ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Όρος Πεντελικόν
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 39
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Secondborn
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
410 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2003, 01:32:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Secondborn
quote:
DIAVASA PIO PANW APO ENAN ALLO FILO TOU SITE OTI EIXE PAEI KAI AYTOS ME TON SKYLO TOU KAI OTI APO THN MESH TOU SPILEOY KAI META DEN KATEVENE ME TIPOTA TO SLYLI.TA DIKA MAS KATEVIKANE XWRIS TIN PARAMIKRH ANTIDRASI KAI MALLISTA TRIGYRISAME SE OLOI THN SPILIA.


Το δικό μου το σκυλί δεν κατέβαινε. Τα δικά σας μια χαρά ε;
Τι να σου πώ; Έχω αρχίσει να πιστεύω ότι υπάρχει έντονα το στοιχείο της περιοδικότητας στην Πεντέλη γενικότερα.
Πάντως χαίρομαι που δεν φοβήθηκαν τα κακόμοιρα τα σκυλάκια σας.
Φιλικά

"Δώρο είναι οι καρδιές των ανθρώπων που ψάχνουν πέρα απο τον κόσμο και δε βρίσκουν ανάπαυση εντός του."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2003, 03:14:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama
quote:
Έχω αρχίσει να πιστεύω ότι υπάρχει έντονα το στοιχείο της περιοδικότητας στην Πεντέλη γενικότερα
αυτης της αποψης ειμαι και εγω αλλα απο οτι ξερω για την παρνηθα υπαρχουν φορες που εχω την αισθηση οτι εκατονταδες ματια παρακολουθουν καθε μου κινηση,εμφανιση σκιων και αλλα παραξενα φαινομενα και αλλες φορες τιποτα απο ολα αυτα εκτος απο την υπεροχη αισθηση που σου προσφερει το δασος το θεμα ομως ειναι τι ειναι αυτο που προκαλει την εκκινηση αυτης της περιοδου και τον τερματισμο της μηπως εχει να κανει με την παρουσια του ανθρωπου? δηλαδη μηπως ο ανθρωπος επηρεαζει με καποιο τροπο τον διακοπτη που ανοιγει και κλεινει τα φαινομενα?

και πολυ σωστα θα μου πειτε οτι τα φαινομενα αυτα δεν γινονται μονο οποτε ειναι παρων καποιος ναι αλλα αυτο δεν το ξερουμε και φυσικα δεν ξερουμε τι θεοτρελα πραγματα γινονται οταν δεν υπαρχει κανενας στην περιοχη ολα αυτα βεβαια ειναι θεωριες αγαθοτατες αλλα μου αρεσει να κοιταζω και της πιο απιθανες εκδοχες.

αληθεια σκεφτηκε κανενας να εγκαταστησει καμερα στην σπηλια του νταβελη ωστε να δει τι γινεται οταν "ο λυκος δεν ειναι εδω?" το πιθανο βεβαια σε αυτη την περιπτωση ειναι να αρπαξει την καμερα καποιος καλοθελητης

Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

BLIND GUARDIAN
Μέλος 1ης Βαθμίδας


124 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2003, 10:49:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους BLIND GUARDIAN

ΚΟΙΤΑ ΓΥΡΩ ΝΙΩΣΕ ΓΥΡΩ ΤΡΟΜΑΞΕ ΓΥΡΩ ΠΟΤΕ ΟΜΩΣ ΜΗΝ ΤΑ ΠΑΡΑΤΑΣ ΚΑΠΟΙΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΣΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΠΝΟΗ......

Edited by - BLIND GUARDIAN on 25/09/2003 14:29:31Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2003, 11:04:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
quote:

quote:
Έχω αρχίσει να πιστεύω ότι υπάρχει έντονα το στοιχείο της περιοδικότητας στην Πεντέλη γενικότερα

αληθεια σκεφτηκε κανενας να εγκαταστησει καμερα στην σπηλια του νταβελη ωστε να δει τι γινεται οταν "ο λυκος δεν ειναι εδω?" το πιθανο βεβαια σε αυτη την περιπτωση ειναι να αρπαξει την καμερα καποιος καλοθελητης

Κάτι τέτοια τείνω να πιστεύω και εγώ. Δεν ξέρω αν οφείλεται στην παρουσία των ανθρώπων (μήπως έτσι όμως δίνουμε μεγαλύτερη σπουδαιότητα στην παρουσία μας, βαυκαλιζόμενοι;)

Πιστεύω ότι θα είχε ενδιαφέρον η παραπάνω πρόταση, απ ότι θυμάμαι κάτι τέτοιο έγινε με ένα μαγνητόφωνο παλιότερα.
Αραγε, θα μπορούσε μια ερευνητική ομάδα να πάρει άδεια "κλεισίματος" και "φρούρισης" του χώρου του σπηλαίου, γιά ένα συγκεκριμένο διάστημα, για να μπορέσει να ολοκληρώσει με την ησυχία της κάποιες συγκεκριμένες έρευνες;


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-


Edited by - Ostria on 23/09/2003 11:05:11Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nick67
Νέο Μέλος

Greece
11 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2003, 13:01:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nick67
KALHSPERA SAS .
AN KATALAVA KALA TO ARXAIO MONOPATI EINAI AUTO STA DEXIA MAS OPOS PAME STHN SPILIA POU KATEVENI KATW KAI KAPOU EKEI EINAI KAI H DEUTERH ME THN OPOIA H EISODOS THS KRYBETE APO ENA PEUKO?
THA HTHELA NA MATHW AN FUSIKA XEREI KANEIS NA MOU PEI GIA KAMIA SPILIA STHN PARNHTHA MIAS KAI LEW NA PAW VOLTOULA THN KYRIAKI.
EUXARISTW POLY .
FILIKA NIKOS.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2003, 20:25:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes
Η ΕΠΙΣΗΜΗ ΕΚΔΟΧΗ...
Τον πρωθυπουργό ενημέρωσε το πρωϊ η πολιτική ηγεσία του υπουργείου Γεωργίας για το δασικό νομοσχέδιο. Ο υπουργός Γεωργίας δήλωσε οτι στόχος του νομοσχεδίου το οποίο γίνεται κατ' επιταγή του νέου Συντάγματος είναι η προστασία των δασών, η οριοθέτηση όλων των εκτάσεων που είναι δάσος και η απόλυτη προστασία τους.


Η ΑΛΗΘΕΙΑ...
Αποχαρακτηρισμός δασών. Έγκλημα κατά της φύσης και της κοινωνίας, που μεθοδεύεται με τον αποχαρακτηρισμό 6.5 εκατομμυρίων στρεμμάτων δασών και δασικών εκτάσεων.

Σε μία χώρα που χρόνο με τον χρόνο χάνει τεράστιες ποσότητες πολύτιμου εδάφους, εξαιτίας της αποδάσωσης και της εκτεταμένης διάβρωσης που αυτή προκαλεί, αντί η πολιτεία να αναλαμβάνει πρωτοβουλίες για τη διασφάλιση και προστασία του φυσικού κεφαλαίου, εμπορεύεται και εκχωρεί τα δάση, τον σπουδαιότερο φυσικό πόρο.

Κερδισμένοι από τον επερχόμενο εφιάλτη, δεκάδες χιλιάδες καταπατητές δημόσιας δασικής γης και περισσότεροι επίδοξοι οικιστές των δασών που περιμένουν στις λίστες αναμονής των οικοδομικών συνεταιρισμών.

Χαμένη, η ελληνική κοινωνία και κυρίως οι μελλοντικές γενιές, που θα πρέπει να τα καταφέρουν να ζήσουν σε μια μεταλλαγμένη χώρα, χωρίς την παρουσία των ...«ενοχλητικών» δασών.

Ή ΘA BPOYME TO ΔPOMO Ή ΘA TON ΔHMIOYPΓHΣOYMEΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2003, 22:15:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666
Φίλε μου ΟΑΝΝΕΣ, τι να πώ...
Λυπάμαι...τα βουνά μας χάνονται και εμείς (χωρίς να βγάζω τον εαυτό μου απ'έξω) μιλάμε για Βρίλ, υπερφυσικά φαινόμενα κ.ο.κ.
Κοινώς ΜΑΛ...ΖΟΜΑΣΤΕ !!!!!!!!!!!!!

ΤΙΝ ΓΑΡ ΠΟΤΑΕΙΣΟΜΑΙ ΑΣΥΧΑ ΔΑΙΜΟΝ ΤΑ ΧΘΟΝΙΑ Θ'ΕΚΑΤΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2003, 08:30:52  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Αραγε, θα μπορούσε μια ερευνητική ομάδα να πάρει άδεια "κλεισίματος" και "φρούρισης" του χώρου του σπηλαίου, γιά ένα συγκεκριμένο διάστημα, για να μπορέσει να ολοκληρώσει με την ησυχία της κάποιες συγκεκριμένες έρευνες;

Mα τι λες τώρα? Στην Ελλάδα βρισκόμαστε...

Αλήθεια βλέπει κανείς τις εικόνες του blind guardian γιατί εγώ δε τις βλέπω... μάλλον πρέπει να κάνω καμμιά ρύθμιση...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2003, 10:13:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
Ε καλά, ήταν σχεδόν ρητορική ερώτηση! lol

Ούτε εγώ τις βλέπω τις εικόνες και δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω γιά να τις δω... αν κάποιος ξέρει ας μας πει!


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

terpandros
Μέλος 2ης Βαθμίδας


211 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2003, 17:42:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους terpandros
Diakrinw mia sphlaiolagnia ... xwris kapoia endeixh sevasmou gia ton topo klp apla na pame sthn sphlia gia na LEME oti exoume paei sthn sphlia ..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2003, 19:05:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama
σωστα ξεφυγαμε λιγο και πεσαμε στον λακο με τους αλλους επιδοξους ερευνητες (μαζι και εγω) καλη η ερευνα αλλα πρεπει να μπουν καποια ορια παντως πιστευω ομως οτι αν εμπαινε μια καμερα στον χωρο της σπηλιας θα δημιουργουσε λιγοτερη ζημια απο το να ανεβαινουν ορδες και να λεηλατουν τον χωρο (αν και καποιες ενδειξεις με διαφορα φαινομενα θα ηταν η εναρξη για στρατιες ερευνητων με προορισμο την πεντελη) αν ομως καποιος μπορουσε να δει realtime μεσω του διαδυκτιου και της καμερας τι γινεται στην σπηλια ενω ειναι σπιτακι του αυτο πιστευω και απο μονο του θα ελαττωνε καπως της επισκεψεις και φυσικα αν δεν γινεται τιποτα τοτε θα ξεχαστει και η πεντελη σαν χωρος παραξενων φαινομενων

Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χείρων
Μέλος 2ης Βαθμίδας


175 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2003, 21:08:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χείρων
quote:

Καλησπέρα κι΄απο 'μένα.
Θα ήθελα να συζητήσω μαζί σας για κάτι που με απασχολεί καιρό τώρα, αλλά δεν έτυχε μέχρι στιγμής να μιλήσουμε για αυτό.
Αναφέρομαι στο τι επιρροή έχει ασκήσει στον εσωτερικό μας κόσμο αυτό το Βουνό. Έχει τύχει και έχω μιλήσει με γεροντότερους (κατοίκους του Βουνού) για αυτό, και μου είπαν πράγματα που σου δίνεται η εντύπωση οτι μιλάνε για το Θεό τον ίδιο! Πιστεύω πως ένα ακόμα απο τα παράδοξα της Πεντέλης μας, είναι η πανίσχυρη επιρροή που ασκεί στην ψυχολογία μας. Θα ήθελα να σας παρακαλέσω, αν το θέλετε και εσείς, να περιγράψετε εδώ τι νιώσατε (αν βέβαια νιώσατε) να εισβάλλει μέσα σας στην πρώτη επίσκεψη σας στην Πεντέλη αλλά και τι συνεχίζετε να νιώθετε. Αυτή η παράκληση ισχύει και για τους ανθρώπους που έγραφαν εδώ παλιότερα.
Σας ευχαριστώ εκ των πρωτέρων.
Με εκτίμηση
Νταβέλης666


Υγεία και χαρά.
Το παραπάνω μύνημα του φίλου Νταβέλη, σαν να αγνοήθηκε φαίνεται από όλους.
Ή κανένας φαίνεται δεν αισθάνεται τίποτα όταν επισκέφτεται το βουνό !
Ή αυτά που ασισθάνεται είναι τόσο 'περίπλοκα" που δεν μπορούν να καταγραφούν.Αν αυτή η δυσκολία είναι υπαρκτή, θα βοηθούσε να ξεκαθαρίσει κανείς το πότε σκέφτεται και μετά αισθάνεται και το πότε αισθάνεται και μετά σκέφτεται.
Κάντε λίγο "debuging", βοηθάει στο να βρεθεί άκρη !

Φιλικά,
Ο Κένταυρος Χείρων


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2003, 21:12:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666
Γειά σας !
Σκοπός το μυνήματος μου είναι όλα αυτά που κατά καιρούς λέγονται και γράφονται για τα περίφημα "έργα" που γίνονται αυτό τον καιρό στο Σπήλαιο Νταβέλη. Και τι δεν έχουν ακούσει τα αυτάκια μου. Οτι το ΝΑΤΟ ξαναμπήκε πάλι στη Σπηλιά και οτι τα έργα του 77' συνεχίζονται, οτι είναι έργο των Σιωνιστών και άλλα τέτοια ανέκδοτα.
Απο την άλλη ακούω και διαβάζω χίλια δύο ανόητα σχόλια όπως το "μυστήριο" της βρύσης στη Σπηλιά, η "αινιγματική" εξέδρα, η "δήθεν" αναστήλωση των δύο ναϊδρίων, το "ύποπτο" μπάζωμα των καταπακτών κ.ο.κ Ας ηρεμήσουν για λίγο οι ανύσηχοι συνωμοσιολογοερευνητάδες μας, παλιοί και καινούριοι, και ας προσέχουν τι λένε και ΤΙ ΓΡΑΦΟΥΝ γιατί δημιουργούν λανθασμένες εντυπώσεις.
Ήθελα να'ξερα, όλοι αυτοί, έκαναν ποτέ τον κόπο να πάνε να βρούνε τους εργάτες, τον ίδιο τον προϊστάμενο των έργων και να τους μιλήσουν για όλα αυτά ; Όχι, παρά αρέσκονται να πλάθουν τις δικές τους ιστορίες, ίσως για να δώσουν λίγο παραπάνω μυστήριο στη ζωή τους και ένα ακόμα έναυσμα για το ξεκίνημα νέων συνομωσιολογικών σεναρίων εκεί που δεν χρειάζεται, γιατί πολύ απλά δεν συμβαίνει τίποτα απο όλα αυτά που διατυμπανίζουν.
Ένα πρωϊ, είχα την τύχη να μιλήσω με το "κεφάλι" των έργων. Τον ρώτησα για όλα αυτά διότι είχα και' γώ διάφορες απορίες και μεταξύ άλλων, μου είπε τα εξής σημαντικά :
1ον : Η βρύση δεν προορίζεται για να πλένουν τα χεράκια τους οι επισκέπτες και να πίνουν νερό, ούτε η ξύλινη εξέδρα προορίζεται για βάση φυλακίου καθώς έχει λεχθεί, αλλά και τα δύο χρησιμοποιούνται για διευκόλυνση των εργατών. ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ ΕΚΕΙ.
2ον : Το τσιμεντένιο κτίσμα που βρίσκεται έξω απο το Σπήλαιο και που έκλεισαν με σιδερένια πόρτα, δεν έχει ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ "ΥΠΟΠΤΟ ΜΕΣΑ" παρά μόνο εργαλεία.
3ον : Το χώμα που ρίχτηκε στο δάπεδο ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΑΖΩΘΟΥΝ ΟΙ ΚΑΤΑΠΑΚΤΕΣ, αλλά για να προστευτεί το δάπεδο.

Αυτό τον καιρό, τα έργα αναστήλωσης ολοκληρώνονται και ήδη οι εργάτες, αρχίζουν να μαζεύουν τις μπετονιέρες, τις σκαλωσιές και τα συναφή.
Ο άνθρωπος αυτός μου μιλούσε με δέος για το Σπήλαιο και ο ίδιος μου έλεγε οτι θα κάνει οτι περνάει απο το χέρι του για να μην αλλοιώσει το χώρο απο τις επεμβάσεις του. Δεν πίστευα στα αυτιά μου όταν μου είπε : "Μεγάλη πληγή ο χριστιανισμός φίλε μου. Δεν μπορώ να πώ οτι αυτά τα εκκλησάκια είναι και οτι καλύτερο για αυτή την πανίερη Σπηλιά. Θα προτιμούσα να αναπαλαιώσω το Ιερό του Πανός παρά τούτα δώ τα εκκλησάκια." (!)
Και'δω που τα λέμε αυτά τα εκκλησάκια, παρόλη την περίεργη σκοτεινή, μεσαιωνική ατμόσφαιρα τους, το μόνο που καταφέρνουν είναι να υποβιβάζουν την Ιερότητα του Σπηλαίου.

Ευχαριστώ
Νταβέλης666
Το Μέγα Θηρίον

Φίλε μου Χείρων, καλές εξορμήσεις στην Πεντέλη !
Την Κυριακή που μας πέρασε,το πρωϊ, πηγαίνοντας πρός Κρύα Βρύση, είδα τρία άτομα με mountain. Αργότερα θυμήθηκα οτι και'σύ ασχολήσαι με το σπόρ. Ήσουν κάποιος απο αυτούς ;


ΤΙΝ ΓΑΡ ΠΟΤΑΕΙΣΟΜΑΙ ΑΣΥΧΑ ΔΑΙΜΟΝ ΤΑ ΧΘΟΝΙΑ Θ'ΕΚΑΤΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

M.I.B.
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2003, 17:56:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους M.I.B.
ΚΥΡΙΟΙ ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΑ ΤΙΣ ΠΡΟΧΩΡΗΜΕΝΕΣ ΒΡΑΔΥΝΕΣ ΩΡΕΣ ΕΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΑΣΗ ΣΤΗ ΓΥΡΩ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΟΥ ΣΠΗΛΑΙΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ΤΕΣΣΕΡΑ ΑΤΟΜΑ ΜΕ ΠΑΡΑΤΕΤΑΜΕΝΑ ΤΑ ΟΠΛΟΠΟΛΥΒΟΛΑ,ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΕΞΩΝΥΧΙΣΤΙΚΟ ΕΛΕΓΧΟ ΣΕ ΠΡΟΤΡΕΠΟΥΝ ΝΑ ΦΥΓΕΙΣ ΤΑΧΥΣΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΦΡΑΣΗ "ΕΔΩ ΚΥΝΔΙΝΕΥΕΤΕ,ΜΗ ΞΑΝΑΡΘΕΤΕ";

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2003, 18:10:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes
Αγαπητέ Ntavelis666

Σήμερα το πρωί βρεθήκαμε με τον endorama στην Πάρνηθα. Σε κάποια στιγμή, λοιπόν, που βρισκόμασταν σε κάποιο σημείο στην ανατολική πλευρά του βουνού και είχαμε απέναντί μας την Πεντέλη, σε χαιρετήσαμε... λέγοντας οτι κάπου εκεί θα είναι ο Ntavelis666. Αλήθεια, ήσουν ;

Ή ΘA BPOYME TO ΔPOMO Ή ΘA TON ΔHMIOYPΓHΣOYMEΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nick67
Νέο Μέλος

Greece
11 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2003, 19:51:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nick67
KALHSPERA SE OLOUS.
FILE M.I.B DEN TOUS EXW DEI EGW TOULAXISTWN POTE AUTOUS ALLA KAI APO THN ALLH TO VOUNO EINAI DHMOSIOS XWROS AN DEN KANW LATHOS.
FILIKA NIKOS.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2003, 21:59:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666
Φίλοι ΟΑΝΝΕΣ και ΕΝDORAMA, ΝΑΙ ! Ήμουν στο Βουνό σήμερα. Τώρα δε που βρίσκομαι και σε αναρρωτική άδεια, κάθε μέρα, όλη μέρα εκεί. Σας ευχαριστώ πολύ που με θυμηθήκατε. Toυς χαιρετισμούς μου στο Βουνό σας και να ΤΟ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ!!! Αυτό που σας λέω !!! Ας μην υποστεί η περήφανη Πάρνηθα το μαρτύριο της Πεντέλης.

Φίλε Μ.Ι.Β ( Man in Black ;;;) δεν έχω δεί ποτέ στη ζωή μου αυτούς τους τύπους που λές, αν και έχω κάτσει εκεί ατέλειωτα βράδυα μέχρι πρωϊας. Αυτό δε σημαίνει οτι σε αμφισβητώ, αλλά θα ήθελα να μας πείς αν θέλεις, σου 'χει τύχει εσένα κάτι τέτοιο, ή σε κάποιο γνωστό σου ; Πώς έμαθες κάτι τέτοιο ; Αν θές βέβαια, μας λές.
Πάντως και να υπάρχουν αυτοί οι τύποι, προσωπικά, καρφί δε μου καίγεται. Όταν βρίσκομαι εκεί, βρίσκομαι εντός έδρας οπότε ας πάρουν φόρα απο τα ραντάρ και.....

ΤΙΝ ΓΑΡ ΠΟΤΑΕΙΣΟΜΑΙ ΑΣΥΧΑ ΔΑΙΜΟΝ ΤΑ ΧΘΟΝΙΑ Θ'ΕΚΑΤΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kat_zik
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2003, 02:41:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kat_zik

γεια σας παιδιά:)
1)τελικά δουλευοθνε για δεν δουλε΄υουν τα ρανταρ? σε σταματάνε?
2) που πεφτει ο καταράκτης που λεει ο νταβελησ?Εχω καινούργια μοτο και σκοπεβω να φέρω γυρα όλο τοβουνό:)))
3)είνα επικινδηνο να κυκλοφορας μονος το βραδι αργα? Εχω πάει πριν κάτι χρόνια με την παρέα του σχολειόυ αλλά πρωι, Τωρα πωσ ειναι?
Κατερίνα
be happy:)


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

terpandros
Μέλος 2ης Βαθμίδας


211 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2003, 06:09:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους terpandros
einai epikundino na kuklo-FORAS to vrady giati mporei na se faei o kakos o mpampoulas..Pigaine me to neo MOTO sou kai pes mas an doulevoun ta RANTAR kai an se stamatise kaneis...
eleos

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2003, 13:14:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama
φιλε terpandros δεν ηταν σωστη η συμπεριφορα σου "κατα την γνωμη μου παντα" ο ανθρωπος ρωτησε καποια πραγματα γιατι δεν ηξερε και ειχε την επιθυμια να επισκεφτει την πεντελη κ δεν ηξερε αν ειναι ασφαλες και καλα εκανε κατα την γνωμη μου να ρωτησει τοσα και τοσα ακουγονται.
καλο θα ηταν να μην ειρωνευομαστε της ερωτησεις καποιου γιατι δεν τα ξερει κανενας ολα και καποια στιγμη θα χρειαστει να ρωτησει κατι (ακομα και εσυ) και θα λαβει ως απαντηση "ελεος"

Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

BLIND GUARDIAN
Μέλος 1ης Βαθμίδας


124 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2003, 14:21:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους BLIND GUARDIAN
quote:

quote:
Αραγε, θα μπορούσε μια ερευνητική ομάδα να πάρει άδεια "κλεισίματος" και "φρούρισης" του χώρου του σπηλαίου, γιά ένα συγκεκριμένο διάστημα, για να μπορέσει να ολοκληρώσει με την ησυχία της κάποιες συγκεκριμένες έρευνες;

Mα τι λες τώρα? Στην Ελλάδα βρισκόμαστε...

Αλήθεια βλέπει κανείς τις εικόνες του blind guardian γιατί εγώ δε τις βλέπω... μάλλον πρέπει να κάνω καμμιά ρύθμιση...


"Τάδε έφη Avallon"


Εχεις δικιο κατι λαθος εχω κάνει θα προσπαθισω να τις ξανανεβασω. Ειναι εικονες αππο την τελευταια μοθ επισκεψη στο βουνό

ΚΟΙΤΑ ΓΥΡΩ ΝΙΩΣΕ ΓΥΡΩ ΤΡΟΜΑΞΕ ΓΥΡΩ ΠΟΤΕ ΟΜΩΣ ΜΗΝ ΤΑ ΠΑΡΑΤΑΣ ΚΑΠΟΙΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΣΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΠΝΟΗ......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

BLIND GUARDIAN
Μέλος 1ης Βαθμίδας


124 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2003, 16:16:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους BLIND GUARDIAN
Φιλε ΜΙΒ και φιλε Νταβέλη 666. ΤΟ θέμα μου μυρίζει αυτό που είχα πάθει και εγώ το 93 με το τζιπ και τον τύπο με το σκύλο που μου είχε πει να φυγω γιατι πρόκειται για στρατιωτική ζώνη. Σας παραθέτω τι είχα γραψει σε παρεμφερη τοπικ. "ΚΑΛΙΣΠΕΑ ΡΟΑΗΙΜ. ΕΓΩ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ. ΗΤΑΝ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ 93 ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ 28/6/1993 ΟΤΑΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΜΕ 3 ΦΙΛΟΙ ΝΑ ΑΝΕΩΟΘΜΕ ΣΤΙΝ ΣΠΙΛΙΑ ΤΟΥ ΝΤΑΒΕΚΗ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΔΑΣΟΑ ΚΑΙ ΤΑ ΛΑΤΟΜΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΔΡΟΜΟΥ. ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΚΑΜΠΟΣΕΣ ΩΡΕΣ ΟΡΙΒΑΣΙΑΣ ΚΑΙ ΑΝΑΡΥΧΙΣΗΣ ΦΤΑΣΑΜΕ ΣΤΗΝ ΣΠΙΛΙΑ. ΚΑΘΩΣ ΠΕΡΙΕΡΓΑΖΟΜΑΣΤΑΝ ΤΙΝ ΣΠΗΛΙΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΟ ΤΕΧΝΗΤΕΣ ΕΝΑΣ ΤΥΠΟΣ ΜΕ ΤΖΙΠ (ΛΑΝΤ ΡΟΒΕΡ ΠΑΛΙΟ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟΥ ΤΥΠΟΥ) ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΣΚΥΛΟ ΜΑΣ ΠΛΗΣΙΑΣΕ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΙΠΑΙ ΟΤΙ Η ΠΕΡΙΟΧΗ ΕΙΝΑΙ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΗ ΚΑΙ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΦΥΓΟΥΜΕ ΑΜΕΣΩΣ. ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΝΕΝΑΙΚΟΥ ΤΗΣ ΗΛΙΚΙΑΣ ΜΑΣ ΨΙΛΟ ΦΟΒΙΘΙΚΑΜΕ ΚΑΙ ΦΥΓΑΜΕ ΜΑΛΙΣΤΑ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΙ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΜΑΚΡΙΑ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΝΟΧΛΗΣΑΝ. ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ(10 ΧΡΟΝΙΑ ΣΧΕΔΟΝ ΑΠΟ ΤΟΤΕ) ΣΕ ΕΚΠΟΜΠΗ ΤΟΥ ΚΑΝΑΛΙΟΥ 29 (ΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΑΛΤΕΡ) Η ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ ΤΖΟΥΛΗ ΠΙΤΣΟΥΛΗ ΕΙΧΕ ΚΑΛΕΣΜΕΝΟΥΣ ΔΥΟ ΕΡΕΥΝΗΤΕΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΥ. ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ Ο ΕΝΑΣ ΗΤΑΝ Ο ΠΟΔΟΤΑΣ ΛΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΥΓΟΥΡΟΣ ΠΑΝΕ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ, ΜΙΛΟΥΣΕ ΓΙΑ ΟΛΟΓΡΑΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΠΕΝΤΕΛΗ ΚΥΡΙΩΣ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΗΣ ΣΠΗΛΙΑΣ ΠΟΥ ΔΙΩΧΝΑΝ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΕΡΓΟΥΣ ΠΕΡΙΠΑΤΗΤΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΛΌΓΟ ΤΗΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΉΣ ΖΩΝΗΣ. ΤΟΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΦΕΥΓΑΜΕ ΕΦΕΥΓΕ ΚΑΙ Ο ΤΥΠΟΣ ΜΕ ΤΟ ΣΚΥΛΟ ΑΛΛΑ ΕΓΟ ΔΕΝ ΑΚΟΥΣΑ ΚΑΜΙΑ ΜΗΧΑΝΗ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ Η ΚΑΠΟΙΟ ΓΑΥΓΙΣΜΑ, ΕΠΙΣΗΣ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΗ ΖΩΝΗ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΣΧΥΕΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ, ΤΕΛΟΣ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΑΣΧΟΛΙΘΕΙ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΕΡΙΕΡΓΑ. ΣΤΗΝ ΣΠΙΛΙΑ ΕΙΧΑ ΝΑ ΠΑΩ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΟΠΟΤΕ ΚΟΙΤΑΖΑ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΠΕΝΤΕΛΗ ΣΤΟ ΣΙΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΣΗΜΕΙΟ ΕΠΕΙΔΗ ΜΕΝΩ ΚΟΝΤΑ ΕΝΙΩΘΑ ΜΙΑ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΑΙΣΘΗΣΗ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΦΟΒΟ. ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΤΡΟΠΗ ΤΗΣ ΚΟΠΕΛΑΣ ΜΟΥ ΠΗΓΑΜΕ ΣΗΝ ΣΠΗΛΙΑ ΚΑΙ ΚΑΠΩΣ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΑ. ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΦΑΤΗ ΜΟΥ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΕΙΧΕ ΠΟΛΥ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΔΙΩΞΕ. ΑΥΤΑ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΟΥ ΕΔΩΣΑ ΚΑΤΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ. ΤΩΡΑ ΑΝ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ Η ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΔΕΝ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΕΓΩ ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΑΠΛΑ ΜΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΓΙΑ ΛΙΓΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ ΣΤΗΝ ΜΥΣΤΙΚΗ ΥΠΟΘΕΣΗ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΕ ΠΕΝΤΕΛΗ ΚΑΙ ΒΡΙΣΚΕΤΕ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΜΑΣ. ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΚΑΙ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΣΤΕΡΗ ΣΤΕΙΛΕ ΕΜΑΙΛ."

ΚΟΙΤΑ ΓΥΡΩ ΝΙΩΣΕ ΓΥΡΩ ΤΡΟΜΑΞΕ ΓΥΡΩ ΠΟΤΕ ΟΜΩΣ ΜΗΝ ΤΑ ΠΑΡΑΤΑΣ ΚΑΠΟΙΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΣΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΠΝΟΗ......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2003, 16:55:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
Φίλε BLIND GUARDIAN, ίσως και να ήταν εφικτό αν βέβαια η ομάδα που θα ζητούσε την άδεια είχε "επιστημονικό" προφίλ, δηλαδή επιστήμονες, καθηγητές μαζί με τους φοιτητές τους κλπ.


Αυτό που είπες για τα "ολογράμματα" μου ακούγεται λίγο εξωφρενικό. Εκτός του ότι τέτοια τεχνολογία είναι τεχνολογία αιχμής, μου φαίνεται ακόμα πιό δύσκολο να ενεργοποιηθεί σε ανοιχτό μη ελεγχόμενο χώρο.


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

terpandros
Μέλος 2ης Βαθμίδας


211 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2003, 17:05:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους terpandros
φιλε ενδοραμα οταν εχεις ενα θεμα για το οποιο εχουνε γραφτει σαυτο το φορουμ 23 σελιδες και αναλυουν τα παντα και καποια ατομα οπωσ ο Νταβελης666 μας κανουν καταθεση ψυχης και υπερ του δεοντως αναλυση για τα παντα οσα εχουν σχεση με το βουνο .Καιερχετε και σου γραφει ο αλλος
1) δουλευουν ΓΙΑ δεν δουλευουν τα ρανταρ
2) αγορασα καινουργιο μηχανακι
3) ειναι επικυνδινο να τριγυρνας βραδυ?
κλπ
συμπερενω οτι το ατομο δεν σεβεται πρωτα απολα τα μελη του φορουμ που κανουν αυτη την πανεμορφη συζητηση-αναλυση-ιστορικη αναδρομη για την πεντελη και φυσικα το βουνο αλλα και μας που διαβαζουμε αυτα που εγραψε με τον τροπο που τα γραψε.
αυτα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

innerfear
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2003, 17:23:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους innerfear
ΙΣΩΣ ΟΜΩΣ ΑΠΛΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΑΠΛΑ ΤΟ ΥΦΟΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΑΥΤΟΥ ,ΜΗΝ ΒΙΑΖΕΣΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΚΡΙΝΕΙΣ!

ΧΑΙΡΕΤΩ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΥΝ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΑΥΤΟ ΚΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ!ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΙΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΚΑΙ ΟΣΑ ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΝΤΕΛΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ.ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ,ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΕ ΕΧΕΙ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΕΙ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ.ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΝ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΣΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΕΔΩ

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ.ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕ ΝΑ ΤΟ ΨΑΧΝΕΤΕ ΤΟ ΘΕΜΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2003, 20:23:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama
για τα ρανταρ θα μπορουσε να το δει αλλα τι σχεση εχουν το μηχανακι και η ασφαλεια το βραδυ? γραφει κανενας στο θεμα για μηχανακια στην πεντελη? ειναι κακο να ξερεις σιγουρα αν ειναι ασφαλες το μερος η οχι? ο καθενας λεει το μακρυ και το κοντο του για το ποσο ασφαλες ειναι να πηγαινεις στην πεντελη

καλο θα ηταν παντως κατα την γνωμη μου να μην πηγαινει κανενας το βραδυ μονος του στο βουνο (εως και να αποφευγει της νυχτερινες περιπλανησεις) και ας λεει ο καθενας οτι θελει γιατι το βραδυ ισχυουν αλλοι "νομοι" και καταστασεις το ξερω απο προσωπικη μου εμπειρια.καλο παντως θα ηταν να σταματησει εδω αυτη η συζητηση γιατι χαλαμε το θεμα.

Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2003, 21:39:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth
Μετά την παράκληση του δημιουργού του topic, του Νταβέλη666, και αφού το θέμα πλέον έχει φτάσει στην 28η σελίδα του, με αποτέλεσμα να γίνει... δυσκίνητο και τεχνικά και "διαλεκτικά", κλειδώνω το topic.

Ήταν ένα πολύ όμορφο και δυνατό topic και μας επέτρεψε να γνωρίσουμε καλύτερα αυτό το μαγικό όρος και την ιστορική σπηλιά του. Για αυτό ευχαριστούμε τον Νταβέλη666 για την ευκαιρία που μας έδωσε και για τις σημαντικές γνώσεις που μας πρόσφερε.

Βέβαια μπορεί να ανοιχτεί ξανά ένα τέτοιο θέμα αν το θέλει κάποιο μέλος και νομίζει ότι κάτι πρέπει να προσθέσει.

Αλλά αυτό το topic... "πεθαίνει" πλήρες ημερών και αριθμών μηνυμάτων και του ευχόμαστε να το διαβάσουν και χιλιάδες άλλα μέλη στο μέλλον.

Καληνύχτα... "Όρος Πεντελικόν"

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2003, 23:30:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666
Γειά σας !

Δεν ξέρω τι ακριβώς με ώθησε να πάρω την απόφαση να ανοίξω πάλι το τόπικ αυτό. Η σκέψη μου έχει αλλάξει πολύ τελευταία. Το σίγουρο πάντως, είναι οτι μου λείψατε όλοι αφάνταστα και τόσο καιρό μακριά σας, δε λέω, μου "κόστισε". Βέβαια, δεν μπορώ να πώ οτι είμαι ιδιαίτερα περήφανος για την δημιουργία αυτού του θέματος, μιάς και οι περισσότερες σελίδες δεν είναι, παρά διαμάχες, τσακωμοί και "θαψίματα". Θα'θελα παρόλα αυτά να επανορθώσω.

Χαιρετώ όλους τους ανθρώπους που έγραψαν εδώ μέσα στο παρελθόν, προσφέροντας γνώση και όχι συκοφαντίες και ύβρεις. Τους ευχαριστώ.

Ένας μεγάλος, εγκάρδιος χαιρετισμός στο τόπικ της Ιερής Πάρνηθας και σ΄όλους τους ανθρώπους που γράφουν μέσα σ'αυτό.

Thoth και Admin, ειλικρινά σας ευχαριστώ πολύ που εισακούστηκε η παράκληση μου.

Με εκτίμηση και ελπίδα για επανένωση
Νταβέλης666


ΤΙΝ ΓΑΡ ΠΟΤΑΕΙΣΟΜΑΙ ΑΣΥΧΑ ΔΑΙΜΟΝ ΤΑ ΧΘΟΝΙΑ Θ'ΕΚΑΤΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2003, 23:34:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama
γεια σου φιλε μου

το εβλεπα και δεν το πιστευα

χαιρομαι που λειτουργει ξανα το θεμα σου

ελπιζω να παραμεριστουν τα φτυαρια και να εχουμε εναν

ευχαριστο διαλογο


Edited by - Administrator on 12/12/2020 20:18:49
Reason - Your head will collapse But there's nothing in itΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Emerson
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
55 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2003, 23:53:21  Εμφάνιση Προφίλ
φιλε νταβελη καλωσηρθες


ΝΒΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 39 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1992188
Maintained by Digital Alchemy