ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Κανένα Ανέκδοτο να γελάσουμε? Part 1
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Egelados
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
350 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2005, 23:24:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Egelados
Πάει ένας Κρητικός σ` ένα κέντρο και στην είσοδο τον σταματάει ο υπεύθυνος και του λέει ν` αφήσει όλα τα μεταλλικά αντικείμενα που έχει πάνω του για λόγους ασφαλείας... Ο Κρητικός βγάζει κάμποσα μεταλλικά αντικείμενα και πάει να μπει μέσα, όμως τότε ακούγεται ένας παράξενος θόρυβος και ο υπεύθυνος τον σταματάει και του λέει να ξανακοιτάξει προσεκτικά και ν` αφήσει όλα του τα μεταλλικά αντικείμενα. Εκείνος λοιπόν ψάχνεται και πάει πάλι να περάσει μέσα, αλλά και πάλι ακούγεται ο ίδιος ενοχλητικός θόρυβος.
Ενοχλημένος λοιπόν ο Κρητικός λέει στον υπεύθυνο ότι δεν έχει πάνω του κανένα μεταλλικό αντικείμενο και ο υπεύθυνος αρχίζει τότε να τον ψάχνει ο ίδιος... Μετά από λίγο λοιπόν βγάζει από την τσέπη του Κρητικού ένα πιστόλι και ρωτάει έκπληκτος τον Κρητικό γιατί έλεγε τόση ώρα ψέματα και πως τολμάει να κρατάει στο κέντρο το πιστόλι. Κι ο Κρητικός γεμάτος καμάρι απαντάει:
- "Δεν ξέρω τι λέτε εσείς, αλλά αυτό είναι κομπιουτεράκι."
- "Κομπιουτεράκι;" ρωτάει έκπληκτος ο υπεύθυνος.
- "Ναι, κομπιουτεράκι, γιατί εμείς στην Κρήτη έτσι λύνουμε τους λογαριασμούς μας...."


"Ανδρών επιφανών πάσα γη τάφος" ΠερικλήςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Egelados
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
350 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2005, 23:24:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Egelados
Μια μέρα σε ένα αεροπλάνο που πήγαινε από Κρήτη στην Αθήνα:
1ος πιλότος: "Ωχ, μεγάλη καταστροφή!"
2ος πιλότος: "Τι, τι έπαθες;"
1ος πιλότος: "Χάλασε η μηχανή!"
2ος πιλότος: "Φτου. . Αλλά πρέπει να το πούμε και στους επιβάτες."
1ος πιλότος: "Ναι, αλλά μαλακά- μαλακά."
2ος πιλότος: "Έχω μια ιδέα."
Πέρνει το μικρόφωνο και λέει σε στυλ κρητικής μαντινάδας:
- "Εχάλασε η μηχανή και τ` αεροπλάνο πέφτει." Και ακούγετε από πίσω.
- "Έλα έλα και τ` αεροπλάνο πέφτει."


"Ανδρών επιφανών πάσα γη τάφος" ΠερικλήςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Egelados
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
350 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2005, 23:26:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Egelados
Πάει ένας οπαδός του Παναθηναϊκού σε ένα Video Club. Λέει στην κοπέλα:
- "Συγγνώμη, υπάρχει η κασέτα "Παναθηναϊκός Πρωταθλητής;"
Και η κοπέλα απαντά:
- "Κοιτάξτε εκεί αριστερά, στην επιστημονική φαντασία."

"Ανδρών επιφανών πάσα γη τάφος" ΠερικλήςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2005, 10:35:23  Εμφάνιση Προφίλ
ΒΡΙΣΚΕΙ ΕΝΑΣ ΤΥΠΟΣ ΕΝΑ ΛΥΧΝΑΡΙ .
ΤΟ ΤΡΙΒΕΙ ΚΑΙ ΒΓΑΙΝΕΙ ΕΝΑ ΤΖΙΝΙ .
ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ Ο ΕΞΗΣ ΔΙΑΛΟΓΟΣ
ΤΖΙΝΙ.
ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΘΑ ΣΟΥ ΕΚΠΛΗΡΟΣΩ ΜΙΑ ΕΥΧΗ
ΠΕΣ ΜΟΥ ΤΗ ΘΕΣ.
ΤΥΠΟΣ.
ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΝΑΣΤΗΣΕΙΣ ΤΗ ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΘΑΝΕΙ.
ΤΖΙΝΙ.
ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΠΕΣ ΜΟΥ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.
ΤΥΠΟΣ'
ΚΑΛΑ ΤΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΤΥΠΟΣ ΤΟΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΜΙΑ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΝΙΚΗ
ΣΤΟ CHAMPIONS LEAGUΕ
ΤΖΙΝΙ.
ΠΩΣ ΤΗΝ ΕΙΠΑΜΕ ΤΗ ΜΑΝΑ ΣΟΥ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Egelados
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
350 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2005, 16:00:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Egelados
Το σπίτι του χωρικού επισκέπτονται διάφοροι καθημερινά, που ενδιαφέρονται για την αγορά της αγελάδας. Την παρατηρούν, την χαϊδεύουν, την αγκαλιάζουν με το ένα χέρι και με το άλλο χέρι πιάνουν τα μαστάρια (βυζιά) της. Ο μικρός προσέχει τις κινήσεις των ξένων και ρωτά τον πατέρα του:
- "Γιατί μπαμπά όλοι αυτοί χαϊδεύουν, αγκαλιάζουν και πιάνουν τα μαστάρια της αγελάδας μας;"
- "Διότι παιδί μου την αγελάδα θα την πουλήσω και κατ` αυτόν τον τρόπο εκτιμούν την αξία της."
Ο τετραπέρατος μικρός κατάλαβε αμέσως τι συμβαίνει και αρκετά στεναχωρημένος βρίσκει παρηγοριά στην αγκαλιά της μαμάς του.
Λίγες ημέρες αργότερα, επιστρέφοντας ο μικρός από το νηπιαγωγείο, βλέπει τη μαμά αγκαλιασμένη με τον γείτονα και να της χαϊδεύει τα βυζιά. Βάζει τα κλάμματα και με το που επιστρέφει ο μπαμπάς από τη δουλειά με ύφος αυστηρό του λέει:
- "Μπαμπά την αγελάδα την πούλησες, αλλά τη μαμά δεν θέλω να την πουλήσεις..."


"Ανδρών επιφανών πάσα γη τάφος" ΠερικλήςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ghost_
Νέο Μέλος

Greece
30 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2005, 13:31:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ghost_
Το τεράστιο πετρελαιοφόρο διασχίζει τον ωκεανό. Το ταξίδι είναι
πολυήμερο και στο τυπικά ανδρικό πλήρωμα υπάρχει αυτή τη φορά και μια γυναίκα. Η παρουσία της δεσποινίδας ασυνήθιστη καθώς είναι, έχει δημιουργήσει περίεργες καταστάσεις... Τις πρώτες μέρες όλα κυλάνε ήρεμα, ο αντρικός πληθυσμός ήρεμος κι ευγενικός. Τις επόμενες μέρες κάποιοι μικρό εκνευρισμοί. Έχει μπει η τρίτη εβδομάδα και τα πρώτα ξεσπάσματα προμηνύουν θύελλα... Την κατάσταση προσπαθεί να προλάβει ο πλοίαρχος. Μαζεύει τα αρσενικά μέλη του πληρώματος και τους λέει:
- "Κύριοι, μετά από τόσες μέρες η κυρία αισθάνεται ανία και για να σας φύγει ο πειρασμός που είναι μόνη της αποφάσισα να τη φλερτάρω εγώ σαν πλοίαρχος."
- "Τι είπες;", πετάγεται ο θερμόαιμος Ιταλός, "υπάρχει Ιταλός επάνω στο πλοίο και θα δοκιμάσει άλλος να φλερτάρει; Δεν θα είστε καλά!"
- "Κύριοι, σας παρακαλώ", πετάγεται ο Γάλλος, "το φλερτ, ως γνωστόν, είναι ειδικότητα των Γάλλων."
Ο καβγάς δεν αργεί να ανάψει. Κάθε ένας, για τους δικούς του λόγους υποστηρίζει ότι το φλερτάρισμα είναι προσωπική του υπόθεση. Σ` όλο αυτό το διάστημα ο Έλληνας, αδιάφορος, μασουλάει πασατέμπο και αγναντεύει το πέλαγος. Εκνευρισμένος ο πλοίαρχος του φωνάζει:
- "Εσύ δεν ενδιαφέρεσαι να φλερτάρεις την κυρία;"
- "Τι να σας πω κύριε πλοίαρχε, τρεις εβδομάδες τώρα την πηδ... Αν θέλετε όμως τη φλερτάρω κιόλας."

Remember:There is always someone faster than you!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ghost_
Νέο Μέλος

Greece
30 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2005, 13:33:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ghost_
Μπαίνει μια γυναίκα με το παιδί της σε ένα ταξί. Καθώς περνάνε από τη Συγγρού λέει το μικρό το κοριτσάκι.
- "Μαμά,τι είναι όλες αυτές εδώ οι γυναίκες που είναι έντονα βαμμένες και τα ρούχα τους είναι πολύ μικρά;"
- "Είναι γυναίκες που περιμένουν να σχολάσουν οι άντρες τους παιδί μου."
Ξαφνικά πετάγεται ο ταξιτζής και λέει:
- "Τι λες ρε, πουτ..ες είναι!"
Για δυο λεπτά δε μιλάει κανένας. Ξαφνικά ρωτάει το κοριτσάκι,
- "Μαμά, οι πουτ..ες κάνουν παιδιά;"
- "Φυσικά παιδί μου, από που νομίζεις βγαίνουν οι ταξιτζήδες;!!!"

Remember:There is always someone faster than you!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ghost_
Νέο Μέλος

Greece
30 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2005, 12:20:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ghost_
Ήταν μια φορά ένας μπεκρής που γύρισε σπίτι του πολύ αργά. Ευτυχώς η γυναίκα του ήδη κοιμόταν, αλλιώς θα τις έτρωγε για τα καλά. Ξαφνικά εκεί που πήγαινε να ξαπλώσει, τον πιάνει ένα κόψιμο. Τρέχει λοιπόν στην τουαλέτα, ανάβει το φως και μπαίνει μέσα. Ξαφνικά το φως σβήνει.
- "Τι γίνεται;" λέει απορημένος.
Ανοίγει την πόρτα, ανάβει ξανά το φως και ξαναμπαίνει... Σε λίγο το φως ξανασβήνει.
- "Ε, δεν πειράζει, θα την κάνω την δουλειά μου με ανοιχτή πορτα."
Την άλλη μέρα το πρωί τον ξυπνάει η γυναίκα του θυμωμένη.
- "Πάλι μεθυσμένος ήρθες χθες βράδυ, παλιομπεκρή;;"
- "Όχι", δικαιολογήθηκε εκείνος.
- "Ε, τότε ποιος τα έκανε στο ψυγείο;"


Remember:There is always someone faster than you!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ghost_
Νέο Μέλος

Greece
30 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2005, 12:30:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ghost_
Mία κοπέλα πάει στο μαιευτήριο να γεννήσει καθώς είχαν σπάσει τα vερά της, την βλέπει η νοσοκόμα και την ρωτάει:
- "Όνομα πατρός."
- "Ααα.., ξέρετε είμαι μόνη μου", απαντά η κοπέλα.
Μετά τις γραφειοκρατικές διαδικασίες, γεννά τελικά η κοπέλα και όταν συνέρχεται από τη νάρκωση βλέπει από πάνω της τη νοσοκόμα.
- "Συγχαρητήρια, μόλις γεννήσατε ένα υγιέστατο αγοράκι, μόνο που υπάρχει κάποιο πρόβλημα."
- "Τι πρόβλημα;" ρωτά ανήσυχη η κοπέλα.
- "Εεεε να το αγοράκι είναι μαύρο ενώ εσείς είστε λευκή", λέει η νοσοκόμα...
- "Ααα ναι, πριν γεννήσω είχα παίξει σε μια τσόντα για να βγάλω λεφτά και ο πρωταγωνιστής ήταν μαύρος. Έτσι εξηγείται. Μην ανησυχείτε..."
- "Συγννώμη που γίνομαι αδιάκριτη κοπέλα μου... Υπάρχει και κάτι άλλο...Το μωρό είναι ξανθό..."
- "Ναι, στην τσόντα που έπαιξα, υπήρχε και ένας Σουηδός", προσθέτει η κοπέλα...
- "Πωπω... Συγνώμη που σε φέρνω σε δύσκολη θέση κοπέλα μου...
Υπάρχει και κάτι άλλο όμως... Το παιδί έχει σχιστά μάτια...."
- "Ναι, πράγματι. Στην τσόντα υπήρχε και ένας Κινέζος..."
- "Ωωωωωω συγνώμη για την αδιακρισία μου κοπέλα μου, αλλά σίγουρα θα θέλεις να το κρατήσεις στην αγκαλιά σου, έτσι δεν είναι;"
Φεύγει η νοσοκόμα και επιστρέφει με το μωρό στην αγκαλιά... Δίνει το μωρό στην κοπέλα και τότε το μωρό αρχίζει να κλαίει...
- "ΟΟΟΟυυυυυφφφ. Τώρα ησύχασα", λέει με ανακούφιση η κοπέλα...
- "Γιατί τι συμβαίνει;" ρωτάει απορημένη η νοσοκόμα...
- "Εεεε να... Περίμενα ότι θα γαβγίζει..."


Remember:There is always someone faster than you!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ghost_
Νέο Μέλος

Greece
30 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2005, 12:31:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ghost_
Ένας λεφτάς πάει σε μια αυτοκινητοβιομηχανία που πουλούσε μόνο πόρσε. Πάει και ρωτάει τον πωλητή:
- "Γεια σας θέλω να αγοράσω την πιο ακριβή πόρσε που έχετε!!!"
Τότε ο καταστηματάρχης του δείχνει μια τέλεια πόρσε.
- "Πόσο κοστίζει;" ρωτάει αυτός.
- "Κοστίζει 20.000.000€."
- "Μα εγώ έχω μόνο 19.999.999€."
Συγνώμη κύριε αλλά πρέπει να μας δώσετε όλα τα λεφτά άμα θέλετε το αυτοκίνητο.
- "Καλά", λέει και βγαίνει στον δρόμο. Βρίσκει έναν περαστικό και τον ρωτάει:
- "Έχετε 1€ να πάρω μια πόρσε;" Και εκείνος του απαντά:
- "Ορίστε πάρε 2€ και πάρε μου και εμένα μια!!!

Remember:There is always someone faster than you!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2005, 10:50:21  Εμφάνιση Προφίλ
ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΣΟΚΙΝ

ΠΑΕΙ ΕΝΑΣ ΤΥΠΟΣ ΣΤΟΝ ΨΥΧΙΑΤΡΟ.
ΞΕΚΙΝΑΕΙ Η ΕΞΕΤΑΣΗ .
ΤΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ Ο ΨΥΧΙΑΤΡΟΣ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΧΗΜΑΤΑ ΣΧΕΔΙΑΣΜΕΝΑ ΣΤΟ ΧΑΡΤΙ ΚΑΙ ΤΟΝ
ΡΩΤΑΕΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΘΕΝΑ.
ΤΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΕΝΑ ΚΥΚΛΟ ΤΟΝ ΡΩΤΑΕΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ?
ΑΙΔΟΙΟ ΑΠΑΝΤΑΕΙ Ο ΑΣΘΕΝΗΣ.
ΤΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΕΝΑ ΚΥΚΛΟ ΤΩΝ ΡΩΤΑΕΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ?
ΑΙΔΟΙΟ ΑΠΑΝΤΑΕΙ Ο ΑΣΘΕΝΗΣ.
ΤΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΕΝΑ ΤΡΙΓΩΝΟ ΤΩΝ ΡΩΤΑΕΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ?
ΑΙΔΟΙΟ ΑΠΑΝΤΑΕΙ Ο ΑΣΘΕΝΗΣ.
ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ Ο ΨΥΧΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΛΕΕΙ ΚΥΡΙΕ ΜΟΥ ΕΧΕΤΕ ΣΟΒΑΡΑ
ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.
ΚΑΙ ΛΕΕΙ Ο ΤΥΠΟΣ ΕΓΩ ΡΕ ΑΝΩΜΑΛΕ Η ΕΣΥ ΠΟΥ ΖΩΓΡΑΦΙΖΕΙΣ ΟΛΟ Μ----ΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Egelados
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
350 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2005, 21:55:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Egelados
Μια δασκάλα του δημοτικού ρώτησε τα παιδιά με τι ασχολούνται οι γονείς τους:
- "Εσένα Γιωργάκη τι δουλειά κάνει η μαμά σου;"
Ο Γιωργάκης σηκώθηκε όρθιος και είπε με πολλή περηφάνεια:
- "Είναι οδοντίατρος κυρία!"
- "Πολύ ωραία! Εσένα Μαρία οι γονείς σου με τι ασχολούνται;",
ρώτησε στη συνέχεια ένα κοριτσάκι που φαινότανε κάπως φοβισμένο.
Αυτό σηκώθηκε και διστακτικά ψιθύρισε:
- "Είναι ταχυδρόμος ο μπαμπάς μου κυρία και η μαμά μου δεν δουλεύει."
- "Πρέπει να είμαστε περήφανοι για τη δουλειά που κάνουν οι γονείς μας!", είπε η δασκάλα θέλοντας να την εμψυχώσει.
- "Εσένα Νίκο τι δουλειά κάνει ο μπαμπάς σου;", συνέχισε ρωτώντας έναν πιτσιρικά που φαινόταν διαβολάκι.
Ο μικρός πετάχτηκε πάνω και με ζωηρό και περήφανο ύφος έριξε τη βόμβα:
- "Εμένα ο μπαμπάς μου δουλεύει πιανίστας σε μπουρδέλο!"
Κάγκελο η δασκάλα! Δεν πίστευε στ` αυτιά της. Το ίδιο απόγευμα πάει στο σπίτι του μπόμπιρα και χτυπάει αποφασιστικά το κουδούνι. Την πόρτα άνοιξέ ο περιβόητος μπαμπάς.
- "Συγνώμη που σας ανησυχώ αλλά έχω σοβαρό πρόβλημα με το μικρό. Ισχυρίζεται ότι δουλέυετε πιανίστας σε μπουρδέλο και μάλιστα περηφανεύεται γι` αυτό! Τι έχετε να πείτε;"
- "Κοιτάτε να δείτε, άρχισε να λέει χαμογελώντας ο "αγοραίος μουσικός", στην πραγματικότητα είμαι αναλυτής προγραμματιστής εφαρμογών πληροφοριακών συστημάτων, εξειδικευμένος σε θέματα επικοινωνίας πρωτοκόλλου ΤCΡ/ΙΡ σε περιβάλλον UΝΙΧ και σε ανάπτυξη εφαρμογών με χρήση νέων τεχνολογιών κατανεμημένων συστημάτων αρχιτεκτονικής CΟRΒΑ, σε περιβάλλοντα αντικειμενοστραφών σχεσιακών βάσεων δεδομένων OODBMS και σε χρήση εργαλείων B.O. Σε μια εταιρία επιεικώς απαράδεκτη. Ε! Πως να το πω αυτό σε 7χρονο παιδάκι;;;"

"Ανδρών επιφανών πάσα γη τάφος" ΠερικλήςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Egelados
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
350 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2005, 21:56:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Egelados
Ήταν ένας ταξιτζής και καθώς προχωρούσε με το ταξί του βλέπει μια καλόγρια να του κάνει σήμα να σταματήσει. Σταματάει αυτός, τη βάζει μέσα και ξεκινούν. Κάποια στιγμή, ο ταξιτζής λέει στην καλόγρια:
- "Αδελφή, θέλω να σας εξομολογηθώ κάτι, αλλά φοβάμαι μην προσβληθείτε."
- "Τι είναι τέκνον μου, πες μου, τόσο καιρό έχω ακούσει τόσα και τόσα." Παίρνει θάρρος τότε ο ταξιτζής και της λέει:
- "Ξέρετε η μεγαλύτερη φαντασίωσή μου είναι να με φιλήσει μια καλόγρια." Η καλόγρια τότε του απάντησε:
- "Θα δούμε τι μπορούμε να κάνουμε. Θα πρέπει να είσαι χριστιανός να μην είσαι παντρεμένος και να είσαι καλός άνθρωπος."
- "Μα εγώ πληρώ όλες αυτές τις προϋποθέσεις", απάντησε.
Τότε η καλόγρια του λέει:
- "Σταμάτα το ταξί σε ένα πάρκινγκ και φίλα με."
Έτσι και έγινε. Συνεχίζουν τη διαδρομή τους, ώσπου κάποια στιγμή, ο ταξιτζής βάζει τα κλάμματα και λέει στην καλόγρια:
- "Αδερφή αμάρτησα είμαι παντρεμένος, είμαι άθεος και πριν δύο χρόνια έκανα μια ληστεία." Και η καλόγρια του λέει:
- "Και εμένα με λένε Μικέ και πάω σε μασκέ."

"Ανδρών επιφανών πάσα γη τάφος" ΠερικλήςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Egelados
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
350 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2005, 21:58:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Egelados
Σε ένα κουρείο, ο πατέρας κουρέας μαθαίνει ή μάλλον προσπαθεί να μάθει στο γιο του την τέχνη του κουρέα... Μπαίνει ένας πελάτης, ο οποίος αποφασίζει να βοηθήσει στην εκπαίδευση του μικρού. Αρχίζει τότε ο μικρός να ξυρίζει τον άτυχο πελάτη. Ενώ τον ξύριζε, ξαφνικά και χωρίς αίτια... χρααπ! και το σαγόνι του πελάτη μέσα στα αίματα. Το βλέπει ο πατέρας κουρέας και απλώνει το χέρι του να δώσει μια σφαλιάρα στο γιο του. Σκύβει αυτός και η σφαλιάρα πέφτει με πολλή δύναμη στον πελάτη.
Τρελαίνεται προς στιγμή αυτός, αλλά αποφασίζει να κάνει υπομονή και επιτρέπει στο μικρό να συνεχίσει. Πάλι ξαφνικά και χωρίς αίτια, χραααπ! και το μάγουλο μέσα στα αίματα! Το ξαναβλέπει ο πατέρας και επαναλαμβάνεται η ίδια ιστορία... Η ώρα περνάει και ο πελάτης έχει υποστεί τρία κοψίματα και... τρεις σφαλιάρες, αλλά έκανε υπομονή. Συνεχίζει ο μικρός και πάλι χωρίς αίτια και στα καλά καθούμενα, χραααπ! και το αυτί του πελάτη στο χέρι του!!! Και ο πελάτης λέει:
- "Κρύψτο γρήγορα μην το δει ο πατέρας σου!!!"


"Ανδρών επιφανών πάσα γη τάφος" ΠερικλήςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2005, 10:49:16  Εμφάνιση Προφίλ
ΔΥΟ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΑΠΟΦΑΣΗΣΑΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜ ΑΛΛΑΓΗ ΣΥΝΤΡΟΦΩΝ.
ΠΑΝΕ ΣΕ ΕΝΑ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ ΚΑΙ ΠΑΝΕ ΣΕ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ ΔΩΜΑΤΙΑ.
ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΥΟ ΩΡΕΣ ΑΓΡΙΟΥ ΣΕΞ ΛΕΕΙ Ο ΕΝΑΣ ΑΝΤΡΑΣ ΟΥΑΟΥ ΗΤΑΝ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ
ΣΕΞ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΠΟΤΕ .
ΑΠΑΝΤΑΕΙ Ο ΑΛΛΟΣ
ΣΥΜΦΟΝΩ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΠΩΣ ΠΕΡΑΣΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΔΩΜΑΤΙΟΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Egelados
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
350 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2005, 19:29:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Egelados

Μια φορά ήταν τρεις φοιτητές που έμεναν σε ένα σπίτι.
Λέει την μια μέρα ο ένας:
- Παιδιά σήμερα φύγετε απο το σπίτι γιατί θα φέρω μια γκόμενα.
Φεύγουν οι άλλοι δυο και πάνε σινεμά. Γυρίζουν μετά απο μια ώρα σπίτι και βλέπουν το σπίτι ανάστατο. Ψάχνουν το φίλο τους και τον βλέπουν στο κρεβάτι τέζα. Του λένε:
- Τι έγινε ρε τρελέ πως πήγε; Και λέει
- Η γκόμενα μέχρι 30 φορές και εγώ 10.
Τρελαίνονται οι φίλοι του. Μια άλλη μέρα λέει ο άλλος φίλος
- Παιδιά σήμερα φύγετε γιατί θα φέρω γκόμενα
Φεύγουν οι φίλοι και πάνε σινεμά. Γυρίζουν μετά από μια ώρα και βλέπουν το φίλο τους τέζα στο κρεβάτι. Του λένε:
- Τι έγινε ρε φίλε πως πήγε; Και εκείνος λέει:
- Άσε η γκόμενα 40 και εγώ 15.
Τα παίζουν οι φίλοι του. Μια άλλη μέρα λέει ο τρίτος:
Παιδιά σήμερα θα φύγετε σήμερα θα φέρω γκόμενα. Φεύγουν οι φίλοι του, πάνε σινεμά, γυρίζουν μετά από μια ώρα, βλέπουν το σπίτι ανάστατο και το φίλο τους τέζα στο κρεβάτι και του λένε:
- Τι έγινε εδώ πέρα τι κάνατε; Και ο φίλος τους λέει:
- Ασε μέχρι 20 φορές!!! και λένε οι φίλοι του:
- Και η γκόμενα;
- Δεν ήρθε...

"Ανδρών επιφανών πάσα γη τάφος" ΠερικλήςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Egelados
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
350 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2005, 19:31:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Egelados

Ήταν ένα ζευγάρι παντρεμένο είκοσι χρόνια και ποτέ, μα ποτέ δεν είχαν ανοίξει το φως όταν έκαναν έρωτα! Μια μέρα η γυναίκα ξαφνικά ανοίγει το φως την ώρα που έκαναν έρωτα και βλέπει τον άντρα της να κρατά έναν δονητή η γυναίκα παθαίνει σοκ και του λέει:
- "Δικαιολόγησε μου αυτό που κρατάς και από ότι καταλαβαίνω εδώ και είκοσι χρόνια." Αυτός της απαντάει:
- "Και εσύ δικαιολόγησε μου τα δύο παιδιά που έχουμε!!"


"Ανδρών επιφανών πάσα γη τάφος" ΠερικλήςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Egelados
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
350 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2005, 19:36:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Egelados

Ήταν κάποια μέρα ο Τοτός στην τάξη του. Κάποια στιγμή του πέφτει κάτω το μολύβι του και ζητάει από τη δασκάλα του να του το πιάσει. Σκύβει εκείνη και ο Τοτός βλέπει το βρακί της, που ήταν κόκκινο. Φωνάζει λοιπόν αυτός:
- "Ζήτω ο Ολυμπιακός."
Την επόμενη μέρα συνέβει το ίδιο αλλά η δασκάλα του φορούσε πράσινο βρακί, φωνάζει λοιπόν:
- "Ζήτω ο Παναθηναϊκός."
Την άλλη μέρα συνέβη το ίδιο αλλά η δασκάλα φορούσε κίτρινο βρακί, φωνάζει και αυτός:
- "Ζήτω η ΑΕΚ."
Την επόμενη μέρα συνέβη το ίδιο αλλά είδε ότι η δασκάλα δεν φορούσε βρακί, φώναξε λοιπόν:
- "Ζήτω τα μουστάκια του Κολοκοτρώνη!"


"Ανδρών επιφανών πάσα γη τάφος" ΠερικλήςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2005, 20:12:07  Εμφάνιση Προφίλ
ΕΝΑ ΖΕΥΓΑΡΙ ΠΛΟΥΣΙΩΝ ΤΡΩΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΚΥΡΙΛΕ ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΟ.
ΞΑΦΝΙΚΑ ΠΑΕΙ ΜΙΑ ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ ΚΟΠΕΛΑ ΠΕΡΝΕΙ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΩΝ ΑΝΤΡΑ ΤΟΝ ΦΥΛΑΕΙ
ΤΟΥ ΛΕΕΙ ΜΩΡΟ ΜΟΥΠΟΥ ΧΑΘΗΚΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ.
ΣΗΚΩΝΕΤΑΙ Η ΣΥΖΥΓΟΣ ΚΑΙ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΦΩΝΑΖΕΙ.
-ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΕΣΑΙ ΚΑΘΑΡΜΑ ΘΑ ΣΕ ΧΩΡΙΣΩ
-ΗΡΕΜΗΣΕ
- ΤΙ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΩ ΘΑ ΣΕ ΧΩΡΙΣΩ
-ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ? ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΤΟ ΠΡΟΓΑΜΙΑΙΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΑΝ ΜΕ ΧΩΡΙΣΕΙΣ ΘΑ
ΧΑΣΕΙΣ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΥΤΕ ΤΑΞΙΔΙΑ ΟΥΤΕ ΚΟΣΜΗΜΑΤΑ ΟΥΤΕ ΛΕΦΤΑ .
ΤΟ ΞΑΝΑΣΚΕΦΤΕΤΑΙ Η ΣΥΖΥΓΟΣ ΞΑΝΑΚΑΘΕΤΑΙ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΝΑ ΤΡΩΝΕ.
ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΒΛΕΠΕΙ Η ΣΥΖΥΓΟΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΕΝΑ ΓΝΩΣΤΟ ΚΑΙ ΣΧΟΛΙΑΖΕΙ.
- ΑΥΤΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΛΟΥΣΙΟΠΟΥΛΟΣ Ο ΕΦΟΠΛΙΣΤΗΣ ?
-ΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ
- ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ? ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ
- ΕΙΝΑΙ Η ΕΡΩΜΕΝΗ ΤΟΥ
- ΟΥΜ Η ΔΙΚΙΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Egelados
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
350 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2005, 21:36:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Egelados
Ήταν μια φορά μια παρθένα σε ένα αεροπλάνο. Κάποια στιγμή ο πιλότος ανακοινώνει ότι το αεροπλάνο πέφτει και καλεί τους επιβάτες να κάνουν την "προσευχή" τους. Πανικόβλητη η παρθένα αρπάζει τον επιβάτη που καθόταν δίπλα της και του λέει
- Είμαι 28 χρονών και είμαι ακόμα ανέγγιχτη!!! Κάνε με να νιώσω γυναίκα ΤΩΡΑ!
Ο συνεπιβάτης της αρχίζει να ξεκουμπώνει το πουκάμισό του με ένα ύφος πολλά υποσχόμενο.
Το βγάζει, της το πετάει και της λέει:
- Πάρτο μωρή να το σιδερώσεις!


"Ανδρών επιφανών πάσα γη τάφος" ΠερικλήςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Egelados
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
350 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2005, 21:39:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Egelados
Ένα ζευγάρι έχει δυο δίδυμα παιδιά, από τα οποία το ένα είναι κωφάλαλο. Μετά από συνεχείς επισκέψεις στους πιο διάσημους γιατρούς, η μάνα δέχεται τη μοίρα τους. Ο πατέρας, όμως, πέφτει σε βαθιά μελαγχολία. Φεύγει από το σπίτι και αρχίζει να γυρνάει ρακένδυτος. Η γυναίκα του με τη βοήθεια ενός συναδέλφου του, τον βρίσκει μετά από μήνες κάτω από μια γέφυρα.
- "Ρε Κώστα,τι πράματα είναι αυτά που κάνεις;", του λέει ο συνάδελφός του.
- Τι να κάνω, ρε Τάκη; Το παιδί μου θα μείνει μουγγό και κουφό για όλη του τη ζωή. Με τι κουράγιο να ζήσω;".
- "Σώπα, ρε! Εγώ ξέρω μια τσιγγάνα, που τα γιατρεύει όλα".
Ο Κώστας παίρνει κουράγιο, μαζεύει όλες του τις οικονομίες και πάει να βρει την τσιγγάνα:
- "Θα ανέβεις στο βουνό, θα μαζέψεις τσάι και θα το δώσεις καυτό στο παιδί την πιο κρύα νύχτα του χειμώνα. Μετά θα το βουτήξεις 3 φορές στην παγωμένη θάλασσα. Μπορεί να πονέσει, αλλά η γλώσσα του θα πηγαίνει ροδάνι!".
Ο Κώστας κάνει ό,τι του είπε η τσιγγάνα. Το πιο κρύο βράδυ του χειμώνα βράζει το τσάι και το δίνει στο παιδί. Μετά, ενώ εκείνο ουρλιάζει από τους πόνους, το παίρνει, το βάζει στο αμάξι και το πηγαίνει στη θάλασσα. Το βουτάει μια..."Μπαααα!", το βουτάει δυο..."Μααααα!", το βουτάει τρεις..."Μαλάκααααααααα!".
Έκπληκτος, παίρνει το παιδί, το τυλίγει σε μια κουβέρτα, το βάζει πάλι στο αμάξι και ξεκινά για το σπίτι. Μόλις φτάνει,βλέπει τη γυναίκα του στην πόρτα να τον κοιτά με ειρωνικό ύφος:
- "Τι έγινε;", τον ρωτά.
- "Γυναίκα, δε θα το πιστέψεις! Το παιδί μίλησε! Με είπε μαλάκα!".
- "Καλά σου είπε, αφού πήρες το άλλο μας παιδί!"

"Ανδρών επιφανών πάσα γη τάφος" ΠερικλήςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Egelados
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
350 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2005, 21:41:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Egelados

Ο Αδάμ, τριγυρνούσε στον Παράδεισο νιώθωντας μεγάλη μοναξιά, έτσι o Θεός τον ρώτησε:
- "Τι έχεις;"
Ο Αδάμ του απάντησε, ότι δεν είχε κανέναν, για να πει μια κουβέντα. Του λέει λοιπόν ο Θεός ότι θα του έφερνε για παρέα μια γυναίκα.
- "Αυτός ο άνθρωπος που θα φτιάξω θα σου μαγειρεύει, θα σου πλένει τα ρούχα, θα συμφωνεί με κάθε απόφασή σου, θα σου μεγαλώνει τα παιδιά και ποτέ δεν θα σου ζητάει να σηκωθείς μέσα στη νύχτα να τα φροντίσεις. Ποτέ δεν θα σου γκρινιάζει και πάντα θα παραδέχεται ότι κάνει λάθος, όταν θα διαφωνείτε. Ποτέ δεν θα έχει πονοκέφαλο και πάντα θα σου προσφέρει αγάπη και στοργή όποτε την χρειάζεσαι."
- "Και τι θα μου κοστίσει μια τέτοια γυναίκα;", ρωτάει ο Αδάμ;
- "Ενα χέρι και ένα πόδι.",απαντάει ο Θεός.
- "Α μπα! Με τίποτα! Τί παίρνω με ένα πλευρό;", ρωτάει ο Αδάμ.

"Ανδρών επιφανών πάσα γη τάφος" ΠερικλήςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Egelados
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
350 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2005, 21:45:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Egelados
Εχω παντρευτεί δυο φορές, λέει κάποιος, αλλά δυστυχώς στάθηκα άτυχος και τις δύο.
- Τι κρίμα! Γιατι;
- Η πρώτη μου γυναίκα με παράτησε.
- Και η δεύτερη;
- Η δεύτερη έμεινε

"Ανδρών επιφανών πάσα γη τάφος" ΠερικλήςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2005, 13:39:56  Εμφάνιση Προφίλ
ΠΑΕΙ ΕΝΑΣ ΤΥΠΟΣ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΠΕΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΠΟΥ ΧΕΙ ΚΑΝΕΙ.
-ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΧΩ ΓΙΑ ΣΑΣ ΑΣΧΗΜΑ ΝΕΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΑ ΝΕΑ ΑΠΟ ΠΟΥ ΘΕΣ
ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ
- ΑΠΟ ΤΑ ΑΣΧΗΜΑ
- ΕΧΕΙΣ 24 ΩΡΕΣ ΖΩΗΣ
-ΚΑΙ ΤΑ ΠΙΟ ΑΣΧΗΜΑ?
- ΣΕ ΨΑΧΝΩ ΑΠΟ ΧΤΕΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2005, 13:47:10  Εμφάνιση Προφίλ
ΠΩΣ ΛΕΓΟΝΤΑΝ ΤΟ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΟ ΤΟΥ ΜΠΡΟΥΣ- ΛΙ?

ΣΚΥ-ΛΙΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2005, 13:55:55  Εμφάνιση Προφίλ
ΣΥΖΗΤΟΥΝ ΔΥΟ ΤΥΠΟΙ ΓΙΑ ΤΟΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΤΟΥΣ .
- Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΣΕΞ ΦΩΝΑΖΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΚΟΥΕΙ ΟΛΗ Η ΓΕΙΤΟΝΙΑ
- ΠΟΥ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ .ΑΦΟΥ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΠΟΥ
ΚΑΘΟΜΑΙ ΤΗΝ ΑΚΟΥΩΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Egelados
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
350 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2005, 18:56:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Egelados
Έρχεται ο Ερντογάν ταξίδι στην Ελλάδα, μαζί με τη γυναίκα του... Βρίσκονται λοιπόν με τον Καραμανλή και τη Νατάσσα και βγαίνουν έξω για φαγητό... Η Νατάσσα, κομψή και λεπτεπίλεπτη, κάνει την Τουρκάλα να αισθάνεται αμήχανα και να θέλει να `το παίξει`...
Οπότε λέει στην Νατάσσα:
- "Ο άντρας μου, μου πήρε δώρο μια BMW με δύο πόρτες.... Εσένα;;"
- "Εμένα", λέει η Νατάσσα, "μου πήρε μια LOUI VUITON..."
- "Nαι;;;", λέει η άσχετη Τουρκάλα... "με πόσες πόρτες;;;;"
Η Νατάσσα διακριτική, δεν απάντησε... Μπαίνουν οι Ερντογάν στο αμάξι, και αρχίζει το βρισίδι....
- "Μωρή ηλίθια! Βόδι, άσχετη, ρεζίλι με έκανες! Δεν ξέρεις πως ο Vuiton είναι σχεδιαστής μόδας;; Πήγες και ρώτησες τη γυναίκα με πόσες πόρτες είναι η τσάντα που της πήρε ο άντρας της;; Μα πόσο μπάζο μπορεί να είσαι;; Τσακίσου μωρή φύγε από μπροστά μου... Αστοιχείωτη!!! Και τώρα που θα ετοιμαστείς για το βράδυ, βάλε και το μαγιό σου, γιατί είπαν αυτοί πως θα μας πάνε στην.... Λίμνη των κύκνων!!!!"

"Ανδρών επιφανών πάσα γη τάφος" ΠερικλήςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Egelados
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
350 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2005, 18:59:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Egelados
Από στόμα σε στόμα απλώθηκε η φήμη στην Κίνα ότι εισβάλλουν οι Έλληνες. Ο γραμματέας του πρωθυπουργού του το γνωστοποιεί. Τότε ο πρωθυπουργός Γιαν τσεν τσιν τσον τσα παίρνει τηλέφωνο τον επικεφαλής του στρατού:
- "Πού ζουν αυτοί οι Έλληνες;"
- "Στα Βαλκάνια."
- "Και πόσοι είναι;"
- "9.000.000."
- "Ααα, και σε ποιο ξενοδοχείο μένουν;"


"Ανδρών επιφανών πάσα γη τάφος" ΠερικλήςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Egelados
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
350 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2005, 19:00:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Egelados
Μια μέρα ταξίδευαν τρεις ηγέτες σε ένα αεροπλάνο, της Αμερικής, της Ρωσίας και της Ελλάδας. Πετάγεται ο Αμερικάνος και λέει:
- "Εμείς έχουμε φτιάξει ένα αεροπλάνο που κάνει Η.Π.Α.- Αγγλία σε 45λεπτά," (κανονικά κάνει περίπου 8-9ώρες). Πω Πω!!! κάνουν οι άλλοι. Σε μια στιγμή πετάγεται ο Ρώσος και λέει:
- "Εμείς έχουμε ένα τρένο που κάνει την Σιβηρική πεδιάδα σε 1-2μέρες," (κανονικά κάνει περίπου 5μέρες). Πω Πω!!! κάνουν οι άλλοι. Σε μια στιγμή πετάγεται και ο Έλληνας και λέει:
- "Εμείς έχουμε έναν που είναι απο το Βόλο και έχει ένα πέος 5μ. Και την τυλίγει γύρο από το σώμα του." Πω Πω!!! κάνουν οι άλλοι. Μετά λέει ο Αμερικάνος:
- "Αυτά που είπα ήταν ψέματα και έχουμε φτιάξει ένα αεροπλάνο που έχει μειώσει τον χρόνο περίπου 1ώρα."
Εντάξει κάνουν οι άλλοι!!! Λέει και ο Ρώσος:
- "Αυτά που είπα ήταν ψέματα και ότι το τρένο κάνει την απόσταση περίπου μισή μέρα λιγότερη από την κανονική (απόσταση)."
Εντάξει κάνουν οι άλλοι!!! Πετάγεται και ο Έλληνας και λέει:
- "Αυτός που έχει το πέος 5μ. Δεν ήταν από το Βόλο αλλά από την Καβάλα!!!"

"Ανδρών επιφανών πάσα γη τάφος" ΠερικλήςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Egelados
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
350 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2005, 19:04:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Egelados
Φωνάζει ο πατέρας (κρητικός):
- "Σήφη, Σηφαλιώ, έλα δω ωρέ!"
- "Τι είναι ωρέ πατέρα;"
- "Τι είναι αυτές οι μπαλωθιές που ακούγονται;"
- "Α, πατέρα ήρθε ο Μητσοτάτσης."
- "Καλά παιδί μ, πήγαινε τώρα."
Αφού πέρασαν δέκα λεπτά, ξαναφωνάζει ο πατέρας:
- "Σήφη, Σηφαλιώ, έλα δω πέρα!"
- "Τι είναι ωρέ πατέρα;"
- "Τί είναι αυτές οι μπαλωθιές που ακούγονται;"
- "Στο είπα, ωρέ πατέρα. Ήρθε ο Μητσοτάτσης."
- "Καλά, τι κάνουν ωρέ αυτοί; Δέκα λεφτά βαράνε, ακόμα να τον πετύχουν;;;"


"Ανδρών επιφανών πάσα γη τάφος" ΠερικλήςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1835938
Maintained by Digital Alchemy