ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 UFO no1
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2007, 01:14:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
Αγαπητέ Sagaviper σε ευχαριστώ για τις τεχνικές πληροφορίες!

quote:
έχουμε περίπου 2500 ώρες! από Downlink που βιντεογράφησε ο Martyn Stubbs και τα πιο ύποπτα εμφανίζονται σε κοντινές χρονολογίες. Δηλάδή αυτός ο καναδός γύρισε τη δορυφορική του και βιντεογραφούσε το κανάλι της ΝΑΣΑ για χιλιάδες ώρες, δούλευε σε cable channel ο τύπος, δεν ήταν κανένας τυχάσπαρτος όπως λέει και ο skeptic. Τι θα γινόταν αν δεν το έκανε; Δεν θα βλέπαμε κανένα από αυτά τα βίντεο και θα έπρεπε να προσπαθήσουμε να βγάλουμε μια ακρή μόνο από τα terrestrial videos αναγκαστικά και αντε να περιμένεις από ΝΑΣΕΣ κλπ να τα βγάλουν προς τα έξω.


Κάτσε αυτό δεν το είχα υπόψιν μου! Δηλ όλα αυτά τα βιντεάκια προέρχονται από υποκλοπές της εικόνας που έστελναν τα διαστημόπλοια στην ΝΑΣΑ; Και τα έπιασε μόνο ένας άνθρωπος; Χμμ...
Από πότε δείχνει η ΝΑΣΑ live στο internet τις διάφορες αποστολές της;

Θυμάστε που στην τελευταία; είχαν μια καθυστέρηση στην επανείσοδο του διαστημοπλοίου επειδή είχαν εμφανίστει κάτι περίεργα αντικείμενα; Αυτό "διέρευσε" κατευθείαν από την ΝΑΣΑ και είχαμε και φωτογραφίες.

Τέλος πάντων, αν είναι έτσι, μπορούμε να αποκλείσουμε ότι μερικά βίντεο (και ιδίως τα κοντινά πλάνα που έτσι κι αλλιώς είναι επεξεργασμένα) μπορεί να είναι ελαφρώς παραποιημένα για να ταιριάζουν στις υποθέσεις που κάνει ο τύπος, περί εξωγήινης προέλευσης;

Ας πούμε αυτά τα αντικείμενα που πάλλονται εμένα μου φαίνονται λίγο ύποπτα. Στα γενικά πλάνα της ΝΑΣΑ δεν ξεχωρίζεις αν πάλλονται ή όχι.


quote:
Αν όλοι αυτοί οι WarMongers ήδη ξέρουν ότι η γη είναι γεμάτη με όλα αυτα τα σκαφή τόσο καιρό δεν αποκλείεται το star wars program να στοχεύει αυτά τα ΑΤΙΑ.

Φαντάζομαι ότι αν υπήρχαν τόσα άγνωστα σκάφη γύρω από την γη, τότε θα είχαν ήδη βαρέσει κόκκινο συναγερμό. Θα χρειαζόντουσαν την βοήθεια όλων των κρατών, όλων των επιστημόνων και όλων των στρατών για να τα αντιμετωπίσουν.


quote:
Το τέλος του βίντεο δεν το είχα ξαναδεί και έπαθα πλάκα

Και γω το ίδιο αγαπητέ Kircher. Αυτό όμως ίσως δείχνει ότι πρόκειται για κάποια άγνωστα -σε μας τουλάχιστον- φυσικά φαινόμενα.


quote:
ΑΠ ΤΟ ΒΙΝΤΕΑΚΙ ΤΗΣ OSTRIA ΣΑΣ ΕΠΕΙΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠ ΤΙΣ ΛΟΓΙΚΕΣ ΕΞΗΓΗΣΕΙΣ? ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΑΝ ΕΛΛΙΠΕΙΣ ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΞΗΓΗΣΕΙΣ.

Ναι γιατί στην πραγματικότητα κανείς δεν είναι σίγουρος για τι ακριβώς πρόκειται.


Oannhsea μου κούλαρε λίγο βρε!
Υπάρχουν και αξιόπιστοι μάρτυρες, υπάρχουν και αυθεντικές ανεξήγητες ή δυσκολοεξήγητες εικόνες ή βίντεο, σε μερικές περιπτώσεις μπορούμε να κάνουμε μόνο εικασίες περί τίνος πρόκειται.


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2007, 05:43:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
Αγαπητέ Sagaviper σε ευχαριστώ για τις τεχνικές πληροφορίες!

Thanks και από μένα!

quote:
Κάτσε αυτό δεν το είχα υπόψιν μου! Δηλ όλα αυτά τα βιντεάκια προέρχονται από υποκλοπές της εικόνας που έστελναν τα διαστημόπλοια στην ΝΑΣΑ; Και τα έπιασε μόνο ένας άνθρωπος; Χμμ...
Από πότε δείχνει η ΝΑΣΑ live στο internet τις διάφορες αποστολές της;

Αυτά τα βίντεο βγήκανε στη φόρα από τον φωτογράφο David Sereda ο οποίος μάλιστα ήταν ο πρώτος που ανακάλυψε την Πάμελα Άντερσον!

Έχει και ένα blog εδώ:

http://www.davidsereda.blogspot.com/

Σύμφωνα με τα λεγόμενα του ιδίου:

"In 1994, I was approached by a professional photographer named Michael Boyle and Martyn Stubbs, a program manager of a cable TV station in Vancouver, Canada, to conduct a scientific investigation into NASA UFO phenomena. Stubbs had recorded and archived thousands of hours of space shuttle mission video during live broadcasts throughout the 1990s at his cable TV station. He started to catalog scenes of what appeared to be UFOs flying in close proximity to Earth during the missions. I saw the tapes and started a dialog at NASA with many of their top scientists."

Από ότι καταλαβαίνω οι μεταδόσεις πρέπει να είναι από το ΝΑSA TV το οποίο είναι καλωδιακό κανάλι, το ίδιο μεταδίδεται και στο ίντερνετ. Το θυμάμαι να υπάρχει από το 97 αν δεν κάνω λάθος.

Κάπου είχα διαβάσει πως μπορείς να ζητήσεις τα βίντεο από την ΝΑΣΑ αλλά κάποιοι που το έκαναν οι ΝΑΣΑ τους είπε πως δεν τα έχει ή πως δεν υπάρχουν.

Τώρα που το σκέφτομαι όμως με πιάνει περιέργια.

Μπορεί κανείς να βρει καμιά επίσημη ανακοίνωση της ΝΑΣΑ για το STS-80 Formation Over Africa;

Εγώ δεν μπόρεσα να βρω τίποτα. Πάντως έχει πλάκα να πάτε στο επίσημο site της NASA και να κάνετε search για ufo. Το μόνο ενδιαφέρον που υπάρχει είναι τα λεγόμενα Fragology Files, δηλαδή “reports of space objects recovery, analysis of fragments to determine national ownership and vehicle origin.”

Αυτά τα ζήτησε από ότι καταλαβαίνω κάποιος σε σχέση με το περιστατικό στο Kecksburg στην Πενσυλβάνια το 1965 όπου κάτι συνετρίβηκε στο δάσος.

Αν δεν το ξέρετε το περιστατικό αξίξει να ρίξετε μια ματιά στα στοιχεία έχουν αρκετό ενδιαφέρον (αν και μάλλον πρόκειτο για ρωσικό δορυφόρο)

http://www.ufoevidence.org/topics/Kecksburg.htm


Edited by - A. Kircher on 14/02/2007 05:45:11Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2007, 13:43:20  Εμφάνιση Προφίλ
OANNHSEA ΕΧΕΙΣ ΞΕΦΥΓΕΙ Η ΕΞΗΓΗΣΗ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΛΑΣΤΑ
ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΙΣΕΣ .

quote:
Το ξαναγράφω: είτε σας αρέσει, είτε όχι, σας κοροιδεύουν και εσείς κοροιδεύεται τον εαυτό σας. Και στην πορεία να τον πείσεται ακολουθείται τα χνάρια των μπαρουφολόγων που θέλοντας να πουλήσουν παραμύθια βάζουν ψεύτικες φωτογραφίες, φτιάχνουν τις φωτογραφίες σύμφωνα με το συμφέρον τους, φτιάχνουν την ιστορία σύμφωνα με το συμφέρον τους και δημιουργούν και ΒΙΝΤΕΟ σύμφωνα με το συμφέρουν τους.
Αυτά που εγώ έβαλα είναι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ.
ΕΙΝΑΙ ΙΣΤΟΡΙΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΣΕΙ.
ΕΙΝΑΙ ΒΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ.
ΕΙΝΑΙ ΣΚΛΗΡΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΦΡΟΥΔΕΣ ΕΛΠΙΔΕΣ...



ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΒΑΖΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΣ ΕΚ ΤΟΥ ΑΣΦΑΛΟΥΣ .
ΑΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΡΟΔΙΝΑ ΚΑΙ ΟΙ ΚΥΒΕΡΝΗΣΕΙΣ ΜΑΣ ΛΕΝΕ ΤΗΝ
ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΤΟΤΕ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΕΜΠΙΣΤΕΥΕΣΑΙ ΤΗΝ ΚΑΘΕ
ΕΠΙΣΗΜΗ ΔΗΛΩΣΗ .
ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΡΩΩ ΟΤΙ ΜΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΑΝΤΑ ΕΝΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ
ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΤΟΥΣ ΛΥΣΗ.


quote:
ΔΕΥΤΕΡΟΝ γιατί συμβαίνει αυτή η "σύναξη των σκαφών". Γιορτάζουν κάποιο γεγονός που δεν το ξέρουμε; Είναι τυχαίο; Μας ειδοποίησαν ότι θα είναι την τάδε ημέρα στο τάδε σημείο για να τους πάρουμε μάτι; Μπαίνουν και βγαίνουν στην γη κατά χιλιάδες χωρίς εμείς να μπορούμε να τους πάρουμε μάτι; Κάνουν επισκέψεις στην γη για τουριστικούς σκοπούς;
Και μόνον ο αριθμός τους θα έπρεπε να σας προβληματίζει αλλά...


ΠΑΛΙ ΑΠΑΝΤΑΣ ΜΕ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΝ
ΔΕΝ ΘΕΣ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΕΙΣ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ .


quote:
Άντε ντε, από την αρχή αυτού του θέματος έχουν μπει ένα σορό βίντεο που έχουν αποδειχτεί φτιαχτά. ΑΛΛΑ ΘΕΛΕΤΕ ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΑΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ. Αλλά είμαι εγώ που λέω ότι θέλω, όχι ΕΣΕΙΣ που πιστεύεται ότι θέλετε. Όχι ΕΣΕΙΣ που σας εξαπατούν κατά εξακουλούθηση και συνεχίζεται να πιστεύεται ακόμα και εάν και αυτό το βίντεο για το οποίο κόβατε φλέβες αποδειχτεί στο μέλλον ΑΠΑΤΗ. Όχι εσείς που σαν πρόβατα σε σφαγή πιστεύεται ότι "αυτό καλέ είναι της ΝΑΣΑ, αυτό το είδαν τρομεροί επιστήμονες και είπαν ότι είναι αυθεντικό, αυτό δεν έχεις επιχειρήματα να το αντικρούσεις

ΤΑ ΠΡΟΒΑΤΑ ΑΚΟΥΝΕ ΤΟΝ ΒΟΣΚΟ ΤΟΥΣ ΣΤΗΝ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ Ο ΒΟΣΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΕΠΙΣΗΜΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΤΩΡΑ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΑΤΟ ?ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ.

quote:
Σας εξαπατούν συστηματικά και εσείς κοροιδεύτε τον εαυτό σας με δήθεν ελπίδες - τις ελπίδες του τζογαδόρου. Δεν μπορεί, αυτό θα είναι αληθινό... Θεέ μου σε παρακαλώ ας μην βγει κάποιος μετα και πει ότι το έφτιαξε, κάνε το θαύμα σου και εγώ θα σου ανάψω μία λαμπάδα ίσα με το ύψος του πρώτου εξωγήινου που θα δω μπροστά μου...


ΜΠΡΟΣΤΑ ΗΣΟΥΝΑ ΣΤΟ ΤΑΜΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ? ΕΛΠΙΖΩ Ο ΕΞΩΓΗΙΝΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΔΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ Η ΟΛΗ ΙΣΤΟΡΙΑ.
ΣΟΒΑΡΑ ΤΩΡΑ ΕΓΩ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΧΟΜΠΙ ΔΕΝ ΤΟ ΧΩ ΒΑΛΕΙ ΚΑΙ
ΣΤΟΧΟ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ ΤΗΝ ΑΝΑΚΑΛΥΨΗ ΕΞΩΓΗΙΝΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ
ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΓΙΑ ΤΑΜΑΤΑ ΛΑΘΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΜΑΙ ΑΘΡΗΣΚΟΣ.
ΑΣ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΡΟΗ ΤΗΣ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ
ΚΟΝΤΡΕΣ ΑΠΟΠΡΟΣΑΝΑΖΟΛΙΖΟΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΜΑ.
ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΝΗΣΙΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΒΙΝΤΕΟ ΤΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΛΥΘΕΙ ΑΠΟ
ΕΙΔΙΚΟΥΣ ΣΕ ΝΤΟΚΥΜΑΝΤΕΡ ΑΝ ΗΤΑΝ ΜΟΥΦΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΕΒΡΙΣΚΑΝ ΟΙ ΠΑΡΑΓΩΓΟΙ
ΤΟΥΣ? Η ΝΑΣΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΒΓΑΙΝΕ ΝΑ ΤΑ ΔΙΑΨΕΥΣΕΙ ΑΠ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΠΡΟΒΛΗΘΗΚΑΝ ΔΗΜΟΣΙΑ?.
ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΑΦΟΥ ΟΛΑ ΤΑ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΓΗΙΝΗΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ ΚΑΙ ΑΥΤΑ
ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΕΞΗΓΗΣΟΥΜΕ ΤΑ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΠΛΑΣΤΑ ΓΙΑΤΙ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ? TΤΟ ΜΥΣΤΗΡΙΟ ΛΥΘΗΚΕ ΑΣ ΑΝΟΙΞΟΥΜΕ ΕΝΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ
TOPIC ΝΑ ΒΑΖΕΤΕ ΤΑ ΜΟΝΤΕΛΑ ΤΩΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΩΝ ΑΕΡΟΠΛΑΝΩΝ .Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Sagaviper
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Cyprus
733 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2007, 16:21:38  Εμφάνιση Προφίλ
Ostria
«Κάτσε αυτό δεν το είχα υπόψιν μου! Δηλ όλα αυτά τα βιντεάκια προέρχονται από υποκλοπές της εικόνας που έστελναν τα διαστημόπλοια στην ΝΑΣΑ; Και τα έπιασε μόνο ένας άνθρωπος; Χμμ...»

Ανάλογα με το τι μηχανήματα έχεις τόσο παραπάνω κανάλια μπορείς να πιάσεις από σήματα που έρχονται από το διάστημα. Γύρω στο 1990 αρχίσαν οι δορυφορικές αντέννες να γεμίζουν τα σπίτια. Βασικά ο Martyn Stubbs βιντεογραφούσε σχεδόν για 5 χρόνια απευθείας όλα τα σήματα που έστελλε η ΝΑΣΑ πρός τη γη ασταμάτητα επειδή είχε τα μέσα. Όποιος είχε τα τεχνολογικά μέσα θα μπορούσε να κάνει ότι έκανε και ο Martyn(τουλάχιστον το έκανε ένας, ένας χρειαζόταν έτσι κι αλλιώς). Έτσι σήμερα έχουμε 2500 ώρες από raw NASA TRANSMISSIONS.

Ύπάρχουν φυσικά και άλλοι που απλώς βιντεογραφούσαν από το κανάλι της ΝΑΣΑ. Κάποια βίντεο όπως αυτά μπορείς να βρείς στο διαδίκτυο που ανεβάζει ο καθένας προσωπικά αλλά δεν συγκρίνονται με αυτά που έκανε release ο Martyn Stubbs. Και αυτά έχουν πολύ περίεργη συμπεριφορά. Εκτός από ποιότητα το κανάλι αυτό το βιντεογραφούσαν διάφοροι σε διάφορετικά timeline και όχι συνεχόμενα και πάλι έστω και μερικώς έχουμε περίεργα πράματα. Αυτό το κανάλι είναι το ελεγχόμενο που περνά από τη ΝΑΣΑ και μετά στη TV.

Μερικές φορές το κανάλι της ΝΑΣΑ απλώς έσβηνε για 10-20 λεπτά χωρίς δικαιολογία, ύπηρχε χιόνι στην εικόνα σε μερικά ύποπτα βίντεο κλπ. Που να ξέρε η ΝΑΣΑ τι της φύλαγε ο καναδός.

Μιλάμε για πάρα πολλά βίντεο για πολλά χρόνια που ούτε και στην πιο τρελλή φαντασία της η ΝΑΣΑ δεν μπορεί να αμφισβητήσει. Αυτά τα βίντεο δεν λέγονται smoking gun για πλάκα. Φυσικά το κανάλι που έδειχνε τα βίντεο αυτά διακόπηκε από τη ΝΑΣΑ χωρίς δικαιολογία. Η ΝΑΣΑ εγώ νομίζω το ξέρει ότι υπάρχουν περίεργα πράματα εκεί έξω, προσέξτε διάφορα βίντεο που επίτηδες ο κάμεραμάν ζουμάρει και ακολουθεί διάφορα ΑΤΙΑ. Γιατί;

«Τέλος πάντων, αν είναι έτσι, μπορούμε να αποκλείσουμε ότι μερικά βίντεο (και ιδίως τα κοντινά πλάνα που έτσι κι αλλιώς είναι επεξεργασμένα) μπορεί να είναι ελαφρώς παραποιημένα για να ταιριάζουν στις υποθέσεις που κάνει ο τύπος, περί εξωγήινης προέλευσης;»

Φίλη Ostria προσωπικά δεν πρόσεξα παραποίηση και που είδα την συνέντευξη του Μάρτιν δεν προσπαθούσε να υπονοήσει εξωγήϊνη προέλευση. Ο τύπος παρατήρησε και ερεύνησε και 2(δύο) διαφορετικά φαινόμενα πάνω στα βίντεο του που μπορούμε να τα μοιραστούμε και να τα παρακολουθήσουμε άνετα από το νετ αφου δεν υπάρχει copyright στα βίντεο(STS-NASA). Τα ΑΤΙΑ του tether είναι το πρώτο(STS-75, STS-48, STS-80 and STS-84). Το δεύτερο φαινόμενο άν και είναι δύσκολο να το προσέξεις στην άρχη είναι εξωπραγματικό και τελείως ανεξήγητο.

Αν θές κατέβασε το doc που κάνουν συνέντευξη τον MARTYN STUBBS(ή το raw footage) που έχει μερικά καθαρά raw βίντεο και εξάλλου μπορείς να δείς πως ανακάλυψε και γιατί ονόμασε τα άλλα ΑΤΙΑ 2ο φαινόμενο.

‘Read not to contradict and confute, nor to believe and take for granted, but to weigh and consider.’
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2007, 18:12:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios
quote:
OANNHSEA
Επειχήρημα Κrios; Μήπως το δυνατότερο επειχήρημα που ακούστηκε εδώ μέσα από ΣΕΝΑ ήταν το "χτύπα δυνατά μου αρέσει;" Μέχρι στιγμής ο μοναδικός που ΔΕΝ έχει βάλει ΚΑΜΙΑ φωτογραφία ή άλλο στοιχείο σε αυτό εδώ το τόπικ εκτός από μία ΨΕΥΤΙΚΗ φωτογραφία με την εμφάνιση του, είσαι ΕΣΥ.
Είσαι ο ΜΟΝΟΣ που κριτικάρει και δεν έχει βάλει τίποτα, ούτε κάν μία περίπτωση η οποία να είναι σχετικά πειστική. Γιατί; Μήπως γιατί πιστεύεις χωρίς να μπορείς να το αποδείξεις; Μήπως γιατί οι γνώσεις σου περιορίζονται στο τελευταίο επισόδιο μίας τηλεοπτικής σειράς και ενός μπαρ; Μήπως γιατί στην πραγματικότητα δεν έχεις ΚΑΝΕΝΑ υπόβαθρο και απλώς περνάς τον καιρό σου συζητώντας για πράγματα που δεν μπορείς να καταλάβεις;

Επιχειρήματα; Καλά εγώ είμαι ένας αμόρφωτος μεροκαματιάρης πωλητής, εσύ που μας το παίζεις επιστήμονας, που είναι τα δικά σου επιχειρήματα; ε; για πες μου, το να βρίζεις τον κάθε ένα που πιστεύει διαφορετικά πράγματα από εσένα, και να τον προσβάλλεις κατά κόρον και κατ εξακολούθηση, το θεωρείς επιχείρημα; Αν ναι, εγώ όχι.
Τώρα αν νομίζεις ότι με όλες αυτές τις μαλακίες που έγραψες, επιχειρηματολογής, είσαι πολύ γελασμένος.
Όσο για φωτογραφίες, έχω βάλει τρις, για ξανακοίταξε, αλλά βέβαια εσύ ως συνήθως αυτή που και εγώ παραδέχτηκα στο τέλος ότι ήταν μάλλον ψεύτικη, και την απέσυρα, εσύ μόνο αυτή σχολίασες, καμιά από τις άλλες, γιατί άραγε;
Το ξαναλέω για να γίνω σαφής. Οι 9 στις 10 απαντήσεις σου, κατά την άποψη μου πάντα είναι ΜΑΛΑΚΙΕΣ! Το μόνο που κάνεις είναι να προσβάλλεις τους άλλους και τίποτα άλλο, σου έχει γίνει συνήθεια, αυτός είναι ο χαρακτήρας σου αυτός είσαι... Να μη σου πω τη γνώμη μου δεν κάνει...Σταμάτα να ασχολίσε με τη μόρφωση μου και τα ψυχολογικά προβλήματα των άλλων, και κοίταξε να αποδείξεις αυτά που λες, εσύ που είσαι και μορφωμένος, διαφορετικά, έχεις μεγάλο πρόβλημα....

Η αμφιβολία είναι η αρχή της σοφίας!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2007, 22:08:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA
Εφόσον είσαι αμόρφωτος πωλητής κερασφόρε μου, πως είσαι ικανός να σχολιάζεις και να θεωρείς πως 9 στις 10 ιδέες μου είναι λάθος;
Εφόσον δεν έχεις το τεχνολογικό υπόβαθρο να καταλάβεις ότι γράφω ή ότι είναι επιστημονικό, γιατί προσπαθείς να υποστηρίξεις την μία ή την άλλη γνώμη; Από διαίσθηση το κάνεις η απλώς θέλεις να γράφεις ότι σου έρθει στο κεφάλι; Όπως κάνουν οι 9 στους 10 εκεί έξω;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nomad
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
114 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2007, 23:42:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nomad
segaviper μια ερώτηση: Οι τύποι που λένε πως παρακολουθούσαν κανάλια επικοινωνίας της nasa πως το έκαναν? Έχουν δώσει στοιχεία για αυτό? Ρωτάω επειδή είμαι ηλεκτρονικός και ξέρω πως το να σπάσεις ένα τέτοιο κωδικό (αν μιλάμε για απόρητες επικοινωνίες τα πάντα είναι κωδικοποιημένα) δεν είναι και το πιο απλό πράγμα στο κόσμο.

"West type countries have only one problem: There are a lot of stupid people and nobody eat them" Carlos MenciaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2007, 01:04:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
quote:

Κάπου είχα διαβάσει πως μπορείς να ζητήσεις τα βίντεο από την ΝΑΣΑ αλλά κάποιοι που το έκαναν οι ΝΑΣΑ τους είπε πως δεν τα έχει ή πως δεν υπάρχουν.

Εχω αρκετά βίντεο της ΝΑΣΑ, κυρίως από τις αποστολές στην Σελήνη, αλλά δεν είναι raw material, οπότε ακόμα κι αν υπήρχε κάτι ενδιαφέρον, το είχαν βγάλει.


quote:

Μπορεί κανείς να βρει καμιά επίσημη ανακοίνωση της ΝΑΣΑ για το STS-80 Formation Over Africa;

Γιατί έχεις βρει κάποια άλλη επίσημη ανακοίνωση σχετικά με όλα αυτά τα βίντεο; Εγώ πάντως δεν έχω βρει κάτι. Νομίζω ότι έχουν δώσει την δική τους απάντηση για όλα (είναι space debris ή lense flares) και δεν πρόκειται να καθήσουν να ασχοληθούν με το κάθε βίντεο που βγαίνει στην δημοσιότητα. Θα με εξέπλητταν αν έκαναν αλλιώς. (αυτό και σαν απάντηση στον open mind)


quote:
Αυτά τα ζήτησε από ότι καταλαβαίνω κάποιος σε σχέση με το περιστατικό στο Kecksburg στην Πενσυλβάνια το 1965 όπου κάτι συνετρίβηκε στο δάσος.

Ναι, έχω δει και ένα σχετικό ντοκιμαντέρ. Μάλλον ήταν ρώσικος δορυφόρος όπως είπες.

quote:
Η ΝΑΣΑ εγώ νομίζω το ξέρει ότι υπάρχουν περίεργα πράματα εκεί έξω, προσέξτε διάφορα βίντεο που επίτηδες ο κάμεραμάν ζουμάρει και ακολουθεί διάφορα ΑΤΙΑ. Γιατί;

Μα δεν είναι λογικό να θέλουν να καταγράψουν ό,τι κυκλοφορεί εκεί πάνω; Νομίζω ότι πρέπει να έχουν ειδικές εντολές να παρακολουθούν ό,τι εμφανίζεται κοντά στο σκάφος τους.

Δες και το περιστατικό με το ufo που καθυστέρησε την επάνοδο του discovery τον Σεπτέμβρη του 2006 (και φωτο).
http://www.abcnews.go.com/Technology/story?id=2463192&page=1


quote:
Φίλη Ostria προσωπικά δεν πρόσεξα παραποίηση και που είδα την συνέντευξη του Μάρτιν δεν προσπαθούσε να υπονοήσει εξωγήϊνη προέλευση.

Και γω δεν μπορώ να πω ότι σίγουρα έχει παραποιηθεί. Απλώς όταν το πρωτοείδα κάπου κλώτσησα. Δεν μου έκατσε καλά, αυτό μόνο.
Οσο για τον Μάρτιν, προσέχει τα λόγια του, αλλά σίγουρα υποννοεί ότι πρόκειται για εξωγήινα σκάφη.


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2007, 16:37:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios
Χαχαχαχαχα Καημένε OANNHSEA, νομίσεις στα αλήθεια ότι θεωρό τον αμόρφωτο και κατώτερο σου; Αν ναι είσαι πολύ γελασμένος. ΕΣΥ βρίζεις τους άλλους, είτε αμόρφωτους, είτε ψυχοπαθείς κτλ.
Εγώ μια χαρά είμαι με τον εαυτό μου και μια χαρά, είτε σου αρέσει είτε όχι μπορώ να κρίνω τις, τέλος πάντων αυτές που αποκαλείς απαντήσεις!!! Και δεν γράφω ότι μου έρθει στο κεφάλι, απλά το δικό σου ξερό κεφάλι δεν εννοεί να καταλάβει ότι πρέπει να σέβεσαι και τη γνώμη των άλλων. Τώρα αν νομίζεις ότι με τις προσβολές και τις μαλακίες σου θα μα κάνεις να αποχωρήσω όπως έκανες με το Lord_Tomas είσαι πολύ μα πάρα πολύ γελασμένος. Εδώ θα μείνω μέχρι να παραδεχθείς ότι υπάρχει μια πολύ μικρή πιθανότητα, έστω ένα από αυτά τα αντικείμενα να είναι εξωγήινο, πιθανότατα να είναι, όχι σίγουρα, το τονίζω!

Η αμφιβολία είναι η αρχή της σοφίας!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2007, 16:53:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
Οι τύποι που λένε πως παρακολουθούσαν κανάλια επικοινωνίας της nasa πως το έκαναν? Έχουν δώσει στοιχεία για αυτό? Ρωτάω επειδή είμαι ηλεκτρονικός και ξέρω πως το να σπάσεις ένα τέτοιο κωδικό (αν μιλάμε για απόρητες επικοινωνίες τα πάντα είναι κωδικοποιημένα) δεν είναι και το πιο απλό πράγμα στο κόσμο.

Από ότι έχω καταλάβει, μπορεί να κάνω και λάθος, οι αναμεταδόσεις δεν ήταν κωδικοποιημένες αλλά ο τύπος τις κατέγραψε από το ίδιο το downlink της Νασα.

@nomad
άσχετο, ο Carlos Mencia θεός!!!

quote:
Γιατί έχεις βρει κάποια άλλη επίσημη ανακοίνωση σχετικά με όλα αυτά τα βίντεο; Εγώ πάντως δεν έχω βρει κάτι. Νομίζω ότι έχουν δώσει την δική τους απάντηση για όλα (είναι space debris ή lense flares) και δεν πρόκειται να καθήσουν να ασχοληθούν με το κάθε βίντεο που βγαίνει στην δημοσιότητα. Θα με εξέπλητταν αν έκαναν αλλιώς. (αυτό και σαν απάντηση στον open mind)

Όντως, επικρατεί σιγή ιχθύος!

Πάντως ξανακοίταξα λίγο τα στοιχεία σχετικά με το tether βίντεο που παρέθεσε ο sagaviper. Αν κατάλαβα καλά την σημασία της πληροφορίας αυτό αποκλείει το να είναι debris ή πάγος καθώς τα αντικείμενα κινούνται πίσω από τo tether των 12 μιλίων. Αυτό νομίζω ότι είναι αρκετά σημαντικό στοιχείο.

Με απασχολεί όμως το γεγονός ότι τα βίντεο του stubbs πωλούνται δηλαδή κάποιος βγάζει λεφτά από αυτά. Δεν ξέρω τι να πω...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sagaviper
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Cyprus
733 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2007, 18:15:33  Εμφάνιση Προφίλ
«Με απασχολεί όμως το γεγονός ότι τα βίντεο του stubbs πωλούνται δηλαδή κάποιος βγάζει λεφτά από αυτά. Δεν ξέρω τι να πω...»

Δεν πωλούνται τα βίντεο που βιντεογράφησε ο MARTYN STUBBS. Πωλούνται τα διάφορα docs που σχολιάζουν τα βίντεο.

«Από ότι έχω καταλάβει, μπορεί να κάνω και λάθος, οι αναμεταδόσεις δεν ήταν κωδικοποιημένες αλλά ο τύπος τις κατέγραψε από το ίδιο το downlink της Νασα.»

Σωστά. Το κανάλι που περνούσε από φιλτρα της ΝΑΣΑ ήταν δωρεάν από τη ΤV. Απλώς ήθελες δυνατά μέσα να το πιάνεις απευθείας από το διάστημα και πολλές άδειες κασέττες για 2500 ώρες.

«Πάντως ξανακοίταξα λίγο τα στοιχεία σχετικά με το tether βίντεο που παρέθεσε ο sagaviper. Αν κατάλαβα καλά την σημασία της πληροφορίας αυτό αποκλείει το να είναι debris ή πάγος καθώς τα αντικείμενα κινούνται πίσω από τo tether των 12 μιλίων. Αυτό νομίζω ότι είναι αρκετά σημαντικό στοιχείο.»

Προσπαθούμε να βρούμε μια άκρη. Το συμπέρασμα μου είναι ότι αυτά τα αντικείμενα κουβαλούν το τίτλο ΑΤΙΑ(χωρίς να σημαίνει εξωγήϊνα) και όχι ότιδήποτε φουρνίζει η ΝΑΣΑ. Για μένα το πιο πιθανό προς το παρόν είναι ότι αυτά τα ΑΤΙΑ έρχονται από κάποιους άλλους και όχι εμάς. Νομίζω ήδη αποκλείσαμε τους μετεωρίτες, κρύσταλλοι νερού, σκουπίδια, ψευδαίσθηση, ο πλανήτης αφροδίτη, ο φακός(η κάμερα της ΝΑΣΑ) σε ΟΛΑ αυτά τα βίντεο για τόσα χρόνια. Τα διάφορα αντικείμενα στα βίντεο νομίζω είναι ΑΤΙΑ. Αν κάποιος έχει μια καλύτερη εξήγηση ας την ακούσουμε. Προτάσεις όμως που υποστηρίζουν ότι οι μετεώριτες αλλάζουν πορεία, φαίνονται 1-2 μίλια σε UV, πάλλονται κ.α. νομίζω δεν μας βοηθούν. Τα αδιάσειστα στοιχεία που έχουμε είναι εκεί ας τα χρησιμοποιήσουμε.

Όταν προσπαθούμε να εξηγήσουμε τα διάφορα παράξενα και νέα σε μας φαινόμενα με τις υπάρχουσες ιδέες μας θα τα εξηγούμε βασισμένοι σε αυτές τις ιδέες. Χρειαζόμαστε νέες ιδέες για να μπορέσουμε στο μέλλον να εξηγήσουμε όλα αυτά τα φαινόμενα. Βασικά όλα έρχονται ξανά στον εσωτερικό μας εαυτό. Ο καθένας μας βλέπει πάντα μέσα από τα δικά του ροζ γυαλιά.

Προς το παρόν είμαστε βρέφη με κυριολεχτικά πανιά στο διάστημα.

Ostria
«Μα δεν είναι λογικό να θέλουν να καταγράψουν ό,τι κυκλοφορεί εκεί πάνω; Νομίζω ότι πρέπει να έχουν ειδικές εντολές να παρακολουθούν ό,τι εμφανίζεται κοντά στο σκάφος τους.»

Φίλη Ostria νομίζεις ότι καταγράφουν ότι σκουπίδι περνά ή μετεωρίτη; Πρώτα απ' όλα δεν θα μπορούν να δούν τα διάφορα σκουπίδια όπως είπαμε αλλά ούτε να τα παρακολουθούν. Είναι πολύ μικρα τα διάφορα σκουπίδια και οι μετεωρίτες που περνούν, φαίνονται μόνο όταν φωτίζονται από τον ήλιο και όταν καίγονται στην ατμόφαιρα(ακόμα και όταν καίγονται δεν πιάνουν μέγεθος 1-2 μιλιών σε UV!). Υπάρχουν χιλιάδες σκουπίδια που έχουν τροχιά γύρω από τη γη. Δεν καταγράφουν το κάθε σκουπίδι αγαπητή μου Ostria. Αν υπήρχαν έτσι σκουπίδια εκεί πάνω θα ήταν υπερβολικά επικίνδυνο να έχουμε ότιδηποτε εκει πάνω σε τροχιά. Τα σκουπίδια που κυκλοφορούν είναι κατεγραμμένα αλλά όχι από τη κάμερα που χρησιμοποιούν οι αστροναύτες. Είναι πρακτικά αδύνατο να το κάνουν αυτό. Όταν ζουμάρουν και ακολουθούν έτσι τεράστια αντικέιμενα που τους συγχίζουν κυριολεχτικά σε σημείο που δεν μπορούν να βρούν το MIR νομίζω είναι πολύ 'υποπτο'.

‘Read not to contradict and confute, nor to believe and take for granted, but to weigh and consider.’
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2007, 18:44:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios
quote:
Πάντως ξανακοίταξα λίγο τα στοιχεία σχετικά με το tether βίντεο που παρέθεσε ο sagaviper. Αν κατάλαβα καλά την σημασία της πληροφορίας αυτό αποκλείει το να είναι debris ή πάγος καθώς τα αντικείμενα κινούνται πίσω από τo tether των 12 μιλίων. Αυτό νομίζω ότι είναι αρκετά σημαντικό στοιχείο.

Επιτέλους, κάποιος το πρόσεξε!

quote:
Sagaviper
χωρίς να σημαίνει εξωγήινα

Λες φίλε μου, οπότε σημαίνει ότι είναι γήινα, εκτός και αν υπάρχει και άλλη εκδοχή...


quote:
Προς το παρόν είμαστε βρέφη με κυριολεχτικά πανιά στο διάστημα.

Η μία εξουδετερώνει την άλλη, οπότε μας μένει η άλλη εκδοχή, ποια είναι αυτή όμως;

Η αμφιβολία είναι η αρχή της σοφίας!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Sagaviper
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Cyprus
733 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2007, 18:54:36  Εμφάνιση Προφίλ
Krios
«Λες φίλε μου, οπότε σημαίνει ότι είναι γήινα, εκτός και αν υπάρχει και άλλη εκδοχή...»

Απλώς ρε Krιos δεν είμαι σίγουρος 100% ότι είναι εξωγήϊνη νοημοσύνη το φαινόμενο που βλέπουμε χωρίς να το αποκλείω φυσικά. Ναι υπονοώ ότι είναι εξωγήϊνης κατασκευής και όχι γήϊνης επειδή είναι προς το παρόν το μόνο πιθανό συμπέρασμά που έχουμε στο τραπέζι.

Το ότι είμαστε ακόμα 'βρέφη' στο διάστημα είναι γεγονός.

‘Read not to contradict and confute, nor to believe and take for granted, but to weigh and consider.’
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2007, 19:34:02  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Δεν καταγράφουν το κάθε σκουπίδι αγαπητή μου Ostria. Αν υπήρχαν έτσι σκουπίδια εκεί πάνω θα ήταν υπερβολικά επικίνδυνο να έχουμε ότιδηποτε εκει πάνω σε τροχιά. Τα σκουπίδια που κυκλοφορούν είναι κατεγραμμένα αλλά όχι από τη κάμερα που χρησιμοποιούν οι αστροναύτες. Είναι πρακτικά αδύνατο να το κάνουν αυτό. Όταν ζουμάρουν και ακολουθούν έτσι τεράστια αντικέιμενα που τους συγχίζουν κυριολεχτικά σε σημείο που δεν μπορούν να βρούν το MIR νομίζω είναι πολύ 'υποπτο'.


ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΝ ΗΤΑΝ ΚΑΤΙ ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΔΕΝ
ΘΑ ΤΑ ΖΟΥΜΑΡΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΑΝ ΕΤΣΙ.
OSTRIA Η ΣΙΩΠΗ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΥΠΟΠΤΗ.

quote:
Απλώς ρε Krιos δεν είμαι σίγουρος 100% ότι είναι εξωγήϊνη νοημοσύνη το φαινόμενο που βλέπουμε χωρίς να το αποκλείω φυσικά. Ναι υπονοώ ότι είναι εξωγήϊνης κατασκευής και όχι γήϊνης επειδή είναι προς το παρόν το μόνο πιθανό συμπέρασμά που έχουμε στο τραπέζι.

Το ότι είμαστε ακόμα 'βρέφη' στο διάστημα είναι γεγονός.



ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΔΕΝ ΜΕ ΕΧΕΙ ΠΕΙΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠ ΤΙΣ ΛΟΓΙΚΟΦΑΝΕΣ ΕΞΗΓΗΣΕΙΣ
ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΔΟΘΕΙ ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΒΓΑΛΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ
ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΟΘΕΙ ΛΟΓΙΚΗ ΕΞΗΓΗΣΗ ΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΛΟΓΙΚΗ ΕΞΗΓΗΣΗ ΤΟΤΕ ΟΔΗΓΟΥΜΑΣΤΕ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΕΞΩΓΗΙΝΗ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ.
ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΡΟΣ ΤΟ ΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΣΥΜΦΩΝΩ ΟΤΙ
ΣΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΙΜΑΣΤΕ ΒΡΕΦΗ ΑΛΛΩΣΤΕ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΟΛΙΣ 50 ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΕΙΟ ΝΑ ΙΣΧΥΡΙΣΤΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ
ΟΤΙ ΤΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΛΑ .
ΔΙΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2007, 20:00:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios
quote:
Sagaviper

Έχεις δίκιο, δεν πρέπει να είμαστε 100% σίγουροι για τίποτα...


quote:
ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΔΕΝ ΜΕ ΕΧΕΙ ΠΕΙΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠ ΤΙΣ ΛΟΓΙΚΟΦΑΝΕΣ ΕΞΗΓΗΣΕΙΣ
ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΔΟΘΕΙ ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΒΓΑΛΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ
ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΟΘΕΙ ΛΟΓΙΚΗ ΕΞΗΓΗΣΗ ΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΛΟΓΙΚΗ ΕΞΗΓΗΣΗ ΤΟΤΕ ΟΔΗΓΟΥΜΑΣΤΕ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΕΞΩΓΗΙΝΗ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ.
ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΡΟΣ ΤΟ ΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΣΥΜΦΩΝΩ ΟΤΙ
ΣΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΙΜΑΣΤΕ ΒΡΕΦΗ ΑΛΛΩΣΤΕ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΟΛΙΣ 50 ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΕΙΟ ΝΑ ΙΣΧΥΡΙΣΤΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ
ΟΤΙ ΤΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΛΑ .

Φίλε Open Mind, σύμφωνα με τη λογική σου, αλλά και τη δική μου ομολογούμενος, καταλήγουμε στο συμπέρασμα ότι δεν είναι γήινα, Και αν υποθέσουμε ότι το βίντεο είναι αληθινό, τότε τα αντικείμενα πάει να πει ότι ήταν εκεί την συγκεκριμένη στιγμή, οπότε ποια άλλη εξήγηση μας μένει; χωρίς να έχω καταλήξει σε κάπου.
Από την αρχή μου φάνηκε, και νομίζω ότι είχα δίκιο, ότι ήταν το ποιο αξιόλογο βίντεο που έχει μπει στο φόρουμ, και προσπάθησα αρκετά για να αρχίσει να συζητιέται, να μην ξεχνάμε ότι το έφερα από την ενότητα orps αφού πίστεψα ότι δεν ανήκε εκεί, ελπίζω να είχα δίκιο. Θα δείξει....

Η αμφιβολία είναι η αρχή της σοφίας!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2007, 22:35:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
Πώς σας φαίνεται αυτή η εικόνα από το εξώφυλλο του FATE άνοιξη του 1948?

Μην μου πείτε ότι δεν μοιάζει αρκετά με τα ufo στα φιλμάκια της ΝΑΣΑ?


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2007, 04:39:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
Πώς σας φαίνεται αυτή η εικόνα από το εξώφυλλο του FATE άνοιξη του 1948?

Χε χε! Ιστορικό τεύχος.

Περιέχει το "The truth about the Flying Saucers" by Keneth Arnold!

Και έτσι ξεκίνησαν όλα...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bob_cat
Μέλος 1ης Βαθμίδας


128 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2007, 04:53:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bob_cat
quote:
Μην μου πείτε ότι δεν μοιάζει αρκετά με τα ufo στα φιλμάκια της ΝΑΣΑ?

Εμένα αυτός ο σχηματισμός στο φιλμάκι περισσότερο κάποιο νεφέλωμα μου θυμίζει παρά UFO.


Αεί ο Θεός γεωμετρείΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2007, 09:52:43  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Tι να πει κανεις... !

η NASA μπορει να εχει δολο κανοντας τον ανθρωπο να πιστευει ο,τιδηποτε

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2007, 12:52:46  Εμφάνιση Προφίλ
ΣΤΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ FATE ΣΤΟ ΤΕΥΧΟΣ ΤΗΣ ΑΝΟΙΞΗΣ ΤΟΥ 1948 ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΗΚΕ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ Ο ΟΡΟΣ ΙΠΤΑΜΕΝΟΣ ΔΙΣΚΟΣ ΕΠΕΙΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΑΡΤΥΡΙΑ ΤΟΥ ΚΕΝΕΘ ΑΡΛΟΛΝΤ ΠΙΛΟΤΟΥ
ΤΗΣ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΗΣ ΠΟΛΕΜΙΚΗΣ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑΣ ΟΤΑΝ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΠΤΗΣΗΣ
ΤΟΥ ΕΙΔΕ ΕΝΑ ΑΤΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2007, 18:35:37  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Από την αρχή μου φάνηκε, και νομίζω ότι είχα δίκιο, ότι ήταν το ποιο αξιόλογο βίντεο που έχει μπει στο φόρουμ, και προσπάθησα αρκετά για να αρχίσει να συζητιέται, να μην ξεχνάμε ότι το έφερα από την ενότητα orps αφού πίστεψα ότι δεν ανήκε εκεί, ελπίζω να είχα δίκιο. Θα δείξει....

ΣΥΜΦΩΝΩ ΕΙΝΑΙ ΑΠ ΤΑ ΠΙΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΒΙΝΤΕΑΚΙΑ ΚΑΙ ΑΞΙΖΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ
ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΔΥΟ ΤΡΙΑ ΒΙΝΤΕΑΚΙΑ ΤΗΣ ΝΑΣΑ.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2007, 18:42:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios
Ναι φίλε Open Mind, ναι, πρόσεξες και τη φώτο που έβαλε η Ostria;
Καταπληκτική ομοιότητα!
Έτυχε άραγε;
Ή μήπως έχει δίκιο ο PREDATOR, και μας ταΐζει η NASA ότι θέλει;

Η αμφιβολία είναι η αρχή της σοφίας!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2007, 18:53:35  Εμφάνιση Προφίλ
ΤΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΛΕΣ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2007, 18:56:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios
Μαζί με τη φώτο κάτω από αυτό.

Η αμφιβολία είναι η αρχή της σοφίας!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2007, 19:11:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA
Open mind καλέ μου,
Προφανώς δεν είδες τα site που έβαλα...
Είμαστε στα 1947 και ο Kenneth Arnold είδε τιιιιιι;;;
http://www.think-aboutit.com/ufo/nazi_plans.html

καιιιιι

http://www.nurflugel.com/Nurflugel/Horten_Nurflugels/ho_parabel/parabola_2.jpg

Ορίστε και η νέα λίστα με τα κουκλιά...

Να ένα ελικόπτερο λίγο διαφορετικό.
http://avia.russian.ee/helicopters_eng/brat_omega.php

Και ένα αυτόγυρο
http://avia.russian.ee/helicopters_eng/kamov_a-7.php

Να και ένα ελικόπτερο που έχει NOTAR (no tail rotor).
http://avia.russian.ee/helicopters_eng/ka-26ss.php


Τι ακριβώς είναι ένα ελικόπτερο;
http://avia.russian.ee/helicopters_eng/bensen_b-10.php

http://avia.russian.ee/helicopters_eng/canadair_cl-227.php

http://avia.russian.ee/helicopters_eng/bombardier_guardian.php

http://avia.russian.ee/helicopters_eng/chrysler_vz-6.php

http://avia.russian.ee/helicopters_eng/piasecki_airjeep.php

http://avia.russian.ee/helicopters_eng/lockner_helicovector.php

http://avia.russian.ee/helicopters_eng/filper_beta-200.php

http://avia.russian.ee/helicopters_eng/hiller_x-2-235.php

http://avia.russian.ee/helicopters_eng/hiller_platform.php

http://avia.russian.ee/helicopters_eng/kaman_k-125.php

http://avia.russian.ee/helicopters_eng/petroczy.php

http://avia.russian.ee/helicopters_eng/piasecki_airjeep-2.php

http://avia.russian.ee/helicopters_eng/dorand_g-2.php


Για να πρχωρήσουμε λοιπόν πέρα από τα ελικόπτερα...

http://www.airbornegrafix.com/HistoricAircraft/ThingsWings/Leduc.htm

http://www.airbornegrafix.com/HistoricAircraft/ThingsWings/StipaCaproni.htm

Ορίστε ενναλακτικοί μέθοδοι πρόωσης!!!
http://www.airbornegrafix.com/HistoricAircraft/ThingsWings/Besler.htm

Και ξαναερχόμαστε στα κουκλιά.... Τέτοια μωρά...
http://www.airbornegrafix.com/HistoricAircraft/FlyingWings/YRB49.htm

Ο πρόγονος του παραπάνω...
http://www.airbornegrafix.com/HistoricAircraft/FlyingWings/XB35.htm

Αν και έχω ξαναβάλει Horten δείτε άλλες ωραίες φωτογραφίες..
http://www.airbornegrafix.com/HistoricAircraft/FlyingWings/Ho5c7.htm

Μήπως οι Άγγλοι πήγαν πίσω;
http://www.airbornegrafix.com/HistoricAircraft/FlyingWings/AW52.htm

Δείτε και μερικές δημιουργίες του Burnelli και ψάξτε για αυτόν στο διαδύκτιο και θα καταλάβετε τι ήθελε να πετύχει.
http://www.airbornegrafix.com/HistoricAircraft/Burnelli/OtherBurnelli.htm

Ιαπωνέζικη δημιουργία
http://www.airbornegrafix.com/HistoricAircraft/Design/J7W.htm

Κάτι από το κοντικό μέλλον;
http://www.urbanaero.com/Xhawk_main.htm
http://www.urbanaero.com/Frame-whatsnew.htm


Κάτι από το μακρινό;
http://home.att.net/~dannysoar2/Whirlygig.htm

Λίγο παλιό το άρθρο και στα γερμανικά αλλά δείτε τις εικόνες παρακάτω...
http://www.heise.de/tp/r4/artikel/2/2531/1.html

Αυτό το είχατε ξαναδεί – ρίχτε του μία πιο κοντινή ματιά.
http://www.laesieworks.com/ifo/lib/AVRO-Omega.html

Και ένα στέκι που ΠΡΕΠΕΙ να το εξερευνήσετε όλο.
http://www.laesieworks.com/ifo/index.html

Για διαβάστε αυτό και δείτε που αναφέρεται
http://www.cufon.org/cufon/Silverbug.pdf


Τυχερούλη, Η παραγγελιά σου: (Μου έχει ξεφύγει ένα πολύ ωραίο αλλά δεν θυμάμαι που το έχω βάλει - όταν το βρω λοιπόν...)
http://avia.russian.ee/helicopters_eng/bensen_gyroboat.php
Θες κάτι σε μαχητικό;
http://membres.lycos.fr/seaplanespages/seaplanes/naka_a6m2-n.html
Aircusion effect man!!!
http://www.airbornegrafix.com/HistoricAircraft/Ekranoplans/ekrano1.htm
Αυτό;
http://www.airbornegrafix.com/HistoricAircraft/Seaplanes/Princess.htm
Κάτι σε ποιό εφετζίδικο;
http://www.airbornegrafix.com/HistoricAircraft/Seaplanes/Seadart.htm
Δες αυτή την σελιδούλα.
http://www.flyingclippers.com/B314.html

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2007, 19:39:05  Εμφάνιση Προφίλ
KRIOS ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΤΟ ΣΚΙΤΣΟ ΕΓΙΝΕ ΒΑΣΗ ΤΗΣ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗΣ ΤΟΥ ΠΙΛΟΤΟΥ.
OANNHSEA Ο ARNOLD ΕΙΔΕ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΝΑ ΑΤΙΑ ΤΩΡΑ ΤΗ ΠΡΟΕΛΕΥΣΗΣ ΗΤΑΝ
ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΜOΝΤΕΛΟ ΠΟΥ ΕΒΑΛΕΣ ΜΕ ΤΟ ΣΚΙΤΣΟ ΤΟΥ
ΠΕΡΙΟΔΙΚΟΥ ΜΟΙΑΖΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΔΕΝ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΚΑΘΩΣ ΑΥΤΟ ΣΤΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΕΧΕΙ ΤΡΥΠΑ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΚΥΚΛΙΚΟ.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2007, 20:23:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA
Open mind καλέ μου,
Στο λίνκ που έβαλα πρώτο - πρώτο, είναι ο ΑΡΝΟΛΝΤ ΠΟΥ ΚΡΑΤΑΕΙ ΕΝΑ ΣΚΙΤΣΟ ΤΟΥ ΣΚΑΦΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΔΕ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ!!!!
ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΛΙΝΚ ΣΟΥ ΔΙΝΩ ΤΗΝ ΠΑΡΑΒΟΛΙΚΗ ΠΤΕΡΥΓΑ ΤΩΝ HORTEN!!!!

ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΕΙΝΑΙ ΦΑΝΤΑΣΙΕΣ ΤΩΝ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΩΝ...

ΚΑΙ ΝΑΙ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΜΙΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΙΑΨΕΥΣΤΗ Η ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΑΥΤΗ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2007, 21:08:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios
Καθαρή απάτη!!! Δες τε το πρώτο λινκ του OANNHSEA.
Απάτη σκέτη και οφθαλμοφανείς...
Και μετά μου λες για παραμυθάδες...

Η αμφιβολία είναι η αρχή της σοφίας!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Sagaviper
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Cyprus
733 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2007, 21:53:03  Εμφάνιση Προφίλ
JLN Labs
«The purpose of the LifterCraft project is to build an electrokinetic flying craft which uses the Biefeld-Brown effect. This craft will be able to fly silently, without moving parts and will be propelled by electrical energy...»


Αποδειγμένη τεχνολογία anti-gravity σκάφος φίλε OANNHSEA officially. Η πιο κάτω φωτογραφία δείχνει το διάσημο Lifter. Οι πάνω φωτογραφίες δείχνουν το τελικό αποτέλεσμα που θα αποτελείται απο αυτά τα lifter. Και το μόνο fuel που θέλουμε είναi ο διάσημος μας Hλεκρισμός* .Εφτιαξα ένα πριν λίγο καιρό και το ένωσα με ένα παλιο μόνιτορ που είχα και δούλεψε. Φτιάχνεται στο σπιτι φτανει να έχετε ένα μόνιτορ για να ενωθεί πάνω και έχετε anti-gravity at home.Αυτό το πράγμα ήρθε πάνω χωρίς ήχο και χωρίς emissions και αιωρείται χωρίς κάποιου είδος 'γνωστού propulsion'.

Εδώ θέλω τη βοηθεία σου(η άλλου) να μου πεις πως δουλέυει και γιατί αιωρείται μόνο με ηλεκτρισμό.

Αυτοί οι τύποι τώρα χρησιμοποιώντας το παράξενο φαινόμενο που επιδεικνύει το lifter αυτο, ταϊζωντάς το ηλεκρισμό θα δημιουργήσουν σκάφος που θα χρησιμοποιά την ίδια τεχνολογία. Αυτό υπολογίζω θα είναι ο γηϊνος ιπτάμενος μας δίσκος σε λίγα χρόνια που θα κατασκευάζεται μαζικώς. Αθόρυβος και ανελέητος, χωρίς κινούμενα μέρη!


*φίλη Ostria νομίζω αφήσαμε κάτι ανοιχτα θέματα όσο αφορά τον ηλεκρισμό αν θυμάσαι; Το πείραμα πιό κάτω το θυμάσαι; Είχε και κάποια σχέση και ο αγαπημένος μας Αρης...

«Sandia’s Z machine exceeds two billion degrees Kelvin

Temperatures hotter than the interiors of stars»

‘Read not to contradict and confute, nor to believe and take for granted, but to weigh and consider.’

Edited by - Sagaviper on 16/02/2007 22:16:15Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2007, 01:40:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
Η εικόνα στο εξώφυλλο του περιοδικού δεν έχει σχέση με την περιγραφή του Kenneth Arnold (που είναι η εικόνα στο πρώτο λινκ του oannhsea), μάλλον πρόκειται για ελεύθερη; καλλιτεχνική έμπνευση του σκιτσογράφου του περιοδικού . Τώρα πώς γίνεται αυτή η "καλλιτεχνική έμπνευση" να εμφανίζεται σχεδόν αυτούσια σε βίντεο της ΝΑΣΑ 40-50 χρόνια μετά, είναι ένα καλό ερώτημα.

Πάντως και τα διαστημόπλοια από το War of Worlds (1953) μοιάζουν αρκετά με το parabola του Horton που έβαλε ο oannhsea. Mόνο που το parabola ήταν glider και υποτίθεται ότι το μόνο πρωτότυπο κάηκε μετά τον πόλεμο.

Δείτε τα και εδώ (μεγάλη εικόνα)
http://www.cloudster.com/Sets&Vehicles/WarOfTheWorlds/WarOfTheWorlds_Still_08.jpg

Πάντως είχα βρει παλιότερα ένα site με τις αμερικάνικες πατέντες πάνω σε δισκοειδή αεροσκάφη.
http://www.rexresearch.com/wingless/wingless.htm


quote:
*φίλη Ostria νομίζω αφήσαμε κάτι ανοιχτα θέματα όσο αφορά τον ηλεκρισμό αν θυμάσαι; Το πείραμα πιό κάτω το θυμάσαι; Είχε και κάποια σχέση και ο αγαπημένος μας Αρης...


Από ανοιχτά θέματα άλλο τίποτα sagaviper μου. (Δεν κλείνουμε και κανένα εκτός κι αν κλειδωθεί από την αμαλία! )
Κανένα νεώτερο από τον Taleyarkhan και την έρευνα που έκανε το πανεπιστήμιο του Purdue? (απ'ότι βλέπω είναι και ένας δικός μας εκεί Lefteri Tsoukalas)
http://www.freerepublic.com/focus/f-news/1592934/posts


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-


Edited by - Ostria on 17/02/2007 01:41:47Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy