ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 XA
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 52
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
YUGI-OH
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
462 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 18:22:11  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
PanosT

amalia, εδώ κάτι τύποι "λασπολογούν" τις γυναίκες και περιμένω άμεσο ban...



Ίσα-ίσα PanosT, εξ αφορμής του περιστατικού εκθειάζουμε τα προτερήματα του γυναικείου φύλου χωρίς κανένα ίχνος ειρωνείας, γιατί η συνύπαρξη τους είναι η έμπρακτη φιλοσοφία της ζωής.
Αν δεν υπάρχουν στη ζωή μας τότε δεν υφίσταται φιλοσοφία[στη πράξη] αλλά φιλολογία θεωρητικής αμπελοφιλοσοφίας.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 18:34:11  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλτατοι συνφορουμίστες!!!

Απαντήστε σε αυτο:

Αν είμαστε όλοι εμείς που συζητάμε εδώ,με φυσική παρουσία σε κάποιο άλλο μέρος ζωντανά και ερχόταν ο ahlobar λέγοντας: << "Ρε αντε γαμηθειται γαμοσπιτοι φασιστες γαμω το χριστο σας.Αποκαλυφθειται μπασταρδοι φασιστες και εσεις μουνοπανα που ειστε εδω μεσα.>>.

Πόσες θα...έτρωγε?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 18:39:18  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Το θέμα, δυστυχώς ή ευτυχώς, είναι ότι χάνοντας το μέτρο της ψυχραιμίας προέβη στη πράξη της χειροδικίας περνώντας από φραστικό επίπεδο σε σωματικό, δίνοντας κατ'αυτόν τον τρόπο λαβή στον οποιονδήποτε να λέει ότι θέλει, όπως θέλει.

Γι'αυτό λέμε οτι ο Κασιδιάρης έπεσε στην παγίδα τους.

quote:

quote:
Οπως είπε και ο Πυθαγόρας,το κακο θα ξεκινήσει απο έναν Κασιδιάρη.
Κάποιοι γεροντάδες το είπαν λέει...!!!
Όντως είχε ειπωθεί αυτό..; Μπορεί να μας πει κάποιος απο ποιον είχε ειπωθεί; ή να μας δώσει κάποιο λινκ κλπ..

Και δώ οι γεροντάδες;;
Μωρέ μπράβο,όποια πέτρα και να σηκώσεις από κάτω θα ναι οι γεροντάδες!!!
Ναι, για δώστε κάνα λινκ να διαβάσουμε κι αυτή την προφητεία!


Ναι, δεν κάνω πλάκα.
Κάπου έπεσε το μάτι μου κι εδώ μέσα στο Εσωτέρικα, ότι έλεγε μια προφητεία:

Τό κακό θά έρθει από έναν κασιδιάρη καί από τούς διαβασμένους...

Με λίγο googlάρισμα το βρήκα κι εδώ:

http://www.kivotoshelp.gr/Pages/Cpagosmios.htm

μάλλον λένε είναι του Κοσμά του Αιτωλού.
Αλλοι λένε οτι εκπληρώθηκε ήδη παλιότερα. Με τον Παγκόσμιο πόλεμο και Κασιδιάρη το Χιτλερ.
Αλλοι εφτασαν να λένε ότι κασιδιάρης ήταν κι ο ...Σημίτης!

Γενικώς επειδή το κασιδιάρης (αυτός που έχει κασίδα = ψώρα ή αλλωπεκίαση...) είναι αρνητική ή υποτιμητική εννοια , το κολλάνε σε όποιον δεν γουστάρει ο καθένας, και τον βαφτίζει "κασιδιάρη"
Μόνο που εν προκειμένω είναι κανονικό Επώνυμο.

Αλλά με Κασιδιάρη και "διαβασμένους" (δημοσιογράφους?βουλευτές?Ετοιμόλογες γυναίκες?) βγαίνει στην κυριολεξία σήμερα, αν το πάρουμε τοις μετρητοίς!

Οπότε γρήγορα παρατήστε το παρόν τόπικ με Χ.Α.
και πάμε όλοι ....στις Προφητείες!!!



.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 21:55:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Προσωπικά πιστεύω πως αυτή η απαράδεκτη κι άνανδρη πράξη αυτού του "κυρίου", εκτός από τα αναμενόμενα αρνητικά συναισθήματα που προκαλεί στους περισσότερους συμπολίτες μας, μπορεί να είναι και μια ευκαιρία να ξυπνήσει ο κόσμος και να καταλάβει πόσο επικίνδυνο είναι να εισέρχονται στη Βουλή τέτοιου είδους πολιτικά μορφώματα.
Θα δείξει...





In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 22:19:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Φίλε Dying_Incubus, υπάρχει οργή στον κόσμο, οργή που με κάποιο τρόπο πρέπει να εκδηλωθεί.

Δεν πιστεύω πως η ενέργεια του Κασιδιάρη θα επιρρεάσει τον ψηφοφόρο της Χ.Α., το αντίθετο θα΄λεγα... Όσοι ψήφισαν Χ.Α. την ψήφισαν "για να ξεβρωμίσει ο τόπος". Αυτό δεν γίνεται με το "εσεις και εσάς"...

Ο ψηφοφόρος της Χ.Α. προτιμάει τον Κασιδιάρη να τα χώνει (λέκτικά και κυριολεκτικά) παρά τον Καιάδα στον Θέμο για να τον βρίσκει γλυκούλη η κάθε γλάστρα στα πρωινάδικα το άλλο πρωί.

Μην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας, καλλιεργήσαμε την βία με την ανοχή μας (και άλλη με την συμμετοχή μας) όλα αυτά τα χρόνια. Η Χ.Α. είναι απλά η φωνή της αντίδρασης απέναντι σε φαινόμενα που καταντήσαμε να τα θεωρούμε φυσιολογικά....

Δεν περιμένω να με καταλάβεις, τουλάχιστον έχουμε την μουσική που μας ενώνει Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 22:27:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
quote:
Γι'αυτό λέμε οτι ο Κασιδιάρης έπεσε στην παγίδα τους.

Φίλε PY8AGORAS το λάθος είναι καθαρά του Μιχαλολιάκου. Τον είχε τον Κασιδιάρη να περιφέρεται από εκπομπή σε εκπομπή. Ήταν θέμα χρόνου να γίνει η έκρηξη. Σκέψου καθε μέρα να είσαι σε τηλεοπτικά πάνελ και να έχεις ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ απέναντί σου.... Την μια ο Καψής του έκλεισε το μικρόφωνο, την άλλη πλακώθηκε με τον Πλεύρη.... Και βρέθηκε το πρωί, αντιμέτωπος με την Κανέλη που είναι μαιτρ στην πρόκληση και την ΔΟύρου, που όσες φορές την έχω ακούσει στο ραδιόφωνο έχω κινδυνέψει να τρακάρω από τα νεύρα μου - έχει ένα θράσος και μία έπαρση, σαν ν'ακούς παλιούς προκλητικούς πασοκτζήδες τότε που μεσουρανούσανε.... Είναι προφανές ότι έπαθε παράκρουση το άτομο....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 22:41:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Φίλε KERRY KING, ο τόπος μας χρειάζεται να αλλάξει, το πολιτικό σκηνικό πρέπει να αλλάξει, η διαφθορά κι όλα τα κακώς κείμενα πρέπει να αντιμετωπιστούν και τα όποια προβλήματα να επιλυθούν.
Από εκεί και πέρα, θεωρώ ότι για να αντιμετωπίσεις μια Χ άσχημη κατάσταση, δεν χρειάζεται να πας στην Ψ, η οποία είναι 10 φορές χειρότερη...
Θα προσπαθήσεις να βρεις κάποια που να είναι καλύτερη κι από τις 2 και μιας και μιλάμε για την πολιτική κατάσταση αυτού του τόπου, η καινούρια κατάσταση θα πρέπει να είναι θετικά διακείμενη στη Δημοκρατία.

Ίσως βλέπουμε μέσα από διαφορετική οπτική το συγκεκριμένο θέμα, δεν πειράζει.
Όπως είπες, έχουμε τη μουσικη που μας ενώνει.




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 22:49:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Φίλε μου Dying_Incubus ποιός μπορεί να διαφωνήσει ότι
quote:
ο τόπος μας χρειάζεται να αλλάξει, το πολιτικό σκηνικό πρέπει να αλλάξει, η διαφθορά κι όλα τα κακώς κείμενα πρέπει να αντιμετωπιστούν και τα όποια προβλήματα να επιλυθούν.

Δυστυχώς όμως η λύση θα έρθει μόνο μετά την σύγκρουση που θα τα ισωπεδώσει όλα. Αυτή είναι η δική μου άποψη. Πρέπει να διαλυθεί όλο αυτό το οικοδόμημα που ονομάζουμε "ελληνικό πολιτικό σκηνικό" και να ξαναστηθεί εκ νέου. Καταλαβαίνεις ότι κάτι τέτοιο δεν γίνεται με "δημοκρατικές διαδικασίες"....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 22:55:28  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv
quote:

Φίλε μου Dying_Incubus ποιός μπορεί να διαφωνήσει ότι
quote:
ο τόπος μας χρειάζεται να αλλάξει, το πολιτικό σκηνικό πρέπει να αλλάξει, η διαφθορά κι όλα τα κακώς κείμενα πρέπει να αντιμετωπιστούν και τα όποια προβλήματα να επιλυθούν.

Δυστυχώς όμως η λύση θα έρθει μόνο μετά την σύγκρουση που θα τα ισωπεδώσει όλα. Αυτή είναι η δική μου άποψη. Πρέπει να διαλυθεί όλο αυτό το οικοδόμημα που ονομάζουμε "ελληνικό πολιτικό σκηνικό" και να ξαναστηθεί εκ νέου. Καταλαβαίνεις ότι κάτι τέτοιο δεν γίνεται με "δημοκρατικές διαδικασίες"....



λες να γινεται μονο με μια Καθολικη επανασταση,εννοω ειμαστε με την θηλεια στο λαιμο απο παντου!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 23:06:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
@ stiv

Ερώτηση θέτεις ή άποψη ???Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 23:07:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Καταλαβαίνεις ότι κάτι τέτοιο δεν γίνεται με "δημοκρατικές διαδικασίες"....

Να σου πω την αλήθεια, φίλε μου, αυτό ούτε το καταλαβαίνω και φυσικά δεν το υποστηρίζω...
Ακόμη κι ΑΝ γινόταν αυτό, αυτή η νέα κατάσταση θα οδηγούσε σε μια πιθανή αποτυχία διότι πολύ απλά δεν θα είχε αλλάξει η δική μας νοοτροπία...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 23:15:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Τι έγινε ρε παιδιά?

Sex, ξύλο, πολιτική, φιλοσοφία, ανεργία, σεισμοί, (εδω)

Καλα πάμε!

Να σας ρωτήσω, γιατι δούλευα όλη τη μέρα και έχασα επεισόδια.

Δειρανε την Κανελη?

Να σας πω την αλήθεια? λοιπόν δεν θα βαραγα ποτε μου μια γυναίκα, μα αυτη έμπνεει...Και μένα, όχι τόσο να τις κάνω κακό, μα για να δώ αντίδραση.

Οποίος έχει similΚανελη γυναίκα, είναι στην τσιτα!

Έχω ένα φίλο που είναι βαθύ στόχαστος, μα όταν μιλά η γυναίκα του, (σαν την κανελη) μου τον τσαλακωνει. Γίνεται άβουλο φοβισμένος κάτι...

Ε σου έρχεται η δεν σου έρχεται, ο πειρασμος, να της δώσεις μια σφαλιάρα...

Δεν γουστάρω τους φιλοχουντικους, ούτε την ΧΑ, έγραψα πως είναι ακρως επικίνδυνοι, μα έμαθα στην ζωη, πως μερικές φορές, είναι πιο επικίνδυνοι, οι πολλοί ευγενικοί και με τρόπους άνθρωποι...

Αν και σε γα@μ@ε...συνεχως, δεν τον παίρνεις καν χαμπάρι...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 23:16:02  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv
quote:

@ stiv

Ερώτηση θέτεις ή άποψη ???



ερωτηση


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 23:20:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
quote:
Aκόμη κι ΑΝ γινόταν αυτό, αυτή η νέα κατάσταση θα οδηγούσε σε μια πιθανή αποτυχία διότι πολύ απλά δεν θα είχε αλλάξει η δική μας νοοτροπία...

Πιθανώς ! ΑΝ οδηγούσε σε αποτυχία όμως, θα δημιουργούσε την ανάγκη για την δημιουργία κάτι νέου, σωστού και υγιές... Έτσι θέλω να ελπίζω τουλάχιστον.

Για να σου γίνω πιο κατανοητός (για το σημείο που δεν με κατάλαβες), θεωρώ την "κοινοβουλευτική δημοκρατία" αποτυχημένο μοντέλο πολιτεύματος και σίγουρα ακατάλληλο για τον Έλληνα...

Edited by - KERRY KING on 07/06/2012 23:22:33Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 23:24:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Φίλε stiv δεν ξέρω να σου απαντήσω....

Η επανάσταση προϋποθέτει και ηγέτες και δυστυχώς η χώρα μας δεν διαθέτει...

Δεν βλέπω λύσεις, γι'αυτό και με διακατέχει η οργή....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 23:26:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Για να σου γίνω πιο κατανοητός (για το σημείο που δεν με κατάλαβες), θεωρώ την "κοινοβουλευτική δημοκρατία" αποτυχημένο μοντέλο πολιτεύματος και σίγουρα ακατάλληλο για τον Έλληνα...

Σέβομαι την άποψη σου!
Ποιο θεωρείς λοιπόν ως το καταλληλότερο πολίτευμα για τον Έλληνα;




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 23:27:16  Εμφάνιση Προφίλ
Dying_Incubus

quote:
εκτός από τα αναμενόμενα αρνητικά συναισθήματα που προκαλεί στους περισσότερους συμπολίτες μας

Εγώ πάντως Γιώργο, δεν θα στοιχημάτιζα γι'αυτό.

quote:
μπορεί να είναι και μια ευκαιρία να ξυπνήσει ο κόσμος και να καταλάβει πόσο επικίνδυνο είναι να εισέρχονται στη Βουλή τέτοιου είδους πολιτικά μορφώματα.

Εγώ πάλι θεωρώ άκρως επικίνδυνο για τη χώρα να ξαναμπούν στη Βουλή όλα αυτά τα μορφώματα που από το 1974 λυμαίνονται σαν ύαινες τη χώρα και που αποτελούνται από "πολιτικούς" που μπήκαν μ' ένα παντελόνι στη Βουλή και βρέθηκαν με 10 σπίτια ο καθένας, τα οποία αγόρασαν κλέβοντας τα λεφτά μου που είχα για τα φάρμακά μου, τη σύνταξή μου και την περίθαλψή μου.

Ίσως βέβαια η αίσθηση του κινδύνου να είναι διαφορετική για τον καθένα...

quote:
Φίλε KERRY KING, ο τόπος μας χρειάζεται να αλλάξει, το πολιτικό σκηνικό πρέπει να αλλάξει, η διαφθορά κι όλα τα κακώς κείμενα πρέπει να αντιμετωπιστούν και τα όποια προβλήματα να επιλυθούν.

Με ίδια πρόσωπα, ίδια κόμματα, ίδιες πολιτικές, ίδιες νοοτροπίες, ίδιες μεθοδολογίες ... πώς ακριβώς μπορεί να αλλάξει κάτι;

quote:
Θα προσπαθήσεις να βρεις κάποια που να είναι καλύτερη κι από τις 2 και μιας και μιλάμε για την πολιτική κατάσταση αυτού του τόπου, η καινούρια κατάσταση θα πρέπει να είναι θετικά διακείμενη στη Δημοκρατία.

Για ποιόν λόγο; Αποτέλεσμα της δημοκρατίας ήταν η παντελής χρεωκοπία της χώρας μας, τόσο οικονομικά όσο και από άποψη αξιών. Τι σε κάνει να πιστεύεις πως μια "νέα δημοκρατία" θα είναι καλύτερη από την προηγούμενη, ακόμη κι αν αλλάξουν (που δεν θα αλλάξουν) τα πρόσωπα που θα την "υπηρετούν";

quote:
Ακόμη κι ΑΝ γινόταν αυτό, αυτή η νέα κατάσταση θα οδηγούσε σε μια πιθανή αποτυχία διότι πολύ απλά δεν θα είχε αλλάξει η δική μας νοοτροπία...

Αυτό είναι αλήθεια. Τα' πε και ο Κοραής για την επανάσταση του 1821. Αλλά από κάπου πρέπει ν' αρχίσεις, έτσι δεν είναι; Διαφορετικά, υπάρχει ο κίνδυνος αν περιμένεις πολύ, να μην υπάρχει χώρα που να μπορεί να σωθεί. Λάθος, διορθώνω: Να μην υπάρχει καθόλου χώρα.

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 23:28:55  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv
quote:

Φίλε stiv δεν ξέρω να σου απαντήσω....

Η επανάσταση προϋποθέτει και ηγέτες και δυστυχώς η χώρα μας δεν διαθέτει...

Δεν βλέπω λύσεις, γι'αυτό και με διακατέχει η οργή....



θυμο-αγανακτηση και ολα τα παραγωγα του εχεις δικιο

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 23:38:39  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Δυστυχώς όμως η λύση θα έρθει μόνο μετά την σύγκρουση που θα τα ισωπεδώσει όλα. Αυτή είναι η δική μου άποψη. Πρέπει να διαλυθεί όλο αυτό το οικοδόμημα που ονομάζουμε "ελληνικό πολιτικό σκηνικό" και να ξαναστηθεί εκ νέου. Καταλαβαίνεις ότι κάτι τέτοιο δεν γίνεται με "δημοκρατικές διαδικασίες"....

Παρά το ότι δεν θέλω κι εγώ να το παραδεχτώ, αυτή είναι η πικρή αλήθεια.
Αυτό είναι το πικρό μάθημα της Ιστορίας σχεδόν όλων των λαών.

Το έχουν επισημάνει πολλοί με διάφορους τρόπους και διατυπώσεις.

Αν δεν είναι έξωθεν στημενο παιχνίδι πόλωσης, τότε πρόκειται για γενικότερες κοινωνικές ζυμώσεις που θα φέρουν την αλλαγή.
Κάτι σαν την "αραβική άνοιξη" σε βερσιόν "ελληνικό καλοκαίρι"....

Δεν γίνεται να διορθώσεις τα λάθη χρησιμοποιώντας τις ίδιες συνταγές και υλικά. Δεν γίνεται να φτιάξεις κάτι πραγματικά καινούριο, νέο και υγιές, με μπαλώματα και κοπτοραπτικές, αν δεν πετάξεις πρώτα το σάπιο και το παλιό, αν δεν απαλλαχτείς από αυτό.

Για ποιο πολιτικό σκηνικό μιλάμε?

Τον αισχρό Σαμαρά που δεν έχει ιερό και όσιο? Που ο λόγος του έχει λιγότερη σημασία από την πορδή του? Που αλλάζει θέσεις και στελέχη σαν τα πουκάμισα? Αυτός είναι ο "σοβαρός" ηγέτης και η "σοβαρή" παράταξη που θα σώσει την Ελλάδα? Που στην προσπάθειά του να ενώσει τη μεγάλη δεξιά πολυκατοικία, βάζει μέσα τα βαμπίρ της πολιτικής, τη Ντόρα και τη σάρα και τη μάρα....?

Αμ, ο άλλος ο Βενιζέλος? Ο "κανίβαλος" συντρόφων? που δεν ήξερε , δεν άκουγε, όταν τα παίρνανε όλοι μαζί με Άκηδες και Παγκαλους και τα τρώγανε και συνυπέγραφε με αυτούς? Και τώρα αφού "πέταξε" όλο το παλαιό ΠΑΣΟΚ (εκτός από τον εαυτό του...) επαγγέλεται τη νέα εποχή με τον επόμενο πρόεδρο ...κατω των 30 ετών....

Ο Συριζα? Που με τις συνιστώσες που έχει είναι πιο μπερδεμένος κι από σπαγγέτι? Που τόσα χρόνια συνήθιζε καθηλωμένος στα ποσοστά μιας αντιδρώσας μειοψηφίας απλώς να ...φωνάζει και να "αντιτίθεται" στο "καθεστώς"? Και αντί να επικεντρώσει σε θέματα ουσίας ασχολείται με το αν θα γίνεται το gay parade 2 ή 5 φορές το χρόνο, και αν οι λαθρομετανάστες έρχονται με φουσκωτό ή με κότερο στα ελληνικά νησιά...

Ο Καμμένος και ο Καρατζαφέρης που απλώς είναι τα "παραπονεμένα" παιδιά της δεξιάς πολυκατοικίας. Που αν και λένε 5 σωστά πράγματα πού και πού (όπως όλοι άλλωστε) φροντίζουν σύντομα να τα φέρουν τούμπα με γκάφες ολκής......

Ο Τζήμερος κι ο Δημαράς? που μόλις παίχτηκαν συνεργασίες κάτω από το τραπέζι, αρπάξανε τη μπέρτα της ευκαιρίας και πρίν καλά καλά στεγνώσουν οι ιδρυτικές των κομμάτων τους τα έφεραν σε διχασμό και διάσπαση?

Μέσα σε όλο αυτό το μπάχαλο λοιπόν, το να έρχεται η Χ.Α. σαν κερασάκι στη χαλασμένη τούρτα, πραγματικά δεν είναι το πρόβλημα.
Είναι ο "καταλύτης", υπό την έννοια ότι αναγκαστικά θα επισπεύσει τις διαδικασίες "εξυγίανσης" και ανανέωσης με το καλό ή/και κυρίως με το άγριο (αφού όλοι οι υπόλοιποι δεν φρόντισαν εγκαίρως να μην της δώσουν λαβές...).
Και για να μείνουμε στο παράδειγμα του "χαλασμένου γλυκού" του μπαγιάτικου και μουχλιασμένου, που θα σε έστελνε στην τουαλέτα έτσι κι αλλιώς με στομαχικά προβλήματα, εμετούς και διάρροιες,
η Χ.Α. απλώς θα το επισπεύσει και θα το φέρει μια ώρα αρχύτερα αυτό.

Δεν είμαι Χρυσαυγίτης και δεν τους πάω καθόλου αυτούς τους τύπους και τις συμπεριφορές τους. Τους σιχαίνομαι, όπως έχω σιχαθεί σχεδόν και όλους τους υπόλοιπους. Τους σιχάθηκα γιατί κατεστρεψαν τη χώρα που γέννησε τη Δημοκρατία. Κατέστρεψαν και τη χώρα και τη Δημοκρατία, προ πολλού.

Όμως στη φάση που είμαστε τώρα, "ας πάει και το παλιάμπελο", πραγματικά το τελευταίο που θα πρέπει να μας απασχολεί είναι αν έφαγε μερικά live-σκαμπίλια η Κανέλη....

διότι όπως λέει και η άλλη παροιμία, εδώ ο κόσμος καίγεται... (και το πολιτικο-μιντιακό κατεστημένο .....χαστουκίζεται)

Δεν μπορεί τη μισή προεκλογική περίοδο να συζυτιέται ένα "εγερθητι" και την άλλη μισή ένα σκαμπίλι.
Και κάθε τρεις και λίγο δήθεν προβληματισμός αν θα πρέπει ή όχι να δεχτεί ο προεδρος της Δημοκρατίας τον Μιχαλολιάκο, ή αν θα δεχτούν εκπροσωπους της ΧΑ στα κανάλια....

Έτσι μόνο τη ρητορική του Μιχαλολιάκου δικαιώνουν και τον ηρωοποιούν.

Το λάθος του Κασιδιάρη βέβαια ήταν ότι βιάστηκε να αρχίσει τις φάπες. Επρεπε να περιμένει λίγο μετά τις εκλογές και θα είχε μπόλικους μέσα στο Κυνοβούλιο...ΓΑΠ, Αντωνάκη, Ντοριτούλα, κλπ, άσε που θα είχε και ΑΣΥΛΙΑ και δεν θα τον ακούμπαγε κανείς....

Και πραγματικά πιστεύω ότι αν όχι όλοι, πάντως σίγουρα η πλειοψηφία που τον ψηφίσανε είχανε και αυτό κατά νου στο πίσω μέρος του μυαλού τους....


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "

Edited by - PY8AGORAS on 07/06/2012 23:44:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 23:39:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Φίλε macedon, συμφωνώ ότι η αίσθηση του κινδύνου είναι διαφορετική για τον καθένα!
Εγώ δεν είπα να μπουν στη Βουλή ούτε τα ίδια και τα ίδια πρόσωπα, ούτε τα ίδια κόμματα που μπαίνουν τα τελευταία χρόνια.
Εάν το δήλωσα κάπου αυτό, μπορείς να μου αναφέρεις πότε το έκανα;
Αντιθέτως, έγραψα προηγουμένως ότι πρέπει να γίνουν βαθιές και ριζικές αλλαγές στην πολιτική κατάσταση αυτού του τόπου που ως λαός τον φέραμε σε αυτήν την κατάσταση.
Και οι πολιτικοί φταίνε και αυτοί που τους ψηφίζουν και γενικότερα η αντίληψη που υπάρχει ότι ο πολιτικός που θα εκλεγεί, θα πρέπει να ικανοποιήσει τα δικά μου συμφέροντα κι όχι τα συμφέροντα της χώρας μας και του λαού μας.

quote:
Για ποιόν λόγο; Αποτέλεσμα της δημοκρατίας ήταν η παντελής χρεωκοπία της χώρας μας, τόσο οικονομικά όσο και από άποψη αξιών. Τι σε κάνει να πιστεύεις πως μια "νέα δημοκρατία" θα είναι καλύτερη από την προηγούμενη, ακόμη κι αν αλλάξουν (που δεν θα αλλάξουν) τα πρόσωπα που θα την "υπηρετούν";

Η δημοκρατία από μόνη της δεν μας χρεωκόπησε, μας χρεωκόπησε η δική μας νοοτροπία - και μιλάω συλλογικά αυτήν τη στιγμή - και ο τρόπος που έγιναν τόσες και τόσες ασυδοσίες στο όνομα της δημοκρατικής διακυβέρνησης.
Άλλο το ένα, άλλο το άλλο.

Το γεγονός, όμως, ότι αναγνωρίζω την ανάγκη για αλλαγές δεν σημαίνει ότι θα ταχθώ υπέρ διαφόρων πολιτικών μορφωμάτων που έχουν συγκεκριμένη ιδεολογία και απειλούν το πολίτευμα μας.



In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 23:47:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Τελικά μια δυο σφαλιάρες σε μια εκπομπή, σας ξύπνησαν όλους.

Γιατι χωρίς ερεθισμους, κοιμόμαστε?

Εμένα δεν μου χρειάζονται καν....είμαι κουρασμένος, και πάω για ύπνο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 23:59:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
quote:
Ποιο θεωρείς λοιπόν ως το καταλληλότερο πολίτευμα για τον Έλληνα;

Φίλε Dying_Incubus δεν έχω απάντηση στο ερωτημά σου...

Απλά συμφωνώ με την άποψη πως τα κλεδιά της χώρας πρέπει να δωθούν σε ικανούς και τίμιους ανθρώπους οι οποίοι θα εφαρμόσουν νόμους και πολιτικές που θα εξυπηρετούν τον λαό και έθνος. Όποιου δεν θα του αρέσει, να πάει αλλού... Αρκετά υποφέραμε από την κάθε μειοψηφία....

Υπάρχει τέτοιο πολίτευμα ???Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2012, 00:05:35  Εμφάνιση Προφίλ
Dying_Incubus

quote:
Εγώ δεν είπα να μπουν στη Βουλή ούτε τα ίδια και τα ίδια πρόσωπα, ούτε τα ίδια κόμματα που μπαίνουν τα τελευταία χρόνια.
Εάν το δήλωσα κάπου αυτό, μπορείς να μου αναφέρεις πότε το έκανα;

Μα... δεν ισχυρίστηκα ότι είπες κάτι τέτοιο. Είπα ότι αυτό συμβαίνει (ή εν πάσει περιπτώσει, θα συμβεί).

quote:
Αντιθέτως, έγραψα προηγουμένως ότι πρέπει να γίνουν βαθιές και ριζικές αλλαγές στην πολιτική κατάσταση αυτού του τόπου που ως λαός τον φέραμε σε αυτήν την κατάσταση.

Μα για να γίνουν όλα αυτά, θα πρέπει να αλλάξουν πολλά και εγώ προσωπικά δεν βλέπω να αλλάζει τίποτε.

quote:
Η δημοκρατία από μόνη της δεν μας χρεωκόπησε, μας χρεωκόπησε η δική μας νοοτροπία - και μιλάω συλλογικά αυτήν τη στιγμή - και ο τρόπος που έγιναν τόσες και τόσες ασυδοσίες στο όνομα της δημοκρατικής διακυβέρνησης.

Η νοοτροπία αυτή είναι η νοοτροπία της δημοκρατίας, όπου οι παχυλομισθοι πολιτικοί προτιμούν να είναι αρεστοί παρά χρήσιμοι. Ακόμη και σήμερα, στην κατάσταση που τη φέρανε την Ελλάδα, βγαίνει ο άλλος προεκλογικά και τάζει αυξήσεις συντάξεων... Και δεν τον δέρνουν οι από κάτω...

quote:
Το γεγονός, όμως, ότι αναγνωρίζω την ανάγκη για αλλαγές δεν σημαίνει ότι θα ταχθώ υπέρ διαφόρων πολιτικών μορφωμάτων που έχουν συγκεκριμένη ιδεολογία και απειλούν το πολίτευμα μας.

Δεν ξέρω αν αρέσει σε κανέναν η χημειοθεραπεία (εμένα προσωπικά δεν μου άρεσε) αλλά όταν έχει κανείς καρκίνο, ή ακολουθεί δραστική θεραπεία ή πεθαίνει. Με ασπιρίνες δεν πρόκειται ούτε να γίνει καλά ούτε έστω να ανακουφιστεί. Και η χώρα μας έχει καρκίνο εδώ και πολλά χρόνια, με το "πολιτικό σύστημα" (όχι το πολίτευμα) να είναι η αιτία του κακού.

Παρεμπιπτόντως, δεν είναι παράξενο που έχει εξαπολυθεί κυνηγητό για τον Κασιδιάρη και όχι για τους ληστές που αλώνιζαν στην Παιανία όλο το βράδυ;

Δεν είναι παράξενο που ο Πρόεδρος δεν βρήκε να κάνει καμία δήλωση ούτε για την έλλειψη φαρμάκων ούτε για τους 2.500 Έλληνες που αυτοκτόνησαν αλλά έβγαλε ανακοίνωση για τον Κασιδιάρη;

Τι έλεγες για εκείνη την αλλαγή;

quote:
Ποιο θεωρείς λοιπόν ως το καταλληλότερο πολίτευμα για τον Έλληνα;

Ένα πολίτευμα που θα τον σέβεται σαν πολίτη, που θα του δώσει πίσω την εθνική του περηφάνεια, την οικονομική εθνική αυτάρκεια και που θα έχει σαν πρώτο του καθήκον την ευημερία του έθνους και όχι την ευημερία των τραπεζών. Ένα πολίτευμα που θα εφαρμόζεται από τους άριστους της χώρας, ανεξάρτητα πολιτικών φρονημάτων και όχι από επαγγελματίες πολιτικούς που δεν έχουν δουλέψει μια μέρα στη ζωή τους.

Το όνομα δεν είναι τόσο σημαντικό. Το περιεχόμενο όμως είναι.

macedon

Edited by - macedon on 08/06/2012 00:10:52Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2012, 01:03:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost

Από τη μία πλευρά αν το δούμε, με τους νόμους των πιθανοτήτων κάποια στιγμή θα γινόταν και αυτό. Η τηλεόραση παράγει και αναπαράγει διαρκώς φραστική βία! Βάζεις ένα κανάλι και ακούς ένα κάρο φωνακλάδες που σκούζουν για το ποιός θα καπελώσει κάποιον! Θέαμα εξοργιστικό το οποίο το έχουμε συνηθίσει και το θεωρούμε νορμάλ...

Και ειδικά τώρα που μπήκαν νέοι και άπειροι στη βουλή οι οποίοι δεν είναι μαθημένοι στο να διαχειριστούν το θυμό τους. Εδώ ο συγγραφέας ο Τατσόπουλος του Σύριζα, διανοούμενος υποτίθεται, βγάζει αφρούς και του γυρνάει το μάτι ανάποδα όποτε τον καλούν στα κανάλια...


Ειδικά λοιπόν αυτοί της ΧΑ ήταν θέμα χρόνου να δείξουν το καφριλίκι που τους δέρνει...και ρωτάτε διαρκώς για ποιό λόγο δίνεται τόση βάση σε αυτό το άσχημο περιστατικό? Μα διότι ξεπέρασε κάθε όριο και αποτελεί αίσχιστο πρότυπο συμπεριφοράς πολιτικού. Διότι είναι άλλο το διαφωνούμε και φωνάζουμε -ενοχλητικό μεν αλλά ίδιον του νεοέλληνα- και άλλο το αρχίζω τα μπουνίδια και την τρομοκρατία σε όσους διαφωνούν, τα οποία παραπέμπουν σε άλλες εποχές!!


Μπήκαν στη βουλή άνθρωποι που δεν έχουν στοιχειώδη σεβασμό για την διαφορετική άποψη των υπολοίπων, που δεν ανέχονται διαφωνίες ούτε το παραμικρό ειρωνικό σχόλιο και αυτό δίνει έναυσμα σε ποικίλλων τύπων παρόμοιων συμπεριφορών.

Είναι το κλίμα στη χώρα ούτως ή άλλως τεταμένο και δεν θέλει και πολύ να καταντήσουμε ένα απέραντο fight club...

quote:
Δυστυχώς όμως η λύση θα έρθει μόνο μετά την σύγκρουση που θα τα ισωπεδώσει όλα

Εσύ προσωπικά είσαι έτοιμος να ισοπεδωθείς Κέρυ? Ή μήπως πιστεύεις ότι εάν ισοπεδωθούν όλα εσύ θα μείνεις άθικτος?

Εγώ πάντως δεν είμαι της άποψης "ας ισοπεδωθούν όλα μπας και πάμε μπροστά"...αρκετά έχουμε ισοπεδωθεί τα τελευταία χρόνια...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2012, 01:35:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
quote:
macedon

Χμμμ... "Δικαιολογημένη αγανάκτηση"; Να υποθέσω ότι έχεις δει μόνον το επίμαχο σημείο και όχι ολόκληρη την εκπομπή, ναι;

Σε κάθε περίπτωση αγαπητέ μου, η "δικαιολογημένη αγανάκτηση" που αναφέρεις, έχει μάλλον άλλον αποδέκτη.


Το επίμαχο βίντεο είδα ναι. Στην υπόλοιπη εκπομπή τι ειπώθηκε ώστε να δικαιολογείται να πετάει νερά στην συνομιλήτριά του ο Κασιδιάρης?

Οσον αφορά την "αγανάκτηση" της Κανέλη την ερμηνεύω ως αντίδραση στην απαράδεκτη ενέργεια του Κασιδιάρη να επιτεθεί με εκσφενδονισμό νερού σε μια άλλη γυναίκα και συνομιλητή, παράλληλα με τον χαρακτηρισμό "νούμερο". Δεν εγκρίνω τη στάση της, αλλά κατανοώ την οργή της.

quote:
macedon

Όταν χτυπάς κάποιον, αγαπητέ Δημήτρη, "live on", όπως λες, θα πρέπει να ξέρεις πως υπάρχει το ενδεχόμενο να αντιδράσει κι ο άλλος και πως το ότι είσαι επαγγελματίας πολιτικός και λέγεσαι Κανέλη ή όπως αλλιώς λέγεσαι, δεν προσφέρει κανέναν σεβασμό από μόνο του ώστε να σε θέσει σε καθεστώς ασυλίας.

Ειδικά όταν λέγεσαι "Κανέλη" και έχεις καθυβρίσει το σύμπαν που δεν συμφωνεί μαζί σου, έχεις καταφερθεί χυδαιότατα κατά πάντων σε αναρίθμητες εκπομπές και είσαι το αγαπημένο παιδί των δημοσιογράφων γιατί είσαι από την ίδια φάρα.

Όταν βγάζεις "γούστα", θα πρέπει να περιμένεις και τον λογαριασμό μετά.


Πράγματι τον χτύπησε με εφημερίδα (όχι στο πρόσωπο αλλά προς το στήθος όπως φαίνεται και στο βίντεο). Αφού τον χτυπάει, αυτός ανταποδίδει, σπρώχνοντάς την.

Εκεί κανονικά πρέπει να λήξει το έργο (μία σου και μία μου που λέμε).

Ομως αυτός το συνεχίζει εξαπολύοντας εκ νέου 3 χτυπήματα. Αυτά δεν δικαιολογούνται από οτιδήποτε κι αν ειπώθηκε που σίγουρα δεν θα ξέφευγε από ορισμένα αποδεκτά όρια αλλιώς θα είχε διακοπεί η εκπομπή νωρίτερα.

Αυτό που μένει τελικά είναι ότι όσο κι αν καμουφλάρουμε τον τραμπουκισμό και τις φασίζουσες νοοτροπίες μέσα από κουστούμια, γραβάτες, κολόνιες και καλό λέγειν, η μπαγιατίλα τους πάντα θα μυρίζει. Ο κύριος αυτός έβγαλε προς τα έξω τη βίαιη νοοτροπία που κρύβει μέσα του έχοντας γαλουχηθεί στους κόλπους ενός νεοναζιστικού και ρατσιστικού κινήματος που παράγει μίσος, έστω κι αν το καμουφλάρει έντεχνα εκμεταλλευόμενο την οικονομική κρίση και την προσωρινή αγανάκτηση πολλών Ελλήνων με την υπάρχουσα κοινωνικοπολιτική κατάσταση πουλώντας πατριωτισμό.
Εδειξε το πραγματικό πρόσωπο της Χρυσής Αυγής. Τόσο απλά.

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2012, 01:42:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
quote:
macedon

Ένα πολίτευμα που θα τον σέβεται σαν πολίτη, που θα του δώσει πίσω την εθνική του περηφάνεια, την οικονομική εθνική αυτάρκεια και που θα έχει σαν πρώτο του καθήκον την ευημερία του έθνους και όχι την ευημερία των τραπεζών. Ένα πολίτευμα που θα εφαρμόζεται από τους άριστους της χώρας, ανεξάρτητα πολιτικών φρονημάτων και όχι από επαγγελματίες πολιτικούς που δεν έχουν δουλέψει μια μέρα στη ζωή τους.


Καλά όλα αυτά, (αν και κάπως γενικόλογα και ουτοπικά) αλλά πρέπει να ξεκαθαρίσουμε το εξής: αυτούς τους άριστους που θα εξουσιάζουν ποιός θα τους κρίνει? Μέσω ποιας διαδικασίας θα αναλάβουν το τιμόνι της χώρας και ποιες προϋποθέσεις θα πρέπει να πληρούν?

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Narkissa555
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2038 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2012, 03:18:31  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Προσωπικά πιστεύω πως αυτή η απαράδεκτη κι άνανδρη πράξη αυτού του "κυρίου", εκτός από τα αναμενόμενα αρνητικά συναισθήματα που προκαλεί στους περισσότερους συμπολίτες μας, μπορεί να είναι και μια ευκαιρία να ξυπνήσει ο κόσμος και να καταλάβει πόσο επικίνδυνο είναι να εισέρχονται στη Βουλή τέτοιου είδους πολιτικά μορφώματα.
Θα δείξει...







Μακάρι να γίνει όπως τα λες, γιατί ακούστηκε ότι μάλλον η ΧΑ θα "ανέβη", διότι βάζει τους πολιτικούς στη θέση τους. Είμαστε καημένοι, πιο καημένοι δεν γίνεται. Πάμε από το κακό στο χειρότερο, από τους εμμέσως φασίστες της ΝΔ/ΠΑΣΟΚ, στους φιλοναζί. Πέραν αυτού, καθόμαστε και ανεβάζουμε την τηλεθέαση για χάρη του Παπαδάκη (ο οποίος άλλο που δεν ήθελε να φέρει σε σύγκρουση την Κανέλλη με τον Κασσιδιάρη)και προσπαθούμε να συγκρίνουμε ποιος από τους δύο ηλίθιους είναι ο πιο ηλίθιος.


Ό,τι δεν συνέβη ποτέ είναι ό,τι δεν ποθήσαμε αρκετά...

Edited by - Narkissa555 on 08/06/2012 03:25:02Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ισοκράτης
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
160 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2012, 03:23:45  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Προσωπικά πιστεύω πως αυτή η απαράδεκτη κι άνανδρη πράξη αυτού του "κυρίου", εκτός από τα αναμενόμενα αρνητικά συναισθήματα που προκαλεί στους περισσότερους συμπολίτες μας, μπορεί να είναι και μια ευκαιρία να ξυπνήσει ο κόσμος και να καταλάβει πόσο επικίνδυνο είναι να εισέρχονται στη Βουλή τέτοιου είδους πολιτικά μορφώματα.

Ανανδρη ειναι η καλοστημένη προπαγάνδα που έχει στηθεί απο ΟΛΟΥΣ έναντι στο κόμμα της χρυσής αυγής. Ανανδρο ειναι οτι τον κάλεσαν εκει για να επιτύχουν αυτο ακριβώς που έγινε.
Η επίθεση ( προσωπική ) που του έγινε σήκωνε περισσότερα , και όχι μόνο λίγο νερό , γιατι ο Ηλίας το μόνο που εκανε μετα απο τις αλλεπάλληλες επιθέσεις που δεχόταν απ ολους , ήταν να σηκωθεί ,να πετάξει το νερό απ τα νεύρα του στη δουρου για όλες αυτές συκοφαντιες που έλεγε και να βγάλει το μικρόφωνο και να φύγει ! Αλλα εκείνη την στιγμη είχε την ιδέα η λεσβοκομμουνιστρια να το παίξει νταης και να τον χτυπήσει ( επαναλαμβάνω την ώρα που έβγαζε το μικρόφωνο για να αποχωρήσει, δειτε το βίντεο!! ).
Όταν έναν άνθρωπο τον έχεις εξοργισει τόσο πολυ και τον χτυπάς κιόλας , πως περιμένεις οτι θα αντιδράσει ;;
Εγω πιστεύω βέβαια , οτι το χτύπημα της κανελη δεν ήταν καθόλου αυθόρμητο , αποσκοπούσε σε αυτο ακριβός που έγινε , στο να τον εξοργίσει κι άλλο και να ανταποδοσει το χτύπημα έτσι ώστε να εκτεθεί.

ΕΛΛΑΣ ΕΛΛΉΝΩΝ

Edited by - Ισοκράτης on 08/06/2012 03:26:29Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Narkissa555
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2038 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2012, 03:29:03  Εμφάνιση Προφίλ
quote:


Όταν έναν άνθρωπο τον έχεις εξοργισει τόσο πολυ και τον χτυπάς κιόλας , πως περιμένεις οτι θα αντιδράσει ;;

ΕΛΛΑΣ ΕΛΛΉΝΩΝ



Καλά, άμα έρθω ποτέ και προσπαθήσω να σου πετάξω εφημερίδα(αφού έχεις ήδη περιλούσει μια συνομιλήτρια), τρέξε να σωθείς μήπως σε βρει καμιά σελίδα και σου σπάσει κανένα χέρι. Και μετά χτύπα με κιόλας, είναι θέμα αυτοάμυνας.Α! Και μην σε πειράξει αν είμαι 60 χρονών γυναίκα.


Ό,τι δεν συνέβη ποτέ είναι ό,τι δεν ποθήσαμε αρκετά...

Edited by - Narkissa555 on 08/06/2012 03:37:35Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Narkissa555
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2038 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2012, 03:36:12  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Φίλε μου Dying_Incubus ποιός μπορεί να διαφωνήσει ότι
quote:
ο τόπος μας χρειάζεται να αλλάξει, το πολιτικό σκηνικό πρέπει να αλλάξει, η διαφθορά κι όλα τα κακώς κείμενα πρέπει να αντιμετωπιστούν και τα όποια προβλήματα να επιλυθούν.

Δυστυχώς όμως η λύση θα έρθει μόνο μετά την σύγκρουση που θα τα ισωπεδώσει όλα. Αυτή είναι η δική μου άποψη. Πρέπει να διαλυθεί όλο αυτό το οικοδόμημα που ονομάζουμε "ελληνικό πολιτικό σκηνικό" και να ξαναστηθεί εκ νέου. Καταλαβαίνεις ότι κάτι τέτοιο δεν γίνεται με "δημοκρατικές διαδικασίες"....



Έτσι ξεκίνησε και ο Χίτλερ...μια ολόκληρη, αγανακτισμένη χώρα γαντζώθηκε πάνω του για να σωθεί και είδες τι έγινε στη συνέχεια... Αν εσύ θεωρείς ότι οι φιλοναζί-εθνικιστές (που δηλώνουν και αντικαπιταλιστές, μην το ξεχνάμε αυτό!)μπορούν να μας σώσουν από την οικονομική κρίση, τότε ψήφισέ τους. Γιατί εγώ δεν το πιστεύω.


Ό,τι δεν συνέβη ποτέ είναι ό,τι δεν ποθήσαμε αρκετά...

Edited by - Narkissa555 on 08/06/2012 03:38:09Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 52 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51 52
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.2148438
Maintained by Digital Alchemy