ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 UFO no1
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2007, 02:10:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos
quote:

Εάν όχι....τότε έχεις απόλυτο δίκιο. πάντως με εκπλήσσει η βεβαιότητά σου...
Ικανοποιημένος;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Troll
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Colombia
270 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2007, 04:20:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Troll
quote:
Όχι μόνο αρχαίο μοντέλο αλλά και προβληματικό.
Πολύ κοντά σε ανθρώπους, κουνιέται σαν βάρκα - και στο τέλος που πάει;
Η τροχιά και μόνο δείχνει ότι πέφτει...
Μια ερώτηση.
Ακόμα και εάν είχε πρόβλημα, πάνω από πόλη θα πήγαινε;
Και τελικά ΟΛΑ τα εξωγήινα σκάφη που εμφανίζονται προβληματικά είναι;;;

quote:
Φίλε ΟΑΝΝΗΣΕΑ, η απάντηση που σου χρωστάω...
Και για το Α και για το Β και Γ και Δ και Ε και Ζ και τέλος Η, η απάντηση είναι μία.
Εάν είναι όντος εξωγήινο αυτό το πράμα (δεν είπα ότι είναι σίγουρα, έτσι;) την απάντηση την ξέρουν μόνο αυτοί που είναι μέσα...
Εάν όχι....τότε έχεις απόλυτο δίκιο. πάντως με εκπλήσσει η βεβαιότητά σου...
Ικανοποιημένος;

Ρε παιδιά ειρήνη. Γιατί συγχέουμε δυο ασχετα πράγματα μεταξύ τους;

Τα UFO ή ΑΤΙΑ ελληνικά ξέρουμε όλοι τι σημαίνει.

Δεν πάει να πει ότι σώνει και καλά επειδή είναι άγνωστα ιπτάμενα αντικείμενα στους περισσότερους απο εμάς, οπωσδήποτε θα τα οδηγούν και εξωγήινοι.

Υπαρχουν ΑΤΙΑ; Ναι,Μπορεί,Δεν ξέρω.
Υπάρχουν Εξωγήινοι; Το ίδιο.

Βίντεο με ΑΤΙΑ έχω δεί άπειρα. Με εξωγήινους, κανένα.

Λάθος γράψε ένα! και αυτό μούφα.

ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ,
ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2007, 04:46:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos

ΑΤΙΑ ΣΑΜΠΟΤΕΡ.

http://video.google.com/videoplay?docid=781700816552546819Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Troll
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Colombia
270 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2007, 05:19:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Troll
quote:
ΑΤΙΑ ΣΑΜΠΟΤΕΡ.

Δεν τους έφταιγε τίποτα. Η αχρηστία των πιλότων ήταν η αιτία. Πάλι καλά που σώθηκαν.

Λοιπόν το βιντεάκι το είδα τότε που είχε γίνει το ατύχημα στη tv.

Δεν φαινόταν τίποτα άλλο τότε. Σημείωσε ότι συμμετείχαν και άλλα αεροπλάνα στη συγκεκριμένη επίδειξη και πετούσαν πιο ψηλά.

ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ,
ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2007, 05:47:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos

ΑΥΤΟ;;;

http://www.youtube.com/watch?v=EvV-JxrKLsIΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2007, 07:51:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA
Η βεβαιότητα μου...Χμμμμμ
Ξέρεις το έχω ξαναγράψει αλλά δεν το προσέχει κανείς γιατί κανείςς δεν μπορεί να το αναγνωρίσει ή να του δώσει την δέοντα προσοχή.
Τρεις λόγοι για την βεβαιότητα μου: Ψυχολογία, μηχανολογία και βιολογία.

Πέρνεις κάθε επαφή και την μελετάς σύμφωνα με ένα από τους τρεις όρους.
Εάν ένας από αυτούς δεν συντρέχει με την ανθρώπινη φύση, είναι κάτι που μπορούμε να προσδιορίσουμε ως άγνωστο και να το μελητήσουμε ποιό βαθιά...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2007, 13:00:42  Εμφάνιση Προφίλ
ΣΤΟ ΕΠΙΜΑΧΟ ΒΙΝΤΕΟ ΣΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΣΕΛΙΔΑ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ
ΠΟΥ ΕΘΕΣΕ Ο OANNHSEA ΙΣΧΥΟΥΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΓΗΙΝΗΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ.
ΠΧ ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΓΗΙΝΟ ΑΕΡΟΣΚΑΦΟΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΕΜΦΑΝΙΣΗ
ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΛΟΓΙΚΗ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΙ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΜΥΣΤΙΚΟ .
ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΟΥ ΕΧΩ ΘΕΣΕΙ ΣΕ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ ΑΝΑΠΑΝΤΗΤΗ ΚΑΘΩΣ ΔΕΝ ΔΟΘΗΚΕ ΚΑΠΟΙΑ ΕΠΑΡΚΗΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ ΚΑΝΕΝΑ .
ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΙΣ ΘΕΑΣΕΙΣ ΑΤΙΑ ΠΟΥ ΘΕΩΡΟΥΝΤΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΑΡΑΞΕΝΕΣ
ΤΑ ΣΚΑΦΗ ΑΥΤΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΘΟΡΥΒΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2007, 13:23:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios
Έχεις απόλυτο δίκιο φίλε Open Mind, αλλά που να το βρεις...
Αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι ο σκοπός αυτού του τόπικ είναι, να κατατάσσει τα ΆΤΙΑ σε δύο κατηγορίες:
α) Αυτά που είναι εμφανές ότι είναι γήινα.
β) Και αυτά που δεν μπορείς να αποδείξεις ότι είναι γήινα, λέμε απλά ότι είναι άγνωστα ΓΉΙΝΑ αντικείμενα!

Να μην ξεχνάμε ότι και εγώ έχω βάλει μια φώτο, που την τράβηξα εγώ ο ίδιος, και δεν σηκώνει αμφιβολίας, και όμως εκτός από την αγαπητή Ostria, που δεν αφήνει κανένα παραπονεμένο κανείς, μα κανείς δεν έκανε ένα τόσο δα μικρό σχολιασμό!

Το συμπέρασμα αγαπητέ φίλε Open Mind;
Βγάλτω μόνος σου....


Η αμφιβολία είναι η αρχή της σοφίας!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2007, 14:00:59  Εμφάνιση Προφίλ
Krios ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΜΦΑΝΕΣ ΓΗΙΝΗΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ ΑΤΙΑ
ΕΧΟΥΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΜΦΑΝΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ
ΔΟΘΕΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟ ΒΑΖΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΓΗΙΝΑ
ΑΕΡΟΣΚΑΦΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΟΜΑΣΤΕ ΠΑΡΑ ΠΕΡΑ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΠΟΥ ΕΒΑΛΕΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΩ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ
ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΓΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΗΝ ΣΧΟΛΙΑΣΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕ Η OSTRIA ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΟΧΙ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Troll
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Colombia
270 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2007, 14:22:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Troll
Αυτό το τελευταίο σαν τα αστροσκάφη του Reticullian μοιάζει.

Χμμμμμ... μάλλον γιατι δεν ανοίγει και πολυ το πλανο να δούμε την κλίμακα μεγέθους;

Πως γίνεται όλες οι θεάσεις να γίνονται απο διάφορους άσχετους και όχι από ειδικούς επιστήμονες που παρακολουθούν τον ουρανό με τα καλύτερα τηλεσκόπια κάθε μέρα, όλη μέρα;

ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ,
ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Troll
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Colombia
270 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2007, 14:44:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Troll
quote:
ΣΤΟ ΕΠΙΜΑΧΟ ΒΙΝΤΕΟ ΣΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΣΕΛΙΔΑ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ
ΠΟΥ ΕΘΕΣΕ Ο OANNHSEA ΙΣΧΥΟΥΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΓΗΙΝΗΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ.
ΠΧ ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΓΗΙΝΟ ΑΕΡΟΣΚΑΦΟΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΕΜΦΑΝΙΣΗ
ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΛΟΓΙΚΗ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΙ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΜΥΣΤΙΚΟ .

Αν και σε γενικές γραμμές έχουμε τις ίδιες απορείες, εδώ πιστεύω ότι προσπαθούν να καλλιεργούν το φαινόμενο των ΑΤΙΑ.

Τα κέρδη είναι πολλά και για τον Πλανητάρχη αλλά και για τις πιο προηγμένες χώρες του πλανήτη. Θα πρέπει να υπάρχει έξωθεν κινδυνος για να παιρνουν τα κονδύλια που παιρνουν.
Πετυχαίνουν συσπήρωση της ανθρωπότητας εναντίον ενός αγνώστου εχθρού.
Κατά συνέπεια, εν μέρη τους συμφέρει πότε-πότε να δινουν τροφή για ουφολογία στους διάφορους ερευνητές του είδους.
Δεν ήταν λίγοι οι Αμερικανοί πρόεδροι που είχαν κάνει δηλώσεις για έρευνα των UFO.
Υποκριτική απο τον μετρ οτυ είδους Ρήγκαν;
Μπορεί, αλλά υπάρχει και διοχέτευση πληροφοριών απο την CIA προς τους 'ερευνητές' που στη συνέχεια τα βγάζει πλαστά.

Μήπως βολεύει κάποιους;

ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ,
ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2007, 20:01:14  Εμφάνιση Προφίλ
Troll ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΘΕΩΡΙΑ ΣΥΝΩΜΟΣΙΑΣ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΟΠΩΣ ΘΕΩΡΙΑ ΣΥΝΩΜΟΣΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΟΙ ΚΥΒΕΡΝΗΣΕΙΣ ΞΕΡΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΑΛΛΑ ΤΟ
ΑΠΟΚΡΥΠΤΟΥΝ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΓΙ ΑΥΤΟ .
ΔΙΑΛΕΓΕΙΣ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΕΙΣ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΠΟ ΠΟΙΟΥΣ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΘΕΑΣΕΙΣ ΑΤΙΑ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΑΝΑΦΟΡΕΣ
ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΙΟ ΑΣΧΕΤΟ ΜΕΧΡΙ ΑΣΤΡΟΝΑΥΤΗ ΟΙ ΠΙΛΟΤΟΥΣ
ΑΜΑ Ο ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΕΙ ΤΗΝ ΑΝΑΦΟΡΑ ΕΝΟΣ ΜΑΡΤΥΡΑ ΑΤΙΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΟΣ ΠΟΛΙΤΗΣ ΘΑ ΤΟΝ ΒΓΑΛΕΙ ΑΣΧΕΤΟ Η ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΗ ΠΑΘΗΣΗ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΟΥ ΑΣΤΡΟΝΑΥΤΗ Η ΚΑΠΟΙΟΥ ΠΙΟ ΕΠΙΣΗΜΟΥ ΘΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΠΑΕΙ ΝΑ ΤΑ ΚΟΝΟΜΗΣΕΙ ΔΕΝ ΒΓΑΖΕΙΣ ΑΚΡΗ.
ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΤΗ ΔΕΚΑΕΤΙΑ ΤΟΥ 80 ΚΑΙ ΑΡΧΕΣ ΤΟΥ 90 ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΘΟΛΙΚΗ ΑΡΝΗΣΗ ΤΟΥ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟΥ ΚΑΘΩΣ ΤΟΥΣ ΜΑΡΤΥΡΕΣ ΤΟΥΣ ΕΒΓΑΖΑΝ ΟΛΟΥΣ ΦΑΝΤΑΣΙΟΠΛΗΚΤΟΥΣ ΜΕΤΑΓΕΝΕΣΤΕΡΑ ΧΡΟΝΙΑ Η ΕΠΙΚΡΑΤΟΥΣΑ ΑΠΟΨΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΜΥΣΤΙΚΗ ΓΗΙΝΗ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΟΤΙ
ΕΙΝΑΙ ΕΞΩΓΗΙΝΗΣ ΠΡΟΕΛΕΥΣΗΣ.
ΟΠΟΤΕ ΒΑΣΗ ΤΗΣ ΕΠΙΚΡΑΤΟΥΣΑΣ ΑΠΟΨΗΣ ΠΟΥ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΗ ΓΝΩΜΗ ΟΙΤ
ΕΙΤΕ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΕΙΤΕ ΟΤΙ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΓΗΙΝΗΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΑΤΙΑ Η ΘΕΩΡΙΑ ΣΥΝΩΜΟΣΙΑΣ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΦΙΛΕ TROLL ΜΑΛΛΟΝ
ΕΧΕΙ ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Troll
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Colombia
270 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2007, 20:30:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Troll

Ναι ρε φίλε, αλλά γιατί τυχαίνει και τους βολεύει τόσο;

Συμφωνώ με τα υπόλοιπα, αλλά μην αποκλείεις και το ενδεχόμενο της συγκεκριμένης τακτικής. Παίζονται πολλά τρις δολλάρια για την έρευνα και το διάστημα, άρα ειναι πολλες οι μίζες και τα κέρδη σε ιδιωτικές εταιρείες.

Τα συμφέροντα είναι πολλά, ποικίλα και με προεκτάσεις σε οικονομικό,πολιτισμικό, ακόμα και σε θρησκευτικό επίπεδο.

ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ,
ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2007, 20:33:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios
quote:
Τα κέρδη είναι πολλά και για τον Πλανητάρχη αλλά και για τις πιο προηγμένες χώρες του πλανήτη. Θα πρέπει να υπάρχει έξωθεν κινδυνος για να παιρνουν τα κονδύλια που παιρνουν.

Διαφωνώ φίλε Troll γιατί αν ήταν όπως τα λες θα έπεφτε περισσότερο χρήμα στο διάστημα, πράγμα που δεν βλέπουμε να γίνετε.
Η διαστημική τεχνολογία προχωράει πάρα μα πάρα πολύ αργά.
Και για να επανέρθουμε στο θέμα μας, το βίντεο με τα ορπίδια στη κεραία της ΝΑΣΑ, το έχει βάλει και εδώ η φίλη Ostria, αλλά περίεργος δεν σχολιάστηκε...

Φίλε Open Mind συμφωνούμε απόλυτα!!!


Η αμφιβολία είναι η αρχή της σοφίας!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2007, 20:40:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios
Φίλε Troll, δες πως καλπάζει η τεχνολογία στη Γη, και δες τι έχει καταφέρει ο άνθρωπος τόσα χρόνια στο διάστημα...

Η τεχνολογία του διαστήματος πάει σαν σαλιγκάρι.
και της Γης σαν...αφηνιασμένο άλογο....
Γιατί;



Η αμφιβολία είναι η αρχή της σοφίας!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2007, 20:43:18  Εμφάνιση Προφίλ
ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟΝ KRIOS ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΡΙΚΟΠΕΣ
ΣΤΟ ΜΠΑΤΣΕΤ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΑΣΤΗΜΙΚΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ.
ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΛΗΝΥΧΤΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Troll
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Colombia
270 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2007, 21:45:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Troll
quote:
Φίλε Troll, δες πως καλπάζει η τεχνολογία στη Γη, και δες τι έχει καταφέρει ο άνθρωπος τόσα χρόνια στο διάστημα...

Η τεχνολογία του διαστήματος πάει σαν σαλιγκάρι.
και της Γης σαν...αφηνιασμένο άλογο....
Γιατί;


Φίλοι μου σας διαφεύγει κάτι πολύ σημαντικό.

Για να πετύχει αυτά που πέτυχε στη γή η Αμερική και η Ρωσία τα περισσότερα πειράματα έγιναν στο διάστημα. Ξέρετε πόσα τρις δολλάρια δαπανήθηκαν;

Ηιστορία με τα ΑΤΙΑ ξεκίνησε απο το 1950. Το ξεχνάτε;

Απλά η παραφυλολογία σήμερα έχει φτάσει στο απώγειό της.

ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ,
ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2007, 02:00:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
Καλησπέρα! Δυστυχώς μου βγαίνει το λάδι κάθε μέρα για να μπω στο esoterica και μερικές φορές δεν με βάζει καθόλου. Οπότε δεν μπορώ ούτε να διαβάσω, ούτε να γράψω (ή διαβάζω μια σελίδα και μετά το χάος).
Τες πα.

Στο σχόλιο περί 'έξωθεν κινδύνου'. Δεν νομίζω ότι στηρίζονται σε αυτό, περισσότερο τους ενδιαφέρουν οι γήινοι κίνδυνοι. Νομίζω ότι είναι σαφές ότι δοκιμάζουν μυστικά σκάφη νέας τεχνολογίας, πιθανόν κατασκοπευτικά ή πολεμικά. Υποψιάζομαι ότι ακόμα δεν έχουν καταφέρει να τα τελειοποιήσουν όσο θα ήθελαν.

Οσο για τα θεωρούμενα εξωγήινα ufo φαίνεται ότι το ποσοστό τους μειώνεται και είναι λογικό, μιάς και όλο και περισσότεροι άνθρωποι καταλαβαίνουν οτι η γήινοι τεχνολογία αιχμής πιθανότατα καλύπτει τις περισσότερες αναφορές.
Από την άλλη, φαίνεται πως έχουμε μία αύξηση και σε φυσικά φαινόμενα, τα οποία παλιότερα συχνά θεωρούσαμε εξωγήινα αντικείμενα.

Τελευταία σοδιά
Φωτογραφία του κομήτη Mcnaught με κάτι περίεργο από κάτω από την Αργεντινή.
http://npn.ehost.pl/admin/data/upimages/Chile71.JPG

Κάτι περίεργο που φωτογραφήθηκε στο Leeds στην Αγγλία
http://www.ufocasebook.com/strangebrightobject.html

Κι άλλα φώτα στον ουρανό του Λονδίνου

Αυτά τα τελευταία μπορεί να είναι γιαπωνέζικα φανάρια που τα αφήνουν στον ουρανό κατά την διάρκεια των γάμων (κουφό αλλά κι άλλες φορές είδαν παρόμοια φωτάκια στην αγγλία και τελικά αποδείχτηκε ότι ήταν τέτοια φαναράκια που τα άφησαν να πετάξουν μετά τον γάμο-γιαπωνέζικο έθιμο)

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2007, 08:09:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA
Δυστυχώς έχω και εγώ προβλήματα να μπω και γράφω κλεφτά από την δουλειά...
Το μεγάλο ερώτημα λοιπόν που συμφώνησε ο Krios (δεν μπορώ να καταλάβω πως συμφωνεί με μένα και με τους άλλους) είναι το γραφόμενο του open mind για τον θόρυβο.
Δύο παράγοντες δίνουν θόρυβο σε ένα σκάφος:
Οι κινητήρες (θερμικοί) και το σπάσιμο του ήχου.
Φυσικά και το δύο ενισχύονται από το σχήμα του σκάφους και από την μορφή των κινητήρων.
Τι γίνεται όμως όταν το σύστημα κίνησης δεν είναι θερμικό αλλά π.χ. ηλεκτρομαγνητικό και το σκάφος ΔΕΝ σπάει την ταχύτητα του ήχου όταν πετάσει κοντά στην γη (κινούμενο με 1100 Km/h), αλλά επίσης και το ΣΧΗΜΑ ΤΟΥ (δισκοειδές) αποτρέπει την εμφάνιση κρουστικών κυμάτων;;;
Ε, μα τότε το σκάφος ΠΕΤΑΕΙ ΑΘΟΡΥΒΟ και εμείς το λέμε ΑΤΙΑ...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2007, 11:41:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios
quote:
Το μεγάλο ερώτημα λοιπόν που συμφώνησε ο Krios (δεν μπορώ να καταλάβω πως συμφωνεί με μένα και με τους άλλους)

Μην παρερμηνεύεις αυτά που λέω. Εγώ αυτά είπα:

Φίλε ΟΑΝΝΗΣΕΑ, η απάντηση που σου χρωστάω...
Και για το Α και για το Β και Γ και Δ και Ε και Ζ και τέλος Η, η απάντηση είναι μία.
Εάν είναι όντος εξωγήινο αυτό το πράμα (δεν είπα ότι είναι σίγουρα, έτσι;) την απάντηση την ξέρουν μόνο αυτοί που είναι μέσα...
Εάν όχι....τότε έχεις απόλυτο δίκιο. πάντως με εκπλήσσει η βεβαιότητά σου...
Ικανοποιημένος;



Η αμφιβολία είναι η αρχή της σοφίας!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2007, 11:53:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios
quote:
πιθανότατα καλύπτει τις περισσότερες αναφορές.

Όχι όλες όμως αγαπητή Ostria, μια από αυτές είναι και το βιντεάκι στην κεραία της ΝΑΣΑ, το οποίο παράθεσες και εδώ, κάπου στην αρχή, αλλά δεν σχολιάστηκε, ενώ άξιζε τον κόπο.
Σχολιάστηκαν όμως κατά κόρων πολλά άλλα, γελοία κατά την άποψή μου, τα οποία και ένα μωρό μπορούσε να καταλάβει ότι ήταν ψεύτικα...


Η αμφιβολία είναι η αρχή της σοφίας!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2007, 12:30:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios
quote:
Φίλε μου Krios, το νόημα σ’ αυτό που λέω βρίσκετε στις ερωτήσεις που θέτω. Περιμένω τις απαντήσεις σου, εάν έχεις, φίλε μου.
(Εάν θέλεις, πες μου τι είναι αυτή η πίστη σου; ποια είναι η διαφορά ανάμεσα σε σένα και κάποιον θρήσκο, πίστη εσύ, πίστη ο ‘θρήσκος’, φίλε Krios.)

Η πίστη μου...χμμμ...δύσκολα μου βάζεις...για να σου πω την αλήθεια, δεν το έχω ψάξει...
Πιστεύω ότι κάτι υπάρχει, αλλά όχι όπως μας τα λεν. Ειλικρινά δεν έχω ιδέα...
Η διαφορά; μα είναι πολύ απλό, ο Φανατισμός!!!
Πίστη εγώ, πίστη ο θρήσκος;
Όχι αγαπητέ μου φίλε έχει διαφορά, μεγάλη... ο θρήσκος παίρνει κάτι ως δεδομένο, εγώ; το ψάχνω, δε βλέπεις τη διαφορά;


Η αμφιβολία είναι η αρχή της σοφίας!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2007, 13:24:17  Εμφάνιση Προφίλ
OANNHSEA ΣΤΙΣ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΑ ΣΚΑΦΗ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΘΟΡΥΒΑ ΑΚΟΜΑ
ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΧΟΥΝ ΜΙΚΡΕΣ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΑΝΑΠΤΥΣΟΥΝ ΜΕΓΑΛΕΣ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ ΑΤΙΑ ΔΙΣΚΟΕΙΔΗ ΣΧΗΜΑ.
ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΟΥΤΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΑΕΡΟΣΚΑΦΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΘΟΡΥΒΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙΑΣ.
ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΟΥΝΑ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΟ SITE ΕΙΔΙΚΑ
ΕΧΤΕΣ .
TROLL ΔΑΠΑΝΗΘΗΚΑΝ ΠΟΛΛΛΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΕΚΕΙΝΗ ΑΡΝΙΟΝΤΑΝ
ΚΑΘΟΛΙΚΑ ΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΤΩΝ ΑΤΙΑ ΕΝΩ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΟΙ ΔΑΠΑΝΕΣ ΓΙΑ ΔΙΑΣΤΗΜΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ ΕΧΟΥΝ ΜΕΙΩΘΕΙ.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2007, 14:40:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA
Λοιπόν Open mind,
Δες αυτό:

http://www.rexresearch.com/desev/desev.htm

Και κατόπιν εξερεύνησε αυτό το site:

http://www.rexresearch.com/1index.htm

Ως μηχανολόγος μπορώ να σε διαβεβαιώσω ότι οι πολιτικοί μας και οι πολιτικοί όλου του κόσμου κάνουν το παν για να μην δούμε ότι υπάρχει παρόμοια τεχνολογία.
Τώρα τα πέρνουν από τα πετρελαιοπαραγωγά κράτη και τις πετρελαιοβιομηχανίες ή κάτι άλλο δεν μπορώ αν το ξέρω με σιγουριά.
Επιδή όμως είμαι λάτρης της ιστορίας της τεχνολογίας (και οπαδός της γραμμικότας) σε διαβεβαιώ ότι έχουν υπάρξει ΧΙΛΙΑΔΕΣ προτοποριακές λύσεις στην πορεία του χρόνου τις οποίες σνομπαραν με τον ένα ή τον άλλο τρόπο.
Παράδειγμα έχεις ακούσει για τους κινητήρες undacted fan; Οικονομία 20% σε σχέση με τους κοινούς τζετ κινητήρες του 1990. Κανένας όμως δεν τοποθετήθηκε πάνω σε σκάφος εμπορικά...
Άσχετο: το ξέρεις ότι τους κινητήρες ****el η νομαθεσίας του χρεώνει με τα διπλάσια κιβυκά από ότι πραγματικά είναι. ΓΙΑΤΙ;;;
Πως λοιπόν μπορείς να είσαι σίγουρος ότι ΔΕΝ έχει αναπτυχθεί κάποιο σκάφος το οποίο κινείται με άλλο τρόπο πέραν της θερμικής μηχανής.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2007, 15:29:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios
quote:
Ως μηχανολόγος μπορώ να σε διαβεβαιώσω ότι οι πολιτικοί μας και οι πολιτικοί όλου του κόσμου κάνουν το παν για να μην δούμε ότι υπάρχει παρόμοια τεχνολογία.

Τώρα φίλε ΟΑΝΝΗΣΕΑ μας δουλεύεις έτσι;
Εάν τα έχουν και προσπαθούν να τα κρύψουν, για ποιο λόγο κυκλοφορούν ελεύθερο στο δίκτυο, και είναι προσβάσιμα στο κάθε τυχόντα;
Ακόμα και σε πιθανούς ανταγωνιστές ή ακόμα χειρότερα σε εχθρούς, πες σε παρακαλώ πολύ γιατί;
Κρυβόμαστε πίσω από το δακτυλάκι μας;
Κάτι μου βρομάει εμένα...



Η αμφιβολία είναι η αρχή της σοφίας!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2007, 16:26:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
quote:

Όχι όλες όμως αγαπητή Ostria, μια από αυτές είναι και το βιντεάκι στην κεραία της ΝΑΣΑ, το οποίο παράθεσες και εδώ, κάπου στην αρχή, αλλά δεν σχολιάστηκε, ενώ άξιζε τον κόπο.
Σχολιάστηκαν όμως κατά κόρων πολλά άλλα, γελοία κατά την άποψή μου, τα οποία και ένα μωρό μπορούσε να καταλάβει ότι ήταν ψεύτικα...

Ναι έχεις δίκιο αγαπητέ μου στο ότι πέρασε στο ντούκου, αλλά προσωπικά το θεωρώ απίθανο να πρόκειται για εξωγήινα ufo. Μπορεί να είναι οτιδήποτε άλλο, πχ space debris παραμορφωμένα από τον φακό.


Αυτό το πρώτο link με την πατέντα που έβαλε ο oannhsea έχει αρκετό ενδιαφέρον (όσο μπορώ να το καταλάβω).
Κάτι ποιό απλό πάντως, τα ιπτάμενα αυτοκίνητα, είναι ένα παλιό ζητούμενο.
Ιπτάμενο αυτοκίνητο, λοιπόν, έως το 2010 μας υπόσχεται η Urban Aeronautics.
http://automoto.pathfinder.gr/autos/news/world/252886.html

Ρίξτε και μία ματιά στο βιντεάκι του αντίστοιχου του Μoller σε τεστ-drive... ε... test-flight
http://www.moller.com/video6.htm

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2007, 17:24:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios
quote:
Ναι έχεις δίκιο αγαπητέ μου στο ότι πέρασε στο ντούκου, αλλά προσωπικά το θεωρώ απίθανο να πρόκειται για εξωγήινα ufo. Μπορεί να είναι οτιδήποτε άλλο, πχ space debris παραμορφωμένα από τον φακό.

Ναι βέβαια...space debris, η εύκολη λύση, όπως πάντα...
Όπως και να έχει αγαπητή μου, νομίζω ότι άξιζε λίγο σχολιασμό, άλλωστε είναι από τα ποιο σοβαρά και από αξιόπιστη πηγή μάλιστα...
space debris!!! τόσα πολλά;
Εγώ προκαλώ αυτούς που μας το παίζουν φωστήρες (έχω δηλώσει άγνοια επανειλημμένος)να προσπαθήσουν έστω να εξηγήσουν τι μπορεί να είναι, χωρίς να υποτιμούν τη νοημοσύνη μας όμως!
Ιδού η Ρόδος, ιδού και το πήδημα!
Και ας αφήσουμε τα παιγνιδάκια ήσυχα!

Η αμφιβολία είναι η αρχή της σοφίας!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2007, 18:34:44  Εμφάνιση Προφίλ
ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΠΑΤΕΝΤΑ OANNHSEA ΤΟ SITE ΠΟΥ ΕΔΩΣΕΣ ΘΕΛΕΙ ΨΑΞΙΜΟ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΠΑΤΕΝΤΕΣ.
ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΝΑΠΤΥΧΘΕΙ ΑΛΛΟ ΣΚΑΦΟΣ ΠΟΥ
ΚΙΝΕΙΤΑΙ ΠΕΡΑΝ ΤΗΣ ΘΕΡΜΙΚΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ ΑΠΛΑ ΘΕΩΡΩ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ
ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΙ ΣΚΑΦΗ ΣΑΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΕΓΡΑΨΕΣ ΣΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.
ΑΝ ΕΙΧΑΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΤΑ ΑΕΡΟΣΚΑΦΗ ΜΑΣ ΑΘΟΡΥΒΑ
ΠΕΡΑΝ ΤΗΣ ΠΡΑΚΤΙΚΟΤΗΤΑΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΜΕ ΘΑ ΤΟΥΣ ΣΥΜΦΕΡΕ ΝΑ ΒΓΕΙ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΚΑΘΩΣ ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΘΑ ΦΡΟΝΤΙΖΑΝ ΝΑ
ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΟΥΝ ΤΕΤΟΙΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΚΑΘΩΣ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΗΣ ΗΧΩΡΥΠΑΝΣΗΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΟΡΙΩΝ ΘΟΡΥΒΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΑΣΜΕΝΕΣ ΝΑ ΣΥΜΜΟΡΦΩΝΟΝΤΑΙ.
ΑΛΛΩΣΤΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΤΗΣ ΗΧΟΡΥΠΑΝΣΗΣ ΟΛΕΣ ΟΙ ΜΕΓΑΛΕΣ ΠΟΛΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΑΣΜΕΝΕΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟΜΑΚΡΥΣΜΕΝΑ
ΚΑΙ ΕΔΩ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΘΩΣ ΟΙ ΜΕΓΑΛΕΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΠΙΕΖΟΥΝ
ΝΑ ΕΠΕΚΤΑΘΟΥΝ ΤΑ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΠΟΛΕΙΣ ΚΑΘΩΣ ΠΡΟΒΛΕΠΕΤΑΙ ΜΕΓΑΛΗ
ΑΥΞΗΣΗ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΣΤΙΣ ΑΕΡΟΜΕΤΑΦΟΡΕΣ ΑΛΛΑ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ ΤΟΥ
ΗΧΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΟΘΕΙ ΑΔΕΙΑ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ.
ΜΑΛΙΣΤΑ ΟΠΩΣ ΕΙΧΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΣΕ ΑΡΘΡΟ ΜΕΓΑΛΕΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΓΙΑ ΕΡΕΥΝΑ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΒΡΟΥΝ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΜΕΙΩΣΟΥΝ ΑΙΣΘΗΤΑ ΤΟΝ ΘΟΡΥΒΟ.

OSTRIA ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΑ ΙΠΤΑΜΕΝΑ ΑΜΑΞΙΑ ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΔΙΑΒΑΣΕΙ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ
ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΕΦΑΡΜΟΣΤΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΝΑ
ΠΕΤΑΝΕ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΑ ΚΕΦΑΛΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΡΑΚΑΡΙΣΜΑ Η ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ
ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΚΑΥΣΙΜΑ.
ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΙΝΤΕΑΚΙ ΤΗΣ ΝΑΣΑ ΠΟΥ ΣΥΖΗΤΑΤΕ ΜΠΟΡΕΙΤΕ
ΝΑ ΒΑΛΕΤΕ ΤΟ LINK ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΨΑΧΝΩ? ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΠΟΥ ΣΤΙΣ ΠΙΟ ΠΙΣΩ ΣΕΛΙΔΕΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΨΑΧΝΩ ΚΑΘΩΣ ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΤΟ ΘΕΜΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2007, 18:52:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios
Βεβαίως φίλε Open Mind, επίσης θα βάλω και αυτά που είπε ο φίλος Sagaviper, εδώ ταιριάζουν καλύτερα...

quote:
Τα όρμπς του Tether περνούν καθαρά απο ΠΙΣΩ από το tether. Το tether είναι 12 μίλια μακρύ και 99 μίλια μακριά απο την κάμερα. Αυτό αυτόματα κάνει τα όρμπς πάνω από 1-2 μίλια διάμετρο. Δεν ξέρω τι σκουπίδια μπορεί να υπάρχουν εκεί τόσο τεράστια. Προσωπικά μου φαίνονται ΓΕΛΙΕΣ οι διάφορες 'εξηγήσεις' όπως σκουπίδια, κρύσταλλοι νερού.
Τα δεδομένα που έχουμε και είμαστε σίγουροι για αυτό το επεισόδιο είναι:
1. Το tether είναι 99 μίλια μακριά από το σκάφος.
2. Το tether έχει μάκρος 11-12 μίλια.
3. Τα παραπάνω ΑΤΙΑ περνούν καθαρά από ΠΙΣΩ χωρίς καμία αμφιβολία.
4. ΔΕΝ φαινονται με γυμνό ματι. (Χρησιμοποιείται ειδική κάμερα από τη ΝΑΣΑ.)
Με αυτά τα δεδομένα θα πρέπει να αναζητούμε απαντήσεις. Αρα αν πραγματικά μας ενδιαφέρει να λύσουμε αυτο το παζλ θα μπορούσαμε να αρχίσουμε τις ερωτήσεις μας με γνώμονα τα παραπάνω αναμφισβήτητα στοιχεία κατα την άποψη μου.
Θα μπορούσαμε να αναρωτηθούμε τι είδους 'σκουπιδιού' μπορεί να μην είναι ορατό στο γυμνό μάτι και να ξεπερνά τα 1-2 μιλιά. Που επαναλαμβάνω είναι αναμφισβήτητα στοιχεία. Και να μην ξεχνάμε ότι είναι πάρα πολλά και έχουν ΟΛΑ το ίδιο σχήμα!

Video 1
http://video.google.com/videoplay?docid=-5070476612863849446
Video 2:
http://video.google.com/videoplay?docid=8524267568796529301
‘Read not to contradict and confute, nor to believe and take for granted, but to weigh and consider.’
Edited by - Sagaviper on 21/01/2007 15:19:43


Και αυτό: http://www.youtube.com/watch?v=UbPR1yI3XSI&mode=related&search=

Η αμφιβολία είναι η αρχή της σοφίας!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2007, 19:40:34  Εμφάνιση Προφίλ
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΣΟΥ KRIOS ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΒΙΝΤΕΟ
ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΤΟΥ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΑΣΧΟΛΙΑΣΤΟ. ΕΠΙΣΗΜΗ ΑΠΟΨΗ ΥΠΑΡΧEI? ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ .
SPACE DEBRIS ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΟΜΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ
ΝΑ ΠΕΙΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΤΙΑ .
ΕΧΕΙΣ ΒΓΑΛΕΙ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy