ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Tελικά ήλθεν ο Αντίχριστος;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 52
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2015, 13:58:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Παιδια,είναι το τελευταιο ποστ αυτό που γραφω σε αυτό το φορουμ αλλα και σε όλα τα αλλα που συμμετέχω,γιατι οι δικοι μου δεν με αφηνουν πλεον να γραφω για τον Αντίχριστο και την προσμονη του,ενα μακρυ ταξιδι που ξεκινησε το 2010 λαμβανει σημερα τέλος.Με ζημιωσε αυτή η ιστορια,''χαλασε'' την ζωη μου,επαναπαυτηκα στην ανωτερα λυτρωση που θα μου προσφερε ο Αντίχριστος από τα προβλήματα μου και δεν κοιταξα να τα αντιμετωπίσω αλλιως.Τωρα αυτό λαμβανει τελος,αλλαζω πορεια,εξω από φορουμς,και θα κοιτάξω με ολες μου τις δυνάμεις να βρω άλλη λυση με την βοηθεια του Χριστου και να ξαναφτιάξω την ζωη μου από την αρχη.Δεν ξερω αν θα τα καταφερω,ομως θα προσπαθήσω.Σας ευχαριστω ολους που με ανεχτηκατε αυτά τα 5 χρόνια,να γραφω και να λεω τα δικά μου,αλλα πραγματι τα ειχα πιστεψει για αληθινα.Σας χαιρετώ!



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nediB
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
521 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2015, 22:14:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλο θα σου κανει.
Θα ξεκουρασεις το μυαλο σου.
Καλο δρομο

321Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2015, 21:59:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Παιδια,είναι το τελευταιο ποστ αυτό που γραφω σε αυτό το φορουμ αλλα και σε όλα τα αλλα που συμμετέχω,γιατι οι δικοι μου δεν με αφηνουν πλεον να γραφω για τον Αντίχριστο και την προσμονη του,ενα μακρυ ταξιδι που ξεκινησε το 2010 λαμβανει σημερα τέλος.Με ζημιωσε αυτή η ιστορια,''χαλασε'' την ζωη μου,επαναπαυτηκα στην ανωτερα λυτρωση που θα μου προσφερε ο Αντίχριστος από τα προβλήματα μου και δεν κοιταξα να τα αντιμετωπίσω αλλιως.Τωρα αυτό λαμβανει τελος,αλλαζω πορεια,εξω από φορουμς,και θα κοιτάξω με ολες μου τις δυνάμεις να βρω άλλη λυση με την βοηθεια του Χριστου και να ξαναφτιάξω την ζωη μου από την αρχη.Δεν ξερω αν θα τα καταφερω,ομως θα προσπαθήσω.Σας ευχαριστω ολους που με ανεχτηκατε αυτά τα 5 χρόνια,να γραφω και να λεω τα δικά μου,αλλα πραγματι τα ειχα πιστεψει για αληθινα.Σας χαιρετώ!

αν και σου απάντησα και στο άλλο θέμα (περί Πολέμου)
ένα μικρό συμπλήρωμα κι εδώ....

Από τα λεγόμενά σου φαίνεται
1ον) ότι είσαι μικρής ηλικίας, πράγμα που σημαίνει ότι έχεις όλο το χρόνο μπροστά σου να ρεφάρεις.

3ον) μην αγχώνεσαι για τα λάθη και τις εμμονές σου από το 2010 μέχρι σήμερα. Να σκεφτείς ότι άλλοι στο ίδιο διάστημα έκαναν πολύ σοβαρότερα ψηφίζοντας Σαμαροβενιζέλους, Γιωργάκηδες και Καραμανλήδες.... Με εσένα τουλάχιστον σπάζαμε και πλάκα και ήταν και "ανώδυνη" και άνευ κόστους



.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2015, 23:44:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου πάρε τη ζωή στα χέρια σου, και να πιστεύεις στον εαυτό σου.
Ετσι κι αλλιώς ότι είναι να γίνει θα γίνει. Εσύ τη ζωή σου μπορείς σε πρώτο λόγο να καθορίσεις.

Από την καρδιά μου σου εύχομαι καλή επιτυχία.

Μετά Τιμής...ο μικρός ΚθούλουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2015, 21:29:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τυχαία έπεσα σε αυτή την 'είδηση'
ψάχνοντας για κάτι άλλο,
και το πρώτο που μου ήρθε στο μυαλό ήταν τα Αντί-δια
του γιαλαντζή...

http://www.nooz.gr/lifestyle/tatouaz-kai-pirsingk-pera-apo-ka8e-fantasia

Όταν λοιπόν υπάρχουν τέτοια φρικιά τριγύρω μας, τι να μας κάνει και ο Αντί....
γατάκι θα είναι μπροστά τους.

Το ερώτημά μου βέβαια είναι,
καλά το τατουάζ το καταλαβαίνω ως τέχνη επί του σώματος
και το δέχομαι υπό προϋποθέσεις
(εξάλλου είναι πανάρχαια πρακτική για πολεμικούς και άλλους σκοπούς 'διακριτικών')
αλλά στα συγκεκριμένα υπάρχει πρόβλημα (και κόλλημα) με τη...θεματολογία.

Δηλαδή χάθηκε να ζωγραφίσουν κανα λουλούδι, καμιά νεράιδα καμιά γοργόνα? Κάτι φαντεζί και χαρούμενο, ένα οποιοδήποτε σύμβολο?

Αυτοί λες και πάνε γυρεύοντας να γίνουν ...σατανικότεροι του σατανέως....


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Shadow_Dancer
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
150 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2015, 22:24:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιατί δηλαδή ρε φίλε Πυθαγόρα?

Δεν μπορείς να δεχθείς την αλήθεια, οτι κάποιοι, αρκετοί στον αριθμό άνθρωποι, έχουν ασπαστεί το δρόμο του κακού?

Έτσι είναι φίλε μου, κάποιοι το δείχνουν, κάποιοι άλλοι το παίζουν σταυροφόροι, κάποιοι άλλοι την έχουν δει οικονομικοί διακανονιστές, κάποιοι άλλοι πρωθυπουργοί και πάει λέγοντας.

Μη κολάς στην εμφάνιση, αλλιώς θα την πατήσεις στη ζωή.....
Το "μέσα" του άλλου να "μυρίζεσαι", αυτή είναι χρήσιμη ικανότητα.

The truth of Ninja will prevail.

Η αλήθεια των Νίτζα θα θριαμβεύσει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2015, 19:51:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτό ήταν!Φτάσαμε αισίως στον μήνα που ξεκινάει ο 3ος παγκόσμιος πόλεμος!Απο 13 εώς 30 Ιουνίου του 2015,μεσα σε αυτό το 18ήμερο,σε μια από αυτές τις 18 μέρες,θα ανακοινωθεί από τα κανάλια,τα ραδιόφωνα,τις εφημερίδες και το Internet ότι ξεκίνησε ο Γ'Π'Π!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2015, 19:57:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πάλι τα ίδια, βρε?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2015, 20:15:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Πάλι τα ίδια, βρε?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.


Πάλι...Η αιτία που ξαναρχιζω να γραφω σε φόρουμ είναι ο Πολ Κρουγκμαν.Τι είπε αν το διαβασετε;Οτι το ελληνικο ζήτημα δεν θα λυθει μέχρι τις 30 Ιουνίου που λήγει η προθεσμία και θα οδηγηθούμε σε πόλεμο!Δηλαδη,ο Τσιπρας με τους Ευρωπαίους δεν θα ερθουν σε συμφωνια μεσα στις επόμενες 3 εβδομάδες γιατι θα τους προλάβει η έναρξη του 3ου παγκοσμίου πολέμου!Αυτο δηλαδή που ελεγα από τις αρχές αυτου του έτους,επιβεβαιωνεται από τον Νομπελίστα οικονομολόγο!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2015, 21:54:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κατά τα άλλα, η μαλακία πάει σύννεφο!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2015, 23:17:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αυτό ήταν!Φτάσαμε αισίως στον μήνα που ξεκινάει ο 3ος παγκόσμιος πόλεμος!Απο 13 εώς 30 Ιουνίου του 2015,μεσα σε αυτό το 18ήμερο,σε μια από αυτές τις 18 μέρες,θα ανακοινωθεί από τα κανάλια,τα ραδιόφωνα,τις εφημερίδες και το Internet ότι ξεκίνησε ο Γ'Π'Π!

Καλώς τον γιαλαντζί....

Πού χάθηκες ρε συ?
Πώς πάει η αποτοξίνωση? Ούτε σκάρτο το εξάμηνο δεν έβγαλες?
Δεν πειράζει , κάτι είναι κι αυτό....

Για πέσε κανα νέο,
να δούμε τι καινούριο κυκλοφοράει στην πιάτσα των Αντιδιώνε....


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2015, 10:49:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Πάλι τα ίδια, βρε?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.


Πάλι...Η αιτία που ξαναρχιζω να γραφω σε φόρουμ είναι ο Πολ Κρουγκμαν.Τι είπε αν το διαβασετε;Οτι το ελληνικο ζήτημα δεν θα λυθει μέχρι τις 30 Ιουνίου που λήγει η προθεσμία και θα οδηγηθούμε σε πόλεμο!Δηλαδη,ο Τσιπρας με τους Ευρωπαίους δεν θα ερθουν σε συμφωνια μεσα στις επόμενες 3 εβδομάδες γιατι θα τους προλάβει η έναρξη του 3ου παγκοσμίου πολέμου!Αυτο δηλαδή που ελεγα από τις αρχές αυτου του έτους,επιβεβαιωνεται από τον Νομπελίστα οικονομολόγο!




ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΦΙΛΕ! ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΑΝΑΚΤΗΣΕΣ ΤΙΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΣΟΥ ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΓΕΡΑ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2015, 14:17:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΦΙΛΕ! ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΑΝΑΚΤΗΣΕΣ ΤΙΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΣΟΥ ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΓΕΡΑ!!!

Ωραία συμβουλή του δίνεις.
Να κάτσει πάλι μπροστά σε έναν υπολογιστή, και να περιμείνει το τέλος του κόσμου, για σωθεί απο τα προβλήματα του.

Το οξύμωρο? Φανατικός ΧΟ (όνομα και πράγμα) δηλώνει οτι μετά χαράς θα προσκυνούσε τον αντίχριστο
προκειμένου να λύσει το βιοποριστικό του...

Είναι βέβαια μια άποψη, "σεβαστή",
άλλωστε πάνω κάτω η πλειοψηφία των ΝεοΕλλήνων πάνω σε αυτό το τραγουδάκι πιστεύει
(με διαφορετικούς στίχους βέβαια) αλλα η μουσική είναι η ίδια...
γι αυτο φτάσαμε εδω που φτάσαμε, κι αφήστε τα συνομοσιολογικά ή θρησκόληπτα σενάρια.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2015, 14:38:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ωραία συμβουλή του δίνεις.

Αυτό σου έκανε εντύπωση Αιθέρα? Εδώ τις προάλλες μοίραζε συγχαρητήρια στον Χρίστο Ελ, ως Διονύσιος Σκυλόσοφος!

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2015, 14:46:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπόν,να κάνω ένα refresh για να δουμε που βρισκόμαστε σήμερα:
ο Αντίχριστος εμφανίζεται στις 6 Δεκεμβριου φέτος,το 2015,ανήμερα του Αγιου Νικολάου.Η 6η Δεκεμβριου είναι η ημερομηνια εκεινη που ξεκινάει η εβραική γιορτη Χανουκά,αντιστοιχη με τα δικά μας Φώτα.Τι συνέβει στα δικα μας Φωτα;Ξεκίνησε ο Χριστος το έργο Του.Το ιδιο ακριβως θα γίνει και με την Χανουκα,θα ξεκινησει ο Αντι το δικο του εργο.Απο εκει και πέρα,πλέον είναι σιγουρο ότι πριν την εμφάνιση του Αντί,θα προηγηθεί ο 3ος παγκόσμιος πόλεμος.Και εκει ξεκινάνε οι απαραίτητοι υπολογισμοί:Πόσο θα κρατησει;Η απάντηση είναι 6 μηνες παρα 3 μέρες,για την ακρίβεια 5 μήνες και 27 μέρες.
Το σημειο-κλειδι σε ολη την υπόθεση είναι ότι ο Γ'Π'Π θα σταματησει από τον ιδιο τον Αντί,την μερα της εμφανίσεώς του.Συνεπως,βγάζω το αποτέλεσμα,οτι 6 Δεκεμβρη φετος θα σταματήσει ο πόλεμος.Οπότε,απλα μαθηματικα από εκει και πέρα,πότε ξεκινάει;΄5 μήνες και 27 μέρες πιο πριν από την 6η Δεκεμβρη,δηλαδη 13 Ιουνιου,δηλαδη σε 3 μέρες από σήμερα!Γι'αυτο λέω Ιούνιο σε κάθε περίπτωση.Και παει μεχρι τελη Ιουνιου το αργοτερο,επειδη είναι πιθανό να κρατήσει και μερικές μερες ακομα από την εμφανιση του,αλλα σε καμια περιπτωση πανω από 1 με 2 εβδομάδες.Αρα,30 Ιουνίου είναι η ΚΑΤΑΛΗΚΤΙΚΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΓΙΑ ΕΝΑΡΞΗ ΤΟΥ ΠΟΛΈΜΟΥ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2015, 14:59:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

...Αρα,30 Ιουνίου είναι η ΚΑΤΑΛΗΚΤΙΚΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΓΙΑ ΕΝΑΡΞΗ ΤΟΥ ΠΟΛΈΜΟΥ!

Αν τώρα εγώ σου "προφητέψω" πως τίποτα τέτοιο δεν θα γίνει και πως το πρωί της 1η Ιουλίου όλα θα είναι όπως στις 30/6 (και το υπόλοιπό καλοκαίρι - πλην του διαλείμματος χρεοκοπίας μικρής γνωστής-άγνωσης ημι-τριτοκοσμικής μεσογειακής χώρας) θα με πάρεις περισσότερο στα σοβαρά;

...ἐκ γὰρ τοῦ περισσεύματος τῆς καρδίας τὸ στόμα λαλεῖ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2015, 16:15:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Χριστιανέ Ορθ αληθεύει το ότι είπες πως θα προσκυνούσες τον Αντίχριστο αν σου έλυνε τα προβλήματα????!

Ελπίζω όχι

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2015, 16:41:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

...Αρα,30 Ιουνίου είναι η ΚΑΤΑΛΗΚΤΙΚΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΓΙΑ ΕΝΑΡΞΗ ΤΟΥ ΠΟΛΈΜΟΥ!

Αν τώρα εγώ σου "προφητέψω" πως τίποτα τέτοιο δεν θα γίνει και πως το πρωί της 1η Ιουλίου όλα θα είναι όπως στις 30/6 (και το υπόλοιπό καλοκαίρι - πλην του διαλείμματος χρεοκοπίας μικρής γνωστής-άγνωσης ημι-τριτοκοσμικής μεσογειακής χώρας) θα με πάρεις περισσότερο στα σοβαρά;

...ἐκ γὰρ τοῦ περισσεύματος τῆς καρδίας τὸ στόμα λαλεῖ


panpam,
δεν έίμαι Θεός για να ξερω πως ακριβώς θα εξελιχθουν τα πράγματα,εγω το μονο που κάνω είναι υπολογισμοί.Το αποτέλεσμα των υπολογισμων μου είναι Ιουνιος 2015 για εναρξη πολέμου και Δεκέμβριος του 2015 για λήξη.Αν τωρα φτάσει 1η Ιουλίου όπως λες και τιποτα δεν εχει συμβει,ουτε ο Αντι θα εμφανιστεί την 6η Δεκεμβρίου,και θα είναι λαθος υπολογισμός αυτος που θα εχω κάνει.Απλως,επειδη ο Σοιμπλε εδωσε 30 Ιουνιου τελευταια μερα για να βρεθει λυση στο ελληνικο ζητημα,επειδη η Μέρκελ ειπε ότι οτιδήποτε είναι να γίνει πρεπει να γίνει μεσα στον Ιουνιο,επειδη ο Κρουγκμαν είπε με σαφηνεια ότι δεν θα βρεθει λυση επειδή θα μας προλαβει η εναρξη του Πολέμου,επειδη και ο πατερας Ελπιδιος,Ιουνιο εδωσε για μήνα,επειδη δεν υπαρχει άλλο περιθωρειο να μην εμφανισουν και τωρα τον Μεσσία τους,επειδη πολλα επειδή,δινω και εγω τον Ιούνιο.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2015, 16:49:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Φίλε Χριστιανέ Ορθ αληθεύει το ότι είπες πως θα προσκυνούσες τον Αντίχριστο αν σου έλυνε τα προβλήματα????!

Ελπίζω όχι



Όχι βέβαια!Δεν τρελάθηκα.....Απλως η ελευση του θα προσφερει μεγαλη ανακουφιση σε μένα υπο την εννοια ότι δεν θα χρειαστεί να αντιμετωπισω τα προβλήματα μου.......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2015, 18:30:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

.Συνεπως,βγάζω το αποτέλεσμα,οτι 6 Δεκεμβρη φετος θα σταματήσει ο πόλεμος

Αλήθεια πες μου, έχεις αναρωτηθεί ποτέ αν οι συνάψεις σου δεν είναι λειτουργικές?

Μετάφραση:
Εχεις αναρωτηθεί, αν είσαι ψυχασθενής?

Πρώτη φορά ακούω, πότε θα τελειώσει ο πόλεμος που ΔΕΝ έχει αρχίσει ακόμη.

Πάντως γουστάρω τα τρελά σου.Πέφτω κάτω από τα γέλια και κάνει καλό στην υγεία μου!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2015, 15:12:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

.Συνεπως,βγάζω το αποτέλεσμα,οτι 6 Δεκεμβρη φετος θα σταματήσει ο πόλεμος

Αλήθεια πες μου, έχεις αναρωτηθεί ποτέ αν οι συνάψεις σου δεν είναι λειτουργικές?

Μετάφραση:
Εχεις αναρωτηθεί, αν είσαι ψυχασθενής?

Πρώτη φορά ακούω, πότε θα τελειώσει ο πόλεμος που ΔΕΝ έχει αρχίσει ακόμη.

Πάντως γουστάρω τα τρελά σου.Πέφτω κάτω από τα γέλια και κάνει καλό στην υγεία μου!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.


Νικόμαχε,
δεν είναι ανωτερα μαθηματικα αυτά που λεω,είναι απλα πραγματάκια.6 Δεκεμβρη φετος εμφανίζεται ο Αντίχριστος ο οποιος σταματάει τον 3ο παγκοσμιο πόλεμο.Αυτο σημαινει τελος πολέμου το αργοτερο μεχρι το τέλος του έτους,δεν θα μας βρει δηλαδή η πρωτη μερα του 2016 σε πόλεμο.Οπότε,και 6 μηνες που θα κρατησει,τι μας κάνει;Ιούνιο για εναρξη!Καντο αλλιως,αφαιρεσε 6 μηνες από τον Δεκεμβρη,και θα καταληξεις παλι στον Ιουνιο.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2015, 17:38:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Φίλε Χριστιανέ Ορθ αληθεύει το ότι είπες πως θα προσκυνούσες τον Αντίχριστο αν σου έλυνε τα προβλήματα????!

Ελπίζω όχι



Όχι βέβαια!Δεν τρελάθηκα.....Απλως η ελευση του θα προσφερει μεγαλη ανακουφιση σε μένα υπο την εννοια ότι δεν θα χρειαστεί να αντιμετωπισω τα προβλήματα μου.......



Ok, αλλά εγώ τώρα μπερδεύτηκα.

Μήπως υπάρχουν 2 αντικρουόμενες απόψεις στην Βίβλο? Από την μια διαβάζουμε ότι οι πιστοί θα αρπαχτούν στις νεφέλες και θα σωθούν, από την άλλη πως οι Χριστιανοί που δεν θα έχουν την ταυτότητα του Θηρίου θα θανατωθούν.

Τελικά θα προστατευτούν οι πιστοί ή θα μείνουν για μια ακόμη φορά στο έλεος του Αντιχρίστου για να δοκιμασθούν?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2015, 16:39:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Διονύσιε,
η θεωρεια της Αρπαγης (έτσι λέγεται),είναι καθαρα προτεσταντικη άποψη και δεν είναι σωστη.Συζυταγα με έναν προτεσταντη το καλοκαιρι και μου ελεγε ότι και αυτοι ακόμη είναι μοιρασμένοι,οι μισοι την πιστευουν και οι άλλοι μισοι όχι.Η Ορθοδοξία δεν την δεχεται.Οι χριστιανοι θα είναι επι γης και δεν θα αρπαχθουν στις νεφελες την μέρα που θα εμφανιστεί ο Αντι.Ο δε διωγμος θα ξεκινησει 3,5 χρόνια αργοτερα από την πρωτη εμφανιση,οταν και θα λαβει εξουσια.Τα 3,5 πρωτα χρόνια όλα στον κόσμο θα είναι μέλι-γάλα,μια περίοδος ευημερίας και ειρηνης που ποτέ η ανθρωπότητα δεν ξαναζησε!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2015, 17:21:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και οι μέλισσες πότε θα έρθουνε?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2015, 17:59:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στα δευτερα 3,5 χρόνια.Η συνολικη παρουσια του θα είναι 7 χρόνια,απο 6 Δεκεμβρη του 2015 συν αλλα 7 χρόνια.Χωριζονται δε σε 3,5 και 3,5,γιατι τα πρωτα 3,5 που δεν θα είναι ακόμα βασιλιας,θα είναι τα ομορφοτερα από καταβολης κόσμου ενώ τα επομενα 3,5 που θα λαβει εξουσια,τα χειροτερα από καταβολης κόσμου.Η μεγαλυτερη θλιψη ολων των εποχων όπως λεει και ο Χριστος στο κατά Ματθαίον Ευαγγελιο....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2015, 18:06:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
https://www.youtube.com/watch?v=UAvmqj-G5mg

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2015, 20:23:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Ορθόδοξε και Χριστιανέ χωρίς πλάκα τώρα.

Μπορεί να ακούγονται ακραία αυτά που λες, μπορεί για κάποιους να έχουν πλάκα, όμως εγώ έχω καταλάβει πως ξεκίνησε το τέλος.

Και σε προσωπικό επίπεδο, και σε συλλογικό και σε εθνικό και σε παγκόσμιο. Τελευταίος χρόνος φίλε, δεν είναι αστείο.

Ήρθε η ώρα να θυσιάσουμε αυτή την υποκριτική ζωή για να γκρεμιστούν τα ψέμματα των αιώνων και επιτέλους να έρθει στο φως η αλήθεια που κρύψανε οι διάφορες εξουσίες.

Η γήινη αποστολή μου πλησιάζει στο τέλος της αυτή την χρονιά που έρχεται με το τελευταίο κήρυγμα. Τα 3,5 χρόνια τελειώνουν...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2015, 20:27:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
https://www.youtube.com/watch?v=FcINsbwLd4c

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2015, 20:37:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν μπορώ να δώσω λεπτομέρειες για το τι λέω.

Είναι προσωπική κατανόηση που δεν μπορεί να γίνει αντιληπτή από εκείνον που είναι βαθιά χωμένος σε αυτή την ταραχώδη ζωή.

Δεν ξέρω για πόσο ο κόσμος θα συνεχίσει ακόμη να γυρίζει σαν τρελός εδώ και εκεί και πόσο θα συνεχιστεί το κομφούζιο στην Γη και αυτό το θέατρο που λέγεται ζωή.

Για μένα πάντως όλα τελειώνουν.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2015, 20:46:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρε, άσε τις παπαριές και βγες να πιείς καμμιά μπύρα με τους κολλητούς σου. Βάλε να ακούσεις ένα καλό CD. Κάνε καμμιά βόλτα. Καλοκαίρι έχουμε.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 52 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51 52
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy