ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Κανένα Ανέκδοτο να γελάσουμε? Part 1
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2005, 02:18:44  Εμφάνιση Προφίλ
-Μήπως ξέρεις πως μπορώ να μάθω σε μια κοπέλα κολύμπι?
-Λοιπόν...αγκαλιάζεις προσεκτικά με το αριστερό σου χέρι την μέση της.Ύστερα πιάνεις τρυφερά το αριστερό της χέρι και το σφίγγεις λιγάκι,και ύστερα..
-Βρε χαζέ για την αδελφή μου πρόκειται.
-και δεν μου το λες?
πέτα την στο νερό και θα μάθει αμέσως!

<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Goofy_Antico
Νέο Μέλος

Greece
12 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2005, 11:02:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Goofy_Antico
Στην Εθνική Οδό Αθηνών - Λαμίας ο Αρχιεπίσκοπος Χριστόδουλος κινείται με το
πολυτελές αυτοκίνητό του για να πάει σε γιορτή κάποιου πολιούχου κοντά στο
Βόλο. Κάθε τόσο ο Αρχιεπίσκοπος λέει στον οδηγό του:
-Πιο γρήγορα, βρε Κώστα, έτσι όπως πας θα φτάσουμε μετά τη λειτουργία.
-Μα, Μακαριώτατε, διαμαρτύρεται ο οδηγός, ο δρόμος είναι βρεγμένος και είναι
επικίνδυνος.
-Βρε, πάτα λίγο γκάζι που πας σαν χελώνα, σου λέω...
-Μακαριώτατε, φοβάμαι να τρέξω, ο δρόμος είναι ολισθηρός.
-Α, εσύ δεν καταλαβαίνεις, ότι έχουμε αργήσει. Σταμάτα στην άκρη του δρόμου,
διατάζει τον οδηγό ο Αρχιεπίσκοπος. Βγαίνει, γρήγορα-γρήγορα έξω απ' το
πολυτελές αυτοκίνητο και λέει στον οδηγό να καθίσει στο πίσω κάθισμα και ο
ίδιος πιάνει το τιμόνι.
Από κει και πέρα αρχίζει μια τρελή κούρσα, με φουλ γκάζια, προσπεράσματα και
ελιγμούς από το Χριστόδουλο, που φαίνεται να απολαμβάνει έτσι τη διαδρομή.
Κάποια στιγμή όμως ένας μοτοσικλετιστής τροχονόμος καταδιώκει το αυτοκίνητο
και κάνει νόημα στον οδηγό, που δεν είναι άλλος από το Χριστόδουλο να
σταματήσει στην άκρη του δρόμου για τα περαιτέρω...
-Άδεια και δίπλωμα, λέει αυστηρά στον Αρχιεπίσκοπο. Τρέχατε με υπερβολική
ταχύτητα, κάνατε επικίνδυνα προσπεράσματα και θα σας επιβληθούν κυρώσεις με
μεγάλα πρόστιμα.
Ο Χριστόδουλος με το γνωστό του καλοκάγαθο χαμόγελο, λέει στον τροχονόμο:
-Τέκνον μου, πάρε τηλέφωνο τον διοικητή σου και πέστου την περίπτωσή μας κι'
αυτός είμαι βέβαιος, ότι θα δώσει άφεση, για τις παραβάσεις.
Ο τροχονόμος παίρνει τηλέφωνο το Διοικητή Τροχαίας Εθνικού Δρόμου και του
λέει:
-Κύριε Διοικητά, έχω ένα μεγαλόσχημο παραβάτη που ζητάει να μην του κόψω
κλήση. Τι να κάνω;
-Ποιος είναι, βρε παιδί μου; Είναι κάποιος βουλευτής;
-Όχι κύριε Διοικητά, κάποιος πιο σπουδαίος;
-Μήπως κάποιος υπουργός;
-Όχι, όχι πιο πάνω..
-Ποιόν έπιασες παιδί μου, το Σημίτη;
-Όχι αυτόν τον ξέρω. Πιο πάνω, πιο πάνω.
-Ρε συ, σταμάτησες τον Πρόεδρο Δημοκρατίας, το Στεφανόπουλο;
-Πιο πάνω, κύριε Διοικητά.
-Βρε αθεόφοβε, μήπως θέλεις να ρίξεις κλήσεις στο Χριστόδουλο;
-Είναι πιο πάνω σας λέω, κύριε Διοικητά ο Χριστόδουλος είναι απλώς ο σωφέρ
του..
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Asteri tou Vorra
Μέλος 1ης Βαθμίδας


86 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2005, 21:35:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Asteri tou Vorra
Μια φορά 3 φίλοι που είχαν να συναντηθούν απο φοιτητές ακόμα συναντήθηκαν τυχαία σε μια από αυτές τις συμαζώξεις συμφοιτητών που γίνονται ανά τακτά χρονικά διαστήματα. Βλέπουν όμως ο ένας στον άλλο εμφανείς διαφορές από τα φοιτητικά τους χρόνια. Πχ ο ένας φορούσε ένα μεγαλόσταυρο, ο άλλος ήταν με το κοράνι υπό μάλης και ο τρίτος είχε το ταλμούδ στην τσέπη.
Ρώτησαν λοιπόν ο ένας τον άλλο τι συνέβη. Βρε παιδιά εμείς είμασταν άθεοι τι έγινε τώρα; άρχισαν λοιπόν να μιλάνε ο ένας στον άλλο για την εμπειρία που τους έκανε πιστούς.
Λέει ο χριστιανός:
Αφήστε ρε παιδιά τι έπαθα.... Εκεί που ταξίδευα με τη βάρκα μου στη θάλασσα, ξαφνικά πιάνει 10 μποφόρια και σηκώνει ένα κύμα ....νααα! τι να κάνω κι εγώ πέφτω στα γόνατα και φώναζα: Χριστέ μου, χριστέ μου... σώσε με!! και τι γίνεται τότε βρε παιδιά! θαύμα! .... γύρω γύρω κύματα ναααα και στη μέση η θάλασσα .. λάδι!! Ε, πως να μην πιστέψω κι εγώ!
Εγώ πάλι τι έζησα βρε παιδιά , λέει ο μουσουλμάνος:
εκεί που πήγαινα με την καμήλα μου στην έρημο ήσυχα-ήσυχα ξαφνικά πιάνει μια αμμοθύελλα!!!! χαμός! .... τρελάθηκα... πέφτω στα γόνατα και φωνάζω: Αλλάχ Αλλάχ σώσε με....
και τότε τι γίνεται βρε παιδιά.... γύρω γύρω αμμοθύελα και στη μέση τίποτα... ηρεμία....., ε πως να μην πιστέψεις μετά....
Εγώ να δείτε θαύμα που έζησα βρε παιδιά... λέει ο Εβραίος:
Εκεί που πήγαινα ήσυχα ήσυχα ένα Σάββατο στη συναγωγή ... τι βλέπω μπροστά μου ξαφνικά..... ΕΝΑ ΜΠΑΟΥΛΑΚΙ ΜΕ ΛΙΡΕΣ!!!!! Πω πω τρελάθηκα!!! Σάββατο και να είναι το μπαουλάκι αδέσποτο στο δρόμο....!!!! Πέφτω τότε στα γόνατα:Γιαχβέ ΓΙαχβέ ήμαρτον!!! Σώσε αυτό το μπαουλάκι με τις λίρες!!! και τότε τι γίνεται βρε παιδιά... τι τρομερό θαύμα...!!! Γύρω γύρω Σάββατο και στη μέση Παρασκευή!

Είτε τον καλέσεις είτε όχι ο Θεός είναι παρών.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stemix
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2005, 09:42:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stemix
Δύο φίλοι δουλεύουν για πολλά χρόνια στο ίδιο γραφείο. Ξαφνικά ο ένας άρχισε να παρουσιάζει συμπτώματα κόπωσης. Το παρατηρεί ο άλλος ύστερα από μέρες και τον ρωτάει τι έχει.
-Aσε, του λέει, θα σου πω και δεν θα με πιστεύεις. Φεύγω από εδώ στις 4 και πάω σπίτι, τρώω, κοιμάμαι και πάω καμία βόλτα. Ύστερα γυρίζω σπίτι,βλέπω λίγο τηλεόραση και πέφτω για ύπνο. Εκεί που κοιμάμαι ξαφνικά βλέπω το ίδιο όνειρο. Είμαι, λέει, μέσα σε μια νταλίκα και την οδηγώ όλο το βράδυ από Αθήνα μέχρι Αλεξανδρούπολη και είναι τόσο αληθινό το όνειρο που γίνομαι πτώμα στην κούραση.
- Τι λες, ρε φίλε, του λέει ο άλλος, και γιατί δες πας σε κανένα γιατρό μήπως και σε βοηθήσει;
Ψάχνουν μαζί και βρίσκουν γιατρό ειδικό για τα όνειρα και πάει. Ύστερα από μερικές ημέρες ο φίλος ήταν μια χαρά.
- Τι έγινε, του λέει ο άλλος, σε βλέπω καλά.
- Είμαι πολύ καλά, χάρη στο γιατρό, γιατί φεύγω από εδώ και αφού πάω σπίτι και κάνω τα συνηθισμένα πέφτω για ύπνο και βλέπω το ίδιο όνειρο με την νταλίκα και εκεί που αρχίζω να κουράζομαι, κάπου κοντά στα Καμένα Βούρλα παρουσιάζεται ο γιατρός μέσα στο δρόμο και μου λέει: "Κατέβα κάτω και ξεκουράσου, θα συνεχίσω εγώ από εδώ και πάνω" και έτσι παίρνει την νταλίκα αυτός και εγώ κοιμάμαι.
Περνούσαν οι μέρες και ξαφνικά άρχισε να παρουσιάζει συμπτώματα κόπωσης ο άλλος φίλος. Τον βλέπει ο πρώτος χάλια και τον ρωτάει τι έχει.
- Aσε, του λέει, έχω κάτι παρόμοιο με το δικό σου. Πάω σπίτι και κάνω ότι και εσύ και μετά πέφτω για ύπνο και εκεί που κοιμάμαι βλέπω το ίδιο όνειρο κάθε βράδυ. Μου έρχονται κάτι θεογκόμενες και μέχρι το πρωί κάνω σεξ συνέχεια και είναι τόσο αληθινό που κοντεύω να τα παίξω.
- Να πας στο γιατρό, του λέει ο άλλος..
Περνούν οι μέρες αλλά ο άλλος καμία βελτίωση. Τον ρωτάει λοιπόν ο φίλος του αν πήγε στον γιατρό.
- Πήγα, του απαντά.
- Και τι έγινε; τον ρωτάει.
- Να, του λέει, φεύγω από την δουλειά, πάω σπίτι, κάνω τα συνηθισμένα και πέφτω για ύπνο. Εκεί που κοιμάμαι, έρχονται οι θεογκόμενες και αρχίζω να γαμ... μια, δυο, τρεις και πάνω που ξεκινάω για την τέταρτη ξαφνικά παρουσιάζετε ο γιατρός και μου λέει: "Σταμάτα εσύ, θα συνεχίσω εγώ από δω και πέρα."
- Μπράβο, του λέει ο άλλος, αλλά γιατί είσαι τόσο χάλια;
- Γιατί μου δίνει την νταλίκα σου και την οδηγώ από Καμένα Βούρλα μέχρι Αλεξανδρούπολη!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2005, 02:29:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

παει ενας παππους στο μπακαλικο και λεει του υπαλληλου: βαλε μου ενα κιλο φετα, 300 γραμμαρια παρμεζανα και ενα τεταρτο αλτσχαϊμερ.

συγνωμη κυριε, λεει ο υπάλληλος, αλλα αλτσχαϊμερ δεν εχουμε.

μα τι λες αγορι μου, την περασμενη εβδομαδα εσυ ο ιδιος μου το εδωσες.

μα ειμαι σιγουρος, δεν υπαρχει τετοιο τυρι, επιμενει ο υπαλληλος.

ελα βρε αγορι μου, λεει ο παππους, μην με παιδευεις και εχω κι αυτο το εμενταλ που με βασανιζει...


.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

rizitis
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
678 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2005, 04:58:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rizitis
ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟΥ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΥ…


Ο ΙΔΙΟΣ ΠΑΠΠΟΥΣ ΔΕΧΕΤΑΙ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΤΟΥ
ΕΓΓΟΝΙΟΥ ΤΩΡΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ.

ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΘΕΤΕ ΣΤΟ ΜΠΑΛΚΟΝΙ Ο ΠΑΠΠΟΥΣ
ΠΙΝΟΝΤΑΣ ΕΝΑ ΟΥΙΣΚΑΚΙ.

-ΠΑΠΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΕΓΓΟΝΟΣ ΘΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΛΙΓΟ ΟΥΙΣΚΙ;

-ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑ Ο ΠΑΠΠΟΥΣ ΑΜΑ ΤΡΑΒΗΞΕΙΣ ΤΟ ΠΟΥΛΑΚΙ
ΣΟΥ ΦΤΑΝΕΙ ΣΤΟΝ ΠΟΠΟ ΣΟΥ;

-ΟΧΙ! ΑΠΑΝΤΑ Ο ΜΙΚΡΟΣ

- Ε! ΤΟΤΕ ΕΙΣΑΙ ΜΙΚΡΟΣ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΙΕΙΣ ΟΥΙΣΚΙ.
- ΕΠΕΙΤΑ ΑΝΑΒΕΙ ΕΝΑ ΠΟΥΡΟ Ο ΠΑΠΠΟΥΣ

- ΠΑΠΠΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΛΙΓΟ ΠΟΥΡΟ;

- ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΑΜΑ ΤΡΑΒΗΞΕΙΣ ΤΟ ΠΟΥΛΑΚΙ ΣΟΥ ΦΤΑΝΕΙ ΣΤΟ ΠΟΠΟ ΣΟΥ; ΞΑΝΑ ΛΕΕΙ Ο ΠΑΠΠΟΥΣ

- ΟΧΙ! ΛΕΕΙ ΠΑΛΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ

- Ε! ΤΟΤΕ ΕΙΣΑΙ ΜΙΚΡΟΣ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΠΝΙΖΕΙΣ

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΣΗΚΩΝΕΤΕ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΠΑΕΙ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ ΦΤΙΑΧΝΕΙ ΕΝΑ ΓΑΛΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΚΟΥΛΟΥΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑΠΑΕΙ ΣΤΟ ΜΠΑΛΚΟΝΙ ΟΠΟΥ ΒΟΥΤΑΓΕ ΤΑ ΚΟΥΛΟΥΡΑΚΙΑ ΣΤΟ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΤΡΩΓΕ

-ΤΟΤΕ Ο ΠΑΠΠΟΥΣ ΤΟΥ ΛΕΕΙ. ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΕΝΑ ΚΟΥΛΟΥΡΑΚΙ;

-ΠΑΠΠΟΥ ΑΜΑ ΤΡΑΒΗΞΕΙΣ ΤΟ ΠΟΥΛΑΚΙ ΣΟΥ ΦΤΑΝΕΙ ΣΤΟΝ ΠΟΠΟ ΣΟΥ; ΛΕΕΙ Ο ΠΙΤΣΙΡΙΚΑΣ

-ΑΜΕ ! ΤΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΠΑΠΠΟΥΣ ΟΛΟ ΚΑΜΑΡΙ!

- ΚΑΙ Ο ΠΙΤΣΙΡΙΚΑΣ: Ε ΤΟΤΕ ΠΗΓΑΙΝΕ ΝΑ ΓΑΜ….ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΚΟΥΛΟΥΡΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑ ΜΟΥ!


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2005, 03:33:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ
--ετσι εξηγουνται ολα λοιπον...με τον παππου..//απορω ομως πως μεχρι να φτασει εκει χαμω...
εκανε την γιαγια του ανεκδοτου..παππου.. και μαλιστα με ..εγγονατσι!


οκ//δειτε αυτο...επικαιρο αν και "ανεκδοτο" απο καιρο:

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=2652


Queen of hearts

Edited by - ΑΤΜΑ on 24/08/2005 03:35:01Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2005, 04:29:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

.


αντε και ενα με γιαγια:


ο νεκροθαφτης ειχε προσεξει μια γρια χηρα που πηγαινε καθε μερα στον ταφο του αντρα της, κατεβαζε τα βρακια της και καθοταν πανω του.


εσκαγε απο την περιεργια, μεχρι που δεν αντεξε και την ρωτησε γιατι το κανει.


αγορι μου, του λεει η γρια, οσο ζουσε ο μακαριτης μουλεγε: αχ Μαρικα μου, ο κωλος σου και νεκρους ανασταινει!

ε, κι εγω προσπαθω...


.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stemix
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2005, 10:18:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stemix
Άντε τότε και ένα με γιαγιάδες...

Ήταν η κα Μαρία, 70 ετών που έπασχε από τη νόσο του Αλτσχάϊμερ. Μία μέρα δέχεται τηλεφώνημα από 2 φίλες της ότι θα την επισκεφτούν για καφέ.
Σηκώνεται λοιπόν και το πρώτο πράγμα που κάνει είναι να πάει και να κολλήσει πάνω στο ψυγείο ένα σημείωμα που έγραφε "δύο καφεδάκια για τα κορίτσια", για να μην το ξεχάσει.
Την επόμενη μέρα, έρχονται οι φίλες της και μετά τα τυπικά, σηκώνεται η κα Μαρία να πάει για τα καφεδάκια.
Μέχρι όμως να πάει μέσα, έχει ξεχάσει τι ήθελε να κάνει, ώσπου βλέπει κολλημένο πάνω στο ψυγείο το σημείωμα. Χαρούμενη, φτιάχνει τα καφεδάκια.
Αργότερα, ρωτάει τις φίλες της αν θέλουν κανένα μεζεδάκι, συνοδεία μπυρίτσας. Αυτές δέχονται, σηκώνεται η κα Μαρία για να πάει να φέρει μπύρες και μεζέ.
Ώσπου να φτάσει, έχει ήδη ξεχάσει τι ήθελε και απελπισμένηκοιτάζει τριγύρω μπας και θυμηθεί, ώσπου βλέπει το σημείωμα για τα καφεδάκια.
Μες την χαρά, φτιάχνει δυο καφεδάκια και τα πηγαίνει μέσα.
Κι άλλο αργότερα, ρωτάει τις φίλες της αν θέλουν παγωτό (μετά τον μεζέ, απαραίτητο), αυτές λένε ναι και τα γνωστά... ξανακάνει δυό καφεδάκια η κα Μαρία, τα πάει μέσα, τα πίνουνε οι άλλες, ώσπου ήρθε η ώρα να φύγουνε.
Αφού την χαιρετάνε και έχουν κάνει και κανά δυο βήματα από το σπίτι της κας Μαρίας, γυρνάει η μία και λέει στην φίλη της: "Καλή κοπέλα η Μαρία, αλλά ούτε ένα καφεδάκι δεν μας πρόσφερε".
Και η άλλη: "Ποια; Η Μαρία; Που την θυμήθηκες αυτή τώρα;".

Edited by - meΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2005, 11:00:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie
Λέει ο κουφός στο χαζό :

"Δε μου λες...Πόσο μας κάνουν δύο και ένα;"

Ο χαζός σκέφτεται και απαντά μετά από λίγο :

"Δύο και ένα...Μας κάνουν...εεε...Τέσσερα!"

Και ο κουφός απαντά :

"Να τα φας και να 'ναι κρύα!"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2005, 17:13:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Πάει το γυφτάκι στο σχολείο,
γυρνάει το μεσημέρι στη μαμά του και της λέει:

"Μαμά, σήμερα στο μάθημα της μουσικής η δασκάλα μου είπε μπράβο!
Ήμουν καλύτερος από όλα τα άλλα παιδάκια!"

-Ναι παιδί μου,
και βέβαια είσαι καλύτερος.
Αφού γυρνάς με τον μπαμπά σου στα πανηγύρια, παίζεις το τουμπερλέκι, ξέρεις και κλαρίνο, τα άλλα παιδάκια δεν ξέρουν απ' αυτά.

Την άλλη μέρα, γυρνάει πάλι το γυφτάκι από το σχολείο και λέει στη μαμά του:

"Μαμά, σήμερα στο μάθημα της αριθμητικής, η δασκάλα μου είπε μπράβο!
Ήμουν καλύτερος από όλα τα άλλα παιδάκια!"

-Ναι παιδί μου,
και βέβαια θα σου είπε μπράβο.
Αφού πηγαίνεις κάθε Σάββατο με το μπαμπά σου στη λαϊκή
και όλο το καλοκαίρι που πουλάτε καρπούζια, κάνεις εσύ τις πράξεις και κρατάς το ταμείο.
Τα άλλα παιδάκια δεν έχουν ανάλογη εμπειρία!

Την επόμενη μέρα, γυρνάει πάλι το γυφτάκι από το σχολείο και λέει στη μαμά του:

"Μαμά, μαμά!
Ήμουν στις τουαλέτες με τα άλλα παιδάκια και συγκρίναμε το τσουτσουνάκι μας, και το δικό μου είναι το μεγαλύτερο από όλα!!!"

-Ναι παιδάκι μου.
Και βέβαια είναι το μεγαλύτερο απ' όλα.
Αλλά εσύ είσαι και τριάντα χρονών!

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2005, 17:19:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Μπαίνει μέσα σε έναν οίκο ανοχής ένας τύπος και ζητάει από την τσατσά μία πόρνη, που να μπορεί να κάνει και ακροβατικά.

-Δεν έχουμε εμείς τέτοιες κοπέλες εδώ!

λέει η τσατσά.

Τότε, αυτός βγάζει 10 50ευρα, της τα δίνει
κι αυτή φωνάζει μία πόρνη κάπως ευλίγιστη και της λέει να κάνει τα χατήρια του περίεργου και θα μοιραστούν τα λεφτά.

Παίρνει ο τύπος την πόρνη, την πάει στο δωμάτιο και της ζητά να σκαρφαλώσουν μαζί στα κεραμύδια.
Μόλις φτάνουν στο ακροκέραμο (3ος όροφος), της λέει "εδώ θέλω να το κάνουμε!".
Πράγματι, τα κατεβάζουν, και αρχίζουν να συνουσιάζονται στα κεραμύδια.

Κάποια στιγμή το ακροκέραμο σπάει και γκρεμίζονται και οι δύο κάτω.

Εκείνη τη στιγμή, ένας μεθυσμένος περνάει από κάτω και βλέπει τα δύο πτώματα σε ερωτική σύμπλεξη.
Χτυπάει το κουδούνι και μόλις βγαίνει η τσατσά ρωτάει:

"Χικ! Συγκνώμη, είναι μπορντέλο εντω; Χικ"
-Ναι, απαντάει η τσατσά.

"Χικ! Σας έχει πέσει η πινακίδα!"

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

rizitis
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
678 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2005, 01:40:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rizitis
Η ΠΟΠΗ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΔΙΦΗΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ

ΕΝΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΛΟΙΠΟΝ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ ΤΗΝ ΠΛΑΓΙΑ ΕΝΟΣ ΒΟΥΝΟΥ ΠΑΡΑΤΗΡΩΝΤΑΣ ΚΑΙ ΘΑΥΜΑΖΟΝΤΑΣ ΤΟ ΤΟΠΙΟ.

ΟΤΑΝ ΈΦΘΑΣΕ ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ ΠΑΡΑΤΗΡΟΥΣΕ ΜΕ ΘΑΥΜΑΣΜΟ ΤΟ ΗΛΙΟΒΑΣΙΛΕΜΑ ΠΟΥ ΕΣΒΗΝΕ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΣΤΟ ΒΑΘΟΣ ΤΟΥ ΠΕΛΑΓΟΥ.

ΞΑΦΝΙΚΑ ΠΕΡΝΑΕΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ Ο ΣΙΦΗΣ ΜΕ ΤΟ ΚΟΠΑΔΙ ΤΟΥ!!!

ΤΟ ΟΡΜΟΝΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΗΣ ΠΟΠΗΣ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΤΡΕΛΑΙΝΕΤΕ ΚΑΘΩΣ ΠΑΡΑΤΗΡΟΥΣΕ ΤΟΝ ΜΕΛΑΧΡΙΝΟ ΗΛΙΟΚΑΜΕΝΟ ΣΙΦΗ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΑΕΙ ΔΙΠΛΑ ΤΗΣ.

Ο ΣΙΦΗΣ ΕΙΧΕ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΑΦΟΥ ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΚΟΠΑΔΙ.

ΕΧΟΝΤΑΣ ΚΙ ΑΥΤΟΣ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΔΕΙ ΓΥΝΑΙΚΑ, ΣΤΗΝ ΘΕΑ ΤΗΣ ΠΟΠΗΣ Ο ΜΥΣ ΤΟΥ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΣΥΣΠΑΤΕ!!!

ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΦΤΩΧΙΑ ΚΙ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΓΙΝΕ!

ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΡΑΞΗ ΛΟΙΠΟΝ Ο ΣΙΦΗΣ ΕΧΕΙ ΞΑΠΛΩΣΕΙ ΚΟΙΤΩΝΤΑΣ ΣΤΟ ΑΠΕΙΡΟ ΚΑΙ ΚΑΠΝΙΖΟΝΤΑΣ ΤΟ ΚΛΑΣΙΚΟ ΜΑΡΛΜΠΟΥΡΟ.

Η ΠΟΠΗ ΕΧΟΝΤΑΣ ΓΙΑ ΠΡΟΣΚΕΦΑΛΟ ΤΟΝ ΜΗΡΟ ΤΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΕ ΣΕ ΦΑΣΗ ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑΣ ΦΥΣΙΚΩΝ ΦΑΙΝΟΜΕΝΩΝ.

ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ Ο ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΔΙΑΛΟΓΟΣ:

-ΣΙΦΗ ΚΟΙΤΑ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΑΚΙ ΠΟΣΟ ΜΕΛΑΓΧΟΛΙΚΟ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟΨΕ!

-Ο ΣΙΦΗΣ ΑΔΙΑΦΟΡΟΣ ΚΑΠΝΙΖΕΙ …

-ΣΙΦΗ ΚΟΙΤΑ ΤΑ ΑΣΤΕΡΑΚΙΑ ΠΩΣ ΦΩΤΙΖΟΥΝ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ! ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ;

-Ο ΣΙΦΗΣ ΑΔΙΑΦΟΡΟΣ ΚΑΠΝΙΖΕΙ…

-ΣΙΦΗ ΚΟΙΤΑ ΚΟΙΤΑ ΕΝΑ ΠΟΥΛΑΚΙ ΠΟΥ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΥΠΝΟ! Ω! ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ;

-Ο ΣΙΦΗΣ…

-ΣΙΦΗ ΚΟΙΤΑ ΜΙΑ ΒΑΡΚΟΥΛΑ ΠΟΥ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΨΑΡΕΜΑ! Ε! ΜΑ ΕΛΑ ΜΙΛΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ;!!!

-ΚΑΙ Ο ΣΙΦΗΣ: ΝΑΙ ! ΝΑΙ! ΤΗΣ ΠΟΥΤΑΝΑΣ ΓΙΝΕΤΕ.


`
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scar_face
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
183 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2005, 12:01:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scar_face
Σε ενα δωμάτιο ξενοδοχείου και αφού έχουν κάνει ότι έχουν κάνει γυρνάει η κοπέλα και λέει στον άντρα
- Εσυ πρέπει να"σαι καταδρομέας .
- Γιατί ?? την ρωτάει ολο απορία ο κύριος ..
- Μπήκες , βγήκες και κανείς δεν σε πήρε χαμπάρι




The love is like a ball. Ul c
.|.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2005, 00:19:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark
απο τι πεθανε ο τελευταιος ποντιος αστροναυτης


απο γεραματα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
rizitis
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
678 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2005, 20:33:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rizitis

`
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ

Edited by - rizitis on 28/08/2005 22:51:12Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2005, 00:35:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark
απο τι πεθανε ο τελευταιος ποντιος ορειβατης?

απο γεραματα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2005, 00:37:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark
οκ καιρος να σοβαρευτουμε.απο τι πεθανε ο τελευταιος ποντιος καφετζης?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2005, 00:38:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark
απο γεραματα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2005, 00:41:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark
ενταξει αρκετα,μην με βρισετε

παει μια μερα ο τοτος στην ταξη που ειχαν ως μαθημα τα ζωακια.
λεει λοιπον η δασκαλα να πουνε ονοματα διαφωρων ζωων.
σηκωνει το χερι η αννουλα λεει"αρκουδα"
σηκωνει το χερι η γιωργακης λεει "αντιλοπη"
σηκωνει το χερι και ο τοτος.
η δασκαλα ειχε αμφιβολιες αλλα τελικα τον αφησε να μιλησει.
λεει λοιπον το τοτος......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2005, 00:43:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark
απο γεραματα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2005, 00:45:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark
και κατι τελευταιο....μικρο ειναι.

"πως μπορει καποιος να αυξησει αρδην{ριζικα} τον αριθμο μυνηματων του?"

σας αφηνω να βρειτε μονοι σας την απαντηση....δεν νομιζω οτι ειναι και πολυ δυσκολο???/

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
GDS1
Πλήρες Μέλος


937 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2005, 09:47:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GDS1
Μπαίνει ένα σκυλάκι μέσα σε ένα κρεοπωλείο, κρατώντας στο στόμα του ένα καλάθι. Πάει στο χασάπη, βλέπει ο χασάπης μέσα στο καλάθι ένα χαρτάκι που έλεγε:

Δύο κιλά μπριζόλες, ένα κιλό κιμά και μισό κοτόπουλο.

Τρελαίνεται ο χασάπης, ψάχνει λίγο ακόμα το καλάθι και βρίσκει και τα λεφτά για όλα αυτά τα πράγματα, οπότε παίρνει τα λεφτά και βάζει μέσα ό,τι έλεγε το χαρτάκι. Μόλις τελειώνει παίρνει ο σκύλος το καλάθι και φεύγει.

Περίεργος ο χασάπης τον παίρνει από πίσω, σου λέει πού πάει αυτό το
τρομερό σκυλί;

Ο σκύλος σταματάει σε μια στάση λεωφορείου και περιμένει. Μόλις έρχεται το λεωφορείο μπαίνει μέσα, βγάζει ένα εισιτήριο από το καλάθι με το στόμα του και το χτυπάει! Τον βλέπει ο χασάπης, τρελαίνεται, μπαίνει κι αυτός μέσα στο λεωφορείο. Μετά από κανά δεκάλεπτο δίνει ένα σάλτο ο σκύλος, πατάει το κουμπί της στάσης και μόλις σταματάει το λεωφορείο κατεβαίνει! Ο χασάπης τα έχει δει όλα, συνεχίζει να τον ακολουθάει.

Προχωράει αρκετά το σκυλί και φτάνει έξω από μία μεγάλη βίλλα. Πηδάει μία, δε φτάνει, πηδάει δεύτερη και χτυπάει το κουδούνι. Του ανοίγουν και μπαίνει μέσα σε μια τεράστια αυλή. Από πίσω ο χασάπης. Προχωράει το σκυλί και φτάνει στο τέλος της αυλής, έξω από το σπίτι. Πηδάει μία, δε φτάνει, πηδάει δεύτερη και χτυπάει το κουδούνι. Του ανοίγει ένας μπάτλερ, που το αρπάζει και το πλακώνει στο ξύλο!

Ο χασάπης τρελαίνεται βλέποντάς τα όλα αυτά, και του λέει του μπάτλερ:

- Τι το βαράτε κύριε το σκυλί, έκανε τόσα τρομερά πράγματα τόση ώρα κι εσείς το βαράτε;;

Και ο μπάτλερ απαντά:

- Καλά, με δουλεύεις άνθρωπέ μου; Είναι η τρίτη φορά σήμερα που ξεχνάει τα κλειδιά του το κωλόσκυλο!!


Το χρήμα δεν είναι το παν στην ζωή, η αγάπη είναι. Ευτύχως αγαπάω το χρήμαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2005, 11:55:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
"πως μπορει καποιος να αυξησει αρδην{ριζικα} τον αριθμο μυνηματων του?"

...απο γεραματα;;;

η γραφοντας τετοια ανεκδοτα;!

______________________________________________
learn as if you are going to live forever
live as if you are going to die tommorow
-soulflyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GDS1
Πλήρες Μέλος


937 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2005, 12:36:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GDS1
Εύλογες απορίες
* Τα κινέζικα αρκουδάκια "ΠΑΝΤΑ" στα αγγλικά λέγονται "ALWAYS";
* Γιατί χρειάζονται πλύσιμο οι πετσέτες του ντους αφού όταν τις
χρησιμοποιούμε είμαστε καθαροί;
* Αφού ο άνθρωπος προέρχεται από τον πίθηκο γιατί υπάρχουν ακόμη
πίθηκοι;
* Τι περιμένει να ακούσει η μακαρονάδα "PESTO";
* Πώς λέγεται η φέτα πριν κοπεί;
* Οι γοργόνες κάνουν απολέπιση;
* Τα ΑΤΜ γιορτάζουν της αναλήψεως;
* Γιατί τις λέμε ατομικές βόμβες αφού σκοτώνουν πολλούς;
* Πώς λέγεται ένα αγριογούρουνο όταν είναι ήρεμο;
* Ο ΤΕΝ-ΤΕΝ δε θα έπρεπε να λέγεται TWENTY;
* Γιατί λέγονται πολυθρόνες, αφού κάθεται μόνο ένας;
* Τι γεύση έχουν τα λυσσακά;
* Τι μέγεθος πρέπει να αποκτήσει το σαγανάκι για να πάψει να
αναφέρεται με υποκοριστικό;
* Σε τι τεστ επιδεξιότητας υποβάλλεται ο κώλος ώστε να αποκτήσει
τελικά δικαίωμα στο μεταξωτό βρακί;
* Θα είχε διαφορά αν αντί να τραβάει κανείς ένα ζόρι, το έσπρωχνε;
* Υπάρχει επιστημονική εξήγηση γιατί το παρδαλό κατσίκι έχει
μεγαλύτερη αίσθηση του χιούμορ από τα υπόλοιπα μονόχρωμα;
* Το @ σε τι ακριβώς μοιάζει με το παπάκι;
* Δεν είναι σατανική σύμπτωση όποιος βρίσκεται στην τουαλέτα όταν
χτυπάς να ονομάζεται "άλλος";
* Ο Κουτρούλης πόσους καλεσμένους έχει τελικά στο γάμο του;
* Υπάρχει κάποιος ψυχοπαθής που δημιουργεί συστηματικά λάκκους στις
φάβες;
* Γιατί όταν οι τράπεζες στέλνουν "τελευταία ειδοποίηση" για μια δόση,
στη συνέχεια αθετούν την υπόσχεσή τους και ξαναασχολούνται μαζί μας;
* Τι βύσμα έχει τελικά αυτός ο ουδείς και όλοι τον θεωρούν
αναντικατάστατο;
* Πόσο περήφανος είναι για το σώβρακό του ο Σούπερμαν ώστε να το
φοράει πάνω από το παντελόνι του;
* Στην Αφρική πώς ονομάζεται το αράπικο φιστίκι;
* Οι πορτοκαλιές που είναι αλλού και κάνουν πορτοκάλια, έχουν κι αυτές κάποιον σπαστικό να τους υπενθυμίζει ότι το ίδιο ακριβώς κάνουν και οι αντίστοιχες εδώ;
* Γιατί του διαόλου η μάνα δε δοκιμάζει να μείνει πιο κοντά;
* Η τσαπατσούλα είναι αγρότισσα ελευθέρων ηθών;
* Τι χρησιμεύει η τρύπα στα ντόνατς;
* Αυτός που βρίσκεται παγιδευμένος ανάμεσα στο "γκρεμό" και στο
"ρέμα", έφτασε εκεί κολυμπώντας ή σκαρφαλώνοντας;
* Αυτός που το γράφει το "ακόμα πιο νόστιμο" στις συσκευασίες των
γατοτροφών, πώς είναι τόσο σίγουρος;
* Τι μέσο χρησιμοποιεί το βουνό για να πάει στον Μωάμεθ;
* Αντί να φεύγουμε "σιγά σιγά", δε θα μπορούσαμε να μείνουμε λίγο
ακόμα και μετά να φύγουμε "γρήγορα γρήγορα";
* Γιατί επιμένουμε να χαιρετάμε πάντα αυτόν τον πλάτανο, αφού μας έχει πάντα χεσμένους;
* Αυτό το "διαφανές-περιτύλιγμα-με-τις-φουσκάλες-που-κάνουν-τσούκου-τσούκου-και-κάθονται-όλοι-και-τις-σπάνε-σαν-υπνωτισμένοι", ξέρει κανείς πώς λέγεται;
* Τι κάνουν όλη αυτή την καφεΐνη που περισσεύει όταν μετατρέπουν τον
κανονικό καφέ σε ντεκαφεϊνέ;
* Γιατί οι αριθμοί στο κομπιουτεράκι είναι τοποθετημένοι ανάποδα σε
σχέση με τους αριθμούς στα τηλέφωνα;
* Αφού λένε πως το κολύμπι κάνει καλό στη σιλουέτα, πώς εξηγούν τις
φάλαινες;
* Οι επιγραφές που λένε πως "επιτρέπουν την είσοδο μόνο σε σκυλιά που οδηγούν τυφλούς", περιμένουν να διαβαστούν από τα σκυλιά ή από τους τυφλούς;
* Πόσο καλή φρούρηση έχουν πια αυτά τα πράσα και πιάνουν συνέχεια
διάφορους εκεί;
* Πόσα χρόνια διαρκεί ένα ζαμάνι;
* Γιατί να για τερματίσουμε τη λειτουργία του PC πατάμε έναρξη;
* Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε
τ' ******* μου" θεωρείται θετική ή αρνητική;


Το χρήμα δεν είναι το παν στην ζωή, η αγάπη είναι. Ευτύχως αγαπάω το χρήμαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

rizitis
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
678 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2005, 13:54:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rizitis
Εύλογες απορίες-ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ
* Τα κινέζικα αρκουδάκια "ΠΑΝΤΑ" στα αγγλικά λέγονται "ALWAYS";
ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΦΤΕΡΑ
* Γιατί χρειάζονται πλύσιμο οι πετσέτες του ντους αφού όταν τις
χρησιμοποιούμε είμαστε καθαροί;
ΤΟ ΑΦΡΟΛΟΥΤΡΟ ΕΧΕΙ ΛΗΞΕΙ
* Αφού ο άνθρωπος προέρχεται από τον πίθηκο γιατί υπάρχουν ακόμη
πίθηκοι;
ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ
* Τι περιμένει να ακούσει η μακαρονάδα "PESTO";
ΣΤΟΠΑ
* Πώς λέγεται η φέτα πριν κοπεί;
ΣΤΡΟΥΓΚΑ
* Οι γοργόνες κάνουν απολέπιση;
ΟΧΙ ΧΑΛΑΟΥΑ
* Τα ΑΤΜ γιορτάζουν της αναλήψεως;
ΚΑΠΟΤΕ ΓΙΟΡΤΑΖΑΝ ΤΩΝ ΕΙΣΟΔΕΙΩΝ
* Γιατί τις λέμε ατομικές βόμβες αφού σκοτώνουν πολλούς;
ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ ΜΟΝΟ ΕΝΑΣ
* Πώς λέγεται ένα αγριογούρουνο όταν είναι ήρεμο;
ΜΕΤΑΞΥ ΕΒΕΡΤ ΚΑΙ ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΛΥΣΗ
* Ο ΤΕΝ-ΤΕΝ δε θα έπρεπε να λέγεται TWENTY;
ΚΑΙ ΤΑ ΧΕΛΟΝΟΝΙΤΖΑΚΙΑ ΚΑΡΕΤΑ ΤΟΓΙΟΤΟΜΙ
* Γιατί λέγονται πολυθρόνες, αφού κάθεται μόνο ένας;
ΑΥΤΕΣ ΦΤΑΙΝΕ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΧΟΝΤΡΟΙ;
* Τι γεύση έχουν τα λυσσακά;
ΒΑΦΛΑΣ
* Τι μέγεθος πρέπει να αποκτήσει το σαγανάκι για να πάψει να
αναφέρεται με υποκοριστικό;
ΤΗΓΑΝΑΤΟ
* Σε τι τεστ επιδεξιότητας υποβάλλεται ο κώλος ώστε να αποκτήσει
τελικά δικαίωμα στο μεταξωτό βρακί;
ΧΧΧ
* Θα είχε διαφορά αν αντί να τραβάει κανείς ένα ζόρι, το έσπρωχνε;
ΚΑΜΙΑ
* Υπάρχει επιστημονική εξήγηση γιατί το παρδαλό κατσίκι έχει
μεγαλύτερη αίσθηση του χιούμορ από τα υπόλοιπα μονόχρωμα;
ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΤΣΑΧΠΙΝΟΓΑΡΓΑΛΙΑΡΙΚΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΦΥΣΗ ΤΟΥ
* Το @ σε τι ακριβώς μοιάζει με το παπάκι;
ΕΧΟΥΝ ΚΟΙΝΟ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟ ΤΗΝ ΠΟΤΑΜΙΑ
* Δεν είναι σατανική σύμπτωση όποιος βρίσκεται στην τουαλέτα όταν
χτυπάς να ονομάζεται "άλλος";
ΕΙΝΑΙ ΤΟ ALTER EGO ΜΑΣ
* Ο Κουτρούλης πόσους καλεσμένους έχει τελικά στο γάμο του;
ΟΣΟΥΣ ΜΑΣΤΟΡΟΥΣ ΕΙΧΑΝ ΤΗΣ ΠΟΥΤ@Ν@Σ ΤΑ ΚΑΓΚΕΛΑ
* Υπάρχει κάποιος ψυχοπαθής που δημιουργεί συστηματικά λάκκους στις
φάβες;
ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΜΥΣΤΗΡΙΟ
* Γιατί όταν οι τράπεζες στέλνουν "τελευταία ειδοποίηση" για μια δόση,
στη συνέχεια αθετούν την υπόσχεσή τους και ξαναασχολούνται μαζί μας;
ΓΙΑΤΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΒΑΛΕΙ ΥΠΟΘΗΚΗ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΟΙΚΟΠΕΔΑΚΙ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ
* Τι βύσμα έχει τελικά αυτός ο ουδείς και όλοι τον θεωρούν
αναντικατάστατο;
ΤΟΝ ADMIN ΤΟΥ ΑΣΕΠ
* Πόσο περήφανος είναι για το σώβρακό του ο Σούπερμαν ώστε να το
φοράει πάνω από το παντελόνι του;
ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΣΙΓΚΙΝΟ ΤΟ ΣΩΒΡΑΚΑΚΙ ΤΟΥ
* Στην Αφρική πώς ονομάζεται το αράπικο φιστίκι;
35 cm…
* Γιατί του διαόλου η μάνα δε δοκιμάζει να μείνει πιο κοντά;
ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙ ΠΑΡΕΑ ΤΟΝ ΥΙΟ ΤΗΣ
* Η τσαπατσούλα είναι αγρότισσα ελευθέρων ηθών;
Η ΤΣΑΠ ΤΟΥ ΓΙΟΥ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ
* Τι χρησιμεύει η τρύπα στα ντόνατς;
ΝΑ ΜΠΑΙΝΕΙ Η ΜΥΤΗ ΜΑΣ ΟΤΑΝ ΤΑ ΔΑΓΚΩΝΟΥΜΕ
* Αυτός που βρίσκεται παγιδευμένος ανάμεσα στο "γκρεμό" και στο
"ρέμα", έφτασε εκεί κολυμπώντας ή σκαρφαλώνοντας;
ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΤΟΥ ΜΑΤΙ ΤΟΝ ΠΗΓΕ
* Αυτός που το γράφει το "ακόμα πιο νόστιμο" στις συσκευασίες των
γατοτροφών, πώς είναι τόσο σίγουρος;
ΤΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕ Η ΒΕΦΑ
* Τι μέσο χρησιμοποιεί το βουνό για να πάει στον Μωάμεθ;
ΑΛ ΚΑΪΝΤΑ AIRWAYS
* Αντί να φεύγουμε "σιγά σιγά", δε θα μπορούσαμε να μείνουμε λίγο
ακόμα και μετά να φύγουμε "γρήγορα γρήγορα";
ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΣ ΓΡΑΨΕΙ Η ΤΡΟΧΑΙΑ
* Γιατί επιμένουμε να χαιρετάμε πάντα αυτόν τον πλάτανο, αφού μας έχει πάντα χεσμένους;
ΜΗΠΩΣ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ;
* Αυτό το "διαφανές-περιτύλιγμα-με-τις-φουσκάλες-που-κάνουν-τσούκου-τσούκου-και-κάθονται-όλοι-και-τις-σπάνε-σαν-υπνωτισμένοι", ξέρει κανείς πώς λέγεται;
ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ
* Γιατί οι αριθμοί στο κομπιουτεράκι είναι τοποθετημένοι ανάποδα σε
σχέση με τους αριθμούς στα τηλέφωνα;
ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΟΜΠΙΟΥΤΕΡΑΚΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΚΟΥΣΤΙΚΟ
* Οι επιγραφές που λένε πως "επιτρέπουν την είσοδο μόνο σε σκυλιά που οδηγούν τυφλούς", περιμένουν να διαβαστούν από τα σκυλιά ή από τους τυφλούς;
ΚΙΑΝ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΜΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΧΤΟ ;
* Πόσο καλή φρούρηση έχουν πια αυτά τα πράσα και πιάνουν συνέχεια
διάφορους εκεί;
ΜΑΛΛΟΝ ΕΧΟΥΝ ΚΡΥΦΕΣ ΚΑΜΕΡΕΣ
* Πόσα χρόνια διαρκεί ένα ζαμάνι;
ΟΣΕΣ ΚΑΤΗΦΟΡΕΣ ΕΧΕΙ Η ΑΘΗΝΑ
* Γιατί να για τερματίσουμε τη λειτουργία του PC πατάμε έναρξη;
ΕΙΝΑΙ Η ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΤΕΛΟΥΣ
* Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε
τ' ******* μου" θεωρείται θετική ή αρνητική;
ΑΝΑΛΟΓΟΣ ΠΩΣ ΘΑ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΟΥΜΕ

`
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

rizitis
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
678 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2005, 01:16:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rizitis
ΤΟ ΑΝΕΚΔΟΤΟ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ:


ΕΓΙΝΑΝ 3 ΤΑ ΑΧΛΑΔΙΑ

`
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2005, 15:43:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark
εκτος του crucifire που ετυχε να του το πω σε μειλ ολοι οι αλλοι αν μπορειτε απαντηστε....

2+2 τεσσερα,ποσο κανει?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
rizitis
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
678 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2005, 16:48:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rizitis
quote:
εκτος του crucifire που ετυχε να του το πω σε μειλ ολοι οι αλλοι αν μπορειτε απαντηστε....

2+2 τεσσερα,ποσο κανει?


ΑΠΑΝΤΗΣΗ: ΑΠΟ ΓΕΡΑΜΑΤΑ...

`
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2005, 13:17:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
(2+2)*4=4*4=16

right-ow???

______________________________________________
learn as if you are going to live forever
live as if you are going to die tommorow
-soulflyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy