ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Κανένα Ανέκδοτο να γελάσουμε? Part 1
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Cronos
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Christmas Island
404 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2003, 16:13:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cronos
Πάει ένας γύφτος σε ένα περίπτερο και λέει στον περιπτερά: - Εσύ έχει παγκωτό κεράσι; - Ναι, βέβαια. Ότι θες έχω. Κοίτα στο ψυγείο και πάρε ότι θες. Κοιτάει στο ψυγείο ο γύφτος, παίρνει ένα παγωτό, γυρνάει στον περιπτερά και του λέει: - 'Φχαριστώ! Αύριο εγώ κεράσει!


Στη μέση του πουθενά πιάνει μια ξαφνική βροχή. Κάπου μακριά στον ορίζοντα φαίνεται ένα σπίτι. Εκεί, αυτός που είναι μέσα στο σπίτι λέει σε αυτόν που είναι απ' έξω: - Έλα μέσα ρε! Βρέχει! - Έλα εσύ έξω! Κι εδώ βρέχει!


Μάτια...Παρατηρούν...Δεν μπορούν να δουν...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Cronos
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Christmas Island
404 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2003, 16:15:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cronos
· Σε μια αίθουσα δικαστηρίου ενώ εκδικαζόταν αίτηση διαζυγίου: - Εγού κύριε πρόεδρε, ως γνουστών έβουσκα τα προύβατα εδού κάτου και ξαφνικά ακούου ένα θόρυβο μέσα στα πουρνάρια. Πάου κατά 'κεί και τι να δώ; Ο κύριος Παπ'δόπουλος με την Παπ'δοπούλου γαμ%^)*ουσαν. - Εεεπ! Τι λόγια είναι αυτά, πετιέται ο πρόεδρος. Σας παρακαλώ μάρτυς. Σεβασμός στο δικαστήριο. Η πρακτικολόγος να το διαγράψει από τα πρακτικά και να επαναληφθεί η κατάθεση με πιο κόσμιες λέξεις. Για παράδειγμα, συνουσιαμός. - Μάλιστα κύριε Πρόεδρε. Λοιπόν, ως γνουστών έβουσκα τα προύβατα εδού κάτου και ξαφνικά ακούου ένα θόρυβο μέσα στα πουρνάρια. Πάου κατά 'κεί και τι να δώ; Ο κύριος Παπ'δόπουλος με την Παπ'δοπούλου συνουσιάζουνταν. Ξανακοιτάω καλύτερα και τι να δω;
Γαμ&*^*ουσαν!


Μάτια...Παρατηρούν...Δεν μπορούν να δουν...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Cronos
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Christmas Island
404 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2003, 16:17:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cronos
Ένας τύπος περνάει το δρόμο και βλέπει έναν άλλο τύπο ξαπλωμένο στη μέση του δρόμου με το αφτί του κολλημένο στην άσφαλτο. Ο ξαπλωμένος τύπος τού λέει: - Μαύρη Mercedes cabrio. Δύο επιβάτες, ένας άντρας μελαχρινός και μία γυναίκα ξανθιά. Πινακίδες: ΥΚΑ 1664. Ρωτάει ο άλλος έκπληκτος: - Καλά, όλα αυτά τα κατάλαβες ακούγοντας απλώς; - Όχι, ρε ηλιθειε. Είναι το αμάξι που με πάτησε.

- Μαμά, τώρα που είμαι δεκαέξι χρονών, μπορώ να φορέσω σουτιέν; - Όχι, Μανώλη.


Μάτια...Παρατηρούν...Δεν μπορούν να δουν...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Cronos
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Christmas Island
404 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2003, 16:20:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cronos
Είναι ένας μεθυσμένος και καθώς προσπαθεί να βρει το δρόμο για το σπίτι του, πετυχαίνει στο δρόμο έναν παπά μαυροντυμένο στα ράσα του. Τον κοιτάει με μισό μάτι και τον πλακώνει στο ξύλο. Φεύγοντας λέει: «Τι Batman και μαλακίες...»

- Γιατρέ, έχω πρόβλημα... - Τι πρόβλημα έχετε ; - Κατουριέμαι κάθε βράδυ στον ύπνο μου... - Γιατί; - Να, κάθε βράδυ έρχεται ένα διαβολάκι στον ύπνο μου και μου λέει : "τσισάκια κάναμε σήμερα ;" - Α! Αυτό είναι μόνο; Απλό! Μόλις θα ξαναέρθει σήμερα θα του πείτε : "Ναι ρε... Έκανα...!" - Δηλαδή γιατρέ αυτό ήταν μόνο; Θα κοπεί; - Βεβαίως! Μαχαίρι! To βράδυ λοιπόν έρχεται και πάλι το διαβολάκι στον ύπνο του κυρίου της ιστορίας μας... - Τσισάκια κάναμε σήμερα; - ΝΑΙ ρε πούστη έκανα! - Κακάκια όμως ;



Μάτια...Παρατηρούν...Δεν μπορούν να δουν...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Cronos
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Christmas Island
404 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2003, 16:22:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cronos
Είναι ένας 'Aγγλος, ένα Γάλλος και ένας Αλβανός στο μουσείο και κοιτάζουν ένα πίνακα με τον Αδάμ και την Εύα. Ο 'Aγγλος λέει: "Κοιτάξτε τη γαλήνη και την ηρεμία που κυριαρχεί στα πρόσωπά του. Σίγουρα πρέπει να ήταν 'Aγγλοι." Ο Γάλλος λέει: "Μη λες μαλακίες, κοίτα τα κορμιά τους πόσο ωραία είναι μέσα στη γύμνια τους. Πρέπει να ήταν Γάλλοι." Λέει και ο Αλβανός: "Ρε σεις, τι λέτε; Δεν έχουν ρούχα, δεν έχουν στέγη, έχουν μόνο ένα μήλο για να φάνε και τους λένε πως αυτό είναι ο παράδεισος. Σίγουρα είναι Αλβανοί."


Ένας βλάχος κατεβαίνει στην Αθήνα και μπαίνει σε ένα ταξί, μια υπέροχη Mercedes. Εκεί που οδηγούσε ο ταξιτζής, τον ρωτάει ο βλάχος: - Δε μι λες ρε παλουκάρι μ'... Αυτό το στρογγυλό το μαραφέτι που έχει μπροστά τ' αμάξι σ' τι είναι; (το σήμα της Mercedes, εννοεί) - Αυτό μπάρμπα είναι στόχος για πετυχαίνουμε τις γριές που περνάνε με κόκκινο στα φανάρια. - Μπα; Μπράβο η τεχνολογία! Σε ένα φανάρι λίγο παρακάτω περνάει μια γριούλα με κόκκινο και ο ταξιτζής λέει να κάνει τον βλάχο να φοβηθεί οπότε τρέχει κατά πάνω της αλλά τελευταία στιγμή κόβει το τιμόνι αριστερά και δεν την πετυχαίνει αλλά παρ' όλ' αυτά ακούγεται ένας δυνατός γδούπος. - Α ρε μπάρμπα, παραλίγο να την πετύχω... - Μη σε απασχολεί παιδί μου, την πέτυχα εγώ με την πόρτα!


Μπαίνει ο Τοτός με τη μητέρα του σε ένα ταξί στην Κηφισίας. Στο δρόμο ο Τοτός βλέπει ένα σκύλο. - Μαμά, αν εσύ ήσουν σκύλα και ο μπαμπάς σκύλος, εγώ τι θα ήμουν τώρα; - Σκυλάκι, Τοτέ. Μετά από λίγο βλέπει μια γάτα. - Μαμά, αν εσύ ήσουν γατούλα και ο μπαμπάς γάτος, εγώ τι θα ήμουν τώρα; - Γάτος, Τοτέ. Ο ταξιτζής τα είχε πάρει με τις ανόητες ερωτήσεις του Τοτού και του κάνει: - Δε μου λές ρε παλικάρι. Αν η μάνα σου ήταν πουτάνα και ο πατέρας σου ήταν πούστης, τι θα ήσουν τώρα; - Ταξιτζής, κύριε.



Μάτια...Παρατηρούν...Δεν μπορούν να δουν...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Cronos
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Christmas Island
404 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2003, 16:24:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cronos
There was once a lady that went into an ice cream store in New York. As she approached the counter she noticed that the salesman was black. Without thinking much, she says to him:

- I'd like a Chocolate, Vanilla, Strawberry ice-cream in a cone.

The man with a soothing tone in his voice replies to the lady...

- I'm terribly sorry mam, but we've run out of chocolate!!

The lady thinks a bit, and comes back with a new request..

- All right then, give me a Vanilla, Chocolate, Strawberry in a cone...

The man looks away for a minute, trying to hide a small laughter.. then comes back to her saying...

- Well mam, I just told you that we don't have any chocolate left...

The lady gets herself again in deep thinking, scratches her head and asks again...

- Ok then, give me a Vanilla, Strawberry, Chocolate ice-cream in a cone...

The man tries not to errupt, and after calming down he replies to her in a most inquisitive tone...

- Well mam, let's set some things straight here ok?.. Can you spell VANI as in VANILLA?

- But of course I can, It's V, A, N, I, says the lady almost immediately...

- Cool, replies the man, now can you spell STRAW as in STRAWBERRY?

- Sure I can, It's S, T, R, A, W, replies the lady even more quickly.

- Brilliant, now can you spell **** as in CHOCOLATE?

- Yes, It's F, U.. eh.. hey wait a minute, there is no **** in CHOCOLATE...

- THAT'S RIGHT BITCH!!! There's no ****IN' Chocolate!!!


Μάτια...Παρατηρούν...Δεν μπορούν να δουν...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Cronos
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Christmas Island
404 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2003, 16:27:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cronos
Ηταν ένας υπάλληλος σε ένα σούπερ μάρκετ, ο οποίος ήταν εξαιρετικά
ετοιμόλογος και ικανός. Μια μέρα λοιπόν μπαίνει μια κυρία και ζητάει...
μισό πεπόνι!
<Κυρία μου>, της λέει ο υπάλληλος, <δεν μπορώ να σας δώσω μισό πεπόνι!. Το
άλλο μισό πεπόνι τι θα το κάνω;>
<Οχι>, επιμένει αυτή, <θέλω μισό πεπόνι!>
<Μα δεν γίνεται αυτό>, απαντά και πάλι ο υπάλληλος.
<Γίνεται, πώς δεν γίνεται! Να με πας αμέσως στον διευθυντή σου. Θέλω να
του μιλήσω>.
Μπαίνει ο υπάλληλος φουριόζος στο γραφείο του διευθυντή και τον αρχίζει:
<Κύριε διευθυντή είναι μια καριόλα εκεί έξω και μου ζητάει μισό πεπόνι...>
Πριν όμω προλάβει να τελειώσε τη φράση του βλέπει με την άκρη του ματιού
του την... εν λόγω κυρία ακριβώς από πίσω του, οπότε συνεχίζει:
<και είναι και αυτή η εξαιρετική κυρία, η οποία θέλει να αγοράσει το άλλο
μισό!>
Τέλος πάντως, τη σώζει την κατάσταση ο υπάλληλος, παίρνει η κυρία το μισό
πεπόνι της και αμέσως μετά ο διευθυντής καλεί τον υπάλληλο στο γραφείο
του.
<Λοιπόν παιδί μου σε θαύμασα προηγουμένως. Τι ικανότητα, πόσο ετοιμόλογος
ήσουν! Μπράβο, μπράβο! Πες μου σε ποιο υποκατάστημα θέλεις να σε πάω ως
υποδιευθυντή; Αποφάσισα να σου δώσω προαγωγή... Απλά πες μου πού θες να
πας>.
<Δεν ξέρω κύριε διυθυντή, όπου θέλετε εσείς!>
<Μα πες μου πού σου αρέσει;>
<Οπου να' ναι δεν έχω πρόβλημα>
<Καλά λοιπόν, θα πας στο Αιγάλεω!>
<Στο Αιγάλεω;>
<Ναι, στο Αιγάλεω!>
<Ε, όχι να πάω και στο Αιγάλεω!>
<Γιατί, τί έχει το Αιγάλεω;>
<Ε, να. το Αιγάλεω, μόνο ποδοσφαιριστές βγάζει και πουτάνες!>
<Μα τι λες παιδί μου! Η γυναίκα μου είναι από το Αιγάλεω!!!>
<Σοβαρά;;; .....Σε ποιά ομάδα παίζει;;!!>


H σέξυ κυρία καλεί τον μπάτλερ στην κρεββατοκάμαρά της ένα βράδυ
που λείπει ο άντρας της.
- Τζέημς κλείδωσε την πόρτα και ξεκούμπωσε το φόρεμά μου.
Ο Τζέημς υπακούει....
- Τζέημς ξεκούμπωσε το σουτιέν μου και βγάλτο
Ο Τζέημς υπακούει. Η ατμόσφαιρα φορτίζεται...
- Το κυλοτάκι μου τώρα Τζέεεεηηηηημς
Πειθήνιο όργανο ο Τζέημς. Χιλιάδες τα βολτ...
- Λοιπόν κοπάνα τη τώρα και να μή σε ξαναδώ να φορέσεις τα ρούχα μου,
χάθηκες κακομοίρη μου !!!!!



Μάτια...Παρατηρούν...Δεν μπορούν να δουν...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nitro912gr
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
488 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2003, 01:17:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nitro912gr
xaxaxa auto me ton ta3itsi kai to stoxastro me ekane na gelaso poli dinata

genika exoume mazepsei polla kala anekdota edo, na grapsoume mia an8ologia tou esoterica me anekdota

ego omos na ti pa8eno na ta leo ola mazi tora sterepsa



I Stand Alone


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2003, 10:51:56  Εμφάνιση Προφίλ
Ο Μήτσος μπαίνει σε μια τράπεζα και ζητάει τον υπεύθυνο για τα δάνεια. Του λέειότι σκοπεύει να πάει για διακοπές στην Ισπανία και ζητάει εορτοδάνειο 5.000ευρώ. Ο υπάλληλος του λέει ότι θα πρέπει να αφήσει κάτι ως ενέχυρο για το δάνειο, οπότε ο Μήτσος του δίνει τα κλειδιά μιας καινούριας BMW. Το αυτοκίνητο είναι παρκαρισμένο πρόχειρα έξω στον δρόμο. Δίνει τα χαρτιά (άδεια, δίπλωμα,κλπ) στον υπάλληλο, ο οποίος με τη σειρά του τα ελέγχει και όλα συμφωνούν.
Έτσιλοιπόν η τράπεζα συμφωνεί να δώσει στο Μήτσο το δάνειο αφήνοντας ως ασφάλεια το αυτοκίνητο.

Με το που φεύγει ο Μήτσος από την τράπεζα, ο διευθυντής και οι υπάλληλοι σκάνε στα γέλια διότι άφησε ως ασφάλεια ένα αυτοκίνητο που αξίζει 100.000 ευρώ για ένα δάνειο των 5.000 ευρώ. Ένας υπάλληλος παίρνει το αυτοκίνητο και το παρκάρει στο πάρκινγκ της τράπεζας και το ασφαλίζει.

Μετά από δυο εβδομάδες επιστρέφει ο Μήτσος από τις διακοπές του και πηγαίνει κατευθείαν στην τράπεζα, όπου πληρώνει τα 5.000 ευρώ συν τους τόκους 11,41ευρώ.

Λίγο πριν φύγει του λέει ο διευθυντής:
"Κύριέ μου να σας ρωτήσω κάτι; Κατά τη διάρκεια της απουσίας σας, κάναμε έναν έλεγχο για σας και βρήκαμε ότι είσθε αρκετά πλούσιος. Το δάνειο γιατί το πήρατε;
"Οπότε απαντάει ο Μήτσος με ηρεμία "γιατί δεν μπορούσα να βρω πάρκινγκ στην Αθήνα
που να κοστίζει 11,45 ευρώ για 15 μέρες και να σου ασφαλίζει και το
αυτοκίνητο......"


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Keisatsu
Μέλος 1ης Βαθμίδας


147 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2003, 13:40:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Keisatsu
Δυστυχώς (ή ευτυχώς) δεν μεταφράζεται:

Bush got something wrong with his brain. After medical examination, doctor
tells him: "Your brain has two parts: one is left, and another is right.
Your left brain has nothing right. Your right brain has nothing left."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Stavros
Νέο Μέλος

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2003, 18:02:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Stavros  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Stavros
Ένας καθηγητής φιλοσοφίας εμφανίστηκε στην τάξη του με ένα μεγάλο χάρτινο κουτί.
1. Χωρίς να μιλήσει, πήρε από την χάρτινη κούτα ένα άδειο γυάλινο βάζο και άρχισε να το γεμίζει με μικρές πέτρες. Οι μαθητές τον κοιτούσαν με απορία. Όταν το βάζο δεν χωρούσε άλλο, ρώτησε:
- Είναι γεμάτο το βάζο;... και οι μαθητές απάντησαν: - Ναι, είναι γεμάτο

2. Αυτός χαμογέλασε και πάλι χωρίς να μιλήσει, πήρε από την χάρτινη κούτα ένα σακουλάκι με μικρά βοτσαλάκια και άρχισε να γεμίζει το βάζο, το κούνησε λίγο και τα βοτσαλάκια κύλησαν και γέμισαν τα κενά μεταξύ των πετρών. Όταν το βάζο δεν χωρούσε άλλο, ρώτησε:
- Είναι γεμάτο το βάζο;... και οι μαθητές γέλασαν και απάντησαν: - Ναι, είναι γεμάτο!

3. Αυτός χαμογέλασε και πάλι χωρίς να μιλήσει, πήρε από την χάρτινη κούτα ένα σακουλάκι με άμμο και άρχισε να την αδειάζει μέσα στο βάζο. Η άμμος χύθηκε και γέμισε όλα τα κενά μεταξύ των πετρών και των βότσαλων. Όταν το βάζο δεν χωρούσε άλλο, ρώτησε:
- Είναι γεμάτο το βάζο;... και οι μαθητές δίστασαν για λίγο, αλλά απάντησαν:- Ναι, είναι γεμάτο.

4. Αυτός χαμογέλασε και πάλι χωρίς να μιλήσει, πήρε από την χάρτινη κούτα δύο μπουκάλια μπίρες και άρχισε να τα αδειάζει μέσα στο βάζο. Τα υγρά γέμισαν όλα το υπόλοιπο κενό του βάζου. Όταν το βάζο δεν χωρούσε άλλο, ρώτησε:
- Είναι γεμάτο το βάζο;... και οι μαθητές γέλασαν αυτή την φορά και απάντησαν: - Ναι, είναι γεμάτο!
- Τώρα, λέει ο καθηγητής, θέλω να θεωρήσετε το βάζο αυτό ότι αντιπροσωπεύει την ζωή σας:
1. Οι πέτρες είναι τα ποιο σημαντικά στην ζωή σας, τέτοια είναι η οικογένεια, ο σύντροφός σας, η υγεία σας, τα παιδιά σας, οι καλοί σας φίλοι. Οι πέτρες αντιστοιχούν στα ποιο σημαντικά, τόσο σημαντικά, που ακόμα και αν όλα τα υπόλοιπα λείψουν, η ζωή σας θα εξακολουθήσει να είναι γεμάτη.

2. Τα βοτσαλάκια είναι τα άλλα πράγματα που έρχονται στην ζωή μας, όπως οι σπουδές μας, η εργασίας μας, το σπίτι μας, το αυτοκίνητό μας, είναι μικρά πράγματα, βοτσαλάκια. Αν αυτά τα βάλετε πρώτα στο βάζο, δεν θα υπάρχει χώρος για τις πέτρες, τα σημαντικά της ζωής.

3. Η άμμος είναι όλα τα υπόλοιπα, τα ποιο μικρά πράγματα της ζωής. Αν βάλεις πρώτα την άμμο στο βάζο, δεν θα υπάρχει χώρος ούτε για τα βότσαλα αλλά ούτε και για τις πέτρες.

Το βάζο είναι η ζωή σας. Αν ξοδεύεται χρόνο και δύναμη για μικρά πράγματα, δεν θα βρείτε ποτέ χρόνο για τα ποιο σημαντικά. Ξεχωρίστε ποια είναι τα ποιο σημαντικά για την ευτυχία σας. Μιλήστε με τους γονείς σας, παίξτε με τα παιδιά σας, απολαύστε τον σύντροφό σας, προσέξτε την υγεία σας και χαρείτε τους φίλους σας. Πάντα θα υπάρχει χρόνος για γνώση και σπουδές, πάντα θα υπάρχει χρόνος για εργασία, πάντα θα υπάρχει χρόνος για να φτιάξετε το σπίτι σας και το αυτοκίνητο σας, να πληρώσετε τον δήμο και το τηλέφωνο. Όμως να φροντίσετε για τις πέτρες πρώτα.

Ξεχωρίστε τις προτεραιότητες σας.

Οι μαθητές είχαν μείνει άφωνοι. Ένας όμως ρώτησε:
- Η μπίρα τι αντιπροσωπεύει;... Ο καθηγητής γέλασε και απάντά:
- Χαίρομαι που ρωτάς. Θα σας πω: δεν έχει σημασία πόσο γεμάτη είναι η ζωή σας, δεν έχει σημασία πόσο στριμωγμένος είσαι, γιατί πρέπει να ξέρεις:
- ΟΤΙ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΙΓΟΣ ΧΩΡΟΣ ΓΙΑ ΔΥΟ ΜΠΙΡΙΤΣΕΣ!

Until the skies turn blue...
Until the air of freedom strikes us...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

drumx13
Πλήρες Μέλος

Greece
1049 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2003, 19:45:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους drumx13
η δασκαλα εχει βαλει εκθεση στην ταξη με θεμα την λεξη "προφανως"
η μαθητες πρεπει να γραψουν μια παραγραφο και να χρησημοποιησουν αυτη την λεξη..
Η ελενιτσα παιρνει τον λοφο για να διαβασει την παραγραφο της ...
" προχθες ειχαμε παει συημερο ταξιδκ στην μυκονο οπου μειναμε στο ακριβοτερο ξενοδοχιο του νησιου και φαγαμε στο ακριβοτερο εστιατοριο...
προφανως ειμαστε πλουσιοι..."
Μπραβο ελενιτσα για να διαβασει τωρα ο γιωργακης την δικια του παραγραφο.
Γεωργακης" την κυριακη ειχαμε παει στο χτημα οπου παιξαμε με τα σκυλακια η μαμα μαζεψε χορτα και ο μπαμπας πηγε κυνηγι γυρισαμε πολυ αργα και κουρασμενοι,προφανως περασαμε πολυ ωραια..."
παρα πολυ ωραια Γεωργακη για να ακουσουμε τι εγραψε ο τοτος
Τοτος..
καθουμουνα στο χτημα στο χωριο την κυριακη και βλεπω την γιαγια μου την μπαμπο να κατεβαινει την πλαγια στον απεναντι λοφο κρατοντας τους φαινασιαλ ταιμς στην μασχαλη...
λεω μεσα μου:
"η γιαγια αγγλικα δεν ξερει ...
προφανως ειχε παει για χεσιμο"


love for what is comming and forgivness for the past...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2003, 00:00:11  Εμφάνιση Προφίλ
αλλά και του Κeisatsu το αγγλικό λογοπαίγνιο δε πάι καθόλου πίσω...

Ένας τύπος , ανοίγει τη πόρτα ενός κουρείου, βάζει το κεφάλι του μέσα
και ρωτάει:
«Περίπου σε πόση ώρα μπορείς να με κουρέψεις;"
Ο κουρέας, ρίχνει μια ματιά στη πελατεία του που περιμένει και
απαντάει
"Γύρω στις 2 ώρες". Ο τύπος φεύγει.
Λίγες μέρες αργότερα, ξαναχώνει το κεφάλι του στη πόρτα του κουρείου
και ρωτάει πάλι
«Περίπου σε πόση ώρα μπορείς να με κουρέψεις;"
Ο κουρέας, ρίχνει μια ματιά στο μαγαζί που ηταν γεμάτο απο κόσμο και
απαντάει
"Γύρω στις 3 ώρες". Ο τύπος φεύγει.
Μία εβδομάδα αργότερα, ξαναχώνει το κεφάλι του στη πόρτα του κουρείου
και ρωτάει πάλι
«Περίπου σε πόση ώρα μπορείς να με κουρέψεις;"
Ο κουρέας, ρίχνει μια ματιά στη πελατεία του που περιμένει και
απαντάει
"Γύρω στη μιάμιση ώρα". Ο τύπος φεύγει.
Ο κουρέας , τρελλαμένος απο περιέργεια, γυρίζει στον βοηθό του και
του λέει :
"Ρε Βασίλη, αντε ακολούθησε τον αυτόν να δεις που πάει"
Μετά απο λίγο, ο Βασίλης επιστρέφει στο μαγαζί σκασμένος στα γέλια.
"Τι γελάς ετσι ρε Βασίλη" του λέει ο κουρέας,
"Πού πήγε ο τύπος που ακολούθησες;"
O Βασίλης κυττάει πρός τα πάνω με δάκρισμένα μάτια απο τα γέλια και
απαντάει ,
"Σπίτι σου."



"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2003, 09:42:29  Εμφάνιση Προφίλ
Now Playing Σταύρος Λιβυκός - Πάρε τηλέφωνο τον κερατά καλύτερα τώρα παρά μετά mp3

O αναζητών
ApostolosΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2003, 09:48:30  Εμφάνιση Προφίλ
Συναντιούνται 4 φίλοι από το Στράτο μετά από 30 χρόνια. Αφού είπαν
για τα παλιά η συζήτηση μεταφέρεται στο πόσο πετυχημένα έγιναν τα παιδιά τους.
Στον 4ο τις παρέας δεν του άρεσε αυτό και πήγε στη τουαλέτα για να αποφύγει τα δυσάρεστα.

- "Ο δικός μου γιος έγινε μεγάλος αρχιτέκτονας, βγάζει εκατομμύρια.
Αφού να σκεφτείτε έκανε δώρο σε ένα φίλο του μια βίλα που
κόστισε100.000.000", λέει ο 1ος κοιτάζοντας τους άλλους γεμάτος
καμάρι.
- "Ο δικός μου έκανε δώρο σε ένα φίλο του ένα 20μετρο σκάφος άξιας 150.000.000", λέει ο 2ος γεμίζοντας υπερηφάνεια για το παιδί του.
- "Σιγά τα έξοδα", λέει ο 3ος. "Ο δικός μου που είναι μεγάλος
χρηματιστής, δώρισε στο φίλο του μετοχές που σήμερα αξίζουν πάνω από 500 εκ".

Τότε βλέπουν όλοι τον 4ο της παρέας που έρχεται χωρίς να έχει ακούσει τίποτα και μετά από πολλή πίεση αναγκάζεται να πει και αυτός τα δικά του.

- "Ο δικός μου γιος είναι ένα κοπρόσκυλο όλη την ημέρα ξάπλα, ύπνο και καλό φαΐ.", απαντά αυτός.
Και πως ζει τον ρωτούν οι φίλοι του; Δεν πιστεύουμε να τον ταΐζεις ακόμη;

- "Αστα να πάνε! Εχει βρει 3 παλιοαδερφές, τις πηδάει και αυτές τον συντηρούν και του κάνουν και καλά δώρα. Ο ένας του αγόρασε μια ΒΙΛΛΑ, ο άλλος ένα σκάφος και ο τρίτος του έδωσε 500 εκ σε μετοχές. Κοντεύω να τρελαθώ από τη ντροπή μου.", απαντά.


O αναζητών
ApostolosΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2003, 21:15:15  Εμφάνιση Προφίλ
Eγραψες πάλι Απόστολε
To παρακάτω δεν είναι του γούστου μου αλλά όλο και κάποιον θα καλύψει...


Eνας τύπος σε κακό χάλι, γεμάτος γρατσουνιές στο
πρόσωπο και στο λαιμό , συναντιέται με έναν φίλο του.
Εκείνος ανήσυχος τον ρωτά :
- Μα καλά...Τί έπαθες ;
- Aσε...
- Μα, διάολε, είσαι χάλια...Πες μου επιτέλους τι έπαθες ;
- Aσε, θάψαμε χθες την πεθερά μου...
- Και καλά, τί είναι όλες αυτές οι γρατσουνιές ;
- Δεν ήθελε !!!


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Cronos
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Christmas Island
404 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2003, 12:50:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cronos
Δυο φίλοι λύνουν ένα σταυρόλεξο: - Χμ... γυναικείο σεξουαλικό όργανο με πέντε γράμματα... - Γυναικείο; - Ναι - Με πέντε; - Ναι - Γυναικείο και με πέντε... οριζόντια είναι η κάθετα; - Οριζόντια - ΣΤΟΜΑ!

Στην Εκάλη ένας δισεκατομμυριούχος κάνει ένα πάρτυ και καλεί όλη την αφρόκρεμα της Αθήνας. Ενώ το πάρτυ εξελισόταν μια χαρά με τη μουσικούλα του και τα όλα του, γύρω στα μεσάνυχτα ο οικοδεσπότης μαζεύει όλο τον κόσμο γύρω από την πισίνα και αφού σιγουρευτεί ότι όλοι τον ακούνε, λέει: "Μέσα σε αυτή την πισίνα, έχω σκυλόψαρα από τον Ειρηνικό και κροκόδειλους από τον Αμαζόνιο. Οποιος καταφέρει και τη διασχίσει κατά μήκος, θα κερδίσει 5.000.000 δραχμές." Αμέσως άρχισαν οι ψίθυροι από τους καλεσμένους, αλλά κανείς δεν κουνιούταν ρούπι. Βλέποντας ότι όλοι δειλιάζουν, αυξάνει το βραβείο σε 20.000.000 δραχμές, αλλά και πάλι κανείς δεν δέχτηκε. Ο λεφτάς όμως δεν ήθελε να του χαλάσουν το κλου της βραδιάς και λέει: "1/4ποιος το κάνει, θα πάρει 100.000.000 δραχμές καθώς και το κότερό μου με τις 3 κρεβατοκάμαρες και τον μπάτλερ που είναι ομοφυλόφιλος." Αμέσως, ακούγεται ένα ΣΠΛΑΑΑΑΣ και όλοι κοιτάνε ένα τυπάκο που έπεσε στην πισίνα και αρχίζει να κολυμπάει. Φτάνει στους κροκόδειλους αλλά δεν πτοείται. Ξεφεύγει με κάτι γρατζοιυνιές [σ.σ. όταν λέμε γρατζονιές, μη φανταστείτε και τίποτα το μικρό, λέμε τώρα] και προχωράει για τα σκυλόψαρα. Εκεί παλεύει να ξεφύγει και μένει πολύ ώρα κάτω από το νερό. 1/4λοι έχουν χεστεί απάνω τους μήπως τον έφαγαν τα σκυλόψαρα, αλλά μετά από δύο λεπτά, αυτός βγαίνει στην επιφάνεια και τερματίζει στην άλλη άκρη της. 1/4λοι ξεσπούν σε χειροκροτήματα, ενώ ο κολυμβητής πιάνει τον οικοδεσπότη από το γιακά: - Φέρε μου τον πούστη. - Τι; Κάτσε ντε, από αυρίο, να ξημερώσει πρώτα. Πολύ δεν βιάζεσαι. - ΟΧΙ. ΘΕΛΩ ΤΟΝ ΠΟΥΣΤΗ ΤΩΡΑ! - Μα... - ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΑ! ΦΕΡΤΕ ΜΟΥ ΤΟΝ ΠΟΥΣΤΗ! - Μα φίλε μου, τα λεφτά και το κότερο με τον πούστη μπάτλερ θα το πάρεις αύριο, παρουσία συμβολαιογράφων κλπ κλπ. - ΟΧΙ! ΟΧΙ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΠΟΥΣΤΗ! ΘΕΛΩ ΤΟΝ ΠΟΥΣΤΗ ΠΟΥ ΜΕ ΕΡΙΞΕ ΣΤΗΝ ΠΙΣΙΝΑ!


Μάτια...Παρατηρούν...Δεν μπορούν να δουν...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Cronos
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Christmas Island
404 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2003, 12:55:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cronos
Πάει μια Λαρισαία σ' ένα μπαρ και λεει στον μπάρμαν: - Ήνα κονιάκ! - Μηταξάς; - Α στου διάλου, ρε! Ξύσ΄τα μονάχος!

Γιατί οι γυναίκες δεν μπορούν να είναι και όμορφες και έξυπνες; - Γιατί τότε θα ήταν άντρες.

Τρεις φίλοι συζητάνε στο μπαρ για τις γυναίκες τους: - «Εγώ κάνω έρωτα στη γυναίκα μου μια φορά την εβδομάδα», λέει ο ένας με πικρία. - «Εγώ κάνω έρωτα στη γυναίκα μου μια φορά το μήνα», λέει ο άλλος με πόνο. - «Εγώ κάνω έρωτα στη γυναίκα μου μια φορά στα τρία χρόνια», λέει ο τρίτος με ένα χαμόγελο μέχρι τα αφτιά. - Τότε γιατί χαμογελάς; - Σήμερα είναι η μεγάλη βραδιά!

Δύο φίλοι έκαναν κατά τύχη μήνα του μέλιτος στο ίδιο ξενοδοχείο και είπαν να βάλουν ένα στοίχημα. Κάθε φορά που έκαναν έρωτα στη γυναίκα τους εκείνο το βράδυ, θα έβαζαν ένα σημάδι από κιμωλία στον τοίχο τους (ξέρετε, όπως οι φυλακισμένοι). Το άλλο πρωί, πάει ο ένας στο δωμάτιο του άλλο και βλέπει τρεις γραμμές: - Όπα, 111 φορές; Με νίκησες για δύο.


Μάτια...Παρατηρούν...Δεν μπορούν να δουν...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elpida
Μέλος 3ης Βαθμίδας


541 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/04/2003, 13:15:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elpida
Είναι η γυναίκα στο κρεβάτι με τον εραστή, οπότε χτυπάει το τηλέφωνο. Το σηκώνειαυτή και μετά από λίγα λεπτά το κλείνει
Ποιος ήταν; ρωτάει ο εραστής.
Ο άντρας μου ήταν. Λέει ότι θα αργήσει λιγάκι γιατί είναι με εσένα
στο καφενείο και παίζει τάβλι!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Silverwolf
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Sweden
565 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/04/2003, 13:36:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Silverwolf  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Silverwolf
A man was driving home one evening and realized that it was his daughter's birthday and he hadn't bought her a present. He drove to the shopping center and ran to the toy shop and he asked
the manager:
"How much is that new Barbie in the window?
The Manager replied: "Which one? We have:
'Barbie goes to the gym' for $19.95,
'Barbie goes to the Ball' for $19.95,
'Barbie goes shopping' for $19.95
'Barbie goes to the beach' for $19.95,
'Barbie goes to the Nightclub' for $19.95 and
'Divorced Barbie' for $375.00."
Why is the Divorced Barbie $375.00, when all the others are $19.95?" the dad asked.
'Divorced Barbie' comes with Ken's car, Ken's House, Ken's boat, Ken's dog, Ken's cat and Ken's furniture"...



"For the strength of the wolf is the pack
and the strength of the pack is the wolf"


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Silverwolf
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Sweden
565 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/04/2003, 13:37:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Silverwolf  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Silverwolf
Ένας μεσήλικας σοβαρός κύριος κάθεται στο λεωφορείο όταν μπαίνει μέσα
ένας πανκ με μαλλιά που είναι βαμμένα κίτρινα, μπλε, κόκκινα, πράσινα και
πορτοκαλί.
’ρχισε λοιπόν ο κύριος να τον κοιτάζει επίμονα. Του λέει τότε ο πανκ:
- Τί συμβαίνει γέρο; Δεν έχεις κάνει τίποτα παράξενο στη ζωή σου;
- Ναι. Έχω κάνει μια φορά κάτι παράξενο. Γ....α έναν παπαγάλο και καθώς
σε κοιτάζω σκέφτηκα ότι μπορεί να είσαι και παιδί μου.



"For the strength of the wolf is the pack
and the strength of the pack is the wolf"


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/04/2003, 19:15:10  Εμφάνιση Προφίλ
Ο απατημένος σύζυγος

Στη Σταδίου ένας τύπος σταματάει ένα Ταξί, μπαίνει βιαστικά μέσα και λέει στο ταξιτζή:
- Μεγάλε γρήγορα στη οδό ... νούμερο ... Μόλις με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν ότι η γυναίκα μου με απατάει με κάποιον άλλο.
Πράγματι ο ταξιτζής πατάει γκάζι και σε λίγο φθάνουν στο σπίτι του. Οπότε ο τύπος λέει στον ταξιτζή:
- Ρε μεγάλε δεν ανεβαίνεις και εσύ μαζί μου να σ' έχω για μάρτυρα.
Και ανεβαίνουν και οι δυο στο διαμέρισμα του τύπου. Ο τύπος ανοίγει την πόρτα, πηγαίνει στο υπνοδωμάτιο και πραγματικά κάτω από τα κλινοσκεπάσματα είναι η γυναίκα του με κάποιον άντρα. Τραβάει τα κλινοσκεπάσματα και λέει:
- Εσύ ποιος είσαι;
Και ο εραστής:
- Εγώ ποιος είμαι; Εγώ είμαι αυτός που πριν από λίγες μέρες έδωσα στη
γυναίκα σου 1.000.000 για να εξοφλήσεις το δάνειο του αυτοκινήτου σου. Εγώ είμαι αυτός που κάθε μήνα δίνει στην γυναίκα σου 200.000 για το νοίκι. Εγώ είμαι αυτός που κάθε βδομάδα δίνω λεφτά στην γυναίκα σου για το Supermarket και για την λαϊκή. Εγώ είμαι αυτός που κάθε βδομάδα δίνω λεφτά στην γυναίκα σου για τα φροντιστήρια των παιδιών σου, οπότε ο ταξιτζής πλησιάζει τον απατημένο σύζυγο και του λέει ψιθυριστά:
- Ρε αφεντικό, δεν τον σκεπάζουμε τον άνθρωπο μη μας κρυώσει;


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2003, 10:17:31  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλοι μου προτείνω σήμερα λόγω της ημέρας να απέχουμε διακριτικά από το θέμα αυτό. Καλό Πάσχα σε όλους και Καλή Ανάσταση...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2003, 14:49:23  Εμφάνιση Προφίλ
Πότε ο κόσμος Χρονολογικά θα γιόρταζε τα Χριστούγεννα και το Πάσχα μαζί ;

Αν ο Χριστός πέθαινε στη Γέννα !


O αναζητών
ApostolosΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2003, 21:06:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
H καλή, η κακή και η άσχημη όψη των πραγμάτων


ΚΑΛΗ: Ο άντρας σου κι εσύ συμφωνήσατε να μην κάνετε άλλα παιδιά
ΚΑΚΗ: Δεν βρίσκεις τα αντισυλληπτικά σου
ΑΣΧΗΜΗ: Τα δανείστηκε η κόρη σου


ΚΑΛΗ: Ο γιος σου κλείνεται στο δωμάτιο του ώρες για να διαβάσει
ΚΑΚΗ: Όταν το καθαρίζει βρίσκεις διάφορα πορνοπεριοδικά κρυμμένα
ΑΣΧΗΜΗ: Βλέπεις την φωτογραφία σου σ' ένα απ' αυτά


ΚΑΛΗ: Ο άντρας σου ενδιαφέρεται για την μόδα
ΚΑΚΗ: Είναι τραβεστί
ΑΣΧΗΜΗ: Γίνεται πιο ωραίος από σένα


ΚΑΛΗ: Ο γιος σου επιτέλους ωρίμασε
ΚΑΚΗ: Τα έχει με την γειτόνισσα
ΑΣΧΗΜΗ: Κι εσύ το ίδιο


ΚΑΛΗ: Προσπαθείς να εξηγήσεις τι είναι σεξ στην κορούλα σου
ΚΑΚΗ: Αυτή συνέχεια σε διακόπτει
ΑΣΧΗΜΗ: Και σε διορθώνει


ΚΑΛΗ: Η κόρη σου βρήκε επιτέλους δουλειά
ΚΑΚΗ: Σαν πόρνη
ΑΣΧΗΜΗ: Οι συνάδελφοι σου είναι οι καλύτεροι πελάτες της
ΠΟΟΟΛΥ ΑΣΧΗΜΗ: Βγάζει περισσότερα λεφτά από σένα


ΚΑΛΗ: Η γυναίκα σου είναι έγκυος
ΚΑΚΗ: Είναι τρίδυμα
ΑΣΧΗΜΗ: Έχεις κάνει στείρωση πριν 5 χρόνια


αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2003, 23:43:29  Εμφάνιση Προφίλ
A blonde and a lawyer are seated next to each other on a flight from LA to NY.
The lawyer asks if she would like to play a fun game?
The blonde,who's tired,just wants to take a nap, politely declines
and rolls over to the window to catch a few winks.The lawyer
persists and explains that the game is easy and a lot of fun.
He explains, "I ask you a question, and if you don't know the answer,
you pay me $5.00, and vise versa. "Again, she declines and tries to
get some sleep.
The lawyer, now agitated, says, "Okay, if you don't know the answer
you pay me $5.00, and if I don't know the answer, I will pay you
$500.00." This catches the blonde's attention and, figuring there
will be no end to this torment unless she plays, agrees to the game.
The lawyer asks the first question. "What's the distance from the earth to the moon?"
The blonde doesn't say a word, reaches into her purse, pulls out a
$5.00 bill and hands it to the lawyer. Okay says the lawyer, your turn.
She asks the lawyer, "What goes up a hill with three legs and comes down with four legs?"
The lawyer, puzzled, takes out his laptop computer and searches all
his references, no answer. He taps into the air phone with his modem
and searches the net and the library of congress, no answer.
Frustrated, he sends e-mails to all his friends and coworkers, to no
avail.After an hour,he wakes the blonde, and hands her $500.00. The
blonde says, "Thank you," and turns back to get some more sleep.
The lawyer, who is more than a little miffed, wakes the blonde and
asks, "Well, what's the answer?" Without a word, the blonde reaches
into her purse, hands the lawyer $5.00,and goes back to sleep.
And you thought blondes were dumb.

---------------------------------------------
Ερώτηση απελπισ΅ένης γυναίκας :

Αγαπητό pc Tech

Πέρσι, έκανα αναβάθμιση από το Αρραβωνιαστικός 5.0 στο Σύζυγος 1.0 και παρατήρησα πως το καινούριο πρόγραμμα άρχισε να κάνει αναπάντεχες αλλαγές στα λογιστικά φύλλα περιορισμένη πρόσβαση στις εφαρμογές λουλουδιών και χρυσαφικών που παλιότερα, στην έκδοση Αρραβωνιαστικός 5.0, δούλευαν άψογα.

Επίσης, το Σύζυγος 1.0 απεγκατέστησε πολλά άλλα πολύτιμα προγράμματα όπως το Ρομαντικός Περίπατος ν.9.9 και εγκατέστησε άλλα, ανεπιθύμητα, όπως το ChampionLegue 5.0 και Κυριακή στα Γήπεδα 8.0. Το Διάλογος 1.3 δεν τρέχει πια ενώ το Καθαριότητα 2.6 προκαλεί κολλήματα και κατάρρευση του συστήματος.
Προσπάθησα να τρέξω το Μουρ΅ούρα 5.3, αλλά ΅άταια.
Μια απελπισ΅ένη γυναίκα.


Απάντηση περιοδικού :

Αγαπητή "Απελπισ΅ένη γυναίκα",
Να έχεις υπ'όψην πως το Αρραßωνιαστικός 5.0 είναι ψυχαγωγικό πακέτο ενώ το Σύζυγος 1.0 είναι λειτουργικό σύστη΅α. Προσπάθησε να δώσεις την εντολή C:Nomiza pws me agapoyses και εγκατέστησε το Δάκρυα 6.2. Λογικά, το Σύζυγος 1.0 θα εκκινήσει αυτό΅ατα τις εφαρ΅ογές Ενοχή 3.0 και Λουλούδια 7.0.
ΠΡΟΣΟΧΗ! Υπερßολική χρήση του παραπάνω προγρά΅΅ατος ΅πορεί να προκαλέσει την κλήση των Κατσούφικη Μουγκα΅άρα 2,5 και Μπύρα 6.1 (Το Μπύρα 6,1 ίσως προκαλέσει την αναπαραγωγή WAV αρχείων τύπου "Δυνατό ροχαλητό") Σε κα΅ία περίπτωση δεν πρέπει να γίνει εγκατάσταση του Πεθερά 1.0 και ΅ην σκεφτείτε, καν, να τρέξετε τα ßοηθητικά αρχεία Εραστής και Γκό΅ενος (δεν είναι συ΅ßατά ΅ε το Σύζυγος 1.0 και ΅πορεί να προκαλέσουν κατάρρευση του συστή΅ατος)
Συνοψίζοντας, το Σύζυγος 1.0 είναι ένα εξαιρετικό πρόγρα΅΅α, αν και ΅ε περιορισ΅ένη ΅νή΅η, που χρειάζεται κάποιο διάστη΅α για να ε΅πεδώσει ΅ερικές καινούριες εφαρ΅ογές. Σκεφτείτε σοßαρά την απόκτηση συνοδευτικών προγρα΅΅άτων που θα ßελτιώσουν την απόδοσή του ση΅αντικά. Συστήνου΅ε το Ζεστό Φαΐ 3.0, Καυτά Εσώρουχα 5,3 και το Τρο΅ερή Κορ΅άρα 10.1

Με εκτί΅ηση, The Pc Tech


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Rock Boy
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
154 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2003, 21:51:15  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Rock Boy
Τι είπε ο Σωκράτης όταν του έπεσε το κινητό κάτω?
Έριξον!

"Rocky"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

captain steven
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
130 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2003, 22:58:18  Εμφάνιση Προφίλ
Τι κοινό έχει η σόγια και ο δονητής?

Και τα δύο αντικαθιστούν το κρέας!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2003, 22:54:21  Εμφάνιση Προφίλ
Ο Mητσος ο κωλομπαρας πεθαινει και την ωρα της κρισης απο λαθος πηγαινει στον παραδεισο εκει που περπατουσε βλεπει ενα αγγελακι που εσκυβε ολο χαρη να μυρισει ενα λουλουδι .
Αδυνατον να αντισταθει ο Μητσος το βουταει το αγγελακι και το ριχνει στου θαμνους και το βατευει....μετα απο λιγο το αγγελακι τσουρομαδημενο εμφανιζεται στον Αγιο πετρο
"το και το αγιε μου ο αγριος... ο βαρβαρος..." κλπ κλπ.
ψαχνει τα κιταπια του ο αγιος οταν ακουει ενα αλλο αγγελακι να τρεχει κατα το καταλυμα του τσιριζοντας...
Αγιε μου τι ητανε τουτο...
Βλεπει ο Αγιος την κατασταση και ανακαλυπτει παραληλα το λαθος κατα την κριση του Μητσου και καλει τον βελζεβουλ με συνοδεια να τον παρουν στην κολαση και η ηρεμια επαναρχεται στον παραδεισο...
10 μερες μετα ο αγιος καθεται στο παραθυρο του και με τα κυαλα παρατηρει τον παραδεισο οπου ολα κυλουν αρμονικα .
Γυριζει τα κυαλια κατα την κολαση και τι να δει...
τα καζανια με το βραστο νερο οπου βαζουν τους κολασμενους σβηστα καποιοι κανουν μπανιο μεσα και πινουν καφεδακια..η πισα στα βαρελια παγωμενη η φλογες σβηστες και γενικα η ζωη στην κολαση εχει γινει χαλαρη...τα παιρνει ο αγιος και κατηφοριζει κατ εκει... μονολογοντας ...και κακιζοντας τον βελζεβουλη "θα μου το κλεισει το μαγαζι ο αναξιος ο ετσι ο αλιως " μπαινει στην κολαση οργισμενος και βλεπει το Bελζεβουλη στυλωμενο στον τοιχο να κοιταζει με ανυσηχια γυρω του

Αγ πετρος:
"τι εγινε ρε κοπριτη... που ειναι η φωτια κοιτα χαλια... το νερο κρυωσε, η πισσα παγωσε, τι κανεις θα το κλησουμε το μαγαζι...
Bελζ:
"καλα φυλαξου τωρα που σου λεω και αμα γουσταρεις σκυψε εσυ να αναψεις την φωτια..."


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
plane
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Canada
224 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/05/2003, 14:41:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους plane
Aυτό το ανέκδοτο το έβγαλα πριν 1 μήνα περίπου όταν έβλεπα με κάτι φίλους την ταινία (Καταιγίδα) με τον Τζόρτζ Κλούνεϊ και μετά είδα την διαφήμιση πάλι με τον Τζόρτζ Κλούνεϊ με το Martini πού λέει, No Martini - No party.Λοιπόν:

Γιατί ο Τζόρτζ Κλούνεϊ μετά την διαφήμιση με το Martini γύρισε την ταινία "Καταιγίδα";
Γιατί λέει, δέν γαμής που δέν γαμής δεν πάς για ψάρεμα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy