ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Κανένα Ανέκδοτο να γελάσουμε? Part 1
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Χρήστος Κ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
75 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2006, 00:45:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χρήστος Κ
Σε νυχτερινό μαγαζι ο τραγουδιστης κανει την εξης ανακοινωση:
Παρακαλειται ο κατοχος του αυτοκινήτου
με αριθμο κυκλοφορίας: ΞΙΘΗΓΦΔΔΡΗΗΘΥΗΥΦΔΦΔΞ2:413256425427372737363
να το απομακρύνει γιατι εμποδίζουν οι πινακίδες του!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρήστος Κ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
75 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2006, 23:06:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χρήστος Κ
Προσωπικό μου συμβαν:
Πηρα τη μητέρα μου τηλέφωνο να τη ρωτήσω πως θα μαγειρεψω μακαρόνια..
Μου λεει: "Πρώτα πανε πάρε ένα τρυπιτό"..
Πήγιανω λοιπον στο Σουπερ μαρκετ και ρωταω που είναι τα τρυπιτα για μακαρόνια..Μου λέει μια υπάλλήλος: "Είναι στο 2ο όροφο δίπλα απο τις γλάστρες"..Πηγαινω λοιπόν πανω και παίρνω ένα..Οταν όμως κατεβηκα να πληρώσω, οι κοπέλες που ήταν στο ταμείο αρχισαν να γελάν!!!
Ρωτάω τι συμβαινει και μου λεν:"Αυτο που πήρες ειναι καπάκι για κουβα σφουγγαρίσματος!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2006, 05:02:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
Δεν έχω διαβάσει τις προηγούμενες σελίδες αλλά θαπαραθέσω μερικά ανέκδοτα να γελάσουμε

Πώς λέγεται στα Ισπανικά η αποβολή μιας εγκύου;
Αντιός Εμβριος!

Πώς λέγεται στα Ισπανικά το νεκροταφείο;
Ξάπλας Κοκαλιέρος!!

Πώς λέγεται στα κινέζικα η μεγάλη επιχείρηση;
ΚαιΓαμώΤοΜαγαζάκι!

Πώς λέγεται στα κινέζικα ο δερματολόγος;
ΓιαΦαγούρα!

Πώς λέγεται στα κινέζικα ο ουρολόγος;
ΓιαΤαΟύρα!

Πώς λέγεται στα κινέζικα ο βιαστής;
ΚάτσειΔενΚάτσει!

Πώς λέγεται στα κινέζικα ο παιδεραστής;
ΣουΓαμώΤοΚοριτσάκι

Πώς λέγεται στα κινέζικα ο σκουπιδιάρης;
ΓιαΧαβούζα!

Πώς λέγεται στα κινέζικα η πρόωρη εκσπερμάτωση;
ΧύνωΤάκαΤάκα!

Πώς λέγεται στα κινέζικα ο στομαχολόγος;
ΓιαΚαούρα!

Πώς λέγεται στα κινέζικα το κυκλοφοριακό;
Κατεχάκη!

Πώς λέγεται στα κινέζικα ο σαβουροκυνηγός;
Ο,τιΚάτσει!

Πως λέγεται στα Τούρκικα το νεκροταφείο?
Ψοφιμ Μπαξέ

Τι ψάχνουν μια ζωή οι Πόντιοι?
Ποιος νίκησε τη Χαβάη 5-0

Πώς λέγεται στα κινέζικα ο νεκροθάφτης;
ΝαΣουΣύρωΤοΚασόνι!

Γιατί οι κούρδοι έχουν Μουστάκι;
Για προσάναμμα.

Πώς λένε στη Λάρισα το σαμπουάν Wash N Go;
Πλύς και Τσακίς.

Πώς λένε στη Λάρισα το έργο η σιωπή των αμνών;
Μούγκα στη Στρούγκα ή Το αρνί δε βελάζ.

Ποια ερωτική στάση είναι το 81.4;
Η 69 συν 18% Φ.Π.Α.!

Πώς λέγεται η τραβεστί στα Ρώσικα;
Νάκοβα τομπούτσομου.

Γιατί το π-έ-ο-ς του Κορκολή έχει γρατσουνιές;
Από τα σιδεράκια στα δόντια της αγαπημένης του.

Τι κοινό έχει ο Ταρζάν και ο Κορκολής;
Και οι δύο εμφανίστηκαν γυμνοί στη Ζούγκλα!

Τι είναι μαύρο και μυρίζει κλεισούρα;
Ο Νέλσον Μαντέλα.

Brother will kill brother, spilling blood across the land, killing for religion, something I don't understand...

Η Ακρόπολη ανήκει σε αυτούς που την έχτισαν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2006, 05:29:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
Να πω και δύο βλάσφημα ανεκδοτάκια και ας ελπίσω να μην πέσει φωτιά να με κάψει εμένα τον άθρησκο.

1)Πρωχωράνε οι 3 Μάγοι με τα δώρα προς την φάτνη του Ιησου. Πλησιάζουν, μπαίνουν μέσα, διακρίνουν την Μαρία, τον Ιωσήφ και μια κούνια με ένα μωράκι. Αφήνει το δώρο ο πρώτος Μάγος, το αφήνει και ο δεύτερος, πάει να το αφήσει και ο τρίτος..μα ξαφνικά σκοντάφτει σε μια πέτρα και πέφτει κάτω. Τσαντισμένος φωνάζει" ΓΑΜΩ ΤΟΝ ΧΡ...Ο ΜΟΥ!!!" Και λέει ο Ιωσήφ στην Μαρία: "Να ρε γυναίκα όνομα για το παιδί μας. Οχι Μπάμπης"...

2)Αποφασίζει ο Χριστός να κάνει rave πάρτυ. Και λέει στους μαθητές του ότι για να μπουν στο πάρτυ θα πρέπει να φέρουν και απο ένα ναρκωτικό..έτσι για να φτιαχτούν κιόλας.
Φθάνει η μέρα του πάρτυ. Χτυπάει η πόρτα, ανοίγει ο Χριστός, εμφανίζεται ο Πέτρος. Τι έφερες Πέτρο? Χασισάκι δάσκαλε, πρώτο πράγμα μιλάμε. Μπαίνει μέσα ο Πέτρος.
Χτυπάει μετά απο λίγο η πόρτα, ανοίγει ο Χριστός, εμφανίζεται ο Παύλος. Τι έφερες Παύλο? Μαριχουάνα πρώτης ποιότητας δάσκαλε. Μπένει μέσα και αυτός.
Μετά απο λίγο χτυπάει η πόρτα, ανοίγει ο Χριστός, εμφανίζεται ο Θωμάς. Τι έφερες Θωμά? Κοκαϊνη απο Κολομβία εγγυημένης ποιοτητας δάσκαλε. Μπένει μέσα κι αυτός.
Ερχονται και οι υπόλοιποι μαθητές φέρνοντας από ενα ναρκωτικό, περνάει η ώρα, χτυπαέι η πόρτα, ανοίγει ο Χριστός. Εμφανίζεται ο Ιούδας. Τι έφερες τέκνον μου Ιούδα, ρωτάει ο Χριστός. Και λέει ο Ιούδας: " ΤΗΝ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ"


Brother will kill brother, spilling blood across the land, killing for religion, something I don't understand...

Η Ακρόπολη ανήκει σε αυτούς που την έχτισαν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2006, 05:45:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
Και ένα ακόμα το οποίο είναι το υπέρτατο ρατσιστικό και βλάσφημο ταυτόχρονα.

Κυνηγάει η γνωστη ρατσιστκή οργάνωση Κου Κλουξ Κλαν έναν αράπη. Τρέχει ο καημένος ο αράπης, περνάει πάνω από μία ξύλινη γέφυρα, ξαφνικά σπάει η γέφυρα και βρίσκεται να αιωρείται κρεμασμένος με τα δυο του χέρια σε τμήμα της γέφυρας. Απελπισμένος αρχίζει να φωνάζει "Θεέ μου σε παρακαλώ βοήθα με να γλιτώσω". Ξαφνικά ακούγεται απο τον ουρανό η φωνή του Θεού:
ΘΕΟΣ - ΜΗΝ ΦΟΒΆΣΑΙ ΤΕΚΝΟΝ ΜΟΥ, ΕΓΩ ΘΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ
ΑΡΑΠΗΣ - Σε ευχαριστώ Θεέ μου που άκουσες το κάλεσμα μου.Πες μου τι να κάνω για να σωθώ?
ΘΕΟΣ - ΤΕΚΝΟ ΜΟΥ ΑΣΕ ΤΟ ΕΝΑ ΣΟΥ ΧΕΡΙ
Αράπης - Μα τι λες Θεε μου. Πως να αφήσω το ένα μου χέρι?
ΘΕΟΣ - ΕΜΠΙΣΤΕΥΣΟΥ ΤΟΝ ΘΕΟ ΣΟΥ ΤΕΚΝΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΣΕ ΤΟ ΕΝΑ ΣΟΥ ΧΕΡΙ.
(το αφήνει ο αράπης)
ΑΡΑΠΗΣ - Θεέ μου δεν αντέχω πλέον να κρατιέμαι με το ένα μου χέρι. Θα πέσω, σώσε με! Τι να κάνω Θέε μου??
ΘΕΟΣ - ΜΗΝ ΦΟΒΆΣΑΙ ΤΕΚΝΟΝ ΜΟΥ. ΤΩΡΑ ΑΦΗΣΕ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΣΟΥ ΧΕΡΙ.
ΑΡΑΠΗΣ - Μα Θεε μου αν αφήσω και το άλλο μου χέρι θα πέσω και θα σκωτωθώ! Δεν μπορώ να το αφήσω!
ΘΕΟΣ - ΜΗΝ ΑΜΦΙΣΒΗΤΕΙΣ ΤΟΝ ΘΕΟ ΣΟΥ ΤΕΚΝΟ ΜΟΥ, ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ. ΕΜΠΙΣΤΕΥΣΟΥ ΜΕ ΚΑΙ ΑΣΕ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΣΟΥ ΧΕΡΙ.
(το αφήνει ο αράπης και...βγάζοντας μια αγωνιώδη κραυγή πέφτει στο κενο και σκωτώνεται)
ΘΕΟΣ - ΧΑ ΧΑ ΧΑ!! ΣΚΥΛΑΡΑΠΑ!!!!!


Brother will kill brother, spilling blood across the land, killing for religion, something I don't understand...

Η Ακρόπολη ανήκει σε αυτούς που την έχτισαν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

geox
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
155 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2006, 05:22:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους geox
Έτρωγε ο Γάιδαρος το μηλαράκι του κάτω απο την σκιά του δέντρου

μεσημεριάτικα και τον πλησιάζει μια γαιδούρα με πονηρές διαθέσεις

κλείνοντάς του το μάτι .

"Παράτα με ήσυχο ... δε βλέπεις ότι τρώω...." της φώναξε απότομα

πληγωμένη η γαιδουρίτσα πήγε και πήδηξε απο τον γκρεμό να αυτοκτονήσει

Δεν πέρασε μισή ώρα και ενώ ο γάιδαρος μασούλαγε δύο ροδάκινα πλησιάζει άλλη μια γαιδούρα με την ίδια πρόθεση

"Θα μ' αφήσεις να φάω η θα φας καμμιά κλωτσια...." της είπε απότομα και συνέχισε να τρώει

Καταρακωμένη και η δεύτερη γαιδουρίτσα πήγε και πηδηξε όπως και η πρώτη απο τον γκρεμό να αυτοκτονήσει

Δεν περασε μισή ώρα ...ο γαιδαρος χώνευε το γεύμα του και τον πλησιαζει η πιο όμορφη απο όλες τις γαιδούρες....

Τσαντισμένος απο τις δυο προηγούμενες την έβρισε και αυτήν και την ξαπόστειλε ....

