ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Tελικά ήλθεν ο Αντίχριστος;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 52
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2015, 16:28:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο λόγος Χρίστο που σου κάνω επίθεση, είναι γιατί αν καταλάβαινες τι γράφεις, θα καταλάβαινες ότι επιτίθεσαι στο ανθρώπινο γένος, και ο Ελληνας περιλαμβάνεται σε αυτό, ακόμα και να είναι από το Σείριο, και να ρέει ο Ιχώρ μέσα του. Σταμάτα να προσβάλλεις τον άνθρωπο λοιπόν, άντε μη χέσ@ τους θαλάμους αερίων και τα γκούλαγκ.

Πάω για ύπνο. Καλημέρα σε όλους.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2015, 16:40:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να ζητήσω συγνώμη για το ύφος μου από όλους, είμαι άυπνος, και πρέπει να σέβομαι απόψεις, ακόμα και αν θυμίζουν προπαγανδιστική φυλλάδα της δεκαετίας του 30. Παίρνω πίσω τις προσβολές, αλλά και εσύ Χρήστο προσπάθησε να σκέφτεσαι τι λες, όταν αναφέρεσαι σε νεκρούς απέναντι σε τέρατα που μεταχειρίστηκαν την ανθρώπινη ύπαρξη σαν ένα κομμάτι κρέας. Τίποτα δεν είναι πάνω από τη ζωή. Αυτά και επιφυλάσσομαι για τη συνέχεια.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2015, 19:14:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Σίγουρα. Για το καλό μας μας έσφαζε. Γουστάρεις να τα ακούς φασιστάκο ε;

Δεν έχω ΚΑΜΜΙΑ διάθεση να σε πείσω για το πως έχει η κατάσταση και ποιος είναι ο εχθρός σου, αν είσαι Έλληνας. Διότι η πλύση εγκεφάλου που μας έχουν κάνει από μωρά παιδιά είναι μεγάλη.* Το μέλλον είναι μπροστά μας και η ιστορία θα γραφτεί πολλές φορές ακόμα.

quote:

Λευκός είσαι και φαίνεσαι. Εγώ το καλοκαίρι γουστάρω να παίρνω χρώμα. Λευκοί είναι και οι Αγγλοι οι ξενέρωτοι, δεν πας να τους ρωτήσεις τι κάνανε στην Ινδία και στην Αμερική;

Μόνο σου αποδεικνύεις την πλύση εγκεφάλου που μας έχουν κάνει. Μισείς τον λευκό όντας λευκός. Μισείς τον εαυτό σου, για όλα φταις εσύ σύμφωνα με τους έγκριτους ψυχαναλυτές και κοινωνιολόγους της Ασίας και εσύ πρέπει να αλλάξεις και όχι οι ορδές που μας στέλνουν.

Μπροστά σου είναι η πραγματικότητα για το εάν η Ευρώπη και συγκεκριμένα η Ελλάδα θα προοδεύσει και θα δει άσπρη μέρα με την ασιατική και την αφρικάνικη πολυπολιτισμικότητα.

*αλλά αυτό δεν σημαίνει πως θα κρυφτώ για το τι πιστεύω γιατί δεν φοβάμαι κανένα. Δακρύζω μπροστά στο σύντομο αλλά συγκλονιστικό μεγαλείο των Ναζί και των Φασιστών, όπως δακρύζω για την μεγάλη Ρωμαική Αυτοκρατορία του Καίσαρα και το Κάμελοτ. Αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι μισώ τον άνθρωπο όπως διεστραμμένα νομίζεις κάποιος εκπεσών ευρωπαίος. Τον άνθρωπο τον μισούν αποδεδειγμένα οι σημίτες είτε είναι εβραίοι είτε είναι μουσουλμάνοι. Με δυο λόγια αυτοί είναι οι "σκατόψυχοι" που λέμε.

Εγώ πιστεύω στον πολιτισμό του αγνού πνεύματος και όχι στον πολιτισμό της βαρβαρότητας.

Χάσαμε την μάχη αλλά όχι και τον πόλεμο. Από τις στάχτες μας θα αναδυθεί ένας νέος Χριστός που θα φέρει επιτέλους την πολυπόθητη ελευθερία και ειρήνη και θα ενώσει όλους τους λαούς της Ευρώπης στην μεγάλη Αυτοκρατορία της αγάπης και της ειρήνης, απέναντι στα ασιατικά κρατίδια του μισανθρωπισμού, της κτηνωδίας και της βαρβαρότητας.

Ο Έλληνας Χριστός θα συντρίψει τον Αντίχριστο Εβραίο και τον Αντίχριστο Μουσουλμάνο.

Edited by - Διονύσιος Σκυλόσοφος on 21/06/2015 19:20:15Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2015, 19:56:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολυπολιτισμικότητα και ισότητα. Ή μήπως να μην υπάρχει λευκός και χριστιανός άπιστος?


....
Το εικονομήνυμα έχει διάρκεια 22 λεπτών της ώρας, είναι στην αγγλική γλώσσα και αναφέρεται στην ιστορία των Βαλκανίων και των μουσουλμανικών κοινοτήτων της Βοσνίας, του Κοσσόβου, της Σερβίας, της Αλβανίας, των Σκοπίων, της Βουλγαρίας και της Ελλάδας. Στις εικόνες του μηνύματος παρουσιάζονται τζιχαντιστές από τα Βαλκάνια οι οποίοι πολεμούν στην Συρία και το Ιράκ. Αυτοί οι τζιχαντιστές προτρέπουν τους μουσουλμάνους των ανωτέρω χωρών ή να προστρέξουν και να αγωνιστούν στο πλευρό τους ή να σκοτώσουν τους «σταυροφόρους» στις ίδιες τις χώρες τους.

Στο εικονομήνυμα αναφέρονται και τα εξής: «Πολεμήστε τους εκεί. Εάν μπορείτε τοποθετείστε εκρηκτικά στα αυτοκίνητα τους, στα σπίτια τους, σε όλους. Εάν μπορείτε δηλητηριάστε τους το νερό, το φαγητό, σκοτώστε τους με όποιο τρόπο μπορείτε. Είσαστε σε θέση να το κάνετε με την βοήθεια του Αλλάχ».

Υπενθυμίζουμε ότι στα Βαλκάνια ζουν εκατομμύρια μουσουλμάνοι, συνυπολογίζοντας και τα εκατομμύρια λαθρομεταναστών-λαθροκατοίκων της χώρας μας. Από το μήνυμα των τζιχαντιστών γίνεται σαφές ότι πλέον το Ισλαμικό Κράτος στοχεύει την περιοχή των Βαλκανίων και τους «σταυροφόρους» που ζουν σε αυτή την περιοχή, προφανώς με τον προσδιορισμό «σταυροφόροι» εννοούν τους αυτόχθονες χριστιανούς κατοίκους.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2015, 19:58:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Διονύσιος Σκυλόσοφος
Δακρύζω μπροστά στο σύντομο αλλά συγκλονιστικό μεγαλείο των Ναζί και των Φασιστών


...

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2015, 21:50:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε Μάνο, ρε Σωτήρη, ρε Γιώργο

Τι στο διάολο κάνετε τελικά?

Τι συζητάτε με τον μαλάκα?

Νομίζεις τον συγκίνησαν οι φωτό?

Ελεος!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2015, 22:10:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ας μην χαλάμε το θέμα του φίλου Χριστιανού Ορθόδοξου.

Σφαγές γίνονται σε όλους τους πολέμους, ο Μέγας Αλέξανδρος για παράδειγμα δεν έκανε ειρηνική επιδρομή στην Ασία και έσφαξε πολύ κόσμο.
Και ο Δαυίδ ο "άγιος" άνθρωπος του Θεού έσφαζε εκατοντάδες κάθε μέρα.

Έχω βαρεθεί την αντιγερμανική προπαγάνδα...οι Γερμανοί είναι αδέλφια μας όπως και οι υπόλοιποι Ευρωπαίοι. Το ότι σφαχτήκαμε μεταξύ μας είναι μεγάλη ανοησία και δυστυχώς ακόμη δεν έχουμε καταλάβει ΤΟΝ ΕΧΘΡΟ. Γι' αυτό οι βλάκες οι Γερμανοί και οι υπόλοιποι Ευρωπαίοι κατηγορούν την Ελλάδα για την Ευρώπη γιατί τοσο τους κόβει...

Εγώ δεν έχω να προσθέσω τίποτε άλλο "ρατσιστικό", πιστεύω θα προλάβουμε να δούμε πολλά ακόμη στην Ελλάδα και ο καθένας θα κάνει αυτό που νομίζει.

ΥΓ Απλώς να πω ότι άτομα που επηρεάζονται από εικόνες του τύπου και φωτογραφίες, δεν μπορούν να κρίνουν καθαρά, γιατί η κρίση απαιτεί λογική, ενώ η εικόνα παραπέμπει στο συναίσθημα. Το να πας κόντρα στο ρεύμα είναι γενναίο, αυτός που επιζητεί την γνώση πρέπει να έχει δική του κρίση και όχι ότι του υπαγορεύουν.

Στο ότι οι Εβραίοι και οι Μουσουλμάνοι είναι εχθροί όλων των άλλων λαών πάνω στην Γη έχω καταλήξει έπειτα από μακροχρόνια πείρα και λογική εξέταση που βασίζονται σε στοιχεία ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΕ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΣΜΟ.

Αλλά δυστυχώς αν οι βλάκες οι Γερμανοί μας επιτεθούν πάλι, θα αναγκαστούμε να πολεμήσουμε με τα αδέρφια μας.


Edited by - Διονύσιος Σκυλόσοφος on 21/06/2015 22:28:12Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2015, 22:38:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
Καλά, είναι γνωστό εδώ και καιρό, ότι ο Σωτήρης είναι με τους Τούρκους...
Αφού σκέφτεται να καταταχτεί στις Τουρκικές ειδικές δυνάμεις και στα καπάκια να πάει για μετεκπαίδευση στους τζιχαντιστές.
Αμέσως μετά απ' ότι μαθαίνω θα βάλει υποψηφιότητα για αρχηγός της Αλκάιντα Ελλάδος.
Άσε που δε σκαμπάζει και πολλά από Ελληνική Ιστορία.
Και τα ελληνικά του είναι σπαστά.Φως φανάρι..

Είχες δεν είχες @ΑΜΕΙΝΙΑ, με κάρφωσες στους εχθρούς του Αλλάχ και του μεγάλου μας προφήτη. Αλλά που θα πάει, θα πληρώσης για την προδοσία σου. Όταν έλθει η ώρα, στον παράδεισο ούτε μερίδα πιλάφι θα φας, ούτε ουρί θα σου δώσουμε, έτσι για τιμωρία.
quote:
@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
Φήμες ότι τρώει για βραδυνό μικρά ελληνόπουλα έχουν αποδειχθεί αβάσιμες πάντως.Μέχρι στιγμής έτσι?

Εδώ υπάρχει προς το παρόν ένα πρόβλημα. Το φαγητό που τρώμε εμείς οι πιστοί του Αλλάχ, πρέπει να είναι خلال, δηλαδή επιτρεπτό και ευλογημένο από ιμάμη, και τα κωλόπαιδα δεν κάθονται να τα ευλογήση ο ιμάμης και μας κάνουν χαλάστρα. Αλλά που θα πάει, όταν γίνουμε πολλοί θα ξεπεραστή και αυτό.


*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2015, 22:45:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Διονύσιος Σκυλόσοφος
Ας μην χαλάμε το θέμα του φίλου Χριστιανού Ορθόδοξου

?
quote:
Διονύσιος Σκυλόσοφος
Και ο Δαυίδ ο "άγιος" άνθρωπος του Θεού έσφαζε εκατοντάδες κάθε μέρα.

??
quote:
Διονύσιος Σκυλόσοφος
Εγώ δεν έχω να προσθέσω τίποτε άλλο "ρατσιστικό"

???
quote:
Διονύσιος Σκυλόσοφος
...οι Γερμανοί είναι αδέλφια μας όπως και οι υπόλοιποι Ευρωπαίοι. Το ότι σφαχτήκαμε μεταξύ μας είναι μεγάλη ανοησία

????

https://www.youtube.com/watch?v=go-psRB1aXg

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2015, 06:45:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εντάξει, το παραξευτιλίσατε στο ψέμα και στην διαστρέβλωση. Δεν είμαι φίλος των εχθρών της Ελλάδας, όσο και αν προσπαθείτε να με βγάλετε ανθέλληνα.

Εγώ έχω θύματα συγγενείς της γερμανικής εισβολής, παρόλα αυτά δεν είμαι τυφλωμένος να κατηγορώ εκείνον που δεν φταίει.

Τελικά ποτέ δεν θα καταλάβει ο κόσμος ότι η διεθνής κλίκα της φυλής του Αυνάν έχει βάλει όλους τους λαούς να σφάζονται μεταξύ τους. ΠΟΤΕ, μόνο όταν αφανιστεί και ο τελευταίος Ευρωπαίος, τότε θα το καταλάβει.

Τί μάγια σας έχουν κάνει οι Εβραίοι είναι απίστευτο.

1)Το να δείξεις σφαγές Ελλήνων, Πόντιων και άλλων λαών από Εβραίους και Τούρκους θεωρείται ρατσισμός. Το να δείξεις σφαγές λαών από Γερμανούς όχι.

2)Το να κατηγορείς σύσσωμη την φυλή του Αυνάν είναι ρατσισμός. Το να κατηγορείς σύσσωμο το γερμανικό έθνος όχι.

3)Το να μην θέλει ο ευρωπαικός λαός Ασιάτες και Αφρικάνους στην Ευρώπη είναι ρατσισμός. Το να μην θέλει ο ασιατικός ή ο αφρικανικός λαός ευρωπαίους στην Ασία και στην Αφρική όχι.

Ε!!!

Και μετά είναι να μην τσατίζεται κανείς με αυτή την νταβατζοφυλή που έχει πατήσει το πόδι της σε όλη την Γη με στόχο να εξουσιάσει τα πάντα(γιατί είναι θέλημα Θεού), ακόμη και την σκέψη μας!

Και για να δούμε αν τις εσωτερικές φιλοσοφίες και τα Άκου Ανθρωπάκο είναι έτοιμοι να τις δεχθούν οι φίλοι μας οι Ασιάτες και οι Αφρικανοί με τους οποίους η Ευρώπη θα γίνει ένα υπέροχο μέρος για διαβίωση τα επόμενα 100 χρόνια.

Τί να πω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2015, 15:14:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χε χε....Ε,ρε,δεν γινονται αυτά!Ούτε σημερα συμφωνία,αλλα στις επομενες μερες,μεχρι τελος της εβδομάδας!Και μετα μου λετε ότι δεν περιμενουν ολοι τους την εναρξη του πολέμου,και δεν μας δουλευουν ολους ψιλο γαζι με τις ''δηθεν'' διαπραγματεύσεις!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2015, 16:21:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συχνά μικρά και ελαφριά γεύματα, ντους και πολλά υγρά. Πολλά όμως.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2015, 16:51:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το θέμα φίλε Ορθόδοξε είναι ότι χάσαμε την μάχη με τον σημίτη Αντίχριστο της Ασίας. Έστρεψε τα αδέλφια μας εναντίον μας. Μας τσάκισε σαρκικά και πνευματικά.

Κυριάρχησε το ψέμα και κατασπάραξε την αλήθεια, και σε αυτό συνέβαλαν δυστυχώς κάποιες μορφές ουμανιστικού Χριστιανισμού που άλλαξαν τον Ευρωπαίο.

Εάλω η πόλις. Εάλω η αυτοκρατορία. Και ο τελευταίος των Λευκών έπεσε.

Το τελευταίο ποτηράκι μας θα είναι με υδροκυάνιο. Ας πεθάνουμε τουλάχιστον από το δικό μας χέρι και όχι από το χέρι του εχθρού.

Τα λέμε στην Βαλχάλα φίλε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2015, 19:12:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με όλο το θράσος, τη σηκώνεις τη μήνυση. Αυτό αν βέβαια δεν έχεις ρεζερβέ θέση στο Δαφνί. Επειδή δεν θέλω να με διαγράψουνε μετά από τόσα χρόνια, θα κάνω πως είσαι αόρατος μισάνθρωπε ψυχασθενή. Θαυμάζω την υπομονή του DSM στο παρόν θέμα. Πάντως έχεις ταλέντο, είναι αδύνατον να με βγάλουν από τα ρούχα μου. Καλή λευτεριά!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2015, 19:37:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κι όμως, Λεβαντίνε. Δεν υπάρχει στο κόσμος, τίποτα πιό υπέροχο από την ελευθερία έκφρασης.

Αν δεν αφήσεις τον άλλο να εκφρασθεί ελεύθερα, ποτέ δεν θα καταλάβεις τί έχει μέσα στο κεφάλι του...

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2015, 19:45:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα είμαι υπέρ της ελευθερίας έκφρασης, που δεν περιορίζει την ελευθερία των άλλων, γιατί μετά δεν μιλάμε για ελευθερία έκφρασης. Ο καθένας λέει ότι θέλει.

Απλά έχω μείνει Παυλόπουλος.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2015, 19:52:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιατί? Πού σου περιόρισε την ελευθερία έκφρασης ο Χρίστος Ελ? Χωρίς αυτόν, τον Χ.Ο. και τον Λύδιο, θα έπρεπε να συζητάμε μόνο σοβαρά θέματα, με τον αντίστοιχα συνεπή τρόπο. Δε λέω, αυτό θα ήταν το καλλίτερο, αλλά όλα πρέπει να γίνονται με μέτρο.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2015, 19:57:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Με όλο το θράσος, τη σηκώνεις τη μήνυση. Αυτό αν βέβαια δεν έχεις ρεζερβέ θέση στο Δαφνί. Επειδή δεν θέλω να με διαγράψουνε μετά από τόσα χρόνια, θα κάνω πως είσαι αόρατος μισάνθρωπε ψυχασθενή. Θαυμάζω την υπομονή του DSM στο παρόν θέμα. Πάντως έχεις ταλέντο, είναι αδύνατον να με βγάλουν από τα ρούχα μου. Καλή λευτεριά!


Τελικά είσαι χειρότερος από dsm και νικόμαχο. Εάν σου δίνω στοιχεία(στα 3 στοιχεία που κατέθεσα δεν μπορείς να απαντήσεις) και εσύ καταφεύγεις στο "μισάνθρωπος ψυχασθενής" πάει να πει ότι έχεις ψύχωση.

Και στο κάτω κάτω αν θαυμάζω τον Χίτλερ και την εθνικιστική ιδεολογία αυτό είναι πρόβλημά μου, τί σε πειράζει εσένα? Εσύ θα πιστεύεις αυτό που θέλεις εσύ. Τί σε νοιάζει, θα με παντρευτείς?

ΥΓ Εγώ να δεις τί υπομονή κάνω με τις αηδιαστικές φωτογραφίες που αναρτά, εάν αρχίσω και εγώ να αναρτώ φρικιαστικές φωτο θα γίνει εδώ μπάχαλο.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2015, 19:59:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βλέπεις, Λεβαντίνε? Αυτό ακριβώς εννοούσα.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2015, 19:59:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μόνο σου αποδεικνύεις την πλύση εγκεφάλου που μας έχουν κάνει. Μισείς τον λευκό όντας λευκός. Μισείς τον εαυτό σου, για όλα φταις εσύ σύμφωνα με τους έγκριτους ψυχαναλυτές και κοινωνιολόγους της Ασίας και εσύ πρέπει να αλλάξεις και όχι οι ορδές που μας στέλνουν.

Μπροστά σου είναι η πραγματικότητα για το εάν η Ευρώπη και συγκεκριμένα η Ελλάδα θα προοδεύσει και θα δει άσπρη μέρα με την ασιατική και την αφρικάνικη πολυπολιτισμικότητα.

*αλλά αυτό δεν σημαίνει πως θα κρυφτώ για το τι πιστεύω γιατί δεν φοβάμαι κανένα. Δακρύζω μπροστά στο σύντομο αλλά συγκλονιστικό μεγαλείο των Ναζί και των Φασιστών, όπως δακρύζω για την μεγάλη Ρωμαική Αυτοκρατορία του Καίσαρα και το Κάμελοτ. Αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι μισώ τον άνθρωπο όπως διεστραμμένα νομίζεις κάποιος εκπεσών ευρωπαίος. Τον άνθρωπο τον μισούν αποδεδειγμένα οι σημίτες είτε είναι εβραίοι είτε είναι μουσουλμάνοι. Με δυο λόγια αυτοί είναι οι "σκατόψυχοι" που λέμε.

Εγώ πιστεύω στον πολιτισμό του αγνού πνεύματος και όχι στον πολιτισμό της βαρβαρότητας.

Χάσαμε την μάχη αλλά όχι και τον πόλεμο. Από τις στάχτες μας θα αναδυθεί ένας νέος Χριστός που θα φέρει επιτέλους την πολυπόθητη ελευθερία και ειρήνη και θα ενώσει όλους τους λαούς της Ευρώπης στην μεγάλη Αυτοκρατορία της αγάπης και της ειρήνης, απέναντι στα ασιατικά κρατίδια του μισανθρωπισμού, της κτηνωδίας και της βαρβαρότητας.

Ο Έλληνας Χριστός θα συντρίψει τον Αντίχριστο Εβραίο και τον Αντίχριστο Μουσουλμάνο.



Κάπου εκεί φρίκαρα. Παραλήρημα.
Μαλλον πρέπει να ηρεμήσω, και δεν φταίει ο Χρίστος Ελ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2015, 20:02:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχει και την πλάκα του όμως. Δεν έχει?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2015, 20:03:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και θα με πεις και μισάνθρωπο εγώ που σέβομαι και τα μυρμήγκια και κάθε μορφή ζωής.

Όσο σε σένα φίλε Χριστιανέ Ορθόδοξε έχω να πω το εξής που σκέφτηκα διότι τα βλέπω πολύ σκούρα τα πράγματα

Ο Αντίχριστος νίκησε και θα σφάξει όλους τους χριστιανούς. Πρέπει να το πάρουμε χαμπάρι. Για εξήγησέ μου λοιπόν φίλε την αντίφαση.

Δεν λέει ο Χριστός ότι εμένα η βασιλεία μου δεν ανήκει σε αυτόν τον κόσμο? Άρα αυτή η βασιλεία ανήκει στον Σατανά και στους διορισμένους του, τους εβραίους βασιλιάδες-αντιχρίστους.

Πως είναι δυνατόν να έρθει ο Χριστός να πολεμήσει για μια βασιλεία που έχει αρνηθεί?

Άρα φίλε ο πνευματικός κόσμος ανήκει στους χριστιανούς και ο σαρκικός στους εβραίους και τον βασιλιά τους τον Αντίχριστο. Γιατί να πολεμήσει ο Χριστός για την εξουσία του σαρκικού κόσμοτ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2015, 20:04:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έλα μου ντε. Γιατί?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2015, 20:13:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πάντως, αυτό με τους βασιλείς του σκότους και του φωτός είναι ευκολάκι. Το κατεβάζουμε σε δημοψήφισμα, και πάπαλα. Το έχουμε ξανακάνει. Για αυτό το λέω.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2015, 20:22:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι ναι ιταλέ παραλήρημα...όπως το λες...

όμως μετά γράφετε για τους μουσουλμάνους και τους κτηνώδεις μισάνθρωπους νόμους τους.

Τελικά την θέλεις την πολυπολιτισμικότητα στην χώρα σου, ναι ή όχι? Αποφάσισε.

Αλαμπουρνέζικα μιλάω? Για ποιο παραλήρημα μιλάς, εγώ περιγράφω την φυσική πραγματικότητα σύμφωνα με την φυσική ιδιοσυγκρασία κάθε λαού.

Εσύ θες σύμφωνα με τον ανθρωπισμό που σε διακατέχει να κάνουμε όλους τους ανθρώπους ίδιους? Για πες μου ρε φίλε πως θα το κάνει αυτό. Θα πας κόντρα στη φύση και θα την αλλάξεις?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2015, 20:51:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[url=http://postimg.org/image/3zb7ag9t1/][/url]

Χρήστο, μια ερώτηση.
Εχετε μείνει εσύ, ένας ενσαρκωμένος θεός, και τα παιδάκια στη φωτογραφία.
Σου δίνει ο θεός ένα όπλο, και σου λέει πρέπει να μείνουν μόνο τρία από δαύτα, και αυτά θα συνεχίσουν το είδος. Τι κάνεις;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2015, 20:57:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προωθεί το αίτημα στην Benetton.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2015, 21:36:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Τελικά είσαι χειρότερος από dsm και νικόμαχο.

Λεβαντίνε, καλώς ήλθες στο κλάμπ!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2015, 21:45:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κατέβηκε ο Μητσοτάκης στο Σύνταγμα. Ετοιμαστείτε, ο Τρίτος Παγκόσμιος καταφθάνει....


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2015, 22:05:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Κατέβηκε ο Μητσοτάκης στο Σύνταγμα. Ετοιμαστείτε, ο Τρίτος Παγκόσμιος καταφθάνει....


Και εγώ έχω μια ερώτηση να σου κάνω, αφού βέβαια απαντήσεις και στα 3 επιχείρηματά μου που θα δεις πιο πάνω.

Με ποια ηθική με καταδικάζεις ως μισάνθρωπο και τί εννοείς με το "μισάνθρωπος"? Αν εννοείς εχθρός της ζωής, είσαι παντελώς λάθος. Εγώ είμαι και φιλάνθρωπος και φιλόζωος. Άλλοι είναι οι απάνθρωποι και οι μισάνθρωποι.

Ο Δαυίδ ο άνθρωπος του Θεού που σκότωσε σε μια περιπτωσούλα μονάχα 100 φιλισταίους και τους έκανε και περιτομή, για να τους αφιερώσει στον Θεό...τί είναι?

Με βάση ποιον ηθικό κώδικα με καταδικάζεις?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 52 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51 52
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy