ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Το επικινδυνο παιχνιδι "Ποτηρακι"..Αληθινη ιστορια
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 43
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
spider-man
Νέο Μέλος

Greece
43 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2006, 03:32:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους spider-man  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φιλε dying incibous δεν ειπα οτι δεν γνωριζω τιποτα σχετικα με το ποτηρακι.γνωριζω αρκετα αρκετα αλλα απο διαφορετικες πηγες με αποτελεσμα να μην ειμαι σιγουρος 100% για ολα.ετσι θα ηθελα καποιος να μου στειλει ολη την διαδικασια ωστε να διασταυρωσω αυτα που ηδη γνωριζω,για να ειμαι σιγουρος πριν κανω οτιδηποτε.στην τελικη εγω δεν ζητησα την γνωμη σου αλλα τη γνωση σου.αν εσυ η καποιος αλλος μπορει ας δωσει πληροφοριες.ευχαριστω προκαταβολικα για την βοηθεια.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2006, 09:05:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε spider-man, θεωρώ πως από την στιγμή που καταθέτεις μια άποψη κάπου δημόσια ή απευθύνεις μια ερώτηση είναι πολύ λογικό να ακούσεις κάποια γνώμη - είτε αυτή είναι αντίθετη είτε σύμφωνη με την δική σου άποψη.
Όταν μάλιστα αυτή η άλλη άποψη είναι καλοπροαίρετη θα μπορούσε να λειτουργήσει ως ένα έναυσμα για να σκεφτείς κάποια πράγματα που ενδεχομένως να μην είχες σκεφθεί.

Το συγκεκριμένο θέμα πάντως δεν έχει ως σκοπό την ανταλλαγή πληροφοριών για την διαδικασία με το "ποτηράκι" αλλά την κατάθεση των μαρτυριών κάποιων ανθρώπων οι οποίοι την έκαναν, αντιμετώπισαν κάποιους κινδύνους και πιθανότατα την προειδοποίηση τους απέναντι σε κάποιον που εκφράζει μια επιθυμία για να αποκτήσει μια τέτοια εμπειρία...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
spider-man
Νέο Μέλος

Greece
43 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2006, 03:19:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους spider-man  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φιλε Dying_Incubus.καταρχας σε ευχαριστω για την απαντηση σου.θα ηθελα να πω οτι δεχομαο οτι καποιοι φιλοι στελνουν τις ιστοριες τους με σκοπο να προστατε ψουν τους υπολοιπους.αλλα αν καποιος εχει αποφασισει να το κανει?λενε οτι θελουν το καλο των αλλων και γι αυτο στελνουν τις ιστοριες τους.το δεχομαι.δεν μπορει ομως απο τη μια να θες το καλο των αλλων και απο την αλλη να θες το κακο τους(γιατι οταν δεν δινεις πληροφοριες στον αλλο που ειναι αποφασισμενος να το κανει.στην ουσια αυτος παει απροετοιμαστος.αρα το πραγμα γινετε 100 φορες πιο επικινδυνο).επισης δεν δεχομαι οτι αυτο το forum δεν ειναι φτιαγμενο για να δινονται τετοιες πληροφοριες καθως αν εχεις διαβασει τις προηγουμενες σελιδες θα εχεις δει οτι καποιοι εχουν προθυμοποιηθει να στειλουν στο e-mail καποιου αλλου τις πληροφοριες που αυτος ο αλλος εχει ζητησει.στην τελικη κι εγω αυτο εχω ζητησει.δεν ζητησα να τα γραψετε στο forum αλλα να μου τα στειλετε στο e-mail μου.στο κατω κατω ο μονος που μπορει να μας πει γιατι φτιαχτηκε αυτο το forum ειναι ο δημιουργος του

Υ.Γ.1:Αν π.χ. εφτιαχνα ενα forum ΚΑΙ για ανταλαγη πληροφοριων θα εστελνες?

Υ.Γ.2:Γιατι κατω απο το ονομα σου λεει συντονιστης?συντονιστης δεν θα επρεπε να ειναι αυτος που το εφτιαξε δηλαδη ο Evil.

ευχαριστω για το χρονο σου και πιστευω οτι θα ηταν καλυτερα να κανονιζονται καποιες ωρες για να μπαινουμε πολλα ατομα μαζι ωστε οι απαντησεις να ειναι πιο αμεσες.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2006, 09:53:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ μου spider-man, σε χαιρετώ!

Στο συγκεκριμένο θέμα έχουν συμμετάσχει πολλά άτομα έχοντας καταθέσει τις απόψεις τους, έχουν μοιραστεί μαζί μας κάποιες εμπειρίες τους κι έχουν οδηγηθεί σε κάποια συμπεράσματα.
Κρίνοντας από τις δικές τους εμπειρίες προσπαθούν να δώσουν τις συμβουλές τους προς κάποιους ανθρώπους, κάτι που είναι ανθρώπινο και είναι λογικό.
Αν εκείνοι βίωσαν μια άσχημη εμπειρία είναι φυσικό να θέλουν να αποτρέψουν κάποιον από το να αποκτήσει μια ανάλογη.

Είναι κατανοητό το να επιθυμούμε να γνωρίσουμε κάτι το υπερφυσικό, ο άνθρωπος γενικά χαρακτηρίζεται από την θέληση του να γνωρίσει το άγνωστο και να το προσεγγίσει όσο μπορεί.
Όπως ανέφερα και σε προηγούμενο μήνυμα μου όμως, το "άγνωστο" - ή καλύτερα οι αόρατοι κόσμοι - είναι κάτι το πολύ ευρύτερο από την θέα ενός πνεύματος ή την εμπειρία της επίκλησης του.
Κι είναι μπροστά στα μάτια μας, φίλε μου, αυτοί οι κόσμοι.
Μας προσφέρονται, εμείς απλά πρέπει να τους γνωρίσουμε.

Σχετικά με την επίκληση, η προσωπική μου άποψη είναι πως δεν θα αποκαλύψει κάτι.
Ακόμα όμως και να αποκάλυπτε, είμαστε σίγουροι οτι μπορούμε να διαχειριστούμε αυτή την γνώση?
Μπορούμε να την ελέγξουμε κι όχι να μας ελέγξει?
Αυτά είναι ερωτήματα που πιστεύω οτι θα έπρεπε να έχουμε πάντα κατά νου στην ζωή μας γενικότερα...

quote:
Υ.Γ.1:Αν π.χ. εφτιαχνα ενα forum ΚΑΙ για ανταλαγη πληροφοριων θα εστελνες?

Χμμμ!
Νομίζω οτι λέγοντας "forum" εννοείς το συγκεκριμένο θέμα όπου κάνουμε τώρα διάλογο.
Τα Forums είναι όλες οι Κατηγορίες Συζητήσεων με όλα τα θέματα τους.
Από την στιγμή, φίλε μου, που υπάρχει ένα θέμα ήδη ανοιχτό για το "ποτηράκι" μπορούμε να κάνουμε εδώ τον διάλογο αυτό.
Με αυτόν τον τρόπο όλες οι απόψεις κι οι πληροφορίες παραμένουν συγκεντρωμένες σε ένα θέμα και δεν είναι διασκορπισμένες σε περισσότερα θέματα.
Αυτό είναι πολύ χρήσιμο για κάποιον ο οποίος θα κάνει μια Αναζήτηση για το ποτηράκι καθώς θα χρειαστεί να διαβάσει μόνο ένα θέμα.

quote:
Υ.Γ.2:Γιατι κατω απο το ονομα σου λεει συντονιστης?συντονιστης δεν θα επρεπε να ειναι αυτος που το εφτιαξε δηλαδη ο Evil.

Το μέλος eViL είναι ο αρχικός δημιουργός του θέματος αυτού.
Φυσικά ένα μέλος που ανοίγει κάποιο θέμα οφείλει να το συντονίζει και να φροντίζει για την ομαλή λειτουργία του.
Ακόμα κι ένα μέλος το οποίο συμμετέχει σε ένα θέμα μπορεί να συντονίσει τον εαυτό του έχοντας μια συμμετοχή που προωθεί τον γόνιμο διάλογο και διακατέχεται από τον σεβασμό για τους υπόλοιπους συνομιλητές του.
Ο ρόλος του Συντονιστή των Συζητήσεων έχει δοθεί σε κάποια μέλη τα οποία προήλθαν μέσα από τα Forums - εκτός από τον αρχικό δημιουργό της προσπάθειας του Esoterica - τα οποία πέραν της συμμετοχής τους στις Συζητήσεις έχουν αναλάβει με την θέληση τους την φροντίδα των θεμάτων που υπάρχουν προς συζήτηση, φροντίζουν για την ομαλή λειτουργία τους και την διεξαγωγή του διαλόγου σε γόνιμα πλαίσια που ωφελούν στην αλληλεπίδραση των ανθρώπων μεταξύ τους και προσπαθούν να βοηθήσουν τα μέλη λύνοντας τους τυχόν απορίες.

Γενικά είναι ένας ρόλος "σύνθετος" κι αυτά που σου ανέφερα είναι κάποιες εκφάνσεις του.

quote:
ευχαριστω για το χρονο σου και πιστευω οτι θα ηταν καλυτερα να κανονιζονται καποιες ωρες για να μπαινουμε πολλα ατομα μαζι ωστε οι απαντησεις να ειναι πιο αμεσες.

Αγαπητέ μου, νομίζω πως αυτό είναι κάπως ανέφικτο!
Το κάθε μέλος μπαίνει στις Συζητήσεις ανάλογα με τον ελεύθερο χρόνο που διαθέτει καθώς καθημερινά έχει την εργασία του, την οικογένεια του και γενικά έχει ρυθμίσει τις προτεραιότητες του.
Οπότε δεν χάνεται κανείς!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
spider-man
Νέο Μέλος

Greece
43 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2006, 13:08:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους spider-man  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε Dying_Incubus.σ΄ευχαριστω για την απαντηση σου
σε καποιο σημειο λες οτι σε περιπτωση επικλησης δεν ξερουμε αν αυτο που θα ερθει θα μπορουμε να το ελεξουμε.σωστο.Φανταζομαι ομως θα ξερεις οτι ο ανθρωπος απο την πρωτη μερα που πατησε το ποδι του στη γη αν δεν δει-ζησει-κανει κατι ο ιδιος δεν το πιστευει(βλεπε Αδαμ-Ευα-μηλο!!! κ.τ.λ.)καλως η κακως μπορει να λεμε οτι ειμαστε το πιο εξυπνο ον στη γη(εμεις το λεμε,κανενας αλλος το λεει?γιατι οτι δεν καταλαβαινουμε τα ζωα δεν σημαινει οτι ειμαστε πιο εξυπνοι απο αυτα,μαλλον το αντιθετο μας δειχνει)αλλα στην ουσια ειμαστε το πιο περιεργο,το πιο αυτοκαταστροφικο,το πιο απληστο και με μια λεξη το πιο ΧΑΖΟ.Γι΄αυτο αν δεν δω με τα ματια μου δεν πιστευω.τελως παντων.περιμενω νεες ιστοριες και αν μπορει καποιος τις πληροφοριες που ζητησα καλως.τελος θα ηθελα να ρωτησω ολους αυτους που εκαναν ποτηρακι αν το εκαναν ή΄θα το εκαναν ποτε σπιτι τους?εγω παντως οχι.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

spider-man
Νέο Μέλος

Greece
43 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2006, 14:42:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους spider-man  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

τι εγινε ρεεεεεεεεεεεεεε.κοιμαστε?!!!!!!!!!στειλτε καμια απαντηση στο θεμα...καμια ιστορια...neyden τι γινετε σπιτι σου?τιποτα καινουργιο?εμφανιστηκε η γυναικα για τριτη φορα?και please μνην μιλατε με e-mail.θελουν κι αλλοι να μαθουν.


ΠΕΡΙΜΕΝΩ...........................................................Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2006, 08:20:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε spider-man καλημέρα...
αν κάποιος δεν γράφει στο θέμα, σημαίνει πως δεν έχει κάτι νέο να πεί...
Επίσης δεν είναι υποχρεομένος κανένας να είναι κάθε ώρα και στιγμή μέσα στο site ώστε να δίνει απαντήσεις ή να ποστάρει στα θέματα...
κάνε λίγη υπομονή. Αν υπάρχει κάποιος που μπορεί να απαντήσει στις απορίες σου, θα απαντήσει.
Αν μπορείς να δείς τις ημερομηνίες που έχουν γραφτεί κάποια ποστ θα το καταλάβεις.
Ειδικά αν δείς αυτό εδώ το τοπικ, έχει ξεκινήσει το 2003 και αραιά και πού εμφανίζεται και κάποιος για να ράψει κάτι σχετικό...
υπομονή λοιπόν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
spider-man
Νέο Μέλος

Greece
43 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2006, 04:49:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους spider-man  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
.............Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Doubt
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
58 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2007, 16:37:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Doubt  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια και χαρά σε όλους και καλή χρονιά, από ένα καινούριο (για άλλη μια φορά) μέλος.

Δεν έχω να παραθέσω πολλά προς το παρόν, αφού δεν έχω επιδιώξει να αποκτήσω ανάλογη εμπειρία, αν και διαβάζω αρκετό καιρο τα όσα καταθέτονται στο ωραίο σας forum.

Θα κάνω όμως μια... ¨επίκληση¨ να εμφανιστεί -αν όχι το πνεύμα- κανένα post του Yngwie μιας και μου αρέσουν πολύ τα όσα έχει πει εδώ αλλά και σε άλλα topics.

Πού έχει εξαφανιστεί όμως? ε?


Χαιρετώ σας...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sakzis
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2007, 16:39:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sakzis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαιρετιζω ολους τους συνομιλητες του θεματος.Ειμαι νεο μελος και γραφω για πρωτη φορα εδω.Το ποτηρακι για το οποιο γινεται η συζητηση μπορω να πω οτι ειμαι πεπεισμενος οτι αληθευει σαν διαδικασια και οτι εχει αποτελεσμα οσον αφορα την επικληση καποιου πνευματος.Επισης πρεπει να τονισω οτι ειμαι ατομο δυσπιστο σε διαφορα πραγματα και ανηκω σε σχολη θετικων επιστημων.Ο σατανας και τα δαιμονακια του παιδια ειναι ολοφανερο στον καθενα μας οτι υπαρχουν οπωσ επισης ακομα πιο ολοφανερο ειναι οτι υπαρχει ο θεος δημιουργος.Οπου και να κοιταξεις τον θεο θα τον βρεις αρκει να εχεις ματια-καρδια ανοιχτα.Δεν ξεφευγω καθολου απο το θεμα ομωσ οπωσ ισωσ νομιζεται.Για το ποτηρακι διαβασα πρωτη φορα απο σποντα σε ενα εξαιρετικο βιβλιο που αποτελειται απο 4 τομους και αναφερει διαφορες απαντησεις ενος ανθρωπου που εφτασε σε ενα αλλο εξαιρετικο πνευματικο επιπεδο και τα θαυματα που εχει κανει ειναι πολυ γνωστα σε παρα πολλουσ ανθρωπουσ κατ ιδιαν αντιληψη σε ολη την ελλαδα.Μιλαω για τουσ λογουσ του πατερ Παησιου του αγιορειτου που εχει αποδημησει εις κυριον εδω και αρκετα χρονια 1994 η 95 αν θυμαμαι καλα.Οι διαφοροι τομοι του βιβλιου ειναι χωρισμενοι σε τμηματα που αφορουν διαφορα θεματα σε σχεση με τον ανθρωπο τον θεο τον διαβολο την μαγεια και πολλα αλλα.Δεν εχει γραφτει απο τον ιδιο τον Παησιο αλλα απο διαφορεσ καλογριεσ και ατομα που βρισκονταν μαζι του οι οποιοι του εκανα ερωτησεις και τον μαγνητοφωνουσαν στις απαντησεις που εδινε αρχικα χωτρισ να το ξερει ο ιδιος.Μεσα τωρα σε καποιοιο θεμα για τις δυναμεις του σκοτους αναφερει μια περιπτωση καποιων παιδιων που πηγαν να τον βρουν και του ειπαν πωσ εκαναν καποια επικληση στον σατανα με τη μεθοδο του ποτηριου κ.τ.λ. η οποια μετα απο καποιεσ ερωτησεις-απαντησεις κατεληξε στο να σηκωθει το ποτηρι στον αερα και να χτυπησει καποιο απο τα παιδια.Ο Παησιοσ ο οποιος ειχε φτασει σε σημειο να βλεπει τον ιδιο τον στανα δαιμονεσ αλλα και αγγελουσ με γυμνο ματι τουσ εξηγησε οτι ειναι πολυ κακο αυτο που κανουν γιατι ετσι απαρνιεσαι τον θεο και τον χριστο εκεινη την στιγμη και δινεισ εσυ τηνη δυναμη στον δαιμονα να κανει αυτα που κανει αναφερει επισης σε αλλα σημεια στο βιβλιο οτι εμεις κανουμε ισχυρο τον σατανα η τουσ δαιμονεσ και μονο αφου τουσ επιτρεψουμε οι ιδιοι μπορουν να μασ κανουν κακο ψυχικα η ακομα και σωματικα.Ολα τα παραπανω ειναι πολυ περιληπτικα που σας λεω αλλα το νοημα ειναι οτι το ποτηρακι και οχι ΜΟΝΟ ουσιαστικα καλει δαιμονεσ οι οποιοι με μερικες αληθειες προσπαθουν να σου περασουν και πολλα ψεματα.Αποκλειεται να μιλησεις με ενα νεκρο προσωπο μιας και αναφερεται και στις γραφες οτι αυτη η πορτα ειναι πολυ καλα κλεισμενη απο τον θεο ενω στον σατανα η σε καποιο δαιμονα δινεται η εξουσια απο τον Θεο να επεμβει αν εσυ ο ιδιοσ απαρνεισαι τον θεο η τον χλευαζεις πολλεσ φορεσ χωρισ να το ξερεισ κιολας οπωσ π.χ. μεντιουμ προσφωνουν απο γραφεσ κομματια και σε καποιο σημειο αλλαζουν μονο μια λεξη η φτυνουν και ο ''πελατησ'' νομιζει οτι γινετα επικληση μεσω χριστιανικων-θεικων ''διαδικασιων''.Μερικες ερωτησεις προσ ολους μας:γιατι αφου ξερουμε οτι κατι γινεται κακκο με το ποτηρακι μας σαγηνευει?Γιατι δεν ψαχνουμε ενα τροπο να καλεσουμε τον Χριστο η τον Θεο αλλα τους δαιμονες?Αν υπαρχουν οι δαιμονες και σατανας τοτε ποιοσ μπορει να πει οτι δεν υπαρχει ο Θεος?Οσο ποιο πολυ ασχολουμαστε με τα υπαρξιακα δεν καταληγουμε οτι υπαρχει ο θεος?Δεν βλεπουμε γυρω μας τοσες αποδειξεις στην λειτουργια της φυσης,στα εμβια οντα αλλα και μεσα στην ψυχη μας την ανεκαθεν γνωση του καλου-κακκου?Χρειαζομαστε καποιο ποτηρακι η οποιαδηποτε αλλη τελετη για να δουμε οτι υπαρχει το κακκο αρα μετα υπαρχει και το καλο?Γιατι αυτο που ερχεται με το ποτηρακι φευγει με τον αγιασμο-προσευχη-σταυρο-πιστη στον θεο?Μηπωσ ειναι καλυτερα να ικανοποιησουμε τισ ανησυχιες μας με τον πνευματικο αγωνα που ειναι επιστημη επιστημων και να ειμαστε παντα καχυποπτοι και ετοιμοι να αντιμετωπισουμε σωστα αυτα που βλεπουμε η σκεφτομαστε?Ο καθε Παησιος εφτασε να βλεπει να αισθανεται και να ακουει τον πνευματικο κοσμο οπωσ πραγματικα ειναι και να ξεχωριζει ενα μηνυμα η μια παρουσια αν ειναι καλη η κακκη οπωσ και να του παρουσιαζοταν αυτη χωρισ κανενα ποτηρακι η αλλου ειδους τελετουργια.Γι αυτο λοιπον για να ικανοποιησετε την περιεργεια σας μην υποκυπτεται στον πειρασμο και απομακρυνεσται απο τον θεο-προστατη απο κοντα σας.Αν δεν απομακρυνθητε απο τον Θεο κατα την διααρκει μια τετοιας τελετης και εχεται τον σταυρο πανω σας πιστευεται σε αυτον και λετε απο μεσα σασ ταπεινα καποια ευχη η καλειται τον κυριο ιησου χριστο με ολη σας την αγαπη δεν θα ερθει ΚΑΝΕΙΣ.Αλλα πολλοι προτιμουν να καλεσουν οποιονδηποτε και οταν μετα χ@@@ουν πανω τους να πανε σαν κλαμμενα παιδια να ζητησουν βοηθεια απο τον Πατερα τους ενω πρωτα τον εχουν απαρνηθει και ατοιμασει και γιαυτο σε μερικεσ περιπτωσεις η Θεια βοηθεια δεν δινεται και ετσι εχουμε τις γνωστεσ περιπτωσεις των δαιμονισμενων.Ποτηρακι λοιπον μονο για κρασι........!Εκτος αν εχεται παρει την αποφαση να ειστα μαζι με το ταγκαλακι που ελεγε ο Πατερ Παησιος!Συγνωμη αν σας κουρασα με την μεγαλη σε μεγεθος παρεμβαση μου!Βαλτε το φωσ στην ζωη σας και οχι το σκοταδι!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
sakzis
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2007, 16:48:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sakzis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Υ.Γ. Μην σας περναει καν απο το μυαλο οτι ειμαι κανενας ανθρωπος προσκολημμενος στην εκκλησια,καθε αλλο θα ελεγα,απλα πιστευω στον Θεο και στον Χριστο και φυσικα στις δυναμεις τους σκοτους απο εκει και περα καμια θρησκεια δεν με εκφραζει απολυτα...........Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2007, 15:32:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ sakzis, καλώς ήλθες κοντά μας!
Μήπως θα ήταν καλύτερο να αφήνεις κάποιες παραγράφους στα μεγάλα μηνύματα σου?
Μας πήρες λίγο αμπάριζα!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stavros_p
Μέλος 1ης Βαθμίδας


104 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2007, 18:00:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...κάνε και κανά spelling στο word γιατί γίνεται χαμός από ορθογραφικά λάθηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
sakzis
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2007, 00:51:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sakzis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σιγουρα θα ηταν καλυτερα με παραγραφους και χωρις ορθογραφικα λαθη αλλα βλεπετε 17:00 ειχα ραντεβου το οποιο και προλαβα ευτυχως!
Χμμμμ νομιζω ομως οτι την ουσια την καταλαβατε παρ'αυτα αλλά,άλλα πραγματα σχολιαζεται...............
Κανενας για ποτηρακι?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Antreas10
Νέο Μέλος

Cyprus
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2007, 11:07:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Antreas10  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδιά ειμαί νέος εδώ. Διάβασα όλα όσα υπάρχουν σε αυτό το site που έχουν σχέση με το ποτηράκι.
Θα ήθελα να γράψουμε μερικές ιστορίες από αυτό το ποτηράκι ή ακόμα και εμπειριές φίλων κ.τ.λ.

A.P.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lisrep
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2007, 20:44:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lisrep  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σας εκλιπαρώ όλους σας....ΜΗΝ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΕΤΕ...το οτι δουλεύει, δουλευει αλλά τα αποτελέσματά του είναι σχεδόν ανεξέλεγκτα...

Λις


------------------------
Τα όνειρα τα ονειρευόμαστε,
Τον κεραυνό τον βλέπουμε και τον ακούμε,
Την βροχή την νιώθουμε,
Και τον σεισμό τον ζούμε !!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

freemind
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2007, 01:11:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους freemind  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είμαστε μια παρέα παιδιών και έχουμε σκοπό να δοκιμάσουμε αυτό το "παιχνίδι".Δεν σκοπεύουμε να κάνουμε επικίνδυνες ερωτήσεις.Απλά θέλουμε μια απόδειξη οτί υπάρχει αυτό το μεταφυσικό.Και επειδή δεν έχουμε κάποια εμπειρία οι ίδιοι,θέλουμε απλά να μάθουμε.

there is no spoon...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2007, 12:27:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν αφήνετε τα ποτηράκια και τις βλακείες και να κάνετε λίγο σεξ λέω γω.. καλύτερα θα σας βοηθήσει...

"ΚΥΚΛΟΥ ΛΗΞΑΙ"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΓΑΠΗ
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2007, 13:58:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΓΑΠΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ένας είναι ο θεός,
ένας και μοναδικός.
Κύριε ελέησον..

Ιησούς Χριστός Νικά και όλα τα κακά σκορπά..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

fishfemale
Νέο Μέλος


41 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2007, 03:39:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παρόλο που πιστεύω στην ύπαρξη του μεταφυσικού, δεν πιστεύω ότι η συγκεκριμένη μέθοδος έχει αποτελέσματα. Δεν την έχω δοκιμάσει κι ούτε το σκοπεύω, γιατί την θεωρώ χάσιμο χρόνου για μένα προσωπικά και δεν έχει να μου προσφέρει κάτι. Φυσικά εκείνοι που θέλουν να μπουν σ' αυτήν την διαδικασία, έχουν τους δικούς τους λόγους.

Δεν έχω διαβάσει ακόμα όλο το θέμα, κάτι που θα κάνω μόλις βρω λίγο χρόνο. Απλά ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Γιατί οι περισσότεροι λενε "μην το κανεις, είναι επικίνδυνο" και δεν λενε απλώς "δεν γίνεται τίποτα, δεν αξίζει τον κόπο" ; Είναι γνωστό ότι πολλές φορές ο άνθρωπος στο "μη" συμπεριφέρεται ακριβώς αντίθετα, από αντίδραση και περιέργεια...

Φιλικά

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Protector
Μέλος 1ης Βαθμίδας


64 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2007, 13:22:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Protector  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όλοι διακατεχόμαστε από την περιέργεια του μεταφυσικού και θέλουμε να δούμε με τα μάτια μας κάτι μεταφυσικό για να πειστούμε, όμως στο συγκεκριμένο θέμα τόσοι πολλοί που θέλετε να πειστείτε είστε έτοιμοι να προκαλέσετε τεράστιο κακό στους δικούς σας ανθρώπους που δεν φταίνε σε τίποτα? Είστε έτοιμοι να προκαλέσετε ακόμα μεγαλύτερο κακό στους εαυτούς σας που μπορεί να σας στιγματίσει μια ζωή? Είστε έτοιμοι να φέρετε κάτι που θα τρέφετε από την αρνητική ενέργεια του φόβου σας, και θα κάνει τα πάντα για να σας καλλιεργεί φόβο? Και όχι μόνο σε σας όπως είπα. Δυστυχώς δεν είναι μυθοπλασία το συγκεκριμένο, και όσοι το έχουν επιχειρήσει η μετακόμιση σε άλλο χώρο ήταν το αναγκαίο κακό, η ισόβια τρομοκράτηση τους και ο στιγματισμός των παιδιών τους που ζούσαν στον χώρο και δεν μπορούν να κοιμηθούν ήρεμα για δεκαετίες είναι κάτι πιο φρικτό.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Rankett
Μέλος 2ης Βαθμίδας


410 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2007, 14:14:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Γιατί οι περισσότεροι λενε "μην το κανεις, είναι επικίνδυνο" και δεν λενε απλώς "δεν γίνεται τίποτα, δεν αξίζει τον κόπο" ;

Γιατί; Μήπως γιατί εκτός από θηλαστικά είμαστε και σκεπτόμενα όντα;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
fishfemale
Νέο Μέλος


41 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2007, 17:45:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
- Γιατί οι περισσότεροι λενε "μην το κανεις, είναι επικίνδυνο" και δεν λενε απλώς "δεν γίνεται τίποτα, δεν αξίζει τον κόπο" ; Είναι γνωστό ότι πολλές φορές ο άνθρωπος στο "μη" συμπεριφέρεται ακριβώς αντίθετα, από αντίδραση και περιέργεια... -

Αυτή ήταν ολόκληρη η φράση μου αγαπητέ/ή. Εννοούσα ότι γενικά το "μη" μεγαλώνει την περιέργεια κάποιων που τους ενδιαφέρουν αυτά τα θέματα.

Φιλικά!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elemar
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2007, 12:37:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elemar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΕΔΩ ΚΑΙ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ.ΕΧΩ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ ΜΟΝΗ 2 ΦΟΡΕΣ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΑΡΧΙΖΑ ΣΤΑΜΑΤΟΥΣΑ .ΦΟΒΟΜΟΥΝ .ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΕΚΑΝΑ ΜΕΓΑΛΗ ΒΛΑΚΕΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Rankett
Μέλος 2ης Βαθμίδας


410 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2007, 13:18:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[quote]
- Γιατί οι περισσότεροι λενε "μην το κανεις, είναι επικίνδυνο" και δεν λενε απλώς "δεν γίνεται τίποτα, δεν αξίζει τον κόπο" ; Είναι γνωστό ότι πολλές φορές ο άνθρωπος στο "μη" συμπεριφέρεται ακριβώς αντίθετα, από αντίδραση και περιέργεια... -

Αυτή ήταν ολόκληρη η φράση μου αγαπητέ/ή. Εννοούσα ότι γενικά το "μη" μεγαλώνει την περιέργεια κάποιων που τους ενδιαφέρουν αυτά τα θέματα.

Φιλικά!
ΟΚ, βλέπω τι εννοείς. Απλά μου φάνηκε ότι θέτεις το πρώτο σκέλος ανεξάρτητα από το δεύτερο. Συγγνώμη για την παρανόηση.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Rankett
Μέλος 2ης Βαθμίδας


410 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2007, 13:20:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

- Γιατί οι περισσότεροι λενε "μην το κανεις, είναι επικίνδυνο" και δεν λενε απλώς "δεν γίνεται τίποτα, δεν αξίζει τον κόπο" ; Είναι γνωστό ότι πολλές φορές ο άνθρωπος στο "μη" συμπεριφέρεται ακριβώς αντίθετα, από αντίδραση και περιέργεια... -

Αυτή ήταν ολόκληρη η φράση μου αγαπητέ/ή. Εννοούσα ότι γενικά το "μη" μεγαλώνει την περιέργεια κάποιων που τους ενδιαφέρουν αυτά τα θέματα.

Φιλικά!



ΟΚ, βλέπω τι εννοείς. Απλά μου φάνηκε ότι θέτεις το πρώτο σκέλος ανεξάρτητα από το δεύτερο. Συγγνώμη για την παρανόηση.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
dragar
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2007, 01:09:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dragar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπόν... Αυτό που θα σας πώ είναι πέρα για πέρα αληθινό και Θα ήθελα την γνώμη κάποιου που ξέρει γι' αυτό το θέμα. Χωρίς να πολυλογώ Πήρα μια μέρα τον πίνακα ouija από ένα φίλο μου να <<παίξω>> με την ξαδερφή μου, ακομα και αν δεν το πιστευα πραγματικα.. Λοιπόν μετά απο μερικές προσπαθειες ήρθε ενα πνεύμα, δαίμονας μας είπε ότι ήταν και αρχίσαμε να συζητάμε.. Μας έγραφε πολλά πράγματα απο μόνο του, χωρίς να το ρωτάμε πολλές φορές, όπως οτι ειμαστε αργόστροφοι, μαλ*κες ηλίθιοι κτλ, ή ότι ήξερε την ξαδέρφη μου στην προηγούμενή της ζωή που ήταν αμαζόνες, ότι ήταν φιλες και τόνιζε κάθε φορά ότι την αγαπάει και ότι θα ξανασυναντηθούν μια μέρα(!) Εμένα μου τόνιζε κάθε φορά ότι θελει να με σκοτώσει οτι με μισει και θέλει να μου κανει τη ζώη δύσκολη απλά επειδή υπάρχω!.. Τέλως πάντων δεν ξέρω αν κάναμε καποιο λάθος, αλλά όπου και αν πηγαίναμε να παίξουμε ερχόταν το ίδιο πνεύμα (Αρμαγεδώνα ή
είπε οτι το λεγαν, αλλά μετά μας είπε ότι δεν ήταν το πραγματικο του ονομα) και ότι ακομα και αν το διωξουμε αυτο θα ξανάρθει.. Και όντως οσες φορές προσπαθούσαμε όλο αυτο ερχόταν.. Η ξαδέρφη μου όμως εξακολουθούσε να μην το πιστευει και μια μέρα που βγήκαμε έξω με μια αλλη φίλη πιο μικρή και είπαμε πριν πάμε να το ΄δωσουμε στον φίλο μου να παιξουμε αλλη μια φορα. Καθήσαμε σε ένα πάρκο δίπλα σε μια εκκλησία που είχε ερημια και ξεκινήσαμε το παιχνίδι. Ο δείκτης κουνιόταν ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ γρήγορα μεχρι που δεν προλαβαίναμε να διαβαζουμε και του ζητησαμε να πηγαινει πιο σιγα. Μας είπε επίσης οτι ειναι πιο δυνατο κοντα σε εκκλησία.. Επίσης μας είπε ότι ελευθερωθηκε και ότι είναι πολύ αργά για να κάνουμε κάτι γι αυ΄το και επέμενε να μιλάει για ένα όνομα Dragar, κάτι που η ξαδέρφη μου σκεφτόταν χρόνια και να περιμένουμε μέχρι τις 12 για να δούμε τι θα γίνει, μετά το ρωτήσαμε τί θα γίνει, και είπε ο τάφος σας!! Τέλως πάντων χεστήκαμε πάνω μας και η μικρή άρχισε να κλαίει, τρέμαμε απ το φόβο μας και το βάλαμε στα πόδια γιατί η ώρα ήταν 11.50.. Δεν θέλω να το ξαναδώ αυτό το παιχνίδι, και θέλω να μου πείτε πώς να διώξω το πνεύμα που με ακολουθει όπου και να πάω. Δεν ειμαι τρελός και ειμαι σιγουρος οτι καποιοι που ξέρουν θα με καταλάβουν..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
spider-man
Νέο Μέλος

Greece
43 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2007, 01:04:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους spider-man  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε gragar καλοσηρθες στην συζητηση μας.εγω εχω δοκιμασει το ποτηρακι αλλα ειμασταν παρεα που με το παραμικρο γελαγαμε με αποτελεσμα να μην μπορουμε να συγκεντρωθουμε.αυτο σημαινει οτι εμεις τουλαχιστον δεν μιλησαμε με κανενα πνευμα.δεν ξερω αν ηρθε και προσπαθησε να περασει απαρατηρητο.να σου πω την αληθεια για καποιο καιρο ενιωθα μια παρουσια διπλα μου και μου συνεβαιναν διαφορα ΄΄κουφα΄΄ πραγματα.εσενα ομως τι σου εχει συμβει και θεωρεις οτι το πνευμα ειναι ακομα εδω.και δευτερον γιατι χρησιμοποιεις το ονομα dragar χωρις να ξερεις τι σημαινει.περιμενω απο τα αλλα μελοι να στειλουν τις ιστοριες τους γιατι σαν να εχει πεσει η ορεξη για γραψιμο στο θεμα μας.....................Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Drsuza
Νέο Μέλος

Greece
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2007, 13:52:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Drsuza  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοι φίλοι, έχετε σκεφτεί ποτέ αν τα πνεύμα, καλά ή κακά, ενοχλούντε εάν τα καλούμε? Μη σας φανεί αστεία η ερώτηση αλλά πιστεύω πως δε θα είνα και το καλύτερο τους να εωοχλούντε απο τους ζωντανούς όταν τους θέτοθν όλες αυτές τις ερωτήσεις.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Rankett
Μέλος 2ης Βαθμίδας


410 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2007, 22:47:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δεν αφήνετε τα ποτηράκια και τις βλακείες και να κάνετε λίγο σεξ λέω γω.. καλύτερα θα σας βοηθήσει...


Χαχα, καλό. Πρόσεχε όμως τι λες, γιατί μπορεί ο μέσος όρος ηλικίας των ενδιαφερομένων να είναι κάτω των 18 ετών... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 43 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy