ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Κανένα Ανέκδοτο να γελάσουμε? Part 1
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/08/2007, 20:31:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA
Ένας δράκουλας εμφανίζεται ένα βράδυ σε ένα μπαρ στην Γλυφάδα...
- Ένα σφηνάκι αίμα...
- Δεν έχουμε κύριε.
- Είπα: ένα σφηνάκι αίμα.
- Σας είπα κύριε, δεν έχουμε..
- Η δίνεις το σφηνάκι ή το κάνω καλοκαιρινό... Δεν το δίνεις;;;
Και γίνεται το κατάστημα καλοκαιρινό...
Μετά από 1 εβδομάδα νάσου τος πάλι...
- Ένα σφηνάκι αίμα...
- Μα δεν έχουμε κύριε.
- Είπα: ένα σφηνάκι αίμα.
- Σας το ξαναείπα κύριε, δεν έχουμε..
- Η δίνεις το σφηνάκι ή το κάνω καλοκαιρινό... Δεν το δίνεις;;;
Και ξαναγίνεται το κατάστημα καλοκαιρινό...
Τι να κάνει ο ιδιοκτήτης, πιάνει ένα σκύλο, τον σφάζει και μαζεύει μπόλικο αίμα μπας και ο δράκουλας ζητήσει και δεύτερο σφηνάκι...
Μετά από 1 εβδομάδα νάσου τος πάλι...
- Πιάσε 3-4 μερίδες ψωμί...
- Έχουμε πολύ σφηνάκι από αίμα...
- Είπα: πιάσε 3-4 μερίδες ψωμί.
- Μα το σφηνάκι...
- Η δίνεις το ψωμί ή το κάνω καλοκαιρινό...
- Όχι μη, ορίστε, αλλά τι το θέλετε;
- Έγινε ένα ατύχημα εδώ πιο κάτω και πάω για παπάρες...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/08/2007, 19:40:58  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
ΔΙΑΙΤΕΣ

Δίαιτα της πάπιας: Τρώμε απ΄ όλα και κάνουμε την πάπια.

Δίαιτα της Παναγίας: Αφού την κάνουμε ταράτσα, πιάνουμε την κοιλιά μας και αναφωνούμε: 'Ωχ Παναγιά μου!'.

Δίαιτα του καλαμποκιού: Τρώμε απ΄ όλα εκτός από καλαμπόκι!

Δίαιτα των αστροναυτών: Ένα χαπάκι κάθε 8 ώρες μαζί με μια γουλιά νερό. Τίποτε άλλο. Πολύ αποτελεσματική δίαιτα. Σε μια-δυο βδομάδες θα πετάτε αλαφροίσκιωτοι, θα σας 'παίρνει' ο αέρας όταν φυσάει κλπ. Σύσταση να μην την κρατήσετε πάνω από μήνα γιατί θα αναληφθείτε (χωρίς επιστροφή) στους ουρανούς.

Δίαιτα της μπανάνας: Δύο μπανάνες το πρωί, μία μπανάνα για κολατσιό, δύο μπανάνες για μεσημέρι, δύο μπανάνες το απόγευμα για γλυκό και μία μπανάνα για βραδινό. Προτείνεται και η αγορά/ ενοικίαση τροπικών δέντρων για να μπορείτε να ανεβαίνετε όποτε νιώθετε την ανάγκη, αφού θα αρχίσετε να νιώθετε σα μαϊμού.

Δίαιτα για γκέι: Όπως πριν, αλλά όπου μπανάνες διάβαζε αγγούρια.

Δίαιτα των μήλων: Τρώμε ένα μήλο την ημέρα. Οι γιατροί, για προφανείς [βιοποριστικούς] λόγους, δε συνιστούν αυτή τη δίαιτα.

Δίαιτα της ιππασίας: Το πρωί τρώμε ένα Βρετανικό πρωινό, αυγά τηγανιτά, λουκάνικα, ψωμί με βούτυρο και μαρμελάδες, κρουασάν, γάλα, καφέ, τσάι, σοκολάτα, φρούτα, δημητριακά. Ύστερα κάνουμε τρεις ώρες ιππασία. Το μεσημέρι τρώμε ένα αρνί ψητό της σούβλας μαζί με ένα ολόκληρο γουρουνόπουλο με πατάτες, και για γλυκό τούρτα με σοκολάτα και σαντιγί. Αμέσως μετά κάνουμε τέσσερις ώρες ιππασία. Το βράδυ χτυπάμε οχτώ σουβλάκια τυλιχτά με απ΄ όλα μαζί με τέσσερις μερίδες πατάτες και ακολουθούν άλλες τρεις ώρες ιππασία. Εξακολουθούμε το πρόγραμμα για μια εβδομάδα. Στο τέλος,
το ΑΛΟΓΟ θα έχει χάσει τουλάχιστον είκοσι κιλά...

Δίαιτα των ανθρωποφάγων: Τρώμε μόνο γεωργούς και ψαράδες.

Δίαιτα του καρχαρία: Τρώμε μόνο αθλητές λουόμενους, με λίγο λίπος.

Χημική δίαιτα: Τρώμε ένα χημικό (σκέτο ή Μηχανικό δεν έχει σημασία).

Δίαιτα των μουσικών: Τρώμε το μαέστρο στο φούρνο με πατάτες.
(Όσοι είναι μουσικοί θα καταλάβουν).

Δίαιτα του Χάνιμπαλ Λέκτερ: Επαναστατική και ενδιαφέρουσα δίαιτα.
Κάποιοι ισχυρίζονται ότι λύνει αποτελεσματικά πολλά σύγχρονα προβλήματα, όπως του υπερπληθυσμού, της ταφής των νεκρών κ.α. Προβλήματα που προκύπτουν είναι ότι δεν υπάρχει τόση πολύ διαθέσιμη φάβα και καλό Κιάντι.

Μεσογειακή δίαιτα: Τρώμε μερικά φρούτα και λαχανικά (ΜΕΤΑ τη γαλοπούλα, το γουρουνόπουλο της σούβλας, το ρολό κοτόπουλο, το φρικασέ, το σουφλέ, την καρμπονάρα τη ζαμπονοτυρόπιτα, τους λαχανοντολμάδες, το σπετσοφάι, την τούρτα σοκολάτα, τις δίπλες, το μπακλαβά, τα 31 μελομακάρονα και τους 63 κουραμπιέδες). Κάνουν πολύ καλό και βοηθούν στην αύξηση των καύσεων. Και για το βράδυ, ένα γιαουρτάκι μηδέν τοις εκατό (στις πέντε, μετά το ρεβεγιόν). Συνοδεύουμε με άφθονες ποσότητες ρετσίνας (Μεσογείων φυσικά!).

Σύγχρονη Ελληνική δίαιτα: Αρχίζουμε τη Δευτέρα το πρωί με ένα σκέτο καφέ. Το μεσημέρι τρώμε στη δουλειά ένα σκέτο σάντουιτς με γαλοπούλα. Η δίαιτα τελειώνει το ίδιο βράδυ κατόπιν ωρίμου αποφάσεώς μας ότι δεν αντέχουμε άλλο, οπότε ακολουθεί λουκούλλειο δείπνο σε ταβέρνα.

Δίαιτα των αρχαίων Ελλήνων: Σφάζουμε ένα βόδι, κερνάμε τα 'παχιά μεριά' στο Δία και χλαπακιάζουμε όλο το υπόλοιπο μαζί με άφθονες ποσότητες οίνου (προσοχή: όχι κρασιού).

Ρωμαϊκή δίαιτα: Τρώμε ό,τι θέλουμε και όσο θέλουμε, φροντίζοντας απλώς μετά να το ξεράσουμε. Ύστερα, στο καπάκι, ξανατρώμε κ.ο.κ.

Κρητική δίαιτα: Τρώμε ....τον πόδα μας! 100% δεν παχαίνει.

Δίαιτα της Ιρακινής αντίστασης: Ένας Αμερικάνος στρατιώτης για πρωινό, δύο για μεσημέρι και ένας Βρετανός για δείπνο. Σε πιο σπάνιες περιπτώσεις, σερβίρονται Ιταλοί και άλλοι.

Δίαιτα του Ποπάι: Τρώμε όσο και όποτε θέλουμε αλλά μόνο ωμό σπανάκι. Αρκετά αποτελεσματική. Πλεονέκτημα: Μπορείτε επιτέλους να εκδικηθείτε προσωπικά μερικούς που τους τα είχατε μαζεμένα.

Δίαιτα της Ελίζαμπεθ Τέιλορ: Παντρευόμαστε το διαιτολόγο.

Δίαιτα με σεξ: Ίσως η καλύτερη.

Δίαιτα του Κώστα Καραμανλή και του Γιώργου Παπανδρέου: Αυστηρή δίαιτα! Κάνουμε όρεξη για όταν βγούμε πρωθυπουργοί.

Δίαιτα των Πρωτόπλαστων: Τρώμε τα πάντα εκτός από μήλα.
(Δυστυχώς, την έσπασαν...)

Δίαιτα των Κινέζων Πρωτόπλαστων: Τρώμε το φίδι!

Δίαιτα (εμάς) των κομπιουτεράδων: Δεν είναι ακριβώς δίαιτα, απλά μπροστά στον υπολογιστή ξεχνάμε το φαΐ, τον ύπνο, τις κοινωνικές συναναστροφές και άλλα παρόμοια ασήμαντα πράγματα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/08/2007, 19:52:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA
Τρεις φίλοι παντρεύονται, ένας πέρνει γυναίκα από Συρία, ένας από Ουκρανία και ένας από Ελλάδα. Συναντιούνται μετά από 6 μήνες.
Πως πάει παιδιά, οι γυναίκες σας, νοικοκυρές;
Αυτός που πήρε την Σύρια:
Κοίτα, εγώ της ξηγήθηκα από το πρώτο βράδυ; θέλω φαγητό, θέλω καθαρό το σπίτι, θέλω πλυμένα τα πιάτα, θέλω ησυχία το βράδυ να βλέπω το μάτς. Την πρώτη μέρα τίποτα, την δεύτερη μισά πράγματα αλλά από την τρίτη όλα τέλεια..
Αυτός που πήρε από την Ουκρανία:
Κοίτα, και εγώ της ξηγήθηκα από το πρώτο βράδυ; θέλω φαγητό, θέλω καθαρό το σπίτι, θέλω πλυμένα τα πιάτα, θέλω ησυχία το βράδυ να βλέπω το μάτς. Την πρώτη εβδομάδα τίποτα, την δεύτερη μισά πράγματα, αλλά από την τρίτη όλα τέλεια...
Αυτός που πήρε από την Ελλάδα:
Κοίταχτε, και εγώ της ξηγήθηκα από το πρώτο βράδυ; θέλω φαγητό, θέλω καθαρό το σπίτι, θέλω πλυμένα τα πιάτα, θέλω ησυχία το βράδυ να βλέπω το μάτς
Την πρώτη μέρα δεν είδα, ούτε την πρώτη εβδομάδα. Την όγδοη ημέρα άνοιξε λίγο το ένα μάτι και μπόρεσα να αρχίσω να μαγειρεύω, να σκουπίζω, να πλένω τα πιάτα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
fishfemale
Νέο Μέλος


41 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2007, 11:19:23  Εμφάνιση Προφίλ
Μια φορά τα σημεία στίξης αποφάσισαν να κάνουν πάρτυ. Κανονίστηκε το αστεράκι να τα καλέσει όλα στο σπίτι του. Έστειλε τις προσκλήσεις με πληροφορίες για το που βρίσκεται το σπίτι, και την ημέρα του πάρτυ ήταν όλα έτοιμα και τους περίμενε.
Χτυπάει η πόρτα, το αστεράκι ανοίγει και λέει:
-Καλώς το θαυμαστικό! Πέρνα μέσα!
Κλείνει ξανά τη πόρτα.
Μετά από λίγη ώρα χτυπάει πάλι η πόρτα, ανοίγει πάλι το αστεράκι και λέει:
-Καλώς την παύλα! Πέρνα μέσα!
Και κλείνει ξανά την πόρτα.
Σιγά σιγά μαζεύονταν όλα τα σημεία στίξης. Κάποια στιγμή, χτυπάει πάλι η πόρτα, το αστεράκι την ανοίγει και λέει:
-Καλώς την τελεία! Πέρνα μέσα!
Και η τελεία απαντάει:
-Ε! Αστεράκι είμαι κι εγώ! Απλώς έβαλα ζελέ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2007, 12:35:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos
ΓΥΝΑΙΚΕΣ & ΑΝΤΡΕΣ

ΑΝΟΙΞΕ ΣΤΗΝ ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ ΕΝΑ ΜΑΓΑΖΙ ΠΟΥ ΠΟΥΛΑΕΙ ΑΝΤΡΕΣ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΝΑ ΒΡΕΙ ΣΥΖΥΓΟ.
ΣΤΗΝ ΕΙΣΟΔΟ ΤΟΥ ΜΑΓΑΖΙΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΕΠΙΓΡΑΦΗ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΟΙ ΠΕΛΑΤΕΣ.
Ο ΠΡΩΤΟΣ ΚΑΝΟΝΑΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ.
ΥΠΑΡΧΟΥΝ 6 ΟΡΟΦΟΙ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΟΡΟΦΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΕΙΣ ΣΥΖΥΓΟ Η ΝΑ ΑΝΕΒΕΙΣ ΣΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ.
ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΕΒΕΙΣ ΟΡΟΦΟ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΚΤΙΡΙΟ.
ΜΠΑΙΝΕΙ ΛΟΙΠΟΝ Η ΚΥΡΙΑ ΚΑΙ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ ΣΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΟΡΟΦΟ.
Η ΕΠΙΓΡΑΦΗ ΛΕΕΙ:
• ΑΝΔΡΕΣ ΜΕ ΔΟΥΛΕΙΑ.
Η ΚΥΡΙΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΣΤΟΝ ΔΕΥΤΕΡΟ ΟΡΟΦΟ:
• ΑΝΔΡΕΣ ΜΕ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΝΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ.
ΣΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΟΡΟΦΟ Η ΕΠΙΓΡΑΦΗ ΛΕΕΙ:
• ΑΝΔΡΕΣ ΜΕ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΝΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΟΜΟΡΦΟΙ.
ΚΑΛΟΙ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ Η ΚΥΡΙΑ ΑΛΛΑ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ ΣΤΟΝ ΤΕΤΑΡΤΟ ΟΡΟΦΟ:
• ΑΝΔΡΕΣ ΜΕ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΝΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΜΟΡΦΟΙ ΚΑΙ ΒΟΗΘΟΥΝ ΣΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ.
ΑΣ ΑΝΕΒΩ ΕΝΑΝ ΑΚΟΜΗ ΟΡΟΦΟ ΛΕΕΙ Η ΚΥΡΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΠΕΜΠΤΟ ΔΙΑΒΑΖΕΙ:
• ΑΝΔΡΕΣ ΜΕ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΝΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΜΟΡΦΟΙ ΒΟΗΘΟΥΝ ΣΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΡΟΜΑΝΤΙΚΟΙ.
Η ΚΥΡΙΑ ΤΟ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟΦΑΣΗ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΑΝΤΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΕΜΠΤΟ ΟΡΟΦΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΕΒΕΙ ΣΤΟΝ ΕΚΤΟ.
ΕΚΕΙ Η ΕΠΙΓΡΑΦΗ ΛΕΕΙ:
• ΕΙΣΤΕ Η ΕΠΙΣΚΕΠΤΗΣ 31.456.012 ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΟΡΟΦΟ.
• ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΤΡΕΣ ΕΔΩ.
• Ο ΟΡΟΦΟΣ ΑΥΤΟΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΟΝΟ ΩΣ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΟΤΙ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΕΣ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.


& ΑΝΤΡΕΣ…..

ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ 6 ΟΡΟΦΟ ΚΤΙΡΙΟ ΑΝΟΙΞΕ ΕΝΑ ΜΑΓΑΖΙ ΠΟΥ ΠΟΥΛΑΕΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ.
ΣΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΟΡΟΦΟ Η ΕΠΙΓΡΑΦΗ ΓΡΑΦΕΙ :
• ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΤΡΕΛΑΙΝΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΣΕΞ.
ΣΤΟΝ ΔΕΥΤΕΡΟ ΟΡΟΦΟ Η ΕΠΙΓΡΑΦΗ ΓΡΑΦΕΙ :
• ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΤΡΕΛΑΙΝΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΣΕΞ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΛΕΦΤΑ.
ΣΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΟΡΟΦΟ Η ΕΠΙΓΡΑΦΗ ΓΡΑΦΕΙ :
• ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΤΡΕΛΑΙΝΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΣΕΞ ΕΧΟΥΝ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΑ ΒΥΖΙΑ.

ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΝΕΒΕΙ ΣΤΟΥΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΟΡΟΦΟΥΣ.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2007, 16:43:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi

quote:
ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΑ ΒΥΖΙΑ.

Εμ, ειναι τελειως φυσιολογικο....απο που θα βυζαινουν;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2007, 18:26:37  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Πρόβλημα: Δεν ξέρουμε πως να κλείσουμε το πορτάκι του cd.

-Τρόπος της γραμματέως: Βγάζουμε πρώτα την κούπα του καφέ από το πορτάκι κι ύστερα φωνάζουμε τον τεχνικό για βοήθεια.

- Τρόπος του χακερά: Πηγαίνουμε στο δικτυακό τόπο http://www.apolatakaloudia.com, βρίσκουμε σχετικό πρόγραμμα, το κατεβάζουμε, κατεβάζουμε και το crack του από το http://www.olataspame.pir και το εγκαθιστούμε.

- Τρόπος του μηχανικού: Σπρώχνουμε με τα δάχτυλα το πορτάκι προς τα μέσα για λίγο, έχοντας παρατηρήσει ότι από κάποιο σημείο συνεχίζει μόνο του.

- Τρόπος του μαθηματικού: Έστω χ το πορτάκι και ψ η κατάστασή του, όπου ψ ε {ανοιχτό, κλειστό}...

- Τρόπος του 'σπασίκλα': Κάθεσαι για 72 συνεχόμενες ώρες στον υπολογιστή, γράφεις ένα πρόγραμμα που το κάνει χρησιμοποιώντας κλήσεις συστήματος.
Προσθέτεις πλήρη τεκμηρίωση, άδεια χρήσης (συνήθως κάτι σε free), το ανεβάζεις στην ιστοσελίδα σου μαζί με κείμενο 5 σελίδων για επεξήγηση και απαντάς προσωπικά στα χιλιάδες ηλεκτρονικά μηνύματα των χρηστών που θα το κατεβάσουν.
Προαιρετικά: Ιδρύεις ένα μη κερδοσκοπικό σύλλογο για την προώθηση του προγράμματος, τυπώνεις μπλουζάκια με το λογότυπό του, οργανώνεις συναντήσεις ανά τον κόσμο των φανατικών χρηστών του κλπ.

- Τρόπος του Bill Gates: Περίπου όπως ο προηγούμενος τρόπος, μόνο που
α) ΔΕΝ είναι free, αλλά κοστίζει 999.49 δολάρια και είναι προστατευμένο από την πειρατεία
β) Προσθέτεις επίτηδες bugs και τρύπες για να εξαναγκάσεις τους χρήστες να αγοράζουν τις συνεχόμενες αναβαθμίσεις
γ) Κάθε φορά που βρέχει στην Ινδία, ή φυσάει αέρας πάνω από 6 μποφόρ στο Λονδίνο, το πορτάκι ανοιγοκλείνει μόνο του 4-5 φορές χωρίς προφανή (για τον χρήστη) αιτία.

- Τρόπος του απόφοιτου της Κορέλκο: Έχοντας πάντα το χαμόγελο σιγουριάς στο βλέμμα του, ανοίγει τη βοήθεια του Word, (αυτή με το συνδετήρα ντε...) και αναζητά στο θέμα 'κλείσιμο'. Μη βρίσκοντας τίποτα, κοιτάει και στη βοήθεια του Excel...

- Τρόπος του σύμβουλου της επιχείρησης: 'Ο υπολογιστής δεν είναι ακόμα στην εγγύηση; Τον δίνουμε πίσω και μας φέρνουν έναν ολοκαίνουριο.'

- Τρόπος του συνδικαλισμού: Όλο το γραφείο κάνει απεργία πείνας μέχρι να κλείσει το πορτάκι. (Μετά από 62 μέρες απεργίας, ο αγώνας τελικά δικαιώνεται)

- Τρόπος του Μαγκάιβερ: Βγάζουμε το καπάκι του ρυθμιστικού διακόπτη των ηχείων, παίρνουμε την μπαταρία από ασύρματο ποντίκι, την κεραία από το διπλανό ραδιόφωνο και μερικά τρανζίστορ από το μόντεμ και φτιάχνουμε έναν απλούστατο ηλεκτρονικό μηχανισμό που κλείνει το πορτάκι μόλις βραδιάσει.

- Ψυχοαντιδραστικοβιολογικός τρόπος: Ανοίγουμε το παράθυρο ώστε να πέσει η θερμοκρασία του χώρου, να αισθανθεί κρύο το cd και να κλείσει από μόνο του.

- Κρητικός τρόπος: Βγάζουμε το Ούζι και πυροβολούμε το cd τραγουδώντας σχετική αυτοσχέδια μαντινάδα.

- Σοβιετικός τρόπος: Δίνουμε μια κλωτσιά στο πορτάκι φωνάζοντας εκνευρισμένα 'Ζμπιζνίβστσιι γιασνάι σιντί'. (Εννοείται ότι φοράμε μπότες βαριάς κατασκευής)

- Ποντιακός τρόπος: Δίνουμε μια κλωτσιά στην οθόνη.

- Πολιτικά ορθός τρόπος: Με αφορμή το πρόβλημα στο κλείσιμο του καπακιού cd συνειδητοποιούμε τα αδιέξοδα της σύγχρονης παγκοσμιοποιημένης κοινωνίας, την κρίση του καπιταλισμού και την αποξένωση από το πραγματικό είναι της ανθρώπινης φύσης, τον κοινωνικοοικονομικό-πολιτιστικό σεκταρισμό και το προτσές της ενσωμάτωσης του ελεύθερου χρόνου στην εργασία με σκοπό την απογύμνωση του ανθρώπου από κάθε είδος ψυχικής έπαρσης και τη δημιουργία αυτόνομων, αλλά εξαρτημένων σφαιρών επιρροής...

- Σουρεαλιστικός τρόπος: Φωνάζουμε 'Βαγγέλη!!!' και το πορτάκι κλείνει αυτόματα. (Βλέπε την ταινία 'Μια Ελληνίδα στο χαρέμι' για περισσότερες πληροφορίες.)

- Ψωνισμένος τρόπος: Φωνάζουμε όλα τα κανάλια. Μας βγάζουν στα παράθυρα σε όλες τις σχετικές εκπομπές. Προβάλλεται και το σχετικό ριάλιτυ:' Κλείσε το πορτάκι'. Το πορτάκι ίσως να είναι ακόμα ανοιχτό, αλλά εμείς γίναμε πασίγνωστοι στο Πανελλήνιο.

- Cool τρόπος: Στέλνουμε από το κινητό ένα μήνυμα στο 1515 ή παίρνουμε στο 9011 23 24 25 στην πιο ζωντανή παρέα κλεισίματος πορτακίων cd υπολογιστών.

- Καλλιτεχνικός τρόπος: Γυρίζουμε μια ταινία με τίτλο 'Το ανοιχτό πορτάκι'. Το Ελληνικό Κέντρο Κινηματογράφου μας επιχορηγεί και κερδίζουμε 7 βραβεία στο Φεστιβάλ Κινηματογράφου Θεσσαλονίκης.

- Δημοσιοϋπαλληλικός τρόπος: 'Δε βαριέσαι, ας μείνει ανοιχτό. Αερίζεται καλύτερα έτσι...'

- Τρόπος του Σημίτη: Δημιουργούμε 12.000 νέες θέσεις εργασίας (προσλαμβάνοντας συμβασιούχους για να κλείνουν το πορτάκι) συμβάλλοντας έτσι στην απορρόφηση του Κοινοτικού Πλαισίου Στήριξης.

- Δήλωση Μητσοτάκη: 'Ας μείνει ανοιχτό. Σε 10 χρόνια, έτσι κι αλλιώς θα το έχουμε ξεχάσει...'

- Βιβλικομεταμοντέρνος τρόπος: Παίρνουμε το μηχάνημα, τον Αρχιεπίσκοπο και 200 ιερείς του Βάαλ και ανεβαίνουμε σε ένα ψηλό βουνό. Οι 200 ιερείς προσεύχονται επί 3 ημέρες και το πορτάκι δεν κλείνει. Μόλις κάνει ο Αρχιεπίσκοπος ένα σταυρό, το πορτάκι κλείνει αμέσως. Όλοι μένουν έκπληκτοι με το θαύμα. Το βουνό κηρύσσεται αμέσως ιερό και απ όλα τα μέρη της Ελλάδας καταφτάνουν πιστοί για να προσκυνήσουν τον ιερό υπολογιστή. Τα κέρδη της Εκκλησίας από τα εισιτήρια και τις εισφορές υπολογίζονται σε πάνω από 2 εκ. ευρώ.

- Τρόπος της κας Τασίας Λουκά: Καίμε το πορτάκι μαζί με τον υπολογιστή για να τα λυτρώσουμε από το Σατανά.

- Τρόπος των αναρχικών: Όπως προηγουμένως, αλλά καίμε και ολόκληρο το γραφείο μαζί...

- Στρατιωτικός τρόπος: Το πορτάκι διατάσσεται από τον αξιωματικό υπηρεσίας να κλείσει. Εφ όσον δεν υπάρχει απάντηση (και καμία αντίδραση γενικώς), καταδικάζεται σε στέρηση εξόδου, αγγαρεία στα μαγειρεία και 10ήμερη φυλάκιση για απειθαρχία και ασέβεια προς ανώτερο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2007, 09:46:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος
Το παντρεμένο ζευγάρι ταξιδεύει στην εθνική οδό με 80 χμ./ώρα. Καθώς οδηγεί ο σύζυγος, γυρίζει η σύζυγος και του λέει:
- "Γλυκέ μου είμαστε παντρεμένοι 10 χρόνια και θέλω διαζύγιο."
Ο σύζυγος δε λέει τίποτα και αυξάνει την ταχύτητα του αυτοκινήτου σε 100 χμ./ώρα. Αυτή συνεχίζει λέγοντας:
- "Δε θέλω να αρνηθείς, γιατί τα έχω με τον καλύτερο σου φίλο, και είναι πολύ καλύτερος εραστής από εσένα."
Ο σύζυγος παραμένει αμίλητος αλλά αυξάνει την ταχύτητα σε 120 χμ./ώρα.
- "Θέλω το σπίτι", συνεχίζει αυτή. Και η ταχύτητα αυξάνει στα 140 χμ./ώρα.
- "Θέλω τα παιδιά, όλες τις πιστωτικές κάρτες και τους κοινούς τραπεζικούς λογαρισμούς μας." Η ταχύτητα του αυτοκινήτου έχει φτάσει στα 200 χμ./ώρα...
- "Εσύ τι θα κρατήσεις;" και ο σύζυγος κατευθυνόμενος πλέον με ταχύτητα 220 χμ./ώρα, στα ακρόμπαρα του δρόμου, της απαντά:
- "Έχω ό,τι ακριβώς χρειάζομαι. Τον αερόσακο!!!"


Στράτος


μέτρον άριστον
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2007, 15:00:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Ένας 40άρης οικογενειάρχης ψωνίζει στο σούπερ μάρκετ. Κάποια στιγμή παρατηρεί μια εντυπωσιακή ξανθιά και ασυναίσθητα τη χαζεύει. Η ξανθιά του γυρίζει το βλέμμα. Την ξανακοιτάζει πιο έντονα, τον κοιτάζει και αυτή. Aυτό τραβάει κάμποση ώρα και αποφασίζει να της μιλήσει:
- Συγνώμη, της λέει, μήπως γνωριζόμαστε;
- Βέβαια, του απαντάει. Ένα από τα παιδιά μου είναι δικό σας!
Ο τύπος σαστίζει, σκέφτεται και ξαφνικά θυμάται τη μοναδική φορά που απάτησε τη γυναίκα του. Τη ρωτάει λοιπόν:
- Μήπως είστε εκείνη η στριπτιζέζ που είχανε καλέσει σε ένα μπάτσελορ πάρτυ στην Πεύκη πρόπερσι την άνοιξη και είχαμε καταλήξει να κάνουμε άγριο σεξ στην κουζίνα; Μου είχατε δέσει τα χέρια με χειροπέδες και μου χώσατε και ένα καρότο στον....!
Συνοφρυωμένη αυτή του απαντάει:
- Όχι, είμαι η φιλόλογος του γιου σας...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2007, 19:07:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos
Ήταν ένας ναυαγός σ' ένα νησί επί πολλά χρόνια μόνος του. Επιβίωνε με

μπανάνες, καρύδες, κάνα ψάρι κλπ...

Μια μέρα καθώς καθόταν και χάζευε τον ωκεανό, παρατηρεί κάτι

μπουρμπουλήθρες. Οι μπουρμπουλήθρες πλησίαζαν προς το μέρος του και

γίνονταν όλο και περισσότερες!

Ξάφνου, προβάλλει μία θεσπέσια θηλυκή φιγούρα με στολή δύτη! Με μία κίνηση

slow - motion (a - la Hollywood ) βγάζει την κουκούλα και τη μάσκα

αποκαλύπτοντας το πρόσωπο της.

Ο ναυαγός είχε μείνει με το στόμα ανοιχτό! Ηταν η Σκλεναρίκοβα και αρχίζει να κινείται

προς το μέρος του με εμφανώς σεξουαλικές διαθέσεις...

Ανοίγοντας αργά και βασανιστικά το φερμουάρ της στολής της, κοιτάει με

λάγνο βλέμμα τον ναυαγό και του λέει:

- Ναυαγέ, από πότε έχεις να καπνίσεις ένα καλό τσιγαράκι;

- Ουου, θα' ναι και 5 χρόνια! απαντάει εκείνος.

Βγάζει ένα πακέτο Camel μέσα απ' τη στολή της και του το πετάει!

Κατεβάζοντας το φερμουάρ ακόμα χαμηλότερα, λίγο πιο κάτω από το στήθος, και

κάνοντας το λάγνο βλέμμα ακόμα πιο έντονο του λέει:

- Ναυαγέ, από πότε έχεις να πιεις ένα καλό ουίσκυ "15 ετών";

- Ουου, θα είναι και 7 χρόνια!

Με μια κίνηση, βγάζει ένα Dimple από τη στολή της και του το

πετάει!

Έχοντας πλέον κατεβάσει το φερμουάρ μέχρι τον αφαλό, κοιτάει το ναυαγό στα

μάτια και όλο νόημα του λέει:

- Ναυαγέ, από πότε έχεις να... περάσεις καλά;

Αυτός γουρλώνει τα μάτια του και χωρίς να μπορεί να πιστέψει στα αυτιά του

για την τύχη του, της απαντάει με δάκρυα χαράς στα μάτια

- Αν μου πεις ότι έχεις και Playstation εκεί μέσα, θα πεθάνω!!!


Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2007, 19:54:52  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Microsoft Vs General Motors!!!

Κατά τη διάρκεια ενός συνεδρίου πληροφορικής (ComDex) ο Bill Gates συνέκρινε τη βιομηχανία πληροφορικής με την αυτοκινητοβιομηχανία για να καταλήξει στο εξής συμπέρασμα:
- Αν η General Motors είχε την ίδια τεχνολογική ανάπτυξη όπως η βιομηχανία της πληροφορικής σήμερα θα οδηγούσαμε αυτοκίνητα που θα κόστιζαν 25 δολάρια και θα κατανάλωναν 1γαλόνι βενζίνη στα 100 χιλιόμετρα....

Σε μια συνέντευξη τύπου η General Motors δια στόματος M. West, έδωσε την εξής απάντηση:
- Αν η General Motors είχε αναπτύξει την τεχνολογία της όπως η Microsoft, τα αυτοκίνητα που θα οδηγούσαμε θα είχαν τις εξής ιδιότητες:

- Το αυτοκίνητο σας θα πάθαινε ατυχήματα 2 φορές τη μέρα χωρίς κάποια προφανή αιτία.

- Κάθε φορά που οι άσπρες γραμμές του δρόμου ξαναβάφονταν, θα έπρεπε να αγοράζετε ξανά νέο αυτοκίνητο.

- Περιστασιακά το αυτοκίνητο θα ξέφευγε από την πορεία του χωρίς να γνωρίζετε τον λόγο. Εσείς θα έπρεπε απλά να το δεχτείτε, να σταματήσετε επιτόπου, να ξαναξεκινήσετε και να συνεχίσετε την πορεία σας.

- Κάποιες φορές κατά τη διάρκεια ιδιαίτερων ελιγμών όπως για παράδειγμα μια κλειστή αριστερή στροφή, το αμάξι σας απλά θα πήγαινε όλο ευθεία και έπειτα θα αρνιόταν να ξαναξεκινήσει, και για να το αντιμετωπίσετε αυτό θα έπρεπε να προχωρήσετε σε ολική αλλαγή και επαναγκατάσταση της μηχανής.

Τα αυτοκίνητα δεν θα σας παραδίνονταν παρά μόνο με ένα κάθισμα διότι θα έπρεπε να διαλέξετε ανάμεσα στο CAR95 και στο CARNT. Κάθε κάθισμα επιπλέον θα απαιτούσε ειδική παραγγελία από την μονάδα παραγωγής.

- Η Apple θα ανέπτυσσε αυτοκίνητα που θα λειτουργούσαν με ηλεκτρική ενέργεια, πιο αξιόπιστα, 5 φορές πιο γρήγορα και 2 φορές πιο ελαφριά, αλλά δεν θα μπορούσαν να κυκλοφορήσουν παρά μόνο στο 5% των δρόμων.

- Οι ενδείξεις θερμοκρασίας των λαδιών και της μπαταρίας θα είχαν αντικατασταθεί από την γενική ένδειξη: - Γενική Βλάβη.

- Τα καθίσματα θα απαιτούσαν από κάθε επιβάτη να έχει το ίδιο ύψος και το ίδιο βάρος.

- Ο αερόσακος πριν ανοίξει θα ρωτούσε: - Θέλετε οπωσδήποτε το άνοιγμα;

- Περιστασιακά οι έξοδοι αυτοκινήτου θα μπλόκαραν. Εσείς δεν θα μπορούσατε να τις ξανανοίξετε παρά μόνο κάνοντας ένα κόλπο, για παράδειγμα θα έπρεπε συγχρόνως να τραβάγατε το χερούλι της πόρτας, να γυρίζετε το κλειδί και με το άλλο χέρι να αρπάζετε την κεραία του ραδιοφώνου.

- Η General Motors θα σας υποχρέωνε να αγοράζετε με κάθε αυτοκίνητο ένα πακέτο οδικές κάρτες Deluxe της εταιρίας Rand McNally (αφού είναι θυγατρική της General Motors) ακόμα και αν εσείς δεν θέλετε και ούτε έχετε ανάγκη αυτές τις κάρτες. Σε περίπτωση που δεν αγοράζατε αυτά τα έξτρα, το αυτοκίνητό σας θα έτρεχε 50% πιο αργά (ή πιο γρήγορα). Εξ αιτίας αυτού η Ran McNally θα συρόταν στα δικαστήρια.

- Κάθε φορά που η General Motors θα έβγαζε ένα καινούριο μοντέλο, κάθε οδηγός θα έπρεπε να μάθει ξανά να οδηγεί, γιατί καμιά εντολή δεν θα λειτουργούσε όπως ακριβώς στα προηγούμενα μοντέλα.

- Και τέλος θα πρέπει να πατήσετε το κουμπί "Έναρξη" για να σταματήσει η μηχανή...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2007, 20:00:58  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
H ΠΑΡΑΛΛΗΛΗ ΙΣΤΟΡΙΑ

Θυμάστε το βιβλίο "Οι άντρες είναι απο τον Αρη, οι γυναίκες απο την Αφροδίτη"; Να ενα πρώτης τάξης παράδειγμα, προσφορά ενός άγγλου καθηγητή σε ενα αμερικανικό πανεπιστήμιο.

- Σήμερα θα πειραματιστούμε με μια νέα μορφή διήγησης, τις παράλληλες ιστορίες. Η διαδικασία είναι απλή. Καθένας θα κάνει ζευγάρι με κάποιον άλλο, και ο ενας απο τους δυο θα γράψει την πρώτη παράγραφο μιας σύντομης ιστορίας. Ο άλλος θα διαβάσει την πρώτη παράγραφο και μετά θα προσθέσει μια δεύτερη παράγραφο. Ο πρώτος θα διαβάσει την παράγραφο που πρόσθεσε ο δεύτερος και θα προσθέσει μια τρίτη και έτσι θα γραφτεί η ιστορία.

Θυμηθείτε να ξαναδιαβάζετε τι έχει γραφεί κάθε φορά, έτσι ώστε η ιστορία να έχει νόημα. Δεν πρέπει να μιλάτε μεταξύ σας για οποιοδήποτε λόγο, οτι θέλετε να πείτε πρέπει να το δίνετε μέσα απο την ιστορία. Η ιστορία τελειώνει όταν και οι δυο συμφωνήσουν οτι βγήκε ενα συμπέρασμα."

Αυτή η ιστορία παραδόθηκε απο δυο άγγλους μαθητές μου: Ρεβέκα και Γκάρυ. (τα επίθετα κόπηκαν για να προστατευθούν οι ...αθώοι ;-)

----------------------------------------------

Η Ιστορία:

(πρώτη παράγραφος, ΡΕΒΕΚΑ)
... Στην αρχή, η Λάουρα δεν μπορούσε να αποφασίσει τι είδους τσάι ήθελε να πιεί. Το χαμομήλι, που συνήθιζε να αποτελεί την πρώτη της επιλογή για παρόμοια τεμπέλικα βράδια μένοντας στο σπίτι, τώρα της θύμιζε πολύ τον Κάρλ, που κάποτε είχε πει, σε παλιότερες, ευτυχισμένες εποχές, οτι του άρεσε πολύ το χαμομήλι. Και ήθελε με κάθε τρόπο τώρα να κρατήσει τις σκέψεις της μακριά απο τον Κάρλ.
Η κτητικότητα του της ήταν αποπνικτική, και όταν τον σκεφτόταν, το άσθμα της άρχιζε να αγριεύει. Έτσι, το χαμομήλι ήταν εκτός συζήτησης.
------------------------

(δεύτερη παράγραφος, ΓΚΑΡΥ)
Στο μεταξύ, ο Πρώτος Σμηνίας Κάρλ Χάρις, αρχηγός της επιτιθέμενης μοίρας που εδώ και λίγη ώρα είχε τεθεί σε τροχιά γύρω απο τον Skylon 4, είχε πιο σημαντικά πράματα να σκεφτεί απο τις νευρώσεις μιας ελαφρόμυαλης ασθματικής χαζογκόμενας ονόματι Λάουρα, με την οποία είχε περάσει μια ...βρώμικη νύχτα, περίπου πριν ενα χρόνο. "Π.Σ. Κάρλ Χάρις στον γεωδαιτικό σταθμό 17, πορεία 1-1-9, ταχύτητα συγκλίνουσα σε δίνη 1", μουρμούρισε στο μικρόφωνο της συσκευής κρυπτογραφημένων διαγαλαξιακών επικοινωνιών. "Πορεία πολικών συντεταγμένων επετεύχθει, κανένα σημάδι δραστηριότητας για την ώρ--". Αλλά πριν προλάβει καν να κλείσει το κανάλι επικοινωνίας, μια μπλέ δέσμη σωματιδίων έλαμψε απο το πουθενά, σκίζοντας τη θωράκιση του αστρόπλοιου στον τομέα αποθήκευσης. Το τράνταγμα απο το χτύπημα τον πέταξε απο τη θέση του, στην άλλη μεριά του πιλοτηρίου.
-------------------------

(τρίτη παράγραφος, ΡΕΒΕΚΑ)
Χτύπησε το κεφάλι του και πέθανε σχεδόν ακαριαία, αλλά όχι πριν προλάβει να νιώσει ενα τελευταίο οδυνηρό συναίσθημα για την κτηνώδη συμπεριφορά του απέναντι στον ευαίσθητο ψυχισμό της μόνης κοπέλας που ποτέ είχε αισθήματα γι αυτόν. Σύντομα κατόπιν, η Γή σταμάτησε τις άσκοπες εχθροπραξίες της απέναντι στους φιλήσυχους αγρότες του Skylon 4.
"Το Κονγκρέσσο Περνάει Νόμο για την Μόνιμη Απαγόρευση του Πολέμου και των Διαστημηκών Ταξιδιών", διάβασε η Λάουρα στην πρωινή της εφημερίδα. Τα νεα, την τάραξαν αλλά και ταυτόχρονα την έκαναν να βαρεθεί. Κοίταξε αφηρημένα απο το παράθυρο, ξαναθυμώμενη τα νιάτα της, τότε που οι μέρες περνούσαν χωρίς άγχη και σκοτούρες, χωρίς εφημερίδες, χωρίς τηλεόραση να την αποσπά απο εκείνο το αθώο αίσθημα του θαυμασμού προς όλα τα όμορφα πράματα γύρω της. "Γιατί πρέπει κανείς να χάσει όλη του την αθωότητα για να γίνει Γυναίκα;", αναρωτήθηκε...
----------------------------------------

(τέταρτη παράγραφος, ΓΚΑΡΥ)
Ούτε που ήξερε οτι της έμεναν μόλις 10 δευτερόλεπτα ακόμα ζωής. Χιλιάδες μίλια πάνω απο την πόλη της, το πολεμικό αστρόπλοιο των Αντριανών εκτόξευε τον πρώτο πύραυλο σχάσης λιθίου... Οι κουτεντέδες ειρηνόφιλοι λαπάδες που είχαν καταθέσει και ψηφίσει στο Κονγκρέσσο την "Μονομερή Συμφωνία Διαστρικού Αφοπλισμού", είχαν αφήσει τη Γή απροστάτευτη απο τις εχθρικές εξωγήινες αυτοκρατορίες που ήταν αποφασισμένες να καταστρέψουν την ανθρώπινη φυλή. Μέσα σε δυο ώρες αφότου η Συμφωνία είχε ψηφιστεί, τα διαστημόπλοια των Αντριανών ήταν ήδη σε πορεία, κατευθυνόμενα προς τη Γή, κουβαλώντας αρκετή ισχύ πυρός για να εξατμίσουν όλο τον πλανήτη. Με κανένα να μπορεί να τους αντιμετωπίσει, είχαν βάλει σε λειτουργία το διαβολικό τους σχέδιο.
Ο πύραυλος σχάσης λιθίου διαπέρασε την ατμόσφαιρα χωρίς να συναντήσει κανένα εμπόδιο. Ο Πρόεδρος, μέσα στο απόρρητο υποβρύχιο αρχηγείο του, στον πάτο του κόλπου του Μεξικού, ένιωσε την απίστευτη έκρηξη, η οποία εξάτμισε την άμοιρη, ανόητη Λάουρα καθώς και άλλα 85 εκατομμύρια αμερικανών. Ο Πρόεδρος χτύπησε τη γροθιά του στο τραπέζι της αίθουσας συνεδριάσεων.
- Δεν μπορούμε να το επιτρέψουμε αυτό! Θα ασκήσω βέτο στην Συμφωνία Αφοπλισμού! Ας δείξουμε σ αυτούς τους ανόητους εξωγήινους με ποιούς τα βάλανε. ΕΠΙΘΕΣΗ!!!"
---------------------------------------

(πέμπτη παράγραφος, ΡΕΒΕΚΑ)
Αυτό είναι εξωφρενικό. Αρνούμαι να συνεχίσω αυτή την απόλυτη κοροϊδία της λογοτεχνίας. Ο συν-γραφέας μου, είναι ενας βίαιος, ανώριμος, σωβινιστής, ημι-αγράμματος έφηβος.
---------------------------------------

(ΓΚΑΡΥ)
Ναι; Εσύ είσαι μια εγωκεντρική, κουραστική και νευρωτική, της οποίας οι προσπάθειες να γράψει, είναι το φιλολογικό ισοδύναμο του Βάλιουμ.
- Αχχχ... Μήπως να έπινα χαμομήλι;... Η μήπως να πιώ κάποιο άλλο είδος ΓΑΜΗΜΕΝΟΥ ΤΣΑΓΙΟΥ;;; Αχχχ... Είμαι μήπως μια ελαφρόμυαλη χαζογκόμενα που διαβάζει πολλά ρομάντζα;..."
----------------------------------------

(ΡΕΒΕΚΑ)
Μαλάκα.
----------------------------------------

(ΓΚΑΡΥ)
Βλαμμένη.
----------------------------------------

(ΡΕΒΕΚΑ)
Γαμήσου παλιό-νεάντερταλ.
----------------------------------------

(ΓΚΑΡΥ)
Τράβα να πιείς κανα τσάι, ούφο.
**************************************************

(Καθηγητής)
Α+. Πολύ μου άρεσε.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2007, 09:27:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος
Δύο τύποι σε σαφάρι...

-πω πω φίλε, κοίτα κωλόκαιρος.
-όχι ρε συ, ρινόκερος είναι και τον βλέπεις ανάποδα.


Στράτος


μέτρον άριστον
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2007, 15:15:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos
Μια μέρα συγκεντρώθηκαν σε κάποιο μέρος της γης όλα
τα συναισθήματα και όλες οι αξίες του ανθρώπου.

Η Τρέλα αφού συστήθηκε στην Ανία, της πρότεινε
να παίξουν κρυφτό.

Το Ενδιαφέρον σήκωσε το φρύδι και
περίμενε να ακούσει ενώ η Περιέργεια χωρίς να μπορεί
να κρατηθεί ρώτησε : 'Τι είναι κρυφτό;

Ο Ενθουσιασμός άρχισε να χορεύει παρέα με την Ευφορία
και η Χαρά άρχισε να πηδάει πάνω κάτω για να
καταφέρει να πείσει το Δίλημμα και την Απάθεια -την
οποία δεν την ενδιέφερε ποτέ τίποτα- να παίξουν κι
αυτοί.

Αλλά υπήρχαν πολλοί που δεν ήθελαν να
παίξουν: Η Αλήθεια δεν ήθελε να παίξει γιατί ήξερε
ότι ούτως ή άλλως κάποια στιγμή θα την αποκάλυπταν,
η Υπεροψία έβρισκε το παιχνίδι χαζό και η Δειλία δεν
ήθελε να ρισκάρει.

Ενα, δυο, τρία άρχισε να μετράει
η Τρέλα.

Η πρώτη που κρύφτηκε ήταν η Τεμπελιά. Μιας
και βαριόταν κρύφτηκε στον πρώτο βράχο που
συνάντησε.

Η Πίστη πέταξε στους ουρανούς και η Ζήλια
κρύφτηκε στη σκιά του Θριάμβου ο οποίος με τη δύναμή
του κατάφερε να σκαρφαλώσει στο πιο ψηλό δέντρο.

Η Γενναιοδωρία δεν μπορούσε να κρυφτεί γιατί κάθε
μέρος που έβρισκε της φαινόταν υπέροχο μέρος για να
κρυφτεί κάποιος άλλος φίλος της οπότε την άφηνε
ελεύθερη. Και έτσι η Γενναιοδωρία κρύφτηκε σε μια
ηλιαχτίδα.

Ο Εγωισμός αντιθέτως βρήκε αμέσως
κρυψώνα, ένα καλά κρυμμένο και βολικό μέρος μόνο γι`
αυτόν.

Το Ψέμα πήγε και κρύφτηκε στον πάτο του
ωκεανού.

Το Πάθος και ο Πόθος κρύφτηκαν μέσα σε ένα
ηφαίστειο.

Ο Ερωτας δεν είχε βρει ακόμη κάπου να
κρυφτεί. Εβρισκε όλες τις κρυψώνες πιασμένες, ώσπου
βρήκε ένα θάμνο από τριαντάφυλλα και κρύφτηκε
εκεί... 1000... μέτρησε η Τρέλα και άρχισε να
ψάχνει.

Την πρώτη που βρήκε ήταν η Τεμπελιά αφού δεν
είχε κρυφτεί και πολύ μακριά.

Μετά βρήκε την Πίστη
που μίλαγε στον ουρανό με τον Θεό για θεολογία.

Ενιωσε το ρυθμό του Πόθου και του Πάθους στο βάθος
του ηφαιστείου και αφού βρήκε την Ζήλια δεν ήταν
καθόλου δύσκολο να βρει κα τον Θρίαμβο.

Βρήκε πολύ εύκολα το Δίλημμα που δεν είχε ακόμη αποφασίσει που
να κρυφτεί.

Σιγά - σιγά τους βρήκε όλους εκτός από τον Ερωτα.

Η Τρέλα έψαχνε παντού, πίσω από κάθε
δέντρο, κάτω από κάθε πέτρα, σε κάθε κορφή βουνού,
μα τίποτα...

Οταν ήταν σχεδόν έτοιμη να τα παρατήσει
βρήκε ένα θάμνο από τριαντάφυλλα και άρχισε να τον
κουνάει νευρικά ώσπου άκουσε ένα βογκητό πόνου.

Ηταν ο Ερωτας που τα αγκάθια από τα τριαντάφυλλα, του
είχαν πληγώσει τα μάτια.

Η Τρέλα δεν ήξερε πως να επανορθώσει, έκλαιγε, ζήταγε συγγνώμη και στο τέλος υποσχέθηκε να γίνει ο οδηγός του Ερωτα. Κι έτσι από τότε ο Ερωτας είναι πάντα τυφλός και η Τρέλα πάντα τον συνοδεύει...


Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2007, 15:35:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos
Όταν οι καθηγητές γίνονται "αλιείς μαργαριταριών"

«Η σκανδιναβία είναι μια πράξη που κάθε πολιτισμένος άνθρωπος πρέπει να αποφεύγει »

(Από γυμνάσιο της Λάρνακας Κύπρου)

« Εσπεριδοειδή σαν τα πορτοκάλια είναι και τα μαντολίνια, αλλά πιο μικρά και με φλούδα που βγαίνει εύκολα »

(Απο γυμνάσιο της Αθήνας, 1992 )


« Η επετηρίδα είναι αυτό που βγάζουμε στα μαλλιά μας άμα δεν λουζόμαστε συχνά »

«Ο μισογύνης είναι τέρας μυθολογικόν, μισός γυναίκα και μισός άλλο πράμα, απερίγραπτης ασχήμιας και τελείως εξαγριωμένος με την κατάστασή του. »

(Από γυμνάσιο της Θεσπρωτίας, 1991)

« Το φοβερότερο όπλο των αρχαίων Αράβων ήταν ο Ευνούχος»

«Ο Κωνσταντίνος Καντάφης ήτανε Έλληνας ποιητής που γεννήθηκε στη Λιβύη της Αλεξάνδρειας »

«Οι Έλληνες εφεύρεσαν τη γεωμετρία για να αποφύγουνε την άλγεβρα που ήτανε αράπικη »

«Στην αρχαία εποχή δεν υπήρχαν ξένες χώρες γι' αυτό δεν έχουν βρει οι αρχαιολόγοι αρχαία διαβατήρια »

«Όταν ο Οδυσσέας γύρισε πίσω στην Ιθάκη, βρήκε τους είκοσι ανεμιστήρες και την Πηνελόπη να τους δουλεύει στο φουλ.»

(Από διαγώνισμα στην Ιστορία, γυμνάσιο της Κορινθίας, 1989)


« Όταν ο Χριστός ήτανε μικρός, ο πατέρας του ο μαραγκός Ιωσήθ, το φώναζε Χρηστάκη »

«Ο Λεωνίδας και οι Τριακόσιοι του ηττήθηκαν γιατί οι Θερμοπύλες ήτανε πολυπληθέστεροι σε αριθμό »

«Την Οδύσσεια της έγραψε ο Οδυσσέας. Την Ιλιάδα ο Ηλιάδης. »

(Από διαγώνισμα Β' τάξης γυμνασίου της Λαμίας, 1969)


« Η γυναίκα του Τσάρου λεγότανε Τσάρα. Η κόρη του τσατσάρα. Ο γιος του Νορέγιεφ. »

«Η μάνα του Ρασπούτιν ήτανε η ρασπουτ**α, τεραστίων διαστάσεων Ρωσίδα της Σιβηρίας ».

(Από γυμνάσιο της Καρδίτσας, 1991)


« Η Παραφίνη ήτανε η θεά που προστάτευε τα Χερουφίμια και τα Σεραφίμια».

(Από διαγώνισμα στα θρησκευτικά, γυμνάσιο της Κορίνθου, 1990)


« Πρωτεύουσα της Κεϋλάνης είναι η Λιπτον Τι».

«Ο Κορινθιακός Κόλπος ευρίσκεται τελείως κατά μήκος. »

(Από γυμνάσιο της Πάτρας, 1988)

« Το τετράγωνο της υποτείνουσας ισούται, αλλά όχι πάντοτε»

(Από γυμνάσιο της Καλαμάτας, 1991)


« Η κυριότερη αιτία της εξάτμισης είναι η φωτιά κάτω από το κατσαρολάκι»

«Η βαρύτητα είναι πιο δυνατή το Φθινόπωρο. Τότε βλέπουμε τα μήλα να πέφτουν ομαδικά »

«Το παιδί που οι γονείς του είναι από την Ύδρα, λέγεται Υδρογόνο»

«Η σοβιέτα είναι που φοράνε οι Ρωσίδες. Στη Σερβία φοράνε σερβιέτες.»

«Το νερό ανακατεύεται με όλα τα υγρά, εκτός από το αίμα. Υπάρχει και παροιμία γι' αυτό »

«Η κιβωτός της Διαθήκης περιείχε μία μάνα και την Καινή διαθήκη»

(Από Γυμνάσιο του Αιγάλεω 2003)


« Η σεισάχθεια είναι ψάρι που ζει στους ωκεανούς και έχει εχθρό του την σαρδέλα»

(Από Γυμνάσιο στο Χαιδάρι 1999)


«Ο Δομίνικος Θεοτοκόπουλος γεννήθηκε στο Ναύπλιο της Κρήτης, ήταν ψηλός με θεληματικό πηγούνι και μακριά μαύρα μαλλιά, είχε εχθρούς αλλά είχε και φίλους»

(Απολυτήριες εξετάσεις Ιουνίου 2000 ιστορία Γ΄ Γυμνασίου Χαιδάρι)
(ιστορία διάβασε ή το cosmopolitan;)και από Γεωγραφία όμως δεν πάει πίσω!!!

Και δυστυχώς είναι ατέλειωτα η λίστα όσο πάει και μεγαλώνει.

Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2007, 15:29:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
Κοσμοπολιταν διαβαζε καλη μου...
Δυστυχως...
Στην εποχη μας, μπορει να υπηρχαν καλοι ή "κακοι" μαθητες,
αλλα ολοι ειχαν βασικη παιδεια...
Μην αναφερθω τετοια μερα σε τετοια θεματα...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΛΑΧΙΣΤΟΣ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
732 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2007, 16:06:43  Εμφάνιση Προφίλ
http://www.youtube.com/watch?v=xzZ-lCeeFAU


ΠΙΣΤΗ ΠΟΥ ΝΑ ΜΕΤΑΚΙΝΕΙ ΒΟΥΝΑ ΝΑ ΕΧΩ
ΑΓΑΠΗ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΩ
ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΧΩ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2007, 16:57:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos
χαχαχαχαχα απίθανο Ελάχιστε!!!!!

Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2007, 17:12:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos
Ο γιατρός πέρασε μια σεξουαλική περιπέτεια με ασθενή του και αισθανόταν ένοχος. Να' σου οι τύψεις, να’ σου οι λογισμοί περί επαγγελματικής δεοντολογίας. Όσο κι αν προσπαθούσε να το ξεπεράσει, δεν μπορούσε. Η ενοχή και το αίσθημα προδοσίας ήταν ακατανίκητα.

Μια εσωτερική φωνή προσπαθούσε να τον παρηγορήσει:

"Γιάννη, μην σκάς ρε παιδί μου. Ούτε ο πρώτος, ούτε κι ο τελευταίος γιατρός είσαι που κοιμήθηκε με ασθενή του. Έτσι κι αλλιώς τώρα δεν έχεις και κανένα δεσμό, είσαι μόνος. Ας πάει στο καλό."

Αλλά αμέσως μια φοβερή φωνή τον ξανάφερνε στην ζοφερή πραγματικότητα και του ψιθύριζε:

"Γιάννη, είσαι κτηνίατρος"

Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2007, 05:21:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
XAXAXAXAXA!
Καταπληκτικό!!!


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2007, 03:14:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos
Πριν λίγο καιρό ο predator μας έδωσε μερικές ενδιαφέρουσες δίαιτες για να δούμε πως αλλιώς μπορούμε να χάσουμε θερμίδες με εύκολες ασκήσεις για άντρες και γυναίκες

Ξεχάστε τα γυμναστήρια υπάρχει πιο εύκολος τρόπος!

1. Περπάτημα 12 μέτρα από καναπέ στο ψυγείο, άνοιγμα μπύρας και
επιστροφή στον καναπέ: *2 θερμίδες*

2. zapping 12 κανάλια την ώρα: *1 θερμίδα*.

3. Οδήγηση μέχρι το κοντινό μαγαζάκι για Doritos Τσιπς
Γαριδάκια, Σοκοφρέττες, και φυσικά Κόκα Λάιτ: *4 θερμίδες*

4. Σερφάρισμα στο δίκτυο για μια ώρα: *108 θερμίδες. *

5. Σκαρφάλωμα και κατέβασμα από αιώρα *0.5 θερμίδες*

6. Τέντωμα από το κρεβάτι και πάτημα του snooze στο ξυπνητήρι
για 8 φορές κάθε πρωί: *3 θερμίδες*

7. 6 λεπτά και 40" μάσημα κάθε μπριζόλα στου Τέλη *36 θερμίδες.*

8. Άνοιγμα DVDκουτιού και τοποθέτηση DVD στο player *0.15 θερμίδες*

9. Ηλιοθεραπεία για 45 λεπτά, με 4 περιστροφές (περιλαμβάνει
και 4 θερμίδες για πασάλειμμα αντ-ηλιακού): *49 θερμίδες*

10. Μια ώρα βιντεοπαιχνίδια: *90 θερμίδες *

11. 30 λεπτά μάσημα τσίχλας: *12 θερμίδες *

12. Πάτημα σκουπιδιών στον κάδο της κουζίνας ώστε να μη
χρειαστεί να τα κατεβάσουμε: *2.5 θερμίδες*

13. 3 ώρες ψώνια στο κέντρο: *414 θερμίδες *(ΚΙΝΔΥΝΟΣ: Ρίσκο
πραγματικής απώλειας θερμίδων).

14. Τηλεφώνημα σε πιτσαρία από ημικλινήρη θέση στον καναπέ: *3
θερμίδες*.

15. Χαΐδεμα κατοικίδιου επί 10λεπτο *15 θερμίδες. *

16. 2' μπροστά στο φούρνο μικροκυμάτων φωνάζοντας "ʼντε
τελείωνε" κάθε 10": *2.5 θερμίδες*

17. Ξέσπασμα φωνής σε διαιτητή ποδοσφαίρου κάθε βράδυ(λόγω
Mundial): *0.9 θερμίδες ανά παιχνίδι. *

18. Ξεφύλλισμα εφημερίδας *0.02 Θερμίδες/σελίδα *(εκτός και αν
είναι μεγάλου μήκους/αθλητική, οπότε *0.04 θερμίδες/σελίδα*)

19. Ξύσιμο: - κοιλιάς για 10 λεπτά *18 θερμίδες *
- Κεφάλι : *13 θερμίδες*
- Μούσι : *21 θερμίδες*
- Μύτη : *11 θερμίδες*
- Αυτί : *5 θερμίδες*

20. Αναζήτηση σταθμού εν ώρα οδήγησης *0.8 θερμίδες/10 ΜΗz

21. Κίνηση αγανάκτησης στην μπροστινή ξανθιά η στον παππού (που δεν
εννοεί να καταλάβει ότι πρέπει να αφήσει πλέον το τιμόνι γιατί στην
ηλικία του είναι δημόσιος κίνδυνος) και οδηγάει σαν
κλώσα *9 θερμίδες*

22. Ξετύλιγμα αυγού Kinder *0.3 θερμίδες * - Συναρμολόγηση
παιχνιδιού *2 θερμίδες *

23. SMS 160 γραμμάτων *2 θερμίδες/μήνυμα*

24. Έντονο χασμουρητό *0.3 θερμίδες *

25. Κομπολόι-μπεγλέρι *1 θερμίδα/ώρα *

Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2007, 13:03:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Ένας τύπος πηγαίνει στο γιατρό.
"Γιατρέ, πρέπει να με βοηθήσεις. Το πουλί μου είναι πορτοκαλί!"
Ο γιατρός το σκέφτεται λίγο και του ζητάει να κατεβάσει το παντελόνι του για να ελέγξει. Πράγματι, το πουλί του τύπου είναι έντονο πορτοκαλί.
Λέει ο γιατρός στον τύπο:
"Αυτό είναι πολύ παράξενο. Μερικές φορές τέτοια συμπτώματα εμφανίζονται από έντονο στρες. Αλήθεια, πως πάνε τα πράγματα στη δουλειά;"
Ο τύπος απαντάει ότι είχε παραιτηθεί πριν από δύο εβδομάδες.
Ο γιατρός του λέει ότι μάλλον αυτή πρέπει να είναι η αιτία του στρες.
"Όχι, όχι", λέει ο τύπος, "το αφεντικό ήταν πραγματικό καθίκι, έπρεπε να δουλεύω 20-30 ώρες υπερωρία κάθε εβδομάδα και πάντα μα πάντα με εκμεταλλευόταν. Πριν από δύο εβδομάδες βρήκα μια καινούργια δουλειά που μπορώ και ορίζω εγώ το χρόνο μου, πληρώνομαι τα διπλά λεφτά από την προηγούμενη δουλειά και το αφεντικό είναι σπουδαίο".
Ο γιατρός συμπεραίνει ότι δεν είναι αυτή η αιτία του στρες. Ξαναρωτάει τον τύπο:
"Πως είναι η ζωή στο σπίτι;"
O τύπος του λέει ότι χώρισε πριν από οκτώ μήνες.
Ο γιατρός σκέφτεται ότι αυτή πρέπει να είναι η αιτία που το πουλί του είναι πορτοκαλί, αλλά ο τύπος το αρνείται:
"Όχι, όχι. Για χρόνια, το μόνο που άκουγα ήταν γκρίνια, γκρίνια, γκρίνια. Είμαι πολύ ευτυχής που την ξεφορτώθηκα και ησύχασα".
Έτσι ο γιατρός αναγκάζεται να το ξανασκεφτεί για μερικά λεπτά.
"Δε μου λες..." του λέει, "πως πας από χόμπι και κοινωνική ζωή;"
Ο τύπος απαντάει:
"Τίποτα ιδιαίτερο. Τα περισσότερα βράδια κάθομαι σπίτι, βλέπω καμιά τσόντα και τρώω γαριδάκια..."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΛΑΧΙΣΤΟΣ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
732 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2007, 23:50:09  Εμφάνιση Προφίλ
ΣΤΟ FOROUM http://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?t=141974 ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ ΤΟΠΙΚ
ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΡΩΤΑΕΙ ΤΙ ΣΕΙΡΑ ΕΙΧΕ Ο ΚΑΘΕ ΕΝΑΣ ΣΤΟ ΣΤΡΑΤΟ. ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΛΗ ΕΓΡΑΦΑΝ ΠΕΡΗΦΑΝΟΙ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΤΟΥΣ , ΜΠΑΙΝΕΙ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ....

quote:
Οταν εγω πηγα στρατο καναμε βολη με τοξα

Και δεν ειχαμε σειρεσ,ειχαμε φατριεσ


και δεν ειμασταν σε λοχους,ειμασταν σε λεγεωνες

Το ναυτικο τοτε ειχε τριηρεις

και βγαζαμε κινηση με αρματα


Το πυροβολικο ειχε καταπελτες

και εμεις στο μηχανικο φτιαχναμε κρεμαστες γεφυρες και πολιορκιτικους κρυους
__________________



ΠΙΣΤΗ ΠΟΥ ΝΑ ΜΕΤΑΚΙΝΕΙ ΒΟΥΝΑ ΝΑ ΕΧΩ
ΑΓΑΠΗ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΩ
ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΧΩ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2007, 14:16:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos
Η δασκάλα στο νηπιαγωγείο τα χάνει όταν, από τη τζαμαρία
που βλέπει στην αυλή, φαίνονται δύο σκυλιά, που το ένα **** το
άλλο και τα παιδάκια γεμάτα απορία τη ρωτούν "τι κάνουν τα σκυλιά ?"

Γεμάτη ντροπή λοιπόν τους "εξηγεί" ότι η σκυλίτσα έχει
χτυπήσει το ποδαράκι της και ο σκυλάκος τη βοηθά σιγά-σιγά από
πίσω για να την πάει σπίτι.

Τότε πετάγεται ο Τοτός και με απορία ρωτά:

Και είναι λόγος αυτός να την πηγαίνει γ******ας?

Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2007, 15:04:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Ο τσογλανάκος είναι στο σαλόνι και παίζει με το τραινάκι του, η μαμά στην κουζίνα κάνει δουλειές.

Τσαφ τσουφ το τραινάκι, κάνει μια διαρκή φασαρία. Σε κάποια στιγμή σταματάει και ακούγεται ο μικρός:

-"Όσοι παπάρες θέλουν να κατέβουν, να τσακιστούν γιατί αυτή η κωλοστάση είναι η τελευταία. Όσοι μαλάκες θέλουν να ανέβουν να το κάνουν γρήγορα για να αναχωρήσει καμιά ώρα η γαμημένη η αμαξοστοιχία!

Τα ακούει αυτά η μαμά, κρανιοεγκεφαλίζεται, τρέχει στο σαλόνι, πιάνει τον μικρό από το αυτί και του λέει:
-" Πήγαινε αμέσως στο δωμάτιο σου και κάτσε μέσα για δυο ώρες τιμωρία. Μετά θα βγεις και θα παίξεις μόνο αν μιλάς καλά!"

Πηγαίνει ο μικρός στο δωμάτιο και μετά από κανα δίωρο επιστρέφει.
Κάθεται και πάλι, και βάζει μπρος το τραινάκι.
Τσαφ τσουφ,τσαφ τσουφ για λίγη ώρα σε κάποια στιγμή σταματάει.

-"Οσοι επιβάτες επιθυμούν να αποβιβαστούν παρακαλούνται να ελέγξουν ότι δεν ξέχασαν καμία από τις αποσκευές τους και ευχόμαστε να είχαν καλό και ξεκούραστο ταξίδι. Οι επιβάτες που επιθυμούν να επιβιβαστούν να τοποθετήσουν και να ασφαλίσουν τις αποσκευές τους πάνω από τη θέση τους, υπενθυμίζουμε ότι απαγορεύεται το κάπνισμα και τους ευχόμαστε ένα καλό ταξίδι."

Η μαμά ακούει περήφανη για τις παιδαγωγικές τις ικανότητες από την κουζίνα και χαμογελάει.

Ο μικρός συνεχίζει:
-"Α, και όσοι θέλουν να διαμαρτυρηθούν για τη δίωρη καθυστέρηση, να απευθυνθούν στην καριόλα στην κουζίνα!"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2007, 16:54:42  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2007, 21:43:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2007, 01:55:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos

Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2007, 10:57:07  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
xaxaxa Αρκας και ξερο ψωμι

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΛΑΧΙΣΤΟΣ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
732 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2007, 19:22:33  Εμφάνιση Προφίλ
Οι επιβάτες της προγραμματισμένης πτήσης είχαν πάρει τις θέσεις τους στο αεροπλάνο. Ορισμένοι μάλιστα από το άγχος τους είχαν κιόλας δεθεί με τις ζώνες τους και περίμεναν να γίνει η απογείωση...

"Καθίστε παρακαλώ στις θέσεις σας, θα έρθουν οι πιλότοι από την πίσω πόρτα του αεροπλάνου" παρότρυνε η αεροσυνοδός τους τελευταίους όρθιους επιβάτες. Λίγο πριν κλείσει η πόρτα, δύο ψηλόλιγνοι τύποι που φορούσαν στολή πιλότου και μαύρα γυαλιά είχαν ήδη μπει στο αεροπλάνο από την πίσω πόρτα. Ο ένας μάλιστα κράταγε ένα άσπρο μπαστουνάκι και το χτύπαγε χαμηλά στα καθίσματα δεξιά και αριστερά.

Καθώς πέρασαν όλη τη σειρά των καθισμάτων της οικονομικής θέσης και μπήκαν στην business class κατευθυνόμενοι για το πιλοτήριο, ένας ανείπωτος τρόμος στα όρια του πανικού είχε επικρατήσει στους επιβάτες... "Οι πιλότοι είναι τυφλοί!"

"Δεσποινίς", ρώτησε την αεροσυνοδό ένας επιβάτης από τα πίσω καθίσματα, "οι πιλότοι είναι... ΤΥΦΛΟΙ;" Η αεροσυνοδός απάντησε καθησυχαστικά "Μην ανησυχείτε, είναι όλα υπό έλεγχο, καλό σας ταξίδι" και έφυγε αφήνοντας ένα τυπικό χαμόγελο και μια πλαστική μυρωδιά make up.

Το αεροπλάνο τροχοδρόμησε κανονικά και ήταν στην άκρη του διαδρόμου έτοιμο για απογείωση. Το φωτάκι "προσδεθείτε" ήταν αναμμένο εδώ και ώρα. Οι μηχανές ακούστηκαν έντονα, μετά ακόμα πιο έντονα και το μεγάλο αεροπλάνο άρχισε να κυλάει στο διάδρομο. Ο κόσμος είχε πανικοβληθεί τόσο που δεν ακουγόταν τίποτα. Μόνο αν κάποιος έβλεπε θα μπορούσε να διακρίνει τα ανοιχτά στόματα στα κατακίτρινα από το φόβο πρόσωπά τους. Το αεροπλάνο άρχισε να επιταχύνει επικίνδυνα. Όλοι είχαν κρεμαστεί στα παράθυρα και κοίταγαν με τρόμο το διάδρομο που τέλειωνε! Όταν πια με μια ταχύτητα πάνω από 260 χιλιόμετρα την ώρα το αεροπλάνο έφτανε στο τέλος του διαδρόμου όλοι μαζί φώναζαν. Οι γυναίκες, τα παιδιά, ακόμα και οι άντρες τσίριζαν. Τσίριζαν τόσο δυνατά που φωνές τους κάλυπταν το δυνατό ήχο των κινητήρων.

Και ξαφνικά... απογείωση!

Το αεροπλάνο σηκώθηκε απαλά από το έδαφος και μια γλυκιά ανακούφιση φάνηκε ζωγραφισμένη στα πρόσωπα όλων των επιβατών. Τότε γυρνάει ο ένας τυφλός πιλότος και λέει στον άλλο:

"Να δεις, Γιώργη μου που καμιά φορά δε θα φωνάξουν εγκαίρως και θα την πατήσουμε!"

ftou.gr


ΠΙΣΤΗ ΠΟΥ ΝΑ ΜΕΤΑΚΙΝΕΙ ΒΟΥΝΑ ΝΑ ΕΧΩ
ΑΓΑΠΗ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΩ
ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΧΩ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy