ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 UFO no1
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
PaNo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
351 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2006, 06:23:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PaNo  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος PaNo
quote:


Ενδιαφέρον και το αγαλματίδιο (νομίζω ότι το έχω ξαναδεί, ή έχω ξαναδεί κάποιο άλλο παρόμοιο;)
Ξέρουμε από ποιά περιοχή είναι; Μήπως βρούμε και άλλα σχετικά ειδώλια;

Πάντως μου βγάζει κάτι το αφρικανικό...


Μηπως ασιατικο?


GIRAFFE WOMEN Ταιλανδη




Οι GIRAFFE WOMEN της Ταιλανδης εχουν αυτο το εθυμο απο την αρχαιοτητα και ενας απο τους μυθους τους λεει οτι ειναι απογονοι Δρακων και με αυτο τον τροπο προσπαθουν να μοιαζουν με δρακους. Πιθανοτητα υπηρξε καποια διασταυρωση μεταξυ τους με καποια φυλη μκρηλεμοιδων Ρεπτιλιαν. Χμ τωρα που το σκεφτομαι το ιδιο ακρηβως υποστηρηζει και η ομαδα Ε αν δεν κανω λαθος για καποιες απο τις ασιατικες φυλες.

Παντος ψιλομοιαζει λιγακι το αγαλματιδιο και με Gray zeta ET και οπως ξερουμε σημερα ανοικουν και αυτοι στην οικογενεια των Σαυροιδων.

Ancient Custom of Giraffe Women
It's not clear how the custom originated. According to one legend, the rings made the women look like the dragon from which the tribe descended.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

Απο την αλλη ειναι φτυστος με τον ΕΤ



~:LOVE:~AND~:LIGHT:~

PaNo


Edited by - PaNo on 02/12/2006 07:07:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2006, 10:41:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA
Ευχαριστώ PANO, αυτό εννοούσα.
Εάν είναι έτσι στην εποχή μας τα έθιμα του κάθε τόπου, πως θα ήταν σε μία ποιό μακρινή εποχή; Εάν πάρουμε όλα τα περίεργα αγαλματίδια τότε πως θα χαρακτιρίζαμε αυτά της θεάς γης;;;
Ψάξτε λίγο και θα δείτε τι εννοώ.
Από την άλλη μήπως ακόμα και τα αγαλματίδια του κυκλαδίτικου πολιτισμού αναπαριστούν εξωγήινους μια και τα κεφάλια τους είναι απόμακρα από αυτά των ανθρώπων;;;

Από την άλλη συγγνώμη αλλά θα πρέπει να έχετε μαλλώσει άσχημα με την βιολογία - δεν εξηγήται αλλιώς. Το κείμενο για την βιολογάι ίσως την δευτέρα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2006, 10:57:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA
Για να γίνω δε περισσότερο κακός από όσο ήδη είμαι.
KRIOS,
Πόσο σίγουρος είσαι ότι το αγαλματάκι αυτό υπάρχει στο μουσείο που λες;
Το έχεις δει με τα ίδια σου τα όματα; Έχεις πάρει καμία επιβαιβέωση από το ίδιο το μουσείο ότι όντως υπάρχει εκεί αυτό το αγαλματάκι;
Ξέρεις ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ ΚΑΙ ΔΙΑΣΙΜΟΙ απατεώνες όχι μόνο παραχάραξαν την ιστορία προς όφελος τους αλλά έφτασαν σε σημείο να ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΟΥΝ στοιχεία που να αποδεικνύουν τα λεγόμενα τους...

Λοιπόν η απόδειξη για αυτό το αγαλματάκι, υπάρχει;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2006, 12:44:52  Εμφάνιση Προφίλ
OANNHSEA ΕΠΕΙΔΗ ΑΠ ΤΙΣ ΚΑΡΕΚΛΕΣ ΠΟΥ ΚΑΘΟΜΑΣΤΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΟΥΜΕ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΓΑΛΜΑΤΑΚΙ ΣΤΟ ΜΟΥΣΕΙΟ ΕΚΤΟΣ
ΑΝ ΠΑΜΕ ΕΚΕΙ ΑΣ ΠΑΡΟΥΜΕ ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ .
ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΜΙΑ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΜΟΡΦΗ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ
Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΤΗ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΕΡΜΗΝΕΙΑ.
krios ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΑΠ ΤΟΥΣ ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΟΥΣ ΟΤΙ ΑΝΑΠΑΡΙΣΤΑ?
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2006, 13:55:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
Υπαρχουν όμως και στην αφρική.

Africa – Neck Rings:
The women belonging to the African tribes Ndebile, Zulu, and Xhose wear silver rings around their necks. This ritual commences at an early age with additional rings fitted as the girl matures. The rings elongate the neck, which is a representation of beauty

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2006, 14:02:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios
Δεν νομίζω ΠΑΝΟ ότι το αγαλματίδιο αυτό μοιάζει με τις φωτογραφίες των διάφορων Ασιατών που μας παραθέτεις ποιο πάνω. Άλλωστε Κυπριακό είπαμε ότι είναι και όχι Ασιάτηκο.
Όσο για τον αγαπητό φίλο ΟΑΝΝΗΣΕΑ αλλά και τον ΠΑΝΟ .
Γιατί άραγε δεν σχολιάζετε και την επόμενη φωτογραφία ;;;
Αυτή με τα ιερογλυφικά. Που δεν σηκώνει αμφιζβήτησει .
Το ότι κάποιοι έχουν παραχαράξει την ιστορία από την αρχαιότητα μέχρι ακόμα και τις μέρες μας είναι γνωστό. Κλασικό π.χ. η διαφορετική ιστορία της χώρας μας με τη γείτονα χώρα.
Δεν νομίζω ότι είσαι κακός, απλά διάλεξες τον εύκολο τρόπο για να υποστιρήξεις τη δικιά σου γνώμη. Και μια παρένθεση σχετικά με τη δεύτερη φώτο.
ΓΙΑΤΊ άραγε οι αρχαίοι αιγίπτιοι παρέμειναν στο ίδιο περίπου τεχνολογίκο επίπεδο από την εποχή των πυραμίδων μέχρι σήμερα;;;

ΜΕ ΣΕΒΑΣΜΟ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΑΠΟΨΗ

http://img180.imageshack.us/img180/6176/hieroplaneshr8.jpg
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2006, 14:11:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
Κριέ μου τα ιερογλυφικά σηκώνουν μεγάλη αμφισβήτηση. Βάλε στην "αναζήτηση" Αβυδος και θα βρεις εδώ στο παράξενο τουλάχιστον 2 σχετικά θέματα.

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2006, 14:30:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios
Η θεωρία Open Mind (γιατί για θεωρία πρόκειται) είναι Θρισκευτική (όπως πάντα άλοστε).
Κατά την ταπεινή μου γνώμη αγαπητή ΟΣΤΡΙΑ η σύγκριση είναι μάλλον ατυχής.
Το αγαλματίδιο δεν έχει σχεδόν καθόλου χίλια, ενώ οι αφρικάνοι…
Μεγάλα μάτια και μακρύ λαιμό .


ΜΕ ΣΕΒΑΣΜΟ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΑΠΟΨΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2006, 14:44:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios
Τα σχέδια υπάρχουν, όπως και πολλά άλλα .
Κάποτε είχα δει μια φώτο με ένα άνθρωπο Καβάλα σε ένα πύραυλο αλλά δεν την βρήκα .Στην Αίγυπτο πάλι .
Τώρα η επεξήγηση τους είναι άλλη υπόθεση.

ΜΕ ΣΕΒΑΣΜΟ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΑΠΟΨΗ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2006, 17:38:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios
[quote]Βάλε στην "αναζήτηση" Αβυδος και θα βρεις εδώ στο παράξενο τουλάχιστον 2 σχετικά θέματα.
Το έβαλα και δεν έγινε τίποτα.

http://img84.imageshack.us/img84/7910/wallenterprisemo0.jpg

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2006, 19:59:28  Εμφάνιση Προφίλ
ΤΑ ΑΓΡΟΓΛΥΦΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΔΙΙΣΤΑΝΤΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΜΑΔΕΣ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΠΟΥ ΟΝΤΩΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΤΕΤΟΙΑ ΣΧΕΔΙΑ ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΓΡΟΓΛΥΦΙΚΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΕΙ ΣΕ ΜΙΑ
ΝΥΧΤΑ ΣΕ ΜΕΓΑΛΕΣ ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕ ΠΕΡΙΠΛΟΚΑ ΣΧΕΔΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ
ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΣΕ ΤΟΣΟ ΣΥΝΤΟΜΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ.
ΑΜΑ ΘΕΛΕΤΕ ΑΠΟ ΔΕΥΤΕΡΑ ΤΟ ΑΝΑΛΥΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΕΙ ΧΡΟΝΟ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2006, 09:09:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA
KRIOS,
Μην πετάς από το ένα θέμα στο άλλο.
Η ΑΠΟΔΕΙΞΗ είναι η βάση των θεωριών και οι απατεώνες δενθέλουν κάτι παρόμοιο.
Λοιπόν επειδή υποπεύομαι από που πήρες την φωτογραφία σε ξαναρωτάω μπορείς να αποδείξεις ότι η φωτογραφία είναι αληθηνή και βρίσκεται σε μουσείο ή μήπως πιστεύεις ΟΤΙ γράφει κάποιος συγγραφέας που πιστεύεις;

Κάθε θέμα και κάθε στοιχείο πρέπει να αναλύεται διεξοδηκά.
Παράδειγμα: δεν έχεις διαβάσει το θέμα από την αρχή. Ηρεμία. Διάβασε το θέμα από την αρχή και ύστερα ας πάρουμε τις θέσεις και ας τις αναλύσουμε μία προς μία. Το θέμα με την φωτογραφία του "Κύπριου εξωγήινου" πρώτο. Μπορείς να έρθεις σε επαφή με το μουσείο και να βεβαιωθείς ότι ΕΚΕΙ βρίσκεται το εν λόγω αγαλματάκι;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2006, 12:44:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
Καλημέρα! Λοιπόν όπως γνωρίζετε χτες συναντηθήκαμε μερικά παιδιά, αφενός για να γνωριστούμε και από κοντά (ή να ξανασυναντήθουμε οι γνωστοί) και αφ ετέρου για να δούμε την φωτογραφία του ufo που τράβηξε ο αγνοών στην περιοχή του Ολύμπου.
Πρώτα, θέλω να ευχαριστήσω όλα τα παιδιά που ήρθαν (φίλους του χώρου και μη).
Στο ζουμί τώρα. Η φωτογραφία μου φάνηκε πολύ ενδιαφέρουσα. Φαίνονται καθαρά δύο αντικείμενα, εκ των οποίων το ένα -το μεγαλύτερο- μοιάζει όντως με ΑΤΙΑ (Αγνώστου Ταυτότητας). Το δεύτερο μπορεί να είναι και συμβατής τεχνολογίας. Ενα τρίτο στίγμα δεν μπορέσαμε λόγω απόστασης και μεγέθους να το διακρίνουμε καλά.
Στο πραγματικό μέγεθος της φωτογραφίας και τα δύο φαίνονται ως μακρινά στίγματα -το τρίτο δεν φαίνεται καθόλου- με μεγαλύτερο αυτό του ΑΤΙΑ. Ζουμάροντας, μπορέσαμε να δούμε πιό ξεκάθαρα τα σχήματα και να κάνουμε διάφορες υποθέσεις ως προς την φύση των αντικειμένων. Επίσης διευκρινίστηκε -στο περίπου- η απόσταση των αντικειμένων από τον παρατηρητή, η θέση του καθενός (των δύο μεγαλύτερων βασικά) σε σχέση με τις βουνοκορφές και η πιθανή πορεία τους.

Στην συνέχεια συζητήσαμε διάφορες υποθέσεις, από πού μπορεί να έρχονται, πού να πηγαίνουν (σχετικά με την φαινομενική πορεία τους πάντα), την πιθανή σχέση τους με την ύπαρξη στρατιωτικών βάσεων στην περιοχή κλπ.
Αργότερα η συζήτηση πήρε γενικό χαρακτήρα και κράτησε αρκετές ώρες, μέχρι που πεινάσαμε. Ε, δεν θα σας πω πόσα σουβλάκια έφαγε ο καθένας, αλλά φάγαμε καλα!

Αυτά είναι τα γενικά στοιχεία της συνάντησης, από μένα. Περισσότερες λεπτομέρειες-διευκρινίσεις θα μάθετε από τα υπόλοιπα παιδιά και κυρίως από τον ίδιο τον αγνοώντα αργότερα.

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2006, 14:41:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios
quote:

KRIOS,
Η ΑΠΟΔΕΙΞΗ είναι η βάση των θεωριών και οι απατεώνες δενθέλουν κάτι παρόμοιο.


Δηλαδή μα θεωρείς απατεώνα ;

ΜΕ ΣΕΒΑΣΜΟ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΑΠΟΨΗ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2006, 16:48:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios
Αγαπητέ και άγνωστε φίλε ΟΝΝΗΣΕΑ κατά πρώτο σεβαστή η άποψη σου.
Κατά δεύτερο δεν προσπαθώ να την επιβάλω σε κανένα. Απλά γράφω την άποψη μου. Και κατά τρίτον για το συνγκεκρημένω αγαλματάκι δεν μπορώ να αποδείξω ότι είναι αληθινό. Σαφέστατα δεν έχω αναφέρει ποτέ ότι το είδα με τα μάτια μου. Το παρέθεσα για να γίνει συζήτηση. Ούτε θυμάμαι που το βρήκα (έχω προαναφέρει αν το διάβασες ότι είμαι νέος στον κόσμο γενικά του p.c.) όσο και αν έψαξα ξανά. Και όχι αγαπητέ φίλε δεν πιστεύω ακόμα και ότι Δ Ω … όχι δεν πιστεύω ότι γράφει ο κάθε συγγραφέας (δεν έχω κάποιον υπόψη μου) και βέβαια κανένα από τα βίντεο που έχω δει μέχρι σήμερα (όλα είναι από αυτό το φόρουμ). Ναι όταν ήμουν πολύ μικρός είχα δει κάτι αλλά δεν το έκανα θέμα και δεν πρόκειται, ούτε βέβαια για να πω την αλήθεια ξέρω και τι ήταν, ξέροντας όμως τη γνώμη των περισσοτέρων, καλύτερα να το ξεχάσω. Μάλλον το έχω ξεχάσει είδη.
Απλά δεν έχω πραγματικά καταλάβει ποιος είναι ο λόγος που σε έχει τόσο πειράξει το αγαλματάκι αυτό. Μήπως ξέρεις κάτι που εγώ αγνοώ;
Σειμ. Δεν συμφωνώ με την άποψη σου σε αυτό περί αποδείξεως και θεωρίας γιατί πολύ απλά πολλές θεωρίες δεν έχουν αποδειχτεί αλλά ούτε και διαψευτεί.

ΜΕ ΣΕΒΑΣΜΟ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΑΠΟΨΗ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2006, 17:34:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios
Τα ΑΓΡΟΓΛΥΦΙΚΑ φίλε open Mind είναι όντος ένα μεγάλο θέμα και ευχαρίστως να το αναλύσουμε (αν και βεβαία πιστεύω ότι θα υπάρξουν έντονες ενστάσεις ). Εγώ μίλησα για ΙΕΡΟΓΛΥΦΙΚΑ. Μικρά η μεγάλα σχέδια χαραγμένα πάνω σε πέτρα (η άλλο υλικό) από την εποχή των πυραμίδων. Αγαπητή ΟΣΤΡΙΑ αν εννοείς την επεξήγηση τους συμφωνώ μαζί σου γιατί ο κάθε άνθρωπος κρίνει διαφορετικά(και επιστήμονας ). Αν όχι τι εννοείς ;

ΜΕ ΣΕΒΑΣΜΟ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΑΠΟΨΗ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2006, 19:08:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Γειά χαρά σε όλους!

quote:
Ε, δεν θα σας πω πόσα σουβλάκια έφαγε ο καθένας, αλλά φάγαμε καλα!

Ζηλεύωωωω!

quote:
Στο ζουμί τώρα. Η φωτογραφία μου φάνηκε πολύ ενδιαφέρουσα. Φαίνονται καθαρά δύο αντικείμενα, εκ των οποίων το ένα -το μεγαλύτερο- μοιάζει όντως με ΑΤΙΑ (Αγνώστου Ταυτότητας). Το δεύτερο μπορεί να είναι και συμβατής τεχνολογίας. Ενα τρίτο στίγμα δεν μπορέσαμε λόγω απόστασης και μεγέθους να το διακρίνουμε καλά.

Μια εναλλακτική λύση θα ήταν να παρουσιαστεί εδώ ένα σχεδιάγραμμα της φωτογραφίας με photoshop ας πούμε που θα δίνει μια ιδέα του τι παρουσιάζει. Αν και χωρίς να δει κανείς το προκείμενο είναι δύσκολο να σχηματίσει κανείς άποψη.

quote:
Ζουμάροντας, μπορέσαμε να δούμε πιό ξεκάθαρα τα σχήματα και να κάνουμε διάφορες υποθέσεις ως προς την φύση των αντικειμένων.

Από ότι καταλαβαίνω είχατε μαζί σας laptop ή την ίδια την κάμερα.
--------------------------------------------------------------------
Ένα καινούργιο βίντεο από την 1η Δεκέμβρη 2006 από το Φοίνιξ στην Αριζόνα.

Το UFO είναι τεράστιο και είναι αυτό που φαίνεται κάτω από το φως της λάμπας. Νομίζω ότι είναι ξεκάθαρο πως προκειται για απάτη αλλά δείτε το για καλό και για κακό. Η φωνή του τύπου που παίρνει το βίντεο τον προδίδει.

http://www.cnufos.com/pages/newsandstories/hovercity06.htm

Το βίντεο μπορείτε να το δείτε εδώ

http://www.cnufos.com/pages/videos/hovercity.wmv

Επίσης την ίδια μέρα ένα UFO συνεντρίβει στην Σιβηρία σύμφωνα με το Mosnews.com (χε χε!)

http://www.mosnews.com/news/2006/12/01/ufocrash.shtml

Η είδηση μεταδόθηκε και από το Τουρκικό site (στα αγγλικά)
http://english.sabah.com.tr/39A7D056026E45DB8325DE4A6365CC81.htm

Τι λέτε; Έπεσε ή δεν έπεσε;

(πάντως αν έγινε κάτι ίσως είναι αυτό που λέει εδώ)

http://english.newslab.ru/news/207502


Edited by - A. Kircher on 03/12/2006 19:13:39Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2006, 07:57:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA
Krios, κούλαρε, δεν σε λέω ψεύτη.
Λέω κάτι πολύ απλό: ΔΕΝ πρέπει να πιστεύουμε ούτε και να προωθούμε ιδέες οι οτιδήποτε στις οποίες δεν έχουμε κάνει ενδελεχή έλεγχο. Λέω επίσης ότι υπάρχουν ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ απατεώνες που προωθούν ψεύτικες φωτογραφίες και στοιχεία προς όφελος τους...

Λοιπόν θα επικοινωνήσεις με το μουσείο για να δεις εάν η φωτογραφία είναι αληθηνή ή το παίρνεις σαν δόγμα ότι είναι; Οι δικαιολογίες του τύπου: μπορεί και να μην είναι, το έβαλε το τάδε, αυτή είνια η φωτό αλλά δεν το πολυπιστεύω δεν στέκουν....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2006, 07:59:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA
Λοιπόν να και το κειμενάκι για την βιολογική πλευρά του θέματος. ΟΧΙ ολόκληρο όμως, επιφυλάσομαι γαι αργότερα (εάν προλάβω).

Λοιπόν να το κείμενο μου για την βιολογική πλευρά του θέματος:

Πρώτον ας πάρουμε την ομολογία κάποιων ότι ήτανε παρών σε πάρα πολλές νεκροψίες εξωγήινων – μέχρι και 25. Για να υπάρχει ένα τόσο μεγάλο ποσοστό νεκρών πλασμάτων προς νεκροψία σημαίνει ότι υπάρχουν πολλοί περισσότεροι ζωντανοί. Που όμως βρίσκονται αυτοί; Υπάρχουν οι εξείς υποκατηγορίες: α) εκεί πάνω γίνεται πόλεμος και τα σκάφη που πέφτουν στην γη είναι τα χτυπημένα και γενικά οι κάψουλες διαφυγής, β) υπάρχουν στην γη και τα σκάφη τους είναι αυτά που πέφτουν λόγω τεχνικών προβλημάτων, γ) απλώς μας επισκέπτονται και τα σκάφη τους πέφτουν. Υπάρχει και η περίπτωση Νο4: είναι βιτσίοζοι και λατρεύουν να τους νεκροτομούν οι γήινοι, για αυτό και όποιο σκάφος τους περνάει από την γη πέφτει πάνω της…
Εντάξει… Το πλάσμα έπεσε και είναι νεκρό ή τραυματισμένο. Ποιός όμως είναι αυτός που το μαζεύει; Πως ξέρουν που θα πέσει το ΑΤΙΑ; Το κυριότερο, πως είναι πάντα στην ώρα τους αυτοί που κάνουν τις αποκομιδές; Λέτε να δίνουν και ραντεβού – θα πέσουμε στις 12/12/06 στις 3 το μεσημέρι στις τάδε γήινες συντεταγμένες;
Φανταστείτε να πέφτει ένα σκάφος τους. Οι λόγοι δεν είναι του παρόντος. Το σκάφος τσακίζεται. Τα πλάσματα πεθαίνουν. Κάποιοι τα μεταφέρουν σε ένα νοσοκομείο και ύστερα σε ένα νεκροτομείο. Αλήθεια έχετε δει ποτέ πως είναι ένα χειρουργείο ή ένα νεκροτομείο; Γιατί είναι όλα πράσινα ή λευκά και είναι δημιουργημένα έτσι ώστε να ΠΛΕΝΟΝΤΑΙ; Γιατί τα υγρά των αρρώστων και των πτωμάτων ΤΡΕΧΟΥΝ και μαζί φυσικά λερώνουν και τα απόβλητα των χειρουργείων και των νεκροτομειών, όπως π.χ. οι γάζες ή τα νυστέρια…
Εντάξει, το πλάσμα το φέρνουν μέσα. Έχετε δει ποτέ αντιμετώπιση από τους γιατρούς σε ένα φορέα με ακραία ασθένεια π.χ. έμπολα; Πόσο αποστειρομένα και προσεγμένα είναι όλα; ΓΙΑΤΙ;;; Μήπως γιατί και αυτοί που κάνουν την εξέταση – θεραπεία – νεκροτόμηση, κυνδηνεύουν από το μικρόβιο του αιμορραγικού πυρετού; Πως λοιπόν είναι σίγουροι οι μεγάλοι νεκροτόμοι των εξωγήινων πως οι «άλλοι» δεν έχουν μικρόβια που μπορεί να είναι θανατηφόρα σε εμάς; Μπορούμε να αναφέρουμε δεκάδες αρρώστιες ή περιπτώσεις που εξελίχτηκαν σε αρρώστιες, που συναντούνται μόνο σε ζώα ή πτήνα ή ακόμα και σε έντομα ή το χειρότερο ΣΕ ΦΥΤΑ και έχουν μεταφερθεί στον άνθρωπο... Ακόμα χειρότερα δεν προκαλούν καμία πάθηση οποιασδήποτε μορφής στον φορέα αλλά τον καινούργιο ξενιστή μπορούν να τον εξοντώσουν!!!! Αυτό σας φαίνεται παλαβό ε; Λέει παραμύθια ο OANNHSEA!!! Για ψάξτε λίγο στα ιατρικά δεδομένα και θα σας φύγει το τσερβέλο...
Τώρα πόσο περίεργο μπορεί να είναι ένα μικρόβιο; Τόσο μικρό που η άμυνα του οργανισμού να μην το καταλάβει ή να το αγνοήσει. Υπάρχουν πλάσματα τα οποία έχουν μόνο RNA!!! O οργανισμός μας δεν έχει φτιαχτεί ώστε να αντιστέκεται σε πλάσματα RNA. (Σημείωση: το DNA αποτελείται από RNA.) Το πλάσμα (τα έχουν ονομάσει παράγοντες) περνά την άμυνα και μπαίνει σε κάποιο είδους κύτταρο. Δεν είναι αναγκαίο να το καταστρέψει – αρκεί να το μεταλλάξει, ο καρκίνος αυτό είναι, μεταλλαγμένα κύτταρα.
Μετά δεν είναι αναγκαίο να κάνει κακό στον οργανισμό. Ο ίδιος ο οργανισμός μπορεί να κάνει κακό στον εαυτό του, προσπαθώντας να προφυλαχτεί. Τρέλες λέω; Ξέρετε τι ακριβώς είναι η αλλεργική αντίδραση; Αυτό που έγραψα ποιό πάνω. Ο οργανισμός δεν αναγνωρίζει την ουσία με την οποία είρθε σε επαφή και προσπαθεί να την αποβάλει ή να κρατηθεί μακριά της. Μερικές φορές με τόσο ακραίο τρόπο που οδηγεί τον άνθροπο στον τάφο. Στον τάφο από απλή γύρη, από μία ασπιρίνη, από φράουλες, ντομάτες ή από κρέας. Είναι λογικό λοιπόν η αντίδραση του οργανισμού σε κάτι μη γήινο και μη συμβατο με τον ανθρώπινο οργανισμό.
Ερώτηση: αφού τελειώσουν, τα εργαλεία και τα υπολείματα (π.χ. νυστέρια και γάντια) τι τα κάνουν; Απολυμαίνουν τα νυστέρια και καίμε τα υπολείματα – λυπάμαι αλλά δεν γνωρίζουμε τίποτα για την παθογόνα φυσιολογία τους. Ότι καταστρέφει τα δικά μας παθογόνα μικρόβια δεν θα το κάνει και στα εξωγήινα. Και με το αίμα και τα υγρά στο πάτωμα και στο τραπέζι (τουλάχιστον) - απολυμαίνουν όλο το δωμάτιο; Μα εάν το κάνουν αυτό τότε πως ξέρουν ότι ένα πλάσμα με RNA δεν μπήκε την στιγμή που ανέπνεαν; Βλέπετε μέχρι στιγμής ΚΑΝΕΝΑΣ από τους «τρομερούς» νεκροτόμους δεν ανέφερε ότι έκανε την νεκροτόμηση με στολή βιολογικού πολέμου.
ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΡΕ ΓΑΜΟΤΟ (και των χρημάτων εις βάρος των κορόϊδων)...

Ας μπούμε στην αντίπαλη πλευρά. Σε αυτή του εξωγήινου DNA. Το σκάφος τσακίζεται και η ατμόσφαιρα του σκάφους έρχεται σε επαφή με την γήινη ατμόσφαιρα. Λέτε τα μικρόβια να έχουν ρατσιστικές απόψεις και να μη θέλουν να αναμειχθούν; Γύρω βρίσκονται ένα σορό ξενιστές – ακόμα και μία έρημος διαθέτει πλήθος ξενιστών!!! Δεν το έχουν σκεφτεί οι «δικοί μας» ότι το σκάφος τους μπορεί να καταστραφεί στην γη; Εμείς αποστειρώνουμε όλα τα σκάφη που στέλνουμε σε άλλους πλανήτες – εντάξει όσο καλύτερα μπορούμε. Αυτοί μάλλον έχουν κακές διαθέσεις για το ανθρώπινο είδος...
Και δεν είναι μόνο η οικόσφαιρα του εκάστοτε πλάσματος που είναι περίεργη βιολογικά και άγνωστη προς εμάς. Είναι και το ίδιο το πλάσμα. Για να εξηγούμαι. Την μινιγγίτιδα την φοβάστε όλοι. Το ξέρετε ότι αυτή την στιγμή ΟΛΟΙ μας έχουμε ιούς της μινιγγίτιδας στην μύτη μας; Τότε πως δεν πεθαίνουμε; Απλό είναι αδρανείς. Όχι ο φορέας ΔΕΝ έχει αντισώματα γαι τον ιό που κουβαλά, ΑΠΛΩΣ οι ιοί είναι αδρανείς. Πως ξέρουνε «αυτοί» ότι η παθολογία τους δεν πρόκειται με κανένα τρόπο να πειράξει την γήινη οικόσφαιρα; Έχουν πειραματιστεί με όλα τα οικοσυστήματα (αφού τα σκάφη τους πέφτουν σε όλο τον κόσμο!!!) και είναι σίγουροι ότι δεν θα κάνουν κανένα κακό σε αυτά;
Από την άλλη τι μπορεί να θεωρηθεί προσβολή από εξωγήινο μικροοργανισμό σε γήινο και τι ακριβώς είναι αυτό που το κάνει επικύνδηνο; Δύο μικρά παράδειγματα: Α) υπάρχει ένα μικρόβιο το οποίο χτυπάει τους αδένες που παράγουν το περίβλημα από ασβέστιο των αυγών – σπάνια αρρώστια την οποία φαίνεται ότι κάποτε αντιμετώπισαν τα πουλιά τι θα γινόταν εάν μεταλλασόταν, Β) υπάρχει ένας σπόρος στην ζούκλα του αμαζονίου ο οποίος χρησιμοποεί τα μυρμήγκια ως μεταφορείς, απλώς μα μυρμίγκαι τον εισπνέουν, ο σπόρος ταξιδεύει μέχρι τον εγκέφαλο τους, τα τρελαίνει και μετά... ε διαβάστε και κάνα βιβλίο... Άρα πρώτον δεν είναι ανάγκη να δούμε ΑΜΕΣΑ τα αποτελέσματα των εξωγήινων μικροοργανισμών και δεύτερον μπαίνει το ζήτημα του ερχομού και της εγκατάστασης της εξωγήινης ζωής στην γη. Το δεύτερο είναι ακόμα πιο τρομακτικό από το πρώτο. Ένα μικρό παράδειγμα: στα ρούχα μας, στα υποδήματα μας και στις αποσκευές μας μεταφέρουμε εκατοντάδες σπόρους από δεκάδες διαφορετικά φυτά όπως επίσης και μικρόβια. Το ίδιο πράτουμε και με τα οχήματα μας ή με τα φορτία μας. Θυμάστε την απολύμανση των οχημάτων που εισέρχονταν στην Ελλάδα από την Τουρκία όταν αυτή είχε την νόσο των πουλερικών;

Εντάξει με αυτά, απορίες στο τέλος...

Ας πάμε ένα βήμα ποιό πέρα. Ας εξετάσουμε την φυσιολογία των εκάστοτε «εξωγήινων» και δη των περίφημων grey...
Α) Τα όντα αυτά εμφανίζονται συνήθως γυμνά. Λέτε να είναι γυμνιστές οι οποίοι βρήκαν τον παράδεισο τους στην ηλιόλουστη γη; Πως είναι δυνατόν ένα πλάσμα με συνήδηση να κυκλοφορεί γυμνό και δη σε συνθήκες οι οποίες δεν είναι θερμικά ελεγχόμενες; Εντάξη, μέσα στο σκάφος η θερμοκρασία μπορεί να είναι στα γούστα τους – όταν βγαίνουν όμως βγαίνουν έξω για να κάνουν τους επιδηξίες στους γήινους δεν ενοχλούνται;
Β) Σε όλο το ταξίδι δεν χρειάζονται κανενός είδος ρουχισμό; Σε περίπτωση που συμβεί κάτι στο σκάφος – π.χ. απώλεια ατμόσφαιρας – το παίζουν υπεράνω και πεθαίνουν ή μήπως έχουν ΜΟΝΟ σκάφανδρα και όχι ρούχα στο σκάφος τους; Και καλά εμείς χρειαζόμαστε κάποιο βασικό ρουχισμό για τις ανάγκες μας – π.χ. τα εσώρουχα – αυτοί έχουν τέτοια φυσιολογία που τους είναι παντελώς άχρηστα; Που στα κομμάτια κρατούν τα χαρτομάντιλά τους;
Γ) Νάσου και εμφανίζονται τα πουλάκια μας και κάνουν την τρίτου τύπου. Ας αφήσουμε στην άκρη όσα είπαμε για τα μικρόβια. Έχουν την ίδια φυσιολογία με εμάς και αναπνέουν το ίδιο ποσοστό αερίων στον πλανήτη τους; Μην τρελαθούμε: ο κάθε πλανήτης έχει διαφορετικό ποσοστό αερίων και το κάθε ένα παίζει διαφορετικό ρόλο. Για φανταστείτε τους ανθρώπους που ζούνε στο Θιβέτ στα 3000 μέτρα. Έχουν μεγαλύτερο ποσοστό ερυθρών αιμοσφαιρίων στο αίμα τους για να πέρνουν το οξυγόνο που απαιτεί ο οργανισμός τους. Από την άλλη είνια ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ που οι «δικοί μας» αναπνέουν και αυτοί οξυγόνο σε αυτή την αναλογία με εμάς.
Δ) Για μια στιγμή όμως. Ας δούμε μία φωτογραφία των grey. Πρώτη παρατήρηση: πολύ λεπτά άκρα. Με λίγα λόγια στον πλανήτη τους η βαρύτητα είναι πολύ πιο μικρή από την δική μας – ειδάλως σε αυτά τα ισχνά ποδαράκια και χεράκια θα υπήρχαν ποιό μεγάλοι μυς και κόκαλα. Τότε πως είναι δυνατόν να περπατούν στην βαρύτητα μας την στιγμή που εάν ένας από εμάς μείνει στον διαστημικό σταθμό πάνω από 2 εβδομάδες χωρίς γυμναστική – με την επιστροφή του ΔΕΝ μπορεί να περπατήσει;
Ε) Δεύτερη παρατήρηση: ο λαιμός τους. Για δείτε τον δικό σας στον καθρέπτη. Χοντρός και βαρβάτος. Γιατί; Μα γιατί από αυτόν περνάνε: τα αιμοφόρα αγγεία προς τον κεφάλι, η δίοδος τροφής και αέρα προς τον οργανισμό και φυσικά η σπονδηλική στήλη. Για να κρατηθεί δε το τεράστιο βάρος του κεφαλιού χρειάζονται και βαρβάτοι μύς. Ο ντελικάτος όμως λαιμός των grey; Πως περνάνε από εκεί τροφή και αέρας; Πως επικοινωνεί ο εγκέφαλος τους με το υπόλοιπο σώμα μια και σε κάποιες φωτογραφίες φάινεται να έχουν σπονδυλική στήλη; Και το κυριότερο που στα κομμάτια είναι οι μύες που χρειάζονται για να στέκεται το μεγάλο κεφάλι τους; Ακόμα και εάν είχαν εξελιχτεί σε μικρότερη βαρύτητα από εμάς αυτά θα τα είχαν σίγουρα. Εκτός βέβαια εάν το κεφάλι τους έχει μόνο αέρα και ο εγέφαλος τους βρίσκεται στην πλάτη τους και όταν φτάνουν στην γη με μαγικό τρόπο μπορούν να στηρίξουν το κεγφάλι τους στην υπερδιπλάσια βαρύτητα από την αυτή του πλανήτη τους.
Ζ) Τα μάτια τους λένε πάρα πολλά. Πρώτον ότι εξελήχτηκαν από κυνηγούς ή από πλάσματα τα οποία χρειάζονταν να υπολογίζουν αποστάσεις. Πως το καταλαβαίνουμε; Είναι και τα δυο μπροστά. Αυτό το έχουν στην γή μόνο οι κυνηγοί όπως τα λιοντάρια και όσα πλάσματα το χρειάζονται για τον υπολογισμό απόστάσεων π.χ. πίθηκοι και πρωτεύοντα. Επίσης είναι πολύ μεγάλα – άρα εξελίχτηκαν σε ένα κόσμο ο οποίος δεν έχει πολύ φως (αντίθετο στην λογική) ή εξελίχτηκαν από νυκτόβια πλάσματα. Πως είμαστε σίγουροι για τα παραπάνω; Παράλληλη εξέλιξη είναι η ονομασία. Και εδώ και εκεί υσχύουν οι ίδιοι βασικοί κανόνες. Τα ψάρια (ή τα πλάσματα σε πλούσια ατμόσφαιρα) θα είναι αεροδυναμικά, θα υπάρχουν κάποια πλάσματα που θα πετάνε (ιδιαίτερα εάν υπάρχει μικρότερη βαρύτητα), θα υπάρχουν ημερόβια και νυκτόβια πλάσματα...
Η) Η όλη λογική πάντως των grey και των άλλων «πλασμάτων από το διάστημα τα οποία τα έχουμε πάρει μάτι» είναι αποκρουστικά ανθρωπόμορφη. Ας το δούμε με γήινα κριτίρια. Πόσες οικογένειες πλασμάτων έχουν κυριαρχήσει στην γη από την εμφανισή τους; 4 μεγάλες οικογένειες. Τα ερπετά, οι δεινόσαυροι, τα πρώιμα θηλαστικά και τα σημερινά θηλαστικά. Πόσο μοιάζει η κάθε οικογένεια με την άλλη; Μήπως σε πολύ μικρό βαθμό; Εάν πέρναμε ένα χαρακτιριστικό ζώο από κάθε είδος και τα βάζαμε και τα 4 το ένα δίπλα στο άλλο τι θα παρατηρούσαμε; Ότι μοιάζουν γενικά π.χ. τετράποδα (κοινός πρόγονος βλέπετε), ΑΛΛΑ και ότι διαφέρουν σε τρελά σημεία. Μέσα σε 400 εκατομμύρια χρόνια εξελίχτηκαν εκατοντάδες χιλιάδες διαφορετικά πλάσματα στην ΓΗ τα οποία διαφέρουν τρελά από εμάς. Πως είναι δυνατόν λοιποόν να εξελιχτεί σε ένα άλλο πλανήτη ένα πλάσμα που να μοιάζει με εμάς (ακόμα και την μύτη έχει στο ίδιο σημείο) και το οποίο ΔΕΝ έχει ούτε καν κοινό πρόγονο;;;
Θ) Τέλος η ίδια αηδία που ακούω τόσα χρόνια, με πρώτο διδάξαντα τον απατεώνα τον Νταϊνεκεν. Η ιδέα ότι οι εξωγήινοι την βρίσκουν σεξουαλικά με τους γήινους και όχι μόνο αυτό αλλά κάνουν και παιδιά. Ας τα πάρουμε ένα – ένα. Πρώτον πόσο ελκυστικό θεωρείται ότι θα τη βρείτε με ένα άλλο ον ώστε να κοιμηθείτε μαζί του; Εντάξει υπάρχουν οι άνθρωποι που την βρίσκουν με ζώα ή με αντικείμενα – αλλά εγώ μιλάω για νορμάλ καταστάσεις.... Δεύτερον πόσο λογικό είναι οι «άλλοι» να έχουν το ίδιο τρόπο αναπαραγωγής με εμάς. Δείτε λίγο την ύαιανα και θα καταλάβετε – και αυτή θηλαστικό είναι, για ψάξτε το λίγο... Τρίτον πως είναι δυνατόν να αναπαραχθούν είδη τα οποία βρίσκονται σε απομόνωση εκατονταδες εκατομμύρια χρόνια; Ας πάρουμε τρία παραδείγματα: α) γλάρος – υπάρχουν δεκάδες είδη του πουλιού αυτού στην γη και δη εύκολα αναγνωρίσιμα. Άλλα μπορούν να αναπαραχθούν όταν έρθουν σε ΒΕΒΙΑΣΜΕΝΗ επαφή και άλλα όχι. Γιατί; Γιατί το DNA του ενός είδους δεν αναγνωρίζει το άλλο. β) Κατσίκα και πρόβατο – ίδια οικογένεια, έχετε δει ποτέ ένα υβρίδιο ανάμεσα στα δύο; γ) άλογο και γάιδαρος – παρότι δεν είναι άμεσοι συγγενείς στην εξέλιξη τους κρατήσανε μεγάλο ποσοστό του DNA τους όμοιο και έτσι έχουμε το μουλάρι, το οποίο φυσικά δεν μπορεί να αναπαραχθεί μόνο του. Τέταρτον άντε και έγινε ότι έγινε (μουρλαμένοι είναι), ο ανθρώπινος ή ο εξωγήινος οργανισμός πως θα δεχτεί ένα ξένο σώμα και δεν θα το απορρίψει; Πως θα μεγαλώσει ένα πλάσμα με ΞΕΝΕΣ ορμόνες προς αυτό; Μία απάντηση είναι ότι θα φροντήσουν οι εξωγήινοι. Ε ΜΑ ΤΟ ΚΕΡΑΤΟ ΜΟΥ – δεν φτιάχνουν μία τεχνιτή μήτρα με την τεχνολογία που έχουν για να μην ταλαιπωρούνται;

ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΩΝΑΖΩ: ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΣΕΙ ΠΑΝΩ ΣΕ ΒΙΤΣΙΖΟΥΣ – ΨΥΧΑΝΟΜΑΛΟΥΣ ΕΞΩΓΗΙΝΟΥΣ – ΣΩΣΤΕ ΟΠΟΙΟΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΓΡΙΕΣ ΟΡΕΞΕΙΣ ΤΟΥΣ... (Οι βιτσίοζοι γήινοι στα δεξιά παρακαλώ, στην ουρά και οι όμορφες ρωσσίδες στα αριστερά για τις σώσω εγώ...)

Για άλλα θέματα θα επανέλθω....

Στο μέλλον (όποιος έχει δηλαδή)...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2006, 17:02:08  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Eλλειψα αρκετες μερες, και ειδα οτι το θεμα εχει ξεφυγει τελειως, απο το αρχικο μοτιβο, που ειναι οι εικονες των ΑΤΙΑ και ο διαχωρισμος του αν ειναι ανθρωπινα ή εξωγηινα... και εδω βλεπω οτι γραφετε για τα αγρογλυφικα ή τους ιδιους τους εξωγηινους... ΑΠΟΡΩ τοτε γιατι αφου υπαρχουν και αλλα θεματα με "εξωγηινους" γιατι συνεχιζει να υπαρχει το συγκεκριμενο


GENUS PANTHERAS FELIDAE

...and the Predators will prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2006, 18:56:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών
Οstria,
ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια !!

το κακό είναι ότι επέστρεψα λάρισα με 38 1/2 πυρετό
και μόλις τώρα μπόρεσα να γράψω κάτι

ελπίζω αύριο να επανέλθω στα κανονικά

υγ- εγώ πάντως έφαγα δύο σουβλάκια με ολίγον από χωριάτικη,
τυροκαυτερή,τζατζίκι και πατάτες !Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2006, 20:48:39  Εμφάνιση Προφίλ
Krios ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΑ ΓΡΗΓΟΡΑ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΕΓΡΑΨΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΑΓΡΟΓΛΥΦΙΚΑ ΕΝΩ ΕΓΡΑΦΕΣ ΙΕΡΟΓΛΥΦΙΚΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΟΝΤΩΣ ΜΕΡΙΚΑ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΑΞΕΝΕΣ ΑΠΕΙΚΟΝΙΣΕΙΣ.
PREDATOR ΟΝΤΩΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΧΕΙ ΞΕΦΥΓΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΛΛΑ ΑΠ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΤΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΧΑΣΕΙ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΤΟΥ.
OANNHSEA ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΤΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΙΚΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΠ ΑΥΤΑ ΤΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ. ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΕΙΜΕΝΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΚΕΙΜΕΝΑΡΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΨΩΜΙ ΑΜΑ ΒΡΩ ΧΡΟΝΟ ΘΑ ΕΠΑΝΕΛΘΩ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΛΥΣΟΥΜΕ.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2006, 21:00:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios
ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΩΘΩ ΤΙΣ ΙΔΕΕΣ ΚΑΝΕΝΟΣ ΦΙΛΕ ΟΑΝΝΗΣΕΑ.
ΕΧΩ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΑΠΟΧΗ ΕΠΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ.
Όσο για τη φώτο ξέχνα τη άλλωστε η επόμενη που ήταν και ποιο ενδιαφέρουσα δεν την σχολίασε κανείς.
Παρά της αντιρήσεις μου στη σχέση ΑΤΙΑ εξωγήινων με τον φίλο PREDATOR , αρχίζω να συμφωνώ μαζί του. ΕΧΟΥΜΕ ΞΕΦΥΓΕΙ ΤΕΛΕΙΟΣ ΜΑ Τ Ε Λ Ε Ι Ο Σ.
Αν τώρα όλοι έχετε καταλήξει στο συμπέρασμα ότι τα ΑΤΙΑ είναι 100/100 γήινα κατασκευάσματα , και ότι δεν υπάρχει καμία μα καμία περίπτωση ούτε 0,001/100 να είναι εξωγήινα τότε το θέμα έχει λήξει και δεν χρειάζεται συζήτηση (η συζήτηση κατά την ταπεινή μου γνώμη γίνετε όταν υπάρχουν δύο ή περισσότερες απόψεις).
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΟ ΠΑΝΩ ΑΡΘΡΟ η ταπεινή μου πάλη άποψη είναι η ακόλουθη …
Νομίζω ότι ο αγαπητός ΟΑΝΝΗΣΕΑ
ΠΡΟΣΒΑΛΕΙ ΤΗ ΝΟΙΜΟΣΗΝΗ ΜΑΣ
ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΚΑΙ ΑΠΟΨΗ ΜΑΣ
ΖΗΤΑΕΙ ΝΑ ΤΕΚΜΗΡΙΟΘΕΙ ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΦΩΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΙΟ ΚΑΤΩ ΚΕΙΜΕΝΟ. ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΣΕΛΛΗΔΕΣ ΜΕ ΑΝΕΚΔΟΤΑ Η ΑΣΤΕΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΕ ΕΝΑ ΣΟΒΑΡΟ ΧΩΡΟ ΟΠΟΣ ΑΥΤΟΣ.
Δεν έχω τίποτα να χωρίσω με το φίλο ΟΑΝΝΗΣΕΑ απλα έχουμε διαφορετική άποψη.
Σειμ. Η υπογραφή μου δεν αναφέρεται σε κείμενα όπως το ποιο πάνω.

ΜΕ ΣΕΒΑΣΜΟ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΑΠΟΨΗ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2006, 21:14:29  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Eγω οπως εχω προαναφερει, δεν υποστηριζω το 100% για τα ΑΤΙΑ οτι ειναι ανθρωπινα, αλλα το 99,9%... Αρκει το 0,1% να μπορει να μπορει να αποδειχτει πραγματι οτι ειναι εξωγηινο...


GENUS PANTHERAS FELIDAE

...and the Predators will prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2006, 22:10:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
Ωχ Αποστόλη μου, περαστικά βρε!

Και εγώ συμφωνώ με τον PREDATOR, μας φτάνει αυτό το 0,1% για να σιγουρέψουμε την υπόθεση. Το θέμα είναι πώς θα το ξεχωρίσουμε;

Στην περίπτωση του εξωγήινου ufo που μπαίνει στην ατμόσφαιρά μας:
1) μπορεί να είναι τεχνολογικό
2) μπορεί να είναι βιολογικό ον
3) μπορεί να είναι μη επανδρωμένο
4) μπορεί να είναι επανδρωμένο

Νομίζω ότι πολύ σωστά ο OANNHSEA επισημαίνει γιατί είναι δύσκολο αφ ενός να είναι ολόκληρο μία εξωγήινη βιολογική οντότητα και εξίσου δύσκολο να είναι τεχνολογικό και να βγαίνουν από μέσα του βιολογικά όντα χωρίς να παίρνουν τις απαραίτητες προφυλάξεις. Εκτός... εκτός κι αν έχουν με κάποιον τρόπο λύσει το πρόβλημα της βιοσυμβατότητας (έτσι δεν λέγεται;)
Θα μπορούσαμε ας πούμε να υποθέσουμε ότι όσοι στέλνονται στην γη, έχουν γεννηθεί/δημιουργηθεί/μεταλλαχθεί, ειδικά για αυτή την αποστολή, δηλ για να μπορούν να ζήσουν με σχετική ευκολία πάνω στην γη. (που σημαίνει ότι έχουν κάποιο συγκεκριμένο σχέδιο για να κάνουν τόση προετοιμασία)



'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2006, 03:51:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


το προβλημα μας, ειναι η ανθρωπινη αντιληψη μας

αυτη μας ωθει να φανταζομαστε τις εξωγηινες μορφες ζωης παρεμφερεις με τον ανθρωπο, ή με τα εντομα, ή με τα ερπετα, ή, ή, ή,...

σκεπτομαστε ανθρωποκεντρικα και γεωκεντρικα, οχι συμπαντικα

αν σκεφθουμε συμπαντικα, οι εξωγηινες μορφες ζωης το πιθανοτερο ειναι τοσο εξωτικες που δεν θα μπορουμε καν να τις αντιληφθουμε

η μονη πιθανοτητα να υπαρχουν παρεμφερεις μορφες ζωης με τις γηινες, ειναι να ισχυει η θεωρια της πανσπερμιας, που θεωρει τα σπορια των ιων τους μεταφορεις RNA απο ενα πλανητικο συστημα σε αλλο

λαμβανοντας ομως υποψην την ταχυτητα με την οποια ταξιδευουν τα σπορια σπρωγμενα απο τον ηλιακο ανεμο, το μεγεθος του συμπαντος και τις πιθανοτητες να πεσουν στον καταλληλο πλανητη, καταληγουμε στο οτι μονο πολυ κοντινους γειτονες μπορει να εχουμε αν ισχυει η θεωρια - στην γειτονια του γαλαξια μας δηλαδη


οσον αφορα τα ΑΤΙΑ, τα διαχωριζω σε δυο βασικες κατηγοριες: τα φωτεινα, που δεν διακρινεται σχημα σκαφους, και εκεινα που εχουν υλικη υφη (παντα συμφωνα με τις μαρτυριες αλλων - εγω δεν εχω δει τιποτα)

τα φωτεινα παρουσιαζουν μια συμπεριφορα νοημονος οντος, παιζουν μεταξυ τους, δειχνουν περιεργεια για τους ενεργειακους σταθμους μας, ενωνονται και κατοπιν διαχωριζονται σε πολλα μικρα (σαν να ζευγαρωνουν)

πιθανολογω να προκειται για γηινη ενεργειακη μορφη ζωης, που πιθανον να ζει στην στρατοσφαιρα, την ιονοσφαιρα ή στην ζωνη βαν αλεν


τα εχοντα υλικη υποσταση ΑΤΙΑ θεωρω οτι μαλλον ειναι γηινα κατασκευασματα, τεχνολογιας αιχμης (εχει διαβασει κανεις την εναλλακτικη λυση 3? ακραιο αλλά σε βαζει σε καποιες υποψιες...)

αν κανω λαθος και προκειται για εξωγηινα οχηματα, τοτε ή δεν ειναι επανδρωμενα, ή η τεχνολογια τους ειναι προχωρημενη πολυ περα απο την υπερβαση της ταχυτητας του φωτος που εμεις ονειρευομαστε

τι ερχονται να κανουν?

δεν το γνωριζω και θεωρω παραμυθια ολα τα περι απαγωγων και επαφων τριτου τυπου - τα ειπε ωραιοτατα ο OANNHSEA παραπανω

να συμπληρωσω οτι ο σπορος που τρελαινει το μηρμυγκι ειναι απο μυκητα (ναι, δεν λεει ασχετα πραγματα, ξαναδιαβαστε το ποστ του)

οι δε βασικες μορφες ζωης του πλανητη, που υπηρχαν και θα υπαρχουν, ειναι τα βακτηρια, τα φυκη και οι μυκητες - εμεις υπαρχουμε κατι λιγα λεπτα στην ιστορια της ζωης


***(Οι βιτσίοζοι γήινοι στα δεξιά παρακαλώ, στην ουρά και οι όμορφες ρωσσίδες στα αριστερά για τις σώσω εγώ...)

να σου πω αδελφε, πολλες τις βλεπω αυτες στα αριστερα, μηπως ναβαζα ενα χερακι? για να σε βοηθησω δηλαδη...

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2006, 08:01:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA
Jonnie,
Όλοι μπορούν να γίνουν ήρωες...

Krios, γιατί προσβάλω την νοημοσύνη σου; Είναι απλές σκέψεις πάνω στην βιολογία - στην βασική βιολογία. Μπορούμε και να επεκταθούμε σε αυτήν αν θέλεις. Που είναι το λάθος και που το δύσκολο ή που είναι το αδύνατο σε αυτά που ανέφερα ποιό πάνω; Όσο για τα ιερογλυφηκά που παράθεσες εκεί σηκώνει άλλη κουβέντα και ίσως ένα ακόμα κείμενο περί τεχνολογικής ικανότητας των πολιτισμών... Όσο για το ίδιο το "κείμενο" έχει αποδειχτεί ότι δεν είναι και "τόσο" αληθινό - το έχουμε ξανασυζητήσει σε αυτό το φόρουμ. Έχω την πεποίθηση ότι διαβάζεις Λιακόπουλο. Πέφτω μέσα. Όσο για την φωτογραφία - ώπα για κάτσε - από την μία την τοποθετείς σαν περίτρανη απόδειξη του ερχομού των εξώγήινων στην γη και μετά από λίγη πίεση γράφεις "ας το ξεχάσουμε"; Συγγνώμη αλλά αυτό δεν είναι λογικό...

Ostria, θα πάω λίγο πιο μακριά. Εάν ήταν καλλιέργιες ή μεταλλάξεις ανθρωπίνων ή γενικά γήινων οργανισμών δεν θα ήταν λογικό να είναι πιο κοντά σε αυτό από τα οποία πήρανε DNA και τελικά έκαναν την αντιγραφή;
Με λίγα λόγια καλύτερα δεν μπορείς να κρύψεις ένα πρόβατο μέσα σε πρόβατα για αν πάρεις στοιχεία παρά ένα λύκο μέσα σε πρόβατα. Από την άλλη γιατί ένα "ανώτερο τεχνολογικά ον" να χρειάζεται βιομποτική τεχνολογία για τις έρευνες του; Η είδηση με την σφίγγα από του Ισραηλινούς λέει πολλά - πολύ περισσότερα θα δούμε στο μέλλον. Ίσως εάν κάποιες από τις σκέψεις του Τέσλα βγουν σωστές δεν θα χρειαζόμαστε κατασκοπευτικά όργανα για χρησιμοποίηση τους στην γη...

Ο Jonniebegood από την άλλη έχει δίκιο για τα περίεργα οργανικά "διαστημόπλοια". Δεν μπορούμε να δημιουργήσουμε κάτι παρόμοιο και κυρίως δρούνε ανεξάρτητα πέρα από την λογική των ανθρώπων. Δεν ακούσαμε ποτέ να "προσγειώνονται" ούτε να υπάρχουν παρόμοιες κατασκευές από ανθρώπους. Το κακό είναι ότι δεν μπορώ να διαφωνήσω ότι μπορεί να είναι αυτοαναπαραγώμενα - όχι όμως και ενδημικά.
Μπορείς Jonnie να ανεβάσεις μερικές φωτό των εν λόγω "σκαφών" προς συζήτηση...

PREDATOR, η Ostria το γράφει καθαρά:
Προτείνω να συγκεντρώνουμε εδώ κάθε αναφορά, άποψη, links, ό,τι αφορά τα ufos.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2006, 10:40:03  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Συμφωνω μαζι σου OAHNSSEA, μιας και ετσι ξεκινησαμε το Θεμα αυτο...


GENUS PANTHERAS FELIDAE

...and the Predators will prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2006, 11:19:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
Λοιπόν βάζω το βιντεάκι της NASA που σας έλεγα στην συνάντηση, με το ανέβασμα της κεραίας, όπου γύρω της φαίνεται να γίνεται χαμός από διάφορα αντικείμενα.
http://www.youtube.com/watch?v=J8LI_-rgm-c&mode=related&search=

Εδώ υπάρχει και ένα close up ενός από τα στρογγυλά αντικείμενα που περνούν γύρω από την κεραία.
http://www.youtube.com/watch?v=OC7zw8aemlg&mode=related&search=


STS-115 SRB separation
Ασχετο αλλά πολύ εντυπωσιακό. Μου το έστειλε πριν λίγο καιρό ο sceptic και νομίζω ότι αξίζει να το δείτε.
http://www.youtube.com/watch?v=xXyFRuzcVMM&mode=related&search

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2006, 13:26:34  Εμφάνιση Προφίλ
jonniebegood Η ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΗ ΛΥΣΗ 3 ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΑΚΡΑΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ
ΑΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΣΕΝΑΡΙΟ. ΑΛΛΩΣΤΕ ΑΠΟ ΗΘΙΚΗΣ ΠΛΕΥΡΑΣ ΟΙ
ΙΣΧΥΡΟΙ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΧΑΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΕΦΑΡΜΟΣΟΥΝ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΙΔΕΑ ΕΜΕΙΣ ΓΙ ΑΥΤΟΥΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΛΟΙ ΑΡΙΘΜΟΙ.
OANNHSEA ΓΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΓΚΡΙΖΟΥΣ ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΡΚΕΤΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ Η ΠΡΩΤΗ ΑΠΟΡΟΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΑΠΟ ΜΙΚΡΟΣ ΗΤΑΝ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΦΟΡΑΝΕ ΡΟΥΧΑ
ΑΝ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΚΙΑ ΕΞΗΓΗΣΗ ΘΑ ΛΕΓΑΜΕ ΙΣΩΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΑ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΖΩΑ.
ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΜΙΚΡΟΒΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΤΗ ΝΕΚΡΟΨΙΑ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΛΑΒΕΙ ΤΑ ΚΑΤΑΛΛΗΛΑ ΜΕΤΡΑ .
ΠΙΘΑΝΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΕΓΙΝΕ ΒΙΑΣΤΙΚΑ Η ΝΕΚΡΟΨΙΑ ΚΑΙ ΔΙΕΤΑΞΑΝ ΚΑΠΟΙΟ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ.
Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΤΩΝ 25 ΝΕΚΡΟΨΙΩΝ ΣΕ ΕΞΩΓΗΙΝΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟΣ ΟΠΩΣ ΚΑΙ
ΑΥΤΟΣ ΤΩΝ ΠΙΘΑΝΩΝ ΠΤΩΣΕΩΝ ΑΤΙΑ .
ΒΕΒΑΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΛΛΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΑΝ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ ΟΠΟΤΕ
ΟΛΑ ΤΑ ΕΝΔΕΧΩΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΧΤΑ.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.21875
Maintained by Digital Alchemy