Πληγωμένη κι αυτή απο την προσβολή αυτοκτονησε πηδώντας απο τον γκρεμό

Η ώρα περνούσε και ο γαιδαρος αρχισε να προβληματίζεται ...
Μα μήπως δεν έπρεπε να τους μιλησω τόσο ασχημα... σάμπως τι ήθελαν ...τι χαζός που είμαι .... μόνο χαζός ? .... είμαι αμυαλος ... σκληρός...
Οι τύψεις κατέλαβαν την σκέψη του ....πηρε φόρα και πηδηξε και αυτός απο τον γκρεμό

Και τότε ακούστηκε μια δυνατή φωνή...
"Εεεεεειιιι.... Ποιος μαλάκας πετάει γαιδουρια απο κει πάνω?"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2006, 19:31:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
Ένας ταλαίπωρος εργαζόμενος έπαιρνε κάθε βράδυ τον Ηλεκτρικό από την Καλλιθέα που ήτανε το γραφείο του για να πάει στη Πλατεία Αττικής που έμενε.
Εκείνο το βράδυ έκανε μια ξεγυρισμένη υπερωρία και ψόφιος έτρεξε να προλάβει στο τσακ το τελευταίο τρένο για Κηφισιά. Χώνεται στο κάθισμα και τον παίρνει γλυκά, γλυκά...
- Ξύπνα κύριος !!!, ακούει μια σπαστική φωνή μέσα στο γλυκό ύπνο του και ανοίγοντας τρομαγμένος τα μάτια του, βλέπει το σταθμάρχη να τον κουνάει από τους ώμους."
- Πως; Tι; Που;, διερωτάται φωναχτά και κοιτάζοντας έξω από το παράθυρο βλέπει την επιγραφή ΚΗΦΙΣΙΑ γραμμένη με ένα νυσταλέο κόκκινο φως. "Σκατά !", ανακράζει και κατευθύνεται προς τα ταξί έξω από το σταθμό. Βάζει ενστικτώδικα το χέρι του στη τσέπη και διαπιστώνει με αγωνία ότι έχει αφήσει το πορτοφόλι του στο γραφείο. Τρέχει προς το μοναδικό ταξί που περιμένει και σκύβοντας λέει στον οδηγό:.
- Πατριώτη, έχω ξεχάσει το πορτοφόλι μου. Με πετάς μέχρι Πλατεία Αττικής στο σπίτι μου και θα πάω να σου φέρω τα λεφτά.
Ο ταξιτζής κάτι ακαταλαβίστικο μουρμουρίζει μέσα απ' τα δόντια του και καταλήγει τελικά ότι δεν γίνεται αυτό που του ζητάει. Όσο κι αν επιμένει ο άνθρωπός μας, ο ταξιτζής παραμένει ανένδοτος. "Ερυθραία άμα θέλεις σε πάω", του λέει.
Ο ταλαίπωρος νυσταλέος ήρωάς μας, γίνεται Τούρκος. "Το π%$#στη το κωλοταρίφα", σκέφτεται και τον τρώει η λύσσα για εκδίκηση. Σημειώνει αριθμό, μάρκα, φάτσα και ψάχνει για άλλο ταξί. Μετά από αρκετό ποδαρόδρομο βρίσκει τελικά έναν καλόβολο Χριστιανό και πάει στο σπιτάκι του και ξεραίνεται.
Την επόμενη μέρα από τις 9 το βράδυ την έχει στημένη στη πιάτσα της Κηφισιάς με ένα πονηρό χαμόγελο στα χείλη. Ξαφνικά νάσου το επίμαχο ταξί αράζει τρίτο στην ουρά.
Αμέσως ο φίλος μας πλησιάζει τον πρώτο ταξιτζή και του λέει με σιγανή φωνή:
- Έχω 3 κατοστάρικα. Άμα σε αφήσω να μου πάρεις μια πίπα, με πας μέχρι Πλατεία Αττικής;
- Αει γ^%%$%σου %$$#άκα ! Να κατέβω να σου πω εγώ που θα μου πεις εμένα να σου πάρω πίπα! του απαντάει έξαλλος ο οδηγός
Γρήγορα για να μην τις αρπάξει και λέγοντας ένα "Καλά, καλά", ο τύπος πάει στον δεύτερο ταξιτζή και του λέει μια από τα ίδια. Η απάντηση όπως είναι φυσικό είναι παρόμοια και χειρότερη με διάφορα συνοδευτικά "@&*|##@)%%}!".
Οπότε έρχεται η σειρά του τρίτου ταξιτζή με την γνωστή προϊστορία. Σκύβει ο καλός μας φίλος και του λέει από το παράθυρο με σιγανή φωνή: "Ερυθραία με πας";
"Μπες μέσα" του απαντάει ο ανυποψίαστος ταξιτζής και ξεκινάει, περνώντας μπροστά από τους δύο άλλους ταξιτζήδες που κοιτάνε κατάπληκτοι.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Zander
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
118 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2006, 16:45:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zander
Σε ένα κέντρο εκπαίδευσης αλεξιπλωτιστών ο εκπαιδευτής δίνει τις τελευταίες οδηγίες στον φανερά αγχωμένο και φοβισμένο νεοσύλεκτο...
-Λοιπόν όπως είπαμε, όταν πέσεις από το αεροπλάνο και φτάσεις τα 5000 μέτρα, θα τραβήξεις το κορδονάκι να ανοίξει το αλεξίπτωτο σου.
-..Κ..κ.και ά..αμα δεν ανοίξει?
-Τότε θα παραμείνεις ψύψραιμος, και μόλις φτάσεις στα 3000 μέτρα και θα έχει πέσει η πίεση, θα το ξανατραβήξεις.Θα ανοίξει σίγουρα τότε.
-..Κ..και άμα και πάλι.. δεν.. δεν λειτουργήσει?
-Ε , τότε στα 2000 μέτρα που θα έχει πέσει και άλλο η πίεση θα το ξανατραβήξεις.
-Και άμα δεν.. αν.. ανοίξει πάλι?
-Μόλις φτάσεις τα 1200 μέτρα, θα πατήσεις το κόκκινο κουμπάκι που είναι στην ζώνη σου.Αυτό θα ενεργοποιήσει το εφεδρικό μικρό αλεξίπτωτο εκτάτου ανάγκης.
-Κκκκαι άμα δεν ανοίξει ούτε αυτό...?
-Εεε, τότε θα 600 μέτρα θα αρχίσεις να τραβάς όλα τα κορδονάκια στν ζώνη σου.Σίγουρα κάποιο από αυτά θα ενεργοποίησει ένα οποιοδήποτε αλεξίπτωτο, ειδικά σε τόσο χαμηλή πίεση!
-Και άμα δεν έχει ανοίξει τίποτα και έχω φτάσει στα 2 μέτρα?????
-Ε ρε μαλ*κα, δεν μπορείς να πηδήξεις από 2 μέτρα ύψος???!!!!


Είναι ένας κυνηγός και πάει στο δάσος για κυνήγι με την καινούρια του καραμπίνα.Ξαφνικά να σου, βλέπει ένα ωραίο καφέ ανυποψίαστο αρκουδάκι στα 10 μέτρα μπροστά του.Χαμογελάει λιγάκι,σκέφτεται ένα ωραίο χαλί από αρκούδα για την αραβωνιαστικιά του, οπλίζει την καραμπίνα του και βαράει. Πάει το αρκουδάκι.! Εκεί που πάει να το μαζέψει πετάγεται ακριβώς μπροστά του μια τεράστια αρκούδα ίσα με 2 μέτρα και του λέει ''Είμαι η μητέρα αυτού που σκότωσες τώρα. Δεν μπορείς να μου κάνεις τίποτα σε τόσο μικρή απόσταση! Εγώ αντίθετα μπορώ να σε κομματιάσω! όμως σου δίνω 2 επιλογές. Ή σε σκοτώνω και τελείωνει η ιστορία, ή ...κάνουμε σεξ..''
Σοκαρισμένος ο κυνηγός, έχει μείνει με ανοιχτο το στόμα.Δεν έχει άλλη επιλογή όμως.. Οπότε με βαριά καρδιά παίρνει την δεύτερη επιλογή.
Περνάνε 2 μήνες, και οι αβάσταχτοι πόνοι που είχε μετά από αυτή την δυσσάρεστη εμπειρία έχουν φύγει σχεδόν..
Τότε αποφασισμένος να πάρει εκδίκηση αρπάζει την καραμπίνα του,την γεμίζει με φουσέκια που σκοτώνουν τα πάντα, και πάει στο δάσος πάλι για να δώσει ένα μάθημα σε αυτήν την αρκούδα.
Τελικά την βρίσκει και τις ρίχνει. Κάτω η αρκούδα.Όμως η χαρά του δεν κράτησε πολύ ώρα. Αμέσως πετάγεται μπροστά του ένας αρκούδος 3 μέτρα και του λέει. ΄΄Σκότωσες την γυναίκα μου! Ή σε κομματιάζω , ή κάνουμε σεξ ''.
Ξεροκαταπίνει, και μιας και δεν έχει άλλη επιλογή...
Περνάνε πάλι 3 μήνες, και βγαίνει από το νοσοκομείο.
Αρπάζει την καραμπίνα του, πάει στο δάσος οργισμένος και βρίσκει τον αρκούδο.Του ρίχνει, κάτω ο αρκούδος.
Τότε αμέσως πετάγεται μια αρκούδα γκρίζλυ, ίσως η πιο τρομαχτική από όλες.
''Σκότωσες τον φίλο μου, ή σε σκοτώνω, ή κάνουμε σεξ...''
Γνωστή η ιστορία, βαριοί οι πόνοι, και σακατεμένος βγαίνει από το νοσοκομειο ύστερα από μήνες.
Αρπάζει ένα μπαζούκας, πάει στο δάσος, βρίσκει την αρκούδα και την κάνει κρέας.
Αμέσως πετάγεται μια πολική αρκούδα και του λέει
΄΄Πάντως πρέπει να παραδεχτείς ότι δεν έρχεσαι μόνο για κυνήγι εδώ...''



Δώσανε την πολύτιμη ζωή τους για 1002 λόγους.Κανένας από αυτούς όμως δεν ήταν δικός τους...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2006, 18:51:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Χτυπάει την πόρτα του διαβόλου ένα αγγελάκι.
"Τι θέλεις εδώ;" - λέει ο διάβολος
"Φύγε αμέσως!"
...
"όχι δε φεύγω! πρέπει να σου πω κάτι!"
"Φύγε σου λέω! Εδώ είναι κόλαση, όξω από δω!"
"όχι θα μείνω και θα σου πω!" - λέει το αγγελάκι:
"Η κόρη σου τα έφτιαξε με το γιο του Θεού!"

Τρελαίνεται ο Διάβολος, μια και δυό ανεβαίνει στον Παράδεισο και πάει να βρει το Θεό...

ΘΕΟΣ: "Φύγε από δω ακατανόμαστε!"
ΔΙΑΒΟΛΟΣ: "Όχι δε φεύγω, πρέπει να σου πω κάτι"
ΘΕΟΣ: "Φύγε σου λέω! Εδώ είναι ο άσπηλος οίκος του Θεού!"
ΔΙΑΒΟΛΟΣ: "Δε φεύγω, αν δε σου πω: Η κόρη μου τα έφτιαξε με το γιό σου!!!"
ΘΕΟΣ: "Ά στο διάολο!!!"
ΔΙΑΒΟΛΟΣ:"Μα την Παναγία!!!"

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2006, 19:50:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
΄΄Πάντως πρέπει να παραδεχτείς ότι δεν έρχεσαι μόνο για κυνήγι εδώ...''


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρήστος Κ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
75 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2006, 22:16:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χρήστος Κ
Καποιος κυριος πηγαίνει στο Δημαρχείο:
-Θελω να αλλαξω το όνομά μου ,λεει..
-Πως λεγεσται?
-Κώστας Κατσαρίδας!
-Και πώς θέλετε να το κάνετε?
-Νίκος Κατσαρίδας!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2006, 12:43:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
---Πως μπορείς να πνίξεις μιά ξανθιά;
ΒΑΛΕ ΕΝΑΝ ΚΑΘΡΕΦΤΗ ΣΤΟΝ ΠΑΤΟ ΜΙΑΣ ΠΙΣΙΝΑΣ.

---ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΞΑΝΘΙΑ ΝΑ ΓΕΛΑΣΕΙ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟΒΡΑΔΟ;
ΠΕΣ ΤΗΣ ΕΝΑ ΑΣΤΕΙΟ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ.

---ΓΙΑΤΡΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΔΙΧΑΣΜΕΝΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ.

ΑΔΕΛΦΗ....
ΦΕΡΕ ΑΚΟΜΗ ΜΙΑ ΚΑΡΕΚΛΑ.

---ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΣΥΝΕΙΣΦΟΡΑ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΣΤΟ ΣΚΟΥΠΙΣΜΑ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ;

ΣΗΚΩΝΕΙ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΚΟΥΠΙΣΕΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ ΑΠΟ ΚΑΤΩ.


---ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑΣ ΣΚΥΛΟΣ ΣΤΟ ΣΟΥΒΛΑΤΖΙΔΙΚΟ; ΤΟΝ ΓΥΡΟ ΦΥΣΙΚΑ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=


ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=

Edited by - ΑΦΡΟΔΙΤΗ on 27/01/2006 12:45:00Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2006, 15:44:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
τι περιμενει μια ξανθιά στον πάτο της θάλασσας με ανοιχτά τα ποδια???

Μα φυσικά ενα κοπάδι γλώσσες....

Brother will kill brother, spilling blood across the land, killing for religion, something I don't understand...

Η Ακρόπολη ανήκει σε αυτούς που την έχτισαν...

Ο ΚΕΦΤΕΣ ΓΑΡ ΒΑΡΥΣ....ακόμα πονάει το στομάχι μου...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nossoforos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2006, 00:00:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nossoforos
quote:
τι περιμενει μια ξανθιά στον πάτο της θάλασσας με ανοιχτά τα ποδια???

Μα φυσικά ενα κοπάδι γλώσσες....




Never Leave Me...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2006, 00:15:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie
Ήτανε λοιπόν κάποτε ένας παπάς, που δεν άντεχε άλλο ν' ακούει για τις ακολασίες που γίνονταν στη Μύκονο--ξέρετε τώρα, με τους ομοφυλόφιλους και τα σχετικά...--κι αποφάσισε να αναλάβει δράση!

Παίρνει λοιπόν το πρώτο καράβι, κατεβαίνει στη Μύκονο και πάει σ' ένα μπαράκι όπου του είχαν πει ότι σύχναζαν πολλοί ομοφυλόφιλοι...

Μπαίνει μέσα, τι να δει! Εκατοντάδες ομοφυλόφιλοι να χορεύουν έξαλλα, άλλοι να πίνουν, άλλοι να "βγάζουν τα μάτια τους"...Γενικώς ένας χαμός! Βγάζει έξω λοιπόν κι αυτός ένα θυμιατό κι αρχίζει να θυμιατίζει τους θαμώνες...

Κι όπως θυμιάτιζε, ακούγεται μια δυνατή φωνή, με τον χαρακτηριστικό "θηλυπρεπή" τόνο να φωνάζει :

"ΜΩΡΗ ΤΖΑΖΛΗΗΗΗ...ΕΣΥ ΜΕ ΤΟ ΡΙΧΤΟΟΟ!!!

ΤΟ ΤΣΑΝΤΑΚΙ ΣΟΥ ΠΗΡΕ ΦΩΤΙΑ, ΜΩΡΗΗΗΗ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zander
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
118 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2006, 12:46:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zander

Ηταν 2 ορειβάτες και σκαραφαλώνανε μια ένα χιονισμένο βουνό πολύ πολύ ψηλό. Σε κάποια φάση ο ένας από τους 2 γλιστράει στον πάγο, χάνει την ισσοροπία του και πέφτει..!
Του κάνει ο άλλος εμφανώς τρομαγμένος μαις και δεν τον έβλεπε..
-Με ακούς!?
-Ναίιι!!!!
-Έσπασες κανένα πόδι??!!
-Όχιιιιι!!
-Κανένα χέρι??
-Όχιιιιι!!!
-Λαιμό ίσως?
-Όχιιιι!!
-Τότε είσαι καλά?!
-Όχιιι!!!!!
-Γιατί?!!
-Γιατί ακόμα πέφτωωωωωωωω!!!!!!!!


Δώσανε την πολύτιμη ζωή τους για 1002 λόγους.Κανένας από αυτούς όμως δεν ήταν δικός τους...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zander
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
118 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2006, 13:21:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zander
Ώπα, μου ηρθε και ένα άλλο.

Ήτανε κάποτε ένα πειρατικό πλοίο και αρμένιζε κάπου στην Καραϊβική.
Το κύμα καλό, η θερμοκρασία καλή-δροσερή, και γενικά όλα ήρεμα και ωραία ώσπου σε κάποια φάση φωνάζει τρομαγμένος ο σκοπός του πλοίου:
-Καπετάνιο!! 1 γαλέρα του πολεμικού βασιλικού ναυτικού μπροστά μας.Ετοιμάζονται για απόβαση πάνω μας!
Και ο καπετάνιος με ένα μάγκικο αρχηγικό υφάκι:
-Ε τώρα θα δούνε!Θα τους δείξουμε τι σημαίνει να μας προκαλούν!Θα τους ξεσκίσουμε!Θα τους κάνουμε αλοιφή για τους κάλους!Εμπρός αδέρφια, στα όπλαααα!!!
Αφού τα λέει αυτά φωνάζει έναν μούτσο κοντά του και του λέει σιγά σιγά: -Και εσύ φέρε μου την κόκκινη μου μπλούζα.
Πράγματι λοιπόν τους νικήσανε.
Περνάνε 3 μέρες και φωνάζει ο σκοπός πάλι:
-Καπετάνιο!! 2 γαλέρες του βασιλικού ναυτικού έρχονται κατά πάνω μας!!!
Καπετάνιος:
-Θα το πληρώσουν ακριβά που τολμήσαν να μας επιτεθούν!Θα τους στείλουμε από εκεί που ήρθαν!θα τους πετσοκόψουμε!Εμπρός αδέρφιαα!! Στα όπλαααααα!!!
..Και κάνει στον μούτσο πάλι με σιγανό τόνο : -Και εσύ φέρε μου την κόκκινη μου μπλούζα.
Πράγματι λοιπόν,ύστερα από μια σκληρή μάχη οι πειρατές βγήκαν και πάλι νικητές.
Περνάει μια βδομάδα, και εκεί που καθόταν ο καπετάνιος στην πλώρη, τον πλησιάζει ο μουτσος.Τον κοιτάει ο καπετάνιος και τον ρωτάει αν θέλει τίποτα.
-Καπετάνιο έχω μια απορία..
-Τι είναι παλικάρι μου?
-Ε, να ξέρεις, πριν από κάθε μεγάλη μάχη με στέλνεις να σου φέρω την κόκκινη σου μπλούζα.Με έχει φάει η περιέργεια ΄για πιο λόγο την θέλεις?Είναι μαγική μήπως?Είναι το γούρι σου?
Γελάει λίγο ο καπετάνιος και του λέει:
-Καλά, θα σου το πω, αλλά πρέπει να μου υποσχεθείς ότι δεν θα το μάθει κανείς άλλος.
Την κόκκινη μπλούζα την φοράω μόνο και μόνο για να μην φαίνεται ότι τραυματίζομαι βαριά στην μάχη και χάνουν το ηθικό οι υπόλοιποι.Έτσι δείχνω πάντα γενναίος και αήττητος και με μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση νικάμε.
Περνάνε λίγα λεπτά και ο σκοπός:
-Καπετάνιο!!! Ολόκληρος ο βασιλικός στόλος μας έχει περικυκλώσει!Ήρθε το τέλος!!!!!
Όλο το πλήρωμα έχει αναστατωθεί, και φοβούνται όλοι.!
Τότε ο καπετάνιος:
-Δεν πα να'ναι και 1000 πλοία, εμείς θα τους αφανίσουμε όλους!!Δεν πρόκειται να αφήσουμε κανέναν ζωντανό!Θα τους κάνουμε με τα κρεμμυδάκια!Εμπρός άντρες!! Στα όπλααααα!!!!
, και εσύ φέρε μου το καφέ σορτσάκι...



Δώσανε την πολύτιμη ζωή τους για 1002 λόγους.Κανένας από αυτούς όμως δεν ήταν δικός τους...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

johnkf
Μέλος 1ης Βαθμίδας


52 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2006, 16:47:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους johnkf
ASXETON...

Η φιλοσοφία της Αγάπης

Αν αγαπάς κάτι, άστο ελεύθερο. Αν επιστρέψει, θα είναι δικό σου για πάντα.

Αν δεν επιστρέψει, δεν ήταν ποτέ δικό σου.

Αλλά... Αν κάθεται στο σαλόνι σου, χρησιμοποιεί το τηλεκοντρόλ σου, ανακατώνει τα πράγματά σου, τρώει το φαγητό σου, μιλάει στο τηλέφωνό σου, δανείζεται το αυτοκίνητό σου, παίρνει τα λεφτά σου και δε φαίνεται να συνειδητοποιεί πως το έχεις αφήσει ελεύθερο τότε... προφανώς είτε το έχεις παντρευτεί είτε το έχεις γεννήσει.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zander
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
118 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2006, 18:52:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zander
Πως ξεμυάλισε ο Κωστάκης την Ελενίτσα..?

..Με καραμπίνα..


Δώσανε την πολύτιμη ζωή τους για 1002 λόγους.Κανένας από αυτούς όμως δεν ήταν δικός τους...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2006, 11:40:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
---ΤΙ ΚΟΙΝΟ ΕΧΟΥΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΙ ΞΑΝΘΙΕΣ ΜΕ ΤΑ ΜΠΟΥΚΑΛΙΑ ΜΠΥΡΑΣ;

ΑΠΟ ΤΟ ΛΑΙΜΟ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΑΔΕΙΑ...


---ΑΠΟ ΤΙ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΑ ΚΥΤΤΑΡΑ ΜΙΑΣ ΞΑΝΘΙΑΣ;

ΑΠΟ ΤΗ ΜΟΝΑΞΙΑ...

---ΠΩΣ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΔΥΟ ΞΑΝΘΙΕΣ ΠΟΥ ΠΑΙΖΟΥΝ ΚΡΥΦΤΟ;

ΑΓΝΟΟΥΜΕΝΕΣ


---ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΞΑΝΘΙΕΣ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΠΙΠΕΣ -ΜΕΤΑ ΣΥΓΧΩΡΗΣΕΩΣ-
ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ΤΗ ΝΟΣΟ ΤΩΝ ΠΟΥΛΕΡΙΚΩΝ.

---ΓΙΑΤΙ ΜΙΑ ΞΑΝΘΙΑ ΕΧΕΙ ΣΤΟ ΤΑΒΑΝΙ ΤΗΣ ΓΡΑΜΜΕΝΗ ΤΗ ΛΕΞΗ ΑΧ...

ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΕΙ ΤΙΣ ΑΤΑΚΕΣ ΤΗΣ...

---ΠΩΣ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΜΙΑ ΞΑΝΘΙΑ ΑΝΟΙΞΕ ΤΟ ΨΥΓΕΙΟ ΣΟΥ;

ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΑΓΙΟΝ ΣΤ΄ΑΓΓΟΥΡΙΑ...


---ΠΩΣ ΠΕΘΑΝΕ Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΚΥΚΛΩΠΑΣ ΠΟΔΗΛΑΤΗΣ;
ΕΙΔΕ ΜΙΑ ΩΡΑΙΑ ΚΥΡΙΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΚΛΕΙΣΕ ΤΟ ΜΑΤΙ...

---ΤΙ ΕΧΕΙ ΚΕΡΑΤΑ ΖΕΙ ΣΤΟ ΔΑΣΟΣ ΚΑΙ ΜΟΙΑΖΕΙ ΜΕ ΡΥΖΙ...
ΤΟ ΠΕΛΑΦΙ.

ΑΥΤΑ...
ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=


ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zander
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
118 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2006, 23:44:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zander
Ένας Γερμανός , ένας Ιταλός και ένας Έλληνας μετά από ένα τρομερο αεροπορικό ατύχημα, περιπλανώνταν χωρίς τροφή και νερό για μέρες στην ζούγκλα.Ξαφνικά εκεί που περπατάγανε τους περικυκλώνουν κάποιοι άγριοι και τους δένουν. Τους πάνε στον αρχηγό της φυλής τους και μόλις αυτός τους βλέπει..
''ΤΙ!! ΠΑΛΙ ΕΣΕΙΣ ΕΔΩ??!!''


*Φόρος τιμής στα ανέκδοτα τους στυλ ένας Γερμανός/Ιταλός/Έλληνας...


Δώσανε την πολύτιμη ζωή τους για 1002 λόγους.Κανένας από αυτούς όμως δεν ήταν δικός τους...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zander
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
118 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2006, 00:09:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zander
Μου ήρθε ένα από τα πρώτα μου..

Η δασκάλα βάζει εργασία για το σαββατοκύριακο στην τάξη θέμα για έκθεση 'Πως περνάω τη μέρα μου'.
Περνάνε 2 μέρες και η δασκάλα σηκώνει τα παιδιά ένα ένα και τα βάζει να διαβάσουν την έκθεση τους.
Όλα καλά, περνάει η ώρα, ώσπου σε κάποια φάση έρχεται η σειρά του Τοτού.
Ξεκινάει..:

'Σηκώνομαι τις 7.30 το πρωί.Αφού πιω το γάλα και φάω τα κουλουρακια μου, βγαίνω στην αυλή, πηδάω την μάντρα, και ύστερα τρέχω για το σχολείο.Ίσα ίσα προλαβαίνω πριν κλείσει η πυλη.Αφού περάσει το 6ωρο και χτυπήσει το κουδούνι για να σχολάσουμε μαζεύω τα βιβλία μου και παίρνω τον δρόμο για το σπίτι.Μόλις φτάσω, πηδάω την μάντρα και ύστερα πάω στο δωμάτιο μου να ξεκουραστώ.Κοιμάμαι 3 ώρες και ύστερα κανονίζω με τους φίλους μου να παίξουμε μπάλα στην πλατεία.Βγαίνω από την πόρτα της κουζίνας, πηδάω την μάντρα και πάω για το παιχνίδι μας.Περνάνε 2 ώρες περίπου. Αφού τους χαιρετήσω ξεκινάω για το σπίτι.Πηδάω την μάντρα, μπαίνω στην κουζίνα και τρώω το βραδυνό μου.Ύστερα πάω να διαβάσω λιγάκι.Συνήθως κατά τις 10 το βράδυ πρέπει να πάω τα σκουπίδια έξω.Δεν έχω άλλη επιλογή, πηδάω την μάντρα, τα πάω και αφού ύστερα γυρνάω ψόφιος στο κρεβάτι μου όπου και κοιμάμαι. ''

.
Περνάνε περίπου 2 βδομάδες και η μητέρα του Τοτού έχει καλέσει την δασκάλα του στο σπίτι της για να συζητήσουν κάτι για το σχολείο.
Η δασκάλα , θυμήθηκε στην έκθεση του Τοτού και σκέφτηκε πως η περιοχη του είναι γεμάτη μάντρες και έτσι αποφάσισε να φορέσει κάτι
ελαστικό και όχι τζιν μπας και χρειαστεί να κάνει και αυτή κανένα άλμα.
Μόλις φτάνει στην γειτονιά του,της έκανε εντύπωση μιας και ούτε μάντρες ούτε τίποτα.Καθαρός δρόμος και λίγα δεντράκια στο πεζοδρόμιο.
Της ανοίγει η μτέρα την πόρτα, την πάει στο καθιστικό και φωνάζει:
'ΜΑΝΤΡΑ!!, φέρε τους καφέδες! '


Δώσανε την πολύτιμη ζωή τους για 1002 λόγους.Κανένας από αυτούς όμως δεν ήταν δικός τους...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2006, 11:34:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
Tα σπίρτα.
Δυό σπίρτα παίζανε τριανταμία και το ένα κάηκε...

Τι έχει φουντωτή ουρά, τρώει κότες και φτερνίζεται;
Η Αλεψού.

Γιατί δεν πετάνε οι αγελάδες;
Φαντάζεστε τι κουτσουλιές θα έριχναν;

Γιατί δεν έπεσαν οι πολυκατοικίες της Αθήνας στον μεγάλο σεισό;
Γιατί δεν υπήρχε χώρος...

Τι πετάει από άντρα σε άντρα, και από λουλούδι σε λουλούδι;
Η μελι-τσούλα...

Γιατί η ψυχανάλυση γίνεται γρηγορότερα σε έναν άντρα από ότι γίνεται σε μία γυναίκα;
Γιατί όταν πρέπει να κάνουν αναδρομή στην παιδική ηλικία ο άντρας είναι ήδη εκεί...

Τι περιμένουν ενατό νίντζα έξω από μία εκκλησία;
Το πρώτο νταν.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=


ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zander
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
118 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2006, 16:04:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zander
Ξανθιά οδηγεί στη λεωφώρο Κηφισίας και ξαφνικά χτυπάει το κινητό της.
Ο άντρας της τη ρωτάει που είναι:
Ξανθιά:Στη λεοφώρο κηφισίας
Άντρας:Πρόσεχε μόλις είπαν στις ειδήσεις ότι ένας τρελός οδηγεί στο αντίθετο ρεύμα,πρόσεχε
Ξανθιά:ΤΙ ΜΟΝΟΣ ΕΝΑΣ?ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΕΚΑΤΟ


Δώσανε την πολύτιμη ζωή τους για 1002 λόγους.Κανένας από αυτούς όμως δεν ήταν δικός τους...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Savaoth
Μέλος 2ης Βαθμίδας


339 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2006, 19:58:27  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Savaoth
Θα σας παραθέσω το παρακάτω ανέκδοτο χωρίς να γνωρίζω εάν έχουν ειπωθεί προηγουμένως(συγγνώμη εαν επαναληφθώ...)

Ηταν μία πλούσια κυρία και είχε μια βίλα στην Κηφησιά.Αποφάσισε λοιπόν μια μέρα να βάψει όλο το κτίριο για ανανέωση...Κάλεσε ένα μάστορα που της είχε συστήσει μια φίλη της και αυτός άρχισε να βάφει.Σε κάποια στιγμή όπως η κυρία καθόταν,ειδε(κατα λάθος...)ότι μέσα από το σορτσάκι του μπογιατζή υπήρχαν δύο...εργαλεία!Αναστατωμένη η κυρία λέει στον μπογιατζή:
-Κύριε μπογιατζή,κατα λάθος..,πρόσεξα ότι έχετε δύο....εργαλεία..Αλήθεια είναι...?
Και απαντά ο μπογιατζής:
-Ναι κυρία μου έχω ένα ΜΕΓΑΛΟ για τις φτωχιές και ένα ΜΙΚΡΟ για τις πλούσιες.
Και απαντά η κυρία:
-Ε....και εμείς το σπιτάκι με δάνειο το πήραμε....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

johnkf
Μέλος 1ης Βαθμίδας


52 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2006, 19:42:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους johnkf
Συναντιώνται στό δάσος μιά αρκούδα, ενα λιοντάρι καί μία κόττα.
Αρχίζουν τήν κουβέντα, καί κάποια στιγμή η αρκούδα λέει μέ υπερηφάνεια :
Οταν εγώ μουγκρίζω, ολο τό δάσος τρέμει από τό φόβο του !
Λέει τό λιοντάρι :
Σιγά τόφόφο ... όταν βρυχάμαι εγώ, ολόκληρη η ζούγκλα τρέμει απ' τό φόβο της !
Λέει κι η κόττα :
Σιγά τά ωά !!! ετσι καί φταρνιστώ εγώ, όλος ο πλανήτης τρέμει απ' τό φόβο του !!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

starflower
Μέλος 1ης Βαθμίδας


131 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2006, 21:13:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους starflower
πως αλλιως λενε το προφυλακτικο ?

(οχι καποτα)

αλλα...

ΑΓΑΠΗ ΑΠO NAYLON!

XA!

When the starflower bloom in the forest's arcane night
then you better turn away...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
starflower
Μέλος 1ης Βαθμίδας


131 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2006, 12:01:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους starflower
κορη-μπαμπα,μπορω να παω σινεμα αποψε?
μπαμπας-εχμμμ...μπορεις κορουλα μου αλλα πρωτα πρεπει να μου κανεις μια ωραια πιπουλα...
κορη-μα μπαμπα...
μπαμπας-δεν εχει μα...η ετσι η στο σπιτι.
κορη-καλα..

...............................

μετα απο λιγο...

κορη-οκ,μπαμπακα?
μπαμπας-οκ,κορουλα μου...
κορη-.βρε μπαμπα,να σε ρωτησω κατι?
γιατι το πεος σου μυριζει...σκατα ?
μπαμπας-ε,να,ο αδερφος σου ηθελε παλι να παει στο γηπεδο!

ΧΟΥ!

(σορυ για τις εκφρασεις)

When the starflower bloom in the forest's arcane night
then you better turn away...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
mariha2912
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
619 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2006, 15:23:04  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος mariha2912
Αγαπητέ Νώντα:

Δεν μπορώ να κοιμηθώ από τότε που διέλυσα τον αρραβώνα σου με την κόρη μου. Θα μπορέσεις να με συγχωρέσεις; Η αλήθεια είναι ότι ήμουν υπερβολικά αρνητικός σχετικά με το πανκ κούρεμά σου, τα τατουάζ και το σκουλαρίκι στη μύτη σου.
Έχω συνειδητοποιήσει πια ότι οι μοτοσικλέτες δεν είναι και τόσο επικίνδυνες και δεν έπρεπε να αντιδράσω έτσι όταν έμαθα ότι δεν έχεις δουλέψει μία μέρα στη ζωή σου. Είμαι σίγουρος επίσης ότι όσοι κοιμούνται στα παγκάκια του πάρκου το βράδυ δεν είναι και τόσο κακοί.
Βέβαια η κόρη μου είναι μόνο 18 και θέλει να σε παντρευτεί αντί να πάει στο Χάρβαρντ με υποτροφία αλλά δεν μαθαίνεις τα πάντα από τα βιβλία σε αυτή τη ζωή.

Καμιά φορά ξεχνάω πόσο συντηρητικός είμαι. Παραδέχομαι ότι έκανα λάθος. Τώρα έχω μετανιώσει και έχεις την ευλογία μου να παντρευτείς την κόρη μου.

Φιλικά

Ο μέλλων πεθερός σου!

Υ.Γ. Συγχαρητήρια για τα 20 εκατομμύρια λίρες που κέρδισες στο Λόττο
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μορφέας
Πλήρες Μέλος


856 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2006, 15:13:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μορφέας
H αίτηση:

Εγώ το πέος υποβάλλω αίτημα μισθολογική αύξησης για τους παρακάτω λόγους:

1 Εργάζομαι σωματικά
2 Εργάζομαι σε μεγάλα βάθη
3 Πέφτω στην δουλειά με το κεφάλι
4 Δεν έχω ελεύθερα Σαββατοκύριακα και αργίες
5 Εργάζομαι σε υγρό περιβάλλον
6 Δεν πληρώνομαι υπερωρίες
7 Εργάζομαι σε σκοτεινό εργασιακό χώρο που δεν αερίζεται σχεδόν καθόλου
8 Εργάζομαι σε υψηλές θερμοκρασίες
9 Η εργασία μου με εκθέτει σε κινδύνους μόλυνσης και ασθενειών

Η απαντητική επιστολή

Αγαπητό πέος, μετά από προσεκτική επεξεργασία και έλεγχο του αιτήματός σας, η διοίκηση κατέληξε στο συμπέρασμα να το απορρίψει για τους εξής λόγους:

1 Δεν εργάζεστε σε οκτάωρη βάση
2 Αποκοιμάστε μετά από σύντομο χρόνο εργασίας
3 Δεν ακολουθείτε πάντα τις οδηγίες της διοίκησης
4 Δεν εργάζεσθε πάντοτε εκεί που σας έχει υποδειχθεί αλλά περιφέρεστε συχνά σε άλλους χώρους
5 Συχνά δεν αναλαμβάνετε πρωτοβουλία αλλά πρέπει να σας πιέσουν και να σας χειριστούν φιλικά πριν αναλάβετε εργασία.
6 Αφήνετε πίσω σας τον χώρο εργασίας πολύ βρώμικο όταν αποχωρείτε από αυτόν.
7 Δεν τηρείτε πάντοτε τις οδηγίες ασφαλείας π.χ. να φοράτε ενδυμασία προστασίας
8 Βγαίνετε σε σύνταξη πολύ πριν τα 65
9 Δεν κάνετε διπλοβάρδιες
10 Μερικές φορές εγκαταλείπετε τον χώρο εργασίας σας που σας υποδείχθηκε, χωρίς η εργασία σας να έχει ολοκληρωθεί
11 Σαν να μην φτάνουν όλα αυτά, σας έχουμε δει ν; εγκαταλείπετε τον χώρο εργασίας σας μεταφέροντας δύο σάκους που φαίνονται πολύ ύποπτοι!

Το μέλλον σου... καθορίζει το παρελθόν σου!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy