ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Tελικά ήλθεν ο Αντίχριστος;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 52
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2015, 22:10:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να και τα 3 επιχειρήματα για να μην σε βάζω να ψάχνεις.

1)Το να δείξεις σφαγές Ελλήνων, Πόντιων και άλλων λαών από Εβραίους και Τούρκους θεωρείται ρατσισμός. Το να δείξεις σφαγές λαών από Γερμανούς όχι.

2)Το να κατηγορείς σύσσωμη την φυλή του Αυνάν είναι ρατσισμός. Το να κατηγορείς σύσσωμο το γερμανικό έθνος όχι.

3)Το να μην θέλει ο ευρωπαικός λαός Ασιάτες και Αφρικάνους στην Ευρώπη είναι ρατσισμός. Το να μην θέλει ο ασιατικός ή ο αφρικανικός λαός ευρωπαίους στην Ασία και στην Αφρική όχι.

Στην ερώτησή σου ποια παιδιά θα άφηνα ζωντανά θα σου απαντήσω με απόλυτη σοβαρότητα, αφού πρώτα και εσύ απαντήσεις στα δικά μου. Και βέβαια ξεχνώ τις προσβολές που ξεστόμισες διότι πιστεύω ότι είσαι και εσύ ένα θύμα προπαγάνδας και δεν φταις γιατί δεν ξέρεις τι λες.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2015, 22:15:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Διονύσιος Σκυλόσοφος
Εγώ είμαι και φιλάνθρωπος και φιλόζωος. Άλλοι είναι οι απάνθρωποι και οι μισάνθρωποι.

Φιλάνθρωπος σε οτι είναι λευκό με σταφίδες και φιλόζωος για όλους τους υπόλοιπους?
quote:
Διονύσιος Σκυλόσοφος
Ο Δαυίδ ο άνθρωπος του Θεού που σκότωσε σε μια περιπτωσούλα μονάχα 100 φιλισταίους και τους έκανε και περιτομή, για να τους αφιερώσει στον Θεό...τί είναι?

Θεόσταλτος πρωταγωνιστής ενός εκ των δύο ιερών βιβλίων του χριστιανισμού?
quote:
Διονύσιος Σκυλόσοφος
Με βάση ποιον ηθικό κώδικα με καταδικάζεις?

Με όλους?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2015, 22:18:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Διονύσιος Σκυλόσοφος
Και βέβαια ξεχνώ τις προσβολές που ξεστόμισες διότι πιστεύω ότι είσαι και εσύ ένα θύμα προπαγάνδας και δεν φταις γιατί δεν ξέρεις τι λες.

Πόσο μου αρέσουν αυτά!

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2015, 22:27:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε Χρίστο Ελ, δεν ξηγιέσαι σωστά. Από τη μια μας κάνεις κήρυγμα για την ελληνορθοδοξία και τον ελληνοχριστιανισμό, κι από την άλλη δίνεις στεγνά τον Δαυίδ.

Αμαρτία ρε μάστορα...

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2015, 22:38:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γρήγορα γρήγορα:

quote:
1)Το να δείξεις σφαγές Ελλήνων, Πόντιων και άλλων λαών από Εβραίους και Τούρκους θεωρείται ρατσισμός. Το να δείξεις σφαγές λαών από Γερμανούς όχι.

Το να δείξεις τις σφαγές του οποιουδήποτε, καλά θα κάνεις να τις δείξεις. Είτε Είναι από Ελληνα σε Εληνα, είτε από Αλβανό σε Ελληνα, είτε από οποιονδήποτε σε οποιονδήποτε.

Μοναδική εξαίρεση είναι η περίπτωση αυτοάμυνας.
Οταν ο άλλος πάει να καταλάβει την Ελλάδα δλδ, είμαι σε αυτοάμυνα. Το χρώμα του, το έχω γραμμένο.

2)Το να κατηγορείς σύσσωμη την φυλή του Αυνάν είναι ρατσισμός. Το να κατηγορείς σύσσωμο το γερμανικό έθνος όχι.

Και τα δυο είναι ρατσισμός. Τον να κατηγορώ την ΙΔΙΟΤΗΤΑ του Σιωνιστή δεν είναι ρατσισμός. Ουτε την ιδιότητα του ναζί.

3)Το να μην θέλει ο ευρωπαικός λαός Ασιάτες και Αφρικάνους στην Ευρώπη είναι ρατσισμός. Το να μην θέλει ο ασιατικός ή ο αφρικανικός λαός ευρωπαίους στην Ασία και στην Αφρική όχι.

Αυτό είναι πολύ μεγάλο ζήτημα για συζήτηση. Ολόκληρο θέμα. Γενικά και για να μην πιαστείς από το πουθενά, το να θες στο σπίτι σου να κάνεις κουμάντο εσύ δεν είναι ρατσισμός.
Ασχετο αλλά, στη Νιγηρία ξέρεις ποια φυλή κάνει κουμάντο έτσι; Ψάξου.
Τους Νιγηριανούς τους ρώτησες αν θέλανε;

Σου απάντησα.
Σειρά σου τώρα.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2015, 22:41:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να σεβαστείς ότι για να σου απαντήσω και να χει ροή η συζήτηση, προσπέρασα πολλές από τις αρχές μου, όσον αφορά την "ιδιοκτησία".
Οσον αφορά τις προσβολές, όταν δακρύζεις με το μεγαλείο των ναζί και των φασιστών, μάλλον κοπλιμέντο σου κανα. Αρα άσε τα δακρύβρεχτα.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2015, 22:50:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Διονύσιος Σκυλόσοφος
Το να δείξεις σφαγές Ελλήνων, Πόντιων και άλλων λαών από Εβραίους και Τούρκους θεωρείται ρατσισμός. Το να δείξεις σφαγές λαών από Γερμανούς όχι.

Βρε Λεβαντίνε, ο άθρωπας είναι σαφής:

Σφαγή είναι άμα οι Τούρκοι και οι Εβραίοι σφάζουν Πόντιους και Έλληνες. Άμα οι Γερμανοί σφάζουν λαούς(?), είναι χάρη. Προκαλούσα δάκρυα ρίγους κι ελληνοχριστιανορθόδοξης συγκίνησης.

Τί δεν καταλαβαίνεις?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2015, 23:02:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
. Άμα οι Γερμανοί σφάζουν λαούς(?), είναι χάρη. Προκαλούσα δάκρυα ρίγους κι ελληνοχριστιανορθόδοξης συγκίνησης.

Οι οικονομικές αυτοκτονίες πιάνονται που ναι και πιο σύγχρονες;
Να πάρουμε κάναν ντεπόν μη μας πιάσει από το πολύ ρίγος καμιά υποθερμία και τρέχουμε.

Edited by - Italos on 22/06/2015 23:04:12Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2015, 23:09:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λεβαντίνε, είσαι γατάκι. Εδώ μιλάνε οι άντρες. Που υπονοούν πως η μάχη τελείωσε, κι άμα λάχει, κλείνουν ραντεβού στις Βαλχάλες.

Ρε Χρίστο Ελ, αφού κατέχεις-μάλλον λόγω της λευκής σου καταγωγής- τη γνώση της Βόρειας Μυθολογίας, πες μας:

Ποιοί, πότε και πώς μαζεύονταν στη Βαλχάλα?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2015, 23:13:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Από τον Οντίν (με πήρε τηλέφωνο στο κινητό), με αγάπη:
https://www.youtube.com/watch?v=qUlK3S_9IOo


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2015, 23:19:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άμα σου λέω οτι είσαι γατάκι...

https://www.youtube.com/watch?v=LMtRof9qJG8

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2015, 23:21:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απάντησες από την δική σου σκοπιά και δεν παραδέχθηκες πως το 1 και 2 ισχύει για τους πολλούς. Ήθελα να δω αν θα μου πεις πως έχω ειλικρινά δίκιο για το πως το βλέπουν οι πολλοί.

Αν πας δηλαδή να δείξεις βίντεο με σφαγές που κάνανε οι Εβραίοι θα τα απαγορέψουν και θα σε πουν αντισημίτη για τα σίδερα και όχι αντισιωνιστή. Ναι ή όχι? Τώρα πάλι στα βίντεο που δείχνουν για σφαγές από Ναζί δεν κατηγορούν τους Ναζί αλλά τους Γερμανούς γενικά. Δεν λένε "βρωμογερμαναράδες", προσβάλλοντας δηλαδή όλο τον Γερμανικό λαό? Ναι ή όχι? Ωπ.

Στο 3ο και εγώ σε ρωτάω, μας ρώτησε κανείς αν θέλουμε τους ξένους? Οι Νιγηριανοί δεν μας θέλουν εκεί. Εμείς γιατί να τους θέλουμε εδώ?

Είδες λοιπόν φίλε, δεν λέω ότι να' ναι αλλά τί πιστεύει ο πολύς κόσμος που δεν κάνει σωστή και τίμια κρίση. Και μετά έχουμε και το ψέμμα με το οποίο γελάει και το παρδαλό κατσίκι... ότι ο νόμος ισχύει για όλους.

Σχετικά με την ερώτησή σου θέλεις να σε ικανοποιήσω απαντώντας πως θα κρατούσα ζωντανές μόνο τις ξανθιές και τους λευκούς γενικά, έτσι ώστε να βγάλεις και άλλα απωθημένα(σε μένα βρήκες?)

Και σου απαντώ, θα έκανα αυτό που θα έκανε και ένας μαύρος και αυτό που θα έκανε και ένας σχιστομάτης.

Εκτός και αν οι τύποι είχαν πονηρό λόγο και θέλανε να δοκιμάσουνε τις ξανθιές γιατί θα είχαν βαρεθεί τις γυναίκες της φυλής τους. Κατάλαβες τι λέω.

Άσε ρε φίλε που μου σουρες τα χιλια δυο σε εμένα τον κακομοίρη. Δες και λίγο την κακία του κόσμου παρά έξω. Αλλά τί λέω? Καλύτερα μην τη δεις και γίνεις "φασίστας". Δεν θέλω να μου πεις ότι έχω δίκιο, αλλά μόνο να κρίνεις καθαρά και να δεις την πραγματικότητα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2015, 23:26:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Διονύσιος Σκυλόσοφος
Άσε ρε φίλε που μου σουρες τα χιλια δυο σε εμένα τον κακομοίρη.

Μετά τα δάκρυα για το ναζιστικό και φασιστικό -έστω σύντομο- μεγαλείο, φτάνουμε και στους παροξυσμούς αυτοσυνειδησίας.

Αυτά είναι...

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2015, 23:31:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η όπερα Τριστάνος και Ιζόλδη από το μεγαλείο της παρτιτούρας της μέχρι και τη σημασία της στην εξέλιξη της μουσικής, αποτελεί μια από τις σημαντικότερες όπερες της γενιάς της. Το λιμπρέτο, έργο –όπως συνήθως- του ίδιου του συνθέτη R. Wagner, έχει ως αφετηρία του ένα μεσαιωνικό ποίημα του Gottfried von Strassburg, βασισμένο σε ένα κέλτικο θρύλο που αφηγείται την τραγική αγάπη του Τristan και της Iseult. Η σχέση του συνθέτη με την Mathilde Wesendonck (1857-1859) και το έργο του Arthur Schopenhauer «Ο Κόσμος ως Βούληση και ως Παράσταση», παραδοσιακά θεωρούνται κρίσιμα γεγονότα στην πορεία της δημιουργίας του.

Το μεγαλείο αυτής της ιστορίας, αναδεικνύει πως η αγάπη είναι τόσο ξεχωριστή και μοναδική που κανένας κανόνας δεν μπορεί να την περιορίσει, ούτε εξαναγκαστικός νόμος ή άλλα ηθικά κριτήρια. Πρόκειται για μια αγάπη και μια επιθυμία τόσο έντονη που δεν μπορεί να τερματιστεί, παρά την οδυνηρή επίγνωση των συνεπειών. Και αυτή η αγάπη, είναι ο μόνος στόχος της μουσικής του Βάγκνερ. Επομένως, η δραματική δράση μειώνεται στο ελάχιστο και η βασική και σημαντικότερη σκηνή παρουσιάζεται μέσω της μουσικής. Ο Τριστάνος και Ιζόλδη είναι ένα έργο που εστιάζει όλη την προσοχή του στα συναισθήματα των χαρακτήρων. Η πρωτοποριακή μουσική του Βάγκνερ είναι αυτή που μετατρέπει αυτόν τον έρωτα σε ουσιαστική και καθολική έκφραση της αγάπης.
http://opera-oberta.mus.auth.gr/?p=116


Ευχαριστώ DSM.
Μπέσα
Δεν είχα ιδέα.
Αλλά είμαι μικρός και μαθαίνω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2015, 23:37:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Διονύσιε η ερώτηση σου ήταν σαφής, σου απάντησα με δικά μου κριτήρια, ως έπρεπε. Για την άποψη του καθενός, να απαντήσει ο ίδιος.

Η ερώτηση μου επίσης ήταν σαφής. Δώσε αν θες μια σαφή απάντηση. Μετά θα απαντήσω και εγώ να μην λες ότι σε παγιδεύω και τέτοια.

Και αυτό για σένα: https://www.youtube.com/watch?v=m1AtfpbJU-4


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2015, 07:58:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Διονύσιε η ερώτηση σου ήταν σαφής, σου απάντησα με δικά μου κριτήρια, ως έπρεπε. Για την άποψη του καθενός, να απαντήσει ο ίδιος.

Η ερώτηση μου επίσης ήταν σαφής. Δώσε αν θες μια σαφή απάντηση. Μετά θα απαντήσω και εγώ να μην λες ότι σε παγιδεύω και τέτοια.

Και αυτό για σένα: https://www.youtube.com/watch?v=m1AtfpbJU-4



Σου απάντησα. Θα έσωζα τις λευκές και τους λευκούς, διότι και ένας μαύρος θα έσωζε τις μαύρες και τους μαύρους ενώ ένας κίτρινος θα έσωζε τις κίτρινες και τους κίτρινους.

Εάν κρέμεσαι εσύ στον γκρεμό μαζί με έναν πακιστανό και σας δει ένας πακιστάνος, ποιον νομίζεις ότι θα σπεύσει να βοηθήσει πρώτα? Εσένα ή τον μουσουλμάνο αδελφό του?

Αυτοί δεν σε βλέπουν ως ίσο με αυτούς, εγώ γιατί να τους βλέπω όλους ίδιους? Ο ρατσισμός βλέπεις είναι κάτι βαθύ στην φύση του ανθρώπου.

Γιατί λοιπόν με κατηγορείς εμένα τον Έλληνα και όχι τους ξένους ρατσιστές? Και εάν εσύ τους αγαπάς όλους τους ξένους ακόμη και αν σε μισούν(αλήθεια ή στα λόγια?), ποιο είναι το κέρδος σου?

Οι αντίφα ας πούμε έχουν κέρδος απ' αυτό που κάνουνε γιατί οι περισσότεροι είναι ξένοι, δηλαδή είναι εθνικισμός υπό το πέπλο της "αναρχίας". Εκτός βέβαια από μερικά ανώριμα παιδιά που δεν έχουν ακόμη εμπειρία, όμως αρκετά από αυτά ανήκουν σε βολεμένες αριστερές οικογένειες.

Όλοι οι άνθρωποι έχουν ένα κέρδος, εσύ δεν έχεις?

Εμένα τα συμφέροντα ταυτίζονται με αυτά του ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ λαού και όχι του όποιου ανθρώπου. Όσο νοιάζουν τον πακιστανό τα δικά μου συμφέροντα αλλά τόσο με νοιάζουν τα δικά του.

Που θα καταλήξει αυτή η βλακεία μας, με την προυπόθεση βέβαια ότι μιλάμε τώρα σαν άνθρωποι της φτωχολογιάς και όχι σαν βολεμένοι πλούσιων προαστίων?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2015, 08:02:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χριστιανέ Ορθόδοξε

ο Χριστιανισμό ήταν ένα κίνημα που μετέθετε την σωτηρία στο μέλλον. Έβλεπαν δηλαδή κάποιοι φτωχοί Εβραίοι ότι αδύνατον να αποτινάξουν τον Ρωμαικό ζυγό και τις ανώτερες εβραικές τάξεις και ζούσαν με την ελπίδα μιας μελλοντικής παρουσίας.

Δηλαδή από την μια ο Ιησούς είπε δεν είμαι μέρος αυτού του κόσμου και έλεγε όχι στις απολαύσεις, αλλά πάντως τους έλεγε στο μέλλον θα χορτάσουν και οι πλούσιοι θα πεινάσουν, όταν θα φέρει την βασιλεία Του.

Ήταν δηλαδή οι Χριστιανοί απογοητευμένοι άνθρωποι που δεν πίστευαν ότι μπορούσαν να αλλάξουν κάτι, γιατί όλα τα κινήματα των ζηλωτών είχαν αποτύχει ακόμη και το φιλειρηνικό του Θευδά. Έτσι ζούσαν με το όνειρο της μελλοντικής αποκατάστασης.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2015, 17:47:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πρόταση προς πρόταση για να μην μου κάνεις τον Κινέζο.

quote:
Σου απάντησα. Θα έσωζα τις λευκές και τους λευκούς, διότι και ένας μαύρος θα έσωζε τις μαύρες και τους μαύρους ενώ ένας κίτρινος θα έσωζε τις κίτρινες και τους κίτρινους.

Κοίτα να δεις. Το ερώτημα ήταν το εξής:
Εχετε μείνει εσύ, ένας ενσαρκωμένος θεός, και τα παιδάκια στη φωτογραφία.
Σου δίνει ο θεός ένα όπλο, και σου λέει πρέπει να μείνουν μόνο τρία από δαύτα, και αυτά θα συνεχίσουν το είδος. Τι κάνεις;

Πάω τα παιδάκια λίγο πιο πέρα να παίξουν.
Εξηγώ στον ενσαρκωμένο ότι τα παιδάκια είναι όλα..παιδάκια και δεν έχω δικαίωμα να τους αφαιρέσω το δώρο που τους χάρισε η ζωή, γιατί αλλιώς θα ήμουν ασεβής προς την Θεία Πρόνοια.
Αν με ζόριζε πολύ, προφανώς και δεν θα ήταν Λόγος του Θεού, αφού δεν θα σεβόταν βασικά χαρακτηριστικά της ύπαρξης. Εκεί είχε δυο πιθανότητες.
Είτε έπαιρνε το δρόμο το..μακρύ, είτε τον έκανα σουρωτήρι.
Μετά μεγάλωνα τα παιδάκια ως αυτό που ήταν...παιδάκια, και όχι γέυσεις παγωτού.

Αν τώρα ο ενσαρκωμένος ήταν όντως ο δημιουργός και δεν σεβόταν το δημιούργημα, μάλλον κάτι λάθος έκανε. Ως χριστιανός βέβαια, θα ήμουν σίγουρος ότι αυτός με τον οποίο μιλούσα, δεν ήταν ο Λόγος.

Αυτά.Πάμε παρακάτω.


quote:
Εάν κρέμεσαι εσύ στον γκρεμό μαζί με έναν πακιστανό και σας δει ένας πακιστάνος, ποιον νομίζεις ότι θα σπεύσει να βοηθήσει πρώτα? Εσένα ή τον μουσουλμάνο αδελφό του?

Ανάλογα τον πακιστανό και την φύση του ως άνθρωπος. Φήμες λένε ότι κάποιοι πακιστανοί και κάποιοι Ελληνες, θα κοιτούσαν να σώσουν το τομάρι τους, κάποιοι τους δικούς τους, και κάποιοι απλά θα μας σώζανε και τους δυο. Δεν είναι το θέμα στην εθνικότητα εδώ, στο χαρακτήρα και το επίπεδο παιδείας είναι. Scuza που σου το χαλάω.

quote:
Γιατί λοιπόν με κατηγορείς εμένα τον Έλληνα και όχι τους ξένους ρατσιστές? Και εάν εσύ τους αγαπάς όλους τους ξένους ακόμη και αν σε μισούν(αλήθεια ή στα λόγια?), ποιο είναι το κέρδος σου?

Δεν μισώ κανένα, γιατί μπορώ, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν φυλάω τον κ@λο μου. Το κέρδος μου είναι ότι παραμένω υγιής πνευματικά, και δεν αναλώνομαι σε φανταστικούς εχθρούς, όπως εσύ.
Κατηγορώ όλους τους ρατσιστές, και εσένα και τον οποιονδήποτε ανεξαρτήτως χρώματος φύλου ομάδας αίματος.

quote:
Οι αντίφα ας πούμε έχουν κέρδος απ' αυτό που κάνουνε γιατί οι περισσότεροι είναι ξένοι, δηλαδή είναι εθνικισμός υπό το πέπλο της "αναρχίας". Εκτός βέβαια από μερικά ανώριμα παιδιά που δεν έχουν ακόμη εμπειρία, όμως αρκετά από αυτά ανήκουν σε βολεμένες αριστερές οικογένειες.

Δεν ομαδοποιώ ανθρώπους. Δεν κρίνω από την ιδιότητα παρά από την προσωπικότητα και τον χαρακτήρα και κυρίως τις πράξεις. Τα αριστεροί -δεξιοί μου προκαλούνε γέλωτα, στην καλύτερη, θλίψη, στην χειρότερη.


quote:
Όλοι οι άνθρωποι έχουν ένα κέρδος, εσύ δεν έχεις?

Σαφώς, εργάζομαι. Επί ίσοις όροις όμως όσο μπορώ. Και δύναμαι να αναγνωρίζω ότιυπάρχει και ένα κέρδος που μας συμφέρει όλους ανεξαιρέτως. Και αυτό φυσικά δεν είναι να τρωγόμαστε μεταξύ μας η ανθρωπότητα, γιατί κάποιοι επιτήδειοι το εκμεταλλεύονται. Κοινώς, δεν βάζω στόχους που δεν μου δίνουν κανένα πραγματικό κέρδος, όπως το να τσακίσω εσένα, που δεν με βοηθάει σε τίποτα.
Κοινώς, το μίσος οποιασδήποτε μορφής, είναι άχρηστο και ζημία. Δεν έλει πολύ μυαλό. Το βασικό που μας δόθηκε σε όλους.


quote:
Εμένα τα συμφέροντα ταυτίζονται με αυτά του ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ λαού και όχι του όποιου ανθρώπου. Όσο νοιάζουν τον πακιστανό τα δικά μου συμφέροντα αλλά τόσο με νοιάζουν τα δικά του.

Αν και αφελές, δεν είναι αναγκαστικά κακό αυτό που λες. Πρώτα η οικογένεια, μετά το έθνος και μετά ο κόσμος. Αυτό δεν σημαίνει ότι αφού δεν καλύψεις το πρώτο, και το δεύτερο, δεν πρέπει να σε νοιάζει το τρίτο. Και ούτε ότι για να πετύχεις το πρώτο και το δεύτερο πρέπει να το κάνεις σε βάρος του κόσμου όλου. Μη γίνουμε και τραπεζίτες, σε παρακαλώ. Αν θέλουμε όλα γίνονται.
Συγκεκριμένα, αν βελτιώσεις τον κόσμο, βελτιώνονται και οι συνθήκες του κράτους, και της οικονγένειας. Και οι δικές σου, μπούφο (χαιδευτικά το λέω). Παρεπιπτόντως δεν είσαι Χριστιανός στο πα; Πάμε παρακάτω.

quote:
Που θα καταλήξει αυτή η βλακεία μας, με την προυπόθεση βέβαια ότι μιλάμε τώρα σαν άνθρωποι της φτωχολογιάς και όχι σαν βολεμένοι πλούσιων προαστίων?

Θα συνεχίσουμε να έχουμε μια ταξική κοινωνία, αφού έτσι μας αξίζει και τη βλέπουμε, κα ικάποιοι θα καβαλάνε τους άλλους. Και εσύ που θες να γίνεις χαλίφης στη θέση του χαλίδη, είσαι κεντρική κολώνα αυτού του συστήματος.
Μπράβο σου, συνέχισε έτσι, να μας καβαλάνε οι απάτριδες.


Edited by - Italos on 23/06/2015 17:56:25Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2015, 18:19:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Θα συνεχίσουμε να έχουμε μια ταξική κοινωνία, αφού έτσι μας αξίζει και τη βλέπουμε, κα ικάποιοι θα καβαλάνε τους άλλους. Και εσύ που θες να γίνεις χαλίφης στη θέση του χαλίδη, είσαι κεντρική κολώνα αυτού του συστήματος.
Μπράβο σου, συνέχισε έτσι, να μας καβαλάνε οι απάτριδες.

Edited by - Italos on 23/06/2015 17:56:25


Εντελώς άκυρο, δεν είπαμε τίποτα για ταξικό πόλεμο αλλά για εθνικές διαφορές. Αν μιλάω εκ μέρος των φτωχών πάει να πει ότι είμαι μέρος του λαού και νοιάζομαι για τον λαό, διαφορετικά θα ζούσα στην Εκάλη. Δεν θέλω ένα λαό χαζό και σκλάβο εις τους αιώνας των αιώνων.

Σχετικά με τις κατηγορίες σου για ρατσισμό θα σου εξηγήσω. Και εγώ πιστεύω στην αρμονική συμβίωση των ανθρώπων αλλά η διαφορά είναι η εξής. Όχι ανακάτεμα και χάος. Να έχει το κάθε έθνος τον χώρο του, την πατρίδα του και να αναπτύσσει πολιτισμό ελεύθερα. Να υπάρχει ειρήνη και αγάπη παγκόσμια.

Από παλαιά βίντεο συζητήσης Δημόπουλου-Πλεύρη γίνεται κατανοητό πως ο υγιής ρατσισμός είναι να έχει κάθε έθνος την ελευθερία να αναπτύσσει πολιτισμό χωρίς να το ενοχλούν τα άλλα. Και Έλληνες να υπάρχουν. Και γύφτοι να υπάρχουν. Αλλά ο ελληνικός πολιτισμός ήταν αυτό που ήταν γιατί ήταν ελληνικός και όχι γυφτοελληνικός. Και ο γύφτικος "πολιτισμός" είναι αυτό που είναι γιατί είναι γύφτικος και όχι ελληνικός. Δηλαδή το μπουρδούκλωμα χαλάει αυτό που έχει οριστεί στην φύση, χαλάει συγκεκριμένα είδη τα οποία καταντούν υπό εξαφάνιση(endangered species). Χάνεται δηλαδή η μοναδικότητα του ενός και του άλλου, η φυσιογνωμία. [Οπότε η πολυπολιτισμικότητα είναι ίσως η πιο ύπουλη θεωρία που στοχεύει στην εξαφάνιση των πολιτισμών και είναι η χειρότερη μορφή ρατσισμού.

Και στο σούπερμαρκετ κοιτάει ο κόσμος να αγοράζει αγνά και όχι νοθευμένα προιόντα. Οι αρχαίοι Έλληνες λοιπόν ήταν υγιείς ρατσιστές. Ο άρρωστος ρατσισμός είναι να επιτίθεσαι κατά άλλων εθνών με στόχο να τα εξαλείψεις.

Αυτά που γίνανε στον Β' Παγκόσμιο Πόλεμο είναι πραγματικά μπερδεμένα και χαοτικά. Ακόμη και ο άνθρωπος που δεν έχει ασχοληθεί καθόλου θα απορήσει πως δυο σύμμαχοι(Ελλάδα,Γερμανία) ήρθαν αντιμέτωποι.

Φυσικά και καταδικάζεται ο επεκτατισμός των Ναζί, αλλά πιστεύω σε αυτό συντέλεσαν σκοτεινές δυνάμεις(κρυφοεβραίοι ναζί) με στόχο να μας διαβάλλουν και να γίνουμε εχθροί με τους υπόλοιπους ευρωπαίους.

Οι υγιείς ναζί μιλάνε για ένα ρατσισμό που σέβεται κάθε έθνος(δηλαδή ο καθένας ελεύθερος στον χώρο του χωρίς να ενοχλεί τους άλλους), οι άρρωστοι ναζί μιλούσανε για επεκτατικό ρατσισμό και αυτό είναι ακριβώς εκείνο που πιστεύουν κάποιοι σύγχρονοι σιωνιστές.

Βασικά ναζισμός είναι ο γερμανικός εθνικισμός, πως έχουμε εμείς ελληνικό εθνικισμός. Είναι μια ιδεολογία όπως και ο κομμουνισμός. Αν δεν είναι κακός ο κομμουνισμός γιατί να είναι ο ναζισμός?

Το σημαντικό είναι πως οι αληθινοί εθνικιστές δεν μισούν την ανθρωπότητα και οι ναζί που κάνανε τα εγκλήματα κατά της Ελλάδας ήταν πράκτορες των Εβραίων.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2015, 18:26:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εξάλλου και εγώ δεν είμαι υπέρ του αφανισμού των Εβραίων.

Γιατί να μην έχουν και οι Εβραίοι μια πατρίδα, από το να γυρνούν εδώ και εκεί?

Αυτό που θα έκανα αν είχα νομοθετική δύναμη θα ήταν να απαγορέψω σε μετανάστες εβραίους να μπορούν να φτάσουν σε ανώτατα κλιμάκια εξουσίας και γενικά θα απαγόρευα την είσοδο σε μεγάλους επιχειρηματίες που έχουν σκοπό να αφαιμάξουν τον πλούτο κάθε έθνους με αποτέλεσμα να πεινούν οι μικροί και οι μεσαίοι.

Και οι Εβραίοι λοιπόν να έχουν μια χώρα στην Μέση Ανατολή αλλά να τους απαγορευτούν τα δικαιώματα ανάπτυξης σε ξένες χώρες. Να αναπτύσσουν τον δικό τους πολιτισμό στο Ισραήλ και να είναι όλα κομπλέ.

Ούτε πολέμοι, ούτε φαγώματα. Ειρήνη.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2015, 18:40:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είμαι σίγουρος ότι καταλαβαίνεις ότι αρλουμπολογείς, και δεν θες να το παραδεχτείς, γιατί είσαι ξεροκέφαλος (και λίγο παρτάκιας ε;). Αυτό είναι θετικό. Αλλά επειδή μου έγραψες ένα κατεβατό, Θα μπω πιο αργά να σου ξανααπαντήσω να μην αφήνουμε κενά.... αναπάντητα.

https://www.youtube.com/watch?v=LRcwHFm-hao


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2015, 18:41:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ούτε πολέμοι, ούτε φαγώματα. Ειρήνη.

Το κρατάω αυτό.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2015, 07:44:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Είμαι σίγουρος ότι καταλαβαίνεις ότι αρλουμπολογείς

Δεν είναι σωστό αυτό. Λέω την γνώμη μου με επιχειρήματα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2015, 12:58:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αχαμπάριαστος.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2015, 16:50:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
100% φρέσκο ελληνικό γάλα, 100% φρέσκια ελληνική φέτα, 100% ελληνικό ελαιόλαδο, 100% ελληνική επιχείρηση, 100% ελληνικό σούπερ μάρκετ

και κατ' άλλα ο Διονύσιος είναι το ρατσόνι του Κερατά που δεν θέλει επιμειξίες.

Εγώ είμαι υπέρ των γάμων Ελλήνων-Εβραίων και Ελλήνων-Μογγόλων αλλά με όρια. Γιατί αν δεν υπάρχου όρια θα εξαφανιστούν και οι Έλληνες και οι Εβραίοι και οι Μογγόλοι.

Παν μέτρο άριστο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2015, 17:36:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τελικά ήλθεν ή δεν ήλθεν ο Αντίχριστος?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2015, 17:39:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Τελικά ήλθεν ή δεν ήλθεν ο Αντίχριστος?

Βιάζεσαι.
Τον Δεκέμβριο είπαμε.
Στις 6 Δεκεμβρίου και ώραν 9ην πρωϊνήν!

Ερχεται μαζί με τον...Νιμπίρου!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.

Edited by - ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ on 24/06/2015 17:41:14Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2015, 17:51:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εσύ μου είσαι αναξιόπιστος πια...
Μου είχες τάξει πράγματα και θάματα, αλλά... άνθρακες! Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2015, 18:04:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ πάντως, βλέποντας τι γίνεται αυτή τη στιγμή στο Eurogroup, θα ήμουνα φειδωλός προς το παρόν. Όχι για τον αντίχριστο, για το μπαμ. Αγωγός - ΔΝΤ δεν είναι καθόλου καλό δίδυμο. Δεν συμφωνεί κανείς με κανέναν. Σε περίπτωση ρήξης, η Γερμανία πρέπει να βρει 60δις και η Γαλλία 40.Και αυτές είναι πρόχειρες εκτιμήσεις. Και το ΔΝΤ το παλεύει να τα κάνει όλα μπάχαλο.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2015, 18:52:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδιά, βάλτε τουλάχιστον πλάτη, οτι είναι να γίνει, να γίνει από Δευτέρα.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 52 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51 52
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy