ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Κανένα Ανέκδοτο να γελάσουμε? Part 1
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2005, 19:25:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark
πολυ καλο riziti αν και θα ελεγα...οτι περιμενα να πεσεις στην παγιδα και να μην σκεφτεις το ενδεχομενο να υπαρχει λογικη λυση

η πραγματικη λυση ειναι αυτη που ειπε ο crucifire και δεν ξερω για ποιο λογο μου το χαλασε.
ειναι λογοπαιγνιο

2 και 2 4 ποσο κανει
δηλαδη 2 + 4+4 που φυσικα κανει 10.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2005, 01:32:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Είναι ένας κουμμουνιστής.
Έρχεται ο γιος του και του λέει:
"Μπαμπά, ο γάιδαρος πετάει;"

-Όχι βέβαια! Τι είναι αυτά που ρωτάς; (λέει ο μπαμπάς)

"Μα μπαμπά, έτσι πληροφορήθηκα!"

-Ελα τώρα! Και βέβαια δεν πετάει. Ποιος σου είπε αυτές τις βλακείες; (λέει ο μπαμπάς)

"Μπαμπά, το διάβασα, ότι ο γαίδαρος πετάει!"

-Αυτά είναι βλακείες παιδί μου.
Ο γαίδαρος δεν πετάει, τελεία και παύλα! (λέει ο μπαμπάς)

"Μα μπαμπά, το διάβασα στο Ριζοσπάστη!!!"

-Ε τώρα...σαχλαμάρες...
3-4 μέτρα ψηλά πάει,
πέταγμα το λες αυτό;


(λέει ο μπαμπάς)

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

rizitis
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
678 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2005, 05:41:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rizitis
"Ένα απόγευμα στις δημόσιες τουαλέτες και καθώς κατουρούσε ένας μαύρος, στέκει δίπλα του ένας άσπρος και τον κοίταζει επίμονα στα γεννητικά του όργανα. - "Τι κοιτάς έτσι;", του λέει ο μαύρος. - "Κοιτάζω το τεράστιο όργανο σου... Μα πως είναι δυνατόν;", του λέει ο άσπρος. - "Αα, δεν είναι τίποτα, και εσύ μπορείς να αποκτήσεις τόσο μεγάλο με μια απλή μέθοδο. Κάθε πρωί που θα μπαίνεις στο μπάνιο θα πηγαίνεις στην βρύση και θα "τον" χτυπάς με όλη σου την δύναμη επάνω.", λέει ο μαύρος. "Την άλλη εβδομάδα τα ξαναλέμε εδώ την ίδια ώρα." Πέρασε η εβδομάδα και όπως είχαν συμφωνήσει συναντιούνται ξανά στις τουαλέτες. Τον κοιτάζει ο μαύρος και ρωτάει: "Τι έγινε;" "Κοίτα μόνος σου!", του λέει ο άσπρος και του "τον" δείχνει! "Πολύ καλά", λέει ο μαύρος "στο χρώμα τον πέτυχες αλλά για το μάκρος θα χρειαστείς καιρό ακόμα!".

`
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μυθο-ΔΙΑ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
87 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2005, 07:20:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μυθο-ΔΙΑ

Γιατι οι ξανθιες ακουνε απο το πρωι ως το βραδυ το τραγουδι που λεει ''μωρο μου sorry,μα εχω βρει καλυτερο αγορι''??
για να μαθουν ξενες γλωσσες!
Τι αυτοκολλητο βαζει μια ξανθια στο μηχανακι της?
''Σιγα τις πορτες''

Και γω ξανθια ειμαι,μη μη παρεξηγησουν οι ξανθιεςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2005, 09:46:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie
quote:
"Ένα απόγευμα στις δημόσιες τουαλέτες και καθώς κατουρούσε ένας μαύρος, στέκει δίπλα του ένας άσπρος και τον κοίταζει επίμονα στα γεννητικά του όργανα. - "Τι κοιτάς έτσι;", του λέει ο μαύρος. - "Κοιτάζω το τεράστιο όργανο σου... Μα πως είναι δυνατόν;", του λέει ο άσπρος. - "Αα, δεν είναι τίποτα, και εσύ μπορείς να αποκτήσεις τόσο μεγάλο με μια απλή μέθοδο. Κάθε πρωί που θα μπαίνεις στο μπάνιο θα πηγαίνεις στην βρύση και θα "τον" χτυπάς με όλη σου την δύναμη επάνω.", λέει ο μαύρος. "Την άλλη εβδομάδα τα ξαναλέμε εδώ την ίδια ώρα." Πέρασε η εβδομάδα και όπως είχαν συμφωνήσει συναντιούνται ξανά στις τουαλέτες. Τον κοιτάζει ο μαύρος και ρωτάει: "Τι έγινε;" "Κοίτα μόνος σου!", του λέει ο άσπρος και του "τον" δείχνει! "Πολύ καλά", λέει ο μαύρος "στο χρώμα τον πέτυχες αλλά για το μάκρος θα χρειαστείς καιρό ακόμα!".

Τί μου θύμισες τώρα!!

Δύο "Αφροαμερικανοί" ( για να είμαστε politically correct) καθώς διασχίζουν μια γέφυρα διακατέχονται από εντονότατη...έπειξη προς ούρηση! Ενώ λοιπόν είναι πάνω στη γέφυρα, διαλέγουν ο καθένας από μια πλευρά, κατεβάζουν τα παντελόνια τους και αρχίζουν...

Καθώς λοιπόν ξαλάφρωναν την ουροδόχο κύστη τους, γυρίζει ο ένας και λέει στον άλλο : "Κρύο το νερό σήμερα ε;"

Και απαντά ο άλλος : "Και βαθύ που είναι!!!"

Edited by - durden_alie on 07/09/2005 09:47:50Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2005, 00:54:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Ένα κακό, αλλά καλό:

Είναι ο Μητσωτάκης με τη Μαρίκα σε ένα ξενοδοχείο στο Γραμματικό και παραθερίζουν.
Λέει η Μαρίκα στον Μητσωτάκη:
"Ρε Κώστα,δεν πάμε για κανά μπάνιο;"
Ο Μητσωτάκης, ανοίγει το παράθυρο, κοιτάζει έξω και λέει:
"Μπα, άσε πρώτα να πέσει ο Ήλιος"...

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

rizitis
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
678 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2005, 01:27:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rizitis
ΑΜΑΛΙΑ:<<Ένα κακό, αλλά καλό:>>

ΤΟ ΚΑΚΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ;

ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΑΝΕΚΔΟΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΡΗΤΗ ΣΤΟ ΔΙΑΔΥΚΤΙΟ , ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΑΡΧΙΣΕΤΕ ΝΑ ΤΑ ΜΑΘΕΝΕΤΕ ΑΠΟ ΜΕΝΑ
ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΤΑ ΜΑΘΩ ΕΓΩ ΑΠΟ ΕΣΑΣ , ΘΑ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΩ ...


>> Ένας κρητίκαρος έκανε γιο. Στα έκτα γενέθλια του ο γιος του του
>> ζήτησε
> την barbie rapounzel. Ο Κρητικός απελπισμένος πάει στον καφενέ του
> χωριού να πει τα μαντάτα στο Μήτσο
>> "Μήτσο πάει!!! Ο γιος μου είναι πούστης!!!"
>> "Γιατί ωρέ σύντεκνε το λες αυτό;"
>> "Μου ζήτησε για δώρο γενεθλίων την barbie rapounzel!!"
>> Και γι' αυτό στενοχωριέσαι ωρέ;; Το παιδί θέλει να μάθει το γυναικείο
> σώμα!!"
>> "Αν είναι έτσι φέρτε ρακές να κεράσουμε όλο το μαγαζί! Έχω λεβέντη γιο!!
>> Όταν ήρθαν τα δωδέκατα γενέθλια του μικρού, εκείνος του ζήτησε για
>> δώρο το
> κουκλόσπιτο της barbie! Ο Κρητικός έπεσε να πεθάνει και ξαναπήγε στον
> καφενέ να το πει στον φίλο του τον Μήτσο
>> "Μήτσο, δεν μου το βγάζεις τώρα από το μυαλό, ο γιος μου είναι πούστης!!
> Μου ζήτησε το κουκλόσπιτο της barbie για δώρο γενεθλίων! Θα με κράξει
> το χωριό!"
>> "Πώς κάνεις έτσι ωρέ σύντεκνε! Το παιδί θέλει να μάθει πως ζουν οι
> γυναίκες στο σπίτι. Μια χαρά μου φαίνεται!"
>> "Αν είναι έτσι σύντεκνε κερνάω όλο το μαγαζί!! Να μου ζήσει το κοπέλι!!"
>> Έφτασε η μέρα που ο γιος του θα γινόταν 18 και όλο αγωνία ο Κρητικός
> ρωτάει το γιο του:
>> "Τι θέλεις παιδαρά μου να σου κάνω δώρο;"
>> "Πατέρα, θέλω μια μαχαίρα τεράστια σαν τη δική σου, κοφτερή και
> αστραφτερή!"
>> Πέταξε από χαρά ο Κρητικός, κέρασε όλο το καφενείο ρακές και αγόρασε
>> μια
> σπάθα δυο μέτρα για το γιο του. Το βράδυ του την έδωσε και ο μικρός
> είπε όλο
> χαρά:
>> "Αχ καλέ μπαμπά κοίτα με! Δεν είμαι ίδιος η Ζήνα;;;"

`
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μυθο-ΔΙΑ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
87 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2005, 00:29:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μυθο-ΔΙΑ

Ένας τουρίστας βρέθηκε σ' ένα pet shop και κοίταζε τα ζωάκια. Κάποια στιγμήμπαίνει ένας κύριος και ζητάει έναν Excel-χιμπατζή.

Ο πωλητής έγνεψε καταφατικά, χάθηκε για λίγο κι επέστρεψε μ' έναν χιμπατζή λέγοντας "15.000 ευρώ, παρακαλώ!". Ο πελάτης πλήρωσε κι έφυγε με το χιμπατζή.

Έκπληκτος ο τουρίστας απευθύνθηκε στον πωλητή: "Πολύ ακριβός ο χιμπατζής, γιατί;" "Ο χιμπατζής αυτός είναι τέλειος στο Excel. Προγραμματίζει με ελάχιστα λάθη,πολύ γρήγορα και με μικρό κόστος" του απάντησε ο πωλητής.

Ο τουρίστας πρόσεξε έναν άλλον χιμπατζή σε κλουβί με τιμή 25.000 ευρώ. "Ω, αυτός είναι ακόμη πιο ακριβός, τι κάνει αυτός;" ρώτησε πάλι.

"Αυτός είναι ειδικός στον προγραμματισμό web. php, java, html, τα παίζει στα δάχτυλά του" απάντησε ο πωλητής.

Σε λίγο το μάτι του τουρίστα έπεσε σ' έναν άλλον χιμπατζή, του οποίου η τιμή ήταν 50.000 ευρώ. Απευθύνθηκε και πάλι στον πωλητή, λέγοντάς του "αυτός κοστίζει περισσότερο απ' ό,τι οι άλλοι δυο μαζί. Τι ακριβώς κάνει αυτός;".

Ο πωλητής του απάντησε "Για να είμαι ειλικρινής, δεν τον έχω δει ποτέ να κάνει κάτι, έχω προσέξει όμως πως οι άλλοι χιμπατζήδες τον φωνάζουν Administrator..."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μυθο-ΔΙΑ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
87 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2005, 00:31:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μυθο-ΔΙΑ

Ήταν μια μέρα ο Μανωλιός και κατέβηκε στην πόλη να αγοράσει μια
καμπαρντίνα.
Μπαίνει στο μαγαζί, αγοράζει την καμπαρντίνα και βγαίνοντας κουμπώνει
κατά λάθος την κουμπότρυπα της πουκαμίσας με το κουμπί της καμπαρτίνας.
Προχωράει πιο κάτω και συναντάει το Μιχαλιό:
- Ε, ρε Μιχαλιό, τι κάνεις;
- Καλά είμαι, ορέ Μανωλιό. Ωραία καμπαρντίνα, αλλά μωρέ πώς να στο πω,
την έχεις κουμπώσει στραβά και αν πας στο χωριό θα σε κοροϊδεύουν!
- Εμένα έτσι μ' αρέσει, και άντε και γαμήσου!

Παρακάτω συναντάει τον Σήφη.
- Ε, ρε Σηφαλιό, τι κάνεις;
- Καλά είμαι, ωρέ Μανωλιό. Ωραία καμπαρντίνα, αλλά μωρέ πώς να στο πω,
την έχεις κουμπώσει στραβά και αν πας στο χωριό θα σε κοροϊδεύουν!
- Εμένα έτσι μ' αρέσει, και άντε και γ...!!!

Φεύγει νευριασμένος ο Σήφης, και συναντά το Μιχαλιό. Συζητώντας λένε ότι
συνάντησαν τον Μανωλιό, και μόλις του είπαν για την καμπαρντίνα τους
έβρισε, και αποφασίζουν να πάρουν τηλέφωνο τον θείο του, να του το πει με τρόπο.
Φτάνοντας στο σπίτι ο Μανωλιός, χτυπάει το τηλέφωνο:
- Έλα ρε θείε, τι κάνεις;
- Τι να κάνω παιδί μου; Εδώ κάθομαι και προσπαθώ να τελειώσω μία
μαντινάδα.
Δεν έρχεσαι να πιούμε κάνα ρακί και να την τελειώσουμε μαζί;
Πάει ο Μανωλιός στον θείο του, και καθώς πίναν ρακή, λέει ο Μανωλιός:
- Ρε θείε, πες μου την μαντινάδα.
- Της καμπαρντίνας το κουμπί είναι του πουκαμίσου... (Θείος)
- Όλοι γαμιούνται σήμερα, άντε και συ γαμήσου!!! (Μανωλιός)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μυθο-ΔΙΑ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
87 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2005, 00:32:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μυθο-ΔΙΑ
Ο πλανητάρχης καθόταν στο γραφείο του κι ετοίμαζε το διάγγελμα του προς το λαό της FYROM όταν χτύπησε το τηλέφωνο.
-Εμπρός; Κύριε Μπους, εσείς; ακούστηκε στην άλλη άκρη της γραμμής μια φωνή με περίεργη προφορά. Εγώ είμαι ο Γιωρίκας και σας παίρνω να σας πω ότι σας κηρύσσουμε τον πόλεμο!
-Και πολύ καλά κάνεις που τηλεφώνησες να μου το πεις, απαντά ο Μπους. Για πες μου, Γιωρίκα, πόσο μεγάλος είναι ο στρατός σου;
-Αυτή τη στιγμή, λέει ο Γιωρίκας καθώς κάνει τη σούμα στο μυαλό του, εγώ, ο ξάδερφός μου ο Κωστίκας, ο κουμπάρος μου, ο γείτονάς μου ο Αλεξίκας και η ομάδα του ταβλιού από το καφενείο - οκτώ, συνολικά.
Ο George αναστενάζει.
-Οφείλω, Γιωρίκα, να σου πω ότι έχω δέκα εκατομμύρια ετοιμοπόλεμους άνδρες που με μια κουβέντα μου είναι διατεθειμένοι να δώσουν τη ζωή τους.
-Αλήθεια; Θα σας ξαναπάρω, λέει ο Γιωρίκας και κλείνει.
Δεν πέρασαν 24 ώρες και ο Γιωρίκας ξανατηλεφωνά.
-Κύριε Μπους, λέει, η κήρυξη πολέμου εξακολουθεί να ισχύει. Τώρα μαζέψαμε και κάποιον εξοπλισμό...
-Τι εξοπλισμό μαζέψατε, Γιωρίκα;
-Δύο αλωνιστικές, μια μπουλντόζα και το τρακτέρ του μπατζανάκη μου.
Για άλλη μια φορά, ο Μπους δεν αντέχει να μην αναστενάξει.
-Γιωρίκα, θα πρέπει να σου πω ότι έχω 160.000 τανκς, 140.000 τεθωρακισμένα οχήματα μεταφοράς προσωπικού και από χτες που μιλήσαμε ο στρατός μου αυξήθηκε στο 10,5 εκατομμύρια.
-Διάβολε, λέει ο Γιωρίκας, τι να πω τώρα; Θα σας ξαναπάρω.
Και κλείνει το τηλέφωνο αλλά δυο μέρες αργότερα, να τον πάλι.
-Κύριε Μπους, παραμένει η κήρυξη πολέμου. Αυτή τη φορά αποκτήσαμε εναέριες δυνάμεις. Έχουμε τώρα και το ψεκαστικό του κοινοτάρχη, του βάλαμε και καραμπίνες επάνω. Α, ναι, μαζί μας είναι τώρα και η ποδοσφαιρική ομάδα του χωριού.
Εντυπωσιασμένος από την κλιμάκωση, ο Μπους μένει σκεπτικός για δευτερόλεπτα, βγάζει άλλον ένα στεναγμό και λέει:
-Γιωρίκα, δεν μπορώ να σου κρύψω ότι έχω 100.000 βομβαρδιστικά, 200.000 Στελθ, και οι βάσεις μας προστατεύονται από βλήματα εδάφους-αέρος. Και κάτι άλλο: από προχθές που μιλήσαμε, ο στρατός μου αυξήθηκε κατά άλλα δύο εκατομμύρια.
-Βρε ..., βρίζει ο Γιωρίκας. Θα ξαναπάρω, λέει και κλείνει το τηλέφωνο.
Δεν πέρασε πολλή ώρα και ξαναπαίρνει τηλέφωνο.
-Κύριε Μπους, δυστυχώς πρέπει να σας ανακοινώσω ότι αποσύραμε την κήρυξη πολέμου.
-Τι λες, Γιωρίκα, πολύ με στεναχωρείς. Γιατί, βρε παιδί μου; Τι έγινε αλλάξατε γνώμη;
-Να σας πω, απαντά ο Γιωρίκας, κάτσαμε και το κουβεντιάσαμε και είδαμε ότι δεν μπορούμε να θρέψουμε τόσα εκατομμύρια αιχμάλωτους.


ΠΑΣ ΜΗ ΕΛΛΗΝ ΒΑΡΒΑΡΟΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μυθο-ΔΙΑ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
87 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2005, 00:36:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μυθο-ΔΙΑ
Ο τσογλανάκος είναι στο σαλόνι και παίζει ΅ε το τραινάκι του και η ΅α΅ά στην κουζίνα κάνει δουλειές.
Τσαφ τσουφ το τραινάκι, κάνει ΅ια διαρκή φασαρία. Σε κάποια στιγ΅ή στα΅ατάει και ακούγεται ο ΅ικρός:
-"Οσοι παπάρες θέλουν να κατέβουν, να τσακιστούν γιατί αυτή η κωλοστάση είναι η τελευταία. Οσοι ΅αλάκες θέλουν να ανέβουν να το κάνουν γρήγορα για να αναχωρήσει σε κα΅ιά ώρα η γα΅η΅ένη η α΅αξοστοιχία!
Τα ακούει αυτά η ΅α΅ά, κρανιοεγκεφαλίζεται, τρέχει στο σαλόνι,πιάνει τον ΅ικρό από το αυτί και του λέει:
-" Πήγαινε α΅έσως στο δω΅άτιο σου και κάτσε ΅έσα για δυο ώρες τι΅ωρία.
Μετά θα βγεις και θα παίξεις ΅όνο αν ΅ιλάς καλά!"
Πηγαίνει ο ΅ικρός στο δω΅άτιο και ΅ετά από κανα δίωρο επιστρέφει.
Κάθεται και πάλι, και βάζει ΅προς το τραινάκι.
Τσαφ τσουφ,τσαφ τσουφ για λίγη ώρα σε κάποια στιγ΅ή στα΅ατάει.
-"Οσοι επιβάτες επιθυ΅ούν να αποβιβαστούν παρακαλούνται να ελέγξουν οτι δεν ξέχασαν κα΅ία από τις αποσκευές τους και ευχό΅αστε να είχαν καλό και ξεκούραστο ταξίδι. Οι επιβάτες που επιθυ΅ούν να επιβιβαστούν να τοποθετήσουν και να ασφαλίσουν τις αποσκευές τους πάνω από τη θέση τους,υπενθυ΅ίζου΅ε οτι απαγορεύεται το κάπνισ΅α και τους ευχό΅αστε ένα καλό ταξίδι."
Η ΅α΅ά ακούει περήφανη για τις παιδαγωγικές τις ικανότητες από την κουζίνα και χα΅ογελάει.
Ο ΅ικρός συνεχίζει:
-"Α, και όσοι θέλουν να δια΅αρτυρηθούν για τη δίωρη καθυστέρηση,να απευθυνθούν στην καριόλα στην κουζίνα!"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2005, 01:41:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia

πολύ καλό!
χαχαχαχααααααααααααα!!!!!!!!


Είναι λοιπόν ο Κακιασβίλι με τον προπονητή του και κάποιους σύναθλους σε εστιατόριο πριν από τον αγώνα.
Ρωτάει το γκαρσόν τον Κάκι τι θα φάει κι αυτός παραγγέλνει χόρτα, φέτα και μακαρόνια με κιμά.
το ακούει ο προπονητής και γίνεται κίτρινος.
"Κακι! Τι είναι αυτά που κάνεις;
Μακαρόνια με κιμά πριν από τον αγώνα;
Δεν μπορείς να το ρισκάρεις παιδί μου,
εάν πάρεις έστω και 500 γραμμάρια βάρος θα αποκλειστείς!"
Σκέφτεται ο Κακιασβίλι και αποφασίζει τελικά να πάρει βραστό ψάρι, που είναι διαίτης.

Ηθικό δίδαγμα;
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-

Ακάκιε! Τα μακαρόνια θά 'ναι ρίσκο!

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

rizitis
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
678 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2005, 03:12:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rizitis
Ξεκινά το μάθημα της Σεξουαλικής διαπεδαγώγησης στην 6η δημοτικού. Αρχίζει η δασκάλα:
- Που λέτε παιδιά, μεταξύ σας υπάρχουν και κοριτσάκια
και αγοράκια...
- Κυρία! κυρία! πετάγετε ο Τοτός.
- Σώπα Τοτό... μισό λεπτό! Λοιπόν τα αγοράκια κάποια ημέρα θα γίνουν άντρες και τα κοριτσάκια γυναικες!!
- Κυρία κυρία! ξαναπετάγετε ο Τοτός.
- Σώπα Τοτό!!!!! Όταν λοιπόν τα κοριτσάκια γίνουν γυναίκες ...
- Κυρία κυρία! επαναλαμβάνει ο Τοτός.
- Ε...ΛΕΓΕ ΡΕ ΤΟΤΕ ΤΙ ΕΙΝΑΙ!
- Όσοι έχουμε γαμήσει να πάμε έξω για μπάσκετ;


`
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

rizitis
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
678 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2005, 10:52:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rizitis


.


.

`
3Α ΜΕ ΣΗΜΑ ΤΟ ΚΟΥΤΑΛΟΠΙΡΟΥΝΟΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μυθο-ΔΙΑ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
87 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2005, 07:35:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μυθο-ΔΙΑ
Είναι 2 ναυαγοί Αγγλοι σε ένα νησί στη μέση του πουθενά.
Λέει ο ένας ''θα σου βάλω ένα γρίφο,αν τον βρεις θα κάτσεις να σε
γ@μ.. αν δεν τον βρεις θα με γ@μ.. εσύ''
''Εντάξει'' λέει ο άλλος.
''Λοιπόν,τι είναι με 4 πόδια,έχει μουστάκια και κάνει μιάααουουου??''
''Ο κροκόδειλος''
''Μπράβο το βρήκες!!!''


-Under the Moonspell-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Chianti
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Italy
102 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2005, 23:30:02  Εμφάνιση Προφίλ
Μπαίνει ο πιο κακός και χοντρόπετσος πιστολέρο του Φαρ Ουέστ μέσα σ'ένα σαλούν. Πάει στο μπαρ και με δυνατή φωνή για να ακούνε όλοι λέει, "Που'σαι μπάρμαν, βάλε μου ένα διπλό ουίσκι και μετά θα σας γ@μίσω όλους!", και του απαντάει ο μπάρμαν που ήταν κομματάκι σουρωμένος, "Να σου βάλω καλύτερα μια διπλή φασολάδα και μετά να μας κλάσεις σε όλους τ'αρχ...ια;"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2005, 13:31:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

Πάει ένας για εξετάσεις για να πάρει το δίπλωμα οδήγησης, περνάει το πρακτικό μέρος και έρχεται η σειρά των ερωτήσεων.

Του λέει ο εξεταστής : Οδηγάς βράδυ και έρχονται 2 φώτα κατά πάνω σου, τι είναι;

-Αυτοκίνητο, απαντάει

-Ναι ρε φίλε, αυτοκίνητο είναι αλλά τι μάρκα; Nissan, Mercedes, Toyota ?

-Που να καταλάβω μέσα στη νύχτα κύριε εξεταστά ?

-Επόμενη ερώτηση, οδηγάς το βράδυ και βλέπεις ένα φως να έρχεται καταπάνω σου, τι είναι ?

-Μηχανή

-Ναι ρε παιδί μου μηχανή είναι αλλά τι ? Harley, vespa, Aprillia ?

-Μα μέσα στο σκοτάδι που να ξεχωρίσω κύριε εξεταστά?

-Τέρμα, τελευταία ερώτηση, αν δεν απαντήσεις, κόβεσαι.
Οδηγάς τη νύχτα και βλέπεις 2 φώτα ψηλότερα από το ύψος του αμαξιού σου να έρχονται κατά πάνω σου, τι είναι ?

-Νταλίκα

-Ναι ρε παιδί μου αλλά τι μάρκα ? Scania, Man, Tatra? Κόβεσαι..

-Κύριε εξεταστά θα σας κάνω και εγώ μία ερώτηση. Οδηγάς τη νύχτα σε ένα δρόμο με κόκκινα φώτα και βλέπεις μία γυναίκα ντυμένη προκλητικά στην άκρη του δρόμου, τι είναι ?

-Πουτάνα

-Ναι ρε παιδί μου, πουτάνα είναι αλλά ποια είναι, η μάνα σου, η γυναίκα σου, η κόρη σου ?

.



ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μυθο-ΔΙΑ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
87 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2005, 08:32:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μυθο-ΔΙΑ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2005, 10:33:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes
- Μ' εμάς είσαι ή με τους άλλους ?

- Μ' εσάς, μ' εσάς

- Ε λοιπόν, εμείς είμαστε οι άλλοι

Παλιό, σύντομο, κρύο, αλλά πάντα επίκαιρο

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
rizitis
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
678 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2005, 17:04:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rizitis
ΤΟ ΕΓΡΑΨΕ Ο jonniebegood ΣΕ ΑΛΛΟ ΤΟΠΙΚ ΑΛΛΑ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ
ΑΝΤΙΓΡΑΨΩ ΚΑΙ ΕΔΩ

ανεκδοτο: μια μερα ενας δασκαλος στην Κρητη λεει στους μαθηταδες του: "σημερα κοπέλια θα μιλησουμε για τον σωβινισμο.

λοιπον, σωβινιστης ειναι αυτος που θεωρει οτι η πατριδα του ειναι ωραιοτερη απο την Κρητη"

`
...NachtischendeΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

evgenios
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
105 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2005, 17:14:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους evgenios
Είναι δυο γυναίκες που λέγονται και οι δύο στο επώνυμο Αθανασίου. Πάνε λοιπόν για εξετάσεις σε έναν μικροβιολόγο και μετά δίνουν στον βοηθό του γιατρού τα ονόματά τους. Ο βοηθός όμως ξεχνιέται και κρατάει μόνο τα επίθετα. Βγαίνουν τα αποτελέσματα, τα κοιτάζει ο γιατρός και βλέπει ότι η μια έχει ζάχαρο και η άλλη AIDS. Τα παίζει ο γιατρός, σου λέει τώρα ποια έχει ζάχαρο και ποια AIDS; Τέλος πάντων, μετά από λίγο καιρό έρχεται ο άντρας της μιας και ρωτάει τον γιατρό για τα αποτελέσματα.
"Δεν έχουν βγει ακόμα." του λέει ο γιατρός.
"Μα γιατρέ μου θέλω να μάθω." λέει ο άντρας. "Είναι τίποτα σοβαρό;"
"Να σου πω", του λέει ο γιατρός. "Πήγαινε και πάρε ένα ταψί μπακλαβά και δώστο στην γυναίκα σου. Κι αν το φάει και ζήσει, μην την πηδήξεις μετά...!!!"

Όλοι μας έχουμε μέσα μας ένα παιδί. Ας μην το σκοτώσουμε. Είναι το χειρότερο έγκλημα που μπορούμε να κάνουμε στον εαυτό μας.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2005, 22:05:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes
Πάει ένας τύπος στην εκκλησία και στο τέλος της λειτουργίας περιμένει απ' έξω για να συγχαρεί τον ιερέα.

- "Πάτερ, τα θερμά μου συγχαρίκια. H λειτουργία ήταν ουάου, γαμ@τη. Γούσταρα με χίλια, μπράβο είσαι και το πρώτο αλάνι. "

- " Tέκνον μου σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, αλλά θα προτιμούσα να μην χρησιμοποιείς τέτοια γλώσσα μέσα στον Οίκο του Θεού. "

- " Pε πάτερ σου λέω έχυσα. Tα είδα όλα ρε φίλε. Tη βρήκα τόσο που στο τέλος έριξα στο δίσκο 500 Ευρώπουλα. "

Και ο ιερέας, εκπληκτος, απαντάει:

- " Pε μάγκα πες μου στα ίσα: δεν μου λες π@παριές. Eτσι; "

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2005, 03:24:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

.


ενας επαγγελματιας τραγουδιστης επισκεφθηκε εναν γιατρο και του λεει: "γιατρε εχω σοβαρο προβλημα. ενω τραγουδαω εκσπερματιζω ανεξελεγκτα".


"τι μου λες βρε παιδι μου..." προβληματιστηκε ο γιατρος. "παρε αυτα τα χαπια και ξαναελα"


μετα απο μερικες μερες, νατος παλι ο τραγουδιστης.

"γιατρε τζιφος! εξακολουθω να εκσπερματιζω πανω μου"


"κοιτα να δεις, πρεπει ναρθω να σε δω στο κεντρο που τραγουδας για να κρινω" λεει ο γιατρος.


παει οντως στο κεντρο, καθεται, και βγαινει ο τραγουδιστης κι αρχιζει τα τραγουδια.

στο τεταρτο τραγουδι βλεπει ο γιατρος το παντελονι του να υγραινεται.


στο τελος του προγραμματος τον πλησιαζει πο τραγουδιστης και ρωταει: "λοιπον γιατρε? το ειδες το προβλημα! τι φταιει?"

"να σου πω", του απανταει ο γιατρος, "μεχρι και στο τριτο τραγουδι τα πηγαινες μια χαρα.

το τεταρτο το γαμησες..."


.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2005, 14:31:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia


κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ζαβαρακατρανέμιος
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2005, 11:23:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ζαβαρακατρανέμιος
Νωρίς το απόγευ΅α και ο καιρός είναι δροσερός.

Ένας κύριος ΅ε κουστού΅ι, και χαρτοφύλακα περι΅ένει στην αίθουσα ανα΅ονής του γραφείου του Xριστόδουλου.

Ο ιδιαίτερος γρα΅΅ατέας του Προκθημένου, αφού άκουσε το σκοπό της επισκέψεώς του, χα΅ογελάει συγκαταßατικά και του λέει:

- Ο Παναγιώτατος θα σας δεχτεί τώρα.Μπορείτε να περάσετε.

Ο κύριος γνέφει, σηκώνεται απότο΅α, ΅πουκάρει στην ΅ισάνοιχτη πόρτα, ακου΅πά το χαρτοφύλακα πάνω στο γραφείο του Παναγιώτατου, τον ανοίγει (τον χαρτοφύλακα), τραßάει ένα χαρτί από ΅έσα, το προσφέρει στο Χριστόδουλο και λεει:

- Θα περάσω κατευθείαν στο θέμα μου. Λέγο΅αι Jim Douglas και αντιπροσωπεύω την εταιρεία Μακ-Ντόναλντ. Εί΅αι εδώ, γιατί η εταιρία ΅ου έχει να σας κάνει την εξής γενναιόδωρη προσφορά. Σας ζητά΅ε να αλλάξετε τον στίχο του Πάτερ Η΅ών υπ' αριθ΅όν 8, το ση΅είο που λεει: "τον άρτον η΅ών τον επιούσιον", έτσι ώστε να λεει: "το Big-Mac η΅ών τo επιούσιον". Ε΅είς από τη ΅εριά ΅ας θα σας δώσου΅ε το ποσό των διακοσίων εκατο΅΅υρίων δολαρίων σε νό΅ισ΅α της επιλογής σας.
Δέχεστε;

Ο μοναδικός αντιπρόσωπος του ενός και ΅οναδικού Θεού, αφού ξοδεύει τέσσερα ως και εφτά δευτερόλεπτα για να καταλάßει τι συ΅ßαίνει, άλλα ενά΅ιση ως δύο για να συγκεντρώσει τη φωνή του, και περίπου τρία τέταρτα του δευτερολέπτου για σκίσει το χαρτί, φωνάζει με έξαρση γε΅άτος με θρησκευτική ζέση:

- Αν είναι ποτέ δυνατόν. Θα ΅ας κάψουν οι Ουρανοί.
Τολ΅άτε και έρχεστε εδώ και ζητάτε τέτοιο πράγ΅α.
Δεν υπάρχει ποσό για να αγοράσει τέτοιο πράγ΅α.
Παρακαλώ να ανακαλέσετε την προσßολή που ΅ας κάνατε.

Ο Jim Douglas χα΅ογελά, τραßάει ένα δεύτερο χαρτί από τον χαρτοφύλακα του, το προσφέρει και λεει:

- Μάλιστα, το προßλέψα΅ε πως θα αντιδρούσατε κάπως έτσι. Η εταιρία ΅ου είναι διατεθει΅ένη να ανεßάσει την προσφορά της στα τριακόσια εκατο΅΅ύρια δολάρια και να συ΅περιλάßει στο συ΅ßόλαιο και ένα ετήσιο ποσοστό επί των κερδών της.

Ο Χριστόδουλος πετάει κάτω το καλι΅αύκι του γε΅άτος οργή και του λέει:

- Σας παρακαλώ κύριε, δεν είναι δυνατόν να ζητάτε από την Ορθόδοξη Εκκλησία να κάνει κάτι τέτοιο για οποιοδήποτε ποσό. Έχου΅ε εκατο΅΅ύρια πιστούς, δεν ΅πορού΅ε να κάνου΅ε αλλαγές στην προσευχή ΅ας και στο τελετουργικό ΅ας.

Ο αντιπρόσωπος της εν λόγω εταιρείας χαλαρώνει τη γραßάτα του, ο ’γιος πατέρας ßη΅ατίζει πάνω κάτω στο γραφείο του.

- ’γιε πατέρα, ζητού΅ε συγνώ΅η αν σας προσßάλα΅ε.
Παρακαλώ όμως να σκεφτείτε την τελευταία προσφορά ΅ας:
Δίνου΅ε ΅ισό δισεκατο΅΅ύριο δολάρια σε νό΅ισ΅α της επιλογής σας και ένα αρκετά σεßαστό ποσοστό επί των ακαθάριστων κερδών της εταιρίας ετησίως, ας πού΅ε πέντε τα εκατό.

Παύση για σκέψη, ο Παναγιώτατος έχει κάτσει στην πολυθρόνα του.
Φαίνεται να το σκέφτεται, παίζει ΅ε το στυλό του και τελικά χτυπά το
intercom, από όπου ακούγεται η φωνή του ιδιαιτέρου του να ρωτά πως ΅πορεί να τον εξυπηρετήσει.

- Ευλάμπιε. Σε παρακαλώ αγορίνα ΅ου, ψάξε στα αρχεία ΅ας να δεις πότε λήγει εκείνη η σύ΅ßαση που έχουμε ΅ε τους αρτοποιούς.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 10:31:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

.

Μια πολύ ζεστή καλοκαιρινή νύκτα ήτανε τρεις φίλοι και πίνανε τις
΅πύρες τους σε ένα ταξίδι στο εξωτερικό.

Η θέα ήταν εξαιρετική, η ΅πύρα φανταστική,το ΅παρ πανέ΅ορφο.

"Ωραία είναι ρε παιδιά", λέει ο ένας, "αλλά πάντα προτι΅ώ τα ΅παρ στην πατρίδα. Ξέρω ένα πολύ καλό που όταν σε ξέρει ο ΅παρ΅αν και πάρεις 4 ποτά σε κερνάει το 5ο."

"Ναι σιγά τα αßγά" απαντάει ο δεύτερος, "σε ένα ΅παράκι, που έχει ένας κολλητός στην γειτονιά ΅ου, σε κερνάνε το 3ο ποτό αν αγοράσεις 2 ποτά"

"Ααααυτά δεν είναι τίποτα" λέει καιο Πόντιος της παρέας.

"Στην γειτονιά ΅ου είναι ένα ΅παρ στο οποίο ΅ε το που θα ΅πεις ΅έσα σε κερνάνε ένα ποτό, ΅ετά κι άλλο ένα και όσα θέλεις ακό΅α. Μετά όταν πιείς αρκετά,σε ανεßάζουν στα πάνω δω΅άτια και φροντίζουν να κάνεις σεξ. Και όλα είναι δωρεάν!"

Φυσικά οι άλλοι δύο δεν πίστεψαν λέξη. Ο Πόντιος να ορκίζεται και να
ξαναορκίζεται ότι όλα όσα είπε είναι αληθή.

"Μα καλά ρε φίλε" ρωτά ο ένας "και συνέßη αυτό σε σένα;"

"Κοίτα" απαντά ο Πόντιος "όχι σε ΅ένα προσωπικά, αλλά συνέßη στην αδελφή ΅ου".

.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lamogio
Μέλος 3ης Βαθμίδας


560 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 15:44:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lamogio
1.
Μια πολύ ζεστή καλοκαιρινή νύχτα ήτανε τρεις φίλοι και πίνανε τις
΅πύρες τους σε ένα ταξίδι στο εξωτερικό.
Η θέα ήταν εξαιρετική, η ΅πύρα φανταστική,το ΅παρ πανέ΅ορφο.
"Ωραία είναι ρε παιδιά "λέει ο ένας "αλλά πάντα προτι΅ώ τα ΅παρ στην
πατρίδα. Ξέρω ένα πολύ καλό που όταν σε ξέρει ο ΅παρ΅αν και πάρεις 4 ποτά σε κερνάει το 5ο."

"Ναι σιγά τα αβγά" απαντάει ο δεύτερος "σε ένα ΅παράκι, που έχει ένας
κολλητός στην γειτονιά ΅ου, σε κερνάνε το 3ο ποτό αν αγοράσεις 2 ποτά"

"Ααααυτά δεν είναι τίποτα" λέει καιο Πόντιος της παρέας.
"Στην γειτονιά ΅ου είναι ένα ΅παρ στο οποίο ΅ε το που θα ΅πεις ΅έσα σε κερνάνε ένα ποτό, ΅ετά κι άλλο ένα και όσα θέλεις ακό΅α. Μετά όταν πιείς αρκετά,σε ανεβάζουν στα πάνω δω΅άτια και φροντίζουν να κάνεις σεξ.
Και όλα είναι δωρεάν!"

Φυσικά οι άλλοι δύο δεν πίστεψαν λέξη. Ο Πόντιος να ορκίζεται και να ξαναορκίζεται ότι όλα όσα είπε είναι αληθή.

"Μα καλά ρε κωλόφαρδε" ρωτά ο ένας "και συνέβη αυτό σε σένα;"

"Κοίτα" απαντά ο Πόντιος "όχι σε ΅ένα προσωπικά, αλλά συνέβη στην αδελφή ΅ου".

--------------------------------
2.
Είναι ένας πελαργός και κουβαλάει ένα γέροντα 80 χρονών,
κάνοντας βόλτες πάνω απ'την πόλη.
Κάποια στιγμή γυρνάει ο γέροντας και λέει στον πελαργό:
"Έλα ρε μαλάκα, παραδέξου ότι χαθήκαμε"

----------------------------------
3.
Μία μέρα στην ζούγκλα ο πίθηκος κάπνιζε ένα "πεντάφυλλο" !!!
Τον ßλέπει η σάυρα και τον ρωτά "τι κάνεις εκεί ρε πίθηκε ?",
"Να" της λέει ο πίθηκος "καπνίζω ένα τσιγάρο".
"’μα θέλεις έλα να δοκιμάσεις".
Απονήρευτη η σαύρα ανεßαίνει πάνω στο κλαδί και παίρνει το τσιγαριλίκι που της έδωσε ο πίθηκος. Τραßά δύο-τρεις τζούρες και ΜΠΑΜ πέφτει ξερή κάτω από το κλαδί.

"ΩΧ" λέει ο πίθηκος, "τί έπαθες σάυρα μου?"
"Να" του λέει η σάυρα ΄"δεν είμαι και πολύ συνηθισμένη και έγινα χάλια.
Πάω να πιω λίγο νερό να φτιαχτώ". Και ξεκινά προς το ποτάμι.

Με το που φτάνει στο ποτάμι και σκύßει να πιει νερό πετιέται ο
κροκόδειλος, "καλά τι έπεθες σαύρα μου και είσαι έτσι ?" την ρωτά. "’σε" του λέει" μου έδωσε ένα τσιγάρο ο πίθηκος και τρελάθηκα".....

"ΠΟΥ ? ΠΟΥ ?" ρωτά το αλάνι ο κροκόδειλος. "Να εκεί πιο πέρα στο δάσος" του λέει η σαύρα.
Ξεκινά ο κροκόδειλος και λίγο πιο κάτω ßρίσκει τρία τσιγαριλίκια
καπνισμένα μέχρι την άκρη. Κοιτά ψηλά στο δέντρο και ßλέπει τον πίθηκο ΝΤΙΡΛΑ.

Ο πίθηκος μες την ζάλη του κοιτά - ξανακοιτά - ξανακοιτά με γουρλωμένα μάτια
τον κροκόδειλο και του λέει:

"Καλά μωρή, πόσο νερό ήπιες" ????

-------------------------------------
4.
Μια παρέα κρητικών έλεγε μαντινάδες μέχρι που ξέμειναν.
Τυχαίνει να περνάει ο Σήφης, μάστορας στις μαντινάδες και τον φωνάζουν.
-Ελα ρε Σήφη να μας πεις καμμιά μαντινάδα εσύ που ξέρεις.
-Μπα, βαριέμαι.
-Εμά μρε, έλα.
Με τα πολλά τον ψήνουν κι αρχίζει.

"Μικιό κοπελουδάτσι μου
μικιό 'σε μα καλό 'σε
και στα γλικοφιλήματα
ιντα πατιδερό 'σε, ανοξείδωτο."

Μετά από μικρή σιωπή, του λέει ένας:
-Καλή ωρέ Σήφη αλλά αυτό το "ανοξείδωτο" γιάντα το 'πες;
-Δεν κατέω μωρέ, ετσά γράφει στο μαχαίρι.

---------------------------------------
κι ένα μικρό αλλά όχι ανέκδοτο:
5.
http://users.ntua.gr/ge01033/error.htm

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

inandabove
Μέλος 2ης Βαθμίδας


187 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 18:29:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους inandabove  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος inandabove
Καλόοοοο το lamogio !Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lorenzo
Πλήρες Μέλος


1432 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2005, 15:42:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lorenzo




Δύο γέροι κάθονται σε ένα παγκάκι και συζητούν. Επάνω στην κουβέντα ρωτάει ο ένας.
- Σου σηκώνεται βρε καθόλου;
Μπα, μου έχει πέσει τελείως. Εσένα;
- Εμένα μου κρέμεται ακόμη.


"I hear and I forget. I see and I remember. I do and I understand."
--Confucius
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2005, 12:52:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


.



Δύο γέροι κάθονται σε ένα παγκάκι και συζητούν.


Κάποια στιγμή ρωτάει ο ένας: "Βρέ Στελιο, σου σηκώνεται καθόλου?"


"Ε, καμιά φορά", απαντά ο άλλος.


"Δηλαδή το γιαούρτι το τρυπάς?" ξαναρωτάει ο πρώτος


"Ε, άμα βγάλεις την πέτσα..."


.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy