ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Το επικινδυνο παιχνιδι "Ποτηρακι"..Αληθινη ιστορια
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 43
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2013, 03:47:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
evdok
Το μονο που μπορώ να σου πω, ειναι οτι πρέπει να διαβάσεις ολόκληρο το θεμα!*
μπορεί να εχει φτάσει αισίως τις 41 σελίδες, και να ειναι λιγο "κουραστικό", αλλά,
ελπίζω να αντιλαμβάνεσαι οτι ΔΕΝ μιλάμε για monopoli
(άσχετα αν εγω το χαρακτηρίζω "επιτραπέζιο", αυτή είναι η άποψη μου)
επίσης, άποψη μου είναι οτι πρέπει να διαβάσεις και να ψάξεις κι αλλού, και αν είσαι σίγουρος οτι εχεις λάβει ικανοποιητική ενημέρωση, και είναι κατι που θέλεις να κάνεις... τότε η επιλογή είναι δική σου.

Για κάποιους είναι ενα "faκe" παιχνίδι,
για άλλους "κάνει δουλειά",
κάποιοι τρίτοι αντιμετώπισαν "προβλήματα",
Ολα φίλε μου, μέσα στο μυαλό είναι...

*καταλαβαίνεις οτι δεν είναι εφικτό (ειδικά σε ενα θέμα οπου η συζήτηση εχει ξεκινήσει απο το 2003) να επαναλαμβάνετε για κάθε νεο μέλος.


not asked to learn how deep the secrets ... there are no
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
LordThomas
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
495 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2013, 16:18:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους LordThomas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ούτε ένας πια που να εχει καλεσει ενα καλο πνευμα ή οτι τελικα καλει που να μην του εχει κανει ζημια; Ολοι που παιζουν αυτο το παιχνιδι αυθυποβολης ολοι μεσα στο μυαλο τους μονο σκεψεις κακου και καταστροφης εχουνε; ολοι με δολο το παιζουν; ελεος πια!

Ο Θεός βρίσκεται τόσο σ' ένα κομμάτι ξύλο, όσο και σ' ένα ανθρώπινο όν. Η διαφορά είναι ότι το κομμάτι ξύλο δεν γνωρίζει τίποτε για το Θεό, ενώ ο άνθρωπος μπορεί να συνειδητοποιήσει την παρουσία Του, μέσα του.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ιλάμεθ
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2013, 01:39:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όσοι πιστευουν στο ποτηράκι ας δουν αυτό το βίντεο. Ο Derren Brown ο οποιος το παρουσιάζει ειναι σκεπτικιστής και άθεος.

http://www.youtube.com/watch?v=zZQd9H9Mt50

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mitsos159
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2013, 03:43:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Xeretw ola ta meloi tou forum !

San parea kai emeis logo vlakeis ( signomi gia tin ekfrasi) sto kefali dokimasame kai emeis auto to pexnidi eimastan 8 atoma diavazontas diafora forum kai psaxnontas gia odigies apo kathe stie pername kai kapies idees kai arxisame na etimazoume to spiti katsame oloi giro apo ena trapezi valame mia aspri petsata pano valame 3 keria se sxima trigonou pou sto kentro tou trigonou itane ena tetradio pou pano eixe to sima tou 5 alfa , oloi tin alfa vita , arithmous , nai , oxi , antio opos akrivos to idame se kati videakia kai kati oikones ! valame ena potiraki pano apo to sima tou 5 alfa agi3ame kai ta 8 atoma me to daxtilo mas klisame ta fota kai 3ekinisame na leme " agapite mas ( ena onomateponimo apo kapion pou eixe pethani ipia mporw na pw monos stou sto spiti apo edw apo tin perioxi ) se prokaloume na erthis konta mas kai na milisoume auto to eipame 5-6 fores den egine apolitos tpt meta piastikame xeri me xeri kai dimiourgisame enan noito kiklo me ta xeria mas telos panton kai kaname to idio alla pali tpt ! 1: den eimastan oso sovaroi eprepe na eimastan me vasoi tis plirofories twn forum dld den to pisteuame gelagame klp 2: eimastan 8 atoma pou me vasei ta forum eprepe na eimastan 3-6-9 3: to epanalavame toses fores kati to iprfisiko den idame . Me vasei ola auta theloume na mathoume opos dipote kai kata protimisi apo kapion pou einai gnostis tou thematos kai ama ginete amesa ama exei epiklithi kapio pneuma xoris na edi3e oti ontos irthe ekini tin stigmi kai tis epiptosis pano se emas i sto spiti !
Mia simvouli se autous pou to skeutonte na to kanoune den 3erw ama ontos alithevei kati tetio oti ontos vlepei iprefisika pragmata alla emeis mono kai mono stin idea kai se olo auto pou kaname kai xoris kanena apotelesma mas mpike sto mialo idea oti kati iparxi kai oti den mas to edi3e kai psaxnomaste .

Euxaristw poli gia ton xrono sas .
Elpizw na ipar3i amesi antapokrisi apo kirios kapio atomo pou katexi to thema gt kathomaste kiriolektika se anamena karvouna !

Telos : Thermi paraklisi min arxisete ta sxolia tipou : tathelate kai ta pathate kai tetia to 3eroume kai apla sas stilame to minima mas gia mia voithia ! Euxaristw poli !

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AlhtiZaEdw
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2014, 20:37:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε παιδιά θέλω να το δοκιμάσω το λεγόμενο 'ποτηράκι' αλλά έχω αμφιβολίες.Πχ τι γίνεται άμα το πνεύμα δεν φεύγει;Η ξέρω εγώ άμα θελήσει να σε βλάψει η ακόμα και να μπει στο ίδιο σου το σώμα;Ψάχνω απαντήσεις για τα ερωτήματα μου αλλά δεν βρίσκω πουθενά!πρωτα από όλα ζητάω να μου πείτε πως να γίνει η επαφή,πως να μην βλάψει εμένα η κάποιους από τους φίλους μου το πνεύμα,πως να το δίωξω χωρίς παρενέργειες και ΚΥΡΙΩΣ ποιες ερωτήσεις να του κάνω για να μην το νευριάσω και θελήσει να βλάψει κάποιον!Σας παρακαλώ απαντήσετε μου εγκαίρως!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Gnostic Student
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
207 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2014, 22:25:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιατί να είναι το "ποτηράκι" ο πρώτος - και μοναδικός συνήθως - τρόπος επαφής του κόσμου με το μεταφυσικό; Ποτε δε θα το καταλάβωΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2014, 00:00:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Πχ τι γίνεται άμα το πνεύμα δεν φεύγει;

Eδώ είναι τα δύσκολα φίλε.
Αν δεν φύγει, θα το καταλάβεις απο τις τρίχες που θα πέφτουν κάθε φορά που χτενίζεσαι και απο το στράβωμα των χεικιών σου.

quote:

Η ξέρω εγώ άμα θελήσει να σε βλάψει η ακόμα και να μπει στο ίδιο σου το σώμα;

Αυτό είναι ακόμη χειρότερο.Δεν θα σου ξανασηκωθεί ποτέ!


quote:

Ψάχνω απαντήσεις για τα ερωτήματα μου αλλά δεν βρίσκω πουθενά


Μέχρι τώρα δεν εύρισκες.
Τώρα βρήκες!


quote:

πρωτα από όλα ζητάω να μου πείτε πως να γίνει η επαφή


Πριν οποιαδήποτε επαφή, πρέπει να αλειφθείς με μουρουνέλαιο, απο την κορυφή ώς τα νύχια.Είναι προστατευτικό.


quote:

και ΚΥΡΙΩΣ ποιες ερωτήσεις να του κάνω για να μην το νευριάσω και θελήσει να βλάψει κάποιον

Πρώτα θα ρωτήσεις αν είναι άνδρας ή γυναίκα.Και κατόπιν θα του μιλήσεις εσύ αν είναι το αντίθετο φύλο, ή ανάλογα.Γλυκά όμω;.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Culio
Νέο Μέλος


11 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2014, 05:02:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ιλάμεθ, ανετα θα μπορουσε να ειχε δυο ηθοποιους μεσα και να ηταν ολο στημενο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lock_Smith
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
459 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2014, 22:53:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
οσοι εχετε αποριες παρακαλω πειτε τις.Θελω να μαθω και αλλα πραγματα...

Χαιρετω..eViL one...


Βασικά έχω μια απορία, σκεφτήκατε να ζητήσετε απο το πνεύμα συγνώμη και να καθήσετε στα αυγά σας?

Βασικά έχω κι άλλη μιά απορία, δε πάτε να ασχοληθήτε με τίποτα ποιό εγκόσμιο και να αφήσετε τις εξυπνάδες? (έστω κι αν η ιστορία σου είναι μούφα).....

Βασικά έχω κι άλλη μια απορία, γιατί το πνεύμα δε σας πλάκωσε στα χαστούκια?

Ό,τι κλείνει, ανοίγει!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ernesto
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2014, 02:24:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα παιδιά το μόνο πού θέλω να πω είναι το εξής. Εγώ έκανα αυτό το κάλεσμα πάνω απο 100 φορές. Κάθε Σαββατοκύριακο για δύο χρόνια τουλάχιστον. Δε θα πω τι βιωσα γιατί είναι πολλά και απιστευτα...απλά να Γνωρίζετε ότι για να έρθουν σε επαφή μαζί σου πρέπει εσύ να τα καλεσεις. Πράγμα που σημαίνει ότι το θες και το γνωρίζεις.. φρόντισε να μαθεις ποιος θα έρχεται και πώς θα φεύγει.. .μια οποιαδήποτε σολωμονικη ειναι υπερπολυτιμη...καλή συνέχεια

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ernesto
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2014, 02:27:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα παιδιά το μόνο πού θέλω να πω είναι το εξής. Εγώ έκανα αυτό το κάλεσμα πάνω απο 100 φορές. Κάθε Σαββατοκύριακο για δύο χρόνια τουλάχιστον. Δε θα πω τι βιωσα γιατί είναι πολλά και απιστευτα...απλά να Γνωρίζετε ότι για να έρθουν σε επαφή μαζί σου πρέπει εσύ να τα καλεσεις. Πράγμα που σημαίνει ότι το θες και το γνωρίζεις.. φρόντισε να μαθεις ποιος θα έρχεται και πώς θα φεύγει.. .μια οποιαδήποτε σολωμονικη ειναι υπερπολυτιμη...καλή συνέχεια

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2014, 02:50:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καληνύχτα John Boy

Καληνύχτα παππού

Καληνύχτα Jason

Καληνύχτα μπαμπά

Καληνύχτα Jim Bob

Καληνύχτα μαμά

Καληνύχτα Mary Ellen

Καληνύχτα γιαγιά

Καληνύχτα Erin

Καληνύχτα John Boy

Καληνύχτα Elizabeth

Καληνύχτα John Boy

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2014, 02:51:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Υπερπολύτιμες καληνύχτες...

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2014, 04:06:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Δεν παίζεσαι!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ίσις
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2014, 17:46:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα και απο μένα!
Δεν μπόρεσα να διαβάσω όλες τις σελίδες, αλλά η άποψη μου είναι πως με αυτά τα πράγματα ΔΕΝ παίζουμε. Η γνώση είναι ευθύνη και πρέπει να είμαστε έτοιμοι να την δεχτούμε αλλά και να την διαχειριστούμε.

Όποιος σκέφτεται να επιχειρήσει κάτι τέτοιο και να καλέσει πνεύματα με όποια μέθοδο επιθυμεί- και σίγουρα υπάρχουν πολλές- ας πάρει την ευθύνη και ας ενημερωθεί. Η ημιμάθεια είναι πολύ χειρότερη από την άγνοια.

Υπάρχει κάτι ανώτερο, όλοι το νιώθουμε. Ας του δείξουμε το ανάλογο σεβασμό.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ίσις
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2014, 17:55:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παραθέτω ένα κείμενο απο τον "ΨΗΛΑΦΙΣΤΗΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ" που βρήκα στις παραπάνω σελίδες, και αξίζει να μην το προσπεράσουμε έτσι.

quote:
Διάβασα τους διαλόγους για τις επικλήσεις με το ποτηράκι, το κλειδί, για τον πίνακα γουίτζερ, κλπ . Εδώ πρέπει να ομολογήσω ότι από ένα σημείο και μετά η ανάγνωση των σελίδων ήταν επί τροχάδην. Η διάθεση κάποιων φίλων να προστατέψουν κάποιους που πιθανός να έπαιρναν επιπόλαια την υπόθεση επίκληση θα ήθελα να τους πω, πως αν θέλεις να προστατέψεις κάποιον από οτιδήποτε δεν υπάρχει καλύτερος τρόπος από το να τους πεις όλη την αλήθεια γι’ αυτό που σε ρωτούν. Αυτός που θέλει να κάνει κάτι, ή τώρα ή λίγο αργότερα θα το κάνει.
Αν και συνήθως αποφεύγω να γράφω, για λόγους που δεν θα αναφέρω στο παρών μήνυμα μου, αλλά σίγουρα δεν είναι ένας από αυτούς το ότι φοβάμαι να πω αυτά που σκέφτομαι.
Επιτρέψατε μου να ταξινομήσω με τον δικό μου τρόπο τα θέματα που θα αναφερθώ.
Πρώτα από όλα οι επικλήσεις κάθε μορφής και κύριος με εργαλεία ή μέσα όπως το ποτηράκι, το κλειδί, ή ο πίνακας γουίτζερ δεν είναι παιχνίδι. Και σε καμιά περίπτωση δεν πρέπει να το αντιμετωπίσουμε ως τέτοιο. Γιατί αφενός δεν θα έχουμε τα επιθυμητά αποτελέσματα, και αφετέρου κινδυνεύουμε να έχουμε πολλές ανεπιθύμητες παρενέργειες με κυριολεκτικά πολλές φορές απρόβλεπτες προεκτάσεις.
Για αυτό θα ήταν καλό πριν να επιχειρήσουμε κάτι από όλα αυτά, να φροντίσουμε με όποιον τρόπο μπορούμε να ενημερωθούμε για το εγχείρημα. Η μόνη πραγματική δύναμη είναι η γνώση.
Φίλε evil. Δεν ξέρω αν η εμπειρία που περιγράφεις είναι αληθινή ή όχι, αλλά δε με νοιάζει κιόλας αν την έχεις ζήσει εσύ ή όχι. Το σίγουρο είναι πώς είναι δυνατόν να συμβεί. Όσο με αφορά, σε πιστεύω, γιατί δεν έχω και κάποιον λόγο να μην το κάνω. Αυτό που θέλω να σου πω είναι ότι αυτό που περιγράφεις δεν είναι τίποτα με αυτό που θα μπορούσες να μας περιγράφεις ή ακόμα χειρότερά που δεν θα είχες την δυνατότητα να μας περιγράψεις.
Αν τελικά κάποιος θέλει οπωσδήποτε να ασχοληθεί χρησιμοποιώντας κάποια από τις παραπάνω μεθόδους εγώ θα του πρότεινα ως ασφαλέστερη τον πίνακα γουίτζερ.
1. ο πίνακας γουίτζερ αν και είναι σχετικά εύκολο να προμηθευτούμε κάποιον ή και να φτιάξουμε έναν, όμως θα πρέπει να ξέρουμε ότι υπάρχει συγκεκριμένη διαδικασία κατασκευής μέσα από ένα τελετουργικό αρκετά δύσκολο, με αυστηρά χρονοδιαγράμματα ώστε την ημέρα ενεργοποίησης του πίνακα στον επιλεγμένο χώρο και χρόνο να έχουμε τον επιθυμητό αστρολογικό γενέθλιο χάρτη που έχουμε προεπιλέξει για τον πίνακα μας. Βέβαια εδώ θα ήθελα να επισημάνω ακόμα μια φορά το αυστηρότατο τελετουργικό της κατασκευής του πίνακα.
2. κάθε τελετή επίκλησης θέλει συγκεκριμένη προετοιμασία που διαφέρει κατά περίπτωση. Αυτή η προετοιμασία αφορά τον χώρο, τον χρόνο καθώς και τους συμμετέχοντες. Μια τελετή κάθαρσης θα την θεωρούσα απαραίτητη.
3. ο πίνακας γουίτζερ μπορεί να έχει οποιοδήποτε αλφάβητο, ελληνικό ή λατινικό ή όποιο άλλο. Άλλωστε το αλφάβητο που χρησιμοποιούμε είναι για να κατανοούμε εμείς τον καλεσμένο μας και όχι αυτός εμάς. Υπάρχουν βέβαια κάποιοι τύποι γραφής και συμβόλων που εξυπηρετούν καλύτερα και ευκολότερα αλλά για ειδικές καταστάσεις και τελετές. Επίσης η χρήση αυτών των ειδικών συμβόλων είναι αυτή που θα μας βοηθήσει στο να διακόψουμε την επικοινωνία με τον καλεσμένο μας την στιγμή που θέλουμε και χωρίς απρόβλεπτα.
4. ο κύκλος δεν είναι απαραίτητος παρά μόνο σε ώρες και μέρες που κυριαρχεί ο Άρης, ή όταν νιώθουμε ανασφαλείς για οποιοδήποτε λόγο, ή έχουμε μαζί μας άτομα που μπορεί να χάσουν την αυτοκυριαρχία τους. Σε αυτήν την περίπτωση μας προστατεύει από τυχόν παράπλευρες παρουσίες, και παρεμβολές. Επίσης επειδή το σύνολο της τελετής γίνεται σε προκαθορισμένο χώρο θα μας βοηθήσει στον καλύτερο προσδιορισμό του χώρου κάθαρση-εξορκισμού σε περίπτωση προβλημάτων. Χρήσιμη θα ήταν και η τεχνική των πολλαπλών εσωτερικών κύκλων όπως αυτές περιγράφετε στο νουνμεν.
5. οι δυνατότητες ενός πίνακα --- δεν είναι μόνο οι ευρέως γνωστές και πολυσυζητημένες αλλά πολύ περισσότερες. Επίσης από την φύση τους οι γυναίκες είναι πολύ πιο αποτελεσματικές ως κυρίαρχη παρουσία κατά την επίκληση. Και ακόμα περισσότερο στις περιπτώσεις που θα χρησιμοποιήσουμε τον πίνακα ως πύλη. Επίσης θα πρέπει να επισημάνουμε εδώ κάτι πολύ σημαντικό. Καμιά γυναίκα δεν επιτρέπεται να λάβει μέρος σε οποιαδήποτε τέτοια τελετή κατά τις ημέρες της εμμηνόρροιας.
6. ο αριθμός των συμμετοχόντων δεν παίζει κάποιο ιδιαίτερο ρόλο μόνο κάτω από ορισμένες συνθήκες και για ορισμένες τελετές χρειάζεται συγκεκριμένος αριθμός. Πάντως αποφύγετε τους αριθμούς, 3 6 9. καλού κακού.
7. η ιεραρχία των πνευμάτων είναι μια πολύ δύσκολη υπόθεση. Καθώς και αν μπορούμε να καλέσουμε κάποιο καλό ή κακό πνεύμα. Επίσης, οι ερωτήσεις και αυτό είναι μια δύσκολη υπόθεση που δεν αναλύεται σε λίγες γραμμές.
8. δεν παίζει κανέναν ρόλο αν πιστεύεις σε θεό ή ποιανού δόγματος οπαδός είσαι.
9. είναι καλό να μην υπάρχουν γύρο μεταλλικά και αιχμηρά αντικείμενα.
10. σε περίπτωση που θα χρησιμοποιηθούν κεριά αυστηρά με χρωματική επιλογή σύμφωνα με τις επικρατούντες αστρονομικές-αστρολογικές συνθήκες. Αν αυτό είναι δύσκολο το άσπρο χρώμα ενδυκνίετε. Αποφύγετε πάλι τους αριθμούς που προαναφέραμε.
11. επίσης ορισμένες κατηγορίες από τάλισμαν προκαλούν συγκεκριμένες ομάδες πνευμάτων και άλλες τις εξοργίζουν. Για αυτό θα ήταν καλό να ξέρουμε τον τομέα αυτόν.
12. επειδή κάποιοι πολύτιμοι λίθοι μέταλλα ή κοσμήματα μπορούν να μας δημιουργήσουν επίσης προβλήματα θα ήταν καλύτερα οι συμμετέχοντες να μη φορούν κάτι τέτοιο.
13. ένας θα πρέπει να κάνει τις ερωτήσεις, ο κυρίαρχος της τελετής.
14. τα πνεύματα είναι ανορθόγραφα, αγενή, και φοβισμένα τουλάχιστον αρχικά. Ενοχλούνται από τις επαναλήψεις, ερεθίζονται από τον φόβο και γίνονται πολύ πιο επικίνδυνα όταν αντιληφτούν αρνητικές σκέψεις για αυτά.
Aν θέλεις να κάνεις κάτι, κάντο. Μάθε πρώτα, για να το κάνεις σωστά. Η ημιμάθεια δεν συγχωρείται.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panosfromlydian
Μέλος 1ης Βαθμίδας


58 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2014, 19:33:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eγω παρακινω ολους τους ανθρωπους να το δοκιμασουν.
Για να δουν τι ειναι.

Χχαχα σιγα μην αφησουμε τους αλλους να μας πουν τι ειναι και πως να μας προστατεψουν.

Παιχνιδια σαν και αυτο δημιουργουν φοβο.
Ειτε τον ξεπερνας ειτε σε τρωει.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ίσις
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2014, 19:59:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο καθένας επιλέγει για τον εαυτό του. Το να παροτρύνεις κάποιον να κάνει κάτι, χωρίς ο ίδιος να ξέρει τους κινδύνους δεν είναι ιδιαίτερα σοφό. Ας πληροφορηθεί όποιος ενδιαφέρεται και ας επιλέξει μόνος του.

Συμφωνώ μαζί σου σε ότι αφορά το θέμα του φόβου. Απο όπου και αν το πιάσεις στην καθημερινή ζωή προσπαθούν συνεχώς να μας τρομοκρατήσουν και να μας παραλύσουν.

Στα συγκεκριμένα όμως θέματα που "παίζεις" με κάτι ανώτερο, χρειάζεται πληροφόρηση και ενημέρωση. Δεν πρέπει να στοχεύουμε στο να φοβίσουμε κανέναν αλλά αντίθετα να ενημερωθούν όσοι ενδιαφέρονται για όλους τους κινδύνους.

Όντως, μερικές φορές δεν είναι τα αποτελέσματα τόσο τραγικά όσο αναφέρονται αλλά άλλες φορές είναι πολύ χειρότερα.

Ας ακούσει ο καθένας τη φωνή μέσα του και ας αποφασίσει. Συνειδητά.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Gnostic Student
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
207 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2014, 13:40:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ίσις
Ο καθένας επιλέγει για τον εαυτό του. Το να παροτρύνεις κάποιον να κάνει κάτι, χωρίς ο ίδιος να ξέρει τους κινδύνους δεν είναι ιδιαίτερα σοφό. Ας πληροφορηθεί όποιος ενδιαφέρεται και ας επιλέξει μόνος του.

Συμφωνώ μαζί σου σε ότι αφορά το θέμα του φόβου. Απο όπου και αν το πιάσεις στην καθημερινή ζωή προσπαθούν συνεχώς να μας τρομοκρατήσουν και να μας παραλύσουν.

Στα συγκεκριμένα όμως θέματα που "παίζεις" με κάτι ανώτερο, χρειάζεται πληροφόρηση και ενημέρωση. Δεν πρέπει να στοχεύουμε στο να φοβίσουμε κανέναν αλλά αντίθετα να ενημερωθούν όσοι ενδιαφέρονται για όλους τους κινδύνους.


Φίλη Ίσις, αν και η τοποθέτησή σου με κάλυψε εν πολλοίς στο άλλο θέμα (OUIJA) θέλω να πω οτι συμφωνώ μαζί σου στο γενικό πλαίσιο αλλά συμφωνώ και με τον panosfromlydian στο οτι δεν πρέπει να μας κυβερνά ο φόβος.

Στη συγκεκριμένη περίπτωση του OUIJA / ποτηράκι δεν υπάρχει λόγος κατά τη γνώμη μου να ασχοληθούμε επειδή - αντίθετα με αυτό που είπες - δεν παίζεις με κάτι ανώτερο. Παίζεις με κάτι κατώτερο.
Με αυτό που είναι ανώτερο - είτε από την μια είτε απο την άλλη πλευρά - δεν μπορείς να παίξεις.

Δεν είναι λάθος να θέλει κάποιος να γνωρίσει κάτι ανώτερο - για αυτό βέβαια υπάρχουν άλλες μέθοδοι που δεν είναι επιπέδου "ouija board" - αλλά είναι λάθος να νομίζει οτι έτσι όπως είναι - με όλα του τα ελαττώματα, όλα του τα πάθη, όλες του τις κακές συνήθειες - θα μπορέσει να έχει μια διαρκή και μόνιμη επιτυχία στις εσωτερικές ή/και μεταφυσικές μελέτες. Το βέλο της Ίσιδας (μιας και επέλεξες αυτό το ενδιαφέρον όνομα) μπορεί να το απο-καλύψει μόνο αυτός που έχει κάνει μια εργασία πάνω στον εαυτό του.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2014, 14:23:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
...Δεν είναι λάθος να θέλει κάποιος να γνωρίσει κάτι ανώτερο - για αυτό βέβαια υπάρχουν άλλες μέθοδοι που δεν είναι επιπέδου "ouija board" - αλλά είναι λάθος να νομίζει οτι έτσι όπως είναι - με όλα του τα ελαττώματα, όλα του τα πάθη, όλες του τις κακές συνήθειες - θα μπορέσει να έχει μια διαρκή και μόνιμη επιτυχία στις εσωτερικές ή/και μεταφυσικές μελέτες. Το βέλο της Ίσιδας (μιας και επέλεξες αυτό το ενδιαφέρον όνομα) μπορεί να το απο-καλύψει μόνο αυτός που έχει κάνει μια εργασία πάνω στον εαυτό του.
Έτσι.

...ἐκ γὰρ τοῦ περισσεύματος τῆς καρδίας τὸ στόμα λαλεῖ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ίσις
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2014, 21:59:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δεν είναι λάθος να θέλει κάποιος να γνωρίσει κάτι ανώτερο - για αυτό βέβαια υπάρχουν άλλες μέθοδοι που δεν είναι επιπέδου "ouija board" - αλλά είναι λάθος να νομίζει οτι έτσι όπως είναι - με όλα του τα ελαττώματα, όλα του τα πάθη, όλες του τις κακές συνήθειες - θα μπορέσει να έχει μια διαρκή και μόνιμη επιτυχία στις εσωτερικές ή/και μεταφυσικές μελέτες. Το βέλο της Ίσιδας (μιας και επέλεξες αυτό το ενδιαφέρον όνομα) μπορεί να το απο-καλύψει μόνο αυτός που έχει κάνει μια εργασία πάνω στον εαυτό του.

Δεν έχω ως πρόθεση να φοβίσω κανέναν μ' αυτό που λέω, απλά εφιστώ την προσοχή.

Δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο μαζί σου πως για να επικοινωνήσει κάποιος με κάτι ανώτερο πρέπει να επικεντρωθεί αρχικά στον εαυτό του. Είναι το πρώτο και απαραίτητο στάδιο.
Ο κοινωνικός προγραμματισμός, η εγωπάθεια και ο εγωισμός που μας διακατέχει ως προσωπικότητες μας καθιστούν ανήμπορους να δημιουργήσουμε επαφή με τα αιθέρια στοιχεία. Πρέπει να μετουσιώσουμε τις αδυναμίες μας σε δύναμη και να εξαλείψουμε τον εγωισμό και την αλαζονεία.

Καλώς σας βρήκα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Gnostic Student
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
207 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2014, 23:20:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ίσις
Ο κοινωνικός προγραμματισμός, η εγωπάθεια και ο εγωισμός που μας διακατέχει ως προσωπικότητες μας καθιστούν ανήμπορους να δημιουργήσουμε επαφή με τα αιθέρια στοιχεία. Πρέπει να μετουσιώσουμε τις αδυναμίες μας σε δύναμη και να εξαλείψουμε τον εγωισμό και την αλαζονεία.
Αν δεν κάνω λάθος, ο εγωισμός είναι μια φτιαχτή λέξη.. εγώ + ισμός.
Εγω-ιστής λοιπόν.. ο άνθρωπος που έχει ένα κέντρο βαρύτητας γύρω από το "εγώ" του.

Πρέπει να αναρωτηθούμε, όταν μέσα μας υπάρχει αυτό το στοιχείο - το αποκαλούμενο "εγώ" -
το οποίο λειτουργεί σαν ένα κέντρο βαρύτητας που μας κάνει να γυρίζουμε γύρω απο αυτό, μπορούμε πραγματικά να έχουμε ελέυθερη βούληση; (όπως ανέφερες στο άλλο μήνυμα)
Ή αυτό που έχουμε είναι μια εγωική βούληση;
Και αν ναι, υπάρχει κάποια βούληση που να μην είναι εγωική;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ψηλαφιστής του κόσμου
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2014, 23:33:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα, εντυπωσιακές απόψεις.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ίσις
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2014, 00:23:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πρέπει να αναρωτηθούμε, όταν μέσα μας υπάρχει αυτό το στοιχείο - το αποκαλούμενο "εγώ" -
το οποίο λειτουργεί σαν ένα κέντρο βαρύτητας που μας κάνει να γυρίζουμε γύρω απο αυτό, μπορούμε πραγματικά να έχουμε ελέυθερη βούληση; (όπως ανέφερες στο άλλο μήνυμα)
Ή αυτό που έχουμε είναι μια εγωική βούληση;
Και αν ναι, υπάρχει κάποια βούληση που να μην είναι εγωική;

Με βάζεις σε προβληματισμό!

Η ελεύθερη βούληση υπάρχει αλλά κρύβεται πίσω απο το κέντρο βαρύτητας μας, όπως πολύ σωστά ανέφερες, το "εγώ" μας.

Με αυτόν τον τρόπο είμαστε έρμαια των εξωτερικών καταστάσεων και της αντίληψης της μάζας. Εύκολα παρασυρόμαστε και επιλέγουμε με βάση το συμφέρον μας. Μόνο αν αποδεχτούμε την πραγματικότητα και τον τρόπο που λειτουργούμε μπορούμε να τον αλλάξουμε.

Οι επιλογές μας καθορίζουν το ποιοί είμαστε.
Τι είμαστε λοιπόν όταν δρούμε μόνο για τον εαυτό μας;
Τι είμαστε όταν φοβόμαστε να μπλέξουμε και να μιλήσουμε για πράγματα που έχουν αξία;
Τι είμαστε όταν δεν αναζητάμε το όνειρο του πνεύματος; Και στο όνειρο αυτό, δεν χωράνε ούτε αλαζονείες, ούτε υπεροψίες, ούτε εγωισμοί.

..Και αφού ο εγωισμός είναι χαρακτηριστικό της προσωπικότητάς μας και όχι του πνεύματος γιατί είμαστε τόσο σφιχτά δεμένοι σε αυτόν;

Ζωή είναι να μην ζεις μόνο για τον εαυτό σου. (Μένανδρος) Αλήθεια έχουμε αναρωτηθεί τι σημαίνει αυτή η φράση;

Αγαπητέ μου Gnostic Student, τα λέω για να τα ακούσω πρώτη πρώτη εγώ. Ένα άτομο γεμάτο εγωισμούς και εγωπάθειες!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ίσις
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2014, 00:27:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Καλησπέρα, εντυπωσιακές απόψεις.

Καλησπέρα Ψηλαφιστή του Κόσμου. Με χαρά θα ακούγαμε και τις δικές σου!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Gnostic Student
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
207 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2014, 01:49:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ίσις
Αγαπητέ μου Gnostic Student, τα λέω για να τα ακούσω πρώτη πρώτη εγώ. Ένα άτομο γεμάτο εγωισμούς και εγωπάθειες!
Χαχα. Join the club
quote:
Η ελεύθερη βούληση υπάρχει αλλά κρύβεται πίσω απο το κέντρο βαρύτητας μας, όπως πολύ σωστά ανέφερες, το "εγώ" μας.
Άρα, είμαστε κάτι πέρα απ' το εγώ μας;

Μήμπως μας ξεγελά αυτό το εγω και μας κάνει να νομίζουμε οτι είναι ο εαυτός μας;

quote:
Με αυτόν τον τρόπο είμαστε έρμαια των εξωτερικών καταστάσεων και της αντίληψης της μάζας.
Χμμ... ίσως γιατι έπιτρέπουμε οι καταστάσεις και ο κόσμος να μας απορροφάνε;.. Και ξεχνάμε ποιοι είμαστε;

quote:
Οι επιλογές μας καθορίζουν το ποιοί είμαστε.
Τι είμαστε λοιπόν όταν δρούμε μόνο για τον εαυτό μας;
Χμμ.. μήμπως όμως δεν δρούμε για τον "εαυτό" μας ή τέλος πάντων για αυτό που πραγματικά είναι ο εαυτός μας;.. Αλλά υπηρετούμε μια πληθώρα απο "εγώ" με διαφορετικές επιθυμίες, κίνητρα, και στόχους;
Και έτσι, ένα εγώ που σήμερα ορκίζεται αιώνια αγάπη.. αύριο αντικαθίσταται απο ένα εγώ που δεν αγαπάει και προδίδει;..
..Μήμπως είμαστε μια πληθώρα απο "εγώ" τελικά;


quote:
Τι είμαστε όταν δεν αναζητάμε το όνειρο του πνεύματος; Και στο όνειρο αυτό, δεν χωράνε ούτε αλαζονείες, ούτε υπεροψίες, ούτε εγωισμοί.
Χμμ... μπορεί να πηγαίνει μακριά το μυαλό μου αλλά.. αυτό μου θυμίζει λίγο το "Πάτερ Ημών".. όπου λέμε: 'Πατέρα μου ας γίνει το Θέλημά σου στη Γη όπως και στον Ουρανό..' και το αντίστοιχο του Ιησού 'Πατέρα μου απελθέτω απ΄ εμού το ποτήριον τούτο... αλλά ας μη γίνει το θέλημα μου αλλά το δικό σου'.
Βέβαια από πού αλλού θα μπορούσε να πηγάζει το Θέλημα του Πατέρα - αφού αυτός δεν μπορεί να είναι κάτι εξωτερικό - αν όχι μέσα απο εμάς τους ίδιους;
Άρα αυτό δίνει την εντύπωση οτι υπάρχουν δύο βαρυτικές δυνάμεις: Μια γύρω απο τον Πατέρα, τον "ΩΝ", το Είναι, και μία γύρω από το "εγώ", που θυμίζει τον "σατανά" (Σεϊτάν = Εχθρός, Αντίπαλος) της Βίβλου. Βεβαια ούτε για τον "σατανά" μπορώ να θεωρήσω οτι είναι κάτι εξωτερικό, γιατί και αυτός στο "εγώ" μας βρίσκει έδαφος και πατάει. Ή δεν είμαστε εμείς, το "εγώ" μας, αίτιοι των δεινών μας;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Gnostic Student
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
207 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2014, 01:52:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ψηλαφιστής του κόσμου καλώσήρθες Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2014, 08:24:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όπως είχα γράψει και παλαιότερα (αν όχι σε αυτό το θέμα τότε σε κάποιο παρόμοιο) ο ουσιαστικός κίνδυνος από τέτοιες πρακτικές είναι το αντίκτυπο στην ψυχολογία των ατόμων που συμμετέχουν δηλαδή η αυθυποβολή τους πως αυτό που «κάλεσαν» ήρθε και με κάποιον τρόπο «παραμένει» μαζί τους (για αυτό και οι αγωνιώδεις ερωτήσεις του πως θα το στείλουν από εκεί που ήρθε) επιφέροντας θετικές ή αρνητικές επιπτώσεις στην καθημερινότητα (ζωή) τους.

Για αυτό, η πάγια θέση μου σε τέτοια ζητήματα ήταν και εξακολουθεί να είναι η αποφυγή ενασχόλησης με τέτοια θέματα αν το άτομο δεν έχει την εμπειρία (ή το ψυχικό σθένος) να τα διαχειριστεί.

Edited by - XD on 01/04/2014 08:26:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2014, 12:13:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Όπως είχα γράψει και παλαιότερα (αν όχι σε αυτό το θέμα τότε σε κάποιο παρόμοιο) ο ουσιαστικός κίνδυνος από τέτοιες πρακτικές είναι το αντίκτυπο στην ψυχολογία των ατόμων που συμμετέχουν δηλαδή η αυθυποβολή ...
Την εξήγηση της "αυθυποβολής" δεν την παίρνω πια στα σοβαρά, μοιάζει με "καραμέλα" που πιπιλίζουμε κάθε φορά που θέλουμε να εκλογικεύσουμε κάτι ή να δικαιολογήσουμε τ'αδικαιολόγητα.

Ο λόγος που το λέω είναι απλός. Έχω δει πολλά περιστατικά όπου τα αποτελέσματα ή οι συνέπειες από κάποια μεταφυσική δράση (τρίτων) να είναι τα αναμενόμενα (για όσους τα ξέρουν) ενώ οι ίδιοι που τα εφάρμοσαν δεν ήξεραν τι να περιμένουν.

Η "αυθυποβολή" ως πιθανότητα ισχύει όταν ξέρεις τι να περιμένεις και τελικά το εισπράττεις οπότε υπάρχει χώρος να πιθανολογούμε για "αυθυποβολή". Αν όμως κάνεις κάτι χωρίς να ξέρεις σίγουρα τι να περιμένεις και συμβαίνει τελικά το αναμενόμενο (από τη "βιβλιογραφία" πχ) τότε και το αυθ και το υποβολή αποκλείονται.

...ἐκ γὰρ τοῦ περισσεύματος τῆς καρδίας τὸ στόμα λαλεῖ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2014, 13:52:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Όπως είχα γράψει και παλαιότερα (αν όχι σε αυτό το θέμα τότε σε κάποιο παρόμοιο) ο ουσιαστικός κίνδυνος από τέτοιες πρακτικές είναι το αντίκτυπο στην ψυχολογία των ατόμων που συμμετέχουν δηλαδή η αυθυποβολή ...
Την εξήγηση της "αυθυποβολής" δεν την παίρνω πια στα σοβαρά, μοιάζει με "καραμέλα" που πιπιλίζουμε κάθε φορά που θέλουμε να εκλογικεύσουμε κάτι ή να δικαιολογήσουμε τ'αδικαιολόγητα.
Ο λόγος που το λέω είναι απλός. Έχω δει πολλά περιστατικά όπου τα αποτελέσματα ή οι συνέπειες από κάποια μεταφυσική δράση (τρίτων) να είναι τα αναμενόμενα (για όσους τα ξέρουν) ενώ οι ίδιοι που τα εφάρμοσαν δεν ήξεραν τι να περιμένουν.

Η "αυθυποβολή" ως πιθανότητα ισχύει όταν ξέρεις τι να περιμένεις και τελικά το εισπράττεις οπότε υπάρχει χώρος να πιθανολογούμε για "αυθυποβολή". Αν όμως κάνεις κάτι χωρίς να ξέρεις σίγουρα τι να περιμένεις και συμβαίνει τελικά το αναμενόμενο (από τη "βιβλιογραφία" πχ) τότε και το αυθ και το υποβολή αποκλείονται.

...ἐκ γὰρ τοῦ περισσεύματος τῆς καρδίας τὸ στόμα λαλεῖ



Κατά την γνώμη μου όταν γνωρίζεις με τι ασχολείσαι και έχεις εμπειρία επί του θέματος δεν αυθυποβάλλεσαι, κάθε άλλο έχεις την ικανότητα να διακρίνεις μεταξύ των συνεπειών των πράξεων σου και τυχαίων περιστατικών.

Αντίθετα αν είσαι αδαής επί του θέματος τότε μην γνωρίζοντας τι να περιμένεις μπορείς πολύ εύκολα να παρερμηνεύσεις τυχαία περιστατικά αποδίδοντας τα σε πράξεις για τις οποίες δεν πολύ καταλαβαίνεις όχι μόνο «τι κάνεις» αλλά και «τι συνέπειες» μπορεί να έχουνε για την καθημερινότητα σου. Ο αδαής μπορεί να φτιάξει "τέρατα" στο μυαλό του.

Εκεί είναι λοιπόν το πρόβλημα – ο αδαής νομίζει ότι κάλεσες "κάτι", νομίζεις ότι του απάντησε, νομίζεις ότι του φορτώθηκε και ..νομίζει ότι αυτό το "κάτι" ευθύνεται για το «καμένο βίντεο» του για να χαριτολογήσω. Εκεί λοιπόν εφιστώ προσοχή.

Τώρα αν παρ’ ελπίδα όντως η τελετή πέτυχε το πράγμα αλλάζει

Edited by - XD on 01/04/2014 13:55:56Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 43 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.2189941
Maintained by Digital Alchemy