ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 XA
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 52
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2012, 10:01:14  Εμφάνιση Προφίλ
οκ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2012, 10:07:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
macedon,

quote:
Ο Άκης Τσοχατζόπουλος (μαζί με όλους όσους δεν έχουν αποκαλυφθεί -ακόμη-) μπορεί να είναι Έλληνας στην καταγωγή αλλά δεν είναι στη συνείδηση, καθώς επί χρόνια έκλεβε το δημόσιο χρήμα και κατά συνέπεια τον ελληνικό λαό, δρώντας ενάντια στο εθνικό συμφέρον.

Μόνο που αυτό το συμπέρασμα [ το ότι είναι δηλ. Έλληνας στην καταγωγή αλλά ανθέλληνας στη συνείδηση ] έπεται των πράξεών του. Είναι δηλ. ένα εκ των υστέρων συμπέρασμα και δεν θα μπορούσε κάποιος να το είχε εξαγάγει πρωτού αποκαλυφθούν [ τουλάχιστον υπό νομικής βάσης δηλ. ] οι λαμογιές αυτού του κλέφτη.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2012, 11:56:19  Εμφάνιση Προφίλ
Προφανώς.

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2012, 11:56:41  Εμφάνιση Προφίλ
Χαχαχα... καλά... αυτά που διαβάζω περί διάβασης των ναρκοπεδίων... είναι τελείως για γέλια!
Πάλι καλά που υπηρέτησα στο Μηχανικό, και είδα και πως στρώνεται ένα ναρκοπέδιο, και πως σημαίνεται, και το κυριότερο (και δυσκολότερο) πώς καθαρίζεται...
Ένας τρόπος υπάρχει για να περάσουν οι λαθρομετανάστες ναρκοπέδιο...
Μπαίνουν σε στοίχους του ενός, με απόσταση ο ένας από άλλο, 20 μέτρα.Εμπρός μπαίνουν οι πιο ανήμποροι, και αυτοί που είναι "βάρος" για τους υπόλοιπους. Αρχίζουν το περπάτημα... Οι εμπρός "καθαρίζουν" το μονοπάτι, και οι πίσω περνάνε... Αυτό ΔΕΝ το έχω δεί σε ταινία, αλλά ήταν από μαρτυρίες αξιωματικών μας που είχαν πάει για εκκαθαρίσεις ναρκοπεδίων στην Γιουγκοσλαβία...

ΑΜ ΕΠΟΣ ΑΜ ΕΡΓΟΝ 1996-1997 96ΛΜΧΕΘ ΧΙΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2012, 13:48:16  Εμφάνιση Προφίλ
stanfromgreece

Υπάρχουν κι άλλοι τρόποι.Αφήνουν σκυλιά δεμένα με μακρυ σχοινί και ακολουθούν,ή γαϊδούρια.
Υπάρχει ο τρόπος της σανίδας.Παίρνουν σανίδες με φάρδος μισο μέτρο και τις αφήνουν να πέφτουν μπροστά τους,μία-μία.κάθε φορά που σκάει νάρκη,ρίχνουν κι άλλη σανίδα κ.ο.κ.Η σανίδες είναι απο χονδρό ξύλο με μήκος πάνω απο 5 μέτρα για να έχουν το σχετικό βάρος.

Για αυτο μετά το ναρκοπέδιο,υπάρχουν οι ελεύθεροι σκοπευτές!

Αλλά όπως είπε κάποιος,οι "άκαπνοι",όλο εξυπνάδες είναι.
οταν όμως ο λαθροπεινασμένος,εισβάλλει στο σπίτι τους και βιάσει ότι θυληκό βρεί,τότε να δείς που θα μας λένε,όχι νάρκες,αλλά πυρηνικά να βάλουμε στα σύνορα.

Οσο τα θύματα,είναι σε γειτονικά σπίτια και όχι στο δικό μας,έχουμε μεγάλη αλληλέγγυη γλώσσα.Μόλις ο κώλος μας νοιώσει τη "χαρά",τότε ξυπνάμε.Αθάνατε Ελληνα!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2012, 13:49:49  Εμφάνιση Προφίλ
stanfromgreece

quote:
Ένας τρόπος υπάρχει για να περάσουν οι λαθρομετανάστες ναρκοπέδιο...

Δηλαδή ... δε γίνεται να πετάμε πέτρες, να σκάβουμε λαγούμια ή να απλώνουμε σκοινιά;

Είσαι σίγουρος;

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2012, 15:49:38  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

stanfromgreece

Υπάρχουν κι άλλοι τρόποι.Αφήνουν σκυλιά δεμένα με μακρυ σχοινί και ακολουθούν,ή γαϊδούρια.
Υπάρχει ο τρόπος της σανίδας.Παίρνουν σανίδες με φάρδος μισο μέτρο και τις αφήνουν να πέφτουν μπροστά τους,μία-μία.κάθε φορά που σκάει νάρκη,ρίχνουν κι άλλη σανίδα κ.ο.κ.Η σανίδες είναι απο χονδρό ξύλο με μήκος πάνω απο 5 μέτρα για να έχουν το σχετικό βάρος.

Για αυτο μετά το ναρκοπέδιο,υπάρχουν οι ελεύθεροι σκοπευτές!

Αλλά όπως είπε κάποιος,οι "άκαπνοι",όλο εξυπνάδες είναι.
οταν όμως ο λαθροπεινασμένος,εισβάλλει στο σπίτι τους και βιάσει ότι θυληκό βρεί,τότε να δείς που θα μας λένε,όχι νάρκες,αλλά πυρηνικά να βάλουμε στα σύνορα.

Οσο τα θύματα,είναι σε γειτονικά σπίτια και όχι στο δικό μας,έχουμε μεγάλη αλληλέγγυη γλώσσα.Μόλις ο κώλος μας νοιώσει τη "χαρά",τότε ξυπνάμε.Αθάνατε Ελληνα!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.



Φίλε Νικόμαχε, σωστό αυτό που λές...αλλά οι λαθρομετανάστες, δεν έχουν μαζί τους ούτε σκυλιά, ούτε γαιδούρια, ούτε έχουν τη δυνατότητα να κόψουν ξύλα και να φτιάξουν σανίδες... Έχουν όμως μπόλικους γέρους, άρρωστους ... γυναίκες κτλ... Μία χαρά "αναλώσιμο" υλικό δηλαδή!

ΑΜ ΕΠΟΣ ΑΜ ΕΡΓΟΝ 1996-1997 96ΛΜΧΕΘ ΧΙΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2012, 16:02:22  Εμφάνιση Προφίλ
Οι λαθρομετανάστες όχι.

Οι διακινητές τους ναί.

Χρήμα φίλε,πολύ χρήμα!

Και όχι απο τους φουκαράδες,αλλά απο άγνωστα κέντρα αποφάσεων.Με πιάνεις υποθέτω.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2012, 16:04:42  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

stanfromgreece

quote:
Ένας τρόπος υπάρχει για να περάσουν οι λαθρομετανάστες ναρκοπέδιο...

Δηλαδή ... δε γίνεται να πετάμε πέτρες, να σκάβουμε λαγούμια ή να απλώνουμε σκοινιά;

Είσαι σίγουρος;

macedon



Σιγουρότατος! αυτά, μόνο στις ταινίες παίζουν!
Το στήσιμο και το καθάρισμα ναρκοπεδίου, ήταν πραγματική εμπειρία στο στρατό!
Βασικά, δεν θυμάμαι εκτός από αυτό και τις καταστροφές (εκρήξεις με ΤΝΤ), να κάναμε και κάτι άλλο ενδιαφέρον εκεί.
Ειδικά σε νυχτερινές εκπαιδεύσεις ήταν απόλαυση.
Όπως έγραψα και στο Νικόμαχο πιο πάνω, μόνο ο τρόπος που ανέφερα υπάρχει για να περάσει κανείς ναρκοπέδιο... (εκτός και αν είναι τόοοοσο οργανωμένοι, ώστε να έχουν μαζί τους και ανιχνευτή μετάλλων)
Ακόμα και το άλλο που βλέπουμε στις ταινίες... με τον "κομάντο" που κάνοντας "έρπινγκ" και χώνει το μαχαίρι του στο χώμα για βρεί τη νάρκη, μούφα είναι... Να μην πούμε για τα "κόλπα" με τις διπλές νάρκες (τη μία πάνω από την άλλη) και τις νάρκες "μαιμού"... αλλά και τις νέες "πλαστικές" που δεν ανιχνεύονται...

ΑΜ ΕΠΟΣ ΑΜ ΕΡΓΟΝ 1996-1997 96ΛΜΧΕΘ ΧΙΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2012, 16:07:46  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Οι λαθρομετανάστες όχι.

Οι διακινητές τους ναί.

Χρήμα φίλε,πολύ χρήμα!

Και όχι απο τους φουκαράδες,αλλά απο άγνωστα κέντρα αποφάσεων.Με πιάνεις υποθέτω.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.



Επίσης οι διακινητές τους, δεν νομίζω να ενδιαφέρονται ιδιαίτερα για τους γέρους και άρρωστους που έγραψα πιο πάνω...
Τα σκυλιά, έχουν το εξής κακό... δεν μπορείς να τα πείσεις να πάνε σε ευθεία, ώστε να ξέρεις την πορεία που έχουν ακολουθήσει... Επίσης, για να ενεργοποιηθεί η νάρκη, πρέπει ο σκύλος να είναι αρκετά μεγαλόσωμος... Επίτηδες, δεν τις έχουν κανει ευαίσθητες.
Για τα γαϊδούρια, ναι... με αυτά κάτι γίνεται...

ΑΜ ΕΠΟΣ ΑΜ ΕΡΓΟΝ 1996-1997 96ΛΜΧΕΘ ΧΙΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2012, 17:26:46  Εμφάνιση Προφίλ
stanfromgreece

quote:
Όπως έγραψα και στο Νικόμαχο πιο πάνω, μόνο ο τρόπος που ανέφερα υπάρχει για να περάσει κανείς ναρκοπέδιο

Υπάρχει κι άλλος. Παίρνεις το χάρτη στρώσης του ναρκοπεδίου από το 3ο Γραφείο κι έχεις όλους τους διαδρόμους

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2012, 17:34:21  Εμφάνιση Προφίλ
Κοροϊδεύετε κουφαλίτσες;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2012, 20:33:43  Εμφάνιση Προφίλ
Μια άλλη λύση για να διαβή κάποιος ένα ναρκοπέδιο, είναι τα ατσάλινα παπούτσια.
Μόλις πατήσει νάρκη ο ατσαλοπάπουτσος, εκτινάζεται στον αέρα χωρίς να πάθει τίποτα.
Εάν δεν προσγειωθεί σε νάρκη, συνεχίζει μέχρι την επόμενη.
Εάν πέσει σε νάρκη εξακολουθεί το χοροπηδηχτό μεχρι να βγεί.
Κάτι σαν τραμπολίνο δηλαδής.

Εν τω μεταξύ, συνεχίζονται οι κσυλοδαρμοί βολευτών που υπέγραπσαν το μνημόνιο από τους τραμπούκους χρυσαυγίτες.

...ή μπερδεύτηκα;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2012, 22:17:35  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Να με συγχωρείς αλλά εξ' όσων γνωρίζω δεν κερδίσατε ούτε τους Φασίστες ούτε τους Ναζί. Τους Γερμανούς και Ιταλούς κερδίσατε χάρη στην άπλετη βοήθεια των Αμερικανών.

Όσο για τους Ναζί...σύμμαχοι ήσαστε (και τους δώσατε και τρεις χώρες παρακαλώντας τη φιλία τους).


Τα έχουμε ξαναπεί Κώστα μη γυρνάμε στα ίδια. Το μεγαλύτερο βάρος του πολέμου το σήκωσε η Σοβιετική Ένωση από την πλευρά των συμμάχων. Πάρα πολλοί νεκροί αλλά και πολλές νίκες. Ο πόλεμος ήταν κατά βάσιν γερμανοσοβιετικός. Και μάντεψε ποιος κέρδισε


quote:
Ο νόμος;


Ο νόμος και τα δικαστήρια χρησιμοποιούν πειστήρια, μετρήσιμα μεγέθη. Γενετικό υλικό, αποτυπώματα κτλ. Όχι εκτιμήσεις για το ποια συνείδηση έχω εγώ ή έχεις εσύ.


quote:
Γιατί μερικά εγκλήματα ανθελληνικής συνείδησης, δυστυχώς δεν ανήκουν σήμερα στο κοινό ποινικό δίκαιο, όπως π.χ. το κάψιμο της σημαίας από τους κουκουλοφόρους.


Με άλλα λόγια θα δημιουργηθεί μια καινούρια κατηγορία εγκλημάτων τα οποία θα ονομάζονται "εγκλήματα ανθελληνικής συνείδησης" και όχι όπως είπες στην αρχή μετονομασία γνωστών εγκλημάτων.


quote:
Μια χαρά κρατιούνται.



Όπως το Σινικό τείχος κράτησε τους Μογγόλους.

quote:
Ότι προβλέπει το δίκαιο της θάλασσας.


Μπα; Ξαφνικά εδώ ισχύει το διεθνές δίκαιο;Γιατί εγώ νομίζω ότι εδώ και χρόνια το διεθνές δίκαιο απαγορεύει τη χρήση ναρκών κατά προσωπικού.


Για το ζήτημα των ναρκών. Επιμένω να λέω ότι ή θα σκεφτούν πατέντες ή απλά θα αδιαφορήσουν για τον κίνδυνο και θα περάσουν τα ναρκοπέδια.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2012, 22:22:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Είναι απλο φίλοι.

Σαν λαός, είχαμε συνέχεια πόλεμο όταν υπήρχε Αθήνα, Σπάρτη, Θήβα, κλπ κλπ

Υπήρχαν Δηλ. Σύνορα!

Όταν αυτα έπεσαν και έγινα ένα κράτος (Ελλάδα) σταμάτησαν και οι πόλεμοι.

Τώρα για να μην κρυβόμαστε πίσω απο το δάχτυλο μας, σας λέω πως το ίδιο αν συμβεί, (να μην υπάρχουν σύνορα) Ελλάδα Τουρκία ιταλια Γαλλία κλπ κλπ, μόνο τότε δεν θα υπάρχουν πόλεμοι. Η μάλλον θα έχουν τελειωσει. Όσο προσπαθείτε με ναρκες ναρκοπεδια, εθνικισμους (καθε είδους), είσαστε σε πόλεμο, κάνετε πόλεμο, ετοιμαζετε τον ταφο, δικο σας η των παιδιων σας, θέλετε δεν θέλετε να το δεχθείτε.

Ξέρω πως θα σκεφθείτε πως είμαι ίσως υπερ της παγκοσμιοποίησης, μα το μόνο που είμαι, είμαι ένας περαστικός κάτοικος της γης, που θέλει να ζει ειρηνικά, να ζει και να χαίρεται τη ζωη όπως και κάνω εδω και τρεις δεκαετίες.

Αν λοιπόν δεν τα βλέπω όπως εσείς, δίλ διαβάζω για ναρκοπεδια και πολέμους και χαζό τραγικές καταστάσεις, με προβληματίζεται ειλικρινά να σας γράψω,, και ζητώ συγνώμη για αυτη μου την αλλάζονια, μα είμαι και αισθάνομαι κάτοικος της γης, και μαλιστα, που και που (οταν τον συναντω) παίζω μπάσκετ με ένα παιδάκι της γειτονιάς. (τουρκικής καταγωγής)

Δεν περνά καν στο μυαλο μου τίποτα άλλο, απο το ότι είναι ένα παιδι, ο γιος ενός ανθρωπου, που με χαίρετα όταν με συναντά!

Edited by - ΠΛΑΤΩΝΑΣ on 29/05/2012 22:25:58Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2012, 22:52:55  Εμφάνιση Προφίλ
Μαζί σου Πλάτωνα,άν όλοι οι λαοί της Γης,καταργήσουν ταυτόχρονα τα σύνορά τους και τους στρατούς τους.

Μέχρι τότε,η μονομερής κατάργηση,ισοδυναμεί με αυτοκτονία.

Επομένως πορευόμαστε με την πραγματικότητα και κρατούμε τις ευγενείς σκέψεις για όταν έλθει η ώρα τους!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2012, 23:14:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Η ώρα δεν θα έρθει ποτε Νίκ, αν εσυ πρώτος δεν βλέπεις πως όλα αυτα είναι για βαρβάρους...όχι για σκεπτόμενους ανθρώπους.

Ξέρεις, αν και δεν αλλάζει μέσα μου ότι σκέφτομαι για όλους που γράφεται στο εσωτερικα, σας θεωρώ ειλικρινά φίλους (κάτι σαν πνευματική οικογένεια) στεναχωριεμαι όχι τοσο όταν τσαΚονεστε μεταξυ σας, (πολιτισμενοι)μα όταν δεν είσαστε διαφορετικοί απο τον άνθρωπο που σκέφτεται βαρβαρα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2012, 23:47:57  Εμφάνιση Προφίλ
Ναι Πλάτωνα.

Αλλά δεν μπορώ να αντιμετωπίσω την βαρβαρότητα με...ευγενή άμιλλα.

Πρέπει να είμαι προετοιμασμένος να αντιμετωπίσω "βαρβαρικά" την βαρβαρότητα!

Οπως σκέπτομαι και επιθυμώ διακαώς την τέλεια κοινωνία ειρήνης,άλλο τόσο πρέπει να σκέπτομαι και την κοπινωνία της βίας,στην οποία ζώ...πρός το παρόν!!!

Και να μπορώ να αμύνομαι.

Πλάτωνα,θα πυροβολούσα,χωρίς τύψεις,αυτόν που θα ερχόταν κραδαίνοντας την σπάθα,να μου κόψει το κεφάλι.

Εαύ τι θα έκανες?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2012, 23:57:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Αμύνεσαι Νίκ όσο γίνεται...

Τώρα για να φθάσει με τη σπαθα πριν της κεφαλής σου, παει να πει πως ορισμένοι πολιτικοί,ορισμένοι προπαγανδιστές, ορισμένες καταστάσεις...έφεραν ότι έφεραν.

Ε αυτο σου λέω να μην το επιτρέψεις!

Όταν διαβάζεις για την συγκινησιακη πανούκλα του ανθρώπου στον βιλεμ ραιχ, αυτο σου λέει...πρόσεχε όπου ηχούν σαλπιγκες...

Εμένα μου το είπε ένας στρατηγός στο γεθα και που είπα να παει να πνίγει...

(ανυπότακτος, και τελικά περάσαμε ότι θέλαμε (6μηνα) και εξαγορά φυλακής.

Αν δεν είχε εξαγορά, θα μας σαπίζαν στη φυλακή! Τελικά οι καραβάναδες (έλληνες στρατιωτικοί απαρχαιωμενοι και αγράμματοι) μου έδωσαν παρασημο στο στρατό....γιατι έκανα απλα το καθήκον μου!


Edited by - ΠΛΑΤΩΝΑΣ on 30/05/2012 00:00:14Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2012, 00:25:19  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Πλάτωνα,θα πυροβολούσα,χωρίς τύψεις,αυτόν που θα ερχόταν κραδαίνοντας την σπάθα,να μου κόψει το κεφάλι.



Είναι γνωστό πως οι λαθρομετανάστες που περνάνε τα σύνορα κουβαλάνε τσεκούρια, σπαθιά, κεφαλοθραύστες, ρόπαλα, δόρατα, ασπίδες και λοιπά μεσαιωνικά όπλα. Για αυτό και ο Νικόμαχος θα πάει στα σύνορα (δηλαδή όχι αυτός, τα παιδιά των άλλων) και θα κάνει τον Πρέκα με το πολυβόλο "Ελάτε να τα πάρετε...ααααα!!"

stanfromgreece

quote:
Αλλά όπως είπε κάποιος,οι "άκαπνοι",όλο εξυπνάδες είναι.
οταν όμως ο λαθροπεινασμένος,εισβάλλει στο σπίτι τους και βιάσει ότι θυληκό βρεί,τότε να δείς που θα μας λένε,όχι νάρκες,αλλά πυρηνικά να βάλουμε στα σύνορα.

Μου θυμίζεις ένα ωραίο παλιό ανέκδοτο του Ρόμπιν Γουίλιαμς για μια γειτονιά του Σαν Φρανσίσκο όπου μένανε μόνο λευκοί που δε γουστάρανε τους μαύρους."Όταν εμφανίστηκε ένας λευκός καρχαρίας, είπαν: " ευχαριστούμε το Θεό που είναι λευκός""

Άμα σου βιάσουν συγγενή Έλληνες δεν έχεις πρόβλημα ε;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2012, 00:36:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris
quote:
macedon
Δεν έχεις πάει στο στρατό, ε; Και προφανώς δεν ξέρεις τι είναι ναρκοπέδιο.

Μια τυπική νάρκη κατά προσωπικού πρέπει να πατηθεί με βάρος 12-15 κιλών για να σκάσει. Άρα πρέπει να πετάνε πέτρες βάρους 12-15 κιλών και να ξέρουν πού ακριβώς βρίσκεται η νάρκη ώστε να πέσει η πέτρα πάνω της.



Εκτός τούτου φίλε Κώστα θα πρέπη να είναι και εκτός ακτίνας δράσης , πράγμα λίγο δύσκολο . Χώρια που η νάρκη μπορεί να είναι συνδεδεμένη και με άλλες και να γίνουν διαδοχικές εκρήξεις .

*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2012, 01:43:44  Εμφάνιση Προφίλ
QUOTE
----------------------------------
Είναι γνωστό πως οι λαθρομετανάστες που περνάνε τα σύνορα κουβαλάνε τσεκούρια, σπαθιά, κεφαλοθραύστες, ρόπαλα, δόρατα, ασπίδες και λοιπά μεσαιωνικά όπλα.
----------------------------------
Είναι γνωστό επίσης ότι όταν κάποιος θέλει να γ@μήσει ,πρώτα περνάει την πόρτα,μετά ανεβαίνει στο κρεββάτι και μετά φοράει προφυλακτικό.

QUOTE
-----------------------------
Άμα σου βιάσουν συγγενή Έλληνες δεν έχεις πρόβλημα ε;
-----------------------------

Μάλλον όλοι μας έχουμε πρόβλημα και με τα δυο.Αποφάσισε εσύ ποιους θα διώξουμε πρώτα.Αν επιθυμείς να διώξουμε πρώτα τους Έλληνες βιαστές, και βοηθάει,στο προσυπογράφω,αλλά μετά πειράζει να διώξουμε και τους υπόλοιπους?

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.

Edited by - @ΑΜΕΙΝΙΑΣ on 30/05/2012 01:44:14Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2012, 08:37:09  Εμφάνιση Προφίλ
Κουιζ: Γιατί οι βουλευτές της ΧΑ δεν προσκαλούνται στα παράθυρα με τα ρεμάλια; "Ρατσισμός" από "δημοκράτες";
Γιατί τους δέρνουν;
Ποίοι τους δέρνουν;

ποίοι είναι οι "φασίστες" τελικά;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2012, 09:41:10  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:
Πλάτωνα,θα πυροβολούσα,χωρίς τύψεις,αυτόν που θα ερχόταν κραδαίνοντας την σπάθα,να μου κόψει το κεφάλι.



Είναι γνωστό πως οι λαθρομετανάστες που περνάνε τα σύνορα κουβαλάνε τσεκούρια, σπαθιά, κεφαλοθραύστες, ρόπαλα, δόρατα, ασπίδες και λοιπά μεσαιωνικά όπλα. Για αυτό και ο Νικόμαχος θα πάει στα σύνορα (δηλαδή όχι αυτός, τα παιδιά των άλλων) και θα κάνει τον Πρέκα με το πολυβόλο "Ελάτε να τα πάρετε...ααααα!!"

stanfromgreece

quote:
Αλλά όπως είπε κάποιος,οι "άκαπνοι",όλο εξυπνάδες είναι.
οταν όμως ο λαθροπεινασμένος,εισβάλλει στο σπίτι τους και βιάσει ότι θυληκό βρεί,τότε να δείς που θα μας λένε,όχι νάρκες,αλλά πυρηνικά να βάλουμε στα σύνορα.

Μου θυμίζεις ένα ωραίο παλιό ανέκδοτο του Ρόμπιν Γουίλιαμς για μια γειτονιά του Σαν Φρανσίσκο όπου μένανε μόνο λευκοί που δε γουστάρανε τους μαύρους."Όταν εμφανίστηκε ένας λευκός καρχαρίας, είπαν: " ευχαριστούμε το Θεό που είναι λευκός""

Άμα σου βιάσουν συγγενή Έλληνες δεν έχεις πρόβλημα ε;




Ώπα... μάλλον κάποιο λαθάκι έχεις κάνει...
Δεν έγραψα εγώ το παραπάνω!
Για τσέκαρέ το καλύτερα

ΑΜ ΕΠΟΣ ΑΜ ΕΡΓΟΝ 1996-1997 96ΛΜΧΕΘ ΧΙΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2012, 09:59:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
ΠΛΑΤΩΝΑΣ

quote:
Είναι απλο φίλοι.

Σαν λαός, είχαμε συνέχεια πόλεμο όταν υπήρχε Αθήνα, Σπάρτη, Θήβα, κλπ κλπ

Υπήρχαν Δηλ. Σύνορα!

Όταν αυτα έπεσαν και έγινα ένα κράτος (Ελλάδα) σταμάτησαν και οι πόλεμοι.

Τώρα για να μην κρυβόμαστε πίσω απο το δάχτυλο μας, σας λέω πως το ίδιο αν συμβεί, (να μην υπάρχουν σύνορα) Ελλάδα Τουρκία ιταλια Γαλλία κλπ κλπ, μόνο τότε δεν θα υπάρχουν πόλεμοι. Η μάλλον θα έχουν τελειωσει. Όσο προσπαθείτε με ναρκες ναρκοπεδια, εθνικισμους (καθε είδους), είσαστε σε πόλεμο, κάνετε πόλεμο, ετοιμαζετε τον ταφο, δικο σας η των παιδιων σας, θέλετε δεν θέλετε να το δεχθείτε.

Ξέρω πως θα σκεφθείτε πως είμαι ίσως υπερ της παγκοσμιοποίησης, μα το μόνο που είμαι, είμαι ένας περαστικός κάτοικος της γης, που θέλει να ζει ειρηνικά, να ζει και να χαίρεται τη ζωη όπως και κάνω εδω και τρεις δεκαετίες.

Αν λοιπόν δεν τα βλέπω όπως εσείς, δίλ διαβάζω για ναρκοπεδια και πολέμους και χαζό τραγικές καταστάσεις, με προβληματίζεται ειλικρινά να σας γράψω,, και ζητώ συγνώμη για αυτη μου την αλλάζονια, μα είμαι και αισθάνομαι κάτοικος της γης, και μαλιστα, που και που (οταν τον συναντω) παίζω μπάσκετ με ένα παιδάκι της γειτονιάς. (τουρκικής καταγωγής)

Δεν περνά καν στο μυαλο μου τίποτα άλλο, απο το ότι είναι ένα παιδι, ο γιος ενός ανθρωπου, που με χαίρετα όταν με συναντά!


Α εσύ φίλε μου το πάς στο πνευματικό.Δεν υπάρχει καμία αμφιβολία οτι έχεις δίκιο,μακάρι όλοι να σκεφτόντουσαν έτσι.Και για να πάρω την πάσα σου και να βάλω το γκόλ,αν κρατάμε την στάση του πολέμου ώς λαός,αν συνέχεια φοβόμαστε και προετοιμαζόμαστε για πόλεμο,βαζουμε νάρκες για να ασφαλίζουμε τα σύνορα και γενικά ζούμε με αυτό το πράγμα.Τότε μαντέψτε τί θα συμβεί.Θα συμβεί αυτό που τόσο καιρό ζητούσαμε απο το σύμπαν να μας φέρει,το πόλεμο! Αν θέλεις ειρήνη τότε καλιέργησέ την,ζήσε με αυτήν,δεν γίνεται να κρατήσουμε την ειρήνη όταν έχουμε τον μυαλό στον πόλεμο.Αν σαν ανθρωπος σκέπτεσαι και λειτουργείς πολεμικά,τότε είναι αναπόφεκτο να συμβεί αυτό που πάντα περίμενες.

Και για του λόγου το αληθές,πόσες φορές στην ανθρωπότητα έχει συμβεί αυτό το πράγμα?Πόσους πολέμους είχαμε στην αρχαιότητα μόνο και μόνο λόγω της λανθασμένης στάσης μας?

Ο πόλεμος δεν μπορεί να φέρει την είρηνη ούτε και να την κρατήσει,γιατί δεν είναι τέτοια η φύση του.Η φύση του είναι διαχωριστική.Ενώ η φύση της ειρήνης είναι ενωτική.Μόνο η ειρήνη μπορεί να φέρει την ειρήνη.

Edited by - alex22 on 30/05/2012 10:05:57Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2012, 10:14:22  Εμφάνιση Προφίλ
Ολοι οι "ειρηνιστές" φοβούνται το πόλεμο. Καλοπερασάκηδες και βολεμένοι...
Οσφυοκάμπτες για "ειρήνη";
Αυτό δεν κάνουμε τόσα χρόνια; Δεν βαρέθηκες να σκύβεις;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2012, 10:24:11  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Ο πόλεμος δεν μπορεί να φέρει την είρηνη ούτε και να την κρατήσει,γιατί δεν είναι τέτοια η φύση του.Η φύση του είναι διαχωριστική.Ενώ η φύση της ειρήνης είναι ενωτική.Μόνο η ειρήνη μπορεί να φέρει την ειρήνη.
Αυτά να τα πεις στον Κολοκοτρώνη και στον Μιλτιάδη και στον Λεωνίδα και στον Αλέξανδρο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2012, 10:33:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
quote:
Ολοι οι "ειρηνιστές" φοβούνται το πόλεμο. Καλοπερασάκηδες και βολεμένοι...
Οσφυοκάμπτες για "ειρήνη";
Αυτό δεν κάνουμε τόσα χρόνια; Δεν βαρέθηκες να σκύβεις;

Δεν βαρέθηκα να σκύβω γιατί πολύ απλά δεν σκύβω,επειδή το κάνεις εσύ δεν σημαίνει οτι κάνουμε και οι άλλοι.Φόβος και ειρήνη δεν πάνε μαζί.

quote:
Αυτά να τα πεις στον Κολοκοτρώνη και στον Μιλτιάδη και στον Λεωνίδα και στον Αλέξανδρο.

Φίλε μου βλέπεις ενα πολύ μικρό μέρος της εικόνας,και όχι δε λέω οτι εγώ βλέπω το μεγαλύτερο μέρος,αλλα τουλάχιστον είμαι σίγουρος οτι υπάρχει.

Edited by - alex22 on 30/05/2012 10:35:01Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2012, 10:40:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
quote:

Ολοι οι "ειρηνιστές" φοβούνται το πόλεμο. Καλοπερασάκηδες και βολεμένοι...
Οσφυοκάμπτες για "ειρήνη";
Αυτό δεν κάνουμε τόσα χρόνια; Δεν βαρέθηκες να σκύβεις;




Τι λές αλήθεια ρε Αιολε? μήπως έχουμε ανίκανους ανθρώπους σε θέσεις που δεν τους αρμόζουν?

Αν θέλεις να σου στείλω κάτι απο φασιστες φίλο πολέμους, με πρωτο το μουσολινι, που λέει λέει για μεγάλοσυνες και κατακτήσεις, και στο τέλος λέει...πηγαίνετε!

Να πόλεμησουν Διλαδη οι άλλοι, όχι αυτός!

Οι μεγαλύτεροι χεστες είναι οι φασιστες οι ναζιστες και οι χουντικοι....αυτοί οι δειλοί φίλο πόλεμοι!

Το τσουτσουνι τους είναι όσο ένα φασόλακι!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2012, 10:48:05  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Αυτά να τα πεις στον Κολοκοτρώνη και στον Μιλτιάδη και στον Λεωνίδα και στον Αλέξανδρο.
ΠΛΑΤΩΝΑ μην μπερδεύεσαι.
Οι ανωτέρω πολεμούσαν πρώτη γραμμή...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 52 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51 52
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1396484
Maintained by Digital Alchemy