ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 UFO no1
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2006, 08:48:08  Εμφάνιση Προφίλ
και μια και ανέφερε ο φίλος OANNHSEA τους δεινόσαυρους... νά και μία σελίδα ουφολογίας που έχει άμεση σχέση και με τα αγαπημένα μας δεινοσαυράκια!

http://www.cyber-north.com/ufo/dino.htmlΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2006, 17:22:08  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Καλο φιλε Σταματη...

Ενταξει, μπορουμε να καταλαβουμε την εξελιξη μεσα στους αιωνες...ή μαλλον καλυτερα στα εκατομμυρια των ετων... αλλα πρεπει πια να μπορεσουμε να βγαλουμε μια ακρη με τα ΑΤΙΑ κυριως (μιας και αυτο ειναι το θεμα μας)...

Ο ανθρωπινος εγκεφαλος ειναι ικανος να δημιουργησει τα παντα... αρκει αυτο να αποδειχθει... και οντως αποδεικνυεται περιτρανα... ειναι ομως ικανος να ερθει σε επαφη με αλλες εξωγηινες-μορφες ζωης? Μαλλον φθανει σε μια κορυφη... και μετα απο εκει δεν μπορει να ξεπερασει το οριο... ισως καποια στιγμη αργοτερα στο μελλον το καταφερει


GENUS PANTHERAS FELIDAE

...and the Predators will prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2006, 17:59:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios
quote:

Ενταξει, μπορουμε να καταλαβουμε την εξελιξη μεσα στους αιωνες...ή μαλλον καλυτερα στα εκατομμυρια των ετων... αλλα πρεπει πια να μπορεσουμε να βγαλουμε μια ακρη με τα ΑΤΙΑ κυριως (μιας και αυτο ειναι το θεμα μας)...

Πρώτα θα ήθελα να εκφράσω μια απορία, τα δεινοσαυράκια ήταν οι πρώτοι κάτοικοι του πλανήτη ; και δεύτερο δεν έχω καταλάβει πως κολλούν τα ΑΤΙΑ ή έστω οι εξωγήινοι.
Αμφιβάλω φίλε PREDATOR αν έχουμε καταλάβει την εξέλιξη. Μάλλον υποθέσεις ή θεωρίες κάνουμε.


ΜΕ ΣΕΒΑΣΜΟ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΑΠΟΨΗ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2006, 20:42:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios
quote:
ΚΑΝΤΕ ΜΙΑ ΕΡΕΥΝΑ ΣΤΑ ΔΕΙΝΟΣΑΥΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΜΕ...

Η σειρά του BBC «ακολουθώντας τους δεινόσαυρους» είναι αξιόπιστη πηγή ; ή τσάμπα πάει ο κόπος ;

ΜΕ ΣΕΒΑΣΜΟ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΑΠΟΨΗ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2006, 02:22:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
Τσάμπα καίει η λάμπα!
Τι εννοείς με το "πρώτοι κάτοικοι του πλανήτη"; Είναι πολύ εξελιγμένα όντα για να είναι οι πρώτοι, απλώς κάποια στιγμή επικράτησαν.

Εμένα τo link του oannhsea μου θύμισε τα predators (οχι τον δικό μας! ). Πολλές ταινίες έχουν παρουσιάσει τους εξωγήινους ως αρπακτικά όντα. (alien, predator κλπ). Δεν ξέρω αν θα μπορούσε να ισχύει αυτό, δηλ πέρα από την μορφή, η ψυχολογία του αρπακτικού είναι αρκετά ιδιαίτερη και παρόλο που δεν ξέρω τι αποτελέσματα θα είχε αν συνδυαστεί με υψηλή νοημοσύνη, έχω την εντύπωση ότι τέτοια όντα δεν θα έφταναν εύκολα μακριά (εκτός αν μιλάμε για συλλογική νοημόσυνη).


Anyway... πιθανόν έχετε ακούσει για το ufo που λένε ότι έπεσε στην Σιβηρία στα τέλη του Νοέμβρη και έγινε γνωστό την 1η Δεκεμβρίου?
Μάλλον πρόκειται για false alarm επειδή δεν κατάφεραν να βρουν οτιδήποτε (ούτε ίχνη φωτιάς εκεί που υποτίθεται ότι έπεσε σύμφωνα με τους μάρτυρες).

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2006, 07:54:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA
Τελικά ο stanfromgreece καταλάβε γιατί το έβαλα.
ΕΞΕΛΙΚΤΙΚΗ ΔΙΑΦΟΡΟΠΟΙΗΣΗ.
Πόσο διαφορετικά είναι τα πλάσματα τα οποία εξελίσονται ακόμα και στον ίδιο πλανήτη...
ΑΛΛΑ ΟΙ GREY ΠΡΕΠΕΙ ΟΠΟΣΔΗΠΟΤΕ ΝΑ ΜΑΣ ΜΟΙΑΖΟΥΝ!!!

Συν φυσικά την θεωρία ότι οι εξωγήινοι είναι οι αρχέγονοι κάτοικοι αυτού του πλανήτη ή κτλπ, κτλπ. Ακόμα και το παιχνίδι Mario Bros εμπευστηκε από αυτές τις θεωρίες...

Όσο για τις σειρές του BBC Krios, είναι όσο πιο κοντά στην αλήθεια μπορεί να μας πάει μέχρι στιγμής η επιστήμη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2006, 07:57:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA
Ostria dear,
Μην βάζεις στοίχημα ότι είναι ψευδές, γιατί σε ένα με δύο χρόνια θα δεις να αναλύουν μέχρι και τα περιτώματα των εξωγήινων που ήταν σε αυτό σε κάποια περιοδικά του χώρου.
Τώρα το πως το ξέρουν... ας είναι καλά το χρήμα και η ανθρώπινη φαντασία.
Έλα να πάρεις, έλα, έλα, έχω και άλλη πτωση UFO, από Σιβηρία μεριά, από Σιβηρία.
Τίποτα από Κανάριες νήσους ή από Φίτζι έχετε;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2006, 09:31:21  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλη OSTRIA... ο παρομοιασμός των εξωγήινων με αρπακτικά όντα δεν είναι τυχαίος... Οπως είχαμε πεί με τον φίλο OANNHSΕA σε μία άλλη στιγμή, η εξέλιξη της τεχνολογίας του ανθρώπου ήρθε μέσα από τους πολέμους... ελιναι πολύ πιθανό και η τεχνολογία των "πιθανών εξωγήινων γειτόνων μας" να προέκυψε με τον ίδιο τρόπο... πράγμα που σημαίνει πως θα είναι από την φύση τους "κατακτητικά" όντα...
Φίλε OANNHSEA... αυτό με την εξέλιξη των όντων στον πλανήτη και με την διαφορικότητα μεταξύ των πλασμάτων, με κάνει να πιστεύω ακόμα περισσότερο πωε οι "ΓΚΡΙ" μας μοιάζουν... απλά επειδή βγήκαν μέσα από το μυαλό κάποιου ανθρώπου... συμφωνείς φίλε μου?

Edited by - stanfromgreece on 20/12/2006 09:32:07Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2006, 13:05:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
χαχαχα φίλε μου Oannhsea δεν έχεις και πολύ άδικο!

Αγαπητέ stan η σκέψη μου είναι ότι αν αυτά τα αρπακτικά δρουν ατομικά, είναι πολύ δύσκολο να φτάσουν να κατακτήσουν το διάστημα (πιθανότατα θα έχουν αλληλοεξοντωθεί εν τω μεταξύ).

Σήμερα έπεσα πάνω στο παλιό (2004) γνωστό βίντεο των μεξικάνικων ufo. Είναι αλήθεια ότι αυτό το βίντεο έχει ιδιαίτερο ενδιαφέρον (λένε ότι το δημοσιοποίησε η Αεροπορία του Μεξικού). Εχουν δωθεί αρκετές διαφορετικές εξηγήσεις, που όμως δεν πείθουν τελείως.
Οσοι δεν το έχετε δει, ρίξτε μιά ματιά εδώ (προσοχή λίγο γιατί φαίνεται να υπάρχει ένα dialer στην σελίδα, εμένα μου το απενεργοποίησε αυτόματα το firewall μου).

www.azfamily.com/20040519_UFO.wmv&vsect=News" target="_blank">http://www.fox11az.com/perl/common/video/wmPlayer.pl?title=www.azfamily.com/20040519_UFO.wmv&vsect=News


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2006, 13:16:14  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλη OSTRIA ο υπολογιστής της δουλειάς μου δεν ανοίγει καν αυτό το video...και δεν ξέρω γιατί...
Τώρα για τα αρπακτικά που λές... δύσκολο να αλληλοεξοντοθούν,μιας και συνήθως στην φύση τα αρπακτικά δεν δρουν μεμονομένα αλλά σε ομάδες...αλλά και αυτά που "κανουν την δουλειά" μόνα τους... συνήθως δεν "κτηπούν" πλάσματα του είδους τους...
Μιας και ανέφερες τα Predators...μήπως έχεις δεί την ταινία Alien Vs Predator? Εκεί και τα 2 είδη (και τα 3 αν βάλουμε και εμάς) δρούν κατά ομάδες!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2006, 15:21:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
quote:

Φίλη OSTRIA ο υπολογιστής της δουλειάς μου δεν ανοίγει καν αυτό το video...και δεν ξέρω γιατί...

Για δες αν σου ανοίγει αυτό
http://youtube.com/watch?v=wgdZ_yGFMP0&mode=related&search=

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2006, 20:49:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios
quote:
ΑΛΛΑ ΟΙ GREY ΠΡΕΠΕΙ ΟΠΟΣΔΗΠΟΤΕ ΝΑ ΜΑΣ ΜΟΙΑΖΟΥΝ!!!

Η ιστορία με τους ΓΚΡΙ φίλε μου είναι φτιαχτεί. Αυτή είναι η γνώμη μου, και την έχω ξαναπεί.
Τώρα με τα δεινοσαυράκια λίγο με μπέρδεψες, γιατί για την εξελικτική διαφοροποίηση είχαμε ξαναγράψει , και κανείς δεν ισχυρήστηκε το αντίθετο .
Όσο για το αρχέγονοι κάτοικοι … Χμμ…. Τη γνώμη σου την ξέρω αλλά…
Η δικιά μου είναι ότι μπορεί να μας είχαν επισκεφτεί, χωρίς βέβαια να είμαι και φανατικός.
Τώρα για τα αρπαχτικά…. Τι να πω….. τι να πω ….
Ε τι να πω βρε παιδιά, λέω μήπως, μήπως λέω βλέπουμε (και εγώ μαζί έτσι;) πολλές ταινίες επιστημονικής φαντασίας ;
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2006, 08:11:21  Εμφάνιση Προφίλ
Καλημέρα φίλοι μου...
Ευχαριστώ πολύ Ostria... αυτό το videaki λειτουργεί κανονικά...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2006, 12:16:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA
Όχι δεν το νομίζω ότι βλέπουμε πολλές ταινίες SF.
Άλλωστ τι σημαίνει SF; Μήπως την έθεσαν έτσι κάποιοι που αντιπαθούσαν την ακραία μελλοντολογία;

Άλλο το να βλέπεις SF και άλλο να πιστεύεις την SF. ΝΑΙ αυτό είναι το κακό: Σχεδόν όλες οι ταινίες και οι σειρές SF έχουν μέσα τόσα λάθη που κάνουν την κοκινοσκουφίτσα ιστορία αληθινή...
Βλέπετε οι κοινοί άνθρωποι θέλουν να δουν δράση και ανθρώπινες ιστορίες για να βιώσει η σειρά και οι παραγωγοί τους το προσφέρουν. Οι κριτικοί από την άλλη - εντελώς ανίδεα ζώα - βλέπουν μόνο την ηθοποιεία του κάθε μαραμένου και όχι την επιστημονική αλήθεια.
Το ίδιο όμως συμβαίνει και στον πραγματικό κόσμο της UFOλογίας....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2006, 12:17:19  Εμφάνιση Προφίλ
Η ΕΞΕΛΙΚΤΙΚΗ ΔΙΑΦΟΡΟΠΟΙΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΤΟ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΣΥΝΕΧΩΣ
ΣΤΗ ΦΥΣΗ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΛΑΣΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΑΡΚΕΤΑ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ
ΠΛΑΣΜΑΤΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΟΜΟΙΟΤΗΤΕΣ ΟΠΩΣ Ο ΧΙΜΠΑΝΤΖΗΣ .
ΑΝ ΙΣΧΥΕΙ ΟΝΤΩΣ Η ΘΕΩΡΙΑ ΤΗΣ ΠΑΝΣΠΕΡΜΙΑΣ ΠΙΘΑΝΟΝ Η ΒΑΣΗ ΤΗΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΙΔΙΑ ΠΑΝΤΟΥ ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ Η ΕΞΕΛΙΚΤΙΚΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΘΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΕΚΔΟΧΕΣ .ΟΠΩΣ ΕΓΡΑΨΕ Η OSTRIA
ΠΙΟ ΠΑΝΩ Η ΜΟΡΦΗ ΤΩΝ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ΕΙΝΑΙ ΠΙΘΑΝΟ ΝΑ ΜΟΙΑΖΕΙ ΜΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ
ΠΛΑΣΜΑ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΜΑΣ .
ΤΟ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΙ ΕΜΑΣ.
ΤΟ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΟΥ ΣΥΜΠΑΝΤΟΣ ΚΑΙ Ο ΑΣΥΛΛΗΠΤΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ
ΜΥΑΛΟ ΑΡΙΘΜΟΣ ΓΑΛΑΞΙΩΝ ,ΗΛΙΑΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ,ΠΛΑΝΗΤΩΝ ΔΙΝΕΙ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΩΣΤΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΘΑΝΑ.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2006, 17:35:00  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Οσο αφορα τις ταινιες SF... σε μια απο τις εκπομπες του κου Χαρδαβελλα ειχε ειπωθει οτι ο σκηνοθετης Spielberg ηξερε-ξερει πολλα πραγματα, αφου ειναι ο μονος που "τροφοδοτηται" τα "Μυστικα" των Μυστικων Υπηρεσιων!!!!

Αρα ο Ε.Τ (συμφωνα με τα παραπανω) υπηρχε??? Ας μην γελοιομαστε... ειναι παρατραβηγμενο αυτο το παραδειγμα... οντως οι ταινιες περιεχουν μια δοση αληθειας... αλλα παντα ποικιλει, αναλογα το περιεχομενο που θελει να περασει (στον αντιθετο βαθμο ομως)


GENUS PANTHERAS FELIDAE

...and the Predators will prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2006, 17:37:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA
Λοιπόν είδα το βιντεάκι από το Μεξικό.
Παρατηρήσεις:
Α)Πόσα UFO; Έντεκα; Νυχτερινή τσάρκα βγήκαν τα χρυσά μου;
Πόσο λογικό είναι ένα άλλο είδος να χρησιμοποιεί τόσα σκάφη σε μία αποστολή μέσα στην γήινη ατμόσφαιρα; Και για να πάμε ένα βήμα ποιό μακριά ποιός είναι ο λόγος που ένα ανώτερο τεχνολογικά σκάφος να εμφανίζεται σε ομάδα; Στην γη το κάνουν τα μαχητικά σκάφη αυτό...
Β) Πιάστηκαν στο ραντάρ τα τρία από δαύτα; Γιατί καλέ; ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΩΤΕΡΑ ΤΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΑ; Προφανώς έπαιζαν κρυφτούλι με τους γήινους...
Γ) Πιάστηκαν από κάμερα υπερύθρων; Τι είναι αυτό; Υπέρυθρη ακτινοβολία έχουν μόνο οι μηχανές των γήινων που αποβάλουν θερμότητα. Γιατί να αποβάλει θερμότητα ένα εξωγήινο σκάφος; Εάν οι "ταχύτητες" που λένε ότι πιάνουν οι παραμυθάδες είναι αλήθεια θα έχουν βρει ένα υλικό το οποίο ΔΕΝ ΘΑ υπερθερμένεται με την τριβή της ατμόσφαιρας...
Δηλαδή ακόμα και εκεί τεχνολογικά κατώτεροι - πιφ, υποόντα.

Έλα να πάρεις έχω, έχω. Εδώ το καλό κανάλι. Απόψε που δεν έχω τίποτα άλλο (όπως φόνους, βιασμούς και ληστείες), να οι εξωγήινοι - καλέ δώστε μας θεαματικότητα, έστω και αν δεν ξέρουμε τίποτα για αυτό...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2006, 18:03:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2006, 20:26:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios
quote:
Όχι δεν το νομίζω ότι βλέπουμε πολλές ταινίες SF.

Ναι … ναι … αυτό εννοούσα … περίπου …

quote:
Αρα ο Ε.Τ (συμφωνα με τα παραπανω) υπηρχε???

Ουδέν σχόλιο ….

quote:
ΤΟ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΟΥ ΣΥΜΠΑΝΤΟΣ ΚΑΙ Ο ΑΣΥΛΛΗΠΤΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ
ΜΥΑΛΟ ΑΡΙΘΜΟΣ ΓΑΛΑΞΙΩΝ ,ΗΛΙΑΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ,ΠΛΑΝΗΤΩΝ ΔΙΝΕΙ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΩΣΤΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΘΑΝΑ.

Έπεσες διάνα. Αλλά κατά τη γνώμη μου, οι πιθανότητες των άλλων πλανητών είναι ακριβώς οι ίδιες με της Γης.

quote:
Λοιπόν είδα το βιντεάκι από το Μεξικό.

Θα συμφωνήσω με το φίλο ΟΑΝΝΗΣΕΑ στο συγκεκριμένο βιντεάκι.


ΜΕ ΣΕΒΑΣΜΟ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΑΠΟΨΗ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2006, 22:26:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman
Στο Μεξικό μπορεί να ήταν σκάφη μυστικής γήινης τεχνολογίας, μπορεί εξωγήινα. Δεν είναι στις δυνατότητες μας να αποδείξουμε τι ήταν.

> Α)Πόσα UFO; Έντεκα; Πόσο λογικό είναι ένα άλλο είδος να χρησιμοποιεί τόσα σκάφη σε μία αποστολή μέσα στην γήινη ατμόσφαιρα;

Ο Κολόμβος γιατί χρησιμοποίησε 12 πλοία όταν τον είδαν οι ιθαγενείς; Θα κρίνουν οι ιθαγενείς πόσα πλοία έπρεπε να έχει ο Θεός Κολόμβος με την ανώτερη τεχνολογία του;


> ποιός είναι ο λόγος που ένα ανώτερο τεχνολογικά σκάφος να εμφανίζεται σε ομάδα; Στην γη το κάνουν τα μαχητικά σκάφη αυτό...

Αν έχεις τεχνολογία για να πας όπου γουστάρεις, καταργούνται οι κανόνες της κοινωνικότητας και της παρέας; Σε ποιο πλανήτη ζείτε;


> Β) Πιάστηκαν στο ραντάρ τα τρία από δαύτα; Γιατί καλέ; ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΩΤΕΡΑ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΑ;

Δεν πιάστηκαν. Αυτο-δηλώθηκαν, αδιαφορώντας αν θα ασχοληθούμε οι ιθαγενείς μαζί τους. Όταν οι φυσιολάτρες πάνε για birdwatching, πάνε πάντα καμουφλαρισμένοι;


> Γ) Υπέρυθρη ακτινοβολία έχουν μόνο οι μηχανές των γήινων που αποβάλουν θερμότητα.

Έχουν και τα θερμαινόμενα τζάμια. Για να σου ζεσταίνουν τα χέρια την ώρα που σπρώχνεις το fiat punto.


Είναι δυνατόν, με ίχνος σοβαρότητας, να αποφαινόμαστε εμείς οι ιθαγενείς αν θα πρέπει να είναι ζεστά τα σκάφη του ΕΤ ή όχι, και τι μπορούν οι εξωγήινοι και τι όχι;


Dare To Dream


Edited by - gentleman on 21/12/2006 22:59:56Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2006, 08:08:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA
Dear gentleman,
Ο μεσιέ Κολόμβος πήγε στην Αμέρικα για δύο λόγους:
α) εξερεύνηση
β) εμπόριο
ΔΕΝ ΕΧΕΙ την δυνατότητα για αυτόματους εξερευνητικούς βολιστήρες και δη νανοτεχνολογίας αλλιώς θα το έπρατε.
(Το 12 πλοία από που το βρήκες- από το τελευτάιο ταξίδι;)

Α ναι κοινωνικότητα!!! Δεν είχαν δουλειά να κάνουν και είπαν δεν πάμε μια τσάρκα κατά γή μεριά να θαυμάσουμε τα αξιοθέτα; Μαζεύτικαν λοιπόν όλα τα καρντάσια και με μία μπύρα στο χέρι και μας έκαναν την βίζιτα...

Και γιατί δηλώθηκαν μόνο τα τρία παρακαλώ; Αυτές είναι οι δηλωμένες και τα άλλα οι παράνομες; Ή μήπως έχουν την δυνατότητα να παίζουν κρυφτούλι με τα ηλεκτρομαγνητικά κύματα κατά απαίτηση των γήινων; ΣΤΗΝ ΓΗ έχουν την δυνατότητα να το κάνουν αυτό τα στρατιωτικά σκάφη και τα δηλωμένα είναι οι συνοδοί τους (από ραντάρ μέχρι ανεφοδιασμού)

Gentleman, δύο βασικά χαρακτιριστικά για τις μηχανές όταν κινούνται μέσα σε ρευστό:
α) αποβάλουν θερμότητα από το σύστημα κίνησης τους ΟΠΟΙΟ και εάν είναι αυτό. Εάν δεν το πράτουν σημαίνει δύο πράγματα 1) ότι είναι σε θέση να πέρνουν την θερμότητα που χρειάζεται το μηχάνημα τους από το περιβάλλον (αλλά εκεί θα βλέπαμε το αντίθετο στις εικόνες) και 2) ότι τα σκάφη τους δεν συμβαδίζουν με τους θερμικούς νόμους - σε αυτή την περίπτωση ΘΑ ΤΟΥΣ ΗΤΑΝ ΑΧΡΗΣΤΑ ΤΑ ΣΚΑΦΗ... για σκέψου λίγο τα γιατί...
β) αποβάλουν θερμότητα λόγω της ΤΡΙΒΗΣ του σκάφους με την ατμόσφαιρα και φύσικά όσο πιο γρήγορα τρέχουν, τόσο πιο μεγάλη είναι η τριβή και άρα η εκλυόμενη θερμότητα. Ακόμα και εάν είχαν την δυνατότητα να πλέουν μέσα στο ρευστό χωρίς να το αγγίζουν η τριβή των μορίων του ρευστού λόγω της θερμότητας θα δημιουργούσε αρκετή θερμότητα ώστε να ανιχνευτεί. Οι σύγχρονοι θερμικοί ανιχνευτές των πυραύλων αέρος-αέρος είναι σε θέση να ΒΛΕΠΟΥΝ ουσιαστικά το θερμικό ίχνος του σκάφους και να το αναπαράγουν!!!

Τέλος κάτσε ρε gentleman, σε άλλο τόπικ προσπαθείς να δώσεις μαθηματικά και με νόμους της φυσικής την απόδειξη μία θεωρίας και εδώ τα ξεχνάς;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2006, 08:43:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar
Kαλημέρα

quote:
Τέλος κάτσε ρε gentleman, σε άλλο τόπικ προσπαθείς να δώσεις μαθηματικά και με νόμους της φυσικής την απόδειξη μία θεωρίας και εδώ τα ξεχνάς;

Λεπτομέρειες...

Δημήτρης

___________________
Κούκλοι δεν είμαστε όλοι μας;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2006, 11:54:37  Εμφάνιση Προφίλ
ΟΠΩΣ ΕΧΩ ΞΑΝΑΓΡΑΨΕΙ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΜΠΟΥΜΕ ΣΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΣΚΕΨΗΣ ΤΩΝ ΕΞΗΓΗΙΝΩΝ ΑΠ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΟΠΩΣ ΚΑΙ
ΝΑ ΑΝΑΛΥΣΟΥΜΕ ΜΙΑ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ Η ΟΠΟΙΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΑΝΩΤΕΡΗ ΑΠ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΑΣ .
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΤΟ ΚΑΤΙ
ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΩΣΤΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΙΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΗ ΚΑΘΩΣ ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ Η ΦΑΝΤΑΣΙΑ
ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΟΧΩΡΟΥΣΑΜΕ ΣΕ ΝΕΕΣ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΙΣ.
ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΙΟΥΛΙΟΣ ΒΕΡΝ ΠΟΥ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΕ ΠΙΟ ΠΡΟΧΩΡΗΜΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ ΟΠΩΣ ΤΟ ΥΠΟΒΡΥΧΙΟ Η ΤΑ ΤΑΞΙΔΙΑ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ, ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΚΑΤΕΤΑΞΑΝ ΣΤΟΥΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥΣ ΣΥΓΓΡΑΦΕΙΣ .
ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΕΩΡΟΥΝΤΑΝ ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΕΩΡΟΥΝΤΑΙ ΦΑΝΤΑΣΙΑ
ΜΠΟΡΟΥΝ ΚΑΠΟΤΕ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ.
ΒΕΒΑΙΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΡΛΟΥΜΠΑ ΣΚΕΦΤΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΙ
ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ ΤΑΙΝΙΑ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΠΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΟΙΧΤΟ ΜΥΑΛΟ ΓΙΑΤΙ ΜΕΡΙΚΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΜΑΤΑ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗΣ ΦΑΝΤΑΣΙΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΦΙΚΤΑ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2006, 12:11:15  Εμφάνιση Προφίλ
Δεν είναι μόνο ο Ιούλιος Βερν που "οραματίσηκε" τέτοιου είδους εφευρέσεις του ανθρώπου, αλλά και άλλοι... όπως πχ και ο Ντα Βίντσι με τις πτητικές του μηχανές... όλα αυτά τα κατασκευάσματα όμως (υποβρύχιο Ναυτίλος, το ιπτάμενο πλοίο του Ροβύρου του κατακτητή, το βλήμα που μετέφερε τους ανθρώπους στο "απ'τη Γη στη Σελήνη κτλ)είναι μηχανές που ακολουθούν τους νόμους και τους κανόνες της φύσης... δεν ήταν παράλογα πράγματα και ας μην τα καταλάβαιναν οι απλοί άνθρωποι της εποχής... οι επιστήμονες όμως εμπνεύστικαν από αυτά ώστε να τα κάνουν πραγματικότητα... Το ίδιο ισχύει ίσως και με πράγματα που παρουσιάζονται σε σημερινά βιβλία και ταινίες επιστημονικής φαντασίας... στην εποχή μας όμως πολλά από αυτά που παρουσιάζονται έχουν να κάνουν καθαρά και μόνο με την "φαντασία" και όχι με την "επιστημονική φαντασία".
Και μια ερώτηση... γιατί βρε παιδιά οι "εξωγήινοι" πρέπει σώνει και καλά να έχουν οποσδήποτε πιο ανεπτυγμενη τεχνολογία από εμάς?Γιατί πρέπει να τους θεοποιούμε? Στην ταινία πχ "Ο πλανήτης των πιθήκων" (το ριμέικ όχι η παλιά) εμείς είμαστε ο εξελιγμένος πλανήτης!
Οπως και στην σειρά Star Trek παλιά και καινούρια, θυμάμαι πως οι "Γήινοι" ήταν κάπου στην μέση ανάμεσα σε ανεπτυγμένους και υποανάπτυκτους λαούς...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2006, 15:04:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
Ωραία, δεν είναι 11 εξωγήινα σκάφη (στο 2ο βίντεο σε κάποια στιγμή δείχνει περίπου 7 που πετούν μαζί), τι θα μπορούσαν να είναι;
Υποθέτω ότι η Μεξικάνικη Αεροπορία θα αναγνώριζε αν πρόκειται για συμβατικά αεροσκάφη και άλλοι επιστήμονες θα έλεγαν ότι μπορεί να είναι κομμάτια αστεροειδή ή ότι άλλο φυσικό φαινόμενο (για την ακρίβεια δεν βρήκα πουθενά ούτε μία δήλωση ότι μπορεί να πρόκειται για κάτι τέτοιο). Τι μπορεί να είναι λοιπόν;

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2006, 18:48:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios
quote:
α) αποβάλουν θερμότητα από το σύστημα κίνησης τους ΟΠΟΙΟ και εάν είναι αυτό. Εάν δεν το πράτουν σημαίνει δύο πράγματα 1) ότι είναι σε θέση να πέρνουν την θερμότητα που χρειάζεται το μηχάνημα τους από το περιβάλλον (αλλά εκεί θα βλέπαμε το αντίθετο στις εικόνες) και 2) ότι τα σκάφη τους δεν συμβαδίζουν με τους θερμικούς νόμους - σε αυτή την περίπτωση ΘΑ ΤΟΥΣ ΗΤΑΝ ΑΧΡΗΣΤΑ ΤΑ ΣΚΑΦΗ... για σκέψου λίγο τα γιατί...
β) αποβάλουν θερμότητα λόγω της ΤΡΙΒΗΣ του σκάφους με την ατμόσφαιρα και φύσικά όσο πιο γρήγορα τρέχουν, τόσο πιο μεγάλη είναι η τριβή και άρα η εκλυόμενη θερμότητα. Ακόμα και εάν είχαν την δυνατότητα να πλέουν μέσα στο ρευστό χωρίς να το αγγίζουν η τριβή των μορίων του ρευστού λόγω της θερμότητας θα δημιουργούσε αρκετή θερμότητα ώστε να ανιχνευτεί. Οι σύγχρονοι θερμικοί ανιχνευτές των πυραύλων αέρος-αέρος είναι σε θέση να ΒΛΕΠΟΥΝ ουσιαστικά το θερμικό ίχνος του σκάφους και να το αναπαράγουν!!!

Συμφώνησα μαζί σου φίλε ΟΑΝΝΗΣΕΑ για τον εξής λόγω. Έκανα ένα πείραμα., πήρα τη webcam και την έβγαλα στο μπαλκόνι (1ος όροφος ) γύρω στις 11μμ . σημάδεψα ένα δρόμο σε απόσταση 200μ περίπου, αρκετά σκοτηνό και χωρίς πολύ κίνηση. Κάθισα στον υπολογιστή και περίμενα , 4-5 φωτεινά αντικείμενα, ακριβώς τα ίδια με το σχετικό βίντεο, εμφανήστηκαν σε λίγο, το τι ήταν δεν χρειάζεται εξήγηση, δρόμος ήταν. ΑΥΤΟΣ ΗΤΑΝ Ο ΛΟΓΟΣ.
Κατά τα άλλα νομίζω ότι υπερβάλεις. ΕΣΥ δεν ήσουν φανατικός υποστηριχτής της ΜΗ ομοιότητας και σύγκρισης της ανθρώπινης ζωής με τυχών εξωγήινη ; Δεν έχω καταλάβει λιπών γιατί εξακολουθείς να συγκρίνεις την ανθρώπινη ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ με την τυχών εξωγήινη. Η μοιάζουμε ή δεν μοιάζουμε, απλά τα πράγματα.


ΜΕ ΣΕΒΑΣΜΟ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΑΠΟΨΗ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2006, 19:25:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios
quote:
Αν έχεις τεχνολογία για να πας όπου γουστάρεις, καταργούνται οι κανόνες της κοινωνικότητας και της παρέας; Σε ποιο πλανήτη ζείτε;

Φίλε μου gentleman θα μπορούσα να συμφωνήσω σε όλα που λες, αλλά αυτή σου η φράση με προβληματήζει. Με κάθε επιφύλαξη θα πω τα εξής : α) Δεν νομίζω ότι φοβόντουσαν και ήθελαν παρέα ή δεν είναι τόσο ελεληγμένοι και μας φοβόντουσαν, γιατί όχι ;
Και β) Είναι εχθρικοί και κάνουν αναγνώριση. Αυτό βέβαια δεν μου αρέσει καθόλου, και μιας και την βρίσκω ως την ποιο πιθανή περίπτωση, ΠΡΟΤΙΜΩ να σκεφτώ ότι ήταν ένα γήινο σμήνος αεροσκαφών . ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙ Ο ΚΑΘΕ ΕΝΑΣ.


ΜΕ ΣΕΒΑΣΜΟ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΑΠΟΨΗ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2006, 20:00:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios
quote:
ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΙΟΥΛΙΟΣ ΒΕΡΝ ΠΟΥ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΕ ΠΙΟ ΠΡΟΧΩΡΗΜΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ

Open Mind… Open Mind … Δεν τα φαντάστικε τα περιέγραψε. Έχει διαφορά. Αν δεν κάνω λάθος πέθανε σε τρελοκομίο ;

quote:
όπως πχ και ο Ντα Βίντσι με τις πτητικές του μηχανές...


Ο Ντα Βιντσι… άλλη περίπτωση, αυτός όχι μόνο τις οραματίστηκε, αλλά τις σχεδίασε, και τις κατασκεύασε κιόλας . παρά τρίχα να καεί στην πυρά και για αυτό. Ο κόσμος δεν ήταν έτημος για αλήθειες, όπως και τώρα…


ΜΕ ΣΕΒΑΣΜΟ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΑΠΟΨΗ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2006, 20:28:05  Εμφάνιση Προφίλ
stanfromgreece ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΠΙΟ ΕΞΕΛΙΓΜΕΝΟΙ
ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΙ ΠΟΥ ΥΠΕΡΤΕΡΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ.
ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ ΜΙΛΩΝΤΑΣ ΑΠΛΑ ΘΕΩΡΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΑΝΕΠΤΥΓΜΕΝΟΙ ΟΙ ΕΞΩΓΗΙΝΟΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΠΙΣΚΕΠΤΟΝΤΑΙ ΚΑΘΩΣ ΕΧΟΥΝ ΒΡΕΙ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΔΙΑΣΤΡΙΚΑ ΤΑΞΙΔΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2006, 23:42:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman
Συγνώμη ΟΑΝNΗSEA, αλλά μου φαίνεται τόσο προφανές ότι δεν έχουμε τη δυνατότητα να κρίνουμε τι μπορεί να γίνει και τι όχι με μια ανώτερη τεχνολογία που βασίζεται σε ανώτερη φυσική (τριβή; τι 'ν' τούτο;), που απορώ με αυτά που λες, πως είναι δυνατό να τα λες σοβαρά.

Τέλος πάντων.


> α) Δεν νομίζω ότι φοβόντουσαν και ήθελαν παρέα ή δεν είναι τόσο εξελιγμένοι και μας φοβόντουσαν, γιατί όχι ;
> β) Είναι εχθρικοί και κάνουν αναγνώριση.

Εμείς όταν χαζεύουμε πουλιά (birdwatching), φοβόμαστε και πάμε παρέες, ή πάμε παρέες απλά επειδή είμαστε κοινωνικά όντα;

Όταν εμείς έχουμε μια στρατιωτική βάση σε ένα νησί κατοικούμενο από ιθαγενείς της λίθινης εποχής, πάμε μαζί σε ομάδες για αναγνώριση; Ασχολούμαστε καν με τους ιθαγενείς;

Δεν γίνεται να πηγαίνουμε μαζί απλά γιατί είμαστε κοινωνικά όντα;


Dare To Dream
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy