ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Tελικά ήλθεν ο Αντίχριστος;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 52
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2014, 15:45:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πυθαγορα,
ο Αντίχριστος είναι ολη μου η ζωή!ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΩ ότι είναι ολη μου η ζωή!Δεν υπάρχω χωρίς αυτόν!

Γιατί τόση ...κάψα?

Θα τον παντρευτείς? Ή σου υποσχέθηκε να σε κάνει CEO στην εταιρεία του?

Κι άμα "δεν υπάρχεις" χωρίς αυτόν, τότε πώς "υπάρχεις"?
(εκτός αν είναι ήδη εδώ μαζί σου παρέα και δεν μας το λες....)

Είσαι μια κατηγορία μόνος σου, στα ψυχοπαθολογικά δεδομένα...
Θα εφευρεθεί νέος όρος: Αντιχριστομανία
μόνο για πάρτη σου....


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σίφουνας
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2014, 21:19:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σίφουνας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ο Αντίχριστος είναι ολη μου η ζωή!ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΩ ότι είναι ολη μου η ζωή!Δεν υπάρχω χωρίς αυτόν!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Shadow_Dancer
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
150 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2014, 22:39:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ο Αντίχριστος είναι ολη μου η ζωή!ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΩ ότι είναι ολη μου η ζωή!Δεν υπάρχω χωρίς αυτόν!

Heh, σοβαρά ε? Μη μου το λες.....

The truth of Ninja will prevail.

Η αλήθεια των Νίτζα θα θριαμβεύσει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2014, 13:49:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Πυθαγορα,
ο Αντίχριστος είναι ολη μου η ζωή!ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΩ ότι είναι ολη μου η ζωή!Δεν υπάρχω χωρίς αυτόν!

Γιατί τόση ...κάψα?

Θα τον παντρευτείς? Ή σου υποσχέθηκε να σε κάνει CEO στην εταιρεία του?

Κι άμα "δεν υπάρχεις" χωρίς αυτόν, τότε πώς "υπάρχεις"?
(εκτός αν είναι ήδη εδώ μαζί σου παρέα και δεν μας το λες....)

Είσαι μια κατηγορία μόνος σου, στα ψυχοπαθολογικά δεδομένα...
Θα εφευρεθεί νέος όρος: Αντιχριστομανία
μόνο για πάρτη σου....


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "


Kοιτα να δεις τι συμβαινει:Η ζωη μου εχει παρει ασχημη τροπή,υποφερω από ανεργια και αρρώστιες,και ευελπιστώ σε ένα συντομο τελος του κόσμου ώστε να τελειωσει αυτή μαζι με την συντελεια.....Χωρις Αντιχριστο αυτό δεν γίνεται,οποτε εχω θεσει ολες τις ελπιδες μου να βρω το ποτε εμφανίζεται και είμαι τυχερος που εμφανίζεται γρηγορα,σε 1 μολις χρόνο από τωρα.....Δηλαδη,ετυχε να συμπεσει η εμφανιση του με το τελμα που εχει βρεθει η ζωή μου,και εχω επικεντρωθεί εκει.....Αυτό που φανταζει σε πολλους ουτοπικο και δεν το πιστευουν,εγω το εχω σιγουρέψει 100% και ας μην γινομαι πιστευτός από κανέναν!Το ανεφικτο για τους πολλους είναι εφικτο για μενα!Εχω πεπειστει ότι ο Αντίχριστος θα κανει την εμφανιση του τον Δεκεμβριο του 2015,επειτα από μισο χρόνο πόλεμο,που θα ξεκινησει τον Ιουνιο του 2015!Δηλαδη,τα γεγονοντα της συντέλειας ξεκινουν σε 7 μηνες από σήμερα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2014, 20:52:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Χριστιανός Ορθόδοξος
Kοιτα να δεις τι συμβαινει:Η ζωη μου εχει παρει ασχημη τροπή,υποφερω από ανεργια και αρρώστιες,και ευελπιστώ σε ένα συντομο τελος του κόσμου ώστε να τελειωσει αυτή μαζι με την συντελεια.....

Φίλε Χριστιανέ Ορθόδοξε. Από την μια κατανοώ την δύσκολη κατάσταση στην οποία έχεις περιέλθει ψυχολογικά, από την άλλη όμως δεν μπορώ να κατανοήσω τον τρόπο με τον οποίο θέλεις να απαλλαγής απ' αυτήν. Το να επιθυμής και να εύχεσαι τον θάνατό σου είναι κατανοητό στην ψυχολογική κατάσταση που γράφεις ότι βρίσκεσαι, Το να επιθυμής όμως να συμπαρασύρης στον θάνατο και τα εκατομμύρια των συνανθρώπων σου που δεν σου έφταιξαν σε τίποτα, όχι μόνο δεν είναι κατανοητό, αλλά συγχρόνως είναι και αντιχριστιανικό, σύμφωνα με αυτά τουλάχιστον που διατείνεται ότι πρεσβεύει η θρησκεία σου.
quote:
Χριστιανός Ορθόδοξος
Δηλαδη,ετυχε να συμπεσει η εμφανιση του με το τελμα που εχει βρεθει η ζωή μου,και εχω επικεντρωθεί εκει.....Αυτό που φανταζει σε πολλους ουτοπικο και δεν το πιστευουν,εγω το εχω σιγουρέψει 100% και ας μην γινομαι πιστευτός από κανέναν!

Αν περιμένης τον αντίχριστο για να δώση τέλος στα βάσανά σου, τότε σου το υπογράφω ότι θα περιμένης εσαεί, γιατί απλούστατα είναι το ίδιο πιθανό να εμφανιστή όσο πιθανό είναι να εμφανιστή και ο Μπάτμαν.
quote:
Χριστιανός Ορθόδοξος
Το ανεφικτο για τους πολλους είναι εφικτο για μενα!Εχω πεπειστει ότι ο Αντίχριστος θα κανει την εμφανιση του τον Δεκεμβριο του 2015,επειτα από μισο χρόνο πόλεμο,που θα ξεκινησει τον Ιουνιο του 2015!Δηλαδη,τα γεγονοντα της συντέλειας ξεκινουν σε 7 μηνες από σήμερα!

Από Δεκέμβριο σε Δεκέμβριο το πας. Σε βλέπω να γράφης τα ίδια και για τον Δεκέμβριο του 2016, του 2017, του 2018, και πάει λέγοντας. Τον Μάξιμο τον έκανες λουλούδι!
Το μόνο εφικτό για σένα είναι:

1ον Επισκέπτεσαι έναν καλό ψυχολόγο για να σε στηρίξη ψυχολογικά, να ξαναβρής την αυτοπεποίθησή σου, και να ξαναρχίσης την ζωή σου φυσιολογικά.

2ον Αγοράζεις ένα Κοράνι, πας κατά Δαμασκό ή Καμπούλ μεριά, και το σκίζεις δημόσια. Με τον τρόπο αυτό δίνεις τέλος στα βάσανά σου και μάλιστα με το φωτοστέφανο του μάρτυρα της πίστεως, μοστράρει το κεφάλι σου φωτό στις εφημερίδες και γίνεσαι διάσημος, και που ξέρεις καμιά φορά, μπορεί και να σε αγιοποιήσουν.

*

Edited by - Sesostris on 07/11/2014 20:53:29Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2014, 11:55:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είδατε πώς θέματα χωρίς ουσία φτάνουν έως και 23 σελίδες με τις ευλογίες σας;

Κάτι σαν τα σώματα χωρίς ζωή (πτώματα). Μαζεύονται τα σκουλίκια και κάνουν γεύμα για μέρεςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2014, 15:13:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Χριστιανός Ορθόδοξος
Kοιτα να δεις τι συμβαινει:Η ζωη μου εχει παρει ασχημη τροπή,υποφερω από ανεργια και αρρώστιες,και ευελπιστώ σε ένα συντομο τελος του κόσμου ώστε να τελειωσει αυτή μαζι με την συντελεια.....

Φίλε Χριστιανέ Ορθόδοξε. Από την μια κατανοώ την δύσκολη κατάσταση στην οποία έχεις περιέλθει ψυχολογικά, από την άλλη όμως δεν μπορώ να κατανοήσω τον τρόπο με τον οποίο θέλεις να απαλλαγής απ' αυτήν. Το να επιθυμής και να εύχεσαι τον θάνατό σου είναι κατανοητό στην ψυχολογική κατάσταση που γράφεις ότι βρίσκεσαι, Το να επιθυμής όμως να συμπαρασύρης στον θάνατο και τα εκατομμύρια των συνανθρώπων σου που δεν σου έφταιξαν σε τίποτα, όχι μόνο δεν είναι κατανοητό, αλλά συγχρόνως είναι και αντιχριστιανικό, σύμφωνα με αυτά τουλάχιστον που διατείνεται ότι πρεσβεύει η θρησκεία σου.
quote:
Χριστιανός Ορθόδοξος
Δηλαδη,ετυχε να συμπεσει η εμφανιση του με το τελμα που εχει βρεθει η ζωή μου,και εχω επικεντρωθεί εκει.....Αυτό που φανταζει σε πολλους ουτοπικο και δεν το πιστευουν,εγω το εχω σιγουρέψει 100% και ας μην γινομαι πιστευτός από κανέναν!

Αν περιμένης τον αντίχριστο για να δώση τέλος στα βάσανά σου, τότε σου το υπογράφω ότι θα περιμένης εσαεί, γιατί απλούστατα είναι το ίδιο πιθανό να εμφανιστή όσο πιθανό είναι να εμφανιστή και ο Μπάτμαν.
quote:
Χριστιανός Ορθόδοξος
Το ανεφικτο για τους πολλους είναι εφικτο για μενα!Εχω πεπειστει ότι ο Αντίχριστος θα κανει την εμφανιση του τον Δεκεμβριο του 2015,επειτα από μισο χρόνο πόλεμο,που θα ξεκινησει τον Ιουνιο του 2015!Δηλαδη,τα γεγονοντα της συντέλειας ξεκινουν σε 7 μηνες από σήμερα!

Από Δεκέμβριο σε Δεκέμβριο το πας. Σε βλέπω να γράφης τα ίδια και για τον Δεκέμβριο του 2016, του 2017, του 2018, και πάει λέγοντας. Τον Μάξιμο τον έκανες λουλούδι!
Το μόνο εφικτό για σένα είναι:

1ον Επισκέπτεσαι έναν καλό ψυχολόγο για να σε στηρίξη ψυχολογικά, να ξαναβρής την αυτοπεποίθησή σου, και να ξαναρχίσης την ζωή σου φυσιολογικά.

2ον Αγοράζεις ένα Κοράνι, πας κατά Δαμασκό ή Καμπούλ μεριά, και το σκίζεις δημόσια. Με τον τρόπο αυτό δίνεις τέλος στα βάσανά σου και μάλιστα με το φωτοστέφανο του μάρτυρα της πίστεως, μοστράρει το κεφάλι σου φωτό στις εφημερίδες και γίνεσαι διάσημος, και που ξέρεις καμιά φορά, μπορεί και να σε αγιοποιήσουν.

*

Edited by - Sesostris on 07/11/2014 20:53:29


Sesostris,
η κατασταση η οποια βρισκομαι είναι οντως πολύ κρίσιμη,γιατι λαθη που εκανα στο παρελθον μου στοιχίζουν σημερα....Δεν μου φταιει σε τίποτα η ανθρωποτητα να καταστραφει και ουτε ερχεται ο Αντίχριστος επειδή τον προσκάλεσα εγω να ερθει,απλως ''ετυχε'' η εμφανισή του να συμπεσει με τα προσωπικα προβλήματα που αντιμετωπίζω και θελω να το εκμεταλλευτω!Είναι λοιπον ''εκμεταλλευση'' της συγκυρίας αυτης,της δύσκολης θεσης που εχω περιέλθει με την εμφάνιση του Αντί....Αν δεν υπηρχε καθολου αυτη η προοπτικη και αν δεν πιστευα ότι θα εμφανιστεί σε 1 χρόνο από σήμερα,θα ειχα απελπιστεί πλήρως και θα είχα πεσει σε βαθια καταθλιψη μη μπορώντας να λυσω το γορδιο δεσμο και την ασχημη τροπη που εχει παρει η ζωη μου....Σαφως θα αναζητουσα λυσεις σε επαγγελματία για να ορθοποδήσω,ομως η προοπτικη του Αντιχριστου με κάνει να αναβαλλω συνεχως,περιμενωντας την εκπληρωση της....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2014, 16:00:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-Η ζωη μου εχει παρει ασχημη τροπή,υποφερω από ανεργια και αρρώστιες,και ευελπιστώ σε ένα συντομο τελος του κόσμου ώστε να τελειωσει αυτή μαζι με την συντελεια.....

-Σαφως θα αναζητουσα λυσεις σε επαγγελματία για να ορθοποδήσω,ομως η προοπτικη του Αντιχριστου με κάνει να αναβαλλω συνεχως,περιμενωντας την εκπληρωση της....

Δηλαδή μόλις παραδέχτηκες ότι δεν θέλεις να γίνεις καλά. Κι ας σου λένε όλοι γύρω σου ότι δεν είσαι καλά, αλλά μπορείς να γίνεις καλά και από ψυχολογικά θέματα, και από σωματικά (που μπορεί να είναι ψυχοσωματικά) και να βρεις και δουλειά (γιατί κανένας δεν θέλει στην δουλειά του έναν τύπο μισότρελο).
Τουλάχιστον κανένα ιερέα εμπιστεύεσαι να σε συμβουλέψει; Δεν μπορεί να είναι όλοι νούμερα σαν τον Μάξιμο, υπάρχουν και μερικοί που μιλάνε με βάση την κοινή λογική. Θα σου πει τα ίδια που σου λέω κι εγώ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2014, 21:15:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Heretic,
το μονο φαρμακο στην περιπτωση μου είναι ο Αντίχριστος και η σε 1 χρόνο από σημερα εμφάνισή του!Αυτο θα με γιατρεψει εντελως,αυτο θα με κάνει καλά.....Εχω σιγουρευτεί πλέον 100% ότι ετσι θα γίνει,και μπορω να σου πω ότι νοιώθω καλυτερα από σήμερα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2014, 11:34:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Χριστιανός Ορθόδοξος
Σαφως θα αναζητουσα λυσεις σε επαγγελματία για να ορθοποδήσω,ομως η προοπτικη του Αντιχριστου με κάνει να αναβαλλω συνεχως,περιμενωντας την εκπληρωση της....

ΦίλεΧριστιανέ Ορθόδοξε. Εντελώς φιλικά, όπως θα συμβούλευα και τους γιούς μου, μη ξεχνάς ότι είμαι στα 76. Ξέχνα τον ρημάδη τον αντίχριστο και τα παραμύθια του Μάξιμου και των βλαμμένων που τον πιστεύουν, και κοίταξε να φτιάξης την ζωή σου. Μη την καταστρέφεις περισσότερο με βλακείες που δεν τις πιστεύει κανένας σοβαρός χριστιανός. Όπως σου επεσήμανε και ο Heretic, αν δεν θέλεις την βοήθεια ψυχολόγου που είναι και ο πλέον ενδεδειγμένος, βρες τουλάχιστον έναν φωτισμένο ιερέα για να σε βοηθήση να απαλλαγής από τις εμμονές σου, γιατί στο τέλος σε βλέπω στο Δαφνί.

Υ.Γ.

Παρεμπιπτόντως χθες έσκασε μύτη τηλεφωνικώς στην εκπομπή της Πάνια για τα ΟΥΦΟ ο Μάξιμος, και αράδιασε τις μαλακίες του περί δαιμόνων.

*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2014, 15:47:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Sesostris,
δυστυχως δεν μπορει να γίνει τίποτα!Αν δεν ερθει ο Ιουνιος του 2015,δεν αλλαζω ρωτα!Μονο ένα ηχηρο χαστουκι μπορει να με ξυπνήσει και αυτό θα ερθει,(αν κανω λάθος) τον Ιουνιο που μας ερχεται!Μεχρι τοτε,θα πιστευω ότι είμαι σωστός!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2014, 19:40:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Sesostris,
δυστυχως δεν μπορει να γίνει τίποτα!Αν δεν ερθει ο Ιουνιος του 2015,δεν αλλαζω ρωτα!Μονο ένα ηχηρο χαστουκι μπορει να με ξυπνήσει και αυτό θα ερθει,(αν κανω λάθος) τον Ιουνιο που μας ερχεται!Μεχρι τοτε,θα πιστευω ότι είμαι σωστός!



Θα ξυπνήσεις πιό νωρίς.Ενα Ν.Ε.Ο θα κάνει όλη την δουλειά.
Σκέψου το μισό Μαρακάνα, να σκάσει στην κεφάλα σου.Θα φύγεις πριν τον...Αντίχριστο!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2014, 19:56:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Χριστιανός Ορθόδοξος
Μονο ένα ηχηρο χαστουκι μπορει να με ξυπνήσει και αυτό θα ερθει,(αν κανω λάθος) τον Ιουνιο που μας ερχεται!Μεχρι τοτε,θα πιστευω ότι είμαι σωστός!

Απ' ότι βλέπω το πρόβλημά σου είναι πολύ πιο σοβαρό απ' ότι πίστευα αρχικά, και εννοώ εντελώς από ψυχολογικής πλευράς. Αν ήσουν δικό μου παιδί, αυτόν που σε έβαλε σ' αυτό το λούκι και σε κατάστρεψε, θα τον είχα κάνει να κυκλοφορή σε αναπηρικό καροτσάκι σε όλη του τη ζωή.
Όσο για τον Ιούνιο του 2015, όπως σου έγραψα περισσότερες πιθανότητες έχουν να εμφανιστούν ο Μπάτμαν παρέα με την Κοκκινοσκουφίτσα, παρά ο αντίχριστος.


*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2014, 11:13:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγω θα έπαιζα Joker μέχρι τότε. Δυο-τρείς στήλες σε κάθε κλήρωση. Πιθανότητα να μου κάτσει 4ρι και να πάρω τουλάχιστον τα χαμένα πίσω αρκετά ισχυρή.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2014, 15:55:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Απ' ότι βλέπω το πρόβλημά σου είναι πολύ πιο σοβαρό απ' ότι πίστευα αρχικά, και εννοώ εντελώς από ψυχολογικής πλευράς. Αν ήσουν δικό μου παιδί, αυτόν που σε έβαλε σ' αυτό το λούκι και σε κατάστρεψε, θα τον είχα κάνει να κυκλοφορή σε αναπηρικό καροτσάκι σε όλη του τη ζωή.
Όσο για τον Ιούνιο του 2015, όπως σου έγραψα περισσότερες πιθανότητες έχουν να εμφανιστούν ο Μπάτμαν παρέα με την Κοκκινοσκουφίτσα, παρά ο αντίχριστος.


Sesostris,
είμαι πεπεισμένος ότι τα πραγματα δεν μπορούν να γίνουν διαφορετικα απ'οτι εχω προβλέψει!Εχω αποκλείσει κάθε αντιθετη πιθανοτητα,πραγματικα δεν υπήρξα στην ζωή μου πιο σιγουρος για κάτι,απ'οτι ότι τα γεγονοτα της συντέλειας ξεκινανε τον Ιουνιο που μας έρχεται!Αμήν!!!

Edited by - Χριστιανός Ορθόδοξος on 10/11/2014 15:56:14Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2014, 17:49:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωραία λοιπόν. Θες να μας δώσεις τις "αποδείξεις" σου Χριστιανέ Ορθόδοξε να δούμε αν στέκουν ή φάσκουν; Οχι αναγκστικά σε ένα μήνυμα. Να τις συζητήσουμε, πάντα θετικά προκείμενοι.

Σου δίνω το λόγο μου ότι θα τις πάρω σοβαρά και θα σου απαντάω φιλικά. Αν φυσικά δεν λες ψέμματα και αυτά που λες τα ενοείς. Που δεν έχω κανένα λόγο να θεωρήσω κάτι αντίθετο.

Λοιπόν;

Μετά Τιμής...ο μικρός ΚθούλουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

paroka
Μέλος 1ης Βαθμίδας


55 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2014, 17:54:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χ.Ο.

quote:

είμαι πεπεισμένος ότι τα πραγματα δεν μπορούν να γίνουν διαφορετικα απ'οτι εχω προβλέψει!Εχω αποκλείσει κάθε αντιθετη πιθανοτητα,πραγματικα δεν υπήρξα στην ζωή μου πιο σιγουρος για κάτι,απ'οτι ότι τα γεγονοτα της συντέλειας ξεκινανε τον Ιουνιο που μας έρχεται!Αμήν!!!

τα ίδια έλεγες σε αυτό το φόρουμ και πριν από 2 χρόνια μόνο που τότε χρησιμοποιούσες άλλες ημερομηνίες και είχες για μπροστάρη το μοναχό!
Τώρα μπήκες εσύ μπροστάρης με νέες ημερομηνίες.
Προς στιγμή (με τη παραδοχή σου ότι ο μοναχός σε πλάνησε) πίστεψα ότι άρχισες να σηκώνεσαι από το "ξαπλίδι" που 'χες φάει..........
αλλά εσύ απ' ότι καταλαβαίνω θέλεις να μείνεις για πολύ καιρό ξαπλωμένος.
Το μόνο που θα έρθει τον Ιούνιο είναι ένα βαπόρι απογοήτευση και θα είναι όλο δικό σου.

Τελικά ο αντίχριστος αδελφέ, σου την έχει φορέσει ήδη και μάλιστα χωρίς να εμφανιστεί!!!!!
Σε δουλεύει ψιλό γαζί. Αλήθεια πνευματικό έχεις;
Σε ΄χει πιάσει κεφαλοκλείδωμα........ και το καφακόλ είναι πια θέμα χρόνου.

Αδελφέ άσε τον αντίχριστο να κάνει τη δουλειά του και κοίτα και εσύ την δική σου. Μίλα για τον Χριστό! Προσευχήσου σε Εκείνον. Προσπάθησε να βρεις δουλειά. Συναναστρέψου με κόσμο. Βρες γυναίκα. Παράτα τις συνομωσίες. Παίξε μπάλα. Κάνε τζόκινγκ. Πέτα με παραπέντε. Παίξε σκάκι. Τα ενδιαφέροντα άπειρα, διάλεξε δυό τρία και ξεκίνα τη ζωή σου.
ΑΔΕΛΦΕ ΞΕΚΟΛΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2014, 20:06:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπόν, επειδή τα πράματα είναι απλά,
και ως συνήθως εμείς τα κάνουμε ή τα βλέπουμε δύσκολα,
και επειδή όπως λέει κι ο Πύρινος

quote:
Είδατε πώς θέματα χωρίς ουσία φτάνουν έως και 23 σελίδες με τις ευλογίες σας;
Κάτι σαν τα σώματα χωρίς ζωή (πτώματα). Μαζεύονται τα σκουλίκια και κάνουν γεύμα για μέρες

καλός είναι ο χαβαλές, καλή η ειρωνία, καλή και η τρελίτσα, αλλά σε κάποια φάση να λέμε και τα σύκα σύκα και τον πούστη πούστη.

1) Σε καμία περίπτωση το άτομο που εμφανίζεται ως "Χριστιανός Ορθόδοξος" δεν είναι τέτοιο. Καταλληλότερο όνομα θα ήταν κάτι του στυλ 'παραπλανημένος κακόδοξος' ή 'αιρετικός κωλοτούμπας' ή και ακόμα ΄Αντιχριστιανός [ορθόδοξος]'-εάν υποτεθεί ότι υφίσταται τέτοια έννοια και δοξασία. Αυτή είναι και η κυριότερη ένστασή μου, διότι ειλικρινά όταν κάποιος αντιληφθεί έστω με μια πρόχειρη ιντερνετότσαρκα τι εστί ο μουσάτος καραγκιόζης που επικαλείσαι (ακόμα και από συναφείς/ενδο-χριστιανικές πηγές) τότε εσύ που τον έχεις κάνει φίρμα εδώ πέρα και είσαι βασιλικότερος του βασιλέως, μόνο Χριστιανός ορθόδοξος δεν μπορεί να ονομάζεσαι.

http://hellas-orthodoxy.blogspot.com/2014/02/2013.html

2) Υπάρχει περίπτωση το άτομο αυτό να είναι είτε ο ίδιος ο Μάξιμος Παπαρής, είτε μαθητής/τσιράκι/κολλητήρι του, και απλώς είναι σε διατεταγμένη υπηρεσία. Σούσουρο να γίνεται, το θέμα να μένει πάση θυσία στην επικαιρότητα, και η αρνητική διαφήμιση πάλι διαφήμιση είναι, κλπ,κλπ γνωστά και μαρκετίστικα κόλπα της πιάτσας.

3) Υπάρχει περίπτωση να είσαι όντως ένα άβουλο, εύπιστο και τελικώς εκουσίως 'λοβοτομημένο' θύμα, και αυτή είναι και η πιο αθώα και ψυχοπονιάρικη βερσιόν των όλων σεναρίων [για χάρη της οποίας οι περισσότεροι κρατάνε ένα στοιχειώδες επίπεδο και δεν σ'εχουν αρχίσει στο .....χοντρό μπινελίκι]

4) Υπάρχει περίπτωση να είσαι ένας ειδικός εμμονικός 'πλακατζής' και το συνεχίζεις όσο σε παίρνει και όσο...πάει...

5) [Ισως υποκατηγορία του 4]. Υπάρχει περίπτωση να είσαι ένα ειδικής κοπής τρόλ, και προσθέτεις μια ακόμα κατηγορία στη λίστα της Αμαλίας, με το ειδικό Αντιχριστιανικό τρολ, που τρολάρει κρατώντας τα προσχήματα ευγένειας και φορουμικού σαβουάρ βιβρ, πλην όμως δεν παύει να τρολλάρει, και να χαχανίζει πίσω από την οθόνη του, κάθε φορά που σπαταλάμε το χρόνο μας εμείς οι υπόλοιποι και ασχολούμαστε μαζί του, έστω και για λίγο...

6) Υπάρχει περίπτωση, να σχετίζεσαι όντως με το Δαφνί (είτε μέσα, είτε έξω με ολιγοήμερη άδεια, είτε προσεχώς κλείνεις θέση...) οπότε εκεί μιλάει η ...Επιστήμη της νευροψυχοπαθολογίας και εμείς οι υπόλοιποι σηκώνουμε τα χέρια ψηλά...

7)Υπάρχει περίπτωση, κατά την πιο δρακουμελίστική και μεφιστοφελική έκδοση, να είσαι ένας Αντι-χριστιανός και να το παίζεις δούρειος ίππος θεωρώντας πως έτσι θίγεις τον ορίτζιναλ Χριστιανισμό, και σφετεριζόμενος ένα όνομα που ούτε το έχεις, ούτε το δικαιώνεις και ούτε φυσικά το αξίζεις.


Επειδή είμαι ...καλοπροαίρετος
θέλω να πιστεύω ότι ισχύει είτε το (3) είτε το (6) οπότε ...Μακάριοι οι πτωχοί τω πνεύματι
και μακαριότεροι οι τρελοί τω πνεύματι,
ου γαρ οίδασι τί ποιούσιν, τί πρεσβεύουσιν, και τί γράφουσιν....
και αναλόγως να ακολουθήσεις τις συμβουλές των φίλων που σου τις έδωσαν ήδη ευγενικά, ιδίως ο Σέσωστρις, ο/η paroka και ο Ιταλός.

quote:
Αδελφέ άσε τον αντίχριστο να κάνει τη δουλειά του και κοίτα και εσύ την δική σου. Μίλα για τον Χριστό! Προσευχήσου σε Εκείνον. Προσπάθησε να βρεις δουλειά. Συναναστρέψου με κόσμο. Βρες γυναίκα. Παράτα τις συνομωσίες. Παίξε μπάλα. Κάνε τζόκινγκ. Πέτα με παραπέντε. Παίξε σκάκι. Τα ενδιαφέροντα άπειρα, διάλεξε δυό τρία και ξεκίνα τη ζωή σου.
ΑΔΕΛΦΕ ΞΕΚΟΛΑ

Σε κάθε άλλη περίπτωση, κρίμα στο χρόνο σου και στο χρόνο μας....


[Το μόνο θετικό είναι ότι εξαιτίας σου εμπλούτισα τη συλλογή μου με ανέκδοτα, και αν το γέλιο μέχρι κοιλόπονου χαρίζει ζωή, τότε μόλις αύξησα το προσδόκιμό μου....

Ακου εκεί τον γιγαντομέγιστο Μάξιμο να λέει ότι οι ...Δεκαοχτούρες είναι σημείο των καιρών και θα γίνει το 2018 η Δευτέρα Παρουσία!!!! Μιλάμε έπεσα από την καρέκλα από τα γέλια, και εκτός του ότι προφανώς ο άνθρωπος αυτός δεν έχει ιερό και όσιο έχει όμως άπλετο επιθεωρησιακό ταλέντο και φαντασία, τύφλα να'χει ο Σεφερλής και ο Λαζόπουλος....
Απορώ πώς ο Πανούσης δεν το βαλε ακόμα σε καμιά παράσταση... Δεκαοχτούρες......... ]


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2014, 20:17:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ωραία λοιπόν. Θες να μας δώσεις τις "αποδείξεις" σου Χριστιανέ Ορθόδοξε να δούμε αν στέκουν ή φάσκουν; Οχι αναγκστικά σε ένα μήνυμα. Να τις συζητήσουμε, πάντα θετικά προκείμενοι.

Σου δίνω το λόγο μου ότι θα τις πάρω σοβαρά και θα σου απαντάω φιλικά. Αν φυσικά δεν λες ψέμματα και αυτά που λες τα ενοείς. Που δεν έχω κανένα λόγο να θεωρήσω κάτι αντίθετο.

Λοιπόν;

Μετά Τιμής...ο μικρός Κθούλου


Itale,
δυστυχως δεν γίνεται να σου γραψω μια πολυετη ερευνα σε ένα μονο μηνυμα,γιατι θα την αδικήσω....Τα στοιχεια που εχω συγκεντρωσει είναι παρα πολλα,και δεν είναι καθολου ευκολο να μην αδικησω καποια από αυτά αναφερομενος στα υπόλοιπα....Θα κανω μια αρχη και βλέπουμε....

Λοιπον:
Όλα ξεκινησαν από το βιβλιο του Μάξιμου Βαρβαρη πριν 7 χρόνια,''ο Αντίχριστος ηλθεν 1983-2013''.Το πηρα,το διαβασα αναλυτικα και εχω να πω τα εξής:
Ο πατερας Μάξιμος είδε σε μια εκπομπή του Κωστα Χαρδαβελλα στις ''Πυλες του Ανεξηγητου'' μια πρωτοφανή ερευνα που γινονταν και στην χωρα μας για καποια παιδια γεννημενα τον Απρίλιο του 1983 οπου μεσω ενός περιεργου ερωτηματολογίου τα ρωτησαν καποια αλλοκοτα πραγματα μεσα,που δεν συναδουν με τα γνωστα ερωτηματολόγια που ολοι ξέρουμε.Ερωτησεις όπως:
1)Νοιωθεις καμια φορα σαν να εισαι προορισμενος να γινεις πολύ σπουδαίος;
2)Νοιωθεις καμια φορα σαν ένα ατομο με ασυνηθιστες ικανότητες,που ξεχωριζει απ'τους αλλους;
3)Νοιωθεις καμμια φορα σαν οι αλλοι γυρω σου να επικοινωνουν με τηλεπάθεια;
4)Νοιωθεις καμμια φορα πως τα ηλεκτρονικα μεσα ότι μπορουν να επηρεασουν την σκεψη σου;
5)Πιστευεις στα μάγια;
6)Νοιωθεις καμμια φορα σαν να σου παιρνουν αλλοι τις σκέψεις απ΄το μυαλο σου;

Αυτές είναι μερικες μονο από τις ερωτήσεις που εβαλαν τον μοναχο σε σκέψη.Τι συγκεκριμενο ειχαν τα παιδια του Απριλιου του 1983 και τους εκαναν μονο σε αυτά και όχι σε αλλα τις συγκεκριμένες ερωτήσεις;

Ο Μάξιμος,(ξεχασα εδώ να πω)είχε στα χερια του μια παλια προφητεια του Αγιου Νείλου οπου ελεγε ότι ο εσχατος Αντίχριστος θα εχει γεννηθεί μεχρι το 1992 μ.Χ!Ετσι,λοιπον,εκανε τον συνειρμο:

Αυτοι που διεξηγαν αυτοι την ερευνα,ΕΨΑΧΝΑΝ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ!Αφου όπως στην προφητεια του Αγιου Νείλου που ελεγε ότι θα εχει γεννηθεί μεχρι το 1992,το 1983 είναι ΠΡΙΝ το 1992,αρα το 1983 ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ Ο ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ!Αυτος είναι ο συνειρμός που εκανε ο μοναχός!Και τσουπ!Εβγαλε το βιβλίο ''ο Αντίχριστος ήλθεν 1983-2013''!
Με το 2013 να είναι η χρονολογια ΔΗΜΟΣΙΑΣ ΕΜΦΑΝΙΣΗΣ!

Αυτή είναι εν συντομια η ιστορια που ξεκινησε ο μοναχος πριν 8 χρόνια,με ένα βιβλιο που εμελλε να υπαρξει καθοριστικο για την ζωή μου.....Η συνεχεια στο επομενο μηνυμα....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Shadow_Dancer
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
150 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2014, 20:22:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πύρινος:
quote:
Μαζεύονται τα σκουλίκια και κάνουν γεύμα για μέρες.

Τώρα τι μαλακία είναι αυτή που είπες?
Εμείς είμαστε τα σκουλίκια?

Κοίτα φιλαράκο, γενικώς βλέπω να ποστάρεις πολύ ειρωνεία και παπαριλίκι, μάθε τα όριά σου γιατί εμείς τα 2 δε θα τα πάμε καλά.....
Άμα θες να τα ακούσεις θα τα ακούσεις, no problem.
Και δεν μπορώ να καταλάβω οι συνομιλητές, αν ΔΕΝ κατάλαβαν τι μας έγραψες ή αν ΔΕΝ γουστάρουν να σου απαντήσουν.....

Να πω επίσης στους φίλους, οτι θα λείψω για λίγες μέρες, θα τα πούμε αργότερα.

The truth of Ninja will prevail.

Η αλήθεια των Νίτζα θα θριαμβεύσει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2014, 20:42:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συνεχεια από πρωτο μηνυμα:

Ετσι λοιπον,διαβασα το βιβλιο αυτό,και με εβαλε και μενα σε σκεψεις για τον αν ο μοναχος εχει δικιο σε αυτά που ελεγε,και αν οντως είχε γεννηθεί το 1983 ο Αντίχριστος και αν οντως το 2013 θα εμφανιζοταν τελικά!Απο εκει και περα,προεκυψαν και άλλες πληροφορίες:Μια από αυτές ελεγε,οτι ενας γεροντας,ο γεροντας Βησσαρίωνας του οποιου το αφθαρτο σκηνωμα είχε απασχολησει τις ειδήσεις και τα ΜΜΕ πριν μερικα χρόνια,είχε αποκαλυψει στα πνευματικοπαίδια του,οτι ένα πρωινο του Αυγουστου του 1982,τον επισκεφτηκε στον υπνο του η Παναγία,και του αποκάλυψε ότι ο Αντίχριστος γεννηθηκε εκεινο το πρωινο,στις 9 Αυγουστου του 1982!

Οποτε,τωρα βρεθήκαμε με 2 ημερομηνίες γεννησης του Αντιχρίστου,η μια ο Απρίλιος του 1983 και η άλλη,9 Αυγουστου του 1982!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2014, 20:43:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πύρινος:
quote:
Μαζεύονται τα σκουλίκια και κάνουν γεύμα για μέρες.


Τώρα τι μαλακία είναι αυτή που είπες?
Εμείς είμαστε τα σκουλίκια?


Κλειδαρά, υπάρχει και αυτή η οπτική που λες,
αλλά -εγώ τουλάχιστον- θεώρησα ότι ο Πύρινος κάνει focus
στο "θέμα" που το παρομοιάζει με πτώμα (και είναι)

και στο γεγονός, ότι πρωτίστως με ευθυνη του γιαλαντζί-ψευδεπίγραφου Χ.Ο. και δευτερευόντως με όλους εμάς που 'σιγοντάρουμε', ένα θέμα-ζόμπι κρατιέται στη ...ζωή και στην επιφάνεια (ενας από τους λόγους που έκανα τον κόπο να μπω και να γράψω ήταν ότι κάθε τρις και λίγο ήτανε πάνω πάνω στα θέματα με τις πρόσφατες δημοσιεύσεις, οπότε μια το αγνοείς, δυο το αγνοείς, την τρίτη θα μπεις μέσα και θα διαβάσεις τι μαλακίες λέει...σχεδόν καταναγκαστικά!-ενώ υπάρχουν τόσα αξιόλογα θέματα που έχουν ....θαφτεί στη λήθη....)

Σκουλήκια προφανώς δεν είμαστε,
αλλά λειτουργούμε ίσως ως τροφοδότες και ντοπαριστές ενός μουφο-παπαρο-θέματος.....

και επειδή το θεώρησα ως χοντρή μεν, ειρωνία δε,

έγραψα στο κατόπι:

quote:
καλός είναι ο χαβαλές, καλή η ειρωνία, καλή και η τρελίτσα, αλλά σε κάποια φάση να λέμε και τα σύκα σύκα και τον πούστη πούστη.

Βεβαίως οφείλουμε να ακούσουμε και τη γνώμη του Πύρινου επ'αυτού για να εξακριβώσουμε τί εννοούσε....


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2014, 20:43:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Py8agoras, έγραψες! Το πιο εύστοχο post που έχω δει εδω και καιρό εδω μέσα. Καταλαβαίνεις ποιές από τις περιπτώσεις σου επικρατούν.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2014, 20:59:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συνεχεια από το δευτερο μηνυμα:

Είχαμε λοιπον αυτές τις δυο ημερομηνίες διαθέσιμες για γεννηση Αντιχριστου,γιατι όμως επρεπε σωνει και καλα καποια από αυτές τις 2 να είναι και σωστη;;;Γιατι να μην είναι και οι 2 λάθος;;;Πως θα μπορούσαμε αραγε να το εξακριβώσουμε;;;Ο μονος τροπος ήταν η ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΤΟΥ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΥ!Να εμφανιζοταν,και να βλέπαμε σε ποια από τις 2 ή αν σε καμια από τις δυο,εχει πραγματι γεννηθεί!
΄
Το κρισιμο ερωτημα που δεν εκανα τότε στον εαυτο μου και το μετανοιωνω τωρα,είναι σε ΠΟΙΑ ΗΛΙΚΙΑ ΘΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ Ο ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ;Ποια ηλικια πρεπει να εχει για να εμφανιστεί;Τι ρολο παιζει η ηλικια του Χριστου στην ηλικια του Αντιχριστου;Γιατι να είναι 30 και όχι 40 ή 50;
Μπορει ο Μεσσιας των Εβραιων να ερθει 40 και 50 χρονων;Η δεσμευεται από τα 30;Είναι και αυτό ένα ερωτημα που καλουμαστε να απαντησουμε....


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2014, 21:07:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Χ.Ο. λες:


quote:
Οποτε,τωρα βρεθήκαμε με 2 ημερομηνίες γεννησης του Αντιχρίστου,η μια ο Απρίλιος του 1983 και η άλλη,9 Αυγουστου του 1982

Ωπα.
Την 9τη Αυγούστου λόγω ονείρου την είπαμε. Δεν έχω κάτι με τα όνειρα, ότι επιθυμεί ο καθένας.
Τον απρίλη από που τον βγάλαμε;

Είμαι παιδί του 83 παρεπιπτόντως και μου γίνανε και μένα αυτές οι ερωτήσεις. Ο αντίχριστος που κολλάει; Εχω όλα τα κακά συμπτώματα των ερωτήσεων. Οι απαντήσεις που ΔΕΝ έδωσα στο ερωτηματολόγιο είναι εξαιρετικά επικίνδυνες. Κινδυνεύω;

Πως κάποιος λέει ότι είναι Χριστιανός όταν ΚΑΝΕΙ προφητείες μετά Χριστόν;

Ο Χριστός είπε ότι θα έρθει σαν κλέφτης τη νύχτα. ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΑΜΦΗΣΒΗΤΕΙΣ στα μούτρα, πως μπορείς να λέγεσαι Χριστιανός;

Και τελευταίο: Το να βγάζεις λεφτά από κάτι ιερό, πόσο βλάσφημο μπορεί να είναι αλήθεια;

Καταλαβαίνεις ότι δεν μιλάω για σένα, αλλά για τον αγιο κατά το δοκούν πατέρα Μάξιμο. Και κάθε πατέρα Μάξιμο.

Είναι δυνατόν Χ.Ο. ναλέει αλήθεια κάποιος που έχει οικονομικό όφελος ότι έχει θεία επιφοίτηση; Γνωρίζεις κάποιον αληθινό προφήτη να τα παιρνε;
Κάποιον αληθινό προφήτη ΜΕΤΑ Χριστόν;

Η Χριστιανική Εκκλησία τι λέει για αυτό το ζήτημα; Η μάλλον καλύτερα, η Αγία Γραφή τι λέει για τέτοια άτομα;

Δεν είναι Χριστιανικά αυτά Χριστιανέ Ορθόδοξε.

Μετά Τιμής...ο μικρός ΚθούλουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2014, 21:20:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συνεχεια από το τριτο μήνυμα:

Το ερωτημα σε ποια χρονολογία γεννηθηκε ο Αντίχριστος,είτε θελετε να το πιστέψετε,είτε όχι,ήρθε από τον Τονυ Μπλαίρ,τον πρωην πρωθυπουργο της Αγγλίας!Τι ειπε όμως ο Τονυ Μπλαιρ;
''Στους Ολυμπιακούς Αγωνες του Λονδίνου,το 2012,θα σας δειξουμε τον ''ανθρωπό'' μας!Είπε δηλαδή,οτι ο Αντίχριστος θα εμφανιστεί το 2012!!!
Ερωτημα:Πότε εγιναν οι Ολυμπιακοι Αγωνες του Λονδίνου;Απο 27 Ιουλιου μεχρι 12 Αυγουστου του 2012!

Από αυτή την δηλωση,σιγουρεψα ότι πραγματι ο Αντίχριστος γεννηθηκε στις 9 Αυγουστου του 1982 και ότι σε ηλικία ΑΚΡΙΒΩΣ 30 ΧΡΟΝΩΝ,στα 30α γενεθλια,θα τον εμφάνιζαν!!!Αρα,δεχτηκα ως αληθινο τον γεροντα Βησσαριωνα και απερριψα του Μάξιμου για τον Απριλη του 1983!

Ποια είναι η πλακα όμως τωρα;Ουτε η 9η Αυγουστου είναι απολυτα ακριβης ημερομηνια!
Ο λογος είναι ο εξης:Για οσους γνωριζουν λιγο από εβραικη παραδοση,οι Εβραιοι περιμενουν τον Μεσσια τους να είναι γεννημενος την 9η Αβ,Αβ που είναι εβραικος μηνας που πεφτει παντα σε μας,Ιουλιο με Αυγουστο!
Ετσι,εχουμε να κανουμε με το εξης στοιχειο εδώ:Δηλαδη,η Παναγια δεν του ειπε 9 Αβ,του είπε 9 (Αβ)γουστου,θελοντας να δειξει ότι ο Αντίχριστος γεννηθηκε την ιδια ακριβως ημερομηνια που τον περιμενουν και οι Εβραίοι!!!Για να εκπληρωσει τις προφητείες τους!Οποτε,τι εκανα;Ανετρεξα στο εβραικο ημερολογιο του 1982 και διαπιστωσα ότι η 9η Αβ εκεινου του χρονου πεφτει 29 Ιουλιου!

Ετσι λοιπον εδώ και αρκετα χρόνια πισω είμαι απολυτως βέβαιος για την ακριβη ημερομηνία γεννησης του Αντί:29 ΙΟΥΛΙΟΥ ΤΟΥ 1982!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2014, 21:27:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συνεχεια από το τεταρτο μηνυμα:

Ο Τονυ Μπλαιρ,λοιπον,μου σιγουρεψε ότι ο Αντίχριστος γεννηθηκε στις 29 Ιουλίου του 1982!Γιατι όμως δεν εμφανιστηκε στις 29 Ιουλιου του 2012,στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Λονδίνου;Γιατι;

Όπως καταλάβατε,το 30 ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ!

Δεν υπήρχε περίπτωση ο Αντίχριστος να εμφανιστεί στα 30 του χρόνια!Καμία απολυτως!Το μεγαλο σφαλμα του Μάξιμου,που τον εριξε στο καναβατσο,ήταν το 30 για εμφανιση Αντί!Το ειχε κάνει δογμα,το ειχε κανει σημαία,το θεωρουσε δεδομενο και την πάτησε!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2014, 21:40:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συνεχεια από πεμπτο μηνυμα:

Η αληθεια όμως που βρισκεται;Αυτο,είχα δυστυχως την οδυνηρη εμπειρία να το διαπιστωσω μολις μεσα στο 2014,οταν και καταλαβα ότι ο μοναχος με ειχε πλανήσει!

Προσεξτε τωρα αυτό που θα πω γιατι είναι σημαντικο:Οι ''ανθρωποι'' του Αντιχριστου,θελουν να παρουσιασουν στους χριστιανους,για να τους ξεγελασουν,τον Αντίχριστο ως τον ιδιο τον Χριστο,που ερχεται στην γη,για ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ!Αυτος είναι ο σκοπος τους,και με αυτό το ''τεχνασμα'' θα θελησουν να πλανεψουν ακομα και τους εκλεκτούς!

Ελεγε καποτε ενας σοφος γεροντας:''Όταν θα ακουσετε,λεει,τους ανθρώπους να λενε ότι ο Χριστος ήρθε στην γη,να ξερετε ότι αυτος είναι ο Αντίχριστος!!!''

Συνεπως,εδω πιανουμε ολο το ζουμι της πραγματικης εμφανισης του Αντιχριστου στο παγκόσμιο προσκήνιο:
ΘΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΠΟΥ ''ΞΑΝΑΕΡΧΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΓΗ'' ΚΑΙ OXI AΠΟΜΙΜΗΣΗ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ ΕΝΟΣ ΑΛΛΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2014, 21:51:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Tελευταιο μηνυμα:

Για να ολοκληρωσω λοιπον αυτή την μακροσκελή αναφορα:
ΣΕ ΠΟΙΑ ΗΛΙΚΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ Ο ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ ΕΦΟΣΟΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΟΥΝ ΣΑΝ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟ ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΤΟΥ ΕΠΙΣΚΕΨΗ 'Η ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΣΤΗΝ ΓΗ;

Όχι στα 30,αλλα στα 33 του ετη!Και για την ακριβεια,την ιδια ακριβως ηλικια που ειχε και ο Χριστος όταν αναληφθηκε στους ουρανους!Δηλαδη,
33 ετων,4 μηνων και 10 ημερων!
Και ακριβως,33 ετων,4 μηνων και 10 ημερων ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ!
δΗΛΑΔΗ:

29 Ιουλιου του 1982 που γεννηθηκε,και 33 ετων,4 μηνων και 10 ημερων που θα εμφανιστεί,μας κανει 8 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ ΤΟΥ 2015!!!

ΤΟΤΕ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΣΑΝ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ,Ο ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ!!!

Τέλος!

Υ.Γ Kαι η επιβεβαιωση των οσων εγραψα,απο τον Νικο Κωνσταντινίδη!

http://taxalia.blogspot.gr/2012/12/2015.html

Edited by - Χριστιανός Ορθόδοξος on 10/11/2014 21:53:13Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2014, 22:01:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Χ.Ο. λες:


quote:
Οποτε,τωρα βρεθήκαμε με 2 ημερομηνίες γεννησης του Αντιχρίστου,η μια ο Απρίλιος του 1983 και η άλλη,9 Αυγουστου του 1982

Ωπα.
Την 9τη Αυγούστου λόγω ονείρου την είπαμε. Δεν έχω κάτι με τα όνειρα, ότι επιθυμεί ο καθένας.
Τον απρίλη από που τον βγάλαμε;

Είμαι παιδί του 83 παρεπιπτόντως και μου γίνανε και μένα αυτές οι ερωτήσεις. Ο αντίχριστος που κολλάει; Εχω όλα τα κακά συμπτώματα των ερωτήσεων. Οι απαντήσεις που ΔΕΝ έδωσα στο ερωτηματολόγιο είναι εξαιρετικά επικίνδυνες. Κινδυνεύω;

Πως κάποιος λέει ότι είναι Χριστιανός όταν ΚΑΝΕΙ προφητείες μετά Χριστόν;

Ο Χριστός είπε ότι θα έρθει σαν κλέφτης τη νύχτα. ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΑΜΦΗΣΒΗΤΕΙΣ στα μούτρα, πως μπορείς να λέγεσαι Χριστιανός;

Και τελευταίο: Το να βγάζεις λεφτά από κάτι ιερό, πόσο βλάσφημο μπορεί να είναι αλήθεια;

Καταλαβαίνεις ότι δεν μιλάω για σένα, αλλά για τον αγιο κατά το δοκούν πατέρα Μάξιμο. Και κάθε πατέρα Μάξιμο.

Είναι δυνατόν Χ.Ο. ναλέει αλήθεια κάποιος που έχει οικονομικό όφελος ότι έχει θεία επιφοίτηση; Γνωρίζεις κάποιον αληθινό προφήτη να τα παιρνε;
Κάποιον αληθινό προφήτη ΜΕΤΑ Χριστόν;

Η Χριστιανική Εκκλησία τι λέει για αυτό το ζήτημα; Η μάλλον καλύτερα, η Αγία Γραφή τι λέει για τέτοια άτομα;

Δεν είναι Χριστιανικά αυτά Χριστιανέ Ορθόδοξε.

Μετά Τιμής...ο μικρός ΚθούλουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 52 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51 52
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy