ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Κανένα Ανέκδοτο να γελάσουμε? Part 1
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Loco
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
429 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2005, 14:16:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loco
Kάθε ζώο αντιλαμβάνεται διαφορετικά τον χρόνο.

Η ώρα 3.00 μετά τα μεσάνυχτα στο Bar της γωνίας.
Ο Barman έτοιμάζεται να κλείσει το μαγαζί.
Εκείνη τι στιγμή ακούει ένα θόρυβο στη πόρτα... κοιτάζει αριστερά και δεξιά...δεν βλέπει τίποτα. Κοιτάζει κάτω και βλέπει ένα σαλιγκάρι.
Του λέει το σαλιγκάρι: "Barman πιάσε ενα Jonny Walker"
O Barman του ρίχνει μια κλωτσιά και το εκτοξεύει.
Πέρασε ένας χρόνος απο τότε και ένα βράδυ που ο Barman ετοιμαζόταν να κλείσει το μαγαζί ακούει τον ίδιο θόρυβο στην πόρτα... βγαίνει στην είσοδο και βλέπει ξανά το σαλιγκάρι.
Και το σαλιγκάρι του λέει: "Καλά γιατί το έκανες αυτό τώρα;"


C'est la vie and i am livin' la vida LOCA!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Egelados
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
350 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2005, 17:14:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Egelados

Ήταν σε ένα αεροπλάνο ο Βιέρι, ο Ζιντάν και ο Καραταίδης. Ξαφνικά το αεροπλάνο παθαίνει μια βλάβη και πέφτει στην ζούγκλα. Εκεί τους βρίσκουν οι ιθαγενεις και τους πάνε στο βασιλιά τους ο οποίος τους λέει ότι θα φάει όποιον δνε ξέρει.
Πάει ο Βιέρι του λέει ότι είναι Ιταλός παίχτης.
- Δεν σε ξέρω θα σε φάω.
Πάει ο Ζιντάν και του λέει ότι είναι Γάλλος παίχτης.
- Δεν σε ξέρω θα σε φάω του κάνει ο ιθαγενής.
Τα βλέπει ο Κούλης και λέει. Αφού δεν ήξερε τον Ζιντάν και τον Βιέρι εμένα θα ξέρει;
Πάει στον ιθαγενή και του κάνει. Εγώ Κούλι παίχτης Ολυμπιακό.
Τότε του κάνει ο ιθαγενής:
- Κούλι!! Κούλι!! Εγώ πατέρα Οφορίκουε.

"Ανδρών επιφανών πάσα γη τάφος" ΠερικλήςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Egelados
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
350 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2005, 17:15:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Egelados
Σε ένα χωριό της Κρήτης ένας πατέρας συζητάει με τον γιό του.
- Μωρέ Παναή, δεν νομίζεις πως ήρθε η ώρα να παντρευτείς; Θέλω και εγώ να χαρώ ένα εγγονάκι!
- Ιντα λες μωρέ πατέρα; Και ποιά να πάρω;
- Ποιά να πάρεις; Τόσες κοπελιές μωρέ έχει το χωριό μας! Δε σου αρέσει το Μαράκι;
- Όχι είναι χοντρή σαν τη γελάδα μας!
- Δεν σου αρέσει το Κατερινιό;
- Όχι είναι στραβοκάνα σαν τη κατσίκα μας!
- Ούτε το Μαρικάκι σου αρέσει;
- Ούτε! Δεν μου αρέσει καμιά τους!
- Ε! Τέλος πάντων, ποιά σου αρέσει;
- Εμένα μου αρέσει ο Σηφαλιός! Είναι ντελικανής, ωραίος νιός!!
- Ποιόν; Αυτόν το κομμουνιστή; Πάνω από το πτώμα μου!

"Ανδρών επιφανών πάσα γη τάφος" ΠερικλήςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lorenzo
Πλήρες Μέλος


1432 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2005, 19:12:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lorenzo


Ένας πολύ καλοντυμένος ¨γιάπης¨, επισκέφτηκε τα Ανώγεια. Κάθησε σ' ένα καφενεδάκι λοιπόν με ύφος καρδιναλίου.
Τον πλησίασε ο καφετζής κι ακολούθησε ο παρακάτω διάλογος:

- Απο πούσαι μπρε σύντεκνε;
- ...Απο Αθήνα...
- Και πώς σου φαίνονται, μωρέ τ' Ανώγεια;
-...Χμμ... καλά.... αλλά, πολλές μύγες!!!
- Εεε, μωρέ σύντεκνε, εμείς εδά δεν τις τρώμε!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lorenzo
Πλήρες Μέλος


1432 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2005, 19:15:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lorenzo


- Δε μου λές μωρέ κουμπάρε, για Ρέθεμνος καλά πάω;

- Αν επάς με τον κώλο!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lorenzo
Πλήρες Μέλος


1432 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2005, 19:27:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lorenzo

Ο Μανωλιός κι η αδελφή του έχουν στήσει δυο πάγκους αντικρυστά ενας στο δεξιό κι η άλλη στο αριστερό πεζοδρόμιο, και πουλάν μαϊντανό 1,50δρχ. το ματσάκι. Κάποια στιγμή σταματάει ένας εστιάτορας το αυτοκίνητο και ζητά απο την αδελφή του Μανωλιού 10 ματσάκια.

- Τι σου οφείλω?

-Εμμμ.... προσπαθεί να λογαριάσει.... εμμμ..

Κοιτάζει απέναντι τον αδελφό της και τον ρωτά:

- Πόσο κάνουν μωρέ Μανωλιό τα 10 ματσάκια?!!!

Κοιτάζει σαστισμένος, προσπαθεί με τα δάχτυλα να λογαριάσει, μπερδεύεται νευριάζει και τις φωνάζει αγανακτισμένος:

- Δε σούπα μωρή, να τα πουλάς ένα - ένα!!!!!!!!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lorenzo
Πλήρες Μέλος


1432 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2005, 19:40:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lorenzo


Στο Ηράκλειο την οδό 25ης Αυγούστου την κάναν μονόδρομο και ένας τροχονόμος δεν αφήνει τα αυτοκίνητα να στρίψουν για να μπούν αντίθετα. Ο Ψαραντώνης λοιπόν πάει να στρίψει. Ο τροχονόμος σφυρίζει και του κάνει σινιάλο να συνεχίσει ευθεία, αλλά αυτός σταματά κι επειμένει. Ο Τροχονόμος τον πλησιάζει και του λέει αυστηρά:

- Προχωρήστε κύριε ευθεία!
- Δεν καταλαβαίνετε;
- Α Π Α Γ Ο Ρ Ε Υ Ε Τ Α Ι!

Κι ο Ψαραντώνης ατάραχος κι απορρημένος:

- Γιάντα μωρέ! σφουγγαρισμένα έχετε?!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Egelados
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
350 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2005, 23:57:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Egelados
Μια μέρα, ο γνωστός σατανιστής Κατσούλας, παίρνει την κοπέλα του για να πάνε σε μια ερημική τοποθεσία της Παιανίας για να κάνουν έρωτα, περπάταγαν ώρα πολύ στα σκοτεινά, ώσπου κάποια στιγμή η κοπέλα, φανερά φοβισμένη, λέει στον Κατσούλα:
- "Aγάπη μου που με έφερες εδώ πάνω; φοβάμαι πάρα πολύ, πως θα γυρίσουμε μετά πίσω;"
Και τότε ο Κατσούλας, ατάραχος της απαντάει:
- "Φοβάσαι εσύ που είμαστε μαζί, εγώ τι να πω που θα γυρίσω μόνος μου!"

"Ανδρών επιφανών πάσα γη τάφος" ΠερικλήςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Egelados
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
350 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2005, 00:01:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Egelados
Μια φορά κι έναν καιρό, περπατούσε ο λαγός στο δάσος. Συναντά το σκιουράκι, το οποίο έκανε μαριχουάνα! Του λέει επιβλητικά:
- "Σκιουράκι, τι πράγματα είναι αυτά; Ναρκωτικά; εμείς είμαστε ζώα, πρέπει να τρέχουμε στα λιβάδια, να μαζεύουμε λουλούδια."
- "Ναι, έχεις δίκιο", λέει το σκιουράκι και τον ακολουθεί.
Πιο κάτω συναντούν την αλεπού που τραβούσε ενέσεις. Αρχίζει πάλι ο λαγός:
- "Αλεπού, τι πράγματα είναι αυτά, εμείς είμαστε ζώα, πρέπει να τρέχουμε χαρούμενα στα λιβάδια, να μαζεύουμε λουλούδια, κλπ." Συμφώνησε και η αλεπού και ακολούθησε. Παρακάτω συναντούν το ελαφάκι που σνίφαρε κόκα! Αρχίζει ο λαγός τα ίδια και πείθει το ελαφάκι να ακολουθήσει.
Με τα πολλά, πείθει όλα τα ζώα να αφήσουν τα ναρκωτικά και να τον ακολουθήσουν αισιόδοξα! Ετσι, σιγά σιγά όλο το δάσος άρχισε να τρέχει στα ρυάκια, να μαζεύει λουλούδια, να περιπλανιέται χαρούμενο! Εν τω μεταξύ, είναι δυο κουκουβάγιες σε ένα δέντρο και παρακολουθούν απο ώρα την κατάσταση. Κάποια στιγμή ρωτάει η μια:
- "Τι γίνεται και τρέχουν έτσι όλα τα ζώα χαρούμενα, και μαζεύουν λουλούδια, κτλ."; Και λέει η άλλη:
- "Ε, δεν τον ξέρεις τον λαγό όταν παίρνει έκσταση;"

"Ανδρών επιφανών πάσα γη τάφος" ΠερικλήςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Egelados
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
350 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2005, 00:02:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Egelados
Περπατάει ένας μαύρος άνδρας στο δρόμο, κρατώντας έναν παπαγάλο. Όπως περπατάει με τον παπαγάλο, τον ρωτάει κάποιος περαστικός:
- "Ρε φίλε μιλάει;"
- "Όχι, σήμερα τον αγόρασα", απαντάει ο παπαγάλος!

"Ανδρών επιφανών πάσα γη τάφος" ΠερικλήςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Egelados
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
350 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2005, 00:03:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Egelados

Μια φορά στο σχολείο του Τοτού πήρε τηλέφωνο ο επιθεωρητής και είπε πως θα επισκεφθεί το σχολείο. Η δασκάλα του Τοτού θέλοντας να εντυπωσιάσει στοίχισε τα θρανία της τάξης αλλά στο τέλος περίσσεψε ένα. Έτσι έβαλε σε αυτό το θρανίο τον Τοτό. Την επόμενη μέρα ήρθε ο επιθεωρητής και μπήκε στην τάξη του Τοτού. Είπε στα παιδιά πως θα τους βαάλει να λύσουν ένα πρόβλημα και αν το λύσουν θα πάνε σπίτια τους. Αρχίζει και λέει:
- Το 1918 έγινε ένας σεισμός 5,9 Ρήχτερ, έπεσαν 120 σπίτια, σκοτώθηκαν 18 άνθρωποι και τραυματίστηκαν 96. Πόσο χρονών είμαι;
Λοιπόν, οι καλοί μαθητές άρχισαν να λογαριάζουν ενώ ο Τοτός σήκωσε απ` την αρχή το χέρι του. Η δασκάλα του έλεγε με νοήματα να κατεβάσει το χέρι του γιατί νόμιζε ότι θα πει καμιά μαλακία ως συνήθως. Όμως ο Τοτός εξακολουθούσε να σηκώνει το χέρι του. Τελικά ο επιθεωρητής του είπε να πει αφού κανείς
Άλλος δε σήκωνε το χέρι του, τότε ο επιθεωρητής αποφάσισε να τον σηκώσει.
- Πόσο χρονών είμαι; ρώτησε ο επιθεωρητής
- 40, απάντησε ο Τοτός.
- Μπράβο, πως το βρήκες;
- Γιατί έχω ένα φίλο που είναι 20 και λέει τις μισές μαλακίες απ` ότι λες εσύ.


"Ανδρών επιφανών πάσα γη τάφος" ΠερικλήςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Egelados
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
350 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2005, 00:06:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Egelados
Πάει ο Τοτός σε ένα ζαχαροπλαστείο και ζητάει να μάθει αν έχουν παγωτό βατόμουρο. Ο ζαχαροπλάστης του λέει πως δεν έχει, αλλά ο Τοτός για τις επόμενες μέρες πηγαίνει συνέχεια στο ίδιο ζαχαροπλαστείο και ζητάει να μάθει αν έχει παγωτό βατόμουρο.
Έτσι λοιπόν αφού ο ζαχαροπλάστης δεν θέλει να τον χάσει από πελάτη παραγγέλνει να του φέρουν πέντε κιλά παγωτό βατόμουρο. Την άλλη μέρα ο Τοτός ξαναπάει στο ζαχαροπλαστείο και λέει: -
Έχετε παγωτό βατόμουρο;
- Ναι, απαντάει ο ζαχαροπλάστης
- Αηδία δεν είναι;


"Ανδρών επιφανών πάσα γη τάφος" ΠερικλήςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jejeje
Πρώην Συνεργάτης

Greece
533 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2005, 14:18:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jejeje
Άντε και ένα από μένα.... (παλιό αλλά καλό)

Ο Σέρλοκ Χολμς και ο βοηθός του Δρ. Γουάτσον πήγανε για κάμπινγκ. Αφού λοιπόν το βράδυ έφαγαν και ήπιαν το κρασάκι τους, την πέφτουν για ύπνο.
Ξαφνικά, μέσα στα μαύρα μεσάνυχτα, ο Σέρλοκ σκουντάει τον Γουάτσον.
- "Γουάτσον, ξύπνα. Κοίτα πάνω και πες μου τι βλέπεις."
- "Τί να δώ, κ. Χολμς; Εκατομμύρια των εκατομμυρίων αστέρια."
- "Και τι συμπέρασμα βγάζεις από αυτό;"
- "Κοιτάξτε: Αστρονομικά, συμπεραίνω ότι υπάρχουν εκατομμύρια γαλαξίες στο σύμπαν και συνεπώς άπειρο πλήθος αστέρων και πλανητών. Αστρολογικά, ο Σκορπιός πρέπει να βρίσκεται στο Λέοντα. Ωρολογικά, πρέπει να είναι περίπου τρεις και τέταρτο τα ξημερώματα. Μετεωρολογικά, μάλλον θα κάνει καλό καιρό αύριο. Θεολογικά, συμπεραίνω ότι ο Θεός είναι παντοδύναμος και ότι αποτελούμε ένα απειροελάχιστο κομμάτι του σύμπαντος. Εσείς τί συμπεραίνετε κ. Χολμς;"
- "Ότι μας έκλεψαν τη σκηνή μ@λ@κ@!"

--Je^3--Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Egelados
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
350 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2005, 21:28:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Egelados
Ένας ληστής, αφού διέρρηξε ένα σπίτι, πιάνει όμηρους ένα ηλικιωμένο ζευγάρι. Θέλοντας να σκοτώσει ένα απο τους δύο, προσπαθεί να αποφασίσει. Ρωτάει τη γυναίκα:
- "Πως σε λένε εσένα;"
- "Κλημεντίνη."
- "Α! έτσι λένε τη μάνα μου, δεν θα σε πειράξω εσένα."
Στη συνέχεια ρωτάει τον άνδρα:
- "Πως σε λένε εσένα;"
- "Παναγιώτη, αλλά με φωνάζουν και Κλημεντίνη."

"Ανδρών επιφανών πάσα γη τάφος" ΠερικλήςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lorenzo
Πλήρες Μέλος


1432 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2005, 21:37:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lorenzo

Συζήτηση λούγκρων
Βαρέθηκα μωρέ Μιχάλη! Πρέπει να παίζουμε και λίγο στον έρωτα. Λοιπόν θα παίξουμε κρυφτό. Αν με βρείς θα με γ,,,,, αν δεν με βρείς θα είμαι στην ντουλάπα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lorenzo
Πλήρες Μέλος


1432 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2005, 21:46:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lorenzo

Δυο γεροντοκόρες πάνε στο μανάβικο.
Η μία απ' έξω η άλλη μπαίνει μέσα και ζητά 2 μπανάνες.
Ο Μανάβης:
- Είναι 3 στο τσαμπί, να τις βάλω?
Αυτή πούναι μέσα φωνάζει sτην φίλη της απ' έξω:
- Αγλαία 3 είναι μωρέ, να τις πάρω?
- Πάρτες μωρέ, την μιά θα την φάμε!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lorenzo
Πλήρες Μέλος


1432 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2005, 21:52:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lorenzo


- Μέσα τον έχεις Γιώργο μου?
- Ναι Μαρίκα μ'
- ΩΧΟΎ,ΟΥ,ΟΥ Μαχαιριές!!!!!!!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krisnna
Πλήρες Μέλος

Greece
1040 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2005, 14:07:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krisnna
Η απόφαση έγινε αιτία νέας φιλονικίας. Ένας απο τους ιδιοκτήτες ήθελε λίγο μαλλί και πρότεινε να κουρευτεί το πρόβατο. Αλλά ο άλλος αρνήθηκε να το επιτρέψει. Τελικά το ζήτημα τακτοποιήθηκε με το κούρεμα της μιάς πλευράς του προβάτου. Λίγες μέρες μετά το δυστυχισμένο ζώο βρέθηκε ψώφιο σε ένα χαντάκι. Ακόμα και μετά τον θάνατο του το πρόβατο ήταν αιτία φιλονικίας, διοτι ο ένας έλεγε οτι άν το πρόβατο δέν είχε κουρευτεί δέν θα είχε αρπάξει κρύο και ψωφίσει, ενώ ο άλλος έλεγε οτι άν είχε κουρευτεί και απο την άλλη πλευρά δέν θα είχε χάσει την ισορροπία του και δέν θα είχε πέσει στο χαντάκι. Τελικά πήγαν στα δικαστήρια και η δίκη τελείωσε με ένα τόσο δαπανηρό και για τους δύο ποσό για τα έξοδα τους που ούτε πρόβατο τους έμεινε αφού τα πούλησαν και τα 100, ούτε Ευρώ τσακιστό!

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟ ΧΩΡΙΣ ΑΓΚΑΘΙΑ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΦΕΛΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lorenzo
Πλήρες Μέλος


1432 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2005, 23:48:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lorenzo

Ο Λούγκρος στον μπακάλη.

- Θά ήθελα αυτό το σαλάμι.
- Όλο;
- Ναι!
- Να το κόψω φέτες;
- Γιατί καλέ; Τι τον περάσατε τον κ.λ. μου; Κουμπαρά;;!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krisnna
Πλήρες Μέλος

Greece
1040 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2005, 20:58:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krisnna
Ο Χριστόδουλος αρρώστησε πέθανε και πήγε στον Παράδεισο. Εκεί κατέλαβε τον μέγιστο θρόνο του Ιησού Χριστού ο οποίος είχε αναχωρήσει σε κάποια αποστολή. Πρίν επιστρέψει οι Άγγελοι ήθελαν με νύχια και με δόντια να κατεβάσουν τον Χριστόδουλο απο τον θρόνο τρομοκρατημένοι μήν τυχόν και επιστρέψει ο Ιησούς και δεί οτι ο θρόνος του είναι κατειλημένος. Ο Χριστόδουλος αρνείτο επίμονα λέγοντας οτι ο Ιησούς Χριστός τον είχε χρήσει αντικαταστάτη του. Μάλιστα τους απείλησε οτι άν επέμεναν να κατεβεί απο τον θρόνο θα τους στείλει στην κόλαση. Τότε ένα έξυπνο μικρό αγγελάκι φώναξε: Κύριε Χριστόδουλε στο δίπλα δωμάτιο έχουν έρθει κάποιοι δημοσιογράφοι!!
Τότε ο Χριστόδουλος έγινε καπνός απο τον θρόνο προκειμένου να βρεί τους δημοσιογράφους, και οι άγγελοι ευχαριστούσαν την τύχη τους, και το αγγελάκι που τους έβγαλε ασπροπρόσωπους!

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟ ΧΩΡΙΣ ΑΓΚΑΘΙΑ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΦΕΛΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2005, 01:14:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Ωραίο ανέκδοτο!

ποιός το είπε;
ο Χριστόδουλος;

κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GuessWho
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Anguilla
169 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2005, 01:30:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GuessWho
Κι'αλλοοοοο...
Κι'αλλοοοοο...!!!
Πες μας κι'αλλα,να βγει και το αλλο ματι.

Hear My Message
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

analphabet
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
321 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2005, 21:04:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους analphabet
Πως λέγεται η ερωτική συνέυρεση εως 3 ατόμων ?

ΔΕΣΜΟΣ

Πως λέγετε η ερωτική συνέυρεση εως 6 ατόμων ?

ΠΑΡΤΟΥΖΑ

Κ η ερωτική συνέυρεση έως 14 ατόμων ?

...
...
....
.....
......

ΙΕΡΑ ΣΥΝΟΔΟΣ !!!


BE CAREFULL WHAT YOU WISΗ IS WHAT YOU WANT !!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krisnna
Πλήρες Μέλος

Greece
1040 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2005, 15:08:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krisnna
Ένας φτωχός άνθρωπος βρέθηκε μπροστά στον Παντοδύναμο Θεό και άρχισε να συνομιλεί μαζί του:
- Θεέ μου τί είναι για σένα 100.000.000.000 Ευρώ?
- Μιά δεκαρούλα καλό μου τέκνο!
- Θεέ μου τί είναι για σένα 100.000.000.000 χρόνια?
- Μιά στιγμούλα, ένα δευτερόλεπτο καλό μου τέκνο!
- Θεέ μου εσύ που είσαι τόσο καλός και αγαπάς όλα σου τα τέκνα μπορείς να μου δώσεις μια δεκαρούλα να πληρώσω το νοίκι μου?
- Μιά στιγμή τέκνο μου να ψάξω λίγο, γιατί μου την πήρε ο Χριστόδουλος πρίν απο λίγο!

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟ ΧΩΡΙΣ ΑΓΚΑΘΙΑ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΦΕΛΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mariha2912
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
619 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2005, 16:05:48  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος mariha2912
Ήταν δυο ληστές, ένας έξυπνος και ένας βλάκας. Ο έξυπνος είπε στον βλάκα να κάνει ότι του λέει. Όταν μπήκαν σε μια τράπεζα για να την ληστέψουν είπε ο έξυπνος στο βλάκα.
- Ψάξε τους όλους.
- Όλους;
- Ναι ρε βλάκα, όλους.
- Και τη γριούλα ; (ήταν εκεί και μια γριούλα 150 ετών)
- Ναι ρε βλάκα, και τη γριούλα.
Μετά του λέει...
- Ρίξε τους όλους στο πάτωμα.
- Όλους;
- Ναι ρε βλάκα , όλους.
- Και τη γριούλα;
- Ναι ρε ΒΛΑΚΑ, και τη γριούλα. Και γδύσε όλες τις γυναίκες να τις βιάσω.
- Όλες;
- Ναι ρε ΒΛΑΚΑ, όλες.
- Και τη γριούλα;
Οπότε πετάγεται η γριούλα...
- Ναι ρε β λ ά κ α, και τη γριούλα.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

evgenios
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
105 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2005, 22:54:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους evgenios
Καλοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!!!!!!!

Όλοι μας έχουμε μέσα μας ένα παιδί. Ας μην το σκοτώσουμε. Είναι το χειρότερο έγκλημα που μπορούμε να κάνουμε στον εαυτό μας.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mariha2912
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
619 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2005, 20:29:20  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος mariha2912
PALIO ALLA KALO!!!

Ήταν κάποτε ο Μητσάρας άνεργος και άφραγκος έψαχνε για δουλειά με κύριο προσόν του τις πολλές γνωριμίες που είχε. Πάει στο Σημίτη και του λέει:
- Κωστάκη βόλεψέ με κάπου γιατί έχω μείνει άφραγκος και η γυναίκα μου φωνάζει.


- Εντάξει ρε Μητσάρα, πάρε μια συστατική επιστολή και πήγαινε στο διευθυντή της Ντασό στη Γαλλία (Κατασκευαστές αεροπλάνων). Πάει στη Γαλλία βλέπει το διευθυντή και του λέει:
- Είμαι ο πασίγνωστος Μητσάρας και με έστειλε ο Κωστάκης ο Σημίτης για δουλειά.
- Βεβαίως βεβαίως έχω ειδοποιηθεί κιόλας από τον πρωθυπουργό σας και μου είπε τα καλύτερα λόγια για σας. Για πείτε μου λοιπόν τι γνώσεις έχετε γύρω από τα αεροπλάνα;
- Τίποτα!
- Από επιστημονικές γνώσεις;
- Τίποτα!!
- Από τεχνικές γνώσεις;
- Τίποτα!!
- Από Η/Υ;
- Σκράπας!!!
- Καλά και τι ξέρεις;
- Να σου πω την αλήθεια δεν έχω δουλέψει ποτέ στη ζωή μου αλλά έχω πολλές γνωριμίες!
- Τι να τις κάνω τις γνωριμίες, λέει εκνευρισμένος ο διευθυντής αλλά σκέφτεται καλύτερα και αποφασίζει να τον προσλάβει ως θυρωρό μην χαλάσει και τις σχέσεις του με την Ελλάδα. Μετά από 1 μήνα δουλειά στο πολυτελές θυρωρείο της Ντασό καταφτάνει μια λιμουζίνα και βγαίνει από μέσα ο Καντάφι.
- Μουαμάρ! Κολλητέ τι κάνεις εδώ; λέει ο Μητσάρας.
- Μητσάρα λεβεντιά, πόσο χαίρομαι που σε βλέπω, αλλά εσύ τι κάνεις εδώ;
- Δουλεύω κανά μήνα εδώ.
- Εγώ ήρθα να διαπραγματευτώ τιμή για 100 αεροπλάνα.
- Ε τότε θα τα πάρεις από την εταιρεία μου, τόσα χρόνια φίλοι είμαστε.
- Αυτό εννοείται σύντροφε, και όντως ο Καντάφι αγοράζει 100 αεροπλάνα τρίβοντας τα χέρια του από ικανοποίηση ο διευθυντής. Μετά από 3 μήνες καταφτάνει μια λιμουζίνα στο θυρωρείο του Μητσάρα και βγαίνει από μέσα ο Κλίντον.
- Μπιλ!!!
- Μητσάρα!!! Δεν το πιστεύω, τι κάνεις εδώ;
- Δουλεύω 4 μήνες εδώ.
- Να φανταστείς ότι μόλις χθες μιλούσαμε με τη Χίλαρυ για σένα ότι χάθηκες ρε αδερφάκι μου.
- Δουλειές, δουλειές Μπιλάρα μου και αν ήρθες για αεροπλάνα θα τα πάρεις από την εταιρεία μου. Εντάξει;
- Φυσικά, απαντά ο Κλίντον και παραγγέλνει 300 αεροπλάνα.
Βλέπει το σκηνικό ο διευθυντής και μένει άναυδος. Πάει στον Μητσάρα και του λέει:
- Καλά ρε αδερφάκι μου όλους τους ξέρεις;
- Δεν υπάρχει άνθρωπος στο πλανήτη που να μην με ξέρει.
- Σιγά μη ξέρεις και το Πάπα.
- Με το Πάπα φάγαμε ψωμί και αλάτι μαζί και λες να μην τον ξέρω;
- Αποκλείεται.
- Άμα γουστάρεις αφεντικό να βάλουμε ένα στοιχηματάκι, ένα συμβολικό ποσό όμως γιατί είμαι και μεροκαματιάρης ότι αύριο που θα έρθει στη Γαλλία για περιοδεία θα είμαι δίπλα στο βήμα και αγκαλιαστούμε και θα φιληθούμε κιόλας και εσύ θα είσαι από κάτω να μας δεις.
- Εντάξει απαντάει ο διευθυντής και φεύγει.
Την επόμενη μέρα ήρθε ο πάπας χαμός στη Γαλλία για την υποδοχή του και κάτω από το βήμα που θα μίλαγε ο Πάπας βρίσκεται όλη η ελίτ της Γαλλίας καθώς και ο διευθυντής της Ντασό και μάλιστα μπροστά μπροστά για να επιβεβαιώσει και το στοίχημα που έχει με τον Μητσάρα. Πράγματι βγαίνει ο πάπας υποβασταζόμενος από τον ΜΗΤΣΑΡΑ! Αγκαλιές, φιλιά και κακό με τον Μητσάρα και κάγκελο ο διευθυντής! Οπότε εκεί που μίλαγε ο πάπας και έλεγε τα δικά του, βλέπει ο Μητσάρας το αφεντικό του να λιποθυμάει. Κατεβαίνει κάτω τον αρχίζει στις μπούφλες, του ρίχνει νερό για να συνέλθει, συνέρχεται και λέει στον Μητσάρα:
- Εντάξει ρε Μητσάρα, το στοίχημα το έχασα αλλά λιποθύμησα για άλλο λόγο.
- Για ποιο λόγο ρε αφεντικό;
- Από πίσω μου καθότανε ο πρωθυπουργός της Μογγολίας και τι μου λέει ρε Μητσάρα;
- Τι σου λέει ρε αφεντικό;
- Εκείνος ο τύπος με τη καπελάρα και τη κόκκινη ποδιά ΔΙΠΛΑ από τον ΜΗΤΣΑΡΑ ποιος είναι;
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2005, 00:53:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes
O OΛYMΠIAKOΣ THΣ EYPΩΠHΣ

Tο πιο σύντομο ανέκδοτο που άκουσα σήμερα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Rock Boy
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
154 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2005, 04:41:19  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Rock Boy
LOIPON!!!!

1) TI KOINO EXEI ENAS ALVANOS KAI ENA PODHLATO?

-KAI TA DYO THELOYN ALYSIDES GIA NA DOULEPSOUN

2) EINAI ENA PAIDI EVRAIWN KAI PIGAINEI STO DOMATIO TWN GONIWN TOU KAI LEEI: KALHNYXTA MAMA KALHNYXTA MPAMPA. PIGAINEI KAI STO MPANIO KAI LEEI: KALHNYXTA PAPOU KALHNYXTA GIAGIA

3) TI KANEI ENAS ALVANOS MESA SE ENA THEATRO??

-KLEVEI THN PARASTASH!!!!!!!

4) LOIPON AFTO EINAI POLY KALO!!!
PIGAINEI ENAS ELLHNAS STHN ALVANIA KAI VLEPEI NA EINAI TA PANTA APO AXYRO! DROMOI SPITIA TA PANTA. LEEI NA ANAPSEI ENA TSIGARAKI TOU PEFTEI KATO KAIGETAI OLH H ALVANIA!!!! THN EPOMENH MERA H EFHMERIDES GRAFOUN "ELLHNAS VLAKAS KAIEI OLH THN ALVANIA". ETSI LOIPON GIA NA EKDIKITHEI H ALVANIA STELNEI ENAN ALVANO KATASKOPO STHN ELLADA GIA NA THN KAPSEI... OMWS XAFNIKA VLEPEI NA EINAI TA PANTA APO TSIMENTO K ARXIZEI NA ANHSYXEI "PW PW TI THA KANW TWRA PWS THA TA KAPSW OLA AFTA" OMWS STO VATHOS VLEPEI ENA MIKRO KTIRIAKI APO AXYRO KAI LEEI "ANTE NA KAPSOUME AFTO MPAS KAI GINEI TIPOTA..." PIGAINEI... ANAVEI TO SPIRTO TO PETAEI.., KAIGETAI TO KTIRIAKI... THN EPOMENH MERA STI EFHMERIDES... "ALVANOS VLAKAS KAIEI ALVANIKH PRESVIA!!!!!!!!!!!!!!!!!"

5) EINAI ON TOTOS MESA STHN TAXH... K LEEI H DASKALA POIOS THA PEI MIA LEXH POU NA ARXIZEI APO SIGMA?? SIKWNEI TO XERI TOU O TOTOS OMWS H DASKALA DEN TOU DEINEI TO LOGO GIATI XEREI OTI THA PEI VRISIA K LEEI STHN ANNA... H ANNA LEEI SKYLOS... H DASKALA THS LEEI MPRAVO META LEEI H DASKALA POIOS THA PEI MIA LEXH POU NA ARXIZEI APO "M" SIKWNEI TO XERI TOU O TOTOS OMWS H DASKALA DEINEI TO LOGO STON DHMHTRH K LEEI "MPALA" H DASKALA "MPRAVO". META LEEI H DASKALA POIOS THA PEI MIA LEXH APO N? SIKWNEI TO XERI TOU O TOTOS K H DASKALA TOU DINEI TO LOGO GIATI XEREI PWS DEN YPARXEI VRISIA POU NA ARXIZEI APO AFTO TO GRAMMA ETSI O TOTOS LEEI NANOS K H DASKALA LEEI MPRAVO MPRAVO POU DEN EVRISES. O TOTOS: ALLA TI NANOS ME KATI ARX....A NAAAAAA!!!!

6)STON AGWNA OLYMPIAKOU PANATHINAIKOU GINONTAI TROMERA EPEISODIA ETSI O NIKOPOLIDHS APO TO FOVO TOU (EKLASE MENTES POU LEME) EGATELEIPSE KAI VGHKE APO TO GHPEDO... STO DROMO VLEPEI MIA GRIOULA KAI THS LEEI: "THELETE NA SAS PERASW APENANTI?" K LEEI H GRIOULA "ELA RE ANTWNH O SOUZA EIMAI!!!!!!!!!"

7)GIATI TO FERETRO TWN MAVRW EXEI 2 XEROULIA?

-EXEIS DEI SKOUPIDONTENEKE ME 4???

8)DIALOGOS METAXY BUSH KAI GRAMATEAS TOU:

George : Condi ! Nice to see you. What’s happening ?
Condi : Sir, I have the report here about the new leader
of China.
George : Great. Lay it on me.
Condi : Hu is the new leader of China.
George : That’s what I want to Know.
Condi : That’s what I’m telling you.
George : That’s what I’m asking you. Who is the new
leader of China?
Condi : Yes.
George : I mean the fellow’s name.
Condi : Hu.
George : The guy in China.
Condi : Hu.
George : The Chinaman!
Condi : Hu is leading China.
George : Now whaddya’ asking me for?
Condi: I’m telling you Hu is leading China.
George : Well , I’m asking you. Who is leading China?
Condi : That’s the man’s name.
George : That’s who’s name?
Condi : Yes.
George : Will you or will you not tell me the name of
the new leader of China?
Condi : Yes, sir.
George : Yassir? Yassir Arafat is in China? I thought he
was in the Middle East.
Condi : That’s correct.
George : Then who is in China?
Condi : Yes sir.
George : Yassir is in China?
Condi : No, sir.
George : Then who is?
Condi : Yes sir.
George : Yassir?
Condi : No, sir.
George : Look, Condi. I need to Know the name of the
leader of China. Get me the Secretary

General of the U.N. on the phone.

Condi : Kofi?
George : No, thanks.
Condi : You want Kofi?
George : No.
Condi : You don’t want Kofi.
George : No. But now that you mention it, I could use a
glass of milk. And then get me the U.N.
Condi : Yes, sir.
George : Not Yassir! The guy at the U.N.
Condi : Kofi?
George : Milk! Will you please make the call?
Condi : And call who?
Geoge : Who is the guy at the U.N.?
Condi : Hu is the guy in China.
George : Will you stay out of China?!
Condi : Yes, sir.
George : And stay out of the Middle East! Just get me
the guy at the U.N.
Condi : Kofi.
George : All right! With cream and two sugars. Now get
on the phone.
(Condi picks up the phone).

Condi : Rice , here.
George : Rice? Good idea. And a couple of egg rolls,
too. Maybe we should send some to the
Guy in China. And the Middle East. Can
you get Chinese food in the Middle East?

Η ψυχή μου είναι μια φυλακή, που έχω μέσα κλειστεί...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

filitsa12
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2005, 14:24:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους filitsa12  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος filitsa12
Τι είναι κίτρινο από έξω μαύρο από μέσα και όταν πέφτει στο γκρεμο ουρλιάζει?
Το σχολικό με τα αραπάκια
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy