ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 UFO no1
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2007, 20:27:59  Εμφάνιση Προφίλ
SOMEONE ΜΕ ΚΑΛΥΨΕ Ο OANNHSEA ΓΙΑ ΤΟ SETI
ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕ.
ΜΕ ΜΟΛΙΣ 70 ΧΡΟΝΙΑ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΧΡΟΝΟΣ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΟΥ ΣΥΜΠΑΝΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΟΤΙ
ΕΡΕΥΝΗΣΑΜΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2007, 21:04:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios
Εμένα φίλε Open Mind, με κάλυψε το lamogio...πλήρως

Αλλά και ο beyond!

Η αμφιβολία είναι η αρχή της σοφίας!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2007, 00:23:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
Βρε λαμόγιο... βρε λαμόγιο! Ατυχο το παραδειγμά σου! Ξανθές και να μην έχουν ένα δεύτερο κραγιόν στην τσάντα ή στο ντουλαπάκι του αυτοκινήτου;! Απο και κλείεται!

Αγαπητέ Kircher το βίντεο της ρωσίας είναι από τις 16 Φεβρουαρίου αν δεν κάνω λάθος. Το άλλο έγινε στις 22. Αρα δεν μπορεί να πρόκεται για το ίδιο περιστατικό. Εκτός κι αν πέφτουν οι δορυφόροι ο ένας μετά τον άλλο... (Πάντως άλλο ένα βίντεο λίγο παλιότερο από ρωσία πάλι -αν θυμάμαι καλά- πρέπει να σχετίζεται με κάποια εκτόξευση διαστημικής ρουκέτας που κάτι δεν πήγε καλά)


Οκ, για το ufo που είδαν κάτι παιδιά την Κυριακή στην Ηλία ακούσατε; Το τράβηξαν και σε βίντεο. Το άκουσα στην πρωϊνή εκπομπή της ΝΕΤ, ίσως βρουν το βίντεο και το παίξουν αύριο.


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2007, 03:17:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
Αγαπητέ Kircher το βίντεο της ρωσίας είναι από τις 16 Φεβρουαρίου αν δεν κάνω λάθος. Το άλλο έγινε στις 22. Αρα δεν μπορεί να πρόκεται για το ίδιο περιστατικό.

Όντως, Όστρια έχεις δίκιο. Νόμιζα ότι ήταν και τα δύο από τις 22.

Μία από τις ξανθιές του Λαμόγιο.

Η πλειάδεια Άσκετ του Μπίλυ Μέγιερ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2007, 18:03:02  Εμφάνιση Προφίλ
ΚΑΛΗ Η ΞΑΝΘΙΑ ΤΟΥ ΛΑΜΟΓΙΟ ΑΛΛΑ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΕΞΩΓΗΙΝΕΣ ΤΙΣ ΕΙΧΕ ΒΑΛΕΙ Ο KRIOS ΣΤΟ ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ ΟΣΟΙ ΤΙΣ ΕΙΔΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΤΙ ΕΝΝΟΩ .
ΠΙΘΑΝΗ ΚΑΙ Η ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΟΥ beyond.
ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΦΙΛΩΝ ΣΤΗΝ ΗΛΙΑ ΤΟ ΑΚΟΥΣΑ ΣΤΟ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ ΤΟ ΠΡΩΙ
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ Ostria ΣΕ ΠΙΑ ΕΚΠΟΜΠΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ?.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2007, 19:38:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios
Κάτι άκουσα και εγώ σχετικά με τα παιδιά στην Ηλία, υπάρχει και βίντεο, θα περιμένουμε να κυκλοφορήσει...

Η αμφιβολία είναι η αρχή της σοφίας!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2007, 22:08:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond
ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΛΕΙΑ ΤΟ ΑΚΟΥΣΕ Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΧΤΕΣ ΤΟ ΠΡΩΙ,ΑΛΛΑ ΟΛΗ ΤΗΝ ΥΠΟΛΟΙΠΗ ΜΕΡΑ ΔΕΝ ΕΙΠΑΝ ΤΙΠΟΤΑ,ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΟΣΟ ΤΟ ΕΨΑΧΝΑ ΕΓΩ...

ΟΧΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ,ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΠΑΤΡΙΔΑ ΜΟΥ(ΤΗΣ ΜΗΤΕΡΑΣ ΜΟΥ) ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ ΤΙΠΟΤΑ...ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΘΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ?

ΕΧΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΠΑΩ ΜΕ ΤΟ ΛΑΠΤΟΠ ΣΤΗ ΜΑΣΧΑΛΗ ΣΤΟ ΑΡΧ.ΧΩΡΟ ΤΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΣ
ΜΠΑΣ ΚΑΙ "ΠΙΑΣΩ" ΤΙΠΟΤΑ !!!

ΠΑΝΤΩΣ ΕΚΕΙ ΤΡΙΓΥΡΩ Η ΠΕΡΙΟΧΗ ΛΕΓΕΤΑΙ ΠΟΡΤΟΒΟΥΝΙ...

Ήρθα, είδα, νίκησα, είπε ο στρατηγός. Ανέβηκες, ξεκίνησες, έφτασες! ώρα να κατεβείς! λέει ο φιλόσοφος

Edited by - beyond on 27/02/2007 23:12:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2007, 23:00:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
Η εκπομπή που έλεγα είναι η πρωινή της ΝΕΤ "πρώτη γραμμή" ξεκινάει στις 5.45 το πρωί μέχρι τις 10. Δεν την πρόλαβα από την αρχή, οπότε δεν ξέρω αν το βρήκαν και το έπαιξαν νωρίτερα.
Πάντως προχθές το είπαν και σε κάποιες ειδήσεις, το είδε ένας φίλος και μου το είπε. Οι τοπικές εφημερίδες πρέπει να το έχουν, αλλά δεν ξέρω πώς να ψάξω αν υπάρχει καμία online.

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2007, 18:56:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
Λοιπόν! Ο αγνοών είχε την καλοσύνη να μας στείλει την φωτογραφία του ΑΤΙΑ που τράβηξε στις 14 Νοεμβρίου 2006, πάνω από τον Ολυμπο. Μου έστειλε 3 φωτογραφίες, που τραβχτηκαν διαδοχικά, όπως έγραψε ο ίδιος στον πρώτο του ποστ στην σελίδα 3:


quote:
η ώρα που γράφεται στη μνήμη της μηχανής είναι 11:09:42 για την πρώτη φωτό.

στη δεύτερη φωτό είναι 11:09:56 ,δηλαδή 14 δεύτερα διαφορά.

στην τρίτη είναι 11:10:09, δηλαδή 13 δεύτερα διαφορά.



Την πρώτη και την τρίτη δεν τις βάζω εκτός κι αν το ζητήσετε. Δεν δείχνουν κανένα αντικείμενο στον ουρανό. Η μεσαία (η δεύτερη) δείχνει το ufo (το μεγαλύτερο αντικείμενο) και ένα δεύτερο πιό αριστερά που μοιάζει λίγο με ελικόπτερο; Δείτε την και πείτε μου την γνώμη σας!

http://img340.imageshack.us/img340/1066/ufoolympusdec2006sx2.jpg


ps. η φωτογραφία είναι copyrighted γι αυτό όποιος θέλει να την βάλει σε περιοδικό ή να την παρουσιάσει σε οποιαδήποτε ΜΜΕ, παρακαλείται να επικοινωνήσει πρώτα με τον αγνοών. Ευχαριστώ.


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-


Edited by - Ostria on 02/03/2007 19:42:24Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2007, 19:38:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios
Βρίσκομαι σε κατάσταση σύνχισης γιατί όταν έστελνε η φίλη Ostria αυτό το ποστ, εγώ κοιτούσα την ποιο κάτω φώτο, και προσπαθούσα να θυμηθώ που τη βρήκα. Δες τε και συγκρίνετε...

Απίστευτη ομοιότητα!

Η αμφιβολία είναι η αρχή της σοφίας!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Troll
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Colombia
270 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2007, 19:44:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Troll
quote:
ΕΧΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΠΑΩ ΜΕ ΤΟ ΛΑΠΤΟΠ ΣΤΗ ΜΑΣΧΑΛΗ ΣΤΟ ΑΡΧ.ΧΩΡΟ ΤΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΣ
ΜΠΑΣ ΚΑΙ "ΠΙΑΣΩ" ΤΙΠΟΤΑ !!!


Για πες, για πες

Εχεις πιάσει τίποτα παλιότερα στη περιοχή;

ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ,
ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

raival
Νέο Μέλος


43 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2007, 00:03:20  Εμφάνιση Προφίλ
Ωραία φωτογραφία.
Ακόμα και αν δεν βγάλουμε άκρη αν τελικά ήταν ufo, μας μένει η παγκόσμια πρωτοτυπία του δρόμου.
Τσαλακωμένος, κυματιστός , στο περίπου ευθεία. Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2007, 03:41:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos
quote:

Απίστευτη ομοιότητα!


ΠΑΝΤΑ ΜΑΖΙ ΤΑΞΙΔΕΥΟΥΝ ΑΥΤΑ ΤΑ ΔΥΟ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2007, 09:57:39  Εμφάνιση Προφίλ
Βρε λέτε να είναι από την Χίο...και πάνε δύο-δύο?
Οντως ο...δρόμος είναι απίστευτος! πού είναι για...να μην πάω με το αυτοκίνητό μου? Μετά θα θέλω ένα σετάκι αναρτήσεις!
Πέρα από την πλάκα όμως,επειδή η φωτογραφία είναι του φίλου αγνοών και όχι κανενός αγνώστου,πραγματικά είναι πολύ ενδιαφέρουσα! Το ένα αντικείμενο,μοιάζει πράγματι με ελικόπτερο... το άλλο όμως? Οσο ζούμ και να κάνω δεν βρίσκω άκρη!

ΑΜ ΕΠΟΣ ΑΜ ΕΡΓΟΝ 1996-1997 96ΛΜΧΕΘ ΧΙΟΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2007, 10:49:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
quote:

quote:

Απίστευτη ομοιότητα!


ΠΑΝΤΑ ΜΑΖΙ ΤΑΞΙΔΕΥΟΥΝ ΑΥΤΑ ΤΑ ΔΥΟ;



Οχι βρε! Δεξιά είναι η μεγέθυνση του αντικειμένου.
Κριέ μου, η ομοιότητα είναι στο σχήμα και αυτό είναι λογικό αν πρόκειται για δισκοειδή ufo.

Πάντως νομίζω ότι μπορούμε να αποκλείσουμε την περίπτωση να είναι πουλί/ιά, συμβατό αεροπλάνο, δεν φαίνεται και για αερόστατο (αν και δεν μπορούμε να το αποκλείσουμε τελείως).


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2007, 11:45:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών
να κάνω μόνο μια διευκρίνηση...

όποιος δημοσιεύσει τη φωτό θα πρέπει να επικοινωνήσει
ΚΑΙ με το περιοδικό in and out ή την εφημερίδα ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ στη Λάρισα

διότι θα υπάρξει νομικό πρόβλημα με αυτούς και όχι με μένα...

εγώ τη φωτό την έδωσα για να τη δουν όλοι και όχι οι μισοί

η πληροφορία πρέπει να μεταδίδεται !Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2007, 18:17:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios
quote:
Κριέ μου, η ομοιότητα είναι στο σχήμα και αυτό είναι λογικό αν πρόκειται για δισκοειδή ufo.

Δεν πρόκειται για μια απλή ομοιότητα, είναι ακριβώς τα ίδια!!!
Δεν χωράει καμιά αμφιβολία σε αυτό!

quote:
αν και δεν μπορούμε να το αποκλείσουμε τελείως).

Αγαπητή μου Ostria, σίγουρα αστειεύεσαι έτσι;
Δεν υπάρχει καμία περίπτωση αυτό το πράμα να είναι, πουλιά, αερόστατο, ή έστω συμβατό αεροσκάφος...
Μην τρελαθούμε κιόλας!


Η αμφιβολία είναι η αρχή της σοφίας!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2007, 18:32:31  Εμφάνιση Προφίλ
ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΕΒΓΑΛΑ ΑΚΡΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2007, 19:06:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA
Αυτό που είχα πει όταν είχα προτοδεί την φωτογραφία ήταν ότι το δεύτερο αποκλείεται να είναι ελικόπτερο. Στον μικρό χρόνο μεταξύ των φωτογραφιών δεν υπήρχε περίπτωση ένα σκάφος χαμηλής ταχύτητας όπως το ελικόπερο να μπει μέσα στο κάδρο.
Άρα θα πρέπει να είναι ένα δεύτερο σκάφος το οποίο το βλέπουμε με διαφορετική οπτική γωνιά ή ένα διαφορετικό σκάφος.

Είχα ρωτήσει προς που κατευθήνονταν τα σκάφη αυτά.
Η απάντηση ήταν προς τα βορειοανατολικά.
Άρα ακολουθούσαν μία ρότα που θα τα έφερνε σε περιοχή (Μαύρη θάλασσα) από την οποία μπορούσαν να μπουν στην πρώην σοβιετική ένωση και νυν Ρωσσική συνομοσπονδία μέσα από περιοχές που δύσκολα ελέγχονται από πολλαπλά ραντάρ.
Ηράκλειες στήλες, δυτική Μεσόγειος, δυτική Στερεά, Όλυμπος, ανατολικά της Κωσταντινούπολης, Μαύρη θάλασσα και στην καρδιά του Συμφώνου της Βαρσοβίας...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2007, 19:16:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios
Δηλαδή με λίγα λόγια μας λες ότι είχαν άδεια να πετάξουν πάνω από την Ελλάδα!

Η αμφιβολία είναι η αρχή της σοφίας!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
angelob7
Νέο Μέλος

Greece
8 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2007, 20:00:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angelob7
Να πω και εγώ την εμπειρία μου.Στις 19 Φεβρουαρίου είχα πάει με την κοπέλα μου στην Βυτίνα Αρκαδίας(είμαστε από την Τρίπολη).Οταν ξεκινήσαμε από την Βυτίνα για να γυρίσουμε πίσω,όταν βγήκαμε στον κεντρικό δρόμο είδα σε κάποιο ύψος ένα μεταλλικό αντεικίμενο σταθερό.Ο λόγος που το είδα ήταν γιατί αντανακλούσε ο ήλιος επάνω του και έλαμπε.Ηταν σταθερό σίγουρα για 20 δευτερόλεπτα.Οταν σταμάτησα για να το δούμε αυτό άρχισε να κινείται με σταθερή ταχύτητα,χωρίς να βγάζει καυσαέρια,δεξιά μας σε ευθεία γραμμή ώσπου χάθηκε σε πυκνά σύννεφα που υπήρχαν στην κορυφή του βουνού.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angelob7
Νέο Μέλος

Greece
8 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2007, 20:00:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angelob7
Να πω και εγώ την εμπειρία μου.Στις 18 Φεβρουαρίου είχα πάει με την κοπέλα μου στην Βυτίνα Αρκαδίας(είμαστε από την Τρίπολη).Οταν ξεκινήσαμε από την Βυτίνα για να γυρίσουμε πίσω,όταν βγήκαμε στον κεντρικό δρόμο είδα σε κάποιο ύψος ένα μεταλλικό αντεικίμενο σταθερό.Ο λόγος που το είδα ήταν γιατί αντανακλούσε ο ήλιος επάνω του και έλαμπε.Ηταν σταθερό σίγουρα για 20 δευτερόλεπτα.Οταν σταμάτησα για να το δούμε αυτό άρχισε να κινείται με σταθερή ταχύτητα,χωρίς να βγάζει καυσαέρια,δεξιά μας σε ευθεία γραμμή ώσπου χάθηκε σε πυκνά σύννεφα που υπήρχαν στην κορυφή του βουνού.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2007, 03:49:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos

ΣΤΙΣ 19;

Η

ΣΤΙΣ 18;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2007, 10:07:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA
Krios,
Ναι όντως είχαν και έχουν άδεια.
Όταν ανήκουμε σε μία συμμαχία (ΝΑΤΟ) είμαστε υποχρεομένοι να μην σταματάμε τα ειδικά σκάφη της συμμαχίας π.χ. κατασκοπευτικά.

Αλλά από την άλλη ΔΕΝ είναι η πρώτη φορά.
Ειδικότερα την περίοδο 83-88 υπήρχαν πολές αναφορές από σκάφη που πλησίαζαν ΝΥΧΤΑ το fir Αθηνών για φώτα που τους ακολουθούσαν και τα οποία δεν έβλεπε το ραντάρ.
Το F117 το κάνει αυτό και φυσικά για επιπλέον προστασία κρυβόταν στο ίχνος του μεγάλου σκάφους.
Δεν πιστεύω εκείνη την περίοδο να δώσανε ποτέ στοιχεία πτήσης για τις πτήσεις αυτών των σκαφών "που δεν υπήρχαν"...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bob_cat
Μέλος 1ης Βαθμίδας


128 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2007, 11:13:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bob_cat
quote:
Αγαπητή μου Ostria, σίγουρα αστειεύεσαι έτσι;
Δεν υπάρχει καμία περίπτωση αυτό το πράμα να είναι, πουλιά, αερόστατο, ή έστω συμβατό αεροσκάφος...
Μην τρελαθούμε κιόλας!

Kι'όμως το βρίσκω πολύ λογικότερη εξήγηση φίλε μου Κριέ απο το να λέμε οτι είναι εξωγήινα διαστημικά UFO.
Ευτυχώς κιόλας που δέν ήταν για να είμαι ειλικρινής, γιατί θα μας είχαν απαγάγει όλους στα αζήτητα
Μήν ξεχάσουμε οτι γίνονται και πολλά φωτογραφικά τρύκ.


Αεί ο Θεός γεωμετρείΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2007, 11:14:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών
angelob7,
μας μπέρδεψες αρκετά ...

όπως ρωτάει κι ο φίλος ellovos...στις 18 ή στις 19 ??

...............................................

αλλά να πω και τ'άλλο...είναι πολύ εύκολο να πούμε διάφορα πράγματα

όμως το σίγουρο είναι ότι η πρώτη εικόνα που βλέπει κάποιος
είναι ΔΙΣΚΟΣ ρε παιδιά και όχι πουλιά και αερόστατα

δηλαδή,θέλω να πω,αν βάλουμε διάφορά με τη φαντασία μας,
μπορεί να δούμε ό,τι θέλουμε,η αλήθεια είναι όμως (συνήθως) η πρώτη εντύπωση που είναι και η πιο αληθινή...

επίσης...σα να αυξήθηκε ο αριθμός των θεάσεων και αυτό δε μου φαίνεται τυχαίο...

δεν ξέρω αν το έχω διευκρινίσει,αλλά εγώ ΔΕΝ πιστεύω και πολύ στα ufo

από την άλλη όμως...

τέσπα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2007, 14:18:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios
Φίλε bob_cat νομίζω ότι είσαι λάθος...
α) Κανείς δεν είπε ότι είναι εξωγήινα τα συγκεκριμένα ΑΤΙΑ.
β) Άλλο ΑΤΙΑ, και άλλο εξωγήινοι!
γ) Τώρα αν εσύ φίλε μου, βλέπεις στη φώτο του φίλου Αγνοών, πουλιά, αερόστατα ή οτιδήποτε άλλο, είναι δικαίωμα σου.
και δ) Σου έχει δώσει σημεία γραφής ο Αγνοών, ώστε να πιστεύεις ότι η φώτο είναι τρικ;
Εμένα όχι!
Μετά είναι και η καταπληκτική ομοιότητα με αυτή που έβαλα εγώ...


Η αμφιβολία είναι η αρχή της σοφίας!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
angelob7
Νέο Μέλος

Greece
8 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2007, 15:40:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angelob7
H σωστή ημερομηνία είναι στις 18.
Ας διαγράψει κάποιος modarator την άλλη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2007, 18:19:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos
quote:

β) Άλλο ΑΤΙΑ, και άλλο εξωγήινοι!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2007, 21:59:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond
ΠΡΙΝ ΧΡΟΝΙΑ,ΕΙΧΑ ΤΡΑΒΗΞΕΙ ΜΙΑ ΦΩΤΟ ΚΑΠΟΥ ΣΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΗΣ ΒΥΤΙΝΑΣ (ΣΥΜΠΤΩΣΗ ?) ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΒΓΑΛΕΙ ΚΑΤΙ ΚΟΝΤΑ ΣΕ ΜΙΑ ΚΟΡΥΦΗ ΠΟΥ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΜΕΤΑΛΛΙΚΟ ΚΑΙ ΑΓΝΩΣΤΟΥ ΤΑΥΤΟΤΗΤΟΣ..ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΝ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΒΑΛΕΙ ΚΑΙ ΕΔΩ..ΜΕ ΕΙΧΕ
ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΕΙ ΠΟΛΥ,ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΤΗΝ ΕΣΤΕΙΛΑ ΣΤΟ http://www.mufon.com/
KAI EIXE ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΕΙ ΠΟΛΥ "ΔΥΣΚΟΛΗ" ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΠΑΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ
ΚΑΙ ΕΓΩ ΥΠΟΨΙΑΖΟΜΟΥΝ (ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΜΑΤΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ),ΟΤΙ
ΗΤΑΝ ΜΕΛΙΣΣΑ...ΕΚΕΙ ΤΡΙΓΥΡΩ ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΜΕΛΙΣΣΙΑ ΚΑΙ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ
ΟΙ ΜΠΑΓΑΣΙΤΣΕΣ..


ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΛΛΟ ΜΕ ΤΟ ΛΑΠΤΟΠ ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΣΤΟ..ΑΘΛΗΜΑ...ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΕΥΕΛΠΙΣΤΩ ΝΑ ΕΧΩ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΜΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ...ΠΑΝΤΑ ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΑ
ΒΕΒΑΙΑ ΜΗΝ ΜΑΣ ΠΑΡΟΥΝ ΚΑΙ ΣΤΟ ΨΙΛΟ ΤΑ ΚΑΥΤΑ ΜΩΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΟΡΡΑ,
ΠΟΥ ΤΡΙΓΥΡΝΑΝΕ ΕΚΕΙ ΚΑΤΩ !!

ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΙΤΕ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΕΔΩ:

http://www.mufon.com/faq.htm#seeufo

ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ...
Ήρθα, είδα, νίκησα, είπε ο στρατηγός. Ανέβηκες, ξεκίνησες, έφτασες! ώρα να κατεβείς! λέει ο φιλόσοφος

Edited by - beyond on 04/03/2007 22:05:46

Edited by - beyond on 04/03/2007 22:16:16Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy