ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Το επικινδυνο παιχνιδι "Ποτηρακι"..Αληθινη ιστορια
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 43
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΟΚΤΙΝΟΜΟΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


283 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2012, 00:33:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΟΚΤΙΝΟΜΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λαμπρά...
Πολύ ωραία τοποθέτηση. Αντί λοιπόν να λέμε μηηηηηη Κωστάκη όχι στα βαθιά!, μην παίζεις με την ouija board κι άλλα τέτοια, μήπως λέω θα ήταν καλύτερα μια άλλη τοποθέτηση;
Νομίζω ότι θα ήταν καλύτερα να πούμε λοιπόν, που "πάσχει" η συγκεκριμένη τεχνική, ποιές προφυλάξεις δεν παίρνει, που έρχεται σε αντιδιαστολή με την παραδοσιακή επικλιτική τέχνη, και τέλος τι προτείνουμε.
Πιστεύω ότι μετά από 39 σελίδες μπορεί πλέον να γίνει αυτό. Τι λες;




Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2012, 00:46:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βεβαίως, go ahead Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2012, 01:00:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πάντως εγω έχω ήδη παραθέση την ακριβή μέθοδο, για το πως να διώξει κάποιος τα πνεύματα, μετά απο μια ουιτζα μπόαρντ "επιχείρηση"
quote:
quote:
Ρε Παιδιά γιατί δεν μας λέτε πως να τα διώ3οθμε για να 3ερουμε τι μας γίνεται? κατανοητα ολα αυτα που λετε αλλα για εμας τουσ επιδο3ουσ πειτε μας τι να κανουμε?
Τι να κάνετε εσείς οι επίδο3οι;
Ε εσείς οι επιδο3οι ουιτζα-μπορντίστες για να διώξετε ένα πνεύμα αρκεί να κάνετε αυτό.
Με λίγες πρόβες θα το πετύχετε με ακρίβεια.

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 15/07/2011 12:48:40


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
psykick
Νέο Μέλος


34 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2012, 00:28:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Dr Jekyll Mr Hyde
quote:
"Τα πνεύματα είναι τόσο καλά όσο και οι προθέσεις αυτών που τα καλούν."

Άμα ήταν να προστάξω να έρθει πνεύμα και έριχνα και αίμα θα έπρεπε να κάνω κάπως έτσι ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2012, 01:55:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ντοτόρο έχεις υποδείξει λάθος περιστροφή.

Δεξιόστροφα διώχνουμε τα πνεύματα.

Αριστερόστροφα τα καλούμε!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2012, 14:11:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αριστερόστροφα τα καλούμε!!!
Ενημερωμένο σε βρίσκω.
Με ξεσκέπασες Νικόμαχε. Το έδωσα λάθος ώστε να το κάνουν και να ανοίξουν οι πύλες της κόλασης. Μπουχαχαχαχαχαχα!~

quote:
Άμα ήταν να προστάξω να έρθει πνεύμα και έριχνα και αίμα θα έπρεπε να κάνω κάπως έτσι ?

Ε ναι, αφού θα πονούσες, λογικό είναι
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
psykick
Νέο Μέλος


34 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2012, 16:33:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
πέρα από τον πόνο, μαζόχας άνθρωπος το έχει συνηθίσει να χαρακώνετε και καλούσε πνεύμα, το πνεύμα η ότι άλλο ερχόταν θα ήταν τόσο ισχυρό που θα χεζόταν ο μαζόχας πάνω του με αυτά που θα συνέβαιναν στο σπίτι.
Υπάρχει περίπτωση με έναν πιο αισχρό τρόπο που να ξέρει κάποιος πιο βαθιά γνώση στο υπερφυσικό και να γνωρίζει τα πάντα, να ελευθερώσει τον Εωσφόρο ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2012, 17:24:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
η ερώτηση αυτή που κάνεις psykick είναι σαν αυτή:
"Υπάρχει περίπτωση το τρίτο αυτί του ουρακοτάγκου να βγάλει εξάνθημα και να γίνει μπλε;"
Εσύ.. τι θα απαντούσες στη παραπάνω ερώτηση;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Camelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2012, 18:38:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ την ξέρω την απάντηση... Το τρίτο αυτί του ουρακοταγκου δεν γίνεται να βγάλει εξανθημα και να γινει μπλε διότι δεν έχει τρίτο αυτί!
Psykick εγώ ξέρω τον τρόπο να καλέσω τον διάβολο! Μου τον είχε πει ένα πνεύμα. Λοιπόν χρειάζεσαι μια μεγάλη πέτρα, 1 κουτί μπλε μπογιά (με άλλο χρώμα δεν πιάνει), ένα πινέλο, και ένα σκοινί.
Πρώτα πρέπει να πας σε ένα μέρος που έχει θάλασσα, στη συνέχεια δένεις την μια άκρη του σχοινιου στο λαιμό σου και την άλλη στην πέτρα. Αφού σιγουρευτείς πως δεν υπάρχει περίπτωση να λυθούν ανοίγεις το κουτί της μπογιάς, βουτάς μέσα το πινέλο και αρχίζεις να βάφεις τον εαυτό σου. Προσοχή πρέπει να σε καλύψει ολόκληρο η μπογιά αλλιώς δεν πιάνει. Τέλος πηδάς μέσα στη θάλασσα.

Χαμόγελα, κάνει τους άλλους να ανησυχούν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

uposinidito
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2012, 16:01:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ξερει κανεις να μου πει εναν σιγουρο και δοκιμασμενο τροπο για να καλεσω ενα καλο πνευμα ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

psykick
Νέο Μέλος


34 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2012, 21:45:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
909 666

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2012, 22:19:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

909 666



Χαχαχα έπεσα απο την καρέκλα.!!!

Πετυχημένο...!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

psykick
Νέο Μέλος


34 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2012, 01:11:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε μία κακόβουλη οντότητα με το πάτερ ημών φεύγει η θέλει κάτι άλλο πιο αποτελεσματικό κείμενο ; όχι πως έχω κάνει κάτι αλλά ενημερωτικά

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κostakourtas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
245 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2012, 02:25:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αν τυχει κ νοιωθω αβολα σε καποιο μερος η καποια στιγμη μετα το πατερ ημων λεω κ το πιστευω...οταν λεω το πιστευω με πιανει ανατριχιλα συγκρυο ανατριχιαζει ολο μου το σώμα...οι κακοβουλες ενεργειες διαλυονται κ νοιωθω παντα να ξαλαφρωνω...αν δεν πιασει το πατερ ημων το πιστευω παντα με γεμιζει ενεργεια...νιωθω να γεμίζει το χώρο με δύναμη απο αλλη διασταση

Ποιός ήρθε?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2012, 11:51:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ποιός ήρθε?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
psykick
Νέο Μέλος


34 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2012, 01:10:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ποιός ήρθε?

Κανείς δεν ήρθε απλός δεν έγραφα σε πλήρη αναφορά το γιατί, απλός είναι κάτι που θυμήθηκα πριν καιρό, και το ρωτάω επειδή δεν πίστευα έτσι απλά να φύγει, περισσότερο το βλέπω με την άποψη ότι ο θεός μας βοηθάει πάντα και θεωρούσα τον εαυτό μου ότι δεν θα με βοηθήσει απλά λέγοντας το πάτερ ημών. Πιστεύω στον θεό αλλά δεν μπορώ να πω ότι υπάρχει, θέλω να πιστεύω στον θεό παρόλο που το βλέπω μπροστά μου ότι με βοηθάει, δεν μπορώ να το πιστέψω, την μια με βοηθάει την άλλη όχι, όταν τα κάνω σκατά και νιώθω πληγωμένος (και με την κυριολεκτική έννοια) δεν με βοηθάει όταν το αφήσω και το προσπεράσω βλέπω πράγματα που είναι να καταλήξουν για μένα κατά κάποιον τρόπο δεν μου έρχονται αυτά τα πράγματα σαν να τα προσπερνάω. 50-50 δηλαδή θέλω ανεβάσω το δεύτερο και να μην μπορώ. έπεξα και λίγο με την γραφή θα γράφω κάθε φορά ετσι

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κostakourtas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
245 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2012, 23:24:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ποιός ήρθε?

αληθεια δεν κανω πλακα...ειναι δυο τρεις φασεις που στον υπνο μου ξαφνικα νοιωθω οτι λαγοκοιμαμαι κ νοιωθω βαρος πανω στο κορμι μου σαν να με πιεζει κ να με παραλυει...αλλα μολις μου κοβει κ λεω το πιστευω σαν ενα χερι τραβαει ολο το βαρος απο το κορμι μου κ νοιωθω ξαλαφρωμενος πιο πολυ κ απο πριν.

Ποιός ήρθε?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

psykick
Νέο Μέλος


34 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2012, 03:30:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ποιος ήρθε ?

3 φορα τωρα προσπαθω να γραψω να ποσταρω, κοπικε το ρευμα, πατησα καταλαθος δημιουργια θεματος και εγραφα τζαμπα, λοιπον επειδη βαρεθηκα να γραφω τα ιδια και τα ιδια ελπιζω κιολας θα κανω μια δοκιμη τωρα για μενα για οταν ξυπνησω, τελος παντον, αυτο που επαθα αν είναι υπερφυσικο δεν ξερω γιατι εγω για ενα διαστημα ειμουν μαζοχας για κατι που ειχε συμβει και εφταιγα εγω λιγο αργησε να ερθει ο μαζοχισμος αλλα με της εβδομαδεσ σχηματιζοταν μια αρνητικοτητα πανω μου που δημιουργουσα μονος μου πληγοντας να συνεσθηματα μου ειχα γινει ρακος δεν ειχα υπομονη για το οτιδηποτε και με τον καιρο αρχησα να με καιω και σιγα σιγα με τον καιρο το χαρακιρι και το κάψιμο εγινε βασανηστιριο μεχρι της πανελληνιες ειχα υσηχασει απο ολα αυτα, αλλα με τον καιρο καταλαβα οτι περα οτι το ξεπερασα μπορουσα ακομη να με κανω οτι θελω ακομα και τωρα, φετος θα ελεγα πως εχω ερθει πιο κοντα με τον διαβολο με της πραξης μου αλλα μια στο τοσο κατι κανω και δεν ξερω αν το κανω γω η αν με ελεγχει κατι αλλο και βγαζω αιμα, αυτο ειχα παθει πριν εναν μηνα δεν ξερω τι παιζει αλλα απο τον θωρακα μεχρι την κοιλια ενιωθα νυχια να με τρυπουν, αυτο που με ανησυχει τωρα ειναι τα ονειρα μου, αυτο που θα κανω τωρα για μενα ειναι να δω αν εγραψα κατι στης 3:32 μηνυμα στο φορουμ γιατι τωρα βλεπω πως εχασα εναν σταυρο που δεν εβγαζα ποτε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2012, 14:18:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
για ενα διαστημα ειμουν μαζοχας για κατι που ειχε συμβει και εφταιγα εγω λιγο αργησε να ερθει ο μαζοχισμος αλλα με της εβδομαδεσ σχηματιζοταν μια αρνητικοτητα πανω μου που δημιουργουσα μονος μου πληγοντας να συνεσθηματα μου ειχα γινει ρακος δεν ειχα υπομονη για το οτιδηποτε και με τον καιρο αρχησα να με καιω και σιγα σιγα με τον καιρο το χαρακιρι και το κάψιμο εγινε βασανηστιριο
...όλοι περάσαμε κάτι τέτοιο στην εφηβία
quote:
φετος θα ελεγα πως εχω ερθει πιο κοντα με τον διαβολο με της πραξης μου αλλα μια στο τοσο κατι κανω και δεν ξερω αν το κανω γω η αν με ελεγχει κατι αλλο και βγαζω αιμα, αυτο ειχα παθει πριν εναν μηνα δεν ξερω τι παιζει αλλα απο τον θωρακα μεχρι την κοιλια ενιωθα νυχια να με τρυπουν, αυτο που με ανησυχει τωρα ειναι τα ονειρα μου, αυτο που θα κανω τωρα για μενα ειναι να δω αν εγραψα κατι στης 3:32 μηνυμα στο φορουμ γιατι τωρα βλεπω πως εχασα εναν σταυρο που δεν εβγαζα ποτε.
Να είσαι ήρεμος. Η ηρεμία είναι το ήμισυ του παντώς.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
psykick
Νέο Μέλος


34 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2012, 17:55:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν το βρήκα καθάρισα όλο το σπίτι χρειαζόταν κιόλας ένα καθάρισμα, τουλάχιστον έχω το κομποσκοίνι που μου το έδωσε ο ίδιος τον σταυρό, θυμάμε πως όταν μου είπε το παιδί πως είναι καθαγιασμένα ένιωθα να με πνίγει ο σταυρός τον λαιμό παρόλο που δεν το έχω τώρα νιώθω σαν να πνίγει, όταν το σκέφτομαι με σφίγγει.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

fotakis21
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2013, 21:44:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
pws legetai t vivlio?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2013, 21:50:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δεν το βρήκα καθάρισα όλο το σπίτι χρειαζόταν κιόλας ένα καθάρισμα, τουλάχιστον έχω το κομποσκοίνι που μου το έδωσε ο ίδιος τον σταυρό, θυμάμε πως όταν μου είπε το παιδί πως είναι καθαγιασμένα ένιωθα να με πνίγει ο σταυρός τον λαιμό παρόλο που δεν το έχω τώρα νιώθω σαν να πνίγει, όταν το σκέφτομαι με σφίγγει.
Το παθαίνω με ότι βάζω στο λαιμό μου... δε τα πήγα ποτέ καλά με τα μενταγιόν κλπ. Ο άνθρωπος δε φτιάχτηκε για δένει πράγματα γύρω απ το λαιμό του.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr.Stv
Νέο Μέλος

Greece
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2013, 15:42:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΕΧΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΙΣη


TI ΠΟΤΗΡΑΚΙ; ΠΛΑΣΤΙΚΟ Η ΓΙΑΛΙΝΟ????

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2013, 15:52:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠορσελάνινοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
erzebet_bathory
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2013, 05:42:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χαχαχαχαχαχα πλαστικο λεει αχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Timendi causa est nescire...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

psykick
Νέο Μέλος


34 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2013, 03:55:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΕΧΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΙΣη

TI ΠΟΤΗΡΑΚΙ; ΠΛΑΣΤΙΚΟ Η ΓΙΑΛΙΝΟ????


Dr.Stv Μπράβο κάντο εδώ λέμε πράγματα ωστε να εμποδισουμε τον αναγνωστη και εσυ θες να ζεις σε ανναμένα καρβουνα οσο ξεροκεφαλος αν εισαι επειδη δεν διαβασες σχεδον τιποτε απο το φορουμ επειδη βαρεθηκεσ το φυσιολογικο ειπες να παιξεις το παιχνιδι να λες πως εχεισ εμπειρια ενω δεν ξερεις τιποτα ειμαι 1000% σιγουρος πως δεν διαβασες καμια ιστορια κανενος και επειδη οπως ειπα πριν ξεροκεφαλος δεν θα το πιστεβεις κατσε στα αυγα σου μην ασχολιθεις με κατι που δεν ξες συγνωμη για τον τονο που χρησιμοπειω αλλα ετσι ειναι και εγω ηθελα αλλα εστω οτι το κανεισ=ς δεν θα κερδισεις τιποτα πραγματικα κοιταξε το τι θετικο υπαρχει τι αρνητικο υπαρχει θα σου πω εγω μονο αρνητικο γιατι θετικο απο ολο αυτο δεν υπαρχει και να λες πως θα εχεισ θετικο ειναι το οτι το πνευμα δεν σε σκοτοσε επειδη ηταν καλο ΑΛΛΑ ελα που οτι και να σου ερθει θα τρομαξεις θα δεις πως ειναι απιστευτα αδυνατον και θα το θυμασαι για παντα ο ανθτωπος δεν μπορει να αντεξει το παραφυσικο κανεις δεν μπορεσε να ζει φυσιολογικα προς το θεμα του χριστιανισμου περισσοτερο γιατι ολα αυτα γυρο απο τα πνευματα εχουν να κανουν η με μαυρη μαγεια η με τον διαβολο η δεν ξερω τι αλλο απο τιν στιγμη που θα ασχολιθεις θα εχεις κατι και το κρητιριο απο αυτο θα ξερει ο καθενας ειναι πως απομακρινθικε περισσοτερο απο τον θεο, εκτος αν ειναι αθεος που παλι και να εχει δει υπερφυσικο δεν το μπορει να αντεξει στον εγκεφαλο του το συμβαν θα αργοπεθαινει .Αυτος ειναι ο λογος που δεν το εκανα εγω. μια ιστορια ενος να διαβασεις θα καταλαβεις τι ποτιρι χρησιμοποιουν στο δηθεν παιχνιδι κιολας,συγνωμη αν σε ενοχλησα αλλα ετσι ειναι ελπιζω να κανω λ<θος και ελπιζω να μην σε κουρασα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

fotakis21
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2013, 20:49:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
πως διοχνουμε ενα κακο πνευμα?

fotakicΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Camelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2013, 23:23:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
όλοι περάσαμε κάτι τέτοιο στην εφηβία


Ο Χριστός... Γιατι να καψεις και να χαρακώσεις τον εαυτό σου (ειδικά στην εφηβεια); Καταρχήν τα σημάδια θα δείχνουν άσχημα και μπορει να σε ακολουθούν για όλη σου τη ζωη. Σε εποχές όπου η ομορφιά μετράει περισσότερο απο την γνώση και την σοφία, το παραμικρό ψεγαδι μπορει να σου στοιχίσει πολύ ακριβά.

psykick Δικαίωμα του να θέλει να καλέσει πνεύματα. Πριν λίγο καιρό είχα κι εγώ ένα τέτοιο κόλλημα και πραγματικά θα το δοκίμαζα εάν έβρισκα χρόνο και μέρος (παρέα δε χρειάζομαι). Φυσικά η διαδικασία του να καλείς πνεύματα δεν είναι παιχνίδι αλλα αμφιβάλλω εάν θα μας τιμούσαν με την παρουσία τους γιατι όπως είχα διάβασει κάπου "άλλη δουλειά δεν έχουν με τον επικαλεστη θα ασχολούνται;"

fotakis21 σου έχει έρθει κανένα και τωρα θέλεις να το διώξεις;

Our seasons are reversed... My spring... Your fall...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2013, 23:53:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ο Χριστός... Γιατι να καψεις και να χαρακώσεις τον εαυτό σου (ειδικά στην εφηβεια); Καταρχήν τα σημάδια θα δείχνουν άσχημα και μπορει να σε ακολουθούν για όλη σου τη ζωη. Σε εποχές όπου η ομορφιά μετράει περισσότερο απο την γνώση και την σοφία, το παραμικρό ψεγαδι μπορει να σου στοιχίσει πολύ ακριβά.
Η κατάθλιψη και ο,τι αυτό μπορεί να συνεπάγεται για τον καθένα: αυτο-τραυματισμός, τατουαζ, περίεργα κουρέματα/ντύσιμο, ποτό, κάπνισμα, κλπ είναι πράγματα που μπορούν να συμβουν στην εφηβία. Αν ο άνθρωπος έχει λογική και ειναι σχετικά ισορροπημένος θα αποφύγει να κάνει τουλάχιστον κάτι που να τον ακολουθήσει την υπόλοιπη ζωή του. Δε σημαίνει οτι όλοι περνάνε έτσι την εφηβία, αλλά όλοι έχουν κάποιες δυσκολίες. Μετά την εφηβία σιγά-σιγά αποκτιέται η ισορροπία..

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 07/02/2013 23:55:00Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

psykick
Νέο Μέλος


34 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2013, 03:50:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ τουλάχιστον είχα χρόνο και μέρος αλλά φοβόμουν για το τι θα συνέβαινε δεν ήθελα να χαλάσω την ζωή μου εξάλλου δεν έβρισκα άτομα για να το κάνουμε, παρόλο που είχα διαφορετικά μυαλά τότε είχα καθαρή συνείδηση για το τι θα συμβεί η ακολουθήσει. όσο για αλλά πράγματα που δεν χρειάζονται να τα πω ξανά, πέρα από φαντάσματα γιατι τοτε το μονο που εκανα ειναι να βλεπω πορομενα supernatural και να ειμαι χαλια δεν παιζει να μαθενα μονος μου αυτα που ξερω τωρα, ισοροπια δεν εβγαλα και ουτε προκειται να βρω και που θέλω δεν βγαινει, τωρα πραγματικα καθε μερα τα σκεφτομαι και δεν ξεγραφονται οπως αλλη ειχαν εμπειρια με το ποτηρακι αλλο τοσο ειχα με το συμβαν μου, λογο που εβλεπα supernatural που είναι όλο υπερφυσικο. με λιγα λογια οτι μου ειχε συμβει τοτε και ειχα γινεί ράκος και εβλεπα στο supernatural ποσο τραβιγμενο ειναι τοσο και το συμβαν μου δεν ξεχνιετε, ετσι οπως συνεχιζα θα επεζα το ποτηρακι ; ναι γιατι δεν σκεφτομουν καθαρα και οπως ειπα πριν ειχα συνηδισει αλλα δεν αντεχα ενιωαθα πως αν επεζα το ποτηρακι δεν θα εχανα τιποτα αφου ειχα χασεί κατι πολιτμο μεσα μου και επρατα προσπαθωντας να βαλω ισοροπια, απο την μια νομιζω οτι μετανιωσα αλλα απο την αλλη ενιωθα δικαιομενος και εφτασα εδω που εφτασα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 43 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy