ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Κανένα Ανέκδοτο να γελάσουμε? Part 1
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
johnkf
Μέλος 1ης Βαθμίδας


52 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/05/2005, 06:35:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους johnkf
> Το πλοίο βρίσκεται στη μέση της Μεσογείου, όταν ακούγεται δυνατή η φωνή
> του
> παρατηρητή από ψηλά στο κατάρτι: "Πειρατικό δεξιά μας". "Γρήγορα φέρτε
> μου
> το κόκκινό μου πουκάμισο", φωνάζει ο καπετάνιος. Περίεργος ο δεύτερος
> πλοίαρχος τον ρωτάει:
> "Γιατί θέλεις το κόκκινο πουκάμισο;"
> "Κοίτα, μπορεί να πληγωθώ και δεν θέλω να φαίνεται το αίμα και να χάσει το
> ηθικό του το πλήρωμα" του απαντά εκείνος. Γίνεται η μάχη και βυθίζεται το
> πειρατικό. Σε λίγες μέρες νέα κραυγή από τον παρατηρητή: "ΔΩΔΕΚΑ
> πειρατικά
> μπροστά μας!!!" Και αμέσως μετά η φωνή του
> καπετάνιου:
> "Το καφέ μου παντελόνι γρήγορα"
>
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/05/2005, 11:57:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


.

το ανεκδοτο ειναι λιγο σοκιν αλλα εχει εσωτεριστικες προεκτασεις...


παει ενας τυπος στον ψυχιατρο και εκεινος του κανει το τεστ Ρορσαχ (με τις αμορφες μελανομουτζουρες).


το δειχνει την πρωτη εικονα και τον ρωταει: τι βλεπετε εδω?

ενα αιδοιο, απανταει ο ασθενης.

στη δευτερη εικονα τα ιδια, στην τριτη τα ιδια, παντου εβλεπε αιδοια.


κατι αρχισε να υποψιαζεται ο γιατρος και του κανει δευτερο τεστ.


του δειχνει εναν κυκλο και τον ρωταει τι βλεπει.


μα ενα αιδοιο, απανταει ο αλλος.


του δειχνει ενα τετραγωνο, τα ιδια αυτος, "ενα αιδοιο" εβλεπε.


μα αγαπητε μου ειναι προφανες οτι πασχετε απο σεξουαλικη εμμονη με το αιδοιο, του λεει ο γιατρος.


τι λες ρε γιατρε, εγω πασχω ή εσυ που απο την ωρα που ηρθα μου δειχνεις αιδοια???


.

.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alexilexos
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
163 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/05/2005, 20:16:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alexilexos
-ΤΙ ΚΟΙΝΟ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΤΣΟΥΝΑΜΙ ΜΕ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ?

-ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΤΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΦΕΥΓΟΥΝ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΣΠΙΤΙΑ,ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ.........

'Η έκφραση "γυμνή αλήθεια" έχει εφευρεθεί για να μπορεί ο καθένας να την ντύνει όπως τον συμφέρει'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2005, 00:27:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

'Η έκφραση "γυμνή αλήθεια" έχει εφευρεθεί για να μπορεί ο καθένας να την ντύνει όπως τον συμφέρει'


ειπες μεγαλη σοφια αδερφε!!!


.

να συμπληρωσω για τα τσουναμι?

τι κοινο εχουν με τα ανω των... (καποιων τελος παντων ποντων) πεη?

οταν ειναι μικρα, τα καβαλανε ολοι (σερφινγκ κανουν), αλλα αμα σηκωθουν τρεχουν ολοι να σωθουν!


.


.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kswtikoula
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
676 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2005, 01:06:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kswtikoula  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος kswtikoula

Ήμουνα κάποτε φτωχός ξυπόλυτος και νηστικός, πάγωνα!
Θα πέθαινα ειλικρινα!
Μέχρι που βρέθηκε μπροστά μου ένας βάτραχος και μου είπε να του ζητήσω ότι θέλω!!!
Του είπα πως ήθελα κάτι να φάω και να ζεσταθώ.
Ξαφνικά εξαφανίστηκε και τη θέση του πήρε ένας χαρτοφύλακας γεμάτος με περιουσιακά στοιχεία στο όνομά μου.
Από τότε και μετά ήμουν πλούσιος, πάμπλουτος.
Έκανα στόχο της ζωής μου να ξαναβρώ το βάτραχο και να τον ευχαριστήσω για το καλό που μου έκανε.
Τα χρόνια περνούσαν κι ο βάτραχος σωτήρας πουθενά.
Μέχρι που ένα απόγευμα πριν ένα χρόνο εμφανίστηκε όπως και την πρώτη φορά μπροστά μου!
Κατενθουσιασμένος τον ρώτησα τι μπορούσα αυτή τη φορά να κάνω εγώ γι αυτόν.
Ανένδοτος δεν δεχόταν τίποτα για το καλό που μου έκανε...
Μέχρι που μου εκμυστηρεύτηκε την πραγματική του επιθυμία:
Θέλω να με πηδήξεις!!!
Μα πως?
Εγώ γέρος άνθρωπος έναν βάτραχο?
Τελικά αποφάσισα να το κάνω εφόσον μόνο αυτό ήθελε.
Και την ώρα που μπήκα μέσα του...
μεταμορφώθηκε σε ένα μικρό αγοράκι!
Έτσι έγινε κύριε πρόεδρε!
και όχι όπως τα λέει η μάνα του μικρού!!!


Φύτεψα πάλι τα κρίνα της ψυχής μου σ'άπιστο χώμαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ksenitia
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Spain
328 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2005, 01:37:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ksenitia
Καθως περπατουσα στο δρομο, περασα διπλα απο ενα μικρο παιδακι που εκλεγε. Του ειπα :
- θες μια τσιχλα?
-οχι
-θες καραμελα?
-οχι
-θες να παμε στις κουνιες?
-ναιιιιιι
Και πηγαμε στις κουνιες. Αλλα αρχισε παλι να κλαιει. Του ειπα :
-θες μια τσιχλα?
-οχιιιι
-Θες να παμε στη λιμνουλα?
-ναιιιιι
Και πηγαμε στη λιμνουλα, αλλα αρχισε παλι το σκασμενο να κλαιει. Του ειπα :
-θες τσιχλα?
-οχιιιιιι
-θες να σε παω μια βολτα με τη βαρκουλα?
-ναιιιιιιιι
Και μπηκαμε στη βαρκουλα και καναμε βολτες στη λιμνη, αλλα ξανοιχτηκαμε πολυ, και καποια στιγμη, εκει που φτασαμε μακρια, αρχισε αυτο παλι να κλαιει. Το ρωτησα :
- Τι επαθες τωρα, γιατι κλαις?
-θελω τσιχλαααααα
ΤΟ γ...ας τωρα, κυριε Προεδρε, η δεν το γ...ας????????

Poor is a man, who´s pleasures depend on the permition of another...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

undeafeted
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
296 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2005, 11:43:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους undeafeted
μια φορα ηταν ενας βασιλιας και ειχε τρεις γιους.ο βασιλια ειχε ως σκοπο της ζωης του να βρει ενα θυσαυρο αλλα ητνα πολυ γερος και δεν το εφταναν τα χρονια.ετσι οταν γεννηθηκε ο πρωτος γιος του ειπε

θελω να γυρισεις ολο τον κοσμο και να βρεις το χρυσο κερας.αν επιστρεψεις χωρις να το βρεις θα σου παρω το κεφαλι.

παει ο πρωτος γιος ψαχνει ψαχνει δεν το βρισκει.γυρναει του παιρνει το κεφαλι.

γενικως το ιδιο ειπε και στους αλλους δυο και κανεις δεν το βρηκε.εστι ολοι πεθαναν

[img]http://www.wfu.edu/~matthetl/sunrise/angels/Mihaly.Zichy.lucifer.jpg[img]Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

undeafeted
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
296 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2005, 11:47:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους undeafeted
ηταν μια φορα μια παρεα νεω στην κηφισια και επιναν καφε.αφου ηπιαν και μιλησαν ηθελαν να φυγουν.τοτε μια απο την παρεα σηκονεται και φευγει χωρις να πληρωσει.οι υπολοιποι την εβρισαν και αυτη ετρεξε να φυγει.οπως ετρεχε επεσε πανω σε ενα μποκο μπατσων.

οι μπατσοι ακουσαν τις φωνες των υπολοιπων και σταματησαν την γυναικα.

-τι συνεβει? ρωταει ο ενας μπατσος τα παιδια
-αυτη η κοπελα δεν θελει να πληρωσει απανταει ενας
-μα δεν εχω λεφτα λεει αυτη

τοτε ο μπατσος της παιρνει την τσαντα,την ανοιγει και τι βρισκει

το χρυσο κερας

[img]http://www.wfu.edu/~matthetl/sunrise/angels/Mihaly.Zichy.lucifer.jpg[img]Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2005, 16:59:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Αααααααααααα!!!!!!!!!!!

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alexilexos
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
163 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2005, 21:38:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alexilexos
Συνομιλία μεταξύ Καναδών Αμερικανών στα ανοιχτά νερά Βόρεια του Ατλαντικού:

...
- Καναδοί: Σας προτρέπουμε να αλλάξετε την πορεία σας κατά 15 μοίρες Νότια προκειμένου να αποφύγετε σύγκρουση μαζί μας.
- Αμερικάνοι: Αδύνατον. Εσείς θα αλλάξετε την πορεία σας κατά 15 μοίρες βόρεια.
- Καναδοί: Αρνητικώς. Η αλλαγή θα γίνει από μέρους σας σε 15 μοίρες προς νότο.
- Αμερικάνοι: Εδώ Καπετάνιος George Penenfield του αεροπλανοφόρου USS Linkoln 2ου μεγαλύτερου σκάφους του Ατλαντικού. Συνοδευόμαστε από 3 αντιτορπιλικά, 4 φρεγάτες, 4 υποβρύχια και 2 σμήνη αεροσκαφών. Για την ασφάλεια του σκάφους μας σας διατάζουμε να αλλάξετε την πορεία σας κατά 15 μοίρες βόρεια!
- Καναδοι: Εδώ φάρος. Κάντε ό,τι νομίζετε....

'Η έκφραση "γυμνή αλήθεια" έχει εφευρεθεί για να μπορεί ο καθένας να την ντύνει όπως τον συμφέρει'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kswtikoula
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
676 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/05/2005, 02:15:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kswtikoula  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος kswtikoula
Κάθεται σε μια γωνιά του δρόμου ένας αναρχικός ψιλοκομμάτιας,
και παίζει με τις λάσπες.
Περνάει ένας μπάτσος τον κλωτσάει και του λέει:
-Τι κάνεις εκεί αναρχικό γουρούνι?
-Πλάθωωωωωωω!
-Τι πλάθεις???
-Μπάτσουςςςςςς!
-Μπα και τι βάζεις μέσα?
-Νερό, άμμο και σκαταααααααααααααααα!!!
Τον κάνει τόπι στο ξύλο ο μπάτσος.
Το ίδιο γινόταν για πολύ καιρό.
Μετά από μήνες και πολλά κατάγματα,
ρωτάει ο μπάτσος τον αναρχικό:
-Τι κάνεις πάλι εδώ ρε αλήτη?
-Πλάθωωωωωω!
-Τι πλάθεις???
-Πυροσβέστεςςςςςςςς!!!
-Μπα και τι βάζεις μέσα?
-Νερό και άμμο!
-Και γιατί δε βάζεις σκατά????
-Θα βγούνε μπάτσοιιιιιιιιι!!!


Φύτεψα πάλι τα κρίνα της ψυχής μου σ'άπιστο χώμαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

who knows
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
382 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2005, 04:24:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους who knows
ΚΡΙΟΣ 21 Μαρτίου - 19 Απριλίου
Προσπαθώντας να βγάλει την λάμπα, ξεχαρβαλώνει και το ντουί. Αγανακτισμένος ξεριζώνει το καλώδιο και φεύγει.

ΤΑΥΡΟΣ 20 Απριλίου - 20 Μαϊου
Πόσο κάνει μια λάμπα;

ΔΙΔΥΜΟΙ 21 Μαίου - 21 Ιουνίου
Θα ανάψει ένα φακό και θα συνεχίσει να μιλάει στο τηλέφωνο.

ΚΑΡΚΙΝΟΣ 22 Ιουνίου - 22 Ιουλίου
Όταν πεισθεί ότι η λάμπα είναι οριστικό παρελθόν, θα την αφήσει στη θέση της για να του θυμίζει τις έντονες στιγμές που περάσαν μαζί.

ΛΕΩΝ 23 Ιουλίου - 22 Αυγούστου
Πρώτα παίρνοντας το κατάλληλο ύφος θα βγάλει ένα λογύδριο για το δράμα της καμένης λάμπας. Ύστερα, και μέσα σε μια επιβλητική τελετή εγκαινίων, θα φωνάξει έναν Παρθένο για να κάνει την αλλαγή, ενώ αυτός, από μακριά για να μη σκονίζεται, θα εποπτεύει.

ΠΑΡΘΕΝΟΣ 23 Αυγούστου - 22 Σεπτεμβρίου
Θα κλείσει τον γενικό και θα πάρει μια καρέκλα, αφού πρώτα βάλει εφημερίδες για να μη λερώσει. Στη συνέχεια θα καθαρίσει το ντουί με οινόπνευμα και βαμβάκι και την λάμπα με υγρό πανί που δεν αφήνει χνούδια. Ακολουθεί πιάσιμο της λάμπας με χαρτομάντηλο και βίδωμα. Τελειώνοντας απολύμανση της λάμπας εκ νέου, φύλαγμα της παλιάς για πιθανή αξιοποίησή της, η καρέκλα στη θέση της και μετά από δύο ώρες όλα είναι στην εντέλεια.

ΖΥΓΟΣ 23 Σεπτεμβρίου - 23 Οκτωβρίου
Ακόμα συσκέπτεται γιατί δεν έχει αποφασίσει το σχήμα και το χρώμα της λάμπας.

ΣΚΟΡΠΙΟΣ 24 Οκτωβρίου - 22 Νοεμβίου
Θα βγάλει επιτέλους τα μαύρα γυαλιά του

ΤΟΞΟΤΗΣ 23 Νοεμβρίου - 21 Δεκεμβρίου
Αφού διαβάσει τα πάντα για τις λάμπες φθορισμού, τα ευγενή αέρια, τα φωτόνια, τα Θεοφάνεια και τον Φλάς Γκόρντον, θα προεκτείνει το καλώδιο της λάμπας του διπλανού δωματίου.

ΑΙΓΟΚΕΡΩΣ 22 Δεκεμβρίου - 19 Ιανουαρίου
Πρώτα θα περιμένει το πόρισμα της πραγματογνωμοσύνης. Ύστερα θα υποβάλει γραπτή αίτηση ? δήλωση με χαρτόσημο, αριθμό πρωτοκόλλου κ.λπ. Θα περιμένει δυο τρεις μέρες για να την εγκρίνει και τελικά θα αναθέσει την εργασία σε είδικό τεχνικό.

ΥΔΡΟΧΟΟΣ 20 Ιανουαρίου - 18 Φεβρουαρίου
Θα ζητήσει την συγκατάθεση της λάμπας για την αλλαγή. Μετά την άρνησή της, θα συντάξει το μανιφέστο του ηλεκτρολόγου και θα την καταργήσει.

ΙΧΘΥΕΣ 19 Φεβρουαρίου - 20 Μαρτίου
Ποια λάμπα; Δεν βλέπω τίποτα!

never say never **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

who knows
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
382 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2005, 04:27:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους who knows
ΠΑΡΑΒΛΕΨΗ : ΤΙΤΛΟΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ:
ΠΩΑ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΛΑΜΠΕΣ ΤΑ ΖΩΔΙΑ...

never say never **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

who knows
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
382 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2005, 04:30:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους who knows
Δύο ξανθοί καουμπόηδες κάθονται σε ένα σαλούν και τα πίνουν
Ξαφνικά ανοίγει η πόρτα και μπαίνει ένας τύπος μέσα λέγοντας:τους μισώ τους κωλοινδιάνους(κρατώντας ένα κεφάλι ινδιάνου παραμάσχαλα)Θα δώσω $1000 σε όποιον μου φέρει το κεφάλι ενός ινδιάνου.
Οι δύο ξανθοί αλληλοκοιτάζονται και φεύγουν για να κυνηγήσουν ινδιάνους. Μετά απο λίγο βλέπουν έναν ινδιάνο.Ο ένας αρπάζει μια πέτρα και του την πετάει στο κεφάλι αφήνωντας τον αναίσθητο.Για κακή τους τύχη όμως ο ινδιάνος κατρακυλάει σε μια ρεματιά.
Τον ακολούθούν και τελικά τον βρίσκουν στο κάτω μλερος της ρεματιάς. Ο ένας βγάζει ένα μαχαίρι για να πάρει το τρόπαιο και ο άλλος του λέει:
-Μεγάλε για κοίτα εδώ λίγο
-Όχι τώρα δεν μπορώ
-Μα κοίτα σου λέω
-Παράτα μας ρε φίλε.Έ΄χω $1000 στα χέρια μου.
-Σε παρακαλώ, κοίτα!
Ο άλλος γυρνάει και βλέποντας 5000 ινδιάνους μονολογεί:Ω, θεέ μου, θα γίνουμε εκατομμυριούχοι!

never say never **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

who knows
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
382 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2005, 04:34:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους who knows

Mία ξανθιά παίρνει τηλέφωνο τον άνδρα της στο γραφείο του κλαίγοντας.

Γιατί κλαις γλυκιά μου?

- Να, προσπαθώ να φτιάξω ένα παζλ αλλά δεν τα καταφέρνω. Όλα τα κομμάτια φαίνονται ίδια...

- Τι παζλ?

- Να... είναι ένας κόκορας πάνω σε ένα κουτί, αλλά δεν μπορώ να το φτιάξω..

- Έλα ηρέμησε... όταν γυρίσω θα το φτιάξουμε μαζί εντάξει?

Γυρνάει λοιπόν ο τύπος στο σπίτι του και βλέπει την γυναίκα του να σπαράζειστο κλάμα, στο πάτωμα.Την πλησιάζει και της λέει:

- Έλα... σήκω και μην κλαις. Είσαι τόσο όμορφη... άκου τι θα κάνουμε...

Θα βάλουμε τα corn flakes πάλι μέσα στο κουτί και δεν θα το πούμε πουθενά...!!!

never say never **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

who knows
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
382 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2005, 04:36:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους who knows
Σε ένα εστιατόριο ο πελάτης λέει στο γκαρσόν:

- Σας παρακαλώ, μήπως μπορείτε να πάρετε το κοτόπουλο να το ψήσετε λιγάκι ακόμα;

- Γιατί, τι έχει;

- Μου τρώει τις πατάτες!

never say never **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alexilexos
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
163 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2005, 11:40:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alexilexos
Τι λέει το μηδέν στο έξι;

"Σου πετάει μια τρίχα!"

'Η έκφραση "γυμνή αλήθεια" έχει εφευρεθεί για να μπορεί ο καθένας να την ντύνει όπως τον συμφέρει'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oxygen_girl
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
278 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2005, 21:08:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oxygen_girl
Ένας παππούς 80 χρονών πάει στο γιατρό για γενικό τσεκάπ, και ο γιατρός τον ρωτάει:
"Πώς αισθάνεσθε;"
"Ποτέ δεν ένοιωσα καλύτερα! Είμαι παντρεμένος με μια 25χρονη, με την οποία περνάω θαυμάσα, και μάλιστα είναι και έγκυος! Μου ετοιμάζει παιδί!"
Ο ιατρός αφού τον κοιτάει για λίγα δευτερόλεπτα σκεπτικός, του λέει:
"Να σας πω μια ιστορία... Ήταν ένας φίλος μου κυνηγός, ο οποίος καθώς έφευγε από το σπίτι του, αντί να πάρει το όπλο του, πήρε την ομπρέλλα.
Αφού περπατούσε για κάμποση ώρα στο δάσος, είδε μπροστά του ξαφνικά μια τεράστια αρκούδα. Σηκώνει λοπόν την ομπρέλλα του και κάνει να πυροβολήσει, αλλά ΦΡΑΠ! ανοίγει η ομπρέλλα. Παρόλα αυτά η αρκούδα έπεσε κάτω νεκρή, τέζα!"
"Αποκλείεται!" φωνάζει ο παππούς, "κάποιος άλλος την πυροβόλησε!"
"Και εγώ βασικά εκεί το πήγαινα..." του λέει και ο γιατρός

-----------------------
"I have no master. I am CHAOS!"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oxygen_girl
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
278 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2005, 14:47:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oxygen_girl
Σε ένα ξενοδοχείο, ένας τύπος καθώς περνούσε δίπλα από ένα τραπέζι που παίζανε χαρτιά, είδε και έναν σκύλο να παίζει ανάμεσά τους!
"Μπράβο;! Πρέπει να είναι πανέξυπνος ο σκύλος σας!" λέει έκθαμβος ο τύπος στους παίχτες.
"Τι έξυπνος; Καραβλάκας είναι... κάθε φορά που του 'ρχεται καλό χαρτί κουνάει την ουρά του."

-----------------------
"I have no master. I am CHAOS!"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oxygen_girl
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
278 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2005, 14:48:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oxygen_girl
Πάει μια μέρα ένας σε ένα παπά για να εξομολογηθεί. Του λέει λοιπόν
"Πάτερ μου αμάρτησα, τότε στον πόλεμο του 40 έκρυψα έναν άνθρωπο στο υπόγειο
μου."
- "Τέκνο μου αυτό δεν είναι αμαρτία, βοήθησες έναν συνάνθρωπό σου", του λέει ο παπάς.
Τότε λοιπόν του ξαναλέει
- "Ναι όμως πάτερ μου του έπαιρνα και 20 χιλιάδες το μήνα."
Το σκέφτεται ο παπάς και του λέει:
- "Α! παιδί μου αυτό είναι βέβαια αμαρτία, αλλά μπορώ να στο συγχωρήσω."
Και τότε ο εξομολογούμενος τον ρωτάει δειλά:
- "Δηλαδή Πάτερ μου να του πω ότι τελείωσε ο πόλεμος;”

-----------------------
"I have no master. I am CHAOS!"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

teras
Νέο Μέλος

Iceland
22 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2005, 16:33:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους teras


τερας της μορφωσεωςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Laryp
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
215 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2005, 18:04:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Laryp
Κάτι σχετικό και αληθινό που μοιάζει με ανέκδοτο...
3 στρατιώτες του αυτοκρατορικού στρατού στην Ιαπωνία ευρέθησαν ζωνατνοί ύστερα από 60 χρόνια που τελείωσε ο 2ος Παγκόσμιος....
Αγνοούνταν και δικαιολημένα τους είχανε για νεκρούς μέχρι και κενοτάφια τους είχανε στήσει.......
Νόμιζαν πως συνεχίζονταν ο πόλεμος και φοφούνταν να φύγουν από την κρυψώνα τους στη στέπα μήπως τους κατηγορήσουν για λιποτάκτες......
Τι παιχνίδια παίζει η μοίρα στον άνθρωπο.....
60 χρόνια πολεμούσαν με τον .....εαυτό τους!!!!!!!

Φωνές, αλαλαγμοί, χαρές
ενθουσιασμοί, ζητωκραυγές!
Και ποιος τολμάει να τους πει
πως νίκησαν οι δύσμοιροι
τρέχοντας στον ανεμπόδιστο δρόμο της κατηφόρας...
Χρ. ΚατσιγιάννηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

e_shadow
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
246 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2005, 14:48:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους e_shadow
Ένας τροχονόμος σταματάει μια ξανθιά οδηγό.
-Το δίπλωμά σας παρακαλώ.
-Τι είναι αυτό; Ρωτάει εκείνη.
-Την άδεια κυκλοφορίας παρακαλώ.
-Τι είναι αυτό; Ξαναρωτά.
-Τό ασφαλιστήριο παρακαλώ.
-Τι είναι αυτό; Ρωτάει πάλι.
-Ούτε αυτό ξέρετε; Μήπως ξέρετε τι είναι αυτό; της λέει θυμωμένος και δείχνει το αποκάτω του.
-Αχ πάλι αλκοτέστ θα κάνω;!!!


Δε ζυγιάζω, δε μετρώ , δε βολεύομαι ! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδιΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

e_shadow
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
246 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2005, 14:50:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους e_shadow
Πάει μια ξανθιά σε μια εταιρία μηνυμάτων και λέει στον υπεύθυνο:
- "Γεια σας, θα ήθελα να στείλω ένα μήνυμα στη μητέρα μου που μένει στον Έβρο."
- "Βεβαίως, Θα σας κοστίσει 15.000 δρχ."
- "Ξέρετε δεν έχω χρήματα, αλλά θα έκανα τα πάντα για να στείλω αυτό το μήνυμα!"
- "Χμμμ, πολύ καλά, περάστε μέσα από τον πάγκο", της λέει ο υπεύθυνος και η ξανθιά περνάει.
- "Γονατίστε", της λέει και αυτή γονατίζει.
- "Κατεβάστε το φερμουάρ μου. " και αυτή το κατεβάζει.
- "Βγάλε` τη μου έξω. "
Η ξανθιά ακολουθεί πιστά τις εντολές που της δίνονται.
- "Τώρα αρχίστε."
Και τότε η ξανθιά, έχοντας το όργανο του υπευθύνου στα χέρια της.
- "Έλα μαμά με ακούς; Εγώ είμαι."


Δε ζυγιάζω, δε μετρώ , δε βολεύομαι ! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδιΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oxygen_girl
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
278 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2005, 16:44:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oxygen_girl
Ήταν δύο τύποι, οι οποίοι περπατούσαν σε κάτι χωράφια, και καθώς βόλταραν, είδαν ένα πηγάδι. Χασομέρηδες που ήτανε, είπαν να μετρήσουνε το βάθος του πηγαδιού.
Πιάνει λοιπόν ο πρώτος ένα κλαδάκι, και το πετάει μέσα. Στήσανε αυτί να ακούσουνε το "μπλουμ", αλλά τίποτα.
Πιάνει ο άλλος μια πέτρα, την πετάει μέσα, στήνουν αυτί, αλλά πάλι τίποτα...
Η περιέργεια τους μεγαλώνει, και έτσι πιάνουν ένα τεράστιο αλέτρι που ήταν πεταμένο στο χωράφι, με τα χίλια ζόρια το σέρνουν στο πηγάδι, το σηκώνουν καταιδρωμένοι και τελικά το ρίχνουν και αυτό μέσα στο πηγάδι. Στήνουν αυτί, αλλά πάλι τίποτα. Ξαφνικά όμως, μία κατσίκα ορμάει από πίσω τους, περνάει ανάμεσά τους και βουτάει μέσα στο πηγάδι!
Αυτοί τα παίξανε! Περίμεναν να ακούσουν τουλάχιστον το μπλουμ της κατσίκας, αλλά πάλι τίποτα...
Αφού δεν ακούσανε μπλούμ, βαρέθηκαν και φύγανε.
Στο δρόμο βρίσκουν ένα βοσκό που έτρεχε και τους ρωταεί:
"Ρε παιδιά, είδατε μήπως καμία κατσίκα εδώ κοντά;"
"Ναι, εδώ ήταν μία, και σάλταρε μέσα σε εκείνο το πηγάδι!"
"Μπα, όχι, ευχαριστώ παιδιά, αποκλείεται να είναι η δικιά μου. Εγώ την είχα δέσει σε ένα αλέτρι"


-----------------------
"I have no master. I am CHAOS!"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2005, 18:52:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
ε οχι!!! τελικα μαθαμε ποσο βαθυ ηταν το πηγαδι;!

______________________________________________
learn as if you are going to live forever
live as if you are going to die tommorow
-soulflyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kswtikoula
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
676 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2005, 20:01:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kswtikoula  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος kswtikoula
Γιατί σφυρίζει μια βόμβα όταν πέφτει????
Το παίζει αδιάφορη...

Φύτεψα πάλι τα κρίνα της ψυχής μου σ'άπιστο χώμαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2005, 13:39:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
quote:
ε οχι!!! τελικα μαθαμε ποσο βαθυ ηταν το πηγαδι;!

Ναι ναι, πες μας!
Πόσο βαθύ ήταν το πηγάδι;
Δεν έχει συνέχεια το ανέκδοτο;


κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oxygen_girl
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
278 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2005, 14:37:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oxygen_girl
quote:

quote:
ε οχι!!! τελικα μαθαμε ποσο βαθυ ηταν το πηγαδι;!

Ναι ναι, πες μας!
Πόσο βαθύ ήταν το πηγάδι;
Δεν έχει συνέχεια το ανέκδοτο;


Όχι ρε παιδιά! Δυστυχώς δεν έχει συνέχεια!
Θα ψάξω να βρω το ανέκδοτο σε άλλη version μπας και λέει το βάθος!
Αλλά μην περιμένετε και πολλά...

-----------------------
"I have no master. I am CHAOS!"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2005, 17:25:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
φτου!

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy