ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 12 STRAND DNA ACTIVATION+INDIGO
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 55
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
PaNo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
351 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2006, 03:29:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PaNo  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος PaNo
quote:

Βρε Πάνο αυτός είναι ο Οσιρις και στην Αιγυπτιακή τέχνη όπως και στην Αρχαία Ελληνική -βλ. Παρθενώνα- οι Θεοί για να ξεχωρίζουν στο έργο από τους θνητούς τους κατασκεύαζαν-ζωγράφιζαν μεγαλύτερους και πάντα καθιστούς.

AGAPHTH FILH GRETEL, MHN EPAFYESAI SE KAPIES ELAFRIES EKSHGHSEIS KAPIWN ALLWN POY BARIOYNTAI NA PSAKSOYN SE BA8OS.
ANTI8ETOS O AGAPHTOS FILOS "MELETHTHS" EXEI PSAKSEI ARKETA KALA(PARA8ETW PARAKATW ENA KEIMENO TOY) AN KAI DEN MPOREI NA DEI OLH THN EIKONA.
EXE YPOPSH SOY OTI OI GIGANTES NEPHILIM THS BIBLOY EINAI PESMENOI ANGELLOI SYRIAN ANUNNAKI POY MIA APO TIS EDRES TOYS EINAI KAI O 11tos PLANHTHS NIBIRU. 8A PREPEI NA KATALABEIS ENA PRAGMA, OTI OI ET'S DEN EXOYN DHKAIWMA NA ENSARKWNONTAI(PSYXHKH GRAMMH) MESA SE ENAN PLANHTH EKTOS APO EKEINON POY EXEI GINEI H SPORA TOUS GIATI DEN EXOYN TOYS KODIKOYS TOY PLANHTH STO DNA TOYS. O MONOS TROPOS GIA NA APOXTHSOYN OI PSYXHKES OIKOGENIES TOYS TO DHKAIWMA THS ENSARKWSHS SE ENAN PLANHTH POY DEN EINAI O MYTRIKOS TOYS, EINAI DHMHOYRGONTAS IMBRIDIA ME MIA RATSA POY EXEI IDH TO DHKAIWMA. KAI OI ANUNNAKI AYTO AKRIBWS KANANE OPWS KAI OI DRACONIAN OPWS KAI POLLOI ALLOI.

POLLOI PHSTEYOYN SHMERA OTI OLOI EXOYME PROEL8EI APO TOYS ANUNNAKI KAI AYTO EINAI FRIKTO LA8OS GIATI EXEI GINEI 7 FORES GENETIKH SPORA HUMAN ANGELICS TA TELEYTAIA 25.000.000 XRONIA STON PLANHTH APO TOYS Cristos Melchizedek Cloister Eieyani or MC Eieyani ME TO ORIGINAL GENETIKO APOTYPWMA TWN 12 DNA SKELWN.

KRATA EPISHS YPOPSH SOY OTI "XRISTOS CRISTOS" DEN EINAI ENA ATOMO ALLA MYRIADES DIAFORETIKES FYLES ONTWN POY H SYNEIDHSH TOYS EINAI EY8HGRAMISMENH ME TH PHGH-8EO KAI POY AKOLOY8OYN PISTA TOYS PROKA8ORISMENOYS NOMOYS POY OI IDIOI E8ESAN PRIN 950DIS XRONIA GIATI OI IDIOI EINAI H PHGH-8EOS OTAN DIASTASIOPIHTAI GIA NA APOLAYSH TA SYSTHMATA PRAGMATIKOTHTAS. O OROS ANTI-CRISTIC EINAI AKRIBWS TO ANTI8ETO APO AYTO POY PROANEFERA DHLADH MYRIADES FYLES POY OI PROGONOI TOYS EIXAN APOFASISEI STO PAREL8ON OTI DEN 8ELOYNE NA EINAI EY8HGRAMHSMENOI ME THN PHGH-8EO KAI NA AKOLOY8OYNE TOYS PROKA8ORISMENOYS NOMOYS. PETYXANE PLHRH APOKOPH APO THN PHGH MPLOKARONTAS-KATASTREFONTAS TON 12to DNA SKELOS WSTE CRISTIC FYLES NA MHN MPOROYN NA ENSARKW8OYN MESA STHN GRAMMH TOYS KAI NA TOYS EPIREAZOYN SE AYTO POY AFOFASISANE NA KANOYNE. OI FALLEN ANGELIC EKTOTE DEN EXOYN EPHSTREPSEI STHN PHGH KAI EXOYN KSEXASEI GENETIKA KAI PSYXIKA OTI EINAI ENA ME THN PHGH.
OI ANUNNAKI(NEPHILIM) DHMIOYRGHSANE IMBRIDIA SE OLES TIS GNWSTES KOYLTOYRES THS GHS KAI EPHSHS EIXAN DIEISDHSEI KAPIA APO TA IMBRIDIA TOYS STHN ATLANTIDA KAI LEMOYRIA.

http://www.keylonticdictionary.org/Words/E/Elohei-Elohim.htm
http://www.keylonticdictionary.org/Words/A/Annu-Elohim.htm
http://www.keylonticdictionary.org/Words/F/Founder%20Races.htm
http://www.keylonticdictionary.org/Words/F/Fallen%20Angelic.htm

COPY PASTE APO TO THEMA 2012 - ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΡΟΝΙΑ;

MELETHTHS
ΠΛΗΡΗΣ ΣΥΜΦΩΝΙΑ ΤΗΣ ΒΙΒΛΟΥ ΜΕ ΤΙΣ ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ ΤΩΝ ΜΑΓΙΑ ,
ΕΚΕΙΝΕΣ ΤΩΝ ΣΟΥΜΜΕΡΙΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΕΥΣΗ ΤΟΥ NIBIRU ,
KAI EKEINEΣ THΣ ΟΜΑΔΟΣ Ε ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΕΥΣΗ ΤΩΝ ΕΛ.
------------------------------------------------------

ΕΙΔΑΜΕ ΟΤΙ Ο ΙΩΑΝΝΗΣ ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΜΙΛΑΕΙ ΣΤΗΝ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ,
ΓΙΑ ΠΤΩΣΗ ΑΣΤΕΡΟΕΙΔΩΝ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΤΟΥ ΙΗΣΟΥ.
ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΑΣ ΔΙΝΕΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΟΥ
ΘΑ ΠΡΟΚΥΨΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΤΩΣΗ ΤΟΥΣ.

ΤΙ ΘΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕΙ ΤΗΝ ΠΤΩΣΗ ΑΣΤΕΡΟΕΙΔΩΝ;
ΕΔΩ ΤΗΝ ΕΞΗΓΗΣΗ ΜΑΣ ΤΗΝ ΔΙΝΟΥΝ ΟΙ ΣΟΥΜΜΕΡΙΟΙ [ Μέσω του ΣΙΤΖΙΝ ]
ΟΤΑΝ ΜΑΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΟΥΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΑΡΞΗ ΤΟΥ NIBIRU O ΟΠΟΙΟΣ ΜΑΣ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ
ΚΑΘΕ 3600 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΕΡΑΣΜΑ ΤΟΥ " ΑΙ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΤΩΝ ΟΥΡΑΝΩΝ
ΣΑΛΕΥΘΗΣΟΝΤΑΙ " .
ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΕΞΗΓΗΣΗ ΕΑΝ Ο ΣΙΤΖΙΝ ΚΑΙ ΟΙ ΣΟΥΜΜΕΡΙΟΙ ΕΧΟΥΝ
ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΣΩΣΤΑ.
ΚΟΝΤΟΣ ΨΑΛΜΟΣ ΑΛΛΗΛΟΥΙΑ.
ΕΑΝ ΕΡΧΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΤΟΝ ΔΟΥΜΕ , ΕΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΗΔΗ
Ο ΦΙΛΟΣ ΜΑΣ Ο ΧΡΗΣΤΟΣ.

ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΣΙΤΖΙΝ Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΔΙΕΛΕΥΣΗ ΤΟΥ ΑΝΑΜΕΝΕΤΑΙ ΤΟ 2012.
ΤΟ 2012 ΥΠΟΔΥΚΝΕΙΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΜΑΓΙΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΕΠΟΧΗΣ
ΟΠΩΣ ΤΗΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ , ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΙΑΣ ΑΛΛΗΣ ΕΠΟΧΗΣ ΕΙΡΗΝΗΣ ΚΑΙ
ΕΥΗΜΕΡΙΑΣ.
ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΙΔΑΤΕ ΥΠΟΔΥΚΝΕΙΗ ΚΑΙ Η ΒΙΒΛΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΝΑΡΞΗ
ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΤΟΣ ΤΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΑΣ ΤΟΥ ΙΗΣΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΦΕΡΕΙ ΣΤΗΝ ΓΗ
ΕΙΡΗΝΗ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΕΘΝΩΝ ΤΩΝ ΣΩΖΩΜΕΝΩΝ , ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ , ΕΥΗΜΕΡΙΑ ,
ΤΕΛΟΣ ΤΩΝ ΑΣΘΕΝΕΙΩΝ , ΠΑΥΣΗ ΤΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΓΙΑ ΤΑ
1000 ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΑΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ.
ΔΙΑΔΟΧΙΚΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΝΕΚΡΩΝ , ΔΙΚΑΙΩΝ ΚΑΙ ΑΔΙΚΩΝ ,
ΠΟΥ ΥΠΗΡΞΑΝ ΠΟΤΕ , ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΟΘΕΙ ΜΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΖΩΗΣ
ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΠΑΡΑΔΕΙΣΙΑΚΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΖΩΗΣ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ.

ΜΕ ΑΛΛΑ ΛΟΓΙΑ Ο ΙΗΣΟΥΣ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΕΙ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΙΛΙΑ ΧΡΟΝΙΑ
ΤΟΝ ΑΡΧΙΚΟ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟ ΤΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑ.
ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟ ΠΟΥ ΑΝΑΒΛΗΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟ ΞΕΣΠΑΣΜΑ ΤΟΥ
ΚΙΝΗΜΑΤΟΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΣΙΑΣ ΤΟΥ ΕΩΣΦΟΡΟΥ ΠΟΥ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΝΑ ΣΥΜΠΑΡΑΣΥΡΕΙ
ΣΕ ΑΥΤΟ , ΤΟ 1/3 ΤΩΝ ΑΓΓΕΛΩΝ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΛΙΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΕΝ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ
ΖΕΥΓΑΡΙ.

ΚΑΙ ΟΙ ΟΜΑΔΑ Ε ΚΑΙ ΟΙ ΕΛ ΠΟΥ ΑΝΑΜΕΝΟΝΤΑΙ
ΠΟΥ ΚΟΛΛΑΕΙ ΜΕ ΤΑ ΠΙΟ ΠΑΝΩ;
----------------------------------------
ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΡΓΑ ΤΟ ΙΕΡΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΩΝ ΙΝΔΩΝ ,
ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΕΝΕΣΗ , ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΗΣ ΒΙΒΛΟΥ ,
ΑΠΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΟΥ ΕΡΜΗ ΤΟΥ ΤΡΙΣΜΕΓΙΣΤΟΥ,
ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΟΥ ΕΝΩΧ ,
ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ.

ΑΓΓΕΛΟΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑΝ ΤΟΝ ΕΩΣΦΟΡΟ , ΥΛΟΠΟΙΗΘΗΚΑΝ ,
ΠΗΡΑΝ ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ ΣΩΜΑΤΑ ,
ΚΑΤΕΒΗΚΑΝ ΣΤΗ ΓΗ ΠΡΟ ΤΟΥ ΚΑΤΑΚΛΥΣΜΟΥ ,
ΠΗΡΑΝ ΣΑΝ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΤΟΥΣ ΤΙΣ ΟΜΟΡΦΟΤΕΡΕΣ ΚΟΡΕΣ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ,
ΚΑΙ ΓΕΝΝΗΣΑΝ ΤΟΥΣ ΗΜΙΘΕΟΥΣ , η ΓΙΓΑΝΤΕΣ , η ΝΕΦΙΛΕΙΜ.
ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΕΜΕΙΝΑΝ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΑΝ ΑΝΔΡΕΣ ΟΝΟΜΑΣΤΟΙ.

ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΓΓΕΛΟΥΣ , ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΝΕΦΙΛΕΙΜ , ΙΔΡΥΘΗΚΕ Η ΦΑΡΑΩΝΙΚΗ ΔΥΝΑΣΤΕΙΑ ΤΗΣ ΑΙΓΥΠΤΟΥ.

ΑΚΟΥΣΤΕ ΤΙ ΛΕΕΙ Ο ΗΡΟΔΟΤΟΣ.
ΗΡΟΔΟΤΟΣ βιβλίο Β , κεφ. 46 , στιχ. 144
---------------------------------------
ΟΙ ΔΕ 8 ΠΡΩΤΟΙ ΘΕΟΙ ,
ΕΙΝΑΙ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ 12 ΘΕΟΥΣ ....,
ΥΣΤΑΤΗ ΔΕ ΒΑΣΙΛΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΩΡΟΥ , ΤΟΥ ΓΙΟΥ ΤΟΥ ΟΣΙΡΗ.
ΟΣΙΡΗΣ ΔΕ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΙΟΝΥΣΟΣ.

ΕΙΠΑΤΕ ΤΙΠΟΤΑ;
ΟΙ ΠΡΩΤΟΙ 8 ΦΑΡΑΩ ΤΗΣ ΑΙΓΥΠΤΟΥ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΝΟΝΙΚΟΙ
ΑΛΛΑ ΑΓΓΕΛΟΙ ΚΑΙ ΝΕΦΙΛΕΙΜ.

ΠΑΜΕ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΜΕ.

1) ΑΜΜΩΝ ΡΑ = ΑΓΓΕΛΟΣ [ Πάντοτε μέσα στις πυραμίδες ο ΑΜΜΩΝ ΡΑ
ζωγραφίζεται με γαλάζιο χρώμα γιατι ήταν ΘΕΟΣ ΤΟΥ ΟΥΡΑΝΟΥ ]

2) ΠΑΝΑΣ η ΜΙΝ = ΑΓΓΕΛΟΣ

3) ΓΚΕΜΠ = ΑΓΓΕΛΟΣ

4) ΧΝΟΥΜ = ΑΓΓΕΛΟΣ

5) ΦΘΑ = ΑΓΓΕΛΟΣ [ Μετέφερε αρχιτεκτονικές γνώσεις στους ανθρώπους. Με βάση αυτές τις γνώσεις κατασκευάζονται οι 2 μεγάλες ΠΥΡΑΜΙΔΕΣ και η ΣΦΙΓΓΑ.

6) ΕΡΜΗΣ Ι - ΘΩΔ = ΓΙΟΣ ΤΟΥ ΦΘΑ , ΑΡΑ ΝΕΦΙΛΕΙΜ

7) ΟΣΙΡΙΣ Ι = ΓΙΟΣ ΤΟΥ ΓΚΕΜΠ , ΑΡΑ ΝΕΦΙΛΕΙΜ

8) ΣΗΘ Ι = ΓΙΟΣ ΤΟΥ ΓΚΕΜΠ , ΑΡΑ ΝΕΦΙΛΕΙΜ

ΑΥΤΟΙ ΛΟΙΠΟΝ ΗΤΑΝ ΟΙ ΠΡΩΤΟΙ 8 ΦΑΡΑΩ ΤΗΣ ΑΙΓΥΠΤΟΥ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟΝ
ΗΡΟΔΟΤΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΜΕΤΑΦΕΡΕΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΠΗΡΕ ΑΠΟ ΤΟ ΑΙΓΥΠΤΙΑΚΟ ΙΕΡΑΤΕΙΟ.

ΚΑΘΩΣ ΟΙ ΑΓΓΕΛΟΙ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ ΜΕΤΕΦΕΡΑΝ ΠΟΛΛΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΛΑΤΡΕΥΤΗΚΑΝ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΣΑΝ ΘΕΟΙ.
ΒΕΒΑΙΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΙΣ ΧΡΗΣΙΜΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΠΕΡΑΣΑΝ ΣΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΙΔΩΛΟΛΑΤΡΕΙΑ.
ΓΙ ΑΥΤΟ Η ΑΙΓΥΠΤΟΣ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΒΙΒΛΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΕΤΑΙ ΣΑΝ Η ΠΑΤΡΙΔΑ ΤΗΣ ΕΙΔΩΛΟΛΑΤΡΕΙΑΣ.

ΟΙ ΑΓΓΕΛΟΙ ΕΓΝΩΡΙΖΑΝ ΟΤΙ ΕΠΙΚΕΙΤΑΙ ΚΑΤΑΚΛΥΣΜΟΣ ,
ΕΤΣΙ ΠΑΙΡΝΟΝΤΑΣ ΠΑΛΙ ΤΑ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΑ ΤΟΥΣ ΣΩΜΑΤΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑΝ
ΝΑ ΔΙΑΦΥΓΟΥΝ.
ΤΟΤΕ ΜΑΣ ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΕΙ Η ΒΙΒΛΟΣ ΠΙΑΣΤΗΚΑΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΓΓΕΛΟΥΣ ΤΟΥ
ΘΕΟΥ ΚΑΙ ΦΥΛΑΣΣΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΚΡΙΣΗ.

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΩΝ ΑΓΓΕΛΩΝ , ΟΙ ΝΕΦΙΛΕΙΜ , ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΛ ΠΟΥ ΕΔΩΣΑΝ
ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΑ ΣΤΟΥΣ ΑΙΓΥΠΤΙΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΤΟΠΙΝ ΜΕΣΩ ΤΟΥ
ΕΡΜΗ ΙΙ ΤΟΥ ΤΡΙΣΜΕΓΙΣΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΟΡΦΕΑ , ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΓΝΩΣΕΙΣ ΕΦΘΑΣΑΝ ΣΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ.

ΟΙ ΝΕΦΙΛΕΙΜ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΦΥΓΟΥΝ ΤΟΥ ΕΠΕΡΧΟΜΕΝΟΥ ΚΑΤΑΚΛΥΣΜΟΥ ,
ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑΝ [ εαν πιστέψουμε τους ΣΟΥΜΜΕΡΙΟΥΣ ],
ΔΙΑΣΤΗΜΙΚΗ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΞΕΦΥΓΑΝ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ NIBIRU.

NA ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΤΟΥΣ ΕΛ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΝ ΤΟ 2012.
ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΕΠΙΣΗΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΟΥΝ
ΜΕ ΣΥΜΠΑΝΤΙΚΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ [ Διάβαζε καλύτερα ΔΑΙΜΟΝΙΚΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ],
ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ.

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ ΟΤΙ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ,
ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΣΕΤΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕ Η ΕΤ3 ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑ ΟΤΙ Ο ΑΡΧΗΓΟΣ
ΤΩΝ ΙΝΔΙΑΝΩΝ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΓΙΑ ΤΟ 2012 ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΕΙ ΜΕ
ΠΝΕΥΜΑΤΑ , ΟΠΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ Ο ΓΚΕΛΛΕΡ ΠΟΥ ΜΑΣ ΤΟΝ ΕΦΕΡΕ Ο ΧΑΡΔΑΒΕΛΛΑΣ
ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΔΕΙΞΗ ΤΙΣ ΨΥΧΙΚΕΣ ΤΟΥ ΔΗΘΕΝ ΔΥΝΑΜΕΙΣ , ΟΤΑΝ Ο ΙΔΙΟΣ
ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΟΥ ΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΓΚΕΛΛΕΡ , ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΕΙ
ΜΕ ΣΥΜΠΑΝΤΙΚΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΜΕΣΟΝ ΠΟΥ ΑΥΤΕΣ
ΟΙ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΕΠΕΝΕΡΓΟΥΝ.

ΕΠΙΣΗΣ ΧΡΗΣΤΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΙΣ ΣΤΗΝ ΣΕΛΗΝΗ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΝΑ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΟΥΝ
ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ , ΟΤΙ Η ΣΕΛΗΝΗ ΕΙΝΑΙ Η ΒΑΣΗ ΤΩΝ U.F.O.

O ΙΗΣΟΥΣ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΒΙΒΛΟ ΕΧΕΙ ΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΤΟΥΣ ΟΥΡΑΝΟΥΣ ΑΠΟ
ΤΟΥΣ ΔΑΙΜΟΝΕΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΠΕΡΙΟΡΙΣΕΙ ΣΤΟΝ ΠΕΡΙΓΥΡΟ ΤΗΣ ΓΗΣ.

ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΑΥΤΗ Η ΕΚΦΡΑΣΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΖΕΙ ΤΗΝ ΣΕΛΗΝΗ.

ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΟΣΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ.
ΤΑ ΚΑΤΑΘΕΤΩ ΓΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ.

ΦΙΛΙΚΑ
ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕ

MELETHTHS



~:LOVE:~AND~:LIGHT:~

PaNoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2006, 05:17:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
Αγαπητέ KERRY KING

Απλά μερικές επισημάνσεις...

- Τα παραδείγματα με τα "ΔΕΝ", στα έδωσα για να σου τονίσω πως αυτός που κάνει έναν ισχυρισμό, έχει και την ευθύνη να τον αποδείξει.Kαι μέχρι τώρα δεν εχουμε δει καμία αποδείξη για ισχυρισμούς τύπου Draconians,12-strand DNA, Reprilians, Anounaki Κυβερνήτες και Προμηθέες αστρόπλοια κτλ. Άσε που "βιάζουν" και τη λογική όλα αυτά(γιατί να μην υπάρχουν λαχανί Αγιο Βασίληδες που να μπουκάρουν από τις σκεπές τα χριστούγεννα?Ποιο πιθανό είναι).

- Συμφωνώ πως ακόμα υπάρχουν αναπάντητα ερωτήματα και κάποια "ανεξήγητα" στον πλανήτη μας και παρα έξω. Ομως οι απαντήσεις θα έρθουν από επιστημονική έρευνα και όχι από φαντασιόπληκτες θεωρίες συνομωσίας που τα κάνουν όλα αχταρμά. Η ιστορία το έχει αποδείξει αυτό. Κάποτε οι άνθρωποι νόμιζαν ότι οι κεραυνοί προέρχονται από την οργή των θεών (ή εξωγήινων Ανουνάκιδων). Κάποτε οι άνθρωποι πίστευαν ότι οι θαλασσοταραχές και τα τσουνάμι προκαλούνται από τις κλανιές του Ποσειδώνα. Κάποτε οι άνθρωποι πίστευαν ότι οι σεισμοί οφείλονται στους παγιδευμένους στα έγκατα της γης Τιτάνες. Και τόσα άλλα παραδείγματα. Σήμερα έχουμε απαντήσει μέσω της επιστημης και της επιστημονικής έρευνας σε όλα αυτά. Φαντάσου πως θα ήμασταν αν ακόμα πιστεύαμε σε φανταστικές ιστορίες και αρνούμασταν να απαγκιστρωθούμε από δεισιδαιμονίες. Μάλλον δεν θα διαφέραμε και πολύ από ένα φοβισμένο μπαμπουίνο.

- Πράγματι κάποιες αποδείξεις μπορεί να κατέρευσαν για κάποια θεωρία, αλλά αντικαταστάθηκαν από άλλες πιο σταθερές, βελτιωμένες και αξιόπιστες.

- Οσο για τα διάφορα "περίεργα" sites και τις πηγές που έχουμε δει, πράγματι πιστεύω ότι κάποια από αυτά κάνουν απλα χαβαλέ. Υπαρχει και η περίπτωση να είναι βέβαια κάποιος πραγματικά πιστός της τρελής θωρίας του και όντως να πιστεύει σε αυτό που πρεσβεύει.

- Δεν έχω φυσικά από κανέναν την απαίτηση να ασπάζεται τις απόψεις μου. Ας πιστεύει σε Ανουνάκι, καταχθόνιους καλικατζαρέους και δεν ξέρω κι εγώ σε τι άλλο. Οπως έχω ξαναπεί, ο καθένας είναι και άξιος των επιλογών του.

- Και επειδή εγώ έθεσα πρώτος ερώτηση για ηλικία και επάγγελμα, και για να είμαι σωστός και τίμιος θα πρέπει να αυτοκαρφωθώ κι εγώ. Είμαι 25 χρονών και υπάλληλος τουριστικού γραφείου. Με παντρεύεται καμια περιστέρα από δω μέσα???


ΥΓ. Αυτά περί πυραμίδων και αστρικών ενεργειακών πυλών δεν τα σχολιάζω. Ισως κάποιος θα πρέπει να ενημερώσει τους Αιγύπτιους φορείς τουρισμού, να τα συμπεριλάβουν στην τουριστικη τους καμπάνια της νέας σεζόν, μπας και προσελκύσουν περισσότερους επισκέπτες και αυξηθούν και τα έσοδά τους.....ψυχή έχουν κι αυτοί....

Αστρονομική απόδειξη περί της υπάρξεως φούξια ελεφάντων...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2006, 10:11:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ
quote:
γιατί να μην υπάρχουν λαχανί Αγιο Βασίληδες που να μπουκάρουν από τις σκεπές τα χριστούγεννα? Ποιο πιθανό είναι).

Μένω ΕΚΠΛΗΚΤΟΣ από τα ΨΕΥΔΗ που διαδίδεις στον Ιντερνέτ !

Λες, δεν υπάρχουν λαχανί Αγιοβασίληδες !!!

Που τα άκουσες αυτά, ΡΕ ?

Βαλτός είσαι ?

Μήπως είσαι πράκτορας των Ανουνάκι ? Των Δρακονιανών ? Μήπως και των δυό μαζί ?

Να σε φιμώσουν γρήγορα ! Είσαι κατάπτυστος και αισχρός !

Σε λίγο θα μας πείς και ΔΗΘΕΝ ότι ο Αγιοβασίλης δεν μπαίνει από τις .. καμινάδες !

Α, να χαθείς !

Πουλημένε


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2006, 12:36:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Φίλε Agnostic μου αρέσει πολύ το χιούμορ σου.

Συμφωνώ μαζί σου ότι κάτι site κάνουν χαβαλέ και να το πούμε και πιό λαϊκά - μ@@@@@νται κανονικά !!!

Για να καταλήξει η έρευνα στο συμπέρασμα, πρέπει να πάρει και το ερέθισμα από την φαντασία. Μην κολλάμε στην αχαλίνωτη φαντασία, πέρα από τους Αννουνάκι και τους Δρακονιανούς - αλλού είναι η ουσία. Η ουσία είναι στην διαρκή αναζήτηση, τι είμαστε, από "ξεφύτρώσαμε", υπάρχει Θεός.... κλπ κλπ....

Το αν θα βρούμε ποτέ απαντήσεις σε όλα τα ερωτήματά μας, δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω. Το άμα οι απαντήσεις δώσουν λύση στα προβλήματά μου, πάλι δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω.

Άντε και ο Ταϊβανέζος συνεργάτης μου είναι Δρακονιανός.... Θα μου εξοφλήσει πχ το στεγαστικό μου ? Μπα.... Θα μου εξασφαλίσει υγεία και ευτυχία για το υπόλοιπο της ζωής μου ? Μπα.... (Δρακονιανός είπαμε, όχι ιρλανδέζικο ξωτικό).

Προσωπικά, η όλη άποψη που έχω για την προϊστορία μας απλά μου δημιοθργεί ερέθισμα να την ψάχνω και να προσπαθώ να κατανοώ περισσότερα μέσα από τις γνώμες τον μεν και τον δε. Από τα περίπλοκα και ακατανόητα (για μένα) θεωρήματα περί 12 DNA μέχρι την ισοπέδωση της Medtech. Και καλά κάνει και τα ισομεδώνει η Medtech, έχει το δικά της ερεθίσματα και τις δικές της απόψεις και αν μην τη άλλο είναι απόλυτα σεβαστή γιατί δεν πετάει λόγια στον αέρα. Άσχετα άμα προσωπικά πιστεύω πως δεν θα καταφέρει ποτέ της να με πείσει πως μπορεί να είναι 100% σίγουρη για το τι παιζότανε πριν 10000 χρόνια στον πλανήτη μας. Και αυτή μπορεί να είναι σίγουρη, εμένα όμως δεν θα μπορέσει - όχι μόνο η Medtech, κανένας - να με πείσει. Ούτε ο PaNo, ούτε ο Sinchin, ούτε ο φούφουτος.

Θα αναρωτιέμαι μέχρι να βαρεθώ, ή μέχρι να γίνει κάτι στον κόσμο που θα πείσει και τον τελευταίο κάτοικο στην γη. Θες η Δευτέρα Παρουσία, θες η άφιξη του Νιμπίρου, ας είναι ότι είναι και ας μας κάνει καλύτερους....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GWGW
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
430 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2006, 12:51:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GWGW
βρε παιδια..διαβαζω τοση ωρα αλλα να πω την αληθεια δε καταλαβα και παρα πολλα..ειμαι εγω τοοοσο ασχετη?

συμφωνω με τον kerry και αναρωτιεμαι..επειδη δεν ειμαι πολυ παλια στις συζητησεις σας, εχετε βγαλει ποτε καποιο συμπερασμα ή καποια καταληξη σε καποιο θέμα? γιατι στα ποιο πολλα βλεπω οτι περισσοτερο τρωγομαστε μεταξυ μας παρα απλα να παραθετουμε κατι που ειδαμε, κατι που ακουσαμε, κατι που ξερουμε...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2006, 13:13:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ
quote:
εχετε βγαλει ποτε καποιο συμπερασμα ή καποια καταληξη σε καποιο θέμα? γιατι στα ποιο πολλα βλεπω οτι περισσοτερο τρωγομαστε μεταξυ μας παρα απλα να παραθετουμε κατι που ειδαμε, κατι που ακουσαμε, κατι που ξερουμε...

Ναι ! Έχουμε βγάλει το συμπέρασμα, ότι όσο πιο πολλές "σελίδες" έχει ένα θέμα, τόσο πιο πολλές αναγνώσεις, τόσοι ποιό πολλοί συμμετέχοντες, τόσες πιο πολλές συμμετοχές (απόψεις, αντιρήσει, μπινελίκια, διαγραφές) που στο τέλος όχι μόνο δεν έβγαλες τίποτε παραπάνω, αλλά αντίθετα, εγκαθετώθηκες και παραπάνω.

Βγαίνει δηλ. σχεδόν πάντα το συμπέρασμα "βρε τι μαλάκες κυκλοφορούν στον κόσμο"

Ε... ψίτ... "ευαίσθητη"... έλα να με κάνεις ντά ! Είπα "μαλάκες" !

Επισεις βγα'ινει το συμπέρασμα, οτι υπάρχουν πολλοί άνθρωποι που ασχολουνται με τα φόρουμ (γενικά) και διαβάζουν και γράφουν. Είναι μια μορφή επικοινωνίας στη σύγχρονη ζωή. Πιστεύω, εικάζω, ότι ανάλογα γίνανταν τέτοιες ομαδικές συζητήσεις σε πλατείες, καφενέδες κ.α. Ελλέιψη αυτών βγήκαν τα φόρουμ και τα θέματα. Εν τέλει, δεν έχει και πολύ σημασία το θέμα, "συζήτηση" να γίνεται...



Edited by - Βρίλ on 19/05/2006 13:19:18Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2006, 13:58:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
quote:

Επισεις βγα'ινει το συμπέρασμα, οτι υπάρχουν πολλοί άνθρωποι που ασχολουνται με τα φόρουμ (γενικά) και διαβάζουν και γράφουν. Είναι μια μορφή επικοινωνίας στη σύγχρονη ζωή. Πιστεύω, εικάζω, ότι ανάλογα γίνανταν τέτοιες ομαδικές συζητήσεις σε πλατείες, καφενέδες κ.α. Ελλέιψη αυτών βγήκαν τα φόρουμ και τα θέματα. Εν τέλει, δεν έχει και πολύ σημασία το θέμα, "συζήτηση" να γίνεται...

Έτσι ακριβώς είναι....

Αφού την ψάνχουμε που την ψάχνουμε, ας την βρούμε από το σύνολο και όχι από ένα που θα κάνει "ρεπορταζ στην ομίχλη - πχ" ή το κάθε περιοδικό που πετάει ένα αρθράκι, απομωνώνει μία άποψη και ένα συμπέρασμα και μετά αναρωτιέσαι γιατι κυκλοφορούνε τόσοι μ@@@@κες ανάμεσά μας.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2006, 14:05:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
πριν πολλα χρονια ο ανθρωπος πιστευε οτι ο δημιουργος του συμπαντος(δεν αναφερωμαι σε μια θρησκεια αλλα σε ολες)
εφτιαξε τον ανθρωπο και τον εχει στα ωπα ωπα
(συλεκτικο κοματι βλεπεις)
αλλα υπαρχουν και δυναμεις που θελουν να κλεψουν την συλογη


στην πορεια ο ανθρωπος καταλαβε οτι κατοικει σε εναν πλανητη απο τα δις που αποτελουν τον γαλαξια πουμε την σειρα του ο γαλαξιας ειναι ενας απο τους δις που αποτελουν το συμπαν

τοτε ο ανθρωπος καταλαβε οτι δεν ειναι συλεκτικο κοματι
και δεν του εκατσε και πολυ καλα

αρχισε τοτε να φτιαχνει αλλες ιστοριες

σου λεει <<ενταξει ο δημιουργος του συμπαντος ειναι λιγο δυσκολο να μας νταχτιρνιζει,αλλα καποιοι εξωγηινοι; γιατι να μην μας εφτιαξαν αυτοι;

και γιατι να μην υπαρχουν και κακοι εξωγηινοι που θελουν να αμας κανουν κακο;


ολα αυτα θα ειναι το πιστευω του ανθρωπου μεχρι να φτιαξει οχηματα
που θα μπορει να μεταφερεται σε πλανητικα συστηματα τοτε θα φτιαξει αλλους δημιουργους

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GWGW
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
430 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2006, 14:23:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GWGW
καλησπερα και παλι..

παιδια εχω την εντυπωση οτι με παρεξηγησατε λιγο..

σε καμια περιπτωση δεν ειπα οτι κακως γινεται οτι γινεται...

σαφως και το ζητουμενο ειναι η ανταλλαγη αποψεων και η ερευνα γιατι μονο

ετσι μπορει να φτασει κανεις στη γνωση..

απλα επειδη ειμαι ατομο που του αρεσει να υπαρχει αποτελεσμα και να

βγαινει και καποιο συμπερασμα γιαυτο εκανα την παραπανω ερωτηση..

Ομως σιγουρα και τα θεματα που συζυτιουνται ειναι πολυ δυσκολα και

κανενας δε μπορει να ειναι σιγουρος γιατι τιποτα..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2006, 14:28:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Δεν πιστεύω πωε τέτοια θέματα καταλήγουν ποτέ σε συμπέρασμα....

Το μόνο συμπέρασμα που βγάινει είναι όταν πλέον συμφωνήσουν όλοι πωε το θέμα δεν έχει τίποτα άλλο να "προσφέρει" και το αποτέλεσμα είναι να κλειδωθεί Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2006, 14:30:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Εδώ που τα λέμε, συμπεράσματα βγαίνουν παμπολλα...

ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ δεν είναι που θα βγει.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2006, 14:47:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ
Δε σε παρεξηγησε κανένας.

Εγώ θα σε λέω στα ελληνικά "Γκβ-Γκβ" (αφού αυτό διαβάζω βρε παιδιά !) και ούτε εσύ θα .. παρεξηγηθείς

Εντάξει είναι τα θέματα, εντάξει και η "συζήτηση" και άμα το παραχέσουν το θέμα, έρχεται και η "Κυρά των κλειδιώνε" και το... λουκετώνει το θέμα.

Απλά...

Edited by - Βρίλ on 19/05/2006 14:49:17Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2006, 19:31:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA
Αγαπητέ Kerry King,
Δεν τσίμπισες - καλό αυτό. Απλώς δεν μπορείς να καταλάβεις την μαθηματική έννοια στην αναζήτηση στοιχείων - κάτι που εγώ έχω κάνει άπειρες φορές. Αυτό όμως είναι αλλού παπά ευαγγέλιο.
Ψυχολογία - άλλη μία από τις μαθηματικές επιστήμες. Με αυτή μπορείς να κάνεις σχεδόν ότι θέλεις άμα την κατέχεις καλά. Διάβασε την - περί της ατομικής ψυχολογίας - της οικογενειακής - της τοπικής - της εθνικής - του είδους.
Ο gigenis το έθεσε πολύ καλά. Ψυχολογία του είδους - κατά το "ο θεός ζει στον ουρανό".
ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ να βγάλουμε την ψυχολογία μέσα από την έρευνα. ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ να βγάλουμε τα μαθηματικά μέσα από την έρευνα.

Μικρό παράδειγμα: Οι Μογγόλοι του Τεμουτζίν εφορμούν στην Περσία - κυριεύουν μία πόλη - οι κάτοικοι της ΕΚΤΕΛΟΥΝΤΑΙ όλοι, ο κάθε μογγόλος έπρεπε να σκοτώσει 400 άντρες, γυναίκες, παιδιά. Γράφω την αλήθεια ναι ή όχι Kerry King; Εάν ναι, μπορείς να επιβεβαιώσεις την ψυχολογία των στρατιωτών και των Περσών που επέζησαν;

Μπορείς τώρα να επιβεβαιώσεις την ψυχολογία κάποιου που θέλει να πιστεύει σε κάτι και απλώς να μην το ερευνά παραπέρα. Δες όσους η "ομαδάρα τους" κέρδισε προτάθλημα. Τι ακριβώς κέρδισαν αυτοί; Για τι πανηγυρίζουν; Μήπως το κάνουν γιατί θέλουν να ανήκουν κάπου;
Μήπως οι έχοντες καρκίνο δοκιμάζουν ότι σκεφτεί ο κάθε απατεώνας θέλοντας να σωθούνε;

Μήπως ο Pano και οι υπόλοιποι <εκτός της περιπτώσεως που δεν θέλουν να συνεχίσουν την έρευνα> θέλουν να πιστέψουν ΚΑΤΙ για ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥΣ λόγους;

Όσο για το εάν πηγαίνει κάπου η κουβέντα: Μόλις αρχίζουμε την ψυχρή λογική και τα μαθηματικά σε κάποιο θέμα, όλοι εξαφανίζονται! ΝΑΙ το παραδέχομαι, δεν είναι ωραίο κάποιος να σου καταστρέφει τα όνειρα και τα πιστεύω σου αλλά ΔΥΣΤΗΧΩΣ για όλους (και για μένα) είναι ή αλήθεια.

Άντε ντε - θέστε τις βάσεις για ένα θέμα ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΕΝΙΚΟΤΗΤΕΣ.
Στο τέλος κομμάτι - κομμάτι τα παραμύθια θα μείνουν στον αέρα.
Και θα μείνω πάλι εγώ και κάποιοι άλλοι να γράφουν μαθηματικούς τύπους και στοιχειώδη κομμάτια της επιστήμης - μέχρι το γελοίο να κάθομαι να εξηγώ τα στοιχειώδη.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2006, 19:34:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech
quote:
αι καλά κάνει και τα ισομεδώνει η Medtech, έχει το δικά της ερεθίσματα και τις δικές της απόψεις και αν μην τη άλλο είναι απόλυτα σεβαστή γιατί δεν πετάει λόγια στον αέρα. Άσχετα άμα προσωπικά πιστεύω πως δεν θα καταφέρει ποτέ της να με πείσει πως μπορεί να είναι 100% σίγουρη για το τι παιζότανε πριν 10000 χρόνια στον πλανήτη μας. Και αυτή μπορεί να είναι σίγουρη, εμένα όμως δεν θα μπορέσει - όχι μόνο η Medtech, κανένας - να με πείσει.


Γιατί βάζεις λόγια στο στόμα μου?Είπα εγω οτι ειμαι ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΙΓΟΥΡΗ οτι ξερουμε ΑΚΡΙΒΩΣ οτι εγινε πριν απο 10000 χρόνια?!!!Σε ποιο σημειό παρακαλώ?Αν οντως ετσι εγινε κανε το quote και υποδειξε το σε όλους και κρεμασε μου και κουδουνια αλλιως ζητα συγνωμη!


Εγω σου ανεφερα οτι με τα στοιχεια που εχουν οι γεωλογοι,οι βιολογοι,οι παλαιοντολογοι,οι αστροφυσικοι,οι φυσικοι κτλ αυτα που ισχυριζονται τυποι σαν τον Φον Ντενικεν,τον Βελικοφσκι,τον Σιτσιν (περιμενετε σε λίγο ερχεται ωραιο αρθρακι που αναλυει βημα προς βημα το βιβλιο 12ος πλανητης του Sitsin οπου δειχνει πως ο Σιτσιν παραφραζει την Βιβλο και δημιουργει δικα του στοιχεια για να στηριξει την θεωρια του,πως το κοσμικο του μπιλιαρδο με τον πλανητη που ερχεται μια φορα στα 3600 χρονια και υποθετικα μετα απο σειρα συγκρουσεων και βαρυτικων επιδρασεων διαμορφωνει το ηλιακο συστημα στην σημερινη μορφη του δεν στεκει καθολου κτλ) εχουν ελαχιστες πιθανοτητες να εχουν συμβει πραγματικα.

Και δεν με νοιαζει να σε πεισω!Καθε λαος στην τελικη ειναι αξιος της μοιρας του.Εγω απλα προσφερω τροφη για σκεψη.Οποιος θελει ας την λαβει υποψη.Οποιος δεν θελει να πεξει φρισμπι με αυτην.Αλλα κομμενες οι συκοφαντικες αναφορες και οι προσωπικες επιθεσεις σε μενα επειδη σας χαλαω την σουπα των φανταξιοπληξιων ενταξει?Αμα δεν γουσταρετε τα ποστ μου μην τα @$#*διαβαζετε!!!!!!!!!!!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Savaoth
Μέλος 2ης Βαθμίδας


339 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2006, 20:46:00  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Savaoth

Για να δέιτε ΠΟΟΟΟΟΣΟ αφελείς είστε όλοι σας...
Είδατε πόσα είδη Δρακονιανών υπάρχουν ανάμεσά μας???!???
Ακόμα και οι δημιουργοί αυτού του φόρουμ είναι εξωγήινοι...

Bleat the Christian lie,
only mortals die...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2006, 04:34:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
Αγαπητή GWGW

Τα πράγματα είναι απλά και το συμπέρασμα σε πολλά τόπικ είναι το εξής:

"Συμφωνούμε ότι διαφωνούμε"

Ενα συμπέρασμα στο οποίο καταλήγουν πολλές φορές και οι πολιτικοί στις συναντήσεις τους...

Πάντως μου άρεσε και η τοποθέτηση του Βριλ...είχε ένα ρομαντισμό και με ταξίδεψε πίσω στα χρόνια της αθωότητας....
Κάποτε παρόμοιες καφενειακές συζητήσεις γινόντουσταν στις πλατείες, στα στέκια μας, στα καφενεία παρέα με ελληνικό καφέ και μπαρμπούτι, στα σχολεία, στα μπλιμπλικάδικα παρέα με Double Dragon(-ian)....
Σήμερα αυτά τα συζητάμε μέσα από ηλεκτρονικές αγορές....
Καταραμένη τεχνολογία.....
Ζήτω η επιστροφή στη φύση.....
Ζήτω οι λαχανί αγιοβασίληδες...


Αστρονομική απόδειξη περί της υπάρξεως φούξια ελεφάντων...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Skies tou Fegariou
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
306 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2006, 05:13:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Skies tou Fegariou
Γεια σας μεγαλοι επιστημονες....εσεις που τα ξερετε ολα και εσεις που ειστε ολοι εναντια στον ΠΑΝΟ...

Λοιπον...8ελω να ρωτησω κατι σε μερικους που δεν πιστευουν στα αρχαια κειμενα οτι ειναι κωδικοποιημενα....

Για παραδειγμα...κατι πολυ απλο. Απο την μυθολογια...ο κενταυρος ειναι μισος ανθρωπος μισος αλογο! Λοιποοοοοοον.... εγω μεχρι πριν λιγα χρονια δεν πιστευα σε αυτα.!!!

Ομως τωρα με την τεχνολογια...αν ρε παιδια δειτε αυριο μεθαυριο με κλωνοποιηση τιποτα τετοιο γυρω σας μην εκπλαγειτε...ετσι δεν ειναι?

Γενικα ειμαστε ολοι λιγο εως πολυ...απιστοι!!!Αν δεν δουμε κατι με τα ματια μας δεν το πιστευουμε.

Λεγεται οτι οι αρχαιοι Ελληνες επικοινωνουσαν με διαφορα μερη της Ελλαδας μεσω των θεατρων...στο μερος που κωβονται οι εξεδρες και υπαρχουν καποιοι σωληνες!!!

Αν ειχαν κινητα τηλεφωνα τοτε....και εμεις δεν ειχαμε την τεχνολογια να εχουμε...αρα δεν ειχαμε ποτε δει κατι τετοιο θα το πιστευαμε??ΟΧΙ φυσικα.!!!

Απλα παραδειγματα για καποιους που δεν θελουν να δουν!!!

Καλη μερα σε ολους...Φιλε ΠΑΝΟ σε διαβαζω οταν εχω χρονο...καποια απο αυτα που λες εχουν βαση καποια ειναι λιγο τραβηγμενα...ελπιζω να καταληξεις καπου ασφαλες για να διαφυλαξεις το σεβασμο.

Καλη μερα και παλι σε ολη την οικογενεια του εσωτερικα.

Leonardo

Edited by - Skies tou Fegariou on 20/05/2006 05:20:22Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2006, 07:18:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Φίλε OANNHSEA, το έχω γράψει σε προηγούμενο ποστ μου. Αυτά που πιστεύω θα τα ψάχνω για όσο ζω - ή μέχρι να βαρεθώ....

Μέχρι τότε δεν έχω κανένα απολύτως κόμπλεξ να παραδεχτώ ότι έχω κάνει λάθος στην κρίση μου, οπότε έχω τα μάτια μου ανοιχτά σε ότι διαβάζω. Αποστόμωσέ με - θα μου κάνει καλό

Medtech ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί αρπάχτηκες μαζί μου. Ξαναδιάβασε το ποστ μου που επικόλλησες και θα διαπιστώσεις πως όλες οι προτάσεις στηρίζονται στην ΥΠΟΘΕΣΗ, "άμα" και "μπορεί", όπου "άμα = αν" και "μπορεί = ίσως". Η τελευταία σου παράγραφος ειδικά δεν ταιριάζει καθόλου στην στάση που έχω δείξει για σένα και είναι το λιγότερο άδικη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2006, 07:40:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Αγαπητή Medtech,

Είπα σε παλαιότερο ποστ :

quote:

ασ αφήσουμε αυτό το 1-2-3% να κάνει υποθέσεις.



και γράφεις παραπάνω :

quote:

το κοσμικο του μπιλιαρδο με τον πλανητη που ερχεται μια φορα στα 3600 χρονια και υποθετικα μετα απο σειρα συγκρουσεων και βαρυτικων επιδρασεων διαμορφωνει το ηλιακο συστημα στην σημερινη μορφη του δεν στεκει καθολου κτλ) εχουν ελαχιστες πιθανοτητες να εχουν συμβει πραγματικα.



Ίσως καταλάβεις την αποδοχή μου σε θεωρίες "παλαβές" τώρα. Αυτές οι ελάχιστες πιθανότητες τι είναι στην ουσία ? Ένα περιθώριο για να αρχίσεις να ψάχνεις και να προσπαθείς να αποδείξεις.

Έχει μεγάλη διαφορά να επιμένεις σε πράγματα που είναι εντελώς αβάσιμα και σε πράγματα που είναι υπο αμφισβήτηση. Δεν σου λέω για παράδειγμα ότι η Γη είναι επίπεδη, το είπε και ο φούφουτος και το πιστεύω. Αυτό είναι όντως παράνοια, την γη την διασχίζουμε πλέον απ'άκρη σε άκρη, την εχουμε δει και απ'έξω, πως να μπω στην διαδικασία να σκεφτώ "ρε μήπος μας κοροϊδεύουν ?". Αφού το 100% του επιστημονικού και μη κόσμου μπορεί να κάνει τον γύρο της και να το διαπιστώσει...

Το να πιστεύεις όμως σε θεωρίες για το τι μπορεί να συνέβη κατά το μακρυνό μας παρελθον και να σου αρέσει να ασχολήσαι με κάθε λογής θεωρία και επιστημονική φανατασία και να το ψάχνεις γιατί στην ουσία ΣΕ ΔΙΑΣΚΕΔΑΖΕΙ, ε με συγχωρείς τότε αλλά εγώ δεν νιώθω την ανάγκη να απολογηθώ γι'αυτό και ούτε πιστεύω πως η κοινωνία, η ελληνική οικονομία (μέσω της εταιρείας που δουλεύω) και η οικογένεια μου κινδυνεύουν από εμένα.... Και ας με θεωρείς εμένα άξιο της μοίρας μου, θα ήθελα όμως πραγματικά κάποια μέρα να το συζητάγαμε και να διαπιστώναμε αν οι μοίρες μας διαφέρουν και τόσο....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2006, 17:13:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA
Kerry King,
Ανοιξε ένα θέμα προς συζήτηση που πιστεύεις πως είναι υπό αμφισβήτηση.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2006, 19:34:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Τόσα υπάρχουν εδώ μέσα, δεν σου φτάνουν ?

Να σου το θέσω αλλιώς, υπάρχουν πράγματα για τα οποία οι όποιες απαντήσεις έχουν δωθεί - δεν με έχουν καλύχει πλήρως. Ερωτήσεις όπως από που προερχόμαστε, τι είναι θεός, υπήρξε η ανάσταση του Ιησού, υπάρχουν εξωγήινοι, υπάρχει ψυχή, γίνεται αστρική προβολή ή είναι παιχνίδια του μυαλού.... Γενικά πράγματα μεταφυσικά κυρίως, τα οποία όπως έγραψα και παραπάνω με διασκεδάζουν.

Άλλα με ενδιαφέρουν περισσότερο και άλλα όχι. Αλλού μπορώ και συμμετέχω, αλλού διαβάζω μόνο και μαθαίνω. Θέματα όπως η οργόνη και οι θεωρίες του Ραϊχ (αν τα λέω σωστά) καθώς και οι πυραμίδες στην Βοσνία μου είναι τρομερά ενδιαφέροντα παρόλο που δυσκολεύομαι να τα παρακολουθήσω όταν αρχίσουν οι ορολογίες. Θέματα όπως η αστρολογία και τα ποτηράκια με αφήνουν εντελώς αδιάφορο. Θέματα που μπλέκουν το μεταφυσικό με την ιστορία και την πολιτική (με λίγα λόγια τα συνωμωτικά) μου είναι ιδιαίτερα αγαπητά...

Ελπίζω να σε κάλυψα, είναι αγένια αυτό που κάνω τώρα αλλά σου ώφειλα μία απάντηση....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PaNo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
351 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2006, 02:21:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PaNo  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος PaNo
AGAPHTOI FILOI,
8ELW NA PISTEYW OTI TO PHRATE TO MHNYMA THS EUROVISION
APOPSE. OPOIOS DEN TO PHRE TOTE PRAGMATIKA LYPAMAI GIATI KOIMATAI TON YPNO TOY DIKAIOY.
AYTO AKRIBWS ENOW OTAN LEW OTI STA 2/3 TOY PLANHTH TREXEI ANAPODH ENERGIA. PRWTH FORA STHN ISTORIA TOY DIAGWNISMOY H ELLADA DEN EDWSE TOYS 12 PONTOYS STHN KYPRO KAI OI ELLHNES PSHFISANE YPOSYNEIDHTA TIS ARNHTIKES ENERGIES POY TOYS EPHREAZOYN KA8HMERINA.
OLES OI SKOTEINES TELETES POY GINONTAI KA8E MERA STON PLANHTH APO AYTOYS POY GNWREIZOYN KAI APO AYTOYS POY EINAI APLA 8YMATA ENYSXEIOYN AYTES TIS ENERGIES BY8EIZONTAS OLES TIS MORFES ZWHS STO SKOTADI.

8ELW NA PHSTEYW OTI TO PHRATE TO MHNYMA APO THN TAINIA DAVINCI CODE
GIA TOYS DRACONIAN.
8A TO KSANAPW ALLH MIA FORA OTI AYTOI POY OI DIAFORES 8RHSKEIES ONOMAZOYN DIAVOLO SATANA EVIL KTL, EINAI REPTILIAN ONTA APO TIS YPSHLOTERES DIASTASEIS ME FYSIKO SWMA OPWS TO DIKO MAS APLA ALLAZWNTAS THN GWNIA KAI THN TAXYTHTA PERISTROFHS TWN SWMATIDIWN POY APOTELOYN TO SWMA TOYS MROROYN KAI PERNOYN OTI MORFH 8ELOYNE.
O OROS "POYLHSA THN PSYXH MOY STON DIABOLO" SYMAINEI OTI EDWSE KAPIOS TO DHKAIWMA SE AYTA TA ONTA XWRIS STHN OYSIA NA TO GNWRIZEI, NA EPEMBOYN STHN DNA TAMPLETA TOY, NA ALLAKSOYN KAPIOYS SYNKEKRIMENOYS KODIKOYS WSTE NA SKLABWNOYN KAI NA ELENXOYN PLHRWS STHN OYSIA THN PSYXH POY KATEXEI TO SWMA KAI NA MPOROYN NA EISER8OYN SE AYTO OPOTE TO APOFASHSOYN. TO IDIO AKRYBWS APOTELESMA EXEI KAI O KANALISMOS.

8ELW NA PHSTEYW OTI 8A APLWSETAI TO PNEYMA SAS GIA NA DEITE THN MEGALH EIKONA KAI PIOI PRAGMATIKA KYBERNANE TON PLANHTH KAI TI PROSPA8OYN NA EPHTYXOYN.

ME TIS EIDIKES TEXNHKES POY YPARXOYN MPOREI KAPIOS NA MHN EPITREPEI PLEON AYTES TIS ARNHTIKES ENERGIES KAI AYTA TA SKOTEINA ONTA NA EISERXONTAI STON BIOENERGIAKO TOY TOMEA KAI NA DHMIOYRGOYN XAOS.AYTES OI ARNHTIKES ENERGIES ENERGOPIOYN SIGA-SIGA TO DNA ANAPODA KAI TO APOTELESMA 8A EINAI KATASTROFIKO. EXOYME TO DHKAIWMA NA EPILEGOYME TIS ENERGIES POY 8ELOYME NA EISERXONTAI MESA STO SWMA MAS ARKEI NA KSEROYME TIS EFARMOGES KA8ODHGHSEIS ENERGEIWN.
GIA MENA DEN 8A EXEI KAMIA AKSIA OTAN STO MELLON 8A DHKAIW8W ,
8A EINAI DWRON ADWRON.



~:LOVE:~AND~:LIGHT:~

PaNoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2006, 02:54:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:
AGAPHTOI FILOI,
8ELW NA PISTEYW OTI TO PHRATE TO MHNYMA THS EUROVISION
APOPSE. OPOIOS DEN TO PHRE TOTE PRAGMATIKA LYPAMAI GIATI KOIMATAI TON YPNO TOY DIKAIOY.
AYTO AKRIBWS ENOW OTAN LEW OTI STA 2/3 TOY PLANHTH TREXEI ANAPODH ENERGIA. PRWTH FORA STHN ISTORIA TOY DIAGWNISMOY H ELLADA DEN EDWSE TOYS 12 PONTOYS STHN KYPRO KAI OI ELLHNES PSHFISANE YPOSYNEIDHTA TIS ARNHTIKES ENERGIES POY TOYS EPHREAZOYN KA8HMERINA.

οχι αλλο καρβουνο οχι αλλο καρβουνο οχι αλλο καρβουνο
φτανειιιι καλα ρε πανο ποσο πια;;ποσ ειναι δυνατον να δωσεις ψηφο σε μια χωρα που δεν καταβενει στον τελικο;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
αντε ψωνιο αντε ορνιο αντε συμβολο αιωνιο αν ξυπνησεις μονομιας θαρθει αναποδα ο ντουνιας(σου)

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2006, 03:22:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
Με πρόλαβε ο gigenis....
Η Κύπρος δεν συμμετείχε στον διαγωνισμό...αχ βρε Πάνο...και πάνω που είχα αρχίσει να πιστεύω στους Draconians.....
Ομως η Ελλάδα υπέκειψε πράγματι σε σκοτεινές δυνάμεις αφού ψήφισε απογόνους των Draconians...

Η Ελλάδα θα έπρεπε να πράξει φωτεινά και να δώσει σε άλλες χώρες που συμμετείχαν στο διαγωνισμό το δωδεκάρι όπως στην Ατλαντίδα, στη Λεμουρια, στην Middle Earth, στη Φρουτοποία, στη Λιμνούπολη του Ντόναλντ Ντακ...
Η χώρα μας έχει πέσει σε βαθύ σκότος....

quote:
αντε ψωνιο αντε ορνιο αντε συμβολο αιωνιο αν ξυπνησεις μονομιας θαρθει αναποδα ο ντουνιας(σου)

Και να άλλη μια συγκλονιστική αποκάλυψη...
Ο gigenis ακούει Σφακιανάκη
Ωραίος ρε παίχτη

Αστρονομική απόδειξη περί της υπάρξεως φούξια ελεφάντων...

Edited by - Agnostic on 21/05/2006 03:24:23

Edited by - Agnostic on 21/05/2006 03:25:23Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PaNo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
351 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2006, 03:38:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PaNo  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος PaNo
FILE GIGENH DEN EXW IDEA PERI TWN KANONISMWN THS EUROVISION KAI MALLON EXEIS DIKAIO SE AYTO POY LES.SE PEIRAKSE MONO AYTO POY EIPA GIA THN KYPRO? DEN EXEIS NA PEIS TIPOTA ALLO?
TO APOTELESMA DEN SOY EKANE ENTYPWSH? DEN BLEPW NA SXOLIAZEIS TO APOTELESMA FILE!


~:LOVE:~AND~:LIGHT:~

PaNoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2006, 03:55:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
Agnostic ειναι ενα απο τα λιγα τραγουδια του σφακιανακη που μου αρεσει
φυσικα ξερεις οτι ειναι ποιημα του κωστα βαρναλη
αν και ο στιχος δεν ειναι ετσι ακριβως οπως τον εγραψα

πανο το αποτελεσμα δεν μου εκανε εντυπωση
εντυπωση μου κανουν οι αυτοαναιρουμενες ιδεες που γραφεις
ειχα ρωτησει κατι πριν μερικες σελιδες αλλα δεν απαντησες
ο μονος λογος που σχολιασα το γεγονος της ψηφοφοριας ηταν για να δειξω οτι αυτα που λες στην καλυτερη των περιπτωσεων ειναι παραφουσκομενες φοβιες

ολα αυτα περι ανουνακι δρακονιανων μπηξε δειξε και λοιπα
περι μεταφορας μνημης μεσω dna αλλα μη γνωσης οτι το νερο καιει το δερμα
εχεις κανει μια αχταρματοποιηση οποιας μυθολογιας υπαρχει
εχεις διαστρεβλωσει οτι δεν σου καθεται καλα
βλεπεις εχθρους παντου και δεν εχεις καταλαβει το ποιο απλο
οσο υπαρχουν τετοιες μπουρδολογικες φοβιες τοσο ο κοσμος θα μενει μπερδεμενος και ανικανος να ζητησει αυτα που του ανοικουν
αν ειχες διαθεσει μερος του χρονου και του χρηματος που καταναλωσες για αυτα που γραφεις εδω σε βοηθεια μπρος τους συναθρωπους σου τοτε θα ειχες φτιαξει εναν καλυτερο κοσμο

ολα αυτα που εχεις γραψει κανουν για ταινια επιστημονικης φαντασιας
μονο γι αυτο

διαβαζωντας την πρωτη σου λεξη καποιος νομηζει οτι εχεις κατι να δωσεις
διαβαζοντας την δευτερη ξερει οτι θα περασει ενα ευχαριστο απογευμα με ποπ-κορν και κολα

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2006, 04:06:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
Η μπαλάντα του κυρ Μέντιου


Δεν λυγάνε τα ξεράδια και πονάνε τα ρημάδια
κούτσα μια και κούτσα δυο στης ζωής το ρημαδιό
Μεροδούλι ξεροδούλι δέρναν ούλοι οι αφέντες δούλοι
ούλοι δούλοι αφεντικό και μ' αφήναν νηστικό
και μ' αφήναν νηστικό

Ανωχώρι κατωχώρι ανηφόρι κατηφόρι
και με κάμα και βροχή ώσπου μου 'βγαινε η ψυχή
Είκοσι χρονώ γομάρι σήκωσα όλο το νταμάρι
κι έχτισα στην εμπασιά του χωριού την εκκλησιά
του χωριού την εκκλησιά

Άιντε θύμα άιντε ψώνιο άιντε σύμβολο αιώνιο
αν ξυπνήσεις μονομιάς θα 'ρθει ανάποδα ο ντουνιάς
θα 'ρθει ανάποδα ο ντουνιάς

Και ζευγάρι με το βόδι άλλο μπόϊ κι άλλο πόδι
όργωνα στα ρέματα τα φεδό σας στρέμματα
Και στον πόλεμο όλα για όλα κουβαλούσα πολυβόλα
να σκοτώνονται οι λαοί για τ' αφέντη το φαί
για τ' αφέντη το φαί

Άιντε θύμα άιντε ψώνιο...

Koίτα οι άλλοι έχουν κινήσει έχει η πλάση κοκκινίσει
άλλος ήλιος έχει βγει σ' άλλη θάλασσα άλλη γη

Άιντε θύμα άιντε ψώνιο...

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PaNo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
351 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2006, 05:03:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PaNo  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος PaNo

quote:
ολα αυτα περι ανουνακι δρακονιανων μπηξε δειξε και λοιπα
περι μεταφορας μνημης μεσω dna αλλα μη γνωσης οτι το νερο καιει το δερμα
εχεις κανει μια αχταρματοποιηση οποιας μυθολογιας υπαρχει
εχεις διαστρεβλωσει οτι δεν σου καθεται καλα
βλεπεις εχθρους παντου και δεν εχεις καταλαβει το ποιο απλο
οσο υπαρχουν τετοιες μπουρδολογικες φοβιες τοσο ο κοσμος θα μενει μπερδεμενος και ανικανος να ζητησει αυτα που του ανοικουν
αν ειχες διαθεσει μερος του χρονου και του χρηματος που καταναλωσες για αυτα που γραφεις εδω σε βοηθεια μπρος τους συναθρωπους σου τοτε θα ειχες φτιαξει εναν καλυτερο κοσμο
ολα αυτα που εχεις γραψει κανουν για ταινια επιστημονικης φαντασιας

PRAGMATA POY DEN MPOROYN KAPIOI NA KATALABOYN PROSPA8OYN NA TA MEIOSOYN BAZONTAS THN ETIKETA OTI EINAI MPOYRDOLOGIES.
DHKAIWMA TOYS.

OTAN KAPIOI ALLOI KANOYN PRAGMATA POY EPISHS DEN MPOROYN NA KATALABOYN H' NA EKSHGEISOYN THN MHXANIKH KAI TA MYSTIKA POY KRYBONTAI APO PISW PX. AS POYME O CRIS ANGEL KAI DAVID BLAINE OTAN PERNANE MESA APO GYALI TOTE KOLLANE THN ETIKETA THS PARES8HSHS H' OTI ALLO TOYS KATEBEI.
http://video.google.com/videoplay?docid=6446113792495306514&pr=goog-sl

8A PW THN MPOYRDOLOGIA ALLH MIA FORA SE EKEINOYS POY EXOYN EIDH ALLAKSEI EPIPEDO KAI POY GIA EKEINOYS KSODEYW TON XRONO MOY KAI THN ENERGIA MOY.
OTAN TO PERIORHSMENO PHSTEYW OTI, EINAI ADYNATON KAPIOS NA PERASEI MESA APO GYALI AFERE8EI APO TO YPOSYNEIDITO KAI EMFYTEF8EI TO KAINOYRGIO OTI MPOREI GIATI TO GYALI EXEI YGRH MORFH, TOTE TIPOTA DEN MPOREI NA TON STAMATHSEI APO TO NA TO KATAFEREI.
TELEIA KAI PAYLA.


~:LOVE:~AND~:LIGHT:~

PaNoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2006, 10:21:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Ρε PaNo κούλαρε και εσύ τώρα που πας να μπλέξεις το DNA μας με την Eurovision....

Τράβα στην κατηγορία "Μεταξύ Τύπυ και Αχλαδίου" και δες γιατί ψηφίσαμε Φινλανδία. Άμα πιά, τα πάντα γίνονται υποσεινήδητα πια.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PaNo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
351 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2006, 11:36:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PaNo  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος PaNo
quote:

Ρε PaNo κούλαρε και εσύ τώρα που πας να μπλέξεις το DNA μας με την Eurovision....

Τράβα στην κατηγορία "Μεταξύ Τύπυ και Αχλαδίου" και δες γιατί ψηφίσαμε Φινλανδία. Άμα πιά, τα πάντα γίνονται υποσεινήδητα πια.....


FILE KERRY KING TA PANTA EXOYN NA KANOYN ME TO DNA KAI EIDIKA OTI EXEI SXESH ME ENERGIES .

DEN NOMIZW OTI MPOREIS NA KATALABEIS THN KATASTASH KAI DEN SE ADIKW GIA AYTO. 8A STO PW APLA LOIPON TOYLAXISTON NA KSEREIS GIA PIO LOGO PANHGHRIZEIS. EAN NOMIZEIS OTI AYTO POY EGINE EXEI SXESH ME THN FILANDIA ,OTI AYTOI OI KYRIOI DIALEKSANE TYXAIA TO SYNKEKRIMENO ONOMA ,FORESANE 5 MASKES, EIPANE ENA TRAGOUDI ME TOYS SYNGEKRIMENOYS STOIXOYS KAI AYTO HTAN OLO, FILE KANEIS POLY MEGALO LA8OS.

AYTO HTAN PROSXEDIASMENH KA8ARH EPHDEIKSH, APO SKOTEINES DYNAMEIS POY DEN KATALABAINEIS, POY PHRE MEROS MESA STO KENTRO THS YPOTH8EMENHS XRISTIANIKHS OR8ODOKSIAS, TO MYNHMA HTAN PROS OLO TON PLANHTH OTI "EIMASTE KYRIARXOI PANW STA PAIDIA SAS" KAI H DIAFORA EINAI OTI ESY DEN MPOREIS NA TO DEIS KAI EGW MPORW.

AFOY SOY ARESANE TOSO POLY TA PALIKARIA, AGORASE TO CD TOYS ,PERNA TO MESA SE ENA MOYSIKO PROGRAMA OPOS TO COOL EDIT AS POYME, PEKSTO ANAPODA KAI TOTE 8A DEIS PERI TINOS PROKEITE PRAGMATIKA.


~:LOVE:~AND~:LIGHT:~

PaNo

Edited by - PaNo on 21/05/2006 11:44:33Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 55 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51 52 53 54 55
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.2148438
Maintained by Digital Alchemy