ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Όρος Πεντελικόν
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 39
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2004, 01:35:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Γειά σου cyber Pank και καλώς ήρθες στα forum!

Καταρχήν, θα μας εξηγήσεις λίγο, πως "έπαιξες" με τη φωτογραφία; Δηλαδή, έκανες κάποια δική σου μετατροπή, ή μέσα από μεγενθύνσεις, αναλύσεις κ.λ.π. σου βγήκε το συγκεκριμένο αποτέλεσμα; Θα ήταν πολύ ενδιαφέρον να μας έλεγες.

Επίσης, θα σε παρακαλέσω, αν μπορείς να γράφεις με κανονικού μεγέθους γράμματα, τα οποία άλλωστε είναι ευανάγνωστα για όλα τα μέλη, οπότε δεν υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος να αυξάνουμε το μέγεθος. Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων για την κατανόηση.

αυτή...που τα κατάφερε!κάνε κλικ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Cyber_Pank
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2004, 02:23:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cyber_Pank
Αυτό που έκανα με τι φωτογραφία ήταν να αντιστρέψω τα χρώματα (inver) και στη συνέχεια να επέμβω στη φωτεινώτητα και στο κοντράστ τις εικόνας αυτά τα ολίγα μόνο. Απ’ ότι κατάλαβα έχυνε δημοσιευτεί και άλλες φωτογραφίες σε επόμενες σελίδες αλλά δυστυχώς απ’ ότι κατάλαβα έχυνε κατέβει από τον server. Όποιος τις έχει και θέλει ας μου τις στείλει να τις επεξεργαστώ, εφόσον βλέπει κάτι «περίεργο» να παίζει ;)

Sory για τα μεγάλα γράμματα :)


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χείρων
Μέλος 2ης Βαθμίδας


175 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2004, 14:17:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χείρων
Εντυπωσιακά απότομη καιρική αλλαγή. Από το http://www.forecasts.gr πληροφορούμαστε ότι:
*********************************
Μετεωρολογικές ειδήσεις
Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΤΗΝ ΠΕΝΤΕΛΗ: Μέσα στις τελευταίες 24 ώρες, η θερμοκρασία στο σταθμό του Αστεροσκοπείου στην Πεντέλη έπεσε 14 βαθμούς, η πίεση έπεσε 20 μίλιμπαρ, ενώ το μεσημέρι της Πέμπτης 22/01 σημειώνεται σφοδρή χιονοθύελλα με ένταση ανέμων στα 70 km/h
πηγή:http://www.noa.gr/Issues/Weathmaps.html :Καταχωρήθηκε: 22/01/2004 11:27
*********************************

χαιρετώ,
Χείρων

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2004, 19:43:02  Εμφάνιση Προφίλ
Συγνώμη που παρεξήγησα cyber pank!
Πολύ ενδιαφέρουσα η επεξεργασία σου... σε ευχαριστούμε... είναι πραγματικά πολύ περίεργο έως ανατριχιαστικό αυτό που φαίνεται...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΤΑΠΡΑΤΗΣ
Νέο Μέλος

Greece
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2004, 22:52:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΤΑΠΡΑΤΗΣ
Εδώ και μήνες παρακολουθώ το φόρουμ ΟΡΟΣ ΠΕΝΤΕΛΙΚΟΝ και πραγματικά αυτά που διάβασα προς το μέρος τωνν παράξενων μου εστίασαν την απεριέργεια. Μερικά από αυτά που έχει αναφέρει ο Νταβέλης είναι όντως πραγματικότητα (έχω ακούσει παρόμοιες διηγήσεις από τον παππού μου ο οποίος έμενε στην Πεντέλη όλο το καλοκαίρι).
Θα ήθελα εδώ να πω μια εμπειρία μου από την Πεντέλη.
Ένα μεσημέρι πριν 4 χρονιά πήρα 3 φίλους μου και ανέβηκα προς το ραντάρ. Έστριψα στον γνωστό χωματόδρομο οπού είχε μια τεραστία λακκούβα με νερό και λάσπη και φυσικά πέρασα από μέσα. Το αυτοκίνητο που είχα ήταν ένα ΥΟGO παλιό . Στην συνεχεία το αυτοκίνητο άρχισε να μου κάνει διακοπές ώσπου και έμεινα στην πρώτη τεχνίτη στοά. Εκεί ήταν ένα jymni και μέσα είχε τρεις φουσκωτούς οι οποίοι αγνόησαν παντελώς απλά με κοίταζαν σαν να μου έλεγαν τι θες εδώ .Η ώρα ήταν 5 το απόγευμα Γενάρη μηνά μετά από χιονόπτωση και άρχισε να πέφτει παγωνιά. Πήρα την ασφαλιστική να έρθει να με πάρει από εκεί όμως μου είπαν πώς έληξε το συμβόλαιο . Πήρα τον πατερά μου όμως μετά θυμήθηκα πώς είχα βγάλει το τηλ από την πρίζα. Άρχισα να απογοητεύομε αλλά παράλληλα να με πιάνει ένα τρόμος ένας πανικός .Αλήθεια σας λέω τέτοιο τρόμο δεν έχω ξανανιώσει ,είμαι πολύ ψύχραιμος και μου φάνηκε πολύ περίεργο. ΟΙ φουσκωτοί έφυγαν και μείναμε 4 άνδρες τρομοκρατημένοι μέχρι που ξαφνικά ανέφερα την φράση << δεν θέλει σήμερα επισκέψεις ο Νταβέλης >>και διαμαγιας μου κατεβεί η ιδέα να καθαρίσω τα μπουζί και το τρισυμπιτερ .Το αμάξι πηρέ μπροστά και φύγαμε χωρίς να επισκεφτούμε την σπηλιά. Άλλο ένα παράξενο είναι ότι όση ώρα ήμασταν εκεί δεν πέρασε ούτε ένα αυτοκίνητο και ο χώρος εκεί ήταν πολύ αφιλόξενος παγερός και σκοτεινός. Μόλις φτάσαμε στην άσφαλτο άλλαξε το τοπίο εντελώς και το κουφό ένα τζιπ της αστυνομίας βγηκε μετά από εμάς από το χωματόδρομο . Ασφάλεια το αυτοκηνιτο είχε αλλά σε άλλη εταιρία και δεν μου το είχε πει ο πατέρας μου.
Μήπως ήταν συμπτώσεις μήπως ήμασταν εκείνη την ώρα σε άλλη διάσταση; .Ποιοι ήταν οι φουσκωτοί μέσα στο τζιπάκι; Γιατί δεν σκεφτικά από την αρχή να καθαρίσω τα μπουζί .Γιατί με έπιασε τρόμος ; Ήταν συμπτώσεις; Η΄ :::::::::::::::::::::::::::::

ΜΑΛΛΟΝ ΞΥΠΝΗΣΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑ Η΄ ΘΕΛΗΣΕ ΝΑ ΠΕΞΕΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ
ΜΠΧΑΟΧΟΑΧΟΑΟΧΟΑΧΟΑΧΑΧΑΧ


ΑΡΕ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΜΠΡΟΚΟΛΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

narya
Μέλος 2ης Βαθμίδας


300 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2004, 07:51:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους narya
Καλώς ήρθες Cyber pank!
Πραγματικά με λίγη επεξεργασία σε φωτογραφίες μπορείς να δεις πολλά. Θυμάμαι μία φωτογραφία που μου είχε τραβήξει νύχτα ο άντρας μου με ψηφιακή μηχανή και από πίσω μου δεν φαινόταν τίποτα. Όταν την έβαλε στο photoshop και της έδωσε φως φάνηκε από πίσω μία ολόκληρη εκκλησία. (Δεν εννοώ ότι η εκκλησία εμφανίστηκε ξαφνικά, απλά πριν την επεξεργασία το φόντο ήταν κατάμαυρο και νομίζαμε ότι δεν είχε τραβήξει τίποτα από πίσω και μετά η εκκλησία φαινόταν κανονικά).

Avallon πολύ ενδιαφέρον το site για τις ψευδαισθήσεις μαγνητικών φαινομένων σε βουνά. Μου έκανε εντύπωση που από τα λίγα βουνά που ανάφέρει εκτός Αμερικής, συμπεριλάμβανε και την Πεντέλη.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SAUDi
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
180 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2004, 00:07:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SAUDi
Γεια σας παιδια!
ειναι το πρωτο μου ποστ που κανω εδω και φυσικα εχει να κανει με οτι αφορα το πεντελικον την σπηλια και τον νταβελη, αλλωστε ηταν ενας απο τους λογους που μπηκα σε αυτο το φορουμ να πω και εγω καποια πραγματακια
Διαβαζω εδω και καιρο σχετικα με την σπηλια, την εχω επισκευτει αρκετες φορες, Πιστευω οτι ειναι ενα μερος (περα απο ολα τα αλλα, μεταφυσικα και περιεργα) που σε μαγνητιζει στην κυριολεξια και μια φορα δε το χορτενεις, θες να το επισκεπτεσε συνεχως!
Συνδιαζει, φυση, γαληνη, μια αγρια και μοναδικη ομορφια, συγκεκριμενα εγω ενω ακουγα παντα διαφορα και ειχα μια εικονα στο μυαλο μου , οταν το επισκευτικα το μερος μαγευτικα και ειδα κατι αλλο απο αυτο που περιμενα! Οποτε σε συνδιασμο με την μεγαλη ιστορια του πεντελικου την σπηλια τα περιεργα φαινομενα κλπ σε τραβαει ακομα πιο πολυ, σε ελκυει, πιστευω οτι στα αφτια μας αντηχει συνεχως ενα καλεσμα του!

Σημερα 8ελησα να το επισκευτω και παλι, θα ηταν μια ωραια εμπειρια μεσα στα χιονια, αφησαμε με την παρεα το αυτοκινητο μας χαμηλα,πολυ πριν την διασταυροση απο το μοναστηρι επειδη φυσικα ο δρομος ηταν ακομα κλειστος, φτασαμε δυστυχως μετα απο 50 λεπτα περπατηματος και μετα δυσκολιας ως το σημειο που αρχιζει ο χωματοδρομος, Μετα δυσκολιας διοτι το χιονι ηταν πολυ και απατητο σε συνδιασμο με εναν δεμονισμενο αερα που ειχε οταν φτασαμε ψηλα και μας εμποδιζε να προχωραμε αλλα και να βλεπουμε!
Με τα πολλα η ωρα περνουσε, αρχισε να σκοτινιαζει και ολα να παγωνουν πολυ, οποτε αποφασησαμε να γυρισουμε πισω!
Μπορει να απογοητευτικαμε καπως που δεν προσεγγισαμε την σπηλια αλλα η ολη διαδρομη, το ολολευκο τοπιο ισως και μονο η μεγαλη προσπαθεια που καναμε να φτασουμε τον στοχο μας, την σπηλια, μας ανταμεψε! (8α ειμασταν νομιζω οι μονοι αν το καναμε διοτι οπως ειπα το χιονι σε ολη τη διαδρομη ηταν απατητο με μοναδικα ιχνη, πατηματα απο ζωα)

Το νεο ραντευου ομως με την μαγεια ηδη εχει κανονιστει!

Να μη σας κουραζω αλλο,
θελω να κλεισω λεγοντας, πως γεννικα το φορουμ παιδια εχει τελεια θεματα! εχω διαβασει αρκετα απο τα θεματα του, ειστε φοβερη παρεα μπορω να πω, πως κρατατε πολυ κοσμο συντροφια εστω και με αυτον τον τροπο! συνεχιστε παντα ετσι,
Ξεχωριζετε γιατι γουσταρετε να ερευνειτε! δε θελετε τιποτα σερβιρισμενο και ετοιμο! Κανεις μας δεν θελει την κοσνερβα που 8ελει να μας πλασαρει ο νεος τροπος ζωης!
go on!

-=Rabigh , D4 lost C1ty in Da D3sert o Ar4bia=-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2004, 10:45:54  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Ξεχωριζετε γιατι γουσταρετε να ερευνειτε! δε θελετε τιποτα σερβιρισμενο και ετοιμο! Κανεις μας δεν θελει την κοσνερβα που 8ελει να μας πλασαρει ο νεος τροπος ζωης!

Noμίζω πως αν και νέος έχεις πιάσει απόλυτα το «σφυγμό» της παρέας.
Καλώς όρισες SAUDI!


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
SAUDi
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
180 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2004, 19:24:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SAUDi
Γεια σου Αvelon! Καλως σας βρηκα κι εγω παιδια!
Χαρα μου να συμετεχω σε ενα τοσο ενδιαφερον φορουμ, με τοσες διαφορετικες και ωραιες αποψεις!

-Φιλε Νταβελη, μπορεις να με θεωρεις ως ε8ελοντη για δενδροφυτευση αν χρειαστει! Εχω μια μικρη εμπειρια απο τον στρατο:p

-Και μια μικρη γευση απο το χτεσινο χιονισμενο ιερο βουνο κατα την προσπα8εια να φτασουμε την σπηλια:
http://www.geocities.com/s4udi/Penteli23-1-04.jpg

-=Rabigh , D4 lost C1ty in Da D3sert o Ar4bia=-


Edited by - SAUDi on 27/01/2004 23:18:48Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2004, 11:25:26  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Γεια σου Αvelon!

Ωχ!
Με σκότωσες!
Και συ τέκνον Βρούτε?


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
narya
Μέλος 2ης Βαθμίδας


300 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2004, 14:14:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους narya
Καλώς ήλθες saudi!

Χθες το πρωί εντελώς ξαφνικά ο άντρας μου (παρακινημένος από τα χιόνια) μου ζήτησε να ανεβούμε στην Πεντέλη. Ανεβήκαμε μέχρι κάποιο σημείο με το αυτοκίνητο και μετά περπατήσαμε περίπου 1 1/2 ώρα με τα πόδια. Ήταν απλά μαγευτικά! Από τη χαρά μου είχα μονίμως ένα "ηλίθιο" χαμόγελο ζωγραφισμένο στο πρόσωπο μου. Περπατούσαμε χέρι χέρι χωρίς να μιλάμε, αισθάνθηκα τρομερή αναζωογόνηση, ευτυχία, γαλήνη. Το πιο περίεργο απ' όλα; Παρόλο που είμαι μαιώδης καπνίστρια (δυστυχώς) και ακόμα καταβεβλημένη από 2 εβδομάδες αρρώστειας, δεν αισθάνθηκα ούτε στιγμή να κουράζομαι. Δεν σταματήσαμε καθόλου εκτός από το να χαζέψουμε την θέα της θάλασσας-Νταβέλη είχες απόλυτο δίκιο, η θέα της θάλασσας από την Πεντέλη ήταν υπέροχη. Συνεχώς ευχαριστούσα το βουνό νοερά γι αυτό που μας προσφέρει.
Η βόλτα αυτή μας έδωσε δύναμη για να αντέξουμε την εβδομάδα που έρχεται!

Και το αστείο της ημέρας, ένας κάφρος με Porshe χωρίς αλυσίδες είχε εγκλωβιστεί στα χιόνια. Μπορεί να είναι αναισθησία, αλλά ρίξαμε τρομερό γέλιο...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SAUDi
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
180 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2004, 00:05:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SAUDi
Εχεις δικαιο φιλη Avallon με συγχωρεις το σκοτωσα το nick sou:P
Βασικα ειδα το λαθος μετα, ειπα να κανω edit αλλα το ξεχασα..

Που λετε... εχω φτασει μεχρι την 26 σελιδα και εχω διαβασει επισης και τις 3ις τελευταιες! κοντευω που 8α παει..δεν ειναι και λιγο πραγμα ομως...

Βασικα ο λογος που κανω το ποστ ειναι οτι διαβαζοντας πιο παλια αρθρα οσο αφορα το θεμα μας, προσεξα πως κανετε λογο για διαφορους κυκλικες θολουρες που εμφανιζοντε στις φωτογραφιες που βγαζετε μεσα η εξω απο τη σπηλια!
Με μεγαλη μου εκπληξη προσεξα και εγω οτι υπαρχει μια τετοια θολουρα σε φωτο που εβγαλα προσφατα.. 8α την περασω συντομα, ισως και αυριο, για να καταλαβουμε αν λεμε για το ιδιο περιεργο φαινομενο!
Ευχαριστω
Καλα να περνατε ολοι!

-=Rabigh , D4 lost C1ty in Da D3sert o Ar4bia=-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zim
Νέο Μέλος


41 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2004, 10:30:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zim
ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ, ΟΜΩΣ ΑΥΤΟ ΤΟ 666 ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΟΥ ΝΤΑΒΕΛΗ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2004, 10:51:30  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ, ΟΜΩΣ ΑΥΤΟ ΤΟ 666 ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΟΥ ΝΤΑΒΕΛΗ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ?

Αντε πάλι...
Κάνε τον κόπο να διαβάσεις όλο το τόπικ από την αρχή και θα έχεις την απάντηση που θέλεις...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zim
Νέο Μέλος


41 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2004, 12:33:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zim
ΑΒΑΛΟΝ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΤΙΣ ΜΙΣΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΧΡΟΝΟ ΟΜΩΣ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ

ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΛΥΘΗΚΕ Η ΑΠΟΡΟΙΑ ΓΙΑ ΤΟ 666
ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΔΥΣΑΝΑΣΧΕΤΕΙΣ?
Ο ΝΤΑΒΕΛΛΗ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ

ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΑΓΕΝΗΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2004, 20:16:36  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΑΓΕΝΗΣ

Kαι συ βγάζεις πολύ εύκολα συμπεράσματα...

Απάντηση από τον Νταβέλη δε θα πάρεις και ξέρεις γιατί?

Γιατί πρώτον έχει βαρεθεί να εξηγεί τα ίδια και τα ίδια στον καθένα που μπαίνει εδώ μέσα και δεύτερον γιατί προσπαθεί να προστατέψει αυτό το τόπικ...

Βλέπεις... αν είχες διαβάσει όλες τις σελίδες θα έβλεπες ότι η ερώτηση αυτή στο παρελθόν υπήρξε έναυσμα διαμάχης που εκτροχίασε την συζήτηση και έβαλε σε σοβαρό κίνδυνο το τόπικ...

Τώρα που ξέρεις ελπίζω να το πάρεις πίσω αυτό που είπες για μένα... άλλωστε μου έχουν προσάψει πολλά αλλά αγένεια ποτέ!


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
1 Ευρώ
Νέο Μέλος


42 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2004, 23:17:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1 Ευρώ
ΤΟ 666 ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΤΟ ΟΤΙ Ο <<ΝΤΑΒΕΛΗΣ666>> ΕΙΝΑΙ ΣΑΤΑΝΙΣΤΗΣ

ΑΛΛΑΜΕΡΙΚΟΙ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟ ΧΑΖΟ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Rostar
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
161 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2004, 01:26:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Rostar
quote:

ΤΟ 666 ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΤΟ ΟΤΙ Ο <<ΝΤΑΒΕΛΗΣ666>> ΕΙΝΑΙ ΣΑΤΑΝΙΣΤΗΣ

ΑΛΛΑΜΕΡΙΚΟΙ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟ ΧΑΖΟ



ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΡΕ ΦΙΛΕ/Η
ΟΤΙ Η ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΟΥΤΕ ΤΟ ..."1 €" ΠΟΥ ΚΟΣΤΟΛΟΓΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ???...
ΑΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΕΒΓΑΛΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ 32 ΣΕΛΙΔΕΣ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ...ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΕΤΟΝΟΜΑΣΘΕΙΣ ΣΕ "1 CENT"....

Η "ΓΝΩΣΗ" ΟΜΙΛΕΙ, ΟΜΩΣ Η "ΣΟΦΙΑ" ΑΚΟΥΕΙ...(Jimi Hendrix)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1 Ευρώ
Νέο Μέλος


42 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2004, 02:17:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1 Ευρώ
quote:
Φιλικά
Νταβέλης 666
Ο κατά κόσμον...Σατανάς


ΣΕΛΙΔΑ @23

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2004, 08:04:43  Εμφάνιση Προφίλ

ΠΡΟΣΟΧΗ! H ελλειψη χιούμορ βλάπτει σοβαρά την υγεία!...
Τώρα όσον αφορά στην έλλειψη μυαλού...το κουβαδάκι και σε άλλη παραλία


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
narya
Μέλος 2ης Βαθμίδας


300 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2004, 08:15:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους narya
Αγαπητέ zim,

O Νταβέλης έχει όντως απαντήσει και εξηγήσει τι είναι το 666 στο όνομα του. Πιστεύω ότι είναι κουραστικό να του ζητάνε και να του ξαναζητάνε να το εξηγήσει.

Εγώ πάντως όταν το πρωτοείδα το θεώρησα απλά χιουμοριστικό!

Avallon

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zim
Νέο Μέλος


41 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2004, 08:59:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zim
οτι εχει να κανει με 666 και αναφορα στο σατανα δεν ειναι καθολου χιουμοριστικο,του δυνετε αξια και γελατε?

ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΟΝΤΟΣ ΚΑΤΙ ΚΡΥΒΕΤΕ ΣΤΗΝ ΠΕΝΤΕΛΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΥΣΤΗΡΙΟ, ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΚΗΝΑΜΕ ΚΙ ΟΛΑΣ ΣΑΝ ΘΕΟ

ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ ΠΑΡΕ ΤΟ ΚΟΥΒΑΔΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΕ ΑΛΛΟΥ?

ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΕΚΦΡΑΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΑΣ ΔΗΛΑΔΗ?
ΔΙΑΛΟΓΟΣ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΕΔΩ?

δεν μπορειτε να αντικρουσετε μια αλλη γνωμη?

συνεχιζω να πιστευω πως καποιοι απο εσας ειστε αγενεστατοι


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zim
Νέο Μέλος


41 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2004, 09:03:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zim
ROSTAR Ο 1ΕΥΡΩ ΠΟΥ ΤΟΝ ΥΠΟΤΙΜΗΣΕΣ ΣΕ ΑΠΟΣΤΟΜΩΣΕ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zim
Νέο Μέλος


41 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2004, 09:11:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zim
ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΕ ΠΟΙΑ ΣΕΛΙΔΑ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΑΜΑΧΗ ΓΙΑ ΤΟ 666?

ΛΟΓΩ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΚΑΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΩΝ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΩΝ ΔΕΝ ΕΧΩ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΨΑΞΩ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2004, 09:12:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900
quote:
οτι εχει να κανει με 666 και αναφορα στο σατανα δεν ειναι καθολου χιουμοριστικο,του δυνετε αξια και γελατε?
Μα νομίζω οτι εσύ ασχολήθηκες πρώτος κι επέμενες κι όλας, άρα εσύ του δίνεις αξία.
quote:
ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΕΚΦΡΑΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΑΣ ΔΗΛΑΔΗ?
ΔΙΑΛΟΓΟΣ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΕΔΩ?
Βεβαίως! Για το ΘΕΜΑ όμως κι οχι για τον αριθμό στο ψευδώνyμο του NtavelisΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2004, 09:17:35  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ ΠΑΡΕ ΤΟ ΚΟΥΒΑΔΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΕ ΑΛΛΟΥ?
ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΕΚΦΡΑΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΑΣ ΔΗΛΑΔΗ?
ΔΙΑΛΟΓΟΣ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΕΔΩ?δεν μπορειτε να αντικρουσετε μια αλλη γνωμη?

Ηθειστε φίλτατε zim να φτάνουμε σε σχόλια κριτικής όταν έχουμε δει όλο το έργο...στην περίπτωση αυτή όταν έχουμε διαβάσει όλο το τόπικ...

Κριτική που γίνεται σε αντίθετη περίπτωση εκτός του ότι είναι άστοχη δείχνει εκτός του ότι είμαστε αδαείς ότι είμαστε και κακοπροαίρετοι...

Ασε τους άλλους να κρίνουν λοιπόν ποιός είναι αγενής και ποιός όχι...

Οσο γι'αυτό που είπες ότι δεν μπορούμε να αντικρούσουμε τα λεγόμενά σου... τι να πω ... τόση ώρα αυτό κάνω και μάλιστα πολύ εύστοχα...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
narya
Μέλος 2ης Βαθμίδας


300 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2004, 09:37:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους narya
Zim εάν σε απασχολεί τόσο το θέμα του ψευδωνύμου του Νταβέλη, καλύτερα να μεταφερθείς σε αντίστοιχο θέμα που υπάρχει στο "Αχλαδότυρο". Εδώ είναι λίγο άτοπο να συζητάς για το ψευδώνυμο γατί το θέμα μας είναι η Πεντέλη, όχι ο Νταβέλης.

Όσο για το αν προσκυνάμε την Πεντέλη σαν θεό, έχεις δει καλύτερη έκφραση του θείου από την ομορφιά της φύσης;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zim
Νέο Μέλος


41 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2004, 10:00:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zim
ΕΓΩ ΔΕΝ ΔΙΝΩ ΑΞΙΑ ΣΤΟΝ ΣΑΤ.ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΥΠΟΓΡΑΦΕΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΜΗΝΥΜΑ

ΛΟΙΠΟΝ ΕΓΩ ΔΕΝ ΣΧΟΛΙΑΣΑ ΤΙΠΟΤΑ, ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΚΑΝΑ(ΓΙΑ ΠΑΝΕ ΝΑ ΞΑΝΑΔΕΙΣ) ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΔΑΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΚΟΠΡΟΕΡΕΤΟΣ ΑΣΤΑ ΚΑΤΑ ΜΕΡΟΣ

ΑΝ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΟΥΣΕΣ ΑΠΛΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΤΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΧΩΡΙΣ ΗΡΩΝΕΙΕΣ ΘΑ ΤΕΛΕΙΩΝΕ ΕΚΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ

NARYA ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΗΡΩΝΙΚΗ ΓΙΑΤΙ ΤΡΑΒΑΣ ΤΕΤΟΙΟ ΖΩΡΙ?
Η ΟΜΟΡΦΙΑ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ ΟΛΟΚΛΗΡΗΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ Η ΠΕΝΤΕΛΗ

ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΔΕΝ ΞΑΝΑΑΣΧΟΛΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ Η ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΞΕΦΥΓΕ ΠΟΛΥ
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΝΤΕΛΗ,ΡΩΤΗΣΑ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΤΟ 666 ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΥΝΟΜΙΛΩ ΜΕ ΣΑΤΑΝΙΣΤΗ. ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΝΤΙΠΩΣΗ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΗΤΑΝ ΕΤΣΙ ΑΛΛΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΟΥ ΛΥΘΕΙ Η ΑΠΟΡΟΙΑ

ΕΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΣΤΕ ΤΟΣΟ ΦΑΝΑΤΙΣΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΜΕ ΑΡΠΑΞΑΤΕ ΑΠΟ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ

ΔΕΝ ΘΑ ΣΑΣ ΞΑΝΑΕΝΟΧΛΗΣΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΣΥΝΕΝΟΗΘΟΥΜΕ

ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Rostar
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
161 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2004, 13:12:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Rostar
quote:

ROSTAR Ο 1ΕΥΡΩ ΠΟΥ ΤΟΝ ΥΠΟΤΙΜΗΣΕΣ ΣΕ ΑΠΟΣΤΟΜΩΣΕ!

ΕΝΤΑΞΕΙ ΦΙΛΕ...ΜΕ ΑΠΟΣΤΟΜΩΣΕ !!...ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΘΗΚΕΣ?
ΠΗΓΑΙΝΕ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ...ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΝΑ ΣΥΓΧΩΡΕΘΟΥΝ ΟΙ ΑΜΑΡΤΙΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΑΣΕ ΜΑΣ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ ΤΟ ΓΟΝΙΜΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟ ΜΑΣ ΓΙ ΤΟ ΙΕΡΟ ΠΕΝΤΕΛΙΚΟΝ.
ΑΠΛΑ...ΤΟ ΕΡΓΟ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΞΑΝΑΔΕΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΝ ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΟΥΣ
ΘΡΗΣΚΟΛΗΠΤΟΥΣ ΚΙ ΕΧΟΥΜΕ ΒΑΡΕΘΕΙ...
ΑΛΛΑ ΕΠΙ ΤΗΣ ΟΥΣΙΑΣ ΛΙΓΑΚΙ...
ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΒΑΛΕΙ ΣΚΟΠΟ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΟΥ ΝΑ ΠΕΡΙΣΩΣΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΛΙΓΟΣΤΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΤΟΥ ΕΝΑ ΠΝΕΥΜΟΝΑ ΠΡΑΣΙΝΟΥ - ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ - ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΕΛΑΣΗ ΠΟΙΚΙΛΩΝ ΟΣΩΝ ΚΑΤΑΠΑΤΗΤΩΝ (πολλοί εκ των οποίων φορούν άμφια...)ΣΤΙΓΜΑΤΙΖΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΦΟΡΙΣΜΟ ΣΑΤΑΝΙΣΤΗΣ ΤΟΣΟ ΕΥΚΟΛΑ, ΟΣΟ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ...ΤΟ ΓΜΩΡΙΖΟΥΜΕ, ΑΛΛΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΧΑΖΟΥΣ (...ούτος ήρξατο υποτιμών)..ΤΟΤΕ ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΘΕΙΣ ΑΠΟ ΤΑ ΑΓΑΘΑ ΕΡΓΑ ΤΟΥ "ΣΑΤΑΝΙΣΤΗ" ΝΤΑΒΕΛΗ ????
ΕΠΕΙΔΗ ΕΚ ΤΩΝ ΕΡΓΩΝ ΚΡΙΝΟΝΤΑΙ ΑΠΑΝΤΕΣ...ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΚ ΤΩΝ ΕΤΙΚΕΤΤΩΝ ΠΟΥ ΑΠΟΤΕΛΟΥΝ ΤΗΝ ΚΑΤ' ΕΞΟΧΗΝ "ΣΑΤΑΝΙΣΤΙΚΗ" (με τη δική σου θεώρηση) ΠΡΑΞΗ.
ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΕΚΦΡΑΣΩ ΠΙΟ ΛΑΪΚΑ...
ΑΝ Ο ΔΙΑΒΟΛΟΣ ΜΑΖΕΥΕΙ ΤΟΥΣ ΟΜΟΙΔΕΑΤΕΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΡΕΧΕΙ ΣΤΑ ΚΑΤΣΑΒΡΑΧΑ Ν' ΑΝΑΔΑΣΩΝΕΙ ΠΥΡΠΟΛΗΜΕΝΕΣ ΠΛΑΓΙΕΣ, ΤΟΤΕ...ΔΟΞΑ ΣΤ' ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ !!!

Η "ΓΝΩΣΗ" ΟΜΙΛΕΙ, ΟΜΩΣ Η "ΣΟΦΙΑ" ΑΚΟΥΕΙ...(Jimi Hendrix)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2004, 14:10:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta
quote:
ΑΝ Ο ΔΙΑΒΟΛΟΣ ΜΑΖΕΥΕΙ ΤΟΥΣ ΟΜΟΙΔΕΑΤΕΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΡΕΧΕΙ ΣΤΑ ΚΑΤΣΑΒΡΑΧΑ Ν' ΑΝΑΔΑΣΩΝΕΙ ΠΥΡΠΟΛΗΜΕΝΕΣ ΠΛΑΓΙΕΣ, ΤΟΤΕ...ΔΟΞΑ ΣΤ' ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ !!!

*κ για την ιστορία... O 1 ευρώ που "αποστόμωσε" μάλλον διαβάζει ανάποδα.
Γιατί ΠPIN τη σελίδα 23 υπάρχει η σελίδα 21....


Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
+(ξανά) αδερφή TAT Kύβου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 39 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.234375
Maintained by Digital Alchemy