτικα περιφερικα της οργανα θα αυτοδιορθωνεται και θα αναπαραγεται

δεν πιστευω οτι πιστευετε πως σαν ανθρωποι μπορουμε να ταξιδεψουμε στο συμπαν, ετσι? (τοτε δεν γνωριζετε ουτε το συμπαν ουτε το ζωο ανθρωπος ) στην καλυτερη περιπτωση θα εκμεταλευτουμε το ηλιακο μας συστημα

κι ομως μας τραβανε τα αστρα και κατι θα στειλουμε τελικα...

οσον αφορα τα απολιθωματα, υπαρχουν τεραστια κενα - ολα μαζι τα κοκκαλα απο τις διαφορες Λουσυ, χωρανε ανετα σε ενα φερετρο

και ομως ο Ληκυ βασισε την αφροκεντρικη θεωρια του που ειναι αποδεκτη απο το παλαιοντολογικο κατεστημενο σε αυτα


οσον αφορα τις θεωριες, ειναι σωστες μεχρι να αποδειχθουν λαθος - παραδειγμα η επι τοσα χρονια εμμονή στην θεωρια που υποστηριζε οτι τα θαλασσια οντα ανεπτυξαν ποδια αφου βγηκαν στην στερια λογω περιβαλλοντικης πιεσης, ενω προσφατα αποκαλυφθηκε οτι αρκετα "ψαρια" ειχαν αναπτυξει ποδια και σερνονταν στον βυθο πολυ πριν βγει καποιο απο αυτα στην στερια


σταματω εδω για την ωρα - θα επανελθω με μορφογεννητικα πεδια και ιατρικη

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2006, 16:46:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech
quote:
Τον Σιτσιν ειδικά θεωρώ πως τον αδικείς, δεν διαφωνώ που τον "ξεσκεπάζεις" διέκρινα όμως μία χαιρεκακία όταν τον φωτογραφίζεις ως τον μέγα απατεώνα και καραγκιόζη (να με συγχωρείς άμα κάνω κατάχρηση χαρακτηρισμών για λογαριασμό σου) και θεωρώ ότι είναι άδικό. Απ'όσο διάβασα για το ποιόν του, σπούδασε και μελέτησε αυτά με τα οποία καταπιάνεται και αν μην τι άλλο ούτε μεσσίας το παίζει ούτε άλλο σκοπό έχει πέρα από το να πουλήσει την έρευνά του. Ούτε δηλαδή κανένας αποτυχημένος τερματοφύλακας είναι, ούτε κανένα κατατρεγμένο τραβεστί που έλαβε εξώκοσμο μύνημα κατά την διάρκεια άγριου σεξ....

Τον αποκαλω απατεωνα γιατι ακολουθει απατεωνιστικες μεθοδους (πχ μεταφραζει τα Σουμεριακα Επη και την Βιβλο κατα το δοκουν,δεν αναφερει απο που πηρε το καθε αποσπασμα για να δυσκολεψει την αποκαλυψη της κακομεταφρασης του κτλ).Ολοκαθαρα φερεται πονηρα γιαυτο και ο χαρακτηρισμος απατεωνας.Δεν ειναι απλα ενας ανικανος ημιμαθης ψευδοιστορικος αλλα ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ κακομεταφραζει.


Επισης κανει ψευδεις ισχυρισμους οπως αυτος που αναφερει "οι επιστημονες σημερα ξερουν οτι αναπτυχθηκε ζωη στους αεριους γιγαντες".Κανεις δεν ισχυριστηκε ΠΟΤΕ οτι αναπτυχθηκε ζωη σε ΑΕΡΙΟΥΣ ΓΙΓΑΝΤΕΣ.Ηταν ενα συνειδητο ψεμα του Σιτσιν για να χαψει τις πατατιες του το κοινο.

Επισης δεν πηρε 25 ετη να ξεγυμνωθει ο Σιτσιν,τον ειχαν ξεγυμνωσει πολυ νωριτερα.Οπως και τον Ντενικεν (ηδη απο την δεκαετια του 70).


quote:
..πέρα βέβαια από τις πυραμίδες και ότι άλλο αρχαίο μνημείο υπάρχει στην ευρήτερη περιοχή (πάντα κατά τον Σίτσιν).

O SITCIN ισχυριζεται οτι τις πυραμιδες τις εκτισαν οι Ανουνακι?Νομιζα οτι αυτο το ισχυριζονταν ο Denicken.Tεσπα εχει αποδειχθει οτι οι Αρχαιοι λαοι κατειχαν την τεχνογνωσια και τα μεσα για αν τις κτισουν και μονοι τους.Βεβαια δεν τα καταφερναν παντα.Στην Ερημο του Νειλου υπαρχουν μισοτελειωμενες πυραμιδες και σπασμενοι οβελισκοι που εσπασαν οταν εσκασαν κατω κατα την διαρκεια ανυψωσης τους.

quote:
O DAVID ICKE EXEI ARKETA APODHKTIKA STOIXEIA AYTWN POY YPOSTHRIZEI KAI AYTO 8A TO KATANOISEIS AN PARAKOLOY8HSEIS TA DIAFORA VIDEO TOY POY YPARXOYN FREE STO INTERNET.

Ο DAVID ICKE ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΜΠΕΙΡΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΤΩΝ ΙΣΧΥΡΙΣΜΩΝ ΤΟΥ.

quote:
πχ, το πρωτο RNA ή DNA που δημιουργηθηκε υποτιθεται στην τοτε θαλασσα με τα βιολογικα μορια (υπαρχουν και στα αστρικα νεφη) μεσα σε τι προστατευθηκε?

Μεσα στην θαλασσα προστατευτηκε!Δεν ειναι και τοσο ευθραστο!Αλλα το DNA δεν επιβιωνει μεσα σε λαβα!

Τονιζω οτι το πειραμα του Miller ηταν απολυτα επιτυχημενο.
(υποθεση εχουμε ανθρακα,υδρογονο,οξυγονο,φωσφο αζωτοΑτμοσφαιρα γης αναγωγικη.Με την ενεργεια απο τους κεραυνους δημιουργουνται τα μονομερη των βιομοριων (πχ νουκλεοτιδια,αμινοξεα κτλ) τα οποια αργοτερα συνδυαζο ται μεταξυ τους για να σχηματισουν τα αντιστοιχα πολυμερη βιομορια (DNA,RNA,πρωτεινες κτλ).Ο Μiller πηρε αυτα μορια ανθρακα,υδοργονου,οξυγονου κτλ τα εβαλε σε αναγωγικη ατμοσφαιρα και εφαρμοσε ηλεκτρικη ενεργεια.Αποτελεσμα ηταν η δημιουργια αμινοξεων,νουκλεοτιδιων,απλων σακχαρων και αργοτερα σε αλλα πειραματα η δημιουργια ολιγοπεπτιδιων κτλ).

Τεσπα αυτη την στιγμη συγγραφω το αρθρο για τα Indigos.Για να δειτε απο που ξεκινησε το παραμυθι,γιατι χαρακτηριζεται ως παραμυθι και τι εκμεταλευση και τι ζημια προκαλειται απο τους οπαδους του.

Edited by - medtech on 28/05/2006 16:48:28Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2006, 17:05:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Προτείνω να μην ξανασχοληθούμε με τον Σίτσιν στο παρόν θέμα.
Ας περιμένουμε μπας και σκάσει μύτη ο Μαρδούκ το 2012 και τα ξαναλέμε τότε...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2006, 02:25:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
ποσοι ειδαν απο το σταρ ενα εργο που ειχε καποια μυστικη ομαδα ανθρωπων που κυνηγουσε δρακονιανους;;;;;;

οι δρακονιανοι επερναν ανθρωπινη μορφη και μπερδευονταν με το πληθος
εγω καθισμενος στον καναπε μου και απολαμβανοντας τον μεσημεριανο μου καφε σκεφτομουν ποσο δικιο εχει ο πανο


Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PaNo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
351 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2006, 02:58:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PaNo  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος PaNo

WORLD NEWS
Plans To Microchip Every Newborn In U.S. And Europe Underway, According To Former Chief Medical Officer Of Finland
http://www.arcticbeacon.com/11-May-2006.html
Microchip the immigrants, says Illuminati chip company
http://www.spychips.com/press-releases/verichip-immigration.html
Will Humans Be Secretly Microchipped Through Bird Flu Vaccines That Will Be Mandated On The Population?
http://www.davidicke.com/content/view/1128/38/
172 New Physicians Elect to Offer VeriMed ID System to Patients
http://www.verichipcorp.com/news/1142883972
Digital Angel Completes Microchip Tower
http://www.davidicke.com/content/view/690/38/
Brain Cells Fused with Computer Chip
http://www.livescience.com/humanbiology/060327_neuro_chips.html
From Biometric Scanning to Microchips and the Mark of the Beast?
http://www.raidersnewsupdate.com/opinion.htm
Police badges to be chipped
http://www.rinf.com/columnists/news/rfid-embedded-police-badges-debut-in-august
Animal Tagging and Big Brother-(The Sheeple are Next)
http://educate-yourself.org/cn/animaltaggingandbigbrother03mar06.shtml
Electronic smog
http://news.independent.co.uk/environment/article362557.ece
Effects of GHz radiation on the human nervous system: Recent developments in the technology of political control
http://www.globalresearch.ca/index.php?context=viewArticle&code=20060506&articleId=2398
bioeffects on animals near a New Zealand radio transmitter
http://www.buergerwelle.de/pdf/adverse_bioeffects_on_animals_near_a_new_zealand_radio_transmitter.html
Mass Graves Of Children Found Near Montreal - Another Victim Tells Of Being Tortured As A Child In CIA Programs Using Nazi Doctors
http://www.arcticbeacon.com/13-Apr-2006.html
MI6 pays out over secret LSD mind control tests
http://politics.guardian.co.uk/homeaffairs/story/0,,1716708,00.html
Strategic Communication Laboratories and the war for your mind
http://infowars.net/articles/march2006/080306SCL.htm
Euan Euan Blair Goes To Skull and Bones Yale
How Did Euan Blair Get His Pounds 50,000 Yale Scholarship?
http://college.enotes.com/college-news/how-did-euan-blair-get-his-pounds-50-000-yale
Chemtrail Sunscreen Taught In US Schools
http://www.willthomas.net/Chemtrails/Articles/Chemtrails_In_US_Schools.htm
China Makes Artificial Rain for Beijing
http://www.davidicke.com/content/view/1086/39/
NASA Hacker Says There's a UFO Coverup 08-May-2006
http://www.unknowncountry.com/news/?id=5254



~:LOVE:~AND~:LIGHT:~

PaNoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Don_Corleone
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2006, 04:34:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Don_Corleone
Γειά χαρά σε όλους, πρώτο μου post εδώ.

Καταρχάς, ρε παιδιά, μια ερώτηση: πώς μπορείτε και παρακολουθείτε μια συζήτηση που εκτείνεται σε 32 σελίδες και σε 1000 απαντήσεις; Εγώ βρήκα ενδιαφέρουσα τη συζήτηση, θέλω να εκφέρω μια γνώμη αλλά δεν είναι δυνατόν να τα διαβάσω όλα. Το μόνο που μπορούσα να κάνω είναι να πατάω σελίδες στην τύχη και να διαβάζω ότι τύχαινε. Τέλοσπαντων, συγχωρέστε με αν αυτά που θα γράψω έχουν προειπωθεί...

Φίλε Πάνο,

Έριξα μια ματιά σε ορισμένα κομμάτια της θεωρίας σου και θα ήθελα να κάνω ορισμένα σχόλια. Ομολογώ ότι με μπέρδεψες αρκετά. Εξωγηίνοι, Ανατολίτικη Φιλοσοφία, Κβαντική Φυσική, Γενετική, Eurovision, Φαινόμενα Ψ και δε ξέρω και γω τι άλλο. Σα να προσπάθησες να εντάξεις κάθε τι που συμβαίνει στο σύμπαν μέσα σε μια και μόνο θεωρία. Βεβαίως δημοκρατία (και καλά) έχουμε, ο καθένας λέει ότι θέλει αλλά πρέπει και να το στηρίζει και στα αποσπάσματα που κατάφερα να διαβάσω δεν αναφέρεις ούτε αποδείξεις, ούτε τις πηγές σου, ούτε τίποτα.

Θα ξεκινήσω με τον Icke, τον οποίο αναφέρεις και καλά κάνεις, αφού σίγουρα αποτελεί μια από τις πηγές σου. Καλός ο Icke, δε λέω, αλλά υπερβολικός σε πολλά σημεία. Το κυριότερο του μειονέκτημα όμως είναι ότι δε στηρίζει με επιχειρήματα όλα όσα λέει και το ότι τα βιβλία του περιλαμβάνουν αρκετές ανακρίβειες. Για παράδειγμα, στο ΄"Μυστικό όλων των Εποχών" αναφέρει, μεταφέροντας τα όσα έγραψε ένας άλλος συγγραφέας :
"Ο πρώτος βωμός που ανεγέρθηκε για τον Κύκλωπα στην Αθήνα ήταν αφιερωμένος στον Οψ, τη θεότητα φίδι." Ας με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος αλλά θεός με τέτοιο όνομα δεν υπήρξε στην αρχαία Ελλάδα. Και βέβαια ένας συγγραφέας που απλά αντιγράφει τα λόγια ενός άλλου, χωρίς καν να μπει στον κόπο να ελέγξει αν ισχύουν, δεν μπορεί να θεωρηθεί αξιόπιστος.

Μια άλλη ερώτηση : Πιστεύεις ειλικρινά, ότι αν υπήρχε μια τέτοια συνομωσία, με μπλεγμένους πλανήτες ολόκληρους, θα την μαθαίναμε τόσο εύκολα; Σκέφτηκες ποτέ ότι αυτά που βγαίνουν προς τα έξω, ίσως είναι παραπληροφόρηση για να κοιτάμε το δέντρο και να χάνουμε το δάσος;

Σε ένα άλλο σημείο αναφέρεις για το υποσυνείδητο, ότι χρησιμοποιώντας τη σκέψη μας μπορούμε να κάνουμε τα πάντα πραγματικότητα. Δε διαφωνώ σε αυτό, απλά δε μπορούμε να κάνουμε τα πάντα. Αν έχεις κομμένο πόδι, όσο και να προσεύχεσαι σε Θεό, Χριστό, Βούδα, Αλλάχ, Μωάμεθ, Ζωροάστρη, Δία κτλ, δεν πρόκειται ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ να ξαναφυτρώσει το πόδι σου. Ή για να στο πω διαφορετικά: έστω ότι πιστεύεις πραγματικά και σκέφτεσαι 55 ώρες το 24ωρο ότι θέλεις να γίνεις βασιλιάς. Όσο και να το πιστεύεις, όσο και να το θέλεις, δε μπορείς να γίνεις. Η σκεπτομορφή δε λειτουργεί έτσι. Το μόνο που θα καταφέρεις είναι να πιστέψεις ότι είσαι βασιλιάς, ενώ δεν είσαι, δηλαδή σχιζοφρένεια.

Άλλο: Κάπου έλεγες για Eurovision και ότι η αρνητική ενέργεια έκανε τους Lordi να βγουν πρώτοι. Έλεος. Αν δηλαδή έβγαινε πρώτη η Βίσση, θα μιλούσαμε για θετική ενέργεια; Ο σκοταδισμός δεν είναι καθόλου καλός, Πάνο. Δε θα μπω στη διαδικασία να αναφερθώ περισσότερο στο συγκεκριμένο διαγωνισμό, απλά μου έκανε φοβερή εντύπωση η σύνδεση από μέρους σου ενός διαγωνισμού τραγουδιού με τους εξωγηίνους και τα ερπετοειδή.

Θα σχολιάσω περισσότερα όταν διαβάσω μερικά ακόμα post σου. Πάντως φίλε Πάνο, έχουμε ήδη πολλούς εχθρούς να αντιμετωπίσουμε, δε χρειάζεται να δημιουργούμε ή να ανακαλύπτουμε κι άλλους. Όπως λέει κι ο Καβάφης βέβαια και οι Βάρβαροι είναι μια λύση...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2006, 07:35:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Αγαπητέ Don_Corleone να σε καλωσορίσω στο Εσωτέρικα και να σου ευχηθώ καλή πορεία στις συζητήσεις.

Στις παρακάτω σελίδες υπάρχει μια ανακεφαλαίωση από τον Πανο που νομίζω ότι είναι κατατοπιστική για την θεωρία.

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=19&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=7855
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=20&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=7855


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PaNo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
351 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2006, 13:13:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PaNo  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος PaNo
quote:


Φίλε Πάνο,

Έριξα μια ματιά σε ορισμένα κομμάτια της θεωρίας σου και θα ήθελα να κάνω ορισμένα σχόλια. Ομολογώ ότι με μπέρδεψες αρκετά. Εξωγηίνοι, Ανατολίτικη Φιλοσοφία, Κβαντική Φυσική, Γενετική, Eurovision, Φαινόμενα Ψ και δε ξέρω και γω τι άλλο. Σα να προσπάθησες να εντάξεις κάθε τι που συμβαίνει στο σύμπαν μέσα σε μια και μόνο θεωρία. Βεβαίως δημοκρατία (και καλά) έχουμε, ο καθένας λέει ότι θέλει αλλά πρέπει και να το στηρίζει και στα αποσπάσματα που κατάφερα να διαβάσω δεν αναφέρεις ούτε αποδείξεις, ούτε τις πηγές σου, ούτε τίποτα.





AGAPHTE FILE Don_Corleone, KALWS HR8ES STO FORUM KAI STO 8EMA.
KATARXHN 8A H8ELA NA SOY PW OTI OLA TA 8EMATA STHN SYNKEKRHMENH XRONIKH PERIODO EXOYN AMESH SXESH METAKSY TOYS KAI GIA AYTO TO LOGO ANAFEROMAI KAI 8A ANAFEROMAI SE OLA.
YPARXEI MIA TERASTEIA DIAMAXH AYTH TH STIGMH POY AN KAPIOS DEN EXEI ENERGOPIHMENES KAPIES EXTRA AIS8HSEIS (HSP) DEN MPOREI NA THN ANTHLHF8EI .
EPISHS POLLES RATSES FALLEN ET'S ENERGOYN APO TA XAMHLWTERA EPIPEDA THS 4tis DIASTASHS(ASTRAL PLANE) KAI EPIDH O GENIKOS PLH8YSMOS DEN EXEI ENERGOPIHSH TON 4to DNA ELIKA PLHRWS EPOMENOS DEN ANTILAMBANONTAI SYXNOTHTES THS 4tis DIASTASEIS ARA DEN MPOROYN NA DOYN TOYS ET'S ENW ANTI8ETOS EKEINOI KA8ARA KAI KSASTERA.AYTO POY KANOYNE LOIPON EINAI EMFYTEYSH ENERGIAKWN EMPODIWN STO ASTRIKO SWMA. KA8E FORA POY PEFTOYME GIA YPNO TO ASTRIKO SWMA EINAI EBALWTO KAI AN DEN ENERGOPIHSOYME ENERGIAKH ASPIDA PROSTASIAS MPOROYN NA KANOYN OTI 8ELOYN.

TO 75% TWN PLHROFORIWN POY ANAFERW MESA STO 8EMA PROERXONTAI APO TA INDIGOS, TO YLIKO EINAI TERASTEIO(ANGLIKH GLWSSA) KAI SAN PRWTH FASH OI PLHROFORIES MPHKAN MESA SE 2 BIBLIA ME THN ONOMASIA VOYAGER I & II KAI KYRIOTERA TO DEYTERO "THE SECRETS OF AMENTI" DEYTERH EKDOSH 2001. STO BIBLIO ANAFERONTAI ISTORIKA GEGONOTA TOY TIME MATRIX EWS 950 DIS XRONIA KAI HTAN O PRWPOMPOS TWN 12 SYNOLIKWN TOMWN(ONOMAZONTAI KATHARA LEVEL 1-12)H ONOMASIA PROERXETAI APO TO KATHARA SYMPLAIGMA OPOY TA PANTA EINAI XTEISMENA) KAI APOTELOYN TIS KEYLONTIES TEXNOLOGIES . BASIKA AFOROYN THN OLIKH SYMPANTIKH MHXANIKH ,TEXNOLOGIES ANAGENHSHS TOY BIOENERGIAKOY TOMEA KAI ENERGOPIHSEIS TOY DNA , MERKABA MECHANICS , SYMPANTIKA KAI PLANHTIKA SYSTHMATA ASTROPYLLWN(STAR GATES ) KAI XRONOPYLLWN(TIME PORTALS), POLYDIASTASIAKH MHXANIKH , TEXNOLOGIES ANALHPSHS-METABASHS KAI GENIKA PWS LHTOYRGEI TO TIME MATRIX(XRONIKH MYTRA) KAI TA 5 ARMONIKA SYMPANTA DIAFORETIKWN PIKNOTHTWN POY PERIEXONTAI SE AYTO AKROS LEPTOMERIAKA. APO 1-1-2000 TO TIME MATRIX BRISKETAI SE "STELAR ACTIVATION CICLE" POY EINAI H PERIODOS 12 ETWN OPOY EISERXONTAI STA PLANHTIKA SYSTHMATA SYXNOTHTES APO TIS ALLES DIASTASEIS ME KORYFWSH THN 21-12-2012 OPOY OI 12 ASTROPYLES TOY PLANHTH 8A ENERGOPIH8OYN KAI 8A ARXHSEI H PERIODOS METABASHS STIS YPSHLOTERES DIASTASHS DIA TOY FYSIKOY SWMATOS. OI ASTROPYLES 8A PARAMHNOYN ENERGES EWS 21-12-2017 OPOY KAI 8A KLHSEI O KYKLOS. TO POY 8A METABOYN OI DIAFORES MORFES ZWHS 8A EKSARTH8EI APO TO POSOSTO TOY DNA POY 8A EXOYN KATAFEREI NA ENERGOPIHSOYN.
TA INDIGOS EINAI MIA POLY PALIA FYLH TOY TIME MATRIX , STO PAREL8ON OI KEYLONTIES TEXNOLOGIES EXOYN EISEL8EI PARA POLLES FORES APO TOYS IDIOYS KAI TA PIO ARXAIA GRAPTA EINAI PROATLANTIA KAI EINAI GNWSTA WS "MAHARATA TEXTS ", HTAN SYNOLIKA 590 TOMOI KAI PANW APO 500,000 SELIDES. PANTA OI METAFRASTES HTAN TREIS PX. ATLANTIDA ,LEMOYRIA , ISRAHL(IHSOYS+2 INDIGOS) ARABIA (MWAMET+2 INDIGOS) 8IBET BOUDAS + 2 INDIGOS , INDIA ,AIGYPTOS KAI ALLOI.
AYTH TH FORA OI TREIS METAFRASTES EINAI AMERIKANIKHS KATAGWGHS PROSXEDIASMENA EPIDH H ANGLIKH GLWSSA EINAI H PIO DIADEDOMENH STON PLANHTH. OI PLHROFORIES EINAI KATEGRAMENES OLOGRAFIKA STHN PRWTH GLWSSA TOY TIME MATRIX ANUHAZI 144 GRAMMATA ALFABHTOY SE 12 METALIKA DISKIA POY ONOMAZONTAI CDT PLATES KAI KATASKEBASTHKAN PRIN 246.000 XRONIA . O 11tos KAI 12tos DISKOS EIXAN XA8EI PRIN XILIADES XRONIA KAI TELIKA TOYS PHRAME PISW APO TOYS MASONOYS TO 2000 KAI FYSIKA POTE DEN KATAFERANE NA TOYS ENERGOPIHSOYN GIATI AYTO GINETAI MESW SYNKEKRIMENWN KODIKWN TOY DNA.
TA 3 INDIGOS METAFRASTES GENIOYNTAI ME EIDIKOYS KODIKOYS ENERGOPIHMENOYS WSTE OTAN GINETAI METADOSH AYTOMATA METAFRAZOYN TIS PLHROFORIES KAI TIS KATAGRAFOYN. EPIDH H METAFRASH GINETAI SE YPSHLES TAXYTHTES STHN EPOXH TOY IHSOY AS POYME POY DEN YPHRXAN TEXNOLOGIKA MESA KATAGRAFHS, O KA8E METAFRASTHS EIXE 12 AKOLOY8OYS POY APOMNHMONEBANAI O KA8ENAS MEROI TWN METAFRASEWN KAI EK TWN YSTERWN KATAGRAFANE TIS PLHROFORIES ENGRAFWS. OPOSDHPOTE AYTO TO SYSTHMA EIXE APOLEIES KATA THN GNWMH MOY OMWS HTAN OTI KALYTERO YPHRXE EKEINH THN EPOXH. OSES FORES OI TEXNOLOGIES EISHL8AN STON PLANHTH TA IMBRIDIA ILLUMINATI TWN EKPTWTWN ANGELLWN TA BRHSKANE APOKRYPTANAI TIS TEXNOLOGIES KAI AFEINANE TIS FILOSOFIES FYSIKA PARAPIHMENES, WSTE NA DHMIOYRGH8OYN APO TOYS IDIOYS 8RHSKEIES GIA NA KONTROLARONTAI OI MAZES.

PRIN 568 DIS XRONIA YSTERA APO TO TELOS TOY POLEMOY Angelic Wars ,XRISTOS ANGELIC YDRITIKES RATSES DHMIOURGHSANE THN TERASTEIA ORGANWSH-SYNASPISMO POY LEGETAI Interdimensional Association of Free Worlds (IAFW ) ME BASEIS SE OLES TIS DIASTASEIS GIA NA PROSTATEYSOYN PLEON TO TIME MATRIX ORGANOMENA KAI TO SYMPANTIKO SYMPLEGMA ASTROPHLWN APO TOYS FALLEN ANGELIC (GALACTIC FEDERATION) KAI TOYS (UIR ) .
DHMIOYRGH8HKE MIA OMADA ASFALEIAS POY ONOMASTEIKE Guardian Alliance (GA) POY EINAI OYSIASTIKA DYNAMH PYROS-OMADA KROUSHS KAI POY DRA PANTA BASH TOY XRISTOS PROTOKOLOY KAI YSTERA APO APOFASEIS TWN XRISTOS ANWTATWN
YPER-DIASTASIAKWN SYMBOYLEIWN
. TO XRISTOS PROTOKOLO LEEI OTI NA MHN GINETAI EKSWTERIKH PAREMBASH STA PLANHTIKA SYSTHMATA EKTOS AN EINAI EKTAKTH ANANKH KAI H PAREMBASH NA GINETAI ESWTERIKA . TA INDIGOS LOIPON ANHKOYN SE AYTH THN OMADA KAI DROYNE ENTOS TWN PLANHTIKWN SYSTHMATWN SE OLOKLYRO TO TIME MATRIX MESW TWN PROGRAMATISMENWN ENSARKWSEWN KAI EXOYN THN PLHRH YPOSTIRHKSH TWNEKSWTERIKWN OMADWN.

FYSIKH SYNOLIKH METABASH TOY PLANHTH KAI TWN MORFWN ZWHS SE FYSIKO EPIPEDO(METAFORA SWMATOS SE ANWTERES DIASTASEIS KAI TIME VECTORS) DEN EXEI EPITEX8EI TA TELEYTAIA 208.000 XRONIA LOGO TWN EKSWTERIKWN PAREEMBASEWN POLLWN EKPTWTWN FYLWN.
AYTH H PERIODOS POY DIANIOYMAI EINAI EKSERETIKA MONADIKH STHN ISTORIA TOY TIME MATRIX GIATI H PHGH APOFASHSE NA KANEI KATI PAROMEIO ME THN EPANAKHNISH TWN YPOLOGISTWN KAI GIA PRWTH FORA EISERXONTAI SYXNOTHTES TOSO YPSHLES KAI KA8ARES STON PLANHTH POY MPOREI NA EPITEX8EI PLHRES ENERGOPIHSH 12 DNA SKELWN SE MIA PERIODO 12-17 ETWN(2000-2017) ,POY SE ANTI8ETH PERIPTWSH APAITOYNTAI XILIADES XRONIA KAI XILIADES DIAFORETIKES ENSARKWSEIS MONO KAI MONO GIA NA ENERGOPIH8EI ENA SKELOS(24 YPOSYXNOTHTES).
EN OLHGHS LOIPON TO 2012 EINAI PERIODOS ALLAGHS PIKNWSHS DIA TOY FYSIKOY SWMATOS KAI TO POY 8A METABEI TO KA8E ON 8A EKSARTH8EI APO TO POSO DNA EXEI KATAFEREI NA ENERGOPIHSH MESW ESKEMENHS KA8ODHGHSHS(ELEY8ERH BOYLHSH
) TWN YPSYLWN SYXNOTHTWN POY KATAKLHZOYN KAI 8A KATAKLHZOYN STADIAKA TON PLANHTH WS TO 2012-2017 . AYTH TH STIGMH O GENIKOS PLY8HSMOS TOY PLANHTH EXEI ENERGOPIHMENA 3.5 DNA SKELOI KAI APAITOYNTAI TOYLAXISTON 4.5 DNA SKELOI ENERGOPIHMENA (KATWTERO ORIO)TO ARGOTERO MEXRI TO 2017 WSTE NA GINEI METABASH KATI POY KATA THN GNWMH MOY DEN EINAI KAI TOSO DYSKOLO NA EPYTEX8EI GIATI YPARXEI ARKETOS XRONOS, ARKEI KAPOIOS NA ARXHSEI NA DOYLEYEI ME TIS TEXNHKES ENERGOPIHSEWN TWN KEYLONTIWN TEXNOLOGIWN SYNTOMA.

quote:

Μια άλλη ερώτηση : Πιστεύεις ειλικρινά, ότι αν υπήρχε μια τέτοια συνομωσία, με μπλεγμένους πλανήτες ολόκληρους, θα την μαθαίναμε τόσο εύκολα; Σκέφτηκες ποτέ ότι αυτά που βγαίνουν προς τα έξω, ίσως είναι παραπληροφόρηση για να κοιτάμε το δέντρο και να χάνουμε το δάσος;


AGAPHTE FILE OI SYNKEKRIMENES EKPTWTES RATSES EIXAN OLO TON XRONO STH DIA8ESH TOYS GIA NA ORGANWSOYNE TIS ATZENTES TOYS NA DHMIOYRGHSOYN TA YMBRIDIA TOYS WSTE NA KATAFEROYN NA KONTROLAROYN TA PANTA KAI AYTO FENETAI APO THN ISTORIA TOY PLANHTH PENTAKA8ARA TOYLAXISTON STA DIKA MOY MATIA.
OLES OI PLHROFORIES EINAI PLEON EDW KAI DEN YPARXEI KANENAS PLEON POY NA MPOREI NA TIS APOKRYPSEI, GIATI YPARXOYN MEXRI STIGMHS PANW APO 400.000 INDIGOS SE OLO TON PLANHTH POY 8A KANOYME TA PANTA GIA NA TIS KRATHSOYME STHN EPHFANEIA.
WS TO 2012 TO NOYMERO 8A FTASEI TIS 650.000 GIA PRWTH FORA STHN ISTORIA TOY PLANHTH
GINETAI MAZIKH EISODOS SE TETOIO BA8MO KAI FYSIKA YPARXEI TERASTEIA EKSWTERIKH BOH8EIA OPWS 8A DIAPHSTWSETAI TA EPOMENA XRONIA. TO DASOS EINAI EDW LOIPON KAI EINAI AMAZWNIOS ARKEI NA MPOREI KAPOIOS NA TO DEI.

quote:

Σε ένα άλλο σημείο αναφέρεις για το υποσυνείδητο, ότι χρησιμοποιώντας τη σκέψη μας μπορούμε να κάνουμε τα πάντα πραγματικότητα. Δε διαφωνώ σε αυτό, απλά δε μπορούμε να κάνουμε τα πάντα. Αν έχεις κομμένο πόδι, όσο και να προσεύχεσαι σε Θεό, Χριστό, Βούδα, Αλλάχ, Μωάμεθ, Ζωροάστρη, Δία κτλ, δεν πρόκειται ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ να ξαναφυτρώσει το πόδι σου. Ή για να στο πω διαφορετικά: έστω ότι πιστεύεις πραγματικά και σκέφτεσαι 55 ώρες το 24ωρο ότι θέλεις να γίνεις βασιλιάς. Όσο και να το πιστεύεις, όσο και να το θέλεις, δε μπορείς να γίνεις. Η σκεπτομορφή δε λειτουργεί έτσι. Το μόνο που θα καταφέρεις είναι να πιστέψεις ότι είσαι βασιλιάς, ενώ δεν είσαι, δηλαδή σχιζοφρένεια.

APO TH STIGMH POY LES OTI απλά δε μπορούμε να κάνουμε τα πάντα EXEIS BALEI ORIA YPOSHNEIDHTA KAI AYTO 8A BGEI STHN PRAGMATIKOTHTA. FILE MOY OTAN EXEIS NA KANEIS ME PI8ANOTHTES OLA EINAI PI8ANA ARKEI NA GNWRIZEIS THN MHXANIKH THS DIMHOYRGIAS.
DEN YPARXOYN FYSIKA ORIA ,TA ORIA TA DIMHOYRGOYMAI EMEIS OI IDIOI KAI AYTOI POY MAS DHDAKSANE TI NA PHSTEYOYMAI KAI TI OXI. EIMASTAI SYNDIMHOYRGOI KAI AYTOS EINAI KAI O LOGOS THS PAROYSIAS MAS STA SYSTHMATA PRAGMATIKOTHTAS. EAN DEN EIXAME TA ENERGIAKA EMPODIA POY MAS FYTEPSANAI TREITOI H DIMIOYRGIA MAS 8A HTAN STIGMIAIA OPWS OTAN O XRISTOS DHMIOYRGHSE APO ENA PSWMI KAI ENA PSARI XILIADES PSWMIA KAI XILIADES PSARIA.
DEN YPARXOYN ORIA LOIPON GIATI OLA EXOYN EIDEI GINEI,EINAI PI8ANOTHTES POY PRAGMATIKA YPARXOYN KAI OI SKEPSEIS MAS KAI TA PHSTEYW DEINOYN ENTOLH STO YPOSYNEIDHTO NA MAS FEREI STHN PRAGMATIKOTHTA THN PI8ANOTHTA POY EXOYMAI EPHLEKSH.
OTAN BAZEIS ORIA LOIPON FILE MOY DHMIOYRGEIS ME ORIA.

quote:

Άλλο: Κάπου έλεγες για Eurovision και ότι η αρνητική ενέργεια έκανε τους Lordi να βγουν πρώτοι. Έλεος. Αν δηλαδή έβγαινε πρώτη η Βίσση, θα μιλούσαμε για θετική ενέργεια; Ο σκοταδισμός δεν είναι καθόλου καλός, Πάνο. Δε θα μπω στη διαδικασία να αναφερθώ περισσότερο στο συγκεκριμένο διαγωνισμό, απλά μου έκανε φοβερή εντύπωση η σύνδεση από μέρους σου ενός διαγωνισμού τραγουδιού με τους εξωγηίνους και τα ερπετοειδή.

OPWS EIPA KAI STHN ARXH AN DEN EXEIS KAPIES EXTRA AIS8HSEIS ENERGOPIHMENES KAI DEN EXEIS SYNEIDHTH SYNDESH KAI EPHKOINONIA ME TON ESWTERIKO EAYTO POY BLEPEI PANW APO TO PEPLO THS PARES8HSHS DEN MPOREIS NA SYLABEIS KATASTASEIS KAI GEGONOTA POY DONOYNTAI SE YPSHLOTERES MPANTES SYXNOTHTWN.
SYNEPWS OI PLHROFORIES MPLOKARONTAI KAI DEN GINONTAI ANTILHPTES APO THN PRWSOPIKOTHTA.
TO SYNKEKRHMENO APOTELESMA DEN EIXE KAMIA SXESH ME MOYSIKH, HTAN MHNYMA.


quote:

Θα σχολιάσω περισσότερα όταν διαβάσω μερικά ακόμα post σου. Πάντως φίλε Πάνο, έχουμε ήδη πολλούς εχθρούς να αντιμετωπίσουμε, δε χρειάζεται να δημιουργούμε ή να ανακαλύπτουμε κι άλλους. Όπως λέει κι ο Καβάφης βέβαια και οι Βάρβαροι είναι μια λύση...

AGAPHTE FILE Don_Corleone ,OI EX8ROI POY KSEREIS DEN EXOYN KAMIA SXESH ME AYTOYS POY ANAFERW GIATI APLA DEN TOYS KSEREIS EPIDEI LEITOYRGOYN ME DOLO KAI STEKONTAI STO SKOTADI KAI OTAN KATI DEN TO KSEREIS MPOREI NA SE PLHGWSEI. AYTO AKRHBWS SYMBAINEI EDW KAI XILIADES XRONIA STIS FYLES TOY PLANHTH , GIA PARADHGMA FANTASOY KAPIOS NA SOY DINEI MIKRH POSOTHTA DHLITHRIO KA8HMERINA. DEN PE8AINEIS OMWS SE KATASTREFEI KAI SE APODYNAMWNEI SIGA SIGA WSTE NA MHN MPOREIS KAI NA MHN EXEIS TH DYNAMH NA ANTIDRASEIS OTAN 8A KATALABEIS TELIKA OTI EPESES 8YMA.
OTAN OMWS KSEREIS PIOI EINAI KAI TI SKOPO EXOYN LAMBANEIS TA KATALLHLA METRA GIATI EISAI PIO DYNATOS KAI POLY PIO ANWTERO ON APO EKEINOYS KAI TO GNWRIZOYNE AYTO KAI O MEGALYTEROS FOBOS TOYS EINAI MHN TYXWN KSYPNHSEIS KAI SYNEIDHTOPIHSEIS PIOS PRAGMATIKA EISAI GIATI META ......... GAME OVER.


~:LOVE:~AND~:LIGHT:~

PaNoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2006, 15:53:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

medtech

Μεσα στην θαλασσα προστατευτηκε!Δεν ειναι και τοσο ευθραστο!Αλλα το DNA δεν επιβιωνει μεσα σε λαβα!



σιγουρα δεν "επιβιωνει" σε λαβα, αλλά ουτε και στην θαλασσα - που, ποτε και απο ποιον ανακαλυφθηκαν ελευθερες και αναλλοιωτες ελικες DNA ή RNA στην θαλασσα ή όπου αλλου?

οσο για το φρατζαϊλ του πραγματος, ξαναψαξτο...


εγω εθεσα το θεμα της κυτταρικης μεμβρανης - χωρις αυτην δεν μπορει να υπαρξει κυτταρο

quote:

Τονιζω οτι το πειραμα του Miller ηταν απολυτα επιτυχημενο.
(υποθεση εχουμε ανθρακα,υδρογονο,οξυγονο,φωσφο αζωτοΑτμοσφαιρα γης αναγωγικη.Με την ενεργεια απο τους κεραυνους δημιουργουνται τα μονομερη των βιομοριων (πχ νουκλεοτιδια,αμινοξεα κτλ) τα οποια αργοτερα συνδυαζο ται μεταξυ τους για να σχηματισουν τα αντιστοιχα πολυμερη βιομορια (DNA,RNA,πρωτεινες κτλ).Ο Μiller πηρε αυτα μορια ανθρακα,υδοργονου,οξυγονου κτλ τα εβαλε σε αναγωγικη ατμοσφαιρα και εφαρμοσε ηλεκτρικη ενεργεια.Αποτελεσμα ηταν η δημιουργια αμινοξεων,νουκλεοτιδιων,απλων σακχαρων και αργοτερα σε αλλα πειραματα η δημιουργια ολιγοπεπτιδιων κτλ).



ολες οι οργανικες ενωσεις που δημιουργησε υπαρχουν και στα αστρικα νεφη

το πειραμμα επιβεβαιωνει τον Γουατσον που υποστηριζει οτι η ενοργανη ζωη προηλθε ως φυσικη εξελιξη της ανοργανης


ωστοσο, η παρουσια και μονο στο καταλληλο περιβαλλον οργανικων ενωσεων δεν μας αποκαλυπτει τον "μηχανισμο" που δημιουργησε το πρωτο RNA, ουτε τον "μηχανισμο" της δημιουργιας του πρωτου κυτταρου


εδω υπεισερχονται τα μορφογεννητικα πεδια, τα οποια προσφατως ο ιδιος ο Σελντρεηκ αποδεχθηκε οτι επιδρουν σε οργανικο και ανοργανο κοσμο, αλλά μεχρι να τελειωσεις με τα ιντιγκο , θα επανελθω


ΥΓ. καλωσηλθες στο φορουμ Don_Corleone

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2006, 19:56:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech
quote:
εδω υπεισερχονται τα μορφογεννητικα πεδια, τα οποια προσφατως ο ιδιος ο Σελντρεηκ αποδεχθηκε οτι επιδρουν σε οργανικο και ανοργανο κοσμο, αλλά μεχρι να τελειωσεις με τα ιντιγκο , θα επανελθω

Αυτη ειναι η θεωρια οτι απο ανοργανα υλικα φτασαμε στα οργανικα μορια,δεν ειναι διολου παραξενη εφοσον το DNA και τα αλλα βιομορια δεν ειναι φτιαγμενα απο καποιο ασυνηθιστο υλικο αλλά απο τα μορια που βρισκονται και στον ανοργανο κοσμο,ανθρακα,υδρογονο,οξυγονο κτλ. Η διακριση σε ανοργανα και οργανικα μορια αφορα τον εντοπισμο τους (στα εμβια οντα) και στις ειδικες λειτουργιες που επιτελουν στα εμβια όντα και ΟΧΙ στην χημικη τους συσταση!

Τωρα αυτο με τα μορφογενετικα πεδια δεν το ξερω,αλλα μυριζομαι χοντρη ψευδοεπιστημη.Παντως δεν θα ασχοληθω με αυτο τωρα διοτι η προσοχη μου ειναι στραμενη στα Indigos και το 12κλωνο DNA.

Καλα μιλαμε γραφω το αρθρακι για τα Indigo και εχω φρικαρει με το τι εκμεταλευση πεφτει στα αναπηρα παιδια απο τους New Agers που προωθουν αυτη την θεωρια,την ΔΙΑΤΡΗΤΗ,ΑΣΤΗΡΙΚΤΗ ΘΕΩΡΙΑ,χωρις αποδειξεις.Και επισης καταλαβαινω καλα γιατι ειναι πιασαρικη η θεωρια:κολακευει τους γονεις οτι εχουν ξεχωριστα παιδια ενω στην πραγματικοτητα τα παιδια τους εχουν προβλημα σοβαρο και χρειαζονται ιατρικη βοηθεια!Ασε που κολακευει και τα ιδια τα παιδια και τους δημιουργει ψευδη αισθηση ανωτεροτητας.

Επισης ψαχνω να βρω ποιος πρωτοξεκινησε την ιστορια με τους εξτρα κλώνους του DNA.Απο ο,τι φαίνεται ξεκινησε απο τους Breatharians (και την θεωρια τους της αφαγιας),τυπους που ισχυριζονται οτι μπορουν να ζήσουν χωρις φαγητο,μονο με φως και οτι μπορουν με την εκμεταλευση του φωτος να ....προσθετουν εξτρα υδρογονα στο DNA τους και να φτιαχνουν εξτρα κλωνους !!!!(προφανως τους διαφευγει η ακριβης λειτουργια του DNA που αν αλλαξει πχ μονο μια βαση ενδεχεται να εχουμε φριχτες μεταλλαξεις).

Νομιζω οτι ο παρακατω διαλογος-παραδειγμα που ανέσυρα απο ενα forum που ασχολειται με το θεμα INDIGO +12ΚΛΩΝΟ DNA τα λεει ολα για αυτους τους τυπους( δηλ τους breatharians:ισχυριζονται οτι ζουνε μονο με φως και χωρις καταναλωση τροφης):

"Hi there, I am a high-level breatharian and have 12 strands of DNA. I am above the need for McDonalds and other worldly things"

"Well, we did a test on you and, oddly enough, it seems that you only have 2 strands. Also, we took a covert video of you eating pies."

"Umm... well, the other 10 strands are spiritual, and your inferior allopathic medicine equipment obviously can't pick them up properly. I have a friend who sees auras and she could definitely see them, which just shows how stupid all you bloody scientists are, pretending that you know everything. And I wasn't eating that pie, I was simply putting it into my stomach to stop it from wearing its lining away - I wasn't going to absorb any energy from it!"

("and I wasn't eating that pie, I was simply putting it into my stomach to stop it from wearing its lining away - I wasn't going to absorb any energy from it..." μπουααχχαχαχαχαχαχ!).Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Don_Corleone
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2006, 20:54:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Don_Corleone
Φίλε Πάνο,

Διάβασα με ενδιαφέρον την απάντηση σου και έχω ορισμένες ερωτήσεις, τις οποίες όμως θα κρατήσω για αργότερα. Προς το απρόν θέλω να μου απαντήσεις κάτι άλλο. Χρησιμοποιήσα τα link που δίνεις στην απάντηση σου και μου δόθηκε η εντύπωση ότι η όλη θεωρία προέρχεται ή έστω έχει άμεση σχέση με κάποια θρησκευτική(;) οργάνωση. Κάτι σαν την Σαιεντολογία, δηλαδή. Αυτό από μόνο του βέβαια δεν είναι μεμπτό αλλά μεμπτό είναι το εξής:

(αντιγράφω από το site )

"Welcome to the Azurite Press website for Newcomers. This website - its structure and content - have been carefully developed with one priority in mind: to offer you the smoothest, fastest and most informative introduction to the teachings associated with The Freedom Teachings/The Melchizedek Cloister Emerald Order/ Guardian Alliance/ Kathara™/ Voyagers/ Keylontic Science/ The Azurites...

To assist you in developing an appreciation of the kind of materials offered here, we suggest you proceed by scanning through the 'Recommended Materials - Content Summaries' section. This will assist you in identifying the kinds of questions that these materials will answer - this is the fastest way to explore the unprecedented and unparalleled depth and range of these materials. This material is truly extra-ordinary...but is it for you....?

Once you feel ready to deepen your investigation of the work, choose from the articles provided in the Supporting Articles section. These will accelerate your introductory process and quickly help you determine which aspects or topics resonate most with you.

The next step in gaining a deeper and more expanded understanding of the Freedom Teachings is to visit the 'Recommended Products for Newcomers' section where you can obtain the essential home study materials at a discounted price for Newcomers."

Θα σταθώ λίγο στην τελευταία παράγραφο: Recommended Products For Newcomers. Τι μας λέει εδώ ο ποιητής; Είναι απλό. Πατάς πάνω στο link και βλέπεις ορισμένα ενδιαφέροντα πράγματα. Δηλαδή:
NEWCOMER'S PACKAGE 'A'
THE KATHARA BIO-SPIRITUAL HEALING SYSTEM™
US $146.00, Europe €134.00


NEWCOMER'S PACKAGE 'B'
THE KATHARA BIO-SPIRITUAL HEALING SYSTEM™ + Essential Newcomers Techniques
US $158, Europe €145.00 (Normal Resale = $166, €161 saving $8, €8)


NEWCOMER'S PACKAGE 'C'
THE KATHARA BIO-SPIRITUAL HEALING SYSTEM™ + Essential Newcomers Techniques + The Tangible Structure of the Soul Accelerated Bio-spiritual Evolution Program US $223, Europe €205 (Normal Resale = $253, €237 saving $30, €16)

NEWCOMER'S PACKAGE 'D'
THE KATHARA BIO-SPIRITUAL HEALING SYSTEM™ + Essential Newcomers Techniques + The Tangible Structure of the Soul Accelerated Bio-spiritual Evolution Program +The Evolutionary Path of Human Consciousness
US $244, Europe €224(Normal Resale = $287, €270 saving $43, €33)

....... και διάφορα άλλα. Τι έχουμε εδώ;; Η θεωρία που αναφέρεις πληρώνεται και μάλιστα αδρά. Ερωτήσεις λοιπόν :

α. Προέρχεται η θεωρία από κάποια θρησκευτική/παραθρησκευτική οργάνωση;
β. Αν ναί, ανήκεις σε αυτήν;
γ. Γιατί κερδοσκοπούν από μια αλήθεια που ίσως γνωρίζουν και δεν τη δίνουν δωρεάν στον κόσμο, ώστε να σωθούν περισσότεροι μέσω των Πυλών που αναφέρεις; Μήπως πρέπει να είσαι πλούσιος για να σωθείς;

Ελπίζω να απαντήσεις στις ερωτήσεις αυτές και μετά συνεχίζουμε με τη θεωρία. Δεν σε αντιμετωπίζω όπως είδες με καμια διάθεση χλευασμού και ειρωνείας (όπως μερικοί είναι η αλήθεια) και ευελπιστώ σε μια ειλικρινή και εποικοδομητική κουβέντα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZAΧ_ΧΑΖΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uzbekistan
301 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2006, 21:30:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZAΧ_ΧΑΖΑ
quote:

Don_Corleone λέει....

....ευελπιστώ σε μια ειλικρινή και εποικοδομητική κουβέντα...


Καλόόόόόόό.....



Ο άσπρος σίφουνας....

Η βλακεία είναι δικαίωμα του καθενός.....
Η μετάδοση της, προνόμιο 99% των μελών του φόρουμ...
Ο ασπασμός της, υποχρεωτικός, σύμφωνα με μερικούς ...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2006, 00:10:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech
Παιδιά Indigo.


Ο όρος «Παιδί Indigo” προέρχεται από τηνpsychic και synesthete(ένα είδος μέντιουμ δηλαδή)Nancy Ann Tappe που ταξινόμησε τις προσωπικότητες των ανθρώπων σύμφωνα με την απόχρωση των αύρων τους.Mας αναφέρει οτι:

«Συνήθως κάθε συμπαντική εποχή συνοδεύεται από μια αριθμητική υπερίσχυση ανθρώπων με ταυτόσημο (με την εποχή)χρώμα ζωής.Για παράδειγμα σήμερα οι περισσότεροι ενήλικες είναι είτε μπλε είτε μοβ,τα 2 χρώματα με τις ιδιότητες που χρειάζονται περισσότερο σε αυτή την μοβ εποχή της μετάβασης»(Understanding Your Life Through Color 1982).


(ορισμενες απορίες που προκύπτουν:Από που η Tape συμπέρανε ότι οι περισσότεροι άνθρωποι είναι μοβ/βιολετί;Εξέτασε όλους τους ανθρώπους για να δει ποιοι είναι μωβ/μπλε ή όχι ή τουλάχιστον ένα αντιπροσωπευτικό δείγμα της ανθρωπότητας;Από που συμπέρανε ότι κάθε κοσμική εποχή έχει και άλλο χρωμα;Ποιος κατέγραψε και με ποια μέθοδο το χρώμα των προηγούμενων κοσμικων εποχών;Τι είναι μια «κοσμική εποχή»;Επίσης από πού αποδεικνύεται η ύπαρξη της αυρας;Η Κιρλιαν δεν δείχνει την αύρα.Το φαινόμενο της αύρας που παρατηρούν ορισμένοι άνθρωποι εξηγείται επιστημονικά (έχει παθολογικά αιτία) και καμία σχέση δεν έχει με την υποτιθέμενη ζωτική ενέργεια.).

ας συνεχίσουμε ομως:

Σύμφωνα με την Tape:

«Το φαινόμενο Indigo έχει αναγνωριστεί (από ποιους;από τους τσαρλατάνους?) σαν μια το πιο συναρπαστικές αλλαγές στη ανθρώπινη φύση που έχουν ποτέ καταγραφεί στην κοινωνία.Η ταμπέλα Indigo περιγράφει το μοτίβο ενέργειας της ανθρώπινης συμπεριφοράς (προσέξτε την χαρακτηριστική New Age ψευδοεπιστημονικη ορολογία) που υπάρχει στο 95% των παιδιών που γεννήθηκαν τα τελευταία 10 χρόνια.Αυτό το φαινόμενο συμβαίνει παγκοσμίως και τελικά θα αντικαταστήσει όλα τα αλλά χρώματα.Όταν είναι μικρά παιδία,τα Indigos αναγνωρίζονται εύκολα από τα ασυνήθιστα μεγάλα,καθαρά μάτια τους. Εξαιρετικά ευφυή,πρώιμα ανεπτυγμένα παιδία με μια θαυμαστή μνήμη και με μία δυνατή επιθυμία να ζήσουν ενστικτωδώς,αυτά τα παιδιά της επόμενης χιλιετίας είναι ευαίσθητες,προικισμένες ψυχές με μια εξελιγμένη συνειδητοτητα που έχουν έρθει (από πού και ποιος τους έστειλε?) για να βοηθήσουν να αλλάξουν τις δονήσεις ( ω πόσο αγαπάνε οι New Age τσαρλατάνοι τον όρο «δόνηση»)των ζωών μας και να δημιουργήσουν μια χώρα,μια σφαίρα και ένα είδος (wow δεν είναι ήδη οι άνθρωποι ένα είδος;)..Είναι η γέφυρα στο μέλλον μας. (και πάλι ποια πειράματα και ποιες μελέτες έκανε η κύρια Tape για να επιβεβαιώσει όσα ισχυρίζεται;Προφανως κανένα,τα κατέβασε όλα από την προικισμένη με ζωηρή φαντασία New Age κεφάλα της ).


Σύμφωνα με τις Peggy Day και Susan Gale,η ανάδυση των παιδιών Indigo προφητεύτηκε από τον Edgar Cayce πολύ πριν από τον διαχωρισμό των αύρων της Tappe.

Το βιβλίο The Indigo Children γράφτηκε από τον Lee Carol,έναν διοχετευτη (δική μου απόδοση του όρου chaneller.Έτσι ονομάζουν οι New Agers άτομα τα οποία υποθετικά καταλαμβάνονται από υπερφυσικές οντότητες των οποίων το σώμα χρησιμοποιούν για να επικοινωνήσουν με τον κόσμο μας -πρόκειται για ένα είδος μέντιουμ δηλαδή)μιας οντότητας που αποκαλεί Kryon και την γυναίκα του Jan Tober. (τρομερά αξιόπιστες πήγες δεν συμφωνείτε?Ενα μέντιουμ και η γυναίκα του).

«Ο Caroll είχε ένα πτυχίο στα οικονομικά και διεύθυνε μια επιχείρηση τεχνικής ήχου για 30 χρόνια μέχρι που μια επίσκεψη σε ένα μέντιουμ προκάλεσε μια New Age κρίση μέσης ηλικίας.Ανακάλυψε την θρησκεία και άρχισε να ταξιδεύει ανά τον κόσμο δίνοντας σεμινάρια «αυτό-βοήθειας». Συνοδός του ήταν ο Tober,που εξασκούσε την μεταφυσική και την θεραπεία με επίθεση χεριών και ήταν επίσης και τραγουδιστής Jazz που είχε κάνει τουρνέ με τους Berry Goodman και Fred Aster “(Krider 2002).

Ο Κryon έχει αποκαλύψει τρομερά σημαντικά μηνύματα όπως «η αγάπη είναι η πιο δυνατή δύναμη στο σύμπαν».Οι Caroll και Τοbber ταξιδεύουν τον κόσμο διοργανώνοντας σεμινάρια με τον Κryon.O Kryon έχει πολλά ενδιαφέροντα, συμπεριλαμβανομένης της Ρύθμισης της Παγκόσμιας Δοκού και εξισορρόπησης του EMF(ενδυνάμωση μέσω επίγνωσης της ηλεκτρομαγνητικής σου φύσης πχ.πώς να διαχειρίζεσαι το ενεργειακό σου πεδίο που αποτελείται από ίνες «φωτός και ενέργειας»).

Μια θέση του βιβλίου The Indigo Children φαίνεται να είναι ο ισχυρισμός ότι πολλά παιδία που έχουν διαγνωστεί με σύνδρομο ανεπάρκειας της προσοχής (attention deficit disorder-ADD) ή ως υπερκινητικά (attention deficit hyperactivity disorder ADHD) αντιπροσωπεύουν «ένα νέο είδος εξέλιξης για την ανθρωπότητα».Αυτά τα παιδιά δεν χρειάζονται φάρμακα σαν το Ritalin αλλά ειδική φροντίδα και εκπαίδευση.Το βιβλίο αποτελείται από δωδεκάδες άρθρων από συγγραφείς από διάφορους τομείς της ζωής.Κατά συνέπεια είναι αντιφατικό και άνισο στην ποιότητα της ανάλυσης και της συμβουλής.Η Nancy Ann Tappe είναι ένας από αυτούς που συνέβαλαν στην δημιουργία του.Ένας άλλος είναι ο Robert Gerard Ph.d που το άρθρο του τιτλοφορείται «Πρέσβεις Από Τον Ουρανό».Πιστεύει ακόμα ότι η κόρη του είναι παιδί Indigo.Επίσης πιστεύει ότι «τα περισσότερα Indigos βλέπουν αγγέλους και αλλά όντα στο αιθέρικο».Διευθύνει το Ίδρυμα Oughten House Foundation Inc και πουλάει κάρτες με αγγέλους.Ενας άλλος που συνέβαλε στην συγγραφή του βιβλίου είναι η Doreen Virtue,μια οπαδός της αγγελοθεραπείας που ανακάλυψε ότι αναδύεται ένα είδος ακόμα πιο εξελιγμένων παιδιών τα «Crystaline Children» (και επειδή η μλκ των New Agers δεν έχει όρια σε λίγο πιθανόν να ανακαλύψουν και τα Sapphire children,τα Golden children και ίσως και τα Tzatziki Children).

Όμως δεν είναι όλοι όσοι συνέβαλαν στην συγγραφή του βιβλίου οπαδοί της New Age μεταφυσικής .Η Dr Judith Spitler McKee είναι μια πρώην δασκάλα δημοτικού και συνταξιούχος καθηγήτρια του Πανεπιστήμιου του Ανατολικού Michigan.Περνάει τον χρόνο της προσπαθώντας να κεντρίσει το ενδιαφέρον των παιδιών για το διάβασμα.

Πώς να αναγνωρίσετε ένα παιδί Indigo

Το παιδί Indigo,σύμφωνα με την Ιστοσελίδα Των Παιδιών Indigo (ιδιοκτησίας των γραφών Kryon) αναγνωρίζεται από
την αύρα του και από συγκεκριμένα αλλά χαρακτηριστικά:

-έρχονται στη ζωή με ένα αίσθημα βασιλικής υπέροχης και συχνά συμπεριφέρονται έτσι.

-έχουν την αίσθηση «ότι τους αξίζει να βρίσκονται εδώ» και εκπλήσσονται όταν οι άλλοι δεν μοιράζονται την ίδια αίσθηση.

-Η αξία του εαυτού δεν είναι μεγάλο ζήτημα για τα Indigos.Συχνά λένε στους γονείς «ποια είναι».

-Έχουν δυσκολία με την απόλυτη εξουσία (εξουσία χωρίς εξήγηση η επιλογή).

-Απλά δεν μπορούν να κάνουν ορισμένα πράγματα-όπως να περιμένουν στην ουρά.

-Δυσανασχετούν με συστήματα που είναι τελετουργικά προσανατολισμένα και δεν απαιτούν δημιουργική σκέψη .

-Συχνά βλέπουν καλύτερους τρόπους για να γίνουν διάφορα πράγματα,τόσο στο σπίτι όσο και στο σχολείο,που τα κάνει να μοιάζουν με «καταλύτες-καταστροφείς του συστήματος» (δηλαδή ότι δεν συμμορφώνονται με οποιοδήποτε σύστημα).

-Φαίνονται αντικοινωνικά εκτός αν βρίσκονται παρέα με το δικό τους είδος.Αν δεν υπάρχουν άλλοι με παρόμοια νοοτροπία-συνειδητότητα ανάμεσα τους,συχνά γίνονται εσωστρεφή,νιώθοντας ότι κανένας άλλος άνθρωπος δεν τα καταλαβαίνει. Το σχολείο είναι συχνά εξαιρετικά δύσκολο για αυτά κοινωνικά.

-Δεν ανταποκρίνονται στην πειθαρχία μέσω «ένοχων» («Περίμενε μέχρι να έρθει ο πατέρας σου σπίτι και ανακαλύψει τι έκανες»).

-Δεν νιώθουν ντροπή στο να σου αποκαλύψουν τι χρειάζονται.

Κάποιος μπορεί εύκολα να καταλάβει γιατί πολλοί γονείς δεν επιθυμούν να πάρει το παιδί τους την ταμπέλα του συνδρόμου διαταραχής της προσοχής ή του συνδρόμου ανεπάρκειας της προσοχής λόγω υπερκινητικότητας (ότι πάσχει δηλαδή από ADD ή ADHD.Η ταμπέλα υπονοεί την ατέλεια.Μπορει κάποιοι ακόμα και να το εκλάβουν ότι σημαίνει ότι το παιδί τους «είναι χαλασμένο».Πιο συγκεκριμένα σημαίνει ότι η συμπεριφορά του παιδιού τους οφείλεται σε μια νευρο-βιολογική διαταραχή.Για κάποιους αυτό είναι το ίδιο με το να έχουν έναν εγκέφαλο που δυσλειτουργεί η μια πνευματική διαταραχή.Η θεραπεία των παιδιών με προβλήματα είναι ένα καυτό θέμα για τα ΜΜΕ,τους επιθετικούς δικηγόρους, τους τηλεπαρουσιαστές των ταλκ-σοου,διάφορους αρθογράφους και άλλους που δεν είναι γνωστοί για τον ρόλο τους στην διευκρίνιση περίπλοκων επιστημονικών ή ιατρικών θεμάτων.Πολλοί ακολουθούν την τάση και επιτίθενται στην φαρμακοβιομηχανία κα στους ψυχίατρους για υπερχορήγηση φαρμάκων στα παιδιά μας.Η αντίθεση δεν φέρνει αποτελέσματα γιατί λίγοι θα ακούσουν αυτούς που θα υπερασπίσουν αυτούς που «κακοποιούν» παιδιά. Ακόμα λιγότεροι θα μπουν στον κόπο να διερευνήσουν εάν οι ασκούντες κριτική ξέρουν για τι μιλάνε.

To αμερικανικό Εθνικό Ινστιτούτο της Πνευματικής Υγείας αναφέρει ότι το ADHD είναι η πιο συχνή στην διάγνωση διαταραχή της παιδικής ηλικίας.Προσβάλει ένα ποσοστό 3 εως 5 % των παιδιών σχολικής ηλικίας.(ο David Kaiser αναφέρει ότι 10% των παιδιών σχολικής ηλικίας έχουν διαγνωστεί με ADD/ADHD και ότι σε ορισμένα μέρη της χώρας 50% των παιδιών έχουν διαγνωσκονται ότι πάσχουν από την ίδια διαταραχή).Με τόσο μεγάλο ποσοστών παιδιών που προσβάλλονται από αυτή την διαταραχή,δεν θα είναι δύσκολο να εντοπιστούν περιπτώσεις λάθους διάγνωσης, ακατάλληλης θεραπείας,αντίδρασης στα φάρμακα και ούτω καθεξής.Οι ανέκδοτες περιπτώσεις όμως,δεν θα έπρεπε να αντικαθιστούν τις επιστημονικές μελέτες ή τις κλινικές παρατηρήσεις από τους επαγγελματίες που ασχολούνται με την θεραπεία αυτών των παιδιών σε καθημερινή βάση.Αλλά όπως όλοι γνωρίζουμε μια ανέκδοτη υπόθεση που αναφέρθηκε στην Oprah ή στον Larry King από την Arianna Huffington ή την Hilary Clinton ( ή στον Χαρδαβελα,στην Ελλη Στάη,στον Κούσογλου όπου πρόσφατα με έκπληξη τον είδα να παρουσιάζει την ομοιοπαθητική και την Αγιουβερδα,τους τσαρλατάνους ψυχικούς χειρουργους,τον τσαρλατανο Gerson! χωρίς ουσιαστικό αντίλογο και έχασα πάσα ιδέα για την αντικειμενικότητα και την σοβαρότητα της εκπομπής του) έχει πολύ μεγαλύτερη επίδραση στο κοινό από μια ελεγχόμενη επιστημονική μελέτη. Όμως αυτές οι επιστημονικές μελέτες πρέπει να γίνονται.Το Ritalin κυκλοφορεί από το 1950 αλλά δεν υπάρχουν μακροχρόνιες μελέτες από όσο γνωρίζω για να δείξουν ότι είναι ασφαλές,αποτελεσματικό ή καλύτερο έναντι οποιαδήποτε άλλης εναλλακτικής θεραπευτικής λύσης.Η υποστήριξη για την συνταγογράφηση του προέρχεται κυρίως από αυτούς που ασχολούνται με την θεραπεία των εκατομμυρίων παιδιών και ενήλικων που πάσχουν από AD/HD.Η υποστήριξη επίσης προέρχεται από την κατασκευάστρια εταιρία του Ritalin,την Novartis Pharmaceuticals Corp. που εδρεύει στο New Jersey.που λέει ότι το φάρμακο «έχει χρησιμοποιηθεί με ασφάλεια και αποτελεσματικότητα τα τελευταία 40 χρόνια σε εκατομμύρια ασθενείς με ADHD» όπως επικυρώνεται από τα αποτελέσματα 170 μελετών (Donohue).Παρόλαυτα η Novartis δύσκολα θα θεωρούνταν κριτής ανεπηρέαστος από το συμφέρον.

Σε κάθε περιπτωση,όσες μακροχρόνιες μελέτες κι αν έχουν γίνει που δεν βρίσκουν κάτι εντυπωσιακά λάθος με το Ritavil,θα υπάρχει πάντα η πιθανότητα ότι η επόμενη θα βρει κάτι φριχτό για το φάρμακο.Για παράδειγμα «ερευνητές στο Πανεπιστήμιο της Καλιφόρνιας Berkeley, ανέφεραν ότι η μελέτη τους που παρακολούθησε νεαρά άτομα κατά την διάρκεια της ενήλικης ζωής τους βρήκε μια διασύνδεση μεταξύ της χρήσης του Ritalin και την μετέπειτα κατάχρηση καπνού, κοκαΐνης και άλλων διεργετικών ουσιών» (Donohue 2000).Είναι η διασύνδεση αρκετά ισχυρή για την πρόκληση δικαιολογημένης ανησυχίας ;Πως μπούμε να είμαστε σίγουροι ότι δεν ήταν το ίδιο το ADHD περισσότερο παρά το Ritalin που ήταν η κύρια αιτία για την διασύνδεση;

H μόδα και η οριακή υστερία που περιβάλλουν την χρήση του Ritalin έχει συνεισφέρει στην δημιουργία μιας ατμόσφαιρας που κάνει δυνατό να ληφθεί σοβαρά ένα βιβλίο σαν το Indigo Children.Ποιος δεν θα προτιμούσε να πιστέψει ότι το παιδί του είναι ξεχωριστό και επιλεγμένο για κάποια υψηλή αποστολή παρά ότι πάσχει από μια εγκεφαλική διαταραχή?


Σύνοψη του άρθρου:Η ιδέα περί Ιindigo Children δεν υποστηρίζεται από σοβαρές επιστημονικές μελέτες αλλά από μέντιουμ και chanellers.Εχει μεγάλη επιτυχία γιατί τα χαρακτηριστικά που περιγράφουν την προσωπικότητα ενός Indigo,ταυτίζονται με τα χαρακτηριστικά της προσωπικότητας παιδιών που πάσχουν από σύνδρομα που σχετίζονται με διαταραχή της προσοχής. Δεδομένου ότι η ιδέα ότι το παιδί τους είναι ξεχωριστό παρά ότι έχει κάποιο πρόβλημα είναι πιο ευχάριστη στους γονείς με τέτοια παιδία και σε συνδυασμό με την υστερία που περιβάλει την χρήση του φάρμακου Ritalin που χορηγείται στα παιδία με αυτή την διαταραχή,ορισμένοι γονείς απορρίπτουν την επιστημονική διάγνωση και φροντίδα και ασπάζονται την μη τεκμηριωμένη από επιστημονικές μελέτες μεταφυσική ιδέα περί Indigos..


Το άρθρο είναι από το www.skepdic.com.Η μετάφραση,τα σχόλια με κόκκινο και η σύνοψη είναι δικά μου.

Στο επόμενο post θα συνεχίσω με το επόμενο άρθρο Indigo The Colour Of Money που ανάμεσα στα αλλά αποκαλύπτει την φάμπρικα παραγωγής χρημάτων που έχει στηθεί πάνω στα Indigos.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PaNo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
351 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2006, 06:00:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PaNo  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος PaNo
quote:

Φίλε Πάνο,

Διάβασα με ενδιαφέρον την απάντηση σου και έχω ορισμένες ερωτήσεις, τις οποίες όμως θα κρατήσω για αργότερα. Προς το απρόν θέλω να μου απαντήσεις κάτι άλλο. Χρησιμοποιήσα τα link που δίνεις στην απάντηση σου και μου δόθηκε η εντύπωση ότι η όλη θεωρία προέρχεται ή έστω έχει άμεση σχέση με κάποια θρησκευτική(;) οργάνωση. Κάτι σαν την Σαιεντολογία, δηλαδή. Αυτό από μόνο του βέβαια δεν είναι μεμπτό αλλά μεμπτό είναι το εξής:


AGAPHTE FILE DON CORLEONE, OPWS PROANEFERA AYTES OI GRAFES EXOYN EISEL8EI EPANELHMENA STO PAREL8ON ME APOTELESMA H OROLOGIA NA EXEI YO8ETH8EI SXEDON APO OLES TIS 8RHSKEIES GIA AYTO SOY FENONTAI WS 8RHSKWFTHKA. KAMIA APOLYTOS SXESH ME 8RHSKEIES GIATI EDW MHLAME GIA SYMPANTIKH MHXANIKH+SYMPANTIKH FILOSOFIA POY OTAN KAPIOS MELETHSEI MONO TOTE MPOREI NA SYNDESH TA KOMMATIA KAI KATALABEI PLHRWS TI LENE TA ARXAIA KAI 8RHKSEFTHKA ELYPH GRAPTA. PX . H LEKSH MAHARATA YPARXEI STH INDIKH GLWSSA KAI FILOSOFIA, STHN ANUHAZI EINAI ONOMASIA TONOY KAI XRWMATOS DIASTASEWN 10-11-12 . H LEKSH BOYDA ,TO EPIPEDO PNEYMATOS THS 11tis DIASTASHS. H ARABIKH LEKSH HALLAH, STHN ANUXAZI GLWSSA ONOMAZETAI ETSI TO PROSWPIKO MERKABA OXHMA THS 6tis DIASTASHS,
H ARXAIA 8EOTHTA RA TWN AIGYPTEIWN,H LEKSH XRISTOS POY EINAI EPISHS EPIPEDO PNEYMATOS OROS SYNHDEISHS ONOMASIA YDRHTIKWN FYLWN KTL KAI MHN KSEXNAS FYSIKA OTI AYTO DEN HTAN TO ONOMA TOY IHSOY APLA ONOMASTHKE ETSI METEPHTA O IDIOS KAI H IDEOLOGIA TOY.
EPISHS OI KEYLONTIES TEXNOLOGIES EINAI ARKETA KONTA ME THN INDIKES ARXAIES FILOSOFIES KAI TEXNIKES POY XRHSIMOPHOYN OI SHMERINOI YOGIS KAI POY PROERXONTAI OPWS EXW ANAFEREI APO TA PROATLANTIA IERA MAHARATA TEXTS.
OSON AFORA THN Σαιεντολογία KAMIA APOLYTOS SXESH KAI FYSIKA OYDE MIA SYNGRHSHS.


quote:

....... και διάφορα άλλα. Τι έχουμε εδώ;; Η θεωρία που αναφέρεις πληρώνεται και μάλιστα αδρά. Ερωτήσεις λοιπόν :

α. Προέρχεται η θεωρία από κάποια θρησκευτική/παραθρησκευτική οργάνωση;
β. Αν ναί, ανήκεις σε αυτήν;
γ. Γιατί κερδοσκοπούν από μια αλήθεια που ίσως γνωρίζουν και δεν τη δίνουν δωρεάν στον κόσμο, ώστε να σωθούν περισσότεροι μέσω των Πυλών που αναφέρεις; Μήπως πρέπει να είσαι πλούσιος για να σωθείς;



AGAPHTE FILE DON CORLONE, OPWS ANEFERA PARAPANW MHLAME GIA UNIVERSAL MECHANICS KAI OXI GIA 8RHSKEIES. EGW PROSWPIKA DEN ANHKW POY8ENA KAI SE KANENAN, EIMAI APOLYTOS ANEKSARTHTOS GIA AYTO ALWSTE EXW MELETHSEI SXEDON OLES TIS FILOSOFIES TOY PLANHTH.

OSON AFORA THN TRHTH ERWTHSH SOY, O BASIKOS PHRINAS TWN PLHROFORIWN KAI OLES OI TEXNIKES EINAI DWREAN KAI MPOREI KAPIOS NA TIS KATEBASEI APO TA WEBSITES H' NA TIS EKTYPWSH.
AYTA POY PWLOYNTAI EINAI GIA EKEINOYS POY 8ELOYN NA MELETHSOYN SE BA8OS KAI EINAI YLIKO OPWS EKATONTADES WRES DVD'S ME LEPTOMERIAKES EKSHGHSEIS GIA TA PANTA, OLES OI TEXNIKES HXOGRAFHMENES STOYNTIAKA SE CD'S POY DIEYKOLHNEI ARKETA STHN EKTELESH TWN TEXNHKWN ,SXEDIA XARTES TYPOGRAFIES KODIKOI-SYMBOLA ME YPSHLH EYKRINIA EPEKSERGASMENA PLHRWS EPAGELMATIKA, MANUALS ME PLHRES EPISTHMONIKES LEPTOMERIES KA SXEDIAGRAMATA, BIBLIA KTL .
OLA AYTA GIA NA DHMIOYRGH8OYN EXOYN YPSHLO KOSTOS SYN OTI FOROLOGOYNTAI , NOMIZW MPOREIS NA KATALABEIS OTI APO KAPOY PREPEI NA PLHRW8OYN OLA AYTA.
EGW PROSWPIKA DEN EXW KAMIA SXESH KAI TO YLIKO POY KATEXW PLYN AYTWN POY EINAI DWREAN TO EXW AGORASEI.
8A PREPEI NA KATALABEIS KATI FILE MOY POY EXW ANAFEREI EPANELHMENWS KAI EINAI OTI ,DEN PROSPA8W NA PEISW KANENAN APLA ENAPO8ETW E8ELONTIKA KAI AFILOKERDOS TIS GNWSEIS MOY KAI TIS PLHROFORIES POY KATEXW GENIKWS POY PROERXONTAI APO "POLLES DIAFORETIKES PHGES" KAI EXOYN DIASTAYRW8EI APO EMENA KAI APO EKEI KAI PERA, TO AN KAPOIOS EPH8YMEI NA TIS LABEI YPOPSH TOY H' OXI EINAI KA8ARA PROSWPIKO TOY 8EMA KAI DEN ME AFORA .


~:LOVE:~AND~:LIGHT:~

PaNoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PaNo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
351 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2006, 06:44:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PaNo  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος PaNo
iraq - laser weapons VIDEO
http://video.google.com/videoplay?docid=8182888457916513851&pr=goog-sl


The Emissaries of Jahbulon History of Freemasonry VIDEO
http://video.google.com/videoplay?docid=7652891847477492406&pr=goog-sl


~:LOVE:~AND~:LIGHT:~

PaNo

Edited by - PaNo on 30/05/2006 07:25:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PaNo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
351 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2006, 07:02:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PaNo  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος PaNo

quote:
Σύνοψη του άρθρου:Η ιδέα περί Ιindigo Children δεν υποστηρίζεται από σοβαρές επιστημονικές μελέτες αλλά από μέντιουμ και chanellers.Εχει μεγάλη επιτυχία γιατί τα χαρακτηριστικά που περιγράφουν την προσωπικότητα ενός Indigo,ταυτίζονται με τα χαρακτηριστικά της προσωπικότητας παιδιών που πάσχουν από σύνδρομα που σχετίζονται με διαταραχή της προσοχής. Δεδομένου ότι η ιδέα ότι το παιδί τους είναι ξεχωριστό παρά ότι έχει κάποιο πρόβλημα είναι πιο ευχάριστη στους γονείς με τέτοια παιδία και σε συνδυασμό με την υστερία που περιβάλει την χρήση του φάρμακου Ritalin που χορηγείται στα παιδία με αυτή την διαταραχή,ορισμένοι γονείς απορρίπτουν την επιστημονική διάγνωση και φροντίδα και ασπάζονται την μη τεκμηριωμένη από επιστημονικές μελέτες μεταφυσική ιδέα περί Indigos..


AGAPHTH FILH MEDTECH , H KAMPANIA SOY GIA TA INDIGO EINAI AKRIBWS IDIA ME AYTH POY XRHSIMOPHOYN OI ILLUMINATI WSTE NA ENTWPHZOYN TA PAIDIA KAI NA TA KANOYN FYTA.
SE TI EIDOYS NOSOKOMEIO EIPES OTI DOYLEYEIS?

Indigo Type-3's are the children who have been targeted by the recent Illuminati false "disease" "ADD-ADHD Campaigns" (Attention Deficit Disorder-Attention Deficit-Hyperactive-Disorder") . In this campaign, a false set of disease criteria that represent symptoms of difficulty in 6th-DNA Strand Template activation (common to Indigo-Type-3s) were established by certain drug companies on behalf of Illuminati organizations. The "ADD Railroad" Illuminati Conspiracy moves silently through medical, psychiatric and educational systems, as children displaying the "symptoms" are shepherded into drug therapy . The drug therapy suppresses natural DNA Strand Template activation, blocking the D-12 sub-harmonics of Inner Christos frequency in the Strand Templates, which allows for covert interdimensional manipulation through the Nephilim portion of the DNA Template coding. Natural Holistic Healing therapies are wise options for assisting all Indigo Children Types. Indigo-Type-3s are predominantly Lyran-Sirian-Oraphim-Angelic Human soul essences who are assisting in the evolution of the less evolved, often aggressive, Nephilim soul with whom they share the body. In some Indigo Type-3s, the Nephilim soul attempts to take over dominion of the body and personality, which disrupts the natural balances of the bio-energetic field systems, brain chemicals and hormonal production. These bio-chemical disruptions, caused by core essence bi-soul conflict within the DNA Template core, can create occasional or chronic extremes of mental and emotional polarity, such as legitimate cases of "Clinical Schizophrenia" or "Split Personality Syndrome".

http://www.azuritepress.com/Indigos.htm



~:LOVE:~AND~:LIGHT:~

PaNo


Edited by - PaNo on 30/05/2006 07:03:52Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Φ α ί δ ρ α
Νέο Μέλος


32 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2006, 09:06:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Φ α ί δ ρ α
quote:

Πώς να αναγνωρίσετε ένα παιδί Indigo

Το παιδί Indigo,σύμφωνα με την Ιστοσελίδα Των Παιδιών Indigo (ιδιοκτησίας των γραφών Kryon) αναγνωρίζεται από
την αύρα του και από συγκεκριμένα αλλά χαρακτηριστικά:
-έρχονται στη ζωή με ένα αίσθημα βασιλικής υπέροχης και συχνά συμπεριφέρονται έτσι.
-έχουν την αίσθηση «ότι τους αξίζει να βρίσκονται εδώ» και εκπλήσσονται όταν οι άλλοι δεν μοιράζονται την ίδια αίσθηση.
-Η αξία του εαυτού δεν είναι μεγάλο ζήτημα για τα Indigos.Συχνά λένε στους γονείς «ποια είναι».
-Έχουν δυσκολία με την απόλυτη εξουσία (εξουσία χωρίς εξήγηση η επιλογή).
-Απλά δεν μπορούν να κάνουν ορισμένα πράγματα-όπως να περιμένουν στην ουρά.
-Δυσανασχετούν με συστήματα που είναι τελετουργικά προσανατολισμένα και δεν απαιτούν δημιουργική σκέψη .
-Συχνά βλέπουν καλύτερους τρόπους για να γίνουν διάφορα πράγματα,τόσο στο σπίτι όσο και στο σχολείο,που τα κάνει να μοιάζουν με «καταλύτες-καταστροφείς του συστήματος» (δηλαδή ότι δεν συμμορφώνονται με οποιοδήποτε σύστημα).
-Φαίνονται αντικοινωνικά εκτός αν βρίσκονται παρέα με το δικό τους είδος.Αν δεν υπάρχουν άλλοι με παρόμοια νοοτροπία-συνειδητότητα ανάμεσα τους,συχνά γίνονται εσωστρεφή,νιώθοντας ότι κανένας άλλος άνθρωπος δεν τα καταλαβαίνει. Το σχολείο είναι συχνά εξαιρετικά δύσκολο για αυτά κοινωνικά.
-Δεν ανταποκρίνονται στην πειθαρχία μέσω «ένοχων» («Περίμενε μέχρι να έρθει ο πατέρας σου σπίτι και ανακαλύψει τι έκανες»).
-Δεν νιώθουν ντροπή στο να σου αποκαλύψουν τι χρειάζονται.

Όπως και άλλοι "αόρατοι - αμέτοχοι" παρατηρητές φαντάζομαι, έτσι κι εγώ παρακολουθώ το θέμα από την αρχή της δημοσίευσής του. Κατά καιρούς, μου έχει δημιουργηθεί συχνά μια διάθεση σκεπτικισμού για όσα παρουσιάζει ο PaNo ως τη δική του αλήθεια, την οποία επιδιώκει να κάνει και δική μας. Δε νομίζω ότι κινδυνεύουμε σοβαρά να παρασυρθούμε στην υιοθέτηση πεποιθήσεων από τρίτους, επειδή οι τελευταίοι ενδεχομένως πρεσβεύουν τη δική τους "κοσμοθεωρία" συστηματικά και επίμονα. Οι περισσότεροι από εμάς, (πιστεύω ότι) είμαστε ενήλικες και έχουμε ήδη προλάβει να κάνουμε τη δική μας προσωπική εσωτερική αναζήτηση είτε έχοντας καταλήξει κάπου είτε συνεχίζοντας αυτή την αναζήτηση. Ωστόσο, τίποτα δεν μπορεί να εμποδίσει έναν ενήλικα από το να ενστερνισθεί ένα νέο τρόπο σκέψης ή συμπεριφοράς. Θεωρητικά, είναι ή θα έπρεπε να είναι ελεύθερος να συνεχίσει να πιστεύει αυτό που παραδοσιακά πίστευε σε όλη του τη ζωή ή να αναθεωρήσει τα πιστεύω του όσες φορές το επιθυμεί, αναλαμβάνοντας κάθε ευθύνη, ηθική ή οικονομική.
Για εμένα προσωπικά, το μεγαλύτερο κόστος που επιτρέπω στον εαυτό μου να πληρώνει για να ανακαλύπτει νέα στοιχεία (χρήσιμα ή άχρηστα) είναι αυστηρά το κόστος της σύνδεσής μου στο διαδίκτυο και τίποτα παραπάνω (αν θεωρήσουμε ότι ο χρόνος δεν κοστολογείται, κάτι που μάλλον είναι διαπραγματεύσιμο).
Οι ανήλικοι του χώρου αυτού, θεωρώ ότι δεν διαθέτουν ακόμη τα ανάλογα χρήματα για να αγοράσουν τα πακέτα με τη "μέθοδο ενεργοποίησης DNA" στην περίπτωση που έχουν πεισθεί από την, κατά κάποιον τρόπο, κατήχηση που επιχειρείται.
Δε γνωρίζω αν και άλλοι από εσάς αντιμετωπίζουν το θέμα κάπως έτσι, αλλά εμένα προσωπικά με γοητεύει με τον ίδιο ακριβώς τρόπο που πάντα με γοήτευαν τα παραμύθια των παιδικών μου χρόνων : υπάρχουν οι καλοί, οι κακοί αλλά και ο γενναίος "ιππότης" που θα σώσει την αγνή δεσποσύνη από τον κακό "δράκο"...
Βέβαια, διαβάζοντας τα σημεία του άρθρου της medtech για τα χαρακτηριστικά των υποτιθέμενων indigo children, δεν μπορώ να αρνηθώ ότι κάποια από αυτά τα παρουσίαζα και εγώ ως παιδί αλλά ακόμη και τώρα ως ενήλικας. Επομένως, σύμφωνα με τις δύο κυρίαρχες και αντίπαλες άπόψεις αυτού του θέματος, θα μπορούσα να χαρακτηριστώ είτε προβληματική (ως παιδί κάποτε και τώρα ως ενήλικας...) είτε, αντίθετα, χαρισματική ως μία indigo...
Εάν, πάλι ήμουνα στο άλλο θέμα, αυτό με τα ξωτικά, ίσως θα χαρακτηριζόμουνα και ως τέτοιο.
Προτιμώ, όμως να αντιμετωπίζω όλα αυτά με μια ανέμελη διάθεση αμφισβήτησης, χωρίς να θεωρώ τίποτα ως απόλυτα δεδομένο και σώνει-και-καλά ισχύον, ακόμη κι αν δε βρω ποτέ στη ζωή μου μια πειστική απάντηση για όλα αυτά...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2006, 09:58:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
Τα στοιχεία σας περί Indigo Children παρακαλώ ρίχτε τα εδώ

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=6&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=751

ευχαριστώ

Αστρονομική απόδειξη περί της υπάρξεως φούξια ελεφάντων...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 55 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51 52 53 54 55
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.2650146
Maintained by Digital Alchemy