ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Tελικά ήλθεν ο Αντίχριστος;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 52
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2014, 22:17:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Αγνωστο μετα";
Εγώ νόμιζα οτι μετά και τη δεύτερη πρόβλεψη που έκανες δεν θα επανερχόσουν...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2014, 16:01:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

"Αγνωστο μετα";
Εγώ νόμιζα οτι μετά και τη δεύτερη πρόβλεψη που έκανες δεν θα επανερχόσουν...



Δεν επανέρχομαι,η δευτερη προβλεψη είναι η τωρινη και δεν προκεται να υπαρξει άλλη.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2014, 12:10:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

quote:
όταν μιλαω για πολεμους που δεν εχουν γίνει,παντα αναφέρομαι στους 2 της Αποκάλυψης,της 5ης και 6ης σάλπιγγας!Ο της 6ης είναι σιγουρα παγκόσμιος,ο της 5ης θα δουμε.....Πάντως,η πληροφορια που εχω κάνει λογο ότι το 2015 θα είναι το ετος της Αποκάλυψης,θα συμβει δηλαδή η Αποκάλυψη,απο την 5η σαλπιγγα και μετα,μεχρι τελους του κόσμου!Οποτε εχουμε να ζησουμε αποκαλυπτικα γεγονοτα ήδη από τον Ιουνιο που μας ερχεται!
Αν δεν γίνει και τότε για πότε μεταφέρεται..;

Αγνωστο μετα,μετα θα είναι παντελως αγνωστο και μη προβλεψιμο.....Αλλα όπως εχω τονισει επανελλημενως,ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙ ΤΑ 33 ΤΟΥ ΕΤΗ,και να εμφανιστεί αργοτερα,ΕΦΟΣΟΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΟΝ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟΝ ''ΙΔΙΟ''!



Ήδη είναι παντελως αγνωστο και μη προβλεψιμο

...ἐκ γὰρ τοῦ περισσεύματος τῆς καρδίας τὸ στόμα λαλεῖ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2014, 14:33:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Oχι,μετα και από αυτό θα είναι,τωρα ακομα μπορείς να κανεις προβλεψη,διοτι ο Αντίχριστος δεν εχει ξεπερασει την ηλικία του Χριστου,είναι 32 και ο Χριστος αναληφθηκε στους ουρανους 33.....Συνεπως,μεχρι και τα 33 του ετη,μπορείς να κανεις προβλεψη ότι θα εμφανιστεί,ΜΕΤΑ,συμφωνω και εγω,δεν θα είναι προβλέψιμο!Μπορει 40 ή 45 ακομα και 50!Οπότε χανεται και το παιχνίδι,και δεν εχει αξια προβλεψη.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2014, 19:37:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Nα σας πω τι πιστευω αναλυτικα:
Ο Αντίχριστος θα εμφανιστεί 1260 μερες πριν από καποιες Ευρωεκλογες!Αυτο μπορω πλεον να το λεω με σιγουρια!Και η καινουργια μου θεωρεια λεει για τις Ευρωεκλογες του 2019,τις επομενες δηλαδή που ερχονται!
Προσεξτε τωρα κατι σημαντικο:
Οι Ευρωεκλογες από τοτε που ξεκινησαν να εφαρμόζονται,γινονταν παντα Ιουνιο!Παντα Ιούνιο!Ποτε Μάιο!
Οι μοναδικες που εγιναν Μάιο ήταν οι τελευταιες,του 2014.Γιατι εγινε αυτή η ξαφνικη αλλαγη;Ηταν τυχαια;Καθε άλλο από τυχαια ήταν!Εγιναν από 22-25 Μαιου,επειδη και οι επομενες του 2019,Μάιο θα γίνουν!Γιατι όμως 22 Μαιου;Επειδη οι 1260 μερες που θα προηγηθουν θα ξεκινησουν με ακριβεια μερας,στις 8 Δεκεμβριου του 2015!Δεν μπορει δηλαδή με καμια δυναμη ο Αντίχριστος και οι προφήτες να εμφανιστουν μετα τις 8 Δεκεμβριου του 2015!Δεν γίνεται!Συνεπως,1260 μερες μετα,πεφτει 21 Μαιου του 2019,που θα είναι η τελευταια μερα κηρύγματος των 2 προφητών!Με 22 Μαιου να ανοιγουν οι καλπες που θα εκλεξουν τον Αντίχριστο!Συνεπως,αυτη η αλλαγη από Ιουνιο σε Μάιο,εγινε στις φετινες του 2014 για να μην ''ξενισει'' η αποτομη αλλαγη του 2019!Λιγοι το προσεξαν,ακομα λιγοτεροι το συνδιασαν!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2014, 20:06:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Λιγοι το προσεξαν,ακομα λιγοτεροι το συνδιασαν!

Και ακόμη λιγότεροι το πίστεψαν.
οι εξής...ένας!!

Χ.Ο το μεγαλύτερο βλήμα που γιορτάζει της Αγίας Βαρβάρας.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2014, 20:14:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Λιγοι το προσεξαν,ακομα λιγοτεροι το συνδιασαν!

Και ακόμη λιγότεροι το πίστεψαν.
οι εξής...ένας!!

Χ.Ο το μεγαλύτερο βλήμα που γιορτάζει της Αγίας Βαρβάρας.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.


Νικομαχε,
μπορει την θεωρεια μου να μην την εχει πιστέψει κανεις,αλλα αυτό δεν σημαινει απαραίτητα ότι είναι και λάθος!Και τον Μάξιμο δεν τον πιστευαν,αλλα είδες,αποδειχτηκε ότι ειχε δικιο!Εστω και αν επεσε 2 χρόνια εξω.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2014, 22:00:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
μπορει την θεωρεια μου να μην την εχει πιστέψει κανεις,αλλα αυτό δεν σημαινει απαραίτητα ότι είναι και λάθος!Και τον Μάξιμο δεν τον πιστευαν,αλλα είδες,αποδειχτηκε ότι ειχε δικιο!Εστω και αν επεσε 2 χρόνια εξω.....
Σε τι είχε δίκαιο;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2014, 15:34:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
μπορει την θεωρεια μου να μην την εχει πιστέψει κανεις,αλλα αυτό δεν σημαινει απαραίτητα ότι είναι και λάθος!Και τον Μάξιμο δεν τον πιστευαν,αλλα είδες,αποδειχτηκε ότι ειχε δικιο!Εστω και αν επεσε 2 χρόνια εξω.....
Σε τι είχε δίκαιο;

Στην ελέυση του Αντιχρίστου!Αυτη δεν εγινε το 2013,θα γινει όμως τελος του 2015!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2014, 19:39:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απορω πως μερικοι δεν βλεπουν καθολου ότι είμαστε παραμονες εμφάνισης του Αντιχρίστου!Ενταξει,ας μην πιστευουν στις απολυτες ημερομηνίες,τα ΣΗΜΕΙΑ ΤΩΝ ΚΑΙΡΩΝ,δεν τα βλεπουν;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Shadow_Dancer
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
150 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2014, 03:02:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Στο κατά Ματθαίον λέει ξεκάθαρα στο κεφάλαιο 24 γραμμή 36-44 ότι κανένας δεν ξέρει πότε θα γίνουν αυτά παρά μόνο ο Θεός(οπως γραφει ο Πατερας μου) ούτε οι άγγελοι. Και παρακάτω τονίζει το ότι θα έρθει την ώρα που δεν τον περιμένουμε.

Γειά σου φίλε, να σου κάνω μια ερώτηση χωρίς παρεξήγηση?
Αφού μόνον ο Θεός ξέρει...ο κατά Ματθαίος πως έγραψε το κατά Ματθαίον?

Και άντε να πούμε οτι ο Ματθαίος έμαθε το ΤΙ θα γίνει αλλά ΟΧΙ το ΠΟΤΕ, για ποιό λόγο έμαθε μισά πράγμματα απο τη Θεία επιφώτιση?

Άγνωσται αι βουλαί του Κυρίου?

Μου φαίνεται λίγο "κάπως" το όλο θέμα.....
Θέλω να πω και συγνώμη κι' όλας, οτι δεν το έστησαν καλά το Ευαγγέλιο, έχει διαρροές απο πολά σημεία.

Σόρρυ κι' όλας, απλά λέω την άποψή μου, δεν θέλω να σε προσβάλω.

Καλημέρα.

The truth of Ninja will prevail.

Η αλήθεια των Νίτζα θα θριαμβεύσει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2014, 18:34:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Shadow dancer,
η αληθεια είναι ότι ο Χριστος ''απεκρυψε'' από τους μαθητές του την μερα της δεύτερης ελευσεως του,και τους εδωσε καποια γενικόλογα σημεία,γνωστα ως ''σημεια των καιρων'' για να μπορουν να κρίνουν όταν θα ερθει εκεινη η ωρα,αν είμαστε κοντα ή μακρυά....Δεν ηθελε δε και να ξερει κανεις άλλος ανα τους αιωνες ουτε να μπορει να υπολογισει την εποχη που θα γίνουν αυτά,παρα μονο οι φωτισμένοι από το Αγιο Πνεύμα,οταν και αμα ερχοταν ο καιρός....Συνεπως,επικρατει σκοταδι γυρω από το θεμα αυτό,και μονο εικασίες μπορούμε να κανουμε,οχι να λεμε πραγματα με βεβαιότητα....Μενει η αποδειξη,και αυτή θα ερθει επι του πρακτεου και όχι με άλλο τρόπο.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lydios333
troll


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2014, 19:13:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lydios333  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Yπηρχε ενας τυπας στην Αμερικη,συγχρονος,εν ονοματι william braham..
Ηταν φημισμενος για τις ενορασεις του,τα οραματα του και την ικανοτητα του να γιατρευει...

Μεταξυ πολλων αλλων ειπε οτι το τελος ερχεται οταν οι ανθρωποι θα κυκλοφορουν με αυτοκινητα που μπορουν να μετακινουνται αυτοματα ,απο μονα τους.
Σημειωτεον πεθανε το 1965.
Ειδε πολλα αλλα,και ειναι απο τους λιγους και ''εμπιστους'' του ειδους.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΚΥΩΝ
Μέλος 1ης Βαθμίδας


116 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2014, 21:45:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
https://www.youtube.com/watch?v=17jymDn0W6U


Χριστιανέ Ορθόδοξε,δες το βίντεο και βυθίσου στην άγνοιά μας για τον Θεό και εκεί,ίσως,ανακαλύψεις γνώση διαφορετική από αυτό που έχουμε μάθει συμβατικά να αποκαλούμε γνώση.

Μέσα σε αυτό που υπάρχει,τον κόσμο,όπως ονομάστηκε κάποτε,το κακό δεν υπάρχει όπως το εννοούμε εμείς οι άνθρωποι.

Πέτα από πάνω σου φίλε μου,τα φαντάσματα που σου φόρτωσαν οι θρησκείες.Όταν ο Θεός είναι μέσα σου,δεν υπάρχει χώρος για τίποτα άλλο.

Άρχισε να ζεις την ζωή σου και πάλι κανονικά.Αναζήτησε αυτό που υπάρχει,το άγνωστο,με γνήσιο τρόπο,μακριά απ'τα σχήματα της θρησκείας που νοθεύουν την αναζήτησή σου,όπως αυτή απορρέει από το πρόσωπό σου.

Την απορία σου,το πάθος σου και την αγωνία σου μετάτρεψέ τα σε ζωή.Δημιούργησε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2014, 04:45:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το τέλος θα έρθει. Ένα κάποιο τέλος. Αργά ή γρήγορα, κι οπωσδήποτα διαρκώς. Και οι ημερομηνίες άλλωστε, στα τέλη αναφέρονται.

Τέλος χάρτου, τέλος Δημότου, τέλος Πολιτικής ιδιότητας, τέλος ιθαγένειας, τέλος κυκλοφορίας, τέλος χρήσης, τέλος ύπαρξης.

Τέλος γενικώς. Κι αφού όλα τα τέλη πλερωθούν, θα υπάρξει και το τέλος τέλους. Εδώ είναι που γίνεται η φαγωμάρα. Να είσαι τελώνης ατελώς, στου τέλους το λογαριασμό.

Οπωσδήποτα διαρκώς.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2014, 15:57:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

https://www.youtube.com/watch?v=17jymDn0W6U


Χριστιανέ Ορθόδοξε,δες το βίντεο και βυθίσου στην άγνοιά μας για τον Θεό και εκεί,ίσως,ανακαλύψεις γνώση διαφορετική από αυτό που έχουμε μάθει συμβατικά να αποκαλούμε γνώση.

Μέσα σε αυτό που υπάρχει,τον κόσμο,όπως ονομάστηκε κάποτε,το κακό δεν υπάρχει όπως το εννοούμε εμείς οι άνθρωποι.

Πέτα από πάνω σου φίλε μου,τα φαντάσματα που σου φόρτωσαν οι θρησκείες.Όταν ο Θεός είναι μέσα σου,δεν υπάρχει χώρος για τίποτα άλλο.

Άρχισε να ζεις την ζωή σου και πάλι κανονικά.Αναζήτησε αυτό που υπάρχει,το άγνωστο,με γνήσιο τρόπο,μακριά απ'τα σχήματα της θρησκείας που νοθεύουν την αναζήτησή σου,όπως αυτή απορρέει από το πρόσωπό σου.

Την απορία σου,το πάθος σου και την αγωνία σου μετάτρεψέ τα σε ζωή.Δημιούργησε.



Kυων,
o Θεός ο αληθινος,αυτος που πρεσβευει η ορθοδοξη χριστιανικη θρησκεία,όντως υπαρχει και αλληλεπιδράει μαζί μας!Δεν εχει φτιαξει τον κοσμο και τον αφηνει στο ελεος του,αλλα παρεμβαινει μεσα στις κοινωνίες των ανθρωπων και τις διαμορφωνει όπως αυτος θελει!Παντα βεβαια σεβεται το αυτεξουσιο των δημιουργημάτων Του,αλλα νοιαζεται και προσωπικα για το καθένα!Συνεπως,σε αυτή την ζωντανη σχεση,Θεου-ανθρωπου,μενει η δικη μας σταση,αυτη που πρεπει να τηρήσουμε απεναντί Του!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2014, 21:52:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
"Αγνωστο μετα";

Εγώ νόμιζα οτι μετά και τη δεύτερη πρόβλεψη που έκανες δεν θα επανερχόσουν...


Ρε γιαλαντζή-ΧΟ δεν αφήνεις τα μακριά να προβλέψουμε τίποτα πιο κοντά?
Ας πούμε θα τον φάμε τον γαύρο μέσα στο σπίτι του αύριο?
Ή αμα θες κάτι άλλο, θα τον βγάλει το χειμώνα η ..."κυβέρνησις" ?

Ή να περιμένουμε να έρθει ο Αντίς πρώτα?


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2014, 21:57:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Το τέλος θα έρθει. Ένα κάποιο τέλος. Αργά ή γρήγορα, κι οπωσδήποτα διαρκώς. Και οι ημερομηνίες άλλωστε, στα τέλη αναφέρονται.
Τέλος χάρτου, τέλος Δημότου, τέλος Πολιτικής ιδιότητας, τέλος ιθαγένειας, τέλος κυκλοφορίας, τέλος χρήσης, τέλος ύπαρξης.

Τέλος γενικώς. Κι αφού όλα τα τέλη πλερωθούν, θα υπάρξει και το τέλος τέλους. Εδώ είναι που γίνεται η φαγωμάρα. Να είσαι τελώνης ατελώς, στου τέλους το λογαριασμό.

Οπωσδήποτα διαρκώς.


Εσένα Ντιεσέμη θα σε κρατήσω μούτρα με αυτά που κάνεις...

Αντί να ανοίξεις ένα θέμα της προκοπής για το "Τέλος"
έρχεσαι και το πετάς εδώ μέσα στη χαβούζα με τα ...αντίδια....

Τι να σε πω τώρα κι εσένα....έχε χάρη....


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2014, 14:01:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
"Αγνωστο μετα";

Εγώ νόμιζα οτι μετά και τη δεύτερη πρόβλεψη που έκανες δεν θα επανερχόσουν...


Ρε γιαλαντζή-ΧΟ δεν αφήνεις τα μακριά να προβλέψουμε τίποτα πιο κοντά?
Ας πούμε θα τον φάμε τον γαύρο μέσα στο σπίτι του αύριο?
Ή αμα θες κάτι άλλο, θα τον βγάλει το χειμώνα η ..."κυβέρνησις" ?

Ή να περιμένουμε να έρθει ο Αντίς πρώτα?


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "


Πυθαγορα,
δεν μπορω να προβλέψω τις εσωτερικες εξελιξεις,παντως κατι που συγκρατω είναι ότι το μνημονιο θα παρει παραταση ένα εξαμηνο από 1/1/2015,και θα τελειωσει με την εναρξη του πολέμου!Δηλαδη,ΑΚΡΙΒΩΣ τοτε που τελειωνει η ΚΡΙΣΗ,ερχεται ο ΠΟΛΕΜΟΣ!Γιατι υπαρχει πλεον το τριπτυχο ΚΡΙΣΗ-ΠΟΛΕΜΟΣ-ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ,που είναι στανταρακι και δεν σπαει με τίποτα!Τωρα,οσον αφορα το ντέρμπι παιξε ''Ολυμπιακο'' για νικη!Δεν το χανει αυτό το ματς ο γαυρος,θα το παρει με κάθε μέσο....(και η διαιτησία μεσα εννοείται!)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2014, 22:08:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τωρα,οσον αφορα το ντέρμπι παιξε ''Ολυμπιακο'' για νικη!Δεν το χανει αυτό το ματς ο γαυρος,θα το παρει με κάθε μέσο....(και η διαιτησία μεσα εννοείται!)

Ναι, ναι, όπως τα λες.....Και με διαιτησία μέσα....
διότι αλλιώς το ματς πήγαινε για 1-4....

Τέλοσπάντων, άμα έχεις και στις προβλέψεις σου για τον Αντί, όση ακρίβεια είχες σήμερα για το γαύρο
σε βλέπω να περιμένεις καμιά 200άρα χρόνια ακόμα....

Ρε ΠΑΟΚ λέμε!

(είδες που το Ξανθόν Γένος θα μας σώσει τελικά? κάτι τα ρωσοκολλητιλίκια του Ιβάν, κάτι οι Παναγίες του Άγγελου,
και ο Δικέφαλος πάει για πρωτάθλημα!)


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2014, 13:52:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν το περιμενα να νικησει ο ΠΑΟΚ,αλλα ο Ολυμπιακος ήταν σε αθλια κατασταση....Ανεξαρτήτως αποτελέσματος,παρεμενει ο γαυρος φαβορι για τον τιτλο,διοτι ο ΠΑΟΚ,και ροστερ δεν εχει,και είναι αμφιβολο ότι θα περασει από την Ξανθη και τα αλλα εκτος εδρας παιχνίδια που εχει μεχρι το τέλος του πρωταθλήματος....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2014, 17:24:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Oπως τα ελεγα,δεν περασε από την Ξανθη ο ΠΑΟΚ,έχασε!Ακλονητο φαβορι ο Ολυμπιακος,εστω και σε αθλια κατασταση....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/12/2014, 12:06:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KAΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ Η ΝΕΑ ΧΡΟΝΙΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2014, 21:22:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Tι εγινε ρε παιδια,ερημωσε το Μυθος και Θρησκεία;Εχει να γραψει καποιος μια ολοκληρη εβδομαδα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2014, 09:19:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Tι εγινε ρε παιδια,ερημωσε το Μυθος και Θρησκεία;Εχει να γραψει καποιος μια ολοκληρη εβδομαδα!

Αφού χάσαμε εσένα τη φίρμα, ποιος να γράψει για Αντίδες εδώ μέσα ρε γαυρο-Χ-Ο ?

Για πες,
αμα και βγει ο Τσιπραλέξ, θα εμφανιστεί και ο αντίς ή θα πάει παράταση το ματς, μέχρι να πάρει ο ΠΑΟΚ το πρωτάθλημα (και τότε να γίνει Αντίς ο Μαρινάκης από το κακό του?)


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2014, 15:35:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαταρχας,Παναθηναικος είμαι,δεν είμαι γαυρος,αλλα όπως ο βάζελος δεν παει για πρωταθλημα,ουτε ο ΠΑΟΚ πάει!Δεν θα αντεξει μεχρι τελους...

Κατά δευτερον,αμα βγει κυβερνηση ο Τσιπρας,θα γίνει ο 3ος παγκόσμιος πόλεμος!Φλεβαρης κυβερνηση ΣΥΡΙΖΑ,Ιουνιο ο πόλεμος!Και εχει την λογικη του αυτό,καθως με αυτά που θα κάνει,θα γίνει παγκόσμιο μακελειό!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Shadow_Dancer
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
150 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2014, 20:32:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Κατά δευτερον,αμα βγει κυβερνηση ο Τσιπρας,θα γίνει ο 3ος παγκόσμιος πόλεμος!Φλεβαρης κυβερνηση ΣΥΡΙΖΑ,Ιουνιο ο πόλεμος!Και εχει την λογικη του αυτό,καθως με αυτά που θα κάνει,θα γίνει παγκόσμιο μακελειό!

Φίλε μου κοίτα να δεις, ο/η έλληνας/ελληνίδα, έχουν να διαλέξουν ανάμεσα σε μια ζωή με αλυσίδες ή σε έναν εξευτελιστικό θάνατο.
Δεν ξέρω τι θα κάνει ο Τσίπρας ή τι ΔΕΝ θα κάνει, αλλά θα προτιμούσα να μπορούσα να επιλέξω ανάμεσα σε μιά μαχητική ζωή ή έναν αξιοπρεπή θάνατο.

Δεν θα καταλάβεις τι σου λέω, γιατί εσύ προτιμάς να εμφανισθεί ο Αντίχριστος για να αυτοεπιβεβαιωθείς, πράγμμα που σημαίνει οτι έχεις βολευτεί με την ιδέα να είσαι αλυσοδεμένος αγαπητέ μου και εξ' υπακούεται οτι εσύ πας στη Δύση κι εγώ στην Ανατολή.

Όταν εσύ και οι ομοϊδεάτες σου, βρείτε τη δύναμη να σηκώσετε κεφάλι και να βγάλετε τις πνευματικές και ύπουλες αλυσίδες που σας τις έχουν φορέσει πριν ακόμη αρχίσετε να μιλάτε σπαστά ελληνικά, τότε θα καταλάβετε πόσο αξιοπρεπές πρέπει να είναι το τέλος της ζωής ενός ανθρώπου, τότε θα βρεις την κρυμένη αλήθεια πίσω απο τα σιδερένια πρόσωπα που μοιράζουν ψευδαισθήσεις και προσκυνάνε τη σαύρα που περιμένεις.....αλλά δεν σου λενε, οτι είναι εδώ πριν τον άνθρωπο και φιλοδοξεί να είναι εδώ και μετά τον άνθρωπο.

Καλή χρονιά σου εύχομαι με περισότερη διάυγεια και οξυδέρκεια.

The truth of Ninja will prevail.

Η αλήθεια των Νίτζα θα θριαμβεύσει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2014, 21:54:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Χριστιανός Ορθόδοξος
Kαταρχας,Παναθηναικος είμαι,δεν είμαι γαυρος

Εσύ χάνεις....
quote:
Χριστιανός Ορθόδοξος
Κατά δευτερον,αμα βγει κυβερνηση ο Τσιπρας,θα γίνει ο 3ος παγκόσμιος πόλεμος!Φλεβαρης κυβερνηση ΣΥΡΙΖΑ,Ιουνιο ο πόλεμος!

Όποιος φίλε Χριστιανέ Ορθόδοξε φοβάται να σηκωθή, είναι καταδικασμένος να σέρνεται. Και μόνο ότι τα διαπλεκόμενα κανάλια που τους χαρίστηκαν εκατομμύρια, και οι χρυσοκάνθαροι της δημοσιογραφίας, που αντί ρεπορτάζ κάνουν προπαγάνδα και λιβανίζουν την πιο μισητή κυβέρνηση μετά την μεταπολίτευση, άρχισαν την κατατρομοκράτηση των αφελών ψηφοφόρων, φτάνει για να προβληματίση τον κάθε σκεπτόμενο Έλληνα.
Όμως έχω να επιλέξω όπως γράφει και ο Shadow_Dancer, μεταξύ μιας ατιμωτικής ζωής όπου για το μέλον μου θα αποφασίζουν τα ξένα κέντρα εξουσίας και θα νομοθετούν οι ντόπιοι λακέδες τους, και ενός αξιοπρεπούς θανάτου.
Δεν με καλύπτουν 100% οι θέσεις του ΣΥΡΙΖΑ, και ειδικότερα οι θέσεις της αριστερής του πλατφόρμας στο θέμα των Μουσουλμάνων λαθρομεταναστών, οι οποίοι όχι μόνο δεν προκειται να ενσωματωθούν στην Ελληνική κοινωνία, αλλά θα μας δημιουργήσουν και προβλήματα στο εγγύς μέλλον. Παρ όλα ταύτα πιστεύω ότι ο ΣΥΡΙΖΑ θα πρέπη να βγη αυτοδύναμος για να εφαρμόση τις εξαγγελίες του δίχως το άλοθι της συνεργασίας για τις όποιες υπαναχωρήσεις του.
quote:
Χριστιανός Ορθόδοξος
Και εχει την λογικη του αυτό,καθως με αυτά που θα κάνει,θα γίνει παγκόσμιο μακελειό!

Άλλο πάλι και τούτο, η λογική του παραλόγου!!!! Τι είδους λογική είναι αυτή που γράφεις, και πως βγαίνει το συμπέρασμα ότι θα γίνη παγκόσμιο μακελειό αν εκλεγεί ο ΣΥΡΙΖΑ;


*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

arte
Μέλος 2ης Βαθμίδας


216 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2014, 23:55:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τελικά ήλθεν ο Αντίχριστος !

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2014, 02:20:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για να φτιάξω λίγο τον ΧΟ, έχω πληροφορίες ότι ο Γκορμπατσώφ ζήτησε συγνώμη από τον Πούτιν για την Α. Γερμανία, και συμφωνήσανε σαν νέο χάραγμα της ρωσικής πολιτικής, να ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΟΥΝΕ πυρηνικά στα σύνορα με την ΤΟΥΡΚΙΑ, και σε περίπτωση που οι ΗΠΑ κουνηθούνε... να γίνει .. μακελειό ... ρε λες;

Πάντως γενικά, συμφωνώ με τον Shadow Dancer. Με κάλυψε, σε ανησυχητικό βαθμό, του να σκέφτομαι ότι δεν είμαστε λίγοι εν τέλει αυτοί που σκέφτονται...
Ααν και νομίζω ότι είτε κατορθώσει κάτι είτε όχι ο Συριζα, μπαίνουμε πλέον σε νέα σελίδα σαν κρατος και σαν έθνος.
Αν κατορθώσει (που για να το κάνει πρέπει να τα βάλει με δικούς του, ή μάλλον με τέρατα δυναμικής και μη άρα το βλέπω χλωμό), ερχόμαστε σε μετωπική με άνισες δυνάμεις προς εμάς και ανοίγουμε ασκούς του Αιόλου, αν όχι ΕΛΠΙΖΟΥΜΕ να διαλυθούν μια και καλή (αν και με πολύ πόνο) οι ξενόφερτες αντιθέσεις αριστεράς δεξιάς.
Ελπίζουμε δηλαδή να καταλάβουμε ότι αντί να είμαστε φιλοδυτικοί ή φιλορώσοι, καλύτερα να είμαστε Φιλέλληνες επιτέλους. Αντε και σε νέο Καποδίστρια.

Ιδωμεν. Εγω πάντως είμαι με το ποπ κορν στο χέρι.

Μετά Τιμής...ο μικρός Κθούλου

Edited by - Italos on 31/12/2014 02:22:28Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 52 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51 52
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy