ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Tελικά ήλθεν ο Αντίχριστος;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 52
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2015, 14:10:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Χριστιανός Ορθόδοξος
Ο Αντίχριστος θα είναι Αγγλος και θα ονομάζεται ''Fox''!

Φίλε Χριστιανέ Ορθόδοξε κοιτάξετε να τα βρείτε μεταξύ σας. Για σένα και τον προφήτη της συμφοράς Μάξιμο Βαρβαρή, ο Αντίχριστος θα είναι Αγγλος και θα ονομάζεται ''Fox''. Για άλλους που επικαλούνται το βιβλίο του Δανιήλ θα είναι από το Ισλάμ. Για άλλους ο αντίχριστος είναι ο David Mayer de Rothschild. Ο Αμερικανός συγγραφέας Joe Richardson πάλι, υποστηρίζει ότι ο Αντίχριστος δεν θα έρθει από την Ευρώπη, όπως κάποιοι υποστηρίζουν, ή από κάποια δυτική χώρα, αλλά από την Μέση Ανατολή, όπου έχει αρχίσει και ανατέλλει το «άστρο» της Τουρκίας. Και οι πατέρες της εκκλησίας υποστηρίζουν ότι θα είναι Εβραίος από την φυλή του Δαν.

Αν δεν σταθεροποιηθεί το μ@@νί ψάρι δεν τρώμε, όπως έλεγε και ο Ναστρεντίν Χότζας σε μια παλιά ιστορία.


*


Sesostris,
την αληθεια για την καταγωγή του Αντιχριστου,μας την φανερωσε το 2008 ο Τονυ Μπλαιρ!Λεγοντας ότι ''το 2012 θα σας δειξουμε τον ανθρωπο μας'',στους Ολυμπιακούς Αγωνες του Λονδίνου,θα σας δειξουμε τον ανθρωπο μας,παει να πει ότι η γενετειρα του είναι η Αγγλια,και θα είναι Αγγλοεβραιος με καταγωγή από την φυλη του Δαν!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2015, 15:33:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Χ.Ο
ο Χριστος γεννηθηκε χωρις να πειραχτεί ο παρθενικος υμενας....Εμεινε ανέπαφος με υπερφυσικο τρόπο....

Θα φταίω ρε σεις αν τον αρχίσω στα...Γαλλικά?

Tu es μαλακιστίρ !!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2015, 15:48:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νικομαχε,
εγω εδώ παντα εκφραζω τις θεσεις της Ορθόδοξης Εκκλησίας για όλα τα θέματα!Αν θες διαφορετικες τοποθετήσεις απευθυνσου στους ομοϊδεάτες σου,ΑΘΕΟΥΣ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2015, 15:56:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2015, 16:20:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
32 σελίδες θέμα για τον 'Αντίχριστο'! μια χαρά....να σε ρωτήσω Χ.Ο., μιας και εκφράζεις τις θέσεις της Ορθοδοξίας, τι πιστεύετε τελικά εσείς εκεί για το κείμενο της Αποκάλυψης του 'Ιωάννη'; Την θεωρείτε κείμενο ιερό και προφητικό;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2015, 16:30:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

32 σελίδες θέμα για τον 'Αντίχριστο'! μια χαρά....να σε ρωτήσω Χ.Ο., μιας και εκφράζεις τις θέσεις της Ορθοδοξίας, τι πιστεύετε τελικά εσείς εκεί για το κείμενο της Αποκάλυψης του 'Ιωάννη'; Την θεωρείτε κείμενο ιερό και προφητικό;

Ναι,και ιερο και προφητικο!Και μαλιστα,μεσα στο 2015,θα αρχισει σιγά-σιγά να εκπληρώνονται τα κομματια που δεν εχουν συμβει ακόμα,αυτο είναι το πιστευω μου....Ότι παμε προς εκπληρωση της Αποκάλυψης εντος του ετους!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2015, 16:58:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Μάιστα...λύσε μου λοιπόν μία παλιά απορία που έχω.


Γιατί δεν αναφέρεστε καθόλου στο γεγονός ότι οι 144.000 'εσφραγισμένοι' της Αποκάλυψης, οι μοναδικοί που διασώζονται στο φινάλε του φαντασμαγορικού αυτού έργου είναι μόνο Ιουδαίοι? 12.000 από την κάθε φυλή του Ισραήλ για την ακρίβεια...

με άλλα λόγια, για ποιό λόγο αυτοεξαπατάστε ότι τάχα το κήρυγμα του βιβλίου αυτού αφορά όλους του Χριστιανούς ανεξαιρέτως; για ποιό λόγο δεν θέλετε να δείτε ότι η Αποκάλυψη είναι ένα αλληγορικό έργο γραμμένο από Ιουδαίους Χριστιανούς; και το οποίο προτάσσει την τελική διάσωση μονάχα Ιουδαίων Χριστιανών...(ο ίδιος ο Χριστός στη Δευτέρα Παρουσία τονίζει περήφανα ότι "είμαι από τη ρίζα και τη γενιά του Δαυίδ")...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2015, 17:01:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
για την ακρίβεια λέει "εγώ είμαι η ρίζα και η γενιά Δαυίδ"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2015, 17:05:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μάιστα...λύσε μου λοιπόν μία παλιά απορία που έχω.


Γιατί δεν αναφέρεστε καθόλου στο γεγονός ότι οι 144.000 'εσφραγισμένοι' της Αποκάλυψης, οι μοναδικοί που διασώζονται στο φινάλε του φαντασμαγορικού αυτού έργου είναι μόνο Ιουδαίοι? 12.000 από την κάθε φυλή του Ισραήλ για την ακρίβεια...

με άλλα λόγια, για ποιό λόγο αυτοεξαπατάστε ότι τάχα το κήρυγμα του βιβλίου αυτού αφορά όλους του Χριστιανούς ανεξαιρέτως; για ποιό λόγο δεν θέλετε να δείτε ότι η Αποκάλυψη είναι ένα αλληγορικό έργο γραμμένο από Ιουδαίους Χριστιανούς; και το οποίο προτάσσει την τελική διάσωση μονάχα Ιουδαίων Χριστιανών...(ο ίδιος ο Χριστός στη Δευτέρα Παρουσία τονίζει περήφανα ότι "είμαι από τη ρίζα και τη γενιά του Δαυίδ")...



kost,
δεν μου εχεις διαβασει καθολου καλα την Αποκάλυψη,καθολου όμως καλα!αυτοι που θα σωθουν,αναφερονται ως ''η αμμος της θαλασσης'',με τους 144.000 να είναι οι εκλεκτοι,απο τις 12 φυλες του Ισραηλ!Ξεχωρα από αυτους,θα σωθουν εκατομμύρια αλλοι ανθρωποι από κάθε φυλη,χρωμα,εθνος,ή υπηκοοτητα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2015, 17:13:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ θα σωθώ ρε χατζηταραμά?
Αν μου το υπογράψεις, θα πάω να κοινωνήσω.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2015, 17:28:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Κοίτα, με τα περί "αειπαρθενίας" έχεις δείξει ότι η σχεση σου με τα κείμενα καθαυτά είναι κάκιστη...αναπαράγεις τυφλά το ορθόδοξο δόγμα χωρίς να εξετάζεις μόνος σου τα κείμενα.

Ας το δούμε όμως λίγο ακόμα. Εσύ λοιπόν πώς ερμηνεύεις το παρακάτω χωρίο."Και είδα έναν άγγελο να βγαίνει από εκεί που κατεβαίνει ο ήλιος, κρατώντας τη σφραγίδα του ζωντανού Θεού. Αυτός έκραξε με δυνατή φωνή στους τέσσερις αγγέλους που είχαν εντολή να καταστρέψουν τη γη και τη θάλασσα: 'Mην καταστρέψετε τη γη μήτε τη θάλασσα μήτε τα δέντρα, ώσπου να σφραγίσουμε αυτούς που ανήκουν στο Θεό μας βάζοντας σημάδι στο μέτωπό τους'. Και άκουσα πόσοι ήταν αυτοί που σφραγίστηκαν, εκατόν σαράντα τέσσερις χιλιάδες χιλιάδες από όλες τις φυλές του Ισραήλ. Από τη φυλή Ιούδα 12.000 σφραγισμένοι, από τη φυλή Ρουβήν 12.000, από τη φυλή Γαδ 12.000 κτλ...".

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Shadow_Dancer
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
150 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2015, 17:42:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
το κείμενο της Αποκάλυψης του 'Ιωάννη'; Την θεωρείτε κείμενο ιερό και προφητικό;
Ναι,και ιερο και προφητικο!Και μαλιστα,μεσα στο 2015,θα αρχισει σιγά-σιγά να εκπληρώνονται τα κομματια που δεν εχουν συμβει ακόμα,αυτο είναι το πιστευω μου....Ότι παμε προς εκπληρωση της Αποκάλυψης εντος του ετους!

Ναι, βέβαια, το θεωρείτε ιερό.....

Πειράζει που η Αποκάλυψη του Ιωάννη, μέχρι το 1453 συγκαταλεγόταν στα απόκρυφα & ψευδεπίγραφα της Ανατολικής του Χριστού Εκλησίας???

The truth of Ninja will prevail.

Η αλήθεια των Νίτζα θα θριαμβεύσει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2015, 17:50:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εγώ θα σωθώ ρε χατζηταραμά?
Αν μου το υπογράψεις, θα πάω να κοινωνήσω.


Εμ τον βρίζεις, εμ του ζητάς και να εγγυηθεί για χάρη σου...εσύ δε σώζεσαι με τίποταΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maria3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
653 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2015, 18:16:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μάιστα...λύσε μου λοιπόν μία παλιά απορία που έχω.


Γιατί δεν αναφέρεστε καθόλου στο γεγονός ότι οι 144.000 'εσφραγισμένοι' της Αποκάλυψης, οι μοναδικοί που διασώζονται στο φινάλε του φαντασμαγορικού αυτού έργου είναι μόνο Ιουδαίοι? 12.000 από την κάθε φυλή του Ισραήλ για την ακρίβεια...

με άλλα λόγια, για ποιό λόγο αυτοεξαπατάστε ότι τάχα το κήρυγμα του βιβλίου αυτού αφορά όλους του Χριστιανούς ανεξαιρέτως; για ποιό λόγο δεν θέλετε να δείτε ότι η Αποκάλυψη είναι ένα αλληγορικό έργο γραμμένο από Ιουδαίους Χριστιανούς; και το οποίο προτάσσει την τελική διάσωση μονάχα Ιουδαίων Χριστιανών...(ο ίδιος ο Χριστός στη Δευτέρα Παρουσία τονίζει περήφανα ότι "είμαι από τη ρίζα και τη γενιά του Δαυίδ")...



Αυτές είναι οι ρίζες του Ισραήλ που θα πάρουν το αντίδοτο, εναντίον της τρέλας που θα ξεσπάσει, συν ότι αυτοί θα είναι οι μόνοι Χριστιανοί, μάλλον θα πιστεύουν στον Χριστό, πόσοι Εβραίοι νομίζεις ότι πιστεύουν;

Όταν λέμε ρίζες ξέρεις τι σημαίνει;

Έχει να κάνει kost με την Εδέμ και τους πρώτους ανθρώπους καταλαβαίνεις ότι γιαυτό λέει τις ρίζες και ξεκινάν από τους πρωτόπλαστους και φθάνουμε στις φυλές.

Από εκεί και πέρα σου λέει:

9 Μετὰ ταῦτα εἶδον, καὶ ἰδοὺ ὄχλος πολύς, ὃν ἀριθμῆσαι αὐτὸν οὐδεὶς ἐδύνατο, ἐκ παντὸς ἔθνους καὶ φυλῶν καὶ λαῶν καὶ γλωσσῶν, ἑστῶτας ἐνώπιον τοῦ θρόνου καὶ ἐνώπιον τοῦ ἀρνίου, περιβεβλημένους στολὰς λευκάς, καὶ φοίνικες ἐν ταῖς χερσὶν αὐτῶν· 10 καὶ κράζουσι φωνῇ μεγάλῃ λέγοντες· ἡ σωτηρία τῷ Θεῷ ἡμῶν τῷ καθημένῳ ἐπὶ τοῦ θρόνου καὶ τῷ ἀρνίῳ. 11 καὶ πάντες οἱ ἄγγελοι εἱστήκεισαν κύκλῳ τοῦ θρόνου καὶ τῶν πρεσβυτέρων καὶ τῶν τεσσάρων ζῴων, καὶ ἔπεσαν ἐνώπιον τοῦ θρόνου ἐπὶ τὰ πρόσωπα αὐτῶν καὶ προσεκύνησαν τῷ Θεῷ 12 λέγοντες· ἀμήν· ἡ εὐλογία καὶ ἡ δόξα καὶ ἡ σοφία καὶ ἡ εὐχαριστία καὶ ἡ τιμὴ καὶ ἡ δύναμις καὶ ἡ ἰσχὺς τῷ Θεῷ ἡμῶν εἰς τοὺς αἰῶνας τῶν αἰώνων· ἀμήν. 13 Καὶ ἀπεκρίθη εἷς ἐκ τῶν πρεσβυτέρων λέγων μοι· οὗτοι οἱ περιβεβλημένοι τὰς στολὰς τὰς λευκὰς τίνες εἰσὶ καὶ πόθεν ἦλθον; 14 καὶ εἴρηκα αὐτῷ· κύριέ μου, σὺ οἶδας. καὶ εἶπέ μοι· οὗτοί εἰσιν οἱ ἐρχόμενοι ἐκ τῆς θλίψεως τῆς μεγάλης, καὶ ἔπλυναν τὰς στολὰς αὐτῶν καὶ ἐλεύκαναν αὐτὰς ἐν τῷ αἵματι τοῦ ἀρνίου. 15 διὰ τοῦτό εἰσιν ἐνώπιον τοῦ θρόνου τοῦ Θεοῦ καὶ λατρεύουσιν αὐτῷ ἡμέρας καὶ νυκτὸς ἐν τῷ ναῷ αὐτοῦ. καὶ ὁ καθήμενος ἐπὶ τοῦ θρόνου σκηνώσει ἐπ᾿ αὐτούς. 16 οὐ πεινάσουσιν ἔτι οὐδὲ διψήσουσιν ἔτι, οὐδ᾿ οὐ μὴ πέσῃ ἐπ᾿ αὐτοὺς ὁ ἥλιος οὐδὲ πᾶν καῦμα, 17 ὅτι τὸ ἀρνίον τὸ ἀνὰ μέσον τοῦ θρόνου ποιμανεῖ αὐτούς, καὶ ὁδηγήσει αὐτοὺς ἐπὶ ζωῆς πηγὰς ὑδάτων, καὶ ἐξαλείψει ὁ Θεὸς πᾶν δάκρυον ἐκ τῶν ὀφθαλμῶν αὐτῶν.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2015, 18:35:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
πόσοι Εβραίοι νομίζεις ότι πιστεύουν;


Προφανώς και σχεδόν ουδείς Εβραίος σήμερα δεν είναι Χριστιανός.


Εδώ εμείς όμως συζητάμε το τι λένε τα "ιερά" αυτά κείμενα. Ας μην ξεφεύγουμε λοιπόν από αυτό.


Επίσης το παραπάνω μήνυμά σου Maria δεν βγάζει νόημα, εξήγησέ το καλύτερα αν θες.

Και επίσης πες μου πώς ερμηνεύεις το παρακάτω χωρίο,

Mην καταστρέψετε (τον κόσμο), ώσπου να σφραγίσουμε αυτούς που ανήκουν στο Θεό μας βάζοντας σημάδι στο μέτωπό τους (στους 144.000 Ιουδαίους)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maria3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
653 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2015, 18:51:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Επίσης το παραπάνω μήνυμά σου Maria δεν βγάζει νόημα, εξήγησέ το καλύτερα αν θες.

Και επίσης πες μου πώς ερμηνεύεις το παρακάτω χωρίο,

Mην καταστρέψετε (τον κόσμο), ώσπου να σφραγίσουμε αυτούς που ανήκουν στο Θεό μας βάζοντας σημάδι στο μέτωπό τους (στους 144.000 Ιουδαίους)


Το μήνυμα μου μιλάει για τα έθνη και τις φυλές.

Ο Θεός μας είναι ο Χριστός έτσι ξεκινάει η αποκάλυψη του Ιωάννη και σε αυτόν πρέπει να πιστέψουν αυτό εννοεί και γιαυτό σε ρώτησα και ποιο πάνω για το πόσοι πιστεύουν στον Χριστό.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2015, 19:02:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Και επειδή βαριέμαι να περιμένω τον Χ.Ο. που ψάχνει τώρα να βρει τις ορθόδοξες "ερμηνείες" των χωρίων ας πω το εξής...


Δεν είναι μόνο οι "εσφραγισμένοι που θα προφυλαχθούν" που είναι αποκλειστικώς Ιουδαίοι, είναι και στο τελευταίο κεφάλαιο, όταν και κατεβαίνει από τον ουρανό η "νέα Ιερουσαλήμ" με τις 12 πύλες και στις πύλες είναι γραμμένα τα ονόματα των φυλών του Ισραήλ.


Βέβαια αυτή η περίεργη Αποκάλυψη είναι γεμάτη συμβολισμούς, αλληγορίες, παραδοξότητες και αντιφάσεις...λέει φερειπείν ότι τα έθνη όλα ζουν με το φως της νέας Ιερουσαλήμ και οι βασιλιάδες του κόσμου θα φέρνουν εκεί όλα τα μεγαλεία και τον πλούτο τους..


Επομένως καταλήγουμε σε δύο ερμηνείες: 1) από τις καταστροφές διασώζονται αποκλειστικά Ιουδαίοι (οι εσφραγισμένοι) όπως λέει το κείμενο,

ή 2) διασώζονται και άλλοι πιστοί πλην των Ιουδαίων. Ωστόσο οι Ιουδαίοι είναι οι αποκλειστικά εκλεκτοί και ξεχωριστοί του Θεού, όπως έγραψε και ο Χ.Ο. παραπάνω.


Ό,τι από τα δύο λοιπόν κι αν εννοείται, το δικό μου ερώτημα είναι το εξής, πώς δέχονται οι Χριστιανοί αυτό τον διαχωρισμό? Πώς ασπάζονται μία κατά βάση Ιουδαϊκή (εθνική) θρησκεία η οποία ξεχωρίζει τους πιστούς της σε παιδιά (οι Ιουδαίοι) και αποπαίδια (οι μη-Ιουδαίοι).

Δηλαδή και μόνο η ιδέα ότι ο "Θεός" κάνει διακρίσεις στα παιδιά του είναι αστεία...


Απλά αυτοί που γράψανε αυτά τα βιβλία ήταν Ιουδαίοι επομένως είναι λογικό να πίστευαν όσα πίστευαν...

Και το έχω πει και θα το ξαναπώ, είναι ξεδιάντροπα ρατσιστική η ατάκα του ίδιου του Ιησού στα ευαγγέλια, στο κατά Μάρκον (7.27) στο περιστατικό με την Ελληνίδα γυναίκα από τη Φοινίκη, η οποία βιάζεται να θεραπευτεί και εκείνος της λέει θυμωμένα "άσε πρώτα να χροτάσουν τα τέκνα, προηγούνται τα τέκνα και έπονται τα σκυλάκια".

Και εξηγούν όλοι οι ερμηνευτές από κάτω το προφανές της υπόθεσης, πως εννοεί ότι προηγείται της εύνοιάς του ο εκλεκτός λαός, οι Ιουδαίοι, και μετά έπονται όλοι οι άλλοι.

Και εγώ ακόμη παραμένω με την απορία για το πώς γίνεται οι περισσότεροι άνθρωποι ανά τον κόσμο να πιστεύουν σε τέτοιου τύπου "Θεανθρωπους" και "Θεούς"...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maria3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
653 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2015, 19:17:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με πρόλαβες θα στο έβαζα εγώ το κεφάλαιο για την ουράνια Ιερουσαλήμ, γιατί μιλάει για τα ονόματα και τους ανθρώπους που θα είναι μέσα σε αυτοί για να θυμούνται της ρίζες της.

Φαντάσου την ουράνια Ιερουσαλήμ σαν την Εδέμ, νέα Εδέμ αν με αντιλαμβάνεσαι;

Τώρα από εκεί και πέρα που το λέει αυτό για την Ελληνίδα και που διαχωρίζει γιατί ο Χριστός διαχώριζε βάση πίστης, δηλαδή αν πίστευες πραγματικά ή όχι.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2015, 19:30:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Φαντάσου την ουράνια Ιερουσαλήμ σαν την Εδέμ, νέα Εδέμ αν με αντιλαμβάνεσαι;

Σε αντιλαμβάνομαι, εξάλλου η Αποκάλυψη ολοκληρώνεται με την περιγραφή του Δέντρου της Ζωής (δηλ. της αθανασίας) με τα 12 ζωδιακά σύμβολα, όπως ξεκινάει η βίβλος στην εδέμ έτσι και ολοκληρώνεται, με μία παραδείσια κατάσταση της ανθρωπότητας.

Αυτό που έγραψα όμως δεν το κατάλαβες, ή μάλλον έκανες πως δεν το κατάλαβες...όσοι περιμένουν στη σειρά να θεραπευτούν είναι όλοι "πιστοί" στον Ιησού. Ο διαχωρισμός λοιπόν που κάνει ο Ιησούς είναι καθαρά φυλετικός και αυτό μπορεί και ένα παιδάκι να το καταλάβει. Διαχωρίζει ξεκάθαρα τους Ιουδαίους από τους μη-Ιουδαίους. Αναπαράγει λοιπόν τον διαχωρισμό που κάνει η Π. Διαθήκη σε Ιουδαίους (ο περιούσιος λαός) και στους υποδεέστερους αλλοεθνείς και αλλόρθησκους.


Ελπίζω τώρα να το κατάλαβες και να μην το αναλύσω περαιτέρωΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sol-Mix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


394 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2015, 19:32:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μια που ασχολείστε με προφητείες ας δούμε και μερικά τετράστιχα του Νοστράδαμου.

Η Κόρη του Φωτός, από τους φίλους της θα καταδικαστεί.
Ότι τάχα το σκότος στη Παλιά Γη έχει φέρει.
Θα την βρίζουν και θα την χτυπούν, θα λένε ότι αυτή φταίει.
Αλλά σύντομα θα καταλάβουν το λάθος τους.

Για μένα αυτό σημαίνει διασυρμός και χλευασμός της Ελλάδος από τους Δυτικούς.

Η αρρενωπή γυναίκα θα ασκήσει πίεση στον βορρά.
Θα δημιουργήσει δυσφορία σχεδόν σε ολόκληρη την Ευρώπη.
Δύο αποτυχίες θα την θέσουν σε τέτοια έλλειψη ισορροπίας.
Ώστε ζωή και θάνατος θα ισχυροποιήσουν τους Ανατολικούς Ευρωπαίους.

Η αρρενωπή γυναίκα είναι η Άγγελα Μέρκελ και θα αποτύχει να λύση την οικονομική κρίση.

Θα πουν οι δυνατοί, στο άκρο του Θρόνου,
ότι με το δίκιο τους, ο χρυσός της τους ανήκει.
Μα δεν θα προφτάσουν στη σκιά της Γης.
Τα γεγονότα τρέχουν σε μια μεγάλη πόλη.

Για μένα οι δυνατοί είναι οι G20 και οι λοιποί.

Στις Κυκλάδες, στην Πείρινθο (Μακεδονία), και στην Λάρισα,
στην Σπάρτη και ολόκληρη την Πελοπόννησο,
ένας τρομερός λιμός, μια μάστιγα από ψεύτικη σκόνη
Εννιά μήνες θα διαρκέσει δίνοντας μορφή σε όλα.

Αναφέρετε στην πείνα που έχει πέσει στην Ελλάδα και στην μελλοντική ένωση όλων των Ελλήνων ανεξαρτήτος πολιτικών – κοινωνικών - θρησκευτικών πεποιθήσεων.

Οι καταπιεσμένοι, αφέντες θα γίνουν.
Γιατί ο Θεός την σειρά αλλάζει.
Το φως της, τον κόσμο ξανά θα φέξει.
Και τότε όλοι τους θα θυμηθούν ποια είναι Αυτή.

Για μένα αναφέρετε στην ερχόμενη νέα «Ελληνική Κυβέρνηση» όποια και αν είναι αυτή.

Τα έντονα γράμματα είναι οι μεταφράσεις μου - παραφράσεις μου, γιατί απλά έτσι με βολεύει, έτσι με εξυπηρετεί.

Edited by - Sol-Mix on 11/01/2015 19:45:38Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2015, 19:56:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τι στα διάλα, μόνο την Ελλάδα είχε στο μυαλό του ο Νοστράδαμος? Άλλη έγνοια δεν είχε?


quote:
Οι καταπιεσμένοι, αφέντες θα γίνουν. Γιατί ο Θεός την σειρά αλλάζει.


Στη Νέα Ελληνική Κυβέρνηση, όποια κι αν είναι? Μάιστα, σαν να λέμε ό,τι να΄ναι...εγώ πάντως λέω ότι εδώ εννοεί τους Εβραίους. Γάντι τους ταιριάζει η προφητεία αυτή! οι τελευταίοι έσονται πρώτοι και τα συναφή...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maria3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
653 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2015, 19:59:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αυτό που έγραψα όμως δεν το κατάλαβες, ή μάλλον έκανες πως δεν το κατάλαβες...όσοι περιμένουν στη σειρά να θεραπευτούν είναι όλοι "πιστοί" στον Ιησού. Ο διαχωρισμός λοιπόν που κάνει ο Ιησούς είναι καθαρά φυλετικός και αυτό μπορεί και ένα παιδάκι να το καταλάβει. Διαχωρίζει ξεκάθαρα τους Ιουδαίους από τους μη-Ιουδαίους. Αναπαράγει λοιπόν τον διαχωρισμό που κάνει η Π. Διαθήκη σε Ιουδαίους (ο περιούσιος λαός) και στους υποδεέστερους αλλοεθνείς και αλλόρθησκους.


Ελπίζω τώρα να το κατάλαβες και να μην το αναλύσω περαιτέρω


Το κατάλαβα απλά σου εξήγησα ότι από εκεί ξεκινάει η Εδέμ και οι πρωτόπλαστοι, τι ήθελες να γράφει;

Όλοι ξέρουμε από που αρχίζουν οι πρώτες ρίζες, ο πρώτος πολιτισμός, να το αλλάξουμε και αυτό;

Εκεί βρέθηκαν οι πρώτοι πάπυροι της παλαιάς Διαθήκης, ότι γίνονται έθνος και τα αγαπημένα παιδιά του Θεού ξεκινάει με τον Μωυσή αν δεν κάνω λάθος;

sol-mix Ωραίος δεκτών

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2015, 20:02:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Όλοι ξέρουμε από που αρχίζουν οι πρώτες ρίζες, ο πρώτος πολιτισμός, να το αλλάξουμε και αυτό;


Τι εννοείς;;;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maria3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
653 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2015, 20:13:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οι Σουμέριοι δεν ήταν από τους πρώτους πολιτισμούς στην γη;

Αργότερα οι πολιτισμοί της Μεσοποταμίας;

Και οι Ακκάδιοι οι Αμορίτες αργότερα οι δεύτεροι, αναφέρονται ως οι βιβλικοί πολιτισμοί;

Δεν ξέρω αλλά κάπου προς τα εκεί λέγεται ότι βρίσκεται ο πρώτος πολιτισμός κοντά στο Ισραήλ, η πρώτη γραφή μάλλον μπορεί να κάνω και λάθος.

Edited by - maria3 on 11/01/2015 20:17:30Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2015, 20:52:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Μαρία μου μάλλον δεν καταλαβαινόμαστε...

Να το θέσω με έναν πιο ευθύ τρόπο...ο ιουδαιοχριστιανικός "Θεός" είναι ένας ρατσιστής Θεός διότι ιεραρχεί τους ανθρώπους βάσει φυλετικών κριτηρίων.

Επίσης είναι και 'φαλλοκράτης' Θεός, σχεδόν μισογύνης, καθώς θεωρεί την γυναίκα υποδεέστερη του άνδρα και κτήμα του.

Και εννοείται επίσης πως είναι και ένας "Θεός" υποκειμενικά προκατειλημμένος με το θρήσκευμα του καθενός...οι Χριστανοί σώζονται, οι μη-χριστιανοί στο πυρ το εξώτερον...

Και είναι βέβαια και ένας θεός ζηλιάρης, φονικός και εκδικητικός, κατά την ειλικρινή ομολογία του ιδίου


Δηλαδή αν είναι έτσι του λόγου του ο κυρ-θεός τότε δεν χρειαζόμαστε διάολο, γιατί ο πρώτος κάνει και για τους δύο...


Η σκηνή λοιπόν που ανέφερα προηγουμένως είναι από τις πιο ενοχλητικές της Κ. Διαθήκης...η γυναίκα πέφτει στα γόνατα του Ιησού ζητώντας του να θεραπεύσει την κόρη της...ο Ιησούς της λέει υποτιμητικά "περίμενε στη σειρά σου, γιατί προηγούνται τα τέκνα και έπονται τα σκυλάκια. Η γυναίκα όλο ταπεινότητα του απαντάει "ναι Κύριε, αλλά και τα σκυλάκια τρέφονται από τα ψίχουλα των παιδιών. Και ο Ιησούς εκτιμώντας την δουλοπρεπή της στάση βοηθάει τελικά την κόρη της.


Εγώ λοιπόν ρωτάω, έχουμε έναν Θεό ρατσιστή, σεξιστή και εγώ δεν ξέρω τι άλλο...μία μη-Ιουδαία γυναίκα πχ, κατατάσσεται στα μάτια αυτού του "Θεού" σε ένα κατώτερο επίπεδο. Και αν δεν είναι και Χριστιανή στο θρήσκευμα τότε ανήκει στον απόπατο της αξιολόγησης αυτής.


Και ρωτάω λοιπόν εγώ, πώς γίνεται ένας στοιχειωδώς σκεπτόμενος άνθρωπος να δίνει πίστη στις ιερατικές αυτές κατασκευές, και να πιστεύει σε τέτοιες καρικατούρες θεών;


Και η απάντηση είναι φυσικά ότι ο περισσότερος κόσμος πρέπει κάπου να πιστέψει...φτιάχνοντας τον δικό του "προσωπικό Θεό"...πρέπει να πιστέψει κάπου και γι'αυτό οι αρχικές πηγές είναι το πρόσχημα...και γιαυτό εξιδανικεύει την δοσμένη εκδοχή του...αγνοώντας πλήρως τα κείμενα...δεν μπαίνει καν στη διαδικασία να τα διαβάσει...θυμάται πέντε-έξι αφηρημένα σκηνικά από το σχολείο και το υπόλοιπο το σχηματοποιεί φαντασιακά...αν όμως αρχίσει να τα σκαλίζει με περιέργεια τότε ξεκινάει η απομυθοποίηση...και η επίγνωση ότι αυτός ο "Θεός" είναι ένα ατελές ανθρώπινο δημιούργημα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maria3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
653 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2015, 21:16:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμφωνώ δεν καταλαβαινόμαστε και γιαυτό είναι το τελευταίο μήνυμα που γράφω.

Η αποκάλυψη μιλάει για επτά γενεές, σου δίνω ένα παράδειγμα, πρώτοι οι Εβραίοι, δεύτεροι οι Έλληνες, τρίτος ο πολιτισμός που αναμίχτηκε με τους Εβραίους και τους Έλληνες, τέταρτος, πέμπτος οι μίξη των προηγουμένων και ούτω καθ εξής.

Ο Μεσσίας προ υπήρχε από του πρώτου και ήταν ο ενδιάμεσος ως προς τον έλεγχο, αν διαβάσεις την Αγία Γραφή θα τα δεις.

Μιλάει καθαρά για τον Μεσσία και τους Θεούς των Ελλήνων όπου αποφασίζεται η εκεχειρία μάλλον καταστρέφεται ο δεύτερος πολιτισμός και αρχίζει ο τρίτος έτσι πάμε και στους άλλους, λογικά είμαστε ο έβδομος πολιτισμός που θα καταστραφεί.

Οι Νικολαϊτες λογικά ήταν αίρεση όπου πίστευαν και στις δύο ποιο πάνω θρησκείες...

Όλα αυτά βέβαια αν υποθέσουμε ότι ο Ιωάννη έγραψε και για το παρελθόν και είναι γιαυτά που δεν μπορεί να μιλήσει.

Τώρα από εκεί και πέρα στα γράφω όλα αυτά γιατί η Ουράνια Ιερουσαλήμ υπάρχει, μας το λέει καθαρά και στο τέλος μας γράφει ο Ιωάννης:

17 Καὶ τὸ Πνεῦμα καὶ ἡ νύμφη λέγουσιν· ἔρχου. καὶ ὁ ἀκούων εἰπάτω· ἔρχου. καὶ ὁ διψῶν ἐρχέσθω, καὶ ὁ θέλων λαβέτω ὕδωρ ζωῆς δωρεάν.
18 Μαρτυρῶ ἐγὼ παντὶ τῷ ἀκούοντι τοὺς λόγους τῆς προφητείας τοῦ βιβλίου τούτου. ἐάν τις ἐπιθῇ ἐπὶ ταῦτα, ἐπιθήσει ὁ Θεὸς ἐπ᾿ αὐτὸν τὰς πληγὰς τὰς γεγραμμένας ἐν τῷ βιβλίῳ τούτῳ· 19 καὶ ἐάν τις ἀφέλῃ ἀπὸ τῶν λόγων τοῦ βιβλίου τῆς προφητείας ταύτης, ἀφελεῖ ὁ Θεὸς τὸ μέρος αὐτοῦ ἀπὸ τοῦ ξύλου τῆς ζωῆς καὶ ἐκ τῆς πόλεως τῆς ἁγίας, τῶν γεγραμμένων ἐν τῷ βιβλίῳ τούτῳ.
20 Λέγει ὁ μαρτυρῶν ταῦτα· ναὶ ἔρχομαι ταχύ. ἀμήν, ναὶ ἔρχου, Κύριε ᾿Ιησοῦ.
21 ῾Η χάρις τοῦ Κυρίου ᾿Ιησοῦ Χριστοῦ μετὰ πάντων τῶν ἁγίων· ἀμήν.

Και σου εξηγώ και για το ποιο πάνω ερώτημα σου, ότι ο Θεός σύμφωνα με τα παραπάνω που γράφω δεν έχει πρόβλημα με την γυναίκα αλλά με την μη ελεγχόμενη ανθρώπινη αναπαραγωγή, κάνω λάθος;

Σε αυτό μπορείς να τον θεωρήσεις στριμμένο αλλά κοίτα που φτάσαμε από αιωνόβιοι να ζούμε πόσα χρόνια;

Τώρα στην Παλαιά Διαθήκη μας μιλάει για τις ρίζες μας, αν αναλογιστούμε κάθε δέντρο ή ακόμα και ένα χορτάρι στην γη και ένας άνθρωπος, αργότερα μας λέει για τον όφις τον πολλαπλασιασμό της Εύας, το σπέρματος της γυναικός εναντίον του διαβόλου, οπότε βλέπουμε ότι αυτό είναι σημαντικός παράγοντας.

Όσο για την Ελληνίδα ήθελα να μου το μεταφέρεις επ' ακριβώς γιατί δεν το θυμάμαι, σου το είπα και ποιο πάνω.

Edited by - maria3 on 11/01/2015 21:25:18Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2015, 21:18:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
κυρά-maria3

Αλλα σου λέει ο kost, άλλα καταλαβαίνεις κι άλλα του απαντάς.

Je suis κριστιάν ορτοδόξ!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.

Edited by - ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ on 11/01/2015 21:36:40Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2015, 21:29:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο LUCIFER περιλαμβάνεται στην Αποκάλυψη?

Large Binocular Telescope Near-infrared Utility with Camera and Integral Field Unit for Extragalactic Research

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.

Edited by - ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ on 11/01/2015 21:30:27Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2015, 21:45:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Je suis αμόρφωτος.

Η Αγία Γραφή είναι η Π.Διαθήκη, ή η Κ.Διαθήκη?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nediB
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
521 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2015, 21:51:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλοι μου συγνωμη που παρεμβαινω,αλλα θεωρησα χρησιμο να παραθεσω την συνολικη αποψη της Α.Γραφης για το ποιους θεωρει ο Ιησους αδελφους του και συγγενεις του.
Απο το κατα Ματθαιον ιβ'
46 ῎Ετι δὲ αὐτοῦ λαλοῦντος τοῖς ὄχλοις ἰδοὺ ἡ μήτηρ καὶ οἱ ἀδελφοὶ αὐτοῦ εἱστήκεισαν ἔξω, ζητοῦντες λαλῆσαι αὐτῷ.
47 εἶπε δέ τις αὐτῷ· ἰδοὺ ἡ μήτηρ σου καὶ οἱ ἀδελφοί σου ἑστήκασιν ἔξω ζητοῦντές σε ἰδεῖν.
48 ὁ δὲ ἀποκριθεὶς εἶπε τῷ λέγοντι αὐτῷ· τίς ἐστιν ἡ μήτηρ μου καὶ τίνες εἰσὶν οἱ ἀδελφοί μου;
49 καὶ ἐκτείνας τὴν χεῖρα αὐτοῦ ἐπὶ τοὺς μαθητὰς αὐτοῦ ἔφη· ἰδοὺ ἡ μήτηρ μου καὶ οἱ ἀδελφοί μου·
50 ὅστις γὰρ ἂν ποιήσῃ τὸ θέλημα τοῦ πατρός μου τοῦ ἐν οὐρανοῖς, αὐτός μου ἀδελφός καὶ ἀδελφὴ καὶ μήτηρ ἐστίν.

321Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 52 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51 52
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy