ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 UFO no1
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2007, 12:16:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA
el.elyon,
Πριν από λίγες σελίδες προσπάθησα να βάλω στο θέμα τον παράγοντα ψυχολογία και πως επιρεάζει αυτός την θεματολογία των ΑΤΙΑ. Δεν μπόρεσαν να το καταλάβουν όλοι.
Για να δούμε μπορείς εσύ;;;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2007, 12:25:04  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Συμφωνώ σε μια λογική σειρά απο πότε όμως;

Απο τότε που γνωρίζουμε ή απο τότε που πραγματικά υπάρχει ο πλανήτης;

Μη ξεχνάμε ότι μια μικρή μετατόπιση του φλοιού της γής σήμερα δεν θα άφηνε τίποτα όρθιο.
Και έχει συμβεί αρκετές φορές στο παρελθόν



ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΣ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΤΛΑΝΤΙΔΑ Η ΟΠΟΙΑ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΜΥΘΟΣ ΠΡΟΣ
ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΦΗΜΗ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΑΡΚΕΤΑ ΠΡΟΗΓΜΕΝΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΗΣ.
ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΝ ΓΙΝΟΝΤΑΝ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗ ΓΗ ΑΣ ΠΟΥΜΕ
ΠΤΩΣΗ ΜΕΓΑΛΟΥ ΜΕΤΕΩΡΙΤΗ ΘΑ ΑΦΗΝΕ ΙΧΝΗ ΤΗΣ ΥΠΑΡΞΗΣ ΤΟΥ Ο ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΜΑΣ ?.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2007, 12:29:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios
Αγαπητέ φίλε Open Mind αυτό θα ήθελα να συζητήσουμε στο νέο τόπικ που άνοιξα, για να μην μας γκρινιάζει η πολύ αγαπητή φίλη Ostria


Η αμφιβολία είναι η αρχή της σοφίας!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2007, 12:38:07  Εμφάνιση Προφίλ
Krios ΑΣ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΣΤΟ TOPIC ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΕΣ .Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2007, 12:54:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios
Φίλε ΟΑΝΝΗΣΕΑ, άλλο πράγμα ο παράγοντας ψυχολογίας, στο οποίο ομολογώ πως και εγώ συμφωνώ με αυτή σου την άποψη, αν και στο συγκεκριμένο σημείο επιμένω ότι ήσουν πολύ, μα πάρα πολύ σκληρός, άποψη μου είναι αυτή... και άλλο πράγμα είναι ο παράγοντας θρησκεία...
Διαφωνώ κάθετα οριζοντίως και όπως αλλιώς θέλετε με αυτό το πράγμα...
Φίλε μου el.elyon, εγώ δεν θεωρώ των εαυτό μου θρήσκο, και όμως πιστεύω στην ύπαρξή εξωγήινων, να πω ότι δεν είμαι εγωιστής; θα πω ψέματα... αλλά θεωρώ ότι δεν αποτελούμε μοναδικότητα στο σύμπαν. Που κολλάει τώρα η θρησκεία δεν μπορώ ειλικρινά να καταλάβω...
Αν έσφαλα πάλη και άλλο εννοούσες, παρακαλώ διόρθωσε με...
Φιλικά...


Η αμφιβολία είναι η αρχή της σοφίας!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2007, 21:58:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
Μπράβο βρε Κριέ, γιατί είχα αρχίσει να τα παίρνω στο κρανίο!

Λοιπόν κυκλοφορούν στο διαδίκτυο μερικές φωτογραφίες που υποτίθεται ότι έχουν τραβήξει το περιστατικό στο αεροδρόμιο O' Hare. Εμένα μου φαίνεται διαφορετικό το αντικείμενο, άλλοι λένε ότι είναι το ίδιο, αλλά τραβηγμένο από άλλη γωνία κλπ. Από τις 3 φωτογραφίες που κυκλοφορούν οι δύο μου φαίνονται fake. Δείτε τις και πείτε μου την γνώμη σας.

http://img408.imageshack.us/img408/4965/sharebigfileohareufozz5.jpg
http://img440.imageshack.us/img440/4570/ats40602img15635ys.jpg
http://img120.imageshack.us/img120/966/dsc04111bf71mc.jpg


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Troll
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Colombia
270 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2007, 01:09:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Troll
Λοιπόν για να δούμε...

Κατ΄αρχάς δεν έχουν καμμία οποιότητα και σχέση τα αντικείμενα μεταξύ τους.

Στην πρώτη φωτογραφία μοιάζει με τις ιπταμενες πτέρυγες του Predator.

Στη δεύτερη σαν μπαλόνι μου κάνει,

και στην τρίτη μάλλον ναι ώ ναι τώρα το βλέπω καθαρά...

ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΝΡΟΜΕΔΙΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΑΣ

ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ,
ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2007, 06:34:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Όντως οι φωτογραφίες από το O'Hare έχουν αρχίσει να κυκλοφορούν στο ίντερνετ και έχουν δημιουργήσει ουκ ολίγα σχόλια και συζητήσεις σχετικά με την αυθεντικότητα τους.
Σε ανάλογο φόρουμ του εξωτερικού η συζήτηση περιλαμβάνει 58 σελίδες!!!

Η δεύτερη φωτογραφία σχετίζεται και μία άλλη που δείχνει φώτα να προσεγγίζουν τον διάδρομο προσγείωσης και κάποιος την έβαλε πάνω στην φωτογραφία που μας παρέθεσε η Όστρια και δείχνει κάποια ταύτιση. Για να δείτε ακριβώς τι εννοώ κάντε κλικ εδώ.

http://www.abovetopsecret.com/forum/thread236709/pg33#pid2899674

Τώρα αυτή η φωτογραφία έχει πολύ χαμηλή ανάλυση και φαίνεται να έχει τραβηχτεί από κάμερα τηλεφώνου. Όπως έλεγε και ο Χάινεκ όμως, μια φωτογραφία από μόνη της δεν λέει τίποτα. Μπορεί να είναι και κάποιο σύννεφο μπορεί και όχι. Μπορεί να είναι αυθεντική. Ίσως και να είναι πειραγμένη, πράγμα στο οποίο οι 58 σελίδες του abovetopsecret φαίνεται να καταλήγουν.

Το ενδιαφέρον βέβαια είναι άλλο. Το περιστατικό του O' Hare είναι από τα πιο ενδιαφέροντα περιστατικά UFO των τελευταίων χρόνων. Γιατί; Έχουμε αξιόπιστους και έμπειρους μάρτυρες και ένα περιστατικό που λαμβάνει χώρα σε ένα από τα πιο πολυσύχναστα αεροδρόμια του κόσμου.

Μετά αρχίζουν να κυκλοφορούν φωτογραφίες που είναι καρα-fake (για να ρίξω και ένα μπρούκλικο) όπως η πρώτη και η τρίτη. Οι οποίες μάλιστα μου θυμίζουν τις φωτογραφίες του Ελβετού Billy Meyer. Και μία άλλη φωτογραφία (η δεύτερη) που φαίνεται πως ίσως αλλά και πάλι μετά από προσεχτική και εξονυχιστική έρευνα λες: μπα!

Ποιός όμως κυκλοφορεί αυτές της φωτογραφίες και σε τι αποσκοπεί; Δεν θέλω να το παίξω συνωμοσιολόγος γιατί πραγματικά δεν είμαι, αλλά εμένα πάντως όλα αυτά μου δημιουργούν ερωτήματα. Κάποιος παίζει μαζί μας.

Ένα τελευταίο. Επειδή έχω πετάξει πολλές φορές από το chicago, τελευταία φορά πριν από τρείς εβδομάδες, μου φαίνεται περίεργο να μην υπάρχουν φωτογραφίες του περιστατικού καθώς πρόκειται, όπως έγραψα και παραπάνω, για το πιο πολυσύχναστο αεροδρόμιο του κόσμου.

Τα λέμε!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2007, 11:34:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios
Κάτι δεν μου κολάι...
Αν και διαφωνώ με το φίλο Troll.


Η αμφιβολία είναι η αρχή της σοφίας!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2007, 11:53:31  Εμφάνιση Προφίλ
ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΣΤΙΣ ΤΡΕΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΟΥ ΘΥΜΙΣΕ ΤΟ ΖΕΠΕΛΙΝ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΣΤΟΥΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΟΙΑΖΕΙ ΣΑΝ ΔΙΣΚΟΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΛΑ ΣΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ.
ΤΩΡΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΕΣ ΟΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΖΗΤΗΜΑ.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2007, 11:57:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios
quote:
ΤΩΡΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΕΣ ΟΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΖΗΤΗΜΑ.

Συμφωνώ!


Η αμφιβολία είναι η αρχή της σοφίας!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2007, 12:26:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
Η γνώμη μου είναι ότι οι 1 και 3 είναι ψεύτικες. Για την 2 έχω και γω μια μικρή αμφιβολία.

Ξαναδείτε τι είπε ένας μάρτυρας και πώς ήταν αυτό που είδε.
Μικρό, μεταλλικό, σκούρο γκρι και θολό, δεν έγινε καμιά αναφορά για φώτα, αλλά το κυριότερο είναι ότι ο ουρανός είχε σύννεφα (cloud layers) και το αντικείμενο βρισκόταν ακριβώς κάτω από τα σύννεφα και προσπαθούσε να μείνει κρυμμένο εκεί. Μετά άφησε μια τρύπα στα σύννεφα.


http://www.ufoevidence.org/cases/case958.htm
http://ufos.about.com/b/a/256841.htm


quote:
Ποιός όμως κυκλοφορεί αυτές της φωτογραφίες και σε τι αποσκοπεί; Δεν θέλω να το παίξω συνωμοσιολόγος γιατί πραγματικά δεν είμαι, αλλά εμένα πάντως όλα αυτά μου δημιουργούν ερωτήματα. Κάποιος παίζει μαζί μας.

Και γω αυτό αναρρωτιέμαι. Υπάρχουν δύο περιπτώσεις, η μία να υπάρχει ένα οργανωμένο σχέδιο debunking της όλης ιστορίας, οπότε ρίχνεις διάφορες ολοφάνερες fake φωτογραφίες στο νετ και περιμένεις να γελοιοποιηθεί το θέμα από μόνο του, ή κάποια χαζά άτομα κάνουν πλάκα με τους "πιστούς" των ufo στο στυλ "ότι τους δείχνουμε το χάβουν" (στο αμερικάνικο που μπαίνω οι μισοί πιστεύουν ότι είναι αληθινές και οι τρεις και ότι απλώς είναι τραβηγμένες από διαφορετική γωνία -βγήκε και τέταρτη αλλά θα την βάλω αργότερα επειδή ο server τους είναι κάτω-).

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2007, 12:34:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios
Θα συμφωνήσω αγαπητή Ostria με την πρώτη περίπτωση.


Η αμφιβολία είναι η αρχή της σοφίας!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2007, 12:38:47  Εμφάνιση Προφίλ
ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΤΟ ΣΥΜΒΑΝ ΛΟΓΙΚΑ ΘΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΤΡΑΒΗΓΜΕΝΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥΣ ΚΑΘΩΣ Η ΠΙΟ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΣΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΜΑΣ ΑΝ ΒΡΕΘΕΙΣ ΣΕ ΜΙΑ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΡΑΒΗΞΕΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ Η ΒΙΝΤΕΟ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2007, 12:42:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios
Βεβαιότατα, το θέμα όμως είναι ποιος σε πιστεύει μετά...


Η αμφιβολία είναι η αρχή της σοφίας!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2007, 12:45:36  Εμφάνιση Προφίλ
ΚΑΝΕΙΣ .
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2007, 12:51:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios
Ακριβώς έτσι είναι, οπότε άδικος κόπος...


Η αμφιβολία είναι η αρχή της σοφίας!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2007, 13:30:13  Εμφάνιση Προφίλ
ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΑΝ ΒΡΙΣΚΟΜΟΥΝ ΣΕ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΘΑ ΤΡΑΒΑΓΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ Η ΒΙΝΤΕΟ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΚΡΑΤΑΓΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ .Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2007, 13:35:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios
Αν τολμούσες ας το έδινες στη δημοσιότητα, και μάλιστα επώνυμα.
Θα σε έπαιρναν με τις ντομάτες.
Τι φταίνε τα λαχανικά...


Η αμφιβολία είναι η αρχή της σοφίας!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2007, 13:55:38  Εμφάνιση Προφίλ
ΑΝΤΕ META ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΕΛΕΦΑΝΤΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2007, 14:01:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios
Μπορείς; Δεν μπορείς!!!


Η αμφιβολία είναι η αρχή της σοφίας!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2007, 18:34:35  Εμφάνιση Προφίλ
Krios ΣΥΜΦΩΝΩ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2007, 20:36:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios
Open Mind

Ostria Να φέρω τη φώτο από δίπλα, μήπως ξέρει κανείς τι είναι;
Όσο την κοιτάζω, τόσο μου μπαίνουν ιδέες...



Η αμφιβολία είναι η αρχή της σοφίας!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2007, 22:49:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA
Κρυβόταν μέσα στα σύννεφα;
Όπα...
Ένα σκάφος που θα μπορούσε να έχει άνετα προκάλυψη, κρυβόταν;
Συνήθως τα κατασκοπευτικά πετάνε σε μεγάλο ύψος, αλλά εάν είχε χαμηλή νέφωση εκείνη την ημέρα θα μπορούσε να κατέβει.
Κατέβηκε χρησιμοποιώντας την βοηθητική ώση και μόλις θεώρησε ότι έγινε αντιλυπτό την κοπάνησε με ελαφρά...
Ποιός ο λόγος όμως...
Ποιός μπορεί να κοιτάξει ποιός ΥΨΗΛΟΒΑΘΜΟΣ αξιωματούχος πέταξε εκείνη ή την επόμενη μέρα από το αεροδρόμιο;
Το σχήμα του δείχνει ότι δεν είναι και πολύ μεγάλο και φυσικά πάνω από το αεροδρόμιο σε αυτό το ύψος τα ραντάρ δεν θα μπορούσαν να το πιάσουν.
Μήπως τελικά δεν είναι μόνο οι αμερικάνοι και οι ρώσσοι που έχουν παρόμοια σκάφη;;;

Edited by - OANNHSEA on 27/01/2007 22:52:12Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2007, 23:05:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA
Όπα συναδέλφια στο άγνωστο, ρίξτε μια ματιά σε αυτά τα βιβλία.
Για να δω πως θα χτυπήσω το ωραίο κομμάτι.

http://www.specialtypress.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2007, 00:20:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
Κριέ φέρτην να την δούμε πιό προσεχτικά!

Oannhsea και εμένα μου πέρασε από το μυαλό να ήταν κατασκοπευτικό. Πάνω από το αεροδρόμιο του Σικάγο όμως, δύσκολα θα ήταν ξένο. Λέω μπας και οι Αμερικάνοι δοκίμαζαν τα ραντάρ του αεροδρομίου ή και τις αντιδράσεις του κόσμου. Ας μην ξεχνάμε και τα 3 αντικείμενα που είδαν μέσα σε δύο μήνες στο Ιράν. Νομίζω ότι οι Αμερικάνοι δοκιμάζουν τα νέα κατασκοπευτικά τους σκάφη.

Να μην σας πω ότι είχαμε άλλο ένα περίεργο περιστατικό, από την Αγγλία αυτή την φορά.

26 January 2007
ALIENS ARE SNOW JOKE

MORE than 35 people called police on Wednesday night to report seeing UFOs during heavy snow.
The callers, including a traffic cop, said 50 orange lights hovered in the sky for 15 minutes before drifting into the night.
Moira Dawson, 57, said: "We thought they were fireworks but they didn't make any noise. They just floated in the snowfall."
Another witness near Gatwick airport in West Sussex said: "We thought it was an invasion."

Κοντά στο αεροδρόμιο του Gatwick? Χμμ...


Α! Ο Χαρδαβέλας έχει καλεσμένο τον Nick Pope.
Αυτό είναι το site του
http://www.nickpope.net/


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2007, 10:04:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios
Για να δούμε λοιπόν...

Μπορεί κανείς να βγάλει άκρη;
Λέτε να είχα...επαφή
Και να μην το κατάλαβα;


Η αμφιβολία είναι η αρχή της σοφίας!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2007, 04:23:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos
ΡΙΞΤΕ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΕΔΩ.

http://de.sevenload.com/videos/sJmkS57/ufoChina

Edited by - ellovos on 29/01/2007 04:28:40Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2007, 04:29:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos

ΚΑΙ ΕΔΩ


http://video.google.com/videoplay?docid=-4987931999759537743&q=UFO+crashΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2007, 04:32:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos

ΚΑΙ ΕΔΩ.


http://video.google.com/videoplay?docid=-93485617365460579&q=wtc+ufoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy