ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 XA
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 52
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2012, 14:38:42  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

macedon

Για το θέμα "Δάκογλου" σου απάντησα πολλές φορές.


Θα ήθελα MIA από τις πολλές φορές που απάντησες με ένα quote όπου να φαίνεται η απάντησή σου και η ημερομηνία αποστολής στο ερώτημα γιατί η ομάδα Δάκογλου και οι Κινηματίες προσχώρησαν εξ'αρχής στην Εθνική Παράταξη.

Αν δεν βρεις ΟΥΤΕ ΜΙΑ πως μπορώ να σε ΑΠΟΚΑΛΩ???

Ανακάλυψες και προσωπική αντζέντα Χρυσαυγίτη...

quote:

Δεν ενδιαφέρει άλλωστε κανέναν οπότε η συζήτηση πάνω σ'αυτό θεωρείται περατωθείσα.

Δώσε το quote σου και τότε να τη θεωρήσεις περατωθείσα.

Ανακάλυψες και trolling Χρυσαυγίτη...


quote:

Όταν η ΧΑ θα γίνει κυβέρνηση για να εφαρμόσει αυτά που λέει, τότε θα γνωρίζουμε και ποιές θα είναι οι τράπεζες αυτές.

Λίγο παλαιοκομματικός δεν ακούγεσαι με αυτή σου τη δήλωση...

Αλήθεια έχεις ετοιμάσει την ομιλία σου προς τους άλλους Χρυσαυγίτες για απόψε???

quote:

Ρευστότατο. Το οποίο κόπηκε από τις συντάξεις, μισθούς, παιδεία, υγεία, καθώς ήταν δανεικό και πρέπει να πληρωθεί.

Δηλαδή μας λες ότι με δανεικά ενίσχυσε ιδιωτικές τράπεζες τις οποίες όμως θα εθνικοποιήσετε διότι ενισχύθηκαν από χρήματα του ελληνικού λαού???

Τέτοιες παπάντζες θα τους πεις σήμερα στην ομιλία σου???

Βέβαια από την άλλη καλά κάνεις αφού ο εξυπνότερος από αυτούς είσαι εσύ καταλαβαίνουμε όλοι μας περί τινος ακροατηρίου πρόκειται...

quote:

Το Δημόσιο δεν έχει να πληρώσει όλα αυτά, γιατί επί χρόνια λεηλατούσε τα αποθεματικά των ταμείων για να κάνουν τα κόμματα πελατειακή πολιτική, δανειζόμενο άτοκα ή μικρό επιτόκιο και πληρώνοντας με ομόλογα, τα οποία σήμερα δεν αξίζουν ούτε το χαρτί όπου είναι τυπωμένα.


Παρόλα αυτά σας χαλάει που το δημόσιο θα συμμετάσχει στις ζημίες των ιδιωτικών τραπεζώ που το ίδιο δημιούργησε...

quote:

Το χειρότερο δεν είναι αυτό. Το χειρότερο είναι πως άτομα σαν και σένα επικροτούν τέτοιες πρακτικές.

Εγώ Χρυσαυγίτη όπως σου έχω ξαναγράψει είμαι γεννημένος το 71 και έχω να ψηφίσω από το 93.
Ούτε δημόσιος υπάλληλος είμαι!
Το'πιασες Ναζιστάκο???

Τα Γκαιμπελίστικα κολπάκια σου στις ομιλίες σου στους άλλους Χρυσαυγίτες και όχι σε εμένα ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΜΜΙΑ...

quote:

quote:
Και άσε τα αφεντικά μου να σκάσουν από το κακό τους που οι Έλληνες θα χάσουν σε ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΟΝΤΑΣ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΖΩΝΗ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΥΡΩ

Η θέση είναι σαφής. Αν δεν την καταλαβαίνεις, είναι δικό σου πρόβλημα.

quote:

quote:
Καλά, εσύ παντογνώστη με ανέβαζες και ξερόλα με κατέβαζες.
Τώρα επιστρέψαμε στο ξαφνικά στο ηλίθιος.

Και ποιος σου είπε ότι αυτοί οι χαρακτηρισμοί είναι ασύμβατοι μεταξύ τους; Όχι μόνον δεν είναι αλλά ο δεύτερος είναι ικανή και αναγκαία συνθήκη για να υπάρχει ο πρώτος.

quote:
Είτε είμαστε ΒΛΑΚΕΣ όσοι είχαμε την ίδια "αίσθηση" είτε ο macedon λέει ΨΕΜΜΑΤΑ.

Να σου απαντήσω για να βγεις από το δίλημμα: Είσαι απλά βλάκας.

[quote]Σύμφωνα με τη Δ.Ο ο macedon δεν λέει ΠΟΤΕ ΨΕΜΜΑΤΑ άρα τουλάχιστον εγώ είμαι βλάκας...


Α, γεια σου. Να που συμφωνούμε και σε κάτι


Στη ΣΑΧΛΑΜΑΡΑ και στη ΦΑΣΙΣΤΙΚΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΠΙΘΕΣΗ ΣΤΟ ΣΥΝΟΜΙΛΗΤΗ ΣΟΥ είσαι ΛΑΛΙΣΤΑΤΟΣ.

Εκεί που σε πιάνει γλωσσοδέτης είναι

α) Γιατί η ομάδα Δάκογλου και οι κινηματίες προσχώρησαν στην Εθνική Παράταξη

β) Τι θα συμβεί την επομένη στις εθνικοποιημένες τράπεζες

γ) Γιατί δέχεσαι τον Μιχαλολιάκο ως πρόεδρό σου αν και προέρχεται από τα σπλάχνα της μη εθνικιστικής και αμερικανοκίνητης Χούντας

δ) Που βρίσκει τα χρήματα ο Μιχαλολιάκος για να συντηρεί τη Χρυσή Αυγή

ε) Γιατί ο Δάκογλου που εκτιμάς δεν κάνει ούτε λόγο για τη Χρυσή Αυγή και κατά δημόσια δήλωσή του πολλά από τα στελέχη του ΕΝΕΚ προσχώρησαν στο ΛΑ.Ο.Σ και όχι στη Χ.Α

στ) Η Χαλυβουργική είναι η νέα Pirelli?

ζ) Αν είσαι "αυτόχθονας" τι δουλειά έχεις με τους "Άριους"

η) Ο Κων/νος Πλεύρης γιατί δεν θέλει ούτε να ακούει ΠΛΕΟΝ για Χρυσή Αυγή?

κτλ
κτλ

Αν έχεις να απαντήσεις κάτι εκτός του α) "σου απάντησα ήδη πολλές φορές" χωρίς να δίνεις ΟΥΤΕ ΕΝΑ quote σου από τις "πολλές απαντήσεις" και β) "να πας να ρωτήσεις τον ίδιο" τότε ευχαρίστως να σε ακούσω


Υ.Γ Καλή ομιλία για απόψε και πώρωσε τους κλακαδόρους Χρυσαυγίτες όσο περισσότερο μπορείς για να μας κλάσουν με όλη τους τη δύναμη μια μάντρα που έχουμε εδώ ειδικά γι'αυτούς...

Ερευνάτε τας Γραφάς

Edited by - PanosT on 29/06/2012 14:42:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2012, 15:30:57  Εμφάνιση Προφίλ
@stanfromgreece

ΘΑ είχες απόλυτο δίκιο ΑΝ

α) έψαχνα για ακολούθους και κλακαδόρους
β) έψαχνα να πουλήσω τα βιβλία μου
γ) ήθελα να προπαγανδίσω τις διαστρεβλωμένες απόψεις μου

Αυτό που ψάχνω κατά καιρούς σε τέτοιου είδους fora είναι τους κακοπροαίρετους, κακόδοξους και μισαλλόδοξους.

Όταν τους βρω κάθομαι και τους κάνω αυτό που αποκαλώ "σοβαρή πλακίτσα".

quote:
stanfromgreece
(...) να ξέρεις πως συνήθως, όποιος χρησιμοποιεί χαρακτηρισμούς,για να κερδίζει τις εντυπώσεις, συνήθως στερείται πειστικών επιχειρημάτων(...)

Η μεγάλη διαφορά που κρατάει σιδεροδέσμιο το macedon είναι ότι πριν ή μετά από αυτούς τους χαρακτηρισμούς υπάρχει ένα επιχείρημα που ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΤΙΚΡΟΥΣΕΙ...

Πάντως για το φασίστας/φασιστάκος και ναζιστής/ναζιστάκος έχω να σου πω ότι δεν ντρέπεται ο ίδιος ο macedon που είναι ένας από αυτούς και το διατυμπανίζει θα ντραπώ εγώ που τον χαρακτηρίζω???

Μάλιστα σήμερα έχει και ομιλία σε συγκέντρωση της Χρυσής Αυγής!

Μη νομίζεις, κατά βάθος είναι υπερήφανος όταν τον αποκαλούν έτσι διότι αυτό είναι!

Για το "ξεφτίλα" γύρισα πίσω να δω που το έγραψα και να σου πω κατάλαβα αμέσως που μπερδεύτηκες διότι θα μπορούσε σύμφωνα με το επιθετικό ύφος που έχω υιοθετήσει για τις περιπτώσεις τύπου macedon να ήταν και έτσι.

Εννοούσα πάντως "η ξεφτίλα..." δηλάδη η όλη παραπάνω κατάσταση που περιέγραφα ήταν μια "ξεφτίλα"...

Ακόμη και εγώ για το macedon, δεν θα έγραφα ποτέ κάτι τέτοιο και θέλω να με πιστέψεις.

Οι χαρακτηρισμοί μου είναι είτε για "καζούρα" είτε στοιχειοθετημένοι απόλυτα όσο βαρείς και αν ακούγονται και μάλιστα και με μαθηματικές αποδείξεις...

Για του λόγου το αληθές κοίτα εδώ
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=11423

Ερευνάτε τας Γραφάς

Edited by - PanosT on 29/06/2012 15:33:13Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2012, 16:22:51  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

@stanfromgreece

ΘΑ είχες απόλυτο δίκιο ΑΝ

α) έψαχνα για ακολούθους και κλακαδόρους
β) έψαχνα να πουλήσω τα βιβλία μου
γ) ήθελα να προπαγανδίσω τις διαστρεβλωμένες απόψεις μου

Αυτό που ψάχνω κατά καιρούς σε τέτοιου είδους fora είναι τους κακοπροαίρετους, κακόδοξους και μισαλλόδοξους.

Όταν τους βρω κάθομαι και τους κάνω αυτό που αποκαλώ "σοβαρή πλακίτσα".

quote:
stanfromgreece
(...) να ξέρεις πως συνήθως, όποιος χρησιμοποιεί χαρακτηρισμούς,για να κερδίζει τις εντυπώσεις, συνήθως στερείται πειστικών επιχειρημάτων(...)

Η μεγάλη διαφορά που κρατάει σιδεροδέσμιο το macedon είναι ότι πριν ή μετά από αυτούς τους χαρακτηρισμούς υπάρχει ένα επιχείρημα που ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΤΙΚΡΟΥΣΕΙ...

Πάντως για το φασίστας/φασιστάκος και ναζιστής/ναζιστάκος έχω να σου πω ότι δεν ντρέπεται ο ίδιος ο macedon που είναι ένας από αυτούς και το διατυμπανίζει θα ντραπώ εγώ που τον χαρακτηρίζω???

Μάλιστα σήμερα έχει και ομιλία σε συγκέντρωση της Χρυσής Αυγής!

Μη νομίζεις, κατά βάθος είναι υπερήφανος όταν τον αποκαλούν έτσι διότι αυτό είναι!

Για το "ξεφτίλα" γύρισα πίσω να δω που το έγραψα και να σου πω κατάλαβα αμέσως που μπερδεύτηκες διότι θα μπορούσε σύμφωνα με το επιθετικό ύφος που έχω υιοθετήσει για τις περιπτώσεις τύπου macedon να ήταν και έτσι.

Εννοούσα πάντως "η ξεφτίλα..." δηλάδη η όλη παραπάνω κατάσταση που περιέγραφα ήταν μια "ξεφτίλα"...

Ακόμη και εγώ για το macedon, δεν θα έγραφα ποτέ κάτι τέτοιο και θέλω να με πιστέψεις.

Οι χαρακτηρισμοί μου είναι είτε για "καζούρα" είτε στοιχειοθετημένοι απόλυτα όσο βαρείς και αν ακούγονται και μάλιστα και με μαθηματικές αποδείξεις...

Για του λόγου το αληθές κοίτα εδώ
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=11423

Ερευνάτε τας Γραφάς

Edited by - PanosT on 29/06/2012 15:33:13



ΟΚ,για το "ξεφτίλα" πάω πάσο...
Για τα υπόλοιπα όμως, συνεχίζω να πιστεύω πως δεν βοηθούν στη "συζήτηση".
Είναι κουραστικά για κάποιον "τρίτο" που διαβάζει.
Ακόμα και αν έχεις δίκιο σε αυτά που γράφεις, παιζει πολύ μεγάλο ρόλο το πώς τα γράφεις.
Ξέρεις, ο γραπτός λόγος, έχει ένα μεγάλο μειον σε σχέση με τον προφορικό... ο "απέναντί" σου,ΔΕΝ μπορεί να καταλάβει την έκφρασή σου, το ύφος, τον τόνο της φωνής σου... Έτσι δεν μπορεί να καταλάβει αν κάνεις πλάκα ή αν μιλάς σοβαρά, αν είσαι ήρεμος ή νευριασμένος, αν είσαι νηφάλιος ή μεθυσμένος... Αυτό που βγαίνει προς τα έξω είναι μία ειρωνία, που πίστεψέ με, μόνο καλό δεν κάνει για την συνέχεια της "συζήτησης"
Ελπίζω να έγινα κατανοητός, και όχι βαρετός...

ΑΜ ΕΠΟΣ ΑΜ ΕΡΓΟΝ 1996-1997 96ΛΜΧΕΘ ΧΙΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2012, 17:10:48  Εμφάνιση Προφίλ
@stanfromgreece

Έχεις δίκιο φίλε μου αλλά είναι οι εμμονές του macedon που αποτρέπουν την όποια "συνέχεια" στην όποια "συζήτηση".

Στο συγκεκριμένο thread το κακό άρχισε κυρίως από την κακοδοξία του ότι υπήρχαν οι "κακοί Χουνταίοι" και οι "καλοί Εθνικιστές" οι οποίοι μάλιστα κυνηγήθηκαν από τους πρώτους.

Όσο η πραγματικότητα τον διαψεύδει και ο ίδιος δεν φέρει κάποια στοιχεία για να αποδείξει την άποψή του καταλαβαίνεις ότι α) οι "τρίτοι" αναγνώστες θα πρέπει να έχουν ήδη λάβει το μήνυμα και β) είναι έτοιμο το έδαφος για τη "σοβαρή πλακίτσα"..

Οπότε εγώ αρκούμαι στην "σοβαρή πλακίτσα".

Επιπλέον ο macedon έχει υιοθετήσει ένα δηκτικό/υπεροπτικό/φασιστικό/ρατσιστικό υφάκι απέναντι σε όποιον συνομιλητή του δήλωνε πως είναι Χριστιανός.

Ε, το κάρμα ήθελε ένα Χριστιανό να ξεπληρώσει το macedon με το ίδιο νόμισμα...

Ερευνάτε τας ΓραφάςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2012, 19:37:37  Εμφάνιση Προφίλ
stanfromgreece

Καλώς ήλθες κι εσυ στο αγαπημένο μας club.
Είσαι το 5το μας μέλος!!

Ξέρω οτι είναι επίπονη η προσπάθεια αλληλοκατανόησης με τον Πάνος Τ,αλλά έχει χιουμοριστικό ενδιαφέρον και έτσι την...τροφοδοτούμε.!!

Πόσες φορές του έγραψες το σωστό!!!
Και όμως αυτός,εκεί κόντρα να υποστηρίξει τα πράγματα όπως τα βλέπει,όχι όπως είναι!

Πρέπει να προσθέσουμε στις ιδιότητες του Πάνου και την ψυχανάλυση,καθ'όσον απεφάνθη,ότι του αρέσει του macedon,να τον αποκαλεί φασιστα/ναζί.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2012, 20:07:22  Εμφάνιση Προφίλ
Ορίστε οι τραμπούκοι και με δικαστική απόφαση!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2012, 21:23:13  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Ορίστε οι τραμπούκοι και με δικαστική απόφαση!




Προσωπικά είμαι πολύ ικανοποιημένος με αυτή την απόφαση...
Ήταν καιρός να δούμε το φασιστικό πρόσωπο του ΣΥΡΙΖΑ

Τουλάχιστον η Χ.Α. επιτελεί ένα ας το πούμε.. "κοινωνικό" έργο.
Αυτοί οι αναρχο-τραμπούκοι, τι επιτελούν (ξύσιμο πάνω και κάτω κεφαλής)

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 29/06/2012 21:24:09Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2012, 15:31:48  Εμφάνιση Προφίλ
Μην χρησιμοποιείς άγνωστες σ' εσένα και σε όλους λέξεις(φασισμός).

εντάξει;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2012, 16:55:49  Εμφάνιση Προφίλ
Άγνωστη λέξη ο ΦΑΣΙΣΜΟΣ; Μα η λέξη ΦΑΣΙΣΜΟΣ έχει ακριβώς το νόημα που της δίνουμε εμείς. Αν βρίσκεσαι σε άγνοια της σημασίας της λέξης ΦΑΣΙΣΜΟΣ μπορείς απλά να βγεις στον δρόμο για να δεις πώς χρησιμοποιεί ο κόσμος τη λέξη ΦΑΣΙΣΜΟΣ. Τόσο απλό είναι να καταλάβεις το νόημα της λέξεις ΦΑΣΙΣΜΟΣ, δεν είναι καθόλου δύσκολο.

Εντάκσει;
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2012, 17:11:16  Εμφάνιση Προφίλ
doctor

quote:
Μα η λέξη ΦΑΣΙΣΜΟΣ έχει ακριβώς το νόημα που της δίνουμε εμείς.

Εσύ ή "εσείς" μπορείς (ή "μπορείτε") να δίνεις όποιο νόημα θέλεις στις λέξεις. Οι λέξεις πάλι δεν παύουν να έχουν το δικό τους νόημα το οποίο επίσης έχεις τη διακριτική ευχέρεια να το μάθεις ή όχι.

quote:
Τόσο απλό είναι να καταλάβεις το νόημα της λέξεις ΦΑΣΙΣΜΟΣ, δεν είναι καθόλου δύσκολο.

Μάλιστα. Δηλαδή ο ΣΥΡΙΖΑ έχει το πρόσωπο του Ιταλικού Εθνικισμού. Πρωτότυπο, δε λέω, αλλά ...

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2012, 18:21:16  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Άγνωστη λέξη ο ΦΑΣΙΣΜΟΣ; Μα η λέξη ΦΑΣΙΣΜΟΣ έχει ακριβώς το νόημα που της δίνουμε εμείς. Αν βρίσκεσαι σε άγνοια της σημασίας της λέξης ΦΑΣΙΣΜΟΣ μπορείς απλά να βγεις στον δρόμο για να δεις πώς χρησιμοποιεί ο κόσμος τη λέξη ΦΑΣΙΣΜΟΣ. Τόσο απλό είναι να καταλάβεις το νόημα της λέξεις ΦΑΣΙΣΜΟΣ, δεν είναι καθόλου δύσκολο.

Εγώ εκσηγώ την λέξη ως φιλανθρωπία.
Εσύ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2012, 18:40:55  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Εγώ εκσηγώ την λέξη ως φιλανθρωπία.
Εσύ;


χα χα

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Notirk
Πλήρες Μέλος

Greece
1278 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2012, 18:53:07  Εμφάνιση Προφίλ
WARNING!!!!!!!

-TOPIC FOR FASISTS ONLY.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2012, 19:13:23  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

WARNING!!!!!!!

-TOPIC FOR FASISTS ONLY.



Δεν συμμετέχεις συχνά όμως.
Γιατί;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2012, 19:39:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Για να μην χαλαμε το πάρτυ!

Και να θέλαμε να γράψουμε, όσοι βλέπουμε αυτές τις ιδεολογίες άκρως επικίνδυνες για την ανθρωπότητα, (αυτο μας λέει η ιστορία) θα βρούμε εμπαιγμό και στείρα ξερολιαση, α δεν είναι έτσι είναι άλλως...

Εδω οι 15αριδες στη Γερμανία σήμερα δεν ξέρουν ποιος ήταν ο χιτλερ, άκουσε άκουσε, και εσείς λέτε να συζητήσουμε εδω μέσα?

Τι? για την ΧΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2012, 19:44:38  Εμφάνιση Προφίλ
Για πες μας για τις ιδεολογίες!
Θα μας τις περιγράψεις ή ....;
για να μαθαίνουν και οι νέοι

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2012, 19:45:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Και για να προλάβω τυχων εξυπνάδες...

http://www.corriere.it/esteri/12_giugno_29/hitler-studenti-tedeschi-pensano-fosse-un-democratico_49419b36-c208-11e1-8b65-125b10ae7983.shtml

Μισοί Γερμανοί δεν γνωρίζουν τι ήταν ο χιτλερ, (απο έξ. Δ.γερμανια)

Ενω 1/3 νομιζέι πως ήταν ένας δημοκράτης, που έκανε καλο στον κόσμο!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2012, 19:50:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Δεν σε πρόλαβα...

Οι Νέοι δεν μαθαίνουν στο χώρο που γεννήθηκε ο ναζισμος και ο φασισμός, σου επαναλαμβάνω πως είναι και δυο απαγορευμένες στην ιταλια,

οποία ομιλία Γίνεται ακόμα περι φασισμού, και ναζισμού, τιμωρείται!

Edited by - ΠΛΑΤΩΝΑΣ on 30/06/2012 19:52:41Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2012, 19:50:16  Εμφάνιση Προφίλ
Πες μας βρε για τις ιδεολογίες.
Τις ξέρεις;

Μπορείς να μας εξηγήσης την φασιστική ιδεολογία και τα έργα της;
Το έχω ρωτήσει επανηλημένως και απάντηση δεν πήρα.

εχεις και καθαρό μυαλό από την πείνα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2012, 19:52:08  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
σου επαναλαμβάνω πως είναι και δυο απαγορευμένες στην ιταλια, ομιλίας όσια ομιλία ακόμα περι φασισμού, και ναζισμού, τιμωρείται.
Αυτό είναι δημοκρατία;
Σε τι διαφέρει απο τους Καραμανλή και Παπαδόπουλο που απαγόρευαν το ΚΚΕ;

Edited by - Αίολος on 30/06/2012 19:53:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2012, 19:56:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
quote:

Πες μας βρε για τις ιδεολογίες.
Τις ξέρεις;

Μπορείς να μας εξηγήσης την φασιστική ιδεολογία και τα έργα της;
Το έχω ρωτήσει επανηλημένως και απάντηση δεν πήρα.

εχεις και καθαρό μυαλό από την πείνα...



Ότι έκανε και έφτιαξε Αιολε, δεν λέει κανένας τίποτε.

Την κατάληξη κοίταξε...αυτο μετράει, γιατι ο καθε μεγάλο βλάκας που παίρνει τη δύναμη στα χέρια του, αιματοκοιλει τον κόσμο. Αυτη είναι η κατάληξη της ιδεολογίας του φασισμού και του ναζισμού.

Στα λόγια όλοι καλοί είμαστε...

Και μην το παίζεις γράψε...εδω δεν διατάζεις κανένα...όσο για την πείνα μου μην σε ανησυχείις, τα έχω πάντα τετρακόσια με τα φίδια,,,,,Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2012, 19:59:00  Εμφάνιση Προφίλ
Μου φαίνεται ότι είσαι κι εσύ σαλταρισμένος σαν τους άλλους.
Δεν ξέρεις για τι πράγμα μιλάς...
τόσο ασχετίλα, μα τόσο ασχετίλα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2012, 20:01:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Όλοι σαλταρισμενοι είμαστε....?

Οι ορισμένοι δεν θέλουν να δουν την αλήθεια στα ματια?

Τα γεγονότα που συνέβησαν και συμβαίνουν?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2012, 20:11:51  Εμφάνιση Προφίλ
Λόγια χωρίς ουσία.
Αν τα διαβάσουν όλα αυτά οι πιτσιρικάδες, ποίους νομίζεις θα χαρακτηρίσουν ηλιθίους;


τους "δημοκράτες" ή τους... "φασίστες";

Edited by - Αίολος on 30/06/2012 20:25:23Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2012, 20:31:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Αν είναι πολεμοχαρείς και δεν έχουν μυαλο, σίγουρα τους φασιστες.(θα πουν πως είναι σωστοί)

Αν έχουν μυαλο, θα κοιτάξουν να ζουν σε δημοκρατία, να υπάρχει ελευθερία και προπαντός να εφαρμόζεται, (η δημοκρατία)

Edited by - ΠΛΑΤΩΝΑΣ on 30/06/2012 20:33:23Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2012, 20:38:20  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Ορίστε οι τραμπούκοι και με δικαστική απόφαση!



Δηλαδή πολεμοχαρείς σαν τους τραμπούκους με δικαστική απόφαση;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2012, 20:42:05  Εμφάνιση Προφίλ
...ή σαν εκείνους που συνεργάζονται με την αστυνομία και καταστρέφουν την περιουσία του κόσμου;
...ή σαν την 17Ν;
...ή σαν τους Πυρήνες της φωτιάς;
...ή σαν τα ΜΑΤ και τις αύρες τους;
...ή...;
...ή...;

.,,και πολλά ακόμα "ή".

Edited by - Αίολος on 30/06/2012 20:45:19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2012, 20:49:39  Εμφάνιση Προφίλ
Το '91 θυμάται κανείς πόσοι άνθρωποι πέθαναν κατά την διάρκεια των μαθητικών διαδηλώσεων; (Μητσοτάκαρος πρωθυπουργός...)
6
οι χρυσαυγίτες τους σκότωσαν;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2012, 20:52:17  Εμφάνιση Προφίλ
ΑΣΧΕΤΟΙ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2012, 21:16:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
quote:
Το '91 θυμάται κανείς πόσοι άνθρωποι πέθαναν κατά την διάρκεια των μαθητικών διαδηλώσεων; (Μητσοτάκαρος πρωθυπουργός...)
6
οι χρυσαυγίτες τους σκότωσαν;

Οι χρυσαυγίτες δεν κάνουν τέτοια πράγματα,η φήμη που τους θέλει βίαιους είναι αναληθής,καθώς ώς φένεται είναι αφοσιωμένοι στο να προάγουν κοινωνικό έργο για την πατρίδα. Αφιλοκερδώς εννοείτε.Δεν ζητάνε τίποτα,ούτε κάν την ψήφο μας.

So pathetic

Edited by - alex22 on 30/06/2012 21:18:43Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 52 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51 52
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.21875
Maintained by Digital Alchemy