ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Το επικινδυνο παιχνιδι "Ποτηρακι"..Αληθινη ιστορια
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 43
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
VIKING
Πλήρες Μέλος

Germany
1034 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2003, 02:25:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους VIKING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

για να καταλαβω φιλε VIKING

μας λες οτι αυτοσυγκεντρωθηκαν και καταφεραν την τηλεκινηση ασχετα αν το αγνοουσαν?

δηλαδη καταφεραν να κανουν κατι το οποιο δεν περασε καθολου απο το μυαλο τους?

καταλαθος τηλεκινηση
χωρις να δωσουν "εντολη" σε καποιο αντικειμενο το εκαναν να κινειται και να αυτοκαταστρεφεται και ολα αυτα με μια απλη αυτοσυγκεντρωση η οποια εγινε ομως για αλλο πραγμα
και αν εκανε καποιος αυτοσυγκεντρωση

γιατι απο το παραδειγμα σου με τον παυλο αυτο καταλαβα μιας και αυτος προσευχηθηκε για αυτο το πραγμα δεν το εκανε επειδη σκονταψε και επεσε πανω στο κουμπι της τηλεκινησης

ακομα και ο γκελερ (δεν εξεταζουμε αν ειναι απατεωνας ή οχι αλλωστε υπαρχει και σχετικο θεμα συζητησης νομιζω) δεν μετακινουσε τιποτα καταλαθος υποτιθεται οτι εκανε καποια προεργασια πριν τολμησει κατι και φυσικα την εκανε για λογους τηλεκινησης δεν του εβγαινε ομελετα στην διαδρομη ενω πηγαινε για τηλεκινηση

μηπως πρεπει να σοβαρευτουμε λιγο?


Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like you

Edited by - endorama on 27/11/2003 01:30:40


Γεια σου φιλη ENDORAMA.Καταρχην θα ηθελα να μαθω εσυ τι πιστευεις για να προχωρησουμε,
πιστευεις οτι οι αλυσιδες τους επεσαν διοτι καποια αορατα πνευματα τους βοηθησαν ή οτι ο Θεος τους βοηθησε επειδη προσευχηθηκαν;Αν δεν κανω λαθος πιστευεις στην υπαρξη πνευματων και τα οποια μπορεις
να καλεσεις με καποιους τροπους.Η δικια μου θεση ειναι οτι ολα αυτα τα παραξενα φαινομενα(οπως η μετακινηση ποτηριου κατα την επικληση υποτιθεμενου πνευματος)
σχετιζονται με αυτο που ονομαζουμε "εκτη αισθηση" και γενικοτερα με το πολυπλοκο οργανο του εγκεφαλου μας.
Βεβαια υπαρχει παντα ενα αλλα.Ας μην ξεχναμε οτι το μεγαλυτερο μερος της λειτουργιας του εγκεφαλου παραμενει αγνωστο.

Καταρχην γιατι λες οτι το αγνουσαν;Πως το ξερεις(αν δεχτουμε βεβαια
οτι οντως εγινε, γιατι εχω αρκετες αμφιβολιες) οτι το αγνουσαν;

Συμφωνα με πολλους ερευνητες παραψυχολογικων φαινομενων τετοια συμβαντα οπως αυτο που προανεφερα
σχετιζονται και με την δυναμη της θελησης του ανθρωπου να επηρεαζει
την υλη σε συνδυασμο βεβαια με την πνευματικη του συγκεντρωση(στο
συγκεκριμενο παραδειγμα εχουμε την προσευχη).Εκτος βεβαια απο αυτα
απαιτειται και το να πιστεψεις οτι μπορεις να επηρεασεις την υλη.
Μαλιστα πρεπει να σου πω οτι ισως καποιοι ανθρωποι να εχουν πιο αναπτυγμενη αυτο που λεμε εκτη αισθηση.Γιατι αποκλειες κατι τετοια
να συνεβαιναν με τον ΑΠ.ΠΑΥΛΟ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

strangewonderer
Μέλος 1ης Βαθμίδας


133 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2003, 02:35:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangewonderer  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΙΑΤΙ ΑΡΑΓΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΑΝΟΥΣΙΑ;ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΛΥΘΕΙ;ΜΑΓΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΟΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΤΕΡΤΥΠΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2003, 05:00:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φιλε μου πρωτα να πω οτι ειμαι Ο

και πιστευω σε οτι ειπες ομως

πιστευω ομως και στο αλλα το οποιο οι επιστημονες το εξηγουν με τα ισως, μπορει και με θεωριες που συνηθως αιωρουνται γιατι μπορει και να ισχυουν για καποιους αλλα οχι ολους

μερικες φορες δεν μπορεις να πεις στον αλλον τι ειδε απο την στιγμη που δεν ησουν παρων οταν εγινε το συμβαν και ας εισαι ο μεγας dr με μεταπτυχιακα σε ολα τα πανεπιστημια του πλανητη το μονο που μπορεις να κανεις ειναι υποθεσεις

και οπως εχω ξαναπει δεν μπορεις να μιλας για πρασινα αλογα αν δεν εχεις δει ποτε αλογο στην ζωη σου.

quote:
Καταρχην γιατι λες οτι το αγνουσαν;Πως το ξερεις(αν δεχτουμε βεβαια
οτι οντως εγινε, γιατι εχω αρκετες αμφιβολιες) οτι το αγνουσαν;
γιατι οταν θελεις να καλεσεις ενα πνευμα προσπαθεις να καλεσεις ενα πνευμα δεν προσπαθεις να κανεις γυαλια καρφια του σπιτι σου με τηλεκινηση τι πιο απλο?

δεν νομιζω να μπορει καποιος τυχαιος/ασχετος με την προσευχη να ανατιναξει ολα τα ηλεκτρικα και να κολησει στον τοιχο την φιλη του με το τραπεζι και ταυτοχρονα να σπασει ολα τα τζαμια της κουζινας προς τα μεσα και ολα αυτα καθως εχει πεσει με το κεφαλι κατω και εχει χασει της αισθησεις του και ομως αυτο να μην τον εμποδιζει να συνεχιζει να προσευχεται και να χρησιμοποιει την εκτη αισθηση του ωστε να μπορει να κλειδωσει της πορτες για να μην φυγει κανενας και να γευτουν ολοι τον πανικο

ετσι λοιπον υποθετω οτι υπαρχει και κατι αλλο.

προσωπικα δεν θα μπορουσα να συγκρινω καποιον με δυνατη πιστη που προσευχεται ολημερα καθε μερα με τον πιτσιρικα που μενει στο πιο κατω στενο ο οποιος δεν ξερει ακομα τι ειναι προσευχη και η μονη προσευχη που ξερει ειναι το θρυλε θεε μου,δεν ξερει με τι περπατανε και με τι χειριζονται τα αντικειμενα και να λεμε οτι με την προσευχη του εκανε το σπιτι του διαμπερες.

με βρισκεις παραλογο φιλε μου VIKING?
αν ναι να το συζητησουμε γιαυτο ειμαστε και εδω για να ανταλλασουμε αποψεις.

για μενα μαγκια ειναι να ζεις την ζωη σου οπως σου αρεσει και
οχι
οπως τους αρεσει
και οχι
οταν σε κανουν να νομιζεις οτι σου αρεσει


Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VIKING
Πλήρες Μέλος

Germany
1034 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2003, 15:26:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους VIKING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σου και παλι φιλε μου.Οχι δεν βρισκω καθολου παραλογα αυτα που
λες.Εγω για να ειμαι ειλικρινης δεν περιμενω απαντησεις μονο απο
τους επιστημονες.Ειναι πολλα που δεν γνωριζουμε και δεν θα τα μαθουμε
ποτε.Οπως εχω πει και παλιοτερα δεν ειμαι θρησκος αλλα οχι αθεος.Πιστευω
οτι κατι υπαρχει που ρυθμιζει τα παντα στο συμπαν,να το πουμε Θεο, Καρμα,δεν εχει σημασια.Και φυσικα δεν πιστευω σε κολασεις,παραδεισους
και σε σαταναδες.Τωρα στο θεμα μας.

Πιο πριν αναφερθηκα στην εκτη αισθηση και στις δυναμεις γενικα του
ανθρωπου,ομως παρολα αυτα οφειλω να πω οτι εχω ορισμενες αμφιβολιες για καποια
παραξενα συμβαντα για τα οποια αδυνατω να δωσω μια εξηγηση.Για παραδειγμα εχω ακουσει πολλες φορες οτι σε καποιες περιοχες που
εχουν συμβει βιαιοι θανατοι γινονται παραξενα πραγματα.Εχω ακουσει ακομα για ενα κοριτσι στην Κυπρο που ειχε πεθανει και οτι εμφανιστηκε
αν θυμαμαι καλα σε ενα χορο οπου χορεψε με ενα παιδι και μετα οταν
εφυγε η κοπελα το αγορι διαπιστωσε οτι κατι ειχε ξεχασει η κοπελα
να παρει μαζι της.Εκεινος πηγε στο σπιτι της κοπελας για να παραδωσει
το αντικειμενο,αλλα οι γονεις της κοπελας του ειπαν οτι ειχε πεθανει.Τωρα θα μου πεις και πως ξερουμε οτι ειναι αληθεια αυτο που
εγινε;Τυχαινει ομως να εχω ακουσει παρομοια περιστατικα και σε αλλες
χωρες.Θα ηθελα την γνωμη σου Endorama.Εγω δεν λεω οτι τα πιστευω αυτα
αλλα δεν τα απορριπτω και ολας.Με βαζει σε καποιες σκεψεις.Να σου
πω την αληθεια δεν αποκλειω καποιοι ανθρωποι που ειχαν βιαιο θανατο
να βρισκονται σε καποια ενδιαμεση κατασταση μεταξυ ζωης και θανατου.
Αλλα δεν μπορω να πιστεψω οτι ερχεται καποιο πνευμα
με την γνωστη μεθοδο με το ποτηρι.Πες μου εσυ πως εξηγεις οτι πρεπει να
βαζεις ενα κερι και να καθονται 3 ατομα σε ενα στρογγυλο τραπεζι
για την επιτυχη επικληση υποτιθεμενου πνευματος;Διοτι αν ειναι
οντως πνευματα θα επρεπε λογικα να μπορεις να τα καλεις και χωρις
να υπαρχουν 3 ατομα αλλα ενας και χωρις κερι.Δηλαδη
το πνευμα βαζει ορους για να ερθει κατα την επικληση;Δεν σου
φαινεται παραλογο;Δωσε μου μια εξηγηση φιλε μου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

YHVH
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
356 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2003, 16:39:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αλλα δεν μπορω να πιστεψω οτι ερχεται καποιο πνευμα
με την γνωστη μεθοδο με το ποτηρι.Πες μου εσυ πως εξηγεις οτι πρεπει να
βαζεις ενα κερι και να καθονται 3 ατομα σε ενα στρογγυλο τραπεζι
για την επιτυχη επικληση υποτιθεμενου πνευματος;Διοτι αν ειναι
οντως πνευματα θα επρεπε λογικα να μπορεις να τα καλεις και χωρις
να υπαρχουν 3 ατομα αλλα ενας και χωρις κερι.Δηλαδη
το πνευμα βαζει ορους για να ερθει κατα την επικληση;Δεν σου
φαινεται παραλογο;Δωσε μου μια εξηγηση φιλε μου.

Δηλαδή αν είναι όντως πνεύματα (που η πείρα μας διδάσκει ότι είναι) μπορείς χωρίς άλλους, τρώγοντας το πρωινό σου, να φωνάξεις "πνέυμα είσαι εδώ" και να αρχίσουν να κινούνται πράγματα?
Όσων αφορά τον αριθμό των ανθρώπων, πρέπει να υπάρχουν αρκετοί ώστε να μπορεί να διατεθεί η ενέργειά τους για την επίτευξη του σκοπού.
Επίσης, χωρίς το κερί και την κατάλληλη ατμόσφαιρα ο εγκέφαλος δεν θα εισαχθεί ποτέ στην εναλλακτική κατάσταση συνειδήσεως (δέους κλπ), η οποία τον τοποθετεί πιο κοντά στο υποσυνείδητο, χωρίς τη βοήθεια του οποίου ντεν έχει πνέυμα. Δεν ξέρω αν το κερί πρακτικά έχει να κάνει με το πνεύμα το ίδιο.
Αυτά κι από μένα!
Καλό απόγευμα!

Solve et Coagula
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
VIKING
Πλήρες Μέλος

Germany
1034 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2003, 17:11:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους VIKING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


Δηλαδή αν είναι όντως πνεύματα (που η πείρα μας διδάσκει ότι είναι) μπορείς χωρίς άλλους, τρώγοντας το πρωινό σου, να φωνάξεις "πνέυμα είσαι εδώ" και να αρχίσουν να κινούνται πράγματα?


Οχι βεβαια φιλε μου αφου απαιτειται πνευματικη αυτοσυγκεντρωση.Δεν
εννουσα αυτο.Εγω αυτο που μου φαινεται περιεργο ειναι γιατι
για παραδειγμα δεν μπορεις μονος σου μεσω της πνευματικης αυτοσυγκεντρωσης εχοντας ενα κερι να καλεσεις το υποτιθεμενο πνευμα.
Μιλας για ενεργεια και πολυ σωστα.Αυτη η ενεργεια σχετιζεται με τον
εγκεφαλο του ανθρωπου.Το λυγισμα του κουταλιου,η αυτοματη αναφλεξη
και διαφορα τετοια φαινομενα σχετιζονται με αυτο που λεμε
εκτη αισθηση φιλε μου.Το ιδιο γινεται και με το ποτηρι.Δεν εχουμε
να κανουμε με πνευματα.Πες μου εσυ τι εξηγηση δινεις για το λυγισμα
του κουταλιου μετα απο μια αυτοσυγκεντρωση πνευματικη και για την
αυτοματη αναφλεξη;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kswtikouli
Νέο Μέλος

Greenland
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2003, 00:47:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kswtikouli  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
kalhspera file mou...paliotera eixa "paiksei"kai egw ayto to paixnidi..eimastan mia parea 5 paidiwn sto spiti enws filou..oi treis apo ta paidia dilwnan eksereynites metafysikwn fenomenwn kai pneymatistes tote bebaia kaneis den tous pisteye..akoma kai egw pou eixe tyxei na exw dei pneyma mikroterh...htan brady kai egw exwntas akousei ton kyndino eixa arnithei na symetasxw..etsi eixa bgei sto mpalkonaki kai epina kafedaki..ta paidia eixan kleistei sto dwmatio kai eixan arxisei thn diadikasia..kapoia stigmh to skyli dipla mou arxise na ourliazei kai to fws tou dwmatiou esbhse..kai bghke o filo mou "o kai kala arxigos"kai mou leei elena ekana blakeia to ypotimousa kai gelagan oi alloi kai den mporei na fygei se parakalw ela na toumilhseis esy...mphka ligo fobismenh ston kyklo exw exwntas omws pisth sthn eswterikh mou dynamh..ekatsa monh kai arxisa na tou milaw...ontws se liga lepta eixa kataferei na to gyrisw pisw sthn dikh tou diastash..ekeino to brady den eixe kaneis wreksh na paei spiti kai etsi koimhthikame oloi ekei...mes ton ypno tou petaxtike o"arxhgos"kai apo diaisthish h symptwsh an thes kai egw koitaxthkame bathya sta matia kai mou eipe pws eixe dei enan agnwsto antra na mou shkwnei thn kouberta kai na mou xamogela to parakseno htan pws eixa dei kai egw to idio "oneiro"..thn allh mera mas ksypnhse h mama tou paidiou legwntas pws kati den phgaine kala..ths eixan spasei apo to pouthena dyo xontra kristalina tasakia..kai twra feygoume apo ekeino to skhniko kai ftanoume sto twra kai stis liges gnwseis pou exw apoktisei apo tote...einai ontws epikyndino kapoios amihtos na enoxlei ta pneymata ..eiparxei mia oloklhrh diadikasia gia na kaneis swsta kati tetio..kai prepei oloi na einai myhmenoi se aythn...xtysimo asphdas prostasias..kyklou prostasias me idikh teleth..kai polla alla..pou mono an exoun pragmatopoihthei kapoios einai sxetika asfalhs se ena tetio kalesma.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2003, 10:21:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε evil νομιζω θα καταλαβες οτι αστειευομουν...!
(αν και τπτ δεν πρεπει να αποκλειουμε χωρις ψαξιμο)
Αληθεια (συγνωμη αν γινομαι αδιακριτη) ποσων χρωνων εισαι?


Στην Αφρικη θα παω με τους MassaiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VIKING
Πλήρες Μέλος

Germany
1034 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2003, 14:42:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους VIKING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σου φιλε μου kswtikouli.Καλωσηρθες στην ομορφη παρεα μας.


Θα σε παρακαλουσα αν μπορεις να γραφεις στα
Ελληνικα.Φιλε μου οπως εχω ξανα πει με βαση την επιστημη εδω εχουμε να κανουμε με ψυχοκινητικα φαινομενα. Η μελετη της ψυχοκινησης προσπαθει να εξηγησει φαινομενα
οπως μετακινηση αντικειμενων χωρις να επεμβαινει πανω τους καμια μηχανικη δυναμη(χωρις τιποτα να τα σπρωχνει),το λυγισμα ή παραμορφωση μεταλλων και υλικων χωρις πιεσΗ Κ.Λ.Π.Τι σε κανει
να πιστευεις οτι καλεσατε καποιο πνευμα;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Neos
Μέλος 1ης Βαθμίδας


121 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2003, 15:08:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Neos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
παρακαλουνται ολα τα πνευματα σε γενικη συγκεντρωση σημερα το βραδυ στο σπιτι μου.

Εισοδος Ελευθερη.

...λετε να κυκλοφορουν και στο ιντερνετ?
πνευματα ειναι...θα μου πειτε οπου γουσταρουν κυκλοφορουν.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Neos
Μέλος 1ης Βαθμίδας


121 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2003, 15:09:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Neos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Α, ναι δεν σας ειπα το λόγο.
Εχω μετακομιση, κι ενα "χερακι" παραπανω θα μου ηταν χρησιμο...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

eViL
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Egypt
102 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2003, 22:04:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους eViL  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καταρχην φιλοι μου καλησπερα σας...Θα ηθελα να ζητησω συγγνωμη για την απουσια καποιων ημερων...

Σκορπιος πολλα θριλλερ βλεπεις...(χωρις παρεξηγηση)

quote:
Ρε παιδιά για να σας δείξουμε τους κινδύνους δεν το ανοίξαμε το τόπικ? Δηλαδή επιλέγεις συνειδητά γνωρίζοντας τις συνέπειες κάτι τέτοιο??? Δεν νομίζω ότι είναι ό,τι καλύτερο, αγαπητέ Σκορπιέ. Αυτοί που μιλάνε για τους κινδύνους κάτι ξέρουνε!

Σωστα αυτα που λες φιλε YHVH...

Φιλε VIKING να σε καλως ορισω και γω στο θεμα μας...

Καταρχην φιλε μου πολυ σωστα αυτα που λες...Πιανεις ομως ενα αλλο θεμα...Το θεμα της ψυχοκινησης(γνωστη και ως τηλεπαθεια) το οποιο πιστευω δινει μια αλλη οπτικη πλευρα πανω στο θεμα..
Να συμφωνησω μαζι σου πανω του Αποστολου Παυλου και του Σιλα,αλλα οπως βλεπω πιστευεις στην "επικρατηση του ενος".Τι εννοω?
Οτι δεχεσαι μεν την αποψη της τηλεκινησης(το οποιο ειναι ενα μυστηριο) δεν δεχεσαι ομως την υπαρξη πνευματων(το οποιο επισης ειναι μυστηριο)...
Και αυτα δεν τα λεω για να σε θειξω..Προς θεου..Απλα οπως καταλαβαινεις αυτη τη στιγμη πιανω ενα ενα τα posts και απανταω,η καλυτερα γραφω την αποψη μου πανω στο post...

Φιλε endorama

Σωστα τα οσα λες...Με καλυψες πληρος...

Φιλε strangewonderer σωστη η αποψη σου για την εννοια της μαγκιας..
Respect

quote:

Όσων αφορά τον αριθμό των ανθρώπων, πρέπει να υπάρχουν αρκετοί ώστε να μπορεί να διατεθεί η ενέργειά τους για την επίτευξη του σκοπού.
Επίσης, χωρίς το κερί και την κατάλληλη ατμόσφαιρα ο εγκέφαλος δεν θα εισαχθεί ποτέ στην εναλλακτική κατάσταση συνειδήσεως (δέους κλπ), η οποία τον τοποθετεί πιο κοντά στο υποσυνείδητο, χωρίς τη βοήθεια του οποίου ντεν έχει πνέυμα. Δεν ξέρω αν το κερί πρακτικά έχει να κάνει με το πνεύμα το ίδιο.
Αυτά κι από μένα!
Καλό απόγευμα!

Σωστα τα οσα λες φιλε YHVH με την διαφορα οτι το κερι απο οσο ξερω δινει μονο ατμοσφαιρα...Κυριως στα ατομα που ειναι τοσο περιεργα και θελουν να το παιξουν μαγοι με την επικαλεση ενος πνευματος βαζουν και κερια...Δεν εχει καμμια αλλη χρηση..

Επισης φιλε VIKING

quote:

Αλλα δεν μπορω να πιστεψω οτι ερχεται καποιο πνευμα
με την γνωστη μεθοδο με το ποτηρι.Πες μου εσυ πως εξηγεις οτι πρεπει να
βαζεις ενα κερι και να καθονται 3 ατομα σε ενα στρογγυλο τραπεζι
για την επιτυχη επικληση υποτιθεμενου πνευματος;Διοτι αν ειναι
οντως πνευματα θα επρεπε λογικα να μπορεις να τα καλεις και χωρις
να υπαρχουν 3 ατομα αλλα ενας και χωρις κερι.Δηλαδη
το πνευμα βαζει ορους για να ερθει κατα την επικληση;Δεν σου
φαινεται παραλογο;Δωσε μου μια εξηγηση φιλε μου.

Συγγνωμη αλλα αν μπορουσαμε να το εξηγησουμε δεν θα ανοιγαμε τετοιο θεμα...Ως γνωστον πολλα πραγματα δεν ειναι ευκολος νοητα στον ανθρωπινο εγκεφαλο.Αυτο δεν σημαινει ομως οτι ειναι παραλογα(παρα της λογικης).Απλα αυτα τα "καποια πραγματα" υπερβαινουν την λογικη του ανθρωπου...

Φιλη kswtikouli καλησπερα,

quote:
thn allh mera mas ksypnhse h mama tou paidiou legwntas pws kati den phgaine kala

Αν ηθελε να προκαλεσει καταστροφη το πνευμα δεν θα σπαγε μονο δυο τασακια..και μαλιστα δυο συγκεκριμενα..

Λες οτι "ο αρχηγος" ηρθε εξω στο μπαλκονι και σου ειπε να πας μεσα...
Απ'οσο ξερω αν βγεις απ'τον κυκλο την ωρα του παιχνιδιου και το πνευμα ειναι εξαγριωμενο μπορει και να κανει καταληψη σωματος,και αν οχι κατι τοσο ανωδυνο,τοτε θα μπορουσε να του κανει αλλα πραγματα...
Γιατι ο κυκλος που ξερετε που και καλα προστατευει απο το πνευμα ειναι οπως ενα "παιχνιδι" μαυρης μαγειας, που σχηματιζεις ενα κυκλο κανεις και λες διαφορα πραγματα και μετα βλεπεις γυρω σου καταστροφες και τρελα πραγματα......Και αν διανοηθεις να βγεις απο τον κυκλο χαθηκες...
Γι'αυτο πιστευω πως ειναι δυσκολο,η μαλλον οχι δυσκολο αλλα επικινδυνο να βγεις απο τον κυκλο.
Και αν αυτο-αποκαλουνταν "εξερευνητης μεταφυσικων φαινομενων και πνευματιστης" θα πρεπε να το ξερει και να μην τρεξει εξω απ'τον κυκλο..

Αναφερεις οτι εσυ και "ο αρχηγος" ειδατε το ιδιο ονειρο...
Το πνευμα καλη μου δεν ειχε φυγει..Δεν ειχε γυρισει στην διασταση του οπως ανεφερες...γι'αυτο και μου φανηκε παραξενο το οτι εφυγε μονο με τα λογια τα οποια δεν μας αναφερεις ποια ηταν(γιατι υπαρχουν καποια συγκεκριμενα λογια για να φυγει ενα κακοβουλο πνευμα)..Υπαρχει ομως και η αποψη του να εφυγε το πνευμα με δικια του θεληση η επειδη να το απλα "δεν ειχε ορεξη" για παιχνιδια, και το ονειρο ειναι συνεπεια του παιχνιδιου που ειχε μεινει στο υποσυνειδητο και σας βγηκε με καποιο ονειρο...Πως ομως ειδατε το ιδιο ονειρο?
Επομενως επικρατει η αποψη του οτι το πνευμα δεν ειχε βγει απο το παιχνιδι..Ειστε τυχεροι που δεν εκανε τιποτα αλλο...

Δεν προσπαθω να διαψευσω τα οσα ειπες...Απλα τα εξηγω με βαση τα οσα ξερω...

Με ολο το σεβασμο..

Φιλη scully...συγγνωμη αλλα δεν καταλαβα οτι αστιευοσουν γι'αυτο και "αρπαχτηκα"...
Δεν εισαι αδιακριτη...απλα δεν απανταω


Οπως ειπα και πριν...

quote:
αυτη τη στιγμη πιανω ενα ενα τα posts και απανταω,η καλυτερα γραφω την αποψη μου πανω στο post...

Και παλι συγγνωμη για την απουσια μου...Και να ευχαριστισω για αλλη μια φορα ολα τα παιδια που ασχοληθηκαν με τον θεμα...

Με ολο το σεβασμο...


Χαιρετω..eViL one


...The eyes are the only truth...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
VIKING
Πλήρες Μέλος

Germany
1034 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2003, 00:45:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους VIKING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σου και παλι φιλε μου ΕVIL.Καταρχην ηθελα να σε ρωτησω κατι ασχετο.Μπορεις να μου πεις πως εισαγεις μια εικονα στο Φορουμ.Ξερω οτι
πρεπει να πατησεις ενα συγκεκριμενο κουμπι που γραφει(εισαγωγη εικονας) αλλα μετα τι πρεπει να κανω;Γραφω το path στο οποιο
βρισκεται η εικονα που θελω να εισαγω απο τα windows;


quote:
Καταρχην φιλε μου πολυ σωστα αυτα που λες...Πιανεις ομως ενα αλλο θεμα...Το θεμα της ψυχοκινησης(γνωστη και ως τηλεπαθεια) το οποιο πιστευω δινει μια αλλη οπτικη πλευρα πανω στο θεμα..
Να συμφωνησω μαζι σου πανω του Αποστολου Παυλου και του Σιλα,αλλα οπως βλεπω πιστευεις στην "επικρατηση του ενος".Τι εννοω?
Οτι δεχεσαι μεν την αποψη της τηλεκινησης(το οποιο ειναι ενα μυστηριο) δεν δεχεσαι ομως την υπαρξη πνευματων(το οποιο επισης ειναι μυστηριο)...


Φιλε μου μια εξηγηση που δινουν οι υποστηριχτες της υπαρξης πνευματων
ειναι οτι τα φαντασματα(πνευματα) ειναι μαγνητικα αιθερικα πλασματων
που λογω καποιας στιγμιαιας υπερβολικης δονητικης δραστηριοτητας
παρεμειναν σε ενδιαμεσο πεδιο μεταξυ ζωης και θανατου,πολλες φορες
επαναλαμβανοντας την ιδια δραστηριοτητα.Το πεδιο στο οποιο υπαρχουν
ειναι αορατο σε μας,αλλα υπαρκτο εξαιτιας των ανεξηγητων φαινομενων
που προκαλουν(π.χ η μετακινηση ποτηριου κατα την επικληση πνευματος κ.λ.π).Αυτη ειναι μια πιθανη εξηγηση την οποια υποθετω υποστηριζεις
εσυ και γενικα αυτοι που πιστευουν σε πνευματα.Η αλλη εξηγηση που
μπορει να δωθει ειναι οτι ολα αυτα τα ανεξηγητα φαινομενα(μετακινηση
αντικειμενων,σπασιμο τζαμιων κατα την επικληση υποτιθεμενου πνευματος) σχετιζονται
με τον εγκεφαλο του ανθρωπου και γενικοτερα την "εκτη αισθηση".
Εγω θεωρω πιο πιθανο οτι η δευτερη εξηγηση ειναι κοντα στην αληθεια.
Εδω δεν υπαρχουν αποδειξεις για τιποτα.Υποθεσεις μπορουμε να κανουμε
φιλε μου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

coperrolo
Μέλος 2ης Βαθμίδας


191 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2003, 02:42:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους coperrolo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ερώτηση κρίσεως, γιατί δεν καλούμε ποτέ απ'τον κήπο? Το είδα στη λίστα με τα no-no's αλλά χωρίς αιτιολόγηση.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2003, 02:49:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φιλε VIKING για να εισαγεις μια εικονα πρεπει ρωτα να ειναι αποθηκευμενη σε καποιο δυκτιακο χωρο αν ειναι μεσα στον υπολογιστη σου δεν προκειται να την δουμε ποτε γιατι πολυ απλα θα ειναι στον υπολογιστη σου

λοιπον εχεις βρει τον χωρο στο ιντερνετ που χρειαζεσαι για να βαλεις την φωτογραφια σου η ακομα καποια φωτογραφια στο ιντερνετ που σου αρεσε και θελεις να μας την δειξεις πατας την εισαγωγη εικονας και βλεπεις αυτο [img][/img ] αναμεσα στiς παρενθεσεις με τα img βαζεις την διευθηνση που βρισκεται το αρχειο για παραδειγμα [img]http://ww.toarxeiomoy.jgp[/img


Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Yngwie
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
194 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2003, 03:57:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Yngwie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

Σωστα τα οσα λες φιλε YHVH με την διαφορα οτι το κερι απο οσο ξερω δινει μονο ατμοσφαιρα...Κυριως στα ατομα που ειναι τοσο περιεργα και θελουν να το παιξουν μαγοι με την επικαλεση ενος πνευματος βαζουν και κερια...Δεν εχει καμμια αλλη χρηση..

Αχ φίλε evil με όλο το σεβασμό, θα σε μαλώσω. Σε πιάνω και δεύτερη φορά παράτυπο να διασπείρεις λάθος πληροφορίες. Θα θελα να μου πείς απο που το ξέρεις αυτο που ξέρεις για το κερί. Αχ.

Η φλόγα του κεριού είναι ιερή, ανοίγει το λεπτοφυές πέπλο με τους άλλους κόσμους, πρέπει πάντοτε να αφιερώνεται κάπου όταν ανάβεται σε κάτι θείο, σε άγγελους, αρχάγγελους, αγίους, τον Θεό τον ίδιο, τη θεία Μητέρα, σε κάτι ανώτερο τέλος πάντων. Μπορούμε ακόμα και να ζητήσουμε απο τις σαλαμάνδρες (τα στοιχεία) της φωτιάς να μας προστατέψουν μέσω της αύρας του κεριού. τα χρώματα των κεριών έχουν σημασία στις επικλήσεις, ο αριθμός τους επίσης, το άν είναι μελισσοκέρια ή όχι επίσης. Οι μαύροι μάγοι που χρησιμοποιούν κεριά (και κατ επέκτασιν και την ιερή έννοια της φλόγας )κάνουν το μεγαλύτερο έγκλημα έγραφε ο αείμνηστος Λευκός μύστης Omraam Michael Aivanhov, βεβηλώνουν ότι πιό ιερό. Οποιος επικαλείται πνεύμα είναι αδύνατον να μην έχει κεριά με τα κατάλληλα χρώματα και σύμβολα, και δεν το κάνουν οι "περίεργοι" και αυτοί που το παίζουν μάγοι αλλά οι σοβαρότεροι μύστες και ιερουργοί απανταχού.Ακόμα και οι Ινδιάνοι Σαμάνοι ιερείς ανάβουν φωτιά.
Με έναν φακό στο χέρι στην εξοχή βράδι, ενδέχεται να στην πέσουν ξωτικά, με λάμπα πετρελαίου όμως όχι, γιατί έχει φλόγα.
Για του λόγου το αληθές όταν αποφασίσεις να ασχοληθείς σοβαρά, πάρε ένα απλό κεράκι λευκού χρώματος και κοίτα το στην αρχή πρώτη μέρα για 10 λεπτά, την επόμενη παραπάνω, την επόμενη παραπάνω και προσπάθησε να γίνεις ένα με την φλόγα του, να δείς το δωμάτιο λες και είσαι ένα μικρόβιο μέσα στη φλόγα του.Αν το θελήσεις με επιμονή θα το πετύχεις. Αυτο οι σοφοί το έλεγαν κρυφά ο Μυστικός Γάμος για να μην το μάθουν οι αμύητοι. Μόλις μπείς μέσα στη φλόγα μεταφέροντας εκεί τη συνείδηση σου ζήτα απο το κερί να σου μιλήσει και να σου πεί το ρόλο του. Τότε το ξανασυζητάμε με αγάπη και πάλι. εδώ θα είμαστε.


quote:

Γιατι ο κυκλος που ξερετε που και καλα προστατευει απο το πνευμα ειναι οπως ενα "παιχνιδι" μαυρης μαγειας, που σχηματιζεις ενα κυκλο κανεις και λες διαφορα πραγματα και μετα βλεπεις γυρω σου καταστροφες και τρελα πραγματα......Και αν διανοηθεις να βγεις απο τον κυκλο χαθηκες...

Κύκλος δεν γίνεται φίλε μου μόνο στην μαύρη μαγεία, και αρχάγγελους να επικαλεστείς κύκλος γίνεται, και μετά δεν βλέπεις μόνο καταστροφές αλλά μπορεί να δείς και υπέροχα πανέμορφα όντα και να μυρίσεις εξαίσιες αστρικες μυρωδιές. Και άν βγείς απο τον κύκλο και είσαι αγνός και με καθαρή καρδιά βυθισμένος στην έννοια της Συμπαντικής αγάπης δεν χάνεσαι. Ο κύκλος σου πρέπει να συμπίπτει με την αύρα σου (μεταφορικά). Ο κύκλος γίνεται επίσης για να επικεντρώσεις την ενεργεια σου σε συγκεκριμένο χώρο, είναι το φρούριο της δύναμης σου. Είναι συμπαντικό σύμβολο και έχει αξία για τους επάνω, ορίζει κάτι και δεν είναι εργαλείο ΜΑΥΡΗΣ ΜΑΓΕΙΑΣ.
Οσο για το "που και καλά προστατεύει" όπως εξέφρασες φίλε evil θα θελα να βλεπα τι θα λεγες εάν είχες αντικειμενική κρίση για το πόσο επικίνδυνο ήτανε αυτό που κάνατε χωρίς κύκλο. Το εγχειρίδιο επίκλησης πνευμάτων του Δόκτορα Φάουστ (ο οποίος ήτανε αληθινός και όχι ευφύημα του Γκαίτε) ξεκινά με πρώτη φράση Never read me aloud without a circle (Ποτέ μη με διαβάζεις δυνατά χωρίς κύκλο). Επίκληση πνευμάτων χωρίς κύκλο είναι καρμανιόλα για τον άπειρο και τον έμπειρο.
Είστε πολύ τυχεροί που ήρθε κάτι μικρής ιεραρχίας αλλιώς δεν θα χατε τα λογικά σας για να το περιγράψετε κιόλας. Ενας χαρακτήρας λάθος σε κάποιο θείο όνομα στον κύκλο προστασίας με Goetia-Σολομωνικό σύστημα με άφησε ηλίθιο,γυμνό και απροστάτευτο (στην ηλικία των περιπου 18 ετών) σε πανάρχαιες θεριεμένες δυνάμεις που με εκτόξευσαν σε μιά πόρτα 5 μέτρα πέρα απο το κέντρο του κύκλου. Διαβάστε πρώτα για το σαβουάρ βίβρ του χώρου και μην πάτε να μπείτε ρακένδυτοι σε prive club διακεκριμένων γιατί εκτός απο την πόρτα (που την έφαγα στη μάπα σαν χαζός πιτσιρικάς) θα φάτε και ξύλο επειδή δεν είχατε γραβάτα.
Ο νοών νοείτω. Το αόρατο δεν είναι παιχνίδι.

Γράφω σε βασικές γραμμές τα απολύτωςαπαραίτητα

0) μαθαίνω τον εαυτό μου και τα όρια του, τον εξευγενίζω σε βάθος μαθαίνοντας πρώτα την έννοια της Συμπαντικής αφιλοκερδούς αγαπης
1) Διαβάζω, διαβάζω, διαβάζω πολύ για τον εσωτερισμό
2) Διαλογίζομαι , συλλογίζομαι,διαλογίζομαι
3) μαθαίνω να μετατοπίζω τη συνείδηση μου και σε άλλα πεδία
4) μαθαίνω να κάνω αστρική προβολή
5) μαθαίνω εξορκισμούς, μάντραμ,αστρικά σύμβολα προστασίας
6) μαθαίνω να εξαγνίζω το χωρο μου
7) μαθαίνω να συνδυάζω σύμβολα, χρώματα, αρχέτυπα,θεότητες,τεχνικές κτλ
8) μαθαίνω να αναπτύσσω όλες τις αισθήσεις μου πέρα απο τις 5, διόραση,διαίσθηση, διακοή κτλ
9) μαθαίνω να εχω άριστη φυσική και σωματική υγεία
10)μαθαίνω να έρχομαι σε επαφή με το θείο και άλλες οντότητες (ειδικά το τελευταίο συμπεριλαμβάνει την επίκληση πνευμάτων εάν κάποιος το επιθυμεί είτε αστρικά, είτε φυσικά-αστρικά)

Μετά απο τέτοια εκπαίδευση η οποία ενδέχεται να πάρει και χρόνια αναλόγως την εξέλιξη του κάθε ανθρώπου μπορεί κάποιος να καλέσει με ασφάλεια πνεύματα εκτός των αγγελικών. Αυτός είναι και ο λόγος που οι περισσότεροι αποτυγχάνουν και στην συνέχεια καταλήγουν θύματα τρέλας, μελαγχολίας, αυτοκτονίας και θανάτου απο επικλήσεις. Γιατί πολλοί θέλουν το Ω χωρίς να αρχίσουν απο το Α.

Ελα εδώ παιδάκι μου, πάμε να βγάλεις δίπλωμα για το παπί.
ΟΟΧΧΙΙΙ, εγώ θέλω να καβαλήσω την Suzuki Hayabusa την 1300cc με τα τριψήφια άλογα, τι πειράζει ρε μάνα που δεν ξερω ούτε ποδήλατο. Εχει ο Θεός. Δυστυχώς σε τέτοια θέματα δεν έχει και πολλά να δώσει στην ματαιοδοξία και την παρρησσία του κάθε τρελλαμένου που θέλει πνεύμα εδώ και τώρα ,αμέτη μουχαμέτη, που θέλει ολυμπιακό μετάλλιο αγύμναστος απο την κούνια .

Φιλική συμβουλή γεμάτη αγάπη και να την ακούω και εγώ (χωρίς καμία κριτική διάθεση). Είναι πολύ επικίνδυνο και δυσάρεστο στους απάνω να διαστρεβλώνονται, διασύρονται, παραμορφώνονται εσωτερικές αληθειες και γνώσεις.
Δεν είναι ίδιο με το να πούμε λάθος οτιδήποτε άλλο ανθρώπινο π.χ το τάδε αμάξι έχει ραδιοκασετόφωνο PIONEER ως αξεσουάρ, ενώ είχε SONY,εκεί είναι μικρό το κακό. Χρεώνεται κανείς μεγάλο ΚΑΡΜΑ εάν διαστρεβλώσει θεία γνώση. ΠΡΟΣΟΧΗ. Διαβάστε ανηλεώς βιβλία αγίων, μυστών, διαλογιστών που άφησαν έργο πίσω τους για την ανθρωπότητα και όχι τσαρλατανίσκους που ζητούν ευκαιρία να τα αρπάξουν πρόσκαιρα και αδιαφορούν για τις συνέπειες των γραφόμενων τους.
Ενα βιβλίο με γητειές μπορεί να κλείσει αρκετά σπίτια , αυτό όμως δεν το ξέρει ο εκδότης γιατί δεν έχει αναπτύξει τις αισθήσεις του πέρα απο την αφή του που αρέσκεται να χαιδεύει τα Ευρώ στην τσέπη. Το κακό είναι οτι ο Anubis και οι κύριοι του κάρμα εκεί πάνω δεν πληρώνονται με ευρώ, χρεώνουν και άμα δεν έχεις πίστωση στην τράπεζα τους τότε την έκατσες τη βάρκα.
Ετσι και ο εκδότης δεν θα δεί αλλά θα πληρώσει μεχρι και την τελευταία δεκάρα γιατί οι Κύριοι του κάρμα δεν μετράνε τις καλές προθέσεις αλλά τα αποτελέσματα. Η δύναμη του λόγου είναι μεγάλη και συνδυάζεται με το νόμο της ανταπόδοσης. Οτι πούμε διαμορφώνει ζωές, συνειδήσεις , αντιλήψεις και το κρίμα είναι μεγάλο. Αν δεν είμαστε σίγουροι 100% για κάτι ας εκφράσουμε την αποψη μας με σαφή την αβεβαιότητα τονίζοντας το μέρος της προσωπικής εκτίμησης άποψης για να μην υπάρχουν αιωρούμενες ασάφειες.

Ξανατονίζω ότι τα λέω με αγάπη και καμία κριτική διάθεση.

may the light protects our way

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2003, 10:23:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ξερεις οσο ποιο μεγαλος εισαι, τοσο ποιο εμπιστεμενα ειναι και αυτα που λες (στις περισσοτερες περιπτωσεις...)
Anyway, πιστευεις οτι μπορει να πετυχει κατω απο οποιεσδηποτε συνθηκες?
Και κατι αλλο, τα ονειρα εχουν σταματησει ε?

Στην Αφρικη θα παω με τους MassaiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kappas
Νέο Μέλος

Greece
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2003, 15:44:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kappas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΟΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΣ ΣΕ ΕΝΑ ΑΠΟΜΕΡΟ ΣΗΜΕΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΨΕΙΣ! ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΨΕΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ ΘΑ ΠΑΙΘΑΝΕΙ!!!!


Η.ΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ο ΩΝ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
71 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2003, 18:57:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ο ΩΝ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΙΔΙΑ ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΤΟ ΑΛΛΟ Σ0ΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΘΑ ΕΠΙΚΑΛΕΣΤΕΙ ΤΟ ΙΣΧΥΡΟΤΕΡΟ ΤΩΝ ΔΑΙΜΟΝΩΝ ΚΑΘΩΣ ΛΕΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΖΗΤΗΣΕΙ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ ΤΙΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΤΟΥ ΜΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΑΝΤΑΛΑΓΜΑ! ΘΕΛΟΝΤΑΣ ΝΑ ΤΟΝ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΣΩ ΖΗΤΩ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΔΗΛΑΔΗ ΤΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΟΥΝ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΕΠΙΚΛΗΣΗΣ ΜΕ ΠΟΤΗΡΙ Η ΜΕ ΒΙΒΛΙΟ ΚΑΙ ΚΛΕΙΔΙ(ΣΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΜΑΙΛ) ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΨΩ ΛΙΓΟ ΤΑ ΦΤΕΡΑ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΤΗΣΕΙ ΤΗΝ ΣΟΛΟΜΩΝΙΚΗ ! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ΟΠΟΙΟΝ ΣΠΕΥΣΕΙ ΣΕ ΒΟΗΘΕΙΑ (ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΓΟΥΣΑ ΑΝΑΓΚΗ )

ΒΙΟΣ ΑΝΕΟΡΤΑΣΤΟΣ ΜΑΚΡΑ ΟΔΟΣ ΑΠΑΝΔΟΧΕΥΤΟΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

YHVH
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
356 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2003, 21:21:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτό που λες δεν είναι καθόλου καλή ιδέα. Το μόνο που επιτρέπεται να κάνεις είναι να του μιλήσεις και να τον μεταπείσεις. Οποιαδήποτε επέμβαση χωρις τη θέλησή του παραβαίνει τον συμπαντικό νόμο περί ελεύθερης βούλησης και θεωρείται μαύρη μαγεία. Αυτός ο άνθρωπος έχει το δικαίωμα επιλογής και επέλεξε. (Δύστυχώς βέβαια, αλλά...)

Solve et Coagula
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
VIKING
Πλήρες Μέλος

Germany
1034 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2003, 00:19:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους VIKING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας φιλοι μου.Φιλε YHVH τι εννοεις παρακατω.Μπορεις να μας κανεις περιγραφη:

quote:
Είστε πολύ τυχεροί που ήρθε κάτι μικρής ιεραρχίας αλλιώς δεν θα χατε τα λογικά σας για να το περιγράψετε κιόλας. Ενας χαρακτήρας λάθος σε κάποιο θείο όνομα στον κύκλο προστασίας με Goetia-Σολομωνικό σύστημα με άφησε ηλίθιο,γυμνό και απροστάτευτο (στην ηλικία των περιπου 18 ετών) σε πανάρχαιες θεριεμένες δυνάμεις που με εκτόξευσαν σε μιά πόρτα 5 μέτρα πέρα απο το κέντρο του κύκλου

Μας λες οτι "εκτοξευθηκες",κανε μας ακριβη περιγραφη σε παρακαλω.



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

eViL
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Egypt
102 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2003, 00:55:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους eViL  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλοι μου καλησπερα....

Φιλε VIKING καλησπερα...στο θεμα του avatar(εικονας) με καλυψε ο φιλτατος endorama

quote:
Φιλε μου μια εξηγηση που δινουν οι υποστηριχτες της υπαρξης πνευματων
ειναι οτι τα φαντασματα(πνευματα) ειναι μαγνητικα αιθερικα πλασματων
που λογω καποιας στιγμιαιας υπερβολικης δονητικης δραστηριοτητας
παρεμειναν σε ενδιαμεσο πεδιο μεταξυ ζωης και θανατου,πολλες φορες
επαναλαμβανοντας την ιδια δραστηριοτητα.

Να και κατι καινουργιο...Σε ευχαριστω για την πληροφορια..

Φιλε Yngwie συγγνωμη αλλα να σου υπενθυμισω οτι κανεις δεν ειναι τελειος...Οσο για το κερι ειχα ακουσει απο πολλους "παιχτες" διαφορα....Συμφωνω στα οσα λες αλλα δεν σημαινει οτι συσχετιζονται ολα αυτα...Για να συμβολιζει κατι τετοιο το κερι..Θα πρεπει και ο "παιχτης" να "πιστευει"....Πιστευω καταλαβες τι θελω να πω...

Φιλε Ο ΩΝ σου χω στειλει mail εδω και καιρο...

Φιλε VIKING ωραια εικονα ...


Χαιρετω..eViL one


...The eyes are the only truth...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ο ΩΝ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
71 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2003, 11:59:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ο ΩΝ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ! ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΠΙΚΑΛΕΣΤΟΥΜΕ ΕΝΑ ΠΝΕΥΜΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΤΗΡΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΜΙΑ ΜΑΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΑΤΗΣΕΙ , ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΤΟΧΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΑΝ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΠΕΤΥΧΕΙ (ΦΙΛΕ EVIL ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΤΟ ΜΑΙΛ ΣΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΣΤΕΙΛΕΙΣ???)

ΒΙΟΣ ΑΝΕΟΡΤΑΣΤΟΣ ΜΑΚΡΑ ΟΔΟΣ ΑΠΑΝΔΟΧΕΥΤΟΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

YHVH
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
356 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2003, 12:56:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε "Ο ΩΝ" ΚΑΙ φίλε ΕΒΙΛ, επαναλαμβάνω!!!
quote:
Αυτό που λες δεν είναι καθόλου καλή ιδέα. Το μόνο που επιτρέπεται να κάνεις είναι να του μιλήσεις και να τον μεταπείσεις. Οποιαδήποτε επέμβαση χωρις τη θέλησή του παραβαίνει τον συμπαντικό νόμο περί ελεύθερης βούλησης και θεωρείται μαύρη μαγεία. Αυτός ο άνθρωπος έχει το δικαίωμα επιλογής και επέλεξε. (Δύστυχώς βέβαια, αλλά...)

Μα καλά βαλτοί είστε???


Παρεπιπτόντως, αυτό με την Σολομωνική και τον λάθος για έναν χαρακτήρα κύκλο ήταν post του Yngwie και όχι δικό μου...

Solve et Coagula
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Yngwie
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
194 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2003, 02:18:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Yngwie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Γεια σας φιλοι μου.Φιλε YHVH (Yngwie αδερφέ)τι εννοεις παρακατω.Μπορεις να μας κανεις περιγραφη:

quote:
Είστε πολύ τυχεροί που ήρθε κάτι μικρής ιεραρχίας αλλιώς δεν θα χατε τα λογικά σας για να το περιγράψετε κιόλας. Ενας χαρακτήρας λάθος σε κάποιο θείο όνομα στον κύκλο προστασίας με Goetia-Σολομωνικό σύστημα με άφησε ηλίθιο,γυμνό και απροστάτευτο (στην ηλικία των περιπου 18 ετών) σε πανάρχαιες θεριεμένες δυνάμεις που με εκτόξευσαν σε μιά πόρτα 5 μέτρα πέρα απο το κέντρο του κύκλου

Μας λες οτι "εκτοξευθηκες",κανε μας ακριβη περιγραφη σε παρακαλω.


Ακριβή περιγραφή δεν μπορώ να κάνω δημοσίως για το του τι συνέβη για ευνόητους λόγους ,λίγα θα πώ ,και κυρίως για να μην ξανανοίξω ένα link που μου πήρε τρία χρόνια απο τη ζωή μου να συνέρθω. Και μόνο αυτό φτάνει.
Χώρια του ότι δεν θα καθίσω να ασχοληθώ με διαφωνίες του στύλ " Μήπως είσαι τρελός, μήπως τα χεις χαμένα, μα καλά στον 21ο αιώνα ζούμε, πες μου πως γίνεται να το κάνω και εγώ. Μου φτάνει η εμπειρία που είχα ολοζώντανη και με τις συνέπειες της. Βέβαια θα μου πείς φίλε VIKING μήπως φίλε ήταν αποτέλεσμα τύπου Poltergeist όπως γίνεται συνήθως με κοριτσάκια που δεν είχαν φυσιολογική σεξουαλική συμπεριφορά, μήπως δεν ήταν επίκληση αλλά διοχετεύτηκε μέρος μίας νοητικής ενέργειας στο χώρο και έτσι πετάχτηκες απέναντι, μηπως ήταν καθαρή τηλεκίνηση κτλ κτλ Εχω πανεπιστημιακές σπουδές θεωρητικού επιστημονα και ξέρω μέχρι που φτάνει η επιστήμη και μέχρι που δεν φτάνει το είδα.

Καταρχήν μόνο και μόνο για να σε βγάλει το πνεύμα απο τον κύκλο προστασίας σου είναι ικανό να παράγει τρελά οράματα εξαιρετικά αληθοφανή μπρός στα μάτια σου. Είδα απο πωλητή Φεράρι να μου δίνει τα κλειδιά μιάς Castarossa λέγοντας μπράβο καλορίζικη έως να ξυλοκοπάνε τη μάνα μου, αλλά δεν ψάρωσα να βγώ έξω απο τον κύκλο γιατί το γνώριζα και περίμενα τα πάντα μετά απο 9μηνη προετοιμασία. Αυτό να το ακούσουνε μερικοί που θέλουν να κάνουνε τέτοια τελετουργία με προετοιμασία μιάς εβδομάδας. Μακριά, μακριά, μακριά. Μην παίζετε με το αόρατο σε τέτοιο επίπεδο χωρίς μακρόχρονη πείρα. Καίει, τσούζει, τσουρουφλάει,σκοτώνει.

Ο Aleister Crowley έχει αναφέρει και σίγουρα η γνώμη του έχει βαρύνουσα σημασία λόγω του ότι ήταν εμπειροτέχνης και κοίταγε την πράξη ήταν ότι τα 72 πνεύματα που περιγράφονται στην Σολομωνική είναι τμήματα του ανθρώπινου μυαλού.
Αρα εάν κάποιος θέλει να επικαλεστεί π.χ τον δαίμονα Σίτρι με το Σολομωνικό σύστημα ο οποίος έχει τη δύναμη να έλξει σεξουαλικά δύο ανθρώπους του αντίθετου φύλου, ουσιαστικά επικαλείται το τμήμα εκείνο του εγκεφάλου του, το οποίο θα μας συμμαζέψει στο να γίνουμε πιο προσεκτικοί με την εμφάνιση μας, να προσεγγίζουμε πιό όμορφα, να κάνουμε καλύτερο φλέρτ, να γνωρίζουμε τεχνικές "καμακώματος" έτσι ώστε να επιτευχθεί το ποθούμενο.
Ας υποθέσουμε ότι είναι μία σοβαρή άποψη, αλλά εάν ισχύει η σχέση μακρόκοσμου και μικρόκοσμου "Ως εν ουρανώ και επι της γής ή αλλιώς As above so below" ουσιαστικά μέσα μας υπάρχει μια μικρή αναπαράσταση του σύμπαντος. Εάν λοιπόν ο δαίμονας Σίτρι είναι εκείνος που φερνει δύο άτομα αντίθετου φύλου σε επαφή, ουσιαστικά επικαλούμαστε εκείνο το τμήμα του μικρόκοσμου μας που αντιστοιχεί σε εκείνη την προαιώνια δαιμονική ενέργεια που ονομάζεται Σίτρι και έχει την τάδε ή δείνα δύναμη με σκοπό να εκδηλωθεί αυτή η δύναμη στο υλικό -φυσικό πεδίο.

Αυτή η άποψη μου φαίνεται σωστότερη για αυτό και σε μοντέρνα έντυπα εσωτερισμού διάφορι λένε επικαλεστείτε την οντότητα/κομμάτι του ανθρώπινου εγκεφάλου σας κτλ

Το πνεύμα στην δική μου εμπειρία, δεν εμφανίστηκε και έπαιζε με τα νεύρα μου, καθώς άρχισα να βυθίζω στο μαγγάλι μου το Σπαθί της Τέχνης και να το βασανίζω απειλώντας πως θα κάψω την σφραγίδα του, εκστομίζοντας τα πιό ιερά θεία ονόματα και τις χειρότερες κατάρες για να εμφανιστεί. Οταν δεν εμφανίστηκε για ώρα αποκαμωμένος έκανα μία λάθος τελετή ελάσσονος εξορκισμού του χώρου και αποφάσισα να βγώ απο τον κύκλο.
Ενα λάθος σε έναν χαρακτήρα του κύκλου και ο κακα γενόμενος εξορκισμός συν του ότι δεν είχα μία αύρα αγίου ανθρώπου ζυμωμένη με αρετές,εγκράτεια,συμπαντική και αφιλοκερδή αγάπη κτλ, έκανε τον δαίμονα ορατό με τη χειρότερη δυνατή μορφή έτοιμος να με κάνει να πληρώσω που τον βασάνιζα έτσι τόση ώρα γιατί παραβίασα τον κοσμικό εκείνο νόμο που απαγορεύει να κάνεις το καπρίτσιο σου για να καλέσεις πνεύματα.
Οι λεπτομέρειες του συστήματος όμως είναι εξαιρετικά πολύπλοκες, ακόμα και η ρόμπα που φοράει κανείς π.χ πρέπει να είναι υφασμένη απο παρθένα για να έχει την απαιτούμενη προστασία κάποιος. Μία τέτοια μικρή λεπτομέρεια απο αρκετούς εσωτεριστές της πλάκας παραβλέπεται αλλά ωιμέ όταν τρελές και φοβερές σκέψεις θα τους διακατέχουν αργότερα δεν θα θυμούνται την αιτία καθώς ο δαίμονας μέρα μέ τη μέρα θα ριζώνει όλο και βαθύτερα στην ψυχή τους.

Οι αρχαίοι μάγοι ήταν εξαιρετικά ενάρετοι και θεοσεβούμενοι με υπέρλαμπρη αύρα. Διαλογίζονταν για εβδομάδες και μήνες πρίν κάποιο σοβαρό τελετουργικό για να είναι σίγουροι ότι η πράξη τους θα συμβάδιζε με τους κοσμικούς συμπαντικούς νόμους και θα ήταν για θεάρεστο έργο και όχι για ψύλλου πήδημα ή περιέργεια γιατί παραβιαζεται η βούληση του πνεύματος. Ο μάγος πρέπει να έχει επαφή με πολύ υψηλές θείες διάνοιες που έχουν την δύναμη να του δώσουν το ΟΚ και επιπλέον να τον προστατέψουν εάν κάτι πάει στραβά. Εγω τέτοιο ΟΚ δεν πήρα άν και προστατεύτηκα και ξέρω ότι χρωστάω στους επάνω.

Θυμηθείτε τον Αρχάγγελο Μιχαήλ όταν απευθύνθηκε στον Σατανά,δεν τον έβρισε αλλά του είπε "Ας σε επιτιμήσει ο Κύριος".
Οπως και να χει η εκτόξευση αρκετών μέτρων έξω απο τον κύκλο έγινε και το σπίτι ρήμαξε ελάχιστα ευτυχώς καθώς θα προτιμούσα να αντιμετωπίσω μιά λεγεώνα δαίμονες τότε, παρά την οργή των γονιών μου για το καμμένο τους σαλόνι (λέω καμμένο γιατί οι φλόγες που είδα ήταν τεράστιες , με τύλιξαν αλλά δεν κάηκα,τίποτε δεν κάηκε ευτυχώς και με πέταξαν μέτρα έξω απο τον κύκλο). Διάφορα πράγματα έσπασαν όμως.Είτε η φωτιά ήταν απο αστρική ουσία, είτε απο πραγματική και την γλύτωσα λόγω των τελετουργημένων για την περίσταση. δαχτυλιδιών,μενταγιόν,μπρασελέ κτλ που είχα , αυτο που εχω να πώ είναι Δόξα στο όνομα του Κυρίου.

Είπα με τόσο φόβο και πίστη Χριστέ μου που δύο άυλες φωτεινές φιγούρες σαν άγγελοι με προσγείωσαν όσο το δυνατόν ομαλότερα , άν και μάτωσε η μύτη μου και ξύπνησα την άλλη μέρα το πρωί καθώς το κεφάλι μου είχε φιλήσει την πόρτα. Το σπίτι μύριζε σαν πυριτιδαποθήκη.

Η διετής ενασχόληση μου με την εκκλησία και οι καθημερινές προσευχές μου για δύο και συναπτά έτη μετά την τελετή έγιναν μετά απο ημέρες όταν γυρνώντας ένα βράδυ έφαγα ξύλο σε έναν σκοτεινό δρόμο απο το πουθενά. Πίστευα ότι αφού τελείωσε η τελετή είχαν τελειώσει όλα αλλά αμ δέ.
Αν δεν είχε μελανιάσει η μάπα μου θα έλεγα ότι είμαι ψυχάκιας ή ότι το είδα όνειρο, τα σημάδια όμως ήταν αδιαμφισβήτητα και αρκετά χρόνια μετά γνωρισα ένα ναυτικό που μου εξιστόρησε τα ίδια.

Θα είναι εύκολο τώρα για κάποιον να πει "μα τι ειναι αυτά τα τρελά, τι πίνει το άτομο, εν ετει 2003 πνεύματα, μα η επιστήμη κτλ κτλ αλλά
ΕΞΩ ΑΠ ΤΟ ΧΟΡΟ ΠΟΛΛΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΛΕΝΕ

Αλλο είδα κι ακουσα κι άλλο ΤΟ ΒΙΩΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΖΗΣΑ.

Μακάρι να είχα διαβάσει τα βιβλία του Crowley τότε τα οποία περιέγραφαν του κινδύνους λέγοντας ότι τα επικαλούμενα πνεύματα μπορούν να στην πέσουν αμέσως μετά απο την έξοδο σου απο τον κύκλο. Ισως και μετα απο μήνες κολλώντας στην αύρα σου σαν βδελλα. Ειδικότερα οι δαίμονες μισούν τους ανάξιους (βλέπε και τις εργασίες του Don Milo Duquette). Πρέπει να εξαντλήσεις κάθε πιθανότητα πρίν τους καλέσεις για να σου κάνουν κάποια δουλειά.

Στην περίπτωση του Σίτρι που αναφέραμε παραπάνω πρίν, η οντότητα θα γέλαγε με τον άντρα μάγο "Μα καλά τόσο μαλ...ς είσαι που δεν μπορείς να ρίξεις μιά γκόμενα στο κρεβάτι και με φωνάζεις. Εβγα απο τον κύκλο να σου πώ πόσα απίδια έχει ο σάκος". Θα ήταν διαφορετικό εάν ο παραπάνω μάγος είχε φάει εκατοντάδες χυλόπιτες ακόμα και απο κουτσή-τυφλή-καμπούρα με αποτέλεσμα να στραφεί στον Σίτρι.

Επίσης το Σολομωνικό σύστημα έχει πνεύματα μεγέθους και όχι αυτά που έλκονται απο ποτηράκια. Οι περισσότεροι απο τους 72 είναι πρίγκηπες,δούκες,κόμητες και μαρκήσιοι με εκατομμύρια υποτακτικούς.

Σκέφτεται λοιπόν ο κάθε βλάκας πιτσιρικάς άς κάνουμε μία τελετή να δούμε τι είναι (ή για να μάθουμε τα θέματα των εξετάσεων όπως έκανα εγώ ο ηλίθιος πρίν 15 χρόνια και την πάτησα) ή ας καλέσουμε ένα πνευματάκι γιατί είναι trendy. Θα είναι σίγουρα πολύ trendy να πεθάνεις με ξεριζωμένη γλώσσα ή με χιλιάδες πληγές σε σχήμα σταυρού σαν απο μικρό στιλέτο ή να χάσεις την ψυχή σου και το μυαλό σου και να μείνεις κωφάλαλος , κουφάρι σωστό.

Ολοι αυτοί οι εκδότες βιβλίων που κοίταξαν να τα τσεπώσουν ας έγραφαν μπροστά τουλάχιστον στις κολοσυρραφές χειρογράφων που παρουσίασαν ως βιβλία ότι είναι ΑΚΡΩΣ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ και δεν είναι παιχνίδι. Αντίθετα έγραψαν πως να πιλοταρεις το αεροπλάνο χωρίς να ξέρεις τι ρόλο βαράνε τα ρημάδια τα όργανα στο ταμπλό,πως δουλευουν τα Flaps κτλ

Δυστυχώς όμως η θέληση κάποιων ανθρώπων είναι τοσο μεγάλη απο την ηλιθιότητα τους για το εύκολο και γρήγορο κέρδος ή την εγωιστική επίδειξη δύναμης που το πνεύμα θα έρθει ακόμα και άν έχουν γίνει λάθη στα τυπικά της τελετουργικής διαδικασίας. Και εκεί αρχίζει το πανηγύρι.

Λατρέψτε το Χριστό και την αγάπη που εκπέμπει, αναζητήστε την θεία ουσία και μιλήστε με προφήτες και αγγέλους στο Αστρικό ζητώντας θεία πνευματική γνώση και την έννοια της αγαπης. Ζητήστε να δείτε αγγέλους και παραδείσους. Δεν θα κερδίσετε υλικά αγαθά και εφήμερες ηδονές αλλά την ευδαιμονία της θείας ουσίας.

Ο καθένας λοιπόν άς πράξει ανάλογα με τον χαρακτήρα του και το επίπεδο της πνευματικής του εξέλιξης.

May the light leads us to Love

Edited by - Yngwie on 02/12/2003 02:20:30Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2003, 11:18:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΟΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΣ ΣΕ ΕΝΑ ΑΠΟΜΕΡΟ ΣΗΜΕΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΨΕΙΣ!

Ποιο να καψεις καλε....?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!

Στην Αφρικη θα παω με τους MassaiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

eViL
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Egypt
102 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2003, 14:36:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους eViL  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χμμμ...Οσοι θελουν να εξαψουν την περιεργεια τους ας δουνε την ταινια Long Time Dead... να δουν πανω κατω τι εστι αυτο το παιχνιδι....

Και τωρα μην πλακωσετε να πειτε γιατι τους το πα...Καλυτερα οσοι ειναι περιεργοι να δουν την ταινια παρα να το παιξουν...

Μην παιζετε με τη φυση....ή μαλλον την "παραφυση"...

Χαιρετω..eViL one


...The eyes are the only truth...

Edited by - eViL on 03/12/2003 14:39:38Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pr3dator
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2003, 11:57:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pr3dator  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΙΠΟΤΑ.ΔΕΝ ΕΛΠΙΖΩ ΤΙΠΟΤΑ.ΕΙΜΑΙ ΛΕΥΤΕΡΟΣ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2003, 19:19:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γεια σου φιλε pr3dator και καλως ηρθες

quote:
ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΙΠΟΤΑ.ΔΕΝ ΕΛΠΙΖΩ ΤΙΠΟΤΑ.ΕΙΜΑΙ ΛΕΥΤΕΡΟΣ"
σωστο

ομως αφου δεν γνωριζεις τιποτα πως ξερεις οτι εισαι ελευθερος?

δεν ειρωνευομαι εχω κολημα να αμφισβητω μερικα πραγματα και ας τα δεχομαι


Edited by - Administrator on 12/12/2020 20:18:49
Reason - Your head will collapse But there's nothing in itΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2003, 10:30:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
"ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΙΠΟΤΑ.ΔΕΝ ΕΛΠΙΖΩ ΤΙΠΟΤΑ.ΕΙΜΑΙ ΛΕΥΤΕΡΟΣ"

Σε καποιν ταφο ειναι αυτο...! Στα Χανια μηπως??? Στου Βενιζελου?
Μαλλον οχι ε?

Στην Αφρικη θα παω με τους MassaiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 43 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.21875
Maintained by Digital Alchemy