ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Όρος Πεντελικόν
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 39
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
1 Ευρώ
Νέο Μέλος


42 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2004, 18:27:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1 Ευρώ
Σάς χαιρετώ κιεγω αδερφια μου αλητες πουλια
τρις εξ= δωδεκαθεο και σεξ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2004, 21:26:21  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Σάς χαιρετώ κιεγω αδερφια μου αλητες πουλια
τρις εξ= δωδεκαθεο και σεξ

ΠΡΟΣΟΧΗ! ΤΑ ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ ΒΛΑΠΤΟΥΝ ΣΟΒΑΡΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ

Αγαπητέ sonap ως γνωστόν...όσα δε φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
1 Ευρώ
Νέο Μέλος


42 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2004, 21:49:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1 Ευρώ
quote:
ΠΡΟΣΟΧΗ! ΤΑ ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ ΒΛΑΠΤΟΥΝ ΣΟΒΑΡΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ

απαραδεκτο το υποννοουμενο Αβαλον

απαιτω να μου ζητησεις συγγνωμη

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Rostar
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
161 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2004, 23:17:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Rostar
quote:

...Δεν λεω πως η Ελληνικη θρησκεια και νοοτροπια ειναι παντα σωστη και αλανθαστη....

Όταν μιλάς για...Ελληνική Θρησκεία, φίλε Sonap,...εννοείς τον...Χριστιανισμό ???????....
Γιατί, τότε, εδώ γελάνε....
Ελληνική Θρησκεία φίλε είναι το ΔΩΔΕΚΑΘΕΟ
Ο Χριστιανισμός είναι Εβραϊκό γέννημα, άσχετα αν με μύριους όσους τρόπους, άλλοτε θεμιτούς κι άλλοτε αθέμιτους, επεβλήθη σε μεγάλο τμήμα των κατοίκων αυτού του τόπου...
Δηλαδή αν σε 200 χρόνια επικρατήσει σ' αυτόν τον τόπο ο Μουσουλμανισμός, θα τον αποκαλέσουμε κι αυτόν τότε ...Ελληνική Θρησκεία ???...Να είμαστε σοβαροί.
Πίστευε ότι κάνεις κέφι και λάτρεψέ το επίσης όπως σου κάνει κέφι

ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΟΜΩΣ ΕΧΕΙΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΙΤΕ Ο ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΟΣ, ΕΙΤΕ Ο ΒΟΥΔΙΣΤΗΣ, ΕΙΤΕ Ο ΣΑΤΑΝΙΣΤΗΣ, ΕΙΤΕ Ο ΑΘΕΟΣ, ΕΙΤΕ Ο ΔΩΔΕΚΑΘΕΪΣΤΗΣ....ΕΙΤΕ Ο ΧΙΛΙΑΣΤΗΣ...ΤΑ ΙΔΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ !!!...ΟΥΤΕ ΧΙΛΙΟΣΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.
ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΛΕΟΝ ΕΥΡΩΠΗ....ΚΙ ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΥΝ ΦΙΛΕ...ΘΕΛΟΥΝ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΟΛΟΙ, ΟΙ ΠΑΣΗΣ ΜΟΡΦΗΣ ΘΡΗΣΚΟΛΗΠΤΟΙ, ΘΑ ΑΝΑΓΚΑΣΘΟΥΝ ΝΑ ΣΥΝΥΠΑΡΞΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΟΔΕΧΘΟΥΝ Ο ΕΝΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟ...
ΘΑ ΑΦΕΘΟΥΝ ΝΑ ΑΝΘΙΣΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΚΙ Ο...ΜΑΟ ΤΣΕ ΤΟΥΝΓΚ!
ΚΡΙΤΙΚΗ ΘΑ ΓΙΝΕΤΑΙ, ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΗ ΘΑ ΓΙΝΕΤΑΙ, ΛΑΤΡΕΥΤΙΚΟΙ ΤΟΠΟΙ ΘΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ...ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΦΙΛΕ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΤΑΙ, ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΥΘΑΙΡΕΣΙΕΣ ΑΠΟ ΜΙΑ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΗ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ ΕΙΣ ΒΑΡΟΣ ΚΑΠΟΙΑΣ ΑΛΛΗΣ
ΑΥΤΟ ΞΕΧΑΣΤΕ ΤΟ ΜΙΑ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ...ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΧΤΥΠΙΕΤΑΙ Ο ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΣ, ΚΙ ΟΣΟ ΚΙ ΑΝ ΜΑΖΕΥΕΙ ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ...
ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ, ΤΟ ΚΟΝΤΙΝΟ ΜΑΛΙΣΤΑ, ΘΑ ΔΕΙΣ ΚΑΙ ΤΖΑΜΙΑ ΚΑΙ ΠΑΓΟΔΕΣ, ΚΑΙ ΤΟΠΟΥΣ ΛΑΤΡΕΙΑΣ ΤΟΥ ΣΑΤΑΝΑ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΥΣ ΤΟΝ ΚΑΝΟΥΝ ΚΕΦΙ, ΚΑΙ ΕΒΡΑΪΚΕΣ ΣΥΝΑΓΩΓΕΣ ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΑΝΑΣΤΗΛΩΣΕΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΚΛΑΣΣΙΚΩΝ ΝΑΩΝ...
ΗΔΗ ΦΙΛΕ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΤΟ ΣΕΝΑΡΙΟ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΑ ΜΑΛΙΣΤΑ...
ΚΙ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΦΑΝΑΤΙΚΟΙ, ΟΠΟΙΟΥΔΗΠΟΤΕ ΔΟΓΜΑΤΟΣ, ΤΟΛΜΗΣΟΥΝ ΝΑ ΕΜΠΟΔΙΖΟΥΝ ΣΤΟ ΚΟΝΤΙΝΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΗΝ ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΛΑΤΡΕΙΑΣ ΚΑΠΟΙΩΝ ΑΛΛΩΝ...ΘΑ ΔΕΙΣ ΝΑ ΕΠΕΜΒΑΙΝΟΥΝ...ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ...ΤΑ ΜΑΤ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΑΪΚΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ...
ΙΣΩΣ ΝΑ ΣΕ ΞΕΝΙΖΕΙ ΤΟ ΣΕΝΑΡΙΟ, ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΔΡΟΜΟΛΟΓΗΘΕΙ ΠΛΕΟΝ ( ΔΕΣ ΣΧΕΤΙΚΟ ΝΟΜΟ ΤΗΣ ΓΑΛΛΙΚΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ...ΠΙΛΟΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΕΤΡΟ ΣΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΩ)
ΟΠΟΤΕ, ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΑΝΕΡΧΟΜΑΣΤΕ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ...ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ 666 ΤΟΥ ΝΤΑΒΕΛΗ, ΔΙΚΑΙΟΥΣΑΙ ΝΑ ΕΚΦΡΑΣΕΙΣ ΤΗ ΔΙΑΦΩΝΙΑ ΣΟΥ, ΑΛΛΑ...ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΟ ΚΑΙ ΑΝΑΦΑΙΡΕΤΟ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ ΤΟΥ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΤΟ ΜΟΣΤΡΑΡΕΙ, ΕΙΤΕ ΣΤΟ TOPIC, EITE STO AYTOKINHTO TOY, EITE KAI ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΑΠ' ΕΞΩ ΣΑΝ ΛΑΒΑΡΟ !!!...ΣΥΝΝΕΝΟΗΘΗΚΑΜΕ ???...

Να σου πώ, σέβομαι όλες τις θρησκείες, κι όταν μπαίνω σε κάποια εκκλησία για γα΄μο, βαφτίσια, κηδεία ή ότι άλλο, στέκομαι πολύ πιο σιωπηλός και προσεκτικός σε όσα λαμβάνουν χώρα από πολλούς άλλους που κάνουν τους μεγαλόσταυρους.
Το ίδιο σιωπηλός και γεμάτος αίσθηση σεβασμού αισθάνθηκα όταν έτυχε να βρεθώ σε μουσουλμανικό τζαμί.
Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι δεν δικαιούμε να αποδώσω τις ευθύνες του σκοταδιστικού Βυζαντινού Ιερατείου για όσες καταστροφές προκάλεσε στην λατρεύουσα το Δωδεκάθεο Ελλάδα...
Ή μήπως κάνω λάθος ???...
Έχεις πάει ποτε στους Δελφούς ???
Έχεις δει το παρεκκλήσι χριστιανικής εκκλησίας εκεί μέσα ?...Το θεωρείς σωστό...? Εγώ όχι, αλλά δεν θα πάρω καδρόνια να το γκρεμίσω...
Για πες μου όμως...
Θα ανεχόσουν εσύ να πάω έξω από τη Μητρόπολη ή την Αγία Σοφία και να στήσω άγαλμα της Αθηνάς ή του Κερασφόρου Πάνα ???
Ποτε δεν θα το έκανα...
Άλλωστε στο προηγούμενο σημείωμα κάτι έγραψα για τη Δήλο...Θυμάσαι ?..
Βρες λοιπόν κι εσύ το θάρρος να πεις ότι
ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟ ΕΓΚΛΗΜΑ ΤΟ ΟΤΙ ΧΤΙΣΤΗΚΕ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΚΟΣ ΝΑΟΣ ΠΑΝΩ ΣΕ ΕΡΕΙΠΙΑ ΝΑΩΝ ΤΟΥ ΔΙΑ ή ΤΟΥ ΑΠΟΛΛΩΝΑ...
Εδώ σε θέλω....
Το τολμάς...


Η "ΓΝΩΣΗ" ΟΜΙΛΕΙ, ΟΜΩΣ Η "ΣΟΦΙΑ" ΑΚΟΥΕΙ...(Jimi Hendrix)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1 Ευρώ
Νέο Μέλος


42 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2004, 00:21:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1 Ευρώ
quote:
ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΟ ΚΑΙ ΑΝΑΦΑΙΡΕΤΟ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ ΤΟΥ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΤΟ ΜΟΣΤΡΑΡΕΙ, ΕΙΤΕ ΣΤΟ TOPIC, EITE STO AYTOKINHTO TOY, EITE KAI ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΑΠ' ΕΞΩ ΣΑΝ ΛΑΒΑΡΟ !!!...ΣΥΝΝΕΝΟΗΘΗΚΑΜΕ ???...

και δε το κολλαει και στηη μουρη του? ποιος τον εμποδισε? να το βαλει μαζιι με το ψυχογονικο του τετραγωνο στο ματι του


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

narya
Μέλος 2ης Βαθμίδας


300 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2004, 08:35:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους narya

Καλή μου Avallon έλα στη δική μου παραλία!!
Προβλέπεται και καλός καιρός το Σαββατοκύριακο... Θα κρατάω ρακέτα για να με αναγνωρίσεις! !


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sonap
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
79 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2004, 08:53:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sonap
Με τον όρο "Ελληνική θρησκεία" δεν εννοω τη θρησκεια που γεννηθικε στην Ελλάδα αλλα αυτή που επικρατεί τόσα χρόνια.Ο Χριστιανισμός δεν ειναι προνόμιο μονο της χώρας μας!Οπότε άστοχα γελάς γιατί κάποια αυτονοητα παραλειπονται ξερεις..Avallon

Δεν θα απαγορευα σε κανεναν να εκφραστει όπως θέλει αλλα αν εχεις το θρασσος να προκαλεις πρεπει να δεχεσαι και την κριτικη!!!Για μενα μπορει να ειναι σωστο να κανω βανδαλισμους οπως κανουν στην Ευρωπη τα ξενα τα παιδακια,εσυ τοτε θα γυρισεις να μου πεις τα ιδια που λες πιο πανω?Και αφου αφομοιωθουμε σε μια κοινη θρησκεια με κοινα γνωρισματα...εσυ θα παραμεινεις να κουνας τα χερια στην Ακροπολη?
Στην τελική που ειναι αυτοι οι πανμεγιστοι θεοι οπως τους αποκαλειτε?Γιατι δεν εμφανιζονται με καποιον τροπο για να πεισουν κι εμας?Οπως μας πειθει ο δικος μας Θεος με τα σημαδια του..

Ασε μας λοιπον εμας στο σκοταδισμο και πορευσου προς το τελειο..και λεξεις του τυπου "συννενοηθήκαμε" να τις πεις μπροστα μου..εισαι και γυναικα..ααα δεν σου ειπε κανεις οτι οι γυναικες εκεινης της εποχης που δοξαζεις, δεν ειχαν δικαιωματα?Οτι ηταν στην ουσια δουλαρες?Οτι δεν ανοιγαν το στοματακι τους οπως μερικες απελευθερωμενες του κωλου σαν κι εσενα?Κλειστο λοιπον και πλυνε κανενα πιατο γιατι απο την πολυ μελετη,αμφιβαλω αν ξερεις να το κανεις και αυτο.

1Ευρω ΜΠΡΑΒΟ!!!

"Την ώρα της δυστυχίας μην απελπίζεσαι..σκέψου πως από μαύρα σύννεφα , πέφτει κρυστάλινη βροχή"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

narya
Μέλος 2ης Βαθμίδας


300 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2004, 09:08:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους narya
Sonap

Άπαράδεκτο να επιτίθεσαι στην Avallon για το φύλο της.

Οι γυναίκες τα καταφέρνουν σχεδόν σε όλα, εσείς πελαγώνετε μόλις βρεθείτε μακριά από τη μαμά.

Και επιτέλους βρείτε και καμία πιο πρωτότυπη έκφραση από το πλύνε κανά πιάτο, βαρεθήκαμε να το ακούμε τόσα χρόνια. Άλλωστε υπάρχουν και πλυντήρια !

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

selected
Νέο Μέλος

Greece
25 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2004, 09:30:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους selected
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ!ΛΟΙΠΟΝ ΘΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ZEZMPERG ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΒΑΛΕΙΕΣ,ΠΟΙΟΝ ΝΑ ΖΗΛΕΥΩ ΤΟΝ ΝΤΑΒΕΛΗ?ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΜΠΑΙΝΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΓΕΛΑΩ ΜΟΥ ΦΤΙΑΧΝΕΙ Η ΔΙΑΘΕΣΗ ΜΕ ΤΑ ΚΟΡΥΦΑΙΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΩ ΕΔΩ ΜΕΣΑ!ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΛΕΣ ΑΔΕΛΦΟ ΣΟΥ ΤΟΝ ΝΤΑΒΕΛΗ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΥΑΛΑ ΕΧΕΤΕ,ΒΡΕ ΟΥΣΤ ΚΟΛΗΜΕΝΟΙ!ΑΝΤΕ ΚΑΛΗ ΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Rostar
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
161 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2004, 10:06:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Rostar
Sonap, Selected και 1Ευρώ...γιατί επιτίθεστε στην Avallon και την Zezberg ????
Εγώ, ο Δωδεκαθεϊστής Rostar, σας μίλησα...


Η "ΓΝΩΣΗ" ΟΜΙΛΕΙ, ΟΜΩΣ Η "ΣΟΦΙΑ" ΑΚΟΥΕΙ...(Jimi Hendrix)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2004, 10:33:00  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Sonap, Selected και 1Ευρώ...γιατί επιτίθεστε στην Avallon και την Zezberg ????
Εγώ, ο Δωδεκαθεϊστής Rostar, σας μίλησα...

Aυτό νομίζω πως λέει πολλά για τα απωθημένα που έχουν με τις γυναίκες...

Αγαπητό γουρουνόπουλο (ωχ σόρρυ γιουρόπουλο ήθελα να πω) δεν μπορείς να αξιώνεις να σου ζητήσουν συγνώμη για ένα υποννοούμενο ενώ εσύ την ίδια στιγμή απροκάλυπτα έχεις προσβάλλει τόσους εδώ μέσα...Capisci?

Νάρυα καλή μου... μέσα είμαι μια και είμαι λάτρης των Νοτίων Προαστείων και της θάλασσας γενικότερα...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
1 Ευρώ
Νέο Μέλος


42 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2004, 10:58:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1 Ευρώ
Σας χαιρετώ τρίς-έξ-ουαλ αδέρφια μου,

Ρόζταρ: προσοχή στον Πάνα και στα Παπανώτα σου.

Μαμά άβαλον - ποιος έχασε την τσίπα του για να την βρεις εσυ? άντε χτένισε τα πευκα.

φιλούμπες

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sonap
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
79 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2004, 11:12:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sonap
Γνωριζουμε τις διαφορες γυναικων και αντρων καθως και που υπερεχει ο καθενας.Πολυ παιδιαστικη η απαντηση σου!Επισης δεν εχουμε τιποτα εναντιον των γυναικων αντιθετως μας ειναι απαραιτητες ακομα κι αν ειναι η ιδια μας η μανα.Ειναι κακο και αυτο???Πλυντηρια υπαρχουν πολλα και ευκολιες και ανεσεις...αυτα ομως δεν σας εκανα ψιλοτεμπελες?Λεω τωρα...Ποσες ξερουν να μαγειρευουν και οχι να παραγγελνουν?
Παντως οχι αυτες που ειναι ψαγμενες γιατι ειπαμε...αν θελατε πραγματικα την κοινωνια της αρχαιας Ελλαδας,η θεση σας θα ηταν...ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ ΟΛΟΤΑΧΩΣ!Γιατι και οι θεοι,δεν σας ειχαν και σε μεγαλη εκτιμηση..νομιζω?Αναρωτιεμαι που εχεις μπλεξει κοπελα μου και πως καταντησες ετσι.Θα σε προτιμουσα αθεη και στην αναζητηση παρα κολημενη σε παραμυθια.Ισως ειμαι κι εγω κολημενος σε παραμυθια που μου εμαθαν καλα,αυτο θα το καταλαβω με τον καιρο αν πρεπει να το καταλαβω.Και τελικα,μηπως χανουμε παλι το πραγματικο νοημα της πιστης?Κανεις σε αυτη τη Γη δεν μπορει να πει τι ειναι αληθεια και τι ψεματα.Γι αυτο σταματιστε ολοι εσεις που μας εντυπωσιαζετε με ομορφες και δυσκολες λεξεις,επιστημονικους ορους,συμπερασματα και αντιληψεις(ολα φυσικα αντιγραφη απο βιβλια)να επιβαλετε τη γνωμη σας πισω απο γλυκες λεξουλες τυπου "φιλε,αγαπητε,μα γιατι..,φιλτατε,πιστευω κλπ) και να χλευαζετε τους υπολοιπους που δεν πιστευουν οτι κι εσεις.Τι συμφεροντα εχετε?Ποιους σκοπους υπηρετειτε?Ποιος σαν παρακινει?
Ακουω κατι κουφα εδω μεσα...πανιερη Πεντέλη-ζωσα ενεργεια...τι ειναι αυτα?που νομιζετε οτι εισαστε σε κανενα ονειρο?παντου υπαρχει ζωη και ενεργεια γιατι απλα η Γη ειναι ζωντανη.Εισαστε πνευματικα αδερφια...αυτα μου προκαλουν αηδια και με συγχωρειτε.Δηλαδη,τι κανετε?Και να μιλησουμε ανοιχτα.Γιατι ο Νταβελης666 δεν παραθετει τις φωτο του?Τις αποδειξεις του?Πρεπει να αγορασουμε δηλαδη τα βιβλια για να τα δουμε?Δεν το καταλαβαινω αυτο απο την αρχη.Θα συμφωνησω απιστευτα με αυτο που ειπε καποιος εδω μεσα οτι κατι που το αγαπας,δεν το κανεις κοινη θεα για να το προστατεψεις.ΑΝ ΟΜΩς ΤΟ ΚΑΝΕΙς ΚΟΙΝΗ ΘΕΑ τοτε πρεπει να ανταποκριθεις και σε καθε αναγκη για πληροφοριες που παρουσιαζεται.
Νομιζω πως εγινα αρκετα κακος στα ματια πολλων παρ'οτι δεν ειμαι.Μην ξεχναμε πως ο γραπτος λογος δεν εκφραζει συναισθημα.Παρ'ολα αυτα η κατασταση σας φιλοι μου ειναι τραγικη

"Την ώρα της δυστυχίας μην απελπίζεσαι..σκέψου πως από μαύρα σύννεφα , πέφτει κρυστάλινη βροχή"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σκορπιος
Μέλος 1ης Βαθμίδας


113 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2004, 12:38:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σκορπιος
Ένα μεγάλο μπράβο σε αυτούς που κάνανε το θέμα ΡΙΑΛΙΤΙ ,σε λήγω θα βγει ο Μικρούτσικος να δίνει τηλέφωνο ψηφοφορίας ,για το ποιος είναι μεγαλύτερος Καραγκιόζης ,για σοβαρευτείτε η μεν και οι δεν

141166Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

narya
Μέλος 2ης Βαθμίδας


300 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2004, 12:52:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους narya
American bar το κάναμε εδώ μέσα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dolixopodos
Μέλος 1ης Βαθμίδας


89 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2004, 19:54:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dolixopodos
Παρόλο που και εγώ θα ξεφύγω λίγο θα ήθελα και με την άδεια του Nταβέλη να πώ κάτι σχετικά με αυτό που γράφτηκε από το Rostar,για τις συναγωγές στη δήλο για να ξεκαθαριστεί λίγο αυτό το θέμα αλλα και κάτι ακόμα.Παλιότερα μου είχε προκαλέσει μεγάλη εντύπωση πως και οι αρχαίοι μας πρόγονοι είχαν δώσει άδεια για κάτι τέτοιο σε αυτό το πανίερο ελληνικό νησί και γι αυτό έψαξα για πληροφορίες.Έτυχε να γνωριστώ τότε και με έναν άνθρωπο που πρωταγωνιστεί στο θέμα ελληνισμός vs χριστιανισμός (ελληνοκεντρικός ο ίδιος και πολύ καλά ενημερωμένος ) και αυτό που μου είπε ήταν ότι όντως υπήρχε μια συναγωγή, η οποία όμως ιδρύθηκε γύρω στο 200πχ το καιρό που η Eλλάδα ήταν υπό ρωμαϊκή κατοχή και το καιρό που η λατρεία στο ιερό νησί και τα ήθη γενικότερα είχαν αρχίσει να ξεπέφτουν .Θεμελιώθηκε λοιπόν από εβραίους, ( με αδεια της ρωμαϊκης αρχής,για να εξυπηρετούν τις καθημερινές τους λατρευτικές ανάγκες πρός τον γιαχβέ) που είχαν ιδρύσει εμπορική κοινότητα και οι οποίοι βρίσκονταν εκεί για να πωλουν τη πραμάτεια τους.. καθώς η λατρεία του Aπόλλωνα είχε μεταβληθεί σε μεγάλη εμποροπανήγυρι ,έχοντας χάσει το αρχαίο ελληνικό υφος και την ουσία της και ήταν μια πολύ καλή ευκαιρεία για έσοδα.. Kαταλαβαίνεις τώρα αγαπητε rostar και λιποί φίλοι "τη δική τους αντίληψη περί ΠPOΣKYNHMATOΣ TOY ΘEIOY" (των εβραίων τουλάχιστον) και υπό ποιές συνθήκες και λόγους αυτή (η συναγωγή)δημιουργήθηκε.

θέλω όμως φίλε rostar να σχολιάσω και κάτι άλλο, σε κάποιο σημείο γράφεις:

"ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ, ΤΟ ΚΟΝΤΙΝΟ ΜΑΛΙΣΤΑ, ΘΑ ΔΕΙΣ ΚΑΙ ΤΖΑΜΙΑ ΚΑΙ ΠΑΓΟΔΕΣ, ΚΑΙ ΤΟΠΟΥΣ ΛΑΤΡΕΙΑΣ ΤΟΥ ΣΑΤΑΝΑ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΥΣ ΤΟΝ ΚΑΝΟΥΝ ΚΕΦΙ, ΚΑΙ ΕΒΡΑΪΚΕΣ ΣΥΝΑΓΩΓΕΣ ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΑΝΑΣΤΗΛΩΣΕΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΚΛΑΣΣΙΚΩΝ ΝΑΩΝ...
ΗΔΗ ΦΙΛΕ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΤΟ ΣΕΝΑΡΙΟ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΑ ΜΑΛΙΣΤΑ...
ΚΙ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΦΑΝΑΤΙΚΟΙ, ΟΠΟΙΟΥΔΗΠΟΤΕ ΔΟΓΜΑΤΟΣ, ΤΟΛΜΗΣΟΥΝ ΝΑ ΕΜΠΟΔΙΖΟΥΝ ΣΤΟ ΚΟΝΤΙΝΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΗΝ ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΛΑΤΡΕΙΑΣ ΚΑΠΟΙΩΝ ΑΛΛΩΝ...ΘΑ ΔΕΙΣ ΝΑ ΕΠΕΜΒΑΙΝΟΥΝ...ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ...ΤΑ ΜΑΤ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΑΪΚΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ..."


με λίγα λόγια, είναι αναφέρετο δικαίωμα των σατανιστών να κάνουν τους ναούς τους και τις ανθρωποθυσίες τους μέσα σε αυτούς και αν εναντιωθεί η ελληνική πλειοψηφία που θα εναντιωθεί και δε θα είναι μόνο χριστιανοί αυτοί αλλά και ελληνες στη θρησκεία, θα χαρείς που θα επέμβουν τα ματ της ευρωπαϊκής ένωσης στην ίδια μας τη πατρίδα, για να μας σωπάσουν μέσα στα πλαίσια της ευρωπαϊκής "δημοκρατίας" και της ανοχής προς το διαφορετικό..(δε πιστεύω ότι το εννοείς πράγματι )αυτό το τελευταίο είναι που φοβάμαι και καλό θα είναι να πονηρευτούμε και λίγο και να μη πετάμε στα σύννεφα ισοπεδώνοντάς τα όλα, γιατί το νόμισμα έχει δυο όψεις.

Selected θα σου πρότεινα να ξαναδιαβάσεις όλες τις σελίδες του πεντελικού με προσοχή, είμαι σίγουρος ότι έχεις παρεξηγήσει.Tις εμπειρίες σου που περιγράφεις πιστεύω ότι όλοι θα θέλαμε να τις ακούσουμε ,αν θές πές μας περισσότερα.

Kαι κάτι ακόμα σχετικό αυτή τη φορά με τη πεντέλη, έμαθα πρόσφατα από μια συνάντηση μου πάνω στο βουνό με ένα πολυ παλιό κάτοικο, ότι πέρα από τη λιμνη στο Θαλόσσι,υπήρχε και άλλη μια λίμνη που δημιουργότανε από το καταρρακτάκι στη περιοχή του μικρομονάστηρου του αγίου Nικολάου (μεγάλη η χάρη του) στα καλήσια.

Tα συγχαρητήρια μου σε όλα τα παιδιά που συμμετείχαν στη δενδροφύτευση.Eύγε!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2004, 21:36:10  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Θα σε προτιμουσα αθεη και στην αναζητηση παρα κολημενη σε παραμυθια.

Θα με προτιμούσες? Συγνώμη φίλε μου αλλά τι νομίζεις ότι είμαι?
Το μπιφτέκι που παρήγγειλες στη μανούλα σου να σου φτιάξει?
Ετσι είμαι γω και σε όποιον αρέσω...για τους άλλους δε θα μπορέσω...
Και στην τελική τι σε κάνει να πιστεύεις ότι με νοιάζει το πως θα με προτιμούσες
Οσο για το τόπικ -αν όλα αυτά γίνονται επίτηδες για να κλειδωθεί - σου λέω ότι δεν πρόκειται να το κλείσετε...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2004, 23:10:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR
Λοιπον εγω θα ελεγα για να αποφορτιστει λιγακι το ασχημο κλιμα να ανασυρω απο το αρχειο μου φωτογραφιες, μιας και πολλοι ζητουν να δουν φωτογραφιες, απο διαφορα σημεια της Πεντελης οχι τιποτα αλλο αλλα να δικαιολογησω και τον τιτλο μου ως ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΥ αλλα το κυριοτερο αυτοι που διαβαζουν για καποια μερη εδω μεσα να βλεπουν και καποιες εικονες .
Τι λετε;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Fiji
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2004, 00:39:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Fiji
Βλέποντας την όλη κατάσταση θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση στον
ADMIN αυτού του FORUM.

Το βρίσκεις σωστό μερικά μέλη του φόρουμ να φέρονται με αυτόν τον τρόπο;
Η μήπως μετά τα 1700 μηνύματα έχουμε το δικαίωμα να βρίζουμε τον καθένα
ξεφτιλίζοντας τον.
Η εν λόγο Κυρία στα τελευταία μηνύματα της δεν παύει να βρίζει αποκαλώντας
όσους δεν συμφωνούν μαζί της στραβούς, γουρούνια κλπ.
Είναι ντροπή να λες κάποιον να πάει να ξεστραβωθεί.
Το να περνιέται για τέρας γνώσεων δικαίωμα της κανείς δεν μπορεί να της το αρνηθεί,
έχει όμως την υποχρέωση να σέβεται τον οποιονδήποτε στο φορουμ.
Ευχαριστώ για την φιλοξενία.
Fiji


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SAUDi
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
180 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2004, 05:01:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SAUDi
Ας αλλαξουμε θεμα!
Που λετε σημερα πηρα μια βολτα στην Πεντελη, παρα το οτι εχουν περασει 8 μερες εχει αρκετε χιονι και το τοπιο ειναι πανεμορφο!
Αφου φτασαμε και στον χωματοδρομο που οδηγει στην σπηλια τοu Νταβελη, αφησαμε το αυτοκινητο με την παρεα αρκετα μετρα μακρια, γιατι ειχε χιονι σε πολλα σημεια και δυσκολα 8α συνεχιζαμε!
Το πιο αστειο της ολης υπο8εσης ειναι πως το αυτοκινητο μας ηταν Ignis suzuki χρωματος γκρι, οταν φτασαμε υπηρχε ηδη εκει παρκαρισμενο ενα Ignis suzuki χρωματος γκρι και τελος οταν πηγαμε να φυγουμε ηρ8ε και ενα 3ο Ignis suzuki αλλα ευτυχως αυτη τη φορα ασπρο, γιατι θα αρχιζα να ανησυχω οτι κατι δε παει καλα:P

-=Rabigh , D4 lost C1ty in Da D3sert o Ar4bia=-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2004, 13:12:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
Κουλάρετε ωρέ!
Εδώ κάποτε γινόταν μιά ωραία συζήτηση και κάποιες ενδιαφέρουσες καταθέσεις γνώσεων, εμπειριών και συναισθημάτων.
Από τους ανθρώπους που γνωρίζουν περισσότερα από μας πάνω σε ένα συγκεκριμένο θέμα, καλό είναι να παίρνουμε αυτά που με καλή θέληση και πάθος έχουν να μας δώσουν.
Από κει και πέρα, αν δεν συμμεριζόμαστε κάποιες "καταθέσεις ψυχής" ή τον τρόπο που βλέπει κάποιος τα πράγματα, κανείς δεν μας αναγκάζει να το κάνουμε! Ούτε μας υποχρεώνει κανείς να δενδροφυτεύσουμε την Πεντέλη ή να καθαρίσουμε την σπηλιά. Γίνεται μία δημόσια έκκληση, όποιος θέλει ακολουθεί!
Εγώ περιμένω με ενδιαφέρον το βιβλίο του αγαπητού μου
Νταβέλη, νομίζω ότι έχει πολλά να μας πει!

Αντε πάω να μαγειρέψω τώρα... ή μήπως να παραγγείλω;!


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2004, 19:08:14  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλε φωτογράφε πολύ ωραία η ιδέα σου...
Αναμένω με αγωνία να την κάνεις πράξη

Οστρια καλή μου... γιατί δε το μαρτυράς?...ότι έχουμε βγάλει την ίδια σχολή chef?

SAUDI!Ωστε τρίτωσε!...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2004, 22:51:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666
Πρός ΦΩΤΟΓΡΑΦΟGR :

Καταρχήν επέτρεψε μου να σε καλωσορίσω.
Μάλλον έχεις δίκιο Φωτογράφε. Τελικά φταίω εγώ. Για άλλη μια φορά, άλλα ήθελα να πώ, και άλλα εννοήθηκαν απο διάφορους. Δυστυχώς αυτό συμβαίνει με τον γραπτό λόγο. Όταν ανέφερα όμως τους χαρακτηρισμούς "κουφιογεωλόγοι" και "κυνηγοί φαντασμάτων" είχα κατά νού αυτούς που ανέφερες και εσύ, δηλαδή αυτούς που μας έχουν τρελάνει στα ψεύδη και τις φαντασιώσεις τους και που φυσικά γέμισαν όλοι τις τσέπες τους απο αυτό. ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΑΠΕΥΘΗΝΟΜΟΥΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΣΕ ΑΓΝΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ (και πόσο μάλλον σε αυτούς που γράφουν εδώ μέσα) ΠΟΥ ΛΑΤΡΕΥΟΥΝ ΝΑ ΕΡΕΥΝΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΝΙΩΘΟΥΝ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΔΙΑΘΕΤΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΣΕΒΑΣΜΟ.
Ένας τέτοιος άνθρωπος που έγραφε εδώ και είναι κρίμα που τον χάσαμε, ήταν ο PINHEAD. Ένας άλλος στον οποίο "βγάζω το καπέλο", είναι ο ΠΑΝΕΙΟΣ. Αυτόν ειδικά, τον συγχαίρω για την ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ έρευνα που έχει κάνει και που μας την έχει παρουσιάσει μέσα απο την ιστοσελίδα του ΑΔΗΛΟΣ ΕΛΛΑΣ. Προτείνω σε όσους δεν την έχουν επισκεφθεί, να το κάνουν σύντομα. Ακόμα και ο SONAP δείχνει άνθρωπος που λατρεύει αυτό που κάνει και του εύχομαι να πάνε όλα καλά στις αναζητήσεις του.
Θέλω να ζητήσω μια μεγάλη συγγνώμη απ'όλους όσους ένιωσαν θιγμένοι με αυτά μου τα λόγια. Δεν είχα καμιά τέτοια πρόθεση. Δεν προορίζονταν για εσάς.

Με ρώτησες : "Εισαι σίγουρος εσυ oτι εχεις εξαντλησει ολα οσα μπορουσαν να ερευνηθουν στη σπηλια η στον γυρω χωρο και δεν υπαρχει κατι αλλο να βρεθει ;"

Όχι, και ούτε πρόκειται ΠΟΤΕ να εξαντλήσω το θέμα της Σπηλιάς, πόσο μάλλον ενός ολόκληρου Βουνού. Πολλά υπάρχουν ακόμα να ερευνηθούν. Δεν θα υπάρξει άνθρωπος ποτέ που θα λύσει τα Μυστήρια του Τόπου αυτού. Οπότε δεν είναι ανάγκη να με διαβεβαιώσεις για αυτό όπως λές, το γνωρίζω μόνος μου.

Με ρώτησες : γιατι περιοριζεις το ερευνητικο σου ενδιαφερον μονο στην Πεντελη ;

Γιατί σε Αυτήν νιώθω πράγματα που δεν έχω νιώσει σε κανένα άλλο μέρος. Νιώθω τη Φύση και τα Μυστήρια του Πεντελικού Βουνού εντελώς ξεχωριστά απο κάθε άλλο βουνό που έχω επισκεφθεί. Πέραν αυτών, η Πεντέλη στάθηκε η καλύτερη συντρόφισσα της ζωής μου. Τις κουβέντες που έχω κάνει μαζί της δεν τις έχω κάνει ούτε με τον καλύτερο μου φίλο. Και ξέρω οτι "ακούει". Και "παρηγορεί". Μου το'χει αποδείξει πολλές φορές. Ξέρω οτι θα με θεωρήσεις και'σύ τρελό με αυτά που σου λέω, αλλά πλέον δεν με νοιάζει και δεν ντρέπομαι καθόλου που το λέω αυτό.

Μίλησες για Παρνασσό...(να ξεφύγουμε λίγο) φοβερό Βουνό απο άποψη φύσης και φυσικά ΙΣΤΟΡΙΑΣ. Πόσο μάλλον απο άποψη παράδοξων φαινομένων. Έχω περπατήσει μέσα στον Εθνικό Δρυμό, έχω επισκεφθεί και εξερευνήσει το περίφημο ΚΩΡΥΚΙΟ ΑΝΔΡΟ ενώ η τελευταία μου επίσκεψη έγινε με τον πολύ Αγαπητό μου Πάνειο και με έναν άλλο καλό Φίλο στο χωριό Πολύδροσο. Πάνω απο το χωριό υπάρχουν αρχαία ερείπια απο Ιερό των Νυμφών καθώς και αρχαία πηγή. Συνεχίζοντας την ανάβαση, βρήκαμε και το βάραθρο το οποίο έψαχνε απο καιρό ο Πάνειος. Άψογο το μέρος.
Και φυσικά είναι το ΒΟΥΝΟ ΟΠΟΥ ΣΤΗΝ ΚΟΡΦΗ ΤΟΥ ΠΡΟΣΑΡΑΞΕ Η ΚΙΒΩΤΟΣ ΤΟΥ ΔΕΥΚΑΛΙΩΝΑ ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΤΑΚΛΥΣΜΟ. ΙΣΤΟΡΙΑ ΠΟΥ ΚΑΤΕΚΛΕΨΑΝ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΟΙ ΒΟΣΚΟΙ ΤΗΣ ΕΡΗΜΟΥ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΜΑΣ ΜΙΛΑΝΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΤΑΚΛΥΣΜΟ ΤΟΥ ΝΩΕ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΦΕΞΑΛΑ. ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΣΗΜΕΡΑ, ΠΟΣΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΟΝ ΚΑΤΑΚΛΥΣΜΟ ΤΟΥ ΔΕΥΚΑΛΙΩΝΑ ΚΑΙ ΠΟΣΑ ΤΟΥ ΝΩΕ ; ΣΙΓΟΥΡΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΔΕΥΚΑΛΙΩΝΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΟΥΒΕΝΤΑ. ΑΛΛΑ ΦΥΣΙΚΑ Ο ΚΑΤΑΚΛΥΣΜΟΣ ΤΟΥ ΝΩΕ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ "ΑΛΗΘΙΝΟΤΑΤΟ" ΓΕΓΟΝΟΣ, ΕΝΩ ΤΟΥ ΔΕΥΚΑΛΙΩΝΑ, ΠΑΡΑΜΥΘΑΚΙ ΓΙΑ ΜΙΚΡΑ ΠΑΙΔΙΑ. ΑΧΧΧ, ΕΛΛΑΣ ΕΛΛΗΝΩΝ ΧΡΙΣΤΙΑΝΩΝ !!!

Όσον αφορά το θέμα του βιβλίου που έθιξες, θέλω να σου πώ πως δεν είχα καμία πρόθεση να κάνω γνωστή αυτή μου την ενέργεια μέσα απο το Esoterica, αλλά αναγκάστηκα όταν ο Φίλος AVATARGR μου ζήτησε να εμφανίσω τις φωτογραφίες στο τόπικ. Του εξήγησα τους σκοπούς μου μέσα απο το τόπικ, αλλά και σε προσωπική μας επικοινωνία. Κατάλαβε τους λόγους που δεν ήθελα να προβάλλω τις φωτογραφίες αλλά και πολλές τεκμηριωμένες διαπιστώσεις μου γύρω απο αρκετά παράδοξα και ο AVATARGR, με κατάλαβε αμέσως δίχως την παραμικρή παρεξήγηση. Και για αυτό τον ευχαριστώ. Να πώ ακόμα, πως όσοι νομίζουν οτι τόσο καιρό τους κοροϊδεύω όσον αφορά φωτογραφίες, τις έχουν δεί οι ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ, ALATI13, ΠΑΝΕΙΟΣ, ΠΕΤΡΟΣ και ΑVALLON. Ακόμα και τις ηχογραφημένες γυναικείες φωνές της Σπηλιάς, για τις οποίες γινόταν λόγος πρό καιρού, άκουσαν οι LILITH, AMALIA, AVATARGR, OLD TIGER, ALATI13, ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ και SATYROS εκείνη την υπέροχη ημέρα που τους συνάντησα όλους εντελώς τυχαία στη Σπηλιά και που εντελώς τυχαία, είχα μέσα στην κάμερα την συγκεκριμένη κασσέτα. Ο ΠΑΝΕΙΟΣ, σε επίσκεψη του σπίτι μου, είδε δύωρη βιντεοκασσέτα με όλα τα περίεργα και αλλόκοτα του Πεντελικού Βουνού που είχα την τύχη να καταγράψω όλα αυτά τα χρόνια. Το λέω αυτό μόνο κι μόνο πρός ΔΙΑΨΕΥΣΗ ΤΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ ΟΤΙ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΣΑΣ ΚΟΡΟΙΔΕΥΩ ΚΑΙ ΣΑΣ ΛΕΩ ΨΕΜΜΑΤΑ Ρωτήστε αυτούς να σας πούν. Άλλωστε, σύντομα θα τα δείτε και εσείς.
Φωτογράφε, θέλω τέλος να σε ευχαριστήσω για τις ευχές σου και σου μιλώ με όλη μου την ειλικρίνεια και εδώ απευθήνομαι σε όλους, οτι ήθελα επιτέλους να βγεί ένα βιβλίο αληθινό, δίχως σάλτσες, θεωρίες και ψεύδη. Όπως είπες και'σύ, θέλω να κοιτάω τα μούτρα μου στον καθρέφτη και να μην ντρέπομαι για την αφεντιά μου. Όσα είναι να γραφούν είναι αληθινά και τεκμηριωμένα και αυτός που θα έρθει να διαψεύσει κάτι απο αυτά, θέλω να είμαι σε θέση να τον ΚΟΙΤΑΩ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΔΙΧΩΣ ΝΤΡΟΠΗ και να τον προσκαλέσω να τα ξαναερευνήσουμε μαζί αν έχει τη διάθεση, για να διαπιστώσει του λόγου το αληθές.
Σε χαιρετώ και ελπίζω να τα ξαναπούμε. Α ! Και όσον αφορά την εμφάνιση των φωτογραφιών σου, μην το σκέφτεσαι κάν, ούτε να ρωτάς. Προχώρα !

ΠΡΟΣ SONAP : Γειά σου Sonap. Σε κάποιο σημείο αναφέρεις : "...εμενα αυτα τα κυτταρα και τα γαλαξιακα και τα τελεια, κλπ μπουρδες μου ακουγονται".

Sonap, ο άνθρωπος που έκανε αυτές τις αναφορές είναι ένας άνθρωπος ο οποίος :ΑΝΑΚΑΛΥΨΕ 520 (!!!) ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΤΟΥ ΠΥΘΑΓΟΡΕΙΟΥ ΘΕΩΡΗΜΑΤΟΣ. Η ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΤΟΥ ΑΥΤΗ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΤΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ GUINESS ΩΣ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΡΕΚΟΡ. ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΕΙ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΙ ΤΡΙΑ ΝΕΑ ΘΕΩΡΗΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΕΥΚΛΕΙΔΙΟ ΓΕΩΜΕΤΡΙΑ ΕΝΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 20 ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΗ ΔΟΜΗ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ. ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΡΕΥΝΑ ΕΥΡΕΣΕΩΣ ΠΡΩΤΩΝ ΑΡΙΘΜΩΝ, ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΕΝΑ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΟ ΨΗΦΙΑ.
Πιστεύεις λοιπόν, οτι αυτός ο άνθρωπος θα μπορούσε να λέει...ΜΠΟΥΡΔΕΣ ; ; ;
Συνεπώς, όταν κάτι σου φαίνεται δυσνόητο, μην βιάζεσαι να το κατατάξεις στις "μπούρδες" γιατί μπορεί να έχεις άδικο, όπως έχεις τώρα.

Είπες κάτι στον Φίλο Rostar, που ενόχλησε πολύ : "να γίνουμε τέλειοι όπως κάποτε είμασταν, αλλά οχι και να αρχίσουμε να κουνάμε τα χέρια στον ουρανό πάνω στην Ακρόπολη οποτε εχει πανσεληνο. Πολυ γελιο θεαμα."

Τι είναι γελοίο θέαμα Sonap ; Η Ακρόπολη και ο Παρθενώνας ; Ο οποίος ουσιαστικά είναι ΤΟ ΘΕΙΟ ΜΑΡΜΑΡΟ ΤΗΣ ΣΠΗΛΙΑΣ ΤΗΣ ΠΕΝΤΕΛΗΣ ;
Θεωρείς γελοιότητα το γεγονός πως όταν οι προγόνοι μας απευθήνονταν στους Θεούς ΚΟΙΤΟΥΣΑΝ ΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ ΚΑΙ ΕΙΧΑΝ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΥΨΩΜΕΝΑ ΚΟΙΤΩΝΤΑΣ ΤΟ ΘΕΟ ΚΑΤΑΜΑΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΩΡΕΙΣ ΓΕΛΟΙΟΥΣ ΤΟΥΣ...- ΑΠΟΤΥΧΙΑ Ο ΟΡΟΣ - "ΕΛΛΗΝΟΧΡΙΣΤΙΑΝΟΥΣ" ΠΟΥ ΣΚΥΒΟΥΝ ΚΑΙ ΓΛΥΦΟΥΝ ΤΑ ΠΑΤΩΜΑΤΑ ΤΗΣ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΧΡΥΣΟΣΤΟΛΙΣΤΗ ΡΟΜΠΑ ΤΟΥ ΠΑΠΑ ; ΠΟΥ ΠΡΟΣΚΥΝΑΝΕ ΕΙΚΟΝΕΣ ΚΑΙ ΣΚΕΥΗ ΚΑΘΟΤΙ ΦΑΝΑΤΙΚΟΙ ΕΙΔΩΛΟΛΑΤΡΕΣ ; ΠΟΥ ΣΚΟΤΩΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΠΡΩΤΟΠΑΡΕΙ ΑΝΤΙΔΩΡΟ ; ΠΟΥ ΚΑΤΑΔΕΧΕΣΤΕ ΤΑ ΑΙΣΧΡΑ ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΣΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΣΑΣ ; ΠΟΥ ΠΑΝΤΡΕΥΕΣΤΕ ΜΕ ΤΙΣ ΕΥΛΟΓΙΕΣ ΤΟΥ ΧΑΛΔΑΙΟΥ ΜΑΓΟΥ ΑΒΡΑΑΜ ; ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΓΕΛΟΙΟΤΕΡΟ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΣΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΟΙ ΡΑΣΟΦΟΡΕΣ ΚΟΠΡΙΕΣ ΑΝΑΘΕΜΑΤΙΖΟΥΝ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΤΙΘΕΜΕΝΟΙ ΘΡΗΣΚΟΙ ΠΑΤΡΙΩΤΕΣ ΤΟΥ ΚΩΛΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΜΑΥΡΗΣ ΣΥΜΦΟΡΑΣ, ΚΑΝΟΥΝ ΤΟΥΣ ΜΕΓΑΛΟΥΣ ΣΤΑΥΡΟΥΣ ΚΑΙ ΛΕΝΕ "ΑΜΗΝ" ; ΚΑΚΟΜΟΙΡΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΜΙΑ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟ ΣΑΣ ΚΑΙ ΛΕΤΕ "ΠΑΤΕΡ ΗΜΩΝ" ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΚΤΟΞΕΥΕΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΣΑΣ "ΚΑΝΤΗΛΙΑ" ΚΑΙ "ΧΡΙΣΤΟΠΑΝΑΓΙΕΣ" ΣΕ ΚΑΘΕ ΣΑΣ ΑΝΑΠΟΔΙΑ. ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΣΑΣ ΤΗ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΔΕΝ ΣΕΒΕΣΤΕ ΑΛΛΑ ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΗΝ ΥΠΕΡΑΣΠΙΖΕΣΤΕ ME NYXIA KAI ME ΔΟΝΤΙΑ ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΗΝ ΚΑΤΑΚΡΙΝΕΙ.ΥΠΟΚΡΙΤΕΣ.

Ύστερα αναρωτιέσαι : " Στην τελική που ειναι αυτοι οι πανμεγιστοι θεοι οπως τους αποκαλειτε ? Γιατι δεν εμφανιζονται με καποιον τροπο για να πεισουν και μας? Οπως μας πειθει και ο δικος μας Θεος με τα σημαδια του...

Πρίν κάνεις αυτές τις ερωτήσεις, κάνε πρώτα κάποιες ερωτήσεις στον εαυτό σου :

1. Τι σε κάνει να ισχυρίζεσαι οτι οι Θεοί των Ελλήνων δεν υπήρξαν ποτέ ; ΠΩΣ το στηρίζεις αυτό;
2. Ποιοί σε έμαθαν να απορρίπτεις τη θρησκεία και τη μυθολογία των προγόνων μας ώς απλά παραμύθια και φαντασιώσεις ;
3.ΠΩΣ πείστηκε ΤΟΣΟ ΕΥΚΟΛΑ ο εαυτός σου για τα παραπάνω ;

Ύστερα λές, "ο δικός μας Θεός". Ποιός Θεός ; Αυτός που σε εκείνο το βιβλίο πορνείας, μαγγανείας και ένοπλου δόλου, την παλαιά διαθήκη, καταριέται τους προγόνους σου; Όχι να μας λείπει τέτοιος θεός που όχι μόνο μας καταριέται, αλλά έχει και την απαίτηση να είμαστε γονατιστοί μπροστά του και με τα κεφάλια σκυμμένα.

Ξέρεις Sonap, έχω μάθει να σέβομαι τη θρησκεία του άλλου, αλλά όταν αυτός μπαίνει και τολμάει να με αποκαλεί σατανιστή, όταν με κατηγορεί λυσσαλέα που μιλάω για την Αθηνά και όχι για την Παναγία, όταν δέχομαι επίθεση για όλα αυτά, όταν δεν έχω δώσει κανένα δικαίωμα, ε ναί τότε παρατραβάει το κακό. Αν κάνεις μια αναδρομή στο τόπικ, θα δείς οτι το θρησκευτικό ζήτημα πρωτοξεκίνησε απο άλλους, συγκεκριμένα απο τον B Kouv και όχι απο'μένα. Και ούτε είχα σκοπό να ασχοληθώ με τη θρησκεία. Το αποφεύγω γιατί είναι ένα θέμα που δεν οδηγεί ποτέ πουθενά. Αλλά είναι αυτό που πολύ σωστά είπε ο Φίλος ROSTAR. Aν ζούσατε σε μια άλλη εποχή, δεν θα διστάζατε καθόλου να διαμελίζατε την Υπατία,(φρικτή ιστορία) αλλά και με μεγάλη ευχαρίστηση θα ρίχνατε τους πάντες στην πυρά. Έτσι και 'γω, μου φαίνεται οτι έπεσα θύμα μιας σύγχρονης Ιεράς Εξέτασης.

Για να γυρίσουμε στο θέμα της Πεντέλης...λές οτι σου φαίνονται κουφά αυτά περί "Πανίερης Πεντέλης". Έχεις αναρωτηθεί γιατί η Zezmperg αποκαλεί την Πεντέλη Πανίερη ; Έχεις διαβάσει όλο το τόπικ, ακόμα δεν έχεις καταλάβει γιατί η Πεντέλη ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΕΡΟΤΕΡΟ ΒΟΥΝΟ ΤΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ; ; ;
Η Πεντέλη δεν είναι μόνο περίεργες μορφές στα βράχια Sonap. Μετά σου προκαλεί αηδία το οτι η Ζezmperg με αποκαλεί Αδελφό της. Για να φτάσει σε αυτό το σημείο να το λέει αυτό, κάτι ξέρει, εσένα τι σε ενοχλεί ;

Θα'θελα επίσης να σου πώ πως σε γυναίκες δεν μιλάνε ποτέ με αυτό τον τρόπο.

Και το κερασάκι στην τούρτα, το "μπράβο" σου στον 1 Ευρώ. Μπράβο του λές για την ιδιαίτερη ευφυϊα του ή μήπως για τα φοβερά και τεκμηριωμένα σχόλια του είς βάρος μου ; Μπράβο και σε σένα Sonap.

ΠΡΟΣ SELECTED : Εσύ καημένε μου επαναλαμβάνεσε διαρκώς. Συνέχεια λές τα ίδια και τα ίδια μιάς και δεν έχεις τι άλλο να πείς. Είσαι αξιολύπητος. Λές οτι δεν βρίσκεις ανταπόκριση απο τον κόσμο που διαβάζει το θάψιμο σου είς βάρος μου. Εντάξει μη κλαίς. Υπάρχει ένα άτομο που σε καταλαβαίνει και σε υποστηρίζει. Είναι απόλυτα φυσιολογικό, την μόνη ανταπόκριση να τη βρείς απο ένα διανοητικά καθυστερημένο άτομο, τον 1 Ευρώ. Άντε βρέ, πιαστήτε χεράκι χεράκι με τον φιλαράκο σου τον 1 Ευρώ και κάντε τη σιγά-σιγά για άλλες πολιτείες. Είμαι σίγουρος οτι θα'χετε πολλά να πείτε. Αν παραμείνετε εδώ, συνεχίστε να παίζετε το βιολί σας. Να'στε σίγουροι οτι πολλοί θα θέλουν να ακούνε τις μελωδίες του. Δίνω το λόγο μου οτι δεν πρόκειται να ξανασχοληθώ μαζί σου και ήδη σου έδωσα αρκετή αξία. Βρίζε με όσο θές. Άλλωστε εσύ θα τα γράφεις και εσύ θα τα διαβάζεις και κανείς δεν θα ασχολείται μαζί σου πλέον. Έχε γειά και χάρηκα πολύ για τη γνωριμία.

Όσο για'σένα Φίλε ROSTAR, σε ευχαριστώ για τα λόγια σου. Θέλω να σου τονίσω κάτι. Οι πρόγονοι μας δεν ήταν πολυθεϊστές. Ήταν οι πρώτοι που μίλησαν για ΕΝΑ Θεό. Οι εκφράσεις Του όμως είναι 12. Και άσε τους εβραιολάγνους να κοκορεύονται. Φίλε μου ρίξε μαύρη πέτρα, όπως κάνω και 'γω τώρα και έλα να τσουγκρίσουμε τα ποτήρια μας και να πιούμε ιερό βακχικό ποτό είς υγείαν του σκοταδισμού. Θα σου πώ και κάτι ευχάριστο. Μόλις χθές, σε ένα σημείο της Φιλοθέης, έγινε...εσύ τι λές ; Αναβίωση της Διονυσιακής Λατρείας (!) με την υποστήριξη μάλιστα του δήμου Φιλοθέης. Είχε πολύ κόσμο και όλοι έμειναν άφωνοι απο την υπέροχη τελετή.
Ακόμα και στις σκανδιναβικές χώρες, ζητάνε την επαναφορά της πατρώας θρησκείας. Μην αγχώνεσαι ROSTAR. Λίγα είναι τα ψωμιά τους. Ο κόσμος αρχίσει να συνδειτοποιεί τι απάτη κρύβεται πίσω απο αυτό το χυδαίο δόγμα.

ΟSΤRIA ΘΑ ΣΕ ΔΕΙΡΩ! ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΕΣ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ;

ΚΑΛΕΣ ΜΟΥ ΑVALLON, NARYA ΚΑΙ ΖΕΖMPERG ΣΑΣ ΧΑΙΡΕΤΩ !

DOMINUS SPIRITUS VIRTUS SATANAS

ΤΙΝ ΓΑΡ ΠΟΤΑΕΙΣΟΜΑΙ ΑΣΥΧΑ ΔΑΙΜΟΝ ΤΑ ΧΘΟΝΙΑ Θ'ΕΚΑΤΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1 Ευρώ
Νέο Μέλος


42 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2004, 23:30:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1 Ευρώ
quote:
ένα διανοητικά καθυστερημένο άτομο, τον 1 Ευρώ

Χαιρε Αδελφε μου νταβελη (ξερω πολυ καλα γιατι σε λεει ετσι η Αδελφη σου).

Σε ευχαριστω για την αρχαιοελληνικη σου ευγενεια.

Εδω θα ειμαι και θα τραγουδαμε παρεα- δωδεκαθεομπουμπουνα.

Σε χαιρετω Πανιερα- εγω ο 666δαχτυλος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cat
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Italy
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2004, 02:37:17  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος cat

ΗΜΑΡΤΟΝ πια !!!!!!!!!!!!!!!!

Βαρέθηκα κάθε φορά που μπαίνω μέσα και βλέπω τέτοιου είδους συζητήσεις……

Αυτό το site είναι φτιαγμένο για ανθρώπους που εχουν την ανάγκη να συζητήσουν και να μάθουν πράγματα περίεργα και θέματα που δεν είναι εφικτό να υπάρχει κατανόηση από ολους.
Το ότι εδώ μέσα είμαστε μία παρέα που αρκετοί γνωριζόμαστε είναι πολύ θετικό και μας έχει βοηθήσει να κρατάμε κάποιο Α’ επίπεδο στης συζητήσεις μας. Επιπλέον ξέρουμε τι έχουμε να αντιμετωπίσουμε……Νομίζω όπως είπε και ο ΕΧΕΜΒΡΩΤΟΣ ότι ο καλύτερος και ποιο δίκαιος τρόπος για να αξιολογήσουμε έναν άνθρωπο, είναι να τον αντιμετωπίσουμε face to face !!!!!

Η ευαισθησία ενός ανθρώπου όπως είναι ο Νταβέλης μπορεί να παρεξηγηθεί εύκολα, και ξέρετε γιατί γίνετε αυτό ??…………..δεν έχουμε συνηθίσει να συναντάμε ανθρώπους που ακόμα έχουν αισθήματα η αρνούνται να συμβιβαστούν στην καθημερινότητα, είναι ακόμα οι λίγοι κατά κόσμων Ρομαντικοί !!!!!!!

Σ αυτούς συγκαταλέγετε και Η Avalon και ο Εχεμβρωτος και εγώ και πολλοί άλλοι…
Εμείς είμαστε εδώ για να μοιραστούμε εμπειρίες να μάθουμε πράγματα και όχι μόνο για την Πεντέλη αλλά πολλά άλλα που μας απασχολούν !!

Σίγουρα σε αρκετούς θα έχει τύχει να θέλουν να συζητήσουν με την παρέα τους για το παράξενο ΚΑΙ να μην βρίσκουν ανταπόκριση !!!!!! έχει συμβεί και σε μένα …..
Όμως εδώ μέσα υπάρχει αυτή η αύρα των ανθρώπων που ψάχνουν και ψάχνονται !!!!

Μην το χαλάτε ---ΣΥΝΦΙΛΙΩΘΗΤΑΙ -----

Οσοι τώρα δεν εχουν να κάνουν τίποτα αλλο από το να μπαίνουν εδώ μέσα και να το παίζουν θιγμένοι --- Τι να πώ Grow up !!!!!!!!!!
Εδώ μέσα εχω συναντήσει άτομα που είναι 15 χρονών και φέρονται καλύτερα και ωριμότερα !!!!! και το αντίθετο……..

Ολοι εσείς που μπαίνετε εδώ μέσα αναλογισθείτε

-----Τι σας πειράζει πραγματικά τελικά ??

----- Ο Νταβέλης ? είπαμε είναι ρομαντικός ---τι να κάνουμε να τον βάλουμε στον τοίχο και να τον σκοτώσουμε ?

Είναι ερωτευμένος ----εσείς άμα ήσασταν ερωτευμένη θα θέλατε να ασχολούνται άλλη με την κοπέλα σας >???? Η με την γάτα σας ? η με οτιδήποτε σας ειχε τραβήξει το ενδιαφέρων …..

Και ένα άλλο παράδειγμα …..

Πηγαίνετε διακοπές σε ένα μέρος από παλιά …και έχετε συνηθίσει την παραλία σχετικά άδεια …..κάθε χρόνος που περνάει λοιπόν γεμίζει όλο και περισσότερο !!!!!

Είσαστε σίγουροι πως αυτό το καλοκαίρι μετά βίας θα έχετε χώρο να απλώσετε την πετσέτα σας σε ένα τετραγωνικό !!!!! Ε ΔΕΝ ΘΑ ΤΣΑΝΤΙΖΟΣΑΣΤΑΝ ?????? ΑΥΤΌ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ? ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗ ΣΑΣ Η ΠΑΡΑΛΙΑ ??? ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΒΑΖΩ ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΟΤΙ ΑΡΚΕΤΟΙ ΑΠΟ ΜΑΣ ΣΚΕΦΤΩΝΤΑΙ ΕΤΣΙ !!!!!!!

ΔΕΝ ΝΙΩΘΕΤΕ ΟΤΙ ΣΑΣ ΠΑΡΑΒΙΑΖΟΥΝ ΤΟΝ ΧΩΡΟ ???????

ΓΙΑΤΙ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΜΗΝ ΝΙΩΘΕΙ ΕΤΣΙ ΚΑΙ Ο ΝΤΑΒΕΛΗΣ ???????

ΜΗΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΓΩΙΣΤΕΣ !!!!!!!!!!!

Όσο για τους καινούργιους εδώ μέσα ….εγώ σας καλωσορίζω και ελπίζω να γνωριστούμε από κοντά !!!!!!!και θα δείτε οτι εμαστε σαν εσας ---ανθρωποι !!! και μάλιστα απλοί\!!!!

Αλλά please μερικοί αλλάξτε attitude δεν είναι ετσι όπως νομίζετε τα πράγματα !!!!!!

Σκεφτείτε λίγο πιο ρομαντικά !!!!!!!!!!

Φιλάκια …………………….Και δεν θέλω τσακωμούς …!!!!!!!!


"ΚΑΙ μη ΧΕΙΡOΤΕΡΑ να ΛΕΜΕ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Rostar
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
161 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2004, 03:54:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Rostar
quote:

...αλλά οχι και να αρχίσουμε να κουνάμε τα χέρια στον ουρανό πάνω στην Ακρόπολη οποτε εχει πανσεληνο. Πολυ γελιο θεαμα."
[quote]

ΤΟ ΝΑ ΥΨΩΝΕΙΣ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΑΚΡΟΠΟΛΗ ΕΙΝΑΙ..."ΓΕΛΙΟ" (από ορθογραφία σκίζουμε, έτσι;...)ΕΝΩ ΤΟ ΝΑ ΣΧΗΜΑΤΙΖΕΤΑΙ ΜΙΑ ΟΥΡΑ ΕΝΟΣ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΟΥ (ΚΙ ΑΠΟ ΔΙΠΛΑ ΝΑ ΠΟΥΛΑΝΕ ΣΟΥΒΛΑΚΙΑ, ΚΟΜΠΟΣΧΙΝΙΑ, ΜΑΛΙ ΤΗΣ ΓΡΙΑΣ ΚΑΙ ΛΑΧΕΙΑ) ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΝΑ ΠΡΟΣΚΥΝΗΣΟΥΝΕ ΜΙΑ ΖΩΝΗ...ΕΙΝΑΙ ΕΞΟΧΩΣ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΜΑΚΡΑΝ ΠΑΣΗΣ ΕΙΔΩΛΟΛΑΤΡΕΙΑΣ !!!...

[quote]
Όσο για'σένα Φίλε ROSTAR, σε ευχαριστώ για τα λόγια σου. Θέλω να σου τονίσω κάτι. Οι πρόγονοι μας δεν ήταν πολυθεϊστές. Ήταν οι πρώτοι που μίλησαν για ΕΝΑ Θεό. Οι εκφράσεις Του όμως είναι 12. Και άσε τους εβραιολάγνους να κοκορεύονται. Φίλε μου ρίξε μαύρη πέτρα, όπως κάνω και 'γω τώρα...


ΣΥΜΦΩΝΩ ΦΙΛΕ ΝΤΑΒΕΛΗ, ΑΠΛΑ ΕΤΣΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΟΝΤΑΙ ΟΙ ΕΒΡΑΙΟΙ, ΟΙ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΟΙ...ΕΧΕΙΣ ΟΜΩΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΚΦΡΑΣΕΙΣ ΤΟΥ...
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΒΙΩΣΗ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΚΟΣΜΟΑΝΤΙΛΗΨΗΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΡΑΓΔΑΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ Σ' ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΟΠΟ...
ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΕΙΔΑ ΜΙΑ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΠΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕ Η AVALLON ΣΕ ΑΛΛΟ TOPIC

www.goddess-athena.org

H ΟΠΟΙΑ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΙ ΟΤΙ, ΤΟ ΝΕΚΤΑΡ ΚΑΙ Η ΑΜΒΡΟΣΙΑ ΤΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΘΕΙΑΣ ΚΟΙΝΩΝΙΑΣ, ΑΠΟΤΕΛΟΥΝ ΠΛΕΟΝ ΙΕΡΑ ΜΕΤΑΛΗΨΗ ΠΟΛΛΩΝ ΑΛΛΩΝ ΛΑΩΝ.
Η ΑΦΥΠΝΙΣΗ ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟΚΤΑ ΜΕΓΑΛΕΣ ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ.
ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΟΙ ΚΡΑΔΑΣΜΟΙ ΠΟΥ ΕΚΤΟΞΕΥΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΟ ΤΕΚΝΟ ΤΟΥ ΠΟΛΥΤΙΜΟΥ ΠΕΝΤΕΛΙΚΟΥ ΛΙΘΟΥ, ΤΟΝ ΠΑΡΘΕΝΩΝΑ...ΕΝΑΠΟΘΕΤΟΥΝ ΣΤΙΣ ΨΥΧΕΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΝΟΥ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ, ΤΗ ΣΦΡΑΓΙΔΑ ΤΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΠΡΟΣΤΑΤΙΔΟΣ ΘΕΑΣ...ΤΗ ΣΟΦΙΑ !!!

ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΞΕΧΝΑΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΠΛΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙ ΦΙΛΕ ΝΤΑΒΕΛΗ...

ΟΣΟ ΠΗΧΤΟ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ,
ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΠΛΩΘΕΙ,
ΟΣΟΥΣ ΑΙΩΝΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΠΙΒΑΛΛΕΙ ΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ ΤΟΥ,
ΑΡΚΕΙ ΜΟΝΑΧΑ ΜΙΑ ΣΤΑΓΟΝΑ ΦΩΣ
ΓΙΑ ΝΑ ΠΥΡΠΟΛΗΣΕΙ ΤΟ ΦΡΙΧΤΟ ΤΟΥ ΕΝΔΥΜΑ...
ΑΡΚΕΙ ΜΟΝΑΧΑ ΕΝΑ ΝΕΥΜΑ ΤΟΥ ΑΠΟΛΛΩΝΑ
ΟΤΑΝ ΤΟ ΠΛΗΡΩΜΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΘΑ ΕΧΕΙ ΦΤΑΣΕΙ...


Η "ΓΝΩΣΗ" ΟΜΙΛΕΙ, ΟΜΩΣ Η "ΣΟΦΙΑ" ΑΚΟΥΕΙ...(Jimi Hendrix)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1 Ευρώ
Νέο Μέλος


42 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2004, 10:18:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1 Ευρώ
quote:
ΤΟ ΝΕΚΤΑΡ ΚΑΙ Η ΑΜΒΡΟΣΙΑ ΤΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΘΕΙΑΣ ΚΟΙΝΩΝΙΑΣ, ΑΠΟΤΕΛΟΥΝ ΠΛΕΟΝ ΙΕΡΑ ΜΕΤΑΛΗΨΗ

Ξεχασες το αυγολεμονο.

Το δωδεκαθεο τρωγεται μελατο.



DAVELUS TRISEXUS PANIERUS COTSANUS

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2004, 11:14:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR
Γεια χαρα σε ολους

Αγαπητε Νταβελη διαβασα την απαντηση σου, δεν εχω να προσθεσω τιποτα αλλο χαιρομαι που με κατανοησες και δεν φανηκα απεναντι σου κακοπροαιρετος(δεν θα το ηθελα με τιποτα αυτο).
Αβαλον θα μπορουσες εσυ η καποιος αλλος αν γνωριζει να μου λιγο με απλα λογια την διαδικασια που χρειαζεται να βαλω φωτογραφιες;
Αν καταλαβα καλα καπου αλλου ειδα οτι στελνουμε email στον admin του εωτερικα την φωτογραφια που θελουμε να ανεβασουμε μετα;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2004, 11:16:38  Εμφάνιση Προφίλ
Τον μπόγια γρήγορα...για να καθαρίσει το τοπίο από αδέσποτα..Ευρώ


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
1 Ευρώ
Νέο Μέλος


42 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2004, 11:27:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1 Ευρώ
φωτογραφε,
μετα σου στελνει ο αδμιν το λινκ και το γραφεις ετσι


[ιmg]το λινκ του αδμιν μπαινει εδω μεσα[/img]

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 39 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy