ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Tελικά ήλθεν ο Αντίχριστος;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 52
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2015, 13:41:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευτυχώς, αρχίζεις να το παραδέχεσαι.

Προβιβάζεσαι από ανθυποβλήμα σε...υποβλήμα.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2015, 11:54:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Θεός είμαι, ότι γουστάρω λέω και λογαριασμό δεν δίνω.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.


Σατανάς και Αντίχριστος είσαι.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2015, 14:41:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΡΕ ΟΥΣΤ !!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

φιλος θεου
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2015, 16:32:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Θεός είμαι, ότι γουστάρω λέω και λογαριασμό δεν δίνω.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.


Ενας γεροντοκορος Aγ@μητος εισαι.Τιποτα παραπανω τιποτα παρακατω.



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

arte
Μέλος 2ης Βαθμίδας


216 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2015, 17:48:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τελικά ήλθεν ο Αντίχριστος !

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2015, 17:56:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΡΕ ΟΥΣΤ !!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.


Σώπασε δαίμων.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

φιλος θεου
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2015, 17:57:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Τελικά ήλθεν ο Αντίχριστος !



Aμην.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2015, 02:13:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γουστάρω τρελά. Σκάσανε μύτη τα τρολλ από τα γύρω fora.
Μωρά μου, εδώ δεν παίζουμε με μονολεκτικά 'Αμήν' και τέτοια. Δεν έχει πλάκα έτσι. Γουστάρουμε ανάπτυξη, τεκμηρίωση, θέση, τόλμη και λογάκια. Πολλά λογάκια. Ο Χ.Ο. π.χ. έχει αναλύσει εξαντλητικά τους λόγους, για τους οποίους είναι εντελώς λάθος, που υπάρχουμε ακόμα. Το παλεύει ο άνθρωπος. Δεν πετάει ένα 'Αμήν', κι αφήστε τους άλλους να αναρωτιούνται...

’, και το άλλο. Αυτά τα 'φίλος θεού' και τέτοια έχουν ξεπεραστεί. Θέλει και λίγη φαντασία, θέλω να πω. Κι εγώ είμαι 'φίλος Μήτσου', αλλά δεν έχει πλάκα αυτό. Πες ρε παιδί μου 'Φιλόθεος'. Καλλίτερο είναι. ’σε που δεν παίζει το 'Φιλόμητσος', κι έτσι καβαντζάρεις και μια σχετική μοναδικότητα...

Να σου πω, όταν λες 'φίλος θεού', πόσο φίλος εννοείς? Κολλητός κι έτσι?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2015, 07:42:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Γουστάρουμε ανάπτυξη, τεκμηρίωση, θέση, τόλμη και λογάκια.

Σίγουρα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σοφία_
Μέλος 2ης Βαθμίδας


228 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2015, 20:49:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καποιες στιγμες με πιανει το παραπονο και τα λοιπα, που γεννηθηκα σε λαθος εποχη, που δεν κανω οσα ταξιδια θα ηθελα, που δεν πληρωνομαι οσα θα ηθελα και τετοια μιζερικα.

Μετα ομως θυμαμαι οτι υπαρχουν ανθρωποι οι οποιοι περιστρεφουν την καθημερινοτητα τους γυρω απο την ελευση του αντιχριστου, μπας και αποκτησει επιτελους νοημα η ζωη τους. Αυτοματα νιωθω καλυτερα.

Κριμα τετοια ψυχωση ρε παλικαρια...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2015, 22:08:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Καποιες στιγμες με πιανει το παραπονο και τα λοιπα, που γεννηθηκα σε λαθος εποχη, που δεν κανω οσα ταξιδια θα ηθελα, που δεν πληρωνομαι οσα θα ηθελα και τετοια μιζερικα.
Μετα ομως θυμαμαι οτι υπαρχουν ανθρωποι οι οποιοι περιστρεφουν την καθημερινοτητα τους γυρω απο την ελευση του αντιχριστου, μπας και αποκτησει επιτελους νοημα η ζωη τους. Αυτοματα νιωθω καλυτερα.

Κριμα τετοια ψυχωση ρε παλικαρια...


Σοφάκι,
εδώ υπάρχουν άνθρωποι που πιστεύουν ότι με το ΝΑΙ θα είναι και θα παραμείνουν Ευρωπαίοι (και γ@μώ τους Ευρωπαίους δηλαδή, VIP πρώτο τραπέζι πίστα!)
και με το ΟΧΙ θα γίνουν -ξερωγω- Αφρικανοί...

ή ότι θα τους βρει λύση το ΔΝΤ και το Γιουρογκρουπ...

Μάλλον οι ιστορίες περί αντιχρίστων και κόκκινων διαβόλων φέρνουν σε πιο...λάιτ μυθιστόρημα.


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σοφία_
Μέλος 2ης Βαθμίδας


228 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2015, 22:34:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πυθαγορα ,

Το να γινουν "Αφρικανοι" θα ηταν ομολογουμενως η καλυτερη πιθανη λυση για αρκετους απο τους αντρακλες Ελληναρες της τρεχουσας εβδομαδας, μηπως και ηρεμησουν λιγο τα συμπλεγμστα κατωτεροτητας.

Το ειπα ξανα, ας ψηφισουν οτι τους πει το φυλλοκαρδι τους. Ισως τοτε να ερθει ο πολυποθητος για τον ΧΟ, ΓΠΠ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2015, 14:15:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καποιες στιγμες με πιανει το παραπονο και τα λοιπα, που γεννηθηκα σε λαθος εποχη, που δεν κανω οσα ταξιδια θα ηθελα, που δεν πληρωνομαι οσα θα ηθελα και τετοια μιζερικα.

Μετα ομως θυμαμαι οτι υπαρχουν ανθρωποι οι οποιοι περιστρεφουν την καθημερινοτητα τους γυρω απο την ελευση του αντιχριστου, μπας και αποκτησει επιτελους νοημα η ζωη τους. Αυτοματα νιωθω καλυτερα.

Κριμα τετοια ψυχωση ρε παλικαρια...



Σοφία,
κάνεις λαθος στην εκτιμηση σου για μενα.Δεν προσπαθω να δωσω νοημα στην ζωη μου με τον Αντίχριστο,προσπαθω ΝΑ ΤΗΝ ΣΩΣΩ!Για μενα,ο 666 είναι ΣΩΤΗΡΑΣ και ΛΥΤΡΩΤΗΣ!Δεν καταφερα να κανω τον Χριστο,δεν ηθελε ο ιδιος,σωτηρα και λυτρωτή μου,και ετσι εχω πεσει στην ΑΝΑΓΚΗ του αντιθετου του,του ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΥ!Είναι λοιπον θεμα,οτι εχω πεσει στην ''αναγκη'' του,οπως ενας ζητιάνος στο μετρο για λιγα λεπτα του ευρω.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2015, 15:29:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Καποιες στιγμες με πιανει το παραπονο και τα λοιπα, που γεννηθηκα σε λαθος εποχη, που δεν κανω οσα ταξιδια θα ηθελα, που δεν πληρωνομαι οσα θα ηθελα και τετοια μιζερικα.

Μετα ομως θυμαμαι οτι υπαρχουν ανθρωποι οι οποιοι περιστρεφουν την καθημερινοτητα τους γυρω απο την ελευση του αντιχριστου, μπας και αποκτησει επιτελους νοημα η ζωη τους. Αυτοματα νιωθω καλυτερα.

Κριμα τετοια ψυχωση ρε παλικαρια...



Σοφία,
κάνεις λαθος στην εκτιμηση σου για μενα.Δεν προσπαθω να δωσω νοημα στην ζωη μου με τον Αντίχριστο,προσπαθω ΝΑ ΤΗΝ ΣΩΣΩ!Για μενα,ο 666 είναι ΣΩΤΗΡΑΣ και ΛΥΤΡΩΤΗΣ!Δεν καταφερα να κανω τον Χριστο,δεν ηθελε ο ιδιος,σωτηρα και λυτρωτή μου,και ετσι εχω πεσει στην ΑΝΑΓΚΗ του αντιθετου του,του ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΥ!Είναι λοιπον θεμα,οτι εχω πεσει στην ''αναγκη'' του,οπως ενας ζητιάνος στο μετρο για λιγα λεπτα του ευρω.....



Γιατί ρε φίλε μειώνεις τον εαυτό σου έτσι?

Πάρε εκεί ένα τσεκούρι να πάρεις το κεφάλι του Αντιχρίστου που κάνεις και τον ζητιάνο σε αυτόν...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2015, 15:38:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και οι πρώτοι έσονται έσχατοι.


Οχι ότι είχαμε διαφορετική εντύπωση για το τρολλάρισμα του ΧΟ
που μας κάνει τόσο καιρό.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2015, 06:50:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Για μενα,ο 666 είναι ΣΩΤΗΡΑΣ και ΛΥΤΡΩΤΗΣ!Δεν καταφερα να κανω τον Χριστο,δεν ηθελε ο ιδιος,σωτηρα και λυτρωτή μου,και ετσι εχω πεσει στην ΑΝΑΓΚΗ του αντιθετου του,του ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΥ!Είναι λοιπον θεμα,οτι εχω πεσει στην ''αναγκη'' του,οπως ενας ζητιάνος στο μετρο για λιγα λεπτα του ευρω.....

Heil 666!

X.O γουστάρεις να γράψουμε κομμάτι για τον Αντίχριστο?

Αυτή την στιγμή πάντως δεν έρχεται γιατί πολλοί λίγοι παρακαλούν την έλευσή του. Μόνο η ομαδική προσευχή φέρνει αποτελέσματα. Για ένα άτομο μοναχά δεν έρχεται.

Κάνε λίγο υπομονή, ο μέγας Αντίχριστος είναι κοντά. Θα τον κατεβάσουν σε λίγο οι Αννουναίοι που δημιούργησαν το ανθρώπινο είδος για να παίζουν και να διασκεδάζουν μαζί του. Και μετά θα κατεβάσουν τον Χριστό.

Αμήν.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2015, 07:18:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Χριστιανέ Ορθόδοξε είμαι εδώ πάντως να σε υπερασπίσω από τις κατηγορίες για αιρετικό που ξεστομίζουν οι άλλοι ορθόδοξοι, μην γνωρίζοντας ότι η ορθόδοξη εκκλησία τους χτίστηκε πάνω στην άρνηση των αρχικών χριστιανικών δογμάτων.

Επειδή ο Ιησούς λοιπόν δεν επέστρεψε, οι παπάδες είπαν πως αυτό σήμαινε ότι ο Ιησούς βασιλεύει στις καρδιές μας και πως...αυτοί είναι η ορατή βασιλεία του Θεού στην Γη...

Έτσι λοιπόν αρνήθηκαν τον Χιλιασμό στον οποίο πιστεύουν οι Μάρτυρες του Ιεχωβά(και μπράβο τους), ένα δόγμα που ήταν πυλώνας στους πρωτοχριστιανούς.

Ο μόνος λόγος που υποστηρίζω πλέον τους παπάδες δεν είναι πνευματικός αλλά πολιτικός. Τους υποστηρίζω καθαρά για εθνικιστικούς λόγους και όχι γιατί πιστεύω ότι είναι η εκκλησία του Θεού. Όταν ξεμπερδέψουμε με τους ξένους, τότε θα ασχοληθούμε και με τα κλεμμένα της εκκλησίας.

Αλλά προς το παρόν είμαστε σύμμαχοι γιατί πρέπει να φύγουν τα τζαμιά και οι συναγωγές.

Αμήν.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2015, 15:08:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν θα με εκπλήξει καθόλου η σουρεαλιστική εικόνα
οι Χριστιανοί να κρατούν τους "άθεους" για να τοποθετήσει το "τσιπάκια" ...ο Σωτήρας τους.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2015, 16:50:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τα πραγματα αρχιζουν και στενευουν....Εχουν μεινει 5 μηνες για την ελευση του Αντι και ακομα δεν εχει ξεκινησει ο 5μηνος πόλεμος της 5ης σάλπιγγας της Αποκάλυψης.....Μερες μετραμε ακομα ,5 με 6,για να μην βρεθω και παλι στην δυσαρεστη θεση να πω ότι ξαναεκανα λάθος!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2015, 18:19:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δεν θα με εκπλήξει καθόλου η σουρεαλιστική εικόνα
οι Χριστιανοί να κρατούν τους "άθεους" για να τοποθετήσει το "τσιπάκια" ...ο Σωτήρας τους.

Γίνε σαφής.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2015, 22:19:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
X.O θα δικαιωθείς και οι χλευαστές σου θα αποστομωθούν σύντομα.

Είναι ολοφάνερο πλέον πως η "στήριξη" των ΗΠΑ στην Ελλάς κατά της Ευρωπαικής Ένωσης και όλες αυτές οι "οικονομικές κρίσεις" στοχεύουν στην έλευση του εβραίου Αντιχρίστου.

Αλλά φίλε μην τον θαυμάζεις. Αυτός ο εβραίος θα κατακεραυνωθεί από τον αληθινό Μεσσία τον αντιεβραίο και Γαλιλαίο Ιησού Χριστό, που χλευάσανε και σταυρώσανε οι Εβραίοι.

Λίγο υπομονή φίλε με τις ημερομηνίες.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2015, 11:03:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Warhead - Kill The Witch
https://www.youtube.com/watch?v=DJwTYzJXkfU

Φίλε Ορθόδοξε δεν ξέρω αν θα προσκυνήσεις ή όχι τον Αντίχριστο.

Όταν έρθει ο Αντίχριστος θα βγούμε έξω όλοι εμείς οι παπάδες με τις μηχανές και θα κυνηγήσουμε τους ακόλουθούς του, όπως κάναμε και με τις εβραίες μάγισσες τον Μεσαιώνα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nediB
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
521 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2015, 11:21:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aυτο που δεν γνωριζει ο Χ.Ο ωστε να το πει και σ'εσενα ειναι οτι το βδελυγμα της ερημωσεως που θα δουμε λειαν συντομως εχει σχεση μονον με αυτο
quote:
19 ἡ γὰρ ἐξουσία τῶν ἵππων ἐν τῷ στόματι αὐτῶν ἐστι καὶ ἐν ταῖς οὐραῖς αὐτῶν· αἱ γὰρ οὐραὶ αὐτῶν ὅμοιαι ὄφεσιν, ἔχουσαι κεφαλάς, καὶ ἐν αὐταῖς ἀδικοῦσι.

και αυτο με αυτο
https://www.youtube.com/watch?v=PTAO5XjhrVo


321

Edited by - nediB on 07/07/2015 11:26:50Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2015, 13:35:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Aυτο που δεν γνωριζει ο Χ.Ο ωστε να το πει και σ'εσενα ειναι οτι το βδελυγμα της ερημωσεως που θα δουμε λειαν συντομως εχει σχεση μονον με αυτο
quote:
19 ἡ γὰρ ἐξουσία τῶν ἵππων ἐν τῷ στόματι αὐτῶν ἐστι καὶ ἐν ταῖς οὐραῖς αὐτῶν· αἱ γὰρ οὐραὶ αὐτῶν ὅμοιαι ὄφεσιν, ἔχουσαι κεφαλάς, καὶ ἐν αὐταῖς ἀδικοῦσι.

και αυτο με αυτο
https://www.youtube.com/watch?v=PTAO5XjhrVo


321

Edited by - nediB on 07/07/2015 11:26:50


Τί?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nediB
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
521 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2015, 12:47:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι σου φαινεται περιεργο;;
Γιαυτο λεγεται βδελυγμα της ερημωσεως.
Ολοι οι προφητες μιλουν γιαυτο και φυσικα δεν εχει καμμια σχεση με αυτο
quote:
2 καὶ τὸ θηρίον ὃ εἶδον ἦν ὅμοιον παρδάλει, καὶ οἱ πόδες αὐτοῦ ὡς ἄρκου, καὶ τὸ στόμα αὐτοῦ ὡς στόμα λέοντος. καὶ ἔδωκεν αὐτῷ ὁ δράκων τὴν δύναμιν αὐτοῦ καὶ τὸν θρόνον αὐτοῦ καὶ ἐξουσίαν μεγάλην·

321Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2015, 15:08:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πόσο δίκιο είχε ο ΧΟ (πρέπει να το παραδεχτώ)
ας ανταποκρινόμουν στο trollάρισμα του κατά καιρούς
ειναι απο εκείνα τα troll που έχουν μια "διασκεδαστική" χάρη και δεν θες να τα απομονώσεις

Αυτά είναι τα καλά νέα.

Τα κακά τώρα....
Ολα δείχνουν (σήμερα) οτι πάμε σε συμφωνία
επομένως δεν βγαίνουμε απο την Ευρωζωνη
αρα, αντι τέλος Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2015, 18:01:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
AitheroVamon,
μην βιαζεσαι,εχουμε λιγες μερες μεχρι την Κυριακή...Η πίστη μου είναι ότι μεχρι και την τελευταια στιγμη της συμφωνίας,την ιδια ή την προηγουμενη μερα, θα συμβει το επιθυμητό....Ετσι τουλάχιστον,είπε ο Κρουγκμαν,ετσι δειχνει και η δικη μου ερευνα,οτι την συμφωνια θα την προλαβει ο πόλεμος.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2015, 18:29:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μην βιάζεσαι Αιθήρ.
Εχουμε μέχρι Κυριακή για πόλεμο.
Σεβασμός στην έρευνα του ΧΟ.Εχει ερευνήσει τις...Γραφές!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2015, 10:14:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://ellinasgienniesaidenginesepote.blogspot.gr/2013/10/6.html

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2015, 14:56:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

http://ellinasgienniesaidenginesepote.blogspot.gr/2013/10/6.html



Θα σας πω ένα μυστικο για να ξερετε αν ο Αντίχριστος εχει εμφανιστεί ή για όταν εμφανιστεί στο μελλον,πως θα τον αναγνωρισετε:
Την ιδια μερα με αυτόν,θα εμφανιστουν και οι 2 ή 3 προφήτες για τους οποιους μιλαει η αποκάλυψη,και προκεται για τους Ηλια,Ενωχ και Ιωαννη Θεολογο.ΑΝ ΛΟΙΠΟΝ,ΔΕΝ ΔΕΙΤΕ ΠΟΥΘΕΝΑ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΑ ΘΕΑ ΤΟΥΣ 2 ΠΡΟΦΗΤΕΣ ΝΑ ΞΕΚΙΝΑΝΕ ΚΗΡΥΓΜΑ,ΟΥΤΕ Ο ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ ΘΑ ΕΧΕΙ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΜΕΡΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 52 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51 52
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy