ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Όρος Πεντελικόν
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 39
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
SAUDi
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
180 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2004, 20:41:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SAUDi
Φιλε μου Νταβελης δεν εχει τυχει να παω στο γερμανικο νεκροταφειο ποτε.. Δεν μπορουσες να μπεις μεσα να δεις αν καποιος η κατι, εκανε τον κηπουρο? η δεν δεν υπαρχει ανοιχτη εισοδος?

Φιλικα



-=Rabigh , D4 lost C1ty in Da D3sert o Ar4bia=-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

narya
Μέλος 2ης Βαθμίδας


300 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2004, 08:05:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους narya
Καλημέρα φίλοι μου και καλώς ήλθες Άρη.

Αγαπητέ μου Νταβέλη όντως πολύ περίεργο το περιστατικό με τα κομμένα φυτά. Έχω πάει στο γερμανικό νεκροταφείο και είναι πάντα πολύ ήσυχα εκεί, αν υπήρχε κάποιος σίγουρα θα τον είχες δει. Ποιός ξέρει τι συνέβη. Και γιατί να ξεριζώνει φυτά κάποιος και να τα πετάει; Πολύ παράξενο.

Φίλε saudi απ' ότι θυμάμαι υπάρχει κανονική είσοδος στο γερμανικό νεκροταφείο, φαντάζομαι βέβαια ότι θα υπάρχει κάποιος φύλακας. Νταβέλη όταν πήγες εσύ ήταν ανοιχτό το νεκροταφείο;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

selected
Νέο Μέλος

Greece
25 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2004, 11:13:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους selected
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΟΛΕΣ ΤΗΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΤΟΥ ΠΕΝΤΕΛΙΚΟΝ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΙΑΠΙΣΤΟΣΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ "ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ" ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ ΣΑΣ ΝΤΑΒΕΛΗ666,ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΞΕΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΜΟΝΟ ΣΕ ΕΚΕΙΝΟΝ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΓΝΑΝΤΕΥΕΙ ΤΗΝ ΠΕΝΤΕΛΗ,ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΕΙ ΟΤΙ ΠΗΓΕ ΣΤΗΝ ΣΠΗΛΙΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΦΥΣΙΚΟ ΤΟΥ ΣΥΝΕΥΕΙ ΤΟΥΣ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙ ,ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΑΝ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΞΕΤΕ ΩΣ ΨΕΥΤΟΚΥΝΗΓΟΥΣ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΩΝ,ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΟΤΙ ΤΟΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΠΕΝΤΕΛΗ ΣΑΝ ΦΥΣΗ ΚΑΙ ΣΑΝ ΒΟΥΝΟ ΜΕ ΙΣΤΟΡΙΑ...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΟΜΩΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΜΕ ΤΗΣ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΠΕΡΙΤΡΥΓΥΡΙΖΟΥΝ ΟΠΟΤΕ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ?ΤΑ ΟΣΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΤΟΥ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΤΟΥ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ ΓΙΑ ΔΕΝΤΡΟΦΥΤΕΥΣΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟ ΤΗΣ ΣΠΗΛΙΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΤΟΥ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΟΥ,ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΑΦΟΥ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΒΟΥΝΟ ΑΘΩΡΙΒΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΦΕ,ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΟΠΑΝΑΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ?ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΣΤΗΝ ΠΕΝΤΕΛΗ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΝΑ ΤΗΝ ΑΠΟΛΑΥΣΟΥΜΕ!ΕΓΩ ΜΕΝΩ ΝΕΑ ΠΕΝΤΕΛΗ ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΩ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΗΝ ΣΠΗΛΙΑ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΥΜΒΕΙ ΤΑ ΑΠΙΘΑΝΑ ΠΟΥ ΟΥΤΕ ΙΣΩΣ ΝΑ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΕ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΘΟΜΑΙ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΑΡΘΡΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΛΤΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ ΚΑΙ ΑΝ ΜΟΥ ΗΡΘΑΝ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΑ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΚΑΙ ΝΑ ΡΩΤΑΝΕ ΟΙ ΑΦΕΛΕΙΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΑΝ ΕΙΧΕ ΚΗΠΟΥΡΟ ΚΑΙ ΞΕΧΟΡΤΑΡΙΑΖΕ Η ΑΝ ΗΤΑΝ ΦΑΝΤΑΣΜΑ!ΕΛΕΟΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ!ΚΑΙ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΟΛΕΣ ΤΗΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΛΠΙΖΩ ΟΤΙ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ!ΔΕΝ ΔΕΧΟΜΑΙ ΕΝΑΣ "ΝΤΑΒΕΛΗΣ666"ΝΑ ΜΕ ΚΡΙΝΕΙ ΟΠΩΣ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΠΙΓΑΙΝΩ ΜΕ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ Η ΜΕ ΤΑ ΠΟΔΙΑ,ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΚΑΘΑΡΙΖΩ ΤΗΝ ΣΠΗΛΙΑ ΟΠΩΣ ΕΚΕΙΝΟΣ ΚΑΙ ΝΑ Α Ν Ε Χ Ο Μ ΑΙ ΝΑ ΕΥΛΟΓΑΕΙ ΤΑ ΓΕΝΙΑ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ!ΑΝ ΑΝΑΡΩΤΗΘΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΜΠΑΙΝΩ ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ Η ΠΕΝΤΕΛΗ ΚΑΙ Η ΣΠΗΛΙΑ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΝΤΑΛΑΞΩ ΣΟΒΑΡΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΘΩ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΕΔΩ,ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΝ ΜΙΚΡΟ ΝΑ ΣΑΣ ΠΑΙΖΕΙ ΣΤΑ ΔΑΧΤΥΛΑ ΝΑ ΚΛΕΙΝΕΙ ΤΟ ΠΕΝΤΕΛΙΚΟΝ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΕΙ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΟΝ ΚΑΤΕΚΡΥΝΑΝ ΟΠΩΣ ΕΓΩ,ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑ ΑΝΟΙΓΕΙ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟΥ ΤΗΝ ΒΑΡΕΣΕ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΑ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΣΕΒΑΣΤΕΙ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΕΜΠΑΙΝΑΝ ΚΑΙ ΕΛΕΓΑΝ ΤΗΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΚΟΥΓΑΝ ΣΕ ΚΑΘΕ ΒΛΑΚΕΙΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΛΕΓΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΣΕΙΣ ΟΛΟΙ ΤΟΝ ΧΑΙΡΕΤΑΓΑΤΕ ΚΑΙ ΤΟΥ ΛΕΓΑΤΕ ΟΤΙ ΜΠΡΑΒΟ ΠΟΥ ΞΑΝΑ ΑΝΟΙΞΕ ΤΟ ΘΕΜΑ!ΣΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΒΡΗΚΑ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΣΠΗΛΙΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΑΝΟΙΞΕ ΟΤΙ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΙΧΕ ΤΑ ΕΔΕΙΞΕ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ ΜΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΚΑΙ ΣΤΟΙΧΕΙΑ,Ο ΝΤΑΒΕΛΗΣ666 ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΤΟΙ ΕΧΕΙ ΤΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΦΗΛΑΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΟΥ....ΠΟΙΟ ΒΙΒΛΙΟ....ΠΟΙΟΣ ΕΚΔΟΤΙΚΟΣ ΟΙΚΟΣ?ΜΕ ΠΟΙΟΝ ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΗ?ΜΗΝ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ ΔΗΛΑΔΗ!!!ΑΝ ΑΠΕΥΘΥΝΕΤΕ ΣΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΗΛΙΚΕΙΑΣ ΤΟΥ ΟΚ,ΑΝ ΟΜΩΣ ΑΠΕΥΘΕΙΝΕΤΕ ΣΕ ΕΝΗΛΙΚΑ ΜΥΑΛΑ ΤΟΤΕ ΛΥΠΑΜΑΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ,ΔΕΝ ΘΥΓΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΣΑΝΣ ΑΛΛΑ ΣΕ ΟΣΑ ΕΓΡΑΨΑ ΑΝΑΡΩΤΗΘΗΤΕ ΛΙΓΟ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ,ΤΩΡΑ ΝΤΑΒΕΛΑΚΟ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΑΛΛΟ?ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΧΕΣ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΛΙΓΟ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΕΣΥ ΔΗΜΗΟΥΡΓΗΣΕΣ!ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Emerson
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
55 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2004, 16:47:47  Εμφάνιση Προφίλ
Αγαπητε selected γιατι δεν μας λες καποια απο τα περιεργα που σου εχουν συμβει πανω στην σπηλια, πιστευω οτι θα ενδιεφερε ολα τα μελη να μαθουν τι εγινε, εξαλου γιαυτο βρισκομαστε ολοι εδω για να παραθετουμε τις εμπειριες μας για την Πεντελη και για να εκδηλωνουμε τον θαυμασμο μας για αυτο το ιερο βουνο.


ΝΒΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2004, 19:04:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666
Καλησπέρα σας.
Φίλε Selected, κατανοώ οτι η θέση μου είναι εύκολα παρεξηγήσιμη για αυτό και δεν απορώ που έγραψες αυτά που έγραψες. Θα σου δώσω μια όσο το δυνατόν ικανοποιητική απάντηση στα γραφόμενα σου ακολουθώντας σε κατά γράμμα.

Πράγματι, το τόπικ περιέχει ως επί το πλείστον δικές μου μαρτυρίες, αλλά αυτό είναι κάτι για το οποίο παραπονέθηκα στο παρελθόν. Είχα ζητήσει και απο άλλους Φίλους να μας γράψουν τις εμπειρίες τους με τελευταία την Φίλη μου Zezmperg, όμως ούτε φωνή, ούτε ακρόαση. Και φυσικά τα παράξενα ΔΕΝ συμβαίνουν μόνο σε'μένα. Το οτι συμβαίνουν παράξενα όταν είμαι μόνος μου, πολύ απλά γίνεται γιατί πάντα είμαι μόνος μου. Εσύ φαντάστηκες οτι έχω καμιά "ομάδα" ;

Θα ήθελα να σε ρωτήσω, πότε κατηγόρησα κάποιον ο οποίος να είδε κάτι παράξενο ; Όταν είπα "κυνηγοί φαντασμάτων" κυριολεκτούσα. Ξέρεις πόσοι ερχόντουσαν με κάμερες στη Σπηλιά ελπίζονταςνα αποθανατίσουν κάποιο φάντασμα ύστερα απο την εκπομπή με τη Δρούζα ;

Γράφεις : "ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΟΤΙ ΤΟΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΠΕΝΤΕΛΗ ΣΑΝ ΦΥΣΗ ΚΑΙ ΣΑΝ ΒΟΥΝΟ ΜΕ ΙΣΤΟΡΙΑ..."

Εφόσον διάβασες όλες τις σελίδες όπως λές, θα 'πρεπε να είχες παρατηρήσει οτι δεν είπα αυτό αλλά : ΠΡΩΤΑ με ενδιαφέρει η Πεντέλη σαν Φύση και σαν ιστορικό Βουνό και ΜΕΤΑ έρχεται η έρευνα. Και τόνισα οτι στους περισσότερους δυστηχώς γίνεται το αντίθετο, για να μην πώ οτι με το πρώτο ούτε κάν έχουν ασχοληθεί γιατί πολύ απλά δεν παρουσιάζει κάποιο "μεταφυσικό" ενδιαφέρον. "Και τι μας νοιάζει εμάς αν το Αρχαίο Ελληνικό Δράμα γεννήθηκε στην Πεντέλη, τίποτα για Βρίλ έχεις να μας πείς ;"

Και συνεχίζεις : "ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΊ ΟΜΩΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΜΕ ΤΗΣ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΠΕΡΙΤΡΥΓΥΡΙΖΟΥΝ ΟΠΟΤΕ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ ;"

Δηλαδή για να καταλάβω, την μία με ειρωνεύεσαι οτι τάχα η Πεντέλη με ενδιαφέρει μόνο ιστορικά και φυσιολατρικά και ύστερα έρχεσαι και με κατηγορείς οτι δημιουργώ εντυπώσεις. Μα τότε δεν υπάρχει λόγος να μιλάω. Για ποιό λόγο άνοιξα αυτό το τόπικ ; Μα για να εξυμνήσω το ανυπέρβλητο ιστορικό και φυσικό μεγαλείο του Βουνού αλλά και για να μιλήσω για τα παράξενα αυτού. Τώρα, αν εσένα δεν σου αρέσουν αυτά που γράφω, δικαίωμα σου. Εγώ θέλησα απλώς να τα μοιραστώ με κάποιους. Και απο αυτή την επικοινωνία προέκυψαν πολλά καλά. Που το βλέπεις το κακό ;

Παρακάτω λές οτι κάνω εφέ μιλώντας για καθαρισμούς και δεντροφυτεύσεις. Φίλε δεν κάνω εφέ, απλώς ΠΑΡΟΤΡΥΝΩ. Και ξέρεις τι με χαροποιεί ; Οτι τελικώς ήρθαν κάποιες υπέροχες υπάρξεις και με βοήθησαν. Το οτι "παρέσυρα" κάποιους μαζί μου να δώσουν ζωή στην Πεντέλη, με κάνει τον πιο ευτυχισμένο άνθρωπο του κόσμου. Στα μάτια αυτών που ήρθαν μαζί μου, διέκρινα την ευγένια της ψυχής τους. Διέκρινα την πραγματική ανθρωπιά. Και είμαι περήφανος που γνώρισα τέτοιους ανθρώπους.
Όσο πιο πολλοί άνθρωποι ενδιαφερθούν, τόσο περισσότερα αποτελέσματα θα υπάρξουν και οι πληγωμένες πλαγιές του Πεντελικού θα επουλωθούν γρηγορότερα. ΑΥΤΟΣ ήταν ο σκοπός μου, και όχι να κάνω εφέ. Αντιληπτό ;

Εσύ όμως λές : "ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΣΤΗΝ ΠΕΝΤΕΛΗ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΝΑ ΤΗΝ ΑΠΟΛΑΥΣΟΥΜΕ!"

Κοινώς φίλε μου, το μόνο που σε ενδιαφέρει όταν πάς στην Πεντέλη είναι να την ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ. Δηλαδή μόνο να ΠΑΡΕΙΣ. Σκέφτηκες ποτέ να ΔΩΣΕΙΣ ; Φυσιολατρεία Selected, δεν σημαίνει μόνο πάω στη Φύση και την απολαμβάνω, αλλά την φροντίζω με όποιο τρόπο μπορώ γιατί αυτά που ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΕΙΣ ΤΩΡΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ, ΑΝ ΔΕΝ ΤΑ ΦΡΟΝΤΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΣΕΙΣ, ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΑΝ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΧΡΟΝΟ ΘΑ ΤΑ ΕΧΕΙΣ. ΚΑΙ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΚΑΤΟΙΚΟΣ ΠΕΝΤΕΛΗΣ ΟΠΩΣ ΛΕΣ, ΕΣΕΝΑ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ. ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΟΜΩΣ. ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΣΕ ΕΝΔΙΕΦΕΡΕ, ΤΟΤΕ ΘΑ ΠΟΝΟΥΣΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΔΕΝΤΡΑ ΠΟΥ ΚΟΠΗΚΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΧΤΙΣΕΙΣ ΕΚΕΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ.

Σχολιάζεις το περιστατικό με το νεκροταφείο, αλλά δεν σε είδα να εκφράζεις κάποια άποψη περί αυτού, παρά μόνο ειρωνεύσαι όχι μόνο εμένα, αλλά και τους φίλους εδώ αποκαλώντας τους αφελείς. Άψογη αντιμετώπιση του ζητήματος. Εύγε !

Γράφεις : "ΔΕΝ ΔΕΧΟΜΑΙ ΕΝΑΣ "ΝΤΑΒΕΛΗΣ666" ΝΑ ΜΕ ΚΡΙΝΕΙ ΟΠΩΣ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΠΙΓΑΙΝΩ ΜΕ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ Η ΜΕ ΤΑ ΠΟΔΙΑ, ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΚΑΘΑΡΙΖΩ ΤΗΝ ΣΠΗΛΙΑ ΟΠΩΣ ΕΚΕΙΝΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΕΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΥΛΟΓΑΕΙ ΤΑ ΓΕΝΙΑ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ".

Πρώτα απ΄όλα απευθήνεσαι σε'μένα λές και απευθήνεσαι σε τσουβάλι με πατάτες. Τι πάει να πεί "ένας "Νταβέλης666" ;
Κατά δεύτερον, μήπως τελικώς φίλε μου ενοχλήσαι για κάποια πράγματα που δεν κάνεις ή που δεν θέλεις να κάνεις ; Λές "δεν δέχομαι" και "δεν ανέχομαι", δεν μας εξηγείς όμως τους λόγους που δεν "δέχεσαι" και δεν "ανέχεσαι". Αλήθεια, για ποιό λόγο δεν εξηγείς ; Δυσκολεύτηκες μήπως;

Λές οτι είμαι μικρός. Που την ξέρεις την ηλικία μου ; Μήπως γνωριζόμαστε ;

Ώστε σας παίζω και στα δάκτυλα ; Μωρέ μπράβο, πως τα κατάφερα έτσι ο μπαγάσας!
Αλλά και πάλι, επιπόλαιε Selected, όπως και προηγουμένως, παρερμηνεύεις συνεχώς.
Ο λόγος που ζήτησα να κλειδωθεί το τόπικ ήταν ΟΧΙ επειδή με κατέκριναν κάποιοι, αλλά για το κακό που βρήκε τη δύσμοιρη Σπηλιά ύστερα απο την εκπομπή της Δρούζα. Τον λόγο που αποχώρησα τον εξηγώ σε σχετικό τόπικ του Κέλσου. Βρίσκεται στο "Παράξενο". Αν θές, ψάξε βρές τη, κι'ύστερα σχολίασε. Μην προκαταταδικάζεις όμως μια κατάσταση όταν δεν έχεις γνώση αυτής.

Λές κατόπιν πως οτι γράφω είναι βλακείες. Δεκτόν. Εσύ, πως το τεκμηριώνεις αυτό ;
Θα μπορούσες να μου εξηγήσεις σε παρακαλώ ; ; ;
Δυστυχώς φίλε, μέχρι στιγμής το μόνο που βλέπω απο μέρους σου είναι σκέτη χολή χωρίς να έχεις ουσιαστικό λόγο. Και λές πως είμαι μικρός και ανόητος. Αλήθεια εσύ ενήλικα, που είναι η δική σου και απαιτούμενη απο την ηλικία σου σοβαρότητα και ωριμότητα σ'αυτά που λές ;

Όσον αφορά το βιβλίο αναφέρεις : "...ΠΟΙΟ ΒΙΒΛΙΟ...ΠΟΙΟΣ ΕΚΔΟΤΙΚΟΣ ΟΙΚΟΣ? ΜΕ ΠΟΙΟΝ ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΗ ? ΜΗΝ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ ΔΗΛΑΔΗ."

Το βιβλίο τώρα έχουν οι εκδόσεις "Κέδρος" και υπολογίζεται να εμφανιστεί κατά το τέλος της χρονιάς.

"ΤΩΡΑ ΝΤΑΒΕΛΑΚΟ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΑΛΛΟ? ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΧΕΣ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΛΙΓΟ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΕΣΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΣ!"

Τώρα Selectάκο, για εσένα τι να πώ άλλο ? Έχω ξεκαθαρίσει τη θέση μου πολλές φορές, μόνο που εσύ απ'ότι φαίνεται, δεν πήρες χαμπάρι τίποτα.


ΤΙΝ ΓΑΡ ΠΟΤΑΕΙΣΟΜΑΙ ΑΣΥΧΑ ΔΑΙΜΟΝ ΤΑ ΧΘΟΝΙΑ Θ'ΕΚΑΤΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2004, 19:24:07  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλε selected καταρχήν καλώς όρισες.
Δεύτερον μήπως είσαι λιγάκι μπερδεμένος?
Εδώ μας λες ότι μένεις 10 χρόνια Νέα Πεντέλη και στο προφίλ σου γράφεις ότι μένεις Θεσσαλονίκη...Αποφάσισε τελικά...
Και τρίτον... ήρθες είδες...πήρες τόσες σελίδες γνώσεων και εμπειριών και δεν κατέθεσες τίποτα από τα τόσα που λες ότι έχεις βιώσει παρά μόνο έκανες την κριτική σου...
Η σχέση αυτή μέσω φόρουμ που είναι αμφίδρομη πρέπει να'ναι και αμοιβαία για να υπάρχει έστω και μια υποψία "ηθικής"...
Δεν μπορείς να παίρνεις από τους άλλους και ενώ έχεις να μην δίνεις τίποτα... Δεν είναι δίκαιο...
Αυτά φιλικά για να μην παρεξηγηθώ ως ήθισται τον τελευταίο καιρό...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
SAUDi
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
180 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 03:34:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SAUDi
Φιλε selected υπερβαλεις λιγο, αν διαβασεις καλα ολα τα αρθρα θα δεις πως εχουν καταθεσει και αλλοιδιαφορες εμπειριες τους, απλα ο Νταβελης ξημεροβραδιαζετε εκει πανω οποτε λογικο να του συμβαινουν και πιο πολλα...



-=Rabigh , D4 lost C1ty in Da D3sert o Ar4bia=-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sonap
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
79 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 10:09:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sonap
Χαιρετώ τους πάντες μια και γραφω για πρωτη φορα σε αυτό το θεμα.Θελω με καθε ειλικρινεια να πω λιγα πραγματα,σαν απλος παρατηρητης και με το ενδιαφερον που εχω,οσο κι αν ειναι αυτο για την Πεντελη και για την σπηλια.
Ωφείλω να ομολογήσω πως ο συντροφος στην αναζητηση ntabelis666 με εχει ενοχλησει και εμενα πρωτα πρωτα με το ψευδονυμο του.Οτι κι αν σημαινει το 666 νομιζω οτι ειναι αρκετα προκλητικο για καποιον που δειχνει τοσο χαμηλων τόνων και με τοση αγαπη στην καρδια.Δεν αμφισβητω τιποτα απο οσα λεει και κανει η του συμβαινουν στο βουνο γιατι αν δεν πιστευα σε αυτα δεν θα ημουν σε αυτο το site.Σιγουρα καποια ειναι αληθινα και αλλα μπορει και οχι(δεν εννοω οτι λεει ψεματα).Το θεμα ειναι πως με τον τροπο που διατυπωνονται και κυριως με τον τροπο που οι αλλοι αντιμετωπιζουν τον νταβελη666,η ολη ιστορια χανει τη σοβαροτητα της.Διακρίνω μια "θεοποίηση" του νταβελης666 απο τα υπόλοιπα μελη σε βαθμο που ευκολα παρεξηγειται.Μην το παρετε στραβά,μιλαω με καλη προθεση παντα και σεβομαι το εργο αυτου του ανθρωπου και τον ευγενη σκοπο του , αν και δεν ειχα την τυχη να συνυπαρξω.Δεν σας κρυβω οτι καταλαβαινω και καπου δικαιολογω τον selected για αυτα που γραφει γιατι και εμενα στην αρχη αυτα που διαβαζα στο θεμα αυτο μου προκαλουσαν απεχθεια και μονο στα σοβαρα δεν τα επαιρνα.
Σημασια εχει να γινονται κινησεις οπως η δενδροφυτεψη και ο καθαρισμος της περιοχης ακομα και διαδηλωση για το καλο της Πεντέλης και του τοπου μας γενικότερα μήπως και κανουμε κατι εμεις οι απλοι πολιτες αφου η πατριδα μας εχει ξεχασει απο καιρο.Κι αν γινονται παρεξηγησεις να τις λυνουμε με κουβεντουλα.Οχι ομως υπερβολες.Ακομα κι αν καποιος παει μερα νυχτα στο βουνο,δεν σημαινει οτι το κανει ενα ειδος κτημα του η εχει περισσοτερα δικαιωματα απο τους αλλους.Ναι,ακομα κι αν καποιος παει και δεν λερωσει την περιοχη θεωρειται πια εξελιξη στην εποχη μας προς το καλυτερο.Και απο την αλλη ας μη γελιομαστε.μερικες δεκαδες δεντρακια δεν κανουν τη διαφορα.Χρειαζεται μαζικη κινητοποιηση για να ξαναγινει αυτος ο τοπος οπως ηταν(δεν κατακρινω την κινηση του νταβελης666,αντιθετως την επικροτω).Ελπίζω να μην εθιξα κανεναν,δεν ειναι αυτος ο σκοπος μου, εγω ομως θιγομαι οταν θεοποιούμε τοοοοσο ευκολα καποιους λες και οι υπολοιποι στερουμαστε προσοντων,μυαλου, λογικης και ευαισθησιας.Ξερετε τι στερουμαστε?Χρονο και χρημα.Αυτο μας κραταει πισω αλλα και παλι κανουμε οτι μπορουμε!

"Την ώρα της δυστυχίας μην απελπίζεσαι..σκέψου πως από μαύρα σύννεφα , πέφτει κρυστάλινη βροχή"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

selected
Νέο Μέλος

Greece
25 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 11:25:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους selected
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!ΝΤΑΒΕΛΗ<666> ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ ΟΤΙ ΚΑΙ ΑΝ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΣΟΥ ΠΟΥΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΣΚΛΗΡΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΛΟΓΟ ΑΛΛΑ ΑΡΚΕΤΟΙ ΠΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΤΗΝ ΚΟΡΟΙΔΙΑ ΣΟΥ,ΤΟ ΝΑ ΚΑΘΕΣΑΙ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΠΟΙΗΜΑΤΑΚΙΑ ΚΑΙ ΩΡΑΙΕΣ ΕΚΘΕΣΕΙΣ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΑΞΙΟΛΟΓΟ,ΤΟ ΟΤΙ ΕΚΛΕΙΣΕΣ ΤΟ ΠΕΝΤΕΛΙΚΟΝ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΣΑΛΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΣΠΗΛΙΑ ΚΑΙ ΕΣΥ "ΚΑΙ ΠΑΛΙ" ΗΘΕΛΕΣ ΝΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΕΙΣ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΙΣΧΥΕΙ,ΛΟΙΠΟΝ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΤΣΩ ΝΑ ΣΧΟΛΗΘΩ ΑΛΛΟ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΣ ΠΕΡΝΑΣ ΓΙΑ ΒΛΑΚΕΣ!ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΟΝΤΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΠΟΛΛΟΙ ΣΕ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΚΑΙ ΣΕ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ Η ΛΕΝΕ ΤΗΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΤΟΥΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΝΤΕΛΗ ΠΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΛΑΤΡΕΥΩ,ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΕΧΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΠΗΛΙΑ ΘΑ ΤΟΥΣ ΠΩ ΟΤΙ ΑΠΟ ΜΙΚΡΟΣ ΕΙΧΑ ΠΑΘΕΙ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΣΧΕΔΟΝ ΨΥΧΩΣΗ ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΑ ΣΥΝΑΙΧΕΙΑ ΚΑΙ ΤΡΑΒΑΓΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ,ΣΤΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ,ΜΙΚΡΑ ΠΡΟΣΩΠΑΚΙΑ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΣΕ ΕΝΩΣ ΦΙΛΟΥ ΜΟΥ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΑΜΕ ΜΑΖΙ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΕΣ,ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΧΑΛΑΣΜΕΝΗ ΜΗΧΑΝΗ,ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕ ΣΕ ΜΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ ΜΕΣΑ ΣΑΝ ΜΙΑ ΦΩΤΕΙΝΗ ΜΠΑΛΑ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΕΧΩ ΑΠΟΘΑΝΑΤΙΣΕΙ,ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΗΣ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΚΕΙ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ ΔΥΟ ΑΝΤΡΕΣ ΑΠΟΤΟΜΑ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΜΑΣ ΠΛΗΣΙΑΣΑΝ ΜΑΣ ΕΛΕΓΑΝ ΝΑ ΜΠΟΥΜΕ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΣΠΗΛΙΑ ΚΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΜΑΣ ΠΙΕΖΑΝ ΟΤΑΝ ΑΝΤΕΔΡΑΣΑ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΟΧΙ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΦΥΣΙΚΑ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΗΘΕΙ ΕΦΥΓΑΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΝΟΧΛΗΜΕΝΟΙ,ΝΑ ΕΠΙΣΗΜΑΝΩ ΟΤΙ ΦΟΡΟΥΣΑΝ ΠΟΛΥ ΠΑΛΙΑ ΡΟΥΧΑ ΟΧΙ ΦΘΑΡΜΕΝΑ ΑΛΛΑ Η ΜΟΔΑ ΗΤΑΝ ΣΑΝ ΤΟΥ 1940-1950 ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ ΠΡΙΝ ΦΥΓΟΥΝ ΕΙΧΑΝ ΠΕΤΑΞΕΙ ΕΝΑ ΧΑΙΜΑΛΙ ΠΡΑΣΙΝΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΒΛΑΚΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΠΙΑΣΑ,ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΥΟ ΗΜΕΡΕΣ ΕΦΥΓΑ ΣΕ ΕΝΑ ΝΗΣΙ ΓΙΑ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΣΤΗΝ ΘΕΙΑ ΜΟΥ ΕΚΕΙ ΕΙΔΑ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΝΤΑΒΕΛΗ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΠΗΛΙΑ ΝΥΧΤΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΡΑΒΑΓΕ ΛΕΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΡΠΟ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΕ ΝΑ ΜΕ ΒΑΛΕΙ ΣΤΗΝ ΣΠΗΛΙΑ ΚΑΙ ΕΒΑΖΕ ΤΑ ΝΥΧΙΑ ΤΟΥ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΡΕΑΣ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΜΟΥ,ΟΤΑΝ ΞΥΠΝΗΣΑ,Η ΘΕΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΟΥΡΛΙΑΖΑ ΟΛΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΚΟΙΤΑΞΑ ΞΥΠΝΙΟΣ ΤΟ ΧΕΡΙ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΒΑΘΕΙΕΣ ΧΑΡΑΓΜΑΤΙΕΣ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΤΡΕΞΕΙ ΠΟΛΥ ΑΙΜΑ,ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΒΑΘΕΙΑ ΚΟΜΕΝΑ ΝΥΧΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ,ΙΣΩΣ ΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΧΑΙΜΑΛΙ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΙΑΣΕΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ,ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΕΠΙΘΥΜΙΑ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΤΗΝ ΣΠΗΛΙΑ,ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΟΤΑΝ ΕΙΧΑ ΜΠΕΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΕΚΚΛΗΣΑΚΙ ΑΙΣΘΑΝΟΜΟΥΝ ΜΙΑ ΑΚΟΜΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΜΕΣΑ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΝ ΒΗΜΑΤΑ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΤΩΜΑ ΚΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΜΟΥ ΕΠΙΤΕΘΗΚΕ ΕΝΑ ΣΜΗΝΟΣ ΑΠΟ ΜΗΓΑΚΙΑ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΤΡΕΧΑ ΞΕΦΥΓΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ,ΕΝΙΩΣΑ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΟΤΙ Η ΣΠΗΛΙΑ Η ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΔΕΝ ΜΕ ΗΘΕΛΕ,ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΑΛΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ Η ΣΠΗΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΠΕΡΙΟΔΟΥΣ ΠΟΥ ΣΕ ΘΕΛΕΙ Η ΔΕΝ ΣΕ ΘΕΛΕΙ,ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ,ΓΙΑ ΟΠΟΙΑ ΔΙΕΥΚΡΥΝΙΣΗ ΕΔΩ ΘΑ ΜΑΙ,ΚΑΛΗ ΜΕΡΑ..................Υ.Γ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΤΑ ΕΓΡΑΨΑ ΓΙΑ ΕΦΕ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙ Ο ΝΤΑΒΕΛΗΣ ΟΤΙ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΠΑΡΑΞΕΝΑ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΕΧΩ ΓΡΑΨΕΙ ΤΑ ΜΙΣΑ ΑΛΛΑ ΓΡΑΦΩ ΜΟΝΟ ΤΑ ΒΑΣΙΚΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΚΘΕΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΟΥΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΕΤΟΥΜΕΝΑ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 19:29:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666
Καλησπέρα σας.

Φίλε Sonap, το ξέρα οτι κάποια στιγμή θα τα πούμε μιάς και μοιραζόμαστε την ίδια Αγάπη. Καλωσόρισες λοιπόν ! Επέτρεψε μου να σου πώ κάποια πράγματα.
Καταρχάς, μην σε ενοχλεί καθόλου το 666. Αναρωτήθηκες ποτέ ΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ σημαίνει αυτός ο ΙΕΡΟΤΑΤΟΣ αριθμός πέρα απο εκείνη την κατασκευασμένη παιδιάστικη κοροϊδία περί "διαβόλου" που μας έχει πλασάρει η μισελληνική θρησκεία της ερήμου ;

Μιλάς για "θεοποίηση" του ατόμου μου. Ειλικρινά ένιωσα ντροπή μόλις το διάβασα. Σε καμία περίπτωση δεν πιστεύω πως συνέβη αυτό. Αντιθέτως πιστεύω πως όσοι άνθρωποι έχουν γράψει κατά καιρούς εδώ μέσα απλώς έκφρασαν την συμπάθεια και την συμπαράσταση τους πρός εμένα με τον καλύτερο τρόπο, για αυτό και θα τους ευχαριστώ πάντα. Για αυτό και τα μυνήματα τους με συντροφεύουν πάντα στο Βουνό. Η δύναμη που μου δίνουν δεν περιγράφεται.

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου στα παρακάτω που γράφεις :

"Σημασια εχει να γινονται κινησεις οπως η δεντροφυτεψη και ο καθαρισμος της περιοχης ακομα και διαδηλωση για το καλο της Πεντέλης και του τοπου μας γενικότερα μηπως και κανουμε κατι εμεις οι απλοι πολιτες αφου η πατριδα μας εχει ξεχασει απο καιρο. Κι αν γινονται παρεξηγησεις να τις λυνουμε με κουβεντουλα."

Εφόσον ενδιαφέρεσαι για τον Τόπο, θα σου στείλω προσωπικό mail σχετικά με την επόμενη αναδάσωση. Ελπίζω να έρθεις. Όπως είπα και στο προηγούμενο post, σκοπός είναι να μαζευτούμε όσο το δυνατόν περισσότεροι για να υπάρχουν περισσότερα αποτελέσματα.

Παρακάτω γράφεις : "Ακομα κι αν καποιος παει μερα νυχτα στο βουνο, δεν σημαινει οτι το κανει ενα ειδος κτημα του η εχει περισσοτερα δικαιωματα απο τους αλλους."

Πες μου ειλικρινά, σου έδωσα αυτή την εντύπωση ; Αυτό το συμπέρασμα έβγαλες ; Αν ναί, τότε λυπάμαι όχι για σένα, αλλά για μένα. Για άλλη μια φορά αποδεικνύεται το πόσο απέτυχα.

Συνεχίζεις : "Και απο την αλλη ας μη γελιόμαστε.μερικες δεκαδες δεντρακια δεν κανουν τη διαφορα."

Να σε ρωτήσω κάτι καλέ μου ; Αν ήσουν μόνος σου σε ό,τι κάνεις, είτε στην έρευνα είτε στην ανάπλαση ενός χιλιοκατεστραμμένου Τόπου τι νομίζεις οτι θα μπορούσες να κάνεις περισσότερο ; Ό,τι δέντρο φύτεψα, το φύτεψα μόνος μου πλήν της τελευταίας αναδάσωσης στην οποία συμμετείχαν οι πολύ συμπαθείς Avallon, Zezmperg, Glinaaea και Πέτρος καθώς και τέσσερα μικρά, γλυκήτατα κοριτσάκια. Μακάρι και οι επόμενες αναδασώσεις να γίνουν με ακόμα περισσότερα άτομα. Kάνω οτι περνάει απο το χέρι μου φίλε, για αυτό μην κατακρίνεις την προσπάθεια μου αυτή. Ούτε έχω τόσα λεφτά ώστε να μπορώ να αγοράσω περισσότερα. Κάνω όμως κάτι. Και όταν έρθει εκείνη η ώρα που έρχεται για όλους μας, θέλω να ξέρω οτι άφησα κάτι πίσω μου, και για 'μένα δεν υπάρχει ωραιότερο πράγμα να αφήσω, απο ένα δάσος και ένα καθαρό Βουνό.

Και τελειώνεις : "εγω ομως θιγομαι οταν θεοποιουμε τοοοοσο ευκολα καποιους λες και οι υπολοιποι στερουμαστε προσοντων, μυαλου, λογικης και ευαιθησιας."

Σε αυτό ας σου απαντήσουν οι Φίλοι που γράφουν εδώ. Εγώ όπως σου'πα και προηγουμένως, θεωρώ τον όρο "θεοποίηση" παντελώς άστοχο.


ΤΙΝ ΓΑΡ ΠΟΤΑΕΙΣΟΜΑΙ ΑΣΥΧΑ ΔΑΙΜΟΝ ΤΑ ΧΘΟΝΙΑ Θ'ΕΚΑΤΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 19:31:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666
Γειά σου και 'σένα Selected. Λοιπόν διαπίστωσα το εξής : Μπαίνει κατά καιρούς κάποιος εδώ μέσα και με "στολίζει" κανονικά δίχως λόγο και το κυριότερο, δίχως επιχειρήματα. Εγώ με τη σειρά μου του απαντώ. Εκείνος μου απαντάει ΑΠΟΦΕΥΓΟΝΤΑΣ ΕΝΤΕΛΩΣ τα όσα του είπα προηγουμένως και συνεχίζει να ρίχνει χολή. Αυτό συνέβη με όλους όσους μου επιτέθηκαν εδώ μέσα αλλά και αλλού : Β Kouv, Kakao, Snack Pack, Aion, 1 Ευρώ, Ιranon και τώρα, καλή ώρα, εσύ. Ξέρεις τι συμπέρασμα βγαίνει απο αυτό φίλε μου ; Οτι πολύ απλά είστε κακόψυχοι, σας αρέσει μόνο να βρίζετε και να κατηγορείτε και όταν έρχομαι να σας ζητήσω τον λόγο που το κάνετε αυτό, εσείς συνεχίζετε να βρίζετε ώσπου στο τέλος την "κάνετε με ελαφρά πηδηματάκια" γιατί κατά βάθος ξέρετε οτι αυτά που λέτε για μένα είναι ιδέες δικές σας που δεν στηρίζονται πουθενά, η κακία σας όμως δεν σας αφήνει να το παραδεχτείτε.
Έτσι και σύ Selected, αψήφησες εντελώς την απάντηση που σου έδωσα, γιατί πολύ απλά δεν έχεις ή δεν σε παίρνει να πείς κάτι πάνω σ'αυτή, παρά αρκείσαι στο να λασπολογείς. Μα είναι φυσικό να γίνεται αυτό, μιάς και αυτό είναι το εύκολο μονοπάτι. Το δύσκολο θα'ταν να παραδεχτείς πως τα όσα λές δεν ισχύουν, πόσο μάλιστα όταν δεν με γνωρίζεις κάν και μετά να αρχίσουμε ένα φιλικό και εποικοδομητικό διάλογο εδώ μέσα και αν μη τι άλλο να τα πούμε και απο κοντά.

Σε κάποιο σημείο επιβεβαιώνεις για εκατομυριοστή φορά τα λόγια μου :

" ΤΟ ΝΑ ΚΑΘΕΣΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΠΟΙΗΜΑΤΑΚΙΑ ΚΑΙ ΩΡΑΙΕΣ ΕΚΘΕΣΕΙΣ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΑΞΙΟΛΟΓΟ".

Ασφαλώς ! Το να παραθέτεις ποιήματα ανθρώπων που λάτρεψαν το Πεντελικό Βουνό ή να γράφεις για τη Φύση και βέβαια δεν είναι κάτι το αξιόλογο για ένα ερευνητή του παράξενου και του ανεξήγητου. Και απο την άλλη μας λές οτι λατρεύεις την Πεντέλη. Δεν λατρεύεις την Πεντέλη φίλτατε. Λατρεύεις τα παράδοξα της. Μόνο αυτό σε "γεμίζει" με δέος.

Μας λές : "ΤΟ ΟΤΙ ΕΚΛΕΙΣΕΣ ΤΟ ΠΕΝΤΕΛΙΚΟΝ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΣΑΛΟΣ ΜΕ ΤΗ ΣΠΗΛΙΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΙΣΧΥΕΙ".

"Δεν νομίζω οτι ισχύει". Σπουδαία τοποθέτηση. Σκέφτηκες πολύ για να καταλήξεις σ'αυτό το συμπέρασμα ; "

"ΑΡΚΕΤΟΙ ΠΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΤΗΝ ΚΟΡΟΙΔΙΑ ΣΟΥ".

Που είναι όλοι αυτοί ;

Επίσης στο πρώτο post σου λές οτι μόνο εγώ παραθέτω διάφορα περιστατικά εδώ μέσα και τώρα, λές οτι υπάρχουν παιδιά που λένε τις εμπειρίες τους. Τελικά μπορείς να μου πείς τι απ'τα δύο γίνεται ; Σα να τα'χεις λίγο χαμένα.

Στις ερωτήσεις της Avallon γιατί δεν απάντησες ; ; ; Ζορίστηκες ;

Δεν σου κρύβω οτι τις ιστορίες σου βρήκα αρκετά ενδιαφέροντες, τις πιστεύω, αλλά ο λόγος που τις παρέθεσες ήταν πέρα για πέρα ανόητος. Σου απάντησα αγαπητέ και σου ξαναπαντώ (κάτι που δεν κάνεις εσύ) οτι και βέβαια δεν συμβαίνουν παράξενα μόνο σε'μένα. Τι είμαι εγώ ; Ο μέγας αρχιερέας των πεντελικών μυστηρίων ; Μην τρελαθούμε. Αλλά ακόμα και'κεί φαίνεται η κακία σου.

Και για να ξεκαθαρίσω κάτι για μια ακόμα φορά : Ότι έχω να πώ γύρω απο την Πεντέλη και οτι φωτογραφία έχω να παρουσιάσω, θα γίνει μέσα απο βιβλία. Τα πράγματα που είναι να ειπωθούν και οι φωτογραφίες που είναι να παρουσιαστούν θα προκαλέσουν τεράστια ζημιά στο τόπικ. Το μόνο σίγουρο είναι οτι το τόπικ θα καταντήσει σκέτη αρένα. Ήδη με τα λίγα που σας έχω αναφέρει όλο αυτό τον καιρό, και βλέπετε τι έχει γίνει. Ελπίζω σε κατανόηση.

ΤΙΝ ΓΑΡ ΠΟΤΑΕΙΣΟΜΑΙ ΑΣΥΧΑ ΔΑΙΜΟΝ ΤΑ ΧΘΟΝΙΑ Θ'ΕΚΑΤΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1 Ευρώ
Νέο Μέλος


42 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 19:52:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1 Ευρώ
quote:
το 666. Αναρωτήθηκες ποτέ ΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ σημαίνει αυτός ο ΙΕΡΟΤΑΤΟΣ αριθμός


οταν εγω ειπα οτι ειναι σατανιστης με βριζατε και λεγατε οτι το κανει για πλακα
μπραβο σας

εγω νομιζω οτι χρησιμοποιει το φορουμ για να μαζεψει πελατεια για να πουλησει τα βιβλια του.,
για ενα βιβλιο μας ελεγε αλλα τωρα θα γραψει μπολικα απο δαυτα ,
και εβριζε και τους αλλους συγγραφεις και ερευνητες λες και ειναι δικιατου η Πεντελη λες και οι αλλοι δεν εχουν δικαιωμα να γραψουν γιαυτη.

μπραβο ψευτονταβελη που τους επιασες κοροιδο

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sonap
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
79 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2004, 08:42:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sonap
Αγαπητέ Νταβέλη!
Μάλλον εγώ δεν διατύπωσα σωστά κάποια πράγματα που είπα και σε οδηγησα σε λάθος αντιληψή τους.Δεν διαφωνώ με όσα κάνεις και δεν κατακρίνω το έργο σου,αντίθετα το επικροτώ!Μακάρι οσα δέντρα μπόρεσες να φυτέψεις,τόσα να φυτευε ο καθένας μας!Δεν πρόσεξες που αναφερθηκα και εγω στα οικονομικά οτι μας κρατανε πίσω!Πάντως θα χαρώ πολυ να συμετάσχω και εγώ στην επόμενη δεντροφύτευση και θέλω να σε ευχαριστήσω που θα με συμπεριλάβεις στα e-mail προσκλητήρια!Ξέρεις,με ξάφνιασε η αναφορά σου στο θέμα μου,ένιωσα σαν να θέλαμε καιρό να μιλήσουμε εμείς οι δύο μιας και η σπηλιά είναι κάπως κοινό μας θέμα(εσενα ειναι το Πεντελικό όρος).Πρέπει όμως να σου πω οτι εγώ δεν έχω την εντριβή που έχεις κανει εσυ στο θέμα απλα γιατί αρχισα να ασχολούμαι με τη σπηλιά από το περασμένο καλοκαίρι,παρ'ότι για χρόνια ανυπομονούσα να πάω!Παντα μου προκαλουσε δέος...σα να με καλουσε.Δεν φανταζεσαι πως ένιωσα οταν την πρωτοείδα!Εκτός από τις φωτο που έβαλα ήδη,έχω κατι ακομα να προσθέσω.Δεν είμαι επαγγελματίας φωτογραφος ουτε εχω σκοπό να παραπλανίσω.Θα έχουμε την ευκαιρια να πουμε περισσοτερα!
Κλείνω για την ωρα τονίζοντας και πάλι οτι ήξερα την ερμηνια του 666,δεν πάυει όμως να είναι προκλητικό για τους περισσοτερους,αρχικα και για μενα.Τωρα το αν είσαι απατεωνας-ψευτης-ψαχνεις για δημοσιοτητα και αλλα που ακουγονται εδω μέσα,εγω δεν πιστευω τιποτα γιατι δεν σε εχω γνωρισει.Αν σε γνωρισω καποια μερα,εχω αρκετα καλη κριση και θα σου πω!

Απόλυτα φιλικά,sonap!

"Την ώρα της δυστυχίας μην απελπίζεσαι..σκέψου πως από μαύρα σύννεφα , πέφτει κρυστάλινη βροχή"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

selected
Νέο Μέλος

Greece
25 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2004, 08:52:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους selected
ΚΑΛΗ ΜΕΡΑ!ΣΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΑΝ ΜΕΝΩ ΠΕΝΤΕΛΗ Η ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΘΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΑΝΟΙΞΑ ΤΟ ΠΡΟΦΙΛ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΟΤΙ ΜΠΗΚΕ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΟΤΙ ΜΕΝΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΧΤΥΠΙΕΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΟΤΙ ΛΕΩ ΨΕΜΑΤΑ ΜΕΝΩ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΝΤΕΛΗ,ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΝΤΑΒΕΛΗ<666> ΝΑ ΛΕΣ ΕΝΑΝ ΑΡΙΘΜΟ ΙΕΡΟ ΤΟ <666> ΚΑΙ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΝΑ ΤΟΝ ΕΧΟΥΝ ΣΑΝ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΝΑ ΚΟΚΟΡΕΥΕΣΑΙ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΗΝ ΟΡΙΜΟΤΗΤΑ ΣΟΥ,ΑΝ ΕΓΩ ΠΑΩ ΣΕ ΕΝΑ ΤΖΑΜΙ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΤΟΝ ΣΤΑΥΡΟ ΜΟΥ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΒΓΩ ΑΝΕΠΑΦΟΣ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ???????ΔΕΝ ΡΙΧΝΩ ΚΑΜΙΑ ΧΟΛΗ ΤΟ ΜΟΝ0 ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟΝΙΖΩ ΤΗΝ ΑΝΟΗΣΙΑ ΣΟΥ!ΔΕΝ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΜΕ ΕΛΑΦΡΑ ΠΗΔΗΜΑΤΑΚΙΑ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΑΠΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ,ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΣΕ ΦΟΒΑΒΑΜΑΙ ΚΑΙ ΟΛΑΣ ΕΔΩ ΕΙΜΑΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΩ ΣΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΣΟΥ ΑΝ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΑΝΤΕΞΕΙΣ.....ΤΟ ΠΟΛΥ-ΠΟΛΥ ΘΑ ΞΑΝΑΚΛΕΙΣΕΙΣ ΤΟ ΠΕΝΤΕΛΙΚΟΝ ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΟΥΝ ΜΑΖΙ ΣΟΥ,ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΒΛΑΨΕΙ ΤΟ ΒΙΒΛΙΑΡΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΝΕΝΑ ΤΟΠΙΚ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΜΑΣ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΕΡΕΥΝΗΤΕΣ ΚΑΙ ΠΑΝΕΞΥΠΝΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΓΡΑΨΑΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΝΤΕΛΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΠΗΛΙΑ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΠΡΟΣΕΦΕΡΑΝ ΣΤΟ ΑΝΑΓΝΩΣΤΙΚΟ ΚΟΙΝΟ,ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΦΥΛΑΚΙΣΕΙ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ ΚΑΝΕΝΑ ΟΥΦΟ ΚΑΙ ΤΟ ΕΜΦΑΝΙΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΤΟΥ ΒΙΒΛΙΟΥ ΣΟΥ!ΤΟ ΤΟΠΙΚ ΕΣΥ ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ ΑΡΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΕΓΡΑΦΕΣ ΣΟΒΑΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΕΙΧΕ ΕΠΙΤΕΘΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ,ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΛΑΤΡΕΥΕΙΣ ΕΣΥ ΤΗΝ ΠΕΝΤΕΛΗ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΕΜΑΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΞΕΚΑΒΑΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΛΑΜΙ,ΣΕ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΥΤΟΥ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΜΟΝΟ ΤΑ ΠΑΡΑΞΕΝΑ ΤΗΣ ΠΕΝΤΕΛΗΣ ΜΑΛΛΟΝ ΜΟΝΟ ΕΣΕΝΑ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙΣ ΜΑΖΕΨΕΙ ΤΟ ΥΠΟΤΙΘΕΜΕΝΟ ΥΛΙΚΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΡΛΕΚΙΝ ΣΟΥ!ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΕΝΤΡΟΦΗΤΕΥΣΗ ΕΓΩ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΤΗΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΤΟ ΦΩΝΑΖΩ ΠΑΝΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΞΩ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΚΑΝΩ,ΛΟΙΠΟΝ ΕΔΩ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΑΝ ΜΕ ΘΕΣ ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ.....ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2004, 10:49:10  Εμφάνιση Προφίλ

Προς επιτιθέμενους (διότι περί επιθέσεως πρόκειται) του δημιουργού του topic.

Εάν σας ενδιαφέρει η Πεντέλη και έχετε ενστάσεις ως προς τα λόγια και την γενική παρουσία του Ntaveli 666 στο topic, αναρωτιέμαι, για ποιον λόγο δεν κανονίζετε μια συνάντηση μαζί του, ούτος ώστε να διαπιστώσετε εάν τα όσα υποστηρίζει είναι αληθή ή όχι. Εάν οι ισχυρισμοί σας μετά την επαφή μαζί του εξακολουθούν να παραμένουν ακλόνητοι, εάν επιμένετε ακόμη και τότε στης αρχικές σας τοποθετήσεις – κατηγορίες (διότι περί κατηγοριών πρόκειται), τουλάχιστον τότε θα έχετε χειροπιαστές αποδείξεις των ισχυρισμών σας.

Απαντήσεις του τύπου, ‘δεν συναντιέμαι με τέτοια άτομα κλπ, ή δεν χάνω εγώ τον χρόνο μου’ οδηγούν στο συμπέρασμα της ανώριμης συμπεριφοράς εκ μέρους σας.

Διότι εάν έναν άνθρωπο δεν τον γνωρίζουμε προσωπικά, εάν ενός ανθρώπου το έργο και της πράξεις ή έστω τους ισχυρισμούς του όσον αφορά αυτές, δεν της έχουμε δει από κοντά, πώς μπορούμε να της απορρίψουμε; πόσο μάλλον να τον κατηγορήσουμε και να τον χρεώσουμε;

Επιμένοντας με τρόπο ακραίο και αδικαιολόγητο (εκ πρώτης όψεως και αντιλήψεως) σε υποθέσεις η σε συμπεράσματα, γεννήματα απλός της παρατήρησης του γραπτού λόγου ενός ατόμου που περιγράφει και παρουσιάζει καταστάσεις και έργα (ίσος αληθή ίσος ψευδή, ίσος υπερβολικά – δεν γνωρίζετε) δίχως προσωπική επαφή με τον ίδιο και τον περιβάλλοντα χώρο του (Πεντέλη και όχι μόνο το μικρό σημείο αυτής, που ονομάζετε ‘σπηλιά του Νταβέλη’) δεν δικαιούστε να θεωρείστε υπολογίσιμοι ή άξιοι σοβαρής αντιμετώπισης από τους συνομιλητές σε τούτον εδώ τον διάλογο. Το μόνο που δικαιούστε, είναι η κατοχή του τίτλου του ‘λασπολόγου’.

Θα σας παρακαλέσω θερμά, να αντιμετωπίσετε το θέμα με ωριμότητα, νηφαλιότητα, απαλλαγμένοι από μια ενδεχομένως εγωιστική ασφυκτική τάση.

Διότι όταν αγαπάμε κάτι, το φροντίζουμε. Δεν σημαίνει ότι το αγαπάμε μόνο εμείς! Και επειδή αυτό συμβαίνει (το να μην το αγαπάμε μόνο εμείς) ας προσπαθήσουμε να συνεργαστούμε και με άλλους συν-ανθρώπους μας που τρέφουν αισθήματα για ‘αυτό’, δίνοντάς τους την βοήθειά μας, ή λαμβάνοντας από αυτούς, για το όφελος του ‘αυτού’.
(στην προκειμένη περίπτωση ‘Πεντέλη’)

Είναι πραγματικά σπουδαίο.


Καλή ημέρα σε όλους.

Δεν είμαι εσωτεριστής

Edited by - ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ on 18/02/2004 10:50:39Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

narya
Μέλος 2ης Βαθμίδας


300 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2004, 10:55:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους narya
Καλημέρα σε όλους!

Καλώς ήλθες sonap.

Φίλε selected μην αναλώνεσαι σε τσακωμούς με τον Νταβέλη. Έχεις την τυχη να κατοικείς 10 χρόνια στην Πεντέλη και πολύ περισσότερες ευκαιρίες από εμάς τους υπόλοιπους να την επισκέπτεσαι. Γι αυτό πιστεύω ότι θα έχεις πολλά να μας διηγηθείς και είναι κρίμα που στέκεσαι στο γεγονός ότι το θέμα έχει ανοιχτεί από τον Νταβέλη. Επίσης είναι το λιγότερο άκομψο να ξεκινάς την συμμετοχή σου στο θέμα επιτιθέμενος.
Ο Νταβέλης έχει καταφέρει να κάνει αρκετούς να ενδιαφερθούν για την δενδροφύτευση και αυτό είναι σημαντικό. Δεν το ανακοινώνει για να δεχθεί εύσημα αλλά για να "παρασύρει" και άλλους σε αυτή την προσφορά.

Οι ιστορίες σου ήταν πολύ ενδιαφέρουσες, ειδικά αυτό με το χαιμαλί ήταν ανατριχιαστικό! Ανυπονώ να ακούσω και άλλες ιστορίες. Σου έχει συμβεί τίποτα περίεργο και εκτός σπηλιάς;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2004, 11:19:07  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΕΝΤΡΟΦΗΤΕΥΣΗ ΕΓΩ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΤΗΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΤΟ ΦΩΝΑΖΩ ΠΑΝΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΞΩ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΚΑΝΩ,ΛΟΙΠΟΝ ΕΔΩ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΑΝ ΜΕ ΘΕΣ ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ.....

Θέλαμε φίλε περισσότερα... όταν κάναμε τη δενδροφύτευση εσύ ο οικολόγος που έχεις πείρα γιατί έχεις ξανακάνει που ήσουν?
Και αν επιτρέπεται που έχεις κάνει αναδάσωση?
Εξω από το σπίτι σου?


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
selected
Νέο Μέλος

Greece
25 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2004, 11:40:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους selected
ΛΟΙΠΟΝ ΕΠΕΙΔΗ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΟΙ ΦΑΝΑΤΙΣΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΦΙΛΟΙ ΤΟΥ ΝΤΑΒΕΛΗ <666> ΚΑΙ ΤΟ ΝΑ ΜΙΛΑΩ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΒΡΙΣΚΩ ΑΝΤΑΠΟΚΡΥΣΗ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΜΑΖΙ ΤΟΥ (ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΤΑΒΕΛΑΚΟ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣ),ΟΣΟ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΕΧΕΜΒΡΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΕΣΥ ΠΩΣ ΘΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΚΑΙ ΑΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΡΙΜΗ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΜΟΥ ΕΧΩ ΜΥΑΛΟΥΔΑΚΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΔΙΚΗΓΟΡΟ, ΛΑΣΠΟΛΟΓΟΣ ΠΡΩΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΝΤΑΒΕΛΗΣ <666> ΨΑΞΕ ΚΑΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΗΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΑΝΟΙΞΟΥΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ.....ΝΑ ΣΑΣ ΘΥΜΗΣΩ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑΤΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΣΤΗΝ ΣΠΗΛΙΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΛΕΓΑΝ ΑΣΤΕΙΑ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΓΕΛΑΓΑΝ Ο ΝΤΑΒΕΛΑΚΟΣ ΝΕΥΡΙΑΣΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟΥΣ ΤΗΝ ΕΙΠΕ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΤΟΠΙΚ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΡΙΞΕ ΛΑΣΠΗ!ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΩ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΟΧΙ ΤΑ ΠΟΙΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΝΤΑΒΕΛΗ <666> ΚΑΙ ΤΗΣ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΕΣ ΕΚΘΕΣΕΙΣ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΣΟΒΑΡΟ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΕΙ ΤΗΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΤΗΣ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ!ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΔΕΙ ΑΝ ΕΧΩ ΔΙΚΙΟ ΓΙΑ ΟΤΙ ΕΓΡΑΨΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΝΤΑΒΕΛΗ ΑΣ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΚΑΙ ΤΗΣ 35 ΣΕΛΙΔΕΣ ΝΑ ΔΕΙ...ΚΑΙ ΤΟ ΤΟΙ ΒΡΙΖΕΙΣ ΤΗΝ ΙΕΡΟΣΥΝΗ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΣΕ ΤΙΜΑΕΙ,ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΘΡΗΣΚΟΛΗΠΤΟΣ ΑΛΛΑ Ο ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΔΕΝ ΒΛΑΠΤΕΙ!ΝΑ ΣΤΑΙ ΚΑΛΑ.......Υ.Γ ΜΗΝ ΞΑΝΑΠΕΙΣ ΟΤΙ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΜΕ ΕΛΑΦΡΑ ΠΗΔΗΜΑΤΑΚΙΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΑ ΞΑΝΑΚΟΥΣΕΙΣ ΝΤΑΒΕΛΑΚΟ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2004, 18:01:40  Εμφάνιση Προφίλ
Aς επανέλθουμε επιτέλους στο θέμα μας...
Και συ αγαπητέ "επιλεγμένε" αν έχεις κάποια άλλη εμπειρία ας την πάρει το ποτάμι...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2004, 21:10:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666
Γειά σου Selected. Toνίζεις την ανοησία μου λοιπόν. Μήπως θα'πρεπε να ανοίξεις ένα καλό λεξικό να δείς τι σημαίνει η λέξη "ανοησία" και σε ποιές περιπτώσεις θα πρέπει να την χρησιμοποιείς ; Αν ήσουν σωστός, θα ξεκινούσες απο την αρχή ένα όμορφο διάλογο και πολύ όμορφα θα μου έλεγες σε ποιά σημεία αυτού του τόπικ, φέρθηκα "ανόητα" ή είπα "ανόητα" (κατ'εσέ) πράγματα και να είσαι σίγουρος οτι θα έκανα τα πάντα για να τα διορθώσω. Δεν βλέπω όμως πουθενά ένα αρνητικό σου σχόλιο που να στηρίζεται σε ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ παρά μόνο εξασκείς τέλεια το επάγγελμα του λασπολόγου.
Λές οτι δεν θα αντέξω στις απαντήσεις σου. Λυπάμαι φίλε μου, αλλά μέχρι στιγμής αυτό βλέπω να διακρίνεται σε εσένα όταν χρησιμοποιείς φράσεις του στύλ "απλά νομίζω οτι δεν έχει νόημα", "Λοιπόν επειδή κουράστηκα" κ.λ.π Μάλλον εσύ δεν αντέχεις γιατί ξέρεις πολύ καλά οτι τα μόνα που σε χαρακτηρίζουν είναι η κακία και η συκοφαντία.
Όσο δε για το ύφος της απάντησης σου στον ΕΧΕΜΒΡΟΤΟ, αποδεικνύεται περίτρανα το παραπάνω σχόλιο.
Πέραν αυτού, επαναλήφθηκες πάλι στα τελευταία σου post, αμφισβητώντας για άλλη μια φορά τις απαντήσεις μου, (και απαντώντας μόνο εκεί που σε συνέφερε) πράγμα που σημαίνει οτι πλέον δεν έχεις τι άλλο να πείς είς βάρος μου, πόσο μάλλον να το αποδείξεις κιόλας.

Όσο για σένα ταλαίπωρε 1 Ευρώ, δεν θα μπώ στον κόπο να συζητήσω μαζί σου. Η νοημοσύνη σου είναι εφιαλτικά περιορισμένη.

ΤΙΝ ΓΑΡ ΠΟΤΑΕΙΣΟΜΑΙ ΑΣΥΧΑ ΔΑΙΜΟΝ ΤΑ ΧΘΟΝΙΑ Θ'ΕΚΑΤΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2004, 21:12:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666
"ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΝΤΑΒΕΛΗ<666> ΝΑ ΛΕΣ ΕΝΑΝ ΑΡΙΘΜΟ ΙΕΡΟ ΤΟ <666> ΚΑΙ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΝΑ ΤΟΝ ΕΧΟΥΝ ΣΑΝ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΝΑ ΚΟΚΟΡΕΥΕΣΑΙ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΗΝ ΟΡΙΜΟΤΗΤΑ ΣΟΥ"

Με βάση το παραπάνω σχόλιο, ευκαιρία να δούμε τι είναι τελικά αυτό το περιβόητο 666 μπάς και λυθεί η απορία κάποιων κακομοίρηδων εδώ μέσα που τους έχει φάει η δεισιδαιμονία και ο σκοταδισμός, όπως ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ.

Kατά τον πανμέγιστο Πυθαγόρα, ο αριθμός 6 είναι ο αριθμός της ΨΥΧΗΣ. Κατά τον κορυφαίο μαθηματικό Λευτέρη Αργυρόπουλο, ο αριθμός 6 είναι το εμβαδόν του Ζωογονικού τριγώνου, το οποίο αποτελεί την ουσία της εξελίξεως της ψυχής διότι καταλαμβάνει ολόκληρη την επιφάνεια του. Η ισχυροποίηση του αριθμού 6 διά του πολλαπλασιασμού με τον εαυτό του (6 Χ 6 = 36), καθιστά την ουσία του αριθμού 36 ικανή να εκπροσωπήσει το πρώτο Γαλαξιακό αριθμητικό κύτταρο διά των 36 δεκανών του ζωδιακού κύκλου, αντικατοπτρισμού των αστερισμών.
Συνεπώς ο αριθμός 36 είναι ο ενδιάμεσος χώρος, ο μεταξύ της άσαρκης κατάστασης της ψυχής στην αρχική της υπόσταση, του 6, και της τελικής κατάστασης της ώς
6 Χ 6 Χ 6 της ΤΕΛΕΙΟΤΗΤΑΣ του Ψυχογονικού κύβου.
Για αυτό και ο αριθμός 6 είναι ο ΠΡΩΤΟΣ ΤΕΛΕΙΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ.

Ο μελίστομος φίλος μου, αλλά και άλλοι στο παρελθόν έγραφαν οτι το 666 είναι ο φόβος και ο τρόμος των Ελλήνων, οτι είναι το χειρότερο για αυτούς, όμως...ΑΝΑΡΩΤΗΘΗΚΑΤΕ ΠΟΤΕ ΔΥΣΤΥΧΟΙ ΡΩΜΙΟΙ ΑΝ Ο ΑΡΙΘΜΟΣ 666 ΣΧΕΤΙΖΕΤΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΠΟΥ ΖΕΙΤΕ ; ; ; Η ΕΠΑΝΑΠΑΥΕΣΤΕ ΣΤΗΝ ΗΛΙΘΙΑ ΔΟΞΑΣΙΑ ΠΕΡΙ ΣΑΤΑΝΑ ;

ΕΛΛΑΣ = 266 και ΕΞΑΣ = 266.
ΕΛΛΗΝ = 123. Ο αριθμός 123 αποτελείται απο τους τρείς πρώτους διαδοχικούς ακέραιους 1,2,3 οι οποίοι είναι και διαιρέτες του πρώτου τέλειου αριθμού, του 6.

Επίσης :
Η ΙΔΕΑ ΕΛΛΗΝ ΕΣΤΙ = 666
ΕΛΛΗΝΟΠΡΕΠΗΣ = 666
ΑΓΑΘΟΔΟΤΗΣ = 666

666 ΕΊΝΑΙ Ο ΛΕΞΑΡΙΘΜΟΣ ΤΟΥ ΠΡΟΠΑΤΟΡΑ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΦΥΛΗΣ ΚΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΙΤΑΝΑ ΙΑΠΕΤΟ.

Το "ς" που είναι και το έκτο γράμμα της αλφαβήτου, είναι ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ, το ΣΥΜΒΟΛΟ ΤΟΥ ΔΙΟΣ.

Ας μην ξεχνάμε όμως και το "τρίς έξ" (666) του Αισχύλου. Στην Αρχαία Ελλάδα υπήρχε το παιχνίδι με τα ζάρια. Η μεγαλύτερη επιτυχία, ήταν να φέρει ο παίκτης τρείς εξάρες. Έτσι, η φράση "τρίς έξ" δηλαδή 666 έγινε παροιμία που λεγόταν σε περίπτωση μεγάλης επιτυχίας. (Αισχύλος "Αγαμέμνων" 33)

Κάτι άλλο που ίσως ενοχλήσει τους Χριστιανούς, δεν παύει όμως να αποτελεί γεγονός : 666 είναι η διάμετρος ενός κύκλου του οποίου η περιφέρεια είναι 2093. Το 2093 είναι η διαγώνιος ενός τετραγώνου του οποίου οι πλευρές είναι 1480. 1480, είναι ο λεξάριθμος της λέξης ΧΡΙΣΤΟΣ ! Ακόμα, ο λεξάριθμος του ονόματος ΙΗΣΟΥΣ είναι 888. Έχει άραγε σχέση το 888 με το 666 ; Αμ' έχει και παραέχει :
888 = 8 Χ 111 = 8 Χ (666/6)

Άσχετο με όλα αυτά, αλλά το 666 έχει να κάνει και με τον άνθρακα. Το γράμμα C έχει την αριθμητική αξία 18 (6+6+6 = 18) Ο άνθρακας συμβολίζεται με το ίδιο γράμμα. Καθόλου τυχαίο, διότι η μοριακή δομή του άνθρακα (C) χαρακτηρίζεται απο 6 πρωτόνια, 6 νετρόνια και 6 ηλεκτρόνια.

Αυτά είναι μόνο λίγα απο εκείνα που αποδεικνύουν οτι τελικά, τα πράγματα σχετικά με το 666 δεν είναι έτσι όπως μας τα'μαθαν. Τίποτα το κακό, το διαβολικό δεν υπάρχει σε τούτο τον παρεξηγημένο αριθμό. Και είναι κρίμα, αυτή η δεισιδαιμονία να υπάρχει σε ένα τόπο που ουδέποτε αναγνώρισε πνευματικές οντότητες του κακού, ούτε είχε προφητείες και "χαράγματα", ούτε τίποτα απο αυτά.
Το οτι οι Έλληνες σήμερα "παγώνουν" και μόνο στο άκουσμα του αριθμού αυτού, είναι απλά για λύπηση. Αν νομίζουν οτι ο κακός Σατανάς έρχεται να κατασπαράξει την ψυχή μας και ο καλός Γιαχβέ με το γιόκα του θα μας σώσουν απο τα δόντια του και θα κατοικήσουμε στην ουράνια Ιερουσαλήμ κάνοντας παρέα σε 144.000 εβραίους, τι να σας πώ, εμένα μόνο γέλιο μου φέρνει αυτή η ιστορία.


ΤΙΝ ΓΑΡ ΠΟΤΑΕΙΣΟΜΑΙ ΑΣΥΧΑ ΔΑΙΜΟΝ ΤΑ ΧΘΟΝΙΑ Θ'ΕΚΑΤΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1 Ευρώ
Νέο Μέλος


42 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2004, 22:16:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1 Ευρώ
ζωογονικο τριγωνο, γαλαξιακο αριθμητικο κυτταρο, ψυχογονικος κυβος

τι μπουρδες ειναι αυτες?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Rostar
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
161 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2004, 00:49:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Rostar
Φίλοι μου γεια σας

Μπαίνω στο topic έπειτα από αρκετό καιρό, χωρίς Αυτό να σημαίνει ότι δεν παρακολουθώ τα διαδραματιζόμενα.
Χτες μάλιστα είχα στείλει μια σύντομη τοποθέτηση, την οποία έπειτα αφαίρεσα γιατί γράφτηκε κάτω από μεγάλη πίεση χρόνου.
Ας τα πάρουμε όμως με τη σειρά για να τα ξεκαθαρίσουμε.
Έχω αποθηκεύσει όλες τις σελίδες του topic και τις μελετώ προσεκτικά, ώστε να μπορώ να έχω συνεχώς την αίσθηση της συνέχειας στο διάλογο.
Δεν νομίζω ότι ο Νταβέλης 666 αισθάνεται σαν ιδιοκτήτης της Πεντέλης και των λαμβανομένων χώρα σ’ αυτό το Ιερόν Όρος, όπως πολλοί του απέδωσαν άμεσα ή έμμεσα.
Ξεκίνησε ένα θέμα, έπειτα από πολλά χρόνια ενασχόλησης, θέλοντας – απόλυτα φυσιολογικό αυτό – να μοιραστεί τα μύρια όσα έχει βιώσει, με άλλους καλοπροαίρετους αναγνώστες και συμμετέχοντες.
Νομίζω ότι πολλά σημαντικά προέκυψαν, αρκετές μελέτες ακολούθησαν, ενδιαφέρουσες συναντήσεις ατόμων πραγματοποιήθηκαν, όμορφες φιλίες – με συνδετικό ιστό το Πεντελικόν – αναπτύχθηκαν και πολλοί συνδαιτημόνες του topic κατέθεσαν το δικό τους λιθαράκι, άλλος καλοπροαίρετα κι άλλος όχι. Σημασία, όμως, έχει ότι μέσα από τις αντιθέσεις προέκυψαν πολλά και άκρως αξιοποιήσιμα.
Αυτό που θέλω να τονίσω είναι, το να αφήσουμε αυτό το ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΒΗΜΑ αμόλυντο από ολοκληρωτικές παρεμβάσεις.
Νομίζω ότι σε μια ελεύθερη κοινωνία είναι δικαίωμα του οποιουδήποτε να αυτοπροσδιορίζεται ΟΠΩΣ ΑΥΤΟΣ ΘΕΛΕΙ, ότι είναι αναφαίρετο δικαίωμά του να παίρνει ΟΠΟΙΟ ΨΕΥΔΩΝΥΜΟ θέλει, είτε αυτό ενοχλεί μερικούς είτε όχι. Παράλληλα δε είναι αναφαίρετο δικαίωμά του ΝΑ ΜΗ ΔΙΝΕΙ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ μέσα στο topic γιατί κολλάει στο όνομά του είτε το 666, είτε το 777, είτε το 2004…
Αν κάποιος θέλει να αναφερθεί στο συγκεκριμένο θέμα, αναφορικά με την Πεντέλη ας το κάνει κι ας καταθέσει ότι θέλει ή όποια εμπειρία έχει βιώσει.
Το να μπαίνει όμως κάποιος και να θέτει εν είδει νέας ΙΕΡΑΣ ( ΑΝΙΕΡΗΣ μάλλον) ΕΞΕΤΑΣΗΣ το γιατί παίρνω αυτό το όνομα στο διάλογο, που άλλο έχει θέμα….ε! Πάει Πολύ !!
Το να λέει κάποιος ότι με τη χρήση του 666 στο όνομα ενός ατόμου, σ’ ένα forum, ότι προσβάλλει το…Ορθόδοξο Πανελλήνιο, όπως θα έκανε αν σταυροκοπιόταν μέσα σ’ ένα Τζαμί ενός μουσουλμανικού έθνους…όχι, ρε παιδιά…ατυχές το παράδειγμα…
Γούστο του και καπέλο του μάγκες ( για να σας το πω λαϊκά) του Νταβέλη, να τσοντάρει το 666 στ’ όνομά του. Σας ενοχλεί :…Γιατί παρακαλώ ;… Μήπως, για κάθε αυτοπροσδιορισμό μας, θα πρέπει να πάρουμε την πατριαρχική έγκριση ;…
Ευτυχώς, απέχουμε πάρα πολλά χρόνια από το θεοκρατικό Βυζάντιο και τον Δυτικό Μεσαίωνα και δεν φοβόμαστε μήπως μας κάψουν στη Χριστιανική Πυρά…
Δυστυχώς, από τη Χριστιανική Πυρά, δεν γλίτωσαν ποικίλα όσα αριστουργήματα της πνευματικής ανάτασης του Κλασσικού Ελληνισμού…
Αν ψάχνετε για διαβόλους, τριβόλους, κόλαση, καζάνια, φωτιές κι όλα τα συνακόλουθα ενός ηλίθιου σκοταδισμού ψάξτε τα μακριά από όσους εξακολουθούν να εμπνέονται – και θα γίνονται ολοένα και πιο πολλοί – από τα ιδανικά της Αρχαίας Ελλάδας και ν’ αναγνωρίζουν σαν Υπέρτατη του Σύμπαντος Δύναμη, τον Παμμέγιστο Δία !!!
Δεν καταλαβαίνετε, ότι όταν ο Νταβέλης σας χαιρετά με το… «γεια σας από τα τρίσβαθα της κόλασης…» ότι κάνει χιούμορ ;… Αλλά που να βρεθεί η αίσθηση του χιούμορ μέσα στις ορδές του Χριστιανικού Μεσαιωνικού φανατισμού ;…μέσα στη Θρησκεία της Ερήμου, όπως πολύ εύστοχα τη χαρακτήρισε…
Ένα πραγματάκι μονάχα θα αναφέρω σε σας τους Νεοσταυροφόρους του 21ου αιώνα…
Στην Ιερότατη Δήλο, των Ελλήνων, εκεί στο Λίκνο του Φωτοδότη Απόλλωνα και της Σεπτής Αρτέμιδος, υπήρχαν Ναοί 33 διαφορετικών Θεοτήτων (ανάμεσά τους και 2 Εβραϊκοί !!), από επισκέπτες άλλων πολιτισμών που έρχονταν να προσκυνήσουν και να καταθέσουν ΕΚΕΙ, τη δική τους αντίληψη περί ΠΡΟΣΚΥΝΗΜΑΤΟΣ ΤΟΥ ΘΕΙΟΥ…
Το χωράει αυτό το γεγονός, το φανατισμένο και διαβολόφοβο μυαλουδάκι σας ;
Ή μήπως δεν αντιλαμβάνεσθε ότι, ο Διάβολος και η Κόλασή του, είναι η ετέρα όψις του σκοταδιστικού νομίσματος των μονοθεϊστικών παραληρημάτων, των ομογάλακτων θρησκειών του φανατισμού της Μεσανατολικής Συμπαιγνίας ;…
Ξέρω ότι απομακρύνθηκα από τα του Ιερού Πεντελικού, αλλά δεν μπορώ να μην απαντήσω σ’ όλους αυτούς που …δίκην Ιεροεξεταστού, μπαίνουν και ζητάνε εξηγήσεις γιατί κάποιος προσθέτει στο όνομά του το 666….
ΕΠΕΙΔΗ ΕΤΣΙ ΤΟΥ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ…
Αυτός σας ρώτησε γιατί πήρατε το δικό σας ????????
Αν δεν σας κάνει κέφι, κλείστε τη πόρτα και φύγετε…Αν δεν το αντέχετε τραβάτε σε κάποιο άλλο topic, να συζητήσετε …για Ποτηράκια, …για Μαύρες Σκιές με Κέρατα, …για Εξορκισμούς, … Στοίχειωμα Ονείρων από το Σατανά …κλπ …κλπ… Για ότι τέλος πάντων τραβάει η φοβισμένη ψυχούλα σας…Για όσα ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ ΦΟΥΜΑΡΑ σας έχει εμποτίσει το….ΜΑΥΡΟ ΡΑΣΟ !
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΑΒΟΛΟΣ…ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΑΤΑΝΑΣ…ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΚΟΛΑΣΗ….παρά μονάχα αυτό το οικολογικό ολοκαύτωμα που το λιβανίζουν και το εκμεταλλεύονται παράλληλα από οικονομική άποψη, ΤΑ ΙΕΡΑΤΕΙΑ ΕΚΕΙΝΑ που έστειλαν ΚΑΠΟΤΕ τους βάρβαρους του Γότθου ΑΛΛΑΡΙΧΟΥ…για να ξεθεμελιώσουν και να συλήσουν ΤΟΥΣ ΔΕΛΦΟΥΣ, ΤΗΝ ΕΛΕΥΣΙΝΑ, ΤΗΝ ΟΛΥΜΠΙΑ, ΤΗ ΔΩΔΩΝΗ, ΤΗΝ ΑΤΤΙΚΗ, ΤΗΝ ΕΠΙΔΑΥΡΟ κι όλη την… «ειδωλολατρική» ΕΛΛΑΔΑ, προς όφελος του διαδόχου του ΙΟΥΛΙΑΝΟΥ, του σκοταδιστή «ΜΕΓΑΛΟΥ» ΘΕΟΔΟΣΙΟΥ… που τον ανακηρύξατε και ΑΓΙΟ…( τρομάρα σας !!!)…και γιορτάζετε ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΤΗΣ ΟΡΘΟΔΟΞΙΑΣ , όπου αν παρακολουθήσετε σχολαστικά τη λειτουργία….( ΝΑΙ…ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ ΕΥΛΑΒΙΚΑ ΤΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ, ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΕΞΙΘΡΗΣΚΗ ΠΑΙΔΕΙΑ)….θα ακούσετε με τα ίδια σας τα αυτάκια να γίνεται ΑΦΟΡΙΣΜΟΣ…ΕΛΛΗΝΩΝ και ΛΟΙΠΩΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΩΝ !!!
Αυτά μέχρι στιγμής φανατισμένα Χριστιανόπουλα από τη μια και ηλίθια Φιλοδιαβολάκια από την άλλη…
Ανύπαρκτες κι ανίσχυρες μπροστά στο ΛΑΜΠΡΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΔΩΔΕΚΑΘΕΟ, τόσο οι ξερακιανές, μαυροφορεμένες, αντιερωτικές, ξινισμένες φιγούρες των χριστιανών αγίων, όσο και τ’ άλλα τα νούμερα των κακομούτσουνων, κοκκινομάτηδων, κερασφόρων και ουροφόρων καραγκιόζηδων που αποτελούν το φαντασιακό συνάφι του διαβόλου και της ανύπαρκτης, ηλίθιας συμμορίας του…
Στην Κλασσική Ελλάδα η ασύλληπτης ομορφιάς Πανίερη Θεά του ΖΩΟΔΟΤΗ ΕΡΩΤΑ, η κουκλάρα ΑΦΡΟΔΙΤΗ, όχι λίγες φορές, συνευρέθηκε με τον ΥΠΕΡΛΑΜΠΡΟ ΚΕΡΑΣΦΟΡΟ ΘΕΟ ΠΑΝΑ…απολαμβάνοντας τη ΘΕΙΑ ΧΑΡΗ ΤΟΥ ΕΡΩΤΙΚΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ ΚΑΙ ΠΑΘΟΥΣ !!!
Βέβαια…το ερωτικό παιχνίδι και η θεία μετάληψη του Οργασμού (κατά τον ευφυέστατο ΒΙΛΧΕΛΜ ΡΑΪΧ)…είναι Χριστιανικό Διαβατήριο για την Ανύπαρκτη Σατανική Κόλαση…
O.K. FINITO LA MUSICA, PASSATO LA FIESTA….

Φίλε Νταβέλη 666 συνέχισε όλα αυτά που σου κάνουν κέφι και μη δίνεις σημασία…και μη φοβάσαι…ΑΠΟ ΙΕΡΑ ΕΞΕΤΑΣΗ…πέρασαν τον ΓΑΛΙΛΑΙΟ…στη πυρά έκαψαν τον ΤΖΙΟΡΝΤΑΝΟ ΜΠΡΟΥΝΟ…μέσα στους δρόμους της Αλεξάνδρειας διαμέλισαν την πανέμορφη και σπινθηροβολούσα από Γνώση ΥΠΑΤΙΑ….
Εμάς το πολύ πολύ να μας πουν…Σατανιστές και να φτύνουν στο κόρφο τους…

Εύχομαι σε όλους να περάσετε ένα ΜΕΘΥΣΤΙΚΟ, ΔΙΟΝΥΣΙΑΚΟ, ΑΠΟΚΡΙΑΤΙΚΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ…ΜΕ ΚΑΛΗ ΠΑΡΕΑ…ΜΕ ΤΡΑΓΟΥΔΙ…ΧΟΡΟ…ΟΙΝΟΠΟΣΙΑ…ΚΑΙ ΠΡΟ ΠΑΝΤΩΝ ΕΡΩΤΑ ΜΕ ΤΑ ΠΡΟΣΩΠΑ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΤΕ ΚΑΙ ΣΑΣ ΑΓΑΠΟΥΝ

ALL YOU NEED IS LOVE… (The Beatles)


Η "ΓΝΩΣΗ" ΟΜΙΛΕΙ, ΟΜΩΣ Η "ΣΟΦΙΑ" ΑΚΟΥΕΙ...(Jimi Hendrix)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1 Ευρώ
Νέο Μέλος


42 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2004, 09:24:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1 Ευρώ
quote:
ΕΠΕΙΔΗ ΕΤΣΙ ΤΟΥ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ…

Χάιλ Χίτλερ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sonap
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
79 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2004, 09:25:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sonap
Τι λες ρε μεγαλε Rostar ? ? ?
Μιλας για δικαιωματα,πιστευω, δημοκρατια κλπ και τολμας να κοροιδευεις και να αμφισβητεις την πιστη ενος ολοκληρου λαου? Με τα οσα κακα κι αν τη διεπουν και τις οποιες πεποιθησεις?Ποιος εισαι εσυ ρε φιλαρακο?Εχεις βρει την πραγματικη αληθεια?Ξερεις το νοημα της ζωης?ποιος ειναι ο αληθινος θεος?Μιλας σοβαρα?Πως τολμας να δειχνεις τετοιο θρασσος.Ασε τον αλλο να πιστευει αυτο που θελει οπως εσυ πιστευεις στον Δια.ΝΑ σου πω και κατι..εμενα αυτα τα κυτταρα και τα γαλαξιακα και τα τελεια,κλπ μπουρδες μου ακουγονται.Εισαι τοσο απαλλαγμενος απο το παρελθον σου εσυ?Εχεις φτασει σε επιπεδο να προκαλεις εκατομμυρια κοσμο?Δεν λεω πως η Ελληνικη θρησκεια και νοοτροπια ειναι παντα σωστη και αλανθαστη.Καθε αλλο εχει φτασει να ειναι σε επιπεδο εξεφτελισμου.Μηπως ομως πρεπει να ανοιξεις τα ματακια σου και να δεις το απτό νοημα της θεικης υπαρξης?Φιλε με εχεις εξοργυσει και συνηθως δεν φτανω τον εαυτο μου σε αυτο το σημειο.Δυστηχως ειμαι στη δουλεια και δεν μπορω να απαντησω καταλληλα.Τι να σου πω,μακαρι να εισαι τοσο πιο μπροστα απο ολους αλλα ξερεις κατι?Ολοι εσεις οι συγχρονοι και απαλαγμενοι απο προκαταληψεις,δισυδαιμονιες,θρησκειες και νοοτροπιες τι σκατα κανετε στην καημενη την Ελλαδα?Γιατι δεν πατε καπου αλλου σε αλλη χωρα που να σας αντιπροσωπευει?Στην τελικη αφου μενετε εδω και δυσανασχετειτε ,γιατι δεν αλλαζετε εσεις αυτη την κοινωνια?Προτιματε την ευκολη οδο του απροσωπου site οπως παντα!Λυπαμαι!Ναι ,να πιστεψουμε στις αξιες και τα ιδανικα του αρχαιου Ελληνικου πολιτισμου καθως και να τα εφαρμοσουμε για να γινουμε τελειοι οπως καποτε ειμασταν ,αλλα οχι και να αρχισουμε να κουναμε τα χερια στον ουρανο πανω στην Ακροπολη οποτε εχει πανσεληνο.Πολυ γελιο θεαμα.Αυτα αγαπητε και ναι ειμαι πολυ επιθετικος και πεφτω και στο επιπεδο σου.


"Την ώρα της δυστυχίας μην απελπίζεσαι..σκέψου πως από μαύρα σύννεφα , πέφτει κρυστάλινη βροχή"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

selected
Νέο Μέλος

Greece
25 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2004, 10:02:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους selected
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΞΑΝΑ!ΑΝ ΕΙΧΕΣ ΔΙΚΙΟ ΣΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΕΠΙΑΝΕ ΤΕΤΟΙΟΣ ΠΑΝΙΚΟΣ ΝΑ ΚΑΘΕΣΑΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΣΕ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΩ ΝΤΑΒΕΛΑΚΟ <666>,ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΕΧΩ ΔΙΚΙΟ.....ΕΙΠΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΤΑ ΕΛΕΓΑ ΠΙΟ ΕΥΓΕΝΙΚΑ,ΕΡΚΕΤΟΙ ΣΤΑ ΕΙΠΑΝ ΕΥΓΕΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΦΕΡΕΣ ΕΚΤΟΣ ΕΑΥΤΟΥ,ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΤΑΚΡΙΝΕΙΣ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΕΛΑΣΕ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΣΠΗΛΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑΤΕ?ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕΣ ΤΑ ΚΟΤΣΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΟ ΠΕΙΣ ΚΑΤΑΜΟΥΤΡΑ?ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ..ΓΙΑΤΙ ΕΙΣΑΙ ΔΕΙΛΟΣ ΚΑΙ ΚΡΥΒΕΣΑΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟΠΙΚ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΤΑ ΕΙΠΕΣ ΜΕΤΑ ΕΚ ΤΟΥ ΑΣΦΑΛΟΥΣ!ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΜΕ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΓΕΛΑΩ!ΤΩΡΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΔΙΚΗΓΟΡΟ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΤΟΝ ROSTAR ΠΟΥ ΜΕ ΤΗΣ ΒΛΑΚΕΙΕΣ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟΚΑΛΕΙ ΤΟΥΣ ΑΓΙΟΥΣ ΜΑΣ ΚΑΓΚΙΟΖΗΔΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΔΩΔΕΚΑΘΕΟ ΠΕΡΙΛΑΜΠΡΟ ΔΕΙΧΝΕΙ ΠΟΣΟ ΒΛΑΚΕΣ ΕΙΣΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ,ΕΧΩ ΞΑΝΑΠΕΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΠΟΡΩΜΕΝΟΣ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΣ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΟΛΟΓΙΖΟΥΝ ΤΟ ΤΙ ΠΙΣΤΕΥΕΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΕΒΟΝΤΑΙ, ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΘΙΟΙ,ΕΓΩ ΟΤΙ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΤΣΩ ΝΑ ΤΟΥ ΤΗΝ ΒΡΙΖΩ ΓΙΑ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΩ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΚΑΝΩ!ΑΥΤΑ ΝΤΑΒΕΛΑΚΟ <666>!ΣΕ ΧΑΙΡΕΤΩ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΜΗΝ ΕΚΤΕΘΕΙΣ ΑΛΛΟ ΟΥΤΕ ΕΣΥ ΟΥΤΕ Ο ΦΙΛΑΡΑΚΟΣ ΣΟΥ!Υ.Γ.1 ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΜΕ ΚΟΥΡΑΣΕΣ ΙΣΧΥΕΙ...ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟΣ ΚΑΙ ΑΝΟΗΤΟΣ(ΚΑΙ ΗΞΕΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΕΙΠΑ ΕΤΣΙ)!ΚΑΛΗ ΣΟΥ ΜΕΡΑ ΝΤΑΒΕΛΑΚΟ <666>Υ.Γ.2 ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΑ ΝΑ ΜΙΛΟΥΣΑ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ/Α ΣΟΒΑΡΟ/Η ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΕΣΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΧΑΜΕ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΤΟ ΕΙΠΑΜΕ(ΑΝ ΘΕΣ ΒΕΒΑΙΑ ΤΟ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2004, 10:27:07  Εμφάνιση Προφίλ
To θέμα αυτό το καταντήσατε ακατάλληλο για ανηλίκους...


Ετσι λοιπόν οι ανήλικοι (ξέρουν αυτοί ποιοί είναι) να πάρουν τα κουβαδάκια τους και να πάνε σε άλλη παραλία...ή ακόμα καλύτερα να ανοίξουν κανένα βιβλίο να ξεστραβωθούνε...και μετά ας ξανάρθουν...

Με φιλική πάντα διάθεση...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Sonap
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
79 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2004, 15:26:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sonap
Με φιλική πάντα διάθεση,Avallon να μας πεις σε πια παραλία θα σε βρούμε καθως και πια βιβλία να αγοράσουμε για να φερουμε και σε σένα.Επίσης έχεις δίκιο,το θέμα κατάντησε αηδία,κρίμα που θα μας φύγεις πρώτος.Θα θυμόμαστε για πάντα την εκνευριστική φωτογραφία σου.Και τώρα πάμε.... "...ο καθενας εχει δικαιωμα...μπλα,μπλα,μπλα"

"Την ώρα της δυστυχίας μην απελπίζεσαι..σκέψου πως από μαύρα σύννεφα , πέφτει κρυστάλινη βροχή"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2004, 17:29:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR
Βλέποντας αυτά καθόμουν και απορούσα με όλους αυτούς που έχουν περιορίσει την ομορφιά αλλά και το ερευνητικό ενδιαφέρον του Βουνού, στη Σπηλιά του Νταβέλη. Απο μια πλευρά όμως, είναι καλύτερα έτσι, μιάς και το υπόλοιπο Βουνό μένει ανέπαφο απο καταστροφικές επιδρομές "κουφιογεωλόγων" και "κυνηγών φαντασμάτων".

Αγαπητε Νταβελη γεια
Αυτη η δικη σου φραση δυναμιτησε το τοπικ σου .
Παροτι κανεις στα τελευταια μυνηματα δεν σου ειχε επιτεθει και το τοπικ σου ηταν ησυχο.
Τι την ηθελες αυτην την κουβεντα υπηρχε κανενας λογος;
Η γνωμη μου ειναι οτι ετσι οπως το αφησες να εννοηθει καποιοι που κανουν ερευνα στον χωρο της σπηλιας ενοιωσαν οτι θιγονται (δικαιως η αδικως ετσι αισθανθηκαν).
Ασε τους αλλους να ερευνουν οπου εκεινοι νομιζουν και εσυ να ερευνας οπου αλλου θελεις.
Εισαι σιγουρος εσυ οτι εχεις εξαντλησει ολα οσα μπορουσαν να ερευνηθουν στην σπηλια η στον γυρω χωρο και δεν υπαρχει κατι αλλο να βρεθει;
Θα σε διαβεβαιωσω οτι δεν τα εχεις εξαντλησει ουτε εσυ ουτε κανενας αλλος.
Και για να σε ρωτησω κατι αλλο εσυ γιατι περιοριζεις το ερευνητικο σου ενδιαφερον μονο στην Πεντελη; Θα μπορουσε να σε ρωτηση το ιδιο και καποιος αλλος.
Εχεις τους λογους σου που το κανεις και τους σεβομαι .
Και αν για σενα η ΠΕΝΤΕΛΗ ειναι το ιεροτερο βουνο για μενα ειναι ο ΠΑΡΝΑΣΣΟΣ αυτο τι σημαινει οτι πρεπει να γραψω ¨απορω με κατι ανθρωπους που πανε μονο στην ΠΕΝΤΕΛΗ¨; Δεν θα σε αδικουσε αυτο;
Αλλα σεβομαι και αυτους που τους αρεσει να πηγαινουν μονο στην σπηλια.
Δεν τους υποτιμω με φρασεις κουφιογεωλογοι και κυνηγοι φαντασματων.
Ο καθενας παει οπου μπορει αναλογα με τις δυναμεις του, τις δυνατοτητες του, τις γνωσεις του για το μερος που επισκεπτεται και τελος παντων με τα μεσα που διαθετει. Πρεπει να τον υποβαθμισουμε ως ανθρωπο η ως επισκεπτη της Πεντελης και να τον καταταξουμε ως πολιτη Β κατηγοριας;
Τελειωνοντας θελω να προσθεσω οτι ο καθενας εχει δικαιωμα και βιβλια να γραφει και τα στοιχεια του να διαθετει οπως εκεινος νομιζει αλλα πανω απο ολα να μπορει να νοιωθη περηφανος για το εργο του το συγγραφικο και να μπορει να κοιταζεται στον καθρεφτη χωρις να ντρεπεται για αυτα που εγραψε (αυτο δεν αναφερεται σε σενα Νταβελη για αλλου χτυπα η καμπανα).
Σου ευχομαι καλη επιτυχια στο συγγραφικο σου βημα και ελπιζω να τιμησεις τους αναγνωστες που θα σε διαβασουν γραφοντας αληθινα πραγματα και τεκμηριωμενα.
Γιατι στον βωμο του κερδους εχουμε διαβασει τα πιο απιστευτα ψεματα που γραφτηκαν ποτε.
Μην παιξεις και εσυ αυτο το παιχνιδι (το παιχνιδι των εκδοτων).
ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2004, 17:37:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg
Σας χαιρετώ.
Χαίρε αδελφέ Ntabelis666
Σε χαιρετώ Selected
quote:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΞΑΝΑ!ΑΝ ΕΙΧΕΣ ΔΙΚΙΟ ΣΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΕΠΙΑΝΕ ΤΕΤΟΙΟΣ ΠΑΝΙΚΟΣ ΝΑ ΚΑΘΕΣΑΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΣΕ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΩ ΝΤΑΒΕΛΑΚΟ <666>,ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΕΧΩ ΔΙΚΙΟ.....


Να λοιπόν και άλλη μία δικηγόρος υπέρ του Ntabelis666.
Και να σου γράψω Selected πόσο άδικος είσαι, σε όσα μέχρι τώρα έχεις γράψει.
Λες πως δίαβασες όλες τις σελίδες του topic και πουθενά δεν είδες άλλου μέλους τις εμπειρίες στην μεταφυσική σχέση με την Πανίερη Πεντέλη, - αλήθεια οι δικές μου δεν σου έκαναν; -
Ακόμα χλευάζεις όσους είχαν την τύχη να γνωρίσουν την Ιερή Πεντέλη και να εκτιμήσουν τον Ntabelis666.....

quote:

ΕΙΠΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΤΑ ΕΛΕΓΑ ΠΙΟ ΕΥΓΕΝΙΚΑ,ΕΡΚΕΤΟΙ ΣΤΑ ΕΙΠΑΝ ΕΥΓΕΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΦΕΡΕΣ ΕΚΤΟΣ ΕΑΥΤΟΥ,ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΤΑΚΡΙΝΕΙΣ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΕΛΑΣΕ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΣΠΗΛΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑΤΕ?ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕΣ ΤΑ ΚΟΤΣΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΟ ΠΕΙΣ ΚΑΤΑΜΟΥΤΡΑ?ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ..ΓΙΑΤΙ ΕΙΣΑΙ ΔΕΙΛΟΣ ΚΑΙ ΚΡΥΒΕΣΑΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟΠΙΚ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΤΑ ΕΙΠΕΣ ΜΕΤΑ ΕΚ ΤΟΥ ΑΣΦΑΛΟΥΣ!ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΜΕ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΓΕΛΑΩ!ΤΩΡΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΔΙΚΗΓΟΡΟ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΤΟΝ ROSTAR ΠΟΥ ΜΕ ΤΗΣ ΒΛΑΚΕΙΕΣ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟΚΑΛΕΙ ΤΟΥΣ ΑΓΙΟΥΣ ΜΑΣ ΚΑΓΚΙΟΖΗΔΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΔΩΔΕΚΑΘΕΟ ΠΕΡΙΛΑΜΠΡΟ ΔΕΙΧΝΕΙ ΠΟΣΟ ΒΛΑΚΕΣ ΕΙΣΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ,ΕΧΩ ΞΑΝΑΠΕΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΠΟΡΩΜΕΝΟΣ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΣ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΟΛΟΓΙΖΟΥΝ ΤΟ ΤΙ ΠΙΣΤΕΥΕΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΕΒΟΝΤΑΙ.


Δεν ξέρω, αν πράγματι σε ενδιαφέρει να μάθεις, τα θρησκευτικά μου πιστεύω. Πάντως για την ενημέρωση, σου λέω πως είμαι Χριστιανή Ορθόδοξη, δίχως παρεκκλίσεις και τον Ntabelis666 τον εννοώ και τον αισθάνομαι πνευματικό μου αδελφό! Μας ενώνει η ζώσα ενέργεια του Ιερού όρους της Πανίερης Πεντέλης. Μας ενώνουν όλα εκείνα τα φυσικά (μεταφυσικά) που θα έπρεπε να έχεις αισθανθεί και εσύ -αφού λες πως έχεις βιώσει την Πεντέλη- πάρα πολλές φορές...

quote:

ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΘΙΟΙ,ΕΓΩ ΟΤΙ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΤΣΩ ΝΑ ΤΟΥ ΤΗΝ ΒΡΙΖΩ ΓΙΑ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΩ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΚΑΝΩ!ΑΥΤΑ ΝΤΑΒΕΛΑΚΟ <666>!ΣΕ ΧΑΙΡΕΤΩ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΜΗΝ ΕΚΤΕΘΕΙΣ ΑΛΛΟ ΟΥΤΕ ΕΣΥ ΟΥΤΕ Ο ΦΙΛΑΡΑΚΟΣ ΣΟΥ!Υ.Γ.1 ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΜΕ ΚΟΥΡΑΣΕΣ ΙΣΧΥΕΙ...ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟΣ ΚΑΙ ΑΝΟΗΤΟΣ(ΚΑΙ ΗΞΕΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΕΙΠΑ ΕΤΣΙ)!ΚΑΛΗ ΣΟΥ ΜΕΡΑ ΝΤΑΒΕΛΑΚΟ <666>Υ.Γ.2 ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΑ ΝΑ ΜΙΛΟΥΣΑ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ/Α ΣΟΒΑΡΟ/Η ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΕΣΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΧΑΜΕ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΤΟ ΕΙΠΑΜΕ(ΑΝ ΘΕΣ ΒΕΒΑΙΑ ΤΟ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ)


Μήπως σε ενοχλεί λίγο η ζήλια σου και όχι η κούραση από την απόδειξη της αγάπης του Ntabelis666 για την Πανίερη Πεντέλη; Λέω μήπως, θα ήθελες να είσουν για λίγο Ntabelis666;
Σε χαιρετώ Selected.
Χαίρε πνευματικέ αδελφέ Ntabelis666
Σας χαιρετώ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 39 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.2480469
Maintained by Digital Alchemy