ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Παράξενες Ιστορίες No1...
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
έρεβος
Νέο Μέλος

Greece
37 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2005, 18:08:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους έρεβος
Επειδή μυστήρια δεν συμβαίνουν μόνο στην Πεντέλη και στα καπάκια τησ Αθήνας ,θα σας γράψω κάποια γεγονότα ,που διαδραματίστηκαν στο βουνό των Θεών, τον Όλυμπο.
Είμασταν 4 άτομα στο Λιτόχωρο και συγκεκριμένα στο ξενοδοχείο Αφροδίτη.Είναι χειμώνας ,έχει πάραπολύ κρύο και εμείς στο δωμάτιο χαζεύαμε τηλεόραση.Γύρω στις 10 βγαίνει ένας από την παρέα έξω για να τραβήξει το παντζούρι και εμείς ξαφνικά τον ακούμε να τσιρίζει .Βγαίνουμε και εμείς έξω και αυτό που είδαμε δεν μπορεί να περιγραφτεί με λόγια. Ήταν δυο κυανές σφαίρες στο ίδιο περίπου ύψος, η μια σε απέναντι από την άλλη ,αρκετά ψηλά στον ουρανό ,και τρέχανε σαν να σκόπευαν να συναντηθούν.Ξάφνου εξαφανίζονται και ενω παρατηρούμε εναγωνίως τον ουρανό δεν μπορούσαμε να δούμε τίποτα.
Τρελλαθήκαμε,ούτε κρύο καταλαβαίναμε ούτε τίποτα,μετά από 10 λεπτά 15 δεν είμαι σίγουρος,καρφωθήκαμε στον ουρανό,γιατί τις είδαμε πάλι η μια στέκεται παράλληλα με την άλλη .Κυανά ,λαμπερά αντικείμενα αιωρούνταν.Και μετά από λίγο,άρχισαν ένα τρελλό χορό μεταξύ τους. Κινούνταν σαν τα καρδιογραφήματα για αρκετή ώρα. Μετά χάθηκαν .Όχι μόνο δεν μπορούσαμε να κοιμηθούμε,αλλά οι σκέψεις πολιορούνταν από αυτές τις εικόνες. Ξέρω παρά πολλά περιστατικά και έχω δει και πολλές φωτογραφίες που αφορούν τέτοια φαινόμενα στον Όλυμπο και στους Δελφούς.
Αλλά αυτό που είδαμε εμείς είναι γεγονός ότι έχει αλλάξει την ζωή μου

ηηηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

3ADA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


301 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2005, 09:12:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 3ADA
quote:
Αλλά αυτό που είδαμε εμείς είναι γεγονός ότι έχει αλλάξει την ζωή μου

ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ? ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΤΩΡΑ?

ΟΙ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΕΣ ΓΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ (ΠΙΘΑΝΟΝ) ΕΞΩΓΗΙΝΗΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑΣ. ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΕΛΦΟΥΣ ΑΝ ΚΑΙ 11 ΧΡΟΝΙΑ ΕΜΕΝΑ ΕΚΕΙ ΚΟΝΤΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΤΕΤΟΙΟ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

who knows
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
382 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2005, 03:09:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους who knows
ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥ-ΑΠΟΡΙΑ ΜΟΥ
όπου σταθώ κι όπου βρεθώ βλέπω ενα νόυμερο... 2222...!!
σε κινητά,σε ρολόγια,σε ταμπέλες,σε πινακίδες,σε κωδικούς...
ειδικά τους τελευταίους 2 μήνες το φαινόμενο έχει αρχίσει να με ανησυχεί... δεν υπάρχει περίπτωση..κάτι σημαίνει αυτο το πράγμα...
ΤΙ ΟΜΩΣ?

never say never **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

silence fm
Νέο Μέλος

Greece
19 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2005, 23:56:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους silence fm
--------------------------------------------------------------------------------
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ¨ΠΑΡΑΞΕΝΗ¨ΙΣΤΟΡΙΑ.
Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΑΛΗΘΗΝΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΔΙΗΓΗΘΗΚΕ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΖΗΣΕ ΟΤΑΝ ΕΜΕΝΕ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΤΟΥ,ΕΝΑ ΤΡΙΟΡΟΦΟ ΣΠΙΤΙ 40 ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΤΩΝ.
ΤΟ 1983 ΟΤΑΝ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ 18 ΧΡΩΝΩΝ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΓΙΑ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ.ΕΝΩ ΚΑΘΟΤΑΝ ΣΤΟΝ ΔΕΥΤΕΡΟ ΟΡΟΦΟ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΖΕ ΚΑΙ ΕΝΩ ΗΤΑΝ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΑΚΟΥΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΤΙΣ ΣΚΑΛΕΣ ΧΤΥΠΟΝΤΑΣ ΤΟ ΠΛΑΣΤΙΚΟ ΡΑΜΠΟΤΕ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΛΥΜΕΝΟΙ ΟΙ ΤΟΙΧΟΙ ΚΑΙ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΕΝΑΝ ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΣΤΙΚΟ ΘΟΡΥΒΟ.Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΑΝΕΒΗΚΕ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΜΕΝΟΣ ΤΙΣ ΣΚΑΛΕΣ ΝΑ ΔΕΙ ΠΟΙΟΣ ΗΤΑΝ.ΠΡΙΝ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ΝΑ ΔΕΙ ΤΙ ΗΤΑΝ ΑΚΟΥΣΕ ΤΟΝ ΘΟΡΥΒΟ ΠΙΣΩ ΤΟΥ ΓΥΡΙΣΕ ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΙΣ...ΤΟΤΕ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΤΡΕΧΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΕΞΟΔΟ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΣ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΘΟΡΥΒΟ ΝΑ ΤΟΝ ΚΥΝΗΓΑ.ΟΤΑΝ ΕΦΤΑΣΕ ΣΤΗΝ ΕΞΟΔΟ ΚΑΙ ΑΝΟΙΞΕ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΓΥΡΙΣΕ ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΙ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ .ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΔΕ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΚΑΠΝΟ ΝΑ ΣΧΗΜΑΤΙΖΕΙ ΜΙΑ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΦΡΙΚΙΑΣΤΙΚΗ ΜΟΡΦΗ(ΣΑΝ ΝΑ ΗΤΑΝ ΚΟΜΜΕΝΟ ΤΟ ΜΙΣΟ ΤΟΥ ΚΕΦΑΛΙ)ΠΡΙΝ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΕΡΑΣΕ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΧΑΘΗΚΕ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΟΙΧΤΗ ΠΟΡΤΑ.
Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΗΡΘΑΝ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΤΟΥ.
ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΟΤΑΝ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΚΕΙ Κ ΠΡΙΝ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΑΚΟΥΓΑ ΤΑ ΒΡΑΔΙΑ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΘΟΡΥΒΟΥΣ ΟΠΩΣ ΒΗΜΑΤΑ ΣΤΙΣ ΣΚΑΛΕΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΕΙΣ Η ΤΑ ΕΠΙΠΛΑ ΝΑ ΤΡΙΖΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΑΙΤΙΑ.ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΝ ΕΚΕΙ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΜΟΝΕΣ ΤΟΥΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ (Κ ΠΑΛΙ ΧΩΡΙΣ ΕΓΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΩ ΚΑΤΙ)ΟΤΙ ΑΚΟΥΣΑΝ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ ΤΙΣ ΣΚΑΛΕΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΕΙΣ.
ΔΕΝ ΞΑΡΩ ΤΙ ΚΡΥΒΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΟΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΑΘΩ.
ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ Η ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΕΞΗΓΗΣΗ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ.
ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Nortrin
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
100 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2005, 04:48:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nortrin
quote:
ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥ-ΑΠΟΡΙΑ ΜΟΥ
όπου σταθώ κι όπου βρεθώ βλέπω ενα νόυμερο... 2222...!!
σε κινητά,σε ρολόγια,σε ταμπέλες,σε πινακίδες,σε κωδικούς...
ειδικά τους τελευταίους 2 μήνες το φαινόμενο έχει αρχίσει να με ανησυχεί... δεν υπάρχει περίπτωση..κάτι σημαίνει αυτο το πράγμα...
ΤΙ ΟΜΩΣ?

Παθαίνω ακριβώς το ίδιο και με τον ίδιο αριθμό!
Βέβαια μου συμβαίνει πολύ καιρό τώρα και δε μου έχει συμβεί κάτι, οπότα μην ανυσηχείς.

Μία λογική εξήγηση είναι ότι τα τέσσερα δυάρια είναι αυτά που σε κάνουν να προσέχεις τον αριθμό. Δηλαδή μπορεί να σου τυχαίνει το ίδιο και με τον αριθμό 1752 και απλά να μην το προσέχεις.

Παρ'ολ'αυτά, μου τυχαίνει τόσο πολύ συχνά (κάποια περίοδο καθημερινά), σε σημείο που δε μπορώ να πιστέψω ότι είναι τυχαίο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

who knows
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
382 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2005, 02:54:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους who knows
quote:
Μία λογική εξήγηση είναι ότι τα τέσσερα δυάρια είναι αυτά που σε κάνουν να προσέχεις τον αριθμό. Δηλαδή μπορεί να σου τυχαίνει το ίδιο και με τον αριθμό 1752 και απλά να μην το προσέχεις.



'Ισως να έχεις δίκιο..αλλά τυχαίνει να είναι κ ο αγαπημένος-τυχερός μου αριθμός..
Πάντως είσαι ο 4ος που συμπάσχει...

quote:
Παρ'ολ'αυτά, μου τυχαίνει τόσο πολύ συχνά (κάποια περίοδο καθημερινά), σε σημείο που δε μπορώ να πιστέψω ότι είναι τυχαίο...


Μπίνγκο!!!!!!!!

never say never **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2005, 13:05:42  Εμφάνιση Προφίλ
who knows ΑΥΞΑΝΟΜΑΣΤΕ
quote:
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Μία λογική εξήγηση είναι ότι τα τέσσερα δυάρια είναι αυτά που σε κάνουν να προσέχεις τον αριθμό. Δηλαδή μπορεί να σου τυχαίνει το ίδιο και με τον αριθμό 1752 και απλά να μην το προσέχεις.

--------------------------------------------------------------------------------


'Ισως να έχεις δίκιο..αλλά τυχαίνει να είναι κ ο αγαπημένος-τυχερός μου αριθμός..
Πάντως είσαι ο 4ος που συμπάσχει...



ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΛΟΓΙΚΗ ΕΞΗΓΗΣΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΟΤΙ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΤΥΧΑΙΑ ΠΧ ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΤΟ ΡΟΛΟΙ ΑΛΛΑ ΤΟ ΣΥΝΑΝΤΑΩ ΠΑΝΤΑ ΣΕ ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ ΟΠΩΣ ΕΙΧΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΣΤΟ TOPIC ΠOY TO EIXAME ΞΑΝΑΣΥΖΗΤΗΣΕΙ
ΟΠΟΤΕ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ .Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Nortrin
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
100 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2005, 16:46:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nortrin
Είμαστε πολλοί τελικά!
Ξέρω ότι το 2 είναι ο αριθμός του Δία και η αλήθεια είναι ότι από μικρός έχω μία συμπάθεια στο Δία...
Αλλά και πάλι, μπορεί να μην είναι και τίποτα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Nienor
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2005, 22:07:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nienor
Γειά σας είμαι νέο μέλος του site και έχω ψαρώσει λίγο...Δεν θα μπορούσα να με χαρακτηρίσω γνώστη των θεμάτων του site αλλά με ενδιαφέρουν και γι αυτό αποφάσισα να γίνω μέλος.
Θα ήθελα να σας διηγηθώ κάτι παράξενο που μου συνέβη τον πρόπερασμένο Οκτώμβριο.Είχα πάει να επισκεφτώ την ξάδερφή μου και το βράδι είδα στον ύπνο μου ότι βρισκόμουν σε μια εκκλησία με μια θεία μου.΄Οταν πέρνει ένα κερί και μου λέει να το ανάψω γιατί κάποιος πέθανε.Εκείνη την στιγμή χτυπάει το κινητό μου και μαθαίνω από τον αδερφό μου ότι η γιαγιά μου ή οποία ήταν άρρωστη πέθανε!Την επόμανη νύχτα είδα στον ύπνο μου όλους μου τους συγγενείς μαζί με την γιαγιά μου,ή οποία ήταν πολύ χαρούμενη.Εντωμεταξύ χτυπάει το τηλέφωνο,στο όνειρό μου,το δίνουν στη γιαγιά μου που αρχίζει να μιλάει και να λέει ότι είναι καλά και τα συναφή.
Δεν ξέρω αν σημαίνει κάτι αυτό πάντως εγώ δεν φοβήθηκα παρόλο που γενικά τρομοκρατούμαι μόνο στην σκέψη του να μου συμβεί κάτι ανεξήγητο.Δεν νιώθω ότι η γιαγιά μου ήθελε να 'επικοινωνήσει' μαζί μου αλλά συγχρόνως μου φαίνεται απίθανο να ήταν μια απλή σύμπτωση όλο αυτό!
Ποιά είναι η άποψή σας;Θα ήθελα πολύ να την ακούσωΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
silence fm
Νέο Μέλος

Greece
19 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2005, 23:00:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους silence fm
Μου εχει τυχει και εμενα κατι παρομοιο με τον παππου μου.
Δεν νομιζω οτι υπαρχει λογος να φοβασαι η γιαγια σου διαλεξε εναν πολυ ασφαλες τροπο(για σενα) να επικοινωνισει μαζι σου και να σου πει οτι ειναι καλα εκει που βρισκεται πολυ ανθρωποι θα ηθελαν να ξερουν οτι τα αγαπημενα τους προσωπα που εχουν φυγει απτη ζωη ειναι καλα εκει που ειναι...so dont worry!!!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Nienor
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2005, 12:35:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nienor
Αγαπητέ/ή silence fm σε ευχαριστώ για την απάντηση σου.Μου πέρασε από το μυαλό αυτό,ότι δηλαδή λόγω της φοβίας μου έγινε με αυτόν τον τρόπο.Γενικά πιστεύω ότι στον καθένα συμβαίνουν μόνο αυτά τα οποία μπορεί να αντέξει και έτσι μαθαίνει και τα όριά του.Τι συνέβει με τον παππού σου;Φυσικά αν θέλεις απαντάςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
bladerunner
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2005, 13:10:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bladerunner
Καλησπέρα σε όλους και όλες...

Συγνώμη αν σας πηγαίνω 4 σελίδες πίσω, αλλά μόλις διάβασα την ιστορία του johniebegood και το παρακάτω απόσπασμα:

quote:

...ο ενας τους παπας, αλλα χωρις σταυρο ή καποιο αλλο διακριτικο - απλα με μαυρα ρασα η φατσα του παπα ηταν τρομακτικη...

μου θύμισε κάτι ολίγα που γνωρίζω σχετικά με ερμεινία ονείρων.


Ιερό πρόσωπο λοιπόν, το οποίο εμφανίζεται -άνευ αμφίων και συμβόλων- παρά με ράσα (είτε αυτό είναι κάποιος παπάς, είτε παρουσιάζεται σαν άγιος) παραπέμπει στο διάβολο. Στην περίπτωση του johniebegood -που δεν πιστεύει στην ύπαρξη του διαβόλου- είναι το ύπουλο κακό, το οποίο με έμμεσο τρόπο προσπαθεί να μας προσεγγύσει.

Μάλλον δεν προσέθεσα κάτι επιπλέον, παρά επιβεβαίωσα τους φόβους σας για το τί συνέβη αγαπητέ jonhiebegood...

-------------
ΤΟΛΜΗΣΤΕ!! ΣΕ ΟΛΑ!!

-Αν χάσετε θα έχετε πάρει ένα ωραίο μάθημα.
-Αν νικήσετε θα έχετε την χαρά την νίκης (ίσως της πρωτοπορίας). Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

silence fm
Νέο Μέλος

Greece
19 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2005, 17:37:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους silence fm
ΦΙΛΕ NIENOR ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ ΜΟΥ ΠΡΙΝ ΠΕΘΑΝΕΙ ΟΜΩΣ,ΝΑ ΜΟΥ ΔΕΙΝΕΙ ΕΝΑ ΦΟΡΕΜΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΡΑΒΩΝΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΑΡΕ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΦΥΓΩ 2 ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΠΕΘΑΝΕ ΕΝΤΕΛΩΣ ΞΑΦΝΙΚΑ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΜΕΤΑ ΑΡΡΑΒΩΝΙΑΣΤΙΚΑ.ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΠΕΘΑΝΕ ΤΟΝ ΕΙΔΕ Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΙΣ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΕ ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΟ ΤΟΥ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΘΑΝΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ.ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΟΠΟΙΟΝ ΓΝΩΣΤΟ ΒΛΕΠΩ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΚΑΤΙ Η ΝΑ ΤΟΥ ΦΙΛΑΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΕΘΑΙΝΕΙ.
ΑΥΤΟ ΚΙΑΝ ΜΕ ΦΟΒΗΖΕΙ...ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΡΙΝ ΑΠΟΛΛΟΥΣ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙ ΑΛΛΑ ΤΟ ΣΥΝΗΘΗΣΑ.ΕΞΑΛΛΟΥ ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΘΑΝΑΤΟΣ.
ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΦΕΥΓΟΥΝ ΜΟΝΟ ΣΩΜΑΤΙΚΑ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΜΑΣ Η ΨΥΧΗ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΣΤΗ ΓΗ ΚΑΙ ΜΑΣ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ.ΕΤΣΙ ΚΑΙ Η ΓΙΑΓΙΑ ΣΟΥ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Aphrodity
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
95 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2005, 20:22:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Aphrodity
Ενα παρόμοιο προβλημα μου τυγχαίνει και εμέναν, μόνο που δεν είναι πάντα όνειρο καμια φορά απλη προαίσθηση. Δεν ξέρω όμως ποιός θα πεθάνει ή πέθανε αλλα οτι ο θάνατος είναι κοντά. Ειναι τρομαχτηκό. Την τελευταία φορά είδα τον χάρο να είναι έξω από το παράθυρο και να κοιτάει προς τα μέσα. Ειδα οτι ήταν μια γριά δίπλα μου που μόλις την κοίταξε έπεσε νεκρή απο καρδιά. Ο χάρος έκανε μια σβούρα και επέστεψε και κοίταζε εμένα! Ξυπνησα τρομαγμένη και έννοιωθα μια αρνητική παρουσία στο δωμάτιο.
Το επόμενο πρωι είχα χεστει πάνω μου, δεν ήξερα τι θα με βρεί. Τελικά 'εμαθα οτι πέθανε ένας γνωστός μου από καρδια.!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
silence fm
Νέο Μέλος

Greece
19 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2005, 20:36:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους silence fm
ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΤΟΣΟ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΟΝΕΙΡΑ ΟΥΤΕ ΕΦΙΑΛΤΕΣ ΤΟΣΟ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΟΥΣ!!!!!!!!ΘΑ ΕΙΧΑ ΠΕΘΑΝΕΙ Η ΙΔΙΑ ΑΠΟ ΚΑΡΔΙΑ!!!!!
ΕΧΕΙΣ ΞΑΝΑΔΕΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΟΝΕΙΡΟ;;;ΕΝΝΟΩ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙ ΠΡΙΝ ΣΥΜΒΕΙ ΑΥΤΟ;;(ΠΡΟΣ AFRODITE)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Nienor
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2005, 11:52:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nienor
Όντως αυτό είναι πολύ τρομακτικό!Δεν πιστεύω ότι θα άντεχα κάτι τέτοιο ούτε θα συνήθιζα!
Θα ήθελα να παραθέσω άλλη μια εμπειρία μου παρόλο που δεν την θυμάμαι πολύ καλά καθότι μου συνέβει σε αρκετά μικρή ηλικία.Ήμουν στο σπίτι της γιαγιάς μου και το βράδι που έπεσα για ύπνο μαζί με την μαμά μου στο διπλό κρεβάτι στην κρεβατοκάμαρα έβλεπα δίπλα μου ξαπλωμένο έναν άνθρωπο.Δεν μπορώ να περιγράψω ακριβώς πως ήταν,ήταν λες και τον είχαν σαβανώσει,σαν να ήταν μούμια.Είχα τρομάξει πάρα πολύ και φοβόμουν.Όλο το βράδι τραβιόμουν προς την άλλη μεριά του κρεβατιού.Το επόμενο πρωί η μητέρα μου μου είπε ότι δεν μπορούσε να κοιμηθεί γιατί την έριχνα από το κρεβάτι.Μέχρι το λύκειο είχα την εντύπωση ότι αυτό ήταν πραγματικό γεγονός ,ότι δηλαδή αυτός ο άνθρωπος υπήρχε δίπλα μου στο κρεβάτι εκείνο το βράδι,ότι δεν ήταν της φαντασίας μου και αναρωτιόμουν πως γίνεται και η μητέρα μου δεν τον είδε.Τώρα πλέον δεν ξέρω τι να σκεφτώ όμως μου φαίνεται παραξένο.Δεν νομίζω να ήταν ένα απλό όνειρο,ήταν πάρα πολύ αληθινό.Απόδειξη το ότι για χρόνια δεν μπορούσα να διαχωρίσω αν άνηκε στην πραγματικότητα ή στον κόσμο τον ονείρων όμως και πάλι τι θα μπορούσε να είναι:;;
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
who knows
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
382 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2005, 21:39:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους who knows
Open mind εγώ είμαι σίγουρη ότι κάτι σημαίνει...
Επειδή το έντονο ΄ξεκίνησε απο το 2005 κ επί 6 μήνες το βλέπω κάααθε μέρα πολλές φορές έπαθα την πλάκα της ζωής μου ένα πρωι..
Το προηγούμενο βράδυ το συζητούσα με μια φίλη μου και έλεγα ότι ίσως κάτι μου συμβεί κ δω εκείνη την ώρα το 2222 κ καταλάβω.. αυτή μου είπε ότι ίσως κάποιος θέλει να επικοινωνήσει μαζίμου κ κάτι τέτοια..
το επόμενο πρωί.. έρχεται ένα μήνυμα στο κινητό απο 222!!!
Έκανα μισή ώρα μεχρι να αποφασίσω να το ανοίξω κ τελικά ήταν διαφημιστικό απο την vodafone..!

Τα όνειρα με συγγενικά άτομα που πεθαίνουν πρόσφατα.. συμβαίνουν σχεδον σε όλους.. ειδικά αυτούς που ήταν πολύ δεμένοι με τουσ νεκρούς.
Δεν τα θεωρώ τρομαχτικά.. ίσα ίσα όταν τους βλέπεις και σου λένε ότι είναι μια χαρά χαίρεσαι και ανακουφίζεσαι κάπως.. εγώ τουλάχιστον έτσι ένιωσα όταν είδα την νουνά μου..

never say never **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

fovamai
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2005, 11:51:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους fovamai
Γεια σε όλους.Είμαι καινούρια εδώ και θέλω να σας πω πως βρίσκω πολύ ενδαφέρουσες τις ιστορίες σας και χαίρομαι πολυ που υπάρχουν και αλλοι που έχουν παρόμοιες εμπειρίες με τις δικές μου.Μου έχουν συμβεί αρκετά τρομαχτικά περιστατικά.Φοβάμαι τόσο πολύ που έχω φτάσει σε σημείο να μην κοιμάμαι ποτέ βράδυ,αν δεν κοιμάμαι με κάποιον.Πάντα περιμένω να ξημερώσει.Από μικρή κάθε βράδυ που έπεφτα για ύπνο έβλεπα τα πιο τρομαχτικά και φρικιαστικά όνειρα.Ποτέ όμως δεν μου είχε συμβεί κάτι παράξενο,μέχρι την στιγμή που ειχα ένα τρομερό ατύχημα από το οποίο γλίτωσα από θαύμα χωρις να έχω ούτε μία γρατσουνιά.Από τότε εχουν γίνει διάφορα ανεξήγητα.Το πιο συχνό φαινόμενο μέσα στο σπίτι ειναι να πέφτουν αντικείμενα απο μόνα τους,τα οποία είναι σε θέσεις που και σεισμος δυνατός να γινόταν δεν θα έπεφταν.Κάτι άλλο που μού έχει συμβεί πρόσφατα είναι ενώ κοιμάμαι να νιώσω οτι κάτι είναι στο δωμάτιο.Ανοίγω λοιπόν τα μάτια μου και βλέπω στο ταβάνι του δωματίου ακριβώς απο πάνω μου μία τεράστια σκιά.Δεν με ακουμπούσε,ήταν αρκετα ψηλά.Για λίγο, δεν ξέρω πόση ώρα πέρασε δεν μπορούσα να αντιδράσω.Σαν κάτι να με κρατούσε.Όταν κατάφερα να κουνηθώ σηκώθηκα και άρχισα να τρέχω.Φοβήθηκα τόσο πολύ που ένιωθα την καρδιά μου να θέλει να πεταχτεί έξω.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
silence fm
Νέο Μέλος

Greece
19 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2005, 21:23:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους silence fm
ΑΓΑΠΗΤΗ FOVAMAI ΤΩΡΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΓΙΑΤΙ ΕΠΕΛΕΞΕΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΨΕΥΔΟΝΙΜΟ...ΑΝ ΔΙΑΒΑΣΕΣ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥ ΕΙΧΑ Κ ΕΓΩ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ.
ΕΞΗΓΗΣΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΜΠΟΡΩ ΟΜΩΣ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ...ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΝΑΙ ΑΥΤΟ ΟΣΟ ΦΟΒΑΣΑΙ ΤΟΥ ΔΙΝΕΙΣ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΑ ΒΡΑΔΥ ΦΟΒΟΜΟΥΝ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΚΟΙΜΗΘΩ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΑΔΥΝΑΤΟΝ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΑΠΟΦΑΣΗΣΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΚΑΤΙ Η ΑΚΟΥΩ ΝΑ ΔΕΙΝΩ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΕΞΗΓΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΣ ΜΗΝ ΣΤΕΚΑΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΟΠΩΣ ΟΤΙ ΤΑ ΒΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΩ ΣΤΙΣ ΣΚΑΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΠΛΑΝΗ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ Κ ΑΣ ΗΤΑΝ ΟΙ ΣΚΑΛΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΙΑ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΜΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΑ ΑΛΛΑ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΤΟ ΣΥΝΗΘΗΣΑ ΚΑΙ ΦΟΒΟΣ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΠΕΡΝΟΥΣΕ. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΩΣ ΑΥΤΟ... ΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
fovamai
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2005, 03:02:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους fovamai
Προσπαθώ να μην φοβάμαι και να δίνω άλλες εξηγήσεις για αυτά τα παράξενα που γίνονται γύρω μου αλλά όταν βλέπεις να πέφτουν αντικείμενα απο μόνα τους τι εξήγηση μπορείς να δώσεις?
Πριν απο μία εβδομάδα καθόμουνα στον καναπέ ξημερώματα και έβλεπα tv.
Ξαφνικά ακούω κάτι τρελλούς θορύβους από την κουζίνα.Πηγαίνω λοιπόν και βλέπω το εξής τρελό.Είχα αφήσει ένα τηγάνι με λάδι και ένα κουτάλι μέσα πάνω στον πάγκο της κουζίνας(είχα τηγανίσει αυγά εκείνη την μέρα)Βλέπω το κουτάλι να κουνιέται σαν τρελό πάνω κάτω και να χτυπάει με δύναμη το τηγάνι.Μετά από 2 λεπτά σταμάτησε.Πως είναι δυνατόν να μην φοβάμαι? Το είδα με τα ίδια μου τα μάτια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
georgia9
Νέο Μέλος


12 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2005, 03:28:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους georgia9  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος georgia9
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΦΙΛΗ "ΦΟΒΑΜΑΙ"
ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΛΕΣ
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΜΕΝΕΙΣ ΜΟΝΗ ΣΟΥ , ΣΕ ΤΙ ΕΙΔΟΥΣ ΣΠΙΤΙ , ΚΑΙ ΛΙΓΕΣ ΑΚΟΜΗ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
fovamai
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2005, 05:54:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους fovamai
Αγαπητή georgia9 μένω μόνη μου σε ένα μικρό σπίτι.Το σπίτι ειναι σε νεόχτιστη πολυκατοικία.Το γεγονός να φταίει το σπίτι λόγω κακής ενέργειας η οτιδήποτε άλλο το έχω αποκλείσει διότι τα ίδια πράγματα συνέβαιναν και στο προηγούμενο σπίτι.Μετακόμισα πριν 11 μήνες.Επίσης μου έχουν συμβεί διάφορα και στο σπίτι των γονιών μου.Μπορείς να με ρωτήσεις ότι θέλεις.Σ΄ευχαριστω πολύ για το ενδιαφέρον σου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2005, 13:12:24  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
.....μέχρι την στιγμή που ειχα ένα τρομερό ατύχημα από το οποίο γλίτωσα από θαύμα χωρις να έχω ούτε μία γρατσουνιά.

Μήπως αυτά που σου συμβαίνουν έχουν να κάνουν με το γεγονός αυτό? Μήπως άνοιξε κάποια «πορτούλα» με αποτέλεσμα να βλέπεις κάποια πράγματα που κανονικά δεν θα μπορούσες?


* Ειρήνη *

~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MAX - X5
Μέλος 1ης Βαθμίδας


72 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2005, 16:43:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MAX - X5
quote:

Προσπαθώ να μην φοβάμαι και να δίνω άλλες εξηγήσεις για αυτά τα παράξενα που γίνονται γύρω μου αλλά όταν βλέπεις να πέφτουν αντικείμενα απο μόνα τους τι εξήγηση μπορείς να δώσεις?
Πριν απο μία εβδομάδα καθόμουνα στον καναπέ ξημερώματα και έβλεπα tv.
Ξαφνικά ακούω κάτι τρελλούς θορύβους από την κουζίνα.Πηγαίνω λοιπόν και βλέπω το εξής τρελό.Είχα αφήσει ένα τηγάνι με λάδι και ένα κουτάλι μέσα πάνω στον πάγκο της κουζίνας(είχα τηγανίσει αυγά εκείνη την μέρα)Βλέπω το κουτάλι να κουνιέται σαν τρελό πάνω κάτω και να χτυπάει με δύναμη το τηγάνι.Μετά από 2 λεπτά σταμάτησε.Πως είναι δυνατόν να μην φοβάμαι? Το είδα με τα ίδια μου τα μάτια.


Λοιπον μια συμβουλη πριν αρχισεις να απευθυνεσαι σε "ειδικους" εδω μεσα με ματζουνια τελετες, και τα συναφη.. για να διωξουν το πνευμα απο το τηγανι..(να κανουμε και λιγο πλακα..)
Προσπαθησε να βγαινεις περισσοτερο..φωναξε τον φιλο σου να καθησετε μαζι ενα βραδυ...(Αν δεν εχεις βρες ενα...)καλεσε τις φιλες σου και καντε ενα ωραιο "πυτζαμα παρτι" τελικα κοιτα να περασεις καλα η καλυτερα απο οτι περνας αυτη την στιγμη, και θα δεις οτι και το τηγανι αλλα κυριως εσυ θα ηρεμησεις και δεν θα εισαι η "fovamai" πια αλλα η "den fovamai tipota!"
Φιλικα (Και ειλικρινα κυριως).
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Aphrodity
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
95 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2005, 17:40:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Aphrodity
quote:
ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΤΟΣΟ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΟΝΕΙΡΑ ΟΥΤΕ ΕΦΙΑΛΤΕΣ ΤΟΣΟ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΟΥΣ!!!!!!!!ΘΑ ΕΙΧΑ ΠΕΘΑΝΕΙ Η ΙΔΙΑ ΑΠΟ ΚΑΡΔΙΑ!!!!!
ΕΧΕΙΣ ΞΑΝΑΔΕΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΟΝΕΙΡΟ;;;ΕΝΝΟΩ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙ ΠΡΙΝ ΣΥΜΒΕΙ ΑΥΤΟ;;(ΠΡΟΣ AFRODITE)

sorry που αργησα να απαντήσω. Δυστυχως ναι. Το ιδιο είχα πάθει με τον παππου ενος γειτονα που είδα στον υπνο μου την κηδεία του και το πρωι εμαθα οτι πέθανε
quote:
Τα όνειρα με συγγενικά άτομα που πεθαίνουν πρόσφατα.. συμβαίνουν σχεδον σε όλους.. ειδικά αυτούς που ήταν πολύ δεμένοι με τουσ νεκρούς

Αν ήταν συγγενικα θα το καταλάβαινα με δεν είμασταν καθόλου κοντα με τα ατομα που βλέπω να πεθαίνουνΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Aphrodity
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
95 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2005, 17:45:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Aphrodity
Αγαπητη φοβάμαι πολυ συγκλονιστηκή η ιστορία σου έχεις μιλήσει σε κανέναν αλλο για αυτό; καποιο παρόμοιο περιστατικό; ΄τι ονειρα βλέπεις;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
silence fm
Νέο Μέλος

Greece
19 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2005, 21:21:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους silence fm
ΑΓΑΠΗΤΗ ΦΟΒΑΜΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΘΑ ΑΝΤΙΔΡΟΥΣΑ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΩ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΟΤΑΝ ΑΝ ΕΒΛΕΠΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ ΜΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΕΒΑΖΑ ΤΙΣ ΦΩΝΕΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΟΥΣΕ Κ ΑΥΤΟΜΑΤΟΣ ΘΑ ΜΟΥ ΑΣΠΡΙΖΑΝ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΑΠΤΟ ΣΟΚ!!!!!!!!! ΕΔΩ ΟΜΩΣ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΙΣΩ ΜΕ ΤΟΝ/ΤΗΝ MAX-X5 ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΕΦΕΡΝΕΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ ΣΟΥ;ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΧΑΣΤΕΙΣ;ΕΠΙΣΗΣ ΟΜΩΣ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕ Η/Ο ΟΝΕΙΡΙΚ1 ΜΗΠΩΣ ΜΕΤΑ ΤΟ ΑΤΥΧΗΜΑ ΑΝΟΙΞΕΣ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΡΤΟΥΛΑ ΜΗΠΩΣ ΤΟ ΟΤΙ ΓΛΥΤΩΣΕΣ ΑΠΟ ΘΑΥΜΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΠΗΡΕΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΣΤΟΝ ΓΥΡΙΣΜΟ;;;
ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΗΡΕΜΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΕΙΣ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΑΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΝΑ ΔΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΕΙΔΗΚΟ ΕΠΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΦΙΛΙΚΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
georgia9
Νέο Μέλος


12 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2005, 03:04:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους georgia9  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος georgia9
δεν νομιζω με τα οσα λετε και την πλακα που κανετε ωοιτηατε την κοπελα
απο οτι νιωθω και καταλαωαινω νιωθει πολη μοναξια καιτο μονο που δεν χρειαζετε αυτην την στιγμη ειναι να την απογοητευσει καπιος για τα οσα αισθανετε και παθαινει.
το να παει σε καπιοιον ειδικο ειναι σωστο αλλα να προσεξεις που θα πας φιλη μου .κατα την γνωμη μου οχι σε ψυχολογο-ψυχιατρο και γενικα μακρια απο τετοιυς γιατρουσ στην περιπτωση σου θα σε γεμιζουν χαπια με δοσεις ηεμιστικου και θα σε τρελανουν στις επισκεψεις για τον λογο οτι βαση την ιατρικη δεν αποδεχονται τετοιυ ειδουσ καταστασεις!

σε καταλαβαινω και σε νιωθω απολυτα .οπως αναφερεις σου παρουσιαστηκε μετα απο καποιο ατυχημα . ετσι συμβαινει παντα !
2 περιπτωσεις¨: 1 οταν γενιεσαι 2 μετα απο καποιο εντονο ατυχημα!

δεν γνωριζω ακριβως τι σου συμβαινει, αλλα προσπαθησε να μη φοβασαι.
θα σε παρακαλουσα πριν κανεις οτιδηποτε να φερεις ενα παπα στο σπιτι σου να κανει εναν αγιασμο!οποσδηποτε.

σε ειχα ρωτησει για το σπιτι στο προηγουμενο post giati παιζει μεγαλο ρολο στο τι εχει μεσα ενα σπιτι απο παλιοτερουσ κατοικους .
παραδειγμα , πριν μερικα χρονια εμενα σε ενα σπιτι στο εξωτερικο και μου συνεβισαν παρομοιες καταστασεις .καλεσα τοτε τον ιδιωκτητη και ρωτησα πιος εμενε πριν απο εμενα και μου ειπε καποιοι απο ζιμπαμπουε!
εψαξα και εμαθα πως η συγεκριμενη φυλη κανει μαυρη μαγια και γενικα ασχολειτε με τετοιυ ειδους παραφυσικα

αυτα που σου συμβαινουν τα εχει δει καπιος δικος σου ?
φιλος συγγενεις ..
εχεις μιλησει σε καποιον "ειδικο"?
ποσο ετων εισαι?
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

fovamai
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2005, 06:50:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους fovamai
Κατ' αρχήν θέλω να σας ευχαριστήσω όλους.Θα ήθελα να διευκρινήσω οτι
εκτός από τα παράξενα που μου συμβαίνουν η ζώη μου κυλάει πολύ ήρεμα
και ευχάριστα.Εχω κοντά μου ατομα που με αγαπούν και γενικά
περνάω καλά.Το κακό είναι οτί δεν έχω πεί σε κανέναν για όλα αυτά
που μου συμβαίνουν(εκτός από την μητέρα μου)ίσως επειδή φοβάμαι
για την αντίδρασή τους.Το μόνο άτομο που έτυχε να είναι μπροστά σε
ένα περιστατικό ήταν το αγόρι μου.Καθόμασταν στο δωμάτιο και άρχισαν
να πέφτουν πράγματα.Φυσικά το αγόρι μου τρόμαξε κι εγώ προσπάθησα
ψύχραιμη να το δικαιολογήσω λέγοντας οτι τα είχα βάλει στην ακρη
των ραφιών και γι'αυτό πέσανε.(το οποίο δεν ισχύει φυσικά).
Η μητέρα μου (η οποία έχει το χάρισμα να βλέπει κάποια όνειρα πάντα
πριν από κάποιο γεγονός)μου έχει φέρει κάποιες Εικόνες και ένα
μπουκάλι με Αγιασμό που ρίχνω σχεδόν καθημερινά μέσα στο σπίτι.
(Ξέρω θα με πείτε υπερβολική αλλά με βοηθάει αυτό).
Αγαπητή GEORGIA9 είμαι 23 ετών και πριν από λίγο καιρό συζήτησα με
τον γέροντα ενός μοναστηριού για όλα αυτα και μου είπε πως όλα αυτά
γίνονται επειδή η σχέση μου με την εκκλησία και η πίστη μου είναι
πολύ δυνατή και ο "έξω απο δώ" προσπαθεί να που κάνει κακό.Αυτό
βέβαια μου φάνηκε λίγο ακραίο συν οτι με τρόμαξε ακόμα περισσοτερο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
MAX - X5
Μέλος 1ης Βαθμίδας


72 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2005, 12:35:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MAX - X5
quote:

Κατ' αρχήν θέλω να σας ευχαριστήσω όλους.Θα ήθελα να διευκρινήσω οτι
εκτός από τα παράξενα που μου συμβαίνουν η ζώη μου κυλάει πολύ ήρεμα
και ευχάριστα.Εχω κοντά μου ατομα που με αγαπούν και γενικά
περνάω καλά.Το κακό είναι οτί δεν έχω πεί σε κανέναν για όλα αυτά
που μου συμβαίνουν(εκτός από την μητέρα μου)ίσως επειδή φοβάμαι
για την αντίδρασή τους.Το μόνο άτομο που έτυχε να είναι μπροστά σε
ένα περιστατικό ήταν το αγόρι μου.Καθόμασταν στο δωμάτιο και άρχισαν
να πέφτουν πράγματα.Φυσικά το αγόρι μου τρόμαξε κι εγώ προσπάθησα
ψύχραιμη να το δικαιολογήσω λέγοντας οτι τα είχα βάλει στην ακρη
των ραφιών και γι'αυτό πέσανε.(το οποίο δεν ισχύει φυσικά).
Η μητέρα μου (η οποία έχει το χάρισμα να βλέπει κάποια όνειρα πάντα
πριν από κάποιο γεγονός)μου έχει φέρει κάποιες Εικόνες και ένα
μπουκάλι με Αγιασμό που ρίχνω σχεδόν καθημερινά μέσα στο σπίτι.
(Ξέρω θα με πείτε υπερβολική αλλά με βοηθάει αυτό).
Αγαπητή GEORGIA9 είμαι 23 ετών και πριν από λίγο καιρό συζήτησα με
τον γέροντα ενός μοναστηριού για όλα αυτα και μου είπε πως όλα αυτά
γίνονται επειδή η σχέση μου με την εκκλησία και η πίστη μου είναι
πολύ δυνατή και ο "έξω απο δώ" προσπαθεί να που κάνει κακό.Αυτό
βέβαια μου φάνηκε λίγο ακραίο συν οτι με τρόμαξε ακόμα περισσοτερο.

θα σου προτεινα να μεινης μακρυα απο "φωτισμενους καλογερους", πιστευω οτι μπορουν να σου κανουν μεγαλυτερο κακο παρα καλο αυτη την στιγμη.Το θεμα ειναι να αντιπετωπισεις τους φοβους σου και οχι να σου δημιουργησουν και αλλους...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.2021484
Maintained by Digital Alchemy