ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 XA
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 52
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2012, 12:15:43  Εμφάνιση Προφίλ
Το παράδειγμα, ήταν για να εστιάσουμε πιο πολύ στα "φίδια" παρά στα "ποντίκια"... δηλαδή στο λάθος τρόπο να ξεφορτωθούμε ένα πρόβλημα, ο οποίος μπορεί να μας φέρει αντιμέτωπους με άλλα , μεγαλύτερα προβλήματα.
Στο συγκεκριμένο παράδειγμα, το μέσο επίλυσης του προβλήματος, μεταλλάχτηκε το ίδιο σε μεγαλύτερο πρόβλημα, καθώς όταν πια "ξεφορτώθηκε" τα ποντίκια, και μην έχοντας πιά τίποτα άλλο για να ασχοληθεί, ασχολήθηκε με το ίδιο του το "αφεντικό", με αυτόν δηλαδή που του έδωσε την εξουσία.

ΑΜ ΕΠΟΣ ΑΜ ΕΡΓΟΝ 1996-1997 96ΛΜΧΕΘ ΧΙΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2012, 12:17:33  Εμφάνιση Προφίλ
KERRY KING

quote:

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ να εκφράζεις την ευαισθησία σου και για τον κοσμάκη που κακοποιείται ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ μέσα στο ίδιο του το σπίτι - έχει καταντήσει καθημερινή είδηση η ένοπλη εισβολή μέσα στα σπίτια μας....

Να εκφράζεις την ευαισθησία σου και για το χάλι των εκπαιδευτικών μας ιδρυμάτων που τα έχουνε καταντήσει ΣΑΝ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΤΟΥΣ οι δήθεν προοδευτικοί αντιεξουσιαστές με τα φιλαράκια τους τους μικροεμπόρους (έτσι λέμε τώρα τους λαθρομετανάστες που έχουνε κάνει άντρο και ορμητήριο τους τα εκπαιδευτικά μας ιδρύματα).

Να εκφράζεις την ευαισθησία σου και στις πράξεις βίας και τις "από εκεί μεριάς", που την πέφτουν τριάντα μαζί σε έναν ηλικιωμένο άνθρωπο επειδή εκφράζει αντίθετα πιστεύω, που έστειλε στην εντατική υποψήφιο βουλευτή στα Γιάννενα (και απ'όσο γνωρίζω ακόμα δεν έχει διαφύγει του κινδύνου).

Η ΒΙΑ ΓΕΝΝΑ ΤΗΝ ΒΙΑ, οπότε ας αφήσουμε τα ψευτοδιλλήματα...

Στο κάτω-κάτω, όποιος ΔΕΝ ανακατεύεται με τα πίτουρα, ΔΕΝ τον τρωνε οι κότες....



Από που συμπέρανες πως δεν το κάνω; (όσον αφορά τα όσα μου λες να κάνω άσε που δεν θα μου πει κανένας τι να κάνω) επειδή ανάρτησα αυτή την εικόνα; Έγραφε πουθενά από κάτω πως παίρνω το μέρος κάποιου; Η συγκεκριμένη ανάρτηση αναφερόταν στη ΧΑ, άνοιξε εσύ άλλο θέμα για τον φασισμό της αριστεράς και θα σου έρθω από κει. Διάβασε τι έγραψα μια σελίδα πριν και θα καταλάβεις τις θέσεις μου. Μην επαναλαμβάνομαι. Εσύ συμφωνείς με αυτά που λέει το στριπάκι;
Μη μου παρουσιάζεις απλώς τον αντίποδα.


Αυτό που μου κάνει ''ιδιαίτερη εντύπωση'' είναι πως όσοι υποστηρίζουν τη ΧΑ μιλάνε από παράλληλο δρόμο και δεν μπαίνουν στον κεντρικό, τι ντρέπονται; πες το, ναι! ψηφίζω ΧΑ, υποστηρίζω ΧΑ, είμαι ΧA κλπ. τι φοβούνται; αφού τα λεγόμενά τους την υποστηρίζουν. Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα να συνομιλήσω ούτε με χρησαυγίτη αλλά ούτε και με ακροαριστερό. (Γενικά μιλώντας.)


Edited by - ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ on 08/06/2012 12:21:47Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2012, 12:42:18  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Αυτό που μου κάνει ''ιδιαίτερη εντύπωση'' είναι πως όσοι υποστηρίζουν τη ΧΑ μιλάνε από παράλληλο δρόμο και δεν μπαίνουν στον κεντρικό, τι ντρέπονται; πες το, ναι! ψηφίζω ΧΑ, υποστηρίζω ΧΑ, είμαι ΧA κλπ. τι φοβούνται; αφού τα λεγόμενά τους την υποστηρίζουν.
Πρώτα απ' όλα φίλε μου, ποίος σου είπε ότι θα πρέπει να σου πούμε τι θα ψηφίσουμε;
Προσωπικά τουλάχιστον, υποστηρίζω την κοινή λογική και στηλιτεύω τις αυθαιρεσίες εναντίον της ΧΑ, όχι λίγες ε;
Κι εσύ ΣΥΚΟΦΑΝΤΕΙΣ με τα "ΘΑ" σου. ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΤΙΠΟΤΕ από αυτά που υποστηρίζεις. Υποθέτεις αυθαίρετα πράγματα για την ΧΑ, από την στιγμή που ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ κι εσύ όπως και όλοι οι άλλοι "ΘΑ", ότι αυτά για τα οποία κατηγορείτε την ΧΑ, ΥΦΙΣΤΑΝΤΑΙ εδώ και πολλά χρόνια.
Φανατισμός, ή εθελοτυφλία;

Μου προκαλεί εντύπωση βρε παιδιά η ευκολία και, κυρίως, η σιγουριά για το τι μέλει γενέσθαι με την ΧΑ στην εξουσία.
Το μόνο που έχετε εναντίον της ΧΑ είναι ένα "ΘΑ".
Αν όμως κρίνουμε από την ιστορία, τα "ΘΑ" μας, οι προβλέψεις μας δηλαδή, είναι εντελώς άσχετες με το αποτέλεσμα.
Η πρόσφατη ιστορία μάς δεικνύει ότι δεν βλέπουμε πέρα από την μύτη μας. Δηλαδή είμαστε έθνος ηλιθίων. Η κατάντια μας το αποδεικνύει.
Δεν θα έπρεπε να είμαστε λίγο πιό φειδωλοί στην "σιγουριά" μας;
Πως γίνεται να είμαστε ΤΟΟΣΟ σίγουροι και "γνώστες";
ΤΙ ακριβώς μας υπαγορεύει αυτήν την σιγουριά; (εκτός από βλακεία εννοείται)


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2012, 12:45:37  Εμφάνιση Προφίλ
Μόλις πριν από λίγο διάβασα το παρακάτω, το οποίο μου το έστειλε ένας συνάδελφός μου και έμεινα... Παυλόπουλος!!!

http://www.newsnow.gr/article/120071/dilosi-prokopi-pavlopoulouan-sikonomoun-orthios-tha-ton-skotona.html

Νομίζω, ότι είναι οτι καλύτερο για να γελάσουμε και λίγο, και ταιριάζει απόλυτα με το όλο θέμα!!!

Καλά... ο άνθρωπος, δεν παίζεται!
Ακόμα και ο Τσάκ Νόρρις λέει, τρόμαξε με αυτό που διάβασε!

ΑΜ ΕΠΟΣ ΑΜ ΕΡΓΟΝ 1996-1997 96ΛΜΧΕΘ ΧΙΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2012, 12:53:18  Εμφάνιση Προφίλ
Είδες την καντάντια μας φίλε μου;
Χαίρει υπόληψης ο Παυλόπουλος από τους απατεώνες δημοσιογράφους, καθώς και από τις "δημοκράτισες", ενώ θα έπρεπε να ΕΧΕΙ ΕΚΤΕΛΕΣΤΕΙ!
Για ανθρωποκτονίες από πρόθεση και κατά συρροή.
Αυτός όμως είναι "δημοκράτης" και "σοβαρός".
Το δικαιολογημένο κατ' εμέ χαστούκι σας πείραξε;

Μα ακόμα ΤΟΣΟ ηλίθιοι είμαστε;

Edited by - Αίολος on 08/06/2012 12:57:01Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2012, 12:58:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
@ ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ

quote:
Εσύ συμφωνείς με αυτά που λέει το στριπάκι;

Όχι δεν συμφωνώ, το θεωρώ αυθαίρετο συμπέρασμα.

@ stanfromgreece

Αν δεν κάνω λάθος, η είδηση αυτή έχει διαψευσθεί...

Αλήθεια, ποια θα ήτανε η αντίδραση της σοκαρισμένης δημοκρατίας μας αν την μπούφλα την έτρωγε ο Παυλόπουλος και όχι η Κανέλη ???

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2012, 13:02:32  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

@ ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ

quote:
Εσύ συμφωνείς με αυτά που λέει το στριπάκι;

Όχι δεν συμφωνώ, το θεωρώ αυθαίρετο συμπέρασμα.

@ stanfromgreece

Αν δεν κάνω λάθος, η είδηση αυτή έχει διαψευσθεί...

Αλήθεια, ποια θα ήτανε η αντίδραση της σοκαρισμένης δημοκρατίας μας αν την μπούφλα την έτρωγε ο Παυλόπουλος και όχι η Κανέλη ???



Ελπίζω πράγματι να έχει διαψευσθεί και να μην ισχύει... αλλά και πάλι η στάση του (μάρμαρο!) στην συγκεκριμένη "σκηνή" δεν ήταν και ότι καλύτερο...
Κατάφερε να γίνει το ανέκδοτο της ημέρας!

ΑΜ ΕΠΟΣ ΑΜ ΕΡΓΟΝ 1996-1997 96ΛΜΧΕΘ ΧΙΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2012, 13:06:33  Εμφάνιση Προφίλ
Από την άλλη, η εμπειρία μου διδάσκει, ότι, όταν αρπάξει χαστούκι μια γυναίκα που ξέρει ότι το αξίζει, πάντα καπσουρεύεται εκείνον που της έκανε την τιμή...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2012, 13:09:01  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Από την άλλη, η εμπειρία μου διδάσκει, ότι, όταν αρπάξει χαστούκι μια γυναίκα που ξέρει ότι το αξίζει, πάντα καπσουρεύεται εκείνον που της έκανε την τιμή...




Σαν ταινία της Αλίκης Βουγιουκλάκη μου ακούγεται αυτό!

ΑΜ ΕΠΟΣ ΑΜ ΕΡΓΟΝ 1996-1997 96ΛΜΧΕΘ ΧΙΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2012, 13:09:23  Εμφάνιση Προφίλ
Osmosis

quote:
Στο γραφείο του κόμματος ήταν ο άνθρωπος και το βράδυ στη συγκέντρωση στα Μέγαρα!

Είναι απίθανο να ήταν το βράδυ της Πέμπτης στη συγκέντρωση των Μεγάρων, γιατί η συγκέντρωση στα Μέγαρα έγινε ... την προηγούμενη μέρα, Τετάρτη 6/6/2012.

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2012, 13:11:06  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Osmosis

quote:
Στο γραφείο του κόμματος ήταν ο άνθρωπος και το βράδυ στη συγκέντρωση στα Μέγαρα!

Είναι απίθανο να ήταν το βράδυ της Πέμπτης στη συγκέντρωση των Μεγάρων, γιατί η συγκέντρωση στα Μέγαρα έγινε ... την προηγούμενη μέρα, Τετάρτη 6/6/2012.

macedon



Ήταν τόσο μεγάλη η συγκέντρωση, που κράτησε και την επόμενη μέρα

ΑΜ ΕΠΟΣ ΑΜ ΕΡΓΟΝ 1996-1997 96ΛΜΧΕΘ ΧΙΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2012, 13:14:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
@ Αίολος

Πετάς κάτι πετυχημένα ρε μπαγάσα
Είναι και αυτή η φωτό με τον γάϊδαρο από το Shrek....
O τέλειος συνδυασμός...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2012, 13:19:02  Εμφάνιση Προφίλ
Η άλλη η νυφίτσα του ύδατος, ενώ είχε τον Παυλόπουλο δίπλα της, είχε το θράσος να πει ότι η ΧΑ θα μας πάει 500 χρόνια πίσω.

Δεν εξηγήται διαφορετικά... Μας έχουν για ΤΟΣΟ ΜΑΛΑΚΕΣ και έχουν δίκιο.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2012, 13:20:27  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

@ Αίολος

Πετάς κάτι πετυχημένα ρε μπαγάσα
Είναι και αυτή η φωτό με τον γάϊδαρο από το Shrek....
O τέλειος συνδυασμός...



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2012, 13:38:25  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Η άλλη η νυφίτσα του ύδατος, ενώ είχε τον Παυλόπουλο δίπλα της, είχε το θράσος να πει ότι η ΧΑ θα μας πάει 500 χρόνια πίσω.

Δεν εξηγήται διαφορετικά... Μας έχουν για ΤΟΣΟ ΜΑΛΑΚΕΣ και έχουν δίκιο.





Η ΝΔ μας έχει πάει ΉΔΗ 500 χρόνια πίσω, και άλλα 1500 περίπου μας έχει πάει πίσω το ΠΑΣΟΚ...
Αυτή τη στιγμή, άντε και μετά βίας να βρισκόμαστε στο έτος 11-12 Μ.Χ...
Αλλά οι περισσότεροι από εμάς, δεν το έχουμε ακόμα καταλάβει...

ΑΜ ΕΠΟΣ ΑΜ ΕΡΓΟΝ 1996-1997 96ΛΜΧΕΘ ΧΙΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2012, 14:01:39  Εμφάνιση Προφίλ
Αίολος


quote:

quote:
Αυτό που μου κάνει ''ιδιαίτερη εντύπωση'' είναι πως όσοι υποστηρίζουν τη ΧΑ μιλάνε από παράλληλο δρόμο και δεν μπαίνουν στον κεντρικό, τι ντρέπονται; πες το, ναι! ψηφίζω ΧΑ, υποστηρίζω ΧΑ, είμαι ΧA κλπ. τι φοβούνται; αφού τα λεγόμενά τους την υποστηρίζουν.
Πρώτα απ' όλα φίλε μου, ποίος σου είπε ότι θα πρέπει να σου πούμε τι θα ψηφίσουμε;
Προσωπικά τουλάχιστον, υποστηρίζω την κοινή λογική και στηλιτεύω τις αυθαιρεσίες εναντίον της ΧΑ, όχι λίγες ε;
Κι εσύ ΣΥΚΟΦΑΝΤΕΙΣ με τα "ΘΑ" σου. ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΤΙΠΟΤΕ από αυτά που υποστηρίζεις. Υποθέτεις αυθαίρετα πράγματα για την ΧΑ, από την στιγμή που ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ κι εσύ όπως και όλοι οι άλλοι "ΘΑ", ότι αυτά για τα οποία κατηγορείτε την ΧΑ, ΥΦΙΣΤΑΝΤΑΙ εδώ και πολλά χρόνια.
Φανατισμός, ή εθελοτυφλία;

Μου προκαλεί εντύπωση βρε παιδιά η ευκολία και, κυρίως, η σιγουριά για το τι μέλει γενέσθαι με την ΧΑ στην εξουσία.
Το μόνο που έχετε εναντίον της ΧΑ είναι ένα "ΘΑ".
Αν όμως κρίνουμε από την ιστορία, τα "ΘΑ" μας, οι προβλέψεις μας δηλαδή, είναι εντελώς άσχετες με το αποτέλεσμα.
Η πρόσφατη ιστορία μάς δεικνύει ότι δεν βλέπουμε πέρα από την μύτη μας. Δηλαδή είμαστε έθνος ηλιθίων. Η κατάντια μας το αποδεικνύει.
Δεν θα έπρεπε να είμαστε λίγο πιό φειδωλοί στην "σιγουριά" μας;
Πως γίνεται να είμαστε ΤΟΟΣΟ σίγουροι και "γνώστες";
ΤΙ ακριβώς μας υπαγορεύει αυτήν την σιγουριά; (εκτός από βλακεία εννοείται)




Κοίτα, μπορείς να αποκαλέσεις την ''σιγουριά'' μου προϊόν βλακείας η όπως αλλιώς θες, δεν θα σου επιστρέψω κανέναν χαρακτηρισμό γιατί δεν σε γνωρίζω, δεν ξέρω με τι άνθρωπο μιλάω για να έχω άποψη, απλά θα σου πω πως διαφωνώ. Βέβαια ούτε κι εσύ με γνωρίζεις για να με αποκαλείς ουσιαστικά βλάκα αλλά θα είναι παιδιάστικο να υψώσω τόνους γι' αυτό.


Για τα υπόλοιπα, θα επανέλθω γιατί δεν έχω καθόλου χρόνο τώρα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2012, 14:57:50  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Agnostic

Αυτό που μένει τελικά είναι ότι όσο κι αν καμουφλάρουμε τον τραμπουκισμό και τις φασίζουσες νοοτροπίες μέσα από κουστούμια, γραβάτες, κολόνιες και καλό λέγειν, η μπαγιατίλα τους πάντα θα μυρίζει. Ο κύριος αυτός έβγαλε προς τα έξω τη βίαιη νοοτροπία που κρύβει μέσα του έχοντας γαλουχηθεί στους κόλπους ενός νεοναζιστικού και ρατσιστικού κινήματος που παράγει μίσος, έστω κι αν το καμουφλάρει έντεχνα εκμεταλλευόμενο την οικονομική κρίση και την προσωρινή αγανάκτηση πολλών Ελλήνων με την υπάρχουσα κοινωνικοπολιτική κατάσταση πουλώντας πατριωτισμό.
Εδειξε το πραγματικό πρόσωπο της Χρυσής Αυγής. Τόσο απλά.


Όλες οι σελίδες αυτού του thread μπορούν να αντικατασταθούν επάξια από τα παραπάνω γραφόμενα.

Όλα τ'άλλα είναι να'χαμε να λέγαμε, και σε δουλειά να βρισκόμαστε...

Υ.Γ Καλό κουράγιο σε Dying Incubus και Agnostic που αποφάσισαν να επιχειρηματολογήσουν με το macedon...

Ερευνάτε τας ΓραφάςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2012, 15:03:22  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
amalia
Αναφορικά με την εξυβριστική και ανάρμοστη φρασεολογία του ahlobar στην 20η σελίδα του παρόντος θέματος, έχουν γίνει οι κατάλληλες επεμβάσεις στο μήνυμα. Επίσης, ο λογαριασμός του απενεργοποιείται για 2 ημέρες, δηλαδή μέχρι και μεθαύριο, Σάββατο.

Η εξύβριση των Θείων τιμωρείται με 2 ημέρες ενώ η "λασπολόγηση" ενός Χρυσαυγίτη με 2 εβδομάδες...

Ερευνάτε τας Γραφάς

Edited by - PanosT on 08/06/2012 15:04:05Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2012, 16:08:43  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Η εξύβριση των Θείων τιμωρείται με 2 ημέρες ενώ η "λασπολόγηση" ενός Χρυσαυγίτη με 2 εβδομάδες...
Έλα μωρέ... στο κάτω κάτω την αλήθεια έλεγε χαχαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2012, 16:17:37  Εμφάνιση Προφίλ
IQ RADIKIOU

Οπαδοί του ΣΥΡΙΖΑ επιτέθηκαν με μαχαίρια και ρόπαλα εναντίον νεαρών στην Πάντειο, γιατί τους πέρασαν για Χρυσαυγίτες επειδή φορούσαν μαύρα. Οι νεαροί ήταν σε ... μνημόσυνο.

(Η επίθεση δεν καταγράφηκε από τα ΜΜΕ)

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2012, 16:34:39  Εμφάνιση Προφίλ
Ευτυχώς, βλέπω οτι ο νεαρός που πυροβόλησε και σκότωσε τον ένα από τους διαρρήκτες στην Παιανία, μάλλον θα κριθεί με αρκετά ελαφρυντικά...

http://news247.gr/eidiseis/koinonia/eglima/eleutheros_me_perioristikous_oroys_o_24xronos_apo_thn_paiania.1808673.html

ΑΜ ΕΠΟΣ ΑΜ ΕΡΓΟΝ 1996-1997 96ΛΜΧΕΘ ΧΙΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2012, 16:35:08  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:
Η εξύβριση των Θείων τιμωρείται με 2 ημέρες ενώ η "λασπολόγηση" ενός Χρυσαυγίτη με 2 εβδομάδες...
Έλα μωρέ... στο κάτω κάτω την αλήθεια έλεγε χαχα


Ερευνάτε τας ΓραφάςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2012, 16:38:34  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

IQ RADIKIOU

Οπαδοί του ΣΥΡΙΖΑ επιτέθηκαν με μαχαίρια και ρόπαλα εναντίον νεαρών στην Πάντειο, γιατί τους πέρασαν για Χρυσαυγίτες επειδή φορούσαν μαύρα. Οι νεαροί ήταν σε ... μνημόσυνο.

(Η επίθεση δεν καταγράφηκε από τα ΜΜΕ)


Μαχαίρια και ρόπαλα (σε bold μάλιστα...)...

ΠΡΩΤΑΚΟΥΣΤΟ...

Αίμα Τιμή Χρυσή Αυγή...(το λέω εγώ διότι ο macedon ντρέπεται σιγά-σιγά)

Ερευνάτε τας ΓραφάςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2012, 17:08:28  Εμφάνιση Προφίλ

Τι να σου πω Αίολε, δεν κυκλοφορώ με μια κάμερα στο χέρι μου, ούτε της ασφάλειας είμαι για να ζητήσω στοιχεία, ούτε έχω καμία κάψα να κάνω τον Κλουζό. Υποστηρίζω τα όσα υποστηρίζω βάση μαρτυριών δικών μου αλλά και φίλων μου. Χρυσαυγίτες την πέφτουν (για ξύλο, όχι ερωτικά...) στους ''άλλους'' και το αντίστροφο. Έλα τώρα, στο πεζοδρόμιο μεγάλωσα. Με αναρχικούς έκανα παρέα πιτσιρικάς τα έχω ζήσει. (ασχέτως αν ''σκοτωνόμασταν'' λόγο του ότι διαφωνούσα σχεδόν σε όλα σχετικά με την ιδεολογία τους – για μια γυναίκα όλα βλέπεις, πάλι σ' αυτό θα έρθει η κουβέντα.) Ναι το ξέρω πως δεν πείθουν κανέναν αυτά που λέω πλην αυτών που έχουν δει με τα ίδια τους τα μάτια. Τώρα μπορεί να μου πει κάποιος, από τότε η ΧΑ έχει αλλάξει, δηλαδή; Ήταν Εθνικοσοσιαλιστές και μετατράπηκαν σε Εθνικιστές ή κάτι άλλο; για να καταλάβω το ρωτάω και όποιος έχει την ευχαρίστηση και γνωρίζει ας μου εξηγήσει.

Εσένα τι σε κάνει να πιστεύεις πως η ΧΑ ως κυβέρνηση θα είναι μια θετική εξέλιξη για τη χώρα;
Δεν έχει δοκιμαστεί καν. Το.... ''Πας μη Έλλην βάρβαρος'' που βλέπω και στο...official merchandise
της σε t-shirt, νομίζω πως θα τρομάξει τη γυναίκα μου που είναι από τη Σουηδία όπως και έναν φίλο μου που είναι από το Ζαίρ.

Μη νομίζετε ότι αυτά που γράφω τα γράφω ειρωνικά ή επιθετικά ή σε επίπεδο διαμάχης. Απλά διάλογος ειλικρινής είναι και χαμηλών τόνων.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2012, 17:15:58  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

IQ RADIKIOU

Οπαδοί του ΣΥΡΙΖΑ επιτέθηκαν με μαχαίρια και ρόπαλα εναντίον νεαρών στην Πάντειο, γιατί τους πέρασαν για Χρυσαυγίτες επειδή φορούσαν μαύρα. Οι νεαροί ήταν σε ... μνημόσυνο.

(Η επίθεση δεν καταγράφηκε από τα ΜΜΕ)



quote:
Ο κύριος αυτός έβγαλε προς τα έξω τη βίαιη νοοτροπία που κρύβει μέσα του έχοντας γαλουχηθεί στους κόλπους ενός νεοναζιστικού και ρατσιστικού κινήματος που παράγει μίσος, έστω κι αν το καμουφλάρει έντεχνα εκμεταλλευόμενο την οικονομική κρίση και την προσωρινή αγανάκτηση πολλών Ελλήνων με την υπάρχουσα κοινωνικοπολιτική κατάσταση πουλώντας πατριωτισμό.
Εδειξε το πραγματικό πρόσωπο της Χρυσής Αυγής Σύριζα. Τόσο απλά.
Αυτή είναι στην πραγματικότητα.
ΑΠΤΑ πράγματα. ΟΧΙ φαντασιώσεις.
Να τα γράφεις σωστά βρε!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2012, 17:35:43  Εμφάνιση Προφίλ
ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ

quote:
Χρυσαυγίτες την πέφτουν (για ξύλο, όχι ερωτικά...) στους ''άλλους''

Άρα, σύμφωνα με το παραπάνω, ο PanosT δεν είναι Χρυσαυγίτης...

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2012, 17:39:39  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Εσένα τι σε κάνει να πιστεύεις πως η ΧΑ ως κυβέρνηση θα είναι μια θετική εξέλιξη για τη χώρα;
Να σου πω φίλε μου ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ.
Αν εξαιρέσουμε το μη χείρον βέλτιστον, δεν ξέρω άν θα είναι θετική ή όχι.
Εκείνο που γνωρίζω είναι ότι, θετική εξέλιξη δεν θα έχουμε με τους δύο μεγάλους. Ούτε με τις παραφυάδες τους.
Δεν έχω και πολύ εμπιστοσύνη στους επαγγελματίες κρατικοδίαιτους και ευημερούντας παρά την κρίση "αριστερούς" .

Γνωρίζω επίσης ότι δεν είναι επαγγελματίες πολιτικοί.
Είναι άνθρωποι που θα ξαναβρεθούν στο μεροκάματο μετά την όποια βουλευτική θητεία τους.
Αντιδρούν όπως θ' αντιδρούσα κι εγώ. Ετσι φαίνεται.
Δεν ξέρω αν θα είναι θετική εξέλιξη, αλλά σίγουρα θα είναι διαφορετική από την αποτελμάτωση της βρώμας, της ατιμωρησίας, της ρεμούλας, της πείνας, κλπ.

Μες την απελπισία μου, είναι αρκετά, για να το σκεφτώ σοβαρά.

Edited by - Αίολος on 08/06/2012 17:40:26Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2012, 17:57:40  Εμφάνιση Προφίλ
ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ

quote:
Τώρα μπορεί να μου πει κάποιος, από τότε η ΧΑ έχει αλλάξει, δηλαδή; Ήταν Εθνικοσοσιαλιστές και μετατράπηκαν σε Εθνικιστές ή κάτι άλλο;

Ο Εθνικισμός και ο εθνικοσοσιαλισμός (εθνικοκοινωνισμός είναι ο ελληνικός όρος) είναι το ίδιο και το αυτό. Για την ακρίβεια, ο εθνικοσοσιαλισμός αποτελεί έναν χαρακτηριστικό τύπο εθνικισμού όπως ο φασισμός (οι οποίοι μεταξύ τους έχουν βασικές διαφορές και βασικές ομοιότητες).

Για την ακρίβεια, ο όρος "εθνικοσοσιαλισμός" περιγράφει στην ουσία το πολιτικοικοινωνικό υπόβαθρο του εθνικισμού, ο οποίος πρεσβεύει "έναν σοσιαλισμό στο πλαίσιο του έθνους."

quote:
Εσένα τι σε κάνει να πιστεύεις πως η ΧΑ ως κυβέρνηση θα είναι μια θετική εξέλιξη για τη χώρα;

Ιστορικά, όπου εφαρμόστηκε ήταν θετική εξέλιξη για τις χώρες.

Πάρε για παράδειγμα την Ελλάδα. Από αυτά που καταργεί η σημερινή "δημοκρατική" κυβέρνηση, τα περισσότερα είναι έργα της σύντομης εθνικιστικής κυβέρνησης του Μεταξά:

Το ΙΚΑ (1937), η υποχρεωτική άδεια στους εργαζόμενους (τότε ήταν 15 μέρες), η αργία της Κυριακής, το υποχρεωτικό 8ωρο, ο ΟΕΔΒ, η απαγόρευση της εργασίας των ανηλίκων, η Φοιτητική Εστία, η Εργατική Εστία, Η Σχολή Τουριστικών Επαγγελμάτων, κτλ. κτλ. (μην τα γράψουμε όλα τα επιτεύγματα, απλά μόνον τα νεοεμφανιζόμενα τότε).

Όλα αυτά σε 4 χρόνια!

Πάρε τη Γερμανία: Το 1933 είναι μια κατεστραμμένη χώρα, χωρίς καμία βιομηχανία, χωρίς παραγωγή, χωρίς εμπόριο, χωρίς εμπορικό στόλο (το 90% του εμπορικού της στόλου παραδόθηκε στους Συμμάχους με τη συνθήκη των Βερσαλλιών) χωρίς απολύτως τίποτε. Ο Γκουντέριαν στο βιβλίο του λέει πως για να εκπαιδεύει τους στρατιώτες στις αρματομαχίες, τους έβαζε να ασκούνται με μπάλες από άχυρο.

Η χώρα αυτή μέσα σε 6 χρόνια (1933-1939) έγινε παγκόσμια δύναμη.

quote:
Δεν έχει δοκιμαστεί καν.

Έχεις εν μέρει δίκιο. Παρ' όλο όμως που δεν εφαρμόστηκε σαν πλήρες σύστημα πουθενά, εφαρμόστηκαν οι βασικές αρχές της ιδεολογίας αυτής, κυρίως στο οικονομικό και στο κοινωνικό επίπεδο.

Απ' την άλλη, έχουμε την αστική δημοκρατία, της οποίας τα αποτελέσματα βιώνουμε και τις μαρξιστικές θεωρίες που είναι αποτυχημένες από τη γέννησή τους.

quote:
Το.... ''Πας μη Έλλην βάρβαρος'' που βλέπω και στο...official merchandise της σε t-shirt, νομίζω πως θα τρομάξει τη γυναίκα μου που είναι από τη Σουηδία όπως και έναν φίλο μου που είναι από το Ζαίρ.

Βρε συ, αυτό δεν είναι της Χρυσής Αυγής. Αυτό είναι παλιό.

quote:
Μη νομίζετε ότι αυτά που γράφω τα γράφω ειρωνικά ή επιθετικά ή σε επίπεδο διαμάχης. Απλά διάλογος ειλικρινής είναι και χαμηλών τόνων.

Δε νομίζω να το αμφισβήτησε κανείς αυτό.

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2012, 18:05:01  Εμφάνιση Προφίλ
ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ

Και για να συμπληρώσω πάνω στο βασικό σου ερώτημα:

Πιστεύω πως καθήκον κάθε ψηφοφόρου είναι να κρίνει με βάση τις θέσεις των κομμάτων και το εφικτό της εφαρμογής τους.

Όταν λοιπόν η θέση μιας πολιτικής παράταξης είναι π.χ. "ο διπλασιασμός των συντάξεων" και γνωρίζω πως αυτοί θα κληθούν να διαχειριστούν μια χρεωκοπημένη χώρα, ξέρω ότι η παραπάνω θέση είναι ψευδής γιατί απλά είναι ανέφικτη.

Μπορείς λοιπόν σαν σκεπτόμενος πολίτης, να εξετάσεις και να κρίνεις τις θέσεις των κομμάτων (τις θέσεις, όχι τις ψηφοθηρικές αποστροφές του λόγου τους) και να αποφασίσεις αυτό που θεωρείς εσύ πως είναι πιο κοντά σ'αυτά που θέλεις.

Άρα, για το αν είναι θετική ή αρνητική εξέλιξη για τη χώρα η υπόθεση της Χρυσής Αυγής, μπορείς να συμβουλευτείς τις θέσεις της, ορισμένες εκ των οποίων άπτονται του κεντρικού ιδεολογικού της πυρήνα.

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2012, 18:21:27  Εμφάνιση Προφίλ
Και μια και μιλάμε για την καημένη επαγγελματία πολιτικό του ΚΚΕ, ας θαυμάσουμε έναν συνυποψήφιό της βουλευτή του ΚΚΕ στη Β΄ Πειραιά, εν ώρα δράσης στο Σύνταγμα, εναντίον παιδιών και γυναικών που διαμαρτύρονταν για τα μέτρα.

Οι φωτογραφίες είναι από την εποχή που το ΠΑΜΕ φύλαγε τη Βουλή, μη τυχόν και μπουν οι αγανακτισμένοι στη Βουλή.

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 52 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51 52
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.2030029
Maintained by Digital Alchemy