ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 UFO no1
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2007, 08:03:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA
Όντως στα δύο άρθρα υπάρχουν οι αντιρρήσεις ellovos,
AΛΛΑ,
α) Εάν σκεπτόμαστε τέτοια πράγματα σήμερα, τι ακριβώς θα σκεπτόμαστε σε 30 χρόνια;
β) Μήπως στο λινκ που παρέθεσα είδατε ότι έγραφε για μία σχεδίαση για πυρηνικόνητο ιπτάμενο δίσκο;
γ) δεν μπορώ να είμαι σίγουρος για την πατέντα ή για την βάση της πατέντας, αλλά μου φαινέται ότι εμπίπτει στην θεωρία της γραμμικότητας και εάν συμβαίνει αυτό, τότε υπάρχουν μεγάλες πιθανότητες να ισχύει...
δ) Πόσες ακόμα πατέντες υπάρχουν που πρέπει να ελεχθουν και εξακριβωθούν για να βγουν αληθινές; Θα σας πείραζε να βάλω δύο τρεις "κουφές πατέντες" - σε λινκ εννοείται;

Όσο για τις θεάσεις δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι τι ακριβώς μπορεί να είδε ο καθένας από τους αυτόπτες μάρτυρες. Προσωπικά στις ατελείωτες ώρες που ήμουν μόνος στην σκοπιά είχα δει δεκάδες διάτοντες και κάποιοι από τους μεγάλους άλλαζαν και τροχιά, αφήστε δε που είχαμε και ακολουθία (δύο τρεις, να ακολουθούν ο ένας τον άλλο). Και τα δύο γίνονται και εξηγούνται επιστημονικά, μπορούμε να πούμε ότι ήταν ΑΤΙΑ;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2007, 10:48:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών
βασικά στη σκοπιά μπορεί να δεις από ΑΤΙΑ έως λυκάνθρωπο

εξαρτάται από την τοποθεσία της σκοπιάςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2007, 10:58:22  Εμφάνιση Προφίλ
Και άμα αργήσουν να σε αλλάξουν...και τον Χριστό φαντάρο βλέπεις!

ΑΜ ΕΠΟΣ ΑΜ ΕΡΓΟΝ 1996-1997 96ΛΜΧΕΘ ΧΙΟΣ
http://s1.bitefight.gr/c.php?uid=22541Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2007, 05:20:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos
quote:

Θα σας πείραζε να βάλω δύο τρεις "κουφές πατέντες" - σε λινκ εννοείται;


ΕΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΚΑΘΟΛΟΥ !!!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

chr001
Νέο Μέλος

Greece
18 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2007, 00:14:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους chr001
Έχω διαβάσει ότι το 1947 στο Νεο Μεξικό των ΗΠΑ στην περιοχή Ρόσγουελ έπεσε ένα ΑΤΙΑ στο οποί βρέθηκαν πτόματα εξωγήινων. Η κυβέρνηση προσπάθησε να το συνγκαλύψει λέγοντας ότι ήταν μετερεολογικό μπαλόνι και ότι τα πτόματα ήταν κούκλες για κράς τέστ.Σύμφωνα με αυτούς που πετεύουν στα ούφο λέγεται ότι ο ένας εξωγηίνος ήταν ζωντανός και οι Αμερικάνοι έκαναν κάποια συμφωνία με εξωγήινο πολιτισμό μέσο αυτού του εξωγήινου και πήραν πληροφορίες απο αυτόν.Η συμφωνία έλεγε να απαγάγουν ανά χρονικά διαστήματα ανθρώπους και να πειραματίζονται με αυτούς ενώ θα δίνουν στου Αμερικάνους νέα τεχνολογία.Όμως οι εξωγήινοι απήγαγαν ανθρώπους και έκαναν πειράματα που δεν ήταν στη συμφωνία και κάποιους δεν τους έφεραν πίσω.Γι αυτό συνεχίζονται οι δυπλοματικές σχέσεις επιδή τα όπλα των γήινων δεν μπορούν ακόμα να αντιμετοπίσουν του εξωγηίνους.
Ομως έχω μπερδευτεί
1)Είναι αλήθεια ότι στην περιοχή 51 κρύβουν εξωγήινους;
2)ΤΟ ούφο στο Ρόσγουελ έγραφε τη λέξη <<ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ>> με ελληνικά γράμματα;
Θέλω να μάθω.

chr001Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_Nekrothaftis_
Μέλος 1ης Βαθμίδας


72 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2007, 04:45:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _Nekrothaftis_
πιστεύω ότι υπάρχουν εξωγήινοι... αλλά όχι ότι μας επισκέπτονται...
αυτά τα πλάσματα που μας επισκέπτονται.. είναι δημιουργήματα δικά μας...πειραματόζωα...
καθώς και οι ιπτάμενοι δίσκοι...

οι εξωγήιηνοι οι αληθινοι μπορεί...να είναι οτιδήποτε... ζώο.. φυτό... μικρόβιο...

τι σχέση έχουν τα ουφο με τους γερμανούς τότε στον πόλεμο?

φιλικά νεκροθάφτης!!!

Edited by - _Nekrothaftis_ on 16/03/2007 04:46:17Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2007, 07:32:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios
Να καλωσορίσω το νέο μέλος chr001.

Η αμφιβολία είναι η αρχή της σοφίας!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2007, 08:56:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA
chr001
Απάντηση στις ερωτήσεις σου...
1) Κρύβονται εξωγήινοι στην area 51, όσοι και στο υπόγειο του σπιτιού σου.
2) Υπάρχει τόπικ με την επιγραφή πιο παλίο, ψάξε να το βρεις.

Όσο για το θέμα των απαγωγών και της τεχνολογίας ή διάβασε από την αρχή συτό το τόπικ ή ψάξε να βρεις αντίστοιχα τόπικ που έχουν γραφεί στο παρελθόν σε αυτό το φόρουμ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2007, 12:27:35  Εμφάνιση Προφίλ
chr001 ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΘΕΣΕΣ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙΣ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ ΕΡΕΥΝΟΝΤΑΣ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕ Ο ΦΙΛΟΣ OANNHSEA ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ ΣΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ TOPIC ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΓΡΑΦΕΙ ΚΑΤΑ ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2007, 17:03:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
Απάντηση στις ερωτήσεις σου...
1) Κρύβονται εξωγήινοι στην area 51, όσοι και στο υπόγειο του σπιτιού σου.
2) Υπάρχει τόπικ με την επιγραφή πιο παλίο, ψάξε να το βρεις.

Καλώς τον φίλο chr001.
Για το περιστατικό του Ρόσγουελ δεν έχω βρει καμία απόδειξη που να δηλώνει πως πρόκειται για κάτι εξωγήινο και το έψαξα αρκετά. Αρκετοι ουφολόγοι που πίστευαν πως κάτι μπορεί να είχε συμβεί έχουν αλλάξει απόψεις σχετικά με το θέμα. Συμφωνώ με τον OANNHSEA και καλό θα ήταν να ψάξεις μόνος σου και να σχηματίσεις άποψη.

quote:
ΤΟ ούφο στο Ρόσγουελ έγραφε τη λέξη <<ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ>> με ελληνικά γράμματα;

Μακάρι να το 'γραφε. Δυστυχώς όμως η απάντηση είναι όχι.
Πρόκειται για κλασική μούφα και παραλλαγή.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

chr001
Νέο Μέλος

Greece
18 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2007, 20:21:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους chr001
ΠΡΟΣ Open Mind
Είναι πολλές οι σελίδες και δεν μπορώ να τις ψάχνω μία-μία για να βρω σχετικά με τα γεγονότα του Ρόσγουελ. Κανένα LINK δέν έχετε;

chr001Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2007, 22:55:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
quote:

Σύμφωνα με αυτούς που πετεύουν στα ούφο λέγεται ότι ο ένας εξωγηίνος ήταν ζωντανός και οι Αμερικάνοι έκαναν κάποια συμφωνία με εξωγήινο πολιτισμό μέσο αυτού του εξωγήινου και πήραν πληροφορίες απο αυτόν.Η συμφωνία έλεγε να απαγάγουν ανά χρονικά διαστήματα ανθρώπους και να πειραματίζονται με αυτούς ενώ θα δίνουν στου Αμερικάνους νέα τεχνολογία.Όμως οι εξωγήινοι απήγαγαν ανθρώπους και έκαναν πειράματα που δεν ήταν στη συμφωνία και κάποιους δεν τους έφεραν πίσω.Γι αυτό συνεχίζονται οι δυπλοματικές σχέσεις επιδή τα όπλα των γήινων δεν μπορούν ακόμα να αντιμετοπίσουν του εξωγηίνους.
Ομως έχω μπερδευτεί
1)Είναι αλήθεια ότι στην περιοχή 51 κρύβουν εξωγήινους;
2)ΤΟ ούφο στο Ρόσγουελ έγραφε τη λέξη <<ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ>> με ελληνικά γράμματα;
Θέλω να μάθω.


Καλώς ήρθατε chr001 και vεκροθάφτη (ωραίο nick )

chr001 σκέψου κάτι. Αν οι εξωγήινοι θέλανε να απαγάγουν μερικούς γήινους, χρειαζόταν να κάνουν συμφωνία με τους Αμερικάνους; Θα έπαιρναν όποιον ήθελαν χωρίς να ρωτήσουν και να έρθουν σε συμφωνία με κανένα. Και σιγά μην τους έδιναν για αντάλλαγμα την τεχνολογία τους! Η τεχνολογία που υποτίθεται ότι έχουν θα ήταν πολύ επικίνδυνη στα χέρια ενός κατώτερου και επιθετικού πολιτισμού (για τους ίδιους τους εξωγήινους πρώτα-πρώτα).

Αρα, αν υπάρχει ο,τιδήποτε εξωγήινο στην περιοχή 51 το πιό πιθανό είναι να προέρχεται είτε από ατύχημα είτε από κατάρριψη και να προσπαθούν να το αντιγράψουν μόνοι τους.

Για την επιγραφή στο σκάφος δες εδώ
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1375


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_Nekrothaftis_
Μέλος 1ης Βαθμίδας


72 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2007, 03:47:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _Nekrothaftis_
THANK YOU OSTRIA...

THANK YOU...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

chr001
Νέο Μέλος

Greece
18 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2007, 12:28:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους chr001
Πηγένετε σε αυτή τη σελίδα και θα δείτε για τη συμφωνία και τα γεγονότα του Ρόσγουελ
http://www.thelo.gr/ufo/aliens2.asp

chr001Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2007, 14:21:10  Εμφάνιση Προφίλ
chr001 ΘΕΩΡΙΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ ΤΩΡΑ ΓΙΑ LINK ΑΜΑ ΕΧΩ ΧΡΟΝΟ ΘΑ ΨΑΞΩ
ΚΑΙ ΘΑ ΒΑΛΩ ΚΑΝΕΝΑ.
Nekrothaftis_ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΨΕΥΔΟΝΥΜΟ ΕΒΑΛΕΣ ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΔΙΑΒΑΖΩ ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ
ΣΤΟ ΝΟΥ ΜΟΥ ΕΝΑΣ ΚΟΥΜΠΑΡΟΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΣ ΝΕΚΡΟΘΑΦΤΗΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Orpheus1
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2007, 17:12:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Orpheus1
giassas,
to thema me to Roswell then ehi teliosi akoma, nees erevnes pou ehun gini thihnun pos i akoma epizontes martires tu gegonotus aftu epimenun pos ithan ufo. i thesis tu Us Army pos itane aerostato argotra legane aerostato me Dummies, ta Dummies omos thimiurgithikan hronia argotera meta to gegonos. Oso gia tin amina enantion ton ET ke ohi mon ala ke san mind control iparhi to Haarp projekt stin Alska.

links in english
www.earthpulse.com/haarp updates
www.haarp.net
www.haarp.alaska.edu

(sas zitao signomi gia ta athlia ellinikamu, ke elpizo na min sa kurasa)

me filika heretismata
OrpheusΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2007, 17:47:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
Πηγένετε σε αυτή τη σελίδα και θα δείτε για τη συμφωνία και τα γεγονότα του Ρόσγουελ
http://www.thelo.gr/ufo/aliens2.asp

Άμα πιάσουμε τους Majestic 12 θα μπερδευτούμε πολύ...τα περισσότερα κείμενα είναι πλαστογραφημένα.

Είχα διαβάσει επίσης παλιά και το βιβλίο του συνταγματάρχη Philip J. Corso με τίτλο The Day After Roswell. Εκεί λέει πως ο ίδιος βοήθησε στην ανάπτυξη τεχνολογίας που αποκτήθηκε με reverse engineering μετά την πτώση του ιπτάμενου αντικειμένου στο Ροσγουελ. Αυτή η νέα τεχνολογία που αναπτύχθηκε ήταν ανάμεσα σε άλλα:
Laser, microchips, Fiber optics, HARP, κ.α.

Το βιβλίο το βρήκα να είναι τελείως ατεκμηρίωτο, χωρίς καμία ουσία και γενικώς μια μπαρούφα και μισή.

Φίλε Orpheus1
Για το HARP υπάρχει μεγάλη διαμάχη, και το όλο εγχείρημα είναι για μένα απαράδεκτο αλλά δεν βλέπω πουθενά σχέση με ΕΤ.


quote:
Nekrothaftis_ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΨΕΥΔΟΝΥΜΟ ΕΒΑΛΕΣ ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΔΙΑΒΑΖΩ ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ
ΣΤΟ ΝΟΥ ΜΟΥ ΕΝΑΣ ΚΟΥΜΠΑΡΟΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΣ ΝΕΚΡΟΘΑΦΤΗΣ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2007, 18:56:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA
Το τι γελοιότητες έχουν ειπωθεί για την "τεχνολογία" των εξωγήινων δεν λέγεται.
Από θέματα όπως: την πέρνουμε από τα σκάφη που καταρρίψαμε, μέχρι μας την δίνουν ελεύθερα για να είμαστε σε θέση να πολεμήσουμε τους εχθρούς τους!!!

Άσε βέβαια που κανένας από όσους διαβάζει αυτούς τους παραμυθάδες δεν έχει πιάσει να σχεδιάσει ποτέ ούτε μία βίδα ή να κάνει reverse engineering. Πρόσφατα έκανα αντίστροφη μηχανική σε ένα παλαιό μηχάνημα το όποίο θέλει η αγορά σήμερα. Αν και έκατσα πάνω τρεις μέρες να το καταλάβω (πρώτη φορά σχεδίαζα έκκεντρα) στο τέλος δεν κατάλαβα τον τρόπο με τον οποίο το μηχάνημα αυτοκεντραριζόταν. Χρειάστηκε να το καταλάβει πρώτα ο άνθρωπος που του έκανε δοκιμές για να μου το πετάξει στην τύχη. Αλλιώς δεν θα μπορούσα να το έχω καταλάβει. Το πιο ωραίο: να είμαστε μαζεμένοι από πάνω του (πριν το πιάσει ο δοκιμαστής) 5 άτομα -τρεις μηχανολόγοι, ένας εφαρμοστής με 30 χρόνια πείρα και ένας ηλεκτρολόγος - και να προσπαθούμε να καταλάβουμε γιατί δεν λειτουργεί!!!

ΑΛΛΑ....
Τα αμερικάνικα τυπάκια πήραν άνετα μία τεχνολογία 200 ετών μπροστά και την κατάλαβαν αμέσως...
Ω ρε ψέμα, ω ρε χρήμα που πέφτει από τα παραμύθια...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

chr001
Νέο Μέλος

Greece
18 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2007, 20:51:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους chr001
Τέλος πάντων άμα βρω τίποτα άλλο για το Ρόσγουελ θα βάλω ένα λίνκ.

Πρίν λίγας εβδομάδες στη τηλεώραση στο κανάλι ΣΚΑΙ έδειξε ένα δοκιμαντέρ ας το πούμε με βιντεοκαταγραφές ΑΤΙΑ.Οσοι το είδατε θα το θυμάστε,λεγόταν <<ΕΞΩΓΗΙΝΟΙ ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΣ ΤΗΣ ΓΗΣ >>

Θα σας πώ κάποια βίντεο που μου έκαναν εντύπωση.
1)Κάποιοι Ιταλοί είχαν πάει διακοπές στη νέα Υόρκη το 1994 έκει περνούσαν απο τους δύδιμους πύργους όταν ξαφνικά είδαν ένα ΑΤΙΑ δήπλα απο τους πύργους. Τότε άρχησαν να το βιντεοσκοπούν.
2)Ενά άλλο πάλι βίντεο έδυχνε ένα εξωγήινο να τόν ανακρύνουν σε ένα σκωτεινό δωμάτιο όταν ξαφνικά παθένει κάτι σαν βίχα και έρχοντε κάτι γιατροί και του ρίχνουν φως στο πρόσωπο εκεί τελειώνει το βίντεο και είναι χωρίς ήχο.
3)Και τέλος μία γυναίκα υσχηριζόταν ότι στον κήπο της είδε ένα εξωγήινο. Τον φωτογράφησε και έδειξαν την φωτογραφία, ο εξωγήινος φωσφόριζετο είδα.

Οσοι τα είδατε τι έχετε να πείτε;

chr001Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2007, 22:47:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA
Ας το πάρουμε από την αντίθετη φορά.
1) Είναι παγκοσμίως γνωστό ότι οι εξωγήινοι όλων των φυλών ακι των ειδών τρελαίνονται να κάνουν βραδιάτικες τσάρκες στους κήπους των γήινων σπιτιών...
2) Επειδή το βίντεο του "εξωγήινου" το έχω δει και εγώ θα μπορούσες να εξηγήσεις γιατί τον ανακρίνουν και τι τους λέει; Δηλαδή θέλουν να μας πουν ότι οι εξωγήινοι μελάνε την δικιά μας γλώσσα; Χρειάσεται να ξέρεις βιολογία για να καταλάβεις το μέγεθος της απατεωνιάς τους. Μόνο ένα σου λέω: κανένα, ΜΑ ΚΑΝΕΝΑ είδος πάνω στον πλανήτη γη δεν επικοινωνεί με τον ίδιο τρόπο. ΟΙ ελέφαντες π.χ. χρησιμοποιούν και υπέρηχους και υπόηχους για να επικοινωνήσουν μεταξύ τους.
3) Ω, τι τύχη. Ξέρεις είναι πάρα πολλοί οι τυχεροί που βλέπουν ένα ΑΤΙΑ πάνω από μία πόλη και δη πάνω από ένα σημείο που θα "γίνει καταστροφή" στο μέλλον. Εάν πιάσουμε τώρα την εξέλιξη της τεχνολογίας θα δούμε ότι είναι τόσο γελοίο να εμφανίζονται ΑΤΙΑ πάνω από πόλεις όσο του να στέλνεις ένα Β747 να κάνει το κατασκοπευτικό αεροσκάφος...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2007, 00:07:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman
> Το τι γελοιότητες έχουν ειπωθεί για την "τεχνολογία" των εξωγήινων δεν λέγεται ... μας την δίνουν ελεύθερα για να είμαστε σε θέση να πολεμήσουμε τους εχθρούς τους!!!

Που το λέει αυτό αδερφέ, δώσε link.

Γιατί άλλα κατάλαβα εγώ. Εγώ κατάλαβα υποτίθεται πως μας έδωσαν όχι τεχνολογία αλλά θεωρητική γνώση, clues δηλαδή με τα οποία αναπτύξαμε το transistor κλπ, και ο στόχος δεν είναι να αναχαιτίσουμε πολεμικά τους επερχόμενους - κάτι τέτοιο είναι αδύνατο - αλλά ο στόχος είναι πολιτικός. Να τους βλέπουμε σαν εχθρούς, και όχι σαν απελευθερωτές. Ώστε αν κερδίσουν τον πόλεμο, να χάσουν την ειρήνη.


Dare To Dream
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2007, 02:11:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
1)Κάποιοι Ιταλοί είχαν πάει διακοπές στη νέα Υόρκη το 1994 έκει περνούσαν απο τους δύδιμους πύργους όταν ξαφνικά είδαν ένα ΑΤΙΑ δήπλα απο τους πύργους. Τότε άρχησαν να το βιντεοσκοπούν.

Φίλε chr001,
κατ' αρχάς καλά κάνεις και ρωτάς και ψάχνεσαι.....

Το κλιπάκι με το ufo από τους δίδυμους πύργους, το είχαμε αναφέρει και παλιά εδώ στο θέμα, ήταν μέρος της διαφημιστικής καμπάνιας του αμερικάνικου καναλιού sci fi. Πρόκειται λοιπόν για ειδικά εφέ και πολύ κακώς παρουσιάστηκε ως αυθεντικό από τον Σκάι ή από όποιον άλλο έφτιαξε το ντοκυμαντέρ.

quote:
2)Ενά άλλο πάλι βίντεο έδυχνε ένα εξωγήινο να τόν ανακρύνουν σε ένα σκωτεινό δωμάτιο όταν ξαφνικά παθένει κάτι σαν βίχα και έρχοντε κάτι γιατροί και του ρίχνουν φως στο πρόσωπο εκεί τελειώνει το βίντεο και είναι χωρίς ήχο.

Και αυτό το συζητήσαμε κάπου στις αρχικές σελίδες αυτού του θέματος. Εγώ θα έλεγα πως αυτό το βίντεο είναι κάπως περίεργο.....αν και δεν μπορώ να πιστέψω πως είναι αυθεντικό.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_Nekrothaftis_
Μέλος 1ης Βαθμίδας


72 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2007, 02:45:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _Nekrothaftis_
quote:
Nekrothaftis_ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΨΕΥΔΟΝΥΜΟ ΕΒΑΛΕΣ ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΔΙΑΒΑΖΩ ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΣΤΟ ΝΟΥ ΜΟΥ ΕΝΑΣ ΚΟΥΜΠΑΡΟΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΣ ΝΕΚΡΟΘΑΦΤΗΣ

χμ... τον κουμπάρο σου βρε??? θα κάνω πως δεν σε ειδα καν...!!!

είμαι ο μοναδικός νεκροθάφτης στο κόσμο...!!!


αχ... γελάσαμε πάλι!!!


ο Νεκροθάφτης!!!!!!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

chr001
Νέο Μέλος

Greece
18 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2007, 09:45:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους chr001
Όποιος δεί ποτέ ένα ΑΤΙΑ μπορεί να αποδίξει ότι υπάρχουν εξωγήινοι, κρατώντας στα χέρια του ένα καλάσνικοφ η άλλο καλό όπλο...

chr001Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2007, 09:59:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA
Gentleman,
Αυτά είναι από τα διάφορα που έχω μαζέψει τα τελευταία 20 χρόνια.
Το το έχει ειπωθεί δεν μπορεί να το χωρέσει ανθρώπου νους.
Για την ακρίβεια είπα ελάχιστα.
Πόσα;
Μπορώ αν σου πω ότι χτες είδα μία είδηση ότι υψηλόβαθμος στρατιωτικός αξιωματούχος των Ινδών αποκάλυψε ότι οι εξωγήινοι έχουν βάση στα Ιμαλάια και κτλπ, κτλπ...
Ιτιά, ιτιά, λουλουδιασμένη....

Chr001
"""Όποιος δεί ποτέ ένα ΑΤΙΑ μπορεί να αποδίξει ότι υπάρχουν εξωγήινοι, κρατώντας στα χέρια του ένα καλάσνικοφ η άλλο καλό όπλο..."""
Μπορείς να κάνεις μία ανάλυση στο παραπάνω;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

chr001
Νέο Μέλος

Greece
18 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2007, 10:21:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους chr001
Μπορώ αν σου πω ότι χτες είδα μία είδηση ότι υψηλόβαθμος στρατιωτικός αξιωματούχος των Ινδών αποκάλυψε ότι οι εξωγήινοι έχουν βάση στα Ιμαλάια και κτλπ, κτλπ...
Ιτιά, ιτιά, λουλουδιασμένη....

Chr001
"""Όποιος δεί ποτέ ένα ΑΤΙΑ μπορεί να αποδίξει ότι υπάρχουν εξωγήινοι, κρατώντας στα χέρια του ένα καλάσνικοφ η άλλο καλό όπλο..."""
Μπορείς να κάνεις μία ανάλυση στο παραπάνω;
[/quote]

ΠΡΟΣ OANNHSEA
Εσύ το πστεύεις αυτο που αποκάλυψε ο αξοματικός;

λέω πως άν κανείς δεί ένα ΑΤΙΑ μπορεί να αποδίξει ότι υπάρχουν εξωγήινοι άν το ριξει με κάποιο όπλο.

chr001Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2007, 12:25:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA
Chr001
Δεν έχεις κάτι να κάνεις Κυριακή πρώι; Εγώ μένω κλεισμένος στο σπίτι γιατί είμαι κρυωμένος και το ένα γκουχ ακολουθεί το άλλο...
Λοιπόν ΟΧΙ δεν τον πιστεύω τον αξιωματικό, για τους εξείς λόγους:
1) Εάν ένα είδος αποφάσιζε να δημιουργήσει μία βάση θα το έκανε με το λιγότερο κόπο (θεωρία της εντροπίας γαρ). Με λίγα λόγια είναι πιο οικονομικό να δημιουργήσεις μία βάση στην Σελήνη παρά στην Γη.
2) Τι να την κάνεις μία βάση όταν είσαι σε θέση να ελέγχεις μία περιοχή με άλλα μέσα. Για παράδειγμα οι Αμερικάνικες βάσεις ανα την υφήλιο. Μετά το 1990 που οι δορυφόροι βρήκαν γενική εφαρμογή οι βάσεις τηλεποικινονιών και διαχήρησης έκλεισαν. Έμειναν μόνο οι βάσεις που εξηπηρετούν πολεμικές χρήσεις. Σε καμία 50 χρόνια και αυτές θα είναι άχρηστες καθώς θα είναι σε διαθεσιμότητα άλλα όπλα και μέθοδοι υποστήριξης τους. Άρα ούτε για πολεμική χρήση δεν είναι λογική μία βάση των εξωγήινων στην γη.
3) Μία βάση μελέτης δεν χρειάζεται να έχει κόσμο και κακό. Φτάνουν μερικά νάνομποτ και ένα μικρό κέντρο (που θα μπορούσε να είναι εκτός γης) για να αναμεταδίδει.
4) Σε περίπτωση που δημιουργηθή μία βάση στην γη, θα πρέπει να υπάρχει πρόβλεψη για την βιολογική απομόνωση της από το υπόλοιπο οικοσύστημα. Εάν έρθουν σε επαφή οι δύο βιολογίες κανείς δεν ξέρει τι θα γίνει. ΟΙ γελοιότητες του στάρ τρέκ και των άλλων σειρών που εκατοντάδες διαφορετικά είδη είναι συγκεντρωμένα σε ένα διαστημικό σταθμό ή σκάφος είναι τουλάχιστον γελοία.

Τώρα εάν ήταν τόσο εύκολο να καταρρίψεις ένα σκάφος με ένα όπλο δεν θα δημιουργούσαν αντιεροπορικά συστήματα κατευθηνόμενα από ραντάρ με πυραύλους που κάνουν, ράνουν κτλπ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

chr001
Νέο Μέλος

Greece
18 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2007, 17:55:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους chr001
Παίρνει κανείς απο εσάς το SPACE RACE απο την Καθημερινή της Κυριακής;

Edited by - chr001 on 18/03/2007 20:55:09Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lancelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας


281 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2007, 04:31:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lancelot
Οι Ελληνες μπορουν να ριξουν ενα ατια και με ακοντιο.


Διαχειριστης του δικτυου IRCNETΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

chr001
Νέο Μέλος

Greece
18 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2007, 19:42:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους chr001
quote:

Οι Ελληνες μπορουν να ριξουν ενα ατια και με ακοντιο.


Διαχειριστης του δικτυου IRCNET


Μα τι λές τΏΡΑ; με ακόντιο θα το ρίξει;

chr001Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1835938
Maintained by Digital Alchemy