ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Tελικά ήλθεν ο Αντίχριστος;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 52
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2014, 11:22:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
2 μήνες ακόμα εμειναν μεχρι του Αγίου Δημητρίου οπου ο πατέρας Μάξιμος πρέπει να μας αποκαλύψει τους 2 προφήτες!Θα τα καταφέρει;Με τον Αντίχριστο το έκανε,με τους προφήτες τι θα κάνει;Περιμένουμε!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2014, 15:10:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eν τω μεταξυ ο πατερας Μάξιμος εχει χαθει από το διαδυκτιο,εκανε μια συναντηση τοτε,τελη Μαρτίου και τους τελευταίους 6 μήνες εχει πεσει σιγή....Σε εκπομπες τηλεοπτικες δεν τον καλουνε,σε συνεντεύξεις ραδιοφωνικες δεν τον καλουνε,στην ιστοσελιδα του δεν γραφει τίποτα για τον εμφανισμένο Αντίχριστο και κανονικα σε 23 μερες πρεπει να ενθρονιστεί βασιλιάς!Για να βγαινουν ακριβως οι 1290 μερες του Δανιήλ.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2014, 19:44:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
kostaseco χωρίς να θέλω να ανακατευτώ στα υπόλοιπα της συζήτησης σας και αναφορικά και μόνο σε αυτό:

quote:
Δεν υπαρχει συμπαντικη συνειδηση...
Συμπαντικη ενεργεια υπαρχει....
Η συνειδηση ομως ειναι χαρακτηριστικο μονο των ζωντανων οργανισμων...

Και ποιος είπε ότι το σύμπαν δεν είναι ένας ζωντανός οργανισμός; Μπορούμε να το ξέρουμε; Δεν σου λέω ότι είναι, γιατί δεν το ξέρω. Δεν μπορώ όμως σίγουρα να πω και ότι δεν είναι. Και τι εννοούμε συνείδηση επί του προκειμένου;
Πιθανολογείς ότι ο άνθρωπος ήταν μια τυχαιότητα και η συνείδηση ήταν επίσης μια τυχαιότητα, ένα ανθρώπινο χαρακτηριστικό αν προτιμάς;

Γιατί αν θεωρήσουμε ότι ο άνθρωπος είναι το μόνο ον στο "σύμπαν?" που έχει αυτό το πράμα που ονομάζουμε συνείδηση, τον θεοποιούμε κατά κάποιον τρόπο δε νομίζεις;

Είναι σαν να λες ότι ο άνθρωπος είναι το μόνο ον στο σύμπαν, που αντιλαμβάνεται τι σημαίνει να υπάρχει. Σκέψου τι δύναμη από τη μια, και τι μοναξιά από την άλλη σου δίνει αυτό. Καθώς και τη ματαιότητα της ύπαρξης σε μια τέτοια πιθανότητα.

Για να μη το προχωρήσω και σου πω ότι σε κάνει και δημιουργό...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Shadow_Dancer
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
150 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2014, 22:58:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Και ποιος είπε ότι το σύμπαν δεν είναι ένας ζωντανός οργανισμός; Μπορούμε να το ξέρουμε; Δεν σου λέω ότι είναι, γιατί δεν το ξέρω. Δεν μπορώ όμως σίγουρα να πω και ότι δεν είναι.

’ψογος ο παίχτης, φίλε σε παραδέχομαι 100%.
Τελικά σημασία έχει το ΠΩΣ δουλεύεις το εργαλείο που λέγεται μυαλό.
Εύγε!

The truth of Ninja will prevail.

Η αλήθεια των Νίτζα θα θριαμβεύσει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2014, 20:36:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
10 μέρες μείνανε,είναι πολλες;;;Οοοοοχιιιιι!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2014, 20:55:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
10 μέρες μείνανε,είναι πολλες;;;Οοοοοχιιιιι!

το λελεδόχαρτο παίρνεις?


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2014, 15:56:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όχι,καμια σχεση....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2014, 22:13:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Italos
Και ποιος είπε ότι το σύμπαν δεν είναι ένας ζωντανός οργανισμός; Μπορούμε να το ξέρουμε; Δεν σου λέω ότι είναι, γιατί δεν το ξέρω. Δεν μπορώ όμως σίγουρα να πω και ότι δεν είναι. Και τι εννοούμε συνείδηση επί του προκειμένου;
Πιθανολογείς ότι ο άνθρωπος ήταν μια τυχαιότητα και η συνείδηση ήταν επίσης μια τυχαιότητα, ένα ανθρώπινο χαρακτηριστικό αν προτιμάς;

Γιατί αν θεωρήσουμε ότι ο άνθρωπος είναι το μόνο ον στο "σύμπαν?" που έχει αυτό το πράμα που ονομάζουμε συνείδηση, τον θεοποιούμε κατά κάποιον τρόπο δε νομίζεις;

Είναι σαν να λες ότι ο άνθρωπος είναι το μόνο ον στο σύμπαν, που αντιλαμβάνεται τι σημαίνει να υπάρχει. Σκέψου τι δύναμη από τη μια, και τι μοναξιά από την άλλη σου δίνει αυτό. Καθώς και τη ματαιότητα της ύπαρξης σε μια τέτοια πιθανότητα.

Για να μη το προχωρήσω και σου πω ότι σε κάνει και δημιουργό...



Όλα τα λεφτά!!!
Φίλε Italos έτσι είναι όπως τα γράφεις. Μακάρι όλοι οι χριστιανοί να σκεφτόντουσαν σαν κι εσένα, και να έβλεπαν δίχως τις παρωπίδες του φανατισμού.

*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2014, 22:35:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Χριστιανός Ορθόδοξος
Eν τω μεταξυ ο πατερας Μάξιμος εχει χαθει από το διαδυκτιο,εκανε μια συναντηση τοτε,τελη Μαρτίου και τους τελευταίους 6 μήνες εχει πεσει σιγή....

Ίσως περιμένει να φτηνήνουν οι ντομάτες και να μη συμφέρεη σ' αυτούς που τον πίστεωαν να του τις πετάξουν.

Πέρα από το αστείο φίλε μου Χριστιανέ Ορθόδοξε, πολύ φοβάμαι ότι θα πρέπη να προετοιμαστής για την απογοήτευση που έρχεται όσονούπω, γιατί ούτε προφήτες ούτε αντίχριστοι πρόκειται να εμφανιστούν. Εκτός και άν ο Μάξιμος ανακοινώσει ότι ό αντίχριστος που ενθρονίστηκε, είναι τα μέλη της τρόικας που θρονιάςτηκαν για τα καλά στο σβέρκο του Ελληνικού λαού, και προφήτες οι συντάκτες της εφημερίδας "ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΩΡΑ" που κάθε μέρα έχει πρωτοσέλιδο με προφητείες, οπότε θα τον πιστέψω κι εγώ.

*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2014, 14:48:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Χριστιανός Ορθόδοξος
Eν τω μεταξυ ο πατερας Μάξιμος εχει χαθει από το διαδυκτιο,εκανε μια συναντηση τοτε,τελη Μαρτίου και τους τελευταίους 6 μήνες εχει πεσει σιγή....

Ίσως περιμένει να φτηνήνουν οι ντομάτες και να μη συμφέρεη σ' αυτούς που τον πίστεωαν να του τις πετάξουν.

Πέρα από το αστείο φίλε μου Χριστιανέ Ορθόδοξε, πολύ φοβάμαι ότι θα πρέπη να προετοιμαστής για την απογοήτευση που έρχεται όσονούπω, γιατί ούτε προφήτες ούτε αντίχριστοι πρόκειται να εμφανιστούν. Εκτός και άν ο Μάξιμος ανακοινώσει ότι ό αντίχριστος που ενθρονίστηκε, είναι τα μέλη της τρόικας που θρονιάςτηκαν για τα καλά στο σβέρκο του Ελληνικού λαού, και προφήτες οι συντάκτες της εφημερίδας "ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΩΡΑ" που κάθε μέρα έχει πρωτοσέλιδο με προφητείες, οπότε θα τον πιστέψω κι εγώ.

*


Sesotris,
ναι εχεις δικιο,ο πατερας Μάξιμος πλανηθηκε οικτρα και παρεσυρε και μενα στην πλάνη του.....Σε 4 μερες πρεπει να εχουμε την ενθρονιση του Αντι και την αφιξη των 2 προφητών,και τιποτα δεν προμηνυει ότι αυτό θα γίνει σε 4 μέρες.....Γιατι συμπληρώνονται οι 1260 μερες που αναφερει η Αποκάλυψη,απο τοτε που εχει θεσει την Δευτερα Παρουσία,το Πάσχα του 2018...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2014, 15:32:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

2 μήνες ακόμα εμειναν μεχρι του Αγίου Δημητρίου οπου ο πατέρας Μάξιμος πρέπει να μας αποκαλύψει τους 2 προφήτες!Θα τα καταφέρει;Με τον Αντίχριστο το έκανε,με τους προφήτες τι θα κάνει;Περιμένουμε!



Εφτασε η μεγαλη μερα!Η αποκαλυψη των 2 προφητών λογικα θα γινει αυριο!Μην το χασετε!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2014, 22:44:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Χριστιανός Ορθόδοξος
Εφτασε η μεγαλη μερα!Η αποκαλυψη των 2 προφητών λογικα θα γινει αυριο!Μην το χασετε!

Ανακοίνωσε ο Μάξιμος την ώρα που θα γίνη φίλε Χριστιανέ Ορθόδοξε? Μήπως χρειάζεται να βάλουμε επίσημο ένδυμα για να παραβρεθούμε, η θα το δούμε από την τηλεόραση?


*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2014, 15:23:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Χριστιανός Ορθόδοξος
Εφτασε η μεγαλη μερα!Η αποκαλυψη των 2 προφητών λογικα θα γινει αυριο!Μην το χασετε!

Ανακοίνωσε ο Μάξιμος την ώρα που θα γίνη φίλε Χριστιανέ Ορθόδοξε? Μήπως χρειάζεται να βάλουμε επίσημο ένδυμα για να παραβρεθούμε, η θα το δούμε από την τηλεόραση?


*


Δυστυχως,τιποτα από τα 2!Ο μοναχος στην ιστοσελιδα του δεν τοποθετηθηκε επι του θεματος!Το περασε στο ''ντουκου''!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2014, 14:18:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
E ρε παιδια,ε ρε παιδια!Περασε ήδη μια εβδομάδα από την ληξη της προθεσμιας των 1260 ημερων και ο μοναχος ακρα του ταφου σιωπή!Δεν θα μιλησει,πλεον το βλεπω καθαρα ότι δεν θα εχουμε τοποθετηση από τον Μάξιμο για τους 2 προφήτες....Δεν εχει νοημα να επιμενω άλλο,το αφηνω και εγω και δεν το πιεζω άλλο......Δεν το περιμενα,αλλα φαινεται ότι δεν θα εχουμε αντιδράσεις από τον κοσμο,δεν τον εχουν πιεσει καθολου.......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2014, 16:57:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
E ρε παιδια,ε ρε παιδια!Περασε ήδη μια εβδομάδα από την ληξη της προθεσμιας των 1260 ημερων και ο μοναχος ακρα του ταφου σιωπή!Δεν θα μιλησει,πλεον το βλεπω καθαρα ότι δεν θα εχουμε τοποθετηση από τον Μάξιμο για τους 2 προφήτες....Δεν εχει νοημα να επιμενω άλλο,το αφηνω και εγω και δεν το πιεζω άλλο......Δεν το περιμενα,αλλα φαινεται ότι δεν θα εχουμε αντιδράσεις από τον κοσμο,δεν τον εχουν πιεσει καθολου.......

Τώρα πήρες πρέφα τον απατεώνα?


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2014, 21:14:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Χριστιανός Ορθόδοξος
E ρε παιδια,ε ρε παιδια!Περασε ήδη μια εβδομάδα από την ληξη της προθεσμιας των 1260 ημερων και ο μοναχος ακρα του ταφου σιωπή!Δεν θα μιλησει,πλεον το βλεπω καθαρα ότι δεν θα εχουμε τοποθετηση από τον Μάξιμο για τους 2 προφήτες....Δεν εχει νοημα να επιμενω άλλο,το αφηνω και εγω και δεν το πιεζω άλλο......Δεν το περιμενα,αλλα φαινεται ότι δεν θα εχουμε αντιδράσεις από τον κοσμο,δεν τον εχουν πιεσει καθολου.......

Η μόνη σου ελπίδα φίλε Χριστιανέ Ορθόδοξε, είναι να υπολόγίστηκε η ημερομηνία της έλευσης του αντιχρίστου με το παλαιό ημερολόγιο. Οπότε έχεις μερικές ημέρες μπροστά σου ακόμα για να ελπίζης.

Πέρα όμως από την πλάκα, ο Μάξιμος τα οικονόμησε χοντρά από τους αφελείς που αγόρασαν τα βιβλία του, και γλεντάει εις υγείαν των κορόιδων, γιατί ούτε αντίχριστος ούτε προφήτες πρόκειται να εμφανιστούν. Όπως έχω γράψει επανειλημμένως στο παρελθόν, το βιβλίο του Δανιήλ είναι ψευδεπίγραφο, και γράφτηκε από κάποιον Δανιήλ στο Ισραήλ κατά τα έτη 166 - 165 παχχ μεταγενέστερα από τα γεγονότα που υποτίθεται ότι προφητεύει. Στην επί­σημη Εβραϊκή Μα­σόρα το βιβλίο του Δα­νιήλ δεν κατατάσσε­ται στα προ­φη­τι­κά βι­βλία, αλ­λά στην ομάδα των «γραπτών». Οι Εβραίοι αν και το έχουν βά­λει στον κανό­να τους πάντα το θεω­ρούσαν ύποπτο και το αν­τιμετώπι­ζαν με δυ­σ­πιστία. Έτσι ναι μεν υπάρχει στον κανόνα της Μασόρας αλλά εν αμφιβό­λω. Δεν το έχουν θέσει με­ταξύ των Προφητών, αλλά απλώς το έχουν κα­τα­τά­ξει στα περι­θωρι­α­κά και ύπο­πτα "Γραπτά". Ο ίδιος δε ο όποιος Δανιήλ δεν κατατάσσεται μεταξύ των προφητών της Εβραϊκής θρησκείας.

Εκτός τούτου σαν χριστιανός ορθόδοξος, θα έπρεπε να γνωρίζης αυτά που υποτίθεται ότι είπε ο ίδιος Ιησούς στους μαθητές του:

«Περί δε της ημέρας εκείνης και της ώρας ουδείς γινώσκει, ουδέ οι άγγελοι οι εν ουρανώ, ουδέ ο Υιός, ειμή ο Πατήρ» (Μάρκος, ΙΓ' 32)

Πως είναι δυνατόν λοιπόν να το γνωρίζει ο κάθε απατεώνας ρασοφόρος;


*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2014, 13:54:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Sesostris,
ο Δανιηλ δεν λέει τιποτα περισσότερο και τίποτα λιγοτερο από την Αποκάλυψη του Ιωάννη!Τα ιδια πραγματα λενε,και αυτό με κανει βεβαιο ότι δεν είναι ψευδεπίγραφος ο Δανιηλ και ας μην το δεχονται οι Εβραιοι επειδή ''ξεμπροστιαζει'' τον Αντίχριστο!Εξαλλου,αν τον πιστευαν,θα ειχαν καταλαβει στην προφητεια του για τις 70 εβδομάδες ότι ο πραγματικος Μεσσιας εμφανιστηκε πριν 2000 χρόνια στην Παλαιστίνη,και δεν θα τον ειχαν σταυρώσει.....Η αδυναμια κατανοησης των Γραφων από τους Εβραιους θα τους οδηγησει κατευθείαν στο στομα του Αντί,και να δεις που στο τέλος αυτοι θα είναι που θα υποφερουν περισσοτερο από την Μεγαλη Θλιψη......

Ο Μάξιμος κρυβεται τωρα,και κρυβεται καθαρα!Δεν ξερω μεχρι ποτε θα το κανει,αλλα τωρα είναι κρυμμενος.....Δεν δινει σε κανεναν λογο για τις 1260 μερες των 2 προφητών....Δεν ξερω όμως ως πότε θα το αποφευγει....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2014, 14:17:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χριστιανός Ορθόδοξος

Το θοραζιν βγαίνει σε γενόσημα πλέον και προσιτό σε όλα τα βαλάντια.
Αν πάλι δεν έχεις, να κάνουμε έρανο να γλυτώσουμε.
Καλή η μαλακία που και που, αλλά η κατάχρηση...!!!

Πάω γυρεύοντας για 5νθήμερο, αλλά μας τα έπρηξες αδελφέ μου!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2014, 14:24:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Χριστιανός Ορθόδοξος

Το θοραζιν βγαίνει σε γενόσημα πλέον και προσιτό σε όλα τα βαλάντια.
Αν πάλι δεν έχεις, να κάνουμε έρανο να γλυτώσουμε.
Καλή η μαλακία που και που, αλλά η κατάχρηση...!!!

Πάω γυρεύοντας για 5νθήμερο, αλλά μας τα έπρηξες αδελφέ μου!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.


Οκ,το σταματαω εδώ!Το ξερω,σας κουρασα με τον μοναχο,αλλα η υποθεση με πονάει επειδή τον ειχα πιστεψει για αληθινό!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2014, 16:24:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλό είναι Χ.Ο σε ότι πιστεύεις να βάζεις και λίγο κρίση μέσα και να μην τα καταπίνεις αμάσητα όλα, γιατί εκτός του ότι κερδοσκοπούν σε βάρος σου/μας διάφοροι τυχάρπαστοι που το παίζουν πνευματικοί, καταλήγουν τελικά σου να αφήνουν πολύ αρνητικά βιώματα. Εγω ας πουμε αν έπεφτε κάτι τέτοιο στα χέρια μου θα έσπαγα πλάκα διαβάζοντάς το, εσύ όμως υπέφερες. Βλέπεις τι γίνεται;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2014, 16:30:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καλό είναι Χ.Ο σε ότι πιστεύεις να βάζεις και λίγο κρίση μέσα και να μην τα καταπίνεις αμάσητα όλα, γιατί εκτός του ότι κερδοσκοπούν σε βάρος σου/μας διάφοροι τυχάρπαστοι που το παίζουν πνευματικοί, καταλήγουν τελικά σου να αφήνουν πολύ αρνητικά βιώματα. Εγω ας πουμε αν έπεφτε κάτι τέτοιο στα χέρια μου θα έσπαγα πλάκα διαβάζοντάς το, εσύ όμως υπέφερες. Βλέπεις τι γίνεται;



Ετσι είναι Ηeretic,αλλα την πατησα πολύ αγρια με τον μοναχο!Ειχα πιστεψει όλα οσα ελεγε,θεωρουσα τον λογο του,Ευαγγέλιο!Ομως ήρθε η στιγμη να διαψευστεί,με το περας του χρόνου,και εμεινα μπουκάλα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2014, 21:10:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χριστιανός Ορθόδοξος

Εντάξει φίλε ησύχασε.
Εσύ την πάτησες με έναν μοναχό, χαράς το πράγμα.

Εγώ που την έπαθα με τους εξωγήϊνους τι να πώ?

Μου έκλεψαν την ουροδόχο κύστη οι πούστηδες και σαν να μην έφθανε αυτό, τρείς μέρες τώρα με ταλαιπωρεί οξεία ουρολοίμωξη.
Επίτηδες μου το έκαναν?Με θέλουν νεκρό κι εγώ αντιστέκομαι?
Τι να κάνω, θα σαλτάρω σαν κι εσένα.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2014, 21:24:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:
Ετσι είναι Ηeretic,αλλα την πατησα πολύ αγρια με τον μοναχο!Ειχα πιστεψει όλα οσα ελεγε,θεωρουσα τον λογο του,Ευαγγέλιο!Ομως ήρθε η στιγμη να διαψευστεί,με το περας του χρόνου,και εμεινα μπουκάλα!

Να τα προσέχεις αυτά τα πράματα φίλε που διατείνεσαι ότι είσαι Χ.Ο.

Να εδώ για παράδειγμα μια άλλη κυρία, που είχε περίπου όπως έχεις εσύ τον απατεώνα ρασοφόρο, για 'επίγειο Θεό' και κρεμόταν από τα λόγια του,
και στο τέλος κατάληξε εκείνος στο χώμα, κι αυτή στη φυλακή....

http://www.theartofcrime.gr/index.php?pgtp=1&aid=1328655964

Αυτό είναι δυστυχώς το μεγαλύτερο πρόβλημα στην κοινωνία.
Δεν είναι που άλλος είναι γραφικός, παπάρας ή μαλάκας.
Είναι που όταν αφήνει τη θεωρία και την ιδεολογία και το γυρνάει στην πρακτική εξάσκηση....κι εκεί έχουμε πραγματικά θύματα.



.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2014, 19:01:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ετσι είναι,την πάτησα σαν αδιάβαστος με τον μοναχο και μου αφησε αμέτρητες πληγες αυτή η ιστορία.....Επρεπε να ειχα ακουσει την Ιερα συνοδο,που από το 2007 ακομα,τον εβγαζε ''κακόδοξο''.....Αλλα με ειχε συνεπαρει η μιαρά του σαγήνη,δυστυχώς.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2014, 16:28:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ετσι είναι,την πάτησα σαν αδιάβαστος με τον μοναχο και μου αφησε αμέτρητες πληγες αυτή η ιστορία.....Επρεπε να ειχα ακουσει την Ιερα συνοδο,που από το 2007 ακομα,τον εβγαζε ''κακόδοξο''.....Αλλα με ειχε συνεπαρει η μιαρά του σαγήνη,δυστυχώς.....

Φταίει η "μιαρά του σαγήνη" ή εσύ που είσαι πρόθυμος να πιστέψεις ότι να'ναι; Γιατί τα ρίχνεις μιαρά σαγήνη (φταίνε οι άλλοι) και δεν κάνεις αυτοκριτική σωστή;

...ἐκ γὰρ τοῦ περισσεύματος τῆς καρδίας τὸ στόμα λαλεῖ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2014, 19:01:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Ετσι είναι,την πάτησα σαν αδιάβαστος με τον μοναχο και μου αφησε αμέτρητες πληγες αυτή η ιστορία.....Επρεπε να ειχα ακουσει την Ιερα συνοδο,που από το 2007 ακομα,τον εβγαζε ''κακόδοξο''.....Αλλα με ειχε συνεπαρει η μιαρά του σαγήνη,δυστυχώς.....

Φταίει η "μιαρά του σαγήνη" ή εσύ που είσαι πρόθυμος να πιστέψεις ότι να'ναι; Γιατί τα ρίχνεις μιαρά σαγήνη (φταίνε οι άλλοι) και δεν κάνεις αυτοκριτική σωστή;

...ἐκ γὰρ τοῦ περισσεύματος τῆς καρδίας τὸ στόμα λαλεῖ

panpam,
την εχω κάνει την αυτοκριτική μου για το λάθος των ''30'' και ποσο λάθος επισης σκεφτόμουν τοτε,που κολωβωνα τις μερες!Εκανα και εγω φριχτα λάθη σε αυτην την ιστορία,εχω και εγω ευθυνη γι'αυτο που συνέβει,δεν με απαλλασω.....Ωστοσο,εμοιαζε τοσο πολύ για αληθεια,εδεναν τοσο πολύ τα πράγματα μεταξυ τους,που ακομα τοτε δεν πηγαινε το μυαλο μου ότι πρόκεται για πλάνη.....Επρεπε να παρέλθει το χρονικο διαστημα το απαραιτητο για να το συνειδητοποιήσω...Δυστυχως!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2014, 22:06:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το παραδέχεται οτι την πάτησε αλλά.. η διαφήμιση διαφήμιση Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2014, 14:43:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Το παραδέχεται οτι την πάτησε αλλά.. η διαφήμιση διαφήμιση

Τωρα πλεον,ουτε με την διαφηνιση γίνεται τίποτα...Εχει ληξει οριστικα η θεωρεια του και ο μονος που δεν το παραδεχεται είναι αυτός!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2014, 15:16:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τωρα πλεον,ουτε με την διαφηνιση γίνεται τίποτα...Εχει ληξει οριστικα η θεωρεια του και ο μονος που δεν το παραδεχεται είναι αυτός!

Κι εσύ, σαν το Κολλητήρι του Καραγκιόζη εκεί...
Το γουδί το γουδοχέρι....

Ρε φίλε, άλλα προβλήματα δεν έχεις?

Μήπως έπαιξες στο στοίχημα πότε θα ρθει ο Αντίς, και καίγεσαι για την ημερομηνία?

Μην αγχώνεσαι, τόσοι Αντίδες κυκλοφορούν ανάμεσά μας, και τα κάνουν μια χαρά ...σκατά στον κόσμο,
θες κι άλλον?



.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2014, 15:25:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πυθαγορα,
ο Αντίχριστος είναι ολη μου η ζωή!ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΩ ότι είναι ολη μου η ζωή!Δεν υπάρχω χωρίς αυτόν!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 52 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51 52
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy