ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 UFO no1
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2007, 20:43:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios
Συμφωνώ απόλυτα με τον Open Mind, εκτός ίσος από το ποιο κάτω, όπου διατηρώ μια μικρή επιφύλαξη, "πισινή" που λέει και ο λαός...

quote:
ΠΡΙΝ ΑΝΑΚΟΙΝΩΝΑΝ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΕΠΑΦΗ ΘΑ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΖΑΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΤΟ ΕΔΑΦΟΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΥΠΗΡΧΑΝ ΟΣΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ.

Εγώ πιστεύω πως δεν θα ανακοίνωναν ποτέ τίποτα, τους λόγους τους έχουμε πει πάμπολλες φορές!
Και αν ποτέ διέρρεε κάτι, έχουν πήρα στις διαψεύσεις!
Εκτός και αν κατέβαιναν, μέρα μεσημέρι στην ομόνοια, αλλά και πάλη κάτι θα σκέφτονταν....

Η αμφιβολία είναι η αρχή της σοφίας!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
chr001
Νέο Μέλος

Greece
18 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/05/2007, 19:36:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους chr001
Ένας φίλος μου έδωσε ένα VCD που δίχνει ότι η πρώτη πτήση στο φεγγάρι ίσως να ήταν ΣΚΙΝΟΘΕΤΙΜΕΝΗ στην Νεβάδα και να μας έχει κάνει να πιστέψουμε ότι είναι αλήθεια π.χ. όταν ο αστρονάυτης καρφώνει τη σημαία στο έδαφος της Σελίνης πώς κυματίζει αφού δεν υπάρχει αέρας εκεί;

chr001Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2007, 12:48:03  Εμφάνιση Προφίλ
A. Kircher
Δεν είχα σκεφτεί την περίπτωση του πειράματος για την αντίδραση του κοινού
Στο περιστατικό του 1938 δεν αποκλειεται.
Φαντάσου τι χαμός θα γίνονταν στις λιγότερο ανεπτυγμένεs χώρες .
Κριος πιστεύω ότι αν ερχόμασταν σε επαφή η έχουμε έρθει κάποια
Στιγμή θα αποκαλυφθει όταν ωριμάσουν οι συνθήκες.
chr001
Υπάρχουν αρκετά ερωτηματικά σχετικά με τη σελήνη
Ένα ακόμα ερωτηματικό είναι γιατι σταμάτησαν τις επανδρωμένες αποστολές
Αλλα και γιατί οι σοβιετικοί δεν έστειλαν ποτε δική τους επανδρωμένη αποστολη.
Πάντως υπάρχουν σχεδία για μελλοντικές επανδρωμένες αποστολές
Αν γίνουν όπως είναι προγραμματισμένες θα μας λυθούν αρκετές απορίες
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
chr001
Νέο Μέλος

Greece
18 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2007, 14:33:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους chr001
Πιστεύετε πως κάποια μέρα θα κατοικιθεί ο Άρης απο τους ανθρώπους; Σε μία ευπομπή του Χαρδαβέλα είχαν συζητίσει γι αυτό το θέμα. Είπαν πως έχει βρεθεί νερό στον Άρη σε παγωμένη μορφή έχει και διοξύδιο του άναθρακα.
Επήσης είπαν πως το 1989 οι Ρώσοι έστειλαν ένα διαστημόπλοιο και καθώς φωτογράφιζε την επιφάνεια του Άρη χάθηκε η επαφή και εξαφανήστηκε το διαστημόπλοιο.

chr001Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bob_cat
Μέλος 1ης Βαθμίδας


128 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2007, 15:37:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bob_cat
quote:
ΑΝ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΑΝΩΤΕΡΟΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΡΑΤΗΡΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΠΕΜΒΑΙΝΟΥΝ ΟΠΩΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΑΠΟ ΖΩΑ.
ΠΧ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΕΝΑ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΜΕ ΧΙΜΠΑΤΖΗΔΕΣ Η ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΕΠΑΙΡΝΕ ΠΛΑΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΠΟΥ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΕ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΑΝΤΙΛΗΠΤΟΙ
ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΠΕΜΒΑΙΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥΣ ΑΠΛΑ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΑΝ ΩΣΤΕ
ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΤΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΙΚΑΝΟΤΗΤΕΣ ΤΟΥΣ.

Έχεις δίκιο σε αυτό αλλά εγώ εννοούσα να κάνουν στον άνθρωπο πράγματα ακατανόητα σε εμάς να τα πραγματοποιήσουμε σε κανένα κατώερο ζωικό είδος όπως να επεμβαίνουν στην σκέψη και το μυαλό μας, η έσχατη μορφή ψυχικής υποδούλωσης.
Εννοείται χωρίς να γίνονται αντιληπτοί, αυτό θα το κάνουν μονάχα άν έχουν κακές προθέσεις. Όλα είναι υποθέσεις βέβαια μήν παίρνετε τίποτα στα σοβαρά καμιά ένδειξη δέν έχει υπάρξει οτι μας έχουν επισκεφτεί καλοί ή κακοί εξωγήινοι, ίσως ΄γιατί και οι ίδιοι άν το έκαναν να κατάφεραν με μαεστρία να σβήσουν κάθε ίχνος υποψίας απο τον άνθρωπο.


Αεί ο Θεός γεωμετρείΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2007, 18:35:00  Εμφάνιση Προφίλ
bob_cat ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΟΤΙ
ΜΙΛΑΜΕ ΥΠΟΘΕΤΙΚΑ.
chr001 ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΘΑ ΑΠΟΙΚΗΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΑΡΗ
ΑΛΛΩΣΤΕ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΣΧΕΤΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΣΧΕΔΙΑΖΟΝΤΑΙ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΕΣ
ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
chr001
Νέο Μέλος

Greece
18 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2007, 18:08:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους chr001
http://www.youtube.com/watch?v=3G4KnhYuWD8

chr001Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2007, 21:08:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios
quote:
bob_cat ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΟΤΙ
ΜΙΛΑΜΕ ΥΠΟΘΕΤΙΚΑ.

Πάρα πολύ υποθετικά θα έλεγα εγώ!
Και αν υποθέσουμε ότι δεν θα έχουν καμία σχέσει με εμάς, και γενικά όπως εμείς αντιλαμβανόμαστε τη νοημοσύνη; τότε τι γίνετε;

quote:
chr001 ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΘΑ ΑΠΟΙΚΗΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΑΡΗ
ΑΛΛΩΣΤΕ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΣΧΕΤΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΣΧΕΔΙΑΖΟΝΤΑΙ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΕΣ
ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ.

Φίλε Open Mind, θα σε μαλώσω!
Πρώτη έρχεται, "το είπαμε η Σελήνη" !!!
Να μάθουμε επιτέλους βρε παιδί μου, είναι; ή δεν είναι κούφια!

Η αμφιβολία είναι η αρχή της σοφίας!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2007, 13:49:45  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Και αν υποθέσουμε ότι δεν θα έχουν καμία σχέσει με εμάς, και γενικά όπως εμείς αντιλαμβανόμαστε τη νοημοσύνη; τότε τι γίνετε;


quote:



ΤΟΤΕ ΘΑ ΔΥΣΚΟΛΕΥΤΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΝΤΙΛΗΦΘΟΥΜΕ
quote:
Πρώτη έρχεται, "το είπαμε η Σελήνη" !!!
Να μάθουμε επιτέλους βρε παιδί μου, είναι; ή δεν είναι κο

ΣΥΜΦΩΝΩ ΠΡΩΤΗ ΒΑΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΠΡΩΤΗ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΣΕΛΗΝΗ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
bob_cat
Μέλος 1ης Βαθμίδας


128 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2007, 20:06:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bob_cat
quote:
Πάρα πολύ υποθετικά θα έλεγα εγώ!
Και αν υποθέσουμε ότι δεν θα έχουν καμία σχέσει με εμάς, και γενικά όπως εμείς αντιλαμβανόμαστε τη νοημοσύνη; τότε τι γίνετε;

Όλα είναι πιθανά, δύο σοβαροφανέστερες υποθετικές πάντα λύσεις θα έλεγα είναι
Να φύγουν άπρακτοι προσπαθώντας να μήν γίνουν αντιληπτοί.
Να προσπαθήσουν να απαγάγουν κάποιους ανθρώπους χρησιμοποιώντας τους σάν πειραματόζωα.


Αεί ο Θεός γεωμετρείΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2007, 20:13:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios
quote:
Όλα είναι πιθανά, δύο σοβαροφανέστερες υποθετικές πάντα λύσεις θα έλεγα είναι
Να φύγουν άπρακτοι προσπαθώντας να μήν γίνουν αντιληπτοί.
Να προσπαθήσουν να απαγάγουν κάποιους ανθρώπους χρησιμοποιώντας τους σάν πειραματόζωα.

Πολύ σωστές σκέψεις, αν και ομολογούμενος, δεν μπορώ να καταλάβω το λόγο που δεν θα ήθελαν να γίνουν αντιληπτοί.
Εκτός και αν δεν τους αρέσει η φάτσα μας...
Πάντως χωρίς αστεία, όλα είναι πιθανά, σε αυτή την απεραντοσύνη του διαστήματος...

Η αμφιβολία είναι η αρχή της σοφίας!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
bob_cat
Μέλος 1ης Βαθμίδας


128 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2007, 20:32:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bob_cat
quote:
Πολύ σωστές σκέψεις, αν και ομολογούμενος, δεν μπορώ να καταλάβω το λόγο που δεν θα ήθελαν να γίνουν αντιληπτοί.

Ο λόγος θα μπορούσε να είναι, να μπορούν να καταστρώσουν ανενόχλητοι τα νέα σχέδια τους σε μιά μελλοντική πιό προετοιμασμένη επίσκεψη.
Εν κατακλείδι μέσα στην απεραντοσύνη του Σύμπαντος τα πάντα είναι πιθανά


Αεί ο Θεός γεωμετρείΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2007, 20:37:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios
Μπρρρρρ....μπα καλοί πρέπει να είναι βρε!

Πρέπει να μας μοιάζουν οπωσδήποτε;

Η αμφιβολία είναι η αρχή της σοφίας!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Philolaos
Μέλος 1ης Βαθμίδας


122 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2007, 21:43:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Philolaos
quote:

Πρέπει να μας μοιάζουν οπωσδήποτε;


Δεν αποκλείεται.Καποιοι ομως,απ'αυτους,γιατι φιλοι μου ενα τοσο περιπλοκο συμπαν δεν θα μπορουσε να εχει δημιουργησει,οντα που ειναι μονο με τους ανθρωπους ομοια.Θα πρεπει να υπαρχουν ενα σωρο διαφορετικης μορφης οντα,αφου,οπως και στη γη,θα υπαρχει μια περιπλοκη φυλογενετικη εξελιξη.Για εξωγηινους οργανισμους που την εχουν αναγκη φυσικα.

Παντως,ισως σας φανει ηλιθιο,αλλα αναρωτιεμαι συχνα για τα σωματικα χαρακτηριστικα της κιτρινης φυλης.Οι περισσοτεροι εδω θα εχετε σκεφτει,οπως εγω,ενα σωρο πραγματα γι'αυτους:
Γιατι ειναι τοσο διαφορετικοι απ'τους λευκους?
Γιατι ειναι ολοι τοσο ομοιοι μεταξυ τους?
Γιατι στις περισσοτερες απεικονησεις εξωγηινων(μπορει να ειναι και πραγματικες φωτο),που συνηθως αναφερονται στους γκριζους,οι εξωγηινοι μοιαζουν τοσο πολυ με ασιατες?
Δειτε και σκεφτειτε
http://i159.photobucket.com/albums/t134/Philolaos/alien4.jpg
http://i159.photobucket.com/albums/t134/Philolaos/alien3
http://i159.photobucket.com/albums/t134/Philolaos
http://i159.photobucket.com/albums/t134/Philolaos/alien3ui6.jpg

Εικασιες για εξωγηινους που δεν εχουμε δει με τα ιδια μας τα ματια,(οι περισσοτεροι απο εμας τουλαχιστον)ισως δεν μπορουμε να κανουμε.Ομως Ασιατες εχουμε δει σιγουρα ολοι και αν δουμε το θεμα με ανοιχτο μυαλο,θα προβληματιστουμε με τα παραπανω.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Philolaos
Μέλος 1ης Βαθμίδας


122 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2007, 21:47:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Philolaos
Ζητω συγγνωμη.Καποιο λαθος εκανα και οι φωτο μου δεν εμφανιστηκαν κανονικα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2007, 01:42:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
quote:
Παντως,ισως σας φανει ηλιθιο,αλλα αναρωτιεμαι συχνα για τα σωματικα χαρακτηριστικα της κιτρινης φυλης.Οι περισσοτεροι εδω θα εχετε σκεφτει,οπως εγω,ενα σωρο πραγματα γι'αυτους:
Γιατι ειναι τοσο διαφορετικοι απ'τους λευκους?
Γιατι ειναι ολοι τοσο ομοιοι μεταξυ τους?
Γιατι στις περισσοτερες απεικονησεις εξωγηινων(μπορει να ειναι και πραγματικες φωτο),που συνηθως αναφερονται στους γκριζους,οι εξωγηινοι μοιαζουν τοσο πολυ με ασιατες?


Χεχε, καλό ερώτημα. Μήπως μας προετοιμάζουν χρόνια για τον εξ Ανατολών κίνδυνο;
Πάντως αυτό το τόσο διαφορετικοί και τόσο όμοιοι μεταξύ τους, δεν νομίζω να ισχύει. Απλώς εμείς δεν τους έχουμε συνηθίσει και μας μοιάζουν όλοι ίδιοι. Τώρα που άρχισαν να κυκλοφορούν αρκετοί και στην χώρα μας νομίζω ότι αρχίζουμε να τους ξεχωρίζουμε.

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Philolaos
Μέλος 1ης Βαθμίδας


122 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2007, 20:28:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Philolaos
Φιλη Οστρια,σκεψου το αλλο.
Γιατι η λευκη φυλη διαμορφωσε γενετικους μηχανισμους που προσδιδουν στα διαφορα ατομα,πολλα διαφορετικα χαρακτηριστικα.Ετσι εχουμε ποικιλια απο χρωματα μαλλιων,δερματος,τριχοφυια στους αντρες(εντονη ομως,οχι αραιη οπως στους ασιατες)κ.α,ενω στους Ασιατες τα χαρακτηριστικα δεν εμφανιζουν τετοια ποικιλια.

Αυτο που λενε πολλοι,οτι σ'εμας τους λευκους φαινονται ιδιοι(κατι που λενε και για τα ατομα ενος ειδους ζωου,οτι μεταξυ τους αναγνωριζονται δηλαδη),ενω σ'αυτους φαινονται διαφορετικοι,ειναι παραλογο.Μην κρυβομαστε πισω απ'το δακτυλο μας.Ο φαινοτυπος των λευκων(αλλα και των νεγρων)εμφανιζει σαφως μεγαλυτερη ποικιλια απ'οτι στους Ασιατες.Και αυτο ειναι το περιεργο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2007, 01:09:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Προσπαθώ να καταλάβω.....

αν οι Ασιάτες είναι απόγονοι εξωγήινων αυτό σημαίνει πως οι Έλληνες δεν κατάγονται από τον Σείριο;



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kondoras
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
272 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2007, 03:44:25  Εμφάνιση Προφίλ
Φιλόλαε, έχεις ρωτήσει ποτέ Κινέζο να σου πει πόσο ίδιοι φαίνονται στα δικά του μάτια οι λευκοί;
Η Ostria το έθεσε πολύ ωραία για τον "εξ Ανατολών κίνδυνο", που αλλάζει πατρίδα αλλά παραμένει "εξ Ανατολών". Μέχρι πρότινος οι εχθροί ήταν οι Ρώσοι κομμουνιστές, γιατί δεν μας ανοίγαν (εμάς τους Δυτικούς, όχι εμάς τους Έλληνες) την απέραντη αγορά τους, να τους πουλήσουμε ό,τι σαβούρα παράγουμε. Άλλαξε το καθεστώς και εχθροί έγιναν ξαφνικά οι Άραβες (όοοοχι, όχι όλοι, οι κακοί) που είναι μουσουλμάνοι (λες και πριν δεν ήταν), τρομοκράτες και ενάντια στην δημοκρατία μας (κλαψ). Στο άμεσο μέλλον οι εχθροί θα είναι οι Κινέζοι γιατί είναι πολλοί, πληρώνονται λίγο και παράγουν τα πάντα και τί θα απογίνουν οι δικές μας επιχειρήσεις; Οπότε κακοί εξωγήινοι οι Κινέζοι, "αφού μοιάζουν μεταξύ τους", "τρώνε φίδια", "δεν αναμιγνύονται με άλλους πληθυσμούς" (sic) και διάφορα άλλα επιχειρήματα.

Open your eyes...

Αν δεν καώ εγώ, αν δεν καείς εσύ, αν δεν καούμε όλοι, πώς θα βγει απ'τα σκοτάδια φως;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2007, 03:59:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman
Υπάρχει μια έρευνα ενός Κινέζου, πάνω σε πληθυσμούς διάφορων φυλών, για το πόσο μοιάζουν στατιστικά.

Συμπεραίνει αυτό που όλοι περιμένουμε, ότι οι Κινέζοι μοιάζουν περισσότερο μεταξύ τους.


Dare To Dream
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Philolaos
Μέλος 1ης Βαθμίδας


122 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2007, 01:28:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Philolaos
quote:

Φιλόλαε, έχεις ρωτήσει ποτέ Κινέζο να σου πει πόσο ίδιοι φαίνονται στα δικά του μάτια οι λευκοί;
Στο άμεσο μέλλον οι εχθροί θα είναι οι Κινέζοι γιατί είναι πολλοί, πληρώνονται λίγο και παράγουν τα πάντα και τί θα απογίνουν οι δικές μας επιχειρήσεις;


Μα για ονομα του Θεου πια!
Και δυο αλογα,π.χ,μπορουν να ξεχωριζονται μεταξυ τους,αλλα το φαινοτυπο τους δεν μπορουν να τον κρινουν τα ιδια,αλλα ολοι οι υπολοιποι οργανισμοι που τα βλεπουν και τ'αναγνωριζουν ως ιδια.Εξαλλου φιλοι μου,αναφερομαι στα χαρακτηριστικα του προσωπου,που ειναι πολυ λεπτα και ευπλαστα στους λευκους απ'οτι στους Ασιατες. Νομιζω οτι η ερευνα που αναφερει ο gentleman μιλαει απο μονη της.
Οσον αφορα το δευτερο φιλε Κονδορα,για την υπεροχη των Κινεζων σαν εργατικα χερια,και γενικοτερα την ανερχομενη(ή ηδη πανισχυρη)οικονομια της Κινας,τι? Αμφιβαλλεις? Ωστοσο εγω δεν αναφερθηκα καθολου σε οικονομικα θεματα,παρα μονο στο περιεργο της υποθεσης με την ανθρωπολογια των Ασιατων,συγκριτικα με τους λευκους .Αυτο καλω να σκεφτουμε.
Επιπλεον θα ηθελα να θιξω και την πιθανοτητα ομοιογενειας και στην λευκη φυλη αρκετες εκατονταδες χρονια πριν,προτου οι ορδες του
"κινδυνου εξ ανατολων"(που τοτε ο κοσμος τον ζουσε με το μαχαιρι,και τωρα τον ζει απ'τον καναπε βλεποντας τα νεα του χρηματιστηριου)αναμειχθουν γενετικα με τους λευκους ευρωπαιους.Ναι,τοτε,Κονδορα,οι λευκοι θα φαινονταν σιγουρα πολυ ιδιοι στους Ασιατες απ'οτι τωρα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/05/2007, 23:32:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman
Λοιπόν για θέματα Κινέζων, δώστε βάση.

Δεν υπάρχουν αρχαιολογικά ευρήματα μογγολικών σκελετών στην Κίνα πριν το 5000 πΧ!

Πως γίνεται;


Dare To Dream
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2007, 18:21:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
H τελευταία "τρέλλα" στην Αμερική. Ufo-ανεμιστήρες ταβανιού?


http://www.coasttocoastam.com/gen/page2024.html?theme=light
http://www.earthfiles.com/news.php?ID=1252&category=Environment

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2007, 18:35:55  Εμφάνιση Προφίλ
Κανένα νέο απ τα γαλλικά αρχεία έχουμε? .

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2007, 20:34:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
H τελευταία "τρέλλα" στην Αμερική. Ufo-ανεμιστήρες ταβανιού?

Μάλλον drone! χα χα χα!

Όστρια το είχα δει και εγώ το περιστατικό και τις φωτογραφίες στο coast to coast (για όσους δεν γνωρίζουν αυτή είναι μια καθημερινή εκπομπή στο αμερικάνικο ραδιόφωνο σχετικά με το παράξενο κ.α. κάτι σαν τον Χαρδαβέλα ας πούμε).

Το θεώρησα αστείο και είπα να μην το αναφέρω καν γιατί οι φωτογραφίες φαίνονται πλαστές από χιλιόμετρα. Εκτός κι αν πρόκειται για καμιά νέα τεχνολογία (;)

quote:
Κανένα νέο απ τα γαλλικά αρχεία έχουμε? .

Παιδιά από ότι έχω καταλάβει τα γαλλικά αρχεία είναι online απλά νομίζω ότι αν δεν ξέρεις γαλλικά δεν μπορείς να καταλάβεις τι παίζει. Και αυτοί οι γάλλοι ρε παιδί μου τι μπουζουκοκέφαλοι που είναι! Το site δεν έχει καν επιλογή γλώσσας.

Ίσως και να κάνω λάθος, πάντως νομίζω πως είχα βρει τα λινκ με τα pdf.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/05/2007, 01:04:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
Πλαστές θα έλεγα και εγώ. Απλά έχουν πλάκα και όλο βγάζουν και καινούργιες, σαν αυτήν παρακάτω! χεχε


Τα γαλλικά αρχεία μάλλον είναι εδώ.
http://www.cnes-geipan.fr/geipan/documentation.html

Τα έχω ξεχάσει τα γαλλικά μου (μαζί με το πιάνο ) οπότε δεν μπήκα στον κόπο να τα ανοίξω καν...


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/05/2007, 14:19:49  Εμφάνιση Προφίλ
Τα γαλλικά αρχεία είναι όνομα και πράγμα
Πολύ σνομπαρια αυτοί οι Γάλλοι θα πρέπει δηλαδή να ξέρει
Όλος ο κόσμος γαλλικά ?
ostria Καιι να σκεφτείς ότι είχα παρακολουθήσει γαλλικά
Στο γυμνάσιο αλλά το μονό που θυμάμαι είναι το πώς
Ρωτάς τα όνομα κάποιου

Αν υπάρχει Κανάς γαλλομαθείς στo site και βρει κανα
Αρχείο Ενδιαφέρον και δεν βαριέται ας μας πει και σε μας
Τι γραφεί.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2007, 18:27:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA
Εγώ περιμένω
Α) Να μεταφράσετε τα γαλλικά και πάντος είδους "περιπλανόμενα και κρυφά αρχεία".
Β) Να βρείτε κάτι ενδιαφέρων που να λέει εκεί μέσα "πραγματικά εξωγήινο".
Γ) Εκείνος ο καφές ρε παιδιά, κόκκαλα έχει;;;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Yannilikis
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2007, 23:19:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Yannilikis
Pw pw eimai neos edw kai epsaxna ena tetoio forum... pragmatika ta exw xasei... molis vrw kai egw kati tha steilw amesws... sinexiste tin kali douleia ;)

http://s2.bitefight.gr/c.php?uid=20242Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2007, 02:33:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Αγαπητέ Yannilikis, σ' ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια.

Θα σε παρακαλούσα όμως να γράφεις με ελληνικούς χρακτήρες κι όχι με λατινικούς ώστε να είναι πιο ευανάγνωστα τα μηνύματα σου.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy