ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Όρος Πεντελικόν
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 39
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
alati13
Μέλος 2ης Βαθμίδας


296 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2003, 18:32:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alati13
υπάρχει και το «βγάλτε το άχτι σας βρίστε κ.α»
ΠΡΟΤΕΙΝΩ αν θέλουμε να αναφερθούμε σε κάτι διαφορετικό από το όρος Πεντελικό να το γράψουμε εκεί. Εκεί θα γράψω και την απάντηση στον Β Kouv.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

satyros
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
257 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2003, 19:53:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους satyros
Γεια σας παιδια.Οντως θα επρεπε να σταματησει αυτη η διαμαχη γιατι το μονο που καταφερνει ειναι να απομακρυνει την παρεα ολη απο το θεμα της συζητησης. ΘΑ προτεινα την βδομαδα μετα το Πασχα η και την μεγαλη βδομαδα να πηγαιναμε καποια εκδρομη προς τη σπηλια, και γιατι οχι.. να καναμε και διανυκτερευση στη περιοχή. Επισης θα ηθελα να ζητησω να μου φτιξει ο σκιτσογράφος της παρέας μας κι εμένα ένα απο αυτα τα σχεδιακια που πολλοι απο εσας εχόυν γιατί εγώ δεν έχω

Τον ευχαριστω προκαταβολικα

ΕΣΣΕΤΑΙ ΗΜΑΡΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Stavros
Νέο Μέλος

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2003, 19:57:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Stavros  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Stavros
Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον satyros για την εκδρομούλα... Άλλη μια ψήφος και από εμένα...

Until the skies turn blue...
Until the air of freedom strikes us...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cat
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Italy
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2003, 00:05:06  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος cat
Κατ'αρχήν εγώ σε ρώτησα πόσο χρονών εισαι για να καταλάβω γιατί θίγεις ενα θέμα ανευ σημασίας ...
Δεν σε κατηγόρησα για τίποτα ...απλα μου φάνικε παιδαριώδες η συμπεριφορά σου ...
Το μήνυμα που εχω πιο πάνω δεν απευθύνετε σε σένα προσωπικά !! αλλά γενικός σε κάποια ατομα εδώ μέσα που πουλάνε μουρη !!!!!

Δεν σε ξέρω για να σε κατηγορήσω ..και δεν μαρέσουν καθόλου η διαμάχες !!!!!

Απλά πειράχτηκα...και εγώ οπως αλλη ..με το θέμα του Νταβέλη ...
Ξέρεις μερικές φορές ο γραπτος λόγος εχει διαφορετικές προεκτάσεις και δυστυχώς διαφορετικά μηνύματα ... ...αλλα γράφει κανείς ..και αλλα υπονοούνται ...

Δεν θέλω να σου φανώ εχθρική ...αλλα και εσύ οταν γράφεις από δω και πέρα ...πρόσεχε αυτά που γράφεις να εχουν το νόημα που θέλεις να προσδώσεις και οχι αλλο!!

Νομίζω πως καλό ειναι να κάνουμε μια καινουργεια αρχή χωρίς αψημαχίες ...!!!!!!
Ειναι χαζό αλλωστε ουτε καν γνωριζόμαστε ...

Τωρα αν και εμένα ο τόνος μου αλλα εδειχνε ....τότε η παραπάνω συμβουλή ...ισχύει και για μένα ----να εισαι σίγουρος

"ΚΑΙ μη ΧΕΙΡOΤΕΡΑ να ΛΕΜΕ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
cat
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Italy
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2003, 00:09:08  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος cat

Νομίζω πως σε επιασα αδιαβαστο !!!!!!!
Επιτρέψτε μου να σας συστήσω !!!!


"ΚΑΙ μη ΧΕΙΡOΤΕΡΑ να ΛΕΜΕ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2003, 00:49:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
έλα βρε γατούλα!
μην του την λες κι εσύ έτσι!
Δεν βλέπεις ότι φοράει μαύρα γυαλιά και δεν βλέπει;

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kalkoklouklaks
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2003, 01:20:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kalkoklouklaks
Γειά σας αγαπητοί φίλοι

Προσφάτως έγινα μέλος στο forum σας και το βρίσκω αρκετά ενδιαφέρον! ΄Εχω να σας πώ πάρα πολλά πράγματα για όλα αυτά (Υπερφυσικά, Επιστημονικά, Φαντασιακά, κ.λ.π.) καθότι ασχολούμαι με όλα αυτά τα θέματα πάνω από 20 χρόνια. Δεν θα το κάνω όμως τώρα αμέσως γιατί με πιέζει ο χρόνος. ΘΑ ΕΠΑΝΕΛΘΩ ΔΡΙΜΥΤΕΡΟΣ!!!!!!!!!!

Να είστε όλοι καλά και να παίρνετε πάντα τις σωστές αποφάσεις
Live long and prosper!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χείρων
Μέλος 2ης Βαθμίδας


175 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2003, 01:33:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χείρων
Αlatis, καλά εκανες, είναι ξακάθαρο .Αvallon τη φωτογραφία που υπογράφεις την έβαλα wallpaper, ,τ-έ-λ-ε-ι-α!.
Πως να μην μπω στο πειραμό τώρα, γίνεται, εμ δεν γίνεται; (Aϊντε και να λήξει εδώ...)

Συμβαίνει... Η βασική αρχή των σκληρών κομματικών μηχανισμών ως προς τη δημιουργία εντυπώσεων, σε οποιαδήποτε αντιπαράθεση που υπάρχουν μικρές πιθανότητες να κερδίθεί , λέει ότι προσπάθησε να έχεις την υποστήριξη, έστω και μιας μικρής μερίδας αντιπάλων . Εάν αυτό δεν είναι δυνατόν, τότε κάνε τα πάντα για να διαλυθεί η διαδικασία: Αποχώρησε επιδεικτικά,δημιούργησε τεχνητή ένταση, πισωγύρισε και δείξε οργή,
βρίσε, υπονόμευσε, κάνε προβοκάτσια, γίνε το επίκεντρο της διαδικασίας,μόνο έτσι μπορείς να τη διαλύσεις, διότι μόνο αν τη διαλύσεις θα έχεις το μικρότερο πολιτικό κόστος.
Αφου δεν μπορείς να κερδίσεις, κοίτα να χάσεις τα λιγότερα.

Συμβαίνει... Οι διασπαστικές συμπεριφορές να είναι από τις πιο επίμονες και συνειδητές. Ο λόγος είναι ότι το διασπαστικό άτομο χρειάζεται οπωσδήποτε την προσοχή των άλλων, λόγω συγκεκριμένων και συνήθως χρόνιων συμπλεγμάτων.
Επιπλέον ,λόγω του ότι έχει βασικές ελλέιψεις αυτοεπιβεβαίωσης, ο εγωισμός του γίνεται η πιο μανιώδης συνήθεια.

Συμβαίνουν αυτά :)

Ο Κένταυρος Χείρων

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2003, 23:18:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666
ΤΕΛΙΚΩΣ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΞΑΝΑΓΡΑΨΩ ΕΔΩ ΧΑΡΗ ΣΤH ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΟΥ ΑΓΑΠΗΤΟΥ ADMIN.
ΘΕΛΩ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΠΩΘΗΚΑΝ ΜΕ ΑΦΟΡΜΗ ΤΟ ΜΥΝΗΜΑ ΤΟΥ Β ΚΟΥΒ. ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΟΤΙ ΑΝΟΙΓΟΝΤΑΣ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΒΟΥΝΟ ΘΑ ΚΑΤΕΛΗΓΕ ΣΕ ΛΟΓΟΜΑΧΙΕΣ. ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕ ΤΟΣΗ ΣΥΓΧΗΣΗ. ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΣΥΜΒΕΙ.

666Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

κυρία Λουκκά
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2003, 23:29:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους κυρία Λουκκά
Μα και βέβεα θα ξανασημβεί!

Διώξτε τον άχριστο Νταβέλη
Μην ξαναπάει στην Παιντέλη!!!

Ντροπή σας, και θέλετε να λέγεσται και Χριστιανοί ορθόδοξοι!
Αντή να κοιτάται τις δουλειές σας, τρέχεται στους Σατανιστές!!!

Κατ, πήγαιναι να σηδερόσεις κανένα πουκάμισο και άσε τις ερέσεις!
Σόσε την ψυχή σου όσο είνε κερός!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2003, 23:31:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Καλώς ήρθες και πάλι στα εσωτερικά φίλε Νταβέλη!
Να είσαι καλά, και να συνεχίσεις το έργο σου.

Περάσαμε και σήμερα από σπηλιά, βάλανε και βρυσάκι!...για φαντάσου!

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

old tiger
Μέλος 3ης Βαθμίδας


507 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2003, 00:48:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους old tiger
Αν και είμαι σε απεξάρτηση...

Ρε συ Αμαλία,
πότε πέρασες;

Είχες να ετοιμαστείς και για ένα ταξίδι...αν θυμάσαι...

Γυναίκες...σαν δεν ντρέπεσαι...

κακό κορίτσι...



Tiger! Tiger! burning bright
In the forests of the night,
What immortal hand or eye,
Dare frame thy fearful symmetry?
WILLIAM BLAKE
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2003, 01:06:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Καλησπέρα.

Καταρχήν κάποιος έχει μπει εδώ και κάνει πλάκα...
Ας μην του/της δώσουμε σημασία. Ετσι, για μια φορά!

Λοιπόν τιγράκι, όπως ξέρεις εμείς έχουμε και την τύχη να μένουμε κάπως κοντά στη σπηλιά (εννοώ το 1/2 της οικογενείας...)
οπότε, καθώς περνάμε, δεν μπορούμε να αντισταθούμε στον πειρασμό.

Πάντως σήμερα η σπηλιά ήταν ιδιαίτερα φωτεινή!

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2003, 01:14:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
α) Θα το θέσω με όσο μεγαλύτερη "αβρότητα" μπορώ:

Το Ζήτημα με τις διπλές, τριπλές ή καλύτερα ΠΟΛΛΑΠΛΕΣ Ταυτότητες/Εγγραφές στις Ομάδες Συζήτησης θα πρέπει να λάβει ένα τέλος και θα κάνουμε οτιδήποτε περνάει από το χέρι μας γι'αυτό! Εάν κάποιο Μέλος έχει έναν "καλό" λόγο(και αφήνω αυτήν την εκδοχή για λόγους "δικαιοσύνης" ή και πραγματικών προβλημάτων) για να κάνει Καινούργια Εγγραφή θα πρέπει να ενημερώσει, πριν το κάνει, έναν από τους Διαχειριστές των Forums(thoth και Admin). Κάθε τέτοιο αίτημα θα λαμβάνεται πολύ σοβαρά υπόψη!

Οποιαδήποτε προσπάθεια Διπλής Εγγραφής γίνεται παρακάμπτοντας την παραπάνω διαδικασία θα θεωρείται προσπάθεια παραπλάνησης των υπολοίπων Μελών και των Επισκεπτών των Ομάδων Συζήτησης!

Σας παρακαλώ ειλικρινά να κατανοήσετε και να βοηθήσετε την συνεχή προσπάθεια που κάνουμε για να εξασφαλίσουμε την σωστή ροή των Συζητήσεων και την προστασία των Μελών μας και των Μηνυμάτων που με καλή προαίρεση αποστέλλουν στα Forums από οποιεσδήποτε διαστρεβλώσεις, παραποιήσεις ή και κακόβουλες ενέργειες γενικότερα!

Παρακαλώ επίσης να μη ζητήσετε διευκρινήσεις για τα παραπάνω, είναι πολύ ξεκάθαρα πιστεύω, απλά βοηθείστε - εάν το επιθυμείτε - για την καλύτερη λειτουργία των Ομάδων Συζήτησης.

β) "κυρία Λουκκά" μου, θα σας παρακαλούσα, εάν θέλετε να συμμετέχετε δημιουργικά στη Συζήτηση αυτή να το κάνετε! Εάν όμως θέλετε να τοποθετηθείτε γενικότερα υπάρχει η δυνατότητα να ξεκινήσετε κάποιο ανάλογο θέμα στο Forum που θεωρείτε ότι ταιριάζει η τοποθέτηση! Εάν θέλετε να χλευάσετε και μόνον, πολύ φοβάμαι(ή μάλλον είμαι σχεδόν σίγουρος) ότι δεν θα μπορέσετε να το κάνετε, ενώ εάν θέλετε να κάνετε... "χαβαλέ"(μία υπόθεση κάνω κι εγώ! ) υπάρχει και το Forum "Μεταξύ τύρου και αχλαδιού"! Κανονικά μόνον για Μέλη που έχουν μία γενικότερη(και σοβαρή) παρουσία στα Forums, αλλά για εσάς... θα κάνουμε μία εξαίρεση!!

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kalkoklouklaks
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2003, 12:23:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kalkoklouklaks
Γειά σας αγαπητοί φίλοι

΄Εχω να κάνω μια ερώτηση πρός οποιονδήποτε ξέρει κάτι σχετικά. Πρίν από αρκετά χρόνια υπήρχε κρεμασμένη πάνω από την είσοδο της σπηλιάς, στον κάθετο βράχο, μια κούκλα!! Την έβλεπα για αρκετούς μήνες και υποθέτω πως είχε τοποθετηθεί από αναρριχητές για κάποιο αδιευκρίνηστο λόγο. Μετά, σε κάποια άλλη μου επίσκεψη...δεν υπήρχε πιά! Ξέρει κανείς κάτι;;

Επίσης, έχει ακούσει κανείς κάποια ιστορία (πρίν από δύο χρόνια περίπου) για κάποιον αστυνομικό που είχε ανέβει στην σπηλιά με το περιπολικό, νύχτα, και είδε κάτι σαν...΄Ανθρωπο Νυχτερίδα με κόκκινα μάτια να τον παρατηρεί κολλημένος στον βράχο;;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για το όποιο ενδιαφέρον...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alati13
Μέλος 2ης Βαθμίδας


296 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2003, 13:37:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alati13
Γεια σου φίλε κακλοκλουκλαξ (ελπίζω να μην το σκότωσα πολύ). Γεια την σπηλιά υπάρχουν χιλιάδες ιστορίες. Εδώ προσπαθούμε να επικεντρωθούμε σε κάποια στοιχεία ή και προσωπικές εμπειρίες. Αν έχεις κάτι από αυτά ( όπως ανέφερες και στο πρώτο σου μήνυμα θα με ενδιέφερε πολύ να τα διαβάσω. Όσο για το κουκλάκι που είχαν κρεμάσει κάποτε τώρα το έχουν ξεκρεμάσει ( έχει μείνει μόνο κάποιο μικρό κομμάτι.) αυτό όπως και μια γατούλα (συγνώμη cat) τα είχαν κρεμάσει κάποιοι (προσωπικά υποθέτω ότι είναι σατανο-ανεγκέφαλα άτομα –το είπα όσο ευγενικά μπορούσα -) που σκοτώνοντας μια ψυχούλα πίστευαν ότι θα πετύχαιναν κάτι. Όμως από ότι γνωρίζω τέτοια φαινόμενα (κάψιμο των εικόνων στο εκκλησάκι κ.α) έχουν να εμφανιστούν αρκετά χρόνια. Αν κάνω λάθος διορθώστε με.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2003, 14:49:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666
ΑΜΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΟΔΟΧΗ. ΤΗ ΒΡΥΣΗ ΤΗΝ ΕΙΔΑ ΚΑΙ΄ΓΩ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΤΗ ΒΡΙΣΚΩ ΤΡΟΜΕΡΑ ΑΝΤΙΑΙΣΘΗΤΙΚΗ. ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ. ΟΙ ΤΥΠΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΤΗΝ ΑΝΑΣΤΗΛΩΣΗ ΤΗΣ ΕΚΚΛΗΣΟΥΛΑΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΣΕ 5-6 ΜΗΝΕΣ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ. ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΕΡΓΟΣ ΝΑ ΔΩ ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ Η ΟΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ. ΘΑ ΞΑΝΑΒΡΕΙ ΤΟ ΣΠΗΛΑΙΟ ΤΗΝ ΠΑΛΙΑ ΤΟΥ ΗΡΕΜΙΑ Η ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΟΠΩΣ ΛΕΝΕ ;
ΦΙΛΕ ΚΑΛΚΟΚΛΟΥΚΛΑΚΣ,
Η ΚΟΥΚΛΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΚΟΜΑ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙΡΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΕΜΕΝΟ ΠΑΝΩ ΤΗΣ ΕΝΑ ΜΑΚΡΥ ΣΥΡΜΑΤΟΣΧΟΙΝΟ. ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ. ΠΑΝΤΩΣ ΧΘΕΣ ΠΟΥ ΕΙΜΟΥΝ ΕΚΕΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΕΧΕΜΒΡΟΤΟ ΚΑΙ ALATI13 ΒΡΗΚΑΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΑΠΟΥΤΣΑΚΙ ΚΑΙ ΔΙΠΛΑ ΤΟΥ ΜΙΑ ΜΠΛΕ ΚΛΩΣΤΗ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΤΥΛΙΓΜΕΝΑ ΠΑΝΩ ΤΗΣ ΜΙΚΡΑ ΚΟΥΚΟΥΝΑΡΙΑ !

666Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2003, 21:58:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas
ΦΙΛΕ ΝΤΑΒΕΛΗ WELCOME BACK.

NOMΙΖΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΚΟ ΝΑ ΑΚΟΥΣΤΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΠΗΛΙΑ.ΑΠΟ ΟΣΟΥΣ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΠΑΛΙΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ.

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2003, 20:04:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666
ΑΓΑΠΗΤΕ ΛΟΥΚΑ,
ΚΑΛΗ Η ΙΔΕΑ ΣΟΥ ΠΕΡΙ ΠΑΛΙΩΝ ΙΣΤΟΡΙΩΝ ΓΙΑ ΤΗ ΣΠΗΛΙΑ. ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΑ, ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΜΕ ΟΣΟΥΣ ΠΑΛΑΙΟΥΣ ΚΑΤΟΙΚΟΥΣ ΤΟΥ ΒΟΥΝΟΥ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ, ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ (ΟΧΙ ΟΛΟΙ ΒΕΒΑΙΑ) ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΠΕΝΤΕΛΗ ΓΙΝΟΤΑΝ ΟΡΓΙΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΩΝ, ΣΤΗ ΣΠΗΛΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ. ΕΧΩ ΚΑΤΑΓΡΑΨΕΙ ΑΜΕΤΡΗΤΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ. ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΕ ΒΟΣΚΟΥΣ ΠΟΥ ΚΑΤΕΒΑΙΝΑΝ ΕΝΤΡΟΜΟΙ ΤΙΣ ΝΥΧΤΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΒΟΥΝΟ ΓΙΑΤΙ ΕΒΛΕΠΑΝ ΔΑΙΜΟΝΕΣ ΚΑΙ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ. ΚΟΥΒΑΛΟΥΣΑΝ ΠΑΝΤΟΤΕ ΣΤΑΥΡΟΥΣ ΚΑΙ ΦΩΝΑΖΑΝ ΠΑΝΤΑ ΜΟΝΑΧΟΥΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙ ΤΗΣ ΠΕΝΤΕΛΗΣ ΓΙΑ ΝΑ...ΞΟΡΚΙΣΟΥΝ ΤΑ ΔΑΣΗ ! ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΣΤΟΙΧΕΙΩΜΕΝΑ ΛΑΤΟΜΕΙΑ ΟΠΟΥ ΒΟΓΓΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΟΙ ΨΥΧΕΣ ΑΡΧΑΙΩΝ ΛΑΤΟΜΩΝ ΠΟΥ ΠΕΘΑΝΑΝ ΕΚΕΙ. ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΝΥΜΦΕΣ, ΠΑΡΑΞΕΝΑ ΟΝΤΑ, ΛΑΜΨΕΙΣ, ΜΟΥΣΙΚΕΣ, ΟΥΡΛΙΑΧΤΑ, ΣΤΟΙΧΕΙΩΜΕΝΑ ΣΠΙΤΙΑ (ΑΝΑΚΤΟΡΟ ΔΟΥΚΙΣΣΗΣ ΠΛΑΚΕΝΤΙΑΣ)ΓΙΑ "ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΚΑΚΟΥΣ" ΠΟΥ ΕΜΠΑΙΝΑΝ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΣΠΗΛΙΑ ΚΑΙ ΕΒΓΑΙΝΑΝ ΑΠΟ ΄ΚΕΙ "ΜΕΤΑΜΦΙΕΣΜΕΝΟΙ" ΟΤΙ ΚΙ'ΑΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ, ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΥ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΑΠΟΚΥΗΜΑΤΑ ΦΑΝΤΑΣΙΑΣ. ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΥΤΕ ΣΤΑΛΑ ΣΤΟΝ ΩΚΕΑΝΟ. ΓΙΑ ΟΛΑ ΕΧΩ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΑΡΧΕΙΟ ΠΟΥ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΙΚΑΝΟ ΝΑ ΣΥΝΘΕΣΕΙ ΤΗΝ ΠΙΟ ΠΑΡΑΔΟΞΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΤΗΚΕ ΠΟΤΕ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΤΟΠΟ. ΣΙΓΟΥΡΑ Η ΠΕΝΤΕΛΗ ΖΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΣΕ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ, ΣΕ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΡΑΤΗ ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΕΙΝΑΙ "ΑΛΛΟΥ". ΑΝΑΜΦΙΣΒΗΤΗΤΑ ΤΟ ΠΙΟ ΑΙΝΙΓΜΑΤΙΚΟ ΚΑΙ ΑΠΟΚΟΣΜΟ ΒΟΥΝΟ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΜΑΣ ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΥΤΟ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟΛΥΤΟ.

ΧΑΙΡΕΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ
ΝΤΑΒΕΛΗΣ666

666Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2003, 20:56:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas
ΦΙΛΕ ΝΤΑΒΕΛΗ

ΧΑΙΡΟΜΕ ΠΟΥ ΕΠΕΣΤΡΕΨΕΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΟΡΕΞΗ.

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΣΟΥ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΡΑΘΕΣΕΙΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΛΗΡΗΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ.ΝΟΜΙΖΩ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ.ΟΣΕΣ ΠΙΟ ΠΟΛΛΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΤΟΣΟ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.
ΕΙΔΙΚΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΚΡΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ ΟΥΤΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΤΗΝ ΣΠΗΛΙΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΟ ΝΑ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ.

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.

ΦΥΣΙΚΑ ΑΥΤΟ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΕΤΟΙΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΝΤΑΒΕΛΗ.

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DAGON
Μέλος 3ης Βαθμίδας


664 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2003, 22:40:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DAGON
Φίλοι μου γειά σας,
Χαίρομαι που στις μέρες μας υπάρχουν ακόμα άνθρωποι με ζωντάνια μέσα τους και με πάθος για την εξερεύνηση του αγνώστου.
Το παρακάτω περιστατικό μου το διηγήθηκε ένα κοντινό μου πρόσωπο που έζησε το μυστήριο της σπηλιάς αμέσως μετά την λήξη των έργων του 81(είναι αρκετά μεγάλος αφού έχει περάσει την κρίσιμη ηλικία των σαράντα εδώ και δύο χρόνια).

Το 81,όταν σταμάτησαν τα έργα και ο χώρος της σπηλιάς άνοιξε για τους πολίτες,πλήθος ερευνητών άρχισαν να επισκέπτονται την σπηλιά .Έτσι και ο φίλος μου με την παρέα του(άλλα τρία άτομα) πολλές φορές επισκέφθηκαν τη σπηλιά και μάλιστα αρκετές φορές πέρασαν την νύχτα τους εκεί(άλλες εποχές τότε).Το περιστατικό που μου διηγήθηκε είναι το εξής

Κάποια φορά μετά από επίσκεψη στην σπηλιά η τετραμελής παρέα αποφάσισε να διανυκτερεύσει εκεί-για την ακρίβεια σε μία καλύβα λίγο πιο πάνω από την σπηλιά που είχε κατασκευαστεί κατά την διάρκεια των έργων.Είχαν περάσει κι άλλες φορές την νύχτα τους εκεί και όλα έδειχναν φυσιολογικά.Ξαφνικά,όταν περίπου η ώρα είχε πάει 01.00 ακόυνε γυναικεία ουρλιαχτά.Τα σπαραχτικά ουρλιαχτά διάρκεσαν για 5 περίπου λεπτά και όταν επιτέλους σταμάτησαν αποφασίζουν να βγουν και να δουν τι συμβαίνει.Έψαξαν όλη την γύρω περιοχή με φακούς για μία ώρα αλλά μάταια.
Το πραγματικό μυστήριο ξεκινά το επόμενο πρωί.Οι τέσσερις φίλοι αποφασίζουν να επισκεφθούν την σπηλιά για μία τελευταία φορά πριν φύγουν.Οι δύο περιμένουν έξω και ο φίλος μου με άλλον έναν μπαίνουν μέσα.Εκείνη την περίοδο η σπηλιά είχε διάφορες μικρές τρύπες στα τοιχώματά της αλλά ήταν τόσο μικρές που μεταβίας χώραγε ανθρώπινο χέρι.Από μία τέτοια τρύπα έβγαινε λίγο νερό που κατέληγε σε ένα σκουριασμένο τενεκεδάκι.Αυτό το πρόσεξε ο φίλος μου και ο άλλος που ήταν μαζί του και τους έκανε εντύπωση.Ποιός να το είχε βάλλει εκεί και γιατί?Αφού πέρασε λίγη ώρα αποφασίζουν να βγουν.Όταν βγήκαν,βρήκαν μπροστά από την είσοδο της σπηλιάς τους άλλους δύο που τους περίμεναν.Οι άλλοι δύο με το που τους βλέπουν τους ρωτάνε
"Τί κάνατε τόση ώρα μέσα.Σας είπε τίποτα ο τύπος?"
Οι άλλοι δύο μένουν έκπληκτοι.Τόση ώρα?Μα μόνο λίγα λεπτά ήταν μέσα.Και ποιός τύπος?Αυτοί δεν είδαν κανέναν να μπαίνει μέσα.Υποψιαζμένοι ότι οι άλλοι δύο τους πάιζουν ένα άσχημο παιχνίδι αρχίζουν τις ερωτήσεις.Οι άλλοι δύο τους εξηγούν ότι όσο αυτοί ήταν μέσα είχε έρθει ένας παράξενος γέροντας ντυμένος με κουρέλια και τους είπε ότι θα έμπαινε μέσα στην σπηλιά για να μαζέψει νερό!Αυτοί δεν ήξεραν γιατί ήθελε να κάνει κάτι τόσο παράλογο αλλά τον είδαν να μπαίνει στην σπηλιά και μετα απο λίγο να βγαίνει κρατώντας ένα τενεκεδάκι γεμάτο νερό στα χέρια του.Οι άλλοι δύο βέβαιοι πως τους δουλεύουν ,τους προκαλούν να ψάξουν εκεί κοντά για να τον βρουν.Ψάχνουν την γύρω περιοχή αλλά πάντα έχοντας θέα ο ένας τον άλλον και την σπηλιά ώστε αν κανείς μπει να τον δουν.Δεν τον βρίσκουν. Γυρίζουν στην σπηλιά και μπαίνουν και οι 4 μέσα.Το τενεκεδάκι με το νερό δεν ήταν εκεί.
Ποιός ήταν ο γέρος,πώς και δεν τον είδαν,πώς εξαφανίστηκε το τενεκεδάκι,από που προέρχονταν τα ουρλιαχτά και τι χωροχρονικά ολισθήματα βιώσανε ίσως δεν το μάθουν ποτέ.

Φιλικά,
DAGON

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2003, 22:51:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas
ΦΙΛΕ ΔΑΚΟΝ

ΩΡΑΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ.ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ.

ΟΜΩΣ ΓΙΑΥΤΟ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ.ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΕ ΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΑΝΑΚΑΛΥΨΟΥΜΕ ΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ.
ΠΡΑΓΜΑ ΚΑΙ ΠΙΘΑΝΟ ΚΑΙ ΑΠΙΘΑΝΟ.

ΑΞΙΖΕΙ Η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ.

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΣ
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2003, 01:24:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΝΙΚΟΣ
ΧΑΙΡΕΤΕ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΜΕ ΛΕΝΕ ΝΙΚΟ ,ΑΦΟΡΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΓΡΑΦΗ ΜΟΥ ΣΤΟ FORUM
ΑΠΟΤΕΛΕΣΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΕΣΤΕ.
ΠΡΙΝ 8 ΧΡΟΝΙΑ ΕΠΙΣΚΕΦΘΗΚΑ ΤΗ ΣΠΗΛΙΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΦΙΛΟΥΣ 3 ΦΟΡΕΣ.
ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΜΑΣ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑΜΕ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΧΩΡΟΧΡΟΝΙΚΣΕΣ ΔΙΑΤΑΡΑΞΕΙΣ ΣΤΗ ΓΥΡΩ ΠΕΡΙΟΧΗ.
ΑΥΤΟ ΔΙΟΤΙ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ ΚΑΙ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ ΤΟΥΝΕΛ ΕΝΤΟΣ ΤΗΣ ΣΠΗΛΙΑΣ.
ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝΤΡΑ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗ ΣΠΗΛΙΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΜΑΡΚΑΡΑΜΕ ΜΕ ΣΠΡΕΙ ΧΑΘΗΚΑΝ .
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΝΑΖΟΠΥΡΩΣΑΤΕ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alati13
Μέλος 2ης Βαθμίδας


296 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2003, 08:04:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alati13
Την καλημέρα μου σε όλους τους νέους φίλους. Θα ήθελα αν είναι εύκολο να μας γράψει ο Νίκος τι εννοεί γράφοντας :

ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑΜΕ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΧΩΡΟΧΡΟΝΙΚΣΕΣ ΔΙΑΤΑΡΑΞΕΙΣ ΣΤΗ ΓΥΡΩ ΠΕΡΙΟΧΗ.
ΑΥΤΟ ΔΙΟΤΙ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ ΚΑΙ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ ΤΟΥΝΕΛ ΕΝΤΟΣ ΤΗΣ ΣΠΗΛΙΑΣ.
ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝΤΡΑ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗ ΣΠΗΛΙΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΜΑΡΚΑΡΑΜΕ ΜΕ ΣΠΡΕΙ ΧΑΘΗΚΑΝ .

Νομίζω ότι θα είχε ενδιαφέρων αν μας έδινες λίγες περισσότερες πληροφορίες.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kalkoklouklaks
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2003, 11:28:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kalkoklouklaks
Καλημέρα αγαπητοί φίλοι

Αγαπητοί alati13 και Ntavelis666 σας ευχαριστώ για τις νεώτερες πληροφορίες που μου δώσατε. Πολύ ενδιαφέρον επίσης το περιστατικό που μας περιγράφει ο Dagon (παρεπιπτόντως, αν και λίγο άσχετο, κάπου είδα πως θα κυκλοφορήσει σε video μια ταινία με τον ομώνυμο τίτλο βασισμένη στο διήγημα του H.P.Lovecraft!) Το περιστατικό αποκτά πρόσθετη σημασία αν σκεφτεί κανείς πως έγινε 22 χρόνια πρίν, σε μια εποχή που η μεγάλη "κίνηση" στην Πεντέλη δεν είχε αρχίσει ακόμη. Περίπου την εποχή εκείνη ξεκινούσα κι εγώ τις έρευνές μου και θυμάμαι πολύ καλά την μικρή καλύβα έξω από την σπηλιά την οποία, μερικά χρόνια αργότερα, βρήκαμε κατεστραμένη. ΄Ηταν δε σε εκείνη την καλύβα που, κάποιος από την παρέα, βρήκε ένα μικρό φυλλάδιο-κατάλογο του ΝΑΤΟ (έκδοση των Βρυξελλών) με βιβλία σχετικά με βιολογικό και ανορθόδοξο πόλεμο!

Θα τα ξαναπούμε...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Περιηγητής
Νέο Μέλος


22 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2003, 13:03:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Περιηγητής
ΣΕ ΕΝΑ ΠΑΛΙΟ ΡΕΜΠΕΤΙΚΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ 20 ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑΣ ΣΤΙΧΟΣ ΑΡΚΕΤΑ ΠΑΡΑΞΕΝΟΣ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΞΑΝΑΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΝΤΕΛΗ
ΓΙΑ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ

ΜΕΣ ΤΗΣ ΠΕΝΤΕΛΗΣ ΤΑ ΒΟΥΝΑ
ΣΤΑ ΠΕΥΚΑ ΤΡΙΓΥΡΙΖΩ
ΤΟΝ ΧΑΡΟ!!! ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΩ
ΜΑ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΓΝΩΡΙΖΩ

ΚΑΙ ΕΝΑ ΓΛΥΚΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑ
ΤΟΝ ΧΑΡΟ!! ΑΝΤΑΜΩΝΩ
ΜΕΣ ΤΗΣ ΠΕΝΤΕΛΗΣ ΤΑ ΒΟΥΝΑ
ΚΑΙ ΤΟΥ ΜΙΛΩ ΜΕ ΠΟΝΟ....

ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΓΡΑΦΤΗΚΕ ΑΠΟ ΟΤΙ ΘΥΜΑΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΣΑΝΑΤΟΡΙΟ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΦΥΜΑΤΙΚΟΥΣ ΠΟΥ ΥΠΗΡΧΑΝ ΣΤΗΝ ΠΕΝΤΕΛΗ ΚΑΠΟΤΕ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑΙΝΑΝ ΕΚΕΙ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΥ ΚΛΙΜΑΤΟΣ ΤΟΥ ΒΟΥΝΟΥ.
ΑΞΙΖΕΙ ΟΜΩΣ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΔΕΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΛΛΗ ΠΛΕΥΡΑ ΣΥΜΦΩΝΕΙΤΕ;
ΠΕΡΙΗΓΗΤΗΣ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2003, 13:30:38  Εμφάνιση Προφίλ
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΝΙΚΟ ΜΑΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ

quote:
ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΜΑΣ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑΜΕ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΧΩΡΟΧΡΟΝΙΚΕΣ ΔΙΑΤΑΡΑΞΕΙΣ ΣΤΗ ΓΥΡΩ ΠΕΡΙΟΧΗ.
ΑΥΤΟ ΔΙΟΤΙ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ ΚΑΙ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ ΤΟΥΝΕΛ ΕΝΤΟΣ ΤΗΣ ΣΠΗΛΙΑΣ.
ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝΤΡΑ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗ ΣΠΗΛΙΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΜΑΡΚΑΡΑΜΕ ΜΕ ΣΠΡΕΙ ΧΑΘΗΚΑΝ .


ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΕΓΙΝΑΝ ΜΕ ΠΡΟΣΟΧΗ ???????

1- ΚΑΝΑΤΕ ΜΙΑ ΠΡΟΧΕΙΡΗ ΧΑΡΤΟΓΡΑΦΙΣΗ ΤΗΣ ΣΠΗΛΙΑΣ ΜΕ ΤΑ ΤΟΥΝΕΛ ???
2- ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΠΩΣ ΕΓΙΝΑΝ ΠΟΛΛΕΣ ΧΩΜΑΤΟΥΡΓΙΚΕΣ ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΚΑΙ ΕΚΛΕΙΣΑΝ ΤΟΥΝΕΛ ????
3- ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΔΕΝΔΡΑ ΕΙΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΠΩΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΑΡΚΑΡΑΤΕ ΜΕ ΣΠΡΕΥ ΔΕΝ ΤΑ ΕΚΟΨΑΝ Η ΔΕΝ ΚΑΗΚΑΝ ?????
ΤΑ ΠΗΡΑΤΕ ΜΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΠΟΔΕΙΚΤΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ?????

ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΠΡΙΝ ΑΝΑΦΕΡΟΥΜΕ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΟΣΟ ΣΟΒΑΡΟ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΑΣ.
ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΘΑ ΧΑΙΡΟΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΝΑ ΤΑ ΒΛΕΠΑΜΕ ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2003, 23:51:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
quote:

Γειά σας αγαπητοί φίλοι

΄Εχω να κάνω μια ερώτηση πρός οποιονδήποτε ξέρει κάτι σχετικά. Πρίν από αρκετά χρόνια υπήρχε κρεμασμένη πάνω από την είσοδο της σπηλιάς, στον κάθετο βράχο, μια κούκλα!! Την έβλεπα για αρκετούς μήνες και υποθέτω πως είχε τοποθετηθεί από αναρριχητές για κάποιο αδιευκρίνηστο λόγο. Μετά, σε κάποια άλλη μου επίσκεψη...δεν υπήρχε πιά! Ξέρει κανείς κάτι;;


ωστε εσυ ησουν το Σαββατο - απογευματακι - στη σπηλια;;;

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΣ
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/04/2003, 01:58:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΝΙΚΟΣ
ΜΕ ΤΟΝ ΟΡΟ ΧΩΡΟΧΡΟΝΙΚΕΣ ΔΙΑΤΑΡΑΞΕΙΣ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΣΤΗΝ ΕΞΑΦΑΝΙΣΗ ΤΟΥΝΕΛ ΠΛΗΡΩΣ ΧΑΡΤΟΓΡΑΦΗΜΕΝΩΝ.Η ΕΞΑΦΑΝΙΣΗ ΚΑΙ Η ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΝΕΟΥ ΠΡΟΗΛΘΕ ΕΝΤΟΣ ΕΝΟΣ ΜΗΝΟΣ . Η ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΟΙΟ ΣΠΟΥΔΑΙΟΥ(Η ΠΙΟ ΕΜΦΑΝΗΣ ΕΞΑΦΑΝΙΣΗ) ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΕΙΣΟΔΟ ΤΟΥ ΣΠΗΛΑΙΟΥ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΑ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΔΕΝΤΡΑ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ 2 ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΝ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΒΡΑΧΟ ΑΡΡΙΧΗΣΗΣ.ΤΑ ΔΕΝΤΡΑ ΜΑΡΚΑΡΙΣΤΗΚΑΝ ΜΕ ΑΣΗΜΙ ΣΠΡΕΙ ΣΤΟΝ ΚΟΡΜΟ.
ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΑΝ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΙΧΝΗ ΚΟΨΙΜΑΤΟΣ Η'
ΞΕΡΙΖΩΜΟΥ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kalkoklouklaks
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/04/2003, 09:23:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kalkoklouklaks
ωστε εσυ ησουν το Σαββατο - απογευματακι - στη σπηλια;;;

Αγαπητή Αμαλία

΄Οχι, δεν ήμουν εγώ. Για διάφορους λόγους έχω να ανέβω στην σπηλιά αρκετό καιρό...

Με εκτίμηση
Kalkoklouklaks


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 39 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy