ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 UFO no1
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2006, 00:38:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
Τώρα, δεν χρειάζεται να θυμίσω εδώ ότι έχουμε πολλές θεάσεις UFO στην περιοχή του Ολύμπου ε;

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2006, 04:05:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Φίλε Αποστόλη,
περιμένω και εγώ όπως όλοι μας εδώ να δούμε την φωτογραφία.
------------------------------------------------------------------------------
Όντως η υπόθεση στην Varginha της Βραζιλίας είναι από τις πιο εντυπωσιακές και συνάμα ανεξήτητες περιπτώσεις ΑΤΙΑ. Η υπόθεση μελετήθηκε και από τον Stanton Friedman έναν από τους πιο αξιόλογους σύνχρονους ουφολόγους. Σύμφωνα με τον Friedman που μάλιστα πήρε συνεντεύξεις από πολλούς αυτόπτες μάρτυρες πρόκειται για αρκετά τεκμηριωμένη υπόθεση.

Από την άλλη βέβαια, σύμφωνα με τον πιλότο της Αμερικανικής Αεροπορίας και γνωστό ουφολόγο Kevin Randle δεν υπάρχει καμία τεκμηριωμένη απόδειξη για το περιστατικό.

Στην υπόθεση της Varginha έγινε και έμμεση αναφορά στην ταινία signs, αν θυμάστε τότε που έχουν ένα πάρτυ γενεθλίων και περνάει ξαφνικά ο εξωγήινος.

Όστρια το βίντεο απο το youtube μου φάνηκε και εμένα να είναι σακούλα στον αέρα όπως λένε και τα σχόλια.

Πάντως ενώ παλιά η αμερική ήταν το κέντρο των θεάσεων την τελευταία δεκαετία το παιχνίδι παίζεται στο Μεξικό και Βραζιλία.

Να κάνω τώρα μια ερώτηση.

Ποιό είναι κατα την γνώμη σας το πιο πειστικό βίντεο/φωτογραφία UFO για σας; Δεν ρωτάω αν πιστεύετε στα ufo ή όχι αλλά ποια φωτογραφία σας έκανε να ξύσετε το κεφάλι σας με απορία. Εμένα αυτή

και από βίντεο αυτό
http://www.cnufos.com/pages/videos/strange%20lights.wmv


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2006, 07:57:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA
Ostira όπως πάντα προσκυνώ...

Λοιπόν όντως η ταινία είναι αυτή και βασίζεται σε μυθηστόρημα. Τι έκανε όμως τον παραγωγό να γυρίσει κάτι τόσο απόμακρο από την αμερικανική σκέψη, την στιγμή που άλλες ταινίες την ίδια εποχή, έδειχναν τους εξωγήινους να αποβιβάζονται την πατρίδα τους;
Μετά το Ροσγουελ άρχισαν να υπάρχουν οι φήμες για ένα πλάσμα που έχουν οι αμερικανικές ένοπλες δυνάμεις. Δεν μιλούσαν για ανθρωποειδές αλλά για ένα πλάσμα μισό άνθρωπο και μισό φυτό!!! Ύψος περίπου ένα μέτρο με κίνηση που θύμιζε περισσότερο αράχνη (και δη ρίζες δέντρων). Το όνομα που του είχαν δώσει το έβγαλαν από τον τρόπο που μιλούσε, κάτι σαν πουνχτ. Οι φήμες δεν ανέφεραν ΚΑΘΟΛΟΥ την συντριβή και την σύλληψη του πλάσματος, αλλά κάτι μάλλον σαν οικιοθελή συνεργασία...

Για μένα είναι κάτι πέρα από περίεργο η όλη ιστορία. Εντάξει μπορεί να είναι και αυτό ένα urban legend, αλλά εκείνη την εποχή της ιδέας των εξωγήινων που "έρχονται στην γη και λένε πηγαινέ με στον αρχηγό σου", η ιστορία είναι σαν την μύγα μέσα στο γάλα...

A.Kircher:
Η Ostria έδωσε ένα πολύ καλό site λίγο πιο πάνω. Διάβασε το λίγο. Εμένα πάντως δεν μου φαίνονται στην φωτογραφία για "εξωγήινα".
Η όλη λογική και σκέψη μάλλον προς ανθρώπινη τήνει.

Μπορείτε να θυμηθείτε την ταινία "The day that earth stood still" και την ταινία "The forbiten planet"; Άραγε γιατί σταμάτησαν να φτιάχνουν παρόμοιες ταινίες και γιατί οι συντελεστές τους "κυνηγήθηκαν";Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2006, 17:25:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
A.Kircher:
Η Ostria έδωσε ένα πολύ καλό site λίγο πιο πάνω. Διάβασε το λίγο. Εμένα πάντως δεν μου φαίνονται στην φωτογραφία για "εξωγήινα".
Η όλη λογική και σκέψη μάλλον προς ανθρώπινη τήνει.

Είναι αυτό με την λίστα των Ουφο που συνετρίβησαν; Δεν μπορώ να βρω κανα άλλο λινκ.

Πάντως χαίρομαι που σας αρέσουν οι SCIFI ταινίες από το 50.The Day that Earth Stood Still και το The Forbiten Planet είναι από τις αγαπημένες μου.

Η ιδεολογία πίσω από όλες αυτές τις ταινίες (εξαίρεση μάλλον το The Forbiten Planet) έχει να κάνει με το ψυχροπολεμικό κλίμα και τον φόβο της Ρωσσικής εισβολής και την ατομική απειλή. Ίσως και το πρώτο κύμα ΑΤΙΑ να σχετίζεται υποσυνείδητα μ'αυτό.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2006, 17:27:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:

quote:
A.Kircher:
Η Ostria έδωσε ένα πολύ καλό site λίγο πιο πάνω. Διάβασε το λίγο. Εμένα πάντως δεν μου φαίνονται στην φωτογραφία για "εξωγήινα".
Η όλη λογική και σκέψη μάλλον προς ανθρώπινη τήνει.

Είναι αυτό με την λίστα των Ουφο που συνετρίβησαν; Δεν μπορώ να βρω κανα άλλο λινκ.

Πάντως χαίρομαι που σας αρέσουν οι SCIFI ταινίες από το 50.The Day that Earth Stood Still και το The Forbidden Planet είναι από τις αγαπημένες μου.

Η ιδεολογία πίσω από όλες αυτές τις ταινίες (εξαίρεση μάλλον το The Forbidden Planet) έχει να κάνει με το ψυχροπολεμικό κλίμα και τον φόβο της Ρωσσικής εισβολής και την ατομική απειλή. Ίσως και το πρώτο κύμα ΑΤΙΑ να σχετίζεται υποσυνείδητα μ'αυτό.



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2006, 17:37:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΚΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.
ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΛΟΓΟ ΤΟ EDIT ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2006, 18:09:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
quote:

Η ιδεολογία πίσω από όλες αυτές τις ταινίες (εξαίρεση μάλλον το The Forbidden Planet) έχει να κάνει με το ψυχροπολεμικό κλίμα και τον φόβο της Ρωσσικής εισβολής και την ατομική απειλή. Ίσως και το πρώτο κύμα ΑΤΙΑ να σχετίζεται υποσυνείδητα μ'αυτό.

θυμάσαι, αυτό το συζητήσαμε και στο φόρουμ του κινηματογράφου σε σχέση με τις μετέπειτα ταινίες (του spielberg βασικά).


quote:
Πάντως ενώ παλιά η αμερική ήταν το κέντρο των θεάσεων την τελευταία δεκαετία το παιχνίδι παίζεται στο Μεξικό και Βραζιλία.

Αυτό όντως φαίνεται να ισχύει. Βέβαια περισσότερο το συσχετίζουν με μυστικές στρατιωτικές βάσεις (γήινων ή εξωγήινων) στις ζούγκλες και γενικά στις απρόσιτες περιοχές (βολεύει).


quote:
Να κάνω τώρα μια ερώτηση.

Ποιό είναι κατα την γνώμη σας το πιο πειστικό βίντεο/φωτογραφία UFO για σας; Δεν ρωτάω αν πιστεύετε στα ufo ή όχι αλλά ποια φωτογραφία σας έκανε να ξύσετε το κεφάλι σας με απορία. Εμένα αυτή


Δεν είναι και λίγα που με προβλημάτισαν. Νομίζω ότι οι φωτογραφίες και τα βίντεο από το Βέλγιο και από την Αριζόνα (The Phoenix Lights, 1997) είναι ίσως τα πιό εντυπωσιακά, μαζί με κάποια φιλμάκια από την NASA (πχ εκείνο που δείχνει ένα ufo σε τροχιά που ξαφνικά εκτοξεύεται στο διάστημα όταν κάτι σαν πύραυλος περνάει κοντά του).

the phoenix lights video
http://www.youtube.com/watch?v=S6Y5RjhOThM

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2006, 19:59:21  Εμφάνιση Προφίλ
ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΑΤΗΡΗΘΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΘΕΑΣΕΙΣ ΣΤΗ Ν ΑΜΕΡΙΚΗ ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΜΑΡΤΥΡΙΕΣ ΓΙΑ ΠΕΡΙΕΡΓΑ
ΠΛΑΣΜΑΤΑ Σ ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΠΙΦΥΛΑΚΤΙΚΟΙ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ
ΕΞΩΓΗΙΝΗ ΠΡΟΕΛΕΥΣΗ ΤΕΤΟΙΩΝ ΠΛΑΣΜΑΤΩΝ ΑΛΛΩΣΤΕ ΣΤΗ Ν ΑΜΕΡΙΚΗ ΥΠΑΡΧΟΥΝ
ΠΟΛΛΕΣ ΕΠΙΘΕΣΕΙΣ ΣΕ ΖΩΑ ΑΠΟ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΤΣΟΥΠΑΚΑΜΠΡΑΣ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΗΝ ΚΡΥΠΤΟΖΩΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΞΩΓΗΙΝΑ ΟΝΤΑ.
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΧΩΡΙΖΟΥΜΕ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΕΩΡΟΥΜΕ ΓΗΙΝΑ ΑΤΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΕΩΡΟΥΝΤΑΙ ΕΞΩΓΗΙΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΤΟΥΣ
ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΛΑ ΤΟ ΣΧΗΜΑ.
ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΕΩΡΟΥΝΤΑΙ ΥΠΟΠΤΑ ΓΙΑ ΕΞΩΓΗΙΝΗΣ ΠΡΟΕΛΕΥΣΗ ΕΧΟΥΝ ΙΔΙΑΙΤΕΡΕΣ ΙΚΑΝΟΤΗΤΕΣ ΟΠΩΣ ΠΧ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΘΟΡΥΒΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΝ ΑΚΙΝΗΤΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΟΥΝ ΜΕ ΙΛΛΙΓΙΩΔΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ .
ΤΟ ΑΞΙΟΣΗΜΕΙΩΤΟ ΜΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ
ΠΑΡΟΜΟΙΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΕΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΕΚΑΕΤΙΑ ΤΟΥ 70 ΟΠΟΥ Η ΓΝΩΣΤΗ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΗΤΑΝ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΩΡΑ.
ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΑΠ ΤΑ ΓΝΩΣΤΑ ΑΕΡΟΣΚΑΦΗ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΔΕΝ ΤΙΣ
ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΝΑΠΤΥΧΘΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ Η ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΜΑΣ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΥΣΤΙΚΑ?
Η ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΕΞΩΓΗΙΝΗΣ ΠΡΟΕΛΕΥΣΗΣ ΑΤΙΑ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2006, 02:03:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
quote:
ΑΛΛΩΣΤΕ ΣΤΗ Ν ΑΜΕΡΙΚΗ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ ΕΠΙΘΕΣΕΙΣ ΣΕ ΖΩΑ ΑΠΟ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΤΣΟΥΠΑΚΑΜΠΡΑΣ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΗΝ ΚΡΥΠΤΟΖΩΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΞΩΓΗΙΝΑ ΟΝΤΑ.

Και γω προς τα κει τείνω.

quote:
ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΝΑΠΤΥΧΘΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ Η ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΜΑΣ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΥΣΤΙΚΑ? Η ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΕΞΩΓΗΙΝΗΣ ΠΡΟΕΛΕΥΣΗΣ ΑΤΙΑ?

Νομίζω ότι αυτό είναι το κλειδί. Δηλ. αν σήμερα δοκιμάζεται μυστικά τεχνολογία που θα εμφανιστεί σε 10, 20 ή και 30 χρόνια (που μου φαίνεται λογικό) , τότε είναι πολύ πιθανόν τα περισσότερα ufo που βλέπουμε να είναι καθαρά γήινη τεχνολογία.
Από την άλλη δεν είμαι από αυτούς που πιστεύουν ότι οι εξωγήινοι που πιθανόν μας επισκέπτονται είναι "μικροί θεοί" με απεριόριστες δυνατότητες. Αν μας επισκέπτονται τέτοια όντα, θεωρώ ότι έχουν και την δυνατότητα να μην γίνονται αντιληπτά, ούτε τα ίδια, ούτε τα σκάφη τους. Και δεν βλέπω και κανέναν λόγο γιατί να θέλουν να γίνουν αντιληπτά ή να έρθουν σε επαφή μαζί μας. Οπότε μας μένουν τα όντα που είναι λίγο πιο εξελιγμένα από μας. (αυτό εξηγεί ίσως και τα δικά τους λάθη, την περιέργεια και το ενδιαφέρον που δείχνουν για τα γήινα όντα και τα πιθανά ατυχήματά τους).


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2006, 02:55:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
θυμάσαι, αυτό το συζητήσαμε και στο φόρουμ του κινηματογράφου σε σχέση με τις μετέπειτα ταινίες (του spielberg βασικά).

Ναι πως δεν θυμάμαι!Το ενδιαφέρον είναι πως μετά το 9/11 κάποιος θα μπορούσε να πει πως στην αμερική υπάρχει μια ανάλογη κατάσταση "αόρατης" απειλής με αυτήν του 1950. Όμως, και παρόλη την εξέλιξη σε ειδικά εφέ κ.α., οι ταινίες που έχουν να κάνουν με εξωγήινη εισβολή ή ΑΤΙΑ είναι μετρημένες στα δάχτυλα. Θα περίμενε κανείς να υπάρχει ανάλογη άνθηση με αυτήν του 50 όμως φαίνεται πως το αισθητήριο του κοινού έχει αλλάξει.

quote:
Από την άλλη δεν είμαι από αυτούς που πιστεύουν ότι οι εξωγήινοι που πιθανόν μας επισκέπτονται είναι "μικροί θεοί" με απεριόριστες δυνατότητες. Αν μας επισκέπτονται τέτοια όντα, θεωρώ ότι έχουν και την δυνατότητα να μην γίνονται αντιληπτά, ούτε τα ίδια, ούτε τα σκάφη τους. Και δεν βλέπω και κανέναν λόγο γιατί να θέλουν να γίνουν αντιληπτά ή να έρθουν σε επαφή μαζί μας. Οπότε μας μένουν τα όντα που είναι λίγο πιο εξελιγμένα από μας. (αυτό εξηγεί ίσως και τα δικά τους λάθη, την περιέργεια και το ενδιαφέρον που δείχνουν για τα γήινα όντα και τα πιθανά ατυχήματά τους).

Τώρα θα πω κάτι που έχει ξαναειπωθεί. Αυτό που με κάνει να απορώ είναι το εξής: Αν για οποιοδήποτε λόγο υπάρχουν εξωγήινες επισκέψεις που έχουν λάβει χώρα, γιατί οι εξωγήινοι δεν έρχονται σε άμεση επαφή μαζί μας; Ποιός ο λόγος να ταξιδεύεις τόσα έτη φωτός για να κάνεις μια βόλτα πάνω από μία γήινη πόλη για μερικά λεπτά, άντε και μισή ώρα, και μετά να εξαφανίζεσαι;

Με το ανθρώπινο μυαλό μου τέτοιες επισκέψεις φαντάσματα δεν βγάζουν νόημα.

Όπως φαίνεται πάντως ο εξωγήινος που προσγειώνει το σκάφος του στο Washington D.C. μπροστά στα μάτια όλων θα μείνει για πάντα στις οθόνες του κινηματογράφου.

Από την άλλη υπάρχουν διάφορες "συνομωσιολογικές" υποθέσεις για μυστικές συμφωνίες με διάφορες κυβερνήσεις τις οποίες μου είναι δύσκολο να πιστέψω.

Πάντως ο Standon Friedman, τον οποίο εκτιμώ αρκετα σαν ουφολόγο μιλάει για ένα "cosmic watergate".

Ίσως η αλήθεια βγει στο φως κάποτε στο μέλλον, τώρα αν εμείς είμαστε ακόμα εδώ δεν ξέρω.

Όστρια έχεις δίκιο για τα Phoenix lights, εκατοντάδες μάρτυρες, βιντεογράφηση και καμία ερμηνεία μέχρι τώρα ή εξήγηση του τι ήταν αυτό που είδε ο κόσμος πάνω από τον ουρανό της Αριζόνας.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PaNo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
351 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2006, 07:46:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PaNo  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος PaNo
AΝΤΙ-ΒΑΡΥΤΙΚΟ ΠΕΙΡΑΜΑ ΜΕ ΙΠΤΑΜΕΝΟ ΑΛΟΓΟ?
http://video.google.co.uk/videoplay?docid=-8217848101696939469&q=ufos_

ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΒΙΝΤΕΟ ΜΕ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ ΑΝΤΙ-ΒΑΡΥΤΗΤΑΣ
http://video.google.co.uk/videoplay?docid=-286184459501486399&q=ufos_

ΤΟ 1989 Ο ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟΣ ΣΤΡΑΤΟΣ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΕ ΕΡΕΥΝΑ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΑ UFO-ET'S,ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΗΣ ΕΡΕΥΝΑΣ ΗΤΑΝ Η ΚΑΤΑΓΡΑΦΗ 57 ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΩΝ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ΦΥΛΩΝ.
http://video.google.co.uk/videoplay?docid=-347563032617886106&q=ufos_

ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ ΒΙΝΤΕΟ Alien Insects = Mantis and Zeta
http://video.google.co.uk/videoplay?docid=-7357690864632393514&q=alien

Alien Life Forms on Earth
http://video.google.co.uk/videoplay?docid=8906375392001872335&q=alien+life+forms
http://news.bbc.co.uk/1/hi/sci/tech/4501152.stm

Giants-Nephilim
http://video.google.co.uk/videoplay?docid=8534397625940239162&q=alienS

Aliens and Ancient Egypt
http://video.google.co.uk/videoplay?docid=-5847783539498136283&q=alienS

Aliens and the Ancient Sumerians
http://video.google.co.uk/videoplay?docid=-4878828737097557163&q=alienS

Ancient Aliens
http://video.google.co.uk/videoplay?docid=-166600271442873025&q=alienS

Are we ruled by interdimensional reptilian aliens?
http://video.google.co.uk/videoplay?docid=-3165713688525146062&q=alienS


~:LOVE:~AND~:LIGHT:~

PaNoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2006, 09:48:27  Εμφάνιση Προφίλ
Βρε Pano... θα μας τρελάνεις ότι πετάει το άλογο?
(πετάει ο γάιδαρος???)
Εχει πάρει το μάτι σου κάτι μπαλονάκια με ήλιον που πουλάνε στα πανυγύρια? Είχα πάρει και στο ανιψάκι μου ένα...και ο τι σύμπτωση... ήταν σε σχήμα αλόγου... κάποια στιγμή του έφυγε του μικρού... και είχαμε το αποτέλεσμα που βλέπουμε στο videακι... συν τα κλάματα του μικρού...
μετά του πήρα άλλο... με τον τουίτι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2006, 11:01:53  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Από την άλλη δεν είμαι από αυτούς που πιστεύουν ότι οι εξωγήινοι που πιθανόν μας επισκέπτονται είναι "μικροί θεοί" με απεριόριστες δυνατότητες. Αν μας επισκέπτονται τέτοια όντα, θεωρώ ότι έχουν και την δυνατότητα να μην γίνονται αντιληπτά, ούτε τα ίδια, ούτε τα σκάφη τους. Και δεν βλέπω και κανέναν λόγο γιατί να θέλουν να γίνουν αντιληπτά ή να έρθουν σε επαφή μαζί μας. Οπότε μας μένουν τα όντα που είναι λίγο πιο εξελιγμένα από μας. (αυτό εξηγεί ίσως και τα δικά τους λάθη, την περιέργεια και το ενδιαφέρον που δείχνουν για τα γήινα όντα και τα πιθανά ατυχήματά τους).
--------------------------------------------------------------------------------


Τώρα θα πω κάτι που έχει ξαναειπωθεί. Αυτό που με κάνει να απορώ είναι το εξής: Αν για οποιοδήποτε λόγο υπάρχουν εξωγήινες επισκέψεις που έχουν λάβει χώρα, γιατί οι εξωγήινοι δεν έρχονται σε άμεση επαφή μαζί μας; Ποιός ο λόγος να ταξιδεύεις τόσα έτη φωτός για να κάνεις μια βόλτα πάνω από μία γήινη πόλη για μερικά λεπτά, άντε και μισή ώρα, και μετά να εξαφανίζεσαι;



ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΜΕΡΙΚΕΣ ΠΙΘΑΝΕΣ ΕΞΗΓΗΣΕΙΣ ΙΣΩΣ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ ΕΙΝΑΙ ΕΙΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ
ΝΟΙΑΖΕΙ ΑΝ ΓΙΝΟΥΝ ΑΝΤΙΛΗΠΤΟΙ ΚΑΙ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΔΙΚΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΚΟΠΟΥΣ
ΘΕΩΡΩΝΤΑΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΕΙΤΕ ΕΧΟΥΝ
ΕΡΘΕΙ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΕΙΣ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΜΑΣ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙ. ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΕΧΕΙ ΛΟΓΙΚΗ ΚΑΘΩΣ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΘΑ ΗΤΑΝ ΕΤΟΙΜΟΣ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΤΟΣΟ ΣΥΝΤΑΡΑΚΤΙΚΟ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΘΡΗΣΚΕΥΟΜΕΝΟΥΣ Η ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΟΝΤΑΝ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΛΛΑ.


quote:
Νομίζω ότι αυτό είναι το κλειδί. Δηλ. αν σήμερα δοκιμάζεται μυστικά τεχνολογία που θα εμφανιστεί σε 10, 20 ή και 30 χρόνια (που μου φαίνεται λογικό) , τότε είναι πολύ πιθανόν τα περισσότερα ufo που βλέπουμε να είναι καθαρά γήινη τεχνολογία.

ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΕΩΡΩ ΛΟΓΙΚΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ 10-30 ΧΡΟΝΙΑ ΕΜΦΑΝΙΣΗΣ ΜΥΣΤΙΚΗΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΝ ΑΤΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2006, 12:28:35  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Πολυ φαση το "ιπταμενο" αλογο... χεχεχε...


Παντως, γιατι να αποκλειουμε το ενδεχομενο οτι μπορει και πιο προσφατα, να "εμφανιστει" η τεχνολογια στο προσκυνιο? Εδω οι Η.Π.Α. εχουν στον σχεδιασμο, να μειωσουν τα επανδρωμενα αεροσκαφη με μη-επανδρωμενα (UAV)... και εχουν σκοπο να γινει μεχρι το 2020... (1 χρονια σχεδον!!!)

Ετσι θα γινει μειωση στο προσωπικο της Αεροποριας... αργοτερα δε, για το 2040 ετοιμαζουν μη επανδρωμενα Πολεμικα πλοια!!!!


GENUS PANTHERAS FELIDAE

...and the Predators will prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2006, 13:37:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
Βρε Πάνο μην βάζεις τόσα links ταυτόχρονα, είναι δύσκολο να προλάβουμε να τα δούμε όλα (έχουμε και το πρόβλημα με τον σέρβερ εδώ).
Το αλογάκι πάντως έχει πολύ πλάκα!


quote:
Θα περίμενε κανείς να υπάρχει ανάλογη άνθηση με αυτήν του 50 όμως φαίνεται πως το αισθητήριο του κοινού έχει αλλάξει.

Είναι που παίζουν πολλά πράγματα και πολλές υποθέσεις ταυτόχρονα αυτή την εποχή. Αν δεις τα μυθιστορήματα (best seller) που κυκλοφορούν εδώ και μερικά χρόνια, ασχολούνται κυρίως με (παρα)θρησκευτικά θέματα, με μυστικές οργανώσεις που μας έρχονται από τα βάθη της ιστορίας και τέτοια.

quote:
Αν για οποιοδήποτε λόγο υπάρχουν εξωγήινες επισκέψεις που έχουν λάβει χώρα, γιατί οι εξωγήινοι δεν έρχονται σε άμεση επαφή μαζί μας; Ποιός ο λόγος να ταξιδεύεις τόσα έτη φωτός για να κάνεις μια βόλτα πάνω από μία γήινη πόλη για μερικά λεπτά, άντε και μισή ώρα, και μετά να εξαφανίζεσαι;

Ναι, και ποιός ο λόγος να κατεβαίνεις σε ένα απομακρισμένο μέρος και να έρχεσαι σε επαφή με τον αγρότη εκεί; Οπωσδήποτε κάτι δεν κολάει σε όλη αυτή την ιστορία.
Αρα, ή υπάρχει όντως ένα "cosmic watergate" (που όμως θέλει περαιτέρω ανάλυση), ή οι επισκέψεις από εξωγήινους είναι τόσο σπάνιες (και πιθανόν τυχαίες) που ψάχνονται και αυτοί για το τι πρέπει να κάνουνε με εμάς που ανακάλυψαν. (Ας βάλουμε για λίγο τον εαυτό μας στην θέση τους και τι θα κάναμε εμείς).

quote:
ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΕΩΡΩ ΛΟΓΙΚΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ 10-30 ΧΡΟΝΙΑ ΕΜΦΑΝΙΣΗΣ ΜΥΣΤΙΚΗΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΝ ΑΤΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ.

quote:
Παντως, γιατι να αποκλειουμε το ενδεχομενο οτι μπορει και πιο προσφατα, να "εμφανιστει" η τεχνολογια στο προσκυνιο?

Στο πρώτο: Ισως να μην έχουν και τόση επιτυχία με τα πειράματα της νέας τεχνολογίας και ειδικά με τα καινούργια συστήματα προώθησης.
πχ αν ισχύει ο αριθμός των ατυχημάτων τότε είναι λογικό να μην τα βγάζουν μέχρι να σιγουρευτούν ότι έχουν λύσει όλα τα προβλήματα.

Στο δεύτερο: Δεν το αποκλείουμε αλλά και πάλι ισχύει αυτό που είπα παραπάνω. Δηλ μάλλον έχουν πρόβλημα ή προβλήματα με αυτά τα projects και/αλλά συνεχίζουν να το ψάχνουν, επειδή θεωρούν ότι προς τα κει θα πρέπει να οδηγηθεί η νέα τεχνολογία.


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2006, 14:00:58  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Δεν θα το ελεγα οτι ειναι ακομα σε περιοδο δοκιμων... γιατι ουσιαστικα ειναι δοκιμασμενα τουλαχιστο εδω και 50 χρονια!!!

Οταν η εταιρια Mercedes εβγαλε τον πρωτο πυραυλοκινητηρα το 1926 (ναι 1926!!!) και χρησιμοποιηθηκε σε αεροπλανα, ολοι το αμφισβητησαν, αλλα πεταξε... Αργοτερα, το 1932-1933 οι Γερμανοι βγαλανε τα πρωτα Ιπταμενα "Πιατα"... που μετα το τελος του Β' ΠΠ, τα μισα τουλαχιστον μεταφερθηκαν στις ΗΠΑ (τα υπολοιπα, μοιραστηκαν στην ΕΣΣΔ και σε υπολοιπες χωρες) μαζι με τα σχεδια και τις σημειωσεις... οποτε μετα απο τοσα χρονια, εχουν καλυτερη γνωση (και δη με ποιο συχρονα υλικα και τεχνολογια)...


GENUS PANTHERAS FELIDAE

...and the Predators will prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2006, 14:07:27  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Στο πρώτο: Ισως να μην έχουν και τόση επιτυχία με τα πειράματα της νέας τεχνολογίας και ειδικά με τα καινούργια συστήματα προώθησης.
πχ αν ισχύει ο αριθμός των ατυχημάτων τότε είναι λογικό να μην τα βγάζουν μέχρι να σιγουρευτούν ότι έχουν λύσει όλα τα προβλήματα.



ΑΝ ΗΤΑΝ ΕΣΤΩ 25 ΧΡΟΝΙΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΠΙΘΑΝΗ ΑΙΤΙΑ ΑΛΛΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 50
ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΛΥΣΟΥΝ ΟΠΟΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2006, 14:17:22  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Ισα ισα που σε 50 χρονια, εχουν κανει και βελτιωσεις


GENUS PANTHERAS FELIDAE

...and the Predators will prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2006, 17:00:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond
ΕΙΔΑ ΣΗΜΕΡΑ ΕΝΑ ΝΤΟΚΥΜΑΝΤΕΡ ΣΤΗΝ ΕΤ1 ΓΙΑ ΤΑ UFO
ΕΛΕΓΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΠΡΟΕΔΡΟ ΤΗΣ ΑΜΕΡΙΚΗΣ ΤΙ ΕΚΑΝΕ Η ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΤΑ UFO...

AΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΟ ΠΙΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΕΙΝΑΙ Η ΕΜΠΛΟΚΗ ΤΟΥ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ BUSH..
HTAN ΑΡΧΗΓΟΣ ΤΗΣ CIA ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ JOHNSON...

MAΛΛΟΝ ΞΕΡΕΙ ΠΟΛΛΑ ...ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΟΛΛΗΤΑΡΙΑ ΤΟΥ ΤΣΕΙΝΙ ΚΑΙ ΡΑΜΣΦΕΛΝΤ...


Ήρθα, είδα, νίκησα, είπε ο στρατηγός. Ανέβηκες, ξεκίνησες, έφτασες! ώρα να κατεβείς! λέει ο φιλόσοφοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2006, 17:08:28  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Kαι να μην ξερει-ηξερε ο Πατερας Bush... ξερουν οι "Στρατηγοι" του Πενταγωνου, C.I.A., N.S.A. και ενα καρο αλλα "αρχικα"...


GENUS PANTHERAS FELIDAE

...and the Predators will prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PaNo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
351 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2006, 02:21:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PaNo  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος PaNo

THE BRANDON COREY STORY
http://video.google.com/videoplay?docid=5801978637941865090&q=0

http://www.truthseekertv.com/DVD.html


~:LOVE:~AND~:LIGHT:~

PaNo

Edited by - PaNo on 22/11/2006 02:24:55Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2006, 11:00:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Αγαπητέ PaNo, λόγω του οτι οι φωτογραφίες δεν διακρίνονται πολύ καθαρά, θα μπορούσες να μας πεις κάποια πράγματα?
Στην τελευταία φωτογραφία πάντως ο άνθρωπος φαίνεται να έχει το μάτι της γάτας.
Κάποιος φακός επαφής ίσως?


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2006, 11:35:23  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Το Ισραήλ με τη χρήση της νανοτεχνολογίας προσπαθεί να δημιουργήσει ένα ρομπότ όχι μεγαλύτερο από μια σφήγκα που θα έχει όμως τη δυνατότητα να καταδιώκει, να φωτογραφίζει και να εξοντώνει το στόχο του, γράφει σήμερα ισραηλινή εφημερίδα.
Το ιπτάμενο ρομπότ που ονομάζεται "βιονική σφήγκα" θα μπορεί να προσανατολίζεται και να περνά μέσα από στενούς δρόμους για να εντοπίζει μη ανιχνεύσιμους εχθρούς όπως είναι οι εκτοξευτήρες ρουκετών, σημειώνει η εφημερίδα Γεντιότ Αχρονότ.
Είναι ένα από τα πολλά όπλα που έχουν δημιουργήσει οι επιστήμονες για την αντιμετώπιση των εχθρών, σημειώνει η εφημερίδα. Άλλα σύγχρονα όπλα είναι τα "σούπερ γάντια" που παρέχουν τη δυνατότητα στο χρήστη τους να αναπτύξει δυνάμεις "βιονικού ανθρώπου" καθώς και μίνι αισθητήρες που θα ανιχνεύουν τους καμικάζι.
Η έρευνα έχει εντάξει τη νανοτεχνολογία στο υπουργείο Ασφαλείας του Ισραήλ και εφευρίσκει λύσεις σε προβλήματα που ο στρατός δεν κατόρθωσε να αντιμετωπίσει, δηλώνει στην εφημερίδα ο αντιπρόεδρος της κυβέρνησης Σιμόν Πέρες.
" Ο πόλεμος στο Λίβανο απέδειξε ότι χρειαζόμαστε μικρότερο οπλοστάσιο. Είναι πέρα από κάθε λογική να στέλνεις ένα αεροπλάνο αξίας 100 εκατομμυρίων δολαρίων εναντίον ενός τρομοκράτη καμικάζι. Έτσι δημιουργήσαμε όπλα του μέλλοντος", πρόσθεσε ο Πέρες.
Τα πρωτότυπα των νέων όπλων αναμένεται να είναι έτοιμα σε τρία χρόνια.

Πηγή: ΑΠΕ - ΜΠΕ

Για την τεχνολογια που λεγαμε...



GENUS PANTHERAS FELIDAE

...and the Predators will prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2006, 11:56:32  Εμφάνιση Προφίλ
Ποπο... και να σκεφτείς πως κάποτε αυτά τα διαβάζαμε στα κομικ και τα βλέπαμε σε ταινίες κινουμένων σχεδίων...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2006, 12:23:22  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Aρα εχω δικιο που λεω και φωναζω και αμφισβητω για τα "εξωγηινα" οταν εμεις οι ιδιοι δεν γνωριζουμε τι συμβαινει με εμας και τι σχεδιαζουμε!!!!!


GENUS PANTHERAS FELIDAE

...and the Predators will prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2006, 12:26:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA
Πω,πω,
Και να σκεφτήται ότι εμείς δεν έχουμε δεν έχουμε ούτε ένα αξιοπρεπή διαστημικό σταθμό στο διάστημα.
Αλλά είπαμε: εμείς στην γη είμαστε φοβεροί επιστήμονες και μηχανολόγοι - μια στιγμή να φηλίσω τα χέρια μου - και κατασκευάζουμε θαύματα. ΟΙ "έξω" μόνο σαπάκια έχουν που τσακίζονται στην γη...

Τς, τς, τους καημένους - για αυτό και θέλουν να μας ξεκάνουν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2006, 12:32:37  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Εκτος αν βγει καποιος και πει "Ειναι εξωγηινες οι σφηκες"... Δηλαδη αυτοι που τα υποστηριζουν αυτα...

ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΙΔΑΜΕ ΤΙΠΟΤΑ... ξεπεραστηκαν και τα UAV UCAV (αυτα θα ειναι για τους "φτωχους", οι μελισσουλες για τους πλουσιους)


GENUS PANTHERAS FELIDAE

...and the Predators will prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2006, 12:47:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
quote:
ΑΝ ΗΤΑΝ ΕΣΤΩ 25 ΧΡΟΝΙΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΠΙΘΑΝΗ ΑΙΤΙΑ ΑΛΛΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 50 ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΛΥΣΟΥΝ ΟΠΟΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ?

Βρες μου εσύ μια πιό λογικοφανή απάντηση. Ας δεχτούμε ότι τα πειράματα άρχισαν εντατικά μετά τον WWII χρησιμοποιώντας κάποια σχέδια και πρωτότυπα μοντέλα που βρήκαν από τους γερμανούς (αλλά πιθανόν να ασχολούντο και άλλοι το ίδιο διάστημα).
Από το 1950 μέχρι το 2006, φαίνεται ότι δεν έχουμε μαζική παραγωγή κάποιου συγκεκριμένου μοντέλου -μιας και κυκλοφορούν αρκετά που διαφέρουν μεταξύ τους ως προς το σχήμα τουλάχιστον-. Αν η νέα αυτή τεχνολογία είναι επιτυχής και ασφαλής και δίνει στην αεροπορία (την αμερικάνικη βασικά) δυνατότητες που δεν τις έχει μέχρι στιγμής, ποιός ο λόγος να μην χρησιμοποιείται ανοιχτά;


quote:
THE BRANDON COREY STORY

Πάνο μου θυμίζει λίγο το Blair Witch Project. Δηλ. μία δραματοποιημένη conspiracy story που προσπαθεί να πείσει για την αληθοφάνειά της.

quote:
Το Ισραήλ με τη χρήση της νανοτεχνολογίας προσπαθεί να δημιουργήσει ένα ρομπότ όχι μεγαλύτερο από μια σφήγκα που θα έχει όμως τη δυνατότητα να καταδιώκει, να φωτογραφίζει και να εξοντώνει το στόχο του, γράφει σήμερα ισραηλινή εφημερίδα.

Νομίζω ότι έχω διαβάσει κάτι παρόμοιο και παλιότερα.
Πάντως, ψάξτε λίγο και για τα ufo που παρουσιάζονται στο Ισραήλ. Είναι αρκετά διαφορετικά από τα συνηθισμένα που έχουμε από άλλες χώρες.


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2006, 13:13:38  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Το Ισραηλ, εχει αποδεδειγμενα, μυστικη τεχνολογια, ισως ανωτερη και των ΗΠΑ (για ποιο λογο αραγε???? )


GENUS PANTHERAS FELIDAE

...and the Predators will prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2006, 13:44:34  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Βρες μου εσύ μια πιό λογικοφανή απάντηση. Ας δεχτούμε ότι τα πειράματα άρχισαν εντατικά μετά τον WWII χρησιμοποιώντας κάποια σχέδια και πρωτότυπα μοντέλα που βρήκαν από τους γερμανούς (αλλά πιθανόν να ασχολούντο και άλλοι το ίδιο διάστημα).
Από το 1950 μέχρι το 2006, φαίνεται ότι δεν έχουμε μαζική παραγωγή κάποιου συγκεκριμένου μοντέλου -μιας και κυκλοφορούν αρκετά που διαφέρουν μεταξύ τους ως προς το σχήμα τουλάχιστον-. Αν η νέα αυτή τεχνολογία είναι επιτυχής και ασφαλής και δίνει στην αεροπορία (την αμερικάνικη βασικά) δυνατότητες που δεν τις έχει μέχρι στιγμής, ποιός ο λόγος να μην χρησιμοποιείται ανοιχτά;



ΠΙΟ ΛΟΓΙΚΟΦΑΝΗΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΤΟΥ OANNHSEA ΣΕ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ
ΣΕΛΙΔΑ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΚΙΝΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΕΙΔΟΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ ΠΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΝΕ ΓΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ.
Η ΝΑΝΟΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΠΑΜΕ
ΚΑΛΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΤΟΜΕΑ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΑ ΠΡΟΗΓΜΕΝΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΞΩΓΗΙΝΟ ΑΛΛΟ ΠΑΜΕ ΣΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΑΚΡΟ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ.

quote:
Το Ισραηλ, εχει αποδεδειγμενα, μυστικη τεχνολογια, ισως ανωτερη και των ΗΠΑ (για ποιο λογο αραγε???? )

ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΥΣΤΙΚΗ ΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΑΝΩΤΕΡΗ ΑΠΟ
ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy