ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Tελικά ήλθεν ο Αντίχριστος;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 52
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
lydios41
troll


19 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2015, 16:27:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lydios41  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καλώς ήλθες στο 2%...



Το 99% των ατομων πιστευουν οτι ειναι πανω απο το μεσο ανθρωπο.
Καλως ηρθες Νικομαχε στο 99%.

Edited by - lydios41 on 18/01/2015 16:28:25Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2015, 16:32:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μην τσιγκλιόματε, το θέμα δεν είναι το αν είμαστε ξύπνοι η μη , το θέμα είναι να αντιλαμβανόμασε το λάθος της κατάστασης και να προσπαθούμε να βελτιωνόμαστε. Αν το 2% το κάνει αυτό, καλό είναι να γίνει 99%.

Αν το κάνει το 99% καλό είναι να δούμε επιτέλους αυτή την πολυπόθητη πρόοδο, που δεν τη βλέπουμε π' ανάθεμα τη. Το ζητούμενο κατά την ταπεινή μου άποψη, είναι η επίγνωση της κατάστασης.

Μετά Τιμής...ο μικρός ΚθούλουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2015, 16:56:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Καλώς ήλθες στο 2%...



Το 99% των ατομων πιστευουν οτι ειναι πανω απο το μεσο ανθρωπο.
Καλως ηρθες Νικομαχε στο 99%.

Edited by - lydios41 on 18/01/2015 16:28:25



Λάθος Λεβαντίνε.
Μέγα λάθος.
Επειδή το 99% πιστεύει ότι είναι άνω του μετρίου και το 1% πιστεύει ότι είναι κορυφή !!!

Εγώ προφανώς είμαι στο 1%.Την πάτησες Λεβαντίνε...

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2015, 03:39:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δ.Σ. , Γ.Σ. , Ε.Π.Ε. , Α.Ε. , Χρίστος Ελ και τα λοιπά.
Κοίτα πλάκα...
δηλαδή εάν συναντούσες ένα άγνωστο άνθρωπο στο δρόμο, στο ίντερνετ κτλ θα του έλεγες "πήγαινε ψάξε τί ξέρω"(όχι πιστεύω); Θα βαριόσουνα να του μεταδώσεις τα πιστεύω σου εεε...τις γνώσεις σου;

Οk τουλάχιστον δώστε 2-3 αντιπροσωπευτικά link θεμάτων που περιλαμβάνουν ξεκάθαρες απόψεις σας.


Βρε νούμερο, που βλέπεις και πλάκα, τί είναι αυτά που λες? Ποιός άγνωστος, ποιός δρόμος, και ποιό ίντερνετ? Ποιός Μήτσος?

Σου είπα ποτέ να ψάξεις αυτά που ξέρω ή πιστεύω? Σε πρώτη δόση, δεν θα μπορούσες. Σε δεύτερη, δεν θα καταλάβαινες. Στην τελική, δεν θα γουστάριζα κιόλας.

Ξαναδιάβασε αυτό που έγραψα. Εκεί που σε έλεγα για Κάφκες και κάτι τέτοια. Πόσο γκάου είσαι μωρέ?

Nα μεταδώσω γνώσεις και πεποιθήσεις? Από που κι ως που? Νομίζεις που είμαι κάποιου τύπου δάσκαλος? Γκουρού? Πολιτικός? Θρησκόληπτος? Επειδής εσύ είσαι κουλός, θεωρείς δεδομένη και των άλλων την κουλαμάρα?

Ποιά αντιπροσωπευτικά links? Τα links αντιπροσωπεύουν ανθρώπους? Και για ποιές ξεκάθαρες απόψεις μιλάς βρε νούμερο, που εγώ γράφω σαν Μάνος Νιωτάκης εδώ χαμέ, κι εσύ έχεις φτιάξει δέκα λογαριασμούς και τρολάρεις το σύμπαν κόσμος? Δηλαδής, πόσο νομίζεις πως μπορεί να σε ανεχτεί κανείς, κι εσένα και την αγέλη σου?

Άκου αγορίνα τρελή. Αν θες να ξεστραβωθείς, κάντο.
Δεν σου ζητάω τίποτα,
δεν σου χρωστάω τίποτα,
είμαι DSM.

Υ.Γ. Άκου να θέλει τις ξεκάθαρες απόψεις μου, και μάλιστα με συγκεκριμένα links! Ώπα ρε μεγάλε! Μήπως να σε πηγαινωφέρνω στο σχολείο και το φροντιστήριο?

Edited by - DSM on 19/01/2015 04:04:55Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lydios41
troll


19 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2015, 04:09:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lydios41  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χαχαχααχχα κλαιω απο τα γελια με την ολη φαση!!!!

Edited by - lydios41 on 19/01/2015 04:12:50Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lydios41
troll


19 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2015, 05:14:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lydios41  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Που στο διάολο είναι ο κάθε θεός, της κάθε θρησκείας και δεν εμφανίζεται να υποστηρίξει την αυθεντικότητά του και την ύπαρξή του?

Ευκολάκι.

Σε πρώτη δόση, στα κομποσχοίνια, τις εικόνες, την Άκαμπα, τις ψωλοκόψεις, τα δέντρα, τη φούντα, το πεγιότ, την αναισθησία.

Σε δεύτερη δόση, στην ανάγκη, στη βεβαιότητα, την απελπισία, τον πόνο, την αδικία, την κατάπτωση, την ασθένεια, την έλλειψη, τον φόβο, την απόρριψη, την άγνοια, το βόλεμα.

Σε τρίτη δόση, στον έλεγχο, την υποταγή, την εξουσία, την αποδοχή, τον προγραμματισμό, την επιβράβευση, την παράδοση.

Στην πράξη, παντού.

Ο άνθρωπος δεν είναι εικόνα κανενός, αλλά μάλλον μια διεστραμμένη απεικόνιση των επιθυμιών του.


There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.


Ισως να ξεκιναμε ετσι...Ισως τα κινητρα μας να ειναι ταπεινα στην αρχη.
Αλλα απο καπου πρεπει να ξεκινησουμε.Κανεις δεν ξεκινησε απο τον τερματισμο.

Και ισως μεσα απο αυτο το ταπεινο να εξελιχθουμε σε κατι παραπερα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2015, 07:27:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Δ.Σ. , Γ.Σ. , Ε.Π.Ε. , Α.Ε. , Χρίστος Ελ και τα λοιπά.
Κοίτα πλάκα...
δηλαδή εάν συναντούσες ένα άγνωστο άνθρωπο στο δρόμο, στο ίντερνετ κτλ θα του έλεγες "πήγαινε ψάξε τί ξέρω"(όχι πιστεύω); Θα βαριόσουνα να του μεταδώσεις τα πιστεύω σου εεε...τις γνώσεις σου;

Οk τουλάχιστον δώστε 2-3 αντιπροσωπευτικά link θεμάτων που περιλαμβάνουν ξεκάθαρες απόψεις σας.


Βρε νούμερο, που βλέπεις και πλάκα, τί είναι αυτά που λες? Ποιός άγνωστος, ποιός δρόμος, και ποιό ίντερνετ? Ποιός Μήτσος?

Σου είπα ποτέ να ψάξεις αυτά που ξέρω ή πιστεύω? Σε πρώτη δόση, δεν θα μπορούσες. Σε δεύτερη, δεν θα καταλάβαινες. Στην τελική, δεν θα γουστάριζα κιόλας.

Ξαναδιάβασε αυτό που έγραψα. Εκεί που σε έλεγα για Κάφκες και κάτι τέτοια. Πόσο γκάου είσαι μωρέ?

Nα μεταδώσω γνώσεις και πεποιθήσεις? Από που κι ως που? Νομίζεις που είμαι κάποιου τύπου δάσκαλος? Γκουρού? Πολιτικός? Θρησκόληπτος? Επειδής εσύ είσαι κουλός, θεωρείς δεδομένη και των άλλων την κουλαμάρα?

Ποιά αντιπροσωπευτικά links? Τα links αντιπροσωπεύουν ανθρώπους? Και για ποιές ξεκάθαρες απόψεις μιλάς βρε νούμερο, που εγώ γράφω σαν Μάνος Νιωτάκης εδώ χαμέ, κι εσύ έχεις φτιάξει δέκα λογαριασμούς και τρολάρεις το σύμπαν κόσμος? Δηλαδής, πόσο νομίζεις πως μπορεί να σε ανεχτεί κανείς, κι εσένα και την αγέλη σου?

Άκου αγορίνα τρελή. Αν θες να ξεστραβωθείς, κάντο.
Δεν σου ζητάω τίποτα,
δεν σου χρωστάω τίποτα,
είμαι DSM.

Υ.Γ. Άκου να θέλει τις ξεκάθαρες απόψεις μου, και μάλιστα με συγκεκριμένα links! Ώπα ρε μεγάλε! Μήπως να σε πηγαινωφέρνω στο σχολείο και το φροντιστήριο?

Edited by - DSM on 19/01/2015 04:04:55


Νιωτάκη, δεν με πολυενδιαφέρει τί συγκεκριμένα πιστεύετε εσύ και ο Νικ, έτσι κι αλλιώς πάνω-κάτω έχω καταλάβει. Γνώριζα ότι με την επιμονή μου θα απαντούσες έτσι.

Δεν είναι ανάγκη να βγάζεις την χολή σου. Γιατί δεν είσαι η εξαίρεση στον κανόνα, συνήθως στα φόρουμ βρισκόμαστε για να σπάμε πλάκα με τις απόψεις των άλλων και όχι για να λέμε την δικιά μας κοσμοθεωρία. Δεν είσαι ο μόνος.

Διακατέχεσαι από τον φόβο της ταμπελοποίησης ως προσηλυτιστής, πιστός, θρησκευόμενος όπως και άλλοι πολλοί. Όμως δεν συνειδητοποιείς ότι όλοι ανήκουμε σε μια θρησκεία και μια ιδεολογία, ως ενεργά μέλη μιας κοινωνίας. Εκτός και αν κάποιος είναι εντελώς απομονωμένος από την κοινωνία.

Όσο και να θέλει ένας να είναι και να δείχνει αντί-μαντρής, αντί-αυτό, αντί-τέτοιο, αγνωστικιστής, αρνητής, ελεύθερος και ωραίος..."ανήκει" αναγκαστικά κάπου. Αφού είναι πολίτης και δρα έρχοντας αναγκαστικά σε επαφή με άλλους.

Δεν είναι κακό να λέμε τις απόψεις μας, κακό ή μάλλον αντιπαραγωγικό είναι να ΕΜΜΕΝΟΥΜΕ στον εμπαιγμό κάθε διαφορετικής απόψης.

Άντε και βιάζομαι τώρα.. έχω να κανονίσω τα καθίκια της γραφειοκρατίας.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2015, 07:32:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νικόμαχ εσύ έχεις να μου προτείνεις κανά link να σε διαβάσω, ή είναι μυστικές οι γνώσεις σου και πρέπει να μυηθώ στα μυστήριά σου αν θέλω να κατανοήσω τα βαθιά νοήματα;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2015, 10:07:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Νικόμαχ εσύ έχεις να μου προτείνεις κανά link να σε διαβάσω, ή είναι μυστικές οι γνώσεις σου και πρέπει να μυηθώ στα μυστήριά σου αν θέλω να κατανοήσω τα βαθιά νοήματα;



Βεβαίως,
Την απάντηση του DSM στο τετράγωνο, αγκύλη στον κύβο...

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2015, 10:41:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Σκυλοσώφ....

εγώ έχω ένα λινκ γι'αυτό που ζητάς:

http://www.esoterica.gr/forums/default.asp

Κατά πως λέει και κει κάτω στα ψιλά γράμματα:

quote:
7963 Μέλη έστειλαν 557659 Μηνύματα σε 18 forums.

τα δικά μου είναι κάπου 1200.

του Ντιεσέμη κάπου 2500.

και του Νικόμαχου που έχει σπάσει τα κοντέρ , κάπου.... 9220.

και άλλονε πολλώνε ων ουκ έστι αριθμός....


Το λοιπόν πιάσε ένα θέμα, όποιο γουστέρνεις, κάθε φορά
και κάτσε διάβαζε τι έγραψε το κάθε άτομο, αφού σε ενδιαφέρει τόσο πολύ.

So simple!

Τα μονολεκτικά, και τα λακωνικά, και οι λοιποί σύντομοι προσδιορισμοί, είναι μόνο διά τους 'ταμπελολάτρες'.


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2015, 13:50:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ας μην χαλάμε το θέμα του σεβαστού φίλου Χ.Ο.

Θα απαντήσω στο θέμα για τους κινδύνους της μυστικής γνώσης και της εξέλιξης που αυτή υπόσχεται

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2015, 14:33:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Nαι παιδια,εχει ξεφυγει η συζητηση,εδω γραφουμε για τον Αντίχριστο και αν τελικα είναι εφικτη η εμφανιση του μετα τον Δεκεμβριο του 2015....Εγω είμαι πεπεισμενος ότι δεν είναι,αλλα να ακουσω γνωμες.....Εσεις τι πιστευετε;Είναι ποτε δυνατον να δουμε Χριστο στην Δευτερα Παρουσια μεγαλυτερο από 33 ετων;;;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maria3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
653 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2015, 14:49:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Είναι ποτε δυνατον να δουμε Χριστο στην Δευτερα Παρουσια μεγαλυτερο από 33 ετων;;;


Εσύ δηλαδή πως περιμένεις να τον δεις, για να καταλάβω;

Οι εικόνες Χριστιανέ ορθόδοξε δεν έχουν καμία σχέση με την εικόνα του Χριστού, ξέρεις ότι δεν είμαστε ειδωλολάτρες απλά αντικατροπτρίζουν τα έτη και έναν νεαρό άνδρα ή ένα μωρό στην αγκαλιά της Παναγίας, αυτό τι σημαίνει θα τον δούμε και μωρό;

Και εννοώ ότι οι εικόνες μας έχουν νοερή όψη, δηλαδή δεν σημαίνει ότι δεν είναι θαυματουργές, λόγο των απεικονίσεων, ή είναι ειδωλολατρικές, αλλά ξέρουμε ότι μία εικόνα για να έχει ισχύ πρέπει να μείνει σαράντα μέρες στην Εκκλησία ή να διαβαστεί δεν ξέρω.

Και μην μου πεις ότι δεν είναι έτσι γιατί λέει η δεύτερη εντολή του Μωυσή:

2. Ου ποιήσεις σεαυτώ είδωλον, ουδέ παντός ομοίωμα, όσα εν τω ουρανώ άνω και όσα εν τη γη κάτω και όσα εν τοις υδασιν υποκάτω της γης.

Ο Χριστός ενσαρκώθηκε πριν χιλιάδες χρόνια και ενηλικιώθηκε σαν φυσιολογικός άνθρωπος, αν και αθάνατος δεν σημαίνει ότι είναι άυλος, άρα δεν ξέρουμε και πως θα παρουσιαστεί.

Edited by - maria3 on 19/01/2015 14:58:47Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2015, 15:09:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγω Μαρια μου,περιμενω να τον δω 33 ετων στην Δευτερα Παρουσια Του,και θα ηταν εντελως παραδοξο να είναι μικροτερος ή μεγαλύτερος από τα 33,καθως αυτή ηταν η ηλικια που ειχε όταν αναληφθηκε στους ουρανους!Συνεπως,σε αυτή ακριβως την ηλικια θα παρουσιαστεί για δευτερη φορα,δεν μπορει να είναι ουτε μικροτερος ουτε μεγαλύτερος!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2015, 19:52:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Εγω Μαρια μου,περιμενω να τον δω 33 ετων στην Δευτερα Παρουσια Του,και θα ηταν εντελως παραδοξο να είναι μικροτερος ή μεγαλύτερος από τα 33,καθως αυτή ηταν η ηλικια που ειχε όταν αναληφθηκε στους ουρανους!Συνεπως,σε αυτή ακριβως την ηλικια θα παρουσιαστεί για δευτερη φορα,δεν μπορει να είναι ουτε μικροτερος ουτε μεγαλύτερος!



Γιατί δεν μπορεί ρε χαζοχαρούμενο?
Θεός είναι, ότι γουστάρει κάνει.

γαμώ το διάολό μου μέσα, είναι δυνατόν να είσαι τόσο...χάνος?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2015, 21:59:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Εγω Μαρια μου,περιμενω να τον δω 33 ετων στην Δευτερα Παρουσια Του,και θα ηταν εντελως παραδοξο να είναι μικροτερος ή μεγαλύτερος από τα 33,καθως αυτή ηταν η ηλικια που ειχε όταν αναληφθηκε στους ουρανους!Συνεπως,σε αυτή ακριβως την ηλικια θα παρουσιαστεί για δευτερη φορα,δεν μπορει να είναι ουτε μικροτερος ουτε μεγαλύτερος!



Γιατί δεν μπορεί ρε χαζοχαρούμενο?
Θεός είναι, ότι γουστάρει κάνει.

γαμώ το διάολό μου μέσα, είναι δυνατόν να είσαι τόσο...χάνος?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.


Nικομαχε,''υποκλινομαι'' στο ''χανος''!
Σαφως ΚΑΙ δεν ΜΠΟΡΕΙ!Απαξ ανθρωπος στην επομενη ζωη θα είναι στην ηλικια των 33 ετων,οσο ηταν και ο Χριστος όταν αναληφθηκε στους ουρανους!Ολοι στον Παράδεισο ή στην Κόλαση θα ειμαστε 33 ετων!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2015, 22:07:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ολοι στον Παράδεισο ή στην Κόλαση θα ειμαστε 33 ετων!

Έχεις ξεπεράσει και τον εαυτό σου. Από πού προκύπτει αυτό μωρέ?

Και καλά ο Μητσοτάκης να δείχνει 33, που κοντεύει τα 133. Αλλά και η Δούκισσα Νομικού? Το λες δίκαιο αυτό?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2015, 22:13:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Ολοι στον Παράδεισο ή στην Κόλαση θα ειμαστε 33 ετων!

Έχεις ξεπεράσει και τον εαυτό σου. Από πού προκύπτει αυτό μωρέ?

Και καλά ο Μητσοτάκης να δείχνει 33, που κοντεύει τα 133. Αλλά και η Δούκισσα Νομικού? Το λες δίκαιο αυτό?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.


Είναι Παραδοση της Εκκλησιας,οτι όλα τα σωματα τα αναστημένα θα είναι 33 ετων,στην ιδια ηλικια που αναστηθηκε και ο Ιησους...Ακομα και τα βρέφη που πεθαιναν προωρα,θα λαβουν σωμα 33 ετων.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2015, 22:20:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο Γέροντας έλεγε για τη συντέλεια του κόσμου ότι θα διαρκέσει όσο κρατάει ο Εξάψαλμος, λίγα λεπτά. Την ώρα που θα κρινόμαστε, στον ουρανό θα ψέλνουν τον Εξάψαλμο οι Άγγελοι.

Όλοι οι άνθρωποι, που θα ζουν εκείνη τη στιγμή, θα βιώσουν τον θάνατο ακαριαία και αμέσως μετά θα αναστηθούν, θα είμαστε όλοι με τα σώματά μας άυλα, δεν θα πιάνουμε χώρο, ο ένας θα βλέπει το σώμα του άλλου και όλοι θα είναι στην ηλικία των 33 χρόνων.

Ο Κύριος θα κρατά το βιβλίο της ζωής, το Ευαγγέλιο, και αυτομάτως θα πηγαίνουμε δεξιά ή αριστερά από μόνοι μας, γιατί θα ξέρουμε αν είμαστε για τον Παράδεισο ή όχι.

http://yiorgosthalassis.blogspot.com/2015/01/blog-post_62.html

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2015, 22:41:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν σε γουστάρω για κάτι Γιαλαντζή
είναι γιατί είσαι και ο πρώτος ...Σεναριολόγος!

Πάγενε στο Χολυγουντ (ή ΄εστω στο Μπόλυγουντ) ρε αγόρι μου,
και είναι κρίμα τέτοιο ταλέντο!
Ή αν το διανθίσεις με καμιά πικάντικη λεπτομέρεια πάνε και στον...Σειρηνάκη!

Δηλαδής τώρα για να καταλάβω, εγώ ο αφελής έχω μερικές απορίες:

Καταρχήν ποιος σε τα είπε αυτά.
Ύστερα, γιατί αυτό το κόλλημα με το 33? Με άλλα λόγια είναι η καλύτερη ηλικία? Λίγο προκρούστιο ακουγεται το όλο σκηνικό.
Υστερα, αυτά με τους Εξάψαλμους και τα Εξασφαιρα και τα Εξαπτέρυγα...Δηλαδή στο τσακ μπαμ η δουλειά, πριν τελειώσει η ψαλμωδία....Γιατί τόση βιασύνη? Μια αιωνιότητα είναι αυτή, χάθηκε να γίνει λίγο σκόντο...?
Και αυτό με τους δεξιούς και αριστερούς και την αυτόματη διαλογή....(μήπως θα έχει και φωτεινά βελάκια στο διάδρομο???)
Και ο καημένος ο Βασίλης Λεβέντης πού θα πάει? Ακόμα και στον Παράδεισο, δίπολα και δικομματισμός ρε γαμώτο???

Κι αυτό με τα άυλα σώματα, δηλαδή τί είδους σώματα? Πώς θα καταλαβαίνει ο ένας τον άλλον? Και με ένδυση ή χωρίς?
(στο χωρίς πάει το σεναριο του Σειρηνάκη...)

Ε, ρε γλέντια!

Πάντως ευχαριστώ που μ'έκανες και ξεράθηκα απ'τα γέλια βραδιάτικα,
και ενώ διάβαζα για κόκκαλα και σκελετούς (της Αμφίπολης...)

Να'σαι καλά ρε μπαγλαμά!


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σίφουνας
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2015, 22:56:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σίφουνας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ο Γέροντας έλεγε για τη συντέλεια του κόσμου ότι θα διαρκέσει όσο κρατάει ο Εξάψαλμος, λίγα λεπτά. Την ώρα που θα κρινόμαστε, στον ουρανό θα ψέλνουν τον Εξάψαλμο οι Άγγελοι.

Όλοι οι άνθρωποι, που θα ζουν εκείνη τη στιγμή, θα βιώσουν τον θάνατο ακαριαία και αμέσως μετά θα αναστηθούν, θα είμαστε όλοι με τα σώματά μας άυλα, δεν θα πιάνουμε χώρο, ο ένας θα βλέπει το σώμα του άλλου και όλοι θα είναι στην ηλικία των 33 χρόνων.

Ο Κύριος θα κρατά το βιβλίο της ζωής, το Ευαγγέλιο, και αυτομάτως θα πηγαίνουμε δεξιά ή αριστερά από μόνοι μας, γιατί θα ξέρουμε αν είμαστε για τον Παράδεισο ή όχι.

http://yiorgosthalassis.blogspot.com/2015/01/blog-post_62.html


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2015, 23:09:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Χ.Ο.
Ο Κύριος θα κρατά το βιβλίο της ζωής, το Ευαγγέλιο, και αυτομάτως θα πηγαίνουμε δεξιά ή αριστερά από μόνοι μας, γιατί θα ξέρουμε αν είμαστε για τον Παράδεισο ή όχι.

Όπως μπαίνεις, ή όπως βγαίνεις?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Shadow_Dancer
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
150 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2015, 23:36:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
συνήθως στα φόρουμ βρισκόμαστε για να σπάμε πλάκα με τις απόψεις των άλλων

Εκτός απο την αφεντομουτσουνάρα σου, σε ποιούς άλλους αναφέρεσαι?
Γιατί στο τέλος, μπορεί οι άλλοι να σπάνε πλάκα μαζί σου.....

Πάντως να σου πω, κάτι λώλους-ντιρόλους που βρίσκουν νόημα στη ζωή με το να σπάνε πλάκα με τις απόψεις των άλλων, εγώ τους λυπάμαι για τη μιζέρια τους.

The truth of Ninja will prevail.

Η αλήθεια των Νίτζα θα θριαμβεύσει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2015, 00:01:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Χ.Ο
Είναι Παραδοση της Εκκλησιας,οτι όλα τα σωματα τα αναστημένα θα είναι 33 ετων,στην ιδια ηλικια που αναστηθηκε και ο Ιησους...Ακομα και τα βρέφη που πεθαιναν προωρα,θα λαβουν σωμα 33 ετων.....


Τα ίδια έλεγε και ένας πεοστύφτης, που στο τέλος κάθε "κατάθεσης", νόμιζε ότι άγγιζε το 'θείον".

πεοστύφτης:

Πεοστύφτη αποκαλούμε ένα αρσενικό το οποίο προσευχήθηκε στον Αυνάν και έκανε την κατάλληλη κατάθεση τουλάχιστον 7 φορές σε ένα 24ωρο. Αυτό το άτομο, δηλαδή ο πεοστύφτης αφουγκράζεται του περιεχομένου του Φατσοβιβλίου, του Πορνοσωλήνα και πολλών ακόμη πορνο-ιστοτόπων, με σκοπό να ξεζουμίσει κυριολεκτικά οποιοδήποτε ίχνος τεστοστερόνης υπάρχει μέσα του και με αποτέλεσμα να αφυδατωθεί.


ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lydios41
troll


19 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2015, 05:06:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lydios41  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Nικομαχε σε κανα μηνα σου ετοιμαζω ποστ για την πραγματικη φυση των μαγνητων.Οπως και στα αλλα βεβαια ,και εδω λαθος μας τα μαθανε.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Shadow_Dancer
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
150 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2015, 07:16:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
σε κανα μηνα σου ετοιμαζω ποστ για την πραγματικη φυση των μαγνητων

Ωχχχχχχ, τη βάψαμε.

The truth of Ninja will prevail.

Η αλήθεια των Νίτζα θα θριαμβεύσει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Shadow_Dancer
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
150 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2015, 07:23:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το επόμενο nick βάλτο Sloth, θα σου ταιριάζει άψογα.


The truth of Ninja will prevail.

Η αλήθεια των Νίτζα θα θριαμβεύσει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2015, 13:37:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ας μην χαλάμε το θέμα του σεβαστού φίλου Χ.Ο.

Τα χαλασμένα θέματα, χαλάνε κι άλλο???

quote:
Όπως μπαίνεις, ή όπως βγαίνεις?

Α, γεια σου....


quote:
quote:
συνήθως στα φόρουμ βρισκόμαστε για να σπάμε πλάκα με τις απόψεις των άλλων
Εκτός απο την αφεντομουτσουνάρα σου, σε ποιούς άλλους αναφέρεσαι?
Γιατί στο τέλος, μπορεί οι άλλοι να σπάνε πλάκα μαζί σου.....

Πάντως να σου πω, κάτι λώλους-ντιρόλους που βρίσκουν νόημα στη ζωή με το να σπάνε πλάκα με τις απόψεις των άλλων, εγώ τους λυπάμαι για τη μιζέρια τους.


Ο Ντενίζ προφανώς μπαίνει για 'να σπάει πλάκα'
και φυσικά εξ ιδίων κρίνει τα αλλότρια....

Άρα τα υπόλοιπα πού σε χαλάνε ρε Σκυλοσώφ, δεν κατάλαβα.

Αν δεν σπάσουμε πλάκα στο παρόν θέμα, με τα Αντί-δια και τα κρεμμύδια, πού θα σπάσουμε? Στο κοράνι?
(Εκεί μόνο με βλακ-χιούμορ, και άν....)



.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2015, 16:34:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αν σε γουστάρω για κάτι Γιαλαντζή
είναι γιατί είσαι και ο πρώτος ...Σεναριολόγος!

Πάγενε στο Χολυγουντ (ή ΄εστω στο Μπόλυγουντ) ρε αγόρι μου,
και είναι κρίμα τέτοιο ταλέντο!
Ή αν το διανθίσεις με καμιά πικάντικη λεπτομέρεια πάνε και στον...Σειρηνάκη!

Δηλαδής τώρα για να καταλάβω, εγώ ο αφελής έχω μερικές απορίες:

Καταρχήν ποιος σε τα είπε αυτά.
Ύστερα, γιατί αυτό το κόλλημα με το 33? Με άλλα λόγια είναι η καλύτερη ηλικία? Λίγο προκρούστιο ακουγεται το όλο σκηνικό.
Υστερα, αυτά με τους Εξάψαλμους και τα Εξασφαιρα και τα Εξαπτέρυγα...Δηλαδή στο τσακ μπαμ η δουλειά, πριν τελειώσει η ψαλμωδία....Γιατί τόση βιασύνη? Μια αιωνιότητα είναι αυτή, χάθηκε να γίνει λίγο σκόντο...?
Και αυτό με τους δεξιούς και αριστερούς και την αυτόματη διαλογή....(μήπως θα έχει και φωτεινά βελάκια στο διάδρομο???)
Και ο καημένος ο Βασίλης Λεβέντης πού θα πάει? Ακόμα και στον Παράδεισο, δίπολα και δικομματισμός ρε γαμώτο???

Κι αυτό με τα άυλα σώματα, δηλαδή τί είδους σώματα? Πώς θα καταλαβαίνει ο ένας τον άλλον? Και με ένδυση ή χωρίς?
(στο χωρίς πάει το σεναριο του Σειρηνάκη...)

Ε, ρε γλέντια!

Πάντως ευχαριστώ που μ'έκανες και ξεράθηκα απ'τα γέλια βραδιάτικα,
και ενώ διάβαζα για κόκκαλα και σκελετούς (της Αμφίπολης...)

Να'σαι καλά ρε μπαγλαμά!


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "


Πυθαγόρα,
το ''κολλημα'' που εχω με το 33,είναι γιατι αυτή θα είναι η ηλικια εμφάνισης του Αντιχριστου,ο οποιος θα το παιξει ο ιδιος ο Χριστος στην Δευτερα Παρουσια!Συνεπως,γεννημενος το 1982,το 2015 γίνεται 33 και ετοιμος να εμφανιστεί!Γι'αυτο εχω φαει κολλημα με τα 33!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2015, 19:05:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πυθαγόρα,
το ''κολλημα'' που εχω με το 33,είναι γιατι αυτή θα είναι η ηλικια εμφάνισης του Αντιχριστου,ο οποιος θα το παιξει ο ιδιος ο Χριστος στην Δευτερα Παρουσια!Συνεπως,γεννημενος το 1982,το 2015 γίνεται 33 και ετοιμος να εμφανιστεί!Γι'αυτο εχω φαει κολλημα με τα 33!!!

Αφού ομολογείς ότι έχεις φάει κόλλημα,
πάρε μια αφιέρωση:
http://www.youtube.com/watch?v=Kdj54cN3TOU

Αλλαξε τον Κορυδαλλό με το ...Δαφνί,
και
...Είσαι Μέσα!


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 52 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51 52
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy