ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Παράξενες Ιστορίες No1...
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
hanter
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
211 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2009, 03:16:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hanter
α! κ κατι αλλο..(cm,dr.)θα πειτε κ εσεις καμμια ιστορια δικη σας που σας εχει συμβει..??? ολο εγω λεω κ εχω αρχισει κ βαριεμαι..dr.περιμενω να μου πεις περισσοτερες πληροφοριες αν μπορεις για την ''μωρα'' η' για οτιδηποτε σχετιζεται με κατι παρομοιο σαν αυτο..ευχαριστω..καληνυχτα..

(''v'') ' v '

(''v'') ' v 'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2009, 13:40:52  Εμφάνιση Προφίλ
Δεν έχει σημασία το φύλο. ίσως αυτό να χει να κάνει με την προσωπικότητα του φαντάσματος. Να έχει δηλαδή υπάρξει άνθρωπος και αν έχει συντησήσει την ιδέα οτι εχει ανδρικό φύλο(όπως συμβαίνει συχνά).
Όπως μου το περιγράφεις ίσως να είναι καποια "βεντέτα" κάποιου πνεύματος απεναντί της αδερφής. Κερδοσκοπική βεντέτα εννοώ, ίσως η αδελφή σου νέα που είναι να αποτελεί ευχάριστη πηγή ενεργειακής "τρωφής" κάποιας ετεροτρωφης οντότητας.

Δεν έχει σημασία αν παραλύεις ή το τι βλέπεις σαν εμφάνιση του πνεύματος, γιατι απλά τα πάντα στον "πνευματικό" κόσμο μπορούν πάρουν οποιαδήποτε μορφή.

Σημασία δεν έχουν το ποια είναι τα συμπτώματα (αυτά όπως και στις ιόσεις μπορεί να διαφέρουν. Άλλοτε πυρετός, άλλοτε καταρροή άλλοτε βήχας, άλλοτε όλα μαζί) αλλά το ποια νόσος τα προκαλεί.

Εγώ δεν θα έδινα στα πνεύματα ονόματα(Μόρα και ένα σωρό άλλα) αυτά τα δίνει ο λαός σε προσπάθεια να τα προσδιορίσει.

Λέω λοιπόν απλά οτι τα κακά πνεύματα τρέφονται ενεργειακά απ τους ζωντανούς και τα καλά όχι(..ή τουλάχιστον όχι με αυτό το τρόπο).

Αυτό λοιπόν που περιγράφεις μοιάζει να είναι ένα κακό πνεύμα(ένα καλό πνεύμα δεν ασχολείται με εμάς με αυτό το τρόπο εκτός αν έχει λόγο)

Το να δείς ένα πνεύμα να στέκεται πάνω σε κάποιο άλλο άτομο είναι υπερβολικά κοινό χαρακτηριστικό της Μορας για να το αμελήσεις εξ'αιτίας κάποιου άλλου που δεν υπάρχει.
Είναι δηλαδή σαν να λές, έχω πυρετό, αλλά αφού δεν βήχω δεν είμαι άρρωστος.

Τώρα, περισσότερες πληροφορίες μπορείς να βρείς στο φόρουμ της Μωρα:
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=6306&whichpage=18&ARCHIVE=

"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημα

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 27/09/2009 13:50:08Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Aro
Νέο Μέλος

Greece
13 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/09/2009, 09:56:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Aro
παιδια εγω θα σας πω μια ιστορια που μου την ειχε πει ο θειος μου και ειναι αληθινη.Ο θειος μου παλια ηταν καπετανιος και γυριζε ολον τον κοσμο για να μεταφερει εμπρορευματα και τετοια.Μια νυχτα ομως γινοτανε μια τεραστεια καταιγιδα στον Ατλαντικο(πηγαινε στην Αμερικη)και ολα εδειχαν οτι το καραβι θα βουλιαζε τοτε αυτος αρχισε και εκανε προσευχες στον Αγιο Νικολαο τον προστατη των θαλασσων.Ευθης ενα φως εμφανιστηκε στο καταστρωμα και η θαλασσα αρχισε να ηρεμει αμεσως ο θειος μου ετρεξε προς το φως και ειδε ενα γερακο και αμεσως αρχισε να φωναζει Αγιε Νικολαε! Αγιε Νικολαε! ο γερακος γυρισε το κεφαλι του και κοιταξε τον θειο μου χαμογελασε και εξαφανιστηκε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
hanter
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
211 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2009, 03:00:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hanter
καλησπερα..ετσι εγινε,σοβαρα μιλας..??? δεν το ειδε κανεις αλλος..?? εσενα σου εχει συμβει κατι το οποιο θα μπορουσες να μας αφηγηθεις..??

(''v'') ' v 'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hanter
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
211 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2009, 06:16:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hanter
helooooooooooo..βρισκετε κανεις εδω μεσαααααααα..ξαφανιζολ ολοι εεεε..??? τi να πω..dr.καλα..?? καμμια ιστορια καινουρια εχεις που να συνεβη τωρα τελευταια..???
(''v'')

(''v'') ' v 'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2009, 15:52:41  Εμφάνιση Προφίλ
Χαχ. Απλά δε μπαίνεις σε άλλα φόρουμ που έχουν πολύ κίνηση. Εδώ δεν έχει πολύ όπως είναι κ λογικό.

Τίποτα το σπουδαίο απο παραφυσικής πλευράς δεν έχει συμβεί τελευταία.

Επισκέφτηκα βέβαια πρόσφατα ένα μοναστήρι στο Πήλιο(Μοναστήρι Παναγιά Η Οδηγήτρια) με παρέα, όπου άκουσα οτι βρίσκεται εκεί μια πολύ νέα Ηγουμένη(γύρω στα 26) η οποία λέγεται οτι παίρνει λόγο.

Της μιλήσαμε λοιπόν..
Το οτι βρισκόταν ψηλά στο δρόμο της κόψης του ξυραφιού(Στη πνευματική πορεία δηλαδή) ήταν καταφανές, αλλά σε εμας δε μίλησε με το χάρισμα(ούτε της χρειάζετια βέβαια αφού η ίδια ξέρει καλά τι συμβαίνει στον κόσμο και συμβουλεύει με πολύ σωστά εκ τούτου) παρα μόνο δυο κουβέντες είπε σε εμένα όταν με άγγιξε στο κεφάλι για να με ευλογήσει(μέσω χαρίσματος).

Μας είχε ρωτήσει βέβαια προηγουμένως αν είχαμε κάποια ερώτηση να της κάνουμε(περι πνευματικών ζητημάτων όχι ΠΑΣΟΚ-ΝΔ..) εμείς όμως δεν είχαμε..
Ένα μόνο μέλος της παρέας ρώτησε κάτι.. εκ μέρους μου(που εγώ δεν το θεωρούσα τόσο άξιο να ερωτηθεί) και μας είπε αρκετά πράγματα για αυτό με τα οποία συμφωνούσα σε απόλυτο βαθμό(πράγμα που δεν συμβαίνει συχνά με ανθρωπους της "εκκλησίας" έστω και πιο ψαγμένους) αλλά τα οποία τα είχα σκεφτεί ο ίδιος(κάποιο άλλο άτομο όμως με το ίδιο "πρόβλημα" μπορεί να μη τα είχε σκεφτεί).
Αυτά..
Σε οποιονδήποτε έχει κάποιο σοβαρό πρόβλημα και χρειάζεται πραγματικά συμβουλή η ηγούμενη του μοναστηρίου αυτού είναι σίγουρα το κατάλληλο άτομο.. θα σου βάλει τα πράγματα στη σειρά..
Αυτά...

"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mari Santal
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2009, 21:30:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mari Santal
Γεια παιδια ειμαι καινουργεια εδω!!!!!θα σας πω μια ιστορια που μου ειπε μια φιλη μου και ειναι 100000000000000000000000%αληθινη.Μια μερα καθοτανε στο υπνοδωματιο της με μια φιλη της και συζητουσαν.Ξαφνικα ακουσαν κλαματα και ουρλιαχτα.Ειχαν κατατρομαξει και ρωτισαν την μαμα της φιλης μου αν υπαρχει κανενα μωρο στην γειτονια.Το περιεργο? δεν υπυρχε.Εμεναν στην ερημια και ο μονος γειτονας τους ηταν ενας γερακος.Μερες επσαχναν για αυτα τα περιεργα κλαματα.Τελικα εμαθαν οτι καποιο μωρο εκει ειχε δολοφονηθει επι τουρκοκρατιας.Απο τοτε παντα πριν κοιμιθουν λενε το πατερ ημων και κανοθν το σταυρο τους.Sorry για τα ορθογραφικα και τυσ τονουσ αλλα εχς συνιθισει να γραφω με αγγλικους χαρακτηρεςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2009, 12:12:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Αγαπητή Mari Santal, καλώς ήλθες στα Forums του Esoterica.
Σου εύχομαι να έχεις γόνιμες κι εποικοδομητικές αναζητήσεις.

quote:
Sorry για τα ορθογραφικα και τυσ τονουσ αλλα εχς συνιθισει να γραφω με αγγλικους χαρακτηρες

Δεν χρειάζεται να απολογείσαι για τα ορθογραφικά λάθη που κάνεις.
Είναι πολύ ευχάριστη η προσπάθεια σου να γράφεις με ελληνικά και πιστεύω ότι με τον καιρό κι την εξάσκηση θα έχεις επιλύσει αυτό το "πρόβλημα".




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
hanter
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
211 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2009, 03:48:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hanter
γιατι δεν μπορουμε να μιλαμε εμεις που βρισκομαστε εδω..?? αφου ολο εξαφανιζεσται βρε dr..πολυ ωραιο παντως αυτο που ειπες dr..πολυ θα ηθελα να παω εκει κ εχω μπει σε σκεψεις τωρα..α! κ καλως ηρθατε κ οι αλλοι δυο στο forum αλλα οπως μπορειτε να καταλαβετε σπανια μιλαμε εδω λες κ δεν μπορουμε να αναπτυξουμε δικα μας θεματα πρεπει να μπουμε στον αλλονων..mari santal σε πιο μερος ειχε γινει αυτο..?? μηπως ξερεις..??

(''v'') ' v 'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hanter
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
211 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2009, 04:04:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hanter
χαχα...κ κατι αλλο,δεν ειναι καθολου λογικο dr. το να μην μιλαμε εμεις εδω γιατι αν αναπτυσει μονο ενας καποιο θεμα εδω κ ολοι οι αλλοι το παιζουν κουκου-ρουκου ειναι λογικο να μην μιλησουμε ποτε κ ουτε θα υπαρχει κ το ενδιαφερον για να γινει αυτο..κ ουτε θα αναπτυχθει κ ποτε κανενα θεμα..καληνυχτα σας παιδια..!!

(''v'') ' v 'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ekatti2
Νέο Μέλος


24 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2009, 16:12:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ekatti2
για σασ παιδια ειμαι κ εγω κενουργια εδω μεσα υπαρχουν ενυηαφερωντα τεματα αλλα θα ειθελα να απαντησο στην ερωτηση για την μωρα....προτο αυτη εμφανιζεται σε γενικοιο φιλο,παντα φοραη μαυρη μαντια με μαυρη κουκουλα δεν μπορη κανενασ να δη το πρωσοπο τησ και ερχεται την ορα οταν κοιμομασται.οταν ερθη κατεται πανο στο στητοσ και οσο να θεσ να κουνιτησ δεν μπορησ,η ηλικοιομενη αντροπη λενε οτη αν καταφερεισ να τησ παρισ τη κουκουλα αυτη ζητοντασ την πισο τα εκπλιροση μια δοικι σου ευχη .οσο για το αντρικο πνευμα που ακολουτη η φιλη μασ και ολλη η οικογενια τησ ασ κοιταξουν προτο αν εχουν ξεχαση καπιο αθομο που εχη φηγη απο ζωη μηποσ κοντευη καπιο μνιμνοσινο αλλοσ λογοσ μπορη να ειναι οτη στο μεροσ του σποιτοιυ τουσ καποτε εχη σοιμφη κατη οπιο εχη αφεριεση ζωη καπιον και αυτοσ γιρναη ακομα στα μερη του.υπαρχουν και πολλεσ αλεσσ εξηγισισ πανο σε αυτο το θεμα αλλα πεζουν ρολλο πολα για να βρεισ πια ειναι η σωστη απαντηση.σιγνομη για τα ορτογραφηκα μου λαθη αλλα ειμαι απο αλλη χωρα και πρωσπατο να γραφο στα ελλινηκα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ευη 69
Νέο Μέλος

Greece
14 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2009, 17:16:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ευη 69

Γεια και απο μενα.
Εχω να διηγηθω μια ιστορια που συνεβη σε μενα και σεμια φιλη κανοντας Πασχαλινες διακοπες.
Λαμβανει χωρα σ΄ενα χωριο της μυτιληνης πριν 20 χρονια.
Η φιλη μου με φιλοξενει στο σπιτι της για τις μερες του Πασχα.
Καποιο βραδυ γυριζοντας απο καποια βολτα γυρω στις 11,μπαινουμε στο σπιτι της.Οι γονεις ελειπαν,και οτι καλυτερο για μας να ειμαστε μονες μας και να συζηταμε με τις ωρες.
Τη στιγμη που εχουμε κλεισει την εξωπορτα και αντικρυζουμε το χωλ
ακουω τη φιλη μου να μου λεει να κοιταξω απεναντι στον τοιχο και να
της πω τι βλεπω.Και το κανω.Αυτο που βλεπω με αφηνει στην αρχη παγερη.
Υπαρχει στον απεναντι τοιχο μια σκια καταμαυρη,καποιου πουλιου,
(οπως βλεπουμε τα πουλια οταν πετουν ψηλα που ξεχωριζουν οι φτερουγες
τους σαν ενα μεγαλο ν φανταστειτε με τις ακρες του καμπυλομορφες και
αρκετα μεγαλυτερες.)
Αυτο το πλασμα αλλοτε πετουσε τοσο ρυθμικα γυρω απο καθε τοιχο στο χωλ
και αλλοτε κουνουσε απλα τις φτερουγες του και υστερα εδινε ενα σαλτο
και εξαφανιζοταν πισω απο μια πολυθρονα που υπηρχε στη δεξια μας πλευρα.
Δε θυμαμαι ποση ωρα κρατησε,θυμαμαι ομως οτι και οι δυο μας βλεπαμε ακριβως την ιδια εικονα οπου απο την απολυτη παγωμαρα καταληξαμε
στην απολυτη αναστατωση.
Βεβαια μετα απο τοσα χρονια εχω ψαξει στο μυαλο μου ολες τις πιθανες απαντησεις.Τιποτα ομως δεν μπορει να εξηγησει κατι που εγινε βραδυ
σε απολυτες συνθηκες ηρεμιας,και με τις δυο μας μαρτυρες στο παραξενο.
Εαν και εφοσον καποιος μπορει να γνωριζει κατι ας καταθεσει την αποψη του.

υσ. καποια στιγμη θα σας αναφερω και κατι σχετικο με τους φιλους μας τα ζωα.


ευηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2009, 20:39:12  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
γιατι δεν μπορουμε να μιλαμε εμεις που βρισκομαστε εδω..?? αφου ολο εξαφανιζεσται βρε dr..πολυ ωραιο παντως αυτο που ειπες dr..πολυ θα ηθελα να παω εκει κ εχω μπει σε σκεψεις τωρα..α! κ καλως ηρθατε κ οι αλλοι δυο στο forum αλλα οπως μπορειτε να καταλαβετε σπανια μιλαμε εδω λες κ δεν μπορουμε να αναπτυξουμε δικα μας θεματα πρεπει να μπουμε στον αλλονων..mari santal σε πιο μερος ειχε γινει αυτο..?? μηπως ξερεις..??
quote:
χαχα...κ κατι αλλο,δεν ειναι καθολου λογικο dr. το να μην μιλαμε εμεις εδω γιατι αν αναπτυσει μονο ενας καποιο θεμα εδω κ ολοι οι αλλοι το παιζουν κουκου-ρουκου ειναι λογικο να μην μιλησουμε ποτε κ ουτε θα υπαρχει κ το ενδιαφερον για να γινει αυτο..κ ουτε θα αναπτυχθει κ ποτε κανενα θεμα..καληνυχτα σας παιδια..!!

Μην νομίζεις δε αξαφανίζομαι, σκέψου οτι αυτό το θέμα το κοιτάω σχεδόν καθημερινά, απλά δεν έχω κάτι ιδιέταιρο να πω.
Ένα το καρατούμενο αυτό.

Το δεύτερο κρατούμενο είναι ότι δεν έχω ζήσει κάποια κατ'εμέ ανεξήγητη εμπειρία και αν έχω ζήσει την έχω παραθέση στο κατάλληλο θέμα.
(Δηλαδή αν εγώ είχα ζήσει μια εμπειρία με Μωρας δεν θα την παράθετα εδώ αλλά στο θέμα της Μώρας.

Γιατι μπορεί κατα μια έννοια να είναι παράξενο γεγονός αλλά πέρα απο αυτό είναι ενα φαινόμενα με συγκεκριμένα χαρακηριστικά άρα και πηγαίνει στο θέμα που ασχολείται με αυτά το φαίνομενο, το φαινόμενο δηλαδή που έχουν χαρακτηριστικά της δικιάς μου εμπειρίας.

Αν λοιπόν έγω έχω μια εμπειρία που έχει τα χαρακτηριστικά ή πολλά χαρατηριστικά ενός φαινομένου με όνομα, τότε θα το παραθέσω και στο θέμα που αντιστοιχεί σε αυτο το φαινομενο)


Συνοπτικά κάποιες εμπειρίες που έχω αναφέρει και αλλού "παρλαξενες" ήταν οι εξης:

Όταν ήμουν μικρός. Πολύ μικρός, κάπου στα 6-7, έβλεπα ένα όνειρο οπου η μητέρα μου με πίεζε να φορέσω τη φανέλα μου να μη κρυώσω*στο ονειρο ήμουν γυμνος απο πάνω).

Μου έλεγε λοιπόν "Φόρα τη!" και της έλεγα "Δεν θέλω!" και συνεχιζαμε ακριβώς αυτόν τον "διάλογο" όλο και πιο έντονα. Όταν πλεόν αγανάκτησα λοιπόν ξυπνάω και της φωνάζω(κοιμόμασταν στο ίδιο κρεβάτι) "Αφου σσου λέω ΔΕΝ ΘΕΛΩ!!". Η μητέρα μου φυσικά ξύπνησε με αυτό και μου απαντάει "Ε.. ε.. καλά" Και ξαναπεύτω επι τόπου για ύπνο.

Το αστείο λοιπόν είναι οτι και εκείνη έβλεπε ακριβώς το ίδιο πράγμα! Οτι μου ζητούσε να βάλω τη μπλούζα μου δηλαδή(κλπ). Σαν δηλαδή να είχαμε μπει σε ένα κοινό ονειροκόσμο.

Επίσης όταν ήμουν κάπου στα 5 και ήταν κοντά ο χρόνος που είχε χωρίσει με τον πατέρα μου και ήτα γενικά μια άσχημη εποχή. Είδα στον ύπνο μου τον πατέρα της(παπού μου) ο οποίος είχε πεθάνει οταν εκείνη ήταν νέα και εγώ δεν τον είχα γνωρίσει να μου λέει "Πες στη μητέρα σου οτι την αγαπάω" και έτσι έγινε. Σηκώθηκα δηλαδή επι τόπου πάλι, της έιπα "Ο παπούς ... μου είπε να σου πω αυτό..) και κοιμηθηκα όσο γρήγορα ξύπνησα.

Αυτά...

"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hanter
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
211 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2009, 01:13:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hanter
οταν ημουν μικρη 4χρ.περιπου,καθως κοιμομουν ανεβασα αποτομα πυρετο κ κοκαλωσα δηλ.ειχα πεθανει..καθως ερχετε η μητερα μου στο δωματιο με βλεπει με τα ματια ανοιχτα να κοιταζω ψηλα κ τα χερια μου ορθια προς τα πανω λυγισμενα σαν να προσευχομουν..στην αρχη νομιζε οτι της κανω πλακα,πιανει το ενα μου χερι το σηκωνει κ πεφτει ξανα κανει το ιδιο κ ξανα πεφτει οπως ηταν λογικο..αρχιζει να φωναζει κ τρεχει να ξυπνησει τον πατερα μου,μολις με βλεπει με πιανει κ με βαζει μεσα στην μπανιερα ριχνονταν μου νερο κ προσπαθοντας να μου ανοιξει το στομα για να μπει νερο..στην ολη αυτη την προσπαθεια το παραξενο ειναι οτι ολο αυτο το σκηνικο το εβλεπα κ βρισκομουν απο πανω τους..βλεποντας την μητερα μου να κλαιει ειχα αρχισει να στεναχωριεμαι κ της ελεγα ''να μην στεναχωριεται γιατι ειμαι καλα'' οταν συνηδιτοποιεισα οτι δεν μ'ακουει αρχισα να στεναχωριεμαι παρα πολυ,το αποκορυφομα ομως ηταν οτι οταν πηγα να την αγγιξω ηταν σαν να υπηρχε ενα διαφανες τοιχος το οποιο δεν μ'αφηνε να την αγγιξω κ με απογοητευσε πολυ κ ειχα την αισθηση του να κλαψω..κ το μονο που θυμαμαι μετα απο αυτο ηταν οτι επεστρεψα κ ξυπνησα στο σωμα μου κ στην μπανιερα..μολις επανηλθα με πηραν κ με πηγαν στο νοσοκομειο για εξετασεις κ για να μαθουν απο τι εγινε αυτο..οι εξετασεις ηταν ολες καλες χωρις κανενα προβλημα..το μονο που της ειπαν ηταν ''να με παρει απο εκει κ να μην το ψαξει παραπερα το θεμα'' ρωτοντας το γιατρο τι ειδαν κ το λεει αυτο,της ξανα επανελαβε το ιδιο κ οτι ''να με προσεχει μεχρι μια συγκεκριμενη ηλικια μηπως ξανα συμβει'' κ με πηρε κ φυγαμε..μετα απο χρονια καθως ημουν τοτε 17χρ. κ χωρις να εχουν αναφερθει ποτε σε αυτο το θεμα λεω στην μητερα μου αν μου ειχε συμβει το συγκεκριμενω θεμα κ μου λεει ''ναι,ποιος στο ειπε'' κ της λεω κανεις κ αρχιζω να της λεω ακριβως πως ειχαν γινει τα πραγματα κ τι προσπαθουσα να κανω αλλα δεν μ'ακουγε κ ουτε μπορουσα να την ακουμπησω..ακουγοντας το τρελαθηκε δεν ηξερε τι να πει..το μονο που εκανε ηταν να μ'αγκαλιασει κ να συνηδιτοποιειση τα ολα οσα της ειχα πει..μετα απο εκεινο το σκηνικο ειχαν αρχισει τα ονειρα του κυνηγητου απο τον εξω απο εδω,απο τον χαρο,βρικολακες,με λιγα λογια παλευα στον υπνο μου ακομα κ μεσω αγαπημενων μου προσοπων,λεγοντας προσευχες που οταν ξυπνουσα δεν τις θυμομουν..κ προσφατα εχω δει ονειρα που εβλεπα παλια αλλα δεν μπορω να εξηγησω το γιατι ουτε τι σημαινουν..ξερω πως θα φανουν περιεργα ολα αυτα αλλα ειναι το πιο δυνατο κ παραξενο πραγμα που μου εχει συμβει ποτε..κ ισως εγινε για καποιο λογο..βλεπω κ σκεφτομαι πραγματα πολυ μακρυτερα απο αλλους που δεν τους εχει συμβει κ διαβασα γι'αυτο κ οντως υσχιει κ απο μαρτυριες αλλων που το εχουν παθει..αυτα..ευχαριστω πολυ για τον χρονο οσων θα το διαβασουν αλλα υπαρχει κ αυτη η πραγματικοτητα ακομα κ αν καποιοι ακουγοντας τα τους περνανε για τρελους..κ αυτη η αντρικη σκια ισως να εχει καποια σχεση με το θεμα..κ οσο για την σκια του πουλιου μπορει να ειναι καποια ψυχη η' κατι πιο σκοτεινο γιατι μπορουν κ να περνουν μορφες..κ συμβαινει να βλεπεις το ιδιο ονειρο dr.οταν εχεις ενα πνευματικο δεσιμο με καποιον..καλο σας βραδυ παιδια..

(''v'') ' v 'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2009, 14:48:21  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλε αυτά που περιγράφεις θα μπορούσαν να είναι κάλλιστα αστρικές επιθέσεις που ο άνθρωπος τις λαμβάνει ως όνειρο όντας ασυνείδητος στο ύπνο του.

Σου προτείνω να στείλεις την εμπειρία σου(κόπι πέιστ) σε αυτό το θέμα
ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=10232&whichpage=31&ARCHIVE=

και αν έχεις χρονο προκειμένου να μπείς λίγο στο νόημα διάβασε όσες σελίδες μπορείς απο το θέμα αυτό.


"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hanter
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
211 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2009, 01:21:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hanter
θα στειλω μηπως βρω απαντ.σ'αυτο το θεμα..γιατι πρεπει να βρω τι γινετε..σ'ευχαριστω dr.καληνυχτα..

(''v'') ' v 'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

unicorns
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2009, 18:46:07  Εμφάνιση Προφίλ
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΕΔΩ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΒΛΕΠΩ ΔΙΑΦΟΡΑ ΟΝΕΙΡΑ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΕΜΑ.ΟΤΙ ΜΟΥ ΠΕΦΤΟΥΝ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ.ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΧΕΙ ΑΙΜΑ ΑΛΛΕΣ ΠΟΝΑΕΙ.ΣΥΝΗΘΩΣ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΟΤΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΞΥΠΝΗΣΩ ΑΛΛΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ 100% ΣΙΓΟΥΡΗ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΝΕΙΡΟ.ΜΟΛΙΣ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΝΑ ΠΕΦΤΟΥΝ ΞΥΠΝΑΩ.ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
unicorns
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2009, 18:56:29  Εμφάνιση Προφίλ
ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΟΝΤΙΝΟΣ ΜΟΥ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙ ΑΛΛΑ ΕΔΩ Κ ΤΟΣΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΣΥΓΓΕΝΗ Η ΦΙΛΟ....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Captain-Joe
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2009, 18:05:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Captain-Joe
Καλησπερα σας.
Ειμαι καινουργια στο φορουμ και εχω ηδη ανοιξει ενα θεμα, "το...σπιτι".
Θα σας πω μια ιστορια που τη διηγηθηκε ενας φιλος του πατερα μου στον ιδιο.
Εκεινος ηταν αστυνομικος στην Ανδροωκαι ειχε χρονια να ειδοθουν.Μια μερα λοιπον τον συναντησε και παρατηρησε οτι κρατουσε πανω του ενα μαυροματικο μαχαιρι.Τον ρωτησε λοιπον ποιος ο λογος και του ειπε την ιστορια του.
Τοτε εκαναν ακομα περιπολιες με αλογα.Ηταν βραδυ και περνουσε απο μια ρεματια-στην Ανδρο εχουμε πολλες...-και εκει που ηταν πανω στο αλογο ακουσε κλαματα μωρου.Εψαξε λοιπον και οντως βρηκε ενα πολυ ομορφο μωρο το οποιο και πηρε μαζι του.Οσο ομως το αλογο ετρεχε,τοσο εκεινο μεγαλωνε και ειπε φωναχτα το παιδι:"κοιτα ποσο γρηγορα μεγαλωνει..."και του απαντησε το μωρο "και δοντια εχω!".
Οπως ειναι φυσιολογικο το πεταξε,εφυγε αρκετα μακρια,αναψε τσιγαρο και το αλογο του "εσκασε"...

Where is the truth?
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2009, 08:23:27  Εμφάνιση Προφίλ
Πρόκειται για έναν γνωστό θρύλο, ο οποίος κυκλοφορεί με διάφορες κατά τόπους παραλλαγές αλλά ο κεντρικός πυρήνας της διήγησης δηλαδή το ασυνήθιστο βρέφος το οποίο ευσπλαχνίζεται κάποιος διαβάτης και το οποίο ξαφνικά τον απειλεί, παραμένει ο ίδιος. Για παράδειγμα, την συγκεκριμένη διήγηση (και ειδικά τα λόγια του βρέφους «και δόντια έχω!») μου την είχε εξιστορήσει, στις αρχές του ’90, ένας γνωστός μου από την Σπάρτη, δίχως όμως στο τέλος να σκάει το άλογο του αναβάτη.


Υ.Γ.
1. Οι λίμνες και οι ρεματιές στην λαογραφία μας όπως επίσης οι καμάρες των παλιών γεφυριών και τα σταυροδρόμια, θεωρούνται σημεία όπου κατοικούν λάμιες και άλλα πονηρά πνεύματα της λαογραφίας μας.

2. Στο παλαιότερο θέμα που ανάρτησες («Το... σπίτι») σχετικά με την διαφορά ατμόσφαιρας του ισογείου με τον πρώτο όροφο (συμβαίνει καμιά φορά), μπορούμε να υποθέσουμε ότι ο πρώτος όροφος εκτίθεται σε κάποιο αρνητικό τελλούριο ρεύμα ενώ το ισόγειο – υπόγειο να εκτίθεται σε κάποιο θετικό ή ουδέτερο ή μπορεί να συνέβη «κάτι» κάποτε εκεί ώστε να «μόλυνε» τον τόπο (όπως καταλαβαίνεις σε αυτά τα πράματα μπορούμε να υποθέσουμε – αλλά δεν υπάρχει σιγουριά καθώς το αντικείμενο δεν υπόκεινται σε φυσικούς νόμους ώστε να προσμετράτε κτλ) . Ορισμένοι άνθρωποι είναι πιο ευαίσθητοι από άλλους σε θέματα «αύρας» του τόπου. Ευχάριστο είναι το γεγονός ότι ακόμα και έναν χρόνο μετά ο σύντροφος παραδέχεται έστω και δίχως να μπορεί να το ερμηνεύσει πλήρως ότι «κάτι συνέβη».
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2009, 09:40:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3

ΑΣ ΥΠΟΘΕΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΤΣΙ
ΔΗΛΑΔΗ ΟΤΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΕΡΠΑΤΑΣ ΩΡΑΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ Η ΚΑΒΑΛΑΣ ΤΟ ΑΛΟΓΟ ΣΟΥ ΣΤΗΝ
ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ , ΒΛΕΠΕΙΣ ΕΝΑ ΜΩΡΟ ΣΤΟ ΕΔΑΦΟΣ ΚΑΙ ΛΕΣ ΑΣ ΤΟ ΠΑΡΩ ΤΟ ΚΑΗΜΕΝΟ ΚΛΑΙΕΙ ΚΙΟΛΑΣ ΑΣ ΤΟΥ ΔΩΣΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ
ΝΑΙ ΜΕΧΡΙ ΕΔΩ ΝΑ ΤΟ ΔΕΧΤΩ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΘΑ ΕΚΑΝΑΝ ΑΡΚΕΤΟΙ
ΑΛΛΑ ΚΑΘΩΣ ΑΚΟΥΣ ΤΑ ΚΛΑΜΑΤΑ ΔΝ ΣΟΥ ΜΠΑΙΝΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΥΟ ΜΥΑΛΟ ΝΑ ΕΡΩΤΗΘΕΙΣ ΠΟΙΟΣ ΓΟΝΙΟΣ ΘΑ ΠΑΡΑΤΑΓΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΤΟΥ ΠΟΥΘΕΝΑ?
ΓΤ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΠΟΥ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΠΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ
ΤΑ ΒΑΖΟΥΝ ΣΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΚΑΠΟΙΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΤΑ ΒΡΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΦΡΟΝΤΙΣΟΥΝ
ΑΛΛΑ ΑΣ ΤΟ ΠΑΡΑΒΛΕΨΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΠΕΣ ΟΤΙ ΔΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΗΚΕ
ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΕ ΜΕΤΑ ΝΑ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ???
ΜΕΤΑ ΠΩΣ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΜΙΛΑΕΙ ?
ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΙΟ ΛΟΓΟ ΤΡΟΜΑΞΕ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ? ΓΙΑΤΙ ΔΝ ΕΙΧΕ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ?
ΑΡΑ ΚΑΤΑΛΟΙΓΟΥΜΕ ΣΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΟΤΙ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΨΕΜΑ
(ΓΤ ΔΝ ΑΠΟΡΙΠΤΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΗΝΗ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΤΕ ΔΝ ΞΕΡΕΙΣ )
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Irvine
Νέο Μέλος

Greece
12 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2009, 00:44:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Irvine
Καλημερα!!


Ειμαι καινουριος εδω και συγνωμη αν ενωχλω αλλα μια ιστορια π λεει για την μαγισα τοθ brair την ξερετε??εχς στοιχεια π λενε και δειχνουν πωσ ειναι αληθεια!!ξερω αρκετεσ απ τις ιστοριες π εχουν ηποθει στο φορουμ και αρκετες π δν εχουν αλλα αν καποιος ξερει για αυτην θα ηθελα πολυ να το σηζητισω γτ ειναι παραξενο!!!ειναι αλιωσ να το ωλεπεισ στο βιντεο και αιλως να το διαβαζεις!!!σηγουρα ομωσ μια εικονα χιλιες λεξεις ποσο μαλλον ενα βιντεο!!αυτο π ζηταω ειναι μια λογηκη απαντιση γτ μονο μια αποψη ειναι αληπεις και η γνωμη σας μετραει!!Ευχαριστω!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2009, 15:14:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3

ΠΟΙΑ ΕΙΝΑ ΑΥΤΗ ??
ΠΕΣ ΜΑΣ 2 ΛΟΓΑΚΙΑ ΝΑ ΠΜΟΥΜΕ ΣΤΟ ΚΛΙΜΑ....
ΜΑΓΙΣΣΑ... ΚΑΝΟΝΙΚΗ?..
ΜΕ ΞΟΡΚΙΑ..? ΓΙΑ ΛΕΓΕ ΜΟΥ ΚΙΝΗΣΕΣ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ....
ΩΣΤΕ ΜΑΓΙΣΣΑ...
ΠΟΙΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΞΕΡΕΙΣ ?
ΜΑΓΙΣΣΑ ΛΟΙΠΟΝ ....
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Irvine
Νέο Μέλος

Greece
12 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2009, 17:05:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Irvine
ακούστε λοιπών καλοί μου φήλοι!!

Σε ενα χωριό το Μπέρκιτσβιλ π παλιά το έλεγαν Μπλαίρ μια μηκρή πόλη του Μαίρυλαντ πριν περίπου λοιπών 250 χρώνια πίγαν εκει 20 οικογένειες.Πολλέσ παραμένουν στο λόφο ή κατω στην πόλη.Ασυνή8ιστα πολλά παιδιά έχουν ταφεί στο τοπικό νεκροταφείο.Τα περισσότερα παίθαναν το 1940.τοτε τα παίδια άρχησαν να εξαφανίζωνται και κανείς δεν ήξερε πραγματικά γτ!!!!!μια μέρα λοιπών εκήνη τν εποχή έστειλαν την αστυνομία στο λόφο και βρήκαν 7 πτώματα παιδιών τησ περιοχής.Πήγαινε τα παιδιά στο υπόγειο 2-2 έβαζε το ενα να κοιτάει τον τοίχο και σκότωνε το αλλο μετα άρπαζε το αλλο και το σκότωνε και αυτό...Στη δίκη της είπε πως δέν αντεχε το βλέμμα τουσ γιαυτο τα έβαζε να κοιτάνε στον τοίχο.Η όψη της ήταν σαν γυναίκα και τα χαίρια τησ ήταν τυλιγμένα απο μάυρες τρίχες στον όμο τησ φορούσε ενα μάυτο σάλι είπε μια μάρτιρας π ησχυρίζεται οτι την είδε!!!μπορώ να σας πώ και άλα αλλα νιμίζω πωσ γίνομαι κουραστικόςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2009, 21:30:29  Εμφάνιση Προφίλ
Μην κάνεις τον κόπο, νομίζω ότι οι περισσότεροι έχουμε δει το "Blair Witch Project" .Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Irvine
Νέο Μέλος

Greece
12 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2009, 21:42:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Irvine
την ταινία λες???????????????


γιατι εγω δν λεω για την ταινία αλλα για το φίλμ π τράβιξαν τα 3 παιδιά π σκοτό8ηκαν μπρωστά στην κάμερα και για τα βάσανα π πέρασαν μεσα στο δάσος!!!και φαίνετε καθαρα οτι δν το έκαναν μονταζ και τα φιλμ τα μερικά απο αυτά ηταν καμένα αφου τα βρίκαν ενα χρόνο μετά!!!αν λέμε το ιδιο καλώσ αλλα αν οχι τοτε πρέπει να το δείτε!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2009, 22:21:37  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

την ταινία λες???????????????


γιατι εγω δν λεω για την ταινία αλλα για το φίλμ π τράβιξαν τα 3 παιδιά π σκοτό8ηκαν μπρωστά στην κάμερα και για τα βάσανα π πέρασαν μεσα στο δάσος!!!και φαίνετε καθαρα οτι δν το έκαναν μονταζ και τα φιλμ τα μερικά απο αυτά ηταν καμένα αφου τα βρίκαν ενα χρόνο μετά!!!αν λέμε το ιδιο καλώσ αλλα αν οχι τοτε πρέπει να το δείτε!!!


Το φίλμ, η ταινία, ύστερα το υποτιθέμενο ντοκιμαντέρ "The Massacre of the Burkitsville Seven" περιέχει την ιστορία του ψυχοπαθή δολοφόνου Rustin Parr, η δολοφονία των παιδιών το 1940 κτλ. είναι όλα spin-offs (προήλθαν) από την ταινία, από όσο γνωρίζω δεν αναφέρονται σε πραγματικά γεγονότα αν και το στήσιμο τους μπορεί να παραπλανήσει τον τηλεθεατή (όπως για παράδειγμα στην περίπτωση της "Εναλλακτικής Λύσης 3").

Για περισσότερα δες εδώ: http://en.wikipedia.org/wiki/Blair_Witch_Project

Edited by - XD on 22/11/2009 22:23:47Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Irvine
Νέο Μέλος

Greece
12 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2009, 23:04:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Irvine
Δηλαδή λες οτι ο μήθως ειναι ενα ψέμαι???δλδ τα τρεία παιδιά που σκατόθεικαν 1994 ειναι ψέμα η μηπως λες οτι αυτό το βίντεο ειναι μονταζ??

http://www.youtube.com/watch?v=FeShmrlFT5M

για μπείτε και δείτε την τελευταία σκηνη π τράβιξαν τα παιδιά και πως παιθάινουν μπροστά στη κάμερα!!!!και αμα θέλετε εχω όλη την ταινία π τράβιξαν τα παιδιά απο μόνα τουσ και πως πήγεναν για ντοκιμαωτέρ καθωσ δεν ήξεραν οτι είναι το πρώτο τους αλλα και το τελευταίο τουσ!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2009, 23:33:20  Εμφάνιση Προφίλ
Ναι. Το Blair Witch Project ήταν μια ιδιόρρυθμη ιστορία τρόμου, δοσμένη με έναν μοναδικό τρόπο σε μορφή δηλαδή ενός υποτιθέμενου ντοκιμαντέρ, το οποίο μάλιστα υποστηρίχθηκε με υποτιθέμενο «ιστορικό» υλικό από τους παραγωγούς ώστε να προσδώσουν την μέγιστη δυνατή αληθοφάνεια σε αυτή την εφιαλτική ιστορία (η οποία αργότερα εμπλουτίστηκε ακόμα περισσότερο με νέο υλικό). Κρίνοντας πια εκ των υστέρων, πράγματι έκαναν θαυμάσια δουλειά ενώ έφερε για πρώτη φορά σε επαφή το ευρύ κοινό με αυτή την ιδιόρρυθμη μορφή τέχνης, όπου αλήθεια (όση και αν υπάρχει -κάποιοι υποστηρίζουν ότι το Blair Witch Project ίσως να έχει σχέση με τον θρύλο της "Bell Witch", εγώ διαφωνώ διότι ο θρύλος αυτός δεν σχετίζεται με την ταινία, απλά τον καταθέτω εδώ διότι ακούγεται λόγο του "ομόηχου" Blair / Bell Witch ..) και ψέμα συμπλέκονται αδιαχώριστα μεταξύ τους.

Οπότε τα γεγονότα της ταινίας και των ντοκιμαντέρ (στο σινεμά, στο YouTube και αλλού) που γυρίστηκαν σε αυτό το format είναι φανταστικά.

Edited by - XD on 22/11/2009 23:45:52Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Irvine
Νέο Μέλος

Greece
12 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2009, 00:22:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Irvine
Με τον τρόπο που το θέτεις υποστηρίζεις οτι όλα είναι φτιαχτά και το μονο π θέλουν να κάνουν είναι να μειώσουν τη νοημοσήνη του ανθρώπου!
Και γιατί να μην βγεί ποτέ κανείς να πεί οτι αυτο το σενάριο είναι πέρα για πέρα ψέφτικο και το κρατάει ακόμα αληθινό και να μην πεί οτι είναι ένα φαντάστικο δημιούργιμα κάποιου ανθρώπου που είχε σκοπό να παίξει με μια ιστορία που ακόμα και συ δεν μπορείς να αποδείξεις έμπρακτα οτι είναι ψέφτικο!


http://blairwitch.com/aftermath.html

δεσ λιγο κάποια στηχεία τησ αστυνομίας που λένε το αντίθετο απο αυτο που ισχυρίζεσαι και δές τι λέει κατω απ τισ εικόνες!!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy